آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد


آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)


فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور


بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > مقالات علمی ,اخبار و کلیه مطالب مرتبط با صنعت خودرو > کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو

Notices

کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو در این تالار مقالات کلی مرتبط به خودرو قرار داده خواهد شد

پاسخ
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
  #1  
قدیمی 01-07-2010
روابط عمومی آکو فروم آواتار ها
روابط عمومی آکو فروم روابط عمومی آکو فروم آنلاین نیست.
مدیر روابط عمومی و ناظر ارشد
 
تاریخ عضویت: Nov 2009
کد عضویت آکو: اختصاصی
اتومبیل: LOGAN
محل سکونت: Iran
نوشته ها: 4,889
سپاس از دیگران: 3,057
7,793 بار در 2,092 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض گذری کلی بر تاریخ خودرو

گذری کلی بر تاریخ خودروwww.ACOforum.org - Logan Tuning


‏اتومبيل هاى قديمى همواره درنزد علاقه مندان جايگاه خاصى داشته وخوشبختا نه دركشورمان نيز با توصيه های مجله ماشين، نگهدارى و بازسازى اين گونه خودروها كه سرمايه ملى محسوب می شوند رواج يافته است، حدود نه سال پیش به اتفاق جمعى از دوستان، كميته كلاسيك درفدراسيون اتومبيلرانى كشورراه اندازى شد و با تشکيل نمايشگاه هاى مختلف سعى بر ترويج فرهنگ نگهدارى صحيح ازاتومبيل ها وجمع آورى ماشين هاى قديمى موجود دركشور بودكه خوشبختانه اين امر تاحدودى محقق شد. من از همان موقع علاقه داشتم كه از نمايشگاه هاى معتبر خودروهاى كلاسيك در خارج از كشور نيز بازديد نمايم. چندى پیش فرصتى پیش آمد تا از دو نمايشگاه معتبر 2008 ‏ Retro Mobil ‏پاريس وTechno classica ‏اسن بازديدكرده وگزارشی كوتاه تقديم خوانندگان مجله ماشین نمایم.
‏‏نوشتة و عکس: مهندس پیمان امامى
‏نمايشگاه 2008 ‏Retro Mobil پاریس فرانسه


‏اين نمايشگاه كه ماه فوريه هرسال درمحل پارك نمايشگاه هاى پاريس برگزارمى گردد. امسال نيزطى 10 ‏روز برگزارى 100 ‏هزارنفراز اين نمايشگاه ديدن كردند که خود نشان دهنده تعداد مشتاقان است.غرفه داران درچنين نمايشگاه هايى شامل : شركت ها ومؤسسات خريد و فروش اتومبيل، کمپانی ها وگاراژهاى مخصوص بازسازى اتومبيل هاى كلاسيك ، نمايشگاه ها وموزه هاى دائمى،كلكسيونرها، تيم هاى مسابقاتى اتومبيل هاى كلاسيك، غرفه هاى فروش لوازم وقطعات يدكى، ماكت اتومبيل ،غرفه مجلات و نشريات و تابلوهاى نقاشى اتومبيل هاى قديمى بودند.
‏اما به جرأت مى توان زيباترين اتومبيل هارا درغرفه مؤسسات و شركت هاى مطرح درزمينه خريد و فروش و حراجى اتومبيل هاى كلاسيك مانندشركت هاى RM,COYS,BONHAMSيافت. درنمايشكاه امسال پاريس غرفه BONHAMSيكى از جذاب ترين غرفه ها بود. اين مؤسسه امسال توانست به ركورد فروشى بالغ بر 10 ‏ميليون يورو درحراجى دست يابد! بله تعجب نكنيدء فقط يك دستكاه اتومبيل مرسدس بنز S كلاس شيرى رنگ مدل 1928 ‏ميلادى بازسازى شده به قيمت2 ‏ ميليون و317‏ هزاريورو درهمان روزهاى اول به فروش رسيد! ازديگراتومبيل هاى موجود دراين غرفه كه به فروش رفت مى توان به بوگاتى53 ‏ TYPE ‏ ( 1‏ميليون و 300 ‏هزار يورو) مرسدس 500k ‏كروكى 1936 ‏( 887 ‏ هزارو 900 ‏يورو) اشاره كردكه واقعاٌ چشم هربازديدكننده را نوازش می كرد. قطعات يدکى مختلف به صورت نو و دست دوم دردسترس بودند و شما مى توانستيد از يك ميخ ساده تا يك شاسى خودرورا آنجا پيداكنيد! بازارچانه زنى هم بسيارداغ و بیشترقيمت ها، توافقى بود. درقسمتى ديگر از فضاى سالن نمايشگاه، غرفه هاى فروش مجلات و نشريات گوناگون درزمينه اتومبیل هاى قديمى و کلاسیک به چشم مى خورد، جالب است بدانيد فقط دركشورفرانسه پنج ماهنامه و يك هفته نامه به طورتخصصى درزمينه اتومبيل هاى قديمى و كلاسيك به جاپ مى رسد! درنمايشگاه Retro Mobil ‏امسال يك جشن ويژه نيز برپا بود و آن شصتمین سالكرد ساخت اتومبیل سيتروئن 2 CV ‏بود، اتومبيلى كه نسلى از آن به نام ژيان ، به ايران آمدو درزمان خودبسيار مورد توجه بود.

‏نمايشگاه Techno classica ‏اسن آلمان


‏اين نمايشگاه زيباترين و بزگ ترين نمايشكاه اتومبيل هاى كلاسيك وقديمى دراروپا است كه فروردين ماه گذشته درشهر اسن آلمان بگزارگرديد. دوازده سالن مختلف درنظرگرفته شده بود و دركل9‏ هزار اتومبيل دراين نمايشگاه درمعرض ديدبازديدكنندگان قرارگرفت. برنامه ريزى و مديريت خوب آلمانى دراين نمايشگاه كاملأ مشهود بود.
‏به طوركلى درنمايشگاه اسن (نسبت به پاريس) اتومبيل هاى بيشترورايج ترى جهت بازديد عرضه شده بود، اين درحالى است که ‏در نمايشگاه پاريس، اتومبيل هاى لوكس تر ، گران قيمت تر و كمياب ترى به چشم مى خورد وشايد به خاطرهمين موضوع بالا ترين قيمت فروش يك دستگاه اتوميبل در حراجى يكى از غرفه ها در نمايشگاه آ لمان410 هزار يورو بودکه به يك دستگاه مرسدس بنز 300 ‏گالوينگ تعلق داشت.
‏شركت هاى مختلفى درآلمان درزمينه بازسازى و تأمين قطعات يدكى اتوميبل هاى قديمى و كلاسيك فعاليت دارند كه بعضى از آنها به صورت تخصصى برروى يك نام كار می كنند مانند: NIEMOLLER,KIENLE ‏ كه برروى مرسدس بنزكار مى كنند و در نمايشگاه امسال مدل ها و خدمات خود را عرضه كرده بو دند. شرکت هاى مختلفى هم به صورت تخصصى فقط برروى يك قسمت فعال بودند، مانند نقاشى يا صافكارى و يا جوشكارى داخل اتاق.
‏درگوشه وكنارفضاى نمايشگاه اتوميبل هاى مختلف مسابقه اى نیز به چشم مى خورد که ‏هركدام از آ نها در گذشته افتخارات بسيارى را در پيست ها و جاده هاى مختلف كسب نموده بودند.
‏در يكى از سالن هاى نمايشگاه که به نظر بزرگ ترین سالن مى رسيد،كلكسيونرها ومالكان اتوميبل هاى كلاسيك با اتوميبل خود حضورداشتند وبا علاقه به پرسش هاى بازديدكنندگان پاسخ مى دادند.
‏اصولاً معنی و مفهوم کلکسیونر اين است که شخصی به جمع آورى تعداد قابل توجهی از يك شى خاص بپردازد، ولى در جمع دوستداران اتوميبل هاى قديمى، اين قانون صدق نمی كند وشما مى توانيد با داشتن فقط يك اتوميبل نيزبه جمع كلكسيونرهاى قديمى بپیونديد! مراحل بازسازى و تعمير قطعات ولوازم يدكى يك اتومبیل قديمى ممكن است جندين ماه و یا چندين سال به طول بیا نجامد ولى لذت رانندگى با چنين اتوميبل هايى شايد به هيچ وجه قابل مقايسه با راندن يك خودروى امروزى نباشد!

toppitstop
پاسخ با نقل قول
جای تبلیغات شما با سایز 468*60


اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.  #2  
قدیمی 01-07-2010
روابط عمومی آکو فروم آواتار ها
روابط عمومی آکو فروم روابط عمومی آکو فروم آنلاین نیست.
مدیر روابط عمومی و ناظر ارشد
 
تاریخ عضویت: Nov 2009
کد عضویت آکو: اختصاصی
اتومبیل: LOGAN
محل سکونت: Iran
نوشته ها: 4,889
سپاس از دیگران: 3,057
7,793 بار در 2,092 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض


www.ACOforum.org - Logan Tuning


در طول تاریخ آثار هنری ماندگار زیادی در عرصه های مختلف خلق شده اند که گذشت زمان نه تنها از اهمیت آنها نمی کاهد بلکه پشتوانه ای میشود برای اعتبار آنها .در صنعت خودروسازی هم شاهد تولیدات منحصر به فرد زیادی بوده ایم که در برخی از موارد کم یاب نیز هستند مانند مرسدس بنز Gull Wing و لامبورگینی میورا ویا در موارد گیر به تولید انبوه رسیده اند و در زمان خود در دسترس همگان قرار گرفته اند .


در سال 1959 لئونارد لورد از مدیرانBMC British Motor Corporation به دلیل بحران کانال سوئز که منجربه کاهش تولید سوخت و سهمیه بندی بنزین دربخش هایی از اروپا شده بود (شرایطی شبیه به وضعیت کنونی کشورمان!) دستور ساخت اتومبیلی را داد با مصرف بنزین کم ،ابعاد کوچک و زیبا با موتوری چابک که نیرو را به چرخ های جلو منتقل کند و بتواند رقیبی باشد برای فولکس واگن بیتل . ( از قرار مدیران این کمپانی بزرگ راه حل ساده کارت سوخت را نمی دانستند ! ) .
پس از چندی سر الکس ایسیوگونس که در آن زمان برای کمپانی BMC کار میکرد به خواسته مدیر خود جامه عمل پوشاند و کوچولوی دوست داشتنی صنعت خودروسازی را طراحی کرد و بدین ترتیب " مینی" به دنیا آمد، پس از مورد تائید قرار گرفتن طرح ، تولید توسط BMC در انگلستان وکشورهای از قبیل اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، آفریغای جنوبی، ارگوئه،و نزوئلا و یوگوسلاوی تولید شد.
بی شک بزرگترین عاملی که در نگاه اول باعث می شود که مینی توجه هربیننده ای را به خود جلب کند ابعاد کوچک آن است. طراحی مینی برگرفته از شیوه ای است که در صنعت هواپیما سازی از آن استفاده می شود که با نام monocoque shell معرف است .این شیوه ساخت بدنه فاقد سازه داخلی است وتمام اتصالات از رو میباشد درنتیجه تمام درزهای جوشکاری شده از بیرون کاملاً قابل رویت هستند و درزاتصال ستونهای A و Cاز سقف تا انتهای گلگیرها کشیده شده اند.استفاده از این شیوه باعث میگردد فضای داخلی اتاق زیاد تر شود و همچنین از نظر دفع تنش های وارده بسیار خوب عمل میکند .حتی اتصالات درهای کناری ودر صندوق عقب نیز به وسیله لولاهایی که بر روی بدنه نصب شده اند می باشند.که آنها هم در نمای ظاهری قابل رویت هستند . نکته دیگر این که در صندوق شبیه به درقسمت بار وانت بارها باز می شود و بدین ترتیب فضا برای وسایل طویل بیشتر می شود.پنجره های کناری بصورت کشویی باز می شوند نتیجتا قطر درها کاهش یافته و فضای داخلی اتاق بیشتر می شود از دیگر موارد برجسته این اتومبیل سیستم فرمان وفنر بندی مستقل آن است که در آن به جای فنرهای معمولی ازلاستیکهای فشرده مخروطی استفاده شده این مجموعه نه تنها نرمی قابل قبولی دارد بلکه درکل وزن وابعاد سیستم تعلیق را کاهش داده واز طرف دیگر به دلیل ارتفاع کم این خودرو با سطح جاده راننده حسی شبیه به رانندگی با اتومبیلهای کارت را تجربه میکند. البته در طول مدت تولید، این سیستم تعلیق دچار تغیرات مختلفی نیز شد.

www.ACOforum.org - Logan Tuning
www.ACOforum.org - Logan Tuning


Mini Mk I:1959 -1967
مینی نام های گوناگونی از بدو تولید داشته است و از آنجای که عضوی از BMC محسوب می شد نامهای دیگر محصولات این مجموعه مانند آستین و موریس را به یدک میکشید .
نامی که تا سال 1967 در انگلستان به آن اطلاق می شد موریس مینی ماینر Morris mini minor) ) بود. موریس ماینر اتومبیل معروف و خوش نامی بود که با اضافه شدن کلمه مینی به آن اسم جدیدی به وجود آمد که به برادر کوچکترش اختصاص یافت . دوستان خواننده ایرانی با این نام آشنا هستند و حتی به اشتباه بقییه مدلهای مینی که در دورهای بعدی ساخته شد را با این اسم (مینی ماینر) میشناسند . خاطر نشان میکنم که در زبان انگلیسی دو کلمه (کوچک minor(و (معدنچی miner( شبیه به هم تلفظ میشوند ( ماینر) ، واین شباهت در تلفظ باعث برداشتی اشتباه ازترجمه نام مینی ماینردر ایران شده است.
در همان سالها این خود رو با نام های آستین سون ، آستین 850 و موریس 850 ،آستین پنتر موریس مسکوت در آمریکا و اروپا شناخته می شد.ولی در نهایت در سال 1961 نام آستین مینی بطور رسمی توسط BMC برای این محصول در نظر گرفته شد که در تمام نقاط جهان از آن استفاده شود. مدل های مختلفی از آستین مینی MK 1 تولید شد که اکثر آنها از موتور 848 سی سی بهره می بردند که از آن جمله میتوان به مدلهای مینی وانت و مینی ون اشاره کرد.البته شاهکار تولید درآن دوره را نباید از قلم انداخت که دراکتبر سال 1965 تولید شد و به گریبکس اتوماتیک 4 سرعته مجهز بود !. درمجموع 1.190.000 دستگاه از MK1 تولید شد .البته به دلیل آنکه BMC به خاطر سیاستهای رقابتی بازار مجبور بود زیر قیمت تمام شده مینی را بفروشد، سود زیادی عاید کارخانه نمی شد و بیشتر مدلهای deluxe بودند که برای کارخانه منفعت داشتند که بصورت آپشنال آیتمهایی بر روی آنها نصب بود از قبیل کمربند ایمنی، آینه های بقل، رادیو و...

www.ACOforum.org - Logan Tuning
Mini MK II:1967-70
در این نسل پنجره عقب بزرگ تر شد و جلو پنجره و ادوات تزیینی نیز دست خوش تغییراتی شدند ترمزها نیزعملکرد بهتری داشتند و اولین نقش آفرینی آستین مینی درعرصه هنرسینما با همین مدل MK 2 در فیلم ( The Italian Job)
,ایتالین جاب محصول سال 1969 بود که در سال 2003 نیز با مدل جدید مینی با همین نام سری دوم این فیلم ساخته شد.


Mini Cooper & Cooper S: 1961-2000
دوست صمیمی سر آلکس با نام جان کوپر مالک کمپانی کوپر ، سازنده و طراح اتومبیلهای فرمول یک و رالی استعدادهای نهفته آستین مینی برای شرکت در مسابقه را دریافت و پیشنهاد مدل مسابقه ای آن را رائه داد ،پس از آن با همکاری او و BMC آستین مینی کوپر به مرحله تولید رسید.
موتور 850 سی سی آستین مینی جای خود را به موتور 997 سی سی با قدرت 55 اسب بخار داد از دیگر تجهزات این مدل میتوان اضافه کردن کاربراتور دوم به سیستم سوخت رسانی وگیربکس با ضرایب دنده کوتاه و دیسکهای ترمزدر چرخهای جلو اشاره کرد که در آن زمان برای اتومبیل های کوچک غیر معمول بود.
پس از گذشت دوسال از تولید کوپر مدل جدید آن با پسوند حرف "S" تولید شد این مدل با موتورهای مختلف 1071 و 1275و 1300 سی سی عرضه شد. برخورداری این مدل از دو باک بنزین 25 لیتری در طرفین اتومبیل، حفظ تعادل بیشتری را به همراه داشت که در مسابقات بسیار اهمیت داشت.
بی تردید یکی از عواملی که نشانگر ارزشها وتوانایی های مینی است قهرمانی های متوالی در رالی مونت کارلو می باشد که در طی شش سال پیاپی توانست یکی از مقامهای اول تا سوم را در هر سال به خود اختصاص دهد که در بین آنها سالهای 64، 65، 67 مقام قهرمانی راکسب کرد که در طول تاریخ این تنها اتومبیلی است که توانسته سه سال مقام قهرمانی را در این مسابقه کسب کند البته در سال 66 نیز در ابتدا مقام اول را از آن خود کرد ولی به دلیل استاندارد نبودن چراغ های جلو از طرف داوران فرانسوی مردود اعلام شد.

Mini Clubman & 1275 GT: 1969 -1980
در سال 1969 که مینی تحت مالکیت بریتیش لیلاند بود یک تغییر چهره داد که با نام کلاب من معروف گردید مشخصه های بارزآن جلو پنجره چهار گوش ، تعلیق هیدرولیکی و موتورهای 998 و 1098سی سی بودند .در همان زمان مدلی دیگر با ظاهری شبیه به کلاپ من با نام GT 1275 تولید شد که اولین مینی بود که به کیلومتر شمار مجهز شد گربیکس با ضرایب کوتاه وهمچنین توانایی حرکت با لاستیک پنچرتا سرعت 80 کیلومتربرساعت ازمشخصه های آن بود.


www.ACOforum.org - Logan Tuning


Mini MK III:1970-2000
بزرگترین تغییردراین مدل بزرگترشدن درهای کناری بود که لولاهایش مخفی شده بودند وبا توجه به در خواست مشتریان پنجره های کشویی تبدیل به پنجره هایی با بالا بر دستی شدند.همچنین اجزا داخلی مانند فرمان، روکش صندلی ها وکنسول جلو نیز چشم نوازتر شدند.البته در این میان نمی توان حضور شرکت های مختلف ازجمله کمپانی ایتالیایی اینوچنتی Innocenti) ) که با انجام تغیراتی بر روی ظاهر و موتور، ورژن های منحصر به فرد ی را ارائه میکردند نادیده گرفت. که چند تای از همین مدل در ایران هم موجود می باشد.
1981 ،پس از گذشت بیش از20 سال آخرین باری بود که مینی جزو 10خودرو برتر بریتانیا شد . در مجموع 5.3 میلیون مینی در طول این زمان فروخته شد که هزاران دستگاه از آن در حال حاضر در حال حرکت هستند و مطالعات نشان داده که محبوب ترین خودروی انگلیسی که تا کنون ساخته شده همین " بزرگ مرد کوچک " است !.

تولدی دوباره :
موفقیتهای مینی طی دهه های 60 - 70- 80 میلادی باعث شد که در سال 1994 BMW انگیزه مناسبی برای خرید سهام Rover Group که مینی در آن زمان جزئی از آن بود را داشته باشد. در مارس 2002 روور دارای مشکلات داخلی زیادی بود و BMW تصمیم گرفت با تجزیه کردن و فروش آن، خود را از خطر ورشکستگی نجات دهد.
و به این ترتیب MGو Rover به شرکت فونیکس که یک کارخانه جدید بریتانیایی بود فروخته شدند و لند رور هم به فورد تعلق گرفت ، ولی مینی تحت تملک BMW باقی ماند تا جهان شاهد تولد دوباره این اتومبیل افسانه ای باشد.
مینی جدید از نظر تکنیکی شباهتی به نسل قبلی خود نداشت ولی برخی از خصوصیات را در خود نگه داشته بود .چهره ای جذاب، موتور چهارسیلندردیفرانسیل جلو، هندلینگی عالی وابعاد کوچک ازجمله خصوصیاتی بودند که ازمدل کلاسیک خود به ارث برده بود.
آخرین مدل مینی که برای سالهای 2007 - 2008 معرفی شده برای اولین باردر نمایشگاه فرانک فورت 2007 به نمایش گذاشته شد این نسل از شش مدل اصلی با امکانات مختلف به بازار عرضه شده. مینی one، کوپر، کوپر S، کوپرD( دیزل )، چلنج (مخصوص مسابقات) وکلاب من اعضای اصلی این خانواده جدید را تشکیل می دهند.تنها مدل کلاب من از نظر ظاهر به دلیل کشیده تر بودن اتاق با بقیه مدلها تفاوت چشمگیری دارد وجود دو درب در عقب و یک درب کوچک درسمت راست بدنه که به منظور دسترسی آسان تر به قسمت انتهای در نظر گرفته شده در این مدل خود نمایی بیشتری میکند. همه این مدل ها با جعبه دنده شش سرعته دستی ارائه می شوند که در صورت تمایل خریدار، با شش دنده تپترونیک نیز قابل سفارش هستند.نکته مهمی که در مینی جدید هم بسیار شایان توجه است، توجه زیاد سازنده به اقتصادی بودن این اتومبیل برای خانواده ها میباشد که این دقیقاً همان فلسفه تولید مینی از گذشته تا حال بوده است. نصب سامانه های گوناگون که تمرکزآنها بر کاهش مصرف سوخت واصطحلاک است نشانگر همین اصل در تولید مینی می باشد. در زیر به معرفی برخی از این سامانه ها که تا کنون کمتر از آنها سخنی به میان آمد می پردازیم.

www.ACOforum.org - Logan TuningBrake Energy Regeneration
سامانه جدید شارژ باطری (BER) که بر روی بیشتر محصولات BMW نصب میشود، در مینی نیز به کار گرفته شده است. سامانه) Brake Energy Regeneration بازیافت نیروی پرت ترمز) روش سنتی شارژ باطری را دگرگون ساخته است. در خودروهای معمولی شارژ باطری توسط دینام و تسمه ای که به موتور متصل و بطور دائم در حال چرخش است انجام می شود. ولی در این سامانه از یک دینام هوشمند استفاده می شود که عمل شارژ باطری در زمان های مشخص انجام شود . زمانی که شما ترمز میکنید میزان زیادی از انرژی موتوراتومبیلتان هدر می رود برای جلو گیری ازاین اتفاق این سامانه در این هنگام بطور اتوماتیک وارد عمل می شود و این انرژی مازاد را صرف شارژ باطری میکند.این اتفاق زمانی که گاز زیادی می دهید نیزاتفاق می افتد. این شیوه شبیه به روشی است که در خودروهای هایبرید از آن استفاده می شود که این عمل تاحد زیادی از هدر رفتن سوخت جلو گیری میکند.Auto Start Stop
از دیگر امکانات مینی سیستم اتوماتیک روشن خاموش (Auto Start Stop)است. تمام مدلهای که با دنده معمولی عرضه میشوند به این سامانه مجهز می باشند، وقتی خودرو در حالت سکون قرار میگیرید موتور بطور اتوماتیک خاموش میشود و به محض اینکه راننده پای خود را بر روی کلاچ فشار دهد موتوربلافاصله روشن خواهد شد این سامانه میتواند در ساعات پرترافیک در شهر های شلوغ تا میزان زیادی از مصرف سوخت جلو گیری کند.Great Shift Point Indictor
زمانی که در حال رانندگی هستید اگرتمرکز کافی را نداشته باشید ،شاید برای چند لحظه فراموش کنید که دنده ­ر­ا تعویض کنید که این اتفاق میتواند در دراز مدت به موتور خودرو آسیب وارد کند وهم چنین باعث مصرف بیش از اندازه سوخت شود .Great Shift Point Indictor نام سامانه است است که با سنجیدن سرعت، موقعیت رانندگی، وموقعیت پدال گازبهترین ومعقول ترین دنده را توسط اعدادی که بر روی صفحه نمایش جلو تمام مدلهای دنده ای مینی است به راننده نشان می دهد .وباعث می شود راننده سریعتر رانندگی خود را اصلاح کندElectrical Power Assistant System
دقت در فرمان پذیری اتومبیل از نکاتی است که همیشه از طرف کارشناسان مورد بررسی قرار میگیرد که این امر باعث افزایش تمرکز بیشترخودرو سازان روی این بخش شده است چرا که می تواند عاملی باشد برای بالا بردن امنیت وهمچنین سهولت در رانندگی .سامانه EPAS (Electrical Power Assistant System ) دستاوردی است که در مواقع مختلف برای بالا بردن دقت فرمان به کمک راننده می آید .این سیستم کمکی فرمان توسط نیروی الکتریکی کار میکند و باعث افزایش دقت فرمان درپیچ ها وکاهش حساسیت در سرعتهای بالامیشود. همچنین در هنگام حرکت در سرعتهای پایین مانند پارک کردن، نرمی فرمان افزایش میابد .وزن کمتر این سیستم از دیگر نکات قابل توجه آن میباشد .
از نظر امنیت وجود آرشیو کاملی ازسامانه ها ازقبیل TCS,ESP,EBD,ABS به همراه 6 کیسه هوا ،بدنه قوی ، کمربند سه نقطه ای پیش کشنده، صندلی بچه با استاندارد ISOFIX و... باعث شدند که در تست تصادف پنج ستاره از NCAP را برای خود کسب کند.


سخن آخر:
دیدگاه بازاریابی رقابتی مبتنی بر توجه به شرایط اقتصادی مصرف کنندگان،ایجاد امنیت و آرامش، خدمات پس از فروش مناسب و... با بکار گیری مکانیزم های پیشرفته، استراتژی است که کارخانه های صنعت خودرو سازی جهان برای بقاء خود از دیر باز درپیش گرفته اند وآگاهند که لحظه ای تخطی از این مسیر میتواند ضربات جبران ناپذیری به آینده شان وارد کند .آیا با جستجو درمحصولات خودروسازی کشورمان از بدو شروع، تحولی شبیه به تولیدات انبوه دهه 60 میلادی میتوان یافت ؟
در پایان ازمهندس پیمان امامی که در گردآوری اطلاعات بخش کلاسیک این مقاله کمک شایانی داشتند کمال تشکر را دارم.

www.ACOforum.org - Logan Tuning
پاسخ با نقل قول
  #3  
قدیمی 01-07-2010
نیما آواتار ها
نیما نیما آنلاین نیست.
سرعت : 75 کیلومتر بر ساعت
 
تاریخ عضویت: Nov 2009
کد عضویت آکو: ACO-611
اتومبیل: ال نود E2 فول
محل سکونت: کرمان - رفسنجان
نوشته ها: 1,111
سپاس از دیگران: 108
553 بار در 319 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض

ماشین های موزه ملی ایران هم بد نیست در این تاپیک بحث بشه
پاسخ با نقل قول
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
اچ تی ام ال غیر فعال می باشد

انتخاب سریع یک انجمن


اکنون ساعت 09:37 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright , Jelsoft Enterprices  پیدا کردن مطالب ارسال شده قبلی در سایت توسط گوگل برای جلوگیری از ارسال تکراری مطالب