آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات
آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  
                                فونت هاي جديد و زيباي سايت را نصب نماييد .         آيينه هاي بغل ساخت آكو مراحل تست جاده اي را با موفقيت پشت سر گذاشت و در شرف توزيع به بازار قرار گرفت                     جايزه ۲۰۰۰۰۰۰۰ ريالي براي شكستن گل پخش كن آپا            

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > مقالات علمی ,اخبار و کلیه مطالب مرتبط با صنعت خودرو > کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو

Notices

کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو در این تالار مقالات کلی مرتبط به خودرو قرار داده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-08-2010
mohammad_sadegh آواتار ها
mohammad_sadegh mohammad_sadegh آنلاین نیست.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-607
اتومبیل: 2 تا لوگان و 1 دستگاه ریو
سپاس از دیگران: 548
793 بار در 210 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض پاره شدن گردگیر پلوس و مشکلات آن

سلام
هدفم از ایجاد این تاپیک بررسی یکی از مشکلات خیلی مهم در تندر هست که در صورت بی توجهی خرج سنگینی رو دست مالک خودرو میگذارد.
در حدود 1 ماه پیش متوجه روغن ریزی از زیر خودرو شدم.در کمال تعجب چیزی حدود 1 لیتر از روغن گیربکس داشت تخلیه میشد.سریعا به نمایندگی مراجعه کردم و پس از بررسی متوجه شدند گردگیر پلوس سمت راننده که به گیربکس متصل هست پاره شده.
ظاهرا عمر گیربکس هم در گرو همین گرد گیر ناچیز هست و در صورت خرابی بلا استثناء روغن تخلیه میشود.
2 تا تندر هم اونجا بود که به دلیل اینکه گیربکس کاملا خشک شده بود و اصطلاحا آبش رو از دست داده بود مجبور بودند تا هزینه ای معادل 1.5 میلیون تومان پرداخت کنند.
این گردگیر در بازار به صورت تنها معمولا نیست و در بسته بندی به همراه بست های نگه دارنده به قیمت 25 هزار تومان عرضه میشه.اما من تونستم فقط گردگیر رو 17 هزار تومان خریداری کنم.
از اون موقع هم 1 دونه گردگیر داخل ماشین رزرو نگه داشتم.خلاصه برای ما که به خیر گذشت.
این هم عکسی از گردگیر

www.ACOforum.org - Logan Tuning

20 کاربر زیر از mohammad_sadegh گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 10-08-2010
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
ناظر سایت

کد عضویت آکو: ACO-516
سپاس از دیگران: 7,259
12,449 بار در 3,442 پست سپاسگزاری شده است

تشکر از شما دوست صمیمی وبزرگوار .
دیدم فقط اکتفا کردن به زدن دکمه تشکر واقعا کم هست .
دوستان مشاهده کردند که عرض کردم دوست عزیزمون محمد آقا بخاطر بالا بودن کیلومتر ماشینشون تجارب زیاد و ارزشمندی دارند .
این تجربه بسیار ارزشمندی هست و باید همه صاحبان لوگان به این نکته بسیار ظریف توجه ویژه داشته باشند .
شاد باشید .
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.
2 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 10-09-2010
MAHDI-TONDAR آواتار ها
MAHDI-TONDAR MAHDI-TONDAR آنلاین نیست.
مسئولیت ویژه در سایت

کد عضویت آکو: ACO-569
اتومبیل: تندر90 e1+cp
سپاس از دیگران: 7,281
7,862 بار در 2,851 پست سپاسگزاری شده است
MAHDI-TONDAR به Yahoo ارسال پیام

با سلام و تشکر از دوست عزیز مان
میخواستم سئوال کنم این گرد گیر پلوس که می فرمائید زمان خاصی و یا عمر مفید برای تعویض دارد؟

لحظات شادي خدا را ستايش کن،
لحظات سختي خدا را جستجو کن،
لحظات آرامش خدا را مناجات کن،
لحظات دردآور به خدا اعتماد کن،
و در تمام لحظات خدا را شکر کن.

2 کاربر زیر از MAHDI-TONDAR گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 10-09-2010

والا قطعه پلاستیکی هست و همونطور که مطلع هستید تحت تاثیر خیلی عوامل هست.
مال ما تقریبا حدودا 115 هزار تا پاره شد.خوب این نشون میده اون اول جنس ها چقدر عالی بوده.
اما دیروز یک بنده خدایی رو دیدم که مدل 87 بود و 76 هزار تا راه رفته بود و گردگیر مرخص شده بود.
چک کردن این قطعه از اوجب واجبات هست و روی چال یک تعویض روغنی میشه پوسیدگی رو در اون بررسی کرد.
چون بالاخره یک روز نه چندان دوری فرا میرسه که پاره میشه.
3 کاربر زیر از mohammad_sadegh گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 10-09-2010
Salmani آواتار ها
Salmani Salmani آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-1081
اتومبیل: My Father's RENAULT LOGAN
سپاس از دیگران: 288
1,018 بار در 417 پست سپاسگزاری شده است

در کل ممنون الان دیگه وقت تعویض روغن ماشینه و حتما حتما به تعویض روغنی میگم که چک کنه اخه حدود 65 راه رفته!!با اونکه مدل 87 اما کار از محکم کاری عیب نمبکنه!!

قدیمی 04-18-2011
HosseyN آواتار ها
HosseyN HosseyN آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-1595
اتومبیل: L90 E2 LP
سپاس از دیگران: 164
158 بار در 51 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mohammad_sadegh نمایش پست ها
سلام
هدفم از ایجاد این تاپیک بررسی یکی از مشکلات خیلی مهم در تندر هست که در صورت بی توجهی خرج سنگینی رو دست مالک خودرو میگذارد.
در حدود 1 ماه پیش متوجه روغن ریزی از زیر خودرو شدم.در کمال تعجب چیزی حدود 1 لیتر از روغن گیربکس داشت تخلیه میشد.سریعا به نمایندگی مراجعه کردم و پس از بررسی متوجه شدند گردگیر پلوس سمت راننده که به گیربکس متصل هست پاره شده.
ظاهرا عمر گیربکس هم در گرو همین گرد گیر ناچیز هست و در صورت خرابی بلا استثناء روغن تخلیه میشود.
2 تا تندر هم اونجا بود که به دلیل اینکه گیربکس کاملا خشک شده بود و اصطلاحا آبش رو از دست داده بود مجبور بودند تا هزینه ای معادل 1.5 میلیون تومان پرداخت کنند.
این گردگیر در بازار به صورت تنها معمولا نیست و در بسته بندی به همراه بست های نگه دارنده به قیمت 25 هزار تومان عرضه میشه.اما من تونستم فقط گردگیر رو 17 هزار تومان خریداری کنم.
از اون موقع هم 1 دونه گردگیر داخل ماشین رزرو نگه داشتم.خلاصه برای ما که به خیر گذشت.
این هم عکسی از گردگیر

سلام محمد آقا
از سمت شاگرد ماشين من چند وقتي هست كه موقع رد كردن يك دست‌انداز صدايي شبيه به تالاپ تالاپ مياد. انگار توي ماشين يك ظرف بزرگ آب باشه!! جايي خوندم كه اين مسأله به خاطر شل شدن مهره‌ي سر پلوس هست. دو تا سئوال داشتم: 1- آيا اين صدا مي‌تونه به پاره شده گردگير پلوس ربطي داشته باشه؟ 2- مهره‌ي سر پلوس كجاست و چطوري مي‌شه از سفت بودنش مطمئن شد؟
با تشكر.

Annually, about 800,000 road accidents occur in Iran
Is not the time to cease and desist from killing each others by a good driving ?!l
.
قدیمی 04-18-2011
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
کاربر خیلی فعال

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,082
2,239 بار در 823 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sharifipanah نمایش پست ها
سلام محمد آقا
از سمت شاگرد ماشين من چند وقتي هست كه موقع رد كردن يك دست‌انداز صدايي شبيه به تالاپ تالاپ مياد. انگار توي ماشين يك ظرف بزرگ آب باشه!! جايي خوندم كه اين مسأله به خاطر شل شدن مهره‌ي سر پلوس هست. دو تا سئوال داشتم: 1- آيا اين صدا مي‌تونه به پاره شده گردگير پلوس ربطي داشته باشه؟ 2- مهره‌ي سر پلوس كجاست و چطوري مي‌شه از سفت بودنش مطمئن شد؟
با تشكر.

سلام
البته صدای آب داخل مخزن شیشه شور به راحتی تومیاد یه بار اون رو کامل پر آب کنید وازدست انداز رد شید ممکنه از اون باشه
موفق باشید
حضرت علی (ع)
5 کاربر زیر از zanjani گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 04-18-2011
Alireza آواتار ها
Alireza Alireza آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-1659
اتومبیل: L90 E2 LP FULL
سپاس از دیگران: 244
168 بار در 75 پست سپاسگزاری شده است
Alireza به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mohammad_sadegh نمایش پست ها
سلام
این هم عکسی از گردگیر

ساتم خدمت دوستان
ماشین من کمی باز شده ولی روغن نمیده
بردم نشون هم دادم چند وقت پیش گفتن مشکلی نداره
به نظر شما دوستان عوض کنمش

اینم عکس بسته بندی کاملش

ویرایش توسط روابط عمومی آکو فروم : 04-18-2011 در ساعت 02:10 PM دلیل: کوتاه و متوالی
قدیمی 04-18-2011
morteza آواتار ها
morteza morteza آنلاین نیست.
سرعت : 35 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-1064
اتومبیل: L90
سپاس از دیگران: 282
405 بار در 197 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ho3eiN نمایش پست ها
سلام محمد آقا
از سمت شاگرد ماشين من چند وقتي هست كه موقع رد كردن يك دست‌انداز صدايي شبيه به تالاپ تالاپ مياد. انگار توي ماشين يك ظرف بزرگ آب باشه!!
با تشكر.
با سلام
دوست عزیز امکان داره صدا از باک بنزینتون باشه. وقتی باک رو تا یه حدی پر میکنین و از دست انداز رد میشین صدای تالاپ تولوپ بنزین میاد.

قدیمی 04-19-2011

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ho3eiN نمایش پست ها
سلام محمد آقا
با تشكر.
سلام
احتمال 99% به خاطر همون مخزن آب شیشه شور هست.پر کنید و تست کنید.
3 کاربر زیر از mohammad_sadegh گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش