آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > مقالات علمی ,اخبار و کلیه مطالب مرتبط با صنعت خودرو > کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو > سیستم انتقال قدرت

Notices

سیستم انتقال قدرت در این تالار مطالب و مقالات مرتبط با سیستم انتقال قدرت خودرو قرار میگیرند

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-04-2012
saeed_Logan آواتار ها
saeed_Logan saeed_Logan آنلاین نیست.
سرعت : 10 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-1145
اتومبیل: تندر 90
سپاس از دیگران: 106
42 بار در 20 پست سپاسگزاری شده است
saeed_Logan به Yahoo ارسال پیام

با سلام من دیسک و صفحه و بلبرینگ اصلی مارک والئو فرانسه رو قبل از عید خریدم 125000 تومان ولی هنوز دلم راضی نشده عوضش کنم چون هنوز بعد از 130000 کیلومتر کارکرد (مدل 1387) هنوز اونقدر ضعیف نشده که بخوام عوضش کنم، فقط تو ترافیک زیاد یه کم تو دنده یک می لرزونه!

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 09-06-2012
taromi taromi آنلاین نیست.
Banned

کد عضویت آکو: aco-4825
اتومبیل: LOGAN e2
سپاس از دیگران: 249
308 بار در 160 پست سپاسگزاری شده است
Cool

نقل قول:
نوشته اصلی توسط امیر مسعود نمایش پست ها
دوستان با سلام یه سوال از دوستانی که تازه از برج 9 به بعد تندر خریدم داشتم دوستان دیسک و صفحه تندری که مال برج 9 به بعد هست 100 % ایرانی و اون شتاب لازم رو نداره کسی با این مشکل برخورد کرده یا نه من مال برج 7 داشتم وقتی دنده 1 رو پر میکردم وبه 2 میدادم و 3 ماشین تیک اف میکرد و گویی ماشین گرگ بود ولی این سفیده که خریدم مال برج 10 بود اصلان شتاب نداشت و انگار که صفحه ماشین سوخته بود و در ضمن داخل اتاق اون ماشین برج 7 اندازه پدال کلاج با پدال ترمز یکی بود ولی در برج 10 کلاج کوچکتر از ترمز بود لاستیکش و کلان صفحه خوبی نداشت دوستان دیگه کسی با این مشکل برخورد کرده
با سلام

شتاب ماشین زیاد مربوط به دیسک و صفحه نمیشه .اگر خواستید کلاچ را امتحان کنید اولا

پدال کلاچ 1الی2 سانتیمتر باید ابتدای کورس پدال خلاصی داشته باشه.دوم پدال زیر پا سفت

نباشه .سوم ابتدای حرکت نه بالا ول کنه نه خیلی پایین .برای تست صفحه کلاچ هم ماشین

را در یک سربالایی با شیب زیاد به سمت حرکت به بالا آزمایش کنید البته اگر ماشین سنگین باشه بهتر جواب میده.
قدیمی 09-06-2012
Mohsen.Karaj آواتار ها
Mohsen.Karaj Mohsen.Karaj آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-1416
اتومبیل: E2 LP
سپاس از دیگران: 121
150 بار در 58 پست سپاسگزاری شده است

درود
ماشین من مدل 87 هستش چند وقتیه وقتی تو ترافیک میمونم موقع حرکت با دنده1 اتاق ماشین میلرزه البته این لرزش فقط زمانیه که مدتی تو ترافیک میمونم نه زمان عادی. به مکانیک گفتم گفت باید صفحه کلاچ عوض کنی. با توجه به کارکرد 000/60 کیلومتر بنظرتون ایراد از صفحه کلاچه؟
قدیمی 09-06-2012
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است
Arrow مشکل شایع لرزش موتور و اتاق در زمان ترافیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohsen 90 نمایش پست ها
درود
ماشین من مدل 87 هستش چند وقتیه وقتی تو ترافیک میمونم موقع حرکت با دنده1 اتاق ماشین میلرزه البته این لرزش فقط زمانیه که مدتی تو ترافیک میمونم نه زمان عادی. به مکانیک گفتم گفت باید صفحه کلاچ عوض کنی. با توجه به کارکرد 000/60 کیلومتر بنظرتون ایراد از صفحه کلاچه؟
سلام
وقت بخیر

این مشکل شما در تمامی لوگان ها حتی مدل 91 هم وجود داره و بخاطر ضعف دیسک و صفحه پایا کلاچ ایرانی هست که از سال 87 بر روی لوگان ها نصب میشه .
دیسک و صفحه بدی نیست و خیلی هم با دوامه و تا 130 الی 150 هزار کیلومتر شایدم بیشتر کار میکنه بدون مشکل ولی تنها مشکلی که داره این هست که توان تحمل حرارت اضافه و بالای موتور در ترافیک رو نداره و اینجوری با لرزش اتاق و دنده ، فقط در ترافیک خودشو نشون میده .

به نظر بنده مشکلی نیست که بخواهید بابتش دیسک و صفحه رو عوض کنید مگر اینکه این لرزش های در ترافیک ها آزارتون بده .
چه الان چه در آینده زمانی که خواستید دیسک و صفحه رو عوض کنید حتما دیسک و صفحه اصلی والئوی فرانسه رو تهیه کنید که قیمت فعلیه الانش (شهریور 91) بصورت کیت کامل با بلبرینگ کلاچ ، 170 هزار تومان هست .
با دیسک و صفحه اصلی فرانسه ، مشکل لرزش در ترافیک ها رو نخواهید داشت .
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ویرایش توسط Renault Logan : 09-06-2012 در ساعت 10:18 PM
4 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 09-08-2012
ARMANI آواتار ها
ARMANI ARMANI آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: aco-4116
سپاس از دیگران: 30
8 بار در 4 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohsen 90 نمایش پست ها
درود
تندر من هم مدل 87 است و همين مشکل رو دارم.در ضمن ماشين من بعضي مواقع که موتور ماشين سرده هم اينجوري ميشه.تو دنده 1 و 2 هم ترجيح ميدم کولر نگيرم چون وقتي روشن ميکنم انقدر دور موتور رو ميگيره که يه لحظه فکر ميکني ماشين داره دنده عقب ميره و شروع به حرکتش تو اينجور مواقع خيلي آهسته و لاک پشتيه.
قدیمی 09-08-2012
Mohsen.Karaj آواتار ها
Mohsen.Karaj Mohsen.Karaj آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-1416
اتومبیل: E2 LP
سپاس از دیگران: 121
150 بار در 58 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها
سلام
وقت بخیر

این مشکل شما در تمامی لوگان ها حتی مدل 91 هم وجود داره و بخاطر ضعف دیسک و صفحه پایا کلاچ ایرانی هست که از سال 87 بر روی لوگان ها نصب میشه .
دیسک و صفحه بدی نیست و خیلی هم با دوامه و تا 130 الی 150 هزار کیلومتر شایدم بیشتر کار میکنه بدون مشکل ولی تنها مشکلی که داره این هست که توان تحمل حرارت اضافه و بالای موتور در ترافیک رو نداره و اینجوری با لرزش اتاق و دنده ، فقط در ترافیک خودشو نشون میده .

به نظر بنده مشکلی نیست که بخواهید بابتش دیسک و صفحه رو عوض کنید مگر اینکه این لرزش های در ترافیک ها آزارتون بده .
چه الان چه در آینده زمانی که خواستید دیسک و صفحه رو عوض کنید حتما دیسک و صفحه اصلی والئوی فرانسه رو تهیه کنید که قیمت فعلیه الانش (شهریور 91) بصورت کیت کامل با بلبرینگ کلاچ ، 170 هزار تومان هست .
با دیسک و صفحه اصلی فرانسه ، مشکل لرزش در ترافیک ها رو نخواهید داشت .
از راهنماییتون ممنون . چون مسیرم زیاد ترافیک نداره ترجیح میدم فعلا تعویض نکنم فقط سئوالی که پیش میاد اینه که عزیزانی که زیاد تو ترافبک میمونند آیا این لرزشها آسیبی به قسمتهای مختلف موتور مانند دسته موتورها نمیرسونه؟

ویرایش توسط Mohsen.Karaj : 09-08-2012 در ساعت 10:04 PM
قدیمی 12-14-2012
mohammad_sadegh آواتار ها
mohammad_sadegh mohammad_sadegh آنلاین نیست.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-607
اتومبیل: 2 تا لوگان و 1 دستگاه ریو
سپاس از دیگران: 550
803 بار در 210 پست سپاسگزاری شده است

سلام
دوستانی که تندرشون مدل 87 هست دقت کنند که ممکنه دیسک و صفحه ماشینشون همان فرانسوی اصل باشه اما لرزش داشته باشه.همانطور که مال من اینجوری بود.
تقریبا 2 ماه پیش که روی 115 هزار تا دیسک و صفحه اصلی رو عوض کردم در کمال تعجب دیدم که فابریک ماشین هم فرانسوی بوده اما در ترافیک و گرما ماشین در دنده 1 دچار لرزش میشد.احتمال میدم حتی تا نیمه های سال 87 هم فابریک فرانسوی باشه.
حرفی که سال 88 نمایندگی مرکزی رنو در میدان آزادی به من گفت که آقا دیسک و صفحه تندر کمی ضعیف هست و عوض هم کنی باز همینجوری میشه.
البته فعلا بعد از 4 هزار تا خدا رو شکر کوچکترین ایرادی ندیدم و ترافیک هم زیاد موندم اما ماشین قشنگ تو نیم کلاچ میکنه.
اما مکانیکم هم بهم گفت ایراد دیسک و صفحه تندر ، ضعف در فنر های دیسک هست که بعد از مدتی خاصیت خودشون رو از دست میدهند و موقع نیم کلاچ نمی تواند اون فشار لازم رو وارد کنه و باعث میشه لرزش بیافته.
در ضمن اگر رانندگی نرمالی هم دارید دیسک و صفحه شیرین تا 160 هزار تا کار میکنه.
روی ماشین پدرم در کیلومتر 245 هزار تا عوض کردیم اما باز به پرچ نرسیده بود!

ویرایش توسط mohammad_sadegh : 12-15-2012 در ساعت 01:18 PM
6 کاربر زیر از mohammad_sadegh گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-15-2012
MAHDI-TONDAR آواتار ها
MAHDI-TONDAR MAHDI-TONDAR آنلاین نیست.
مدیرتیونینگ و آپشن های تندر 90

کد عضویت آکو: ACO-569
اتومبیل: تندر90 e1+cp
سپاس از دیگران: 7,486
8,101 بار در 2,955 پست سپاسگزاری شده است
MAHDI-TONDAR به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mohammad_sadegh نمایش پست ها
سلام
دوستانی که تندرشون مدل 87 هست دقت کنند که ممکنه دیسک و صفحه ماشینشون همان فرانسوی اصل باشه اما لرزش داشته باشه.همانطور که مال من اینجوری بود.
تقریبا 2 ماه پیش که روی 115 هزار تا دیسک و صفحه اصلی رو عوض کردم در کمال تعجب دیدم که فابریک ماشین هم فرانسوی بوده اما در ترافیک و گرما ماشین در دنده 1 دچار لرزش میشد.احتمال میدم حتی تا نیمه های سال 87 هم فابریم فرانسوی باشه.
حرفی که سال 88 نمایندگی مرکزی رنو در میدان آزادی به من گفت که آقا دیسک و صفحه تندر کمی ضعیف هست و عوض هم کنی باز همینجوری میشه.
البته فعلا بعد از 4 هزار تا خدا رو شکر کوچکترین ایرادی ندیدم و ترافیک هم زیاد موندم اما ماشین قشنگ تو نیم کلاچ میکنه.
اما مکانیکم هم بهم گفت ایراد دیسک و صفحه تندر ، ضعف در فنر های دیسک هست که که بعد از مدتی خاصیت خودشون رو از دست میدهند و موقع نیم کلاچ نمی تواند اون فشار لازم رو وارد کنه و باعث میشه لرزش بیافته.
در ضمن اگر رانندگی نرمالی هم دارید دیسک و صفحه شیرین تا 160 هزار تا کار میکنه.
روی ماشین پدرم در کیلومتر 245 هزار تا عوض کردیم اما باز به پرچ نرسیده بود!
سلام آقا محمد صادق عزیز
ماشین منم مدل 87 هست و تولید آذر
نمی دونم آیا دیسک و صفحه اون فرانسوی ( مارک وائو هست ) یا از این مدل ایرانی

در هر صورت ماشین من تا یکی دو سال اول دیسک و صفحه اون عالی کار میکرد و هیچ گونه لرزشی بهنگام نیم کلاچ کردن نداشت حتی در ترافیک،
ولی بعداز تقریباً دوسال این لرزش بهنگام نیم کلاچ بوجود اومده است .

شاید هم نظر اون مکانیکی که فرمودید درست باشه و بخاطر ضعف فنرها دیسک تندر بعداز مدتی کارکرد این مشکل و لرزش ایجاد میشه .

نمی دونم دوستانی که جدیداً ماشین تندر گرفتند هم آیا از ابتداء این مشکل ( لرزش موتور بهنگام نیم کلاچ) را دارند یا نه بعداز چند وقت کارکرد این مشکل خودش رو نشون میده .

در هر صورت بنده نیز خواستم تجربه خودم رو در این زمینه خدمت دوستان عرض نمایم .

لحظات شادي خدا را ستايش کن،
لحظات سختي خدا را جستجو کن،
لحظات آرامش خدا را مناجات کن،
لحظات دردآور به خدا اعتماد کن،
و در تمام لحظات خدا را شکر کن.

ویرایش توسط MAHDI-TONDAR : 12-15-2012 در ساعت 11:52 AM
3 کاربر زیر از MAHDI-TONDAR گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 01-22-2013
Reza_Orumiyeh آواتار ها
Reza_Orumiyeh Reza_Orumiyeh آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: aco-3678
سپاس از دیگران: 226
638 بار در 389 پست سپاسگزاری شده است

سلام
یه مدت هست که کلاجم سفت شده و تو ترافیک پام درد میکنه
سیم کلاج رو در اوردم و روغنکاری کردم اما فرق نکرد
قیمت دیسک صفحه فرانسوی 200 و ایرانی هم داشتن 120
بنظر شما دیسک صفحه رو عوض کنم یا بدم تعمیر کنن برام
چون تو ماشین های قبلیم میدادم تعمیر میکردن و نرم تر میشد.
ماشینم 32000 تا کار کرده
قدیمی 01-22-2013
MAHDI-TONDAR آواتار ها
MAHDI-TONDAR MAHDI-TONDAR آنلاین نیست.
مدیرتیونینگ و آپشن های تندر 90

کد عضویت آکو: ACO-569
اتومبیل: تندر90 e1+cp
سپاس از دیگران: 7,486
8,101 بار در 2,955 پست سپاسگزاری شده است
MAHDI-TONDAR به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض سیم کلاچ را تعویض کنید نه دیسک و صفحه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Reza_Orumiyeh نمایش پست ها
سلام
یه مدت هست که کلاجم سفت شده و تو ترافیک پام درد میکنه
سیم کلاج رو در اوردم و روغنکاری کردم اما فرق نکرد
قیمت دیسک صفحه فرانسوی 200 و ایرانی هم داشتن 120
بنظر شما دیسک صفحه رو عوض کنم یا بدم تعمیر کنن برام
چون تو ماشین های قبلیم میدادم تعمیر میکردن و نرم تر میشد.
ماشینم 32000 تا کار کرده
سلام آقا رضا
سفت شدن سیم کلاچ که مشکل تقریباً شایع بین تندر داران هست و معمولاً همراه باصدای قیژ قیژ بهنگام کلاچ گیری هست، تا اونجایی که بنده اطلاع دارم با روغن کاری سیم کلاچ قابل حل نخواهد بود .

تنها راهش هم تعویض سیم کلاچ هست .( سعی کنید از سیم کلاچ اصلی مارک داچیا استفاده کنید جنس ایرانی بعداز مدت کوتاهی کارکرد همین آش و همین کاسه )

ضممناً با این کارکرد پائین ماشین تون ( 32هزار کیلومتر) فعلاً فکر تعویض دیسک و صفحه نباشید و حالا حالاها این دیسک و صفحه برای تون بخوبی و بدون مشکل کار خواهد کرد .

لحظات شادي خدا را ستايش کن،
لحظات سختي خدا را جستجو کن،
لحظات آرامش خدا را مناجات کن،
لحظات دردآور به خدا اعتماد کن،
و در تمام لحظات خدا را شکر کن.

ویرایش توسط MAHDI-TONDAR : 01-22-2013 در ساعت 07:19 PM
6 کاربر زیر از MAHDI-TONDAR گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش