آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > معرفی آکوپارت و محصولات آن ACO Products > آپشنهای تندر 90 ساخت آکو - لوازم آپشن لوگان آکوپارت > آموزش نصب آپشنهای تندر > نصب آپشنهای آکو

Notices

نصب آپشنهای آکو در این تالار به بحث و بررسی و آموزش نصب آپشنهای تولید شده توسط اکو می پردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-19-2014
Saeed آواتار ها
Saeed Saeed آنلاین نیست.
ناظر سایت و مدیر تالار آموزش نصب آپشنهای اکو

کد عضویت آکو: ACO-971
اتومبیل: Megane 2000
سپاس از دیگران: 3,239
6,015 بار در 1,983 پست سپاسگزاری شده است
Saeed به MSN ارسال پیام
پیش فرض آموزش نصب آینه های طرح داچیا تیپ یک تندر 90 - L90 - لوگان (Logan)

برای نصب آیینه های جدید آکو به ۲ روش می توان عمل نمود
  1. باز کردن کامل رو دری
  2. باز کردن قسمت بالایی رو دری .

با توجه به اینکه دربهای لوگان از عایق بندی مناسبی برخوردار می باشند و با عایقی مشکی رنگ و همانند قیر عایق بندی شده است توصیه میشود که از روش دوم استفاده نمایید.

ابتدا می بایست نوار عایق شیشه را از جای خود خارج نمایید.

www.ACOforum.org - Logan Tuning

انگشتان خود را زیر قسمت سمت چپ عایق فرو کرده و به آرامی به سمت بالا بکشید.
همانند شکل زیر

سپس پیچ های مشخص شده در شکل بالا و زیر را باز کنید. دقت کنید که می بایست ۳ پیچ را باز کنید که همه ستاره ای هستند.

بعد از باز کردن پیچ اهرم درب باز کن، ۹۰ درجه آنرا به سمت چپ بچرخانید تا میله قلاب شکل از آن خارج شود.
همانند شکل زیر

سپس لبه های بالایی رو دری را (دقیقا محلی که زیر عایق شیشه وجود داشت) را بوسیله انگشتان خود گرفته و اندکی به سمت خود بکشید تا خارهای سفید رنگ نگه دارنده رو دری از درب خودرو جدا شوند. اگر رودری خودروی شما برای اولین بار باز میشود این خارها قدری سفت هستند و نگران سفتی اولیه آنها نباشید و با اندکی کشش ناگهانی می توانید آنها را از جای خود خارج نمایید.

قسمت مثلثی شکل بالای رو دری سمت راست دقیقا جایی است که کابل های آیینه از آنجا عبور کرده و آنجا هم ۱ عدد خار آمپولی سفید رنگ دارد و با اندکی کشش از جای خود خارج میشود . توصیه می کنم بعد از جدا نمودن خارهای آمپولی قسمت بالایی رودری بوسیله تکه ای چوب و یا اهرم قرار دادن ۱ عدد پیچ گوشتی همانند شکل زیر ، فضای لازم برای باز کردن آیینه قبلی و نصب آیینه جدید را ایجاد نمایید. بدین وسیله میتوان بدون باز نمودن کامل رودری اقدام به نصب آیینه نمود.

پس از اهرم قرار دادن وسیله ای و ایجاد فضایی برای باز نمودن سوکت آیینه ، شما می توانید سوکت را که در شکل زیر نمایش داده شده است مشاهده نمایید.

سوکت را اندکی به سمت پایین بکشید تا از جای خود خارج شود. خار پایین سوکت را اندکی به سمت داخل فشار دهید تا قفل سوکت باز شده و از هم جدا شود.

ابر محافط و عایق صدا را از داخل محفظه درب خارج نمایید و سوکت را از داخل آن رد کنید. سپس به پیچهای آیینه دسترسی پیدا خواهید کرد.

مادامی که با دست دیگر آیینه را نگه داشته اید ، اقدام به باز کردن پیچهای آیینه نمایید. کابل و سوکت آیینه جدید را از سوراخ روی درب رد کنید و آیینه جدید را در جای خود قرار دهید.

پیچهای آیینه جدید را ببندید و آیینه را در جای خود محکم نمایید و مراحل طی شده را یکی پس از دیگری به صورت معکوس انجام دهید.

خارهای سفید رنگ آمپولی را می توان با وارد نمودن یک ضربه مشت جا زد.

ویرایش توسط Saeed : 04-26-2014 در ساعت 06:31 PM
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 04-20-2014
morteza ahmadi آواتار ها
morteza ahmadi morteza ahmadi آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-6347
اتومبیل: تندر 90
سپاس از دیگران: 1,502
102 بار در 66 پست سپاسگزاری شده است

خیلی ممنون از راهنمایی بسیار عالی شما
فقط این که ایا این که شما گفتی ایینه کامل بود که شما خریدی و بستی رو ماشین اگه من بخوام فقط قاب ایینه رو بخرم کلیه وسایل ایینه خوذم را روش سوار کنم باید به جای خاصی مراجعه کنم یا خودم هم میتونم و بعد این که اصلا قاب ایینه هم العان تو نمایندگی های اکو اومده و ایا هم رنگ با بدنه خودرو هم داره مثلا سفید یا نه؟ با تشکر
قدیمی 04-20-2014
Saeed آواتار ها
Saeed Saeed آنلاین نیست.

Saeed به MSN ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mortezae2 نمایش پست ها
خیلی ممنون از راهنمایی بسیار عالی شما
فقط این که ایا این که شما گفتی ایینه کامل بود که شما خریدی و بستی رو ماشین اگه من بخوام فقط قاب ایینه رو بخرم کلیه وسایل ایینه خوذم را روش سوار کنم باید به جای خاصی مراجعه کنم یا خودم هم میتونم و بعد این که اصلا قاب ایینه هم العان تو نمایندگی های اکو اومده و ایا هم رنگ با بدنه خودرو هم داره مثلا سفید یا نه؟ با تشکر
این آیینه کامل بود که بسته شد روی ماشین.
همان جایی که میخواهید آیینه را خرید کنید میتونند براتون اجزای آیینه قبلی را روی آیینه جدید نصب کنند.
خودتون هم میتونید خیلی ساده هست.
در صورت تایید مدیریت آکو ، آموزش آن قسمت هم در فروم قرار میگیرد.

قاب رنگی آیینه هنوز نیومده و انشالله در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
4 کاربر زیر از Saeed گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 04-26-2014
Saeed آواتار ها
Saeed Saeed آنلاین نیست.

Saeed به MSN ارسال پیام

درود بر شما دوستان گرامی

بنا بر تقاضای دوستان گرامی و همچنین دستور مدیریت ارشد آکوپارت با آموزش جابجایی موتور و دسته سیم آینه های فابریکی بر روی آینه های ساخت آکو در خدمت شما هستیم.

ابتدا قبل از اقدام به باز کردن آینه می بایستی آینه را روی بیرونی ترین قسمت تنظیم نمایید و سپس آیینه را باز نمایید. اگر فراموش کردید که قبل از باز کردن آینه ، آنرا تنظیم کنید، مشکلی نیست می توانید همانند شکل زیر با اندکی فشار بر روی لبه بیرونی آینه ، جهت آنرا تغییر دهید.

سپس بوسیله جسمی باریک و نسبتا پهن و قرار دادن آن بین آینه و قاب آینه و با اندکی فشار به سمت بیرون، شیشه آینه را از جای خود خارج سازید. دقت داشته باشید یکی از بهترین ابزارها برای این کار استفاده از دسته قاشق یا چنگال می باشد. همانند شکل زیر

با اندکی فشار شیشه آینه از جای خود خارج میشود و می توانید محتویات آینه را مشاهده نمایید. می بایست سوکت سیمهای گرمکن شیشه آیینه را از جای خو خارج نمایید. همانند شکل زیر

در قسمت بعد می بایست پیچهای مشخص شده در شکل زیر را باز نمایید. دقت نمایید که پیچها از نوع ستاره ای هستند پس قبل از اقدام به باز نمودن آینه نسبت به تهیه آچار ستاره ای اقدام نمایید.

سوکت موتور آینه را می توانید از طریق اهرم کردن پیچ گوشتی در گوشه های سوکت همانند شکل زیر باز نمایید. دقت نمایید که سوکت مقداری سفت می باشد ، دقت نمایید که به سوکت آسیبی نرسانید و سیم آنرا نیز نکشید. سوکت با مقداری فشار در نقاط مشخص شده باز می شود.

ابر محافظ سیم که در شکل زیر مشخص شده است را از جای خود خارج نمایید.

آیینه را تا کنید و یا آنرا به اصطلاح بشکنید. حال می توانید دسته یسم و سوکتهای فابریکی را به راحتی از آینه قبلی خارج نمایید. دقت کنید دسته سیم می بایست از قسمت داخلی آینه که به بدنه خودرو متصل می شود خارج شود (در شکل زیر کابل می بایست از سمت چپ به سمت راست خارج شود). بهتر است ابتدا سوکتهای گرمکن و سپس موتور آیینه را انتقال دهید.

بعد از خارج شدن دسته سیم فابریکی آیینه آکو را نیز خم کنید و برخلاف مرحله قبل ، دسته سیم را عبور دهید تا وارد آیینه آکو شود. بهتر است ابتدا سوکتهای گرمکن و سپس موتور آیینه را انتقال دهید.

سوکت موتور را متصل نمایید و موتور فابریکی را در نقاط مشخص شدن در آیینه آکو پیچ نمایید. همانند شکل زیر

دقت نمایید دسته سیم را از زیر موتور منتقل نمایید و همانند شکل زیر در قسمت زیرین قاب آینه قرار بگیرد.

پس از بستن موتور در جای خود، سوکتهای گرمکن را متصل نمایید و شیشه آینه را داخل قاب قرار دهید و با اندکی فشار بر روی شیشه آینه آن را در جای خود محکم نمایید.

دقت نمایید شیشه آینه با شنیدن صدای تق مانندی در جای خود فیکس می شود.

ویرایش توسط Saeed : 04-26-2014 در ساعت 04:40 PM
18 کاربر زیر از Saeed گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 04-26-2014
Reza_Orumiyeh آواتار ها
Reza_Orumiyeh Reza_Orumiyeh آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: aco-3678
سپاس از دیگران: 226
638 بار در 389 پست سپاسگزاری شده است

واقعا اموزش خوبی بود برای کسانی که میخواهند ایینه هاشون رو باز کنند و تعویض کنند

Sent from my iPhone using Tapatalk
2 کاربر زیر از Reza_Orumiyeh گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 04-27-2014
Saeed آواتار ها
Saeed Saeed آنلاین نیست.

Saeed به MSN ارسال پیام

دوستان این طرح یکی از بزرگترین طرحهای آکو هست و به دلیل نوع توزیعی که طراحی شده در همه حال به نفع مصرف کننده است. شما می توانید متعلقات آینه قبلی که نیاز ندارید را هم به فروشنده ، بفروشید.
کسانی هم که به هر دلیلی نیاز به قطعه یدکی آینه جدید دارند می توانند با مراجعه به این مراکز اقدام به تهیه فطعات یدکی آینه فابریک نمایند.

مشابه اتفاقی که در تعطیلات عید برای من افتاد و یک خودرو قاچاق بر با سرعت زیاد از پشت به آینه سمت راننده زد و فرار کرد. و در کمال تعجب فقط قاب بیرونی آینه شکست و برای تهیه این قاب می بایست به خرید یک آینه کامل سمت راننده به قیمت ۲۵۰ هزار تومان اقدام کنم.

اگر برای مگان هم چنین طرحی وجود می داشت می توانستم با قیمتی حداکثر ۳۰ - ۲۰ هزار تومانی اقدام به خرید قاب آینه نمایم.

ویرایش توسط Saeed : 04-27-2014 در ساعت 12:09 PM
6 کاربر زیر از Saeed گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 05-05-2014
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
مدیر مطالب آزاد مرتبط با خودرو

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,341
2,552 بار در 987 پست سپاسگزاری شده است

با سلام
روز جمعه 12 اردیبهشت آینه ها رو نصب کردم و ضمن تشکر مجدد از جناب کفایی نکاتی به ذهنم رسید که در تکمیل فرمایشات آقا سعید عرض کنم
1- موقع باز کردن رو دری مواظب باشین خارها پایین نیفتند که مجبور بشید کل رو دری رو باز کنید
2- چند تا خار بخرید اگه شکستن مشکل نداشته باشید
3- سیم کابل رو برای اینکه بتونید از خار روی در ،در بیارید رو به پایین فشار بدید و جا انداختنش هم از پایین به بالاست
4- به طرز عجیبی سیم سمت شاگرد برای من کوتاه اومد و من بعد از بستن اینه مجبور شدم سیم اضافه کنم قبل بستن موضوع رو چک کنید(شاید اینه ها بزرگترن )
5- اینه ها رو من با چسب اکواریوم چسبوندم راستش اولین چسبی که به ذهنم اومد رو استفاده کردم و متاسفانه به روی اینه چسبید و پاک کردنش کلی وقتمو گرفت و درست و حسابی هم پاک نشد،شاید بشه از چسب قطره ای هم استفاده کرد ولی نمیدونم چه چسبی مناسبه ؟!
6- دید آینه ها مخصوصا سمت راننده عالی شده ولی ابتدا رانندگی کردن باهاشون (دنده عقب)سخته
7- در این دو روز 1000 کیلومتر باهاشون رانندگی کردم و بسیار راضیم و هیچ مشکلی نداشتم

یه پیشنهاد برای طراحان اگه تومرحله تولید این موضوع سخت نیست جای فیش هیتر رو بیارید این طرف البته فکر میکنم زاویه حرکتیش کمتره احتمال در اومدنش هم کمتر شاید کوتاه اومدن دسته سیم از این موضوع باشه
اگه اینه ها با راهنما تولید بشن و به بازار بیان حتما تهیه و عوض میکنم چون خیلی خیلی دید رو بهتر کردن و با راهنما باشن که مطمئنا کاراییش بیشتر خواهد شد .

انشالا عکس ها رو بعدا قرار میدم

سپاس مجدد از اکو و جناب کفایی
2 کاربر زیر از zanjani گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 05-05-2014
ROOHOLAH آواتار ها
ROOHOLAH ROOHOLAH آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-4108
اتومبیل: پزو 405 (83)- پراید (88)- تندر فول (90)
سپاس از دیگران: 1,076
352 بار در 145 پست سپاسگزاری شده است

با سلام و با تشكر
بنده هم اينه ها رو روز شنبه نصب كردم و با نقطه نظرات دوستمان آقاي زنجاني موافقم مخصوصا جاي فيش هاي گرمكن آينه اگه سمت پايه قاب باشه ديگه سيم كوتاه نميشه
من آينه ها رو به صورت هديه دريافت كردم، يه موضوع موتور آينه ها داخل كارتن ها يه دونه بيشتر نبود و من مجبور شدم از همون موتور هاي فابريكي استفاده كنم.
در مورد ديد آينه ها آينه سمت راننده خيلي خوبه ولي آينه سمت شاگرد فكر كنم بعلت محدب بودن مثل سمت راننده نبود.
مواظب پيچ هاي نصب آينه بر روي بدنه باشيد چون يكي از آنها داخل درب (بين درب و ستون داخل درب) افتاد و مجبور شدم از پيچ ديگه اي استفاده كنم.
ولي در كل واقعاً از زحمات گروه آكو و جناب آقاي مهندس كفايي نهايت تشكر را دارم.
کاربران زیر از ROOHOLAH بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 05-05-2014
Saeed آواتار ها
Saeed Saeed آنلاین نیست.

Saeed به MSN ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط zanjani نمایش پست ها
با سلام
روز جمعه 12 اردیبهشت آینه ها رو نصب کردم و ضمن تشکر مجدد از جناب کفایی نکاتی به ذهنم رسید که در تکمیل فرمایشات آقا سعید عرض کنم
1- موقع باز کردن رو دری مواظب باشین خارها پایین نیفتند که مجبور بشید کل رو دری رو باز کنید
2- چند تا خار بخرید اگه شکستن مشکل نداشته باشید
3- سیم کابل رو برای اینکه بتونید از خار روی در ،در بیارید رو به پایین فشار بدید و جا انداختنش هم از پایین به بالاست
4- به طرز عجیبی سیم سمت شاگرد برای من کوتاه اومد و من بعد از بستن اینه مجبور شدم سیم اضافه کنم قبل بستن موضوع رو چک کنید(شاید اینه ها بزرگترن )
5- اینه ها رو من با چسب اکواریوم چسبوندم راستش اولین چسبی که به ذهنم اومد رو استفاده کردم و متاسفانه به روی اینه چسبید و پاک کردنش کلی وقتمو گرفت و درست و حسابی هم پاک نشد،شاید بشه از چسب قطره ای هم استفاده کرد ولی نمیدونم چه چسبی مناسبه ؟!
6- دید آینه ها مخصوصا سمت راننده عالی شده ولی ابتدا رانندگی کردن باهاشون (دنده عقب)سخته
7- در این دو روز 1000 کیلومتر باهاشون رانندگی کردم و بسیار راضیم و هیچ مشکلی نداشتم

یه پیشنهاد برای طراحان اگه تومرحله تولید این موضوع سخت نیست جای فیش هیتر رو بیارید این طرف البته فکر میکنم زاویه حرکتیش کمتره احتمال در اومدنش هم کمتر شاید کوتاه اومدن دسته سیم از این موضوع باشه
اگه اینه ها با راهنما تولید بشن و به بازار بیان حتما تهیه و عوض میکنم چون خیلی خیلی دید رو بهتر کردن و با راهنما باشن که مطمئنا کاراییش بیشتر خواهد شد .

انشالا عکس ها رو بعدا قرار میدم

سپاس مجدد از اکو و جناب کفایی
با سپاس از شما

چسب آکواریوم رو برای چی استفاده کردید؟
کاربران زیر از Saeed بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 05-05-2014
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
مدیر مطالب آزاد مرتبط با خودرو

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,341
2,552 بار در 987 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Saeed نمایش پست ها
با سپاس از شما

چسب آکواریوم رو برای چی استفاده کردید؟
سلام آقا سعید
اینه هایی که به دست بنده رسید اینه و هیتر و پلاستیک پشتش از هم جدا بود اینا رو به هم چسبوندم
حضرت علی (ع)
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش