آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-30-2010
Danial Danial آنلاین نیست.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-1065
سپاس از دیگران: 119
36 بار در 28 پست سپاسگزاری شده است

دوستان ماشين من مدل 87 هست و دست دوم خريدم از روز اولي كه خريدم درها موقع بسته شدن اگه يه ذره حتي خيلي كم محكم بسته بشن صداي بدي ميدن و من خيلي روي اين مسئله حساسم براي همين بيشتر مواقع درهارو خيلي آهسته ميبندن و به كسايي هم كه سوار ميشن تذكر ميدم محكم نبندن ولي نميشه هر دفعه گفت آروم ببندين ديروز نگاه كردم ديدم نوار محافظ هر چهار تا درب(همون واشر مانندهايي كه براي محافظ دور موتور هم استفاده ميشن مشكي رنگا)ظاهرا خاصيت دفع ضربه ي خودشون رو از دست دادن و كاملا نرم نرم شدن و در كل نرميشون بيش از حد زياد هست منم احتمال دادم شايد از اينا باشه كه درها موقع بسته شدن اين صداي بد رو ميدن ميخواستم نظر دوستان رو بدونم و بگن كه اگه اينطوره از كجا ميتونم نوشون رو تهيه كنم؟
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 11-30-2010
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط danial نمایش پست ها
دوستان ماشين من مدل 87 هست و دست دوم خريدم از روز اولي كه خريدم درها موقع بسته شدن اگه يه ذره حتي خيلي كم محكم بسته بشن صداي بدي ميدن و من خيلي روي اين مسئله حساسم براي همين بيشتر مواقع درهارو خيلي آهسته ميبندن و به كسايي هم كه سوار ميشن تذكر ميدم محكم نبندن ولي نميشه هر دفعه گفت آروم ببندين ديروز نگاه كردم ديدم نوار محافظ هر چهار تا درب(همون واشر مانندهايي كه براي محافظ دور موتور هم استفاده ميشن مشكي رنگا)ظاهرا خاصيت دفع ضربه ي خودشون رو از دست دادن و كاملا نرم نرم شدن و در كل نرميشون بيش از حد زياد هست منم احتمال دادم شايد از اينا باشه كه درها موقع بسته شدن اين صداي بد رو ميدن ميخواستم نظر دوستان رو بدونم و بگن كه اگه اينطوره از كجا ميتونم نوشون رو تهيه كنم؟
سلام دوست عزیز
در ابتدا عرض کنم خدمتتون که این نوار در رو همه نمایندگی های ایران خودرو و سایپا دارند . لوگان ما نیز مدل 87 تولید پارس خودرو هست و از روز اول دست خودمون بوده و صفر گرفتیم ، این مشکل از روز اول در درب سمت شاگرد بوده و هست . ارتباطی به نرمی و ارتعاش پذیری نوار دور در نداره ، لا اقل برای ما که اینطور بوده . 2 بار نوار دور در سمت شاگرد رو با نو تعویض کردم ولی فایده نداره . رگلاژ قفل در رو (استوانه ای که روی بدنه هست) تغییر دادم و بردم کمی داخل تر تا فشار نوار جلوی ضربه رو بگیره ولی فایده نداشت .
به یک صافکار ماهر مراجعه کردم نوار رو که باز کرد گفت کلا شاسی دور در که نوار میشینه روش خوب تنظیم نیست و زیاد داخل هست تنظیمش زمان زیادی میبره ضمن اینکه باید کل ستون کمربند و نمدی سقف و قاب روی ستون سمت شاگرد در بیاد تا بشه کمی رگلاژش کرد . منم فعلا هیچ اقدامی نکردم .
شد باشید .
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.
4 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 11-30-2010
تندر LP تندر LP آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-706
اتومبیل: تندر 90 LP
سپاس از دیگران: 53
126 بار در 66 پست سپاسگزاری شده است

سلام دوستان
دو - سه روزی میشه که موقع حرکت از حال سکون و تعویض دنده ماشین لرزش عجیبی پیدا میکنه و برای اینکه این حالت پیش نیاد باید گاز بیشتری داد . فکر میکنید مشکل از کجا باشه؟
اعصابم رو داغون کرده کارکردش 48000 کیلومتر ، فکر میکنید از صفحه کلاج باشه؟ آخه به این زودی؟
کاربران زیر از تندر LP بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 11-30-2010
mohammad_sadegh آواتار ها
mohammad_sadegh mohammad_sadegh آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-607
اتومبیل: 2 تا لوگان و 1 دستگاه ریو
سپاس از دیگران: 550
803 بار در 210 پست سپاسگزاری شده است

سلام
صفحه کلاچ ایرانی مسبب این قضیه هست.ماشین من و خیلی ها هم اینجوریه!
من که از 30 هزار تا این مشکل رو داشتم و الان هم روی 72 هزار تا کما بیش این مشکل هست و سعی کن باهاش مدارا کنی تا در زمان تعویض دیسک و صفحه نوع اصلی رو بندازی و مشکل حل بشه.
5 کاربر زیر از mohammad_sadegh گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-01-2010
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط clint نمایش پست ها
سلام دوستان
دو - سه روزی میشه که موقع حرکت از حال سکون و تعویض دنده ماشین لرزش عجیبی پیدا میکنه و برای اینکه این حالت پیش نیاد باید گاز بیشتری داد . فکر میکنید مشکل از کجا باشه؟
اعصابم رو داغون کرده کارکردش 48000 کیلومتر ، فکر میکنید از صفحه کلاج باشه؟ آخه به این زودی؟
نقل قول:
نوشته اصلی توسط mohammad_sadegh نمایش پست ها
سلام
من که از 30 هزار تا این مشکل رو داشتم و الان هم روی 72 هزار تا کما بیش این مشکل هست و سعی کن باهاش مدارا کنی تا در زمان تعویض دیسک و صفحه نوع اصلی رو بندازی و مشکل حل بشه.
با عرض سلام خدمت جناب clint ومحمد جان عزیز
مشکل شما دو دوست عزیز بعضی اوقات برای بنده پیش میاد اونم درست همون زمان وقتی که به موتور سر میزنم میبینم بخاطر جا باز کردن فنری که رگلاژ سیم گاز رو قفل نگه میداره ، رگلاژ بهم خورده و گاز محدود شده که با دوباره تنظیم کردن رگلاژ روی فول ، مشکل لرزش حل میشه ، گه گاه و البته زمان هایی که پدال گاز رو تا انتها فشار میدم ، این فنر u شکل از روی شیار های استوانه آبی رگلاژ گاز در میره و رگلاژ رو بهم میزنه .(بعد از اتمام آب بندی ، رگلاژ رو تا به امروز روی فول تنظیم کردم)
البته بخش عظیمی از لرزش ها بخاطر همین دیسک و صفحه ایرانی هست .
فقط این مورد رو عرض کردم گفتم شاید مورد استفاده واقع بشه .
شاد باشید .
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ویرایش توسط Renault Logan : 12-02-2010 در ساعت 02:08 AM
7 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-01-2010
تندر LP تندر LP آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-706
اتومبیل: تندر 90 LP
سپاس از دیگران: 53
126 بار در 66 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mohammad_sadegh نمایش پست ها
سلام
اگه بخوام همین الان دیسک و صفحه کلاچ رو با نوع فرانسوی عوض کنم ، مشکل حل میشه؟
قدیمی 12-01-2010
رضا میرجعفریان آواتار ها
رضا میرجعفریان رضا میرجعفریان آنلاین نیست.
سرعت : 60 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: Aco-1354
اتومبیل: L90 E2 Full
سپاس از دیگران: 771
1,764 بار در 591 پست سپاسگزاری شده است
رضا میرجعفریان به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
انشاا.. حل میشه البته بهتره قبلش با نمایندگی و یا یک مکانیک مجرب مشورت کنی
قدیمی 12-01-2010
mohammad_sadegh آواتار ها
mohammad_sadegh mohammad_sadegh آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-607
اتومبیل: 2 تا لوگان و 1 دستگاه ریو
سپاس از دیگران: 550
803 بار در 210 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط renault logan نمایش پست ها
با عرض سلام خدمت جناب clint محمد جان عزیز
مشکل شما دو دوست عزیز بعضی اوقات برای بنده پیش میاد اونم درست همون زمان وقتی که به موتور سر میزنم میبینم بخاطر جا باز کردن فنری که رگلاژ سیم گاز رو قفل نگه میداره ، رگلاژ بهم خورده و گاز محدود شده که با دوباره تنظیم کردن رگلاژ روی فول ، مشکل لرزش حل میشه ، گه گاه و البته زمان هایی که پدال گاز رو تا انتها فشار میدم ، این فنر u شکل از روی شیار های استوانه آبی رگلاژ گاز در میره و رگلاژ رو بهم میزنه .(بعد از اتمام آب بندی ، رگلاژ رو تا به امروز روی فول تنظیم کردم)
البته بخش عظیمی از لرزش ها بخاطر همین دیسک و صفحه ایرانی هست .
فقط این مورد رو عرض کردم گفتم شاید مورد استفاده واقع بشه .
شاد باشید .
سلام علیرضا جان
اتفاقا این مورد بهم خوردن گاز رو در خیلی از لوگان ها دیدم اما گوش شیتون کر مال من اصلا 1 دنده هم جا به جا نمیشه.

نقل قول:
والا من با 2 نفر که این مشکل رو داشتند و عوض کرده بودند صحبت کردم و میگفتند که حل شده.
قبل از اقدام به تعویض کاملا پرس و جو کن.با نمایندگی های معتبر صحبت کن.
کاربران زیر از mohammad_sadegh بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 12-01-2010
MAHDI-TONDAR آواتار ها
MAHDI-TONDAR MAHDI-TONDAR آنلاین نیست.
مدیرتیونینگ و آپشن های تندر 90

کد عضویت آکو: ACO-569
اتومبیل: تندر90 e1+cp
سپاس از دیگران: 7,486
8,101 بار در 2,955 پست سپاسگزاری شده است
MAHDI-TONDAR به Yahoo ارسال پیام

دوستان سلام
دیروز من شاهد دو ماجرای جالب بودم،
خدمت شما عرض می کنم
ماجرای اول ، پسر عموی بنده که تندر داره زنگ زد برام و گفت که ماشینش شده تراکتور ، صدای عجیب و غریب موتور + لرزش شدید موتور ( از جاهش میخواست در بیاد ) + کاهش شدید شتاب و کشش موتور.
به اتفاق رفتیم نمایندگی سایپا ، همان ابتداء حدس سرمکانیک اونجا خرابی و سوختگی کوئل ها بوده که پس از آزمایش و بررسی آنها مشخص شد دو تا از کوئل ها سوخته است .
کوئل ها هم همان کوئل های بی کیفتی ( کله قهوه ایی ساخت ترکیه ) که قبلاً آقا علیرضا در خصوص بی کیفتی این کوئل ها مطالب و داستان جالبی داشتند که صحبت کردند .
الان دیگه برایم محرز شده این کوئل های کله قهوه ای چقدر آشغال و بنجول هستند ، فقط این فامیل ما شانس آورد که روز قبل که مسافرت بودند این اتفاق تو جاده برایشان نیافتاد وگرنه خدا باید به دادش میرسید .تنها علائمی هم که ماشین داشت خوب استارت نمی خورد ( ماشین هنگام استارت زدن با تکان شدید روشن میشد)خودش هم بمن گفت که تو چقدر بمن گفتید که این کوئل را عوض کنید .
خلاصه ایشان رفتند و 2 تا کوئل آلمانی مارک bero به قیمت من درآوردی دونه ای 65 هزار تومان خریدند ( تازه با منت و خواهش از فروشنده گرفتیم)
بهرحال خواستم این مطلب را خدمت همه دوستان عرض کنم کسانی که این کوئل کله قهوه ای روی ماشین شان نصب هست مواظب باشند .
اما ماجرای دوم :
دیروز وقتی وارد نمایندگی شدیم دیدم یه تندر خاکستری که تمام دل و روده اون بهم ریخته بود ( باور کنید دلم کباب شد)اونجا قرار دارد وقتی جویای حال این ماشین شدم سر مکانیک اونجا که از دوستان بنده بود به شوخی بهم گفت باز بگوئید تندر خوبه ،تندر باکیفیته ..... گفت این ماشین 2 ماه پیش خود بخود و بدون هیچ علتی آتش گرفته ( ماشین تو پارکینگ پارک بود یک باره سه تا بوق زد و بعد انفجار وآتش ....بهم میگفت هر وقت ماشین بوق زد سریع فرار کن ....)
جریان آتش سوزی پژو را ما شنیدیم ولی تند من اولین بار بود که شنیدم و دیدم .
جالبه این ماشین ، تک گانه سوز بوده و هیچ گونه دستکاری در سیستم برقی آن هم انجام نشده و تا حالا هم حتی داخل موتور با کارواش هم شسته نشده بود( از قول صاحب ماشین )
بنده خدا صاحب ماشین علاوه بر علافی و نبود قطعات سیم کشی یک هزینه هنگفتی را هم باید بپردازد.
شکایت هم به سایپا کرده بود حالا ببیند چی میشه .

ببخشید سر شما را درد آوردم ، فقط خواستم شما هم در جریان کار باشید ،ان شاالله که برای هیچ کدام از شما دوستان همچین اتفاقاتی نیافتد .الهی آمین

لحظات شادي خدا را ستايش کن،
لحظات سختي خدا را جستجو کن،
لحظات آرامش خدا را مناجات کن،
لحظات دردآور به خدا اعتماد کن،
و در تمام لحظات خدا را شکر کن.

8 کاربر زیر از MAHDI-TONDAR گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-01-2010
رضا میرجعفریان آواتار ها
رضا میرجعفریان رضا میرجعفریان آنلاین نیست.
سرعت : 60 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: Aco-1354
اتومبیل: L90 E2 Full
سپاس از دیگران: 771
1,764 بار در 591 پست سپاسگزاری شده است
رضا میرجعفریان به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mahdi-tondar نمایش پست ها
دوستان سلام
دیروز من شاهد دو ماجرای جالب بودم،
خدمت شما عرض می کنم
ماجرای اول ، پسر عموی بنده که تندر داره زنگ زد برام و گفت که ماشینش شده تراکتور ، صدای عجیب و غریب موتور + لرزش شدید موتور ( از جاهش میخواست در بیاد ) + کاهش شدید شتاب و کشش موتور.
به اتفاق رفتیم نمایندگی سایپا ، همان ابتداء حدس سرمکانیک اونجا خرابی و سوختگی کوئل ها بوده که پس از آزمایش و بررسی آنها مشخص شد دو تا از کوئل ها سوخته است .
کوئل ها هم همان کوئل های بی کیفتی ( کله قهوه ایی ساخت ترکیه ) که قبلاً آقا علیرضا در خصوص بی کیفتی این کوئل ها مطالب و داستان جالبی داشتند که صحبت کردند .
الان دیگه برایم محرز شده این کوئل های کله قهوه ای چقدر آشغال و بنجول هستند ، فقط این فامیل ما شانس آورد که روز قبل که مسافرت بودند این اتفاق تو جاده برایشان نیافتاد وگرنه خدا باید به دادش میرسید .تنها علائمی هم که ماشین داشت خوب استارت نمی خورد ( ماشین هنگام استارت زدن با تکان شدید روشن میشد)خودش هم بمن گفت که تو چقدر بمن گفتید که این کوئل را عوض کنید .
خلاصه ایشان رفتند و 2 تا کوئل آلمانی مارک bero به قیمت من درآوردی دونه ای 65 هزار تومان خریدند ( تازه با منت و خواهش از فروشنده گرفتیم)
بهرحال خواستم این مطلب را خدمت همه دوستان عرض کنم کسانی که این کوئل کله قهوه ای روی ماشین شان نصب هست مواظب باشند .
اما ماجرای دوم :
دیروز وقتی وارد نمایندگی شدیم دیدم یه تندر خاکستری که تمام دل و روده اون بهم ریخته بود ( باور کنید دلم کباب شد)اونجا قرار دارد وقتی جویای حال این ماشین شدم سر مکانیک اونجا که از دوستان بنده بود به شوخی بهم گفت باز بگوئید تندر خوبه ،تندر باکیفیته ..... گفت این ماشین 2 ماه پیش خود بخود و بدون هیچ علتی آتش گرفته ( ماشین تو پارکینگ پارک بود یک باره سه تا بوق زد و بعد انفجار وآتش ....بهم میگفت هر وقت ماشین بوق زد سریع فرار کن ....)
جریان آتش سوزی پژو را ما شنیدیم ولی تند من اولین بار بود که شنیدم و دیدم .
جالبه این ماشین ، تک گانه سوز بوده و هیچ گونه دستکاری در سیستم برقی آن هم انجام نشده و تا حالا هم حتی داخل موتور با کارواش هم شسته نشده بود( از قول صاحب ماشین )
بنده خدا صاحب ماشین علاوه بر علافی و نبود قطعات سیم کشی یک هزینه هنگفتی را هم باید بپردازد.
شکایت هم به سایپا کرده بود حالا ببیند چی میشه .

ببخشید سر شما را درد آوردم ، فقط خواستم شما هم در جریان کار باشید ،ان شاالله که برای هیچ کدام از شما دوستان همچین اتفاقاتی نیافتد .الهی آمین
در مورد مورد اول:پس اخه همه میگفتن این کله قهوه ای ها اسپانیایی هستند و بهتر از کله سبز ها هست که ساخت مگا موتور هست؟ یکی از دوستانم که ال 90 ایران خودرویی داره به این موضوع زیاد میبالید و هنگان تحویل خودرو سره بیچاره منت هم گذاشته بودن که موتورش اصله و فلان
درمورد مورد دوم:واقعا تعجب اوره من تا بحال در هیچ جا نشنیده بودم این موضوعه اتش گیری ال 90 دور از ذهن است البته خوب احتمال داره که در برخی از موارد به عللی در یک مورد ایرادی وجود داشته باشه اینو نمیشه به کل تعمیم داد اگر این مسیله اپیدمی بود مثل پژو صداش در می اومد
چون به گفته کارشناسان درسته که ال 90 مونتاژ داخل هست ولی نظارت دقیقی از سوی رنو فرانسه روش وجود داره جون ال 90 مثل پژو 405 نیست که از رده خارج باشه و به قولی رنو روش تعصب داره
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 19 نفر (0 عضو و 19 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش