آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-03-2017
عدنانی عدنانی آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-1675
سپاس از دیگران: 3,500
110 بار در 60 پست سپاسگزاری شده است
عدنانی به Yahoo ارسال پیام

درود خدمت دوستان عزیز
ماشین من مدل 87 ای 2 است و 185 هزار کیلومتر هم کارکرد داره . روی کیلومتر 180 هزار بر اثر خراب شدن بلبرینگ کلاچ مجبور به تعویض مجموعه کلاج شدم . مجموعه مذکور را از جنس اصلی تهبه کردم
حس می کنم بعد از تعویض روی سرعت 80 تا 100 کیلومتر صدای موتور که به داخل ماشین منتقل میشه بیشتر شده و کمی ازار میده البته این رو هم عرض کنم منبع وسط ماشینم هم سوراخ شده بود اون رو هم با مارک اگزوز مشهد که به قولی بهترین نوع ایرانی هست تعویض کردم
حالا نمی دونم صدا مربوط به منبع جدید هست یا صفحه کلاج
یک لرزش خفیفی هم ماشین توی همون سرعت 80 تا 110 داره به صورتی که لرزشش از داخل ایینه وسط کاملا مشهوده
کدام یکی از دوستان سابقه تعویض منبع اگزوز داشته ایا این منبع وسط اگزوز مارک مشهد کیفیت خوبی داره یا حتما باید خرجی خرید ؟
با سپاس

ویرایش توسط عدنانی : 05-06-2017 در ساعت 10:38 AM
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 05-11-2017
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط عدنانی نمایش پست ها
درود خدمت دوستان عزیز
ماشین من مدل 87 ای 2 است و 185 هزار کیلومتر هم کارکرد داره . روی کیلومتر 180 هزار بر اثر خراب شدن بلبرینگ کلاچ مجبور به تعویض مجموعه کلاج شدم . مجموعه مذکور را از جنس اصلی تهبه کردم
حس می کنم بعد از تعویض روی سرعت 80 تا 100 کیلومتر صدای موتور که به داخل ماشین منتقل میشه بیشتر شده و کمی ازار میده البته این رو هم عرض کنم منبع وسط ماشینم هم سوراخ شده بود اون رو هم با مارک اگزوز مشهد که به قولی بهترین نوع ایرانی هست تعویض کردم
یک لرزش خفیفی هم ماشین توی همون سرعت 80 تا 110 داره به صورتی که لرزشش از داخل ایینه وسط کاملا مشهوده
کدام یکی از دوستان سابقه تعویض منبع اگزوز داشته ایا این منبع وسط اگزوز مارک مشهد کیفیت خوبی داره یا حتما باید خرجی خرید ؟
با سپاس
سلام دوست عزیز...
معمولا وقتی تعمیری انجام میدیم گوشمون خیلی حساستر میشه وشاید صداهای خفیفی که بوده و توجه نمیکردیم حالا میگیم این صدا چیه....

مع الوصف اگر منبع اگزوز عوض بشه حتما صدای موتور عوض میشه که در سرعت های بالا محسوستر خواهد بود وشاید هم بتدریج پس از عبور دود صدا بهتر بشه....

اگر صدایی ولرزشی باشد ربطی به سیستم کلاج نخواهد داشت خاطر تون جمع باشه.

لرزش میتونه از بالانس چرخها باشد .

ضمنا موتور ال نود به کیفیت بنزین خیلی حساس است بعضی وقتها کمی لرزش و صدای خفیف موتور وشتاب ضعیف وحتی روشن شدن با لرزش را شاهدیم که وقتی دوباره بنزین میزنیم میبینیم کیفیت کارکرد موتور خیلی بهتر شده....

اینها مواردی است که مد نظر داشته باشید....
وبعد از اینها حساس بشوید....

موفق باشید....
قدیمی 05-14-2017
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
مدیر مطالب آزاد مرتبط با خودرو

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,341
2,552 بار در 987 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط عدنانی نمایش پست ها
درود خدمت دوستان عزیز
با سپاس
سلام
من دوبار منبع رو با مدل پارس عوض کردم و راضی بودم
نکته در مورد لرزش اگه پیچ های کلاچ رو به اصطلاح ضربدری نبسته و تنظیم نباشه احتمال لرزش وجود داره ولی بهنظرم اگه لرزش رو زیاد احساس میکنید بهتره اول دسته موتور ها رو بدید چک کنن
موفق باشید
حضرت علی (ع)
قدیمی 05-18-2017
zahed zahed آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-1371
اتومبیل: ال90پلاس
سپاس از دیگران: 133
152 بار در 80 پست سپاسگزاری شده است

مزایای گیربکس جدید محصولات تولیدی رنو در ایران

، شرکت رنو پارس قرار است به زودی از نسل جدید گیربکس های دستی در همه خودروهای رنو که در ایران تولید می شوند استفاده کند.
گیربکس JHQ نسل نو گیربکس های دستی در دنیاست و مزایای زیادی نسبت به گیربکس JH3 دارد که تا پیش از این در محصولات مذکور استفاده می شده است. گیربکس JHQ هم اکنون در ساندرو استپ وی استفاده می شود و قرار است از این به بعد در نسخه های دستی خودروهای تندر90، تندر90 پلاس و ساندرو نیز به کار گرفته شود. در ادامه به مهمترین مزایای این گیربکس جدید نسبت به نمونه قبلی اشاره شده است.
طول عمر بیشتر گیربکس
پوسته محفظه دیفرانسیل گیربکس JHQ از نوع بسته است (closed differential housing) بنابراین در صورت آسیب دیدن گردگیر پولوس، روغن گیربکس تخلیه نمی شود و آسیبی متوجه گیربکس نخواهد شد. به زبان ساده تر می توان گفت در مدل جدید نگهداری ساده تر و طول عمر آن بیشتر است.
عملکرد بهتر پدال کلاچ
پدال کلاچ در مدل JHQ به حالت هیدرولیک تبدیل شده است. این موضوع باعث شده طول عمر سیستم پدال کلاچ بیشتر شود و هنگام گرفتن کلاچ، فشار کمتری به پا وارد می شود.
مصرف کمتر روغن گیربکس
مصرف روغن گیربکس در مدل JHQ مقدار قابل توجهی کاهش یافته، به طوری که از 3.4 به 2.3 لیتر رسیده است. این مسئله منجر به کاهش آلایندگی زیست محیطی می شود و برای مصرف کننده نیز صرفه اقتصادی دارد.
تعویض دنده آسانتر
تعویض دنده در گیربکس JHQ از حالت میله اتصال به مدل کابلی تبدیل شده که این امر تعویض دنده را برای راننده آسانتر می کند.
ویرایش/حذف پیام
3 کاربر زیر از zahed گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 05-23-2017
مهدي محبي مهدي محبي آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: capriq74n
اتومبیل: پارس تندر
سپاس از دیگران: 0
0 بار در 0 پست سپاسگزاری شده است

با سلام
چند مدتي است كه متوجه شدم از پيچ نزديك كويل ال 90 نشتي روغن داره
جهت رفع لطفا راهنمايي فرماييد

www.ACOforum.org - Logan Tuning

ویرایش توسط مهدي محبي : 05-24-2017 در ساعت 09:01 AM
قدیمی 05-31-2017

واقعا كسي نيست كه اطلاعات لازم رو داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قدیمی 05-31-2017
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهدي محبي نمایش پست ها
واقعا كسي نيست كه اطلاعات لازم رو داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام..
همیشه بهتره در مواقع کشف نشتی روغن ابتدا ان محل رو با پارچه اغشته به بنزین خوب تمیز کنیم تا کاملا خشک شود....
پس از یک هفته مجددا چک کنیم تا به مقدار نشتی ان پی ببریم دربسیاری موارد میبینیم در واقع این نشتی نبوده بلکه از جای دیگر قطره ای روغن ریخته وپخش شده....

البته در تصویری که گذاشته اید نشتی مشهود نیست.ضمنا در ان محل معمولا امکان نشت بنزین وجود ندارد..
ضمنا تراوشات حفیف رو زیاد نگران نباشید....موفق باشید...
قدیمی 06-01-2017

با سلام
بنده از چند مدت پيش محل مورد نظر را تمييز و يقين به نشتي روغن از پيچ مورد نظر شدم
و عدم راهنمائي در اين چند مدت خودم از فروشگاه لوازم يدكي يه چسب قرمز رنگي كه جاي چسب مزدا استفاده ميشه رو تهيه و پيچ مورد نظر را باز و بعد از تميز كاري پيچ و محل بسته شدن مقداري از چسب را زده و مجددا پيچ را محكم كردم
و خداروشكر ديگر آن روغن ريزي رو ندارم
قدیمی 06-09-2017
mostafa12 mostafa12 آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-7625

با سلام
دوستان ماشین بنده در دنده 3 و با سرعت 40 به پایین صدای زوزه میده و 40 به بالا صداش میوفته
(البته به تعمیرگاه نشون دادم گفتن که داری دنده مرده میری)
ولی اصلا اینطوری نیست،اگه من هم با همون سرعت با دنده 4 هم برم اون صدار رو هم نمیده،بالاخره میتونم تشخیص بدم دنده مرده هست یا نه :|
ضمنا در همون سرعت کلاج رو میگیرم صدایی نمیاید.
کسی هست کمکمون کنه کلافه شدیم
متشکرم
قدیمی 06-15-2017
خالد خالد آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7228

سلام خدمت دوستان مدتی است از شروع شدن فصل گرما در خوزستان از کولر استفاده میکنم هنگامی که ماشین روشن میکنم و کولر میزنم بعد از مدنی درجه حرارت چهار خط میشه که اونم برای تندر طبیعه ولی بعد از توقف ماشین و بعد مدتی اگر مجددا ماشین روشن کنم و کولر بزنم درجه حرارت ماشین بالا میره و شش خط درجه حرارت پر میشه و من مجبور میشم کولر را خاموش کنم که باز درجه حرارت روی چهار خط پایین بیاد البته لازم به ذکر است فن دور تند مربوط کولر وارد مدار میشه و مشکلی نداره لطفا راهنمایی نمایید
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 11 نفر (0 عضو و 11 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش