آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-20-2016
isbn
Guest

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza-Logan نمایش پست ها
شما مصرف سوختتون کاملا نرماله پس مشکلی خاصی توی بخش سوخت ندارید. ولی این جون نداشتن توی دنده یک به دو باید بررسی بشه چون نرمال نیست.حس شدن معکوس ها هم انقدرا چیز عجیبی نیست و توی ماشین های اتومات تقریبا میشه گفت مشترکه.در ضمن ماشین های اتومات واسه تعویض دنده تنظیمات بسیار زیادی دارن که میشه تغییرشون داد و توی نمایندگی به راحتی میتونن کارهای زیادی واستون کنن که ماشین بهتر دتده عوض کنه یا این معکوس که میفرمایید رو براتون درست میکنن.پس این مشکل کاملا قابل حل هست البته اگه توی نمایندگی این امکانات رو داشته باشن چون ابن ماشین شما یه ماشین تازه وارده.
فعلا مشکل با اضافه کردن یک عدد اکتان بوستر sonax به باک تا حدودی حل شده نمیگم عالی شده اما خوب تاخیر پدال و کم جون بودن برطرف شد میشه نتیجه گرفت هرچی بدبختی داریم از بنزینه و از اونجایی که اکتان بوستر قاتل کاتالیزور هست پس همین جا باید باهاش خداحافظی کرد و نمیشه همیشه استفاده کرد ازش
در مورد مصرف درسته که میزنه 8.6 و کاملا هم نرماله ولی چون من قبل از این 207 دنده ای داشتم و شهر مصرفم صدی 7.2-7.6 بود ( همه تعجب میکردن از مصرفش ) و راحت میگم 600 تا 650 کیلومتر تو شهر باهاش میرفتم برای این یکم بالا حس میشه برام
در مورد 1 به 2 جایی خوندم که موضوع لاک آپ خود گیربکس هست و عادیه ! که باعث میشه حس کنیم ماشین نیم کلاچ داره میره اون لحظه

ویرایش توسط isbn : 01-20-2016 در ساعت 02:47 PM
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 01-20-2016
قدرت اله قدرت اله آنلاین نیست.
سرعت : 5 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-3255
اتومبیل: پراید,206وفعلا l90
سپاس از دیگران: 422
9 بار در 7 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط isbn نمایش پست ها
فعلا مشکل با اضافه کردن یک عدد اکتان بوستر sonax به باک تا حدودی حل شده نمیگم عالی شده اما خوب تاخیر پدال و کم جون بودن برطرف شد میشه نتیجه گرفت هرچی بدبختی داریم از بنزینه و از اونجایی که اکتان بوستر قاتل کاتالیزور هست پس همین جا باید باهاش خداحافظی کرد و نمیشه همیشه استفاده کرد ازش
در مورد مصرف درسته که میزنه 8.6 و کاملا هم نرماله ولی چون من قبل از این 207 دنده ای داشتم و شهر مصرفم صدی 7.2-7.6 بود ( همه تعجب میکردن از مصرفش ) و راحت میگم 600 تا 650 کیلومتر تو شهر باهاش میرفتم برای این یکم بالا حس میشه برام
در مورد 1 به 2 جایی خوندم که موضوع لاک آپ خود گیربکس هست و عادیه ! که باعث میشه حس کنیم ماشین نیم کلاچ داره میره اون لحظه
دوست عزیز نصف العمرمون کردی, من دو سه روزه ماشینو سوارم اینقدر تن و بدنمون رو نلرزونبالاخره از راضی هستین یا نه؟اگه نکته خاصی باشه بفرمایید استفاده میکنیم,ضمنا با فرمایش دوستمون که فرمودن به شرکت رنو باید اعتماد کرد موافقم,از همه دوستان ممنونم.
کاربران زیر از قدرت اله بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 01-20-2016
Alireza-Logan Alireza-Logan آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-6521
سپاس از دیگران: 81
131 بار در 94 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
بسیار هم عالی.پس همون طور که گفتم مشکل از کثیف شدن بخش های موتور مثل دریچه گاز(که البته مال شما دریچه گاز نبوده) بوده و این به خاطر کیفیت بالای بنزین های داخلی هست()البته شما کاملا حق دارید راجب مصرف ولی خب این به خاطر اتومات بودن ماشینتون هست و همون طور که قبلا هم گفتم مقایسه ماشین اتومات با دنده ای یه کار کاملا اشتباه هست.شما اگه نسخه دستی ساندرو رو میگرفتین مصرفتون بنابه اطلاعات موجود در سایت سایپا حدود 6.7 خواهد بود پس خیلی بهتر از 207 هم هست و خیلی بیشتر هم میتونستید استفاده کنید.راجب لاک آپ(Lock-Up)کلاچ هم اطلاعات کاملی ندارم ولی احتمالا به همین خاطر هست.البته همون طور که گفتم شما اگه واقعا مثل من عشق ماشین هستید ماشین رو ببرید یه جایی که نرم افزار ماشینتون رو داشته باشن و بعد اونجا دور موتور تعویض نرمال دنده رو تغییر بدید که شتاب گیریتون بالاتر بره!!!!

ویرایش توسط Alireza-Logan : 01-20-2016 در ساعت 08:24 PM
کاربران زیر از Alireza-Logan بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 01-21-2016
isbn
Guest

نقل قول:
نوشته اصلی توسط قدرت اله نمایش پست ها
دوست عزیز نصف العمرمون کردی, من دو سه روزه ماشینو سوارم اینقدر تن و بدنمون رو نلرزونبالاخره از راضی هستین یا نه؟اگه نکته خاصی باشه بفرمایید استفاده میکنیم,ضمنا با فرمایش دوستمون که فرمودن به شرکت رنو باید اعتماد کرد موافقم,از همه دوستان ممنونم.
والا راضی بودن که راضی هستم مخصوصا تو ترافیک از شر پدال کلاچ خلاص شدم که واقعا پا درد و کمردرد میگرفتم دیگه سختی ترافیکا حس نمیشه اما یه وقتایی پولی که میدی یکم انتظاراتت رو میبره بالا منم دچارش شده بودم یعنی انتظار داشتم با نیش گاز ماشینم عکسالعمل بده با توجه به این که تو 207 هم همین مشکل رو داشتم فکر میکردم توی این ماشین این مشکل نباشه که اولاشم خدایی نبود بعد بنزینایی که زدم افت پیدا کرد ولی الان که دیگه میدونم مشکل بنزینای ماست خیالم راحته من بیشتر نگران بودم همین اول کاری یه مشکلی بهم زده باشه ماشین و باید بیافتم دنبال درست کردنش این موضوع واقعا ناراحت کننده هست که آدم توی این کیلومترا پاش به تعمیرات و نمایندگی باز شه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza-Logan نمایش پست ها
بسیار هم عالی.پس همون طور که گفتم مشکل از کثیف شدن بخش های موتور مثل دریچه گاز(که البته مال شما دریچه گاز نبوده) بوده و این به خاطر کیفیت بالای بنزین های داخلی هست()البته شما کاملا حق دارید راجب مصرف ولی خب این به خاطر اتومات بودن ماشینتون هست و همون طور که قبلا هم گفتم مقایسه ماشین اتومات با دنده ای یه کار کاملا اشتباه هست.شما اگه نسخه دستی ساندرو رو میگرفتین مصرفتون بنابه اطلاعات موجود در سایت سایپا حدود 6.7 خواهد بود پس خیلی بهتر از 207 هم هست و خیلی بیشتر هم میتونستید استفاده کنید.راجب لاک آپ(Lock-Up)کلاچ هم اطلاعات کاملی ندارم ولی احتمالا به همین خاطر هست.البته همون طور که گفتم شما اگه واقعا مثل من عشق ماشین هستید ماشین رو ببرید یه جایی که نرم افزار ماشینتون رو داشته باشن و بعد اونجا دور موتور تعویض نرمال دنده رو تغییر بدید که شتاب گیریتون بالاتر بره!!!!
من یه عشق ماشینم اگر نبودم که تا این حد حساسیت نداشتم همیشه گفتن آدم از عشق زیادی ضربه میخوره والا مردم دیگه اصلا این چیزایی که من میگم مهم نیست واسشون بگم تاخیر پدال دارم میخندن بهم
در مورد برنامه گیربکس والا نمیدونم شما جایی رو سراغ دارین این کارو بکنن ؟ روی تیپ 6 که یادمه برنامه ecu گیربکس رو ارتقا میدادن و خیلی باهوش تر میشد گیربکس و به اشاره پدال سریع تر دنده تعویض میکرد اما روی گیربکس AL4 ساندرو میدونم هم تغییرات سخت افزاری هم نرم افزاری بصورت فابریک انجام دادن که عملکردش بهتر از مدلایی که روی تیپ 6 هست باشه و گمون نکنم برنامه ای برای این مدل از AL4 داشته باشن

ویرایش توسط isbn : 01-21-2016 در ساعت 01:41 AM
2 کاربر زیر از گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 01-21-2016

نقل قول:
والا راضی بودن که راضی هستم مخصوصا تو ترافیک از شر پدال کلاچ خلاص شدم که واقعا پا درد و کمردرد میگرفتم دیگه سختی ترافیکا حس نمیشه اما یه وقتایی پولی که میدی یکم انتظاراتت رو میبره بالا منم دچارش شده بودم یعنی انتظار داشتم با نیش گاز ماشینم عکسالعمل بده با توجه به این که تو 207 هم همین مشکل رو داشتم فکر میکردم توی این ماشین این مشکل نباشه که اولاشم خدایی نبود بعد بنزینایی که زدم افت پیدا کرد ولی الان که دیگه میدونم مشکل بنزینای ماست خیالم راحته من بیشتر نگران بودم همین اول کاری یه مشکلی بهم زده باشه ماشین و باید بیافتم دنبال درست کردنش این موضوع واقعا ناراحت کننده هست که آدم توی این کیلومترا پاش به تعمیرات و نمایندگی باز شه

من یه عشق ماشینم اگر نبودم که تا این حد حساسیت نداشتم همیشه گفتن آدم از عشق زیادی ضربه میخوره والا مردم دیگه اصلا این چیزایی که من میگم مهم نیست واسشون بگم تاخیر پدال دارم میخندن بهم
در مورد برنامه گیربکس والا نمیدونم شما جایی رو سراغ دارین این کارو بکنن ؟ روی تیپ 6 که یادمه برنامه ecu گیربکس رو ارتقا میدادن و خیلی باهوش تر میشد گیربکس و به اشاره پدال سریع تر دنده تعویض میکرد اما روی گیربکس AL4 ساندرو میدونم هم تغییرات سخت افزاری هم نرم افزاری بصورت فابریک انجام دادن که عملکردش بهتر از مدلایی که روی تیپ 6 هست باشه و گمون نکنم برنامه ای برای این مدل از AL4 داشته باشن
سلام دوست عزیز.دقیقا این جیزی رو که میگید کاملا درک میکنم.من خودم ماشین رو برای یه سری صداها میبرم تعمیرگاه که مکانیک میگه اصلا نمیشنوتشون و میگه ماشین هیچیش نیست و شما خیلی زیاد حساسی و منم مجبورم با اون صدا یا مشکل بسازم!واسه ماشینتونم متاسفانه چون ماشین شما یه ماشین تازه وارد هست من اطراف شما(تهران) جایی رو سراغ ندارم که این کار رو بکنن.ولی اگه جایی رو پیدا کنید که نرم افزار ماشینتون رو داشته باشن میتونید اطلاعات مربوط به گیربکس رو ببینید و تغییر بدید.گیربکس AL4 یه جایگزین مناسب برای 4HP20 هست.چون اول که قفل شدن مبدل گشتاور به صورت الکتروهیدرولیک توسط کنترل الکتریکی انجام میشه و دوم نسبت به مدل قبلی شتاب و قدرت رو بالاتر میبره!نمیدونم توی ساندرو هم این گزینه باشه ولی توی گیربکس های AL4 سه حالت نرمال و زمستانی و اسپورت داره و وقتی ماشین رو تازه روشن میکنید توی حالت نرمال روشن میشه. طرح چینشش توی هر ماشین مثل 207 یا 407 یا زانتیا اتومات فرق داره پس نمیتونید از برنامه های اونا استفاده کنید.در واقع خلاصه کنم که این AL4 یکی از گیربکس های خیلی خوب و فوق العاده برای ماشین های این گروه قیمتی هست و خیلی قابل تنظیم هست چون خیلی چیزاش توسط ECU خودش کنترل میشه وبه قول شما کلا خیلی باهوشه ولی میتونه باهوش تر هم بشه!!!!

ویرایش توسط Alireza-Logan : 01-21-2016 در ساعت 10:33 AM
2 کاربر زیر از Alireza-Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 01-22-2016
isbn
Guest

سلام امروز که ماشینو روشن کردم چراغ چک داد و روشن هم مونده بود از اونجایی که دیاگ بلوتوث دارم سریع با گوشی دیاگ زدم و ۲ خطا امد یکی u1122 و u1123 
طبق سرچی که کردم هر دوی خطاها مربوط میشن به چیزی به اسم Odometer ! حالا این چی هست همون کیلومتر شماره ؟ فعلا هم دیگه بعد از پاک کردن خطاها برنگشتن

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
قدیمی 01-22-2016

نقل قول:
سلام امروز که ماشینو روشن کردم چراغ چک داد و روشن هم مونده بود از اونجایی که دیاگ بلوتوث دارم سریع با گوشی دیاگ زدم و ۲ خطا امد یکی u1122 و u1123 
طبق سرچی که کردم هر دوی خطاها مربوط میشن به چیزی به اسم Odometer ! حالا این چی هست همون کیلومتر شماره ؟ فعلا هم دیگه بعد از پاک کردن خطاها برنگشتن

سلام دوست عزیز.طبق چیزی که همیشه تنظیم موتوری ها میگن "خطا رو پاک میکنم اگه برنگشت که هیچی ولی اگه برگشت ماشین رو دوباره بیار"!پس اگه خطا رو پاک کردید و برنگشت که مشکلی نیست ولی اگه برگشت برید نمایندگی ببینید مشکل از کجاست!راستی راجب Odometer هم بله این یعنی کیلومتر شمار یا مسافت سنج!!!!

ویرایش توسط Alireza-Logan : 01-22-2016 در ساعت 10:43 PM
2 کاربر زیر از Alireza-Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 01-23-2016
isbn
Guest

بله درسته اما من یه چیزی شنیده بودم راجع به پاور ویندوز که روی تندر ۹۰ چراغ چک میندازه گفتم اینم شاید از اون باشه چون پاور نصب کردم و قفل کودک هم فعال بوده

قدیمی 01-23-2016
Danial Danial آنلاین نیست.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-1065
سپاس از دیگران: 119
36 بار در 28 پست سپاسگزاری شده است

تندر سوارای عزیز این وایر شمع ماشین ما که حدود 160 هزارتا راه رفته دیگه نابود شده بود از اونجایی که وایر شمع هم جدا گیرم نیومد مجبور شدم وایر شمع سمند ef7 بگیرم بدن برام برش بدن و بزارن روی کویل ها.به نظرتون مشکل ساز نمیشه؟وایر شمع خود ماشین هرجا رفتم گفتن با کویل هست متاسفانه
----
این تمیز کردن دریچه گاز به چه صورت هست؟
-----
به نظرتون بعد 160 هزارتا شستشوی انژکتور با این دستگاه های اولترا سونیک مفید هست یا نه؟
-----
تو این کیلومتر چه سرویس هایی باید انجام بدم که شتاب ماشین بهتر بشه؟
قدیمی 01-23-2016

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Danial نمایش پست ها
تندر سوارای عزیز این وایر شمع ماشین ما که حدود 160 هزارتا راه رفته دیگه نابود شده بود از اونجایی که وایر شمع هم جدا گیرم نیومد مجبور شدم وایر شمع سمند ef7 بگیرم بدن برام برش بدن و بزارن روی کویل ها.به نظرتون مشکل ساز نمیشه؟وایر شمع خود ماشین هرجا رفتم گفتن با کویل هست متاسفانه
----
این تمیز کردن دریچه گاز به چه صورت هست؟
-----
به نظرتون بعد 160 هزارتا شستشوی انژکتور با این دستگاه های اولترا سونیک مفید هست یا نه؟
-----
تو این کیلومتر چه سرویس هایی باید انجام بدم که شتاب ماشین بهتر بشه؟
سلام آقا دانیال.والا راجب مورد اول که نظری ندارم ولی فکر کنم کار خوبی نباشه.تمیز کردن دریچه گاز با اسپری شستشوی انژکتور هست و توضیحاتش رو هم من توی فروم توی بخش شستشوی استپر موتور گذاشتم که فکر کنم الآن آخرین پست هست.تا اونجایی که من شنیدم میگن این دستگاه ها یه لایه لعاب از داخل سوزن ها ور میداره که ضرر داره و باعث میشه که زودتر کثیف بشه.ولی حالا شاید بعد 160هزار تا بد نباشه.البته میتونید یه دو سه بار مکمل سوخت بریزید که مسیر و انزکتورها رو هم تمیز کنه یا چند تا باک بنزین سوپر بزنید.یکی از نکته های فوق العاده مهم همین وایر شمع و کویل هست که توی شتاب ماشین فوق العاده تاثیر داره.توی 160هزارتا برای شتاب باید شمع ها رو هم باید بررسی کنید.تسمه تایم و دینام اگه عوض نکردید حتما باید عوض میکردید ولی تو شتاب تاثیر زیادی نداره.فیلتر بنزین هم که دیگه دوره ای باید عوض میکردید.همین تمیز کردن دریچه گاز و استپر هم خیلی تاثیر داره.انژکتور رو هم با یکی از روش هایی که گفتم تمیز کنید(اسپری یا مکمل یا شستشو با دستگاه).سیم گاز اگه کش اومده باید عوض بشه.کلاچ و سیم کلاچ باید چک بشه و تنظیم بشه!اگر هم تو فکر تیونینگ هستید که کلا ماجرا فرق داره و اگه خواستید بگید تا بگم چیکار کنید!!!!!
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 19 نفر (0 عضو و 19 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش