آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-12-2015
daneal daneal آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: ACO-4132
سپاس از دیگران: 9
1 بار در 1 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza-Logan نمایش پست ها
سلام دوست عزیز.اگه صدا مثل سوت کوچیک باشه این مشکل میتونه از پینیون و کروم ویل باشه!!!
سلام بر شما، صدا ممتد و مثل سوت نیست، مثل لرزش و چرخش سریع ساچمه است.مثل صدای یک بلبرینگ خشک الکتروموتوری مثل پمپ کولر در حال کار.
ممکنه این صدا از بلبرینگ چرخش باشه یا بلبرینگ های تسمه تایم یا دینام؟
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 12-14-2015
Reza_Orumiyeh آواتار ها
Reza_Orumiyeh Reza_Orumiyeh آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: aco-3678
سپاس از دیگران: 226
638 بار در 389 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط daneal نمایش پست ها
سلام دوستان
چند روزیه که در حین رانندگی روی دنده 4و5 متوجه یه صدای ریزی مثل خشک کار کردن بلبرینگ از داخل ماشین میشم ماشین 60هزار تا کار کرده و مدل06/90 هست.
لطفا راهنمایی بفرمایید علت این صدا چیه؟ خیلی رو اعصابه!

سلام
اگه بستگي به يه سرعت خاص اين صدا شروع و بيشتر ميشه از بليرينگ چرخ ها ميتونه باشه
با دنده مرده هم رانندگي كردن به مرور باعث صدا تو گيربكس ميشه

Sent from my iPhone using Tapatalk
کاربران زیر از Reza_Orumiyeh بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 12-15-2015
sayna sayna آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7073
سپاس از دیگران: 0
0 بار در 0 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza mohammadzadeh نمایش پست ها
سلام به همه دوستان
برای مشکل بالا رفتن آمپر آب رفتم یه مکانیکی الان فشنگی آب رو برام تعویض کرد ولی بعدش هواگیری نکرد گفت احتیاجی نداره میخواستم بدونم واقعا احتیاجی نداره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام
در تعویض فشنگی آب نیازی به هواگیری نیست .
من اینو چند جا خوندم و تحقیق کردم در موردش،چون تنها چند قطره بیشتر از مایع خنک کننده داخل سیلندر خالی نمیشه.
قدیمی 12-20-2015
shabab shabab آنلاین نیست.
سرعت : 10 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-3366
سپاس از دیگران: 78
35 بار در 20 پست سپاسگزاری شده است

با سلام به همه دوستان
من مدتهاست كه تندر دارم (مدل 88) و فعلا هم چون هيچ ماشيني سراغ ندارم كه از نظر قيمت و كيفيت مثل تندر باشه و همچنين موقعيت خريد ماشين جديد رو ندارم ، قصد تعويض اوون رو ندارم .هر چند كه ماشينم كم كم داره خرج ميده دستم.
ماشين 130 هزارتا كار كرده و يكبار تسمه تايم و يكبار تسمه دينام عوض كردم . يكبار هم ديسك و صفعه عوض كردم . و دوبار گردگير پلوس عوض كردم و يكبار هم پمپ بنزين تعويض شده . خلاصه كارهاي معمول ديگه رو هم مثل شارژ مرتب مايع رادياتور و تعويض روغن موتور و ... رو هم انجام ميدم .
سال پيش تو جاده بدليل كيفيت پايين گردگيري كه مكانيك ناشي برام بست كلي به مشكل برخوردم . و چون با ماشين زياد مسافرت ميكنم نميخوام اين اتفاق دوباره تكرار بشه .
خلاصه الان از دوستان ميخوام اگه تجربه اي در مورد تندرهاي كاركرده و اينكه ممكنه به چه مشكلات ديگه اي بر بخورم دراختيارم بذارن . و اگه پيشنهادي در مورد تعويض قطعه اي خاص و يا موجود داشتن وسيله همراه خودم در ماشين دارن ، كه ممكنه باعث موندن تو جاده بشه در اينجا عنوان كنن .
ممنون
قدیمی 12-20-2015
Alireza-Logan Alireza-Logan آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-6521
سپاس از دیگران: 81
131 بار در 94 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
با سلام به همه دوستان
من مدتهاست كه تندر دارم (مدل 88) و فعلا هم چون هيچ ماشيني سراغ ندارم كه از نظر قيمت و كيفيت مثل تندر باشه و همچنين موقعيت خريد ماشين جديد رو ندارم ، قصد تعويض اوون رو ندارم .هر چند كه ماشينم كم كم داره خرج ميده دستم.
ماشين 130 هزارتا كار كرده و يكبار تسمه تايم و يكبار تسمه دينام عوض كردم . يكبار هم ديسك و صفعه عوض كردم . و دوبار گردگير پلوس عوض كردم و يكبار هم پمپ بنزين تعويض شده . خلاصه كارهاي معمول ديگه رو هم مثل شارژ مرتب مايع رادياتور و تعويض روغن موتور و ... رو هم انجام ميدم .
سال پيش تو جاده بدليل كيفيت پايين گردگيري كه مكانيك ناشي برام بست كلي به مشكل برخوردم . و چون با ماشين زياد مسافرت ميكنم نميخوام اين اتفاق دوباره تكرار بشه .
خلاصه الان از دوستان ميخوام اگه تجربه اي در مورد تندرهاي كاركرده و اينكه ممكنه به چه مشكلات ديگه اي بر بخورم دراختيارم بذارن . و اگه پيشنهادي در مورد تعويض قطعه اي خاص و يا موجود داشتن وسيله همراه خودم در ماشين دارن ، كه ممكنه باعث موندن تو جاده بشه در اينجا عنوان كنن .
ممنون
سلام دوست عزیز.بنا به کارکرد ماشین شما باید الآن برای بار دوم اقدام به تعویض تسمه تایم و تسمه دینام و ترموستات کنید!روغن گیربکس هم که در موقع تعویض دوباره صفحه کلاچ باید عوض بشه!درضمن توی ماشین همیشه یک تسمه دینام اضافی داشته باشید تا در صورت مشکل اون رو تعویض کنید!البته در کل بهتره همه قطعات رو بدید یه مکانیک ماهر و با انصاف چک کنه!در ضمن دسته موتورها هم معمولا در این کیلومتر احتیاج به تعویض دارند!در ضمن راجب مشکلتون در مورد گردگیر پلوس هم به نظر من بهترین راه تعویض کردن کل مجموعه پلوس هست چون من یک بار به دلیل ناشی بودن مکانیکی که دیسک و صفحه ماشینم رو عوض کرد گردگیر پلوس یکی از چرخای ماشینم خراب شد و من وقتی به نمایندگی رفتم گفتن که اصلا گردگیر جدا گیر نمیاد و این حرفا(که البته کاملا اشتباه بود ولی خب بازم حدا رو شکر که اینو گفتن وگرنه گردگیر رو میخریدم و با کلی مشکل روبرو میشدم چون میگن بهتره پلوس کامل عوض بشه) و باید پلوس کامل بخرم که من هم نمونه اصلی رو خریدم و کامل عوضش کردم و بعد از اون هم خدا رو شکر دیگه کوچکترین مشکلی با پلوس نداشتم!!!!

ویرایش توسط Alireza-Logan : 12-20-2015 در ساعت 02:49 PM
کاربران زیر از Alireza-Logan بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 12-20-2015
shabab shabab آنلاین نیست.
سرعت : 10 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-3366
سپاس از دیگران: 78
35 بار در 20 پست سپاسگزاری شده است

ممنون از جوابتون
بله مجدا موقع تعويض تسمه تايم رسيده . دسته موتور زير موتور رو تا حالا دوبار عوض كردم اما مال طرفهاي موتور رو تاحالا تعويض نكردم
کاربران زیر از shabab بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 12-20-2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
ممنون از جوابتون
بله مجدا موقع تعويض تسمه تايم رسيده . دسته موتور زير موتور رو تا حالا دوبار عوض كردم اما مال طرفهاي موتور رو تاحالا تعويض نكردم
خیلی هم خوب!پست قبلی رو یه مقدار ویرایش کردم که اگه خواستید دوباره بخونید!بهتره که دو دسته موتور بالا هم بررسی بشن!همچنین توی این سری بهتره که کیت تسمه تایم رو هم عوض کنید!البته شمع ها و کویل ها هم بهتره توسط یه مکانیک بازدید و تنظیم بشن!!!!

ویرایش توسط Alireza-Logan : 12-20-2015 در ساعت 02:51 PM
کاربران زیر از Alireza-Logan بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 12-22-2015
alireza-alborz alireza-alborz آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-2241
سپاس از دیگران: 0
14 بار در 3 پست سپاسگزاری شده است

سلام دوستان، یه مطلب بگم و بیام پایین از رو منبر. خیلی جاها دیدم در مورد زمان تعویض روغن گیربکس. خیلیا گفتن 40 هزارتا و خیلیا 60 هزارتا. اما لپ کلام رو خور سایت ELF گفته که سندشو براتون میذارم.

www.ACOforum.org - Logan Tuning

داره میگه زمان تعویض این روغن گیربکس حتی تا 300 هزار کیلومتر هم میتونه دووم بیاره. وسلام

ویرایش توسط alireza-alborz : 12-23-2015 در ساعت 08:53 AM
4 کاربر زیر از alireza-alborz گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-23-2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alireza206 نمایش پست ها
سلام دوستان، یه مطلب بگم و بیام پایین از رو منبر. خیلی جاها دیدم در مورد زمان تعویض روغن گیربکس. خیلیا گفتن 40 هزارتا و خیلیا 60 هزارتا. اما لپ کلام رو خور سایت ELF گفته که سندشو براتون میذارم.

www.ACOforum.org - Logan Tuning

داره میگه زمان تعویض این روغن گیربکس حتی تا 300 هزار کیلومتر هم میتونه دووم بیاره. وسلام
سلام دوست عزیز!اول اینکه ورودتون به فروم رو تبریک و خوشآمد میگم!خیلی خوشحال میشیم که از این بعد شما رو داخل بحث ها داشته باشیم و واقعا خوشحال شدم که شما با دقت پیگیر موضوع بودید و بالاخره جواب نهایی رو بدست آوردید!چیزی که از ابتدا خیلی از دوستان از جمله خود من توی این موضوع شک داشتیم و شما بالاخره این شک رو برطرف کردید!!!!
2 کاربر زیر از Alireza-Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-28-2015
HOSSEIN-Khoram HOSSEIN-Khoram آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7038
سپاس از دیگران: 15
6 بار در 5 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض تعمیر و نوسازی تندر مدل 89

سلام دوستان عزیز
عرض شود ما یه تندر داریم مدل 89 برج12 که تا حالا حدود 200هزار تا کار کرده
ماشین دست بنده نبوده بنابراین خیلی بهش رسیدگی نشده
منم قراره با کمک شما یه دستی به سرو روش بکشم پیشاپیش از همکاریتون تشکر میکنم

اول مشکلاتی که داره و لیست کارها رو بگم

1- تعویض اکسل عقب (به دلیل کج شدگی)
2-تعویض دنده فلاویل (زمان استارت ماشین روشن نمیشه یه جورایی رد میکنه)
3-تعویض دسته موتور بالا(صدای زیاد موتور وقتی دور موتور از 3هزار بالا تر میره)
4-تعویض تسمه تایم و دینام
5-تعویض سپر جلو
6-تعویض لاستیک (با نوع 205 خارجی)
7-تعویض دسته راهنما
8- صافکاری و پولیش
9-جلو بندی

چند کار تزیناتی مثل /روکش صندلی /سیستم صوتی/ سنسور عقب/چراغ عقب اسپرت/دفیوز/

خب حالا سوالاتم

1- اکسل عقب مدل اصفهانش هست 500 تومن شرکتیشو کسی قیمت داره؟
از لحاظ کیفیت اصفهان تایید میشه؟

2- دنده فلاویل دچار خوردگی شده ما چند ساله مشکل استارت داریم هرکی یه چیز میگه حتی استارت کاملم خریدم اما باز درست نشد
مثلا از هر 10 تا استارت که میزنیم 4 تا صدای استارت میاد اما ماشین روشن نمیشه یعنی رد میکنه گاهی اوقاتم تا چند با روشن نمیشه باید با دنده بازی کنی تا روشن شه
حالا این سری یه مکانیک وارد تر گیر اوردم که فلاویل رو عوض کنه استارتم مچ کنه باهاش
نظر شما چیه مشکل کجاست؟

3-صافکاری
ماشین مشکیه چند جا زدگی داره
گلگیر عقب راست (دور لاستیک)(باید رنگ شه)
رکاب چب با یه کمی از گلیگیر
کاپوت که خیلی کمه با قلم درست میشه
و میخوام کامل یه دور ماشینو پولیش بزنم حالا اگه شد عکسشونو میزارم

دوستان میخوام ماشینو کامل سرویس کنم اگه چیزی از قلم افتاده یاداوری کنید

البته تو این چند ماه تیکه تیکه اینا رو عوض کردم
لنت اصلی
دیسک های جلو
استپر
اورینگ منیفولد هوا
تخلیه اب کامل رادیاتور
ترموستات
شمع
دوتا کوئل اصلی
شستوشویی انژکتور

روغن موتورم یه بار عین قیر شده بود که با گازوییل تمیز شده بعدم کارتل باز شده اویل پمپ و کارتل تمیز شده البته این کار اشتباهه همون موتور شور بریزی بهتره اما کارتل باز بشه اویل پمپم تمیز کنی

دوستان تندر سواردر مورد قطعات کارایشون یا قیمتشون تجربیاتتون ممنون میشم نظر بدید

ویرایش توسط HOSSEIN-Khoram : 12-28-2015 در ساعت 03:39 PM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 14 نفر (0 عضو و 14 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش