آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-18-2015
abbaszaadeh آواتار ها
abbaszaadeh abbaszaadeh آنلاین نیست.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-3667
اتومبیل: تندر 90 E2 LP
سپاس از دیگران: 597
388 بار در 115 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض تعویض آب رادیاتور

با سلام دوستان گرامی
حدود یک سال به هر شهری که می رفتم ضد یخ گلاسئول در هیچ نمایندگی نبود بنابر این ضدیخ گلاسئول را برای تعویض آب رادیاتور نیافتم و از ضد یخ ایساکو استفاده کردم لازم به یادآوری است که اگر ضد یخ به موقع تعویض نشود خاصیت ضد خوردگی خود را از دست می دهد و اسیدی می شود در نتیجه باعث خورده شدن سر سیلندر می شود چناچه کسی تا حالا سهل انگاری کرده و ضد یخ را تعویض ننموده در اسرع وقت اقدام به تعویض ضد یخ نماید

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 11-27-2015
HOSSEIN-Khoram HOSSEIN-Khoram آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: aco-7038
سپاس از دیگران: 15
6 بار در 5 پست سپاسگزاری شده است

سلام من این تاپیکو کامل خوندم اول از اقای سوهانیان و بقیه دوستان باید تشکر کنم بابت پستهای مفیدشون.

اما من هرچی جلوتر میومدم مطالب تاپیکو میخوندم گیج تر میشدم تا این که صبح ماشینو بردم پیش یه مکانیک گفتم میخوام این کارو کنم که اب داخل بلوک سیلندرم تخلیه شه خلاصه گفت اینجوری نیست همین که مخزن تخلیه شه کافیه از همون حرفای مکانیکی زد که کارشو توجیح کنه اما موفق نشد خلاصه رفتم پیش مکانیک اصلیم که کارش خیلی خوبه فقط یه کم فاصله دارم باهاش
البته ترموستاتمم خراب بود پایین میموند مکانیکم گفت ترموستات با ضد یخ با اب مقطر بگیر بیار

از اون سه راهی ترموستاتو باز کرد اب مخزن رادیاتور تخلیه شد بعد ترموستاتو دراورد که اب سلیندر یه کم تخلیه شد بعد پمپ بادو گرفت داخل لوله ورودی مخرن با فشار باد همه ابی که داخل بلوک بود خارج شد ترموستاتو بستیمو ضد یخ ریختیم هواگیری کردیم تمام مایع تعویض شد.

اما نکته مهمش این بود به نظرم اسون ترین روش همینه که ترموستات باز بشه اون روش 50 موردی خیلی درد سر داره و پیچیدس احتمال سوختگی هست سینی باید باز بشه حتما باید دونفر باشی دو تا جک بزنی سرعت عمل میخواد خیلی دردسر داره

اما این روش میتونید با ده پونزده تومن دستمزد به مکانیک خیلی راحت مایع رو عوض کنید.
البته نمیدونم این روش مشکل خاصی داره یانه البته از نظر خودم که نداره اگه داره نظرتونو بگید.

ویرایش توسط HOSSEIN-Khoram : 11-27-2015 در ساعت 12:21 AM
قدیمی 11-27-2015
Reza_Orumiyeh آواتار ها
Reza_Orumiyeh Reza_Orumiyeh آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: aco-3678
سپاس از دیگران: 226
638 بار در 389 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط HO3EIN نمایش پست ها
سلام من این تاپیکو کامل خوندم اول از اقای سوهانیان و بقیه دوستان باید تشکر کنم بابت پستهای مفیدشون.

اما من هرچی جلوتر میومدم مطالب تاپیکو میخوندم گیج تر میشدم تا این که صبح ماشینو بردم پیش یه مکانیک گفتم میخوام این کارو کنم که اب داخل بلوک سیلندرم تخلیه شه خلاصه گفت اینجوری نیست همین که مخزن تخلیه شه کافیه از همون حرفای مکانیکی زد که کارشو توجیح کنه اما موفق نشد خلاصه رفتم پیش مکانیک اصلیم که کارش خیلی خوبه فقط یه کم فاصله دارم باهاش
البته ترموستاتمم خراب بود پایین میموند مکانیکم گفت ترموستات با ضد یخ با اب مقطر بگیر بیار

از اون سه راهی ترموستاتو باز کرد اب مخزن رادیاتور تخلیه شد بعد ترموستاتو دراورد که اب سلیندر یه کم تخلیه شد بعد پمپ بادو گرفت داخل لوله ورودی مخرن با فشار باد همه ابی که داخل بلوک بود خارج شد ترموستاتو بستیمو ضد یخ ریختیم هواگیری کردیم تمام مایع تعویض شد.

اما نکته مهمش این بود به نظرم اسون ترین روش همینه که ترموستات باز بشه اون روش 50 موردی خیلی درد سر داره و پیچیدس احتمال سوختگی هست سینی باید باز بشه حتما باید دونفر باشی دو تا جک بزنی سرعت عمل میخواد خیلی دردسر داره

اما این روش میتونید با ده پونزده تومن دستمزد به مکانیک خیلی راحت مایع رو عوض کنید.
البته نمیدونم این روش مشکل خاصی داره یانه البته از نظر خودم که نداره اگه داره نظرتونو بگید.

اين روش هم خوبه اما بنظرم باز هم بايد سيني باز بشه بخاطر شلنك راديات
چون هر چقدر باد بزنيد بازم مقداري اب تو شلنك ميمونه
پمپ باد ميخواد كه دوستان در منزل ندارند

Sent from my iPhone using Tapatalk
کاربران زیر از Reza_Orumiyeh بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 11-29-2015
جواد آواتار ها
جواد جواد آنلاین نیست.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-1209
اتومبیل: (L90E2LP)سفید برفی
سپاس از دیگران: 1,485
281 بار در 126 پست سپاسگزاری شده است
جواد به Yahoo ارسال پیام

سلام
ضدیخ طیف شرکت سایپا خوبه یا کسی تجربه استفاده ازاون رو نداشته؟
لطفا دوستان راهنمایی کنند(ضمنا فروش اینترنتی مایع گلاسئول اگه سراغ دارید در پیام خصوصی اعلام فرمایید)
باتشکر

ویرایش توسط جواد : 11-29-2015 در ساعت 10:15 PM
قدیمی 06-07-2016
AmiR AhmaD آواتار ها
AmiR AhmaD AmiR AhmaD آنلاین نیست.
سرعت : 10 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-6901
اتومبیل: L90 E2
سپاس از دیگران: 26
9 بار در 9 پست سپاسگزاری شده است

دوستان سلام
من ماشینم مدل ۹۰ هستش و تا الان ۶۰هزارتا کار کرده
تا این لحظه یه بارم آبش بطور کامل عوض نشده و فقط چندباری بخاطر کمبود ضدیخ در منبع، ترکیب ۵۰ درصد آب و ضدیخ(اونم تاریخ گذشته) اضافه کردم
مشکلی ام نداشتم تا حالا
فک کنم وقتش باشه که عوض بشه...
ممنون میشم راهنماییم کنین که اولا چه ضدیخی فعلا خوبه و در بازار موجوده؟؟؟
دوما چندلیتر بخرم؟!
و بهترین راه تخلییه کاملش چیه؟؟!
ممنوووون
قدیمی 06-08-2016
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
مدیر مطالب آزاد مرتبط با خودرو

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,341
2,552 بار در 987 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط AmiR AhmaD نمایش پست ها
دوستان سلام
من ماشینم مدل ۹۰ هستش و تا الان ۶۰هزارتا کار کرده
تا این لحظه یه بارم آبش بطور کامل عوض نشده و فقط چندباری بخاطر کمبود ضدیخ در منبع، ترکیب ۵۰ درصد آب و ضدیخ(اونم تاریخ گذشته) اضافه کردم
مشکلی ام نداشتم تا حالا
فک کنم وقتش باشه که عوض بشه...
ممنون میشم راهنماییم کنین که اولا چه ضدیخی فعلا خوبه و در بازار موجوده؟؟؟
دوما چندلیتر بخرم؟!
و بهترین راه تخلییه کاملش چیه؟؟!
ممنوووون
سلام
جوابتون تو این آدرسهاست http://www.acoforum.org/showpost.php...0&postcount=11
، http://www.acoforum.org/showpost.php...4&postcount=67
با جستجو تو پایین صفحه به جواب سوالاتون می رسین
موفق باشین
حضرت علی (ع)
2 کاربر زیر از zanjani گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 07-23-2016
zanjani آواتار ها

سلام
دوستان مدتی بود که شیشه جلوی ماشین بنده بخار چرب می گرفت و به سختی پاک میشد یکی از دوستان تشخیص دادن که این بخار مربوط به ضد یخ هست و بخاری احتمالا نشت داره البته مقداری هم آب رادیاتور کسر میشد
پس از یکماه از این موضوع از سمت شاگرد موتور صدایی شبیه پاره شدن اگزوز می اومد که با چک کردن مشخص شد اگزوز نیست و پس از چند تعمیر گاه بالاخره نمایندگی درجه 1 رنو زنجان تشخیص به بلبرینگ تسمه تایم دادند
بعد از باز شدن مشخص شد که واتر پمپ نشتی دارد و آب روی بلبرینگ ها ریخته و باعث خرابی اونها شده
بالاخره واتر پمپ با قیمت 135000 عوض شد و خوشبختانه از اکو تسمه تایم با قیمت 149 برای تعویض های اتی خریده بودم و بعد از 20000 کیلومتر مجبور به تعویض تایم هم شدم
از اکوی عزیز بابت قیمت بسیار مناسب تسمه تایم ممنونم
قیمت بازار زنجان تایم از 220 تا 360 بود
البته بعد از تعویض واتر پمپ بخار روی شیشه هم رفع شد
حضرت علی (ع)
5 کاربر زیر از zanjani گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 07-26-2016
amirhossein آواتار ها
amirhossein amirhossein آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-6884
اتومبیل: لوگان
سپاس از دیگران: 107
86 بار در 56 پست سپاسگزاری شده است

این بخار دوده مانند رو 2 سالی هست که شیشه جلوی ماشن من هم داره و زمستونا بیشتر حسش کردم . طوری که با دستمال جادویی اگر پاک نکنم جواب نمیده . تسمه تایم رو سال پیش تعویض کردم و کسی بهم چیزی نگفت .
موقعیت این واتر پمپ کجاست و منظورتون از بلبرینگ تسمه تایم همون 2 تا هرزگرد های توی کیت هست ؟ الان من باید چی کار کنم ؟
قدیمی 07-28-2016
zanjani آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amirhossein نمایش پست ها
این بخار دوده مانند رو 2 سالی هست که شیشه جلوی ماشن من هم داره و زمستونا بیشتر حسش کردم . طوری که با دستمال جادویی اگر پاک نکنم جواب نمیده . تسمه تایم رو سال پیش تعویض کردم و کسی بهم چیزی نگفت .
موقعیت این واتر پمپ کجاست و منظورتون از بلبرینگ تسمه تایم همون 2 تا هرزگرد های توی کیت هست ؟ الان من باید چی کار کنم ؟
سلام
واتر پمپ دقیقا زیر تایمه بله منظورم همون هرزگرد های توی کیت بود
دلیل نداره چون برای بنده خراب شده بود براشمام خراب شده باشه یا دلیل بخار همون باشه چون برای من بخار چرب و به قول شما دوده مانند روی شیشه مقدارش خیلی زیاد بود و آب رادیاتور به وضوح کم میشد
اگه بتونید چرخ سمت شاگرد رو باز کنید و شل گیرهای سمت موتورو در بیارید به پولی بزرگی که تسمه دینام روشه میرسید پشت اون از زیر اگه واتر پمپ خراب شده باشه جرمی مثل آهک کتری جمع میشه که همون آب رادیاتوره شاید از تو چال سرویس هم بشه دیدش البته موقعیت واتر پمپ بالای موتوره اما آب اون زیر جمع میشه
موفق باشید
حضرت علی (ع)
2 کاربر زیر از zanjani گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 07-28-2016
amirhossein آواتار ها
amirhossein amirhossein آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-6884
اتومبیل: لوگان
سپاس از دیگران: 107
86 بار در 56 پست سپاسگزاری شده است

کم شدن ضد یخ من در هر سال حداکثر قد 2 سانته.
سر فرصت باید ببرم و تستی که فرمودید رو انجام بدم. ممنون

Sent from my One S using Tapatalk
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش