آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > مقالات علمی ,اخبار و کلیه مطالب مرتبط با صنعت خودرو > مقالات اختصاصی صنعت خودرو تهیه شده برای گروه آکو

Notices

مقالات اختصاصی صنعت خودرو تهیه شده برای گروه آکو در این تالار مقالات اختصاصی اتومبیل که توسط کمیته علمی آکو تهیه شده است گذاشته خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-25-2014
MAHDI-TONDAR آواتار ها
MAHDI-TONDAR MAHDI-TONDAR آنلاین نیست.
مدیرتیونینگ و آپشن های تندر 90

کد عضویت آکو: ACO-569
اتومبیل: تندر90 e1+cp
سپاس از دیگران: 7,486
8,101 بار در 2,955 پست سپاسگزاری شده است
MAHDI-TONDAR به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مجتبی زارع نمایش پست ها
سلام
اگه میشه تصاویر مربوط به مراحل کار رو دباره آپ کنید چون نشون نمیده
با تشکر
مشکلی نیست ، تمام تصاویر دیده میشه.

لحظات شادي خدا را ستايش کن،
لحظات سختي خدا را جستجو کن،
لحظات آرامش خدا را مناجات کن،
لحظات دردآور به خدا اعتماد کن،
و در تمام لحظات خدا را شکر کن.

جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 03-25-2014
Reza_Orumiyeh آواتار ها
Reza_Orumiyeh Reza_Orumiyeh آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: aco-3678
سپاس از دیگران: 226
638 بار در 389 پست سپاسگزاری شده است

حتما دوستمون تو چند روز عید که اپلود سنتر مشکل داشت مراجعه کرده و نتونسته عکس هارو مشاهده کنه

Sent from my iPhone using Tapatalk
کاربران زیر از Reza_Orumiyeh بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 08-14-2014
امیری آواتار ها
امیری امیری آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-644
اتومبیل: تندر-روا-پیکان
سپاس از دیگران: 1,375
642 بار در 328 پست سپاسگزاری شده است

باسلام چند وقتی است که هرهفته اب قمقمه مایع تاخط مینیمم کم میشه وصبحا که موتورروشن میشه وامپر به چهارخط میرسه ووقتی که میرم سرکار تواتوبان امپربرمیگرده به دوخط ووقتی که توترافیک باشم روچهارخطه وازچهارخط بالاتر نمیری ایاترموستات خرابه امروز خواستم ترموستات روعوض کنم ولی متاسفانه فقط یکی از مهره هاش باز شد ویکیش هم سفت بود وبااچار هشت رد کرد ونتونستم بازش کنم چون از زیر جای ترموستات خیس بود امکان داره اب کم کردن از همون باشه به نظردوستان چطوری مهره اش را بازکنم ممنون از راهنمایی دوستان
قدیمی 08-15-2014
Reza_Orumiyeh آواتار ها
کاربر فعال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط امیری نمایش پست ها
باسلام چند وقتی است که هرهفته اب قمقمه مایع تاخط مینیمم کم میشه وصبحا که موتورروشن میشه وامپر به چهارخط میرسه ووقتی که میرم سرکار تواتوبان امپربرمیگرده به دوخط ووقتی که توترافیک باشم روچهارخطه وازچهارخط بالاتر نمیری ایاترموستات خرابه امروز خواستم ترموستات روعوض کنم ولی متاسفانه فقط یکی از مهره هاش باز شد ویکیش هم سفت بود وبااچار هشت رد کرد ونتونستم بازش کنم چون از زیر جای ترموستات خیس بود امکان داره اب کم کردن از همون باشه به نظردوستان چطوری مهره اش را بازکنم ممنون از راهنمایی دوستان

اگه اچار انبرقفل داريد باهاش سعي كنيد اگه نشد زياد دستكاريش نكنيد كه شايد محل اچار خوريش خراب بشه و نياز به تراشكار پيدا كنيد
اگر اچار بكس داشته باشيد بهتره چون بهتر ميتونه به پيچ فشار بياره براي باز كردنش و رد نميكنه
قدیمی 11-01-2014
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
مدیر مطالب آزاد مرتبط با خودرو

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,341
2,552 بار در 987 پست سپاسگزاری شده است

سلام
دیروز93/8/8 با استفاده از راهنمایی های دوست بزرگوار اقای سوهانیان و علائمی که در فروم عنوان کردند و مشکلات مشابه ماشین بنده موفق به تعویض ترموستات شدم
متاسفانه خیلی از مکانیک ها به علائم آشنایی ندارن و به من پیشنهاد تعویض فشنگی اب میدادن اما با تعویض ترموستات مشخص شد فشنگی سالمه و ترموستات خراب بود
علی ایحال با وجودی که بسیار اسونه مراحل عوض کردن ترموستات حساس هم هست و به دوستان پیشنهاد میکنم عینا مراحلی رو که توضیح دادن انجام بدن و مثل من اکیدا لوله جای گیج روغن رو درنیارید ، ونکته بعدی ممکنه در همان مراحل ابتدایی هواگیری هوای مدار خارج بشه و احتیاج به چند بار هواگیری نباشه و بهتره ماشین رو تست کنید اگه مدار هوا نداشت احتیاج به هواگیری چند باره نیست
موفق باشید
حضرت علی (ع)
3 کاربر زیر از zanjani گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 11-15-2015
morteza ahmadi آواتار ها
morteza ahmadi morteza ahmadi آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-6347
اتومبیل: تندر 90
سپاس از دیگران: 1,502
103 بار در 66 پست سپاسگزاری شده است

سلام
بعد دوسال تصمیم گرفتم ضدیخ را کلا تعویض کنم و طبق اموزش که کلا باید ضدیخ تخلیه شود من هم با باز کردن شیلنگ سمت راست رادیاتور و باز کردن درب ترموستات و گذاشتن شیلنگ اب در منبع اب خودرو کلا مدار را از وجود ضدیخ خالی کردم و دوباره بعد از بستن تمام موارد گفته شده منبع را از ضدیخ و اب جوشیده پر کردم و عمل هواگیری را با پیچ پلاستیکی روی شیلنگ اب خودرو هوا گیری کردم به این صورت که ماشین را روشن کردم و با باز گذاشتن پیچ هواگیری و درب مخزن اب هواگیری کردم تا فن ماشین روشن شد و درب مخزن را بستم
حالا دو روزه که مخزن را پر میکنم و بعد از خنک شدن میام میبینم اب به سطح مینیمم رسیده و تا حالا دوبار پرش کردم ولی بازم همین اتفاق افتاده
در ضمن تو ترافیک که بودم غروب ماشین فن دور تندش روشن میشد و واسه چند ثانیه میرفت رو ۶ خط که تا حالا تو بدترین شرایط جاده و هوای گرم و کولر گرفتن هم سابقه نداشته بره رو ۶ خط چه برسه به هوای خنک این روزا
نمیدونم خداکنه فقط به ماشین اسیب نزده باشم
لطفا راهنمایی کنید
قدیمی 11-16-2015
Reza_Orumiyeh آواتار ها
کاربر فعال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط morteza ahmadi نمایش پست ها
سلام
بعد دوسال تصمیم گرفتم ضدیخ را کلا تعویض کنم و طبق اموزش که کلا باید ضدیخ تخلیه شود من هم با باز کردن شیلنگ سمت راست رادیاتور و باز کردن درب ترموستات و گذاشتن شیلنگ اب در منبع اب خودرو کلا مدار را از وجود ضدیخ خالی کردم و دوباره بعد از بستن تمام موارد گفته شده منبع را از ضدیخ و اب جوشیده پر کردم و عمل هواگیری را با پیچ پلاستیکی روی شیلنگ اب خودرو هوا گیری کردم به این صورت که ماشین را روشن کردم و با باز گذاشتن پیچ هواگیری و درب مخزن اب هواگیری کردم تا فن ماشین روشن شد و درب مخزن را بستم
حالا دو روزه که مخزن را پر میکنم و بعد از خنک شدن میام میبینم اب به سطح مینیمم رسیده و تا حالا دوبار پرش کردم ولی بازم همین اتفاق افتاده
در ضمن تو ترافیک که بودم غروب ماشین فن دور تندش روشن میشد و واسه چند ثانیه میرفت رو ۶ خط که تا حالا تو بدترین شرایط جاده و هوای گرم و کولر گرفتن هم سابقه نداشته بره رو ۶ خط چه برسه به هوای خنک این روزا
لطفا راهنمایی کنید

احتمال داره هوا داخل سيستم مونده باشه
و در ضمن كم شدن اب تا يكي دو روز طبيعيه
اما ادامه پيداكنه يعني از يه جايي نشت ميكنه
لوله پايين رادياتور و پيچ هواگيري رو چك كنيد

2 کاربر زیر از Reza_Orumiyeh گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 11-16-2015
morteza ahmadi آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Reza_Orumiyeh نمایش پست ها
احتمال داره هوا داخل سيستم مونده باشه
و در ضمن كم شدن اب تا يكي دو روز طبيعيه
اما ادامه پيداكنه يعني از يه جايي نشت ميكنه
لوله پايين رادياتور و پيچ هواگيري رو چك كنيد

از این کم کردن آب نگران بودم که امروز صبح رفتم پیش مکانیک که کلا رو چاله تمام بست واتصلات را چک کرد وجایی نشتی آب نداشت .فقط دور درب منبع اب یکم خیس بود که اونو هم باز کرد و با اب کملا شستش و دوباره بست و با دستمال تمیز خشکش کرد واونم دیگه اصلا خیس نشده
اب هم دیگه کم نکرده فعلا
فقط امپر ماشین که تو گرمترین شرایط وحتی چراغ گرفتن و استفاده از گرمکن شیشه اصلا از چهار خط بالاتر نمیرفت حالا تو ترافیک و این هوا هر چند دقیقه به اندازه شاید ۵ ثانیه میاد رو شش خط و دوباره میاد رو چهار خط....!!
اگه میدونستم این تعویض ضدیخ اینقدر رو ماشین تاثیر منفی میزاره اصلا دست نمیزدم بهش.
دوستانی که تجربه این حالت را دارند راهنمایی کنند لطفا
قدیمی 11-16-2015
Renault Megane RS آواتار ها
Renault Megane RS Renault Megane RS آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-613
اتومبیل: RENAULT TONDAR90 E2 LP
سپاس از دیگران: 184
935 بار در 265 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط morteza ahmadi نمایش پست ها
سلام
لطفا راهنمایی کنید
با سلام

دوست عزیز روش هواگیریتون به کل اشتباه بوده!
توی مستندات فنی رنو به شدت تاکید شده که در زمان روشن بودن ماشین به هیچ وجه درب منبع انبساط و پیچ هواگیری رو باز نکنید!
هر چند عرض کنم خدمتتون که بنده هم تا حالا 3 بار ماشین خودم و یک بار ماشین یکی از اقوام را ضد یخشو تعویض کردم ولی باز هیچ موقع روش دقیقی رو واسه هوا گیری پیدا نکردم!
یعنی هر بار یه گیری توش پیدا میشه ولی کلیت اش یه چیزه که توی مستندات رنو گفته شده
روش هواگیری صحیح به این صورته:
ماشین حتما خاموش باشه!
بعد از تخلیه مدار (اگه تخلیه کردید) پیچ هواگیری رو باز می کنید مخلوط ضدیخ و آب رو داخل منبع انبساط میریزید تا زمانی که ضد یخ از پیچ هواگیری شروع به سر ریز کردن کند بعد پیچ هواگیری رو ببندید بعد منبع انبساطو تا ماکس پر کنید و دربشو ببندید
ماشینو روشن کنید دور موتور رو با گاز دادن روی 2500 دور ثابت نگهدارید تا موتور گرم بشه (ممکنه زمان ببره، نگران نباشید) اینقدر باید نگهدارید تا ماشین فن بگیره (باید دو نفر باشید چون صدای موتور از داخل اجازه نمیده بفهمید فن روشن میشه یا خیر، یکی گاز بده و دیگری تو کاپوت ببینه فن کار میکنه یا نه) وقتی فن روشن شد باید حدود یک دقیقه کار کنه و خاموش بشه و نره روی دور تند (البته سری آخر واسه ی من رفت روی دور تند و دمای آب رفت روی 6 خط اما بعد از دو دقیقه ترموستات باز شد و فن خاموش شد و اوکی شد، اگه دما اونقد بالا موند و چراغ اخطار دما روشن شد اون موقع هوا داره هنوز، بیخیال شید و ماشینو سریع خاموش کنید تا خنک بشه!) ماشین باید به همین صورت 3 بار روی دور کند فن بگیره (رنو میگه زمان لازم برای خروج هوا بصورت خودکار)
بعد از این هواگیری تمومه و ماشینو خاموش کنید و دیگه درب منبع انبساطو تا زمان سرد شدن موتور باز نکنید!
درضمن تو تمام مراحل بالا باید دور موتور روی 2500 ثابت نگهداشته بشه
فردا که ماشین سرد بود کمبود ضد یخ داخل منبع رو جبران کنید

در خصوص مشکل شما
اولا اگه درب منبع نشتی داشته حتما تعویضش کنید دربشو!
دوما اگه فقط آمپر میره بالا و فن دور تند روشن نمیشه احتمالا اتصال منفی باطریتون ضعیفه، تقویتش کنین حل میشه
اگه نه، واقعا دما میره بالا ممکنه به فشنگی آب آسیب رسیده چون این قطعه وظیفه ی نمایش دما و خاموش روشن کردن فن رو داره (البته کنترل استپر موتور رو نیز در دست داره پس اگه صبح ها مشکل ریپ زدن دارید 100% بهش شک کنید!) فشنگی اورجینالش 35-30 تومن قیمت داره تعویضشم خیلی راحته، پس اول هواگیری کند اگه مطمئن شدید هوا نداره ماشین به فکر تعویض فشنگی آب باشید

با تشکر

ویرایش توسط Renault Megane RS : 11-16-2015 در ساعت 04:10 PM
کاربران زیر از Renault Megane RS بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 11-16-2015
morteza ahmadi آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Megane RS نمایش پست ها
با سلام

دوست عزیز روش هواگیریتون به کل اشتباه بوده!
توی مستندات فنی رنو به شدت تاکید شده که در زمان روشن بودن ماشین به هیچ وجه درب منبع انبساط و پیچ هواگیری رو باز نکنید!
هر چند عرض کنم خدمتتون که بنده هم تا حالا 3 بار ماشین خودم و یک بار ماشین یکی از اقوام را ضد یخشو تعویض کردم ولی باز هیچ موقع روش دقیقی رو واسه هوا گیری پیدا نکردم!
یعنی هر بار یه گیری توش پیدا میشه ولی کلیت اش یه چیزه که توی مستندات رنو گفته شده
روش هواگیری صحیح به این صورته:
ماشین حتما خاموش باشه!
بعد از تخلیه مدار (اگه تخلیه کردید) پیچ هواگیری رو باز می کنید مخلوط ضدیخ و آب رو داخل منبع انبساط میریزید تا زمانی که ضد یخ از پیچ هواگیری شروع به سر ریز کردن کند بعد پیچ هواگیری رو ببندید بعد منبع انبساطو تا ماکس پر کنید و دربشو ببندید
ماشینو روشن کنید دور موتور رو با گاز دادن روی 2500 دور ثابت نگهدارید تا موتور گرم بشه (ممکنه زمان ببره، نگران نباشید) اینقدر باید نگهدارید تا ماشین فن بگیره (باید دو نفر باشید چون صدای موتور از داخل اجازه نمیده بفهمید فن روشن میشه یا خیر، یکی گاز بده و دیگری تو کاپوت ببینه فن کار میکنه یا نه) وقتی فن روشن شد باید حدود یک دقیقه کار کنه و خاموش بشه و نره روی دور تند (البته سری آخر واسه ی من رفت روی دور تند و دمای آب رفت روی 6 خط اما بعد از دو دقیقه ترموستات باز شد و فن خاموش شد و اوکی شد، اگه دما اونقد بالا موند و چراغ اخطار دما روشن شد اون موقع هوا داره هنوز، بیخیال شید و ماشینو سریع خاموش کنید تا خنک بشه!) ماشین باید به همین صورت 3 بار روی دور کند فن بگیره (رنو میگه زمان لازم برای خروج هوا بصورت خودکار)
بعد از این هواگیری تمومه و ماشینو خاموش کنید و دیگه درب منبع انبساطو تا زمان سرد شدن موتور باز نکنید!
درضمن تو تمام مراحل بالا باید دور موتور روی 2500 ثابت نگهداشته بشه
فردا که ماشین سرد بود کمبود ضد یخ داخل منبع رو جبران کنید

در خصوص مشکل شما
اولا اگه درب منبع نشتی داشته حتما تعویضش کنید دربشو!
دوما اگه فقط آمپر میره بالا و فن دور تند روشن نمیشه احتمالا اتصال منفی باطریتون ضعیفه، تقویتش کنین حل میشه
اگه نه، واقعا دما میره بالا ممکنه به فشنگی آب آسیب رسیده چون این قطعه وظیفه ی نمایش دما و خاموش روشن کردن فن رو داره (البته کنترل استپر موتور رو نیز در دست داره پس اگه صبح ها مشکل ریپ زدن دارید 100% بهش شک کنید!) فشنگی اورجینالش 35-30 تومن قیمت داره تعویضشم خیلی راحته، پس اول هواگیری کند اگه مطمئن شدید هوا نداره ماشین به فکر تعویض فشنگی آب باشید

با تشکر

سلام ممنونم از راهنمایی جامع شما
توضیح بدهم که ماشین را دوباره هواگیری کردم
مخزن را پر کردم و درب ان را بستم
ماشین را روشن کردم و پیچ هوا گیری را باز کردم و تا زمانی که ترموستات باز شود اب با فشار خیلی کم از سوراخ هواگیری خارج میشد و بعد از ان بستم و فن دور اهسته چند ثانیه روشن شد و خاموش شد و کلا همه چی عادی بود
فقط زمانی که در ترافیک هستم و از چراغ ها و گرمکن شیشه استفاده میشه دما واسه چند لحظه میره رو شش خط و دوباره ۴ خط
ماشین را دیاگ زدم که قبلا تو همین شرایط دما به طور معمول بین ۹۰ تا ۹۶ متغیر بود ولی عصر در همان حالت دیاگ زدم دما تا ۹۹ بالا رفت که میشه همون ۶ خط وسریعا دوباره می اومد پایین
در ضمن سیم اتصال منفی ماشین را من از هفته اول وصل کردم و تا قبل از این اصلا همچین مشکلی نداشتم
حالا به نظر دوستان مشکل از هواگیری هست؟
از فشنگی هست با توجه به این که تا قبل از تعویض ضد یخ اصلا مشکل نداشته؟اگه فشنگی را عوض کنم باید بازم هواگیری کنم؟
یا مورد دیگه؟

ویرایش توسط morteza ahmadi : 11-16-2015 در ساعت 09:06 PM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش