آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > بخش خودروسازان > خودروهای داخلی

Notices

خودروهای داخلی در این بخش به بحث و بررسی خودروهای داخلی میپردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-21-2010
HosseyN آواتار ها
HosseyN HosseyN آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-1595
اتومبیل: L90 E2 LP
سپاس از دیگران: 164
158 بار در 51 پست سپاسگزاری شده است
Question آنچه از رفتار «كامپيوتر سفري» لوگان براي شما عجيب بوده است!!

با سلام خدمت دوستان

احتمالاً تا به حال براي شما اتفاق افتاده است كه از ديدن ارقام و داده‌هاي كامپيوتر سفري لوگانِ خود متعجب شده باشيد. در اين تاپيك اين مشكلات را به همراه توجيه احتمالي كه به ذهنتان مي‌رسد، بيان كنيد.

براي شروع:
اين سناريو توسط يكي از دوستان بنده تست شده:
  1. در هنگام سوخت‌گيري، باك بنزين را پر كنيد (به طوريكه سر ريز شود!!)
  2. اطلاعات كامپيوتر سفري را ريست كنيد.
  3. تا زمان مراجعه‌ي بعدي خود به پمپ بنزين، اطلاعات كامپيوتر را ريست نكنيد.
  4. در مراجعه‌ي بعدي به پمپ بنزين، مقدار بنزين مصرفي خود را از آخرين زمان ريست كردن، ثبت كنيد.
  5. در هنگام سوخت‌گيري مانند مرحله‌ي اول باك بنزين را پر كنيد.
  6. مقدار بنزيني كه مصرف كرده‌ايد (عدد مرحله‌ي 4) را با مقدار بنزيني كه در مرحله‌ي 6 سوخت‌گيري مي‌كنيد بايد برابر باشد!
اما نتيجه‌اي كه به دست آمده بدين صورت است: مقداري كه در مرحله 4 بدست آمده از مقداري كه در مرحله‌ي 5 حاصل مي‌شود، بيشتر است!!! (حدود 6 ليتر)
به نظر شما چگونه مي‌توان اين مسأله را توجيه كرد؟؟

Annually, about 800,000 road accidents occur in Iran
Is not the time to cease and desist from killing each others by a good driving ?!l
.
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 12-21-2010
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
مدیر مطالب آزاد مرتبط با خودرو

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,341
2,552 بار در 987 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sharifipanah نمایش پست ها
با سلام خدمت دوستان

احتمالاً تا به حال براي شما اتفاق افتاده است كه از ديدن ارقام و داده‌هاي كامپيوتر سفري لوگانِ خود متعجب شده باشيد. در اين تاپيك اين مشكلات را به همراه توجيه احتمالي كه به ذهنتان مي‌رسد، بيان كنيد.

براي شروع:
  4. در مراجعه‌ي بعدي به پمپ بنزين، مقدار بنزين مصرفي خود را از آخرين زمان ريست كردن، ثبت كنيد.
  6. مقدار بنزيني كه مصرف كرده‌ايد (عدد مرحله‌ي 4) را با مقدار بنزيني كه در مرحله‌ي 6 سوخت‌گيري مي‌كنيد بايد برابر باشد!
اما نتيجه‌اي كه به دست آمده بدين صورت است: مقداري كه در مرحله 4 بدست آمده از مقداري كه در مرحله‌ي 5 حاصل مي‌شود، بيشتر است!!! (حدود 6 ليتر)

با سلام خدمت جناب شریفی پناه
عرض شود که این دوست شما یکبار و توسط یک پمپ این ازمایش را انجام داده که مقصر عوامل بسیاری میتونه باشه نه تنها کامپیوتر سفری
مثلا بنده در یک سفر با باک نصفه رفتم پمپ بنزین طبق محاسبات بنده که می بایست 20 لیتر بنزین برای ادامه سفر می زدم(هیچوقت باک رو پر نمی کنم همیشه تا 45 تا می زنم)
اینجانب 35 لیتر بنزین زدم و باک پر نشد هیچ یه خانه هم خاموش موند خلاصه با پمپی و مالک و تمام اهالیی که توی پمپ بودند دعوام شد ولی چه سود گفتند پمپهای ما علامت استاندارد داره
به هرحال سنسورهای توی باک می تونند تشخیص بدند چقدر بنزین توی باک هست ولی معلوم نیست شما چقدر بنزین می زنید حتی در پاره ای از موارد حباب هوایی اگه توی بنزین باشه جزء بنزین خریداری شده توسط شماست
موفق باشید
حضرت علی (ع)
کاربران زیر از zanjani بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 12-21-2010
HosseyN آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط zanjani نمایش پست ها
با سلام خدمت جناب شریفی پناه
عرض شود که این دوست شما یکبار و توسط یک پمپ این ازمایش را انجام داده که مقصر عوامل بسیاری میتونه باشه نه تنها کامپیوتر سفری
مثلا بنده در یک سفر با باک نصفه رفتم پمپ بنزین طبق محاسبات بنده که می بایست 20 لیتر بنزین برای ادامه سفر می زدم(هیچوقت باک رو پر نمی کنم همیشه تا 45 تا می زنم)
اینجانب 35 لیتر بنزین زدم و باک پر نشد هیچ یه خانه هم خاموش موند خلاصه با پمپی و مالک و تمام اهالیی که توی پمپ بودند دعوام شد ولی چه سود گفتند پمپهای ما علامت استاندارد داره
به هرحال سنسورهای توی باک می تونند تشخیص بدند چقدر بنزین توی باک هست ولی معلوم نیست شما چقدر بنزین می زنید حتی در پاره ای از موارد حباب هوایی اگه توی بنزین باشه جزء بنزین خریداری شده توسط شماست
موفق باشید
سلام جناب آقاي زنجاني

حرف شما براي زماني درست است كه مقدار بنزيني كه انتظار داريد بزنيد از مقدار بنزيني كه مي‌زنيد كمتر باشد. يعني كامپيوتر نشان مي‌دهد كه شما 20 ليتر مصرف كرده‌ايد و شما انتظار داريد كه 20 ليتر بنزين بزنيد. اما وقتي بنزين مي‌زنيد به جاي 20 ليتر، 25 ليتر مي‌زنيد. در اين شرايط طبق گفته شما حباب بيش از اندازه‌ي بنزين عامل مشكل است. كه در واقع نوعي كلاه‌برداري عاملان توزيع است. راه اثبات آن هم اين است كه بوسيله يك ظرف مثلاً چهار ليتري عدم صحت عملكرد پمپ را نشان داد.
اما در اين حالتيكه بنده در پست قبلي مطرح كردم، مقدار بنزين مورد انتظار از بنزيني كه مي‌زنيد بيشتر است (مطمئناً مشكل در پمپ نيست. چون باعث ضرر عامل توزيع مي‌شود!!).

موفق باشيد.

Is not the time to cease and desist from killing each others by a good driving ?!l
.
قدیمی 12-21-2010
mehran.shams mehran.shams آنلاین نیست.
سرعت : 10 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-1117
اتومبیل: لوگان e2
سپاس از دیگران: 267
83 بار در 44 پست سپاسگزاری شده است

سلام
من یه چیز عجیب که دیدم این بود که با ماشین داشتم میرفتم به سمت یه منطقه کوهستانی که همش سربالایی سرپایینی بود .دنده ماشین رو تو حالت خلاص قرار دادم و رفتم تو قسمتی که کامپیوتر سفری مقدار مصرف رو نشون میده بعد دیدم که مصزف داده میاد پایین و همینجوری اومد پایین تا به 0.9 رسید و ثابت موند دوباره گذاشتم تو دنده و گاز دادم رسید به 5 ولی دیگه بالا نرفت
عکس هم گرفتم اگه پیدا کردم میزارم
ممنونم
قدیمی 12-21-2010
HosseyN آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehran-1117 نمایش پست ها
سلام
من یه چیز عجیب که دیدم این بود که با ماشین داشتم میرفتم به سمت یه منطقه کوهستانی که همش سربالایی سرپایینی بود .دنده ماشین رو تو حالت خلاص قرار دادم و رفتم تو قسمتی که کامپیوتر سفری مقدار مصرف رو نشون میده بعد دیدم که مصزف داده میاد پایین و همینجوری اومد پایین تا به 0.9 رسید و ثابت موند دوباره گذاشتم تو دنده و گاز دادم رسید به 5 ولی دیگه بالا نرفت
ممنونم
من تا حالا از خيلي‌ها شنيدم كه گزارش مصرف لحظه‌اي لوگان دقيق نيست.

.
قدیمی 12-21-2010
Reza -M آواتار ها
Reza -M Reza -M آنلاین نیست.
سرعت : 45 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-623
اتومبیل: مزدا323وتندر90
سپاس از دیگران: 1,321
556 بار در 260 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
البته تا جایی که یادم هست کامپیوترش مصرف لحظه ای را نشون نمیده بلکه اون مصرف متوسط هست که خب بعضی از دوستان با ریسیت کردن کامپیوتر و حرکت با اون تا حدی به مصرف لحظه ای نزدیک میشوند

2 کاربر زیر از Reza -M گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-22-2010
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
با سلام خدمت دوستان

براي شروع:
با عرض سلام خدمت استاد شریف پناه
نه کامپیوتر سفری در محاسبه اشتباه کرده نه پمپ بنزین مشکلی داره .
سوال شما ازینجا نشات میگیره :
طبق گفتگویی که با کارشناس فنی نمایندگی که از آشنایان هست داشتم ، حدس خودم به یقین تبدیل شد .
در برنامه ریزی نرم افزاری کامپیوتر سفری لوگان ، مقدار 50 لیتر برای کامپیوتر تعریف شده هست و همه محاسبات بر اساس همین عدد 50 انجام میشه .
همانطور که حتما مشاهده کردید ، اگه بیشتر از 50 لیتر در باک بنزین بزنید ، بازم کامپیوتر سفری در قسمت تست عیب یابی کامپیوتر ، میزان بنزین باقیمانده در باک رو 50 نشون میده نه بیشتر .
و حتی بر عکس اگه کمتر از 50 لیتر بنزین بزنید دقیقا مقدار بنزین موجود رو در باک به شما نشون میده ، بنده تا بحال خودم عدد هایی مثل 49 یا 36 یا 11 یا 6 لیتر رو مشاهده کردم .
به محض روشن شدن چراغ بنزین ، دقیقا 5 لیتر بنزین در باک باقی هست ، بنابر این با 45 لیتر سوخت گیری ، دقیقا 50 لیتر بنزین خواهد داشت ، زمانی که دقیقا 50 لیتر بنزین درون باک باشه ،بر حسب فشار و گرمای محیط جایگاه سوخت گیری که روی میزان فشار بخار بنزین خارج شده از نازل خیلی اثر داره ، بین 6 الی 7 لیتر میتونید مازاد بر 50 لیتر بنزین بزنید طوری که دیگه بنزین از درب باک سر ریز کنه .
این اختلاف 6 لیتری که در محاسبه بعد از سوخت گیری مجدد بدست آوردید دقیقا همون 6 لیتری هست که اضافه بر 50 لیتر در سوخت گیری قبل از تستتون پر کردید .
کامپیوتر سفری بر اساس همان 50 لیتر تعریف شده محاسبه کرده و میکنه و 6 لیتر اضافه شما رو به حساب نمیاره که بخواد در مقدار بنزین مصرف شده در lcd به شما نشون بده .
در پایان توصیه میکنم خدمتتون :
1-هیچوقت حتی برای تست ، در باک بنزین ، بیشتر از 45 لیتر بنزین نباشه . بیشتر از اون شدیدا به کنیستر بنزین ماشین لطمه وارد میکنه .
لازم به ذکر هست که 100 هزار تومان قیمت کنیستر هست .
2-سعی کنید همیشه در ساعات آخر شب و یا ساعات ابتدایی صبح سوخت گیری کنید چون در این ساعات حرارت زمین کاملا از بین رفته و بنزین انباشته در انبار جایگاه ، تحت فشار گاز و بخارات متصاعد شده از بنزین نیست در نتیجه طبق فرمایش جناب تعمیمی ، پمپ و نازل ، حباب هوا و گاز بنزین رو نیز برای شما حساب نمیکنه .
موفق باشید .

نقل قول:
کامپیوتر سفری لوگان های ساخت ایران ، اصلا آیتم مصرف لحظه ای رو نداره ، فقط مصرف میانگین پس از طی کردن 100 کیلومتر رو داره . خیلی از مردم اشتباها فکر میکنند که اگه الان مثلا عدد 9.5 رو نشون میده یعنی 9.5 لیتر در لحظه دارند مصرف میکنند (دو مورد رو به عینه دیدم که همچین تصوری داشتند )

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehran-1117 نمایش پست ها
سلام
ممنونم
سلام دوست عزیز
کامپیوتر سفری شما هیچ مشکلی نداشه
در مناطق کوهستانی و مرتفع بدلیل تغییر فشار اتمسفر و از طرفی افزایش غلظت اکسیژن ، خام سوزی بنزین به صفر میرسه در نتیجه مصرف شدیدا کاهش پیدا خواهد کرد .
علت اصلی مصرف بالای اکثر خودروها بخاطر پایین بودن میزان اکتان بنزین هست که شدیدا خام سوزی رو افزایش میده .
اگر دقت کنید و یا حتی از مردمان ساکن مناطق کوهستانی و مناطق شمالی که به دریا نزدیک هستند و کلا مناطق مرتفع و سرشار از اکسیژن راجع به مصرف بنزین خودروی آنها سوال کنید همه میگن مصرف سوخت ماشینشون خیلی کم هست . مگر موردی که ناشی از عیب فنی خودرو یا سرویس نکردن قیل تر های مصرفی خودرو باشه .
موفق باشید .
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ویرایش توسط Renault Logan : 12-22-2010 در ساعت 02:14 AM
7 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-22-2010
HosseyN آواتار ها

جناب آقاي سوهانیان عزيز سلام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها
بر حسب فشار و گرمای محیط جایگاه سوخت گیری که روی میزان فشار بخار بنزین خارج شده از نازل خیلی اثر داره ، بین 6 الی 7 لیتر میتونید مازاد بر 50 لیتر بنزین بزنید طوری که دیگه بنزین از درب باک سر ریز کنه .
از بررسي كه انجام داديد خيلي ممنونم. يعني شما فكر مي‌كنيد سرماي محيط مي‌تونه تا 6 ليتر بنزين را كم حجم كنه؟!

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها
کامپیوتر سفری لوگان های ساخت ایران ، اصلا آیتم مصرف لحظه ای رو نداره ، فقط مصرف میانگین پس از طی کردن 100 کیلومتر رو داره
در اين مورد بنده كمي ترديد دارم. براي من مثال زير بارها اتفاق افتاده:
«فرض كنيد كه 200 كيلومتر حركت كرده‌ايد و كامپيوتر متوسط مصرف معادل با 7 ليتر را نشان مي‌دهد. در صورتيكه ماشين 1 كيلومتر را در ترافيك سنگين طي كند، كامپيوتر متوسط مصرف را 7.1 نشان مي‌دهد. با يك محاسبه‌ي ساده مي‌توان نشان داد كه اين ماشين در 1 كيلومتر آخر مصرفي برابر با 27.1 ليتر داشته است!!!»
با توجه به اين اتفاق كه بارها مشاهده كرده‌ام اين مسأله به ذهن مي‌رسد كه مصرف نمايش داده شده در كامپيوتر لحظه‌اي است. حال چگونه اين عدد محاسبه مي‌شود، چند شكل مي‌تواند داشته باشد:
  1. ميزان مصرف در آخرين بازه‌ي زماني x محاسبه شود.
  2. ميزان مصرف در آخرين بازه‌ي مسافتي طي شده‌ي y محاسبه شود.
موفق باشيد.

.
قدیمی 12-22-2010
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
جناب آقاي سوهانیان عزيز سلام
از بررسي كه انجام داديد خيلي ممنونم. يعني شما فكر مي‌كنيد سرماي محيط مي‌تونه تا 6 ليتر بنزين را كم حجم كنه؟!

براي من مثال زير بارها اتفاق افتاده:
«فرض كنيد كه 200 كيلومتر حركت كرده‌ايد و كامپيوتر متوسط مصرف معادل با 7 ليتر را نشان مي‌دهد. در صورتيكه ماشين 1 كيلومتر را در ترافيك سنگين طي كند، كامپيوتر متوسط مصرف را 7.1 نشان مي‌دهد. با يك محاسبه‌ي ساده مي‌توان نشان داد كه اين ماشين در 1 كيلومتر آخر مصرفي برابر با 27.1 ليتر داشته است!!!»
با توجه به اين اتفاق كه بارها مشاهده كرده‌ام اين مسأله به ذهن مي‌رسد كه مصرف نمايش داده شده در كامپيوتر لحظه‌اي است. حال چگونه اين عدد محاسبه مي‌شود، چند شكل مي‌تواند داشته باشد:
  1. ميزان مصرف در آخرين بازه‌ي زماني x محاسبه شود.
  2. ميزان مصرف در آخرين بازه‌ي مسافتي طي شده‌ي y محاسبه شود.
موفق باشيد.
سلام مجدد خدمت شما استاد گرامی
بنده عرض نکردم که سرمای محیط میتونه تا 6 لیتر حجم بنزین رو کم کنه .
شما در هر شرایط آب و هوایی که باشید میتونید 5 الی 6 لیتر مازاد بر 50 لیتر سوخت گیری کنید و ارتباطی به اوضاع جوی نداره .
بنده عرض کردم در اثر فشار گاز متصاعد شده از بنزین در اثر افزایش حرارت زمین در طول روز ، کنتور نازل به خطا میوفته و حتی بخارات و گاز های بنزین رو نیز برای شما حساب میکنه و این فقط به ضرر مصرف کننده هست . پس بهتر هست در ساعات آخر شب و یا اوایل صبح قبل از ساعت 9 -10 سوخت گیری کنید .

در مورد اینکه کامپیوتر سفری لوگان مصرف لحظه ای رو نشون نمیده و میانگین رو در 100 کیلومتر نشون میده ، ذره ای شک نکنید .
بنده حتی در این رابطه با رنو پارس مکاتبه کردم و آنها نیز این موضوع روتایید کردند که آیتم مصرف لحظه ای در ایران بنابر یک سری سیاست ها از روی لوگان حذف شده .

دریغ از اینکه اطلاع نداشته اند که آیتم مصرف لحظه ای باید توام با آیتم مصرف میانگین باشه تا نتایج هر کدوم از آنها صحت داشته باشه . شایدم اطلاع داشتند ولی طبق معمول این موارد اصلا برای خودرو سازان مهم نبوده .(صحبت کارشناس فنی نمایندگی)
در رابطه با نحوه محاسبه که فرمودید دقیقا همون محاسبه سنتی خودمون هست که حالا در کامپیوتر گنجانده شده .
یعنی مقدار بنزین مصرف شده تقسیم بر مسافت پیموده شده و حاصل تقسیم ، ضرب در 100 که بار ها بنده نتیجه حاصل شده از کامپیوتر سفری رو با نتیجه حاصل از محاسبه سنتی خودم مقایسه کردم و به درصد خطای 0.1 الی 0.3 رسیدم یعنی بین 0.1 تا 0.3 لیتر نتیجه ها باهم متفاوت بوده که طبیعی هست این مقدار تلورانس .
از زمانی که کامپیوتر رو ریست میکنید باید دست کم 100 الی 150 کیلومتر در شرایط مختلف مثل شهر و جاده ، یکسان و با یه رویه ثابت رانندگی کنید و نحوه شتاب گیری و ترمز های شما و زمان تعویض دنده های شما تغییر نکنه تا بعد از 100 الی 150 کیلومتر به یک نتیجه تقریبا 90% درست و پایدار برسید .
امروز که رفته بودم بنزین بزنم ، قبل از سوخت گیری مثل همیشه اول میزان دقیق بنزین باقیمانده در باک رو چک کردم که عدد 12 رو به من نشون داد و 2 خط بنزین روشن بود . هر خط بنزین 5 الی 5.2 لیتر هست و باقیماندش تا 50 لیتر میشه همون بنزین باصطلاح زاپاس . تا سقف 45 لیتر مجاز، اختلاف 33 لیتری وجود داشت که 30 لیتر سوخت گیری کردم .
قانونا باید بعد از سوخت گیری عدد 45 رو به بنده نشون میداد که با چک کردن مجدد مقدار بنزین ، عدد 47 رو نشون داد .
این نشون میده که کامپیوتر حتی اون 2 لیتر انتهای مخزن که طبق تعریفی که برای پمپ بنزین شده تا 2 لیتر انتهایی مخزن رو استفاده نکنه ( بخاطر رسوبات و جرم های فراوان جمع شده در انتهای مخزن) به حساب میاره . زمانی که میزان بنزین موجود در باک به 2 لیتر برسه ، با وجود 2 لیتر بنزین ، ماشین خاموش میشه تا املاح و جرم و کثیفی های انباشته شده در انتهای مخزن به داخل پمپ بنزین مکیده نشه .(طبق گفته کارشناس فنی )
موفق باشید .
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

ویرایش توسط Renault Logan : 12-23-2010 در ساعت 12:41 AM
4 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش