آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-08-2017
Tondarpars آواتار ها
Tondarpars Tondarpars آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: ACO-7466
سپاس از دیگران: 2
2 بار در یک پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hadipoya نمایش پست ها
سلام مجدد...
اگر شما در ترافیک سنگین همیشه رفت و امد دارید مصرف میتونه اینقدر بالا هم باشه .چون کیلومتر عدد نمیده ولی مصرف عدد میده ....
حالا شما برای دقت بیشتر یک مسیر خلوت را انتخاب کن که بدون شیب باشه/ کنتور را روی قسمتی که مصرف را نشان میده قرار بده و وقتی روی سرعت ثابت حدود 80 الی 90 رسیدی و دنده پنج هست /دکمه روی صفحه کیلومتر را به مدت 5 ثانیه نگهدار تا اعداد قبلی پاک بشه/حالا پس از طی مسافت 500 متر مصرف لحظه ای را نشان خواهد داد که باید حدود 6 درصد باشه.
البته اگه مسیر حتی شیب کمی داشته باشه میتونه تا 9 را نشون بده ولی برای دقت بیشتر حتما خیابان صاف وبدون شیب باشد...

شما این ازمایش را انجام بده و نتیجه اش را اعلام کن حتما.....
موفق باشی...
سلام:
امروز تست کردم درسته مصرف لحظه ای عدد۵/۹ الی۶/۱رو نشون میداد ولی سریعا متغیر بود.
وبا رسیدن به سرعت گیر سریع میشد۷/۵
با دنده ۲ هم یکم چرخیدم که عدد۸/۵ رو نشون داد.
الان بنظرتون مشکلی که نیست؟

Ismaeil
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 01-09-2017
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است
Exclamation

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Tondarpars نمایش پست ها
سلام:
امروز تست کردم درسته مصرف لحظه ای عدد۵/۹ الی۶/۱رو نشون میداد ولی سریعا متغیر بود.

Ismaeil
سلام
وقتتون بخیر

ماشینتون هیچ مشکلی نداره و همه چی کاملا طبیعی و نرماله
نوسانات کامپیوتر سفری طبیعیه چون تازه ریست شده و تا طی نکردن حداقل 100 کیلومتر به دقت نسبی و ثبات نمیرسه

بنابراین ملاک میانگین مصرف سوخت حداقل بعد از طی کردن 100 کیلومتر پیمایش و سپس نگاه کردن به اعداد باشه.
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.
2 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 01-11-2017
کاظمی کاظمی آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7188
سپاس از دیگران: 3
2 بار در یک پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها
کلا 3 نوع ریست وجود داره :

ریست موقت که فقط اطلاعات ثانویه رو پاک میکنه (با برداشتن سر باطری به مدت نیم ساعت )

ریست کامپیوتر سفری که همون نگه داشتن دکمه روی صفحه آمپر هست و پارامتر های کامپیوتر سفری پاک میشه .

اون حالت که عقربه ها به حرکت درمیاد ، حالت سلف تست نام دارد و فقط برای تست سالم بودن اجزای صفحه آمپر و صفحه دیجیتال و نشان دادن مقدار باقیمانده بنزین در باک خودرو هست .(کار ریست انجام نمیده)

ریست ecu که حتما میبایست دستگاه دیاگ به ماشین وصل بشه و دستور ریست جداول و پارامتر ها توسط دیاگ صادر بشه . بدون دیاگ امکان پذیر نیست .

با سلام میخواستم بدونم اگه ای سی یو را ریست کنیم و 20 تا 30 کیلومتر طبق فرمایشتون با رانندگی صحیح در جاده اون رو یه اصطلاح آب بندی کنیم اما بعد از اون حدود نیم ساعت باطری ماشین قطع بشه آیا این روش 20 تا 30 کیلومتر آب بندی رو از نو باید انجام بدیم یا نه؟
قدیمی 01-12-2017
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است
Arrow ریست ecu

نقل قول:
نوشته اصلی توسط کاظمی نمایش پست ها
با سلام میخواستم بدونم اگه ای سی یو را ریست کنیم و 20 تا 30 کیلومتر طبق فرمایشتون با رانندگی صحیح در جاده اون رو یه اصطلاح آب بندی کنیم اما بعد از اون حدود نیم ساعت باطری ماشین قطع بشه آیا این روش 20 تا 30 کیلومتر آب بندی رو از نو باید انجام بدیم یا نه؟

سلام
وقت بخیر

خیر نیاز به رعایت مجدد نیست.
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.
2 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 01-16-2017
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض مصرف لحظه ای...

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Tondarpars نمایش پست ها
سلام:

Ismaeil
سلام....
خوب این نشان میده که مصرف ماشین شما مناسب وخوب است...
معمولا وقتی ریست میکنید در نیمساعت اولیه چون تقریبا مصرف لحظه ای نمایش داده میشود بنابراین نوسان زیادی دیده میشود که طبیعی است شما هرچقدر که گاز بدید مصرف بیشتره وعدد بالاتری رو خواهید دید واگر ماشین رو خلاص کنید فورا عدد پایینی نمایش داده خواهد شد.حتی اگر در مسیر سرازیری قرار بگیری به مصرف زیر یک درصد خواهید رسید...
ولی به مرور که این امار واطلاعات جمع میشه نوسانات کمتر میشه وحالا دیگه معدل مصرف را از زمان ریست کردن خواهید دید که بتدریج نوسانات ان خفیف تر خواهد شد.

بنابرین هر موقع که به مصرف شک داشتید وخواستید مصرف دقیق بنزین را بدانید همین عمل را انجام دهید.
من معمولا هربار که بنزین میزنم ریست میکنم ویا در ابتدای سفر جاده ای میتوانید ریست کنید وتا انتهای سفر متوجه مصرف دقیق بشوید...
موفق باشید...
کاربران زیر از hadipoya بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 02-27-2017
shmorteza shmorteza آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-7536
سپاس از دیگران: 0
0 بار در 0 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض راهنمائی

با سلام. دوستان من یک ال 90 ایران خودرویئ مدل 91، 86500 کار کرد 10 روز قبل خریدم. موقع تحویل فروشنده گفت سرویس هاش انجام نشده. صافی بنزین فیلتر هوا و روغن رو عوض کردم. مصرف داخل جاده 9.1 میزد در شهر 12 الی 13. بعدش بردم تنظیم موتور گفت سوزن های انژکتور باید شسته بشه و یک دست شمع NKG هم انداخت روشو الان در شهر شده 11 الی 12 ودر جاده کفی با دنده 5 سرعت 90 الی 100 مصرف 7.3.
به نظر شما عیب از کجاست؟
نشانگر آب 4 خط هست. صدای اگزوز چندان غیر طبیعی نیست هر چند میخوام نشون بدم. استپر موتور هم ظاهرا میگن باید تمیز بشه . البته تمیز نکردم نمیدونم جاش کجاس.
جلوبندی ماشین سالم لاستیک ها هم بالانس کردم.
در ضمن تفاوتی از نظر میزان مصرف سوخت تندر پارس خودرو با ایران خودرو هست؟ یه بنده خدائی گفته از 90 به بعد انژکتورهاش چینی هستن به همین خاطر مصرفش بالاس و ایران خودرویی 1 لیتر بیشتر میسوزنه
قدیمی 02-27-2017
yaser_sh58 yaser_sh58 آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: Aco-7469
سپاس از دیگران: 10

نقل قول:
نوشته اصلی توسط shmorteza نمایش پست ها
با سلام. دوستان من یک ال 90 ایران خودرویئ مدل 91، 86500 کار کرد 10 روز قبل خریدم. موقع تحویل فروشنده گفت سرویس هاش انجام نشده. صافی بنزین فیلتر هوا و روغن رو عوض کردم. مصرف داخل جاده 9.1 میزد در شهر 12 الی 13. بعدش بردم تنظیم موتور گفت سوزن های انژکتور باید شسته بشه و یک دست شمع NKG هم انداخت روشو الان در شهر شده 11 الی 12 ودر جاده کفی با دنده 5 سرعت 90 الی 100 مصرف 7.3.
به نظر شما عیب از کجاست؟
نشانگر آب 4 خط هست. صدای اگزوز چندان غیر طبیعی نیست هر چند میخوام نشون بدم. استپر موتور هم ظاهرا میگن باید تمیز بشه . البته تمیز نکردم نمیدونم جاش کجاس.
در ضمن تفاوتی از نظر میزان مصرف سوخت تندر پارس خودرو با ایران خودرو هست؟ یه بنده خدائی گفته از 90 به بعد انژکتورهاش چینی هستن به همین خاطر مصرفش بالاس و ایران خودرویی 1 لیتر بیشتر میسوزنه
من شمع رنو انداختم استپر تمیز کردم ترموستاتم هم مشکل داشت نو انداختم الان با سرعت 90 دور موتور 2500 وقتی مصرف رو ریست میکنم (بیرون شهری) مصرفم زیر 7 هست (حتی گاهی زیر 6)داخل شهر بستگی به نوع رانندگی و دنده تا 8 حتی یکم بالاترم میره که عادیه اون بحث ایران خودرو و پارس خودرو فکر کنم داستانی بیش نیست.تازه من هنوز ecu ماشینم رو ریست نکردم چون میدونید که اونهم خیلی تاثیر داره در کاهش مصرف.
قدیمی 03-03-2017
shmorteza shmorteza آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-7536
سپاس از دیگران: 0

نقل قول:
نوشته اصلی توسط yaser_sh58 نمایش پست ها
من شمع رنو انداختم استپر تمیز کردم ترموستاتم هم مشکل داشت نو انداختم الان با سرعت 90 دور موتور 2500 وقتی مصرف رو ریست میکنم (بیرون شهری) مصرفم زیر 7 هست (حتی گاهی زیر 6)داخل شهر بستگی به نوع رانندگی و دنده تا 8 حتی یکم بالاترم میره که عادیه اون بحث ایران خودرو و پارس خودرو فکر کنم داستانی بیش نیست.تازه من هنوز ecu ماشینم رو ریست نکردم چون میدونید که اونهم خیلی تاثیر داره در کاهش مصرف.
به نظر دوستان شمع NKG برا ال نود مناسب هست؟ تو یکی از نظرات این سایت خوندم باید شمع مخصوص ال 90 باشه حتما. آیا صحت داره
کار خاصی انجام ندادم خودش خوب شد. مصرف جاده با سرعت 90 دور موتور 2500 الان شده 6 و در شهر 8.5 الی 9.
قدیمی 03-03-2017
yaser_sh58 yaser_sh58 آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: Aco-7469
سپاس از دیگران: 10

نقل قول:
به نظر دوستان شمع NKG برا ال نود مناسب هست؟ تو یکی از نظرات این سایت خوندم باید شمع مخصوص ال 90 باشه حتما. آیا صحت داره
کار خاصی انجام ندادم خودش خوب شد. مصرف جاده با سرعت 90 دور موتور 2500 الان شده 6 و در شهر 8.5 الی 9.
در مورد اون شمع منهم تعریفهای زیادی ازش شنیدم اما خودم تست نکردم ولی خیلی جاها خوندم بهترین شمع برای ال 90 شمع چمپیون و رنو هست که البته بعیده بشه الان اصلشون رو پیدا کرد نمونش خودم که بعد 2 ماه جستجو شمع رنوی مکزیک پیدا نکردم و فرانسه انداختم که میگن تقلبه.در مورد مصرفتونم که خدا رو شکر خوب شده به نظرم نرماله میشه با یکم رسیدگی پایینتر هم بیاد
قدیمی 03-03-2017
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
به نظر شما عیب از کجاست؟
سلام....
شما در یک مسیر صاف روی سرعت 80 کیلومتر نشانگر مصرف درصدی بنزین رو ریست کن پس از طی 400 متر مصرف لحظه ای بنزین را خواهی دید که باید حدودا بین 5 تا6 درصد را نشون بده.

در حالت عادی شما پیوسته معدل مصرف رومیبینید که این مقدار سریعا تغییر نخواهد کرد...

ضمنا مصرف کمتر یا بیشتر هیچ ربطی به پارس خودرو یا ایران خودرو بودن ماشین نداره چون هردو کارخونه از یک منبع قطعات دریافت میکنند..فقط شاید اندکی تغییرات در کیفیت رنگ بدنه ومونتاژ قطعات باشه که بسیار ناچیزه...
ولی این سنت غلط از ابتدای تولید ال نود نهادینه شد که پارس خودرو بهتره واندکی اختلاف قیمت گاها دیده میشود...
البته خدمات پس از فروش وگستردگی نماینگی ایران خودرو بسیار فراوانتر وبهتر از پارس خودروست...اینو میگم چون ماشین خودم پارس خودروست...

موفق باشید...
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش