آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > معرفی - قوانین و تازه های سایت > نظرسنجی های سایت

Notices

نظرسنجی های سایت در این تالار نظرسنجی های مختلفی قرار خواهد گرفت تا کاربران به گزینه های مختلفی بر اساس سلیقه ها رتبه دهی کنند

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-14-2010
Saeed آواتار ها
Saeed Saeed آنلاین نیست.
ناظر سایت و مدیر تالار آموزش نصب آپشنهای اکو

کد عضویت آکو: ACO-971
اتومبیل: Megane 2000
سپاس از دیگران: 3,239
6,015 بار در 1,983 پست سپاسگزاری شده است
Saeed به MSN ارسال پیام
پیش فرض نظرسنجی در مورد میزان دقت کیلومتر سنج تندر نود - لوگان

با سلام
به دلیل اینکه در مراحل آبندی ماشین بودم نتونسته بودم این مورد رو متوجه بشم و بعد از طی شدن مراحل آبندی و بعد از اینکه به قول معروف گازخور ماشین خوب شد و شتاب مناسب رو هم در اختیار گذاشت متوجه این موضوع شدم.

چندیدن بار تو اتوبان خارج از شهر از سرعت 120 بالاتر رفتم و همون لحظه متوجه پلیس شدم که دیدم هنوز سرعتم بالای 120 هست و کاری نمیشه کرد دیگه، اما بدون اخطار پلیس رد شدم و اینو پای خوش شانسی و انصاف پلیس گذاشتم که از 5-4 کیلومتر اضافی چشم پوشی کرده و این داستان چندین با تکرارشد حتی دوربینهای کنترل سرعت هم عکسی ثبت نمیکرد.

این قضیه رو با چندتا از دوستام مطرح کردم انها هم نظرات مشابهی داشتند. تا اینکه متوجه شدم این اتفاق برای بیشتر لوگانها اتفاق میوفته و ظاهرا پلیسها ، لوگان رو جریمه نمیکنند.

تا اینکه چند تا از دوستان نقص رو از کیلومتر سنج لوگان دونسته و مدعی شدند که کیلومتر سنج ارقام بیشتر از سرعت واقعی نشون میده و در حقیقت زمانی که در حال رانندگی با سرعت 120 هستید ، در واقع 112 کیلومتر سرعت دارید و به این خاطر پلیس سرعت شمارو ثبت نمیکنه.

www.ACOforum.org - Logan Tuning

دوستان از طریق gps تلفن همراه سرعت رو مقایسه کردند و چندین بار هم تست گرفتند و با کمال تعجب این ارقام به دست اومد.

112KMH <<<----------120KMH
103KMH <<<----------110KMH
93KMH <<<----------100KMH
74KMH <<<----------- 80KMH
56KMH <<<----------- 60KMH

اگر شما هم چنین وضعیت مشابهی رو تجربه کردید لطفا برای استفاده دوستان و بررسی صحت این موضوع من و دیگر دوستان رو هم در تجربه خودتون سهیم کنید.
3 کاربر زیر از Saeed گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 03-14-2010
Marshal آواتار ها
Marshal Marshal آنلاین نیست.
همکاران سابق

کد عضویت آکو: اختصاصی
سپاس از دیگران: 2,135
2,270 بار در 793 پست سپاسگزاری شده است
Arrow

تاپیک تایید شد

سه درخواست مهم و لازم الاجرا داریم

1- لطفا ثبت اعداد و ارقام جی پی اس و آمارها و ارقام تست فقط به درج اعداد محدود نشده و حتی الامکان تصاویر و فیلمهایی از این آزمایش در تاپیک درج گردد
2- متوجه این امر باشیم که سایز و قطر رینگ و لاستیک در میزان گردش چرخ اتوموبیل و میزان کنتور انداختن کیلومتر شمار تعیین کننده است
3- به خاطر یک آزمایش هرگز با جان خود و یا دیگران بازی نکرده و جان خود و دیگران را به خطر نیاندازیم و سرعتهایی واقعا خطرناک را تست نکرده و از قهدمان بازی پرهیز کنیم چرا که جان انسانها ارزشی بینهایت دارد.

ضمنا انجمن آکو این نوع آزمایشها و تستها را فنی و حرفه ای ندانسته و هیچگونه مسولیتی در باره عوارض و عواقب اینگونه تستها و آزمایشها را نمی پذیرد

بهترین تست تست فنی توسط افراد آگاه و خبره و زیر نظر متخصصین و آگاهان به فن این کار می باشد نه تست فردی

سپاس
مارشال

4 کاربر زیر از Marshal گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 03-14-2010
امیر مسعود آواتار ها
امیر مسعود امیر مسعود آنلاین نیست.
مدیر بخش نظر سنجی های سایت

کد عضویت آکو: aco-528
اتومبیل: CSS2
سپاس از دیگران: 3,855
5,133 بار در 1,713 پست سپاسگزاری شده است
امیر مسعود به Yahoo ارسال پیام

دوست عزیز به نظر من کیلومتر لوگان هیچ مشکلی نداره بلکه این لاستیک ورینگ هست که باعث خطا در کیلومتر میشود البته دوست عزیزم جناب علی شفیعی بیشتر در این مورد میتونه به شما کمک کنه ولی تا اونجایی که من از ایشون شنیدم استفاده از رینگ و لاستیک نا مناسب باعث خطا در کیلومتر می شود
3 کاربر زیر از امیر مسعود گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 03-14-2010
Reza -M آواتار ها
Reza -M Reza -M آنلاین نیست.
سرعت : 45 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-623
اتومبیل: مزدا323وتندر90
سپاس از دیگران: 1,321
556 بار در 260 پست سپاسگزاری شده است

با سلام
مسعود جان حرف شما درست اما متاسفانه یا خوشبختانه کیلومتر لگان خطا داره و عددی بیشتر از واقعیت را نشان میدهند بعضی از دوستان به خطای 7 کیلومتر قبلا اشاره کردن که بوسیله جی پی اس اندازه گرفته بودند و من خودم هم به 4کیلومتر خطا رسیدم بوسیله جی پی اس گوشی و با این حال من توی تمامی ماشینهایی که دارم همین محدوده خطایی وجود دارد
ممنون از مارشال عزیز که این تاپیک رو بالاخره راه انداختن
موفق باشید
کاربران زیر از Reza -M بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 03-15-2010
rally marshal آواتار ها
rally marshal rally marshal آنلاین نیست.
سرعت : 10 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-842
اتومبیل: رنو لوگان
سپاس از دیگران: 121
204 بار در 71 پست سپاسگزاری شده است

سلام

بله دوستان مسعود جان درست فرمودند استفاده از رینگ ولاستیک با سایز نامناسب باعث ایجاد خطا در کیلومتر شمار میشود

برای مثال اگر لاستیک فابریک لوگان رو که سایزش 15/65/185 هست رو با سایز 15/65/205 تعویض کنیم خطای ما %4.05 هست. در این حالت کیلومتر شمار عدد 100km رو 95.9km نشان خواهد داد. توجه داشته باشید که خطاهای بالای %3 باعث اختلال در سیستم ABS و EBD خواهد شد.

در لینک زیر میتوانید خودتان درصد خطای لاستیک و کیلومتر شمار را محاسبه کنید

http://www.1010tires.com/tiresizecalculator.asp
قدیمی 03-15-2010
tondar90 آواتار ها
tondar90 tondar90 آنلاین نیست.
سرعت : 75 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-674
سپاس از دیگران: 213
825 بار در 435 پست سپاسگزاری شده است

بر اساس محاسباتی که این نرم افزار آنلاین نشون میده بهترین سایز واسه سایز 205استفاده از لاستیک با مشخصات205/60/15 هستش.کمترین درصد خطا رو داره ،کمتراز %1
البته قابل ذکره که خطا در سیستم abs,ebd ،بعد خطا در کیلومتر مهمه.

ویرایش توسط tondar90 : 03-15-2010 در ساعت 11:42 AM دلیل: ویرایش
4 کاربر زیر از tondar90 گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 03-15-2010
Saeed آواتار ها
Saeed Saeed آنلاین نیست.
ناظر سایت و مدیر تالار آموزش نصب آپشنهای اکو

کد عضویت آکو: ACO-971
اتومبیل: Megane 2000
سپاس از دیگران: 3,239
6,015 بار در 1,983 پست سپاسگزاری شده است
Saeed به MSN ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط tondar90 نمایش پست ها
بر اساس محاسباتی که این نرم افزار آنلاین نشون میده بهترین سایز واسه سایز 205استفاده از لاستیک با مشخصات205/60/15 هستش.کمترین درصد خطا رو داره ،کمتراز %1
من و دیگر دوستانی که در مورد این موضوع اقدام به تست کردیم به اولین چیزی که فکر کردیم سایز لاستیکه
اصولا دوستانی که به آپشنهای لوگان علاقمند هستند اولین کاری که بعد از تحویل گرفتن ماشین انجام میدن و حتی قبل از بیمه ماشین ، به اتفاق سایز لاستیک رو به 205/60/15 تغییر میدن و به قول دوست عزیزمون Tondar90 این سایز فقط 1% خطا داره و سرعت میشه 118.8 کیلومتر .

هدف ما اینجا اینه که ماشینی رو که سوارش میشیم بهتر بشناسیم و با اطمینان ازش استفاده کنیم و هنگامی که تو لاین سبقت با سرعت ثابت 120 حرکت میکنیم و سعی میکنیم از اون هم به خاطر مقررات بیشتر نریم ، واقعا با همون سرعت باشیم و هنگامی که بهمون چراغ دادن که بریم کنار بدونیم داریم با سرعت 112 حرکت میکنیم نه 120 کیلومتر.

من بارها و بارها تا حدود 126-125 جلوی پلیس حرکت کردم و بارها و بارها هم توی اتوبانبا همین سرعت هیچ دوربین کنترل سرعتی تخلف رو ثبت نکرده و حتی پلیس هم دستور ایست نداده .

حال هنوز مشخص نیست باید با سرعت 125 حرکت کنیم که سرعت واقعیمون حدود 120 بشه (117) یا با سرعت 120 برانیم که سرعت واقعیمون 112 هست.
دوستان توجه داشته باشند که بحث در مورد ایراد به لوگان نیست و صرفا ممکنه یه ایراد فنی کوچیک باشه.
پس تعصبی به این مورد نگاه نکنیم.
کاربران زیر از Saeed بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 03-27-2010
morteza آواتار ها
morteza morteza آنلاین نیست.
سرعت : 35 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-1064
اتومبیل: L90
سپاس از دیگران: 282
405 بار در 197 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط سعید 971 نمایش پست ها
من و دیگر دوستانی که در مورد این موضوع اقدام به تست کردیم به اولین چیزی که فکر کردیم سایز لاستیکه
اصولا دوستانی که به آپشنهای لوگان علاقمند هستند اولین کاری که بعد از تحویل گرفتن ماشین انجام میدن و حتی قبل از بیمه ماشین ، به اتفاق سایز لاستیک رو به 205/60/15 تغییر میدن و به قول دوست عزیزمون Tondar90 این سایز فقط 1% خطا داره و سرعت میشه 118.8 کیلومتر .

هدف ما اینجا اینه که ماشینی رو که سوارش میشیم بهتر بشناسیم و با اطمینان ازش استفاده کنیم و هنگامی که تو لاین سبقت با سرعت ثابت 120 حرکت میکنیم و سعی میکنیم از اون هم به خاطر مقررات بیشتر نریم ، واقعا با همون سرعت باشیم و هنگامی که بهمون چراغ دادن که بریم کنار بدونیم داریم با سرعت 112 حرکت میکنیم نه 120 کیلومتر.

من بارها و بارها تا حدود 126-125 جلوی پلیس حرکت کردم و بارها و بارها هم توی اتوبانبا همین سرعت هیچ دوربین کنترل سرعتی تخلف رو ثبت نکرده و حتی پلیس هم دستور ایست نداده .

حال هنوز مشخص نیست باید با سرعت 125 حرکت کنیم که سرعت واقعیمون حدود 120 بشه (117) یا با سرعت 120 برانیم که سرعت واقعیمون 112 هست.
دوستان توجه داشته باشند که بحث در مورد ایراد به لوگان نیست و صرفا ممکنه یه ایراد فنی کوچیک باشه.
پس تعصبی به این مورد نگاه نکنیم.
سلام دوست عزیز
در مورد اینکه پلیس شما رو جریمه نکرده یا دوربین ثبت نکرده باید خدمتتون عرض کنم که این به شخص پلیس بستگی داره یکی 120 رو نگه میداره یکی هم 125 رو هم نگه نمیداره. در مورد دوربین هم باید بگم که اکثر دوربین های ما دارای خطا هستند چون من بارها با ماشینی غیر از ال90 با سرعت 125، 130 هم از مقابل دوربین رد شدم و هیچ خلافی هم نداشتم.
در مورد gps موبایل هم بگم که اگه یه خورده بیشتر دقت کنن میبینن که این خطا از ناحیه خود gps موبایل هستش نه سرعت ماشین.
کاربران زیر از morteza بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 03-30-2010
کامبیز محمودزاده آواتار ها
کامبیز محمودزاده کامبیز محمودزاده آنلاین نیست.
سرعت : 35 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: Aco-776
اتومبیل: E2LP
سپاس از دیگران: 564
444 بار در 202 پست سپاسگزاری شده است

من هم با gps رهیاب اختلافی حدود km/h 8-7 را متوجه شدم البته طبق فرمایش دوستان قبل از بیمه کردن ماشین لاستیکهاشو ( سایز 205)عوض کردم !!! چند نکته را خدمت دوستان عرض می کنم :1- خود کیلومتر شمار لوگان بعضا متوجه شدم که در سرعت ثابت مثلا 110 چند بار نوسان داشته یعنی از 110 یکهو به 105 کاهش و سپس دوباره به 110 بر می گرده که مطمئنا باعث خطا میشه 2- طبق گفته یکی از دوستان که از افسران پلیس راه هست معمولا !! کنترل کننده های سرعت رنج اعلام هشدار سرعت زیاد را 5km/h بیشتر در نظر می گیرند .
کاربران زیر از کامبیز محمودزاده بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 03-30-2010
Marshal آواتار ها
Marshal Marshal آنلاین نیست.
همکاران سابق

کد عضویت آکو: اختصاصی
سپاس از دیگران: 2,135
2,270 بار در 793 پست سپاسگزاری شده است

سلام بر همه دوستان
همگی می دانیم که ما برای این تست و یافتن درصد ضریب خطای این مورد باید به سه عامل توجه کنیم:
اولین و مهمترین عامل خود اتوموبیل و قطعات فنی آن می باشد که دور و قطر رینگ و تایر بسیار بسیار تعیین کننده می باشد، هرچه فاق تایر و قطر و شعاع رینگ و ضخامت تایر بیشتر باشد ما با دوران کمتری مواجه هستیم و برعکس هرچه کمتر باشد با دوران بیشتری در تایر و رینگ و چرخ و در نتیجه در کیلومتر شمار مواجه هستیم
دومین عامل که خیلی خیلی تعیین کننده است خود کیلومتر شما و متعلقاتش است
به اینصورت که آیا کیلومتر شمار دیجیتالی و نوین بوده یا سنتی و سیمی و چرخشی و گردشی بوده و بر اساس میزان چرخش تایر محاسبه نموده یا بر اساس حرکت ماشین و شیوه های نوین دیگر
و در کشور ما ایران، من فکر که نه تقریبا مطمئنم یک عامل بسیار بسیار عزیز وجود دارد که ضریب خطا که سهل است، ضریب کنترل بقا را هم به بازی می گیرد
و آن عامل خود جاده است
جاده های بین شهری ما دارای شیبهایی غیر استاندارد و بعضا برعکس و غیر تخصصی هستند
فقط یک بارش سنگین باران یا برف یا بوران جاده های ما را تبدیل به پیست اسکی می کند.
در جاده های ایران کیفیت آسفالت و زیر سازی و شیب دهی به جاده در سطح نامناسبی است
ایران کشور پهناوری است و دارای تنوع آب و هوایی بسیار گوناگونی است و از سرد و خشک تا گرم و شرجی و از سرسیر تا گرمسیر همه نوع آب و هوایی در این کشور یافت می شود.
و تا جایی که من می دانم شاید فقط دو نوع آسفالت تولید شده و تایید شده در ایران وجود دارد در حالی که مطمئنا در دنیای تکنولوژی و دانش امروز انواع متعدد و مخصوص بیشتری آسفالت جهت انواع متنوع و مختلفی از جاده و نوع مصرف جاده تهیه و تولید می شود
اگر تایر و لاستیک را یک سطح برای حرکت و چسبندگی بین خودرو و جاده بدانیم
سطح دیگر خود جاده است
ضریب چسبندگی بین تایر و جاده است که میزان چسبندگی اتوموبیل به جاده را تعیین می کند و حتی قوانین آیرودینامیک هم اینجا به میان بحث می آید و صحبت از چگونگی انتقال نیرو و میزان اصطکاک و چسبندگی خودرو جهت آزمایش خصوصا در سرعتهای بالا می کند
مطمئنا همه ما اطمینان کامل نداریم که در سرعتهای بالا اتوموبیلی معمولی مانند تندر مثل اتوموبیل جناب مایکل شوماخر در پیست فرمول یک به کف جاده بچسبد و هیچگونه لیز خوردنی حتی در سطح نامحسوس نداشته باشد
چه همان اتوموبیل فرمول یک هم وقتی زیاد سرکیف نباشد خوب روی پیست سرعت فرمول یک سرسره بازی می کند!!
در کل خیلی خوشحالم که دوستان اینقدر به اتوموبیل خصوصا اتوموبیلی چون تندر علاقه مند هستند که در پی یافتن تمام نکات ریز و درشت مثبت و منفی آن می گردند
از همین مکاشفه های کوچک خیلی موارد بزرگ و مهم خودشان را نشان می دهند
امیدوارم آکو فروم هر روز موفقتر و تخصصی تر و فنی تر از دیروز به کار خودش ادامه دهد
البته با سعی و تلاش و لطف تمام دوستان محترم
سپاس
مارشال

2 کاربر زیر از Marshal گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش