آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات
آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  
                                فونت هاي جديد و زيباي سايت را نصب نماييد .         آيينه هاي بغل ساخت آكو مراحل تست جاده اي را با موفقيت پشت سر گذاشت و در شرف توزيع به بازار قرار گرفت                     جايزه ۲۰۰۰۰۰۰۰ ريالي براي شكستن گل پخش كن آپا            

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > مقالات علمی ,اخبار و کلیه مطالب مرتبط با صنعت خودرو > کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو

Notices

کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو در این تالار مقالات کلی مرتبط به خودرو قرار داده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-30-2013
Moslehy آواتار ها
Moslehy Moslehy آنلاین نیست.
سرعت : 10 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-3202
سپاس از دیگران: 132
55 بار در 36 پست سپاسگزاری شده است

با سلام خدمت دوستان عزیز
روز شنبه گذشته وقت تعویض روغن ماشینم رسیده بود. با توجه به نایابی الف اماراتی ؛ تصمصم به عوض کردن مارک روغن گرفتم. با توجه به توضیحاتی که دوستان دادند در صفحات قبل ، روغن کاسترول magnetic از نوع 40 وی 10 رو انتخاب کردم . 4 لیتری این روغن رو به قیمت 56000 تومن خریدم و روغن و تمام فیلترهای ماشین رو دادم عوض کردند. البته این بار 5 لیتر روغن تو ماشینم ریختم . اینکه بالاخره دیروز در صحبتی که با دوست خوبم جناب باقریان عزیز ()داشتم

سلام دوست عزیز!
روغن خوبی جایگزین کردین!
من از موقع تحویل تا الان مگنتک ریختم(8بار).از موقعی که 18تومن بود تا الان که گرفتم50تومن.فوق العاده است من 10000تا باش میرم.
البته فقط مدلSLخوبه،دوستم مدل(SMهمون گرونه)رو ریخته بود مصرف وصدای موتور بیشتر شده بود.
شادباشید
پس با این سه جمله زندگیمان را تباه نکنیم
حسرت دیروز ، اتلاف وقت امروز و ترس از فردا
کاربران زیر از Moslehy بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 04-30-2013
MAHDI-TONDAR آواتار ها
MAHDI-TONDAR MAHDI-TONDAR آنلاین نیست.
مسئولیت ویژه در سایت

کد عضویت آکو: ACO-569
اتومبیل: تندر90 e1+cp
سپاس از دیگران: 7,281
7,862 بار در 2,851 پست سپاسگزاری شده است
MAHDI-TONDAR به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض روغن موتور کاسترول مگنتیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط سالار نمایش پست ها
با سلام خدمت دوستان عزیز
روز شنبه گذشته وقت تعویض روغن ماشینم رسیده بود. با توجه به نایابی الف اماراتی ؛ تصمصم به عوض کردن مارک روغن گرفتم. با توجه به توضیحاتی که دوستان دادند در صفحات قبل ، روغن کاسترول magnetic از نوع 40 وی 10 رو انتخاب کردم . 4 لیتری این روغن رو به قیمت 56000 تومن خریدم و روغن و تمام فیلترهای ماشین رو دادم عوض کردند. البته این بار 5 لیتر روغن تو ماشینم ریختم .

از تعمیرگاه که اومدم بیرون احساس کردم ماشین اون شتاب قبلی رو نداره و خیلی سنگین شده. تو شتاب گرفتن انگار ی وزنه 200 کیلویی به ماشین بسته بودند. شکم به این رفت که شاید روغن زیادی ریختم . گفتم شاید یکی دو روز بگذره بهتر بشه . اما نشد

تا اینکه بالاخره دیروز در صحبتی که با دوست خوبم جناب باقریان عزیز ()داشتم ایشون هم نظرشون به روغن اضافی بود. واسه همین رفتم و تقریبا نیم لیتر از روغن رو ساکشن کردم . ( البته اون بنده خدا گفت ی کم بیشتر از نیم لیتر شد ) . وقتی از تعمیر گاه اومدم بیرون تغییر خاصی رو احساس نکردم .

امروز صبح که زدم بیرون اصلا ماشین ماشااله رو فرم اومده بود و از قبل هم بهتر شد . خیلی روان کار میکنه .واسه همین تصمیم گرفتم هیچ وقت بیشتر از 4 و نیم لیتر روغن نریزم

به دوستان توصیه میکنم اگر الف اماراتی گیر نیوردین این روغن جایگزین خوبیه .

فقط ی سوال از دوستان دارم ،
اون فروشگاهیی که من روغن رو ازش خریدم دو نوع کاسترول مگنتیک 40 وی 10 داشت . هر دو تاشون تمام سنتتیک بودن یکیش لیتری 14000 هزار تومن ( همینی که من خریدم ) و یکیش لیتری 18000 تومن که کمی بسته بندیش فرق داشت. فروشنده میگفت این روغن گرونه برای ماشینهایی با تکنولوژی ساخت بالاتر مثل بی ام وی یا مگان و این جور چیزاست. کسی از دوستان اطلاعی داره که قضیه چیه ؟

اینم قیمت لوازم :
روغن 5 لیتر 70000 تومن
فیلتر هوا 8000 تومن
فیلتر روغن 11000 تومن
فیلتر بنزین ... از قبل داشتم
دستمزد 6000 تومن

مجموع : 95000 تومن

ی چیز دیگه هم اضافه کنم دو تا تعویض روغنی قیمت 4 لیتری همین روغنی رو که خریدم گرفتم یکی میگفت 65000 تومن ، یکی میگفت 75000 تومن . یعنی آخر آشفته بازاره هااااا

ایام بکام

سلام جناب امید علی عزیز
خوشحالم که مشکل ماشین تون حل شد .
روغن موتور مثل خون تو بدن انسان میمونه .
همانطور که کم خونی و یا خون زیاد باعث مریضی و مشکل در انسان میشه روغن کم یا زیاد ( بخصوص روغن زیاد) مشکلاتی برای ماشین نظیر ، افت شتاب و توان موتور ، افزایش مصرف سوخت و...به بار خواهد داشت .

واما در خصوص جواب ی سئوال شما
روغن موتور کاسترول مگنتیک 2 نوع هست .

1- روغن کاسترول مگنتیک نیمه سنتتیک با درجه گرانروی 10w40

2- روغن کاسترول مگنتیک تمام سنتتیک ( fuel saver ) با درجه گرانروی 5w30
( سطح استاندارد هر دو مدل SM هست )

احتمالاً روغنی که شما استفاده کردید نوع اول یعنی نیمه سنتتیک بوده که برای تندر هم مناسبه و قیمتش هم همانطور که خودتون اشاره نمودید به نسبت مدل تمام سنتتیک قدری ارزون تر هست .

کلاً جای نگرانی نیست و شکر خدا ماشین تون هم سرحال و غبراق شده است

ی توصیه و یادآوری خدمت همه دوستان عرض کنم با توجه به آشفتگی بازار و و جود روغن های بدلی و تقلبی در بازار بخصوص روغن کاسترول حتماً این روغن رو از نمایندگی های کاسترول در شهرتون ویا افراد آشنا و مورد اطمینان خریداری و تهیه بفرمائید .

لحظات شادي خدا را ستايش کن،
لحظات سختي خدا را جستجو کن،
لحظات آرامش خدا را مناجات کن،
لحظات دردآور به خدا اعتماد کن،
و در تمام لحظات خدا را شکر کن.

5 کاربر زیر از MAHDI-TONDAR گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 04-30-2013
Reza_Orumiyeh آواتار ها
Reza_Orumiyeh Reza_Orumiyeh هم اکنون آنلاین است.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-3678
سپاس از دیگران: 92
322 بار در 168 پست سپاسگزاری شده است

من تا حالا چند تا روغن عوض کردم اما بخاطر اینکه ال 90 بیشتر از 4 لیتر روغن نیاز داره همیشه دنبال یک لیتری گشتم بخاطر همین رفتم سراغ روغن هایی که پنج لیتری هستن و تو بین اونا توتال 5 لیتری رو بیشتر پسندیدم چون صدای موتور ارومتر شد و اینکه تمام 5 لیتر با هم تولید شدند. وقتی یه لیتر و یه چهار لیتر میخریم گاها شرکت تولید کننده یا تاریخش خیلی باهم متفاوت میشه حتی اگه هر دوتاشون دارای یه استاندارد باشن باز هم به روغن 5 لیتری نمیرسه. البته این نظر من بود. خیال ادم راحتتر میشه
کاربران زیر از Reza_Orumiyeh بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 05-03-2013
zanjan tondar آواتار ها
zanjan tondar zanjan tondar آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-5291
اتومبیل: ال 90 مشكي مدل 91
سپاس از دیگران: 470
86 بار در 51 پست سپاسگزاری شده است

سلام. يه چند وقت ديگه بايد برم تعويض روغني واسه سرويس 20000 تا . ميخوام بين روغن نانو كمل و كاسترول مكنتيك SL يكي رو پيشنهاد بدين . از نظر قيمت مهم نيست كه كدوم گرونتره از نظر كيفيت به نظر شما كدوم بهتره ؟ نكته بعدي اينكه ديروز داشتم دفترچه ماشين رو مرور مي كرد كه ديدم نوشته ميزان روغن موتور با فيلتر 4.80 ليتر بايد باشه در حالي كه دوستان تو تاپيك هاي قبلي نوشتن 4.50 ليتر؟؟ اگه در اين مورد توضيح بدين ممنون مي شم.

ویرایش توسط zanjan tondar : 05-03-2013 در ساعت 06:13 AM
قدیمی 05-04-2013
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
کاربر خیلی فعال

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,082
2,239 بار در 823 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط zanjan tondar نمایش پست ها
سلام. يه چند وقت ديگه بايد برم تعويض روغني واسه سرويس 20000 تا . ميخوام بين روغن نانو كمل و كاسترول مكنتيك SL يكي رو پيشنهاد بدين . از نظر قيمت مهم نيست كه كدوم گرونتره از نظر كيفيت به نظر شما كدوم بهتره ؟ نكته بعدي اينكه ديروز داشتم دفترچه ماشين رو مرور مي كرد كه ديدم نوشته ميزان روغن موتور با فيلتر 4.80 ليتر بايد باشه در حالي كه دوستان تو تاپيك هاي قبلي نوشتن 4.50 ليتر؟؟ اگه در اين مورد توضيح بدين ممنون مي شم.

با سلام خدمت جناب اقایی
تو زنجان من نانو کمل پیدا نکردم و کسایی که از هر دو رو غن استفاده کردن راضین
بهتره روغنی بریزی که دفعات بعد گیر بیاری
میزان روغن هم صد در صد با تعویض فیلتر 4.5 بریز و شک نکن
موفق باشید
حضرت علی (ع)
2 کاربر زیر از zanjani گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 05-04-2013
zanjan tondar آواتار ها

با سلام. آيا مارك تقلبي روغن كاسترول مگنتيك تو بازار هست و اگه آره چطور ميشه اصل رو از تقلبيش تشخيص داد. آقاي زنجاني ضمن تشكر از شما آيا تو زنجان نمايندگي روغن كاسترول هست ؟ اگه هست آدرس رو با پيام خصوصي اعلام مي فرماييد؟ ممنون از همه دوستان
قدیمی 05-04-2013
آرش کمانگیر آواتار ها
آرش کمانگیر آرش کمانگیر آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-1136
اتومبیل: تندر e2 lp
سپاس از دیگران: 307
859 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط zanjan tondar نمایش پست ها
با سلام. آيا مارك تقلبي روغن كاسترول مگنتيك تو بازار هست و اگه آره چطور ميشه اصل رو از تقلبيش تشخيص داد. آقاي زنجاني ضمن تشكر از شما آيا تو زنجان نمايندگي روغن كاسترول هست ؟ اگه هست آدرس رو با پيام خصوصي اعلام مي فرماييد؟ ممنون از همه دوستان
در مورد روغن کاسترول که باید دوستان نظر بدن ولی بنده تقزیبا 30 هزارتایی با نانو کمل روندم بهتون اطمینان میدم روغن فوق الاده ای هستش .با این روغن موتور بنده در مقایسه با elf که قبلا میریختم خیلی بی صداتر و نرمتر کار میکنه.حتی با ماشین یکی دو تا از دوستان که تندر دارن و از روغن دیگه استفاده میکنن هم مقایسه کردم . نانو کمل تو ایران بسته بندی میشه و تو شهر ما که تغریبا همه تعویض روغنی ها دارن اخرین قیمتی هم که ازش گرفتم 60000 تومن بود.(البته من همون موقعی که گرون نشده بود یه کارتن 4 تایی خریدم که اون موقع 42000 تومن برام تموم شد) .خلاصه اگه تو شهر شما هم پیدا میشه من توصیه میکنم بهتون.
قدیمی 05-04-2013
arya آواتار ها
arya arya آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: aco-3917
سپاس از دیگران: 22
24 بار در 9 پست سپاسگزاری شده است

درود
خودروی من تندر سال 90 با کارکرد 29000 کیلومتر
تا الان روغن الف ایرانی ریختم...
الان اگر بخوام روغت کاسترول مگنتیک .. بریزم به نظرتون امر سودمند یا بایسته و ضروری هست..؟ حدودا هر هفت تا هشت هزار تا عوض میکنم... چون احساس میکنم صدای موتور اخیرا پر پر میکنه، ..
قبلش شستشوی موتور... لازم هست؟خواهشا نظر کارشناسانه بدید... چقدر تاثیر واقعی داره یا اصولا هیچ نیازی به این تغییر هست.. بسیاری دویست تا سیصد هزار کیلومتر با همین روغن بدون هیچ مشکلی رفتند...

سپاس.

ویرایش توسط arya : 05-04-2013 در ساعت 10:05 PM دلیل: اشتباه در انتخاب فروم
قدیمی 05-04-2013
پویا آواتار ها
پویا پویا آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-4813
اتومبیل: فعلی ( L90 ) قبلی (206) (پراید)
سپاس از دیگران: 316
341 بار در 106 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط arya نمایش پست ها
درود
خودروی من تندر سال 90 با کارکرد 29000 کیلومتر
تا الان روغن الف ایرانی ریختم...
الان اگر بخوام روغت کاسترول مگنتیک .. بریزم به نظرتون امر سودمند یا بایسته و ضروری هست..؟ حدودا هر هفت تا هشت هزار تا عوض میکنم... چون احساس میکنم صدای موتور اخیرا پر پر میکنه، ..
قبلش شستشوی موتور... لازم هست؟خواهشا نظر کارشناسانه بدید... چقدر تاثیر واقعی داره یا اصولا هیچ نیازی به این تغییر هست.. بسیاری دویست تا سیصد هزار کیلومتر با همین روغن بدون هیچ مشکلی رفتند...

سپاس
دوست عزیز روغن مگنت sl صدای موتور رو حتی از الف اماراتی هم کمتر و منظم تر می کنه و صدای موتور دیگه تو دورهای بالا 4000 دیگه پرپر نمی کنه و یه صدای اسپرتی میده!!! در مورد شستشو هم من توصیه نمی کنم پون اگه اصولی انجام نشه اسیب جدی میتونه به موتور بزنه. روغن قبلی رو با باز کردن پیچ کارتل تخلیه کنید فیلتر روغن هم تعویض کنید و روغن مگنت بریزین و کم صدا تر از رانندگی لذت ببرین. موفق باشین
4 کاربر زیر از پویا گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 05-05-2013
zanjan tondar آواتار ها

با سلام. آيا مارك تقلبي روغن كاسترول مگنتيك تو بازار هست و اگه آره چطور ميشه اصل رو از تقلبيش تشخيص داد.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 4 نفر (0 عضو و 4 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش