فروم تخصصی تندر 90 - آکو

فروم تخصصی تندر 90 - آکو (http://acoforum.org/index.php)
-   تیونینگ و آپشنهای تندر 90 (http://acoforum.org/forumdisplay.php?f=28)
-   -   هر کاری روی اتوموبیل تندر - ال 90 - لوگان خود یا دیگران انجام دادین را اینجا بنویسید (http://acoforum.org/showthread.php?t=95)

رضا میرجعفریان 12-09-2010 11:44 AM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط احمدرضا 1007 (پست 32770)
سلام تندر من هم با دو استارت روشن میشه اما قبلا که اگزوز خراب بود تا یکی دو دقیقه موتور حالت زیپ زدن داشت در ضمن از همون اول بلبرینگ چرخ جلو سمت راننده هم خراب بود در ضمن کلاچ ماشین هم تا حدودی سفت شده با اینکه من اینقدر به ماشین حساسم و مواظبشم و تا حالا 6000 تا کار کرده روی 1000 تا اگزوز خراب شد از همون موقع هم کلاچ شل و سفت میشد و چرخ جلو هم صدا میداد ممنون همتون هستم ببخشید سرتونو درد اوردم

میشه بگین مدل ماشینتون چیه؟

MAHDI-TONDAR 12-09-2010 01:43 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط renault logan (پست 32740)
با توجه به اینکه کوئل های شما نزدیک به 1 سال و 9 ماه کار کرده اند و به تبع اون از قدرت جرقه زنیشون به مرور زمان کم میشه و از طرفی این کوئل های bero نو بودند فقط احساس میکنم شتاب موتور نسبت به زمانی که کوئل های شما روی موتور نصب بود کمی بیشتر هست فقط همین .
در زمینه افزایش یا کاهش مصرف سوخت و یا گرم کردن موتور هیچ اختلافی ندیدم .
فقط اخیرا نزدیک به 1 هفته هست که ماشین صبح ها با تک استارت روشن نمیشه و باید حدودا سوئیچ رو نزدیک به 3-4 ثانیه نگه دارم تا موتور روشن بشه .
بعد روشن شدن موتور نیز ، حدودا تا یک دقیقه موتور بد کار میکنه و ریپ میزنه .
فیل تر هوا و روغن و بنزین و خود روغن که همه باهم در 2000 کیلومتر قبل تعویض شده خیالم از آنها راحته .
استپر هم که 3000 کیلومتر قبل تمیز کردم.
بنزین هم که سوپر هست .
فقط میمونه شمع ها که باید روی 40000 عوض بشه . الان ماشین 38500 کار کرده .
از طرفی هم آخرین مورد میمونه باطری ماشین که هنوز عوض نکردم .
البته اذیت نمیکنه و استارت میزنه ولی از هر 10 بار استارت یکبارشو با زور کمی استارت میزنه .
نمیدونم به چه دلیل میتونه باشه که ماشین با تک استارت روشن نمیشه .
دوستان عزیز کسی هست که با توجه به سرد شدن هوا ، صبح ها با مشکل بنده مواجه شده باشه ؟
با تشکر .

نقل قول:

نوشته اصلی توسط renault (پست 32765)
این ریپ زدن صبحگاهی میتونه از جنس بنزین های جدید هم باشه چراکه برای خیلی از افراد دارم میبینم که داره اتفاق میوفته و سردی هوا هم مزید بر علت میشه تا این خوب کار نکردن بیشتر خودشو نشون بده!!

سلام علیرضا جان
ممنون از توضیحات شما
بله منطقی هم هست .
کوئلی که نزدیک 20 ماه کارکرده با یک کوئل نو باید تو شتاب ماشین تاثیر داشته باشد.
من بیشتر هدف و مقصودم موردهای دیگه بود که فرمودید تغییری احساس نکردید
ممنون از شما
ضمناً در ارتباط با ریب زدن و تک استارت روشن نشدن ماشین در سرما :
من در این زمینه پارسال که ماشین بنده و همچنین ماشین 206 یکی از اقوام هم که این مشکل را داشت خیلی پرس و جو کردم واز چند مکانیک و استاد کار در این خصوص سئوال کردم همشان نظرشون پایین بودن کیفیت بنزین ( حتی بنزین سوپر ) تولید کشور دانستند .
و با توجه به حساسیت موتور تندر این اتفاق در اکثر تندر ها بخصوص در فصل سرما رایج و معمول می باشد

Renault Logan 12-09-2010 01:45 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط احمدرضا 1007 (پست 32770)
سلام تندر من هم با دو استارت روشن میشه اما قبلا که اگزوز خراب بود تا یکی دو دقیقه موتور حالت زیپ زدن داشت در ضمن از همون اول بلبرینگ چرخ جلو سمت راننده هم خراب بود در ضمن کلاچ ماشین هم تا حدودی سفت شده با اینکه من اینقدر به ماشین حساسم و مواظبشم و تا حالا 6000 تا کار کرده روی 1000 تا اگزوز خراب شد از همون موقع هم کلاچ شل و سفت میشد و چرخ جلو هم صدا میداد ممنون همتون هستم ببخشید سرتونو درد اوردم

سلام دوست عزیز
با توجه به کارکرد خودروی شما میشه حدس زد که ماشینتون مدل 89 هست
متاسفانه از اواخر سال 88 ، اگزوز های نصب شده روی لوگان ، ایرانی شده و از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند و زیر 3000 کیلومتر خراب میشن .
در مورد بلبرینگ چرخ جلو سابقه نداشته ، از شانس شما بوده ، حتما اقدام به تعویضش کنید .
در مورد تعداد دفعات استارت برای روشن شدن باید عرض کنم خدمتتون اولا هر 5000 کیلومتر حتما فیل تر بنزین رو تعویض کنید . هر 5000 کیلومتر فیل تر هوا رو باد بگیرید و تمیزش کنید . استپر موتور رو نیز همچنین تمیز و سرویس کنید (دست به مغزیش نخوره ، فقط با اسپری انژکتور شور تمیزش کنید )
بنزین هم تا جایی که میتونید سوپر استفاده کنید . ان شاءالله مشکل برطرف میشه .
اینم که میفرمایید کلاچ شل و سفت میشه یا همون بهتر بگیم نرم و سفت میشه ، در اکثر لوگان ها هست و مربوط به جنس نا مرغوب دیسک و صفحه ایرانی نصب شده روی لوگان ها هست و باید تا زمان تعویض دیسک و صفحه صبور باشید و تحملش کنید تا با خرید دیسک و صفحه اصل فرانسوی از مشکل نرم و سفت شدن و یا صدا دادن و لرزش موتور و دسته دنده زمانی که موتور گرم میکنه یا در ترافیک هست ، خلاص شوید .
موفق باشید .

تندر سوار 12-09-2010 03:25 PM

با سلام
اگر امكان داشته باشد دوستان لطف كنند محل دقيق كوئل را در ماشين تندر با عكس نشان دهند :cool:

رضا میرجعفریان 12-09-2010 03:53 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط تندر سوار (پست 32803)
با سلام
اگر امكان داشته باشد دوستان لطف كنند محل دقيق كوئل را در ماشين تندر با عكس نشان دهند :cool:

دوست عزیز دقیقا روی موتور جلوی چشم هست 4 عدد با رنگ قهوهای یا سبز

تندر سوار 12-09-2010 07:05 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط rezamirjafarian (پست 32804)
دوست عزیز دقیقا روی موتور جلوی چشم هست 4 عدد با رنگ قهوهای یا سبز

با سلام وتشكر
پس شمع ها كجا هستند چون تا به حال من خيال مي كردم اين ها سر پوش شمع ها هستند

ماشين من مدل اي 2 86 و ايران خودروئي است و43 كيلومتر كار كرد دارد و از اين لحاظ با ان هنوز مشكلي نداشته ام

Renault Logan 12-09-2010 08:57 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط تندر سوار (پست 32809)
با سلام وتشكر
پس شمع ها كجا هستند چون تا به حال من خيال مي كردم اين ها سر پوش شمع ها هستند
ماشين من مدل اي 2 86 و ايران خودروئي است و43 كيلومتر كار كرد دارد و از اين لحاظ با ان هنوز مشكلي با ان نداشته ام

سلام دوست عزیز
شمع ها از سطح درپوش موتور که کوئل ها قرار دارند ، حدودا 20 سانتیمتر پایینتر در قلب موتور قرار دارند .
همانطور که قبلا عرض کردم طبق استعلام از رنو پارس ، عمر مفید کوئل های لوگان نهایتا 60000 کیلومتر هست . در اثر عوامل محیطی مثل نحوه رانندگی و تعویض نکردن به موقع شمع ها در هر 20000 کیلومتر و یا حتی نا مرغوب بودن جنس خود شمع یا کوئل ها ، در اکثر موارد زیر 60000 کیلومتر کوئل ها نیم سوز میشن در بعضی موارد هم میسوزند و شما رو در جاده جا میگذارند .
موفق باشید .

تندر سوار 12-09-2010 09:10 PM

با سلام و تشكر فراوان از راهنمائي هاي دقيق و صادقانه شما
براي تعويض شمع ها بايد كدام قسمت ها باز گردد

MAHDI-TONDAR 12-10-2010 12:47 AM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط تندر سوار (پست 32813)
با سلام و تشكر فراوان از راهنمائي هاي دقيق و صادقانه شما
براي تعويض شمع ها بايد كدام قسمت ها باز گردد

سلام دبیرجان
شب شما بخیر
برای تعویض شمع ها ابتداء باید پیچ هشت پر بغل هر یک از کوئل ها(همین ها که فکر میکردی سرپوش شمع هستند;)) را باز کنید بعد هر 4 تا کوئل را دربیاورید سپس با آچر مخصوص شمع ، هریک از شمع ها را ( همانطور که دوست خوبمان آقا علیرضا فرمودند از عمق 20 سانتی ) باز و تعویض نمایید .
کار خاصی نداره فقط باید اون آچار شمع مخصوص را داشته باشی تا بتونی شمع هارا باز کنی

Renault Logan 12-10-2010 01:09 AM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط mahdi-tondar (پست 32820)
سلام دبیرجان
شب شما بخیر
برای تعویض شمع ها ابتداء باید پیچ هشت پر بغل هر یک از کوئل ها(همین ها که فکر میکردی سرپوش شمع هستند;)) را باز کنید بعد هر 4 تا کوئل را دربیاورید سپس با آچر مخصوص شمع ، هریک از شمع ها را ( همانطور که دوست خوبمان آقا علیرضا فرمودند از عمق 20 سانتی ) باز و تعویض نمایید .
کار خاصی نداره فقط باید اون آچار شمع مخصوص را داشته باشی تا بتونی شمع هارا باز کنی

در تکمیل فرمایش آقا مهدی بزرگوار باید عرض کنم خدمتتون که ، قبل از انکه پیچ هر یک از کوئل ها رو باز کنید ، ابتدا سوکت برق هر کوئل رو ازش جدا کنید و سپس قطب مثبت باطری رو باز کنید، سپس اقدام به در آوردن کوئل و تعویض شمع کنید .
موفق باشید .

نقل قول:

نوشته اصلی توسط renault logan (پست 32740)
اخیرا نزدیک به 1 هفته هست که ماشین صبح ها با تک استارت روشن نمیشه و باید حدودا سوئیچ رو نزدیک به 3-4 ثانیه نگه دارم تا موتور روشن بشه .
بعد روشن شدن موتور نیز ، حدودا تا یک دقیقه موتور بد کار میکنه و ریپ میزنه .
فیل تر هوا و روغن و بنزین و خود روغن که همه باهم در 2000 کیلومتر قبل تعویض شده خیالم از آنها راحته .
استپر هم که 3000 کیلومتر قبل تمیز کردم.
بنزین هم که سوپر هست .
فقط میمونه شمع ها که باید روی 40000 عوض بشه . الان ماشین 38500 کار کرده .
از طرفی هم آخرین مورد میمونه باطری ماشین که هنوز عوض نکردم .
البته اذیت نمیکنه و استارت میزنه ولی از هر 10 بار استارت یکبارشو با زور کمی استارت میزنه .
نمیدونم به چه دلیل میتونه باشه که ماشین با تک استارت روشن نمیشه .
.

این پست رو دیشب ارسال کردم .
امروز با خودم گفتم برای تست و راحت تر شدن خیال خودم مجددا با این که 3000 کیلومتر قبل استپر رو تمیز کردم ، استپر رو تمیزش کنم .
چشمتون روز بد نبینه .
انگار نه انگار من این استپر رو 3000 کیلومتر قبل تمیز کرده بودم . انگار که 20000 کیلومتر هست تمیز نشده .
چنان دوده ای دور محور مرکزی استپر رو گرفته بود که اصلا محورش دیده نمیشد .
امان از این بنزین های بی کیفیت که قاتل ماشین مردم هست .
با اسپری انژکتور شور تمیزش کردم .
الان موتور با تک استارت روشن میشه .
دوستان از استپر غافل نشید .
حتما هر 5000 کیلومتر هم فیل تر بنزین رو تعویض کنید هم استپر و فیل تر هوا رو تمیز کنید .
موفق باشید .

اکنون ساعت 10:03 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.