PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کورس انداختن با l90 ال نود (لوگان)

tondar90
12-19-2009, 03:10 PM
دوستانی که تجربهکورس انداختن L90 با ماشینهای دیگه رو داشتن را ارائه کنن.

دقت کنید اگه تجربه کورس و شتابگیری با ماشینقویتر رو هم داشتید اونم بیان کنید.

فقط غیرتی عمل نکنید.:p

naser
12-19-2009, 09:25 PM
ال 90 در سر بالایی حرف نداره.

امیری
12-20-2009, 12:14 AM
با سلام بهترین زمان تعویض دنده ورسیدن به شتاب مطلوب بدون فشار اوردن به خودرو ال نودرا از کلیه کاربرانی که در این زمینه تخصص دارند می خواهم برای دیگر علاقه مندان توضیح وارایه نمایند باتشکر فراوان ازاکو فروم که تالار بحث وگفتگو را راه اندازی وعلاقه مندان را در بر طرف کردن مسایل فنی وتخصصی یاری می نماید

Tondkar
12-20-2009, 05:05 AM
با سلام بهترین زمان تعویض دنده ورسیدن به شتاب مطلوب بدون فشار اوردن به خودرو ال نودرا از کلیه کاربرانی که در این زمینه تخصص دارند می خواهم برای دیگر علاقه مندان توضیح وارایه نمایند باتشکر فراوان ازاکو فروم که تالار بحث وگفتگو را راه اندازی وعلاقه مندان را در بر طرف کردن مسایل فنی وتخصصی یاری می نماید

دوست عزیز با سلام بهترین زمان برای تعویض دنده رو دور موتور 3000الی3500تا میباشد

Emdad-L90
12-20-2009, 05:13 AM
بله دوست عزیز این را توجه کن هر چه گشتاور موتوری بیشتر باشد (نه اینکه اینقدر به ماشین فشار بیاری که یهو موتور بیاد پایین) بهترین زمان تعویض دنده است به قول دوستمون هرچه توی 3000تا 3500 باشه خیلی عالیه

tondar90
12-20-2009, 09:05 AM
به موضوع تاپیک هم توجه بشه.

tondar90
01-06-2010, 09:13 AM
من دیشب با 206 تیپ 5 مدل 83 کورس گذاشتم .باید بگم 206 برابر با من میومد.البته چون وزن 206 کمتره و اسب بخار بیشتری داره برابری میکرد.

tondar90
01-09-2010, 09:03 AM
دوستان کسی با ریو کورس انداخته؟

ali.monazzah
01-09-2010, 10:23 AM
ماشین من هنوز آبندی نشده ولی در همین مدت کوتاه تو جاده - موقع سبقت گرفتن شتاب خیلی خوبی از خودش نشون داد
تو سربالای اصلا کم نمی آره
تو سربالای سمند را حسابی جا گذاشت

tondar90
01-09-2010, 10:29 AM
ماشین من هنوز آبندی نشده ولی در همین مدت کوتاه تو جاده - موقع سبقت گرفتن شتاب خیلی خوبی از خودش نشون داد
تو سربالای اصلا کم نمی آره
تو سربالای سمند را حسابی جا گذاشت
سمند که به حساب نمیاد،ولی ریو روباید یه کل کل داشته باشیم.:d

L90
01-09-2010, 06:29 PM
ريو شتاب اوليش خوبه ولي بعد از 100km ازال90 كم مياره.

tondar90
01-14-2010, 01:26 PM
ريو شتاب اوليش خوبه ولي بعد از 100km ازال90 كم مياره.
یعنی تجربه داشتین، ریو تو شتاب اولیه l90رو میگیره؟

L90
01-15-2010, 09:42 PM
من تجربه ندارم ولي تو تست هايي صورت گرفته گفتم.
اگر منبعشو پيدا كردم ميزارم.

Renault
05-31-2010, 08:40 AM
من دیروز با یه زانتیا تست گذاشتم...دوستم بود و رانندگیشم مثل خودم بود...
از کنار هم و در حالت ایستا شروع کردیم که به خاطر اینکه دوستم یکم هرزگردی داشت اول اندازه 1گلگیر ازم عقب افتاد و این فاصله تا آخر دنده 2 ادامه داشت...ولی چشمتون روز بد نبینه !! دنده زانتیا که رفت 3 دیگه رفت و ازم قدر 3 تا ماشین فاصله گرفت که بعد از نوربالای من برای دوستم به نشانه شکست تست تموم شد ومن حتی به دنده 4 هم نرسیدم...کلا ماشین های زیر 20 میلیون توان مقابله با تندر رو در هیچ دنده ای ندارند مگر در کفه و سرعت های بالای 190km که کمتر پیش میاد اتفاق بیوفته و اونهم با کمی کاهش ارتفاع لوگان حل میشه و اما ماشینهای بین 20 تا 35 میلیون کمی هم هستند که در دنده های 1 و 2 از لوگان جلو بیوفتند...
تست رو بدون پیازداغ براتون بیان کردم...

امیر مسعود
05-31-2010, 10:40 AM
من با پرشیا سمند جی ال اکس و زانتیا 1800 نه 2000 و ریو کورس داشتم و این ماشین من من رو سر بلند کرده
با ریو اون از من جلو تر بو به اندازه 30 سانت گرفتمش سوت شد با پرشیا تو سر بالایی چمران بودم که گزاشتم اومد بغلم بعد شروع کردم که اونم سوت شد با سمند تو اتوبان کرج بودم که من اصلان به ماشینم فشار نیاوردم سر گاز گرفتمش جی ال ایکس هم تو اتوبان صدر گرفتم 2000 بود سر حال بود ماشینش پا به پای من می امد ولی اونم کم اورد و بلاخره زانتیا 1800 رو تو جاده نور به سمت امل گرفتم البته بعد هر چی خواست از بغلم رد شه راه ندادم بهش ;)این عین واقعیت بود این ماشین تو رنج ماشینهای خودش حریف نداره دوستان و به قول معروف سالاره:d

Renault
06-12-2010, 11:49 PM
http://www.acopart.org/Upload/ACO-535/VS.jpg

Gear #1 : Winner : LOGAN
Gear #2 : Winner : LOGAN
Gear #3 & #4 and also #5 : Winner : CAMRY

البته لاستیکای کمری بشدت صاف بودند و هرزگردی اول کار رو داشتند و موقع سرویس خودرو هم بود
و پیروزی در دنده های 1و2 به فاصله شاید 30سانت بود(شاید به خاطر هرزگردیش)!! توی دنده 3 بازم همون بلایی که توی کورس زانتیا واسم پیش اومد اتفاق افتاد و با فاصله زیادی از من دور شد! اما همون برابری توی دنده های اول هم برای ما یه جور پیروزی محسوب میشه...

tondar90
06-13-2010, 07:23 AM
http://www.acopart.org/upload/aco-535/vs.jpg

gear #1 : winner : Logan
gear #2 : winner : Logan
gear #3 & #4 and also #5 : winner : Camry

البته لاستیکای کمری بشدت صاف بودند و هرزگردی اول کار رو داشتند و موقع سرویس خودرو هم بود
و پیروزی در دنده های 1و2 به فاصله شاید 30سانت بود(شاید به خاطر هرزگردیش)!! توی دنده 3 بازم همون بلایی که توی کورس زانتیا واسم پیش اومد اتفاق افتاد و با فاصله زیادی از من دور شد! اما همون برابری توی دنده های اول هم برای ما یه جور پیروزی محسوب میشه...

خوب شما هم از لاستیک205 استفاده کردی به همراه رینگ.اگه سایز استاندارد بود اون 30 سانت اختلاف بیشتر میشد.
عکس جالبی انداختی.

Renault
06-13-2010, 10:07 PM
خوب شما هم از لاستیک205 استفاده کردی به همراه رینگ.اگه سایز استاندارد بود اون 30 سانت اختلاف بیشتر میشد.
عکس جالبی انداختی.
موافقم...این اختلاف با رینگ فابریک بیشتر هم میشد...

Renault Logan
06-14-2010, 01:59 AM
دوستان سلام
ابتدا تقاضا دارم هرکسی اطلاعی راهنمایی خاصی داره بنده رو محروم نکنه
من تا بحال با کسی کورس ننداختم چون ماشین دچار مشکلی هست که الان خدمتتون میگم . دیدم این تایپیک ماشالله همه ماشیناشون پر شتابه گفتم اینجا مطرح کنم
ال90 ما تولید اردیبهشت 87 هست و ساخت پارس خودرو و تا بحال که 30000 کیلومتر باهاش راه رفتیم نه موتور رو دستکاری کردم نه شستم ،بدنه و رینگ و ارتفاع رو هم دستکاری نکردم فقط لاستیک 205/60/15 زیرش هست با بالانس کامل ، تو این 2 سال بجز یکبار همیشه بنزین سوپر استفاده کردم و تا 4000 کیلومتر اولیه کاملا آب بندی رو رعایت کردم و اینم بگم که همه این 4000 کیلومتر در شهر بوده .
از لحاظ زمان های سرویس سیالات یا قطعات مصرفی همیشه به زمان خودش حتی زود تر مخصوصا روغن موتور و ف ی ل ت ر هوا و بنزین اقدام کردم .
هر 10000 کیلومتر استپر رو نیز تمیز کردم.
سیم گاز رو پس از آب بندی رو فول تنظیم کردم .
شمع هارو بجای 20000 روی 15000 عوض کردم یعنی بار اول رو 15000 و بار دوم همین هفته پیش رو 30000 و شمع فابریک خودش هست .
اینم بگم که موقع تعویض شمع سر باطری رو جدا نکردند و تو دیاگ بعد از تعویض ،رو شمع شماره 1 و 4 خطای miss wire یعنی اشکال در سیم کوئل یا خود کوئل زد که باز نمایندگی گفت که تو همه ال90 ها این خطا هست و این خطا خطایی است که رو ecu افتاده و بجز با پاک کردن و دوباره برنامه ریزی کردن ecu از بین نمیره و مشکلی هم برای موتور پیش نمیاد حتی روحساب آشنایی و اینکه به من ثابت کنه مشکلی نیست کل کوئل هارو برای تست با یک سری کوئل نو تعویض کرد و دوباره دیاگ زد که باز همون دو خطا بود ( که من فکر میکنم اشکال کار از همینجاست )
با همه این تفاسیر تو این 2-3 ماه اخیر چند بار در یک اتوبان که مسیر دانشگاه من هست و بیشتر مواقع خلوت خواستم تاپ اسپید رو تست کنم که متاسفانه با کمال تعجب میبینم که تا سرعت 140 رو بخوبی پر میکنه از 140 تا 165 به زور و با مکث 1 دقیقه ای پر میکنه و باز در کمال تعجب درست بر روی 165 تا170 ثابت باقی میمونه و دیگه تحت هیچ شرایطی به 200 نمیرسه .
هیچ باری در صندوق نیست- شیشه ها کاملا بالا هستند - تک سرنشین هستم - جاده کفی است .
به نمایندگی مراجعه کردم (آشتا هستن) با دیاگ کامل همه پارامتر هارو چک کرد هیچ مشکلی نداشت . به نمایندگی سپردم استعلام بگیره میگن هیچ مشکلی نیست و سرعت نهایی این خودرو همین 170 کیلومتر هست .
در سر بالایی ها هیچ مشکلی نداره ولی درکل اون شتابیو که دوستان تست کردند و من انتظارشو دارم رو نداره ، تو زمان کولر گیری که اصلا جون نداره و بیشتر مواقع تو دنده عقب خاموش میکنه . با این تفاسیر مطمئنم که تو کورس انداختن ،سمند و پژو که سهله حتی پراید هم از من جلو بیوفته چه تو شتاب اولیه چه تو سرعت نهایی چون یکبار یکی از دوستان که پراید داره راحت 190 رو پر کرد .
دیگه عقلم به جایی قد نمیده و خیلی نگران موتور هستم . دوستان به شوخی میگن از بس به موتور رسیدی لیلی به لالاش گذاشتی تنبل شده .
عذر خواهی میکنم که عرایضم طولانی شد و وقت گرانتهای شما رو گرفتم .
ممنون میشم از حسن توجه و راهنمایی شما

Renault
06-14-2010, 08:09 AM
دوستان سلام
من تا بحال با کسی کورس ننداختم چون ماشین دچار مشکلی هست که الان خدمتتون میگم ....
موتور رسیدی لیلی به لالاش گذاشتی تنبل شده .

دوست خوبم این مطلبی رو که میگم نظر شخصی من هست...به نظر من میتونه ایراد از اون باگ باشه ولی دلیل مهمتر که احتمالا تاثیر بیشتری داره ارتفاع تندر هم هست...ارتفاع خودرو توی سرعت بالاتر باعث مقاومت بیشتر هوا میشه و نخواهد گذاشت که به تاپ اسپید مورد نظر برسی بعدشم هیچ وقت سعی نکن با ماشین استوک ایرانی تاپ اسپید بزنی چون فقط جان خودت رو به خطر میندازی!! درسته که تندر از کیفیت بسیار خوبی برخورداره اما به هر حال ساخت داخل هست و بیشتر طراحی شده تا از روی دست اندازهای شهر به خوبی حرکت کنه تا توی اتوبان و کفه!!!(دست اندازها بیشتر از قسمتهای سالم هست:(!) منم یک بار این رکورد رو بیشتر نزدم و دیگه بکشنم هم اینکارو تکرار نمیکنم;)...به هر حال به نظرم خوب به ماشینت رسیدی و اون مشکل رو هم قانونا باید واست شامل گارانتی میکردن...:confused: یه چیزه دیگه واقعا توی شتاب اولیه پراید هم ازت جلو میوفته با همینجوری گفتی!!؟؟
موفق باشی :d

ali.monazzah
06-14-2010, 08:43 AM
من چند وقت پیش تجربه کورس با سورن برام پیش اومد اونم تو جاده و در سربالایی کاش بودید و می دیدید

MAHDI-TONDAR
06-14-2010, 09:35 AM
دوستان سلام
من تا بحال با کسی کورس ننداختم چون ماشین دچار مشکلی هست که الان خدمتتون میگم . دیدم این تایپیک ماشالله همه ماشیناشون پر شتابه گفتم اینجا مطرح کنم
ال90 ما تولید اردیبهشت 87 هست و ساخت پارس خودرو و تا بحال که 30000 کیلومتر باهاش راه رفتیم نه موتور رو دستکاری کردم نه شستم ،بدنه و رینگ و ارتفاع رو هم دستکاری نکردم فقط لاستیک 205/60/15 زیرش هست با بالانس کامل ، تو این 2 سال بجز یکبار همیشه بنزین سوپر استفاده کردم و تا 4000 کیلومتر اولیه کاملا آب بندی رو رعایت کردم و اینم بگم که همه این 4000 کیلومتر در شهر بوده .
از لحاظ زمان های سرویس سیالات یا قطعات مصرفی همیشه به زمان خودش حتی زود تر مخصوصا روغن موتور و ف ی ل ت ر هوا و بنزین اقدام کردم .
شمع هارو بجای 20000 روی 15000 عوض کردم یعنی بار اول رو 15000 و بار دوم همین هفته پیش رو 30000 و شمع فابریک خودش هست .
اینم بگم که موقع تعویض شمع سر باطری رو جدا نکردند و تو دیاگ بعد از تعویض ،رو شمع شماره 1 و 4 خطای miss wire یعنی اشکال در سیم کوئل یا خود کوئل زد که باز نمایندگی گفت که تو همه ال90 ها این خطا هست و این خطا خطایی است که رو ecu افتاده و بجز با پاک کردن و دوباره برنامه ریزی کردن ecu از بین نمیره و مشکلی هم برای موتور پیش نمیاد حتی روحساب آشنایی و اینکه به من ثابت کنه مشکلی نیست کل کوئل هارو برای تست با یک سری کوئل نو تعویض کرد و دوباره دیاگ زد که باز همون دو خطا بود ( که من فکر میکنم اشکال کار از همینجاست )
با همه این تفاسیر تو این 2-3 ماه اخیر چند بار در یک اتوبان که مسیر دانشگاه من هست و بیشتر مواقع خلوت خواستم تاپ اسپید رو تست کنم که متاسفانه با کمال تعجب میبینم که تا سرعت 140 رو بخوبی پر میکنه از 140 تا 165 به زور و با مکث 1 دقیقه ای پر میکنه و باز در کمال تعجب درست بر روی 165 تا170 ثابت باقی میمونه و دیگه تحت هیچ شرایطی به 200 نمیرسه .
هیچ باری در صندوق نیست- شیشه ها کاملا بالا هستند - تک سرنشین هستم - جاده کفی است .
به نمایندگی مراجعه کردم (آشتا هستن) با دیاگ کامل همه پارامتر هارو چک کرد هیچ مشکلی نداشت . به نمایندگی سپردم استعلام بگیره میگن هیچ مشکلی نیست و سرعت نهایی این خودرو همین 170 کیلومتر هست .
در سر بالایی ها هیچ مشکلی نداره ولی درکل اون شتابیو که دوستان تست کردند و من انتظارشو دارم رو نداره ، تو زمان کولر گیری که اصلا جون نداره و بیشتر مواقع تو دنده عقب خاموش میکنه . با این تفاسیر مطمئنم که تو کورس انداختن ،سمند و پژو که سهله حتی پراید هم از من جلو بیوفته چه تو شتاب اولیه چه تو سرعت نهایی چون یکبار یکی از دوستان که پراید داره راحت 190 رو پر کرد .
دیگه عقلم به جایی قد نمیده و خیلی نگران موتور هستم . دوستان به شوخی میگن از بس به موتور رسیدی لیلی به لالاش گذاشتی تنبل شده .
همشهری سلام
خسته نباشید .عرض کنم خدمت شما
اولاً : بنظر من این نمایندگی ها متاسفانه از ال90 بخصوص از نظر فنی و موتوری هیچ سر در نمیارند من خودم به تجربه و گفته های دوستان به این نتیجه رسیدم اصلاً نمی شه به حرف های اونها اعتماد کرد (نمونه عملش برای ماشین تندر یکی از دوستان بنده ایجاد شد که نزدیک بود خرج چند میلیونی براش پیش بیاد که خدا رحم کرد.) البته تو شهر ما متاسفانه خارج از نمایندگی هم کسی که واقعاً وارد باشه پبدا نمی شه و انگار مثل افراد طرح کاد قدیم تازه میخواهند ببینند چی یه چیه و تازه میخواهند تجربیاتشون رو مثل موش آزمایشگاهی روی ماشین تندر پبدا کنند .
دوماً: اگه اونجوری که شما میفرمائید یعنی روغن و سیالات را بموقع عوض می کنید و آب بندی رو نیز مراعات کردید و اگه واقعاً در شتاب اولیه و ثانویه از پراید عقب می مونه(خیلی عجیبه:eek:)
احتمالاً یا شما زیادی هوای ماشینت رو داری یعنی ماشین رو تنبل بارآوردی (بخصوص هنگام آب بندی ) یا موتور شما مورد داره .
بهر حال بنظر من اگه مسیرت به تهران خورد یه سر به نمایندگی مرکزی پارس خودرو یا ایران خودرو بزن (فک کنم اونجا اوستا کارهای بهتری نسبت به استان خودمون باشند) یا اگه خواستی یه هماهنگی با من داشته باش شما را به یکی از دوستانم که مهندس ناظر در نمایندگی سایپا بائو ( واقع در جاده قائم شهر - ساری)معرفی کنم .

L90
06-14-2010, 11:20 AM
اينم از اون حرفا ست مگه ميشه سرعت نهایی لوگان 170 کیلومتر باشه دوست عزيز حتما به كلينيك تندر بريد ببينيد ايراد از كجاست.

Black Logan
06-14-2010, 02:14 PM
دوستان سلام

دوست عزیز سلام و خسته نباشید
بنده نیز تقریبا مشکل شما را دارم ولی بعضی مواقع خودرو چنان نرم راه میره که باعث شگفتی من میشه ولی با توجه به تجربه نزدیک به دو و نیم سال که از این خودرو استفاده میکنم مشکل را در کیفیت بنزین ها دیدم مطمئنا اگه کیفیت بنزین ها خوب باشه نتیجه حاصله بهتر خواهد بود . پیشنهاد میکنم جایگاه سوخت گیری تان را به تناوب عوض کرده و نتایج را بررسی کنید.

Saeed
06-14-2010, 03:48 PM
سلام دوستان
من تا حالا با لوگان کورس ننداختم ولی حدود 1 ماه پیش تو اتوبان اصفهان-کاشان یه آزرا برام ایجاد مزاحمت کرد و هی با نور بالا از پشت سر اذیت میکرد و جالب اینکه زمانی که راهنما میزدم و سرعت رو کم میکردم که بیاد رد بشه اونم سرعتشو کم میکرد و با نور بالا دوباره پشت سرم میومد. زمانی هم که میرفتم تو باند سبقت هی میمومد پشت سرم و پشت سر هم چراغ میداد. :mad:
یه نیم ساعتی باهاش مدارا کردم و اونم به همین وضعیت پشت سرم میومد و اذیت میکرد. من تو لاین 2 به حرکت خودم ادامه میدادم و زمانی که داشتم از یه کامیون سبقت میگرفتم و بین لاین 2 و 3 بودم و داشتم میرفتم تو لاین 3 ، یه دفعه با سرعت زیاد اومد از کنارم سبقت بگیره و منو به اصطلاح هل داد سمت کامیون که یه ترمز شدید گرفتم و تونستم از مهلکه نجات پیدا کنم.
زمانی که داشت رد میشد نگاهش کردم و دیدم که داره میخنده و نیشش تا بناگوش بازه و همین باعث شد که تادیبش کنم. :d
وقتی افتاد جلوی من نور بالا دادم و رفتم پشت سرش و سرعت رو بالا بردم ، اونم هی سرعت رو زیاد کرد به خیال اینکه من کوتاه میام و نمیتونم بهش برسم ، منم کولر رو خاموش کردم و رفتم پشت سرش.
نمیدونم چی شد و چقدر طول کشید گه دیدم داره فلاشر میزنه و میکشه سمت راست و زمانی که ازش رد شدم دستشو به علامت معذرت بالا برد بعد یه لحظه نگام به کیلومتر افتاد و دیدم دارم 185 رو رد میکنم یهو جا خوردم و بعد از یکی دو دقیقه سرعت رو پایین آوردم اون بابا هم تا خود قم که اومدم دیگه ندیدمش که بیاد سبقت بگیره.

فکر کنم دیگه تا آخر عمرش با لوگان کورس نندازه.
در ضمن باید بگم که ریسک زیادی کردم چون هم همسرم باهام بود هم صندوق عقب پر بود ولی وزنش زیاد نبود و بیشتر حجم داشت و آسفالت کف جاده هم زیاد مناسب نبود.
در ضمن اصلا دوست نداشتم روزی یه همچین فشاری به ماشین بیارم و امیدوارم دیگه تکرار نشه;):p

Hassan
06-14-2010, 04:23 PM
دوستان سلام
. . .

دوست عزیز سلام،
بنده در خصوص موارد دیگر اطلاعاتی ندارم ولی در مورد آب بندی باید عرض کنم که در صفحه 2-2 دفترچه راهنما نوشته: " تا 1000 کیلومتر حداکثر سرعت توصیه شده جهت آب بندی موتور خودرو 130 کیلومتر در ساعت و دور موتور حداکثر 3000 الی 3500 دور در دقیقه است." یعنی در 1000 کیلومتر اول به موتور ماشین فشار نیاید.
البته من دیده ام که رانندگان نمایندگی قبل از تحویل ماشین به مشتری چقدر پرگاز حرکت میکنند!
در ضمن آب بندی بهتر است در اتوبان صورت بگیرد و در شهرها (خصوصاً شهرهای پرترافیک مثل تهران) که تند و تند باید از کلاچ و ترمز استفاده شود، آب بندی ماشین صحیح نیست.
به نظر بنده با اینکه ممکن است تنبل شدن موتور مبنای علمی نداشته باشد ولی در عمل و به تجربه ثابت شده است که در صورت سبک کردن دنده ها قبل از رسیدن موتور به دور مناسب در درازمدت، اتفاق افتاده و کشش ماشین کم میشود.
حال به نظر من اگر اشکال ماشین شما از دیسک و صفحه نباشد، مدتی در جاهای خلوت و اتوبان پرگاز حرکت کنید. امید که مشکل مرتفع شود.
رانندگی با سرعت مطمئنه فراموش نشود.

موفق باشید

سید محمد زراره
06-14-2010, 04:48 PM
البته منم تجربه ندارم
ولی یه مطلب هست که به قول دوستمون باید تا 1000 کیلومتر اول با ماشینت مدارا میکردی
حالا پیشنهاد میکنم به قول دوستتون لیلی به لالای ماشینت نذاری و موقع تعویض دنده سعی کنی یه مقدار دور موتورتو بالاتر ببری اونوقت دنده رو عوض کنی
شاید اینطوری اون کشش ماشینت بهتر بشه
حالا یه امتحانی بکن و نتیجه رو اعلام کن

MEHRAN
06-14-2010, 06:00 PM
دوستان سلام

با سلام دوست عزیز بعضی از ماشینها ایراداتی دارند که خیلی سخت میشه به ان پی برد درصورت انجام تمام راه ها وجواب ندادن ماشین رو بایک ماشین ایران خودرو عوض کن چون خود من ایران خودرودارم 180تا باش رفتم که بازهم جا داشت خودم ترسیدم هیچ کدوم از گارانتی هایش راهم نرفتم و ماشین هیچ مشکلی هم نداره

امیر مسعود
06-15-2010, 12:32 AM
اقا کسی تا به حال با جنتو کل انداخته اونم موتورش 1.6 هست من امروز کل انداختم البته یه کل دوستانه توی شهرک اذادی اونجا خلوت خوراک تست اقا اول که راه افتادیم من افتادم جلو بعد اون به من نزدیک شد بعد مساوی شدیم بعد که من از دنده 3 به 4 دادم ماشین انگار جون تازه ای گرفت و کند و یکدفعه تو اینه دیدم که خیلی فاصله افتاد بینمون من جایی خوندم که نوشته بود دنده 2 و 4 تندر خیلی پر قدرت هست و امروز برام روشن شد کسی از دوستان کورسی داشته با این پروتون جنتو

امیر مسعود
06-15-2010, 12:38 AM
بنده نیز تقریبا مشکل شما را دارم ولی بعضی مواقع خودرو چنان نرم راه میره که باعث شگفتی من میشه ولی با توجه به تجربه نزدیک به دو و نیم سال که از این خودرو استفاده میکنم مشکل را در کیفیت بنزین ها دیدم مطمئنا اگه کیفیت بنزین ها خوب باشه نتیجه حاصله بهتر خواهد بود . پیشنهاد میکنم جایگاه سوخت گیری تان را به تناوب عوض کرده و نتایج را بررسی کنید.

اقا این فرمایش شما رو من کاملا تائید میکنم برای منم این مشکل بود که با عوض کردن پمپ بنزین درست شد به نظرم یه تاپیک باید باز بشه که ببینیم کیفیت کدوم پمپ بنزین خوب مثلان تو شرق تهران فلان جایگاه یا تو غرب فلان جایگاه;)تو شهرستانها هم همینطور

Renault Logan
06-15-2010, 02:26 AM
ابتدا از همه دوستان بابت پاسخ هاشون کمال تشکر رو دارم
دوست خوبم این مطلبی رو که میگم نظر شخصی من هست...به نظر من میتونه ایراد از اون باگ باشه ولی دلیل مهمتر که احتمالا تاثیر بیشتری داره ارتفاع تندر هم هست...ارتفاع خودرو توی سرعت بالاتر باعث مقاومت بیشتر هوا میشه و نخواهد گذاشت که به تاپ اسپید مورد نظر برسی بعدشم هیچ وقت سعی نکن با ماشین استوک ایرانی تاپ اسپید بزنی چون فقط جان خودت رو به خطر میندازی!! درسته که تندر از کیفیت بسیار خوبی برخورداره اما به هر حال ساخت داخل هست و بیشتر طراحی شده تا از روی دست اندازهای شهر به خوبی حرکت کنه تا توی اتوبان و کفه!!!(دست اندازها بیشتر از قسمتهای سالم هست:(!) منم یک بار این رکورد رو بیشتر نزدم و دیگه بکشنم هم اینکارو تکرار نمیکنم;)...به هر حال به نظرم خوب به ماشینت رسیدی و اون مشکل رو هم قانونا باید واست شامل گارانتی میکردن...:confused: یه چیزه دیگه واقعا توی شتاب اولیه پراید هم ازت جلو میوفته با همینجوری گفتی!!؟؟
موفق باشی :d
منم نظرم رو همون باگ هست . خدارو شکر ماشین از آخرین سری های هست که هنوز داخلی سازی نشده بود ولی بطور کل با توجه به این جاده های ما فرمایش شما کاملا درست و متین هست
در مورد گارانتی مسئله ای نبود مشکل این بود که نمایندگی زیر بار خرابی نمیرفت و میگفت ماشین مشکلی نداره و حداکثر سرعتش اینه . در مورد پراید یکبار پیش اومده اتفاقا و ماشین من جا موند شایدم من خوب پر نکردم دنده یک رو ، من همیشه دنده هارو روی 3000 عوض میکنم .
همشهری سلام
خسته نباشید .عرض کنم خدمت شما
اولاً : بنظر من این نمایندگی ها متاسفانه از ال90 بخصوص از نظر فنی و موتوری هیچ سر در نمیارند من خودم به تجربه و گفته های دوستان به این نتیجه رسیدم اصلاً نمی شه به حرف های اونها اعتماد کرد (نمونه عملش برای ماشین تندر یکی از دوستان بنده ایجاد شد که نزدیک بود خرج چند میلیونی براش پیش بیاد که خدا رحم کرد.) البته تو شهر ما متاسفانه خارج از نمایندگی هم کسی که واقعاً وارد باشه پبدا نمی شه و انگار مثل افراد طرح کاد قدیم تازه میخواهند ببینند چی یه چیه و تازه میخواهند تجربیاتشون رو مثل موش آزمایشگاهی روی ماشین تندر پبدا کنند .
دوماً: اگه اونجوری که شما میفرمائید یعنی روغن و سیالات را بموقع عوض می کنید و آب بندی رو نیز مراعات کردید و اگه واقعاً در شتاب اولیه و ثانویه از پراید عقب می مونه(خیلی عجیبه:eek:)
احتمالاً یا شما زیادی هوای ماشینت رو داری یعنی ماشین رو تنبل بارآوردی (بخصوص هنگام آب بندی ) یا موتور شما مورد داره .
بهر حال بنظر من اگه مسیرت به تهران خورد یه سر به نمایندگی مرکزی پارس خودرو یا ایران خودرو بزن (فک کنم اونجا اوستا کارهای بهتری نسبت به استان خودمون باشند) یا اگه خواستی یه هماهنگی با من داشته باش شما را به یکی از دوستانم که مهندس ناظر در نمایندگی سایپا بائو ( واقع در جاده قائم شهر - ساری)معرفی کنم .

سلام خدمت شما
بله منم با فرمایشتون موافقم و هنوز بعد از 3 سال نمایندگی ها تبهر پیدا نکردن و اصلا نمیشه بهشون اعتماد رد.
والا برای خودمنم واقعا عجیبه ،من همه جوره دارم به ماشین میرسم و هواشو دارم (از نظافت بگیرید تا نوع رانندگی و سرویس کاری هاش)
حالا باز شما به ساری نزدیکترید اینجا که نزدیک ترین نمایندگی تندر به محمود آباد از سمت غرب چالوس و از شرق بابلسر هست .
ولی من اون اوایل که هنوز اینحجا ها راه نیوفتاده بود چند بار رفتم نمایندگی مرکزی ساری .مرغ همشون یه پا داره
حالا اگه شما یه لطفی در حق بنده بفرمایید و این موضوع و مشکل بنده رو همونطورکه من توضیح دادم خدمت آشناتون توضیح بدید و نتیجشو بفرمایید ممنون میشم .

سلام
ممنون از شما
خدارو شکر ماشین ما هم بسیار نرمه و همیشه هم نرمه و مشکلی نداره و تو این 2 سال بسیار ازش راضی بودم و هستم ولی این مشکل فکر منو به خودش مشغول کرده
مشکل بنزین رو واقعا نمیشه منکر شد ولی متاسفانه در شهر ما چون کوچک هست دو جایگاه بنزین بیشتر نداره که یکش دولتیه که سوپر داره و یکیش خصوصی که جالبه اصلا سوپر نداره و نمیاره .اگه من بخوام برای بنزین زد به شهر های مجاور برم اصلا برام بصرفه نمیشه . راستش کلا تو این 2 سال ما فقط 6 بار با این ماشین تهران اومدیم و برگشتیم که اینقدر مصرفش ماشالله کمه که وقتی اینجا باکو پر میکنیم میریم تهران میایم هنوز 3 خط بنزین داره .
به هر حال ممنون ازپاسختون.

دوست عزیز سلام،
بنده در خصوص موارد دیگر اطلاعاتی ندارم ولی در مورد آب بندی باید عرض کنم که در صفحه 2-2 دفترچه راهنما نوشته: " تا 1000 کیلومتر حداکثر سرعت توصیه شده جهت آب بندی موتور خودرو 130 کیلومتر در ساعت و دور موتور حداکثر 3000 الی 3500 دور در دقیقه است." یعنی در 1000 کیلومتر اول به موتور ماشین فشار نیاید.
البته من دیده ام که رانندگان نمایندگی قبل از تحویل ماشین به مشتری چقدر پرگاز حرکت میکنند!
در ضمن آب بندی بهتر است در اتوبان صورت بگیرد و در شهرها (خصوصاً شهرهای پرترافیک مثل تهران) که تند و تند باید از کلاچ و ترمز استفاده شود، آب بندی ماشین صحیح نیست.
به نظر بنده با اینکه ممکن است تنبل شدن موتور مبنای علمی نداشته باشد ولی در عمل و به تجربه ثابت شده است که در صورت سبک کردن دنده ها قبل از رسیدن موتور به دور مناسب در درازمدت، اتفاق افتاده و کشش ماشین کم میشود.
حال به نظر من اگر اشکال ماشین شما از دیسک و صفحه نباشد، مدتی در جاهای خلوت و اتوبان پرگاز حرکت کنید. امید که مشکل مرتفع شود.
رانندگی با سرعت مطمئنه فراموش نشود.

موفق باشید
سلام دوست عزیز
عرض کردم 1000 کیلومتر که سهله ما تا 4000 کیلومتر دنده رو در دور موتور زیر 3000 عوض کردیم و سرعتم از 80 بالاتر نبردم چه برسه به 130
در مورد شهر و اتوبان کاملا با شما موافقم ولیمتاسفانه موقعیت زمانی آب بندی ماشین جوری نشد که ما بتونیم با ماشین به مسافرت بریم تا در اتوبان آب بندی بشه .شهر ما هم اینقدر کوچیکه که اصلا اتوبان درست حسابی نداره .
بعد از 4000 اکثرا دارم رو 3000 و 3500 گاهی 4000 دنده عوض میکنم .
اگه مشکل از دیسک و صفحه باشد باید از کجا متوجه بشیم .چون اینجوری که ماشین مشکلی نداره و گاز هرز نمیخوره .ولی الان فرمودید اینم بگم خدمتتون که تو ترافیک ها اگه ترافیک بیشتر از 1 ربع نیم ساعت طول بکشه بغیر این که کلاچ سفت تر میشه هم ماشین موقع حرکت میلرزه هم دست دنده تا اینکه پامو کامل از رو کلاچ بردارم و اگه این ترافیک تا یک ساعت طول بکشه مخصوصا اگه تو سر بالایی باشه به وضوح بوی دود دیسک و صفحه در میاد . این اتفاق برای من چند بار پیش اومده و همیشه به محض اینکه 1 ربع نیم ساعت تو ترافیک باشیم کمی این بو حس میشه و ماشین و دست دنده موقع شروع حرکت میلرزه که این موردم به نماتیندگی گفتم بعد از باصطلاح به قول خوشون هماهنگی با تهران (بعد از 3 روز ) بهم فتن که همه ال90 ها اینجوریه و دیسک و صفحه کلاچ قوی ای ندرن و تو ترافیک زود گرم میکنه .

البته منم تجربه ندارم
ولی یه مطلب هست که به قول دوستمون باید تا 1000 کیلومتر اول با ماشینت مدارا میکردی
حالا پیشنهاد میکنم به قول دوستتون لیلی به لالای ماشینت نذاری و موقع تعویض دنده سعی کنی یه مقدار دور موتورتو بالاتر ببری اونوقت دنده رو عوض کنی
شاید اینطوری اون کشش ماشینت بهتر بشه
حالا یه امتحانی بکن و نتیجه رو اعلام کن

سلام دوست عزیز
عرض کردم 1000 کیلومتر که سهله ما تا 4000 کیلومتر دنده رو در دور موتور زیر 3000 عوض کردیم و سرعتم از 80 بالاتر نبردم چه برسه به 130
بعد از 4000 اکثرا دارم رو 3000 و 3500 گاهی 4000 دنده عوض میکنم .
اگه میخواست تغییری بکنه حتما میکرد .
از طرفی هم بالا بردن دور موتور بیشتر از 3500 -4000 صحیح نیست و جز مصرف سوخت بیشتر و استهلاک موتور نتیجه دیگه ای نداره . به هر حال ممنون ازپاسختون.

اقا این فرمایش شما رو من کاملا تائید میکنم برای منم این مشکل بود که با عوض کردن پمپ بنزین درست شد به نظرم یه تاپیک باید باز بشه که ببینیم کیفیت کدوم پمپ بنزین خوب مثلان تو شرق تهران فلان جایگاه یا تو غرب فلان جایگاه;)تو شهرستانها هم همینطور

سلام دوست من
شما در تهران ساکنید و میتونید به راحتی جایگاه بنزین رو تعویض کنید ولی من اگه بخوام جایگاه بنزین رو عوض کنم باید دست کم 60 کیلومتر برم و برگردم که اصلا بصرفه نیست.

MAHDI-TONDAR
06-15-2010, 09:04 AM
به نظر منم کیفیت بنزین هم در شتاب ماشین خیلی تاثیر داره . یه روز که رفتم به یکی از پمپ بنزین ها ( اواخر تابستون پارسال) که بحث بنزین های سوپر وارداتی بی کیفیت چینی و ونزوئلاایی داغ بود از ترس رفتم که بنزین معمولی بنزنم ولی به توصیه عیال رفتم و سوپر زدم . جالب اینکه نفر جلوئی من (راننده پرشیا) به من گفت من حواسم نبود و نمی دوستم این بنزین سوپر هست(همون بحث بنزین های سوپر بی کیفیت) چون دیدم خلوته اومدم اینجا بعدش فقط 10 لیتر بیشتر نزد و رفت من هم از ترس و فقط چون تو کار انجام شده قرار گرفته بودم 20 تا زدم و اومدم . ولی باور بفرمائید انگار بنزین هواپیما تو باک ماشین ریختم .ماشین انگار می خواست پرواز کنه .من اونجا تازه به کیفیت بنزین پی بردم:eek: . ولی حیف که باک ماشین رو پر نکردم :(بهر حال اینهم از شانس ما :mad:. دیگه هم هر وقت به اون پمپ بنزین رفتم اون بنزین هواپیما رو گیر نباوردم ;)

Marshal
06-15-2010, 03:08 PM
سلام بر همه دوستان و وقت بخیر

اول اینو بگم که کورس انداختن با اتوموبیلی شهری چون تندر کار درستی نیست و اتوموبیل باید تقویت شده چه به لحاظ موتوری چه اتاق و چه ایمنی باشه و محل تست سرعت نیز پیست یا جاده ای مناسب و مخصوص اینکار باشه تا جان کسی به خطر نیفتد

و مواردی هم به نظر من رسید که ذکرشان خالی از لطف نیست

یکیش میزان رطوبت هوا یا استان یا شهریه که درش زندگی می کنیم
میزان رطوبت هوا مطمئنم در میزان احتراق اتوموبیل تاثیر داره

دومیش ارتفاع از سطح دریاست و افزایش یا کاهش فشار اتمسفر که این نکته همانطور که روی سیستم تنفسی انسان (دریافت اکسیژن) تاثیر می گذاره روی سیستم احتراق (ترکیب اکسیژن با سوخت) نیز مسلما تاثیر می گذاره و فکر نکنم کسی بخواد تو ارتفاع بالای سه هزار متر از سطح دریا پیست فرمول یک بزنه (قضیه رالی کاملا فرق می کنه)

سوم دمای هواست که گرما و سرما و حتی افت شدید دما و یا افزایش ناگهانی دما روی آلیاژ موتور و سیستم ترکیب سوخت و... هم تاثیر می گذاره

موارد چون
باد موافق یا مخالف
سرعت باد
شیب جاده
میزان باد تایرها
فاصله اتوموبیل از سطح جاده و میزان آیرودینامیک اتوموبیل
تنظیم بودن موتور و سیستم خنک کننده و سوخت رسان
تنظیم بودن سیستم محرک و انتقال نیرو
و از همه مهمتر
سوخت خودرو و میزان اکتان بنزین مصرفی مطمئنا تاثیر زیادی در شتاب و سرعت خودرو داره
و مکمل های سوختی چون نیترو که یه مثالش استفاده از نیترو در کورسهای نیمه حرفه ای و حرفه ای برای افزایش ناگهانی شتاب اولیه و ثانویه خودروهاست

موفق باشید
مارشال

MAHDI-TONDAR
06-15-2010, 05:00 PM
سلام بر همه دوستان و وقت بخیر

اول اینو بگم که کورس انداختن با اتوموبیلی شهری چون تندر کار درستی نیست و اتوموبیل باید تقویت شده چه به لحاظ موتوری چه اتاق و چه ایمنی باشه و محل تست سرعت نیز پیست یا جاده ای مناسب و مخصوص اینکار باشه تا جان کسی به خطر نیفتد

و مواردی هم به نظر من رسید که ذکرشان خالی از لطف نیست

یکیش میزان رطوبت هوا یا استان یا شهریه که درش زندگی می کنیم
میزان رطوبت هوا مطمئنم در میزان احتراق اتوموبیل تاثیر داره

دومیش ارتفاع از سطح دریاست و افزایش یا کاهش فشار اتمسفر که این نکته همانطور که روی سیستم تنفسی انسان (دریافت اکسیژن) تاثیر می گذاره روی سیستم احتراق (ترکیب اکسیژن با سوخت) نیز مسلما تاثیر می گذاره و فکر نکنم کسی بخواد تو ارتفاع بالای سه هزار متر از سطح دریا پیست فرمول یک بزنه (قضیه رالی کاملا فرق می کنه)

سوم دمای هواست که گرما و سرما و حتی افت شدید دما و یا افزایش ناگهانی دما روی آلیاژ موتور و سیستم ترکیب سوخت و... هم تاثیر می گذاره

موارد چون
باد موافق یا مخالف
سرعت باد
شیب جاده
میزان باد تایرها
فاصله اتوموبیل از سطح جاده و میزان آیرودینامیک اتوموبیل
تنظیم بودن موتور و سیستم خنک کننده و سوخت رسان
تنظیم بودن سیستم محرک و انتقال نیرو
و از همه مهمتر
سوخت خودرو و میزان اکتان بنزین مصرفی مطمئنا تاثیر زیادی در شتاب و سرعت خودرو داره
و مکمل های سوختی چون نیترو که یه مثالش استفاده از نیترو در کورسهای نیمه حرفه ای و حرفه ای برای افزایش ناگهانی شتاب اولیه و ثانویه خودروهاست

موفق باشید
مارشال
آقا مارشال عزیز سلام
به مواردبسیار جالب و خوبی اشاره کردید . دستت درد نکنه .راستش چون اطلاعات ما یه مقدارضعیف هست خواستم در ارتباط با تاثیر رطوبت در احتراق ماشین با توجه به رطوبت زیاد در این جا (شمال ) توضیحی در این زمینه بفرمائبد. با سپاس

Marshal
06-15-2010, 05:42 PM
آقا مارشال عزیز سلام
به مواردبسیار جالب و خوبی اشاره کردید . دستت درد نکنه .راستش چون اطلاعات ما یه مقدارضعیف هست خواستم در ارتباط با تاثیر رطوبت در احتراق ماشین با توجه به رطوبت زیاد در این جا (شمال ) توضیحی در این زمینه بفرمائبد. با سپاس

این تاپیک متونه اطلاعات مختصر اما مفیدی به شما در مورد سوخت و احتراق بدهد:
سوخت و احتراق ، چگونگی احتراق در سوختهای جامد و مایع و گاز، اکسیداسیون سوخت (http://acoforum.org/showthread.php?p=19177)

مثالی از همون تاپیک:

ب- نحو ی احتراق
احتراق:
احتراق اکسایش سریع است، به اندازه ای سریع که گرمای واکنش قسمت نسوخته سوخت را روشن نگه می دارد و شعله یا سوختن را پیوسته برقرار نگه می دارد. چشم ما به ما می گوید که چوب ، زغال سنگ و بنزین می سوزند. اما به بیان دقیق ، هیچ چیزی نمی سوزد، مگر به صورت گاز باشد، وقتی زغال سنگ ، چوب یا بنزین را می سوزانیم ، در حقیقت گاز حاصل از این جامدها یا مایعات را می سوزانیم.

با توجه به شمع می توان این گفته را اثبات کرد. موم جامد نمی سوزد موم مذاب اطراف فتیله نیز نمی سوزد. اما بخار حاصل از این موم مذاب ،هنگامی که از فتیله بالا می رود و به شعله می رسد می سوزد و گرمای بیشتری تولید می کند، تا لایه بعدی موم را ذوب و تبخیر کند.
بنابراین شمع می سوزد زیرا فتیله موم مذاب را می مکد، آن را تبخیر می کند، و چنانکه گفته شد، بخار موم برا اثر گرما شعله ور می شود.

و این قسمت:هوای اضافی لازم برای سوختن کامل :
مقدار هوای لازم برای سوختن کامل هر سوخت را می توان بر اساس ترکیب سوخت به طور نظری محاسبه کرد، اما، باید عملا هوای بیشتری به داخل کوره وارد کنیم تا از رسیدن اکسیژن به کلیه عناصر قابل احتراق سوخت برای احتراق کامل مطمئن شویم.

خوب من متخصص نیستم دوست عزیز و یک شیمیدان و یا مهندس مکانیک و.. می تواند بهتر کمک کند
اما مسلما جایی که رطوبت درون هوا زیادتر است و موتوری درون سوز بنزینی هم در حال فعالیت است مسلما وقتی هوا در درون موتور گرم و متراکم میشه اون رطوبت به صورت بخار باعث عدم ترکیب دقیق سوخت و هوا می شود و درصدی از اکسیژن مورد نیاز جایش را به بخار آب می دهد در نتیجه با درصدی شاید کم اما تاثیرگذاری باعث افت کیفیت قدرت موتور شده و اصطلاحا موتور خوب نفس نمی کشد
به هرحال برای هر آب و هوائی خودروئی مناسب همان آب و هوا طراحی شده است
مثال
اکثر اتوموبیلهای روسیه بنزین سوز هستند
حتی خودروهای باری و تریلی
چون در سرمای شدید روسیه گازوییل حالت ژله و روغنی به خود می گیرد و بخوبی توسط انژکتور به داخل موتور پاشیده نمی گردد
پس شرایط زیستی روسیه تعیین می کند که موتورهای بنزین سوز کارآمدتر از موتورهای گازوئیل سوز باشد

احتمالا با دانش کمی که دارم این مورد که بخار آب و رطوبت فراوان در هوای موجود در اطراف ما هم می تواند عامل مهمی در احتراق ناقص خودرو و عدم دسترسی راننده به نهایت توان خودرو باشد

سپاس
مارشال

تندر LP
06-16-2010, 01:36 PM
از دوستان عزیز ، کسی با 206 تیپ 5 یا صندوقدار v8 کورس گذاشته؟ خیلی مشتاق نتیجه اش رو بدونم.ممنون

سید محمد زراره
06-16-2010, 04:20 PM
با v8 که نه ولی من پسر عموم v9 داره ولی راضی به انجام اینکار نمیشه

فکر کنم از عاقبتش میترسه

Renault
06-16-2010, 06:35 PM
از دوستان عزیز ، کسی با 206 تیپ 5 یا صندوقدار v8 کورس گذاشته؟ خیلی مشتاق نتیجه اش رو بدونم.ممنون

آره واسه منم جالبه چون 206 تیپ 5 و 6(!) تنها رقیب لوگان هستند، البته SD رو نمیدونم ولی با توجه به وزنش فکر نکنم خطری محسوب شه...:d

تندر LP
06-16-2010, 06:47 PM
خیلی برام جالب که کسانی که sd V8 دارن با وجود برچسب انرژی که روی شیشه جلو نصب شده ، قدرت موتور برای صندوقدار 78 کیلو وات و برای تندر 83 کیلو وات و با این همه باز هم در صحبت هاشون کل کل میکنن. ضمنا هر اسب بخار حدود 0.735 کیلووات
اگه دوستان تجربه کورس داشتن خیلی عالی میشد.

tondar90
06-16-2010, 07:22 PM
همین تاپیک پست 7

امیر مسعود
06-19-2010, 03:23 PM
بچه ها چند دقیقه پیش یک کورس اساسی با یک پرشیا سفید و 206 تیپ 5 به گفته خود صاحبش تو اتوبان ستاری به سمت پونک انداختم کاش دوربین بود و این صحنه زیبا رو ظبط میکرد اول پرشا از من عقب بود شل کردم به من برسه ولی ازم جلو افتاد 2 3 متر بعد اتوبان یکمقدار شلوغ بودمجبور شد سرعتش رو کم کنه بهش رسیدم تازه کل کل شروع شد بازم به دلیل شلوغی اون از من جلو افتاد بعد ناگهان از 4 به 3 یه معکوس دادم اگر بدانید چه اتشفشانی زیر این کاپوت تندر خوابیده;) گرفتمش 206 هم به جمع ما اضافه شد پرشیا که سوت شد نوبت 206 تیپ 5 شد اونم پا به پای من میامد ولی به محض اینکه من دنده رو از 3 به 4 دادم ایشون هم سوت شدن:p و هر کاری کرد به من نرسید دنده 2 و 4 تندر خیلی قوی جالب رسیدیم پشت چراغ قرمز هر دوی راننده ها میگفتند ماشینت تقویت و نمی خواستند به پذیرند که دوری 206 و پرشیا و امسال اینها مثل سمند و جی ال ایکس تموم شده بچه ها من کل کل زیاد میندازم تا حالا این ماشین منو همیشه سربلند کرده دمش گرم زنده باد رنو:d
:cool:

yan7mbi
08-15-2010, 06:05 PM
با سلام خدمت تمامی دوستان
کلا عادت دارم زیاد کورس میندازم تجربه کورس انداختن با پرشیا و 206 و سمند و... رو دارم و البته خودم با پراید بودمو سوسک شدن چون تمامی تجربه هام تو شهر بودنو اتوبان های شلوغ تهران.ولی l90که ماشین بابامه و منم واقعا دوسش دارمو سوار بودم به سمت قزوینو هیچ خودرویی تا قزوین جلو تر از من نرفت فقط یه 206 که از شکل وشمایلش مطمئن بودم تیپ 5 تا سرعت 170 باهام میامد ولی وقتی به 190 رسیدم دیگه جرات کل کل نداشت سرعتشو پایین آوردو تا عوارضی ندیدمش خسته شده بودم عوارض قزوین وایسادم که برام ویسادو شروع کر از تعریفو تمجید از این خودرو واقعا بی رقیبه.در ضمن دنده 5 لوگان شتاب خوبی داره نسبت به ماشینای هم رنج قیمتش.;)

LOGAN
08-15-2010, 11:10 PM
این هم به خاطر تکنولوژی خوب به کار گرفته شده در پیشرانه اش است .

امیر مسعود
08-16-2010, 12:57 PM
دوستانی که تندر 90 برج 4 به بعد گرفتن ایا از شتاب ماشینشون راضی هستند

کامبیز محمودزاده
08-16-2010, 01:02 PM
بچه ها چند دقیقه پیش یک کورس اساسی با یک پرشیا سفید و 206 تیپ 5 به گفته خود صاحبش تو اتوبان ستاری به سمت پونک انداختم کاش دوربین بود و این صحنه زیبا رو ظبط میکرد اول پرشا از من عقب بود شل کردم به من برسه ولی ازم جلو افتاد 2 3 متر بعد اتوبان یکمقدار شلوغ بودمجبور شد سرعتش رو کم کنه بهش رسیدم تازه کل کل شروع شد بازم به دلیل شلوغی اون از من جلو افتاد بعد ناگهان از 4 به 3 یه معکوس دادم اگر بدانید چه اتشفشانی زیر این کاپوت تندر خوابیده;) گرفتمش 206 هم به جمع ما اضافه شد پرشیا که سوت شد نوبت 206 تیپ 5 شد اونم پا به پای من میامد ولی به محض اینکه من دنده رو از 3 به 4 دادم ایشون هم سوت شدن:p و هر کاری کرد به من نرسید دنده 2 و 4 تندر خیلی قوی جالب رسیدیم پشت چراغ قرمز هر دوی راننده ها میگفتند ماشینت تقویت و نمی خواستند به پذیرند که دوری 206 و پرشیا و امسال اینها مثل سمند و جی ال ایکس تموم شده بچه ها من کل کل زیاد میندازم تا حالا این ماشین منو همیشه سربلند کرده دمش گرم زنده باد رنو:d
:cool:
مسعودجان کورس با سمند با موتور tu5 به نظرت کی سرتره ؟ سمند یا لوگان؟

سید محمد زراره
08-16-2010, 01:27 PM
قاعدتا باید لوگان سرتر باشه

رضا میرجعفریان
08-16-2010, 01:27 PM

مسلما برنده بی چون وچرا ال 90 چون
قدرت پیشرانش بیشتره وزنش سبکتره گیربکسش نرمتره

yan7mbi
08-16-2010, 02:39 PM
دوستانی که تندر 90 برج 4 به بعد گرفتن ایا از شتاب ماشینشون راضی هستند

با سلام خدمت دوست گلمون آقا مسعود
لوگانمومن تحویل اردیبهشت از شتابش راضیام ولی پشت لوگانای دیگه نشستم ولی مصرف سوخت لحضه ایم از 8.2 پلیین تر نیاد شایدecu این ماشینا دست کاری شده
عضر می خوام سوالتون بابت چی بود؟:cool:

LOGAN
08-16-2010, 03:06 PM

قدرت پیشرانه اش که بیشتر نیست.

اما تکنولوژیش جدید تر است.

LOGAN
08-16-2010, 03:15 PM

قدرت پیشرانه اش که بیشتر نیست.

اما تکنولوژیش جدید تر است.

کامبیز محمودزاده
08-17-2010, 10:58 AM
قاعدتا باید لوگان سرتر باشه
یعنی قدرت 110 اسبی موتور tu5 در مقابل 105 اسبی لوگان کم میاره ؟

tondar90
08-17-2010, 11:48 AM
در صورتی که وزن خودرو بیشتر باشه،موتور یه ماشین دیگه نصب شده باشه حتما کم میاره

رضا میرجعفریان
08-17-2010, 12:02 PM

سلام دوست عزز
در بحث کورس فاکتورهای متعددی دخیل است مانند موتور -گیربکس -سیستم سوخت رسانی و....
بنابراین تنها موتور نمیتواند معیار باشد

امیر مسعود
08-17-2010, 12:39 PM
مسلم که ال 90 چون سمند با موتور tu5 درست مصرفش کم میشه ولی به علت سنگین بودنش کم میاره و اون موتور هم نمیتونه کاری بکنه من نشستم پشت سمندی که موتورشtu5 بوده ولی به نظرم سمند با موتور 1.8 خیلی بهتره تاtu5;)

Salmani
08-17-2010, 01:31 PM
همونطور که دوستان اشاره کردن.
من هم اضافه میکنم که شما نسب اسب بخار به وزن رو حساب کنید تا بعد.

کامبیز محمودزاده
08-19-2010, 09:14 AM
ممنون از دوستان عزیز . راستش از یکی از آشناها که سمند TU5 داشت شنیدم و خیلی ابراز رضایت می کرد حالا نمیدونم شاید می خواسته موتور 16 سوپاپ سمندشو به رخ من بکشه یا چیزه دیگه !! من هم شک کردم چوم سمند ماشینه خیلی سنگینیه شاید موتور و گیربکس tu5 وزنش نسبت به سمند 1800 سی سی کم باشه .

LOGAN
08-19-2010, 10:35 PM
این پیشرانه اساسا برای این خودرو طراحی نشده است.

Renault Logan
09-27-2010, 06:26 PM
دوستان سلام
ماشین دچار مشکلی هست که الان خدمتتون میگم . دیدم این تایپیک ماشالله همه ماشیناشون پر شتابه گفتم اینجا مطرح کنم
تو دیاگ بعد از تعویض ،رو شمع شماره 1 و3 و 4 خطای miss wire یعنی اشکال در شمع و یا کوئل زد که باز نمایندگی گفت که تو همه ال90 ها این خطا هست:eek: و این خطا خطایی است که رو ecu افتاده و بجز با پاک کردن و دوباره برنامه ریزی کردن ecu از بین نمیره و مشکلی هم برای موتور پیش نمیاد :eek:حتی روحساب آشنایی و اینکه به من ثابت کنه مشکلی نیست یکی از کوئل هارو برای تست ابتدا با یک کوئل نیم سوز تعویض کرد که موتور بدجوری ریپ میزد و بد کار میکرد سپس این دفعه با یک کوئل نو تعویض کرد و دوباره دیاگ زد که باز همون خطا ها بود ( که من فکر میکنم اشکال کار از همینجاست )
با همه این تفاسیر تو این 2-3 ماه اخیر چند بار در یک اتوبان خواستم تاپ اسپید رو تست کنم که متاسفانه با کمال تعجب میبینم که تا سرعت 140 رو بخوبی پر میکنه از 140 تا 160 به زور و با مکث 1 دقیقه ای پر میکنه و باز در کمال تعجب درست بر روی 160 ثابت باقی میمونه و دیگه تحت هیچ شرایطی بالاتر نمیره .
به نمایندگی مراجعه کردم (آشتا هستن) با دیاگ کامل همه پارامتر هارو چک کرد هیچ مشکلی نداشت . به نمایندگی سپردم استعلام بگیره میگن هیچ مشکلی نیست و سرعت نهایی این خودرو همین 160 کیلومتر هست .:eek:
در سر بالایی ها هیچ مشکلی نداره ولی درکل اون شتابیو که دوستان تست کردند و من انتظارشو دارم رو نداره ، تو زمان کولر گیری که اصلا جون نداره و بیشتر مواقع تو دنده عقب خاموش میکنه . با این تفاسیر مطمئنم که تو کورس انداختن ،سمند و پژو که سهله حتی پراید هم از من جلو بیوفته چه تو شتاب اولیه چه تو سرعت نهایی چون یکبار یکی از دوستان که پراید داره راحت 180 رو پر کرد .
تو ترافیک ها به محض معطل شدن بیشتر از 10 دقیقه ماشین بدجوری گرم میکنه و بازم افت توان پیدا میکنه و با لرزش شروع به حرکت میکنه .
مصرف سوخت بالاست و اکثرا با تک استارت روشن نمیشه .

سلام دوستان
بنده این پست رو حدودا 4 ماه پیش ارسال کردم و مشکلو مطرح کردم و بعضی از دوستان عزیز بنا به لطف و محبتشون نظرشون رو اعلام کردند .
تو این مدت هم خودم خیلی پیگیر بودم از طریق نامه نگاری با رنو پارس و پارس خودرو .
بخاطر همین مشکل و لطف و کمک یکی از دوستان عزیز همین فروم با نام کاربری MAHDI-TONDAR (جناب باقریان) بالاخره موفق به کشف مشکل موتور شدم که جا داره همینجا از ایشون کمال تشکر و سپاسگذاری رو داشته باشم که این چنین دوستانه و صمیمانه به بنده در حل مشکل کمک بزرگی کردند .
قضیه ازین قراره که طبق نظر کارشناس فنی رنو پارس در طی نامه ، مشکل ماشین ما رو یا از نیم سوز شدن کوئل ها دانستند و یا از رد کردن تسمه تایم به اندازه یکی - دو دنده .
که با هماهنگی با دوست عزیز و بزرگوار جناب باقریان به نمایندگی مراجعه کردیم ، ابتدا تصمیم بر این شد که اول با تعویض سری هر 4 تا کوئل ببینیم مشکل برطرف میشه یا نه و اگه نشد اونوقت به سراغ تسمه تایم بروند .
مشکل اینجا بود کوئل اصلی شرکتی ال90 با مارک beru که ساخت آلمان هست مدتیست بسیار کمیاب شده و در بازار آزاد هم نیست اگر هم باشد به قیمت 2 برابر قیمت شرکتیش .
کوئل متفرقه هم در دسترس نبود .
این شد که با لطف بزرگ دوست عزیزم کوئل های ماشین ایشون روی ماشین بنده و کوئل های ماشین بنده روی ماشین ایشون برای تست بسته شد .
تا 3 روز رفتیم برای تست که مشاهده شد دقیقا تمام مشکلاتی که موتور ماشین ما داشت (در بالا ذکر شده) منتقل شده روی ماشین ایشون .اینجا بود که مشکل مشخص شد .فقط مشکل اینجابود که کوئل beru گیر نمیومد .این شد که ما شرمنده ایشون شدیم و کوئلشون نزدیک به 1 هفته روی ماشین ما بود تا اینکه بعد از 1 هفته گشتن بطور خیلی اتفاقی و شانسی در یک نمایندگی کوئل beru اصلی شرکتی رو با قیمت باور نکردنیه دونه ای 39 تومان با گارانتی 1 ساله سایپا گیر آوردم و تعویض کردم و کوئل های ایشون رو خدمتشون بر گردوندم .
عرایضم طولانی شد .
خواستم فقط مجددا از جناب باقریان عزیز (MAHDI-TONDAR) تشکر ویژه کنم بابت لطف و محبتشون نسبت به بنده و هم اعلام کنم دوستانی که مشکل و علائم موتور ماشین بنده رو دارند حتما به کوئل هاشون مشکوک باشند .
تا سال 87 کوئل های مورد استفاده روی لوگان ها با مارک valeo بود که سر کلاهک این کوئل ها یک درپوش قهوه ای رنگ داره (این کوئل از بدترین و بی کیفیت ترین نوع کوئل هست و در زمان کوتاهی از استفاده از ماشین یا میسوزه یا نیم سوز میشه (گفته کارشناس فنی چند نمایندگی و چند تن از دوستانی که کوئلشون ازین نوع بود و نیم سوز شده بود و به درد بنده دچار شده بودند )
خوشبختانه از سال 88 از کوئل های با مارک Eldor ساخت ترکیه با برچسب سبز رنگ در سر کلاهک اونها و یا کوئل beru ساخت آلمان که سرش هیچ برچسبی نداره و یکدست مشکی هست استفاده میشه روی لوگان ها .
کوئل های بسیار زیادی برای لوگان وجود داره متاسفانه . تنها کوئل های اصل که ژله ای هستند (سر کلاهک کوئل ژله ای هست و این نوع کوئل ها نیم سوز نمیشن و بعد از 60000 کیلومتر کارکرد میسوزند ) کوئل های Beru و Eldor هستند . Eldor که اصلا توسط کمپانی به بازار داده نمیشه دنبالش نگردید نیست . beru به بازار داده میشه که قیمتش 39 تومان هست دونه ای .
مشکل ماشین حل شد خدارو شکر و دیگر هیچ خطایی در قسمت شمع ها مشاهده نمیشود و حرارت موتور نرمال شده- شتابش بالا رفته- مصرف سوختش بسیار پایین اومده(در شهر 8 و در جاده 6 و ترکیبی 7) قبلا بالای 9-10 بود .
فقط هنوز تاپ اسپیدشو تست نکردم ببینم بیشتر از 160 میره ی نه .البته فکر نکنم این کارو انجام بدم چون وقتی این مشکلات حل شده حتما اون مشکل هم حل شده . شایدم انجام دادم باید یک اتوبان خلوت و ایمن و عاری از پلیس گیرم بیاد .
اینم عکس جعبه کوئل ها هست :
http://www.acopart.org/upload/ACO-516/s_kooel109285810.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-516/kooel109285810.jpg)
شاد باشید .

Esmaily
09-27-2010, 06:33 PM
درود
من نمایشگاه امسال واسه تیونینگ تو آزادی که با پسرداییم آقا سعید رفته بودیم یه مدل شمع دیدم که خیلی جالب بود و هر دستش واسه لوگان 60.000 تومان بود و توی شتاب اولیه خیلی موثر بود.
جا داشت که ایجا بگم

Renault Logan
09-27-2010, 06:46 PM
درود
من نمایشگاه امسال واسه تیونینگ تو آزادی که با پسرداییم آقا سعید رفته بودیم یه مدل شمع دیدم که خیلی جالب بود و هر دستش واسه لوگان 60.000 تومان بود و توی شتاب اولیه خیلی موثر بود.
جا داشت که ایجا بگم

دوست عزیز داستان کوئل خودروی بنده رو حتما خوندین .
بنده تازه کسی بودم که هیچ فشاری به ماشین نمیارم و شمع ها رو حتی زودتر از 20000 کیلومتر عوض کردم و همیشه از شمع فابریک خود رنو استفاده کردم این بلا سر کوئل اومد .
عرضم اینه کوئل لوگان خیلی حساس به شمع هست . هر شمع غیر از شمع استاندارد استفاده کنید (منظورم همون تک الکتروده بودن هست) درسته شتاب و مصرف سوختتون میره بالا ولی فشاری 2 برابر به کوئل وارد میکنه و عمر کوئل شما رو نصف میکنه و به مشکلات بنده دچار میشید .
شاد باشید .

MAHDI-TONDAR
09-28-2010, 06:34 PM
سلام دوستان
بنده این پست رو حدودا 4 ماه پیش ارسال کردم و مشکلو مطرح کردم و بعضی از دوستان عزیز بنا به لطف و محبتشون نظرشون رو اعلام کردند .
تو این مدت هم خودم خیلی پیگیر بودم از طریق نامه نگاری با رنو پارس و پارس خودرو .
بخاطر همین مشکل و لطف و کمک یکی از دوستان عزیز همین فروم با نام کاربری MAHDI-TONDAR (جناب باقریان) بالاخره موفق به کشف مشکل موتور شدم که جا داره همینجا از ایشون کمال تشکر و سپاسگذاری رو داشته باشم که این چنین دوستانه و صمیمانه به بنده در حل مشکل کمک بزرگی کردند .
قضیه ازین قراره که طبق نظر کارشناس فنی رنو پارس در طی نامه ، مشکل ماشین ما رو یا از نیم سوز شدن کوئل ها دانستند و یا از رد کردن تسمه تایم به اندازه یکی - دو دنده .
که با هماهنگی با دوست عزیز و بزرگوار جناب باقریان به نمایندگی مراجعه کردیم ، ابتدا تصمیم بر این شد که اول با تعویض سری هر 4 تا کوئل ببینیم مشکل برطرف میشه یا نه و اگه نشد اونوقت به سراغ تسمه تایم بروند .
مشکل اینجا بود کوئل اصلی شرکتی ال90 با مارک beru که ساخت آلمان هست مدتیست بسیار کمیاب شده و در بازار آزاد هم نیست اگر هم باشد به قیمت 2 برابر قیمت شرکتیش .
کوئل متفرقه هم در دسترس نبود .
این شد که با لطف بزرگ دوست عزیزم کوئل های ماشین ایشون روی ماشین بنده و کوئل های ماشین بنده روی ماشین ایشون برای تست بسته شد .
تا 3 روز رفتیم برای تست که مشاهده شد دقیقا تمام مشکلاتی که موتور ماشین ما داشت (در بالا ذکر شده) منتقل شده روی ماشین ایشون .اینجا بود که مشکل مشخص شد .فقط مشکل اینجابود که کوئل beru گیر نمیومد .این شد که ما شرمنده ایشون شدیم و کوئلشون نزدیک به 1 هفته روی ماشین ما بود تا اینکه بعد از 1 هفته گشتن بطور خیلی اتفاقی و شانسی در یک نمایندگی کوئل beru اصلی شرکتی رو با قیمت باور نکردنیه دونه ای 39 تومان با گارانتی 1 ساله سایپا گیر آوردم و تعویض کردم و کوئل های ایشون رو خدمتشون بر گردوندم .
عرایضم طولانی شد .
خواستم فقط مجددا از جناب باقریان عزیز (MAHDI-TONDAR) تشکر ویژه کنم بابت لطف و محبتشون نسبت به بنده و هم اعلام کنم دوستانی که مشکل و علائم موتور ماشین بنده رو دارند حتما به کوئل هاشون مشکوک باشند .
تا سال 87 کوئل های مورد استفاده روی لوگان ها با مارک valeo بود که سر کلاهک این کوئل ها یک درپوش قهوه ای رنگ داره (این کوئل از بدترین و بی کیفیت ترین نوع کوئل هست و در زمان کوتاهی از استفاده از ماشین یا میسوزه یا نیم سوز میشه (گفته کارشناس فنی چند نمایندگی و چند تن از دوستانی که کوئلشون ازین نوع بود و نیم سوز شده بود و به درد بنده دچار شده بودند )
خوشبختانه از سال 88 از کوئل های با مارک Eldor ساخت ترکیه با برچسب سبز رنگ در سر کلاهک اونها و یا کوئل beru ساخت آلمان که سرش هیچ برچسبی نداره و یکدست مشکی هست استفاده میشه روی لوگان ها .
کوئل های بسیار زیادی برای لوگان وجود داره متاسفانه . تنها کوئل های اصل که ژله ای هستند (سر کلاهک کوئل ژله ای هست و این نوع کوئل ها نیم سوز نمیشن و بعد از 60000 کیلومتر کارکرد میسوزند ) کوئل های Beru و Eldor هستند . Eldor که اصلا توسط کمپانی به بازار داده نمیشه دنبالش نگردید نیست . beru به بازار داده میشه که قیمتش 39 تومان هست دونه ای .
مشکل ماشین حل شد خدارو شکر و دیگر هیچ خطایی در قسمت شمع ها مشاهده نمیشود و حرارت موتور نرمال شده- شتابش بالا رفته- مصرف سوختش بسیار پایین اومده(در شهر 8 و در جاده 6 و ترکیبی 7) قبلا بالای 9-10 بود .
فقط هنوز تاپ اسپیدشو تست نکردم ببینم بیشتر از 160 میره ی نه .البته فکر نکنم این کارو انجام بدم چون وقتی این مشکلات حل شده حتما اون مشکل هم حل شده . شایدم انجام دادم باید یک اتوبان خلوت و ایمن و عاری از پلیس گیرم بیاد .
اینم عکس جعبه کوئل ها هست :

http://www.acopart.org/upload/ACO-516/s_kooel109285810.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-516/kooel109285810.jpg)
شاد باشید .
سلام علیرضا جان
انجام وظیفه است . کار خاصی انجام ندادیم .
فقظ خیلی خوشحالم که بالاخره مشکل ماشین شما ختم به خیر شد و ودراین کاربنده هم به نوبه خودم در حد توان خود درخدمت شما بودم .
یه حسن خوبی که این ماشین شما برام من و دیگر دوستان سایت داشت اینه که این ماجرای شما یه تجربه خوبی برای همه ما شد بخصوص مشخص شدن بی کیفیتی این کوئل های مارک valeo .مطمئناً دوستانی زیادی این کوئل روی ماشین اونها وصله و ممکنه این مشکلات و علائمی که شما فرمودید روی ماشین خودشون هم داشته باشند و این یک تجربه مفید و خوبی میتونه برای همه باشه .
خود من شاهد بودم که شما چقدر دنبال این قضیه بودید و چه حدس و گمانهای که راجبع ماشین شما میزندند ( بحث رد کردن تسمه تایم و...) که خوشبختانه با پیگیری های زیاد و بی وقفه تونستید اونو حل کنید .

Renault Logan
09-29-2010, 04:52 AM
سلام علیرضا جان
انجام وظیفه است . کار خاصی انجام ندادیم .
فقظ خیلی خوشحالم که بالاخره مشکل ماشین شما ختم به خیر شد و ودراین کاربنده هم به نوبه خودم در حد توان خود درخدمت شما بودم .
یه حسن خوبی که این ماشین شما برام من و دیگر دوستان سایت داشت اینه که این ماجرای شما یه تجربه خوبی برای همه ما شد بخصوص مشخص شدن بی کیفیتی این کوئل های مارک valeo .مطمئناً دوستانی زیادی این کوئل روی ماشین اونها وصله و ممکنه این مشکلات و علائمی که شما فرمودید روی ماشین خودشون هم داشته باشند و این یک تجربه مفید و خوبی میتونه برای همه باشه .
خود من شاهد بودم که شما چقدر دنبال این قضیه بودید و چه حدس و گمانهای که راجبع ماشین شما میزندند ( بحث رد کردن تسمه تایم و...) که خوشبختانه با پیگیری های زیاد و بی وقفه تونستید اونو حل کنید .

سلام مجدد خدمت دوست عزیز و بزرگوارم .
سپاسگذار این همه لطف و محبت شما هستم .
این محبت شما فراموش شدنی نیست .
همانطور که فرمودید واقعا خیلی این مشکل منو اذیت کرد و خیلی سر پیدا کردنش وقت صرف کردم ، البته 1-2 بار دیگه داشتم نا امید میشدم ولی بخاطر علاقه زیادم به لوگان دست نکشیدم و پیگیریو ادامه دادم . البته اگه لطف شما نبود فکر کنم هرگز گره این مشکل باز نمیشد .
به هر حال برای خود بنده تجربه بسیار گران بهایی هست . امیدوارم برای دوستان مفید واقع بشه .
مجددا سپاسگذارم .
شاد باشید .

mohammad_sadegh
11-17-2010, 10:06 PM
امروز بعد از ماه ها از پشت چراغ قرمز یه 0 تا 100 با یک عدد پرشیا زدیم.به اندازه نصف ماشین زدمش.
این در حالی هست که دیسک و صفحه دقیقا 130 هزار تا کارکرده ولی ماشین کماکان پرشتاب هست.

Salmani
11-17-2010, 10:16 PM
امروز بعد از ماه ها از پشت چراغ قرمز یه 0 تا 100 با یک عدد پرشیا زدیم.به اندازه نصف ماشین زدمش.
این در حالی هست که دیسک و صفحه دقیقا 130 هزار تا کارکرده ولی ماشین کماکان پرشتاب هست.
یکم ماشین کم کار باشه پارس رو تو شتاب اوله خیلی عال جا میزاره که ما رو جلو بعضی ها سرفراز کرده...

Danial
11-18-2010, 02:52 AM
سلام مجدد خدمت دوست عزیز و بزرگوارم .
سپاسگذار این همه لطف و محبت شما هستم .
این محبت شما فراموش شدنی نیست .
همانطور که فرمودید واقعا خیلی این مشکل منو اذیت کرد و خیلی سر پیدا کردنش وقت صرف کردم ، البته 1-2 بار دیگه داشتم نا امید میشدم ولی بخاطر علاقه زیادم به لوگان دست نکشیدم و پیگیریو ادامه دادم . البته اگه لطف شما نبود فکر کنم هرگز گره این مشکل باز نمیشد .
به هر حال برای خود بنده تجربه بسیار گران بهایی هست . امیدوارم برای دوستان مفید واقع بشه .
مجددا سپاسگذارم .
شاد باشید .
دوست عزيز اگه ميشه لطف كن و و مشكلاتي رو كه با اين كوئل داشتين رو به صورت نكته اي بگين چون ماشين منم 87 هست(دست دوم خريدم)

Renault Logan
11-18-2010, 03:05 AM
دوست عزيز اگه ميشه لطف كن و و مشكلاتي رو كه با اين كوئل داشتين رو به صورت نكته اي بگين چون ماشين منم 87 هست(دست دوم خريدم)

سلام دوست عزیز
تمام توضیحات و مشکلاتی که برای ماشین بنده پیش اومده بود و دلیلش کوئل های نیم سوز شده بود ، در پست شماره 19 صفحه 2 و پست شماره 31 صفحه 4 همین تایپیک اعلام کردم .
شاد باشید .

Renault Logan
09-19-2011, 09:01 PM
ضمن عرض سلام و وقت بخير خدمت دوستان گرامي
امروز خيلي اتفاقي و در حركت معمولي در ترافيك ، وقتي ترافيك تموم شد و يك ميدان داشت ،ميدان رو كه رد كرديم ، وارد اتوبان شدم ، ماشين تو دنده 3 بود و سر گاز ، يك پروتن جنتو كه يك زن و مرد سوارش بودند ، خيلي بد راه ميرفت يعني هي تو ترافيك لاين عوض ميكرد و هي ترمز بيجا ميگرفت ، خلاصه حسابي رفه بود روي اعصاب ، خيلي خودمو كنترل كردم ولي ديگه نشد كه نشد ، با يك لايي ازش زدم جلو تو ترافيك و افتادم جلوش ، چند بار خواست لاين عوض كنه نگذاشتم ، هم خيلي عصباني بودم و اعصابمو خرد كرده بود هم كمي ميترسيدم چون حال و حوصله شر و دردسر رو ندارم .
ميدان رو كه رد كرديم ديدم تو آينه پشت منه و آقا بهش برخورده بوده كه بهش راه ندادم ، آقا من با همون دنده 3 سر گاز ، گاز رو تخته كردم ، جنتو ، هم اومد كنارم (با خانمش بود تازه) ، آقا هرچي دور موتور لوگي ميرفت بالا موتور بي صدا تر و نرم تر ميشد ، هرچي جنتو ميرفت بالا دور موتورش ، يك صداي قار قار بسيار بدي ميداد ، پيش خودم گفتم حتما كورس رو ميبازم و مياد جلوم رو ميگيره و دعوا ميشه ، ولي ...
اژدهايي كه زير درب موتور لوگي تو اين 3 سال خوابيده بود ،طوري بيدار شد كه تو اين 3 سال همچين قدرتي رو تجربه نكرده بودم ، البته صبح رفتم بنزين سوپر زدم ،بنزينش بد بو نبود (فكر كنم بخاطر كيفيت خوب بنزين بود كه قدرتش زياد شده بود)
جنتو خودشو كشت ، دل و جيگر موتورش داشت درميومد (شيشه پايين بود صداي موتورشو ميشنيدم)
ولي در كمال ناباوري لوگي جون تو دنده 3 با دور موتور 4000 به اندازه نصف ماشين از جنتو جلو افتاد ، وقتي همون دنده 3 رو تا 6000 پر كردم ، جنتو كاملا عقب افتاد ، طرف داشت از تعجب شاخ درمياورد :d
دنده 3 رو دادم 4 كه ديگه كاملا تو آينه ديده ميشد ، هرچي كرد برسه بهم نتونست ، به خيال خودش ميخواست بياد جلوم رو بگيره و دعوا راه بندازه ، اينقدر امروز هم شانس آوردم هم كيفور شدم .;):rolleyes:
فكر نميكردم جنتو از لوگان عقب بيوفته .
تو دنده 3 دور موتور 6000 ، چسبيده بودم به صندلي ، از بس كه شتاب ماشين زياد بود .
خلاصه امروز كاري كردم كه هم روي لوگان سوارا رو سفيد كردم ;)، هم طرف اين كورس رو هيچوقت يادش نميره و افسوس ميخوره كه چرا رفته جنتو خريده .:d
موفق باشيد .

ناصر
09-19-2011, 09:42 PM
منم چند روز پیش داشتم تو جاده ی نازلوی ارومیه میرفتم که یه موقعیت کورس برام اتفاق افتاد... توضیح بدم که ابتدای این جاده معمولا خیلی شلوغه ولی چون بعدش چندتا دوربرگردون و مسیر فرعی برای جاده های دیگه داره این مسیر زود خلوت میشه...تو اون قسمتی که شلوغه من داشتم تو لاین سرعت میرفتم و جلوی ماشین کلی ترافیک بود...پشت سرمن هم یه سمند سورن بود که معلوم بود راننده اش از اون بی فرهنگاست چون هی بوق میزد منم اشاره میکردم که بابا جلو رو نمی بینی کیپ تا کیپ ماشینه..؟!!!:confused: خلاصه دیدم حریف این نمیشم به هزار زحمت کشیدم کنار بهش گفتم بیا رد شو... آقا رفت و افتاد جلوی ما رفتیم و رفتیم تا رسیدیم به جایی که مسیر خلوته.. جاتون خالی من پامو گذاشتم رو گاز و رفتم پشت سرش حالا بوق نزن کی بزن...:p آقا اینم راه نمیداد...:confused: یه جایی تو پیچ دیگه مجبورش کردم بکشه کنار ، حالا همینجوری داشتم کنارش میرفتم و هی برمیگشتم بهش نگاههای تحقیرآمیز میکردم... یهو دیدم پاشو گذاشت رو گاز منم همینکارو کردم... رفتیم رو دنده 4 و و سرعت 110-120 دیدم روش کم نمیشه... منم فقط یخورده گاز میدادم ، آقا خلاصه من رفتم رو دنده 5 و گاز دادم دیگه نمیدونم سرعتم چقدر بود ازش زدم جلو و هرچی زور میزد نمیتونست بهم برسه....صدای نابود شدن موتورش را به وضوح داشتم میشنیدم....;)
هیچی دیگه همین تموم شد...:d

Pooya Dacia
09-19-2011, 09:51 PM
امروز خيلي اتفاقي و در حركت معمولي در ترافيك ، وقتي ترافيك تموم شد و يك ميدان داشت ،ميدان رو كه رد كرديم ، وارد اتوبان شدم ، ماشين تو دنده 3 بود و سر گاز ، يك پروتن جنتو كه يك زن و مرد سوارش بودند ، خيلي بد راه ميرفت يعني هي تو ترافيك لاين عوض ميكرد و هي ترمز بيجا ميگرفت ، خلاصه حسابي رفه بود روي اعصاب ، خيلي خودمو كنترل كردم ولي ديگه نشد كه نشد ، با يك لايي ازش زدم جلو تو ترافيك و افتادم جلوش ، چند بار خواست لاين عوض كنه نگذاشتم ، هم خيلي عصباني بودم و اعصابمو خرد كرده بود هم كمي ميترسيدم چون حال و حوصله شر و دردسر رو ندارم .
ميدان رو كه رد كرديم ديدم تو آينه پشت منه و آقا بهش برخورده بوده كه بهش راه ندادم ، آقا من با همون دنده 3 سر گاز ، گاز رو تخته كردم ، جنتو ، هم اومد كنارم (با خانمش بود تازه) ، آقا هرچي دور موتور لوگي ميرفت بالا موتور بي صدا تر و نرم تر ميشد ، هرچي جنتو ميرفت بالا دور موتورش ، يك صداي قار قار بسيار ضايعي ميداد ، پيش خودم گفتم حتما كورس رو ميبازم و مياد جلوم رو ميگيره و دعوا ميشه ، ولي ...
اژدهاي زير درب موتور لوگان خوابيده بود كه تو اين 3 سال همچين قدرتي رو تجربه نكرده بودم ، البته صبح رفتم بنزين سوپر زدم ،بنزينش بد بو نبود (فكر كنم بخاطر بنزين بود كه قدرتش زياد شده بود)
جنتو خودشو كشت ، دل و جيگر موتورش داشت درميومد (شيشه پنجره باز بود صداي موتورشو ميشنيدم)
ولي در كمال ناباوري لوگي جون تو دنده 3 با دور موتور 4000 به اندازه نصف ماشين از جنتو جلو افتاد ، وقتي همون دنده 3 رو تا 6000 پر كردم ، جنتو كاملا عقب افتاد ، طرف داشت از تعجب شاخ درمياورد :d
دنده 3 رو دادم 4 كه ديگه كاملا تو آينه ديده ميشد ، هرچي كرد برسه بهم نتونست ، به خيال خودش ميخواست بياد جلوم رو بگيره و دعوا راه بندازه ، اينقدر امروز هم شانس آوردم هم كيفور شدم .
تو دنده 3 دور موتور 6000 ، چسبيده بودم به صندلي ، از بس كه شتاب ماشين زياد بود .
خلاصه امروز كاري كردم كه هم روي لوگان سوارا رو سفيد كردم ، هم طرف اين كورس رو هيچوقت يادش نميره و افسوس ميخوره كه چرا رفته جنتو خريده .
موفق باشيد .
رو کاغذ بازم برگه برنده دست لوگانه
توان وزنی هر دو ماشین رو که حساب کردم
جنتو با 92
لوگان با 94 پیروزه میدانه

Mehran Renault
09-19-2011, 10:02 PM
منم چند روز پیش داشتم تو جاده ی نازلوی ارومیه میرفتم که یه موقعیت کورس برام اتفاق افتاد... توضیح بدم که ابتدای این جاده معمولا خیلی شلوغه ولی چون بعدش چندتا دوربرگردون و مسیر فرعی برای جاده های دیگه داره این مسیر زود خلوت میشه...تو اون قسمتی که شلوغه من داشتم تو لاین سرعت میرفتم و جلوی ماشین کلی ترافیک بود...پشت سرمن هم یه سمند سورن بود که معلوم بود راننده اش از اون بی فرهنگاست چون هی بوق میزد منم اشاره میکردم که بابا جلو رو نمی بینی کیپ تا کیپ ماشینه..؟!!!:confused: خلاصه دیدم حریف این نمیشم به هزار زحمت کشیدم کنار بهش گفتم بیا رد شو... آقا رفت و افتاد جلوی ما رفتیم و رفتیم تا رسیدیم به جایی که مسیر خلوته.. جاتون خالی من پامو گذاشتم رو گاز و رفتم پشت سرش حالا بوق نزن کی بزن...:p آقا اینم راه نمیداد...:confused: یه جایی تو پیچ دیگه مجبورش کردم بکشه کنار ، حالا همینجوری داشتم کنارش میرفتم و هی برمیگشتم بهش نگاههای تحقیرآمیز میکردم... یهو دیدم پاشو گذاشت رو گاز منم همینکارو کردم... رفتیم رو دنده 4 و و سرعت 110-120 دیدم روش کم نمیشه... منم فقط یخورده گاز میدادم ، آقا خلاصه من رفتم رو دنده 5 و گاز دادم دیگه نمیدونم سرعتم چقدر بود ازش زدم جلو و هرچی زور میزد نمیتونست بهم برسه....صدای نابود شدن موتورش را به وضوح داشتم میشنیدم....;)
هیچی دیگه همین تموم شد...:d

سلام
پدر بنده سمند سورن داره و كلا شتاب خوبي نداره.
بايد خدمتتون عرض كنم كه چون كامپيوتر هاي سمند ها, 405ها, پارس ها و 206 ها همه چيني شده و سوزن انژكتورها به خاطر پايين اوردن مصرف سوخت تنگتر شده كلا بسيار ماشينهاي تنبل,دير شتاب و بيخود زور بزن شدن
كورس نندازين با اين بيچاره ها, كورس ميزارين مي بينن ماشينشون شتاب نداره افسرده ميشن :d

امیر مسعود
09-19-2011, 10:37 PM
ميدان رو كه رد كرديم ديدم تو آينه پشت منه و آقا بهش برخورده بوده كه بهش راه ندادم ، آقا من با همون دنده 3 سر گاز ، گاز رو تخته كردم ، جنتو ، هم اومد كنارم (با خانمش بود تازه) ، آقا هرچي دور موتور لوگي ميرفت بالا موتور بي صدا تر و نرم تر ميشد ، هرچي جنتو ميرفت بالا دور موتورش ، يك صداي قار قار بسيار ضايعي ميداد ، پيش خودم گفتم حتما كورس رو ميبازم و مياد جلوم رو ميگيره و دعوا ميشه ، ولي ...
اژدهاي زير درب موتور لوگان خوابيده بود كه تو اين 3 سال همچين قدرتي رو تجربه نكرده بودم ، البته صبح رفتم بنزين سوپر زدم ،بنزينش بد بو نبود (فكر كنم بخاطر بنزين بود كه قدرتش زياد شده بود)
جنتو خودشو كشت ، دل و جيگر موتورش داشت درميومد (شيشه پنجره باز بود صداي موتورشو ميشنيدم)
دنده 3 رو دادم 4 كه ديگه كاملا تو آينه ديده ميشد ، هرچي كرد برسه بهم نتونست ، به خيال خودش ميخواست بياد جلوم رو بگيره و دعوا راه بندازه ، اينقدر امروز هم شانس آوردم هم كيفور شدم .
خلاصه امروز كاري كردم كه هم روي لوگان سوارا رو سفيد كردم ، هم طرف اين كورس رو هيچوقت يادش نميره و افسوس ميخوره كه چرا رفته جنتو خريده .
موفق باشيد .

ای شیطون پس بلدی کورس بندازی رو نمیکنی ;) ولی علی جان جنتو اصلان در حد اندازه لوگان نیست نندازین کورس با این ماشینهای بی کیفیت مالزی اخه لوگی کجا و جنتو کجا فقط قیافه داره جنتو ولی از نظر شتاب پرایدم میگیره جنتو رو:d

Renault Logan
09-20-2011, 01:01 AM
رو کاغذ بازم برگه برنده دست لوگانه
توان وزنی هر دو ماشین رو که حساب کردم
جنتو با 92
لوگان با 94 پیروزه میدانه

سلام آقا پويا
شما كه در اين محاسبات وارد هستيد ممكنه يك توضيح مختصر راجع به توان وزني ارائه بفرماييد . ممنون ميشم .
عدد هرچي بيشتر باشه بهتره ؟ آخه توان وزني لوگان 2 تا بيشتر از جنتو هست اينطور كه اعلام كرديد .
با تشكر .

ای شیطون پس بلدی کورس بندازی رو نمیکنی ;) ولی علی جان جنتو اصلان در حد اندازه لوگان نیست نندازین کورس با این ماشینهای بی کیفیت مالزی اخه لوگی کجا و جنتو کجا فقط قیافه داره جنتو ولی از نظر شتاب پرایدم میگیره جنتو رو:d

والا نميخواستم بگم چون ميدونم شما و ساير دوستان ازم ناراحت ميشيد ميگيد آبروي لوگان سوارا رو برده ، من تو اين 3 سال كلا 4 بار خواسته و ناخواسته كورس انداختم كه اين اولين باري هست كه لوگي ما سر افراز در آمده از كورس .
اگه بگم دفعه هاي قبلي از چه ماشينايي باختم كفرت در مياد :rolleyes::o
پارس - 405 - زانتيا ، البته تو كورس با 405 خودم دنده ها رو بد تعويض كردم كه عقب افتادم ولي تو پارس و زانتيا با اينكه دنده رو درست عوض كردم و دور موتور رو هم تا 6000 بردم ولي عقب افتادم از پارس و زانتيا.
اين آخري جنتو برام خيلي تعجب آور بود با توجه به ثابقه تنبلي كه از لوگي سراغ دارم .
لوگي 3000 كيلومتر اوليه رو تو شهر آب بندي شده و دنده مرده متاسفانه گه گاه راه رفته . موتور به نظرم تنبل بار اومده ولي مصرفش خوبه .
درسته كه حجم موتور مهم نيست و تكنولوژي مهمه ولي آخه جنتو علاوه بر بيشتر بودن حجم موتور ، از آيروديناميك بسيار بسيار بالاتر از لوگان بهره ميبره .

ali-tondar90
09-20-2011, 11:07 AM
من یه بار با زانتیا تو اتوبان کرج کورس انداختم البته نمی دونم 1800 بود یا 2000.
تو ماشین 2 نفر بودیم و کولرم گرفته بودم که 160 تا رفتم اما زانتیا منو گرفت البته کولرم روشن بود شاید اگر روشن نبود نمی تونست بگیرتم تو آینه همه ماشین ها نقطه شده بودن شانس اوردم پلیس بزرگ راه نبود .

PATRIOT
09-20-2011, 11:10 AM
با احترام به نظر دوستان. ولي به نظر من تا مي‌توانيد از كورس گذاشتن و لجبازي كردن اونم تو سطح شهر دوري كنيد. كار يه مرتبه ميشه و يه عمر پشيموني به همراه داره! بابا تندر هميشه اوله

Amir Reza
09-20-2011, 12:44 PM
سلام
خیلییی عجیبه که من تا حالا این تاپیک رو ندیده بودم !!!
چند ماه پیش اول جاده مشهد- قوچان داشتیم با دوتا از دوستان میرفتیم با ملوس سرعت حدودا 90 یه زانتیا نقره ای اومد پشت سرم شروع کرد به بوق زدن و چراغ دادن من تو باند سرعت بودم تا اومدم بگیرم سمت راست تا یارو بیاد رد شه دیدم از سمت راست اومد سبقت گرفت اومد جلو ما زد رو ترمز !!!
تو اتوبان تو باند سرعت دیوانه کلا مارو نگه داشت !!
بعدتم پاشو گذاشت رو گاز برو که میری !
ما سه نفر بودیم و اون یه نفر گفتم بریم حالشو بگیریم ...
با دنده 2 حدودا 90 تا پر کردم با سه 130 با چهار 160 البته این اعداد رو قبلا یه جا خونده بودم ولی اصلا باورم نمیشد تو دور موتور 64 سه 130 تا بره !!
خلاصه بعد از 10 دقیقه تعقیب و گریز یارو رو گرفتیم و ...
فوقع ما وقع !!!!
ملوس حسابی حال داد بهمون ....

Pooya Dacia
09-20-2011, 12:55 PM
سلام آقا پويا
شما كه در اين محاسبات وارد هستيد ممكنه يك توضيح مختصر راجع به توان وزني ارائه بفرماييد . ممنون ميشم .
عدد هرچي بيشتر باشه بهتره ؟ آخه توان وزني لوگان 2 تا بيشتر از جنتو هست اينطور كه اعلام كرديد .
با تشكر .

سلام
یکی از بهترین راهها واسه این که بفهمیم عملکرد خودرو در چه رنجی قرار دارد محاسبه توان وزنیه و از تقسیم قدرت بر وزن خودرو بدست میاد و هر چه عدد مورد نظر بالاتر باشد عملکرد ماشین بهتر و پر شتاب تر است.
مثلا لوگان با 105 hp و وزن 1115
توان وزنیش میشه 0.094 که عدد مورد نظر ما 94 هست
یه مثال دیگه، مگان 1600 که مشخصات مورد نظری که در اینجا لازم داریم قدرت و وزن خودرو هست
قدرت مگان 1600 طبق مجله کالا یاب 115 hp
وزن 1300
که از تقسیم 115 بر 1300 عدد 0.088 بدست میاد و عدد مورد نظر ما همون 88 هست که نسبت به ال 90 که توان وزنیش 94 هست خیلی پاییه
نمیدونم متوجه شدید یا نه
اگه سوالی بود در خدمتم

Renault Logan
09-20-2011, 02:35 PM
سلام
یکی از بهترین راهها واسه این که بفهمیم عملکرد خودرو در چه رنجی قرار دارد محاسبه توان وزنیه و از تقسیم قدرت بر وزن خودرو بدست میاد و هر چه عدد مورد نظر بالاتر باشد عملکرد ماشین بهتر و پر شتاب تر است.
مثلا لوگان با 105 hp و وزن 1115
توان وزنیش میشه 0.094 که عدد مورد نظر ما 94 هست
یه مثال دیگه، مگان 1600 که مشخصات مورد نظری که در اینجا لازم داریم قدرت و وزن خودرو هست
قدرت مگان 1600 طبق مجله کالا یاب 115 hp
وزن 1300
که از تقسیم 115 بر 1300 عدد 0.088 بدست میاد و عدد مورد نظر ما همون 88 هست که نسبت به ال 90 که توان وزنیش 94 هست خیلی پاییه
نمیدونم متوجه شدید یا نه
اگه سوالی بود در خدمتم

با تشكر از توضيحات شما
به اطلاعات عمومي بنده اضافه شد . اطلاع نداشتم اين موضوع رو
فقط يك سوال پيش اومده برام
توان وزني مگان 1600 كمتر از لوگان هست ولي به خاطر همون 10 اسب بخار بيشتر و سيستم سوپاپ متغيير و زمان دار ، فكر نميكنيد براحتي لوگان رو جا بگذاره ؟
چون سيستم متغيير سوپاپ ، هم مصرف سوخت رو كم ميكنه هم شتاب رو زياد ميكنه هم باعث ميشه خودرو در سرعت هاي بالا بسيار قدرتش بيشتر بشه .
البته بنده كورس با مگان 1600 نداشتم ، شما و ساير دوستاني كه همچين كورسي بين اين دو خودرو داشتند بايد نتيجه كار رو اعلام كنند ببينيم لوگان مگان 1600 رو جا ميگذاره يا مگان ، لوگان رو .

ناصر
09-20-2011, 02:57 PM
امروز تو مسیر دانشگاه متوجه دو تا قضیه شدم:
1- ماشین های شاسی بلندی مثل سانتافه و سوزوکی شتاب گیریشون خیلی ضعیفه....:d:p
2- ماشین هایی مثل پرشیا و glx و slx و سمند و... پیش لوگان سوکس:p ، ببخشید سوسکن.. من داشتم 120 تا میرفتم یه پرشیا بود که اومد از من جلو زد ، اول فکر کردم عجب سرعتی داره و رفت دیگه...بعد با یه معکوس و یخورده گاز دادن ماشین رو تحریک کردم دیدم ای داد بیداد پرشیا موند اون ته آینه :d:eek:

Pooya Dacia
09-20-2011, 04:45 PM
با تشكر از توضيحات شما
به اطلاعات عمومي بنده اضافه شد . اطلاع نداشتم اين موضوع رو
فقط يك سوال پيش اومده برام
توان وزني مگان 1600 كمتر از لوگان هست ولي به خاطر همون 10 اسب بخار بيشتر و سيستم سوپاپ متغيير و زمان دار ، فكر نميكنيد براحتي لوگان رو جا بگذاره ؟
چون سيستم متغيير سوپاپ ، هم مصرف سوخت رو كم ميكنه هم شتاب رو زياد ميكنه هم باعث ميشه خودرو در سرعت هاي بالا بسيار قدرتش بيشتر بشه .
البته بنده كورس با مگان 1600 نداشتم ، شما و ساير دوستاني كه همچين كورسي بين اين دو خودرو داشتند بايد نتيجه كار رو اعلام كنند ببينيم لوگان مگان 1600 رو جا ميگذاره يا مگان ، لوگان رو .

والله منم هنوز قسمت نشده با مگان 1600 تست کنم نمیدونم چرا اینجا تعدادشون یه مقدار کمه حتی تو مسابقات هم ما یدونه مگان نداشتیم
ولی بازم اگه وزنشو در نظر بگیریم فکر نکنم زیاد تو شتاب شاخ باشه شاید تو تاپ اسپید بتونه خوب عمل کنه اما تو شتاب حداقلش تا 100 تا فکر نکنم بتونه کاری کنه البته یه چیز دیگه این که مکانیزم CVVT قدرتش رو فقط تو دورهای بالا نشون میده دقیقا مثل سمند EF7 هستش که تا 120 تا از لوگان عقبه بعد از اون از لوگان جلو میفته البته به آیرودینامیک، ضریب گیربکس و خیلی چیزهای دیگه بستگی داره
حالا من دنبال مگان سوارم ببینم پیدا میشه یه تست باش بزنم تا این ابهامات برطرف بشه

پوریا
12-24-2011, 05:47 PM
با 206 تیپ 5 هم تست کردم .البته تو شهر ! و کار خیلی خطرناکی بود
تقصیر دوستم بود ماشینش رو تازه خریده بود .کنار هم داشتیم میرفتم اینقدر کل کل کرد که ... :d

من تست زیاد با این ماشین انجام میدم ولی خوب همه بیرون شهر و جاده ی خالی مثل این ...
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1676/drag1155346.jpg

Amir Reza
12-24-2011, 06:51 PM
موافقم.لوگان تا 200 تا هم میره و این ثابت شده.گاز دادن و دنده عوض کردن هم که کار سختی نیست !
فقط این تاپیک یه حالت رقابتی ایجاد میکنه.حتی اگه یک نفر هم با خوندن این تاپیک اقدام به سرعت رفتن بکنه ماها مقصریم.
بهتره یه تاپیک بزنیم و در درست رانندگی کردن و خوب راندن رقابت بکنیم.

با 206 تیپ 5 هم تست کردم .البته تو شهر ! و کار خیلی خطرناکی بود
تقصیر دوستم بود ماشینش رو تازه خریده بود .کنار هم داشتیم میرفتم اینقدر کل کل کرد که ... :d

من تست زیاد با این ماشین انجام میدم ولی خوب همه بیرون شهر و جاده ی خالی مثل این ...
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1676/drag1155346.jpg

سلام
اين پست دومتون نقل قول هست يا مال خودتونه ؟!!
اگه اشتباه نكنم تو همين تاپيك خودتون قرار داده بودين درسته ؟!
خيلي جالبه ...
اونموقع هم كه اين عكس ها رو ديدم لذت بردم ...
ولي اقا رطب خورده كي كند منع رطب ؟!!!;)

پوریا
12-25-2011, 02:58 AM
اتفاقا همون موقع که این پست رو میزدم فکر کردم که احتمالا ...
بگذریم.
گفتم که کارخطرناکی بود و پشیمون شدم بعدش.دوباره هم عرض کردم که تست ها رو تو یه جاده متروکه انجام میدم! این یه بار رفیق ناباب اغفالم کرد
شاید من رانندگیم خوب باشه و تصادف نکنم (که با بهترین رانندگی باز هم فقط 50% دست منه) ولی باید به فکر دیگران هم بود.
ممکنه چند نفر دیگه هم از دیدن حرکات من احساساتی بشند و بخوان به نوعی کار من رو تکرار کنند و خدای نکرده مشکلی براشون پیش بیاد.بالاخره ما تو یه جامعه هستیم و کوچکترین رفتار هامون رو بقیه تاثیر داره.
نکته دیگه قانون شکنی هست که برای دیگران عادی میشه.
راننده ها میدونند ، وقتی یه ماشین داره با سرعت عادی تردد میکنه یهو دو نفر مثل ما ! از چپ و راستش با فاصله کم و سرعت زیاد رد میشن نا خود آگاه احساس نا امنی بهش دست میده.
همینطور یه رفتار نابهنجار رو میبینه و توقع داره که با هنجار شکن ها برخورد بشه که چنین اتفاقی نمی افته
به هر حال ببخشید و گفتم که یه بار بود و جو گرفتم ;)

arya
12-25-2011, 05:06 AM
لوگان ای 2 ال پی
کارکرد 5 هزار ایران خودرویی
شرایط اب بندی بهترین وجه
تک سرنشین. سیم گاز کشش اخر
در جاده کفی بعد از چند دقیقه حداکثر سرعت 170
با شیب ملایم خیلی کم بعد از چند دقیقه 180
خب قبول کمی ماشین توی دست نبود ولی خداییش یه بار هم نشد که دلم بریزه.
نمیدونم هرکاری کردم نرفت که نرفت.بنظرم تا 140 ماشین واقعا انفجاریه بخصوص از 110 به بعد ولی یک دفعه انگار یه تخته بزرگ گذاشتی جلوی هوا که سرعتش رو کم میکنه. اگر این ماشین ایرودینامیک بهتری داشت مطمئنم سوختش از اینی هم که هست کمتر میشد و سرعتش و شتابش در سرعتهای بالا بهتر بود
در ضمن بهترین رکوردی که زدم مصرف سوخت میانگین 5.4 ( پنج و چهاردهم) بود در مسافت 220 کیلومتر. میانگین سرعت 82 کیلومتر.البته حدود 40 کیلومتر از جاده دارای شیب و کوهستانی بود.خیلی جالب بود. ولی به مرور بیشتر شد چون سرعتم بیشتر شد. بار اول سرعتم تا 100 هم میرسید.
موفق باشید

Alireza mohammadzadeh
12-25-2011, 11:29 AM
سلام
هفته پيش كه داشتم ميرفتم شمال از اتوبان رشت گفتم بذار يه خورده شتاب ماشين و تست كنم .اول اتوبان رشت قزوين يه 206 تيپ 2 (كه از قبل هم با هم يه خورده بگي نگي كل داشتيم) پرداخت عوارض ما دقيقا همزمان شد بعدش چشمتون روز بد نبينه يه نگاه به هم انداختيم و پا مونو گذاشتيم رو گاز . هر دو 2 نفر سرنشين داشتيم ، به راحتي بدون اينكه زياد به ماشين فشار بيارم ازش جلو افتادم هر كاري كرد نذاشتم ازم جلو بزنه تا 160 تا هم ميرفتيم شانس آوردم پليس نبود.
در شرايط مشابه تو همون جاده سمت بعد از امامزاده هاشم با يه 207 انداختم كه پا به پام ميومد . خوشم اومد از 207 .
با يه سمند و يه 405 هم انداختم اونام به سرنوشت همون 206 دچار شدند

محمد.
02-17-2012, 03:52 PM
اقا امروز فرصتی پیش امد تا کورسی بین ال90 و پارس elxبندازم
پشت چراغ قرمر بودم وقتی سبز شد به طور عادی داشتم میرفتم (توی بزگراه البته)دنده 3 داشتم میرفتم دیدم داره کنارم میگازونه میاد پامو گذاشتم تخته گاز رفتم داشت تمام سعی شو میکرد میکرد که بیاد دور موتور روی 6000رفتم دنده 4 که دیدم نیست:eek:
از توی اینه نگاه کردم دیدم حدود 40 متر باهام فاصله داره
عجب ماشینست این اولین تجربه کورس گذاشتنم بود سوسکش کردم:)

sina_l90
02-24-2012, 10:16 PM
من با زانتیا 2000 انداختم دنده 3 رد کرد منوالبته نه زیاد ...

kiavash
02-25-2012, 02:20 AM
یه چیزی بگم نزنید ها:d
من زیاد از شتاب تندر راضی نیستم....مخصوصا تو دنده 1 و2 تو دنده 3 خوبه ولی تو 4 نه ...
یه 405 پشته سرم بود تو جاده 100تا 110 سرعت داشتم پشته سر همش چراغ میزد هرچی گاز میدادم بازم پشته سرم بود فقط با لایی کشی ازش فاصله گرفتم . البته بنزینه سوپر داشتم ولی 2 خط پر بود.
نا گفته نمونه که بیشتر تو شهر تست کردم در کل رو سفیدم کرده ولی این تجربه ی دوستانو نتونستم تجربه کنم.
بیشتر با ترمزها حال میکنم تا شتاب.:d
یه نکته دیگه هم بگم من تا185 تا رفتم با تندر که واقعا ترسیدم فرمون از 150 به بعد خیلی شل شده بود

Renault Logan
02-25-2012, 02:59 AM
والله منم هنوز قسمت نشده با مگان 1600 تست کنم نمیدونم چرا اینجا تعدادشون یه مقدار کمه حتی تو مسابقات هم ما یدونه مگان نداشتیم
ولی بازم اگه وزنشو در نظر بگیریم فکر نکنم زیاد تو شتاب شاخ باشه شاید تو تاپ اسپید بتونه خوب عمل کنه اما تو شتاب حداقلش تا 100 تا فکر نکنم بتونه کاری کنه البته یه چیز دیگه این که مکانیزم CVVT قدرتش رو فقط تو دورهای بالا نشون میده دقیقا مثل سمند EF7 هستش که تا 120 تا از لوگان عقبه بعد از اون از لوگان جلو میفته البته به آیرودینامیک، ضریب گیربکس و خیلی چیزهای دیگه بستگی داره
حالا من دنبال مگان سوارم ببینم پیدا میشه یه تست باش بزنم تا این ابهامات برطرف بشه

سلام آقا پویا
هنوز قسمت نشده با یک مگان 1600 تست بزنید ببینید نتیجه چی میشه ؟
باید معلوم بشه بالاخره این توان وزنی مگان که 88 هست میچربه به توان وزنی لوگان که 94 هست یا نه .
ممنون

Renault
02-25-2012, 10:25 AM
سلام آقا پویا
باید معلوم بشه بالاخره این توان وزنی مگان که 88 هست میچربه به توان وزنی لوگان که 94 هست یا نه .
ممنون
مگان 1600 رو من تست کردم... ;) در حالت استارت از ایستاده. توی دنده های 1 و 2 مگان یک در و گلگیر عقب هست ولی در دنده 3 به آرامی جبران میکنه و در دنده 4 به آرامی از شما جلو میوفته(البته شرایط راف از نظر وزنی مناسب نبود!)... به نظر میرسه در 400 متر با هم از خط رد میشن.
در شرایط مسابقه البته به نظر نمیرسه مگان 1600 ، لوگان رو شکست بده. در پیست مارپیچ که این احتمال بسیار بیشتر هست که لوگان، مگان رو شکست بده.
در نهایت چه در پیست و چه در مسابقات درگ. برد با لوگان خواهد بود.

متاسفانه لوگان همه چیزش حوبه ، تنها چیزیش که خوب نیست ونمیشه هم درستش کرد آیرودینامیکش هست که اونم یه سری مزایای دیگه رو بهتون داده.

Renault
02-25-2012, 10:48 AM
من با زانتیا 2000 انداختم دنده 3 رد کرد منوالبته نه زیاد ...

بله زانتیا در دنده 3 لوگان رو رد میکنه و خوب خوب هم اختلاف میگیره! البته خوب توقع هم همینطور هست. بالاخره 2000 هست. ولی جالب ابنجاست که لوگان توی دنده های 1 و 2 معجزه میکنه. یعنی تقریبا با همه ماشینهای یه سرو گردن بالا تر از خودش راه میره... و من اینو خیلی دوست دارم.

یه چیزی بگم نزنید ها:d
من زیاد از شتاب تندر راضی نیستم....مخصوصا تو دنده 1 و2 تو دنده 3 خوبه ولی تو 4 نه ...
یه 405 پشته سرم بود تو جاده 100تا 110 سرعت داشتم پشته سر همش چراغ میزد هرچی گاز میدادم بازم پشته سرم بود فقط با لایی کشی ازش فاصله گرفتم . البته بنزینه سوپر داشتم ولی 2 خط پر بود.
نا گفته نمونه که بیشتر تو شهر تست کردم در کل رو سفیدم کرده ولی این تجربه ی دوستانو نتونستم تجربه کنم.
بیشتر با ترمزها حال میکنم تا شتاب.:d
یه نکته دیگه هم بگم من تا185 تا رفتم با تندر که واقعا ترسیدم فرمون از 150 به بعد خیلی شل شده بود

دنده های 1 و 2 لوگان جزو نکات مثبتش به حساب میره و در دنده های 3 به بعد به خاطر درگیر شدن بیشتر فاکتور آیرودینامیک شتابگیری کند تر میشه. یعنی اگر آیرو دینامیک بهتر داشت لوگان دیگر خیلی از ماشینهای یک سرو گردن بالاتر هم حرفی برای گفتن نداشتند!
در مورد نکته پایداری هم لوگان فابریک با توجه به ارتفاع و لاستیک های غیر مناسب و آیرو دینامیکش در سرعت هایی که فرمودید از پایداری مناسبی برخوردار نخواهد بود اما با کاهش ارتفاع و و افزایش پهنای رینگ و لاستیک میتوانید این موضوع رو تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشید اما خوب باید دید این کار ارزشش را دارد یا خیر؟!

اقا امروز فرصتی پیش امد تا کورسی بین ال90 و پارس elxبندازم
پشت چراغ قرمر بودم وقتی سبز شد به طور عادی داشتم میرفتم (توی بزگراه البته)دنده 3 داشتم میرفتم دیدم داره کنارم میگازونه میاد پامو گذاشتم تخته گاز رفتم داشت تمام سعی شو میکرد میکرد که بیاد دور موتور روی 6000رفتم دنده 4 که دیدم نیست:eek:
از توی اینه نگاه کردم دیدم حدود 40 متر باهام فاصله داره
عجب ماشینست این اولین تجربه کورس گذاشتنم بود سوسکش کردم:)

و اما آقا محمد عزیز...
دوست من با یک پارس ELX مدل 83 2 سال هست که قهرمان 1800 هست. کارهایی که رو ماشینش انجام داده یک منبع راگازون در انتها. حذف کاتالیزور. ورودی هوا و 4 تا شمع دنسو ایریدیوم بوده... چند هفته پیش در یک درگ خیابانی با ماکسیمای دنده اتوماتیک تا 4 خودش سپر هاشون از هم رد نشده بود. بسیار ماشین پر شتابی هست و از گیربکس شتابی بسیار خوبی برخوردار هست. حالا نمیدونم مدل های جدیدش گیربکسش عوض شده یا موتورش رو دستکاری کردند. اما اگر مثل قبل باشه و ماشین سر حالی باشه توی دنده 1 چنان اختلافی رو ایجاد میکنه با لوگان که دیگه ترجیح میدید دنده 2 نرید. حالا اون بنده خدا شاید ماشینشون بیمار بوده! یا پارس معمولی بوده و خیلی خوب شبیه ELX درش آورده بودند.
یه سوالی هم که ممکن هست براتون پیش بیاد این هست که لوگان توی 1 و 2 از زانتیا 2000 جلوتر هست حالا چه جوری میشه از پارس ELX عقب بیوفته؟ و پاسخ این گه موتور زانتیا و پارس باهم فرق میکنند حتی گیربکس هاشون هم در مدل های مختلف با هم تا حدودی فرق میکنند. و این مسابقات بارها اتفاق افتاده... حالا یا ماشین این رفیق ما خیلی راه میره یا ماشین اون بنده خدا اصلا راه نمیرفته.
پیشنهاد میکنم در شرایط امن و مناسب اگر زمانی تونستید این درگ رو در شرایط یکسان هم انجام بدید و اینجا بنوسید. شرایط خیابانی شرایط مناسبی نیست. خیلی از رانندگان نمیدونن حتی چگونه پاور شیفت کنند یا حداقل دنده شون رو سریع عوض کنند یا حتی در چه دور موتوری بهینه ی تعویض دندشون هست.
اینو واسه اطلاعات کلی دوستان گفتم...
منتظر تجربیات بعدی دوستان هستیم.
موفق باشید

Mehran Renault
02-25-2012, 11:01 AM
امین جان فکر نمیکنی این اختلاف در دنده 1 و2 لوگان که سریع شتاب میگیره به خاطر اینه که سبک هست و زود پر میشه؟؟؟
به نطر من این موتور ظرفیت گیربکس قویتری داره و همچنان من بر این عقیده هستم که لوگان یه گیرباکس دیگه به غیر از اتومات داره اگه دندهاش بیشتر از این راه برن ماشین های بیشتری رو میشه گرفت
البته این نظر منه وتجربه ام با دو گیرباکس متفاوت که با رنو 5 داشتم گیرباکس فابریک دنده هاش زود پر میشد اما گیرباکس معروف به اروپایی دیرتر پر میشد
یعنی اگه در یک کورس بین 2 تا رنو 5, یک رنو 5 با گیرباکس فابریک میخواست بندازه دنده 3 رنو 5 دیگه با گیرباکس اروپایی میخواست بندازه دنده 2
اختلافش در این حد بود.

Pooya Dacia
02-25-2012, 11:57 AM
سلام آقا پویا
ممنون
سلام آقا علیرضا
متاسفانه هنوز قسمت نشده :o
خودم خیلی دوست دارم که با مگان تست بزنم ولی کسی رو تا حالا پیدا نکردم :rolleyes:
اینجا مگان کمتر پیدا میشه اونایی هم که مگان دارن اکثرا سنشون بالاست (باید یه اهل شتابش رو پیدا کنم) ;)

Amir Reza
02-25-2012, 12:29 PM
سلام :)
در خصوص دنده هاي لوگان بحث شد ، من واقعا از 1 و 2 راضي هستم - البته دنده يك خيلي زود پر ميشه تا ميزني يك باز بايد بري 2 !
ولي در عوض خيلي قدرت داره
دنده 2 هم كه در عرض چند ثانيه شما رو ميرسونه به 95 !:rolleyes:
ولي كلا تا 3 سيستم دنده لوگان رو قبول دارم
از سه كه رد ميشي ميزني 4 انگار ديگه ماشين نفس نداره
شما هرچي بيشتر گاز ميدي ميل ماشين به سرعت گرفتن كمتر ميشه :confused:
نسبتش هم اصلا جالب نيست
مثلا شما با پرايد دنده 4 تو دور 3000 تقريبا به 120 ميرسيد ولي با لوگان بايد تقريبا تا 4000 پر كنيد
همون طور كه قبلا هم برام توضيح داديد ميدونم اين به خاطر قدرتي بودن گريبكس لوگان هست ....
ولي كاش حداقل 6 دنده ميبود ...
اينجوري كيلومتر چسبوندن يكم خيلي (!) سخت شده ! :d
-------
در مورد پژو پارس هم خدمتتون عرض كنم تا حالا دو سه باري كل انداختم ملوس سرفرازمون كرده !
يكي از بچه ها پارس داره زنگ زدم بهش امروز اصولي و دقيق تست ميكنيم خدمتتون عرض ميكنم ...

Renault
02-25-2012, 01:55 PM
امین جان فکر نمیکنی این اختلاف در دنده 1 و2 لوگان که سریع شتاب میگیره به خاطر اینه که سبک هست و زود پر میشه؟؟؟
به نطر من این موتور ظرفیت گیربکس قویتری داره و همچنان من بر این عقیده هستم که لوگان یه گیرباکس دیگه به غیر از اتومات داره اگه دندهاش بیشتر از این راه برن ماشین های بیشتری رو میشه گرفت
البته این نظر منه وتجربه ام با دو گیرباکس متفاوت که با رنو 5 داشتم گیرباکس فابریک دنده هاش زود پر میشد اما گیرباکس معروف به اروپایی دیرتر پر میشد
یعنی اگه در یک کورس بین 2 تا رنو 5, یک رنو 5 با گیرباکس فابریک میخواست بندازه دنده 3 رنو 5 دیگه با گیرباکس اروپایی میخواست بندازه دنده 2
اختلافش در این حد بود.

الان من نفهمیدم منظورتون چیه بالاخره... آره دنده های لوگان میتونست سرعتی تر باشه ولی خوب هر چی سرعتی تر شتاب کمتر! من همینو ترجیح میدم. ترجیح میدادم ماشینم 170 تا بیشتر راه نمیرفت ولی تا 170 رو خیلی سریع پر میکرد. من شتاب برام خیلی مهم تر هست تا تاپ اسپید. منظورتون از گیربکس قویتر ، سرعتی تر بود به نظرم :d

سلام :)
در خصوص دنده هاي لوگان بحث شد ، من واقعا از 1 و 2 راضي هستم - البته دنده يك خيلي زود پر ميشه تا ميزني يك باز بايد بري 2 !
ولي در عوض خيلي قدرت داره
دنده 2 هم كه در عرض چند ثانيه شما رو ميرسونه به 95 !:rolleyes:
ولي كلا تا 3 سيستم دنده لوگان رو قبول دارم
از سه كه رد ميشي ميزني 4 انگار ديگه ماشين نفس نداره
شما هرچي بيشتر گاز ميدي ميل ماشين به سرعت گرفتن كمتر ميشه :confused:
نسبتش هم اصلا جالب نيست
مثلا شما با پرايد دنده 4 تو دور 3000 تقريبا به 120 ميرسيد ولي با لوگان بايد تقريبا تا 4000 پر كنيد
همون طور كه قبلا هم برام توضيح داديد ميدونم اين به خاطر قدرتي بودن گريبكس لوگان هست ....
ولي كاش حداقل 6 دنده ميبود ...
اينجوري كيلومتر چسبوندن يكم خيلي (!) سخت شده ! :d
-------
در مورد پژو پارس هم خدمتتون عرض كنم تا حالا دو سه باري كل انداختم ملوس سرفرازمون كرده !
يكي از بچه ها پارس داره زنگ زدم بهش امروز اصولي و دقيق تست ميكنيم خدمتتون عرض ميكنم ...

خواهش میکنم در مورد تجربتون ، لطفا مدل کامل ماشین دوستتون رو هم بیان کنید و شرایط یکسانتون رو هم بفرمایید مثل وزن راننده ها و وضعیت باک و از این جور مسائل...لطفا بین اسم پارس و پارس ELX هم تفاوت قائل باشید تا دوستان اشتباه نکنند چون پارس معمولی در همه شرایط مغلوب لوگان خواهد شد.

Mehran Renault
02-25-2012, 03:24 PM
بله امین جان منظورم گیرباکس سرعتی هست قبلا هم در این مورد با هم صحبت کردیم
من اصلا خوشم نمیاد توی جاده با دنده 5 روی سرعت 110 تا دور موتور بالای 3000 و نزدیک به 3500 باشه
حداقل میتونستن 6دنده جلو بکنندش. همیشه من به صورت نا خوداگاه توی جاده میخواستم بزارم دنده 6 اما یادم میومد که این ماشین 5 دنده جلو بیشتر نداره:o
اگه اون گیرباکس که من میگم روش بود توی جاده و سرعت بالا هم دور موتور پایین تری داشتی هم مصرف کمتر
حالا هم که همچین چیزی اینجا نیست و گیر نمیاد,بیخیال از بحث اصلی منحرف شدیم
افکار من فقط در حد یه رویاست.:rolleyes:

kiavash
02-27-2012, 01:45 AM
دنده های 1 و 2 لوگان جزو نکات مثبتش به حساب میره و در دنده های 3 به بعد به خاطر درگیر شدن بیشتر فاکتور آیرودینامیک شتابگیری کند تر میشه. یعنی اگر آیرو دینامیک بهتر داشت لوگان دیگر خیلی از ماشینهای یک سرو گردن بالاتر هم حرفی برای گفتن نداشتند!
در مورد نکته پایداری هم لوگان فابریک با توجه به ارتفاع و لاستیک های غیر مناسب و آیرو دینامیکش در سرعت هایی که فرمودید از پایداری مناسبی برخوردار نخواهد بود اما با کاهش ارتفاع و و افزایش پهنای رینگ و لاستیک میتوانید این موضوع رو تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشید اما خوب باید دید این کار ارزشش را دارد یا خیر؟!

نقل قول:
در کل شتاب گیری لحظه ای تندر اصلا جالب نیست...
از نظره ارتفاع هم زیاد کاره جالبی نیست چون ار نظره من یکی از بهترین خصوصیاته تندر اینه که نیمه suv به حساب میاد و از خودروهای دیگه یه سر و گردن بالاتری .... ولی بنده لاستیکهای تندرم 205 هست...

Amir Reza
03-08-2012, 04:21 PM

خواهش میکنم در مورد تجربتون ، لطفا مدل کامل ماشین دوستتون رو هم بیان کنید و شرایط یکسانتون رو هم بفرمایید مثل وزن راننده ها و وضعیت باک و از این جور مسائل...لطفا بین اسم پارس و پارس ELX هم تفاوت قائل باشید تا دوستان اشتباه نکنند چون پارس معمولی در همه شرایط مغلوب لوگان خواهد شد.
با درود دوباره !
خب اونروز ما رفتیم و اون تست رو انجام دادیم , خدمتتون عرض میکنم :
ملوس من که خدمت همه آشناست , متولد فروردین 89 با 30 هزار کارکرد !
که اونروز باکش پر بود
ماشین دوستم پارس (ساده !) هستش مدل 88 با 8 هزار کارکرد ( ماشین اصلیش چیز دیگه س ) که اونروز باکش نصفه بود
هر دو ماشین با دو سرنشین بود تقریبا با وزن های برابر
لاستیک های من بارز بی کیفیت - مال دوستم 16 اینچی با لاستیک 215
اول که سه دو یک ... گفته شد من حواسم نبود و دور موتور روی 5000 بود و این باعث شد پارس راه بیفته بره و من سرجام همینجوری درجا بچرخم ! :d
علامت دادم برگشت و دوباره شروع کردیم !
اینبار دور موتور رو روی 2500 تنظیم کردم تا هرزگردی به حداقلش برسه
بازم هرزگردی داشت لاستیک ها ولی همون اول ازش جلو افتادم
دنده یک رو پر کردم زدم 2 که اینجوری فاصله م بیشتر شد باهاش وقتی با سرعت 85 زدم 3 تقریبا اندازه یه ماشین ازم عقب بود !
با سه 125 تا رفتم و سریع دنده رو به 4 تغییر دادم و پارس همچنان عقب بود
ولی انگار کم کم داشت بهم میرسوند خودشو ...
سرعتم به 150 که رسید دوستم دقیقا کنارم بود - زد دنده 5 و آروم از کنارم ردشد !:confused:
منم زدم 5 و همچنان پدال گاز به ته چسبیده شده بود !
با این که هیچ بادی نبود ولی قشنگ میشد حس کرد هوا جلوی حرکت ملوس رو میگیره ...
فکر نمیکردم دوستم 180 بیشتر بره - گفتم حتما میگیرمش ...
یه موقع نگاه کردم دیدم رسیدم به 205 ( خدا کنه آقا مهدی نبینه !)
خیلی زودتر از دفعه های قبلی به تاپ اسپید لوگان رسیدم ولی متاسفانه تاپ اسپید پارس از لوگان بیشتر هستش ... :o
این بود که مثل یه راننده محتاط راهنما رو زدم و خیلی با احتیاط کنار اتوبان توقف کردم !:p
اما اون دوستم که انگار حس پرواز بهش دست داده بود رفت و چند کیلومتر جلو تر توسط برادران محترم پلیس به دام افتاد !:p:d ( آی حال کردم !)
و اینجوری شد که با دو تا ماشین رفتیم و با ملوس 4 نفری برگشتیم ! :d
حالا شما بگید بردم - باختم ؟! چی شد ؟!
اگه 0-تا 100 بخواهیم بگیریم که کلش رو خوابوندم عجیب !
400 متر هم باز جلو بودم
دنده 1 -2 -3 -4 هم تقریبا پیروز میدان ملوس من بود !
ولی آخرش ...
نمیدونم - شاید اگه ارت خورده بود ملوس بهتر میرفت ...
ولی در کل پارس سوسکه در برابر لوگان !
( یه چیز دیگه : همون اوایل کار یه 206 خودش رو قاطی ماجرا کرد که 10 ثانیه بعد از اشتباهی که کرده بود پشیمون شد ! :p)
در آخر عذر خواهی میکنم عرایضم طولانی شد ...
تا درودی دوباره بدرود !;)

L90
03-08-2012, 04:34 PM
با درود دوباره !
که اونروز باکش پر بود
ماشین دوستم پارس (ساده !) هستش مدل 88 با 8 هزار کارکرد ( ماشین اصلیش چیز دیگه س ) که اونروز باکش نصفه بود
اول که سه دو یک ... گفته شد من حواسم نبود و دور موتور روی 5000 بود و این باعث شد پارس راه بیفته بره و من سرجام همینجوری درجا بچرخم ! :d
دنده یک رو پر کردم زدم 2 که اینجوری فاصله م بیشتر شد باهاش وقتی با سرعت 85 زدم 3 تقریبا اندازه یه ماشین ازم عقب بود !
سرعتم به 150 که رسید دوستم دقیقا کنارم بود - زد دنده 5 و آروم از کنارم ردشد !:confused:
خیلی زودتر از دفعه های قبلی به تاپ اسپید لوگان رسیدم ولی متاسفانه تاپ اسپید پارس از لوگان بیشتر هستش ... :o
این بود که مثل یه راننده محتاط راهنما رو زدم و خیلی با احتیاط کنار اتوبان توقف کردم !:p
اما اون دوستم که انگار حس پرواز بهش دست داده بود رفت و چند کیلومتر جلو تر توسط برادران محترم پلیس به دام افتاد !:p:d ( آی حال کردم !)
400 متر هم باز جلو بودم
ولی آخرش ...
( یه چیز دیگه : همون اوایل کار یه 206 خودش رو قاطی ماجرا کرد که 10 ثانیه بعد از اشتباهی که کرده بود پشیمون شد ! :p)

سلام اميررضا خان

متاسفانه تندر تو سرعت بلا به خاطر نبود آيروديناميك خيلي بد عمل ميكنه ولي به قول شما تو 0 تا 100 واقعا محشره اينو من موقعي كه سر چهار راه به خاطر چراغ قرمز مي ايستم و شروع به حركت ميكنم تجربه كردم ;)

مسلما اگر ارتفاع داشتين مطمئنا برار ميتونستين باشين و حتي برتري داشتين و از اين هم نيايد گذشت كه ماشين دوستتون ارتفاع زده بودن

ولي ازمن به شما نصيحت با تندر يا ماشين ديگه همچين كاري نكنيد تو اتوبان يا اگر جايه مخصوص به خودش باشه كه متاسفانه تو ايران وجود نداره

موفق باشيد

Renault
03-08-2012, 07:29 PM
با درود دوباره !
که اونروز باکش پر بود
400 متر هم باز جلو بودم
ولی آخرش ...
خب تجربه بسیار جالبی بود... ممنونم که شرایط کامل رو بیان کردید. بله لوگان شما با توجه به شرایطش و حتی بدون توجه به شرایطش برتر میدان بوده شک نکنید. خودرو هایی مثل 206 تیپ 2 و 3 ، پارس هر نمونه 8 سوپاپش ، 405 و ریو و اینها هیچ حرفی برای گفتن ندارن حتی قلقلک هم نمیکنن لوگان رو. اما 206 تیپ 5 مدل های 7.4.4 از رقبای اصلی لوگان هست و البته پارس ELX که یک سرو گردن بالاتر از لوگان هست به خاطر توان موتور و البته گیربکس شتابیش (قدیما شتابی بود) لوگانی که ارتفاع خورده باشه خیلی بهتر عمل میکند اما بازهم تو سرعت های یالا آیرودینامیکش اذیت خواهد کرد به هر حال لوگان در پیست، خیابان های شهر و البته درگ 400 متر از ماشینهای بالا جلو تر خواهد بود و این مسلم هست.
ممنون موفق باشید

Amir Reza
03-08-2012, 07:41 PM
سلام اميررضا خان

متاسفانه تندر تو سرعت بلا به خاطر نبود آيروديناميك خيلي بد عمل ميكنه ولي به قول شما تو 0 تا 100 واقعا محشره اينو من موقعي كه سر چهار راه به خاطر چراغ قرمز مي ايستم و شروع به حركت ميكنم تجربه كردم ;)

مسلما اگر ارتفاع داشتين مطمئنا برار ميتونستين باشين و حتي برتري داشتين و از اين هم نيايد گذشت كه ماشين دوستتون ارتفاع زده بودن

ولي ازمن به شما نصيحت با تندر يا ماشين ديگه همچين كاري نكنيد تو اتوبان يا اگر جايه مخصوص به خودش باشه كه متاسفانه تو ايران وجود نداره

موفق باشيد
بله متاسفانه وجود نداره ...
چه کنیم ؟!

خب تجربه بسیار جالبی بود... ممنونم که شرایط کامل رو بیان کردید. بله لوگان شما با توجه به شرایطش و حتی بدون توجه به شرایطش برتر میدان بوده شک نکنید. خودرو هایی مثل 206 تیپ 2 و 3 ، پارس هر نمونه 8 سوپاپش ، 405 و ریو و اینها هیچ حرفی برای گفتن ندارن حتی قلقلک هم نمیکنن لوگان رو. اما 206 تیپ 5 مدل های 7.4.4 از رقبای اصلی لوگان هست و البته پارس ELX که یک سرو گردن بالاتر از لوگان هست به خاطر توان موتور و البته گیربکس شتابیش (قدیما شتابی بود) لوگانی که ارتفاع خورده باشه خیلی بهتر عمل میکند اما بازهم تو سرعت های یالا آیرودینامیکش اذیت خواهد کرد به هر حال لوگان در پیست، خیابان های شهر و البته درگ 400 متر از ماشینهای بالا جلو تر خواهد بود و این مسلم هست.
ممنون موفق باشید
خواهش میکنم .
من هم اعتقاد دارم لوگان ریو رو میگیره ولی نمیدونم چرا تو هر فیلمی که دیدم همیشه ریو تو دنده 3 لوگان رو میزنه !:confused:
----------
دوستان 2 تا سوال هم داشتم از حضورتون :
1- بهترین شیوه تعویض دنده در درگ ها و کل های اینجوری چی هستش واسه لوگان ؟!
من خودم بعد از حرکت تا ته گازو میچسپونم - حتی برای تعویض دنده هم گاز رو کم نمیکنم !- و دنده ها رو روی 5800 عوض میکنم البته با سرعت نور این کارو انجام میدم !;):d
2- کسی از هم فرومی های عزیز تا حالا با 207 کل انداخته ؟!

MEHDI - RAD
03-08-2012, 10:35 PM
بله متاسفانه وجود نداره ...
چه کنیم ؟!

خواهش میکنم .
من هم اعتقاد دارم لوگان ریو رو میگیره ولی نمیدونم چرا تو هر فیلمی که دیدم همیشه ریو تو دنده 3 لوگان رو میزنه !:confused:
----------
دوستان 2 تا سوال هم داشتم از حضورتون :
1- بهترین شیوه تعویض دنده در درگ ها و کل های اینجوری چی هستش واسه لوگان ؟!
من خودم بعد از حرکت تا ته گازو میچسپونم - حتی برای تعویض دنده هم گاز رو کم نمیکنم !- و دنده ها رو روی 5800 عوض میکنم البته با سرعت نور این کارو انجام میدم !;):d
2- کسی از هم فرومی های عزیز تا حالا با 207 کل انداخته ؟!

امیر جان یک مدت مسابقات درگ تو یکی از بلوارهای پیست ثامن برگذار میشد که یکبار با ریو دوستم گذاشتم و دقیقا تو دنده 3 یک ماشین عقب بودنش رو جبران کرد و جلو زد .

البته بعد از 400 متر . تو 400 متر من زودتر تموم کردم .

بهترین شیوه واسه درگهای اینچنینی اینه که بگی " که چی !! " و بری پی کارت !

آخه همون یکی دو بار که با اون شدت راه افتادم وجدان درد گرفتم از فشاری که به آنتوان آوردم ! ماشینی که استفاده روزمره میکنی که نباید اینجوری باهاش تا کنی که اونم باهات بد تا کنه !

ولی در کل تو دنده یک که باید قلق دستت بیاد که بدون هرزگردی منتهی با حداکثر توان راه بیوفتی ( فکر نکنم با دور بالاتر از 4000 هزار بدون هرزگردی بشه ) دنده های بعدی هم که حدود همون 5500 تا 5800

Amir Reza
03-08-2012, 11:44 PM
امیر جان یک مدت مسابقات درگ تو یکی از بلوارهای پیست ثامن برگذار میشد که یکبار با ریو دوستم گذاشتم و دقیقا تو دنده 3 یک ماشین عقب بودنش رو جبران کرد و جلو زد .

البته بعد از 400 متر . تو 400 متر من زودتر تموم کردم .

بهترین شیوه واسه درگهای اینچنینی اینه که بگی " که چی !! " و بری پی کارت !

آخه همون یکی دو بار که با اون شدت راه افتادم وجدان درد گرفتم از فشاری که به آنتوان آوردم ! ماشینی که استفاده روزمره میکنی که نباید اینجوری باهاش تا کنی که اونم باهات بد تا کنه !

ولی در کل تو دنده یک که باید قلق دستت بیاد که بدون هرزگردی منتهی با حداکثر توان راه بیوفتی ( فکر نکنم با دور بالاتر از 4000 هزار بدون هرزگردی بشه ) دنده های بعدی هم که حدود همون 5500 تا 5800
بازم میگم چه کنیم مهدی جان ؟!
ما که اونقدری پول نداریم که یه ماشین جدا بگیریم مخصوص این کارامون ...
از طرفی نمیشه این برنامه ها رو ترک کرد ( من اینجوریم !)
بالتر از 4 هزار ؟!! تو همون 2500 هم یه مقدار جزئی تیک آف و هرزگردی داشتم من !:eek:
نه که کیفیت لاستیک های بارز خیلی خوبه ! :p

MEHDI - RAD
03-09-2012, 01:01 AM
بازم میگم چه کنیم مهدی جان ؟!
ما که اونقدری پول نداریم که یه ماشین جدا بگیریم مخصوص این کارامون ...
از طرفی نمیشه این برنامه ها رو ترک کرد ( من اینجوریم !)
بالتر از 4 هزار ؟!! تو همون 2500 هم یه مقدار جزئی تیک آف و هرزگردی داشتم من !:eek:
نه که کیفیت لاستیک های بارز خیلی خوبه ! :p

خوب حداقل از حالت سکون درگ نندازید . مثلا از سرعت 30 کیلومتر دز ساعت استارت کنید . چون اون فشار استارت بدترین لحظه در درگ هستش .

حالا دقیق یادم نیست . البته تو همون دور 4000 هم میشه با بازی کردن با کلاچ مانع هرزگردی شد اما اون هرزگردی در اینصورت تو خود مجموعه کلاچ اتفاق میوفته !

حالا اینبار از 1500 شروع کن :rolleyes:

Pooya Dacia
03-09-2012, 01:04 AM
اول از هر کاری بنظر من سیم گاز که هیچی باید رگلاز باشه کلاچ رو هم بیاریم پایین که بشه سریع و هماهنگ دنده رو عوض کرد.
جنس لاستیک و سایزش هم که خیلی مهمه هر چی لاستیک پهن تر باشه بهتر میشه تو دور بالا استارت زد
سایز هم اگه بیشتر باشه شتاب رو کم میکنه.
هرزگردی هم باید باشه نه خیلی زیاد نه خیلی کم. (تجربی بدست میاد) 2500 بنظرم یه خورده کمه. برای لاستیکهای بارز، البته بسته به نوع اسفالت بهترین دور واسه استارت بین 3000 تا 3500 خوبه (به شرایط بستگی داره)
بعد از اون وضعیت آسفالت رو هم باید در نظر گرفت اگه آسفالت نرم بود(آسفالت صاف) باید سعی بشه هرزگردی کمتر باشه و بلعکس، در مورد دنده عوض کردن هم سریعترین راه همین پاور شیفته دنده ها هم تا 5800 خوبه تقریبا، من خودم رو 6000 دنده میدم بعد از اون هم باید بسپری به ماشین که کارش رو انجام بده البته این بین میشه یه تقلب کوچولو هم انجام داد، واسه بعضی مواقع که داری عقب میفتی یه کوچولو بزنی رو کلاچ (3000 به بالا بهتر جواب میده) یه جورای کمک میکنه
و دیگه چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه
البته واسه بهتر شدنT اینایی که گفتم تجربی و با تمرین بدست میاد

امیر مسعود
03-09-2012, 01:12 AM
به نظر من با ماشین شهری که هیچ گونه شاسی کشی نشده و هیچ1 از استاندارهای کورس انداختن رو نداره هیچ وقت کورس ندازید و جون خودتون و دیگران رو به خطر نندازید اگر دوست دارید کل کل کنید وانرژی خودتون رو خالی کنید خیلی راحت برید کلاسهای اتومبیل رانی ثبت نام کنید و تو پیست زیر نظر مربی خودتون رو خالی کنید این نظر شخصی من :cool:

Amir Reza
03-09-2012, 01:15 AM
خوب حداقل از حالت سکون درگ نندازید . مثلا از سرعت 30 کیلومتر دز ساعت استارت کنید . چون اون فشار استارت بدترین لحظه در درگ هستش .

حالا دقیق یادم نیست . البته تو همون دور 4000 هم میشه با بازی کردن با کلاچ مانع هرزگردی شد اما اون هرزگردی در اینصورت تو خود مجموعه کلاچ اتفاق میوفته !

حالا اینبار از 1500 شروع کن :rolleyes:
قبول دارم خیلی به موتور فشار میاد
ولی ما که نمیخوایم هر روز این کار رو تکرار کنیم ...
بعضی وقت ها فقط برای تست هستش ...
ولی ازین به بعد بیشتر مراعات ملوس رو میکنم ( گناه داره حیونی !!!)
1500 که دیگه نشد درگ مهدی جان

اول از هر کاری بنظر من سیم گاز که هیچی باید رگلاز باشه کلاچ رو هم بیاریم پایین که بشه سریع و هماهنگ دنده رو عوض کرد.
جنس لاستیک و سایزش هم که خیلی مهمه هر چی لاستیک پهن تر باشه بهتر میشه تو دور بالا استارت زد
سایز هم اگه بیشتر باشه شتاب رو کم میکنه.
هرزگردی هم باید باشه نه خیلی زیاد نه خیلی کم. (تجربی بدست میاد) 2500 بنظرم یه خورده کمه. برای لاستیکهای بارز، البته بسته به نوع اسفالت بهترین دور واسه استارت بین 3000 تا 3500 خوبه (به شرایط بستگی داره)
بعد از اون وضعیت آسفالت رو هم باید در نظر گرفت اگه آسفالت نرم بود(آسفالت صاف) باید سعی بشه هرزگردی کمتر باشه و بلعکس، در مورد دنده عوض کردن هم سریعترین راه همین پاور شیفته دنده ها هم تا 5800 خوبه تقریبا، من خودم رو 6000 دنده میدم بعد از اون هم باید بسپری به ماشین که کارش رو انجام بده البته این بین میشه یه تقلب کوچولو هم انجام داد، واسه بعضی مواقع که داری عقب میفتی یه کوچولو بزنی رو کلاچ (3000 به بالا بهتر جواب میده) یه جورای کمک میکنه
و دیگه چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه
البته واسه بهتر شدنT اینایی که گفتم تجربی و با تمرین بدست میاد
کامل و جامع
ممنون ;)
راستی : پاور شیفت رو میشه مختصر توضیح بدید ؟!

به نظر من با ماشین شهری که هیچ گونه شاسی کشی نشده و هیچ1 از استاندارهای کورس انداختن رو نداره هیچ وقت کورس ندازید و جون خودتون و دیگران رو به خطر نندازید اگر دوست دارید کل کل کنید وانرژی خودتون رو خالی کنید خیلی راحت برید کلاسهای اتومبیل رانی ثبت نام کنید و تو پیست زیر نظر مربی خودتون رو خالی کنید این نظر شخصی من :cool:
به نظرم بهترین راه همینی هست که شما گفتین مسعود خان
کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چجوری باید تو این کلاس ها ثبت نام کنم ؟!
اصلا تو مشهد هست ؟!

امیر مسعود
03-09-2012, 01:24 AM
قبول دارم خیلی به موتور فشار میاد
به نظرم بهترین راه همینی هست که شما گفتین مسعود خان
کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چجوری باید تو این کلاس ها ثبت نام کنم ؟!
اصلا تو مشهد هست ؟!

امیر جان تو مشهد نمیدونم ولی تو تهران هست باید به فدراسیون اتومبیل رانی مراجعه بکنی و پس از واریز وجه هم به صورت تئوری و هم عملی تحت اموزش قرار بگیری

Pooya Dacia
03-09-2012, 01:25 AM
پاور شیفت تعویض دنده بدونه رها کردن پدال گاز همین که خدتون انجام دادین
راستی در مورد 206+ هم من تست نکردم ولی پیش بینی میشه چون 745 هستش تو 1 2 3 عقب میفته ولی تو تاپ اسپید شاید بتونه لوگانو بزنه (باید تست بشه)

امیر مسعود
03-09-2012, 01:29 AM
پاور شیفت تعویض دنده بدونه رها کردن پدال گاز همین که خدتون انجام دادین
راستی در مورد 206+ هم من تست نکردم ولی پیش بینی میشه چون 745 هستش تو 1 2 3 عقب میفته ولی تو تاپ اسپید شاید بتونه لوگانو بزنه (باید تست بشه)

پویا جان 206+ یا همون 207 ایرانخودرو مجهز به موتور tu5 هست و چون این موتور برای 206 تیپ 5 طراهی شده و 207 از 206 سنگینتر هست اصلان نمیتونه لوگان رو بگیره

Amir Reza
03-09-2012, 01:32 AM
امیر جان تو مشهد نمیدونم ولی تو تهران هست باید به فدراسیون اتومبیل رانی مراجعه بکنی و پس از واریز وجه هم بهصورت تئوری و هم عملی تحت اموزش قرار بگیری
مسعود جان برای آموزش های عملی خودشون ماشین در اختیار میزارن ؟!!
===============
یه سوال که نمیدونم اینجا جاش هست یا نه : چجوری میشه لوگان رو تقویت کرد که تو تاپ اسپید اینجوری کم نیاره ( بجز ارت زدن که میدونم خیلی تاثیر داره )
تو دنده 5 انگار دور موتور روی 5000 دیگه قفل میشه هرچی گاز میدی بالا نمیره !

امیر مسعود
03-09-2012, 01:37 AM
مسعود جان برای آموزش های عملی خودشون ماشین در اختیار میزارن ؟!!
===============
یه سوال که نمیدونم اینجا جاش هست یا نه : چجوری میشه لوگان رو تقویت کرد که تو تاپ اسپید اینجوری کم نیاره ( بجز ارت زدن که میدونم خیلی تاثیر داره )
تو دنده 5 انگار دور موتور روی 5000 دیگه قفل میشه هرچی گاز میدی بالا نمیره !

امیر جان اینو نمیدونم باید از دوستم بپرسم که داور مسابقات هست بپرسم خبرشو میدم بهت
اما در مورد تقویت که خیلی راه زیاد باید دید چه بودجه ای در نظر میگیرید مثلان یکی از راه های تقویت استفاده از منبع سوپر اسپرینگ که امین جان رو ماشین داره هست این منبع چند اسب به توان ماشین اضافه میکنه 2 استفاده از توربو شارژ فابریک تندر که من بد جوری تو نخشم:d
3 استفاده از فیلتر ریس و......هزارو 1 راه نرفته دیگه

Amir Reza
03-09-2012, 01:43 AM
امیر جان اینو نمیدونم باید از دوستم بپرسم که داور مسابقات هست بپرسم خبرشو میدم بهت
اما در مورد تقویت که خیلی راه زیاد باید دید چه بودجه ای در نظر میگیرید مثلان یکی از راه های تقویت استفاده از مبع سوپر اسپرینگ که امین جان رو ماشین داره هست این منبع چند اسب به توان ماشین اضافه میکنه 2 استفاده از توربو شارژ فابریک تندر که من بد جوری تو نخشم:d
3 استفاده از فیلتر ریس و......هزارو 1 راه نرفته دیگه
ممنون - منتظرم
در مورد این منبع سوپر اسپرینگ خواهش میکنم امین جان یه مقدار برامون بنویسن ..
توربو شارژ فابریک واقعا هست واسه لوگان ؟!!!:eek:
چقدری آب میخوره واسم اگه گیر بیارم ؟!
بله ... هزار راه نرفته مرا میخواند ! کو پولش ! :d

Pooya Dacia
03-09-2012, 01:43 AM
بله منم واسه همین گفتم 745 ولی این دو تا پلت فرم، شاسی و بدنه شون، یکی اند فقط ظاهر 206+ یه مقدار تغییر کرده زیاد فرقی با 206 نداره
به نظر من یه خورده هم آیرو دینامیکش از 206 بهتره

امیر مسعود
03-09-2012, 01:46 AM
ممنون - منتظرم

اره هست منتها تو ایران نه من امارشو گرفتم تو دبی هست تو ترکیه هم هست اگر از دبی بیاری حدود 3/5 ملیون در میاد ولی تو ترکه حدود 2/200 تا 300 البته قیمت 1 ماه پیش

Renault Logan
03-09-2012, 01:51 AM
استفاده از فیلتر ریس و......هزارو 1 راه نرفته دیگه

سلام مسعود جان
در مورد فیلتر ریس صحبت شد که همین فیلتر K&N که الان یک هفته هست که برای لئو خریدم از فیلتر های ریس و اسپرت محسوب میشه .

خواستم بگم که همین یک قلم جنس ، تونست 1 لیتر مصرف سوخت ترکیبی لئو رو بیاره پایین ، از اون طرف شتابشو ببره بالا

دنده ها خیلی سریع تر از گذشته پر میشن و تا چشم رو هم میزارم میبینم دور موتور رفته بالای 3000 ، از اون طرف هم نه اینکه تازه روغن موتور رو عوض کردم و کلا موتور و سیستم اگزوز نو هست ، اصلا بالای 3000 صدای اضافی از موتور تو اتاق نمیاد و تا عقربه رو نبینم متوجه نمیشم که رفته بالای 3000
تا میبینم رفته بالای 3000 درجا پامو از رو گاز بر میدارم .

خلاصه که فوق العاده هست این فیلتر .

Amir Reza
03-09-2012, 01:53 AM
اره هست منتها تو ایران نه من امارشو گرفتم تو دبی هست تو ترکیه هم هست اگر از دبی بیاری حدود 3/5 ملیون در میاد ولی تو ترکه حدود 2/200 تا 300 البته قیمت 1 ماه پیش
الان که فکر میکنم میبینم تندر 180 بیشتر خطر داره مسعود جان ! :p:d
رهرو آنست که آهسته رود !!!
کلا بیخیالش !
حالا این توربو شارژر تقریبا چند اسب اضافه میکنه ؟!
یعنی 0-100 تقریبا چقدر کم میشه ؟!

امیر مسعود
03-09-2012, 01:56 AM
الان که فکر میکنم میبینم تندر 180 بیشتر خطر داره مسعود جان ! :p:d
رهرو آنست که آهسته رود !!!
کلا بیخیالش !
حالا این توربو شارژر تقریبا چند اسب اضافه میکنه ؟!
یعنی 0-100 تقریبا چقدر کم میشه ؟!

والا 105 اسب فعلی رو به 140 اسب تبدیل میکنه ولی 0تا 100 رو نمیدونم تست نکردم:d اینشالله به زودی

Renault
03-09-2012, 11:45 AM
ممنون - منتظرم
امان از دست مسعود... :d
منبع سوپراسپرینت ایتالیا. برند بسیار مشهوری هست. من برای لوگان پیدا نکردم فابریکشو تو ایران ولی واسه مگان 1600 داره ولی خوب هزینه وارد کردن 1 دونش سر به فلک میکشد. من مدلی رو بستم که رو 206 تیپ 5 میبندن. فابریک 206 هست. توری های داخلش فولاد ضد زنگ هست و لوله خروجیش مثل باقی منبع های اسپرت مستقیم هست اما چیزی که متمایزش میکنه کیفیت ساختش هست و صدا گیریش. همه منبع های اسپرت ارزان 80-100 تومنی توی بازار صدای ماشین رو شدیدا افزایش میدن اما به جرات میتونم بگم سوپراسپرینت با منبع فابریک تنها یک پرده صداش متفاوت هست و اسپرت تر میکنه. من استوکش رو از رو یه 206 باز کردیم و تروتمیز و سالم بود من 8-9 ماه پیش خریدمش 240 تومن!
موفق باشید

امیر مسعود
03-31-2012, 07:25 PM
دوستان عزیز سروران گرامی یک فیلم هست که کورس انداختن بین 206 تیپ 5 ال 90 و پرشیا هست که میزارم دانلود کنید و لذت ببرید چه میکنه این لوگان:d حجم فایل 9.14 مگابایت پسوند فایل flv

کورس انداختن تندر 90 و 206 تیپ 5 و پرشیا معمولی 1800 Download File (http://uploadkon.ir/uploads/adf645c3e4ceeb3c59da6f7b308c1455.flv)

Bagheri
03-31-2012, 10:05 PM
دوستان عزیز سروران گرامی یک فیلم هست که کورس انداختن بین 206 تیپ 5 ال 90 و پرشیا هست که میزارم دانلود کنید و لذت ببرید چه میکنه این لوگان:d حجم فایل 9.14 مگابایت پسوند فایل flv

کورس تندر 206 تیپ 5 و پرشیا Download File (http://uploadkon.ir/uploads/adf645c3e4ceeb3c59da6f7b308c1455.flv)

فـــوق العـــــاده بود :eek:
دستت درد نکنه امیر مسعود جان ، واقعاً لذت بردم :cool:
صحبت پارس نبود اصــلاً ، اما 206 چه سوســک شد :d

امیر مسعود
03-31-2012, 10:25 PM
فـــوق العـــــاده بود :eek:
دستت درد نکنه امیر مسعود جان ، واقعاً لذت بردم :cool:
صحبت پارس نبود اصــلاً ، اما 206 چه سوســک شد :d

خواهش میکنم جناب باقری این فیلم توسط دوستم تو پیست گرفته شده تقدیم به بچه های اکو:d

Renault Logan
03-31-2012, 11:06 PM
خواهش میکنم جناب باقری این فیلم توسط دوستم تو پیست گرفته شده تقدیم به بچه های اکو:d

مسعود جان سلام
ممنون از این کلیپ زیبا
ولی یک چیزی ذهن منو درگیر کرده
اگه لوگان تو دور دوم جلو افتاد چرا نتونست تو همون دور اول از 206 جلو بیوفته .
به نظرم راننده 206 کمی مشکوک میزنه .
نه به اون جلو بودنش نه به اون همه عقب افتادنش تو دور آخر

Renault
04-01-2012, 12:26 AM
مسعود جان سلام
ممنون از این کلیپ زیبا

توی پیست باید منتظر فرصت بود و اینکه حریفت اشتباه کنه. اگر بدون اشتباه بره و بخوای فقط به توانایی های ماشینت متکی باشی کار خیلی سخت میشه بین 206 و لوگان... اما لوگان به خاطر گاز سیمیش و اینکه دنده های 1 و 2 فوق العاده شتابی داره تو پیستی با اینهمه پیچ های پی در پی مسلما 206 رو شکست میده. تازه این دور هاش کم بود فکر کن اگر مثلا 30 دور بود لوگان 2 بار 206 رو میگرفت :d از حق نگذریم راننده لوگان راننده خوبی بود و اینکه پارس اون وسط نخودی بود! این پارس معمولی بود دیگه؟! مسعود جان؟! اگر ELX بود باید بگم رانندش شدیدا تعطیلات تشریف داشتن.
مرسی مسعود جان.
یه نکته ای رو هم بگم 206 بخاطر ضریب تراکمش توان موتورش 5 اسب از لوگان بیشتره و فکر میکنم یمقداری هم سبک تر باشه. 206 تیپ 5 قدیمی(7.4.4) در آستانه خرکت ممکنه اندکی عقب بیوفته ولی تو 3 که ضریب آیرودینامیک شدیدا درگیر میشه لوگان رو پشت سر خواهد گذاشت.

مسعود تو فکرم ایده های تیونینگیمون که امکانش تو ایران هست رو توی یه تاپیک بیایم بنویسیم. مطمئنم بحث گرمی میشه و کلی هم طرفدر پیدا میکنه.
باید هماهنگیهاشو با راوبط عمومی آکو فروم انجام بدیم و یا علی بگیم. آکو فروم یه تاپیک تیونینگ کم داره. دیگه خسته شدیم از بس درباره موتور فابریک حرف زدیم ;)

امیر مسعود
04-01-2012, 08:57 AM
مسعود جان سلام
ممنون از این کلیپ زیبا

علی جان اگر دقت کرده باشی بچه ها طوری ماشینها رو چیدن که تندر با یکمقدار فاصله عقب تر از همه هست اصلان مشکوک نیست خیالت راحت تندر 90 همیشه سر بلنده:cool:

محمد.
04-01-2012, 10:34 AM
تندر سالاره اینو که هممه میدونن :d
مرسی مسعود جان لذت بردیم

امیر مسعود
04-01-2012, 10:05 PM
توی پیست باید منتظر فرصت بود و اینکه حریفت اشتباه کنه. اگر بدون اشتباه بره و بخوای فقط به توانایی های ماشینت متکی باشی کار خیلی سخت میشه بین 206 و لوگان... اما لوگان به خاطر گاز سیمیش و اینکه دنده های 1 و 2 فوق العاده شتابی داره تو پیستی با اینهمه پیچ های پی در پی مسلما 206 رو شکست میده. تازه این دور هاش کم بود فکر کن اگر مثلا 30 دور بود لوگان 2 بار 206 رو میگرفت :d از حق نگذریم راننده لوگان راننده خوبی بود و اینکه پارس اون وسط نخودی بود! این پارس معمولی بود دیگه؟! مسعود جان؟! اگر ELX بود باید بگم رانندش شدیدا تعطیلات تشریف داشتن.
مرسی مسعود جان.
یه نکته ای رو هم بگم 206 بخاطر ضریب تراکمش توان موتورش 5 اسب از لوگان بیشتره و فکر میکنم یمقداری هم سبک تر باشه. 206 تیپ 5 قدیمی(7.4.4) در آستانه خرکت ممکنه اندکی عقب بیوفته ولی تو 3 که ضریب آیرودینامیک شدیدا درگیر میشه لوگان رو پشت سر خواهد گذاشت.

مسعود تو فکرم ایده های تیونینگیمون که امکانش تو ایران هست رو توی یه تاپیک بیایم بنویسیم. مطمئنم بحث گرمی میشه و کلی هم طرفدر پیدا میکنه.
باید هماهنگیهاشو با راوبط عمومی آکو فروم انجام بدیم و یا علی بگیم. آکو فروم یه تاپیک تیونینگ کم داره. دیگه خسته شدیم از بس درباره موتور فابریک حرف زدیم ;)

امین جان دقیقان باید ادم فرصت طلب باشه در ضمن پرشیا معمولی بود :d در مورد تیونیگ هم وافقم باهات باید یه تاپیک باز بشه براش جاش خیلی خالی هست

سالار
04-02-2012, 12:06 PM
سلام
اون موقع كه مجرد بودم خيلي اهل كل خوابوندن بودم و تو جاده كل خيلي ها رو مي خوابوندم ولي الان كه با زن و بچه مسافرت ميرم تا اون جايي كه راه داشته باشه رعايت ميكنم ولي بعضي وقتا ديگه نميشه بايد كل رو خوابوند ;)
تو مسافرت عيد برا اولين بار با سالار 2 تا كل رو خوابوندم و خودم كلي حال كردم . اوليش ي ريو بود كه من با سرعت 120 ميرفتم اونم هي پشت سرم ميومد چراغ ميزد كه سبقت بگيره بهش را ميدادم ولي ميافتاد جلو و ادا در مي آورد يجا ازش سبقت گرفتم و رفتم ديدم باز ميخاد سبقت بگيره بهش را دادم ولي به موازاتش منم گازشو گرفتم بيچاره خودشو كشت ولي نتونست خلاصه افتادم جلوشو از تو اينه ي خنده بهش كردم مث اينك يارو ديد و خيلي بهش برخورد دوباره اومد سبقت گرفت و اينبار همون با سرعت خودم رفتم جلومون ي سر بالايي متوسط بود گذاشتم ي 200 متر كه دور تر شد سالار رو گازوندمش مث آب خوردن ريو رو سوسك كرد ( قدرت ي ماشين رو بايد اين جور جاها ديد ) خلاصه بگم يارو هر چي خودشو كشت نتونست به 50 متريم هم برسه نزديك شهر كه رسيديم ديدم اومده پشت سرم هي چراغ ميزنه و بوق ميزنه تو دلم گفتم خيلي پر رويي ديگه كافيته به بزرگترت بگو بياد .
ي جا هم كل ي 405 رو خوابوندم اونم ي چيزي تو همين مايه ها بود. خلاصه كه واقعاً ال 90 ماشين فوق العادي هستش . ما كه راضيم

البته اينم اضافه كنم كه نظر شخصي خود من اينه كه برنده شدن توي ي كورس مخصوصا تو جاده نميتونه ملاك قابل قبولي براي كيفيت و قدرت خودرو باشه چه اينكه ممكنه همين پرايد رو هم به سبساستين فتل ( راننده شماره 1 فرمول وان ) بدي ال نود كه سهله زانتيا رو هم سوسك كنه :p و يا بر عكس ي بنز رو به من بدن ممكنه ي 405 هم منو سوت كنه. پس تو كورس گذاشتن مخصوصاً تو جاده جا گذاشتن ماشين حريف نشونه قدرت ماشين شما نيست ممكنه از ضعف راننده خودروي حريفتون باشه.

amir.hasani
04-03-2012, 10:06 AM
سلام
من هم چند تجربه از کورس گذاشتن دارم.البته همگی دوستانه بوده و هیچکدوم سر کل کل نبوده و فقط قصد تست داشتیم.
اولی با پراید 132 که دیگه مشخصه و نیازی به توضیح اضافی نداره.
دومی با 206 تیپ 5 که توی دنده یک با اختلاف کم ولی بقیه دنده ها با اختلاف زیاد برنده شدم
سومی هم با پارس ELX مدل 83 کم کار و خیلی سالم بود که در شتاب اولیه و تا دنده 4 جلو بودم ولی وقتی بحث سرعت پیش میومد تو سرعت بالای 120 دیگه تندر کم می آورد.
رقابت با پارس خیلی نفس گیر میشد چند بار مسابقه دادیم و من مجبور میشدم در موتور رو به 6500 برسونم!:confused:واقعا دلم برای تندر کباب میشد!!!
اینم بگم که چون بحث تست بود چند بار جامون رو عوض کردیم یعنی دوستم با ال نود و من با پارس و بلعکس مسابقه دادیم که همیشه ال90 در شتاب اولیه ولی پارس در سرعت برنده میشدند.

ROOHOLAH
05-24-2012, 11:38 AM
چند روز پيش ماشينم رو بردم نمايندگي فرمونش يكم صدا مي داد كه برطرفش كردند،دياگ هم با اصرار خودم برام گذاشت و گفتم يه مدتي هستش كه شتاب ماشينم خوب نيست، بعد از دياگ رفت كاپوت رو زد بالا بهم گفت برو يه انبر دست بيار، داشتم ميرفتم بيار نصف راه گفت برگرد نميدونم توي موتور چيكار كرد،هر چي هم اصرار كردم بهم نگفت، اما شتابش واقعا معركه شد.
بعد از يه هفته يكي از دوستان كه يه مگان 2000 دنده اتومات داره بهش گفتم مي خوام با هم كورس بزاريم بهم خنديد گفت ضايع مي شي من هم چون شتاب ماشينم رو مي دونستم چجوره بهش گفتم عيبي نداره
1. كورس اول : از حالت سكون حركت كرديم لوگان يه كم هرز گردي داشت اما پا به پاي مگان رفت (البته يه ماشين هم جلو ظاهر شد)
2. كورس دوم به اندازه دو متر سپر جلوم با مگان جلو بودم، دوستم كفش بريده بود
بعدش گفت نه ماشينم روي حالت اتومات هسته، گذاشتش روي حالت دستي
3. كورس سوم: مساوي هم بوديم نتونست از لوگان جلو بزنه
حسابي كفش بريده بود ، اينم از كورس لوگان با مگان البته توي سرعت هاي بالا مگان سر تره
چون يه بار با همين دوستم با ماشينش توي اتوبان بوديم، چهار نفر بوديم تا سرعت 205 مي رفت اصلا مشخص نميشد كه سرعت ميره و تعادل خوبي هم داشتم حتي صداي موتور هم خيلي كم داخل ميومد.

ansar
05-24-2012, 11:58 AM
با سلام خدمت جناب آقای روح الله
به نظرم تو نمایندگی اومد تنظیم گاز ماشینتو برد بالا, همون قطعه فلزی یو شکل که روی یه استوانه آبی رنگ تنظیم میشه (ابتدای سیم گاز)

Renault Logan
05-24-2012, 01:17 PM
چند روز پيش ماشينم رو بردم نمايندگي فرمونش يكم صدا مي داد كه برطرفش كردند،دياگ هم با اصرار خودم برام گذاشت و گفتم يه مدتي هستش كه شتاب ماشينم خوب نيست، بعد از دياگ رفت كاپوت رو زد بالا بهم گفت برو يه انبر دست بيار، داشتم ميرفتم بيار نصف راه گفت برگرد نميدونم توي موتور چيكار كرد،هر چي هم اصرار كردم بهم نگفت، اما شتابش واقعا معركه شد.
بعد از يه هفته يكي از دوستان كه يه مگان 2000 دنده اتومات داره بهش گفتم مي خوام با هم كورس بزاريم بهم خنديد گفت ضايع مي شي من هم چون شتاب ماشينم رو مي دونستم چجوره بهش گفتم عيبي نداره
1. كورس اول : از حالت سكون حركت كرديم لوگان يه كم هرز گردي داشت اما پا به پاي مگان رفت (البته يه ماشين هم جلو ظاهر شد)
2. كورس دوم به اندازه دو متر سپر جلوم با مگان جلو بودم، دوستم كفش بريده بود
بعدش گفت نه ماشينم روي حالت اتومات هسته، گذاشتش روي حالت دستي
3. كورس سوم: مساوي هم بوديم نتونست از لوگان جلو بزنه
حسابي كفش بريده بود ، اينم از كورس لوگان با مگان البته توي سرعت هاي بالا مگان سر تره
چون يه بار با همين دوستم با ماشينش توي اتوبان بوديم، چهار نفر بوديم تا سرعت 205 مي رفت اصلا مشخص نميشد كه سرعت ميره و تعادل خوبي هم داشتم حتي صداي موتور هم خيلي كم داخل ميومد.

سلام دوست گرامی
در نمایندگی این کار رو برای شما انجام داده طرف و به خیال خودش شمارو فرستاده دنبال نخود سیاه (انبردست الکی) تا فوت و فنش رو یاد نگیری

آموزش نحوه رگلاژ سیم گاز لوگان - تندر 90 (اختصاصی آکو) (http://acoforum.org/showpost.php?p=54810&postcount=4041)

Renault Logan
05-24-2012, 10:36 PM
با تشکر
به نظر شما اگر سیم گاز رو رگلاژشو تغییر داده،برای ماشین ضرری نداره مصرف سوخت رو بالا نمیبره (اگه لازمه این پست رو در جای خودش مطرح کنیم).

خواهش میکنم .
پست که نابجا هست ولی پاسخ سوال شما خیر هست . به مصرف سوخت ارتباطی نداره و مشکلی هم برای موتور پیش نمیاد و تازه شما میتونید از حداکثر توان موتور بهره لازمه رو ببرید .
کورس بازی کردن پدال گاز بیشتر میشه .
اگر سوال دیگه باقی مونده در تاپیک کلی پرسش و پاسخ مطرح کنید .

موفق باشید .

Renault Logan
05-24-2012, 11:12 PM
دوستان من توی ترکیه(استانبول ) و آلمان اشنا دارم هر چی بگم 2 هفته ای برام مبارن چیز بدرد بخوری واسه ال 90 چی هست بگم بیارن برای افزایش قدرت موتور و ...

سلام دوست گرامی
متاسفانه پست شما هیچ ارتباطی با موضوع این تاپیک ندارد .
بذل محبت بفرمایید پست خودتون حذف و در تاپیک زیر ارسال کنید :

http://acoforum.org/showthread.php?t=95&page=263

در آن تاپیک باز عنوان تاپیک با محتوای پست شما سنخیت بیشتری دارد . ضمنا هرگونه درخواست و ثبت سفارش احتمالی از سوی کاربران به شما باید حتما در قالب پیام خصوصی باشد نه در صحن عمومی تالار ، در غیر این صورت خلاف مقررات تالار های گفتمان آکو هست و ضمن دریافت تذکر از مدیریت ، تا چند روز دسترسی شما به تالار قطع خواهد شد .

پیشاپیش از همکاری شما و رعایت قوانین سپاسگزارم.
موفق باشید .

ROOHOLAH
05-25-2012, 12:28 PM
بحث اصلی من در مورد کورس انداختن با مگان بود که متاسفانه دوستان هیچ اعتنایی به آن ندارند و با توجه به اینکه خودم میدونم که بحث تنظیم گاز اینجا نیست باز هم زخم زبان می زنند.

Renault Logan
05-25-2012, 12:37 PM
بحث اصلی من در مورد کورس انداختن با مگان بود که متاسفانه دوستان هیچ اعتنایی به آن ندارند و با توجه به اینکه خودم میدونم که بحث تنظیم گاز اینجا نیست باز هم زخم زبان می زنند.

با سلام مجدد خدمت شما
جناب روح الله دوست گرامی شما دچار سوءتعبیر شده اید .
هدف بنده یا همکارانم اصلا زخم زبان زدن نبوده و نیست و نخواهد بود .
ما فقط بصورت کاملا رسمی و دوستانه قوانین تالار رو به شما یادآوری کردیم .

اگر شما از این قوانین مطلع هستید نباید بحث های جانبی رو که به این تاپیک مربوط نمیشود در این تاپیک ارسال بفرمایید .

بعد از پست اول شما ، کسی به شما یاد آوری قوانین کرد ؟ خیر
شما فرمودید متوجه نشدید اون تعمیر کار چه کاری کرد که شتاب خودرو زیاد شد ، ما هم خدمت شما عرض کردیم رگلاژ سیم گاز رو تغییر داده .

دیگه اگر شما سوالی راجع به رگلاژ سیم گاز داشتید نمیبایست در این تاپیک مطرح میکردید .
که باز هم بنده با این حال پاسخ شما رو دادم و عرض کردم خیر مشکلی برای خودرو پیش نمیاد .

==============================

در مورد بحث اصلی شما هم که مربوط به کورس با مگان 2000 هست ، اصلا جای تعجب نداره که لوگان در لحظات اول از مگان جلو بزنه
چون لوگان نزدیک به 300 کیلو از مگان سبک وزن تر هست و همین عامل باعث جلو افتادن لوگان در لحظات اولیه کورس انداختن در شرایط یکسان میشه .
از طرف دیگه مگان مجهز به سیستم متغیر هوشمند زمان بندی سوپاپ ها هست که این عامل باعث میشه تا در دور موتور بالای 3000 توان موتور بصورت صعودی زیاد بشه .

در انتها امیدوارم از یادآوری دوستانه قوانین تالار نرنجیده باشید .
هدف ما فقط حفظ قوانین و نظم تاپیک های تالار های گفتمان آکو هست چون برای ایجاد و حفظ این نظم و مقررات زحمات زیادی کشیده شده .

موفق باشید .

ROOHOLAH
05-25-2012, 12:43 PM
با عرض پوزش از دوستان