PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گل پخش کن تندر ساخت آکو - شل گیر آکوپارت

ACO
11-20-2009, 12:18 PM
گل پخش کن

قیمت کالا: 25000 تومان
تاریخ آخرین قیمت: ۱۳۸۸ بيست و هشتم آبان
تعداد بازدیدها از این محصول:
مربوط به اتومبیل: تندر ٩٠
سال ساخت: 1388
توضیحات: قیمت این جنس در مقایسه با نمونه خارجی آن 80 درصد ارزان تر می باشد، ضمن اینکه طراحی نمونه خارجی این محصول چشمگیر نبوده و دارای تفاوتهای فراوانی با نمونه موجود می باشد و از حیث کیفیت نیز به هیچ عنوان قابل رقابت با نمونه موجود در بازار ایران نیست

ACO
11-20-2009, 12:30 PM
http://www.acopart.org/Images/Products/1.jpg

گل پخش کن 4 تکه آکو یکی از اون محصولاتی بوده که در ایران خیلی استقبال ویژه ای ازش شده
به خاطر کیفیت عالیش و قیمت خیلی خوبش
راستش من جنسش رو با قیمتی که به نمایندگی داده میشه دیدم گفتم چند دست بخرم بذارم روی تلویزیونمون فقط نگاش کنم :d
این محصول احتمالا در موردش در سایت خیلی بحث بشه و شما نظراتتون رو بگین
اول گفتم که واقعا فقط جنس و قیمتش یه ویژگی خاصه اما به غیر از اون خب کاربرد واقعیش انصافا خواستنیه مخصوصا که اونطور که همه میگن بک تندر 90 کمی بلند به نظر میرسه و شاید بعضی ها نپسندن اما با این گل پخش کن کمی ارتفاع اون کمتر به نظر میرسه

نظر شخصی من این هست که اگر تنوع رنگ داشت خیلی بهتر هم میشد
اما رنگ امیزی اون توسط خود شخص کار سختی نیست چون اینکار رو دیده م که انجام داده باشن

http://www.acopart.org/images/tmp/prod/001_s.jpg

http://www.acopart.org/images/tmp/prod/002_s.JPG

ACO
11-20-2009, 12:40 PM
البته شما این عکسو فقط گل پخش کنشو ببینین :d

http://www.acopart.org/Images/Gallery/CapriGallery/002.jpg

بقیه ش بعدا مفصل بحث میشه ....
==================
این هم فیلم کوتاهی که در مورد نشکن بودن و مقاومت بالای گل پخش کن ها تهیه شده:

http://acoforum.org/images/uploded/films/badgir.avi
با حجم کمتر از 2 مگابایت.
http://acoforum.org/images/uploded/films/badgir0.avi
با حجم 8 مگا بایت .

tondar90
11-29-2009, 08:42 AM
یکی از دوستام از همین گل پخش کن ها داره میگه تو دست اندازها مشکل داره .میگه به برآمدگی دست انداز برخورد میکنه.
درسته یا نه؟

نیما
11-29-2009, 11:18 AM
یکی از دوستام از همین گل پخش کن ها داره میگه تو دست اندازها مشکل داره .میگه به برآمدگی دست انداز برخورد میکنه.
درسته یا نه؟
ماله من که هیچ مشکلی نداره

tondar90
11-29-2009, 11:44 AM
ماله من که هیچ مشکلی نداره
ساخت کجاست؟شاید قالب اینها فرق میکنه!

نیما
11-29-2009, 11:46 AM
ساخت کجاست؟شاید قالب اینها فرق میکنه!
مال همین ایران ساخت آکو

tondar90
11-29-2009, 11:57 AM
مال همین ایران ساخت آکو
تا اونجا که یادمه مال دوستم ساخت ترکیه بود.فکر میکنی خیلی فرق کنه؟

نیما
11-29-2009, 12:08 PM
تا اونجا که یادمه مال دوستم ساخت ترکیه بود.فکر میکنی خیلی فرق کنه؟
نمی دونم اما احتمال داره اونها زیادی بلند باشن

tondar90
11-29-2009, 01:07 PM
اره شاید هم اینطوری باشه.

کامبیز محمودزاده
11-29-2009, 01:14 PM
گل پخش کن را من هم نصب کردم کیفیت ساختشون واقعا عالیه نصبش هم زیاد وقت گیر نیست فقط قسمت عقب بایستی هر کدام را 3 تا سوراخ کرد و .... قیافه ماشین را هم بهتر میکنه فقط اگر شرکت خودش تنوع رنگ آمیزی را داشته باشه خیلی خوب میشه ;)

tondar90
11-29-2009, 01:21 PM
خوشبختانه ماشینم مشکیه مشکل رنگ ندارم

ACO
11-30-2009, 01:33 AM
گل پخش کن را من هم نصب کردم کیفیت ساختشون واقعا عالیه نصبش هم زیاد وقت گیر نیست فقط قسمت عقب بایستی هر کدام را 3 تا سوراخ کرد و .... قیافه ماشین را هم بهتر میکنه فقط اگر شرکت خودش تنوع رنگ آمیزی را داشته باشه خیلی خوب میشه ;)

نظر شخصی من این هست که اگر تنوع رنگ داشت خیلی بهتر هم میشد
اما رنگ امیزی اون توسط خود شخص کار سختی نیست چون اینکار رو دیده م که انجام داده باشن

http://www.acopart.org/images/tmp/prod/001_s.jpg

http://www.acopart.org/images/tmp/prod/002_s.jpg

همونطور که دیدین توی عکس منم توی پست اول نوشتم همینو
رنگ کردنش توسط خودمون هم میتونه صورت بگیره ..
حالا من میپرسم ببینم چطوری بوده
از آستر گچی فکر کنم استفاده کرده بودند..
سر فرصت میپرسم میام واستون میگم

Farbod
11-30-2009, 02:32 AM
سلام
من گل پخش کن ها رو رنگ کردم و نصب کردم. به نظرم رنگ شدش واقعا قشنگ می شه. برای من اول زیرش یک چیز طوسی رنگ زد که گفت مخصوص پلاستیک برای نریختن رنگ. بعد یک روز گذاشت خشک شد و بعد رنگ زد واقعا خوب شد

نیما
11-30-2009, 02:40 AM
همونطور که دیدین توی عکس منم توی پست اول نوشتم همینو
رنگ کردنش توسط خودمون هم میتونه صورت بگیره ..
حالا من میپرسم ببینم چطوری بوده
از آستر گچی فکر کنم استفاده کرده بودند..
سر فرصت میپرسم میام واستون میگم
آره واقعا منم میخوام اگر رنگی باشه خیلی خیلی بهتره

نیما
11-30-2009, 04:38 AM
من نمونه اصلشم دیدم
تنها تفاوت خیلی نرم هستن و با ضربه یا گرفتن به جایی نمیشکنه
اما قیمتش 200 تومن خریده بود
عکساشم میزارم فردا

نیما
11-30-2009, 04:51 AM
http://thumbnails25.imagebam.com/5803/5373c658022534.gif (http://www.imagebam.com/image/5373c658022534)

tondar90
11-30-2009, 09:52 AM
200000تومن!!!چقدر گرون

روابط عمومی آکو فروم
11-30-2009, 11:25 AM
طبق متنی که به دست ما رسیده:

ابتدا گل پخش کن را میبایست با چسب پلاستیک (مخصوص خودرو) آغشته کرد سپس بعد دو ساعتی بحال خودش گذاشت بعد به آن آستر گچی پاشید (یه آستر مخصوص) در آخر هم آماده رنگ که خیلی بهتر رنگ با پیسولت و بصورت پر باد (چکشی) با قشر نازکی روی کار بشینه برای کسب نتیجه خوب و با دوام بعد از اتمام کار جدآ از سمباده کشیدن و پولیش نمودن جنس پرهیز نمود و نصب جنس دقیقآ میبایست زمانی انجام شود که مغز خوش باشد

نیما
11-30-2009, 01:14 PM
طبق متنی که به دست ما رسیده:

ابتدا گل پخش کن را میبایست با چسب پلاستیک (مخصوص خودرو) آغشته کرد سپس بعد دو ساعتی بحال خودش گذاشت بعد به آن آستر گچی پاشید (یه آستر مخصوص) در آخر هم آماده رنگ که خیلی بهتر رنگ با پیسولت و بصورت پر باد (چکشی) با قشر نازکی روی کار بشینه برای کسب نتیجه خوب و با دوام بعد از اتمام کار جدآ از سمباده کشیدن و پولیش نمودن جنس پرهیز نمود و نصب جنس دقیقآ میبایست زمانی انجام شود که مغز خوش باشد
سخته کار من یکی که نیست نمیشه رنگ شده آکو بده ؟

Farbod
11-30-2009, 03:16 PM
سخته کار من یکی که نیست نمیشه رنگ شده آکو بده ؟

سلام
بابا بده یک نقاش خوب یک روزه می ده بهت . خودتو توی دردسر رنگ کردن ننداز

ACO
11-30-2009, 07:57 PM
بچه ها ..
من تازه بعد از اینکه گل پخش کن اکو رو دیدم و دستم اومد دیگه تو شهر هر ماشینی میدیدم دقت میکردم ببینم اینا کدوم گل پخش کن دارن ! در حد تیم ملی دیگه چشم دنبال ماشینا بود تا یه مدت !
جز ماشینهای گنده و نیمه گنده باربری مثل نیسان و ...
توی سواری ها پراید دیگه چی دیدین ؟ و به نظرتون چرا باید واسه ماشین های سواری این قطعه که این همه کاربرد داره رو نمیگذارند ؟
یه خورده در این مورد صحبت کنین

نیما
11-30-2009, 08:22 PM
بچه ها ..
من تازه بعد از اینکه گل پخش کن اکو رو دیدم و دستم اومد دیگه تو شهر هر ماشینی میدیدم دقت میکردم ببینم اینا کدوم گل پخش کن دارن ! در حد تیم ملی دیگه چشم دنبال ماشینا بود تا یه مدت !
جز ماشینهای گنده و نیمه گنده باربری مثل نیسان و ...
توی سواری ها پراید دیگه چی دیدین ؟ و به نظرتون چرا باید واسه ماشین های سواری این قطعه که این همه کاربرد داره رو نمیگذارند ؟
یه خورده در این مورد صحبت کنین
این وسیله بیشتر از اون که به درد خود صاحب ماشین بخوره برای ایمنی و بقیه افراده این از سال 2000 جزو استاندارد اروپا شد به این صورت هیچ ماشینی در اروپا اجازه فروش بدون گل پخش کن نداره
همین طور که از اسمش پیداست این وسیله برای هدایت گل و لای و آب باران به سمت پایینه تا به این صورت از پاشیدن آب و گل روی شیشه ماشین عقب که خیلی هم در بعضی مواقع در سرعت های بالا خطرناکه همچنین از پرتاب سنگ جلو گیری میکنه متاسفانه ماشین های ایرانی فاقد این وسیله است چون وجودش رو بیمصرف تلقی و برای ظاهر میدونن

نیما
11-30-2009, 08:37 PM
به امید روزی که در مرحله اول سلامت جان انسان ها برای تولید کنندگان مطرح باشه تا تعداد فروش
در اروپا همکنون استانداردی وجود داره که بواسطه اون ماشین هایی که این استاندارد رو نداشته باشن اجازه فروش ندارن
مانند ماکسیما که اجازه فروشش به محض اینکه در اونجا لغو شد به کشور ما راه باز کرد
تعدادی از موارد این استاندارد این ها هست
1 . حداقل 6 کیسه هوا(10 تای خودمون پرده ای ها یکی حساب میشه)
2. ترمز ABS
3. گل پخش کن
4. سیستم ایموبولایز
5. محدودیت سرعت اتومبیل (برای سواری 250 برای شاسی بلند 190 که اینها قفل شده است و بعدا توسط کامپیوتر باز میشه)
6...... بقیه یادم نیست بعدا نگاه میکنم میگم :d

محمد
11-30-2009, 10:05 PM
آقا وقتی ایربگ رو که با جون آدما سر و کار داره رو بر میدارن میگن یا پول بده یا اگه بلایی سرت اومد مشکل خودته...دیگه میخوای گل پخش کن و چیزای دیگشو باز نکنن ؟!!
همینه که خودرو ساز با این همه فروش و کللی کش رفتن لوازم هنوز هشتش گروی نهشه. و این همه بدهی داره.
برند های معتبر از این کار ها میکنن ؟؟ تا حالا دیدین بنز بی ام و یا هر کمپانی اروپایی چیزی از روی ماشیناشون بر دارن ؟!!
برای همینه میگن طرف مثه بنز حرف میزنه...مثه بنز خوشگل بود...مثه بنز ردیف بود...مثه بنز راه میرفت...نمیگن طرف مثه ایران خودرو با کلاس بود که !
به امید اینکه 900 ساله دیگه مثله الانه اروپایی ها تولید کنیم.

logan_option
12-01-2009, 04:37 PM
به نظر من گل پخش کن ها بهترین محصول آکو است، در مورد رنگ هم حتی اگر رنگ نشوند تناقضی ایجاد نمی کنند و با سپر مشکی رنگ لوگان همخوانی دارد ضمن اینکه اگر بعدا فلاپ دور گلگیر را هم خریداری نمایید با مشکی آن نیز ست می شود.

Porsche
12-01-2009, 05:22 PM
توی سواری ها پراید دیگه چی دیدین ؟

من دقت کردم ماشینهای خانواده هیوندای مثل آزرا و سوناتا و همچنین تویوتا کمری گل پخش کن دارن ;)

نیما
12-01-2009, 08:01 PM
من دقت کردم ماشینهای خانواده هیوندای مثل آزرا و سوناتا و همچنین تویوتا کمری گل پخش کن دارن ;)
همه ماشین های با استاندارد اروپا اینرو دارن

Reza -M
12-04-2009, 09:45 PM
با سلام
والا من هر چی ماشین دیدم دارن اما 206 وتندر و... که کار ایرانخودرو هستند ندارن یعنی دارنا اما ازشون دزدیدن و این گل پخش کنها هم جزو چیزای خوب و با کیفیت اکو هست

Tondkar
12-05-2009, 02:55 AM
اینجا ایرانه گلم تو فرانسه لوگان یه مدله اینجادکلی قطعه ماشینو باز کردن ماشین و به سه مدل تبدیل کردن میگن حالا با اپشن های متفاوت بخوای قیمتشم متفاوته تو اروپا این چیزایه که اینا میگن اپشن جزء ضروریات یک اتومبیل هست ولش کن وقتی حرفشم که میزنی اعصاب ادم خورد میشه چرا نباید یه ماشین 13میلیونی ای بی اس نباشه گل پخش کن پیش کش http://thumbnails23.imagebam.com/5858/5ae03258574071.gif (http://www.imagebam.com/image/5ae03258574071)

logan_option
12-08-2009, 03:29 PM
نمی دونم چرا اسم این قطعه را گل پخش کن گذاشتند، در صورتیکه مانع از پخش گل روی بدنه خودرو می شود. اسامی گل گیر یا شلگیر مناسب تر نیستند؟

zanjani
12-13-2009, 01:45 PM
من هرچه دقت میکنم میبینم ماشینهای آسیایی همه این قطعه رو دارند و اروپایی نه به نظر می رسه بسته به آب و هوای کشورها ومناطق مختلف روی ماشینهاشون می بندند و لی در هر حال برای آب وهوای ایران مخصوصا قسمتهای شمالی و غربی واجبه

Marshal
12-13-2009, 02:34 PM
من هرچه دقت میکنم میبینم ماشینهای آسیایی همه این قطعه رو دارند و اروپایی نه به نظر می رسه بسته به آب و هوای کشورها ومناطق مختلف روی ماشینهاشون می بندند و لی در هر حال برای آب وهوای ایران مخصوصا قسمتهای شمالی و غربی واجبه
و نوع خاک
خاک رس دارای چسبندگی و حالت گردوخاکی بیشتریه
اما خاک شنی و دارای ذرات درشت دارای چسبندگی و حالت خمیری هنگام خیسی کمتر

محمد
12-15-2009, 09:34 AM
با سلام خدمت همه دوستان

به عقیده من به 2 دلیل نیاز به این گل پخش کن ها در کشور ما بیشتر از کشورهای اروپایی احساس میشه:
1-آلودگی هوای بسیار زیادی که در کشور ما وجود داره در زمان بارندگی به زمین منتقل میشه و با عبور ماشینها، گل و لای به شیشه ماشینهای پشتی پاشیده میشه و باعث عدم دید مناسب میشه.
2-بدلیل نوع آسفالت استفاده شده در کشورهای در حال توسعه (مثل ما) این گل پخش کن ها واقعاً نیازه. در کشور های توسعه یافته اروپایی، از نوعی آسفالت استفاده میشه که در زیره سطح آن دارای لایه های شبکه ای برای نفوذ آب وجود داره و آب ناشی از بارندگی رو به زیره سطح انتقال میده و دیگه چیزی روی آسفالت باقی نمی مونه که بخواد به ماشینهای پشتی پاشیده بشه.
برای همین اگه دقت کنید متوجه میشید که در زمان شدیدترین بارندگی ها هم آبی به ماشینهای پشتی پاشیده نمی شود.
در کل با توجه به آلودگی فوق العاده آبهای سطحی در کشور ما (علی الخصوص شهر تهران) استفاده از این گل پخش کن ها توصیه میشه.
از همه مهمتر اینکه ثواب هم داره چون ماشین پشتی ها کمتر گل آلود میشن و دعامون میکنن !

موفق باشید

Farbod
12-16-2009, 12:32 AM
سلام
علاوه بر این به سالم بودن رنگ ماشین هم کمک می کنه
من چون زیاد تو جاده می رم در اثر بر خورد زیاد سنگ با سپر ، رنگش خراب شده که اگه زودتر زده بودم این اتفاق نمی افتاد

Tondar
12-16-2009, 12:34 AM
سلام
منم این گل پخش کن ها رو رنگ کردم و نصب کردم . واقعا عالی هستن

MAHDI-TONDAR
12-16-2009, 02:11 PM
سلام
منم این گل پخش کن ها رو رنگ کردم و نصب کردم . واقعا عالی هستن
دوست عزیز هزینه رنگ و نصب چقدر شده ؟

Farbod
12-18-2009, 01:56 AM
هزینه رنگ برای من چیزی حدود 15 هزار شد. نصب هم که خودتون می تونید انجام بدید

Tondar
12-18-2009, 03:20 AM
سلام. من رنگ نکردم ولی بازم قشنگ هست. من بیشتر می ترسیدم رنگ کنم و رنگش بریزه.

Emdad-L90
12-18-2009, 03:55 PM
بله دوستان مثل پیکان می مونه زمانی که پیکان وارد شد تا 20 سال نمی دونستند بابا باید برف پاکن های پیکان جهتشون عوض بشه بعد اون به این نتیجه رسیدند که ای بابا توی انگلیس سمت راست رانندگی می کنن توی ایران برعکسه پس برف پاکن هم باید عوض بشه البته قصد بی احترامی به هیچ کس رو ندارم مخصوصا گروه آکو این بنده خدا ها که دارن تمام تلاششون رو می کنن منظورم اون خودروسازان ایرانی ست به نظر من این قطعه باید از همون اول روی تندر نصب می شد .

tondar90
12-21-2009, 03:57 PM
من نصب کردم ولی به نظر میاد دو تا عقب به سمت داخل کج باشه.مال دوستانی که نصب کردن هم همینطوریه؟
یه مشکل دیگه هم که دارم چون لاستیک 205 انداختم باز هم از لاستیک های جلو به سمت رکاب و درها، گل پاشیده میشه.

Porsche
12-22-2009, 02:31 PM
من نصب کردم ولی به نظر میاد دو تا عقب به سمت داخل کج باشه.مال دوستانی که نصب کردن هم همینطوریه؟
یه مشکل دیگه هم که دارم چون لاستیک 205 انداختم باز هم از لاستیک های جلو به سمت رکاب و درها، گل پاشیده میشه.

دوست عزیز، برای من هم همینطوره، مشکلی در نصب شما نیست :)

در مورد پاشیدن گل خیلی نمیشه انتظار داشت که پاشیده شدن گل و لای به صفر برسه ولی اختلاف خیلی زیاده، من وقتی گل پخش کن نبسته بودم، گل به زیر آیینه بقل ها نیز پاشیده میشد! ;)

tondar90
12-22-2009, 02:47 PM
دوست عزیز، برای من هم همینطوره، مشکلی در نصب شما نیست :)

در مورد پاشیدن گل خیلی نمیشه انتظار داشت که پاشیده شدن گل و لای به صفر برسه ولی اختلاف خیلی زیاده، من وقتی گل پخش کن نبسته بودم، گل به زیر آیینه بقل ها نیز پاشیده میشد! ;)
پس کلا غالب اینها مشکل داره.نمیدونم پس چرا آکو اصلاح نمیکنه!!!!؟
اگه لاستیک 185 باشه فکر کنم مشکل پاشیدن گل بوسیله گل پخش کن حل بشه.

Renault Logan
12-29-2009, 03:56 AM
بله ظاهرا بخشي از قالب طراحي گل پخش كن مشكل داره چون گل پخش كن هاي عقب رو هر كاري كني نسبت به لاستيك به موازات لاستيك و عمود بر سپر نمي ايسته و كمي نماي عقب خودرو در حركت رو از بين ميبره .
اگه راهنمايي يا ترفندي براي حل اين مشكل هست دوستان لطفا بفرمايند .

tondar90
12-30-2009, 01:12 AM
این موضوع باید به مدیران آکو ارسال بشه .
چون همونطوری که اطلاع دارین گل پخش کن ها داره صادر میشه و چه بهتر که با غالب درست ارسال بشه.تا اسم ساخت ایران بدون نقص باشه.

ACO
12-30-2009, 02:26 AM
این موضوع باید به مدیران آکو ارسال بشه .
چون همونطوری که اطلاع دارین گل پخش کن ها داره صادر میشه و چه بهتر که با غالب درست ارسال بشه.تا اسم ساخت ایران بدون نقص باشه.
بررسی میکنم
تشکر از شما

ACO
12-31-2009, 01:56 PM
مدیریت محترم تالارهای گفتمان آکو
با سلام وقت بخیر

پیرو گزارش جنابعالی در خصوص اظهار نظر برخی از اعضاء در مورد مشکل فنی گل پخش کن های ساخته شده توسط آکو، موضوع را با اولویت پی گیری و دریافت پاسخ به واحد فنی آکو ارجاع نمودیم که مشروح پاسخ دریافتی از واحد مذکور به شرح ذیل است.

مدیریت محترم روابط عمومی آکو
جناب آقای دکتر میرعمادی
سلام علیکم

احتراما عطف به نامه دریافتی از واحد روابط عمومی در خصوص انعکاس نظرات بعضی از اعضای محترم آکوفروم در جهت وجود نقصی در قالب های طراحی شده برای گل پخش کن توسط آکو، به استحضار می رسانیم:

نمونه موجود ساخته شده توسط آکو که همینک در بازار توزیع و به فروش می رسد، صرف نظر از ارجحیتی که از حیث کیفیت در مقایسه با نمونه اورجینال و فرانسوی آن که برای اتومبیل لوگان توسط رنو طراحی شده از نظر ابعاد و اندازه کاملا مطابقت دارد.
استاندارد در نظر گرفته شده برای تایر لوگان برابر اندازه تایر فعلی آن می باشد که توسط خودروسازان داخلی برای ماشین در نظر گرفته شده و تحویل مشتریان می گردد و اندازه تایر آن با اندازه 185 در 60 و رینگهای 15 اینچ می باشد و بسیار بدیهی است چنانچه سایز لاستیک تغییر کند اندازه آن از مقدار استاندارد تعیین شده برای پوشش دادن به آن نیز توسط گل پخش کن یا شل گیر تغییر می یابد. بنابراین دیواره پهلوی تایر قدری با نگاهی از عقب اتومبیل بیرون تر از محل نصب شده شل گیرها به نظر می رسد و این موضوع در مورد سایر اتومبیل ها نیز به وضوح آشکار است، چنانچه اتومبیل پاترول که خودرویی suv و شاسی بلند محسوب می شود نیز با تغییر سایز لاستیک های آن، با نگاهی از پشت، دیواره کناری لاستیک حتی از فلاپ نصب شده دور گلگیرهای آن نیز بیرونتر دیده می شود.
خطای دید نیز در به نظر رسیدن این نقیصه سهم بسیار مهمی را ایفا میکند

از نظر فنی هیچ یک از قطعات نصب شده بر روی قسمت عقب خودرو هم سطح با افق و یا به عبارتی عمود و قائم به زمین نیست و چنانچه به زاویه زیرین سپرهای عقب از پشت نگاه کنید، کاملا عمود به زمین نیست، لبه درب صندوق نیز عمود به زمین نیست، محل استقرار و قرارگیری اگزوز اتومبیل با نگاهی از پشت کاملا عمود به زمین نیست، پس بسیار طبیعی است که این قطعه نیز با نصب و جایگیری در محل خود قسمت زیرین آن نیز به دلیل حفظ مسائل آیرودینامیک و پایین آمدن حداقل سطح قابل اصطکاک با باد تولید شده در پشت چرخها کاملا قائم و عمود به زمین نباشد و این موضوع در مورد سایر خودروها نیز کمابیش چنانچه از تکنولوژی بالایی در ساخت برخوردار باشد، صادق است مانند اتومبیلهای آزرا، سوناتا و ....
چنانچه از تایرهای استاندارد که توسط خودروساز در مورد این خودرو تعریف و تاکید شده، استفاده شود، پاشش مایعات و یا گردو غبار و گل ولای روی سطح جاده به زیر و پشت خودرو به حداقل ممکن می رسد و جلوگیری 100 درصد و حتمی از آن در این خصوص نه تنها مفروض نیست بلکه به دلایل آیرودینامیک توسط طراحان و خودروسازان نیز لحاظ نمی گردد.
به عنوان مثال چنانچه با اتومبیلی که با سرعت 100 کیلومتر در ساعت در حال حرکت می باشد، دست خود را از شیشه بیرون برده و کف دست خود را قائم به زاویه زمین قرار دهیم، فشار باد به طور قابل توجهی آزار دهنده و سطح اصطکاک ایجاد شده به طور جدی قابل توجه است اما اگر در همین حال که اتومبیل با این سرعت در حال حرکت می باشد، دست خود را از شیشه بیرون آورده و کف دست خود را در مقابل باد به طور کاملا عمود به زمین قرار ندهیم و یک زاویه بسیار ناچیزی معادل 5 تا 10 درجه به حالت دست خود اضافه نماییم، کاملا متوجه می شویم که برش و عبور باد آسانتر و در سطح پایین تری از اصطکاک صورت می گیرد.
تمامی آپشن های تولید شده توسط آکو بنا به میل و اصرار آکو توسط مراکز بسیار معتبر که میزان استاندارد و کیفیت قطعات ساخته شده برای خودروسازان را بر عهده دارد، تست می گردد که در این خصوص کسب امتیازی به میزان 30 تا 70 درصد بالاتر از استانداردهای خودروسازان در خصوص محصولات آکو از افتخارات آکو و تمامی مجموعه و پرسنل فنی آن محسوب می گردد.
آیا قرار دادن سطحی کاملا صاف و عمود به زمین آن هم در پشت تایرهایی که با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت در حال حرکت می باشند، منطقی به نظر می رسد ... !؟

* واحد فنی آکو، با قاطعیت و اعتماد کامل به آنچه طراحی نموده بسیار مفتخر، خدمت آن مدیریت محترم اعلام نماید که هیچ گونه نقصی در مورد قالب های طراحی شده و محصولی که همینک روزانه بالغ بر 2000 دست در حال تولید و توزیع به بازارهای داخل و صادارت به کشورهای همسایه می باشد، نه تنها وجود ندارد، بلکه حتی مفروض هم نیست.

----------------------------------------------------
واحد فنی آکو

آرمان
12-31-2009, 08:13 PM
با سلام خدمت دوستان
منم این گل پخش کن رو چندین ماهه که نصب کردم.
روزای اول گل پخش کن عقب صاف بود ولی بمرور مقداری کج شد که از وقتی که کج شد یکم ناراحت شدم که نکنه قیافش تغیر کنه که تابحال اینچنین نبوده.

کلا وجود گل پخش کن با توجه به اقلیم آب و هوایی و جاده های کشورمون برای خودرو لازم بود ولی چون لاستیک خودرو من 225 هست خیلی جلوی پاشیدن گل و لای و ... رو نگرفته و میتونم بگم از این نظر اون چیزی که مد نظرم بود رو براورده نکرده ولی از نظر ظاهری رخ خودرو بشدت تغیر کرده که من از این بابت راضیم.

تا بحال چندین نفر تو خیابون جلوم رو گرفتن و ازم پرسیدن که چگونه میشه این قطعه رو تهیه کرد که من آکو رو بشون معرفی کردم.

امید است که در تولید دیگر اقلام دقت بیشتری بکار رود.

وثوق
12-31-2009, 11:11 PM
با عنایت به کمبود وقت اکثراشخاص برای مراجعه به نقاش اتومبیل و با توجه به زیاد نبودن تنوع رنگ این خودرو پیشنهاد تولید ازمایشی تعدادی از این کالا توسط اکو بصورت رنگ شده را دارم .

Marshal
01-02-2010, 04:41 PM
سلام بر همه دوستان
داشتم مرور مطالب می کردم یکدفعه موضوع جالبی بین نوشته ها به چشمم خورد
کمی دقت کنید دوستان:

مدیریت محترم تالارهای گفتمان آکو
با سلام وقت بخیر

پیرو گزارش جنابعالی در خصوص اظهار نظر برخی از اعضاء در مورد مشکل فنی گل پخش کن های ساخته شده توسط آکو، موضوع را با اولویت پی گیری و دریافت پاسخ به واحد فنی آکو ارجاع نمودیم که مشروح پاسخ دریافتی از واحد مذکور به شرح ذیل است.

مدیریت محترم روابط عمومی آکو
جناب آقای دکتر میرعمادی
سلام علیکم

احتراما عطف به نامه دریافتی از واحد روابط عمومی در خصوص انعکاس نظرات بعضی از اعضای محترم آکوفروم در جهت وجود نقصی در قالب های طراحی شده برای گل پخش کن توسط آکو، به استحضار می رسانیم:

نمونه موجود ساخته شده توسط آکو که همینک در بازار توزیع و به فروش می رسد، صرف نظر از ارجحیتی که از حیث کیفیت در مقایسه با نمونه اورجینال و فرانسوی آن که برای اتومبیل لوگان توسط رنو طراحی شده از نظر ابعاد و اندازه کاملا مطابقت دارد.
استاندارد در نظر گرفته شده برای تایر لوگان برابر اندازه تایر فعلی آن می باشد که توسط خودروسازان داخلی برای ماشین در نظر گرفته شده و تحویل مشتریان می گردد و اندازه تایر آن با اندازه 185 در 60 و رینگهای 15 اینچ می باشد و بسیار بدیهی است چنانچه سایز لاستیک تغییر کند اندازه آن از مقدار استاندارد تعیین شده برای پوشش دادن به آن نیز توسط گل پخش کن یا شل گیر تغییر می یابد. بنابراین دیواره پهلوی تایر قدری با نگاهی از عقب اتومبیل بیرون تر از محل نصب شده شل گیرها به نظر می رسد و این موضوع در مورد سایر اتومبیل ها نیز به وضوح آشکار است، چنانچه اتومبیل پاترول که خودرویی suv و شاسی بلند محسوب می شود نیز با تغییر سایز لاستیک های آن، با نگاهی از پشت، دیواره کناری لاستیک حتی از فلاپ نصب شده دور گلگیرهای آن نیز بیرونتر دیده می شود.
خطای دید نیز در به نظر رسیدن این نقیصه سهم بسیار مهمی را ایفا میکند

از نظر فنی هیچ یک از قطعات نصب شده بر روی قسمت عقب خودرو هم سطح با افق و یا به عبارتی عمود و قائم به زمین نیست و چنانچه به زاویه زیرین سپرهای عقب از پشت نگاه کنید، کاملا عمود به زمین نیست، لبه درب صندوق نیز عمود به زمین نیست، محل استقرار و قرارگیری اگزوز اتومبیل با نگاهی از پشت کاملا عمود به زمین نیست، پس بسیار طبیعی است که این قطعه نیز با نصب و جایگیری در محل خود قسمت زیرین آن نیز به دلیل حفظ مسائل آیرودینامیک و پایین آمدن حداقل سطح قابل اصطکاک با باد تولید شده در پشت چرخها کاملا قائم و عمود به زمین نباشد و این موضوع در مورد سایر خودروها نیز کمابیش چنانچه از تکنولوژی بالایی در ساخت برخوردار باشد، صادق است مانند اتومبیلهای آزرا، سوناتا و ....
چنانچه از تایرهای استاندارد که توسط خودروساز در مورد این خودرو تعریف و تاکید شده، استفاده شود، پاشش مایعات و یا گردو غبار و گل ولای روی سطح جاده به زیر و پشت خودرو به حداقل ممکن می رسد و جلوگیری 100 درصد و حتمی از آن در این خصوص نه تنها مفروض نیست بلکه به دلایل آیرودینامیک توسط طراحان و خودروسازان نیز لحاظ نمی گردد.
به عنوان مثال چنانچه با اتومبیلی که با سرعت 100 کیلومتر در ساعت در حال حرکت می باشد، دست خود را از شیشه بیرون برده و کف دست خود را قائم به زاویه زمین قرار دهیم، فشار باد به طور قابل توجهی آزار دهنده و سطح اصطکاک ایجاد شده به طور جدی قابل توجه است اما اگر در همین حال که اتومبیل با این سرعت در حال حرکت می باشد، دست خود را از شیشه بیرون آورده و کف دست خود را در مقابل باد به طور کاملا عمود به زمین قرار ندهیم و یک زاویه بسیار ناچیزی معادل 5 تا 10 درجه به حالت دست خود اضافه نماییم، کاملا متوجه می شویم که برش و عبور باد آسانتر و در سطح پایین تری از اصطکاک صورت می گیرد.
تمامی آپشن های تولید شده توسط آکو بنا به میل و اصرار آکو توسط مراکز بسیار معتبر که میزان استاندارد و کیفیت قطعات ساخته شده برای خودروسازان را بر عهده دارد، تست می گردد که در این خصوص کسب امتیازی به میزان 30 تا 70 درصد بالاتر از استانداردهای خودروسازان در خصوص محصولات آکو از افتخارات آکو و تمامی مجموعه و پرسنل فنی آن محسوب می گردد.
آیا قرار دادن سطحی کاملا صاف و عمود به زمین آن هم در پشت تایرهایی که با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت در حال حرکت می باشند، منطقی به نظر می رسد ... !؟

* واحد فنی آکو، با قاطعیت و اعتماد کامل به آنچه طراحی نموده بسیار مفتخر، خدمت آن مدیریت محترم اعلام نماید که هیچ گونه نقصی در مورد قالب های طراحی شده و محصولی که همینک روزانه بالغ بر 2000 دست در حال تولید و توزیع به بازارهای داخل و صادارت به کشورهای همسایه می باشد، نه تنها وجود ندارد، بلکه حتی مفروض هم نیست.

----------------------------------------------------
واحد فنی آکو

با سلام خدمت دوستان
منم این گل پخش کن رو چندین ماهه که نصب کردم.
روزای اول گل پخش کن عقب صاف بود ولی بمرور مقداری کج شد که از وقتی که کج شد یکم ناراحت شدم که نکنه قیافش تغیر کنه که تابحال اینچنین نبوده.

کلا وجود گل پخش کن با توجه به اقلیم آب و هوایی و جاده های کشورمون برای خودرو لازم بود ولی چون لاستیک خودرو من 225 هست خیلی جلوی پاشیدن گل و لای و ... رو نگرفته و میتونم بگم از این نظر اون چیزی که مد نظرم بود رو براورده نکرده ولی از نظر ظاهری رخ خودرو بشدت تغیر کرده که من از این بابت راضیم.

تا بحال چندین نفر تو خیابون جلوم رو گرفتن و ازم پرسیدن که چگونه میشه این قطعه رو تهیه کرد که من آکو رو بشون معرفی کردم.

امید است که در تولید دیگر اقلام دقت بیشتری بکار رود.

راستش دوستان من مهندسی آیرودینامیک خودرو را پاس نکردم و تخصص من هم این نیست.
ولی فکر کنم بد نیست موقعی که داریم در مورد یک قطعه، بله ، یک قطعه تولید شده داخلی اظهار نظر می کنیم، کمی هم اصول مهندسی را مد نظر قرار بدهیم و با ذکر دلیل و مدرک و استناد به واقعیات و نکات مهندسی و تخصصی نظر قطعی خودمان را ابزار کنیم تا بهتر رای داده باشیم.

در کل اسپرت کردن ماشین آن هم اتوموبیلی چون لوگان که دارای کلاس و استاندارد بدنه و موتور در جهان و اروپاست، متوجه هستید که عزیزان، در اروپا با آن استانداردهای یور و استانداردهای قطعات معروفش ، مطمئنا کار بسیار فنی و تخصصی خواهد بود و بهتره به دست اهل فن اینکار انجام بشه. یعنی کسانی که دوره دیده ونماینده رسمی و معتبر شرکت رنو هستند و دارای دانش این کار می باشند.
اشخاص دارای علم و دانش این رشته و متبحر در امر تیونینگ و آپشن خودرو.

در پاسخ دوست خوب ما آرمان که صادقانه و دوستانه نظر دادند:
دوست عزیزم خودرو زیبایی که دارید مبارکتون باشه
انشالله تایرش براتون بچرخه
یک سوال:
آیا از نظر فنی و مهندسی انداختن تایر با این پهنا به اتوموبیل مجاز است؟
آیا از نظر تیم ساخت و تولید و خدمات پس از فروش لوگان لاستیکی که بیشتر از حد اسپرت باشد و پهنای آنچنانی داشته باشد، فشار اضافی و عوارض بسیار زیاد احتمالی را به اتوموبیل زیبای شما وارد نخواهد کرد؟؟
آیا اصولا انداختن چنین تایر پهنی به اتوموبیل از نظر فنی درست است؟

هر چند خواستم نظری در این باب ندهم
و منتظر پاسخ کارشناسان و اهل فن باشم
اما این چیزی که ذهن مرا مشغول کرده بود برایم خیلی جالب بود
از نظر بنده مواردی که برای این قطعه (گل پخش کن یا هر نام دیگر) ذکر شد کاملا تخصصی و با توضیحات مکفی بود، می شود گفت من یکی که خیلی اطلاعات خوب و جدیدی دریافت کردم.

سپاس از جنابان کفایی و میر عمادی و دیگر دوستان
ظاهرا حالا حالاها کار داریم تا بتوانیم یک فروم جدا تخصصی در مورد اتوموبیل داشته باشیم
انشالله روزی این فروم و تالارها و تاپیکهای اون هم پر از مقالات مرجع و تخصصی باشد

موفق باشیم
مارشال

sarkhosh
01-02-2010, 05:51 PM
سلام بر همه دوستان
داشتم مرور مطالب می کردم یکدفعه موضوع جالبی بین نوشته ها به چشمم خورد
کمی دقت کنید دوستان:

راستش دوستان من مهندسی آیرودینامیک خودرو را پاس نکردم و تخصص من هم این نیست.
ولی فکر کنم بد نیست موقعی که داریم در مورد یک قطعه، بله ، یک قطعه تولید شده داخلی اظهار نظر می کنیم، کمی هم اصول مهندسی را مد نظر قرار بدهیم و با ذکر دلیل و مدرک و استناد به واقعیات و نکات مهندسی و تخصصی نظر قطعی خودمان را ابزار کنیم تا بهتر رای داده باشیم.

در کل اسپرت کردن ماشین آن هم اتوموبیلی چون لوگان که دارای کلاس و استاندارد بدنه و موتور در جهان و اروپاست، متوجه هستید که عزیزان، در اروپا با آن استانداردهای یور و استانداردهای قطعات معروفش ، مطمئنا کار بسیار فنی و تخصصی خواهد بود و بهتره به دست اهل فن اینکار انجام بشه. یعنی کسانی که دوره دیده ونماینده رسمی و معتبر شرکت رنو هستند و دارای دانش این کار می باشند.
اشخاص دارای علم و دانش این رشته و متبحر در امر تیونینگ و آپشن خودرو.

در پاسخ دوست خوب ما آرمان که صادقانه و دوستانه نظر دادند:
دوست عزیزم خودرو زیبایی که دارید مبارکتون باشه
انشالله تایرش براتون بچرخه
یک سوال:
آیا از نظر فنی و مهندسی انداختن تایر با این پهنا به اتوموبیل مجاز است؟
آیا از نظر تیم ساخت و تولید و خدمات پس از فروش لوگان لاستیکی که بیشتر از حد اسپرت باشد و پهنای آنچنانی داشته باشد، فشار اضافی و عوارض بسیار زیاد احتمالی را به اتوموبیل زیبای شما وارد نخواهد کرد؟؟
آیا اصولا انداختن چنین تایر پهنی به اتوموبیل از نظر فنی درست است؟

هر چند خواستم نظری در این باب ندهم
و منتظر پاسخ کارشناسان و اهل فن باشم
اما این چیزی که ذهن مرا مشغول کرده بود برایم خیلی جالب بود
از نظر بنده مواردی که برای این قطعه (گل پخش کن یا هر نام دیگر) ذکر شد کاملا تخصصی و با توضیحات مکفی بود، می شود گفت من یکی که خیلی اطلاعات خوب و جدیدی دریافت کردم.

سپاس از جنابان کفایی و میر عمادی و دیگر دوستان
ظاهرا حالا حالاها کار داریم تا بتوانیم یک فروم جدا تخصصی در مورد اتوموبیل داشته باشیم
انشالله روزی این فروم و تالارها و تاپیکهای اون هم پر از مقالات مرجع و تخصصی باشد

موفق باشیم
مارشال

سلام دوستان
منم با نظر آقای مارشال موافقم بعنوان ادمیکه کار فنی و تخصصی تو این مملکت میکنه بارها این مشکل تو کارای خودما هم پیش اومده که با یه اظهار نظر غیر کارشناسی لطمات و اسیبهای زیادی ناخواسته وارد شده که مدتها طول میکشه تا اثرش از بین بره و من نظر شخصی خودمو میگم که اصلا نقطه ایکه همیشه باعث پسرفت و عقب موندگی صنایع ما شده بیشتر مواقع همین بحث کارشناسی که یا اصلا طرف کار بلد پستی که سرش گذاشتن نبوده یا نظراتی را اعمال و اظهار کرده که باعث اسیب رساندن شده .
بهتر قبل از هر نظری ابتدا سطح اگاهی و اطلاعات خودمون رو محک بزنیم و بعد هم حتی اگر 100% مطمئنیم موضوع را طوری طرح و پیاده کنیم که اگر نظرمون اشتباه بود اسیب و ضرر جدی متوجه صاحب کلا نشه .
میگم من چون دستم تو کاره کاملا متوجه حرف مارشال میشم این نقطه درد صنعت ماست که اصولا از ناحیه افراد خوب و دلسوز ناخواسته در معرض تهدید قرار میگیره !

روابط عمومی آکو
01-02-2010, 07:53 PM
با سلام وقت بخیر

طی نامه ای از سوی مدیریت محترم آکو فروم در خصوص مسائل مطروحه توسط برخی از اعضاء در ارتباط با گل پخش کن های ساخت آکو و ارجاع آن به واحد فنی آکو، پاسخ جامعی را با ادله و برهان فنی از آن مدیریت محترم دریافت نمودیم که عینآ برای مدیریت فروم ارسال شده لذا در بررسی های روزانه از تمامی سایت های مرتبط با اتو کاپری، متوجه درج مطالبی از طرف بعضی از دوستان در فروم شدیم که بنظر نمیرسد چندان با حوصله و مطالعه کافی، پاسخ منتشر شده توسط واحد فنی را از نظر گذرانده باشند و با ایراد نظراتی از قبیل بکارگیری لاستیکهای 235 در زیر اتومبیل از نحوه عملکرد گل پخش کن ها راضی نمیباشند! یا دوست دیگری میفرمایند که گل همچنان پاشیده میشود! یا گرانمایه دیگری هنوز نظر به کج بودن و یا بعبارت دیگری قائم نبودن این قطعه به زمین دارد!
روابط عمومی آکو صرف نظر از اظهار و ابراز نظر شخصی خود پیرو رسالت ویژه ای که بعنوان واحد مدیریت ارتباطات مردمی با گروه آکو، با افتخار بر دوش خود دارد، نه تنها به نقادی تمامی افراد صرف نظر از اعضاء و یا غیر ارج می نهد بلکه با ایجاد بستر های مناسب و پر و بال دادن به موضوعات مطروحه سعی در باز شدن طرح فضای گفتگو و شکل گیری آن بسمت و سویی که منجر به دریافت پاسخی مناسب از سوی مسئولین آکو شود، اهتمام می ورزد لذا به نظر می رسد، با توجه به سطح توقعات افراد پاسخ های اعلام شده تا کنون از سوی آکو به طور جدی کفایت نمی نماید با اینکه در خصوص استفاده از لاستیک های 235 و بکارگیری گل پخش کن های آکو از نظر شکلی نیز مغایرتی کاملا محسوس از حیث اندازه تایر و نوعا طراحی گل پخش کن برای سایزی که خودرو ساز تعریف نموده به چشم می خورد و نیز پاشیده شدن گل در زمانی که اتومبیل در حال دور زدن می باشد، امری اجتناب ناپذیر است، و در مورد خودروهای کلاس a خودروسازان نیز صدق می کند (اتومبیل هایی مانند بنز، بی ام و، پورشه و ...)، به نظر می رسد لازم است آکو با دعوت نمودن از آن گروه از اعضاء که در این خصوص هنوز نیز بر نظر خود پافشاری می نمایند، ایشان را توسط مدیریت فنی آکو به نحوی شایسته مجاب و راهنمایی نماید تا موضوع این پرونده برای همیشه مختومه گردد و این نیز یکی دیگر از امتیازات برجسته و درخشان آکو در مشتری مداری در مقایسه با سایر قطعه سازان، تولیدکنندگان و حتی خودروسازان بزرگ و قدر کشور می باشد چرا که شرکتی نوپا اما با سابقه طولانی و درخشان که تا این حد جلب رضایت مشتری و مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده باشد، سراغ نداریم.
شایسته است تا اعضای محترم ضمن پرداختن به موضوعات گوناگونی با لحاظ نمودن مباحث کارشناسانه و کسب اطلاعات و اعمال آزمون های مختلف اقدام، به نظریه پردازی نمایند تا ضمن رعایت حقوق تولیدکننده، راهکارهای مناسبی در خصوص ارتقاء کیفی و کمی محصولات ایجاد شود و در این راستا با توجه به سطح مدارج علمی اعضای سایت، انتظار ویژه ای از ایشان می رود.
وجود تالارهای گفتمان آکو مایه مباهات ماست و وجه تمایز آن با سایر فروم های ایرانی و پاسخ گویی مسئولین به سوالات متعدد اعضا می باشد و این رویه در سایتهای دیگر محسوس نیست و افراد با مباحثه پیرامون مسئله ای بدون دستیابی به نتیجه و یا دریافت پاسخی از مسئولان سایت با یکدگیر روزها و هفته ها به مباحثه می پردازند تا جایی که به مرور صورت مسئله از یاد می رود بدون اینکه پاسخ مشخصی را دریافت نموده باشند. در این میان صبر و بردباری مدیران محترم تالارهای گفتمان آکو قابل تقدیر است.
بدیهی است ایجاد پست های گوناگون در تالارهای گفتمان به منظور راهیابی و ارتقاء سطح کیفی و علمی تالار است نه صرفا ایجاد تعداد پست های بالاتر.
امید است در کنار اعضای ارزشمند آکو که غالبا بر اساس آنچه تا کنون به ما ثابت شده، از میان مدیران موفق و آگاه ایران عزیزمان می باشند، روز به روز شاهد موفقیت های پیاپی و درخشانی در کارنامه کاری آکو باشیم.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- روابط عمومی آکو

روابط عمومی آکو فروم
01-02-2010, 08:17 PM
سلام
من چون تخصصی در رابطه با مسئله مربوطه ندارم نمیتونم چیزی بگم
فقط جا داره اینجا از جناب آقای میر عمادی تشکر کنم که اینقدر به مسائل داخلی فروم اهمیت میدن و نظر کاربران براشون ارزش داره و نیز برای تفهیم مسائل به عزیزان زحمت میکشن. ایشون و جناب کفایی واقعا ما رو شرمنده میفرمایند وقتی با توجه به حجم سنگین کارهای فروم در پاسخگویی سریع به اعضاء محترم به کمک مامی آیند.
به امید موفقیت آکو در عرصه جهانی

Tondar
01-02-2010, 10:19 PM
سلام
با تشکر از پاسختون ولی به نظر من بعضی از مدیران فروم باید در رفتار خودشون تجدید نظر کنند. من فکر می کنم بهتر تکلیف کاربر های فروم مشخص بشه. اگه این فروم کاملا تخصصی هست و دادن نظر اشتباه باعث ناراحتی مدیران فروم می شه ، ما مزاحم نشیم. درسته که نظر کاربری اشتباه بوده ولی اون کاربر هم مطمئن باشید در زمینه دیگری در صنعت تخصص داره که مدیران این سایت اطلاعی از اون ندارن. ما اینجا دور هم جمع شدیم که چیز هایی رو که نمی دونیم رو یاد بگیریم و چیزهایی رو که می دونیم رو به بقیه یاد بدیم. اگه قرار باشه با یک سوال ابتدایی یک کاربر به این نتیجه برسین که صنعت ما با این سوال نابود شد لطف کنین در موقع ثیت نام فقط مهندسین مکانیک و طراح خودرو رو پذیرش کنین. چون ما همدیگر رو نمی شناسیم پس بهتر احترام همدیگر رو نگه داریم چون شاید من که یک سوال ابتدایی می پرسم در تخصص خودم موفق باشم. اگر هم جای ما اینجا نیست و فقط طراحان خودرو در اینجا عضو هستن که ای کاش از اول مشخص می کردین.
درسته که اینجا تعدادی مدیر داره ولی هر شخصی برای خودش احترام اجتماعی داره. پس اون مدیر هم بهتره اگر جوابی نداره سکوت کنه. چون شاید طرف مقابلش یک صنعتگر قابل باشه.
جا داره از روابط عمومی آکو برای حوصله ای که به خرج دادن واقعا تشکر کنم

روابط عمومی آکو
01-03-2010, 12:52 AM
سلام
با تشکر از پاسختون ولی به نظر من بعضی از مدیران فروم باید در رفتار خودشون تجدید نظر کنند. من فکر می کنم بهتر تکلیف کاربر های فروم مشخص بشه. اگه این فروم کاملا تخصصی هست و دادن نظر اشتباه باعث ناراحتی مدیران فروم می شه ، ما مزاحم نشیم. درسته که نظر کاربری اشتباه بوده ولی اون کاربر هم مطمئن باشید در زمینه دیگری در صنعت تخصص داره که مدیران این سایت اطلاعی از اون ندارن. ما اینجا دور هم جمع شدیم که چیز هایی رو که نمی دونیم رو یاد بگیریم و چیزهایی رو که می دونیم رو به بقیه یاد بدیم. اگه قرار باشه با یک سوال ابتدایی یک کاربر به این نتیجه برسین که صنعت ما با این سوال نابود شد لطف کنین در موقع ثیت نام فقط مهندسین مکانیک و طراح خودرو رو پذیرش کنین. چون ما همدیگر رو نمی شناسیم پس بهتر احترام همدیگر رو نگه داریم چون شاید من که یک سوال ابتدایی می پرسم در تخصص خودم موفق باشم. اگر هم جای ما اینجا نیست و فقط طراحان خودرو در اینجا عضو هستن که ای کاش از اول مشخص می کردین.
درسته که اینجا تعدادی مدیر داره ولی هر شخصی برای خودش احترام اجتماعی داره. پس اون مدیر هم بهتره اگر جوابی نداره سکوت کنه. چون شاید طرف مقابلش یک صنعتگر قابل باشه.
جا داره از روابط عمومی آکو برای حوصله ای که به خرج دادن واقعا تشکر کنم
با سلام وقت بخیر

گرانمایه ارجمند ، دوست عزیز همه موظفیم در راستای حفظ حقوق شهروندی و رعایت اصول منطقی جامعه مدنی که امروزه بحث رایج جوامع بشری است کمال ملاحظات را در نحوه تبیین مباحثات لحاظ نماییم و نیل به این مهم با اجتناب از مشاجرات امکان پذیر است .

در خصوص موارد یا پیشنهادات مطروحه از سوی حضرتعالی ، با توجه به شناختی که طی چند دوره تماس تلفنی شما با مدیریت ارشد آکو از سوی ایشان برایمان نقل شده (گزارشی در خصوص هر گونه تماس تلفنی اعضاء با ایشان و موارد مطروحه بر اساس برنامه ریزی که توسط خود ایشان ترتیب داده شده برای مدیریت راهبردی در اختیار روابط عمومی قرار می گیرد) انتظاری فراتر از این گلایه می رفت حال آنکه شاید مخاطبین اصلی فرازی از نوشته های این مدیر ارزنده فروم نیز متوجه شخص شما نبوده و پیشتر جنبه اعمال مراقبتهای ویژه ای را دارد که یک مدیر توانا صرف نظر از نوع برداشت و واکنشی که در نفر مقابل بهمراه خواهد داشت میبایست در راستای اهداف سازمانی که برای او تعریف شده ، ابراز نماید .

مدیرانی که شما امروز از ایشان گله مندید همان افرادی هستند که بدون کوچکترین چشم داشت مالی ، بانیان ایجاد چنین تالارهای با شکوهی شده اند که اعضاء کم نظیر و ارزشمند آکو با حضور و فعالیتهای چشمگیری بدان رونق داده اند .

مدیری که شما از او گله مندید همان فردی است که بارها پیرامون مسائل گوناگونی که توسط اعضاء محترم ایراد شده به بحث و چانه زنی در خصوص کسب امتیازاتی برای ایشان پرداخته بدون اینکه حاصل بدست آمده کوچکترین ثمری برای خود ایشان داشته باشد .

مدیری که شما از او گله مندید همان شخصی است که با نظارت بیش از 12 ساعت در شبانه روز بر تمامی بخشهای فروم امکانات جدیدی را در جهت دسترسی آسانتر اعضاء به قسمتهای گوناگون سایت فراهم میکنه و ... .

چطور ممکن است آکو اعمال نظام مدیریت را که توسط ایشان برنامه ریزی و اجرا میشه با توجه به حجم روزافزون عضویت در آکو و متعاقبآ در فروم نادیده بگیره ؟

چطور حضرتعالی پاسخ ایشان را دیدید اما ارجاع نامه دریافتی به روابط عمومی از سوی مدیر کل آکو و متعاقبآ ارسال آن از سوی روابط عمومی به واحد فنی و درج جوابیه را جهت اطلاع اعضاء در سایت نادیده گرفتید ! در جائیکه طی پست دیگری بازهم روابط عمومی اعلام نمود چنانچه از پاسخ منتشر شده حضرات مجاب نشده اند امکان مراجعه حضوری ایشان به واحد فنی آکو نیز میسر است .

شما بدون در نظر گرفتن حواشی پستی که ایجاد شده اقدام به اظهار نظری نموده اید که آینده کاری نظارت مدیران را بر فروم با توجه به تحلیلی که از میزان اعضاء حداقل تا پایان سال جاری برای آکو تخمین زده شده (بالغ بر 2000 نفر) مختل خواهد نمود .

در جای دیگری از فرمایشاتتان ، فرمودید که چنانچه این فروم تخصصی است افراد را در بدو ورود گزینش نماییم حال آنکه این یکی از امتیازات آکو فروم میباشد که از اقصی نقاط ایران هر فردی از افراد با هر ویژگی موفق به اخذ عضویت از آن میشود کما اینکه این مهم در مورد خود حضرتعالی نیز با تمام شناختی که از شما داریم صادق است و درست حرف اینجاست که چرا باید این تند گویی از زبان شخصی تحصیلکرده و فنی و از میان دوستان ما با توجه به ابزارهای دیگری که در اختیار اوست مانند دهها نامه خصوصی که بطور معمول و روزانه بین اعضاء با یکدیگر و مدیران رد و بدل میشود ، بدین مضمون در سایت قرار گیرد .

بزرگوار مضامین مقالات مندرج در سایت بر اساس اطلاعات موثقی که از طریق یکی از دوستان خوبمان نقل شده با ذکر منبع هم اینک توسط عده کثیری از دانشجویان رشته مکانیک یکی از دانشگاههای معتبر مورد بهره برداری قرار میگیره و این ثمره ، حاصل کاری گروهی است که افتخار آن مشمول تمامی اعضاء برجسته این فروم است .

در پایان حمایتهای آکو از اعضاء و مدیران خود به اشکال گوناگونی اعمال میگردد که هر یک بنوبه خود و در مقایسه با فرومهای دیگر بی نظیر است و استفاده از تجارب مدیران آکو فروم که هم اینک هریک مدیریتی بر تالارها و سایتهای متعددی را با اعضایی بیش از180000 نفر و بازدیدی بالغ بر 40تا60 هزار بازدید در روز را شامل میشود جزو الویت های نخست در سیستم برنامه ریزی و نیل به اهداف بلند مدت آکو است .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------روابط عمومی آکو

Reza -M
01-03-2010, 02:07 PM
با سلام
جا داره از روابط عومی اکو مدیرانی چون اکوو مارشال و اوین تشکر کنم که با صرف وقت اینچنین با دلیل پاسخگوی دوستان و من هستن

Marshal
01-03-2010, 03:09 PM
با سلام
جا داره از روابط عومی اکو مدیرانی چون اکو و مارشال و اوین تشکر کنم که با صرف وقت اینچنین با دلیل پاسخگوی دوستان و من هستن

با سلام
از لطف حضرتعالی و دیگر دوستان کمال تشکر را دارم
انشالله این قطعه (منظورم گل پخش کن) هم با همه زحماتی که برای تهیه و طراحی و یافتن مواد اولیه و تولید و عرضه اون به بازار کشیده شده و میشه
بتونه جایگاه واقعی خودشو پیداکنه و تبدیل به یک کالای ضروری و مکمل خودرو بشه
موفق باشید
مارشال

روابط عمومی آکو فروم
01-03-2010, 03:33 PM
با سلام
جا داره از روابط عومی اکو مدیرانی چون اکوو مارشال و اوین تشکر کنم که با صرف وقت اینچنین با دلیل پاسخگوی دوستان و من هستن

ممنون دوست عزیز
ما وظیفمون رو انجام میدیم
شما لطف دارید
به امید موفقیت آکو

LOGAN
01-03-2010, 09:22 PM
من متعجب هستم که فردی که لاستیک تهیه می کند باید با آگاهی و دانش این کار را انجام دهد.

شما این سایز لاستیک را روی مرسدس با موتور 5000 سی سی می توانید مشاهده کنید.

این سایز فشاری مضاعف رو به خودرو وارد می کند.

مصرف سوخت را بالا می برد.

اصطلاک ماشین را زیاد می کند.

سواری نرم را از سرنشینان می گیرد.

از همه مهم تر خودرو را از گارانتی خارج می کند.

tondar90
01-04-2010, 12:56 AM
منظورتون سایز 205 هستش؟

tondar90
01-05-2010, 09:29 AM
فکر نمیکنم کسی در مورد لاستیک با سایز 235 بحث کرده باشه!

LOGAN
01-05-2010, 10:37 AM
منظورتون سایز 205 هستش؟

سایز 215-225

tondar90
01-05-2010, 11:55 AM
سایز 215-225
215 معلومه که خیلی پهنه.ما در مورد 205 صحبت می کردیم.

نیما
01-05-2010, 03:23 PM
185/65/15
این سایز اصلی لاستیک زیر تیپ ای 2 و ای 1 هستش
از نظر استاندارد اگر شما بخواهین یک سایز پهن تر بندازین باید 5 تا از عرض کم کنید
یعنی 195/60/15
بیش از این میزان هم از استاندارد ماشین رو خارج میکنه این برای همه ماشین ها صادق هست
که متاسفانه در ایران کسی رعایت نمیکنه که بلطبع مصرف سوخت بالا اصطهلاک بیشتر
و ضربه در اتاق رو بیشتر دارن

شرکت آکو هم برای سایز استاندارد میسازه که هیچ مشکلی نداره

ACO
01-20-2010, 11:22 PM
لطفا به فیلمی که با فرمت 3GP گرفته شده از گل پخش کن آکو توجه فرمایید

gelpakhshkon.zip (http://acoforum.org/attachment.php?attachmentid=407&stc=1&d=1264013476)

----------------------------------------
شب تمام دوستان عزیزم قشنگ
آقای میرعمادی عزیز اقای کفایی بزرگوار
کاربران خوب سایت
ناظرین گرامی
همه خسته نباشید
جلسه خیلی خوبی بود
تشکر میکنم از همه

Marshal
01-22-2010, 12:35 AM
لطفا به فیلمی که با فرمت 3GP گرفته شده از گل پخش کن آکو توجه فرمایید

gelpakhshkon.zip (http://acoforum.org/attachment.php?attachmentid=407&stc=1&d=1264013476)

----------------------------------------
شب تمام دوستان عزیزم قشنگ
آقای میرعمادی عزیز اقای کفایی بزرگوار
کاربران خوب سایت
ناظرین گرامی
همه خسته نباشید
جلسه خیلی خوبی بود
تشکر میکنم از همه

سلام
دیدم جای فیلم اکشن و کتک خوری گل پخش کن بیچاره تو تاپیک خودش خالیه یه کپی گذاشتم اینجا:d
خداییش من که دوست ندارم جای این گل پخش کن بی نوا باشم که اونجوری کتک میخوره!:d

جناب آکو
شما خیلی غیر آن تایم هستین
خیلی هم گرون فروش هستید!!
مدتی طولانی میشه که آکو و جناب کفایی گل پخش کن رو با قیمت نازلتر و پایینتری به بازار مصرف ارائه می کنند
شما هنوز سر قیمت خودتونید؟:d
یه نگاه به پست اول بیاندازید;)
یه قیمت جدیدی چیزی آخه:)
گرونفروشی خیلی کار بدیه ها;)
سپاس
مارشال (فیلم ضرب و شتم گل پخش کن رو حتما دانلود کنید و ببینید، خیلی جالبه):d

نیما
01-22-2010, 01:44 AM
فیلم خیلی باحالی بود حالا قضیه اینجاست این فرد کی بود :d
الف : دشمن آکو ب: دوست آکو ج : خود آکو د : کورش :rolleyes:

از شوخی گذشته نکته جالب نایلون بسته بندی بود من خریدم نداشت
سری اول بدون نایلون بوده یا مال من تقلبی؟؟؟؟ البته روش هک شده آکو

اونجا کسی جواب سوال منو نداد
این بسته بندی جدیده یا قبل هم بوده ؟؟؟؟؟:confused:

Tondkar
01-22-2010, 03:13 AM
برای من که فرستادند بسته بندی داشت امروزم ملت بودم همه گل بخش کن ها بسته بندی بود

Hesam
01-22-2010, 03:35 AM
منم گرفتم از ملت بسته بندی آکو بود

نیما
01-22-2010, 12:46 PM
آقا منو تو شک نندازین میرم عوض میکنما
کسی عکس از هک شده هاش داره ؟؟؟
آیا سری اولش بدون بسته بندی نبوده ؟؟؟
من خیلی وقته گرفتم

Marshal
01-22-2010, 01:17 PM
آقا منو تو شک نندازین میرم عوض میکنما
کسی عکس از هک شده هاش داره ؟؟؟
آیا سری اولش بدون بسته بندی نبوده ؟؟؟
من خیلی وقته گرفتم

نیماجان یه راه بیشتر نداری ببینید گل پخش کن اصل هست یا خیر
کل عملیات آموزشی موجود در فیلم را روی گل پخش کن انجام بدین;)
پیشنهاد بدی نیست:d
اگر به دست درد و پادردش بیارزه:d
ضمنا جنس فروخته شده و اهدا شده پس گرفته نمی شود!!!;)

نیما
01-22-2010, 01:25 PM
نیماجان یه راه بیشتر نداری ببینید گل پخش کن اصل هست یا خیر
کل عملیات آموزشی موجود در فیلم را روی گل پخش کن انجام بدین;)
پیشنهاد بدی نیست:d
اگر به دست درد و پادردش بیارزه:d
ضمنا جنس فروخته شده و اهدا شده پس گرفته نمی شود!!!;)
من از آکو هدیه نگرفتم
من مکمل و گل پخش کن رو خودم خریدم
اونم 20 مکمل 70 تومن 4 تا گل پخش کن :mad:
اما فکر کنم اصل باشه چون هک شده روشون آکو
باید از روابط عمومی بپرسم سری اول بسته بندی داشته یا نه

tondar90
01-22-2010, 05:41 PM
من از آکو هدیه نگرفتم
من مکمل و گل پخش کن رو خودم خریدم
اونم 20 مکمل 70 تومن 4 تا گل پخش کن :mad:
اما فکر کنم اصل باشه چون هک شده روشون آکو
باید از روابط عمومی بپرسم سری اول بسته بندی داشته یا نه
گیر دادی;):p
مگه از خود شرکت نگرفتی؟
ولی پیشنهاد میکنم شرکت یه دفترچه راهنما ،یا برگه طریقه نصب به همراه گل پخش کن ها ارائه بده.
خرج زیادی هم نداره.چون فکر کنم واقعا ضروریه.
با توجه به اینکه صادارت هم میشه.
نظر شما چیه؟:confused:
از همین کلیپ گل پخش کن ها هم روی سی دی رایت کنن با هر گل پخش کن بدن.(شوخی);)

نیما
01-22-2010, 05:46 PM
گیر دادی;):p
مگه از خود شرکت نگرفتی؟
ولی پیشنهاد میکنم شرکت یه دفترچه راهنما ،یا برگه طریقه نصب به همراه گل پخش کن ها ارائه بده.
خرج زیادی هم نداره.چون فکر کنم واقعا ضروریه.
با توجه به اینکه صادارت هم میشه.
نظر شما چیه؟:confused:
از همین کلیپ گل پخش کن ها هم روی سی دی رایت کنن با هر گل پخش کن بدن.(شوخی);)
نه اون موقع شرکت آکو رو فقط تو نمایشگاه و به اسم تندرش میشناختم

دفترچه راهنما هم نیازی نداره من که راحت نصب کردم

امیری
01-22-2010, 10:54 PM
برای من بدون بسته بندی ولی با مارک اکو که بر پشت گل پخش کن هک شده بود فرستادند فقط از اکو تقاضا دارم اگر امکان دارد گل پخش کن ها را با رنگهای مختلف تولید وبه یازار توزیع نماید چرا که بنده برای مرتبه سوم انها را رنگ داده ام

Marshal
01-23-2010, 01:31 AM
برای من بدون بسته بندی ولی با مارک اکو که بر پشت گل پخش کن هک شده بود فرستادند فقط از اکو تقاضا دارم اگر امکان دارد گل پخش کن ها را با رنگهای مختلف تولید وبه یازار توزیع نماید چرا که بنده برای مرتبه سوم انها را رنگ داده ام

ببخشید رنگ کرده اید یا رنگ داده اید
من مطلب رو نگرفتم:confused:
بگذریم
مطمئن باشین این تاپیک زیر نظر شخص جناب کفایی مدیریت محترم ارشد آکو هست
و ایشون تمامی نظرات وپیشنهادها و... را با دقت مطالعه می کنند
احتمالا گزینه رنگی شدن گل پخش کن کار راحتی نباید باشه
با توجه به پلیمری بودن قطعه و رنگ و....
بنده هم در مقامی نیستم بتوانم رای و نظر قطعی بدهم
انشالله جناب میرعمادی عزیز یه سر کوچولو هم بیان این تاپیک

سپاس
مارشال

Tondkar
01-23-2010, 03:30 AM
نصب این قطعه خیلی ساده میباشد و احتیاجی به دفترچه ندارد با چند خار معمولی وپیچ خودکار به سادگی قابل نصب میباشد قبل از اقدام به نصب فکر میکنی خیلی سخته ولی وقتی شروع به نصب میکنی میبینی چقدر ساده میباشد من خودم که نصب کردم تقریبا نیم ساعت زمان برد

tondar90
01-23-2010, 08:27 AM
نصب این قطعه خیلی ساده میباشد و احتیاجی به دفترچه ندارد با چند خار معمولی وپیچ خودکار به سادگی قابل نصب میباشد قبل از اقدام به نصب فکر میکنی خیلی سخته ولی وقتی شروع به نصب میکنی میبینی چقدر ساده میباشد من خودم که نصب کردم تقریبا نیم ساعت زمان برد
نه اون موقع شرکت آکو رو فقط تو نمایشگاه و به اسم تندرش میشناختم

دفترچه راهنما هم نیازی نداره من که راحت نصب کردم
من وشما هم میدونیم ساده است ولی شما یه جنس خارجی در نظر بگیرید چه همه توضیح میدن و تبلیغ میکنن.اگه هم بشه آدرس فرم رو در دفترچه بیارن تا کسی مشکلی داشت به فرم مراجعه کنه.
هزینه زیادی هم نداره اگه بصورت سیاه و سفید باشه.

ACO
01-23-2010, 09:20 AM
من وشما هم میدونیم ساده است ولی شما یه جنس خارجی در نظر بگیرید چه همه توضیح میدن و تبلیغ میکنن.اگه هم بشه آدرس فرم رو در دفترچه بیارن تا کسی مشکلی داشت به فرم مراجعه کنه.
هزینه زیادی هم نداره اگه بصورت سیاه و سفید باشه.
اره منم به نظر تندر موافقم
درسته ساده س (البته به استناد حرف بچه ها چون من خودم این کار رو نکرده ام )
اما از اونجایی که هزینه ی زیادی نداره این کار میتونه خیلی تاثیر خوبی بذاره روی احساسی که مردم نسبت به اکو بخوان پیدا کنند
خب وقتی یه کاتالوگ ساده براش درست کنی یعنی حتی در زمینه پس از فروش هم با مشتری بودی و راحتی اون رو مد نظر قرار دادی

نیما
01-23-2010, 09:52 AM
:d پس گل پخش کن ما هم اصلیه کلی هرس خوردم کورش با این فیلمت

تندر LP
01-23-2010, 11:06 AM
من هم از نمایندگی آکو خریدم.
بسته بندی با آرم آکو رو داشت که پاره کردنش هم یه ذره سخت بود.
نصب هر 4 تا گل پخش کن ها با یه کم حوصله حدود 45 دقیقه طول میکشه.
کیفیتش هم بیسته.عمرا اگه بشکنه یا خراب بشه (البته در شرایط عادی)

babak
01-24-2010, 04:39 PM
هزینه رنگ برای من چیزی حدود 15 هزار شد. نصب هم که خودتون می تونید انجام بدید

باسلام" مي خواستم بدونم براي نصب گل پخش كن عقب از آچارخم استفاده كردي يا لاستيك را باز كردي ؟ اگه روش بهتر يا نوع آچار خاصي هست ممنون مي شم راهنمايي كنيد . با تشكر

نیما
01-24-2010, 04:45 PM
باسلام" مي خواستم بدونم براي نصب گل پخش كن عقب از آچارخم استفاده كردي يا لاستيك را باز كردي ؟ اگه روش بهتر يا نوع آچار خاصي هست ممنون مي شم راهنمايي كنيد . با تشكر
نه برای جلو و نه برای عقب نیازی به باز کردن چرخ ها نیست
و برای بستن هم میشه از آچار های کوتاه استفاده کرد

MAHDI-TONDAR
01-25-2010, 05:35 PM
دوست عزیز اون پیچ ها رو چه جوری باز کردی .روش خاصی داره ، من رفتم باز کنم هر کاری کردم باز نشود .اون خار پشت پیچ چطور باز میشه .

LOGAN
01-25-2010, 05:37 PM
معمولا خارها سالم در نمی آیند، باید آن ها را تهیه کنید.

Marshal
01-26-2010, 12:02 PM
تاپیک گفتگوی مهم شد
گل پخش کن تندر نود
گل پخش کن لوگان
گل پخش کن ال نود

مارشال

zanjani
02-03-2010, 02:59 PM
سلام خدمت مدیران شرکت اکو
بنده دو سه روز قبل گل پخش کن و مکمل کنسول را از طریق سایت خریداری کردم .ضمن تشکر از ارسال به موقع این محصولات و باتشکر بسیار از بابت هدایا
یک خواهش دارم که با تعجب هم اون رو عرض می کنم . با وجود اینکه cd تبلیغاتی درون جعبه بود و در این باره هزینه انجام شده و cd کلی فضای خالی داره اما چند تا عکس یا یک کلیپ کوچک از نحوه نصب رو قرار نداده اید . این موضوع بارها توسط دوستان در صفحات مختلف درخواست شده و من مجددا درخواست میکنم چون خیلی ها فنی نیستند و ممکنه دست به آچارشون خوب نباشه .باز هم تشکر می کنم

zanjani
02-06-2010, 11:56 AM
با سلام
لطفا واحد فنی آکو پاسخ بفرمایند چه نوع خاری را برای بستن گل پخش کن ها پیشنهاد می دهید
بنده برای خار به یک مغازه رفتم که ایشان یک نوع خار فنری به من دادند و فرمودند مخصوص گل پخش کن هست آما به نظر خودم با یک فشار از جاش در میاد نوع دیگری هم بود که پلاستیکی بود و توش یک پیچ می خورد که موقع بستن پیچ از داخل زبانه هاش باز و جاش سفت می شد . لطفا راهنمایی بفرمائید؟
ممنونم

siyamak
02-24-2010, 10:57 AM
سلام
دیروز قصد کردم شل گیر بگیرم البته از نیکو پخش گرفتم اما به مشکلی خوردم اونهم اینکه دور گلگیر هم دارم اصلا باهم همخونی ندارن از نظر جای پیچ اینها
کسی به همچین مشکلی خورده یا نه

Porsche
02-24-2010, 12:28 PM
سلام
دیروز قصد کردم شل گیر بگیرم البته از نیکو پخش گرفتم اما به مشکلی خوردم اونهم اینکه دور گلگیر هم دارم اصلا باهم همخونی ندارن از نظر جای پیچ اینها
کسی به همچین مشکلی خورده یا نه

دوست عزیز، اگر شما بخواین از دوتا محصول استفاده کنید باید صبر کنید تا فلاپ گلگیر آکو به بازار عرضه بشه و از اون استفاده کنید که با گل پخش کن های تولید خودش هماهنگ هست و برای گلگیر جلو کوتاهتره
شما فعلاً میتونین گل پخش کن های عقب رو نصب کنید و از کارایی و زیبایی اون لذت ببرید ;)

siyamak
02-27-2010, 01:06 PM
دوست عزیز و گرامی
بنده هم همین مشکل را داشتم
از اچارهای ستاره شکل باید استفاده کنید که این اچار ستاره در جعبه ابزار ماشین موجود است
ولی چون به صورت lنمی باشد مجبورا باید لاستیک عقب را باز کنید
من فعلا بستم ولی منتظرم که لاستیک ها را باز کنم بعدش سفت کنم
نکته جالب اکثر پیچ های تندر با همون اچارهای ستاره ای باز می شود
من خودم رفتم به کارخانه مهرکام پارس اونها نداشتن ولی بعدا متوجه این اچارهای شدم

دوست عزیز، اگر شما بخواین از دوتا محصول استفاده کنید باید صبر کنید تا فلاپ گلگیر آکو به بازار عرضه بشه و از اون استفاده کنید که با گل پخش کن های تولید خودش هماهنگ هست و برای گلگیر جلو کوتاهتره
شما فعلاً میتونین گل پخش کن های عقب رو نصب کنید و از کارایی و زیبایی اون لذت ببرید ;)

دوست عزیز ممنون که گفتید بلی من دورگلگیر ها ا حدودا یک 6 ماه دارم این مشکل وجود دارد با دور گلگیرها
جا دارد اکو قبل از ارائه محصول به بیرون این نکته فنی را به گنجاند فکر کنم با کمی پهن کردن قسمت لبه شل گیر این مشکل حل میشد
ولی به هر صورت من قسمت عقب را بستم و از از کیفیت محصول راضی هستم

latifi
04-21-2010, 11:56 PM
:dاین محصول خیلی عالی و به درد بخوره ولی حیف گیر ما نیومد اگه میومد که محصول واقعا :d :dتوپی میشد:d

Reza -M
04-22-2010, 12:36 AM
با سلام
منم این دو محصول گل پخش کن و فلاپ دور گلگیر را در کنار هم نصب کردم بسیار فوق العاده و زیبا هست
کیفیت فوق العاده ی گل پخش کنها منو متعجب کرده اخه تا به حال چند بار که میخاستم توی جاده ی خارج از شهر بیام توی شانه خاکی ابن گلپخش کنها به زمین برخورد کرده و حتی گاهی از پرچ هایش کنده شده اما خود گلپخش کن سالم مونده
موفق باشید

احمدرضا
04-22-2010, 01:22 PM
کاشکی اکو برا گل پخش کن جلو تندرهای اسپرت هم یک فکری بکنه

tehrantondar
05-18-2010, 07:32 PM
سلام به همه دوستان
منم گل پخش کن گرفتم می خواهم رنگش کنم فقط از دوشتانی که رنگ کردن می خواهم راهنمایی بگیرم که آستری قبل از رنگ زدن یا نه و اینکه وقتی سنگ ریزه یا چیزی بهش بخوره رنگش دون دون نمی شه و نمی ریزه؟
اگه اینجوری بشه زود از قیافه در میاد:)
ممنون از راهنمایی دوستان

سید محمد زراره
05-19-2010, 08:42 AM
سلام به همه دوستان
منم گل پخش کن گرفتم می خواهم رنگش کنم فقط از دوشتانی که رنگ کردن می خواهم راهنمایی بگیرم که آستری قبل از رنگ زدن یا نه و اینکه وقتی سنگ ریزه یا چیزی بهش بخوره رنگش دون دون نمی شه و نمی ریزه؟
اگه اینجوری بشه زود از قیافه در میاد:)
ممنون از راهنمایی دوستان

قبلا توضیح داده شده

دوست عزیز شما اول باید چسب مخصوص اینکارو که نقاشها دارند استفاده کنید
بعد از حدود 10 تا 12 ساعت آستری گچی استفاده کنین اگه مقدور باشه گل پخش کن رو کنار یه منبع حرارت غیر مستقیم قرار بدین که اصطلاحا آستری پخته بشه
بعد از حدود 6 ساعت آستری ، رنگ رویی و کلر رو استفاده کنین

ali.monazzah
05-19-2010, 10:05 AM
بالاخره بعد از 2 ماه دیروز عصر تونستم وقت شد ونصب کردم
با تشکر از اکو برای طراحی و توزیع اینگونه از قطعات کاربردی

HosseyN
11-15-2010, 08:00 PM
سلام خدمت همه دوستان
من چند روز پیش گل پخش کن های آکو رو تهیه کردم. در موقع خارج کردن خارهای جلو، خارها شکست. مجبور شدم خارهای دیگه ای تهیه کنم. مشکلی که وجود داره اینه که سوراخهای شل گیر، فلاپ و گل پخش کن دقیقاً روی هم منطبق نیستند. با کلی ترفند بالاخره خارها رو جا انداختم و بستمشون. اما امروز متوجه شدم که یکی از خارها شل شده. چه راه حلی پیشنهاد می کنید برای این مشکل. قبلاً یکی از دوستان توی همین فروم پیشنهاد کرده بود از پرچ استفاده کنم. نظر شما چیه؟
با تشکر

Renault Logan
11-15-2010, 08:30 PM
سلام خدمت همه دوستان
من چند روز پیش گل پخش کن های آکو رو تهیه کردم. در موقع خارج کردن خارهای جلو، خارها شکست. مجبور شدم خارهای دیگه ای تهیه کنم. مشکلی که وجود داره اینه که سوراخهای شل گیر، فلاپ و گل پخش کن دقیقاً روی هم منطبق نیستند. با کلی ترفند بالاخره خارها رو جا انداختم و بستمشون. اما امروز متوجه شدم که یکی از خارها شل شده. چه راه حلی پیشنهاد می کنید برای این مشکل. قبلاً یکی از دوستان توی همین فروم پیشنهاد کرده بود از پرچ استفاده کنم. نظر شما چیه؟
با تشکر

سلام استاد گرامی
ضمن عرض تبریک بابت تهیه محصول زیبای گل پخش کن ، متاسفانه راهی جز استفاده از پرچ ندارید . پرچ راهی بسیار بی دردسر و مطمئن هست فقط تنها اشکالی که داره این هست که اگر یک وقت خدای نکرده به هر دلیلی گل پخش کن شما بشکنه (البته احتمالش خیلی ضعیفه) هم باعث کمی فشار به بدنه گلگیر فقط در جلو میشه هم در آوردن باقیمانده گل پخش کن شکسته کمی مشکل خواهد بود . اگه بتونید پیدا کنید ، میتونید مثل بنده از خارهای 2 طرفه که قسمت مربوط به سوراخ پیچ رو بصورت گاز گرفته نگه میدارند استفاده کنید .
شاد باشید .

HosseyN
11-29-2010, 11:55 AM
میتونید مثل بنده از خارهای 2 طرفه که قسمت مربوط به سوراخ پیچ رو بصورت گاز گرفته نگه میدارند استفاده کنید.

دوست عزيز، سلام
آيا مي‌تونيد عكسي از اين مدل خارهاي دو طرفه در اختيار بنده قرار دهيد؟
از كجا مي‌توان تهيه كرد؟
با تشكر

ali-tondar90
11-29-2010, 02:19 PM
بنده هم چند روز پیش گلپخش کن به همراه زه منی فلاپ آکو رو نصب کردم البته گلپخش کن های جلو رو نصب کردم اما گلپخش کنهای عقب رو وقت نکردم به دلیل اینکه کمی وقت گیر تر بود نسبت به جلو چون جلویی ها هم جا پیچ هاش هر 3 تاشو داشت و هم پیچ هم از سه تا جا 2 تاشو داشت اما عقبی ها از 4 جای پیچ تنها یکی جا پیچ رو روی ماشن داشت و باید 3 تای دیگشو سوراخ می کردم و من هم وقت نداشتم گذاشتم در یه فرصت مناسب نصب کنم .
اما از نظر کیفیت واقعا خوب بود و زیبایی خاصی به ماشین داد .

Kharazi
04-21-2011, 02:56 PM
سلام خدمت مدیران شرکت اکو
بنده دو سه روز قبل گل پخش کن و مکمل کنسول را از طریق سایت خریداری کردم .ضمن تشکر از ارسال به موقع این محصولات و باتشکر بسیار از بابت هدایا
یک خواهش دارم که با تعجب هم اون رو عرض می کنم . با وجود اینکه cd تبلیغاتی درون جعبه بود و در این باره هزینه انجام شده و cd کلی فضای خالی داره اما چند تا عکس یا یک کلیپ کوچک از نحوه نصب رو قرار نداده اید . این موضوع بارها توسط دوستان در صفحات مختلف درخواست شده و من مجددا درخواست میکنم چون خیلی ها فنی نیستند و ممکنه دست به آچارشون خوب نباشه .باز هم تشکر می کنم

من هر کاری که می کنم نمی تونم از خود سایت خرید کنم خواستم بدونم قلق خاصی داره یا اینکه فعلا امکانش نیس؟

L90
04-21-2011, 03:00 PM
فعلا امكان خريد از سايت وجود نداره و شما بايد از نمايندگي خريد كنيد.

Kharazi
04-21-2011, 09:38 PM
فعلا امكان خريد از سايت وجود نداره و شما بايد از نمايندگي خريد كنيد.

که اونم تو اهواز خیلی فعال نیس و هر روز که میرم میگه 10 روز دیگه اینجا رو پر جنس می کنم

L90
04-21-2011, 10:49 PM
که اونم تو اهواز خیلی فعال نیس و هر روز که میرم میگه 10 روز دیگه اینجا رو پر جنس می کنم

شما از طريق پيام خصوصي با روابط عمومي آكو فروم درميون بزاريد ;)

Kharazi
04-23-2011, 09:53 PM
شما از طريق پيام خصوصي با روابط عمومي آكو فروم درميون بزاريد ;)

چی رو در میون بذارم رفیق؟
اینکه یارو سرکارمون گذاشته یا نه؟!
:d

L90
04-24-2011, 12:12 AM
درسته همينو شما بايد درميون بزاريد بالاخره شما رضايت يا نارضايتي كه داريد بايد با روابط عمومي مكاتبه كنيد.

جواد
05-30-2011, 07:38 AM
سلام
گل پخش کنها رو با پیچ(چه نوع پیچی) بسته میشه یا پرچ کنم بهتره؟

Samin
05-30-2011, 10:34 AM
سلام
سلام؛
درسته تو همین تاپیک برخی دوستان پیشنهاد کردن که پرچ کنید ولی با احترام به نظر بقیه، از نظر بنده اگر پیچ کنید بهتره. شما اگه پرچ کنید و روزی خواستید بازش کنید، حالا واسه رنگ کردن یا فروش خودرو یا هر چیزی، به گلیگر خودرو آسیبی هر چند ناچیز میزنه.
شما اگه با استفاده از مته 3 و پیچ 3.5 گلگیرتون رو سوراخ کنید و محکم پیچ کنید بهتره.
در نمیاد و اگر هم روزی خواستید بازش کنید راحت تره و خودتون بدون دستگاه پرچ کش با پیچ گوشتی راحت بازش میکنید. ;)

zanjani
05-30-2011, 11:07 AM
سلام

سلام آقا جواد
برای نصب به این لوازم احتیاج داری که به پیچ و مهره خاری معروفند میتونی تو همه لوازم یدکی فروشی ها تهیه کنید
موفق باشید
http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/pichgelpakhsh11530536.bmp

zanjani
06-07-2011, 01:47 PM
سلام
شاید دوستان با خودشون بگن اینها عکس چیه و چرا در این قسمت درج شده
اما خوب گل پخش کن ها اکو اینقدر محکمن جایی بخورن خودشون هیچیشون نمیشه و باعث کنده شدن پیچ (خار) های بسته شده رو اون میشن و متاسفانه گیر هم نمیاد این هم ابداع بنده به جای اون خارها که بسته میشن به زیر گل پخش کن کیفیت پائینه ببخشید

http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/s_DSC0040811674127.JPG
http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/s_DSC0041111674113.JPG

کامبیز محمودزاده
06-07-2011, 01:54 PM
سلام
اما خوب گل پخش کن ها اکو اینقدر محکمن جایی بخورن خودشون هیچیشون نمیشه و باعث کنده شدن پیچ (خار) های بسته شده رو اون میشن و متاسفانه گیر هم نمیاد این هم ابداع بنده به جای اون خارها که بسته میشن به زیر گل پخش کن کیفیت پائینه ببخشید

مثل اینکه عکسها آپلود نشدن. در کیفیت و محکم بودن گل پخش کن هیچ شکی نیست . برای من هم چند بار اتفاق افتاده که به لبه فلزی درب پارکینگ گیر کردن ولی با اون فشار فقط خار گل پخش کن از جاش درآمده.

مجید
06-07-2011, 04:37 PM
سلام

افتادن خار یا به اصطلاح پین سمت داخلی شلگیر مشکلی چند نفر از دوستان هست که قبلا در تاپیک مربوطه پیشنهاد تولیدش رو به شرکت آکو دادند. اون خار حالت مادگی داره که با پیچ روی ماشین چفت می شوند ولی این خار ابتکاری شما دو تا سیم زایده دار هست. کجا اونها رو محکم می کنید.
لطفا کمی بیشتر توضیح بدهید.

zanjani
06-12-2011, 02:26 PM
افتادن خار یا به اصطلاح پین سمت داخلی شلگیر مشکلی چند نفر از دوستان هست که قبلا در تاپیک مربوطه پیشنهاد تولیدش رو به شرکت آکو دادند. اون خار حالت مادگی داره که با پیچ روی ماشین چفت می شوند ولی این خار ابتکاری شما دو تا سیم زایده دار هست. کجا اونها رو محکم می کنید.
لطفا کمی بیشتر توضیح بدهید.

سلام اون سیم هایی که مشاهده میکنید در حقیقت سیم نیست ورق 2 میل هست که به مهره 5 جوش کاربیت شده چون طول پیچ رو نمی دونستم بعد از اینکه مهره رو روی پیچ بستم انتهای ورق ها رو پیچوندم تا کامل سفت بشن البته با تجربه ای که به دست آوردم پیشنهاد می کنم یه لوله نازک به طول 2 سانتیمتر یک طرفش رو مهره و یک طرفش رو واشر جوش بدید تا ظاهری شکیل تر داشته باشه علی ایحال این هم فعلا محکم شده و کار میده درضمن ابتدا از مهره 6 استفاده کردم و شل بود اما مهره 5 کامل سفت میشه موفق باشید

Karimi
07-01-2011, 08:55 PM
من که با اینکه رنگ ماشین سفیده‌ موندم گل پخش کن رو نصب کنم یانه ولی فول فلاب رو نصب کردم که خیلی هم قشنگ شد.به هر حال دوستانی که تجربه دارند اگه راهنمایی کنند ممنون میشم.

Renault Logan
07-01-2011, 09:42 PM
من که با اینکه رنگ ماشین سفیده‌ موندم گل پخش کن رو نصب کنم یانه ولی فول فلاب رو نصب کردم که خیلی هم قشنگ شد.به هر حال دوستانی که تجربه دارند اگه راهنمایی کنند ممنون میشم.

سلام جناب كريمي
تمام قطعات آپشن آكو كه بر روي بدنه نصب ميشه ، اگه رنگ بشه 100% نما و جلوه زيبا تري به خودرو ميبخشه
شما چون فول فلاپ نصب كرديد ، نصب گل پخش كن با مشكل مواجه ميشه .
چون گل پخش كن بايد با ميني فلاپ نصب بشه تا با خار هاي انتهايي گل پخش كن با ميني فلاپ ست بشه و نماي زيبايي به خودرو بده .
شما الان يا بايد گل پخش كن رو به زور روي فول فلاپ نصب كنيد كه نماي زيبايي پيدا نميكنه و مثل ميني فلاپ ست نميشه . يا اينكه بايد اون مقدار از فول فلاپ رو كه در جايگاه قرار گرفتن گل پخش كن ، قرار گرفته ، ببريد تا مزاحم نصب گل پخش كن نشه . كه در كل در هر 2 حالت ، نماي زيبايي به خودرو نميده ، اين نظر بنده بود كه خدمتتون عرض كردم . نظر شما و دوستان ديگر محترم هست .
موفق باشيد .

Amir Reza
07-02-2011, 11:00 PM
منم گل پخش کنو نصب کردم واقعا کیفیتش عالیه فقط یه مشکلی که داره اینه که کج وای میسه و به نظر بنده اگر عرضش در قسمت عقب یکمی بیشتر بششه خیلی بهتر میشه . جلو رو پرچ کردم عقبم پیچ که اگه یه وقت خواستم باز کنم به سپر آسیبی نرسه .

ماشین بنده هم سفیده جناب کریمی من رنگ نکردم نصب کردم از اولش بهتر شد ولی اگه شما خواستین نصب کنین پیشتهاد من اینه که حتما رنگ کنین وقتی رنگ میشه خیلی خودشو میکنه .

Porsche
07-03-2011, 02:23 AM
منم گل پخش کنو نصب کردم واقعا کیفیتش عالیه فقط یه مشکلی که داره اینه که کج وای میسه و به نظر بنده اگر عرضش در قسمت عقب یکمی بیشتر بششه خیلی بهتر میشه . جلو رو پرچ کردم عقبم پیچ که اگه یه وقت خواستم باز کنم به سپر آسیبی نرسه .

ماشین بنده هم سفیده جناب کریمی من رنگ نکردم نصب کردم از اولش بهتر شد ولی اگه شما خواستین نصب کنین پیشتهاد من اینه که حتما رنگ کنین وقتی رنگ میشه خیلی خودشو میکنه .

دوستان
من تجربه رنگ کردن گل پخش کن رو داشتم، خوب هم رنگ خورده بود ولی جلو زیاد اذیت میکرد و اگر جایی بگیره هر جوریم رنگ خورده باشه چون گل پخش کنها خیلی نرمن رنگش میریزه، در حدی باعث آزار شده بود که یه روز کندمش یه 2-3 ساعتی هرجوری بود رنگا رو تراشیدم :)

Renault Logan
07-03-2011, 12:03 PM
دوستان
من تجربه رنگ کردن گل پخش کن رو داشتم، خوب هم رنگ خورده بود ولی جلو زیاد اذیت میکرد و اگر جایی بگیره هر جوریم رنگ خورده باشه چون گل پخش کنها خیلی نرمن رنگش میریزه، در حدی باعث آزار شده بود که یه روز کندمش یه 2-3 ساعتی هرجوری بود رنگا رو تراشیدم :)

سلام سعيد جان
واقعا بد جلوه ميشه اگه قسمتي از رنگ سفيد بريزه .
ولي احتمال زياد متاسفانه نقاش براي شما خوب زير سازي نكرده بوده زمان رنگ كردن .
چون الان ما نزديك به 2 سال هست كه گل پخش كن هارو رنگ كرديم و واقعا هم براي رنگ كردن گل پخش كن ها هزينه كردم و پيش يك نقاش ماهر رفتم ، براي هر جفت گل پخش كن 50 هزار تومان اجرت رنگ آميزي شد در مجموع 100 تومان
هزينه زياد شد ولي اصلا ناراحت نيستم چون اينقدر كارش با كيفيت بود كه تو اين 2 سال با اينكه دفعات زيادي گل پخش كن هاي جلو و يا حتي عقب به جاهاي مختلفي گير كرده ، اصلا رنگش نريخته و مثل روز اول و مثل رنگ كمپاني با كيفيت هست .
موفق باشيد .

zanjani
07-03-2011, 12:13 PM

جناب کریمی
سلام
اگر منظورتون اینه که در کل گل پخش کن نصب کنم یا نه؟ باید عرض کنم وقتی فایده گل پخش کن رو سوای زیبایی حس میکنی که از محل قیر پاشی شده رد بشی !!!!!!!
اما اگر منظورتون اینه که روی فول فلاپ نصب بکنی یا نه؟ به نظرم بهتره روی مینی فلاپ نصب بشه هرچند برای سمت عقب مشکلی نخواهید داشت
موفق باشید

Renault
07-03-2011, 12:23 PM
اگه این گل پخش کن ها یکم پهن تر بود هم نمای زیباتری داشت از پشت و هم یکی مثل من که رینگ 7 اینچ داره میتونست نصب کنه و از مزایای زیادش بهره ببره!! الان اگه نصب کنم بازم قسمتی از رینگم بیرونه و خب بازم شل و ... روی بدنه میپاشه!

Porsche
07-03-2011, 12:49 PM
سلام سعيد جان
واقعا بد جلوه ميشه اگه قسمتي از رنگ سفيد بريزه .
ولي احتمال زياد متاسفانه نقاش براي شما خوب زير سازي نكرده بوده زمان رنگ كردن .
چون الان ما نزديك به 2 سال هست كه گل پخش كن هارو رنگ كرديم و واقعا هم براي رنگ كردن گل پخش كن ها هزينه كردم و پيش يك نقاش ماهر رفتم ، براي هر جفت گل پخش كن 50 هزار تومان اجرت رنگ آميزي شد در مجموع 100 تومان
هزينه زياد شد ولي اصلا ناراحت نيستم چون اينقدر كارش با كيفيت بود كه تو اين 2 سال با اينكه دفعات زيادي گل پخش كن هاي جلو و يا حتي عقب به جاهاي مختلفي گير كرده ، اصلا رنگش نريخته و مثل روز اول و مثل رنگ كمپاني با كيفيت هست .
موفق باشيد .

سلام علیرضای عزیز
در جواب حرف شما فقظ میتونم بگم یا خدااااا :d
100 تومن پول رنگ؟
اینجور که شما میگین ضربه میخوره ولی چیزیش نمیشه خیلی خوبه ولی باید دید آقای کرمی حاضرن همچین هزینه ای برای نقاشی گل پخش کن های 15 هزار تومنی بکنن یا خیر، البته من در پیام خصوصی به ایشون گفتم که از نظر ظاهری قشنگ میشه ولی از مشکلات ضربه خوردن هم گفته بودم، با این تفاسیر انتخاب با دوستان هست ;)

MAHDI-TONDAR
07-03-2011, 02:05 PM
اگه این گل پخش کن ها یکم پهن تر بود هم نمای زیباتری داشت از پشت و هم یکی مثل من که رینگ 7 اینچ داره میتونست نصب کنه و از مزایای زیادش بهره ببره!! الان اگه نصب کنم بازم قسمتی از رینگم بیرونه و خب بازم شل و ... روی بدنه میپاشه!
سلام امین جان
عرض ادب و ارادت خدمت شما دوست عزیز
درمورد پهن تر کردن گل پخش کن آگه کسی مثل شما از رینگ و لاستیک پهن استفاده کنه بله ، فرمایش شما صحیحه ولی اگه همین گل پخش کن رو برای رینگ و لاستیک فابریک استفاده کنی میبینی که این گل پخش کن قدری از دو طرف لاستیک زده بیرون و کلفت تر از لاستیک هست. خود من که قبلاً لاستیک سایز 185 داشتم همین مشکل رو داشتم و الان که لاستیک سایز 205 زیر ماشینم انداختم دقیقاً گل پخش کن ها فیت لاستیک شده است .
البته اگه آکو بتونه این گل پخش کن ها رو در سایزها و پهنای متفاوت نیز تولید کنه مشکل افرادی مثل شما که از رینگ ولاستیک پهن استفاده مینماید نیز حل خواهد شد .

Renault Logan
07-03-2011, 03:49 PM
سلام علیرضای عزیز
در جواب حرف شما فقظ میتونم بگم یا خدااااا :d
100 تومن پول رنگ؟
اینجور که شما میگین ضربه میخوره ولی چیزیش نمیشه خیلی خوبه ولی باید دید آقای کرمی حاضرن همچین هزینه ای برای نقاشی گل پخش کن های 15 هزار تومنی بکنن یا خیر، البته من در پیام خصوصی به ایشون گفتم که از نظر ظاهری قشنگ میشه ولی از مشکلات ضربه خوردن هم گفته بودم، با این تفاسیر انتخاب با دوستان هست ;)

جنس خوب ، قيمتش بالاست ديگه سعيد جان
شما ملاكتون نبايد قيمت گل پخش كن باشه ، ملاكتون بايد تميز در آمدن كار باشه و از همه مهمتر كيفيت و ماندگاريش .
3-4 نوع مواد مختلف بهم معرفي كرد كه برم بگيرم براش ، همشون خارجي بودند و همشون رو قبل از رنگ آميزي تو 3-4 مرحله استفاده كرد تازه در مرحله اخر رنگ زد .
براي رنگ هم اينقدر كارش درست بود كه بهم گفت يك روز كاملا آفتابي برم پيشش (چون زمستان بود اون موقع) كه بتونه رنگ رو دقيق عين رنگ ماشين در بياره و همين كار رو هم كرد . رنگ رو دقيقا عين رنگ ماشين ساخت ، جوري كه الان روي ماشين هست فكر ميكني كمپاني رنگ و نصب كرده گل پخش كن رو .

HosseyN
07-19-2011, 09:30 PM
سلام به همه دوستان عزیز

متأسفانه چند روز پیش یکی از گل پخش کن های ماشین من در راه مسافرت افتاد و گم شد. آیا می شه گل پخش کن رو به صورت تکی خرید؟

با تشکر از همه دوستان.

MAHDI-TONDAR
07-19-2011, 10:17 PM
سلام به همه دوستان عزیز

متأسفانه چند روز پیش یکی از گل پخش کن های ماشین من در راه مسافرت افتاد و گم شد. آیا می شه گل پخش کن رو به صورت تکی خرید؟

با تشکر از همه دوستان.

سلام جناب شریفی پناه
اینجورقطعات که بصورت جفتی تولید و عرضه میشودمعمولاً امکان خرید تکی مقدورنمی باشد و شما باید جفت گل پخش کن ها رو خریداری نمائید .

Amir Reza
07-20-2011, 09:12 PM
سلام امین جان
عرض ادب و ارادت خدمت شما دوست عزیز
درمورد پهن تر کردن گل پخش کن آگه کسی مثل شما از رینگ و لاستیک پهن استفاده کنه بله ، فرمایش شما صحیحه ولی اگه همین گل پخش کن رو برای رینگ و لاستیک فابریک استفاده کنی میبینی که این گل پخش کن قدری از دو طرف لاستیک زده بیرون و کلفت تر از لاستیک هست. خود من که قبلاً لاستیک سایز 185 داشتم همین مشکل رو داشتم و الان که لاستیک سایز 205 زیر ماشینم انداختم دقیقاً گل پخش کن ها فیت لاستیک شده است .
البته اگه آکو بتونه این گل پخش کن ها رو در سایزها و پهنای متفاوت نیز تولید کنه مشکل افرادی مثل شما که از رینگ ولاستیک پهن استفاده مینماید نیز حل خواهد شد .
سلام جناب باقریان
قسمت قرمز رنگ رو متوجه نشدم , شما وقتی لاستیک استاندارد داشتین شل و گل و بقیه مخلفات !میریخته رو ماشین حالا که لاستیکا پهن تر شده مشکلتون برطرف شده ؟!!!:d
مطمئنید جابجا ننوشتید ؟

سلام به همه دوستان عزیز

مگه چجوری بسته بودینش که افتاده ؟ !!

MAHDI-TONDAR
07-20-2011, 10:50 PM
سلام جناب باقریان
قسمت قرمز رنگ رو متوجه نشدم , شما وقتی لاستیک استاندارد داشتین شل و گل و بقیه مخلفات !میریخته رو ماشین حالا که لاستیکا پهن تر شده مشکلتون برطرف شده ؟!!!:d
مطمئنید جابجا ننوشتید ؟

!!
سلام آقا امیر رضا
شاید من نتونستم منظورم رو خوب و روشن بیان کنم ،شما اگه به عرایض بنده و فرمایشات آقا امین توجه میکردید منظور مون در خصوص پهن تر کردن گل پخش کن ها برای کسانی که از رینگ و لاستیک پهن تر استفاده میکنند بود که اگه شما این گل پخش کن ها رو برروی لاستیک های فابریک سایز 185 ببندید پهنای گل پخش کن بیشتر از پهنای لاستیک هست و لی اگه لاستیک 205 داشته باشید دقیقاً پهنای گل پخش کن ها و لاستیک ها برابر و یکسان خواهد بود و به قولی فیت لاستیک خواهد شد . و اگرکم از رینگ و لاستیک پهن تر ازاین استفاده نمائید مانند آقا امین اونوقت پهنای لاستیک از گل بخش کن ها بیشتر خواهد شد و بخاطر همین بوده که بنده پیشنهاد دادم که در صورت امکان آکو این گل پخش ها رو در سایز و اندازه های مختلف تولید نماید .امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو برسونم

hosseininia
10-04-2011, 06:01 PM
باسلام و احترام
بنظر اينجانب اگر شركت محترم زحمتي ميكشيد و پيچهاي مورد نياز گل پخش كن ها را هم به داخل بسته اضافه ميكرد كاري بس پسنديده ميشد .باتشكر

Renault Logan
10-04-2011, 09:08 PM
باسلام و احترام
بنظر اينجانب اگر شركت محترم زحمتي ميكشيد و پيچهاي مورد نياز گل پخش كن ها را هم به داخل بسته اضافه ميكرد كاري بس پسنديده ميشد .باتشكر

ضمن عرض سلام و خير مقدم خدمت شما دوست گرامي جناب حسيني نيا
پيوستن شما دوست گرامي به جمع خانواده محترم آكو را تبريك عرض ميكنم .

طبق رسمي زيبا در فروم

ميتونيد خودتون رو در اين تاپيك بيشتر به دوستان معرفي نماييد :
http://www.acoforum.org/showthread.php?t=42&page=75

ميتونيد عكس يا عكس هاي خودروي زيباي خودرا در اين تاپيك براي روئيت دوستان قرار دهيد :
http://www.acoforum.org/showthread.php?t=100&page=86

ميتونيد نام مستعار انتخابي براي خودروي خود را در اين تاپيك اعلام كنيد :
http://www.acoforum.org/showthread.php?t=2772&page=4

========================================

اما راهنمايي در مورد مشكل شما براي نصب گل پخش كن ها :
گل پخش كن هاي عقب كه با 3 پيچ خودكار به همون پلاستيك سپر پيچ ميشند (2 تا پيچ كه پيچ هاي خود سپر هست كه بايد باز بشه و دوباره بعد از نصب گل پخش كن بسته بشه روي گل پخش كن ) پيچ سوم هم بايد يك پيچ خودكار هم سايز پيچ خود سپر كه باز كرديد از پيچ فروشي تهيه كنيد .
اين قسمت براي هر كدام از چرخ هاي عقب جداگانه بايد اجرا بشه
براي چرخ هاي جلو هم براي هركدام ، بايد از 2 تا پيچ خودكار به همراه خار مخصوص پيچ خودكار كه از همون پيچ فروشي قابل تهيه هست ، تهيه كنيد . براي قسمت داخلي گل پخش كن هم كه بايد خار فشاري روي شلگير داخل رو باز كنيد با احتياط و بعد از نصب گل پخش كن مجددا ببنديد سر جاش.

شما جمعا به 4 تا پيچ خودكار به همراه خار مخصوصش و 4 واشر فلزي براي هركدام از پيچ ها براي چرخ هاي جلو نياز داريد .
به 2 تا پيچ خودكار بدون نياز به خار ، به همراه 2 عدد واشر فلزي براي چرخ هاي عقب نياز داريد . كه همگي براحتي از پيچ و مهره فروشي هاي سطح شهرتون قابل تهيه هستند .

شركت آكو به اين دليل داخل بسته بندي گل پخش كن پيچ قرار ندادند چون بعضي از مشتريان تمايل دارند گل پخش كن رو پرچ كنند و بعضي ديگر مثل شما پيچ
كه به نظر بنده پيچ بسيار مناسب تر از پرچ خواهد بود .
موفق باشيد .

Saeed
12-20-2011, 12:26 PM
خدمت همه دوستان عرض سلام مجدد دارم
بالاخـره نوبت به نصب گل پخش کن چرخ هاي عقب سـالي رسيد که چند مورد رو با اجازه اساتيد خدمت دوستان عرض خواهم کرد.

(http://www.acopart.org/upload/ACO-3067/129687617591303977.jpg)

(http://www.acopart.org/upload/ACO-3067/129687618594921563.jpg)

ضمن تشکر از آقا مهدی عزیز بابت توضیحات نصب زیباشون.
در صورت تمایل عبارت "تالارهای گفتمان آکو" را که با خط بسیار زیبا تهیه نمودید را در به صورت فایل PNG و ترنسپرنت در تاپیکی که قبلا مدیر کل سایت زحمت آن را کشیده اند قرار دهید تا در دوستان دیگر نیز در صورت تمایل این عکس را به عنوان واترمارک بر روی عکسهای خود قرار دهند.

دانلود بیش از 120 طرح گرافیکی برای واتر مارک عکسهای شما در آکو (http://acoforum.org/showthread.php?t=2726)

با سپاس

Kharazi
12-20-2011, 12:37 PM
ضمن تشکر از آقا مهدی عزیز بابت توضیحات نصب زیباشون.
در صورت تمایل عبارت "تالارهای گفتمان آکو" را که با خط بسیار زیبا تهیه نمودید را در به صورت فایل PNG و ترنسپرنت در تاپیکی که قبلا مدیر کل سایت زحمت آن را کشیده اند قرار دهید تا در دوستان دیگر نیز در صورت تمایل این عکس را به عنوان واترمارک بر روی عکسهای خود قرار دهند.
دانلود بیش از 120 طرح گرافیکی برای واتر مارک عکسهای شما در آکو (http://acoforum.org/showthread.php?t=2726)
با سپاس
سعید خان بنده عرض سلام دارم خدمت شما
کار خـاصی نکردم فقط اون چیزایی که از نظرات اساتید این فروم برداشت کرده بودم رو تو این آموزش دسته بندی و جمع آوری کردم.
مضاف بر اینکه زحمت این واتــرمارک زیبا رو اســتاد و دوست عزیز امین خــان (کاربر Renault (http://acoforum.org/member.php?u=183)) کشــیده بودن که فـایل ش رو از
آمــوزش های موجود توی امضاشون (http://acoforum.org/showpost.php?p=51029&postcount=14)و به سفارش علیرضا خـان سوهانیان دانلود کردم و روی عکس های آموزش خودم قرار دادم. کـه
طبیعتاً چون ایشون زحمت این واترمارک روکشیدن ازایشون میخوام این فایل روجایی که شما فرمایش کردین بزارن تا حمل بر جسارت
بنده نشه.

arya
12-26-2011, 01:05 AM
درود
فکر کنم یه جا خوندم نصب فول فلاپ و گل پخش کن با یکدیگر میسر نیست.
خواستم بدونم آیا مینی فلاپ هم به اندازه فول فلاپ قابلیت نگهداری و محافظت از برآمدگی گل گیر رو داره و بنظرتون کدم یک رو تهیه کنم؟ و کمی خواهشا در موردشون توضیح عنایت بفرمایید. و تفاوت ها ، معایب و مزایای هر کدام چی هست؟
سپاس

Renault Logan
12-26-2011, 02:57 AM
درود
فکر کنم یه جا خوندم نصب فول فلاپ و گل پخش کن با یکدیگر میسر نیست.
خواستم بدونم آیا مینی فلاپ هم به اندازه فول فلاپ قابلیت نگهداری و محافظت از برآمدگی گل گیر رو داره و بنظرتون کدم یک رو تهیه کنم؟ و کمی خواهشا در موردشون توضیح عنایت بفرمایید. و تفاوت ها ، معایب و مزایای هر کدام چی هست؟
سپاس

ضمن عرض سلام و خير مقدم خدمت شما دوست گرامي بابت پيوستن به جمع خانواده بزرگ آكوي عزيز

نصب فول فلاپ با گل پخش كن كه ميسر هست ، منتها با كمي زور
نماي حاصله بعد از نصب گل پخش كن روي فول فلاپ ، در همين تاپيك هست و ميتونيد صفحات اين تاپيك رو مطالعه بفرماييد كه اطلاعات جامع و كاملي رو در زمينه فلاپ گلگير آكو در اختيار شما ميگذاره .

اساسا ميني فلاپ براي ست شدن با گل پخش كن طراحي شده و نصب گل پخش كن با ميني فلاپ ، بدون هيچ مشكلي انجام ميشه و در پايان شما 100% از نماي زيباي كار راضي خواهيد بود .

ولي فول فلاپ براي افرادي طراحي و توليد شد كه قصد استفاده از گل پخش كن روي خودروي خود را ندارند .

از نظر مزايا كه جفتشون مزيت هاي زيادي دارند با اين اختلاف كه ، فول فلاپ حدودا نزديك به 1 سانت بيشتر فضاي روي گلگير رو پوشش ميده .

از نظر معايب هم تنها عيبي كه به نظر بنده داره ، اين هست كه اگر در زمان نصب ، از چسب دو طرفه با كيفيت استفاده نشه و يا محل نصب روي گلگير ، به خوبي با بنزين و سپس با الكل تميز نشه و قبل از نصب هم بدنه رو كمي گرم نكنيد ، حتما در مدت زمان كوتاهي پس از استفاده چسبش ازاد ميشه و نماي بدي پيدا ميكنه و شما مجبوريد مجددا فلاپ رو در بياريد و چسب ها رو پاك كنيد و دو مرتبه مراحل رو از ابتدا براي نصب اجرا كنيد .

ولي اگر از ابتدا تمام موارد اشاره شده ، رعايت بشه ، هيچ مشكلي نخواهد بود و چسب ، خودش رو آزاد نميكنه .

اينكه شما فول فلاپ تهيه كنيد يا ميني فلاپ ، امريست كاملا انتخابي و سليقه اي

ولي به نظر بنده ، ميني فلاپ زيبايي خاصي به گلگير ميده كه فول فلاپ نميده . مضاف بر اينكه اون مقدار فضايي كه مي بايست پوشش داده بشه و مهم هست ، توسط ميني فلاپ پوشش داده ميشه و نيازي به پوشاندن اون 1 سانت اضافه تر نيست .

نظر شما محترم هست .
موفق باشيد .

Kharazi
12-26-2011, 09:50 AM
با سلام و کسب اجازه از استاد خودم جناب سوهانیان
نمای بعد از نصب گل پخش کن به همراه فول فلاپ رو که سعید خان زحمت ش رو کشیدن برای این دوست مون که خواستن نتیجه کار رو ببینن تو لینک زیر گذاشتم.
http://acoforum.org/showpost.php?p=36205&postcount=13

farzad
12-27-2011, 04:53 PM
با سلام
میشه گفت بزرگترین ویژگی گل پخش کن و فلاپ ها این که باعث میشه ارتفاع ماشین رو از لحظ دید پایین تر نشان بده:)

Kharazi
12-28-2011, 01:50 PM
با سلام
میشه گفت بزرگترین ویژگی گل پخش کن و فلاپ ها این که باعث میشه ارتفاع ماشین رو از لحظ دید پایین تر نشان بده:)

حسین خان سلام
اگه مثل بنده به ماشین حساس بودی شدید متوجه می شدی بهترین ویژگی شون همون بحث نگهداری و محافظت شونه ;)

yaghub
05-03-2012, 09:34 PM
برای نصب این گل پخش کن ها احتیاج به سوراخکاری هست یا با باز کردن و دوباره بستن پیچهای فابریکی این قطعه در جای خودش نصب میشه ؟

امیر مسعود
05-03-2012, 09:40 PM
برای نصب این گل پخش کن ها احتیاج به سوراخکاری هست یا با باز کردن و دوباره بستن پیچهای فابریکی این قطعه در جای خودش نصب میشه ؟

دوست عزیز احتیاج به هیچ گونه سوراخ کاری نداره به صورت فابریک روی ماشین نصب میشه

Mehran Renault
05-03-2012, 10:15 PM
سلام دوست عزیز
برای بیشتر دانستن چگونگی نصب گل پخش کن میتونید به صفحه 14 همین تاپیک پستهای شماره 133 و 136 مراجعه کنید که دوست خوبمون آقای خرازی زحمت این آموزش رو کشیدن.

abbaszaadeh
05-04-2012, 02:55 PM
با سلام
سال گذشته مهر ماه 1390 به نمایندگی آکو در شهر زنجان مراجعه کرده و گل پخش کن ها را خریداری نموده و خود فروشنده آن ها را برایم نصب نمود ، ایشان از هیچ نوع پیچی استفاده نکرد بلکه آن ها را پرچ کرد و تنها یکی از خار ها ی خود ماشین ،برای گل پخش کن جلول استفاده کرد، به تازگی آن ها را بررسی کردم دیدم که خار استفاده شده برای گل پخش کن جلویی افتاده است عکس گل پخش کن ( ضمن تشکر از آقای خرازی عکس را از راهنمای نصب گل پخش کن ایشان ذخیره کرده و آن را کمی ویرایش کردم )

http://www.acopart.org/upload/ACO-3667/129805990321637352.jpg

Renault Logan
05-04-2012, 04:06 PM
با سلام
سال گذشته مهر ماه 1390 به نمایندگی آکو در شهر زنجان مراجعه کرده و گل پخش کن ها را خریداری نموده و خود فروشنده آن ها را برایم نصب نمود ، ایشان از هیچ نوع پیچی استفاده نکرد بلکه آن ها را پرچ کرد و تنها یکی از خار ها ی خود ماشین ،برای گل پخش کن جلول استفاده کرد، به تازگی آن ها را بررسی کردم دیدم که خار استفاده شده برای گل پخش کن جلویی افتاده است عکس گل پخش کن ( ضمن تشکر از آقای خرازی عکس را از راهنما نصب گل پخش کن ایشان ذخیره کرده و آن را کمی ویرایش کردم )

سلام جناب عباس زاده
متاسفانه نصاب ها بدلیل راحتی کار خودشون ، گل پخش کن رو پرچ میکنند . در صورتی که باید پیچ بشه تا کار تمیز و اصولی در بیاد و هر وقت به هر دلیلی قرار شد گل پخش باز بشه ، بسیار راحت و بی دردسر و بدون آسیب زدن به گلگیر خودرو باز بشه .

در مورد اون خار که اشاره کردید متاسفانه اکثرا زمانی که در دست اندازی میوفتید که خودتون متوجه گیر کردن گل پخش نمیشید ولی در واقع گل پخش کن گیر کرده به اون دست انداز ، این خار از جاش در میاد و میوفته .

این خار بسیار کمیاب و گران هست .
بنده 3 ماه پیش این خار رو به قیمت دونه ای 2500 تومان در پلمپ رنو پارس با لیبل سایپا تهیه کردم که اصل فرانسه هست و روی بسته آن حک شده Made in France

البته بود و نبود این خار فرق چندانی نمیکنه ولی در نبود این خار مقداری گل پخش کن از سمت داخل که باید توسط همان خار ، محکم شود ، محکم نیست و لق میزنه .

موفق باشید .

Amir Reza
05-04-2012, 05:40 PM
با سلام
سال گذشته مهر ماه 1390 به نمایندگی آکو در شهر زنجان مراجعه کرده و گل پخش کن ها را خریداری نموده و خود فروشنده آن ها را برایم نصب نمود ، ایشان از هیچ نوع پیچی استفاده نکرد بلکه آن ها را پرچ کرد و تنها یکی از خار ها ی خود ماشین ،برای گل پخش کن جلول استفاده کرد، به تازگی آن ها را بررسی کردم دیدم که خار استفاده شده برای گل پخش کن جلویی افتاده است عکس گل پخش کن ( ضمن تشکر از آقای خرازی عکس را از راهنما نصب گل پخش کن ایشان ذخیره کرده و آن را کمی ویرایش کردم )

http://www.acopart.org/upload/ACO-3667/129805990321637352.jpg

آقا حتما حتما خار رو تهیه کنید و پرچ ها رو هم باز کنید و گلپخشکن رو با پیچ ببندید. این خار واسه ماشین من هم افتاد ( البته تو حیاط خونه و دیدمش ولی نصبش نکردم !) نتیجه این شد که گلپخشکن که مثل مال شما پرچ هم شده بود افتاد و الان فقط خارش رو دارم !

davood logan
05-04-2012, 07:28 PM
مال منم پرچ شده فردا با پیچ میبندم ولی اون خاری که دوستان اشاره کردن مال منم افتاده،به جاش چی میشه استفاده کرد؟

MAHDI-TONDAR
05-05-2012, 10:58 AM
مال منم پرچ شده فردا با پیچ میبندم ولی اون خاری که دوستان اشاره کردن مال منم افتاده،به جاش چی میشه استفاده کرد؟

سلام آقا داود
همانطور که در پست شماره 150 همین تاپیک دوست خوبمون جناب سوهانیان عزیز اشاره نمودن این خارمتاسفانه بسیار کمیاب و گرون هست .
شما از طریق نمایندگی ها و یا مراکز فروش و خدمات پس از فروش سایپا یدک و ایساکو میتونید این خار رو تهیه فرمائید .
من خودم که در شهرمون نتونستم جایی این خارها رو تهیه کنم .

سالار
05-05-2012, 12:57 PM
سلام
من هم چند وقت پيش كه ماشين رو وارسي ميكردم ديدم اون خار گل پخش كن تاير عقب افتاده چون نتونستم فعلا گير بيارم موقتا با ي پيچ و واشر گل پخش كن رو سفتش كردم تا وقتي اون خار رو تهيه كنم

MAHDI-TONDAR
05-05-2012, 01:51 PM
سلام
من هم چند وقت پيش كه ماشين رو وارسي ميكردم ديدم اون خار گل پخش كن تاير عقب افتاده چون نتونستم فعلا گير بيارم موقتا با ي پيچ و واشر گل پخش كن رو سفتش كردم تا وقتي اون خار رو تهيه كنم

متاسفانه ایرادی که این خارها دارن اینه که با کوچیک ترین ضربه به سپرها و یا گل بخش کن ها بعداز مدتی این خارها شل میشن واگر متوجه نباشید وسفت شون نکنید از جاش در میاد و مشکلات تهیه اونو( گرونی و نادر بودن) گریبان گیر شما خواهد شد .
نظرم اینه که هر چند وقت بایستی این خارها وارسی بشه تا در صورت شل بودن اونها رو سفت کرد قبل از اینکه بیوفتن

پیمان
05-14-2012, 07:39 AM
سلام
من گل پخش کن ها رو از نمایندگی آکو گرفتم ولی سمت راست و چپ بنظر کیفیتشون فرق داره
سمت راست مشکی براق و خشکه ولی سمت چپ ماته اما در عوض نرم و کمی قابل انعطاف.
سمت چپی ها تو پلاستیک بود ولی چپی ها باز بود هر دو هم آرم آکو شماره پین رو دارن.
این محصول آکو هم جعبه داره؟چون به من بدون جعبه داد

Kharazi
05-14-2012, 11:07 AM
سلام
من گل پخش کن ها رو از نمایندگی آکو گرفتم ولی سمت راست و چپ بنظر کیفیتشون فرق داره
سمت راست مشکی براق و خشکه ولی سمت چپ ماته اما در عوض نرم و کمی قابل انعطاف.
سمت چپی ها تو پلاستیک بود ولی چپی ها باز بود هر دو هم آرم آکو شماره پین رو دارن.
این محصول آکو هم جعبه داره؟چون به من بدون جعبه داد

دوست عزیز سلام
به احتمال خیلی زیاد فروشنده محصول با کیفیت ( و صد البته گران تر) و محصول رقابتی تولیدی شرکت آکو رو به اشتباه به شما فروخته که اینطور باهم دیگه تفاوت دارن. بنده هر چهارتکه گل پخش کن رو توی بسته بندی های پلاستیکی تحویل گرفتم.

پیمان
05-16-2012, 02:45 AM
دوست عزیز سلام
به احتمال خیلی زیاد فروشنده محصول با کیفیت ( و صد البته گران تر) و محصول رقابتی تولیدی شرکت آکو رو به اشتباه به شما فروخته که اینطور باهم دیگه تفاوت دارن. بنده هر چهارتکه گل پخش کن رو توی بسته بندی های پلاستیکی تحویل گرفتم.

درود به شما
4 عدد گل پخش کن 18000 تومن همراهشون هم هیچی نبود نه پیچی نه خاری برای نصب!
کدوم دوتا رو پس بدم بگم رقابتیه؟چون غیر از رنگ مات و براق هیچ تفاوت ظاهری با هم ندارن

اگر در این مورد مطمئن هستید تعویض کنم .
باتشکر

Kharazi
05-16-2012, 02:38 PM
درود به شما
4 عدد گل پخش کن 18000 تومن همراهشون هم هیچی نبود نه پیچی نه خاری برای نصب!
کدوم دوتا رو پس بدم بگم رقابتیه؟چون غیر از رنگ مات و براق هیچ تفاوت ظاهری با هم ندارن

اگر در این مورد مطمئن هستید تعویض کنم .
باتشکر

دوست عزیز سلام
پیچ خودکار رو خودتون باید تهیه کنین و توی بسته بندی وجود نداره تا جایی که یادم هست. اما در خصوص انتخاب ببین دو نوع محصول اگه بنده باشم اونی که اصلی هست و رقابتی نیس رو انتخاب میکنم چون جدا جنس محشری داره.

پیمان
05-17-2012, 02:53 PM
سلام
من به نمایندگی رفتم ولی متاسفانه همونطور که حدس میزدم زیربار این موضوع نرفتن و اگه فاکتور نداشتم فکر کنم منکر همه چیز میشد تا جایی که ایشون بعد از دیدن گل پخش کن ها از من خواستن که برای تعویض به خود آکو مراجعه کنم!!! و به اونها مربوط نمیشه! خوبه کار ما به گارانتی نکشیده از الان معلومه جوابمون چیه؟!!! کفی رو هم که سرم کلاه گذاشتن چون اون روزی که برای خرید رفتم بدون ماشین بودم و با تضمین فروشنده خریدم که فیت ال90 هست که اینطور نبود و مخصوص سمند بود و امروز گفتن اگه فابریک ال90 پیدا کردی بیار ما میخریم (یعنی باورتون میشه نمایندگی از کفی فابریک ال90 خبر نداشته باشه؟؟؟)قاب آیینه هم جور دیگه و ......
این برخورد دوگانه و عدم اطلاع رسانی به مشتری در مورد تفاوت کیفیت محصولات رقابتی در روز اول باعث شد این مطلب رو اینجا ذکر کنم برای کسانی که بعد از من قصد خرید دارن.
متاسفانه با اعتبار نام آکو و بی اطلاعی افرادی مثل من جنسای بنجل اینطرف اونطرف رو به ملت آب میکنن البته نه به اسم آکو اما با اعتبار نمایندگی آکو بودن.

لطفا اگه لینک نظرسنجی یا پیشنهادانتقاد در مورد نمایندگان آکو هست اعلام کنید چون اصلا از این نمایندگی (اصفهان) راضی نیستم نه از برخورد نه از خدمات پس از فروش.

با عرض معذرت از مدیریت سایت اگه این مطلب به موضوع این تاپیک مربوط نیست لطفا انتقال دهید

Renault Logan
05-17-2012, 04:22 PM
سلام
من به نمایندگی رفتم ولی متاسفانه همونطور که حدس میزدم زیربار این موضوع نرفتن و اگه فاکتور نداشتم فکر کنم منکر همه چیز میشد تا جایی که ایشون بعد از دیدن گل پخش کن ها از من خواستن که برای تعویض به خود آکو مراجعه کنم!!! و به اونها مربوط نمیشه! خوبه کار ما به گارانتی نکشیده از الان معلومه جوابمون چیه؟!!! کفی رو هم که سرم کلاه گذاشتن چون اون روزی که برای خرید رفتم بدون ماشین بودم و با تضمین فروشنده خریدم که فیت ال90 هست که اینطور نبود و مخصوص سمند بود و امروز گفتن اگه فابریک ال90 پیدا کردی بیار ما میخریم (یعنی باورتون میشه نمایندگی از کفی فابریک ال90 خبر نداشته باشه؟؟؟)قاب آیینه هم جور دیگه و ......
این برخورد دوگانه و عدم اطلاع رسانی به مشتری در مورد تفاوت کیفیت محصولات رقابتی در روز اول باعث شد این مطلب رو اینجا ذکر کنم برای کسانی که بعد از من قصد خرید دارن.
متاسفانه با اعتبار نام آکو و بی اطلاعی افرادی مثل من جنسای بنجل اینطرف اونطرف رو به ملت آب میکنن البته نه به اسم آکو اما با اعتبار نمایندگی آکو بودن.

لطفا اگه لینک نظرسنجی یا پیشنهادانتقاد در مورد نمایندگان آکو هست اعلام کنید چون اصلا از این نمایندگی (اصفهان) راضی نیستم نه از برخورد نه از خدمات پس از فروش.

با عرض معذرت از مدیریت سایت اگه این مطلب به موضوع این تاپیک مربوط نیست لطفا انتقال دهید

ضمن عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما کاربر گرامی
اگر واقعا جایی که برای تهیه گل پخش کن مراجعه کردید ، نمایندگی رسمی آکو بوده ، میبایست در این زمینه پاسخ گوی شما باشه نه اینکه منکر همه چیز بشود .
در مورد قاب آینه هم همینطور

ولی از ظواهر امر پیداست که دفتر مورد نظر ، نمایندگی شرکت نبوده

شما به این لینک مراجعه کنید
http://www.acopart.org/AcoSale.aspx

و با تلفن اعلام شده در آن تماس بگیرید و مشکل پیش آمده را حتما به دفتر مرکزی آکو اطلاع دهید تا درصورت محرز شدن تخلف نمایندگی مربوطه ، مراتب پیگیری بشه .
ولی کفی فابریک کف خودرو چون در محصولات آکو قرار نداره طبیعتا آکو تعهدی در قبال اون نخواهد داشت .

تاپیک مربوط به نمایندگان کشوری در حال حاضر موجود نیست و لطفا هرگونه نظر و انتقاد و پیشنهادی رو درباره محصولات یا نمایندگی های شرکت با همان تلفن واحد مرکزی تماس بگیرید و در جریان بگذارید .

موفق باشید .

روابط عمومی آکو فروم
05-17-2012, 04:54 PM
سلام

با سلام وقت بخیر

کسب نمایندگی از آکوپارت مشمول قوانین و حساسیت های خاصی است که معمولا عده ی کثیری از فروشندگان را از برخورداری از این امتیاز محروم می نماید با این حال احتمال اینکه افراد پس از کسب این مهم , آگاهانه یا نا آگاهانه دچار تخطی گردند از موضوعاتی است که آکو (واحد بازرسی اکوپارت) و مدیر ارشد آکو(مهندس کفایی) به طور جدی آنرا تعقیب و پیگیری می نمایند .
رعایت اصول مشتری مداری در آکو از مهمترین دلائلی است که این مجموعه صنعتی را با توجه به مدت زمان کوتاهی که از آغاز فعالیت های آن میگذرد به موفقیت های چشمگیری رسانده است .
گلایه شما به آسانی و فوریت به سمع و نظر مسئولان آکوپارت رسید .
اما به نظر میرسد با توجه به قوانین و مقررات جاری که ضمن عضویت در این خانواده بزرگ به اطلاع افراد میرسد , ابتدا می بایست موضوع از طریق تماس با نماینده اکو در کل استان اصفهان و سپس در صورت عدم حصول نتایج مثبت و کسب رضایت جنابعالی , از طریق ارسال نامه به مدیریت روابط عمومی اکوفروم و حتی باز هم در صورت عدم دریافت واکنش لازم و نتیجه دلخواه از طریق ارسال نامه ای به مدیر کل محترم تالارهای گفتمان آکوپارت و باز هم در صورت عدم دریافت رضایت از طریق تماس با دفتر مرکزی آکوپارت (شماره تماس در سایت مرکزی به سهولت در دسترس است) و باز هم در صورت عدم رضایت از طریق ارسال نامه ای ازطریق سایت مرکزی آکوپارت برای مدیریت ارشد اکو یا واحد بازرسی گروه صنعتی آکوپارت موضوع را تا کسب نتیجه مطلوب تعقیب نمایید .
در خصوص محصولات برند رقابتی آپا در ماه های پایانی سال گذشته توضیحاتی ارائه شد ضمن اینکه آکو با ارسال پیامک های متوالی نسبت به تفاوت و انواع گوناگون کالاهای موصوف هشدار های لازم را به عرض خانواده بزرگ آکوپارت رسانده است .
ضمن اینکه تمامی محصولاتی که آکوپارت تحت نام برند اکو و یا برند رقابتی آپا به بازار عرضه می نماید دارای حک برجسته ای بر روی کالاست که تمایز و تشخیص محصولات را به سادگی امکان پذیر می نماید.
امکان درج گلایه مندی شما و عدم امحاء نوشتار درج شده خود به سادگی بیانگر رعایت اصولی است که آکو سرلوحه تمامی فعالیت های خود قرار داده است .
لذا ضمن حفظ و نمایش نوشته ایجاد شده و جوابیه آکو به جهت رعایت قوانین و مقررات جاری که حضرت عالی با آگاهی و قبول آن به عضویت خانواده بزرگ آکوپارت در آمده اید , ناگزیریم جهت عدم تضییع حقوق سایرین و رعایت مقررات مذکور نسبت به حضور و فعالیت جنابعالی در تالارهای گفتمان آکوپارت به مدت 72 ساعت اعمال قانون نماییم .
بدیهی است من بعد فعالیتهای مفید شما نیز در تالار های گفتمان آکو رصد و موجبات ارتقا درجه کاربری جنابعالی را با تشخیص مدیران مربوطه فراهم خواهد آورد .

.................................................. .................................................. ..................روابط عمومی آکو فروم

DaniaL-LP
05-28-2012, 05:14 PM
سلام
دوستان گل پخش کن ها رو نصاب با پیچ وصل کرده ولی رو تا مشکل دارم
یکی اینکه چرا اون خاری که دوستان میگن باید سفت بشه رو نداره؟از اول هم نداشت
http://www.acopart.org/Upload/ACO-4026/129826822871441250.jpg
و دوم اینکه گل پخش کن های عقب دو پیچ رو به بیرون دارند که نمیدونم برای چی هستن و آیا مشکلی پیش میارن یا نه
http://www.acopart.org/Upload/ACO-4026/129826822875035000.jpg

Renault Logan
05-28-2012, 10:06 PM
سلام
دوستان گل پخش کن ها رو نصاب با پیچ وصل کرده ولی رو تا مشکل دارم
یکی اینکه چرا اون خاری که دوستان میگن باید سفت بشه رو نداره؟از اول هم نداشت

و دوم اینکه گل پخش کن های عقب دو پیچ رو به بیرون دارند که نمیدونم برای چی هستن و آیا مشکلی پیش میارن یا نه

سلام دوست گرامی
اینکه نصاب گل پخش کن ها رو با پیچ وصل کرده کار بسیار خوبی کرده که از پرچ استفاده نکرده ولی چرا اینطوری نصب کرده !!!؟
در گل پخش کن جلو کاملا مشخص هست که نصاب با دریل یا هر چیز دیگری ، همون قسمتی که خار فشاری داره و اکثرا میوفته رو سوراخ کرده و جاش پیچ نصب کرده . مورد دیگه اینکه یکی از همون 2 تا پیچ لبه بیرونی گل پخش کن جلو دقیقا سرجای خودش نصب نشده و حدودا 2 سانت بالاتر رو نصاب سوراخ کرده و پیچ نصب کرده .
تمیز کار نکرده فقط خواسته نصب رو انجام داده باشه .
در مورد گل پخش کن عقب هم همینطور ، نباید اون 2 تا پیچی که مد نظرتون هست از این طرف گل پخش کن بیرون زده باشه ، اصلا اونجا نباید پیچی نصب میشد .
اون دوتا پیچ نوک تیز چون با لاستیک فاصله داره مشکلی پیش نمیاره فقط موقع تمیز کردن و شستشوی داخل گلگیر و گل پخش کن مراقب دستان خود باشید .
کلا از جای سوراخ های روی خود سپر و روی گل پخش کن استفاده نکرده و دوباره جاهای دیگری رو سوراخ کاری کرده و پیچ نصب کرده و این کارش اصلا صحیح نبود .

موفق باشید .

DaniaL-LP
05-28-2012, 11:51 PM
از توضیحاتتون ممنون جناب سوهانیان،متسفانه نصب گل پخش کن چون قبل از اشناییم با فروم آکو بود رو خودم بلد نبودم،واللا رو کارش دقت میکردم صحیح نصب کنه،ممکنه اگه یکی از گل پخش کنا افتاد و بخوام جایگزین کنم مشکلی پیش بیاد بخاطره این سوراخ ها؟

Renault Logan
05-28-2012, 11:59 PM
از توضیحاتتون ممنون جناب سوهانیان،متاسفانه نصب گل پخش کن چون قبل از اشناییم با فروم آکو بود رو خودم بلد نبودم،و الا رو کارش دقت میکردم صحیح نصب کنه،ممکنه اگه یکی از گل پخش کن ها افتاد و بخوام جایگزین کنم مشکلی پیش بیاد بخاطره این سوراخ ها؟

خواهش میکنم
متاسفانه نصاب های بیرون اصلا دقت نمیکنند و دل به کار نمیدهند و فقط میخوان نصب کرده باشن و اجرت بگیرن .

نه برای نصب مجدد که مشکلی پیش نمیاد ولی متاسفانه بیهوده و بی دلیل از سوراخ های تعبیه شده روی گل پخش کن آکو و شلگیر خودرو استفاده نکرده و دوباره جاهای دیگری رو سوراخ کرده .

موفق باشید .

KING-TONDAR
05-29-2012, 08:33 AM
خواهش میکنم
متاسفانه نصاب های بیرون اصلا دقت نمیکنند و دل به کار نمیدهند و فقط میخوان نصب کرده باشن و اجرت بگیرن .

نه برای نصب مجدد که مشکلی پیش نمیاد ولی متاسفانه بیهوده و بی دلیل از سوراخ های تعبیه شده روی گل پخش کن آکو و شلگیر خودرو استفاده نکرده و دوباره جاهای دیگری رو سوراخ کرده .

موفق باشید .

دوستان اون خار پلاستیکی که میگین زود زود میفته رو چیکار کنیم نیفته ؟

اونو برداریم جاش پیچ ببندیم ؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

جواد
07-15-2012, 12:24 PM
دوستان اون خار پلاستیکی که میگین زود زود میفته رو چیکار کنیم نیفته ؟

اونو برداریم جاش پیچ ببندیم ؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

سلام
مال ماشین من هم بالاخره اون خار پلاستیکی افتاد وگم شد
چند وقت پیش متوجه شل بودنش شده بودم بهمین علت اونو باز کردم وپس از تمیزکاری با چسب اکواریم اطرافش رو چسبکاری کردم تا نیقته تا دو سه ماه محکم سر جاش فیکس شده بود ولی نمی دونم از هفته پیش کی وکجا افتاده ولان هم گل پخش کنها لرزه میخوره وبدجوری فکرم رو مشغول کرده
اگر دوستان راه حلی بنظرشون رسید حتما سایر دوستان رو مطلع بفرمایند
باتشکر:cool:

KING-TONDAR
07-15-2012, 12:59 PM
مال سحر هم یکیش افتاده (سمت شاگرد ) نمیدونم چیکارش کنم

Renault Logan
07-15-2012, 02:41 PM
سلام
مال ماشین من هم بالاخره اون خار پلاستیکی افتاد وگم شد
چند وقت پیش متوجه شل بودنش شده بودم بهمین علت اونو باز کردم وپس از تمیزکاری با چسب اکواریم اطرافش رو چسبکاری کردم تا نیقته تا دو سه ماه محکم سر جاش فیکس شده بود ولی نمی دونم از هفته پیش کی وکجا افتاده ولان هم گل پخش کنها لرزه میخوره وبدجوری فکرم رو مشغول کرده
اگر دوستان راه حلی بنظرشون رسید حتما سایر دوستان رو مطلع بفرمایند
باتشکر:cool:

مال سحر هم یکیش افتاده (سمت شاگرد ) نمیدونم چیکارش کنم

با سلام و وقت بخیر
فعلا تا حالا کسی نتونسته براش پلیتیک خاصی بزنه .
البته چون گل پخش کن با دوتا پیچ ، بسته شده به گلگیر ، بود و نبود اون خار فرق چندانی نداره ، الان برای منم سمت راننده خیلی وقته افتاده و هیچ مشکلی هم با گل پخش کن ندارم.

اگر خیلی از من حساس تر هستید ، میتونید همون خار رو از لوازم یدکی لوگان تهیه کنید ، البته همه جا ندارند این خار رو .

اگر خواستید از فروشنده سوال کنید دقیقا اسمش این هست : خار فشاری سر گرد کوتاه
قیمتش هم تا چند وقت پیش دونه ای 2000 تومان بود . الان رو اطلاع ندارم چند شده .

موفق باشید .