PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مجموعه باک بنزین خودروی تندر 90

امیر مسعود
09-12-2011, 10:22 AM
با سلام خدمت دوستان در عکس های زیر 2 نمونه از باک های استفاده شده در خودروی تندر 90 را مشاهده میکنید که یک نمونه پلاستیکی هست که روی خودروهای 2 گانه سوز مصرف میشود و نمونه فلزی اون روی تندرهای معمولی خودمون

نمونه فلزی

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/s_up.iranblog119121433.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-528/up.iranblog119121433.jpg)

نمونه پلاستیکی

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/s_v119121433.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-528/v119121433.jpg)

دوستان هدف از باز کردن این بخش این هست که من متوجه شدم که بر خلاف اینکه میگویند باک تندر 90 50 لیتر میگیرد اینطور نیست و در هر ماشین فرق میکنه مثلا اون ماشین قبلی من باکش 60 لیتر میگرفت ولی ماشین دوستم 45 تا که میزد پر میشد خوشحال میشم دوستان دیگر هم تجربیاتشون رو در مورد بنزین و باک تندر در اختیار دوستان قرار دهند
:cool:

Saeed
09-12-2011, 10:46 AM
فکر می کنم باک من هم 45 لیتر باشه. دفعه آخر که بنزین میزدم باوجود اینکه 5 لیتر بنزین تو باک بود, 39 لیتر بیشتر جا نشد.
هر کاری هم کردم به 40 نرسید که نرسید.

دوستان اگر اطلاعاتی در این مورد یا آشنایی دارند بفرمایند که در صورت امکان و مقرون به صرفه بودن باک 60 لیتری تهیه کنیم.

عدنانی
09-12-2011, 11:43 AM
سلام
من وقتي كه نمايشگر مقدار بنزين 5 ليتر رو نشان مي داد بنزين زدم 47 تا گرفت يك موقع هم كه نمايشگر 2 ليتر رو نشون ميداد 50 ليتر زدم فكر مي كنم مقدار بنزين تحويلي از پمپهاي مختلف و همينطور زمان سوخت گيري باعث اين مشكل ميشه يا اينكه نمايشگر مقدار سوخت در اتومبيل من مشكل داره

MAHDI-TONDAR
09-12-2011, 12:53 PM
با سلام
ماشین من پارس خودرویی و مدل 1387 هستش
بنده هفته قبل 50 لیتر بنزین زدم درحالی که یه خط پر بوده .
اگه اون یه خط رو 5 لیتر و معمولاً بعداز روشن شدن چراغ بنزین 5 لیتر بنزین زاپاس رو هم در نظر بگیرم میشه حدود 60 لیتر .
ضمن اینکه 50 لیتر که زدم هنوز هم جا داشت و کاملاً پر نشده بود .
راستی آقا مسعود
جریان اینکه باک تندرهای دوگانه سوز فلزی و بنزین سوز پلاستیکی هست چیه ؟ اطلاعی از این موضوع دارید ؟

Mohsen Logan
09-12-2011, 01:11 PM
با سلام.من فکر میکونم نمایشگر بنزین دقت کافی نداره.

Qom
09-12-2011, 02:00 PM
در مورد دقت نمایشگر که شکی نیست دقتش یه مقدار پائینه.
بنده هم 1 خط داشتم 38 تا گرفت که دیگه سر ریز شد منهمهر کاری کردم 40 تا نشد بزنم

ali-logan
10-08-2011, 04:53 PM
سلام به دوستان
در ادامه بحث ظرفیت باک باید بگم که من دیشب (ساعت11) قبل از بنزین زدن مقدار بنرین رو چک کردم که 15 لیتر بود و با توجه به توصیه دوستان که باید 45 لیتر بیشتر بنزین نزد من هم 30 لیتر بنرین زدم و همون لحظه دوباره چک کردم که مقدارشو 50 لیتر نشون داد!! بعدش به خونه برگشتم که 3 کیلومتر فاصله داشت (خلوت و بی ترافیک) رفتم و مقدار بنزینو چک کردم که عدد 47 نشون داد!! علتش چیه؟ یه بار که اشکالی ایجاد نمیکنه؟
و به سوال نامربوط به تاپیک با عرض شرمندگی:
این که سویچ باز و بسته میشه مثلا برای چک کردن بنزین یا بالا دادن شیشه ها بعد از خاموشی موتور، برای ماشن ضرر نداره؟ و این یه ایراد به حساب نمیاد که برای بالا دادن شیشه سویچ باید کاملا باز بشه؟

Kharazi
02-29-2012, 10:13 PM
با سلام خدمت همه دوستان
این مورد رو روی باک سالی تست کردم فول که میشه 55 لیتر می گیره.
ضمناً ماشین بنده پارس خودرویی مدل اواخر 89 هست با باک فلزی.

Renault
03-01-2012, 12:13 AM
من چراغ بنزینم که روشن میشه قشنگ 50-55 تا میخوره تا پر میشه. فکر کنم مال من هم 60 لیتری باشه یا حداقل با در نظر گرفتن لوله هاش 60 لیتر میگیره.

kiavash
03-01-2012, 02:03 AM
55 لیتر درسته...
من چراغ که روشن شد گفتم دیگه بنزین ندارم(یا نهایت 2-3 لیتر) و رفتم که باکو شستشو بدم وقتی بنزینه باقی مونده رو خالی کردن حدودا 10 لیتر شد!!!

farzad shams
03-01-2012, 02:20 AM
سلام به همه. تندی من مدل شهریور 90 پارس خودرو هست. یک بار که چراق بنزینم مدتی روشن بود باک پر کردم 45 تا بیشتر نگرفت!! در حالی که ماشین پدرم تو این حالت 52 تا گرفت! ماشین بابا 87 ایرانخودرویی.

Renault Logan
03-01-2012, 03:14 AM
ضمن عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و کاربران گرامی
قبلا راجع به این موضوع بحث و گفتگوهایی شده بود در تالار
جهت یاد آوری و اطلاعات بیشتر بعضی از دوستان که اطلاع ندارند عرض میکنم
دو نوع باک برای لوگان در داخل ایران استفاده میشه و متاسفانه نظم خاصی نداره ، در یه برهه زمانی از باک های پلیمری استفاده میکنن در یه برهه دیگه از باک های فلزی

از نظر قیافه دو باک عین هم هستند و تشخیصشون فقط با ضربه زدن و شنیدن صدای ایجاد شده هست .
صدایی که باک پلیمری در زمان ضربه زدن با یک چوب ایجاد میکنه با صدایی که باک فلزی ایجاد میکنه متفاوت هست .

همینطور میزان ظرفیتشون
محاسبه میزان بنزین داخل لوله ها و رابط ها غلط هست .
حجم خود باک پلیمری 50 لیتر
حجم خود باک فلزی 45 لیتر

بیشتر از این مقادیر هر مقداری که دوستان موفق به بنزین زدن شدند ، یعنی درون لوله ها و رابط ها رو پر از بنزین کردند که این اصلا و ابدا صحیح نیست و شدیدا به کنیستر و شناور پمپ بنزین صدمه وارد میکنه .

همچنین خالی کردن باک بنزین تا حدی که چراغ بنزین روشن بشه بسیار غلط و نادرست هست و به پمپ بنزین صدمه وارد میکنه. (همیشه نهایتا زمانی که یک از آمپر روشن هست بنزین بزنید حتما و نگذارید کار به روشن شدن چراغ بکشه)

پمپ بنزین لوگان دقیقا داخل بنزین قرار گرفته و با خود بنزین خنک میشه

وقتی باک خالی بشه ، بنزینی دور پمپ رو احاطه نکرده که پمپ رو خنک کنه
در نتجیه پمپ داغ میکنه و نیم سوز میشه مخصوصا اگه پر شتاب رانندگی کنید در زمانی که چراغ بنزین روشن هست که فشار دو برابر میشه .

وقتی پمپ بنزین نیم سوز بشه ماشین دیگه اون شتاب و کششی که باید داشته باشه رو نداره و بعد از مدت کوتاهی و در جای نا معلومی میسوزه و شما رو معطل و گرفتار میکنه .

شاد باشید .

savana
03-01-2012, 07:56 AM
ضمن عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و کاربران گرامی
قبلا راجع به این موضوع بحث و گفتگوهایی شده بود در تالار
جهت یاد آوری و اطلاعات بیشتر بعضی از دوستان که اطلاع ندارند عرض میکنم
دو نوع باک برای لوگان در داخل ایران استفاده میشه و متاسفانه نظم خاصی نداره ، در یه برهه زمانی از باک های پلیمری استفاده میکنن در یه برهه دیگه از باک های فلزی

از نظر قیافه دو باک عین هم هستند و تشخیصشون فقط با ضربه زدن و شنیدن صدای ایجاد شده هست .
صدایی که باک پلیمری در زمان ضربه زدن با یک چوب ایجاد میکنه با صدایی که باک فلزی ایجاد میکنه متفاوت هست .

همینطور میزان ظرفیتشون
محاسبه میزان بنزین داخل لوله ها و رابط ها غلط هست .
حجم خود باک پلیمری 50 لیتر
حجم خود باک فلزی 45 لیتر

بیشتر از این مقادیر هر مقداری که دوستان موفق به بنزین زدن شدند ، یعنی درون لوله ها و رابط ها رو پر از بنزین کردند که این اصلا و ابدا صحیح نیست و شدیدا به کنیستر و شناور پمپ بنزین صدمه وارد میکنه .

همچنین خالی کردن باک بنزین تا حدی که چراغ بنزین روشن بشه بسیار غلط و نادرست هست و به پمپ بنزین صدمه وارد میکنه. (همیشه نهایتا زمانی که یک از آمپر روشن هست بنزین بزنید حتما و نگذارید کار به روشن شدن چراغ بکشه)

پمپ بنزین لوگان دقیقا داخل بنزین قرار گرفته و با خود بنزین خنک میشه

وقتی باک خالی بشه ، بنزینی دور پمپ رو احاطه نکرده که پمپ رو خنک کنه
در نتجیه پمپ داغ میکنه و نیم سوز میشه مخصوصا اگه پر شتاب رانندگی کنید در زمانی که چراغ بنزین روشن هست که فشار دو برابر میشه .

وقتی پمپ بنزین نیم سوز بشه ماشین دیگه اون شتاب و کششی که باید داشته باشه رو نداره و بعد از مدت کوتاهی و در جای نا معلومی میسوزه و شما رو معطل و گرفتار میکنه .

شاد باشید .
سلام
با تشکر از اطلاعاتتون
بنده مدل 90 پارسخودرو دارم و باک فلزی
اما وقتی با چراغ روشن بنزین می زنم 45-47 تا جا می شه و اگه تا خرخره پر کنم 50 تا می خوره
پیوست؟: لطفا بفرمائید آیا امگان تعویض فیلتر پمپ بنزین هم وجود داره یا نهچون با توجه به فیلتر بنزینی که من دیدم معلوم نیست فیلتر پمپ به چه روزی افتاده جالبتر اینکه اکثرا سوپر میزنم

savana
03-01-2012, 08:00 AM
در مورد دقت نمایشگر که شکی نیست دقتش یه مقدار پائینه.
بنده هم 1 خط داشتم 38 تا گرفت که دیگه سر ریز شد منهمهر کاری کردم 40 تا نشد بزنم

به نظر بنده دقتش درسته اگه هم پایین باشه در حده 1-2 لیتر هستش نه بیشتر
من وقتی چراغ بنزین روشن می شه تست می زنم 7-8 لیتر بنزین داره
تا وقتی هم 1 لیتر نشده خاموش نمی شه چراغ بنزین!بعد اونم 10-20 کیلومتر رفتم تا پمپ
البته دمای هوا هم تاثیر داره فکر کنم

Mehran Renault
03-01-2012, 10:03 AM
سلام
ماشین من اگه یه خط روشن باشه یا چراغ بنزینم روشن شده باشه به زور 40 لیتر میگیره نزدیک به 36 یا 37 که میشه نازل همش قطع میکنه
ماشین قبلیم هم همینطور بود. چرا اینطوریه:confused:

امیر مسعود
03-01-2012, 10:29 AM
سلام
ماشین من اگه یه خط روشن باشه یا چراغ بنزینم روشن شده باشه به زور 40 لیتر میگیره نزدیک به 36 یا 37 که میشه نازل همش قطع میکنه

مهران جان احتمالن باکت هوا داره

Mehran Renault
03-01-2012, 10:36 AM
مهران جان احتمالن باکت هوا داره
ا میر مسعود جان از اول همین بوده.قبلیه هم همینطوری بود
حالا اگه هوا داشته باشه چطوری باید هوا گیری کرد:confused:

امیر مسعود
03-01-2012, 10:48 AM
ا میر مسعود جان از اول همین بوده.قبلیه هم همینطوری بود
حالا اگه هوا داشته باشه چطوری باید هوا گیری کرد:confused:

شما باید 1 بار بنزین بزنید کامل نازل رو به ارامی فشار دهید و تا اخر نگه ندارید که بنزین با فشار وارد بشه باک رو پر پر کنید به احتمال قوی مشکلت حل میشه

MAHDI-TONDAR
03-01-2012, 11:46 AM
سلام

سلام آقا مهران
منم بعید میدونم مشکل شما هواگیری باک بنزین ماشین تون باشه
علی ایحال طبق فرموده آقا مسعود شما باروشی که ایشون اشاره کردن یه بار هواگیری کنید ببینید مشکل تون حل میشه یا خیر .
ولی با توجه به توضیحات و صحبت هایی که آقا علیرضا عزیر و بزرگوار فرمودن بنده نظرم اینه که خود این باک های پلیمری و یا فلزی هر کدام نیز دارای ظرفیت ثابت و مشخصی نیستن ، البته اینم جای بحث و تامل داره ولی تجربه ای که دوستان در این زمینه دارن نشون میده که این اختلاف هست بعنوان نمونه بنده یه بار که یه کارت سوخت اهدایی از سوی یکی از همکارانم بدستم رسید و گقتن تا اونجایی که جا داره بنزین نیمه یارانه ای بزنید با وجود یک خط مونده تونستم دقیقاً 50 لیتر بزنم ( باک ماشین بنده نیز پلیمری هست ) .
ماشین منم از همون روز اول از 37 یا 38 لیتر به بالا که بنزین میزنم نازل قطع میشه و باید با دور کند و به آرومی بقیه بنزین رو وارد باک کنم .
البته اوایل که تجربه چندانی در این زمینه نداشتم تصورم این بود که امکان داره باک بنزین هوا گرفتم باشه ولی از چند استاد کار سئوال کردم گفتم که این حالت طبیعیه و بهم توصیه کردن که هر بار بنزین زدن بیش از 40 تا نزنم ایشون اشاره داشتن که سیستم پمپ بنزین تندر طوری طراحی شده که بعداز 40 لیتر (بدون احتساب 5 لیتر ذخیره ) به طور اومات نازل رو قطع میکنه مگر اینکه شما بخواهید بزور و با دور کند نازل بنزین بزنید که قطعاً این کار در دراز مدت به پمپ بنزین داخل باک آسیب میرسونه .
الان من معمولاً هر دفعه 2خط مونده 30 لیتر بزنیم .

Renault Logan
03-01-2012, 01:30 PM
سلام
با تشکر از اطلاعاتتون
بنده مدل 90 پارسخودرو دارم و باک فلزی
اما وقتی با چراغ روشن بنزین می زنم 45-47 تا جا می شه و اگه تا خرخره پر کنم 50 تا می خوره
پیوست؟: لطفا بفرمائید آیا امکان تعویض فیلتر پمپ بنزین هم وجود داره یا نه چون با توجه به فیلتر بنزینی که من دیدم معلوم نیست فیلتر پمپ به چه روزی افتاده جالبتر اینکه اکثرا سوپر میزنم

سلام دوست گرامی
خواهش میکنم
عرض کردم که باک های فلزی 45 لیتر میگیره و با آروم بنزین زدن تا 50 هم میشه زد که لوله ها و رابط ها پر میشه و اصلا صحیح نیست .

فیلتر بنزین درون باک نیاز به تعویض نداره ، نیاز به سرویس داره .
برای سرویس فیلتر بنزین درون باک ، باید کفی صندلی عقب باز بشه ، کل مجموعه پمپ بنزین باز بشه تا به فیلتر دسترسی داشته باشید برای سرویس .

به نظر بنده دقتش درسته اگه هم پایین باشه در حده 1-2 لیتر هستش نه بیشتر
من وقتی چراغ بنزین روشن می شه تست می زنم 7-8 لیتر بنزین داره
تا وقتی هم 1 لیتر نشده خاموش نمی شه چراغ بنزین!بعد اونم 10-20 کیلومتر رفتم تا پمپ
البته دمای هوا هم تاثیر داره فکر کنم

دقت کامپیوتر سفری درست هست منتها موضوعی رو که اکثر دوستان دقت نمیکنند این هست که اون آیتمی که میزان بنزین باقی مانده در باک رو نمایش میده ، فقط قابلیت نمایش اعداد صحیح را دارد
اگر فرضا به مقدار 42.5 الی 42.9 لیتر بنزین داخل باک باشه عدد 43 رو نشان میده و خودش گرد میکنه و همینطور بر عکس اگر مقدار 42.1 تا 42.4 در داخل باک بنزین باشه ، عدد 42 رو نشون میده .
ضمن اینکه همونطور زمانی که چراغ بنزین روشن میشه ، دیگه کامپیوتر سفری نشون نمیده چند کیلومتر میشه با بنزین باقی مانده رفت (یعنی بنزین زاپاس رو حساب نمیکنه) اون آیتم میزان بنزین باقی مانده در باک هم ، مقدار بنزین زاپاس رو در محاسباتش حساب نمیکنه .
برای همین دوستان اکثرا اون عددی رو که در جایگاه انتظار داشتن کامپیوتر سفری نشون بده ، نشون نمیده .

===============

ضمنا دوست گرامی بذل محبت بفرمایید از ارسال پست های متوالی زیر 24 ساعت خودداری کنید چون خلاف قوانین تالار هست .

مثل بنده از دکمه نقل قول چند گانه http://acoforum.org/images/buttons/multiquote_off.gif

(http://acoforum.org/newreply.php?do=newreply&p=55880) استفاده کنید و هر چند تا پست رو که میخواهید پاسخ همه آنها را بدهید ابتدا با این دکمه علامت دار کنید ، سپس در آخرین پستی که علامت دار کردید ، این دکمه http://acoforum.org/images/buttons/quote.gif

(http://acoforum.org/newreply.php?do=newreply&p=55880) را بزنید تا بدین ترتیب کلیه پست هایی که میخواهید پاسخ آنها را بدهید ، برای شما لیست بشن و شما می توانید جداگانه پاسخ خودتون رو زیر هر کدام از پست ها تایپ کنید و در انتها ارسالش کنید روی تالار .

پیشاپیش از همکاری شما با مدیران و رعایت قوانین تالار سپاسگزارم .

موفق باشید .

Mehran Renault
03-01-2012, 02:24 PM
سلام
امروز صبح رفتم که به توصیه امیر مسعود باک رو پر کنم
چراغ بنزینم روشن شده بود و 7 لیتر بنزین تو باک بود
خوشبختانه خانه ما تا پمپ بنزین نزدیک خانه کمتر از 100 متر فاصله داره
پمپ بنزین خلوت بود تا من رفتم بنزین بزنم یهو شلوغ شد
خلاصه اینکه شروع کردم به بنزین زدم و دستگیره رو یه ذره فشار دادم اما از شانس خوب من این دستگیره خیلی سالم بود و با همون یه ذره فشار سریع بنزین میزد به 37 لیتر خورده ای رسید نازل قطع کرد
به نزدیکیهای 39 که رسید سر ریز شد یه کمی صبر کردم و بعد با قطع کردن های مکرر نازل یه ذره یه ذره بالاخره 40 لیتر رو زدم
قبل استارت زدن چک کردم دیدم نوشته 50 لیتر
خلاصه اینکه باک لوگان هم داستانی شده واسه خودش انگار باک بزرگ و باک کوچیک داره:confused:
الان باید گفت رنو لوگان جنجالی ترین ماشین تاریخ ایران فیلم امشب سینما ها:d:d

Amir Reza
03-01-2012, 03:20 PM
سلام
امروز صبح رفتم که به توصیه امیر مسعود باک رو پر کنم
چراغ بنزینم روشن شده بود و 7 لیتر بنزین تو باک بود
خوشبختانه خانه ما تا پمپ بنزین نزدیک خانه کمتر از 100 متر فاصله داره
پمپ بنزین خلوت بود تا من رفتم بنزین بزنم یهو شلوغ شد
خلاصه اینکه شروع کردم به بنزین زدم و دستگیره رو یه ذره فشار دادم اما از شانس خوب من این دستگیره خیلی سالم بود و با همون یه ذره فشار سریع بنزین میزد به 37 لیتر خورده ای رسید نازل قطع کرد
به نزدیکیهای 39 که رسید سر ریز شد یه کمی صبر کردم و بعد با قطع کردن های مکرر نازل یه ذره یه ذره بالاخره 40 لیتر رو زدم
قبل استارت زدن چک کردم دیدم نوشته 50 لیتر
خلاصه اینکه باک لوگان هم داستانی شده واسه خودش انگار باک بزرگ و باک کوچیک داره:confused:
الان باید گفت رنو لوگان جنجالی ترین ماشین تاریخ ایران فیلم امشب سینما ها:d:d
برای من هم این مسئله پیش اومده ...
چند روز پیش چراغ بنزین روشن شده بود
از طریق کامپیوتر سفری نگاه کردم زده بود 5 لیتر
رفتم پرش کردم 41 لیتر بیشتر جا نشد ...
بعد که روشن کردم دوباره نگاه کردم زده بود 50 لیتر :eek:
به نظر من جایگاه های سوخت مشکل داره نه لوگان :confused:
یه سری یه جا بنزین زدم 48 لیتر خورد در حالی که تازه چراغ بنزین روشن شده بود یعنی حداقل 5 لیتر تو با بود !!:eek::mad:

پدرام
10-19-2015, 11:30 PM
من به تازگی تندر اتومات گرفتم قبلا یکی داشتم مدل 92 که باکش 45 لیتر بنزین می گرفت بعد از روشن شدن چراغ بنزین الان این جدیده را باهاش 50 نیلومتر با چراغ روشن راه رفتم و رفتم بنزین بزنم بعد از چند بار قطع شدن تلمبه و قطره قطره بنزین زدن 37 لیتر گرفت تازه آخرین خانه از آمچر بنزین هم خالیه و چراغش مشکی نمیشه . کسی از دوستان با این افتضاح جدید مواجه نشده ؟ ظرفیت باکش داره اندازه پراید و کمتر میشه
راه حل چیه مخصوصا اینکه اولین خانه نشانگر بنزین حتی در زمان پر کردن باک همیشه خاموشه فقط یک با که سر ریز بنزین زدم روشن شد و بعد از چند کیلومترحدود تا خاموش شد