PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اعتبار برند آکو و عدم تعهد برخی از فروشندگان لوازم یدکی ... !!

BMW
07-03-2011, 02:34 PM
با سلام حضور مدیران محترم این انجمن
علی الخصوص جناب اکو و اقای کفایی
به دلایل خاصی مدتیست از حضوری فعال در این انجمن دوری می کنم و تنها به عنوان فقط یک مهمان به طور پیوسته مطالب و مقالات را مطالعه می کنم - در پی جستجوی اینترنتی برای مشاهده اپشنهای تندر به سایتی منسوب به نیکو پخش برخورد کردم که نمی دانم ایا مال فروشگاه نیکوپخش هست یا خیر - و هنگام جستجو در میان ان سایت به نام برند اکو برخوردم و فهرستی از قطعات تولیدی اکو را دیدم و خیلی خیلی تعجب کردم که قطعه ای به نام درپوش ایربگ شاگرد را در میان لیست محصولاتی با نام برند اکو دیدم - تا جایی که یادم میاد اسم قطعه ای که برای جای خالی ایربگ شاگرد توسط اکو طراحی و تولید شده <<مینی داشبرد>> بود نه درپوش ایربگ و ضمنا تصویر این محصول اصلا شبیه تصویر مینی داشپرد نیست
سوالم از شما مدیران اینه که الان کدوم یکیش صحت داره و ایا این محصول جدیدی که من تو اون سایت دیدم کشف جدید منه یا واقعا اکو همچین محصولی تولید میکنه؟

عکس محصول اکو با نام مینی داشبرد یا جا خالیی ایربک
نام محصول: مینی داشبورد تندر مربوط به اتومبیل تندر 90 (رنو لوگان) کد فنی آکو : P / N : 123
محصول شرکت آکو
توضیحات : این محصول زیبای آکو، آپشنی کاربردی است که با نصب آن بر روی داشبورد اتومبیل تندر ( E0 / E1 ) و قرار گرفتن در فضای خالی ایربگ سمت شاگرد اتومبیل تندر، آن را تبدیل به داشبوردی کوچک برای نگهداری اشیای گوناگون می نماید، ضمن اینکه تفاوت اساسی طراحی آکو با سایر نمونه های موجود در بازار نقش کاربردی مینی داشبورد آکو است که به جای پوشاندن محفظه موجود، آن را تبدیل به محل مناسبی برای نگهداری لوازم گوناگون می نماید.http://www.acopart.org/Images/Products/s27.jpg

(http://www.acopart.org/Images/Products/27.jpg)
برای دیدن اندازه واقعی،
روی عکس کلیک نمایید.

اینم عکس محصولی در لیست محصوئلات اکو در فروشگاه اینترنتی با نام نیکو پخش با نام درپوش ایربگ شاگرد که من اخرش نفهمیدم این مال اکو هستش یا نه؟

درپوش ایربگ شاگرد

http://www.npco90.ir/image/cache/Darpoosh-Airbag-250x250.jpg

(http://www.npco90.ir/image/cache/Darpoosh-Airbag-400x400.jpg)
برای تصویر بزرگتر کلیک نمایید قیمت: 90,000 ریال دسترسی: موجود نوع: درپوش ایربگ شاگرد سازنده: آکو (http://www.npco90.ir/index.php?route=product/manufacturer&manufacturer_id=13) میانگین رتبه: رتبه داده نشده
موارد در دسترس:
انتخاب نوع كالا: مكمل ميني +20,000 ریال مكمل كامل
تعداد: اضافه به سبدخرید

http://www.npco90.ir/image/cache/Darpoosh-Airbag-400x400.jpg

خودم چون تندر نیمه فول دارم اون مینی داشپرد رو خریدم و الان روش نصب کردم و خیلی هم خوبه و دارای کد و عدد و رقم و شماره ثبت و اینا هم هست و مارک اکو هم روش درج شده ولی این درپوش اگر مال اکوست اوالا قیمتش چنده دوم چرا شما تو این انجمن معرفیش نکردین سوم اینکه درپوشش ثابته یا متحرکه و حالت در دار به داشبرد میده؟؟

آهان راستی اول سایتتون تو اکوپارت اینم دیدم که خیلی معنا داره

◄ هشدار ... !
بر اساس گزارش هموطنان از اقصی نقاط کشور، اخیرا برخی از فروشندگان لوازم یدکی اقدام به فروش اجناس متفرقه، نامرغوب و غیر استاندارد با نام آکو می نمایند. لذا مقتضی است خریداران در هنگام خرید محصولات آکو به موارد ذیل توجه لازم را مبذول فرمایند:

√ نام و لوگوی برجسته شرکت آکوپارت در پشت تمامی محصولات
√ شماره و کد فنی آکو که بر روی محصولات به وضوح حک گردیده
√ مراجعه به پایگاه اینترنتی آکو پارت (http://www.acopart.org/)و مشاهده تصویر محصول
√ بسته بندی متحد الشکل با نمایش تصویر سایر محصولات

آکو هیچ گونه تعهدی در قبال محصولاتی که با نام آکو به خریداران عرضه میشود، ندارد و مسئولیتهای قانونی آن با فروشندگان است.

راستی همونطور که مدیران محترم به کاربران خاطی تذکر می دن....!!!!
ایا اکو نیز برای تذکر به نماینده و فروشنده اعم از قدیم و جدید نیز برنامه ای دارد؟
ضمن اینکه مورد فوق را چند روز پیش با گذاشتن پیغام صوتی برای اکوفروم و فرستادن نامه خصوصی به روابط عمومی اکوفروم اطلاع داده و ماجرا را جویا شدم اما به جهت عدم دریافت پاسخی مناسب مصمم شدم تا این مطلب را در صحن رسمی اکوفروم اطلاع رسانی کرده حتی اگر بازم اخراج شوم

دوست دار همیشگی اکو و کوچکترین عضو این خانواده

Renault Logan
07-03-2011, 10:27 PM
سلام دوست گرامي
شما كه خودتون عضو هستيد و حتي بصورت مهمان تاپيك ها رو مطالعه ميفرماييد حتما از قوانين فروم مطلع هستيد و با توجه به اين موارد از شما انتظار ميره كه قوانين رو رعايت بفرماييد .
اعلام كردن نام شخص و يا اشخاصي و يا اعلام نام فروشگاه و يا آدرس و شماره تلفن خلاف قوانين فروم آكو هست و اين مسئله بار ها تذكر داده شده .
همانطور كه خودتون اشاره كرديد ، نام محصول مورد نظر در آكو ، ميني داشبورد بوده و هست .
نام هاي ديگري بغير از اين نام ، ارتباطي با آكو ندارد .
ضمن اينكه مشخصات و عكس و قيمت تمامي محصولات آكو ، در سايت www.acopart.org (http://www.acopart.org) به همراه كدفني اعلام شده .
قيمت ميني داشبورد همانطور كه در سايت اعلام شده 12000 تومان هست .
شما با مقايسه همين 2 مدلي كه خودتون عكسش رو قرار داديد ، ميتونيد براحتي متوجه بشيد كه مدل اول كه فقط كمتر از نيمي از فضاي خالي داشبورد را پوشش ميده ، محصول آكو ميباشد نه مدل دوم .
از طرفي قيمت اين دو مدل هم با هم متفاوت هست .
هر محصول جديدي كه از طرف آكو وارد بازار ميشود حتما نبايد در فروم اطلاع رساني شود .
اطلاع رساني اصلي در خود سايت آكو پارت www.acopart.org (http://www.acopart.org) در قسمت محصولات آكو انجام ميشه و عكس و مشخصات و قيمت محصول در آنجا درج خواهد شد .
شما كه خودتون به 4 مورد هشدار اصلي دقت كرديد و آنها را ياد اوري كرديد ، اونوقت چطور با توجه به ملاك قرار دادن اين 4 مورد هشدار ، نتونستيد تشخيص بديد كه كدام محصول طراحي و توليد شده آكو هست و كدام محصول ، متفرقه است و اصلي نيست .
فروشگاه نام برده تا چند وقت پيش نماينده آكو بودند و محصولات اكو را نيز ارائه ميكنند ، خوب طبيعي هست كه در سايت اين فروشگاه نام آكو را مشاهده كنيد ، از طرفي وقتي شما در گوگل سرچ كلمه اي رو ميكنيد ، تمام كلماتي كه مرتبط با اون كلمه هستند و يا بخشي از اون كلمه رو تشكيل ميدهند و در كل مربوط به تندر ميشوند نيز براي شما نمايش داده ميشه ، از اين جهت بهنگام سرچ ، سايت فروشگاه براي شما نمايش داده شده ، اين دليل نميشه كه هر محصولي انجا اعلام شود متعلق به همان فروشگاه باشه .
بعيد ميدونم صاحب فروشگاه ، محصول آكو را جاي محصول خودشون معرفي كرده باشند كه اگه كرده باشند ، خلاف قوانين عمل كردند و شما بايد حتما مراتب رو به اطلاع آكو برسونيد .
از طرفي بنده به عنوان يك كاربر فعال ياد ندارم هر بار كه به روابط عمومي فروم نامه دادم ، بهنامه بنده پاسخ داده نشده باشه ، به نصف روز نكشيده جواب نامه را دريافت كردم . بي انصافي هست راجع به روابط عمومي فروم اينگونه صحبت كردن و قضاوت كردن .
در مورد نامه و پيام صوتي شما ، يا به دست ايشون نرسيده كه پاسخ شما رو بدهند و يا سوء تفاهمي پيش آمده ، چون بنده شخصا تا بحال اصلا موردي پيش نيومده كه به روابط عمومي فروم نامه اي ارسال كنم و جوابي دريافت نكنم .

MAHDI-TONDAR
07-03-2011, 11:53 PM
سلام دوست عزیز
ان شالله که قصد شما ار بیان این مسائل خیر بوده و دانسته و یا ندانسته نخواستید مجموعه اکو و مدیران زحمتکش و ساعی و نیز کلیه اعضاء اونو زیر سئوال ببرید
قطعاً این جور مسائل و با این لحن برازنده شما که عضوء وکاربر آکو فروم هستید نمی باشد و مطمئناً کسی اینجور رفتارها رو نمی پسندد .
اگه مشکل شما شناسائی و انتخاب محصول اصلی و مرغوب اکو هست همانطور کاربر خوبمون آقای سوهانیان نیز اشاره فرمودن شما بامراجعه به سایت اکو پارت و نیز توجه به هشدارهایی که شما خودتون موارد رو ذکر کردید براحتی میتونستید محصول اصلی اکو رو تهیه وانتخاب نمائید و نیاز به کشف جدید نبوده است .
اون فروشگاهی هم که شما نام بردید سال قبل جزء نمایندگان اکو بود که امسال تمدید قرارداد نشده و قرار دادیشون با آکو فسخ کردیده .وجود محصول اکو در آن فروشگاه بنظر بنده مغایرتی با سیاست آکو ندارد وایشون حتماً از طروق دیگه این محصول رو تهیه و بفروش میرسانند .چون تولیدات آکو علاوه بر عرضه از سوی نمایندگان رسمی اکو و عاملین فروش اون در اکٍثر فروشگاههای لوازم خودرو بدلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب نیز ارائه میگردد.
در مورد تذکر به نمایندگان ، شما که بقول خودتو عضو قدیمی فروم هستید و مطالب و موضوعات فروم رو بصورت مهمان هم مطالعه میفرمائید باید لااقل با سیاست ها و سخت گیری های اکو در این زمینه آشنائی کامل داشته باشید و یقین داشته باشید که برخورد سفت و سختی با متخلفین خواهد نمود
در مورد عدم پاسخ گوئی از سوی روابط عموم آکو فروم این مسئله برای منم بسیار عجیبه و تا کنون که بنده و هریک از اعضاء که از طریق پیام خصوصی ویا صوتی مشکل و موردی داشتیم در اسرع وقت ایشون جواب گو بودن .شاید اصلاً پیام شما به دست ایشون نرسید باشد .
بهرحال اینجوری مطالب و صحبتها و عنوان نمودن عدم پاسخ مناسب دریک تالار عمومی قدری عجیب و نامناسب وزیبنده مدیران ساعی و زحمت کش فرو نمیباشد .انشالله با سعه صدربیشتر شاهد حضور فعال شما در فروم باشیم

روابط عمومی آکو فروم
07-04-2011, 12:27 AM
با سلام وقت بخیر

پیرو دریافت چندین گزارش از اعضای محترم خانواده ی بزرگ آکو طی روزهای گذشته مراتب تخطی و فرصت طلبی برخی از فروشندگان لوازم یدکی در خصوص فروش محصولات متفرقه با نام و اعتبار محصولات آکو پارت و نام برند آکو به اطلاع مدیریت ارشد آکو پارت رسیده است لذا با توجه به اینکه سایت مذکور منسوب به نماینده ی اسبق آکو در استان تهران بوده است مدیریت ارشد آکو معتقد است که حل موضوعات اینچنینی خصوصا با اشخاصی که جزوی از خانواده ی بزرگ آکو می باشند می بایست کاملا فنی و منطقی صورت پذیرد . چرا که هر شخصی از اشخاص یا فردی از افراد شخصا" مسئول عواقب تبلیغات سو ء و خلاف واقع است که از ناحیه ی موسسه یا شرکت و یا افراد منسوب بدان ها سر می زند . بسیار عجیب است که فروشگاهی با قدمتی این چنین که سردمدار و مدعی خیل بزرگی از تندر سواران ایران می باشد مرتکب چنین اشتباه فاحشی شود که در واقع اعتبار و صحت سایر اظهارات ایشان در خصوص کالاها و اجناس گوناگون را نیز به زیر سوال می برد . با توجه به دایه ی مشتری مداری و بر قراری انجمنی فنی - تخصصی در خصوص اتومبیل تندر و عرضه ی محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب که از سوی مسئولین این فروشگاه تبلیغ می شود بسیار بعید است با ارتکاب چنین اعمال و رفتاری صحت و سقم سایر مسائل و گفتار خود را خدشه دار نماید مگر اینکه مدیران محترم انحمن تخصصی نیکو پخش در واقع فاقد توانایی و احاطه ی کامل و اشراف بر روی مسائل و محصولاتی باشند که از جانب این فروشگاه به بازار عرضه میگردد . ضمن اینکه به نظر می رسد نیکو پخش می بایست با تسلط بیشتری بر روی اظهارات و تبلیغ اجناس گوناگون اتومبیل تندر اعم از آپشن و غیره مهارت مدیریت صحیحی را بر روی زیر مجموعه های خود به نمایش بگذارد .

همانطور که در سایت مرکزی آکو پارت به طور شفاف و روشن اطلاع رسانی شده حک برجسته ی آکو به انضمام سایر موارد فنی که آکو در مورد شناسنامه دار شدن و هویت بخشیدن به محصولات خود رعایت می نماید می بایست موجبات عدم فریب مصرف کنندگان را به کفایت فراهم نماید . ضمن اینکه ادامه و استمرار موضوعات این چنین خصوصا در مورد فروشگاه مذکور موجبات تزلزل اعتباری چندین ساله را نزد مصرف کنندگان که در واقع حامیان شریف و بزرگوار تولید کنندگان داخلی می باشند را محیا نموده و این مهم مقوله ای است که می بایست بیش از پیش مدیران نیکو پخش را به عواقب سهل انگاری در ممارست از اعتبار خود آگاه سازد .

آکو هرگز تذکری به فروشگاه مذکور در خصوص مطالبی این چنینی که از اعتبار برند آکو خرج می نماید نخواهد داد چرا که مدیرانی آگاه , توانا و مدبر هر روزه با ترسیم آینده ای روشن تر در جهت ارتقاء فنی , مدیریتی و سازمانی خود گام برداشته و مجموعه ی موفق خود را استوار در جهت توسعه ای پایدار در راستای کسب اعتباری روز افزون مدیریت می نمایند .

لازم به ذکر است آکو در مورد مشابهی نیز ضمن رایزنی با نیکو پخش تذکر ویژه ای در خصوص موضوعی خاص با گلایه ای دوستانه طرح نمود که ایشان با واکنشی منطقی در صدد رفع مشکل بر آمدند حال آنکه وقوع مجدد چنین اشتباهات فاحشی منجر به خدشه دار شدن روابط دوستانه ی آکو با مدیران فروشگاه مذکور خواهد شد .

آکو مراتب تقدیر و سپاسگزاری خود را از آندسته از اعضای خانواده ی بزرگ آکو که این موضوع را با ارسال ایمیل به سایت مرکزی آکو پارت و یا قرار دادن پیامکی در صندوق صوتی اطلاع رسانی نموده اند اعلام نموده و قضاوت در مورد مسائلی این چنین را به مصرف کنندگان عزیز واگذار می نماید - روابط عمومی آکو فروم
.................................................. .................................................. .................................................. .......

رضا میرجعفریان
07-04-2011, 08:35 AM
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و اعضای محترم اکو

درپی ارسال پیام شخصی توسط یکی از دوستان عزیز بنده بر خود وظیفه دیدم تا مطالبی را خدمت دوستان عرض کنم.
برخی از دوستان نوشته کاربر عزیز BMW را نوعی توهین یا بی احترامی به روابط عمومی محترم اکو دانسته اند.
در صورتی که با شناختی که بنده از روابط عمومی محترم اکو و جناب کوروش (اکو)دارم همچین مواردی را توهین فرض نمی کنند و چه بهتر است ما نیز با کمی گذشت فضای دوستانه فروم را به تشویش نکشیم.
در موردسوالات مطرح شده ، دوستان عزیز و خود روابط عمومی پاسخ های لازم را داده اند. واما در مورد مسیله اخری یعنی عدم پاسخ گویی مناسب باید عرض کنم همانطوری که از نام مسیولیت پیداست(روابط عمومی)کاری پر زحمت و دشواری است و اصولا همچین کارهایی که با اقشار مختلف جامعه در ارتباط می باشد دارای مشکلات خاص خود می باشد . ونباید یا یک اعتراض صاحب این مسیولیت ان را توهین تلقی کند که مسلما روابط عمومی اکو به این امر واقع می باشد و همانطور نیز که از پاسخشان معلوم است اصلابه این موضوع توجه نکرده و تنها پاسخ سوالات را داده اند که من از این بابت بسیار متشکرم.
در نهایت از دوست عزیز BMW خواهشمندم یک مورد را به کل ارجا ندهند و با توجه به خیل امار بازدید سایت و در پی ان مطرح شدن سوالات مختلف به طول کشیدن زمان پاسخ گویی از سوی مدیران زحمت کش را به بی توجهی انها نسبت ندهند.
بنده نیز پاسخ دهی سریع و به جای روابط عمومی و جناب اکو را تایید کرده و با عنوان کردن این موضوع در این جا موافق نیستم.
از طرفی دوستان دیگر نیز که زمان زیادی با اکو و این فضا اشنا هستند خواهشمندم با حوصله و مهربانی بیشتری;) اعضا جدید الورود را راهنمایی کنن
با تشکر

siyamak
07-04-2011, 08:51 AM
خدمت دوستان عزیز سلام
بخصوص کاربر محترم BMW

البته بنده تو جایگاه شخصیت حقوقی روابط عمومی فروم و روابط عمومی اکو نیستم ،ولی جهت بر طرف کردن شبهات خاصی که کاربر محترم با ایجاد پست جدید بیان کردن هستم

از نوشته شما [در پی جستجوی اینترنتی برای مشاهده اپشنهای تندر به سایتی منسوب به نیکو پخش برخورد کردم که نمی دانم ایا مال فروشگاه نیکوپخش هست یا خیر ]بنده چیزی دستگیرم نشد
چون کاملا در سایت فوق شماره تلفن و دیگر موارد تماسی هست

چون کاملا جنابعالی یادقت نکردید و یا عمدی بوده این برچسب زدن شما
خارج از اسم فروشگاه هر فروشگاهی قادر به عرضه محصولات اکو می باشد چنانچه شما در سطح شهر بگردید شاید 1000 نمایندگی ایران خودرو را مشاهده کنید اقدام به فروش قطعات ایساکو می کنند ولی خارج از این 1000 فروشگاه 10 برابر این تعداد هم اقدام به فروش قطعات یدکی ایساکو هم می کنند پس این دلیل نمی شود چرا فروشگاه فوق الذکر اپشن های اکو را دارد هر چند دوستان تندر سوار و حتی مدیران اکو اگاه هستند هر فروشگاهی در یک مقطعی اقدام به اخذ نمایندگی می کند و شاید سال بعد این نمایندگی تمدید نشود
با توجه به شناختی که بنده از این فروشگاه دارم به جدیدت می توانم بگویم فروشگاه نام برده شده جهت فروش قطعه خود هیچ وقت قطعات فرعی را با اسم اکو نخواهد فروخت
جالب است بدانید که تاکنون هیچ قطعه اکو بدون بسته بندی و به صورت فله ای عرضه نشده است
حال اپشن های قید شده هم با بسته بندی بوده و احتمال جعل و ...وجود نداشته است اگر هم داشته باشد قابل پیگیری در محاکم قضایی می باشد
دوستان عزیزی که در تهران حضور دارند می تواند تحقیقات میدانی انجام دهند و مشاهده کنند که ایا این فروشگاه با استفاده از اسم معتبر اکو اقدام به فروش دیگر محصولات متفرقه می کند یا نه؟
در مورد معرفی اپشن های اکو به نظر بنده این کار تو سایت اکوپارت انجام می شود شما که لطف کردید و جستجو کردید در اینترنت و دنبال قطعه خاص می گشتید جا داشت دقت بیشتر اقدام به خرید می کردید
سایت اکو پارت برخلاف اکثرا سایت های عرضه کننده قطعه اقدام به شفاف سازی کرده و قیمت محصولات را قید کرده ، شما که قیمت محصول را می دانستید چرا این سوال برایتان پیش نیامد که چرا اختلاف قیمت وجود دارد
به هر ترتیب خواهشمند است از عنوان کردن این گونه شبهات و ایجاد پست های جدید اول تحقیق جامع بکنید بعد اقدام به شبه و ... بکنید
من از روابط عمومی اکو خواستارم ضمن ارسال مطالب کاربر محترم به سایت فوق الذکر اشاره شده خواستار جواب گویی انها باشیم
چون کاربر ها اینجا دارای هویت حقیقی می باشند و نوشته های انها سندیت می باشد خواستار بر طرف شدن شبهات می باشم
در صورت خلاف بودن مطالب ذکر شده برخورد قاطع صورت گیرد

امید است که در نوشته های خود دقت بیشتری داشته باشیم
شاید این اشتباه در فروشگاههای دیگر اتفاق به افتد ولی در فروشگاه معتبر قطعات یدکی فوق الذکر بعید می دانم به خاطر اختلاف قیمت 3000 تومانی بیایند نام معتبر اکو را به زیر سوال ببرند

zanjani
07-04-2011, 10:26 AM
با سلام
ضمن تشکر از توضیحات کامل سرکار خانم توکلی
باید عرض کنم

چندی پیش یکی از دوستان هم فرومی همین اشتباه خرید اجناس تقلبی رو در خصوص فیلتر اتاق تجربه کرده بودند
من از بچه های هم فرومی تعجب میکنم چراکه قبل از عضویت در فروم در سایت عضو شدن و تو سایت کلیه تولیدات اکو با مشخصات درج شده .صد البته چرا جستجو تو اینتر نت وقتی آدرس سایت اکو رو همه می دونند

وقتی در این خصوص اطلاع رسانی های کافی صورت گرفته ایا باید اکو پاسخگوی خرید اجناس تقلبی توسط مردم بالاخص هم فرومی ها باشه؟
هر چند وظیفه هم فرومی هاست که در این خصوص به مدیران ارشد و روابط عمومی اطلاع بدند اما به نظرتون ایا اصلا امکان داره مدیران وقتشون رو بگذارند که ببینند کدوم فروشگاه تو ایران جنس تقلبی به نام اکو میفروشه یا نه
مسلما با توجه به ثبت تولیدات اکو ،جناب کفایی و مدیران ارشد اکو پیگیر موضوع از طرف تولید کنندگان خاطی خواهند بود، نه فروشگاه ها

واین بند رو هم از نوشته های خودتون مجددا جهت اطلاع کپی می کنم
آکو هیچ گونه تعهدی در قبال محصولاتی که با نام آکو به خریداران عرضه میشود، ندارد و مسئولیتهای قانونی آن با فروشندگان است.

Saeed
07-04-2011, 10:55 AM
سلام دوستان
لزوم دقت به نام حک شده آکو و کد فنی بر روی کالا بارها تذکر داده شده و همانطور که دوست عزیز مشخص کرده اند در سایت آکو پارت هم به عنوان هشدار این مطلب یادآوری شده و بنده هر در پستهای مربوط آموزش نصب قطعات هم دوباره ذکر نموده ام. تمامی قطعات تولیدی مجموعه آکو دارای نشان آکو بوده و با شماره فنی خاص خود به ثبت رسیده اند و تمامی مراحل قانونی آن قطعه به انجام رسیده و طبعا تشخیص قطعه ای که به صورت قانونی و با نام شرکت و نشان تجاری و کد فنی قطعه تولید شده از قطعه ای که به صورت کارگاهی تولید می شود و به اصطلاح به صورت زیر زمینی و غیر رسمی به فروش می رود برای همه دوستان که هر روزه با لوزام یدکی ارجینال و تقلبی سروکار دارند , کاری بسیار ساده و امری بدیهی است.

مسلمنا حرکت اشخاص, افراد یا مجموعه فروشگاههایی که قصد دارند از طریق اعتبار کیفی , محبوبیت و مدیریت قوی و حرفه ای آکو برای خود راهی باز کرده و از اعتبار و معروفیت این برند سوءاستفاده نمایند , از سوی تک تک مشتریان این گروه از افراد محکوم بوده و در بیشتر مواقع توهین به شخصیت و شعور خریداران تلقی شده و باعث ناراحتی و کدورت خریداران از این افراد می شود و نه تنها باعث افزایش محبوبیت و اعتبارشان نمی شود بلکه در بیشتر مواقع باعث دلزدگی خریدارن و مراجعه کنندگان به این مجموعه از فروشگاهها شده و از تعداد مشتریان می کاهد. همانطور که دوست عزیزمان هم از این موضوع ناراضی بوده و با صرف وقت و جستجو در مجموعه سایتهای آکو به دنبال علت این موضوع بوده اند و مسلما این موضوع و نام این فروشگاه تا مدت زمان مدیدی از ذهن ایشان پاک نخواهد شد.

ضمن تشکر از دلسوزی و صرف وقت این دوست عزیز بابت حساسیت و احساس ویژه ای که به مجموعه آکو داشته اند و گزارش این دسته تخلفات به مدیران آکو , از ایشان تقاضای صبر و اندکی تحمل داشته تا از سوی روابط عمومی محترم آکو فروم و مجموعه مدیران آکو پاسخ پرسشهایشان را دریافت نمایند و از دوستان عزیز و همکاران با سابقه تر فروم نیز درخواست می شود همانطور که دوست عزیز جناب میرجعفریان (http://acoforum.org/member.php?u=484) نیز فرمودند با حوصله و سعه صدر بیشتری دوستان تازه وارد فروم را راهنمایی کنند.

با سپاس

MEHRAN
07-04-2011, 01:22 PM
سلام دوست عزيزBMW اين ايرادها در كشور ما يك چيز طبيعي است شما در امريكا يا اروپا يا همين اسيا خودمان كه شامل كشور هاي پيشرفته است كه با كوچكترين موارد به سرعت برخورد ميشود نيستيد اينجا ايران است شما خودتان شاهد كپي رايت دركشور ما هستيد حال اگر شركتي يا فروشگاهي بخواهد خلافي انجام دهد تا بخواهد به ان رسيدگي شود مدتها طول خواهد كشيددرضمن شمابانمايش اين دونمونه جواب خود راداده ايد اين طور كه از متن نوشتار شما مشخص است نبايد از نظر ارتباط باجامعه مشكلي داشته باشيد چون هم اهل اينترنت هستيد هم در جامعه ديد خوبي داريد براي فرد مثل شما گرفتن چنين ايرادي به نظر من يك مقدار به دور از ذهن است مگر به همان دليلي كه از فرم دورهستيد من از شما دعودت ميكنم كه بيشتر به درون خودمراجعه كنيد البته هيچكس بدون عيب نيست اما زير سئوال بردن اكو بابت اين موضوع يك مقدار مشكوك است اما در رابطه با روابط عمومي وپاسخگويي ديگر مديران اكو بازهم با يد خدمت شما عرض كنم تابه امروز كه شايد نزديك به دوسال از فعاليت من در اين سايت ميگذرد با مورد اشاره شده شما بابت بي پاسخ گذاشتن پيامهاچيزي نديده ام حال چگونه به شما پاسخي داده نشده بازهم جاي تعجب است واميدوارم كه همان طور كه بخاطر كيفيت مطلوب اجناس اكو نتوانسته ايد توليدات اكورا از نظر دوركنيد بااين فرم هم مهربان تر باشيد چون بيشتر از انكه نيازاكو باشد نياز شمابه اطلاعات به روزاين فرم خواهد بودچون مطالب مفيدي را در رايطه باماشين خود بدون هيچ هزينه اي بدست مي اوريد

BMW
07-04-2011, 01:31 PM
درود فراوان بر شما اعضای محترم انجمن اکو
که در حقیقت بنده هم جزیی از این انجمن و محیط بوده و از این نظر فرقی با شما عزیزان نداشته و ندارم

:cool::cool::cool::cool:
:):):):)

د
وستان من خیلی خیلی ارادت دارم و صد درصد هم عذرخواهی می کنم اگر خدایی نکرده سبک نوشتار تند و تیز و انتقادی بنده باعث رنجش و عصبانیت دوستان شده یا دلخوری دوستان رو باعث شده

اما اصلا بحث اصلی من این نبود و اکثریت شما عزیزان به متن و اصل انتقاد بنده توجه نکردید. اصلا بحث قیمت مطرح نیست
صحبتم سر خود کالاست

سلام دوست گرامي
شما كه خودتون عضو هستيد و حتي بصورت مهمان تاپيك ها رو مطالعه ميفرماييد حتما از قوانين فروم مطلع هستيد و با توجه به اين موارد از شما انتظار ميره كه قوانين رو رعايت بفرماييد .
اعلام كردن نام شخص و يا اشخاصي و يا اعلام نام فروشگاه و يا آدرس و شماره تلفن خلاف قوانين فروم آكو هست و اين مسئله بار ها تذكر داده شده .
همانطور كه خودتون اشاره كرديد ، نام محصول مورد نظر در آكو ، ميني داشبورد بوده و هست .
نام هاي ديگري بغير از اين نام ، ارتباطي با آكو ندارد .
ضمن اينكه مشخصات و عكس و قيمت تمامي محصولات آكو ، در سايت www.acopart.org (http://www.acopart.org) به همراه كدفني اعلام شده .
قيمت ميني داشبورد همانطور كه در سايت اعلام شده 12000 تومان هست .
شما با مقايسه همين 2 مدلي كه خودتون عكسش رو قرار داديد ، ميتونيد براحتي متوجه بشيد كه مدل اول كه فقط كمتر از نيمي از فضاي خالي داشبورد را پوشش ميده ، محصول آكو ميباشد نه مدل دوم .
از طرفي قيمت اين دو مدل هم با هم متفاوت هست .
هر محصول جديدي كه از طرف آكو وارد بازار ميشود حتما نبايد در فروم اطلاع رساني شود .
اطلاع رساني اصلي در خود سايت آكو پارت www.acopart.org (http://www.acopart.org) در قسمت محصولات آكو انجام ميشه و عكس و مشخصات و قيمت محصول در آنجا درج خواهد شد .
شما كه خودتون به 4 مورد هشدار اصلي دقت كرديد و آنها را ياد اوري كرديد ، اونوقت چطور با توجه به ملاك قرار دادن اين 4 مورد هشدار ، نتونستيد تشخيص بديد كه كدام محصول طراحي و توليد شده آكو هست و كدام محصول ، متفرقه است و اصلي نيست .
فروشگاه نام برده تا چند وقت پيش نماينده آكو بودند و محصولات اكو را نيز ارائه ميكنند ، خوب طبيعي هست كه در سايت اين فروشگاه نام آكو را مشاهده كنيد ، از طرفي وقتي شما در گوگل سرچ كلمه اي رو ميكنيد ، تمام كلماتي كه مرتبط با اون كلمه هستند و يا بخشي از اون كلمه رو تشكيل ميدهند و در كل مربوط به تندر ميشوند نيز براي شما نمايش داده ميشه ، از اين جهت بهنگام سرچ ، سايت فروشگاه براي شما نمايش داده شده ، اين دليل نميشه كه هر محصولي انجا اعلام شود متعلق به همان فروشگاه باشه .
بعيد ميدونم صاحب فروشگاه ، محصول آكو را جاي محصول خودشون معرفي كرده باشند كه اگه كرده باشند ، خلاف قوانين عمل كردند و شما بايد حتما مراتب رو به اطلاع آكو برسونيد .
از طرفي بنده به عنوان يك كاربر فعال ياد ندارم هر بار كه به روابط عمومي فروم نامه دادم ، بهنامه بنده پاسخ داده نشده باشه ، به نصف روز نكشيده جواب نامه را دريافت كردم . بي انصافي هست راجع به روابط عمومي فروم اينگونه صحبت كردن و قضاوت كردن .
در مورد نامه و پيام صوتي شما ، يا به دست ايشون نرسيده كه پاسخ شما رو بدهند و يا سوء تفاهمي پيش آمده ، چون بنده شخصا تا بحال اصلا موردي پيش نيومده كه به روابط عمومي فروم نامه اي ارسال كنم و جوابي دريافت نكنم .

دوست عزیزم
اصلا و ابدا قصد قانون شکنی یا اذیت و ازار نداشته و ندارم:cool:
اتفاقا از نظر من باید با صراحت اسم برده بشود
چون تا همین پارسال فروشگاه نیکوپخش نماینده همین کمپانی یعنی اکو بوده است و انتظار بیشتری از ایشان می رود
پس اصلا بعید ندونید جناب رنولوگان که همچین اتفاقی افتاده باشه
من حتی ازش تصویر هم دارم به پست ضمیمه می کنم مطمئن بشید دوست من

حتی مدتی پیش یکی از نزدیکان ما با همین فروشگاه نیکوپخش مشکلاتی را داشتند که در پایان بیان می کنم تا بهتر متوجه متن حرف بنده بشوید
:cool:

بنده عرض کردم با سرچ به اون سایت منسوب به فروشگاه نیکوپخش نماینده اسبق اکو رسیدم
و در هنگام خرید اینترنتی به صورت سبد خرید کالا ناگهان متوجه جنسی عجیب و جدید شدم!!

برای بنده اینجاش عجیب نیست که قیمتش چنده و اسمش چیه و...
اینجاش عجیبه که اگر این درب پوش ایربگ جنس اکو نیست چرا توسط نماینده اسبق اکو در فروشگاه اینترنتی نیکوپخش داره به نام برند با مارک اکو همین الان رسما فروخته میشه!!
من این نکته را اصلا درک نمی کنم و نمی تونم متوجه بشم و خیلی دوست دارم دلیل این اتفاق را بفهمم
:confused::confused:

سلام دوست عزیز
ان شالله که قصد شما ار بیان این مسائل خیر بوده و دانسته و یا ندانسته نخواستید مجموعه اکو و مدیران زحمتکش و ساعی و نیز کلیه اعضاء اونو زیر سئوال ببرید
قطعاً این جور مسائل و با این لحن برازنده شما که عضوء وکاربر آکو فروم هستید نمی باشد و مطمئناً کسی اینجور رفتارها رو نمی پسندد .
اگه مشکل شما شناسائی و انتخاب محصول اصلی و مرغوب اکو هست همانطور کاربر خوبمون آقای سوهانیان نیز اشاره فرمودن شما بامراجعه به سایت اکو پارت و نیز توجه به هشدارهایی که شما خودتون موارد رو ذکر کردید براحتی میتونستید محصول اصلی اکو رو تهیه وانتخاب نمائید و نیاز به کشف جدید نبوده است .
اون فروشگاهی هم که شما نام بردید سال قبل جزء نمایندگان اکو بود که امسال تمدید قرارداد نشده و قرار دادیشون با آکو فسخ کردیده .وجود محصول اکو در آن فروشگاه بنظر بنده مغایرتی با سیاست آکو ندارد وایشون حتماً از طروق دیگه این محصول رو تهیه و بفروش میرسانند .چون تولیدات آکو علاوه بر عرضه از سوی نمایندگان رسمی اکو و عاملین فروش اون در اکٍثر فورشگاههای لوازم خودرو بدلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب نیز ارائه میگردد.
در مورد تذکر به نمایندگان ، شما که بقول خودتو عضو قدیمی فروم هستید و مطالب و موضوعات فروم رو بصورت مهمان هم مطالعه میفرمائید باید لااقل با سیاست ها و سخت گیری های اکو در این زمینه آشنائی کامل داشته باشید و یقین داشته باشید که برخورد سفت و سختی با متخلفین خواهد نمود
در مورد عدم پاسخ گوئی از سوی روابط عموم آکو فروم این مسئله برای منم بسیار عجیبه و تا کنون که بنده و هریک از اعضاء که از طریق پیام خصوصی ویا صوتی مشکل و موردی داشتیم در اسرع وقت ایشون جواب گو بودن .شاید اصلاً پیام شما به دست ایشون نرسید باشد .
بهرحال اینجوری مطالب و صحبتها و عنوان نمودن عدم پاسخ مناسب دریک تالار عمومی قدری عجیب و نامناسب وزیبنده مدیران ساعی و زحمت کش فرو نمیباشد .انشالله با سعه صدربیشتر شاهد حضور فعال شما در فروم باشیم

دوست من مجددا عذرخواهی میکنم که نتونستم متن و اصل حرف رو بزنم و عذر میخوام که اینقدر بد نوشتم و خوب به متن نپرداختم
هدف من انتقاد از چرایی و چگونگی این اتفاق بود
فروشگاه نیکوپخش نماینده پارسال اکو بوده درست؟
ظاهرا امسال هم به عنوان نماینده معرفی نشده درست؟
چرا تو سایت تو قسمت فروش اینترنتیش تو سبد خرید جنسی رو معرفی کرده که مال اکو نیست؟
این مطلب اصل قضیه است و باقی مطالب فرع هستند:cool:

با سلام وقت بخیر
پیرو دریافت چندین گزارش از اعضای محترم خانواده ی بزرگ آکو طی روزهای گذشته مراتب تخطی و فرصت طلبی برخی از فروشندگان لوازم یدکی در خصوص فروش محصولات متفرقه با نام و اعتبار محصولات آکو پارت و نام برند آکو به اطلاع مدیریت ارشد آکو پارت رسیده است لذا با توجه به اینکه سایت مذکور منسوب به نماینده ی اسبق آکو در استان تهران بوده است مدیریت ارشد آکو معتقد است که حل موضوعات اینچنینی خصوصا با اشخاصی که جزوی از خانواده ی بزرگ آکو می باشند می بایست کاملا فنی و منطقی صورت پذیرد . چرا که هر شخصی از اشخاص یا فردی از افراد شخصا" مسئول عواقب تبلیغات سوء و خلاف واقع است که از ناحیه ی موسسه یا شرکت و یا افراد منسوب بدان ها سر می زند . بسیار عجیب است که فروشگاهی با قدمتی این چنین که سردمدار و مدعی خیل بزرگی از تندر سواران ایران می باشد مرتکب چنین اشتباه فاحشی شود که در واقع اعتبار و صحت سایر اظهارات ایشان در خصوص کالاها و اجناس گوناگون را نیز به زیر سوال می برد . با توجه به دایه ی مشتری مداری و بر قراری انجمنی فنی - تخصصی در خصوص اتومبیل تندر و عرضه ی محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب که از سوی مسئولین این فروشگاه تبلیغ می شود بسیار بعید است با ارتکاب چنین اعمال و رفتاری صحت و سقم سایر مسائل و گفتار خود را خدشه دار نماید مگر اینکه مدیران محترم انحمن تخصصی نیکو پخش در واقع فاقد توانایی و احاطه ی کامل و اشراف بر روی مسائل و محصولاتی باشند که از جانب این فروشگاه به بازار عرضه میگردد . ضمن اینکه به نظر می رسد نیکو پخش می بایست با تسلط بیشتری بر روی اظهارات و تبلیغ اجناس گوناگون اتومبیل تندر اعم از آپشن و غیره مهارت مدیریت صحیحی را بر روی زیر مجموعه های خود به نمایش بگذارد .

همانطور که در سایت مرکزی آکو پارت به طور شفاف و روشن اطلاع رسانی شده حک برجسته ی آکو به انضمام سایر موارد فنی که آکو در مورد شناسنامه دار شدن و هویت بخشیدن به محصولات خود رعایت می نماید می بایست موجبات عدم فریب مصرف کنندگان را به کفایت فراهم نماید . ضمن اینکه ادامه و استمرار موضوعات این چنین خصوصا در مورد فروشگاه مذکور موجبات تزلزل اعتباری چندین ساله را نزد مصرف کنندگان که در واقع حامیان شریف و بزرگوار تولید کنندگان داخلی می باشند را محیا نموده و این مهم مقوله ای است که می بایست بیش از پیش مدیران نیکو پخش را به عواقب سهل انگاری در ممارست از اعتبار خود آگاه سازد .

آکو هرگز تذکری به فروشگاه مذکور در خصوص مطالبی این چنینی که از اعتبار برند آکو خرج می نماید نخواهد داد چرا که مدیرانی آگاه , توانا و مدبر هر روزه با ترسیم آینده ای روشن تر در جهت ارتقاء فنی , مدیریتی و سازمانی خود گام برداشته و مجموعه ی موفق خود را استوار در جهت توسعه ای پایدار در راستای کسب اعتباری روز افزون مدیریت می نمایند .

لازم به ذکر است آکو در مورد مشابهی نیز ضمن رایزنی با نیکو پخش تذکر ویژه ای در خصوص موضوعی خاص با گلایه ای دوستانه طرح نمود که ایشان با واکنشی منطقی در صدد رفع مشکل بر آمدند حال آنکه وقوع مجدد چنین اشتباهات فاحشی منجر به خدشه دار شدن روابط دوستانه ی آکو با مدیران فروشگاه مذکور خواهد شد .

آکو مراتب تقدیر و سپاسگزاری خود را از آندسته از اعضای خانواده ی بزرگ آکو که این موضوع را با ارسال ایمیل به سایت مرکزی آکو پارت و یا قرار دادن پیامکی در صندوق صوتی اطلاع رسانی نموده اند اعلام نموده و قضاوت در مورد مسائلی این چنین را به مصرف کنندگان عزیز واگذار می نماید - روابط عمومی آکو فروم
.................................................. .................................................. .................................................. .......

من با کمال عذرخواهی فراوان بی نهایت متشکرم
فکر کردم چون پاسخی بهم نرسیده حتما به اطلاع رسانی بنده التفاتی نشده یا خدای ناکرده اهمیتی قایل نشده
ولی الان متوجه شدم که تک تک مطالب مطالعه شده
برای روشن شدن مطلب من خودم اخر پست یه توضیح اضافه میدهم
از مدیران ارشد و اعضای محترم این انجمن بخصوص "روابط عمومی محترم آکو فروم" مجدددا عذرخواهی کرده و تشکرر می کنم

عکس سایت و محصول و ماجرا رو هم درج می کنم بیزحمت تایید کنید برای همه قابل دیدن باشه که صحت کلام من ثابت بشه
من لینک نکردم که تخطی از قانون نکرده باشم

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و اعضای محترم اکو
درپی ارسال پیام شخصی توسط یکی از دوستان عزیز بنده بر خود وظیفه دیدم تا مطالبی را خدمت دوستان عرض کنم.
برخی از دوستان نوشته کاربر عزیز BMW را نوعی توهین یا بی احترامی به روابط عمومی محترم اکو دانسته اند.
در صورتی که با شناختی که بنده از روابط عمومی محترم اکو و جناب کوروش (اکو)دارم همچین مواردی را توهین فرض نمی کنند و چه بهتر است ما نیز با کمی گذشت فضای دوستانه فروم را به تشویش نکشیم.
در موردسوالات مطرح شده ، دوستان عزیز و خود روابط عمومی پاسخ های لازم را داده اند. واما در مورد مسیله اخری یعنی عدم پاسخ گویی مناسب باید عرض کنم همانطوری که از نام مسیولیت پیداست(روابط عمومی)کاری پر زحمت و دشواری است و اصولا همچین کارهایی که با اقشار مختلف جامعه در ارتباط می باشد دارای مشکلات خاص خود می باشد . ونباید یا یک اعتراض صاحب این مسیولیت ان را توهین تلقی کند که مسلما روابط عمومی اکو به این امر واقع می باشد و همانطور نیز که از پاسخشان معلوم است اصلابه این موضوع توجه نکرده و تنها پاسخ سوالات را داده اند که من از این بابت بسیار متشکرم.
در نهایت از دوست عزیز BMW خواهشمندم یک مورد را به کل ارجا ندهند و با توجه به خیل امار بازدید سایت و در پی ان مطرح شدن سوالات مختلف به طول کشیدن زمان پاسخ گویی از سوی مدیران زحمت کش را به بی توجهی انها نسبت ندهند.
بنده نیز پاسخ دهی سریع و به جای روابط عمومی و جناب اکو را تایید کرده و با عنوان کردن این موضوع در این جا موافق نیستم.
از طرفی دوستان دیگر نیز که زمان زیادی با اکو و این فضا اشنا هستند خواهشمندم با حوصله و مهربانی بیشتری;) اعضا جدید الورود را راهنمایی کنن
با تشکر

من ضمن تشکر از درک بالا و همراهی زیبای شما و همه عزیزان مجددا سپاسگزاری می کنم
و سعی میکنم مواردی را که ذکر کردین حتما از این به بعد انجام بدم که خدای ناکرده عملکرد خودم هم زیر سوال نره

:):):):)

خدمت دوستان عزیز سلام
بخصوص کاربر محترم BMW
البته بنده تو جایگاه شخصیت حقوقی روابط عمومی فروم و روابط عمومی اکو نیستم ،ولی جهت بر طرف کردن شبهات خاصی که کاربر محترم با ایجاد پست جدید بیان کردن هستم

از نوشته شما [در پی جستجوی اینترنتی برای مشاهده اپشنهای تندر به سایتی منسوب به نیکو پخش برخورد کردم که نمی دانم ایا مال فروشگاه نیکوپخش هست یا خیر ]بنده چیزی دستگیرم نشد
چون کاملا در سایت فوق شماره تلفن و دیگر موارد تماسی هست
چون کاملا جنابعالی یادقت نکردید و یا عمدی بوده این برچسب زدن شما
خارج از اسم فروشگاه هر فروشگاهی قادر به عرضه محصولات اکو می باشد چنانچه شما در سطح شهر بگردید شاید 1000 نمایندگی ایران خودرو را مشاهده کنید اقدام به فروش قطعات ایساکو می کنند ولی خارج از این 1000 فروشگاه 10 برابر این تعداد هم اقدام به فروش قطعات یدکی ایساکو هم می کنند پس این دلیل نمی شود چرا فروشگاه فوق الذکر اپشن های اکو را دارد هر چند دوستان تندر سوار و حتی مدیران اکو اگاه هستند هر فروشگاهی در یک مقطعی اقدام به اخذ نمایندگی می کند و شاید سال بعد این نمایندگی تمدید نشود
با توجه به شناختی که بنده از این فروشگاه دارم به جدیدت می توانم بگویم فروشگاه نام برده شده جهت فروش قطعه خود هیچ وقت قطعات فرعی را با اسم اکو نخواهد فروخت
جالب است بدانید که تاکنون هیچ قطعه اکو بدون بسته بندی و به صورت فله ای عرضه نشده است
حال اپشن های قید شده هم با بسته بندی بوده و احتمال جعل و ...وجود نداشته است اگر هم داشته باشد قابل پیگیری در محاکم قضایی می باشد
دوستان عزیزی که در تهران حضور دارند می تواند تحقیقات میدانی انجام دهند و مشاهده کنند که ایا این فروشگاه با استفاده از اسم معتبر اکو اقدام به فروش دیگر محصولات متفرقه می کند یا نه؟
در مورد معرفی اپشن های اکو به نظر بنده این کار تو سایت اکوپارت انجام می شود شما که لطف کردید و جستجو کردید در اینترنت و دنبال قطعه خاص می گشتید جا داشت دقت بیشتر اقدام به خرید می کردید
سایت اکو پارت برخلاف اکثرا سایت های عرضه کننده قطعه اقدام به شفاف سازی کرده و قیمت محصولات را قید کرده ، شما که قیمت محصول را می دانستید چرا این سوال برایتان پیش نیامد که چرا اختلاف قیمت وجود دارد
به هر ترتیب خواهشمند است از عنوان کردن این گونه شبهات و ایجاد پست های جدید اول تحقیق جامع بکنید بعد اقدام به شبه و ... بکنید
من از روابط عمومی اکو خواستارم ضمن ارسال مطالب کاربر محترم به سایت فوق الذکر اشاره شده خواستار جواب گویی انها باشیم
چون کاربر ها اینجا دارای هویت حقیقی می باشند و نوشته های انها سندیت می باشد خواستار بر طرف شدن شبهات می باشم
در صورت خلاف بودن مطالب ذکر شده برخورد قاطع صورت گیرد

امید است که در نوشته های خود دقت بیشتری داشته باشیم
شاید این اشتباه در فروشگاههای دیگر اتفاق به افتد ولی در فروشگاه معتبر قطعات یدکی فوق الذکر بعید می دانم به خاطر اختلاف قیمت 3000 تومانی بیایند نام معتبر اکو را به زیر سوال ببرند

عزیزم من اصلا منظورم قیمت نبود
منظورم خود کالا بود
آیا درب پوش ایربگ شاگرد مال اکو هست یا خیر
اگر بله که چرا تو اکوپارت نیست
اگر نیست چرا فروشگاه اینترنتی نیکوپخش داره به نام اکو و تو لیست محصولات اکو اونو میفروشه؟؟
من سوالم این بود حالا وسطش کمی هم تند روی کردم که شرمنده ایم دیگه
:o:o:o

با سلام
ضمن تشکر از توضیحات کامل سرکار خانم توکلی
باید عرض کنم
چندی پیش یکی از دوستان هم فرومی همین اشتباه خرید اجناس تقلبی رو در خصوص فیلتر اتاق تجربه کرده بودند
من از بچه های هم فرومی تعجب میکنم چراکه قبل از عضویت در فروم در سایت عضو شدن و تو سایت کلیه تولیدات اکو با مشخصات درج شده .صد البته چرا جستجو تو اینتر نت وقتی آدرس سایت اکو رو همه می دونند
وقتی در این خصوص اطلاع رسانی های کافی صورت گرفته ایا باید اکو پاسخگوی خرید اجناس تقلبی توسط مردم بالاخص هم فرومی ها باشه؟
هر چند وظیفه هم فرومی هاست که در این خصوص به مدیران ارشد و روابط عمومی اطلاع بدند اما به نظرتون ایا اصلا امکان داره مدیران وقتشون رو بگذارند که ببینند کدوم فروشگاه تو ایران جنس تقلبی به نام اکو میفروشه یا نه
مسلما با توجه به ثبت تولیدات اکو ،جناب کفایی و مدیران ارشد اکو پیگیر موضوع از طرف تولید کنندگان خاطی خواهند بود، نه فروشگاه ها
واین بند رو هم از نوشته های خودتون مجددا جهت اطلاع کپی می کنم

این مسئولیت با فروشنده است رو من قبول دارم چون سر رفیقم بلا اومده
اخرش می نویسم حالا
ممنونم دوست من
:):)
سلام دوستان
لزوم دقت به نام حک شده آکو و کد فنی بر روی کالا بارها تذکر داده شده و همانطور که دوست عزیز مشخص کرده اند در سایت آکو پارت هم به عنوان هشدار این مطلب یادآوری شده و بنده هر در پستهای مربوط آموزش نصب قطعات هم دوباره ذکر نموده ام. تمامی قطعات تولیدی مجموعه آکو دارای نشان آکو بوده و با شماره فنی خاص خود به ثبت رسیده اند و تمامی مراحل قانونی آن قطعه به انجام رسیده و طبعا تشخیص قطعه ای که به صورت قانونی و با نام شرکت و نشان تجاری و کد فنی قطعه تولید شده از قطعه ای که به صورت کارگاهی تولید می شود و به اصطلاح به صورت زیر زمینی و غیر رسمی به فروش می رود برای همه دوستان که هر روزه با لوزام یدکی ارجینال و تقلبی سروکار دارند , کاری بسیار ساده و امری بدیهی است.

مسلمنا حرکت اشخاص, افراد یا مجموعه فروشگاههایی که قصد دارند از طریق اعتبار کیفی , محبوبیت و مدیریت قوی و حرفه ای آکو برای خود راهی باز کرده و از اعتبار و معروفیت این برند سوءاستفاده نمایند , از سوی تک تک مشتریان این گروه از افراد محکوم بوده و در بیشتر مواقع توهین به شخصیت و شعور خریداران تلقی شده و باعث ناراحتی و کدورت خریداران از این افراد می شود و نه تنها باعث افزایش محبوبیت و اعتبارشان نمی شود بلکه در بیشتر مواقع باعث دلزدگی خریدارن و مراجعه کنندگان به این مجموعه از فروشگاهها شده و از تعداد مشتریان می کاهد. همانطور که دوست عزیزمان هم از این موضوع ناراضی بوده و با صرف وقت و جستجو در مجموعه سایتهای آکو به دنبال علت این موضوع بوده اند و مسلما این موضوع و نام این فروشگاه تا مدت زمان مدیدی از ذهن ایشان پاک نخواهد شد.

ضمن تشکر از دلسوزی و صرف وقت این دوست عزیز بابت حساسیت و احساس ویژه ای که به مجموعه آکو داشته اند و گزارش این دسته تخلفات به مدیران آکو , از ایشان تقاضای صبر و اندکی تحمل داشته تا از سوی روابط عمومی محترم آکو فروم و مجموعه مدیران آکو پاسخ پرسشهایشان را دریافت نمایند و از دوستان عزیز و همکاران با سابقه تر فروم نیز درخواست می شود همانطور که دوست عزیز جناب میرجعفریان (http://acoforum.org/member.php?u=484) نیز فرمودند با حوصله و سعه صدر بیشتری دوستان تازه وارد فروم را راهنمایی کنند.

با سپاس

از شما هم متشکرم عزیزجان
و منم جزو اکو هستم ببخشید اگر اینجوری نوشتم اخه عصبانی بودم

دوستان عزیز
حقیقت این ماجرا از اینجا شروع میشه که مدتی پیش یکی از دوستان و عزیزان من رفتند توری زیر برف پاک کن بخرند مارک اکو همونکه شما نوشتید قاب اب بریز یا همچین چیزی
فروشگاه نیکو پخش یه مارک متفرقه با بسته بندی متفاوت و تصویری متفاوت با تصویر جنس اکو رو به ایشان فروختند با نام اکو...........................................! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد اعتراض دوست من فروشنده فروشگاه نیکوپخش به ایشان گفته که اینم همونه
و تازه شم اکو که همه چیز رو تولید نمیکنه
سفارش میده به این و اون براش بسازند و این حرفها
جنس هم بد از کار دراومد ابروی ما جلو رفیقمون سر معرفی اکو رفت
در صورتی که جنس اصلا مال اکو نبوده....!!

در حالی که قربانی حقیقی این وسط هم مشتریه هم کمپانی که روحش هم خبر نداره به نامش داره چه اتفاقی میفته

فروشنده هم که اخلاق و قانون تجارت رو رعایت نکرده و فقط دنبال سود و پولشه و براش مهم نیست خواست مشتری چیه و اعتبار کمپانی چقدره و فقط براش مهمه فروش داشته باشه
این درسته آخهههه...........؟ انصافه؟؟ اخلاقیه؟ قانونیه؟

حالا باز دوباره داره این اتفاق تکرار میشه
خیر سرم رفتم خرید اینترنتی کنممم
سبد کالا رو باز کردم شروع کردم خرید و یهو یه جنس جدید دیدم که به تندر من میخورد
خدایا این مال اکوئه.../...نیست.....هست؟
بخرم.... نخرم؟؟
هیچی... اطلاع رسانی کردم

من خودم هم تولید کننده خرد هستم دوستان
تجارت حالیم میشه و بلدم
تولید کار سختیه
درسته مشتریم ولی برای اکو ناراحت شدم که چرا به نامش اینجوری شده
به هر حال ما و اکو تو یه جبهه هستیم ... تو جبهه تولید داخلی با اجناس ایرانی و وطنی و ملی

عزیزانم اگر خدای ناکرده خدای ناکرده یک فروشنده اخلاقیات حسنه نداشته باشه براش مهم نیست چی بشه..... فقط و فقط میخواد که بفروشه به هر نام و با هر کیفیت
چون پولش و سودش رو میگیره
گناه من مصرف کننده و شمای تولید کنننده چیه و چرا این اتفاق میفته

حالا باز اخرش من بتونم عکس بذارم ببینید راست میگم
توجهتون رو به تصاویر جلب می کنم
ضمنا از دوستان ممنون میشم اگر تندی و تیزی نوشته های منو ببخشید:cool:

Renault Logan
07-04-2011, 04:38 PM
ضمن عرض سلام مجدد خدمت شما كاربر محترم bmw
دوست عزيز در محيط هايي كه گفتار بايد بصورت نوشتار منتقل بشه بين اعضا ، بايد خيلي در زمان تايپ نوشته و تبديل گفتار به نوشتار دقت كرد ، چون كوچكترين اشتباهي باعث برداشت بد خواننده شده و سوء تفاهم ايجاد ميكنه .
نمونه بارزش همين نوشته و لحن نوشته شما كه باعث برداشت اشتباهي شده از گفته شما
خوشحالم كه شما متوجه اشتباهتون شديد و سوء تفاهم برطرف شد .
از طرفي از شما تشكر ميكنم كه مطالب و داستان هايي كه در رابطه با خريد از اين فروشگاه براي شما و دوست شما پيش آمد كرده ، صراحتا عنوان كرديد .
با توجه به توضيحات شما و داستان خريد قاب آبريز آكو ، و حالا هم با اين دو عكس آخري در رابطه با محصول ميني داشبورد ، كاملا مشخص هست كه فروشگاه مذكور داره خلاف قوانين تجارت عمل ميكنه و محصولات متفرقه و فرعي رو با نام و برند اكو بفروش ميرساند .
با تشكر از شما دوست گرامي .
================================================== ===

از مديران و مسئولين محترمي كه مسئول پيگيري اين گونه اتفاقات هستند ، خواهشمندم كه اين موضوع حياتي را پيگيري كرده و نتيجه را جهت شفاف سازي هرچه بيشتر و رفع شبهات اعلام نمايند .
با تشكر .

Renault Megane RS
07-04-2011, 06:17 PM
با سلام

من بعید می دونم که این اتفاق عمدی باشه و احتمالا اشتباه شده است چون این فروشگاه سه تا سایت داره و یکی واسه فروشه و یه فروم داره و یه وبلاگ که مدیریت آن ها در یک زمان کار سختی هست آن هم جدا از مدیریت خود فروشگاه!
من تمامی قطعات ماشینم (خوشتیپ) رو از همین فروشگاه گرفتم و جز انصاف از آن ها چیزی ندیدم حتی به گونه ای که خودم تعجب کردم!
به طور مثال بنده یک نمد درب صندوق از آن ها خریدم و روی ماشین نصب کردم که از همان روز اول متوجه شدم قسمت پایین آن کمی زیاد برش خورده است! ولی اهمیت ندادم اما پس از سه ماه که روی ماشین نصب بود احساس کردم تو چشم میزنه با همین فروشگاه نیکوپخش صحبت کردم و آن ها گفتند بیار عوض کنیم (با این که این قطعه اصلا گارانتی نداره).
یک دفعه ی دیگه من بال درب صندوق رنگ شده از آن ها گرفتم که دو هفته بعد از نصب ترک خورد! و من فکر کردم که 80 هزار تومنم پرید وقتی با فروشگاه صحبت کردم گفتند که براتون عوض می کنیم و یه بال رنگ شده نو به بنده دادند!
حتی توی گردهمایی تندر 90 سواران که این فروشگاه بر گذار کرد جناب کفایی هم حضور داشتند و خیلی از مسئولان فروشگاه تعریف کردند!
به همین دلایل بنده به انصاف مسئولان این فروشگاه هیچ شکی ندارم و مطمئنم اشتباهی رخ داده!

با تشکر:cool:

Amir
07-04-2011, 07:19 PM
من شخصا از حسن توجه شما bmwکمال تشکر را دارم و جنین انتقادایی کمک به پیشرفت میشود هر چند آقای bmw قصد در کمک داشت نه تند و تیزی و من در نوشته هاش تندی ندیدم و با کمال ادب جواب همه رو داد

Renault
07-04-2011, 09:09 PM
سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیران محترم آکوفروم و همه بچه های گل آکوفروم...
مطالب فوق رو من از اول مطالعه کردم و هیچی نگفتم تا ببینم چه جوری میشه! چون من از طرفین این جریان هیچ اطلاعی نداشتم که آیا ممکن است در این رخداد ها یه وقت اشتباهی یا سو تفاهمی پیش اومده باشه یا خیر... و اما برداشت من شاید از نگاهی دیگر!
با اندکی مثبت نگری...
به نظر من فروشگاه نیکو پخش تا پارسال (فکر میکنم!) مهمترین عامل فروش آکوپارت بود و محصولات گروه صنعتی آکو رو با انگیزه و اطلاعات کامل ، در سطح کشور حتی ، توزیع میکرد... امسال نیز من در جریان این موضوع نیستم که چرا (؟) اسم این نمایندگی که خب تقریبا همه به عنوان نمایندگی اول آکو میشناختنش و میشناسنش ، در لیست نمایندگی های آکو نیست... اما من تا جایی که میدونم ایشون هنوز هم با آکو همکاری دارند و هنوز هم از فروشندگان متعهد تهرانی هستند و به شخصه هیچ وقت موردی رو از ایشون ندیدم... اما نکته ای که باید لحاظ بشود این هست که همیشه شخص ایشون نمیتوانند بر فروش تک تک قطعات نظارت داشته باشند و مجبور هستند از فروشندگانی استفاده کنند که لزوما بی اشتباه نخواهند بود!! اگرچه این اشتباهات همانطور که دوستان فرمودند باعث ایجاد دلخوری و خدچه دار شدن برند فروشگاه نیکو پخش خواهد بود اما مسلما شخص ایشون با فرد خاطی برخورد و جریان را پیگیری خواهند کرد تا خدای نکرده حتی یک نفر هم از برند آکو و یا فروشگاه فوق دلخور و ناراضی نباشد! شک نکنید که این موضوع تا به جال پیگیری شده و رخداد چنین اشتباهی به کرات صورت نخواهد پذیرفت... از این بابت خیالتون راحت! من که خیالم راحته...
نکته دوم ، از نظر فنی هیچ محیطی خالی از اشتباه نیست و خریدار نیز میبایستی قبل از خرید خود جستجو و از جنسی که میخواهد خریداری کند مطمئن شود... (منظورم شخص خاصی نیست!) و خب با اندکی تامل و شناخت از گروه بزرگ آکو و آشنایی با محصولات این گروه میتوان دریافت که اگر جنسی دارای شماره سریال و برند گروه آکو نیست پس تولید شده توسط این گروه نیز نمیباشد.
در هر حال به نظرم کمی یکطرفه به قاضی رفتیم و خطای انسانی را در نظر نگرفتیم (من نمیگم که این اشتباه مشکلی ندارد ... اما هر جایی دارای خطای منابع انسانیست!).

این یک خطای ساده انسانی بوده که میتوانست اشتباهی بزرگ رو ایجاد کنه! اما 100% این جریان پیگیری میشود و جلوگیری از رخداد مجدد چنین اشتباهاتی در برنامه کار فروشگاه فوق قرار خواهد گرفت (با توجه به شناختی که از ایشون دارم!)

دوست عزیزمون BMW نیز به نظرم تند روی نکرده بودند و در احترام کامل انتقاد خود را مطرح کردند و دیدید که مثل همیشه روابط عمومی آکو فروم هم از این انتقاد ها استقبال و جواب مربوط رو بیان کردند که کمال تشکر رو از ایشون داریم...

در پایان به همه چیز با نگاه مثبت بنگریم!

Renault Megane RS
07-04-2011, 10:26 PM
با سلام

من نیز با صحبت های آقا امین موافقم!
این فروشگاه توسط یک نفر اداره نمیشه!
توسط آدم های مختلف اداره میشه که احتمال خطا دارند!
آن سایت توسط یک نفر اداره می شود که اشتباه کرده و جنسی رو که مال آکو نبوده رو به اسم آکو زده که حتما درستش خواهند کرد!
در خصوص اون توری هم یکی از فروشندگانشون که از تولید توری زیر برف پاک کن توسط آکو بی خبر بوده اون رو به فروش رسونده!

با تشکر:cool:

Bagheri
07-04-2011, 10:51 PM
دوستان ، موضوع مورد بحث در صفحه مربوطه اصلاح شده ...

zanjani
07-05-2011, 08:52 AM
سلام دوستان
نمی دونم چرا در خصوص این فروشگاه در این موضوع بحث میشه ؟!
همانطور که درخصوص سایر نمایندگان آکو در این فروم بحثی نمیشه به نظر من نباید در خصوص این فروشگاه هم در این فروم بحث بشه چرا که یک ضد تبلیغ در اولین پست در مورد ایشون ،در آخر برای ایشون یک موضوع تبلیغاتی شد .
در کل دراین فروم و این موضوع بحث بر سر اینه که اجناس متفرقه با نام و برند آکو به فروش میرسه نه تنها دراین فروشگاه بلکه در کل ایران (می ترسم فردا روزی چین هم قطعات ال 90 رو با نام اکو تولید کنه ) قبلا هم عرض کردم دوستان فیلتر کابین رو با نام اکو خریداری کردند که این از یک لحاظ نشان از قدرت و برتری نام و برند آکوست از یک طرف کلاه گذاری بر سر خریداران
دوستان به نظرم به جای بحث بر سر اینکه کدوم فروشگاه خوبه یا کدوم بد به موضوع اعتبار برند اکو و چگونگی جلوگیری از سوءاستفاده از این نام حالا در هر فروشگاهی! بپردازند.
ممنون

MEHRAN
07-05-2011, 06:08 PM
سلام دوستان
نمی دونم چرا در خصوص این فروشگاه در این موضوع بحث میشه ؟!
همانطور که درخصوص سایر نمایندگان آکو در این فروم بحثی نمیشه به نظر من نباید در خصوص این فروشگاه هم در این فروم بحث بشه چرا که یک ضد تبلیغ در اولین پست در مورد ایشون ،در آخر برای ایشون یک موضوع تبلیغاتی شد .
در کل دراین فروم و این موضوع بحث بر سر اینه که اجناس متفرقه با نام و برند آکو به فروش میرسه نه تنها دراین فروشگاه بلکه در کل ایران (می ترسم فردا روزی چین هم قطعات ال 90 رو با نام اکو تولید کنه ) قبلا هم عرض کردم دوستان فیلتر کابین رو با نام اکو خریداری کردند که این از یک لحاظ نشان از قدرت و برتری نام و برند آکوست از یک طرف کلاه گذاری بر سر خریداران
دوستان به نظرم به جای بحث بر سر اینکه کدوم فروشگاه خوبه یا کدوم بد به موضوع اعتبار برند اکو و چگونگی جلوگیری از سوءاستفاده از این نام حالا در هر فروشگاهی! بپردازند.
ممنون

سلام من بانظر دوست عزیز زنجانی موافق هستم در جایی که هیچکدام از اعضا نمی توانند در مورد مارک واسم کالایی صحبت کنند به سادکی واز اشتباه یکی از کار بران عزیز انهم فقط برای اگاهی ونه چیز دیگر سه روز بحث می شود اسم برده می شود ودر اخر با عنوان اینکه من نبودم دسم بود تقصیر استینم بود ماجرا تمام می شود وبراحتی اب خوردن فروشگاهی که نباید اسمش برده شود سه روز در بهترین جای ممکن تبلیغ می شود من از مدیر محترم روابط عمومی خواهش میکنم از چنین افرادی به سادگی عبور نکند چون در این چند وقت گذشته شاهد این بوده ایم که افرادی فقط برای ناارام کردن فرم مطالبی بی ربط را عنوان کرده اند که یا قصد خودنمایی داشته اند ویا در کل نیت خیری نداشته اند .

امیری
07-05-2011, 11:32 PM
با سلام خدمت تمامی کاربران ودوستانی که بعنوان میهمان در فروم می باشند در خصوص عدم تعهد اخلاقی برخی از فروشندگان لوازم یدکی باید به عرض برسانم که ایندسته از افراد هرگز منافع مادی خود فراموش نمی کنند وفقط به فکر سوء استفاده از دیگران برای رسیدن به اهداف خود می باشند وبا توجه به تصویری که دوست عزیز از درپوش ایربک در فروم قرار داده باید فهمید که اصلا ان مارک مربوط به اکو نمی باشد ودر لوگوی شرکت اکو نام اکو ACO خود به خود معرف این برند می باشد واگر کسی به غیر از این نام ومارک محصولی را به اسم شرکت بفروشد ولو اینکه نماینده فروش شرکت باشد مرتکب تخلف شده وباید رسما عذر خواهی نماید ودیگر اینکه این دوست عزیز از جواب دادن روابط عمومی اکو ابراز ناخشنودی نموده است باید به عرض برسانم در این مدتی که اکو مبادرت به تولید لوازم ابشن تندر نموده وسایت ایجاد شده است وبنده در ان به عنوان عضو کوچکی فعالیت می نمایم هنوز موردی پیش نیامده است که بنده بیام ویا سوالی داشته باشم واین عزیزان در پاسخ به ان تعلل نمایند وامید وارم که شما دوست عزیز هم به غیر از این تفکری در مورد این عزیزان با توجه به شناختی که داریم وانها با خلوص نیت وبدون هیچ چشم داشتی سعی در برطرف نمودن مشکلات دوستان وکاربران گرامی در مورد تندر ومسایل مربوط به ان دارند ننمایید وقصور را به عوامل دیگری مثل قطع ارتباط ونرسیدن پیام به این عزیزان که در وسایل ارتباطی مکررا شاهد ان می باشیم بدانید امید وارم که موفق باشید وبا توجه به مطالبی که خودتان فرمودید از نام وبرند اکو وکیفیت وقیمت محصولات ان با کمک یکدیگر در بازار لوازم یدکی دفاع نماییم (انشاءالله)

ACO
07-11-2011, 12:33 AM
با سلام خدمت همه ی هم خانواده ای های محترم .
سپاس بابت همکاری همراهی حضور اظهار نظر و حمایتتان
نیاز به توضیح شاید نباشه که دلیل سکوت یا نظاره گر شدن ماجرا از سوی بنده و یا همکاران ارشدم چیست و چه بود
اما الان نیاز دانستم که بعد از اتمام مباحث این تاپیک ضمن اینکه پیشتر اون رو قفل کرده بودم توضیحات کوچکی ارائه کنم گله هایی بکنم قدردانی هایی و هشدارهایی نیز .
فارغ از دست آورد های مفید و مهمی که این تاپیک جناب bmw برای ما و شما داشت اما نمیتوان از خطایای ایشون گذشت حتی بعد از یک هفته سکوت
نکته ای که شاید انتظار میرفت دوستان هم روی اون تاکید میکردند و برای من شاید بیشتر از هر مساله ای در این تاپیک اهمیت داشت این سمپاشی عامدانه ای بود که ایشون علیه جو فروم انجام دادند که
"به دلائلی مدتیست تنها به صورت مهمان به سایت سر میزنم..."(نقل به مضمون)
متاسفانه این گونه کلام رو چند بار در نوشته های بعضی کاربران محترم دیگه مون هم مشاهده کرده ایم
این اشتباهه و ممکنه باعث دلزدگی سایر کاربران هم بشود
خدمت جناب bmw باید عرض کرد که این تنها یک رویه از بنیان عیان برای رفع تکلیف و صلب مسئولیت هست و لاغیر
این حق رو شماکابر گرامی یا سایرین دارند که ضمن داوطلبانه بودن عضویت در اکو هرگاه توان همراهی با ایشان رو نداشتید در کناره بایستید
اما حق سمپاشی و تلاش برای ایجاد جوی دلسرد کننده رو نخواهید داشت
گویا باید بر خطای قبلی شما چشم میبستیم تا شما فعال و با رغبت در سایت حضور داشته باشید؟ !
این افتخار اکوست که نه تنها مدیر کل سایت بلکه مدیر ارشد اکو هم در صورت تخلف مورد اعمال قانون و مجازات شود
امری که خیلی وقت ها به مذاق عده ای خوش نمی آید در عین حالی که تعداد زیادی از کاربران خوب امروز ما عزیزانی هستند که روزگاری دسترسیشان یک دو سه چند روزی از سایت قطع بوده اما با شوق منتظر تمام شدن این زمان و حضور و فعالیتی بیش از پیش بوده اند.

اگر قبلا در این مورد خاص توضیح داده بودم و شما باز هم این خطا رو مرتکب میشدید (امیدوارم عامدانه نبوده باشه) قطعا با شما برخورد میشد
بنابراین از تمامی کاربران محترم درخواست میکنیم در صورتی که انگیزه وقت حوصله و یا توان همکاری با مجموعه اکو رو ندارند بسیار حساس و مواظب باشند که با نوشته ای کسل کننده فضای سایت رو نا خواسته به سمت بی اعتمادی سوق ندهند
بنده بر این مساله حساس هستم خصوصا که پیش از bmw باز هم دیده شده بود.

مساله بعدی این هست که در انتهای تاپیک نهایتا مشخص شد که جریان چی بوده و هست اما
مسائل مطروحه در پست اول و منطق گفتمان ایشان برای بنده اشفته و گسیخته و کم معنا مینمود
اینکه در سایتهای دیگه چه مسائلی رخ بدهد ارتباطی به محصولات ما و مشتری ندارد این واضح است که اکو سایت رسمی خودش را دارد قیمتی محصولی خبری تشویقی هشداری انذاری اگر باشد از کانالهای همیشگی خودش اعلام میشود بنابراین ما رسالت این رو نداریم اگر فردا در ده سایت دیگر محصولاتی را با نام اکو به فروش برسانند چه عمدا چه سهوا ده تا تاپیک بزنیم و به این شکل پیش برویم
خیلی پیشتر ها اکو در این زمینه اطلاع رسانی کرده است بنابراین ما انتظار داریم مشتریان و کسانی که با ما در ارتباط هستند بیشتر از این ها هشیار باشند
در این میانه قطعا ما استقبال خواهیم کرد از اطلاع رسانی از پرسش از اگاهی
ما قطعا دستهای دوستی و همکاری که به سمت ما دراز شده باشد را به گرمی میفشاریم و حافظان منافع اکو را به گرمی میپذیریم
اما همان طور که ما در بسیاری از موارد اعلام کرده ایم هر مساله ای کانال و طریق خاص خودش را دارد همانطور که عرض کرده ایم اکو از انتقاد از پیشنهاد از گله مندی ها استقبال میکند ولی نمیبایست در صحن علنی سایت که روزانه مورد بازدید تعداد زیادی از افراد و شرکتهای خاص و سایر بازدیدکنندگان قرار میگیرد برخی از انها را مطرح کرد و باید ایمل ارسال کرد یا پیام گذاشت یا .... در این موارد هم وضع به همین گونه است
فرض رو بر این میگیریم این کاربر گرامی قصد داشته در حق اکو خدمتی انجام بده و اگاهی بده که از نام شما این طرف و ان طرف استفاده هایی میشود
اما ایا راه اطلاع ان این بود ؟ ایا ادبیات ایشان برازنده بود ؟ یا واقعا اهداف ریز یا درشت دیگری مد نظر نبود ؟
اصلا ایا فعالیتهای اکو صرفا محدود به همین اکوفروم بوده و خود از مسائل و جریانات اطلاعی ندارد ؟

مساله بعدی که نیاز داره مطرح بشه اینه که از همون ساعات ابتدایی ایجاد این تاپیک و مطالعه اون توسط بنده با مدیریت محترم روابط عمومی سایت تماس حاصل کردم و جویای نکته مطروحه در باب عدم پاسخگویی به ایمیل یا نامه یا پیام صوتی ایشون شدم و اطمینان حاصل شد که هیچ گونه نامه پیام یا ایمیلی ارسال نشده ایملهای ارسالی برای اکوفروم و نیز نامه های خصوصی که برای شخص بنده aco ارسال میشه به ایمیل شخصی بنده فروارد میشه و بدون نیاز به حضور ظاهری در سایت بنده اونها رو مطالعه میکنم محض احتیاط انها هم بازبینی شد
هیچ گونه پیامی ارسال نشده و عدم تاکید دوباره شما بر این نکته در پست دومی که ارسال کردید خود موید همین حقیقت است .
غرض تنها حمایت از همکار ارزنده و ساعیمون خانم توکلی نیست که الحق یک تنه مسئولیتهای سایت و کاربران رو به عهده گرفتند و زیباتر انکه سایر کاربران به خوبی حق شناسی و درایت خودشون رو در این باره به نمایش گذاشتند که جای تقدیر و تشکر هم دارد
زیرا اساسا مطالبات کاربری درخواستها حقوق اشتباهات سهوی وطبیعی کاربران یا مدیران جز مسائل لاینفک یک مجموعه بزرگ است کما اینکه در همین میانه بعضی از کاربران محترم نامه های به ما ارسال کردند که فلان روز فلان نامه ما هم جواب داده نشده که البته ما از همزمانی این مسائل با هم و عدم وقت شناسی ها به شگفت امدیم و گله داریم اما هیچ گاه نمیتوان ادعا کرد همه همیشه همه جا کامل عمل میکنند
بنابراین توضیحات ارائه شده تنها در این مورد خاص بود که بررسی شد.

مساله بعدی هم که باید بهش اشاره کنم این هست که ما بسیار خوشحال هستیم که کاربرانمون از خبرگان فن هستند و واقفند بر این مساله که در فروم ها قابلیت جستجوی آی پی های مشابه و کاربرانی با بیش از یک نام کاربری وجود دارد و همگان میدانیم که هیچگاه ماه پشت ابر نمیماند
شاید نیاز بود که برای کاربران ارجمند جدید الورود یا سروران قلیل الورود مطرح شود ....

بعد از همه ی اینها نیاز هست که سپاس و قدردانی ویژه ای بشه از همه ی کاربران خوب و فهیم و دلسوزی که همیشه با حضورشون لطفشون رو نسبت به اکو و اعضای خانواده ی اون نشون داده اند
بنا بر این شد که بنده به نام از کاربران گرامی قدردانی کنم که به اختیار خود از این قسمت عبور کردم و تصمیم گرفتم که خدمت همه ی اعضای خوب و محترم سایت تشکر و خسته نباشید عرض کنم به خاطر تمامی زحماتی که در قسمتهای مختلف سایت میکشند
بابت پاسخگویی ها
بابت همکاری ها و نظارت ها ارسال نامه های گزارشگر و پیگیری به همکاران ما
به خاطر دلسوزی ها حساسیت ها
به خاطر اتخاذ لحن مناسب مکاتبات و نوشته ها و پاسخ ها
به خاطر سهیم کردن بی چشم داشت دیگران در تجارب و اندوخته های شخصی شون و ده ها مورد دیگر
قطعا اکو با تیزبینی تمام مسائل رو رصد میکند و زیر نظر دارد و همانطورکه عرض کردم نیازی به گفتن دوباره و چند باره ندارد که اکو به پرورش نیرو و اموزش و ارزیابی اونها در میان کاربران فهیم خود میپردازد و دلیل سکوت و عدم مداخله گاه گاه ما در ابتدای امر تاپیکهایی اینچنین در همین راستاست
قطعا میزان استواری منطق مباحثات و پاسخهای ارئه شده خویشتنداری اخلاف احاطه نسبی به سیاستهای اکو تاریخچه سایت و تغییرات ان مدیریت بحران دلسوزی حساسیت و همکاری با کاربران ارشد جز ملاکهای اصلی اکوست که
این مسائل به طور اساسی با مشی متملقانه فاصله و تفاوت دارد و اگر صورت پذیرد که نمیگوییم درگذشته گاهی نپذیرفته قطعا بر همگان عیان خواهد بود .
ما بارها در جاهای مختلف سایت هر وقت که پیش امده اعلام کرده ایم که قطعا روزی برای همه ی قسمتهای سایت نیاز به نیروهای متخصص و متعهد خواهیم داشت حتی در سمت مدیر کلی سایت ,
نباید یک سایت یا یک مجموعه متکی به شخص باشد
اگر قوانین ما درست است اگر سیاستهای کاری درست است اگر روالهای جاری اموزشها تذکر ها اعمال قانون ها همگی درست و به جای خود بوده قطعا میتوان بدون اتکا به شخص مجموعه ای رو راهبری کرد
باید به سادگی بتوان منصوب کرد یا عزل کرد
اصول و قوانین مهم است نه اتکا به اشخاص بنابراین ما تا انجا که بتوان سعی در انتقال یک سری مسئولیتها به کاربرها هستیم چه از مسئولیت تبریک و خوش امد گویی به کاربران تازه وارد در بخش معرفی چه مسائل مهم تر
اکو روز به روز در حال بزرگتر شدن هست ما هم همگی باید به فراخور و متناسب با کیفیت اجناسی که به دست مشتری میرسد و چکیده تمام سیاستهای یک سیستم همان کیفیت محصول ان است خودمون رو از هر حیث مجهز کنیم هر کس یک روز در یک سنگر
کسانی که جز دایره آکو باشند قطعا از مزایای ویژه ای برخوردار خواهند بود چه از نظر مالی و چه مزایای خاص دیگری
به همین خاطر هست که ما مدام تمام سعی خودمان را انجام میدهیم که مجموعه افراد خودمون رو به این سمت سوق دهیم
چه وقت وارد فاز اجرایی و عملی میشود دیگر به خود دوستان بر میگردد .
همون طور که عرض کردم بنده از اینکه به ذکر نام بپردازم گذشتم اما در بازبینی بعدی و گفتگویی دوباره که با اقای کفایی داشتم ایشون تاکید مجدد کردند که از جناب سوهانیان قدردانی ویژه به عمل بیاد بنابراین بنده عین جمله ی ایشون رو نقل میکنم که اقای سوهانیان چشم و گوش هشیار و توانای اکو هستند نامه ارسالی ایشون رو مطالعه کرده بودند با تمام مشغله های کاری که دارند جناب کفایی در سایت حاضر میشوند اما فرصت پاسخ نامه دادن و تایپ کردن رو ندارند .
ما بر حسب وظیفه معمولا زحمات و خدمات کاربران خوبمان را به اکو و جناب اقای کفایی اطلاع رسانی میکنیم و ایشون هم همیشه از خدمات و زحمات کاربران اگاهی پیدا میکنند و خرسند هستند .
=====================================
نکته مهم دیگری که باید به اون بپردازم خود تاپیک و قفل شدن اون هست
در مکالمه تلفنی ای که چند روز پیش با روابط عمومی اکو داشتم اینطور متوجه شدم که اقای فتح الله زاده با اقای کفایی تماس حاصل کرده اند یا دیدار داشته اند
و در مورد مساله مذکور اظهار داشته اند که اشتباهی صورت پذیرفته بوده و ظاهرا اون تاپیک یا محصول حذف شده
به طور کامل در جریان نیستم تنها میدونم که در این تماس(دیداری یا تلفنی) بر سهوی بودن اشتباه تاکید شده و حتی ایشون قصد داشته اند که تاپیک جدیدی در راستای حسن نیت و عذر خواهی در سایت نیکوپخش ارسال کنند که اقای کفایی موافقت نکرده اند و گفته اند که اقای فتح الله زاده جز دوستان و مجموعه عاملین پخش اکوست و برای ما بسیار سنگین خواهد بود اگر اینچنین تاپیکی ارسال شود.
چیزی که در ذهن خود من هم بود تقریبا همین بود که بر اساس شنیده های قبلیم ظاهرا باید اکو و جناب اقای فتح الله زاده دوست و صمیمی باشند چون معمولا در تماس های تلفنی که بنده با اقای کفایی داشتم اگر گاهی صحبتی از ایشون شده معمولا با عنوان "حاج احمد" ازشون یاد کرده که قاعدتا این نشان صمیمت هست
بنده خدمت ایشون اشنایی ندارم اما قطعا از روی نوع برخورد اقای کفایی و این نوع صمیمت میشه برداشت کرد که جناب فتح الله زاده و قاعدتا دوستان و اطرافیانشان هم به تاسی از ایشان افرادی صمیمی و قابل احترام هستند
ایشون یکی از عاملیت های پخش ما در تهران هستند و و حسن رابطه فی مابین برقرار هست
ان شاالله دیگه شاهد این دست از مسائل نباشیم
بنابراین این تاپیک به نفع عاملیت پخش اکو چند روز پیش قفل شد .
=========================================
مساله دیگه ای که در چند نامه خصوصی به چند نوع مختلف به ما گزارش شد هم از نوع گله و دلخوری و اعتراض و هم از نوع درخواست و حساسیت و پیگیری
مساله کپی رایت بود که نیاز هست توضیح مختصری به کاربران گرامی ارائه کنم...
چیزیکه واضحه اینه که ما در مورد کپی رایت از تمامی کاربرانمون همیشه خواسته ایم و میخوایم که حدالامکان رعایت کنند و ذکر منبع کنند
و همیشه با اغوش باز پذیرای تذکرات و درخواست تصحیحات از سوی مولفین اصلی بوده ایم و هستیم
مساله کپی رایت بسیار سنگین و پیچیده هست و به راحتی نمیشه در چند خط در مورد اون صحبت کرد به همین خاطر عرض کردم حدالامکان و انجا که به وضوح دیده میشود که میتوانست ذکر منبع واقعی صورت پذیرد اما نگرفته انجاها را رعایت کرد و گام برداریم برای هر چه نزدیک تر شدن به رعایت کامل کپی رایت در کل جامعه مون
مسائل زیادی در حوزه کارشناسی در مورد کپی رایت وجود داره که اختلاف نظر هایی بر روی اونها هست که عمدتا مناقشه بر انگیز هم میشود بین افراد و سایتهای مختلف که بازهم این باعث میشود که ما فقط بتوانیم بسنده کنیم به این مساله که "تا حد امکان و توان" باید کپی رایت را رعایت کرد
فرض مثال مطالب بی منبعی از طرف گروهای یاهو و گوگل برای افراد ارسال میشود یا مثالهای دیگر که خارج از حوصله این نوشته است

حالا دوستان عزیزی که نامه داده بودند گله کرده بودند که مطالبی که خودشون از تجربیات شخصی خودشون در سایت نوشته اند تایپ کرده اند را در فرومهای دیگر از جمله فروم ذکر شده در بند پیشین مشاهده میکنند و راضی نیستند و درخواست پیگیری از ما داشتند ضمن اینکه بهشون حق میدیم که گلمند و ناراحت باشند باید خدمتشون عرض کنیم که ما تنها میتوانیم همگان و خود را دعوت به اخلاقمداری کنیم
واقعا اکو نمیتونه در تمامی این زمینه ها وارد بشه ما تنها میتونیم از کاربران خودمون درخواست کنیم که بسیار به کپی رایت مطالب حساس باشند و باب درخواستهای تصحیح کپی رایت مطالبی که در سایت وجود دارد را برای مولفین اصلی با روی گشاده باز بگذاریم کما اینکه تا حالا همینگونه بوده
تنها راه ممکن ان است که خود کاربران عزیز در صورت مشاهده مطالبشون در سایتهای دیگر ضمن حفظ خونسردی و پرهیز از قضاوت یکسویه در باب تعمدی بودن عدم درج کپی رایت , خود با مسئولین سایتها مکاتبه کنند و دعوت به اخلاق گرایی کنند و این مساله رو در نظر بگیرند همانطور که نوشته شد به هزار و یک دلیل ممکن است مطلبی که ما برای اون زحمت کشیده ایم لزما به طور مستقیم و تعمدا از سایت خودمان به سایتی که الان انرا مشاهده میکنیم کپی نشده باشد
ده ها مثال میتوان برای این حالت ذکر کرد (و باز هم عرض میکنم به همین دلائل است که گفتم در حد امکان و دانش باید کپی رایت را رعایت کرد)

اکو تنها میتواند دعوت به اخلاق گرایی کند و خود حساس و پیگیر رعایت کپی رایت در سایت خود باشد
رعایت نکردن مسائل کپی رایت بر اساس قوانین جرم تلقی میشه و جدای از ان کاری غیر اخلاقیست
لینکهای ارسالی چند کاربر محترم رو بررسی کردیم و متاسفانه همین گونه بود که گفته بودند و نوشته های ایشون که در سایت اکوفروم ارسال شده بوده در سایتهای دیگر بدون ذکر نام استفاده شده اما از انجایی که اکو در این زمینه ها وارد نمیشود و صد البته ابزارهای کافی برای صدور حکوم قطعی در این گونه موارد در اختیار ما نیست که ایا تعمدانه عملی صورت گرفته یا خیر تنها راه باقی مانده پیگیری دوستانه و خارج از تنش خود مولفین با سایتهای مختلف هست
ما واقعا دوست داریم سایتهای دوست و اشنا و همگان و خودمان به طور کامل و مطلق کپی رایت را بتوانیم رعایت کنیم .
از طرفی چندی پیش بعضی از دوستان به ما نامه دادند که بعضی از کاربران اکوفروم بعضی از مطالب ایشان را بدون ذکر منبع در سایت استفاده کرده اند
ما ضمن رد نکردن احتمال اینگونه مسائل همیشه عامل به تصحیح بوده ایم اگر جایی اشتباهی رخ داده باشد هر چند که در این موارد اخیر مساله ای مشاهده نشد.

بنابراین در خاتمه باز هم از کاربران محترم اکوفروم درخواست میکنم تا انجا که میتوانند و میدانند کپی رایت را رعایت کنند اگر مولف اصلی را میشناسند ایشان را به عنوان منبع اعلام کنند حتی اگر از سایت واسطه ای هم دریافت کرده اند
به کاربران عزیزی که نوشته های خودشون رو در سایتهای دیگه بدون ذکر منبع میبینند حق میدیم که ناراحت و دلخور و دلسرد باشند
ما قطعا دوست داریم خود کاربران و دوستان پیگیر مسائل خود باشند.

با تشکر .