PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افت شتاب بعد از سرویس

vahid
01-26-2011, 03:17 PM
من ماشینو برای تعویض روغن و ***** بردم بیرون

تعویض روغن

***** روغن و ***** بنزین

***** هوا

بعد از تحویل گرفتن احساس افت شدیدی توی شتاب تندرم دارم
به نظرتون علت چیه ؟؟

اصلی بودن ***** هارو مطمئن نیستم

نمیدونم :o

روغن الف قوطی ابی بوده

سیم رگلاژ گاز دست نخورده

مقدار روغن رو نمیدونم

برعکس بودن ***** بنزیزن رو هم نمیدونم

حالا چطور میتونم این ندونسته هامو به دانایی تبدیل کنم ؟

***** بنزین که تاحاال که کیلومتر 45000 هستم عوض نکرده بودم

ولی ***** هوا قبلا مارک رنو مینداختم ( یعنی نمیدونما ولی منظورم همون قوطی زرداست دیگه که همه جاش ارم رنو هه )

***** بنزین هم که انگاری میگن اصلیش بوش نیست

ظاهرا اصلیش 10 تومن قیمت داره و بازم نمیدونم چه مارکیه

ضمنا چرا تو تمام راهنماهای ال 90 گفته ***** بنزین 120.000 تا عوض بشه

حتی اینجاهم همینو نوشته

http://www.acoforum.org/showthread.php?t=2138&page=8

امیر مسعود
01-26-2011, 10:13 PM
من ماشینو برای تعویض روغن و ***** بردم بیرون

تعویض روغن

***** روغن و ***** بنزین

***** هوا

بعد از تحویل گرفتن احساس افت شدیدی توی شتاب تندرم دارم
به نظرتون علت چیه ؟؟

اصلی بودن ***** هارو مطمئن نیستم

نمیدونم :o

روغن الف قوطی ابی بوده

سیم رگلاژ گاز دست نخورده

مقدار روغن رو نمیدونم

برعکس بودن ***** بنزیزن رو هم نمیدونم

حالا چطور میتونم این ندونسته هامو به دانایی تبدیل کنم ؟

***** بنزین که تاحاال که کیلومتر 45000 هستم عوض نکرده بودم

ولی ***** هوا قبلا مارک رنو مینداختم ( یعنی نمیدونما ولی منظورم همون قوطی زرداست دیگه که همه جاش ارم رنو هه )

***** بنزین هم که انگاری میگن اصلیش بوش نیست

ظاهرا اصلیش 10 تومن قیمت داره و بازم نمیدونم چه مارکیه

ضمنا چرا تو تمام راهنماهای ال 90 گفته ***** بنزین 120.000 تا عوض بشه

حتی اینجاهم همینو نوشته

http://www.acoforum.org/showthread.php?t=2138&page=8

دوست عزیز سلام باید خدمتتون عرض کنم بزرگترین اشتباه شما همین اول 45000 کیلومتر با این بنزین بی کیفیت رفتید و صافی بنزین رو عوض نکردید که این عمل شما به پمپ انژکتور و پمپ بنزین ماشین فشار زیادی می اورد در اثر رد شدن به سختی بنزین از صافی بنزین در ضمن صافی بنزین اصلی هم همان مارک بوش هست هر کس به شما گفته خودش نداشته از این نوع را در ضمن صافی بنزین هر 10 هزار کیلومتر باید عوض شود نه 120.000 :eek: کیلومتر با این بنزین بی کیفیت هر 7 یا 8 هزار کیلومتر بشه خیلی بهتر هست این هم نکته مهمی هست که خیلی رو افت شتاب ماشین تاثیر میزاره پس جدی بگیرین مارک صافی هم فقط بوش
2 ف ی ل ت ر هوا باید مارک مان باشد الان ف ی ل ت ر تقلبی زیادی تو بازار هست که جعبه ای زرد رنگ دارد و مارک رنو روی اون هست شما میتونید محفضه ف ی ل ت ر هوا رو باز کنید و ببینید چه نوعی برای شما انداختن شک نکنید که اگر ف ی ل ت ر هوا اصلی نباشد شتاب ماشین افت پیدا میکند
3 روغن ماشین اگر بیش از اندازه پر شده باشد که معمولان همینطور میشود ماشین با افت شتاب رو به رو میشود شما گیج روغن رو در بیاورید و ببینید سطح روغن شما روی ماکسیموم هست یا بالاتر اگر بالاتر باشد باید اضافه اون ساکشن شود فقط هنگام جا زدن گیج روغن مواظب باشد به همون صورت که گیج رو در اوردید جا بزنید تا خدایی نکرده گیج نشکنه در مورد نوع روغن هم دوستان اشاره کردن و عکسهای اون در سایت موجود
4 کلاج ماشینتون هم تنظیم کنید البته باید همون اول که صفر بود این کار رو میکردید چون ماشین صفر کلاج بالا ول میکنه و باعث سوختن صفحه میشود مخصوصان تو زمان اب بندی ولی با این حال شما این کار رو بکنید و کالج رو بیارید پاین تا هم شتاب بهتری بگیرید هم به صفحه ماشینتون فشار نیاید

5 سیم کاز ماشین رو هم یک نگاه بکنیدو اون رو هم تنظیم کنید تا ماشین بهتر گاز بخوره چون فکر کنم شما به اون دست نزدید و از زمان صفر بودن همینجوری مانده چون سیم گاز رو طوری قرار میدن که تو زمان اب بندی ماشین زیاد گاز نخوره اون رو هم روی دندونه 13 یا 14 بگذارید یعنی به سمت خودتون بکشید
این 5 مورد که خدمتتون عرض کردم اگر به خوبی رعایت شود علاوه بر این که ماشین در سلامت کامل به سر میبره شتاب ماشین شما هم افت پیدا نمیکند امیدوارم کمکتون کرده باشم در پیغام خوصوصی که به من دادین شماره موبایلم را براتون گذاشتم تا اگر باز مشکلی بود در خدمتتون باشم
:cool:

morteza
01-26-2011, 11:05 PM
در ضمن صافی بنزین هر 10 هزار کیلومتر باید عوض شود نه 120.000 :eek: کیلومتر با این بنزین بی کیفیت هر 7 یا 8 هزار کیلومتر بشه خیلی بهتر هست

با سلام خدمت دوستان عزیز
فکر کنم اینجا یه سوء تفاهم شده باشه. منظور داش مسعود گل ما همون ف ی ل ت ر بنزینه که بایستی هر 10 هزار تا عوض بشه. اونی که توی دفترچه راهنما نوشته باید هر 120 هزار تا عوض بشه پمپ بنزین هستش.

Renault Logan
01-26-2011, 11:16 PM
سلام دوست عزيز
وقتتون بخير
توضيحات كامل و جامع رو آقا مسعود از دوستان و كاربران فعال و عزيز ، خدمت شما ارائه كردند . همينجا علاوه بر دكمه تشكر كه از پست ايشون زدم ، مجددا از ايشون تشكر ميكنم .
دوست عزيز پيام خصوصي شما به دست بنده رسيد ، خواستم در اين تاپيك خدمت شما توضيحات رو ارائه كنم كه آقا مسعود قبول زحمت كردند و توضيحات لازم رو خدمت شما ارائه كردند .
ضمن اينكه ما همه تو اين فروم براي حل مشكلات يكديگر و بحث و تبادل نظر علمي و تجربي ، دور هم يك جمع دوستانه رو تشكيل داديم ، بنده به شخصه وظيفه خودم ميدونم كه اگه مشكلي براي دوستي پيش اومد و بنده از راه حل اون مشكل اطلاع يا تجربه اي داشتم و يا راهنمايي به ذهنم ميرسيد ، با كمال ميل خدمت ايشون ارائه بدم .
اميدوارم با توضيحاتي كه آقا مسعود خدمت شما ارائه كردند ، مشكل خودروي شما برطرف شده و از رانندگي باهاش لذت ببريد .
""فقط يك نكته رو اضافه ميكنم و اون اينكه اگه ميبينيد در دفترچه گارانتي و سرويس ، كيلومتر تعويض صافي بنزين رو 120 هزار اعلام كرده ، بخاطر اين هست بنزين كشور هاي اروپايي اينقدر با كيفيت و تميز هست كه واقعا تا اون كيلومتر نياز به تعويض صافي نيست ، نه بنزين بي كيفيت ايران كه بنده به شخصه وقتي هر 5000 كيلومتر آنرا تعويض ميكنم ، گل و لاي و رسوبات بسيار زياد و كثيفي از فيل تر بيرون مياد .
كليه دفترچه هاي تعميرات- گارانتي - راهنما و سرويس لوگان ، همه ترجمه شده هستند و چيزي در اين دفاتر از جانب ايران اضافه يا تحريف نشده . پس ميبينيد كه اون كيلومتر 120 هزار براي خارج هست نه ايران .""
موفق باشيد .

Roohollah
01-27-2011, 12:47 AM
با سلام
بحث جالبی شد
من یه حدسی میزنم
البته من خودم تا حالا پمپ بنزین ال نود رو از نزدیک ندیدم ولی احتمال می دم که یک صافی دانه درشت قبل از صافی بنزین اصلی که بحث الان سر اون هست ، باید باشه(مثل اویل پمپ)و مراد از اینکه تو دفترچه راهنما نوشته 120000 کیلو متر شاید منظورش این صافی اولیه هست.
دوستان با تجربه تر اگر این چنین نیست لطفا اصلاح کنند که بعدها مشکلی پیش نیاد.
با تشکر.:cool:

vahid
01-27-2011, 01:42 PM
با تشکر از تمامی دوستان عزیز علاوه بر دکمه تشکر

این کار ها رو انجام میدم و میام جوابشو خدمتتون تقدیم میکنم

ولی یه نکته

اونم اینه که با همون ***** هوا و روغن کثیف و .. .فی لتر بنزین کثیفی که داشت ، شتابش خیلی بیشتر از الان بود

MAHDI-TONDAR
01-27-2011, 01:53 PM
با تشکر از تمامی دوستان عزیز علاوه بر دکمه تشکر

این کار ها رو انجام میدم و میام جوابشو خدمتتون تقدیم میکنم

ولی یه نکته

اونم اینه که با همون ***** هوا و روغن کثیف و .. .فی لتر بنزین کثیفی که داشت ، شتابش خیلی بیشتر از الان بود

سلام دوست عزیز
توضیحات و صحبتهای لازمه را دوستان فرمودند .
یه مورد و احتمال که بنده بنظرم رسید اون هست که با توجه به اینکه کیلومتر ماشین تان 45 هزار تاست آیا تاکنون شمع ها را عوض نمودهاید یا خیر؟
اگه شمع ها را عوض نکردید احتمال داره افت شتاب به این دلیل باشه .
اگر هم میخواهید نسبت به تعویض شمع ها اقدام نماییدتوصیه من به شما اینکه که حتماً حتماً از مارک اصلی و شرکتی آن که در نمایندگی ها موجود می باشد استفاده نمایید .
متاسفانه در حال حاضر مارک های بی کیفیت و بدلی و یا چینی در بازار خیلی زیاد پیدا میشود و استفاده از این شمع ها باعث افت شتاب و نیز کارائی موتور خواهد شد .
بهرحال خواستم این نکته را خدمت شما یادآوری کنم که مد نظر داشته باشید .