PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عجيب‌ترين خيابان‌هاي دنيا


HosseyN
12-19-2010, 04:57 PM
خیابان جادویی
نخستین خیابان عجیب و غریب خیابان گراویتی هیلز است كه گفته میشود قوانین فیزیك را نقض كرده است.
این خیابان برخلاف سایر خیابان های ثبت شده در این فهرست این خیابان هیچ ویژگی خاصی ندارد به جز تپه هایی معروف به تپه های جذب كننده یا تپه های مغناطیسی ویا تپه های اسرارامیز» زیرا هنگامی كه اتومبیل ها در دامنه این تپه ها توقف می كنند، اتومبیل به جای سرازیر شدن درمسیر سراشیبی به سمت بالا روبه سربالایی حركت می كند.
البته علت اصلی این رویداد نه نه فیزیك كه نوعی خطای بصری است كه براثر محیط پیرامونی درمنطقه ایجاد می‌شود.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/gravity_hill1012194354.jpgكوتاه ترین خیابان دنیا
دومین خیابان شگفت آور جهان «Ebenezer Place» دراسكاتلند است. ویژگی مهم این خیابان ان است كه كوتاه ترین خیابان جهان شناخته شده است. این خیابان تنها دو متر و شصت سانت طول دارد. دراین خیابان تنها یك خانه وجود دارد.
این خیابان درعین حال یك اثر تاریخی است كه درسال 1883 بنا شده و تنها ساختمان موجود درآن نیز هتلی است به نام مك كایایس . این خیابان رسما در سال 1887 به عنوان یك خیابان در اسكاتلند ثبت شده و هنوزهم خیابان مشهوری است.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/Ebenezer-PlaceSkotlandia101219459.jpg


طولانی‌ترین خیابان جهان
بزرگراه پان امریكن بزرگ‌ترین خیابان یا جاده ماشین رو درسرتاسر جهان شناخته شده است. قبل از ان خیابان یانگ استریت درتورنتو كانادا این عنوان را داشت اما اكنون و پس از احداث بزرگراه پان امریكن این لقب به این بزرگراه اختصاص یافته است. این بزرگراه ملیت های گوناگون ساكن در قاره امریكا را به یكدیگر متصل می كند و درحدود 48000 كیلومتر طول دارد.
این بزرگراه ازمیان 15 كشور ازجمله امریكا ، كانادا، مكزیك، پرو، آرژانتین و السالوادور عبور می كند و ملت های ساكن در 15 كشور واقع در قاره امریكا را به هم متصل می كند.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/pan_american1012194943.jpg


باریك ترین خیابان جهان
خیابان «پارلمان استریت» در اكستر واقع در كشور انگلستان طبق این فهرست باریك ترین و كم عرض ترین خیابان جهان معرفی شده است.
عرض این خیابان كمتر از یك متر یعنی 0.64 متر در باریك ترین نقطه آن محاسبه شده است. این خیابان نز درگذشته به همین دلیل اسمال استریت یا خیابان كوچك نام داشت. قدمت این خیابان به 1300 میلادی بازمی گردد و درازای آن نیز 50 متر است.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/parliament_street1012195230.jpg


باستانی ترین و كهن ترین مسیر سنگفرش جهان
خیابان واقع در جیزه در محوطه اهرم ثلاثه مصر دراین فهرست به عنوان كهن ترین جاده یا مسیر سنگفرش شده جهان معرفی شده است.
این جاده بش از 4600 سال قدمت ونیز شش و نیم پا وسعت دارد. این جاده یا خیابان سنگفرش هفت و نیم مایل فاصله میان اهرام باستانی تا جنوب غربی قاهره را به یكدیگر متصل می كند. این مسیر درواقع همان جاده ای است كه درزمان احداث اهرام مصر برای حمل قطعات بزرگ ازجنس بازالت، مورد استفاده قرار می گرفته است.

پهن ترین خیابان جهان
خیابان معروف به «ناین د جولیو» یا خیابان نهم جولای كه نامش به یادبود روز استقلال كشور آرژانتین انتخاب شده، طبق اطلاعات موجود پهن ترین خیابان موجود درجهان است. این خیابان دارای شش لاین رفت و امد اتومبیل درهر جهت است و تمام نواحی شهر را پوشش می دهد.
این خیابان همچنین دارای ساختمان های مشهور و شاخصی است نظیر سفارت فرانسه كه یك بنای تاریخی است و كاخ جمهوری و نیز ستو هرمی شكل مشهور و مجسمه ای است كه درمیان خیابان به وضوح دیده می شود.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/9_de_Julio1012195345.jpg


پیچاپیچ ترین خیابان جهان
خیابان لومبارد در سن فرانسیسكو است كه به دلیل چرخش های بسیار زیاد و عجیب و غریبش شهرت دارد. درواقع این خیابان دارای هشت پیچ است و منظره خیابان از بالا بسیار شگفت و جالب است.
علت ساخت این همه پیچ در این خیابان آن بود كه زمین دراین منطقه برای بسیاری از اتومبیل ها بسیار سراشیبی، تندو لغزنده بود و بخش پیچ داده شده درخیابان لومبارد اكنون به طور جداگانه یك خیابان مستقل از سایر قسمت های این خیابان تلقی می شود. پارك كردن دراین خیابان ممنوع است.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/lombard_street11012195450.jpg


http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/lombard_street21012195450.jpg


دوربرگردان جادویی
دوربرگردان جادویی نام خیابانی واقعی در انگلستان واقع در سویدون است. این خیابان درسال 1972 ساخته شده و شامل 5 دور برگردان كوچك دیگر دردل خود است. بنابراین شاید بدترین دوربرگردان جهان باشد.
برای این كه اوضاع دراین دور برگردان بدتر شود شما ناگزیرید وقتی وارد یكی از دوربرگردان های كوچك تر می شوید، درجهت خلاف عقربه های ساعت دریان خیابان حركت كنید كه اتفاقا باشرایط عادی در تام خیابان های بریتانیا هم تطابق ندارد.

خیابان استثنایی
تنها خیابانی كه در بریتانیا شما مجبور هستید كه از سمت راست رانندگی كنید، است. همچنان كه بیشتر خوانندگان و مردم دنیا می دانند دربریتانیا برخلاف اروپا وامریكا و بیشتر كشورهای جهان رانندگان از طرف راست در بریتانیا رانندگی می كنند.
با این حال حتی در خود بریتانیا هم یه استثنا وجود دارد و آن خیابان ساووی كورت است كه تنها خیابانی است در بریتانیا كه ماشین ها باید قانونا در سمت راست رانده شوند. این تصمیم با رای اكثریت پارلمان بریتانیا و به منظور رفاه حال عابران پیاده دراین خیابان اتخاد شده است.

شیب دار ترین خیابان دنیا
شیب دار ترین خیابان جهان دركشور نیوزیلند است. این خیابان به نام «دونه دین» به دلیل این كه در منطقه ای كوهستانی و سراشیبی احداث شده توسط طراحان شهری بریتانیا كه هرگز دراین كشور زندگی نكرده بودند، ارائه و اجرا شده و طراحان آن تنها همان نقشه ای را كه در احداث خیابانی در بریتانیا به كار برده بودند، در اینجا هم مورد استفاده قرار دادند . آنان هیچ آگاهی از این كه تا چه حد اجرای این طرح ناممكن ویا خنده دار ممكن است باشد، نداشتند.
سراشیبی این خیابان به حدی تند است كه در قسمت فوقانی آن به جای اسفالت، ازسیمان استفاده شده است زیرا استفاده از آسفالت و مواد معمول در تسطیح خیابان ها استفاده می شود در فصل گرم ذوب شده و به دلیل شیب تند، به پایین سرازیر می‌شود.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/steepest-street-11012195630.jpg


http://www.acopart.org/Upload/ACO-1595/steepest-street-21012195630.jpg

Saeed
09-26-2011, 11:45 AM
http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(1)11926369.jpgکوتاه ترین خیابان جهان (ابنزر پلیس – اسکاتلند) خیابان ابنزر پلیس در کیتنس اسکاتلندعنوان کوتاه ترین خیابان جهان را در کتاب رکورد های گینس از آن خود کرده است. طول این خیابان تنها 2.06 متر است و تنها یک آدرس در آن وجود دارد که متعلق به درب هتل مکیز است که در سال 1883 ساخته شده. به صاحب این هتل گفته شده بود که بر روی کوتاه ترین جهت ساختمان اسمی نوشته شود. نهایتاً در سال 1887 رسماً به نام خیابان خوانده شد.


http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(2)11926369.jpg

باریک ترین خیابان جهان ( اسپرورهافس تراب – آلمان)
باریک ترین خیابان جهان در شهر بادن ورتن برگ آلمان قرار دارد. عرض آن در باریک ترین جا 31 سانتی متر و در پهن ترین جا 50 سانتی متر است. این راه در سال 1727 و در جریان بازسازی هایی ساخته شده که بعد از یک آتش سوزی بزرگ در سال 1726 که تمام شهر را سوزانده بود انجام گرفته است، و به طور رسمی در اداره ی املاک به عنوان خیابان شماره ی 77 ثبت شده است.


http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(3)11926369.jpg

شیب دار ترین خیابان ( خیابان بالدوین – نیوزیلند)
خیابان بالدوین که تقریباً در حومه ی شهر دوندین در جنوب نیوزیلند واقع شده، به عنوان شیب دار ترین خیابان جهان شناخته شده است. این خیابان نسبتاً کوتاه 350 متر طول دارد و به سمت شرق از دره ی لیندزی کریک تا سیگنال هیل کشیده شده است. قسمت های پایینی این خیابان شیب معمولی دارد و سطح آن با آسفالت پوشیده شده اما قسمت های بالایی این خیابان بن بست به طور قابل ملاحظه ای شیب دار است وسطح آن با بتن پوشیده شده تا هم مقاومت بیشتری داشته باشد ( چون آسفالت در گرما شل می شود و به سمت پایین سر می خورد) و هم ار زمستان های سرد این شهر امنیت بیشتری داشته باشد. حد اکثر شیب خیابان بالدوین 19 درجه یا 35 درصد است. این یعنی در هر 2.86 متر که به صورت افقی در این خیابان حرکت کنید ارتفاع آن یک متر بیشتر می شود. این شیب مثل بسیاری دیگر از خیابان های این شهر به طور غیر عمدی پیش آمده است. در کشور نیوزیلند خیابان ها بر اساس الگوی شبکه ای و بدون در نظر گرفتن نوع زمین و توسط مهندسان لندن طراحی شده است.


http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(4)11926369.jpg

پر پیچ و تاب ترین خیابان ( خیابان لومبارد – سن فرانسیسکو)
این خیابان عجیب بخشی از خیابان لومبارد در سن فرانسیسکو و بین خیابان های هاید و لوین ورت قرار دارد. طول آن یک چهارم مایل است و محدودیت سرعت در این خیابان تنها 5 مایل در ساعت است و به سمت پایین یک طرفه است. در دو طرف این خیابان گران قیمت ترین خانه ها، عمارت ها و آپارتمان های سن فرانسیسکو قرار دارند که بسیار طرفدار دارند.
در اصل به دلیل اینکه وسایل نقلیه نمی توانستند در شیب 27 درصدی این خیابان به درستی حرکت کنند ساخته شد؛ پیشنهاد شد که این خیابان به صورت مارپیچ ساخته شود تا بالا و پایین رفتن از آن آسان تر باشد. حالا شیب 16 درصدی آن برای پیاده ها هم مناسب تر است.
توجه: اکثر کسانی که با سن فرانسیسکو آشنایی ندارند فکر می کنند که خیابان لومبارد پر پیچ ترین خیابان است که این طور نیست. این خیابان شناخته شده تر و زیباتر است و همچنین بخشی از قسمت ثروتمند نشین شهر است. خیابان پر پیچ و خم اصلی خیابان ورمونت بین خیابان بیستم و بیست و دوم در پرترو ی سن فرانسیسکو است.


http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(5)119263949.jpg
پیچیده ترین تقاطع غیر هم سطح ( تقاطع قاضی هری پرگرسون – لوس انجلس)
این تقاطع غیر هم سطح در لوس آنجلس کالیفرنیا واقع شده و یکی از پیچیده ترین تقاطع های غیر هم سطح در جهان است.در اینجا ورود و خروج به تمام جهت ها انجام می شود. این تقاطع از سطوح مختلفی از پل ها تشکیل شده که یک شبکه ی پیچیده از راه های مختلف را ایجاد می کند و باعث می شود که روانی ترافیک در دو بزرگ راه درون استانی حفظ شود. این تقاطع غیر هم سطح در سال 1993 افتتاح شد . پل های این تقاطع در 4 سطح مختلف واقع شده اند و هرکدام لاینی مخصوص دسترسی محدود برای موارد اضطراری دارند.


http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(6)119263949.jpg
طولانی ترین آزاد راه درون کشوری ( آزاد راه شماره 1 – استرالیا)
آزاد راه شماره 1 در استرالیا شبکه ای از آزاد راه ها است که در تمام قاره ی استرالیا کشیده شده و تمام مراکز ایالات اصلی را به یکدیگر وصل می کند. جمعاً طول آن به 14500 کیلومتر می رسد و طولانی ترین آزاد راه در جهان است. روزانه بیش از یک میلیون نفر از مناطق مختلف ان عبور می کنند.
http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(7)119263950.jpg
بزرگترین میدان جهان ( پوتراجایا – مالزی)
اکثر مردم وقتی دور پوتراجایا و خصوصاً نزدیک دفتر نخست وزیر در حال رانندگی هستند نمی دانند که در بزرگترین میدان جهان هستند. در هنگام رانندگی ذهن خود را پاک کنید و به اطراف خود با دقت نگاه کنید، آنگاه متوجه می شوید که در بزرگترین میدان جهان یا مالزیا بوله در حال رانندگی هستید.
دلیل اصلی که افراد متوجه این موضوع نمی شوند این است که این محل در داقع یک تپه است. طول خیابان پیرامون این میدان حد اکثر 3.4 کیلومتر است و اسم این خیابان پرشیا ران سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه است.
http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(8)119263950.jpg
عریض ترین خیابان ( خیابان 9 دو خولیو – بوینس آیرس، آرژانتین)
9 جولای 1816 روز تولد آرژانتین است. در این روز کشور آرژانتین استقلال خود را به دست آورد و مردم آرژانتین برای بزرگ داشت این واقعه ی بزرگ ، یک خیابان اصلی در مرکز شهر بوینس آیرس را به نام 9 دو خولیو نام گذاری کردند. اما این یک خیابان عادی نیست عرض آن 9 لاین است با باغچه هایی در وسط دو سمت خیابان. این عریض ترین خیابان جهان است.
برای افرادی که سریع راه می روند و پاهای بلندی دارند 2 چراغ قرمز طول می کشد تا از یک طرف به طرف دیگر خیابان بروند. در حالی که این توقف اجتناب ناپذیر در وسط خیابان امکان مشاهده ی منظره ی زیبایی از شهر و عظمت این خیابان را به افراد می دهد. این خیابان بخش های مختلفی از این کلان شهر را به هم مرتبط می سازد و بعضی از نقاط دیدنی بوینس آیرس هم در طول مسیر دیده می شود.
http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(9)119263950.jpg
طولانی ترین خیابان جهان ( خیابان یونگ – اونتاریو، کانادا)
خیابان یونگ یک شاه راه اصلی است که با طولی برابر با 1896 کیلومتر دو دریاچه ی اونتاریو و سیمکو را به یکدیگر وصل می کند. تقریباً مسافتی برابر با فاصله ی سن دیه گو در کایفرنیا تا سیاتل در واشینگتن.
( البته در کتاب رکورد های گینس دیگر خیابان یونگ طولانی ترین خیابان جهان نیست بلکه بزرگراه پن امریکن بزرگترین جاده ی ماشین رو در جهان است).


http://acopart.org/UPLOAD/aco-971/Road(10)119264013.jpg
پیچیده ترین میدان جهان ( میدان مجیک – سویندون، انگلستان)
میدان مجیک در انگلستان در سال 1972 ساخته شد و از 5 میدان کوچک تر تشکیل شده که یک دایره را تشکیل می دهند. اسم این میدان از یک سریال تلویزیونی کودکانه به نام میدان جادویی (Magic ) گرفته شده است. این میدان به عنوان چهارمین تقاطع ترسناک انگلستان انتخاب شده است.

zanjani
11-19-2012, 10:01 AM
میدان جادویی سویندون ، گیج کننده ترین میدان و تقاطع در جهان ، این میدان در سال ۱۹۷۲ در انگلستان ساخته شده و در همان زمان نیز گیج کننده ترین میدان محسوب می شده است

http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/origina129977762806760000.jpgاین میدان از پنج مینی میدان ” میدان کوچک ” مرتب در یک دایره تشکیل شده است ، در ابتدا و نگاه اول عملکرد میدان کاملاً اشتباه به نظر میرسد اما وقتی نحوه کار میدان را درک کنید ، آنگاه درک خواهید کرد که این ایده ، یک انقلاب ترافیکی بوده و هست


http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/origina129977762812853750.jpgقبل از ساخت این میدان ، این محل کابوسی برای رانندگان به حساب می آمد ، از پنج جهت سیل ترافیک به این ناحیه سرازیر می شد و حمل و نقل بریتانیا را با مشکل مواجه میکرد که این مسئله آنان را برآن داشت که تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام دهند تا بالاخره با یک ایده درخشان این مشکل برطرف گردید


http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/origina129977762815666250.jpghttp://www.acopart.org/Upload/ACO-736/origina129977762818791250.jpgروش کار این میدان بدین شکل است که:

حرکت در میدان اول در جهت حرکت عقربه های ساعت و میدان دوم که در داخل میدان اول است بر خلاف حرکت عقربه های ساعت کار می کند ، وسایل نقلیه می توانند ورود و خروج خود را از این میدان با کمک پنج میدان درونی تعیین کنند ، تابلوهای زیادی برای راهنمایی رانندگان تعبیه شده است ، میدان سویندون که به میدان سحر و جادو شهرت دارد چهل سال است که فعال بوده و می تواند با رشد روز افزون ترافیک حتی در زمان اوج به بهترین وجه به کار خود ادامه دهد
http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/origina129977762821135000.jpg