PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نحوه تعویض پمپ بنزین تندر و صافی بنزین تندر90 - LOGAN

امیر مسعود
10-31-2010, 06:38 PM
پمپ بنزین برقی در زیر نشیمن یکپارچه صندلی عقب و در زیر درپوش مخصوص و جزیی از مجموعه شناور باک است .

برای دسترسی به واحد یکپارچه پمپ بزین / صافی اول/ ارسال کننده میزان سطح بنزین در ابتدا باید دو درب عقبی خودرو را باز کنید. سپس دو دست خود را در درز بین نشیمن و پشتی صندلی عقب از طرفین قرار دهید و با کمی فشار به آهستگی نشیمن را از جای خود بلند کنید و آن را به حالت ایستاده درآورده و به پشت صندلی های جلو تکیه دهید. حال در پوش مشکی رنگ موجود در کف را از سمتی که دارای فلش است کمی فشرده کنید تا خار آن سمت جدا شود سپس دو خار دیگر را نیز به ارامی آزاد کنید تا در پوش جدا شود.

حال سوکت یا کانکتور برقی را با آزاد کردن خار آن را با کمی فشار به بیرون جدا می شود خارج کنید.
لوله های بنزین را نیز با فشردن دکمه های دوطرفه فشاری آنها آزاد کنید. قدری بنزین خارج میشود که باید آمادگی ان را داشته باشید.

حال به مشکلترین قسمت کار یعنی جدا کردن مهره بزرگ نگهدارنده می رسد که نیاز به اچار مخصوص 1397 دارد.
با باز شدن مهره مجموعه را به منظور خارج شدن بنزین موجود در آن با ارامی خارج کنید و مواظب شناور باشید. در صورت خرابی کل مجموعه باید تعویض شود.

عدم تعویض به موقع ف ی ل ت ر بنزین دوم باعث فشار به پمپ بنزین و خرابی آن می شود ان هم با این بنزین فعلی که زیاد کیفیت نداره

در اخر هم تعدادی عکس از مراحل کار

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/b8f7ll53v87bra73433e1010313214.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/ndein7n7kfyxexg1v33a1010313214.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/8a19yw55a0sj6eej9ovl1010313214.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/7vpa8e4ne93tx7kl3bpp1010313215.jpg

این هم محل قرار گیری صافی بنزین

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/zdy8hwrlm2yie8r0u8hk1010313214.jpg

این هم خود صافی بنزین

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/84a6f3y94d5yfninai0b1010314227.jpg

Renault Logan
10-31-2010, 10:28 PM
سلام مسعود جان
ممنون از مطالب مفیدت .
خوب شد این عکس زیر ماشین رو گذاشتی .
چند روز پیش زمانی که میخواستم فیل تر بنزین رو تعویض کنم دیدم اون بست آبی رنگ موجی شکلی که فیل تر رو نگه داشته از وسط شکسته :(
بستش گیر میاد که تهیه کنم ؟ اصلا بست قابل تعویض هست یا پرس هست ؟ فکر نکنم بشه تعویضش کرد .
البته مشکل خاصی بوجود نیومده فقط فیل تر بنزین کمی در حد 1-2 سانت آویزون هست .

Mohsen.Karaj
10-31-2010, 10:46 PM
با سلام
من تو سرویس دوم صافی بنزین رو عوض کردم از اون به بعد بوی بنزین از کنار ملشینم زیاد حس میشه البته درست زمانی که از حرکت می ایستم بنظرتون مربوط به کیفیت صافیه ؟آخه مارک بوش گیر نیاوردم پورفلکس گرفتم

تندر LP
10-31-2010, 11:11 PM
درود بر آقا مسعود گل و گلاب
سرور گرامی ، من نمیدونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم . واقعا دم شما گرم.
4-5 ماه صدای متنارب پمپ بنرین ماشینم موقع کارکرد موتور ، داشت دق مرگم میکرد ، شما منو خلاص کردید. مـــــــــــــــــرسی

امیر مسعود
10-31-2010, 11:12 PM
با سلام
من تو سرویس دوم صافی بنزین رو عوض کردم از اون به بعد بوی بنزین از کنار ملشینم زیاد حس میشه البته درست زمانی که از حرکت می ایستم بنظرتون مربوط به کیفیت صافیه ؟آخه مارک بوش گیر نیاوردم پورفلکس گرفتم

اقا محسن به احتمال خیلی زیاد میتونه از صافی باشه شما نگاه کنید ببینید نشتی نداره از زیر ماشین

درود بر آقا مسعود گل و گلاب
سرور گرامی ، من نمیدونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم . واقعا دم شما گرم.
4-5 ماه صدای متنارب پمپ بنرین ماشینم موقع کارکرد موتور ، داشت دق مرگم میکرد ، شما منو خلاص کردید. مـــــــــــــــــرسی

دوست عزیز من کاری نکردم شرمنده نکنید ترو خدا انجام وظیفه بود خوشحالم که باعث شدم مشکلتون بر طرف بشه

Renault
10-31-2010, 11:41 PM
دوست عزیز من کاری نکردم شرمنده نکنید ترو خدا انجام وظیفه بود خوشحالم که باعث شدم مشکلتون بر طرف بشه

مسعود جان واقعا به حوصله و دقتت احسنت باید گفت...دستت درد نکنه توضیحات کامل و دقیق بود
ممنون :d

ARASH
11-01-2010, 12:40 AM
تشکر از شما دوست عزیز

باز کردن پمپ بنزین چقدر وقت شما رو گرفت ؟

و اینکه آچار 1397 رو از کجا پیدا کردید ؟

امیر مسعود
11-01-2010, 01:02 AM
تشکر از شما دوست عزیز

باز کردن پمپ بنزین چقدر وقت شما رو گرفت ؟

و اینکه آچار 1397 رو از کجا پیدا کردید ؟

حدود نیم ساعت البته این ماشین بنده نیست اچار رو هم از لوازم یدکی میتونی تهیه کنی
تهران خ ملت هم دارند

امیر مسعود
11-01-2010, 01:19 AM
دوستان این هم 2 تا فایل ضمینه این بخش

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/1mdf8ircxlfp8sdyqj4310111173.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/rudy0ip9nb38wbn33wul10111174.jpg

zanjani
11-01-2010, 10:01 AM
با سلام خدمت اقا مسعود و عرض تشکر
تا اونجا که من متوجه شدم عکس از ***** اول قرار ندادید ایا اون رو باز نکردید
یا اینکه برای تعویض ***** زیر ماشین باید تمام مراحلی که عکسش رو قرار دادید انجام بدیم که معقول به نظر نمی رسه
ممنون

MAHDI-TONDAR
11-01-2010, 12:03 PM
یا اینکه برای تعویض ***** زیر ماشین باید تمام مراحلی که عکسش رو قرار دادید انجام بدیم که معقول به نظر نمی رسه
ممنون
سلام آقا جعفر
برای تعویض صافی بنزین دوم ( زیر ماشین ) فقط مراحلی که در دو عکس آخری که آقا مسعود قرار داده انجام دهید .مابقی کارها و عکس مربوط به تعویض صافی اول می باشد.
ضمناً آقا مسعود ، همانطور که آقا جعفر هم اشاره نمودند یه عکس از صافی اول هم اگه لطف کنی بگذاری خیلی خیلی ممنون میشم .

امیر مسعود
11-01-2010, 02:32 PM
ممنون

زنجانی جان منظورم از صافی اول همون در پوش زیر صندلی عقب بود در پوش رو که باز کنی داخلش همینی هست که عکسش رو گذاشتم موفق باشی

MAHDI-TONDAR
11-01-2010, 06:45 PM
زنجانی جان منظورم از صافی اول همون در پوش زیر صندلی عقب بود در پوش رو که باز کنی داخلش همینی هست که عکسش رو گذاشتم موفق باشی
آقا مسعود سلام
راستش من مطلب را خوب نگرفتم
یعنی صافی اول همون درپوشه گرد سیاه رنگه ؟ این درپوشه باید عوضه بشه؟
چی رو شما عوض کردید ؟ ممنون میشم بیشتر توضیح بدهید .

سید محمد زراره
11-01-2010, 07:15 PM
آقا مسعود سلام
راستش من مطلب را خوب نگرفتم
یعنی صافی اول همون درپوشه گرد سیاه رنگه ؟ این درپوشه باید عوضه بشه؟
چی رو شما عوض کردید ؟ ممنون میشم بیشتر توضیح بدهید .

با اجازه داش مسعود
وقتی درپوش رو باز میکنی و پمپ رو در میاری به انتهای پمپ (البته بهتره بگم ابتدای پمپ ) یه صافی کوچولو متصله
اینم عکس
البته عکسها مربوط به صافی 206 هستش ولی صافی تندر هم یه چیزی تو همین شکله

http://www.acopart.org/upload/ACO-979/s_01112010141101111344.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-979/01112010141101111344.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-979/s_01112010142101111344.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-979/01112010142101111344.jpg)

Mohsen.Karaj
11-01-2010, 09:06 PM
[quote=مسعود_لوگان;29578]اقا محسن به احتمال خیلی زیاد میتونه از صافی باشه شما نگاه کنید ببینید نشتی نداره از زیر ماشین

نه خیلی دقت کردم بارها و بارها پمپ نشتی نداره

امیر مسعود
11-01-2010, 09:15 PM
[quote=مسعود_لوگان;29578]اقا محسن به احتمال خیلی زیاد میتونه از صافی باشه شما نگاه کنید ببینید نشتی نداره از زیر ماشین

نه خیلی دقت کردم بارها و بارها پمپ نشتی نداره

محسن جان یه احتمال زیاد میتونه از این باشه که شما باک رو زیاد پر میکنید چون باک تندر رو نباید زیاد پر کنید بعضی دوستان من دیدم 60 لیتر هم میزنند که توی لوله های باک هم پر میشه و این باعث اون بو به داخل کابین یا بیرون از ماشین میشه

Renault Logan
11-02-2010, 03:43 AM
محسن جان یه احتمال زیاد میتونه از این باشه که شما باک رو زیاد پر میکنید چون باک تندر رو نباید زیاد پر کنید بعضی دوستان من دیدم 60 لیتر هم میزنند که توی لوله های باک هم پر میشه و این باعث اون بو به داخل کابین یا بیرون از ماشین میشه

سلام مسعود جان
دقیقا فکر کنم بخاطر همین پر کردن بیش از حد باک باشه وگرنه دلیل دیگه ای به نظر من نیز نداره که بوی بنزین از عقب بیاد و بعد از مدت کوتاهی بوش از بین بره .
البته با تمام شدن سهمیه بنزین ، دیگه هیچوقت کسی باک بنزینشو تا جایی که جا داره پر نمیکنه .
ما که امشب سهمیه بنزین کارتمون 20 لیتر داشت زدیم تمام شد و رفتیم روی سهمیه 500لیتری آزاد .
20 لیتر هم آزاد سوپر زدم لیتری 540تومان = 10800 تومان که باقیمت فعلی یارانه ای 150 تومانی میشه 72 لیتر بنزین :eek:
یادش بخیر روز اولی که ماشین رو تحویل گرفتیم 400 لیتر شارژ تو کارتش بود . استفاده ما هم از ماشین کم بود این شد که تا آبان 87 شارژ کارت سوختمون به 700 لیتر هم رسیده بود .:d
دیگه باید از روی این یارانه های نقدی که واریز میکنن برای بنزین پول برداریم .:d
شاد باشید .

MEHRAN
11-02-2010, 03:36 PM
باسلام اقامسعود دوست عزیز مطالب
بسیارجالبی رانوشته اید باتشکراز شما

ali-tondar90
11-02-2010, 03:58 PM
منم به نوبه خودم از آقا مسعود عزیز تشکر می کنم مطالب بسیار مفید و کامل بود و استفاده کردم
من که آچار رو ندارم در اولین فرصت می گیرم .
راستی دوستان کسی قیمت نوع اصلی صافی ها رو داره ؟

سید محمد زراره
11-02-2010, 04:55 PM
منم به نوبه خودم از آقا مسعود عزیز تشکر می کنم مطالب بسیار مفید و کامل بود و استفاده کردم
من که آچار رو ندارم در اولین فرصت می گیرم .
راستی دوستان کسی قیمت نوع اصلی صافی ها رو داره ؟

صافی با مارک بوش اصلی 4500 و مارک رنو اصلی 9500

Renault Logan
11-02-2010, 09:32 PM
صافی با مارک بوش اصلی 4500 و مارک رنو اصلی 9500

البته محمد جان اگه اشتباه نکنم جفت فیل تر ها با هم یکی هستند و فقط جعبشون با هم فرق داره .
راستی شما اطلاع داری که داخل این فیل تر ها آهن ربا داره یا نه ؟
ممنون .

امیر مسعود
11-02-2010, 10:42 PM
دوستان عزیز امیدوارم استفاده کرده باشند خیلی خوشحالم که تونستم به بعضی دوستان کمک کنم

zanjani
12-23-2010, 08:29 AM
سلام
دوستان
این هم از عکس ***** زیر ماشین کنار باک که بافشار دادن دکمه های سبز و کشیدن شیلنگ و باز کردن پیچ روی اون می تونید عوضش کنید و لی خوب حتما به چال سرویس احتیاج داره و یه مقدار حواس جمع چون بنزین و لجن توی ***** میریزه رو سرو صورت آدم
موفق باشید
http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/DSC0035011012213449.JPG
http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/s_DSC0035011012213449.JPG

Renault Logan
12-23-2010, 03:34 PM
سلام
دوستان
این هم از عکس ***** زیر ماشین کنار باک که بافشار دادن دکمه های سبز و کشیدن شیلنگ و باز کردن پیچ روی اون می تونید عوضش کنید و لی خوب حتما به چال سرویس احتیاج داره و یه مقدار حواس جمع چون بنزین و لجن توی ***** میریزه رو سرو صورت آدم
موفق باشید
http://www.acopart.org/upload/aco-736/dsc0035011012213449.jpg

http://www.acopart.org/upload/aco-736/s_dsc0035011012213449.jpg

سلام وعرض ادب خدمت جناب تعمیمی بزرگوار
ضمن تشکر از عکس ارسالی شما
نکته بسیار جالبی نظرمو جلب کرد .
در تندر های مدل 88 و قبل از اون ، از پیچ و مهره و بست برای نگهداری فیل تر بنزین استفاده نشده و از یک بست پلاستیکی آبی رنگ موج دار که دو طرف بست بر روی باک بنزین پرس شده هست برای نگهداری فیل تر بنزین استفاده شده که بعد از حدودا 2 الی 3 سال بخاطر خشک شدن پلاستیک و جنس آن ، در هنگام تعویض فیل تر از وسط میشکنه و فیل تر حدودا 2 الی 3 سانت آویزون میمونه و بواسطه شلنگهای ورود و خروج بنزین نگهداشه میشه .
الان همین ماه پیش هنگام تعویض فیل تر بنزین ، این بست بعد از 2 سال و نیم شکست ، تو فکر یک راهی برای نگه داشتن فیل تر هستم که آویزون نمونه و در دست انداز ها بازی نداشته باشه تا املاح و رسوبات بنزین که توسط صافی فیل تر شده دوباره در اثر تکان خوردن معلق بشه و وارد مسیر بنزین و انژکتور بشه . به نظر شما میشه از این بست و پیچ و مهره یا مشابه این برای نگهداری فیل تر بنزین استفاده کرد ؟ اصلا قابل نصب هست ؟
با تشکر .

logana
12-23-2010, 04:37 PM
در تندر های مدل 88 و قبل از اون ، از پیچ و مهره و بست برای نگهداری فیل تر بنزین استفاده نشده و از یک بست پلاستیکی آبی رنگ موج دار که دو طرف بست بر روی باک بنزین پرس شده هست برای نگهداری فیل تر بنزین استفاده شده که بعد از حدودا 2 الی 3 سال بخاطر خشک شدن پلاستیک و جنس آن ، در هنگام تعویض فیل تر از وسط میشکنه و فیل تر حدودا 2 الی 3 سانت آویزون میمونه و بواسطه شلنگهای ورود و خروج بنزین نگهداشه میشه .
الان همین ماه پیش هنگام تعویض فیل تر بنزین ، این بست بعد از 2 سال و نیم شکست ، تو فکر یک راهی برای نگه داشتن فیل تر هستم که آویزون نمونه و در دست انداز ها بازی نداشته باشه تا املاح و رسوبات بنزین که توسط صافی فیل تر شده دوباره در اثر تکان خوردن معلق بشه و وارد مسیر بنزین و انژکتور بشه . به نظر شما میشه از این بست و پیچ و مهره یا مشابه این برای نگهداری فیل تر بنزین استفاده کرد ؟ اصلا قابل نصب هست ؟
با تشکر .
شما میتونید با استفاده از تیوپ موتور(یا یک تیکه کش یا جیر ) برای بستن استفاده کنید در جای خودش محکم ببندید

logana
12-23-2010, 04:40 PM
دوستان عزیز تندر چند تا ***** بنزین داره یک ***** که زیر ماشین قرار داره آیا ***** دیگری در پمپ بنزین که زیر صندلی عقب قرار داره وجود داره یا اینکه من اشتباه متوجه شدم

farshid
12-23-2010, 06:01 PM
دوستان عزیز تندر چند تا ***** بنزین داره یک ***** که زیر ماشین قرار داره آیا ***** دیگری در پمپ بنزین که زیر صندلی عقب قرار داره وجود داره یا اینکه من اشتباه متوجه شدم

اشتباه متوجه شدید همون یکی را داره و من خودم شخصا تا حالا خودرویی ندیدم که به شکل کارخانه ای دو تا داشته باشه

MAHDI-TONDAR
12-24-2010, 12:01 AM
سلام دوست عزیز
تازه به این فروم تشریف آوردید وشاید هنوز با قوانین اینجا کاملاً آشنایی نداشته باشید ، لطفاً از زدن دو پست پشت سرهم و متوالی خودداری فرمایید. .با تشکر از شما
در خصوص سئوال شما :
عنوان این تاپیک جواب سئوال شما را میده یعنی تندر یک صافی بنزین داره که زیر ماشین هست ( عکسی که آقای تعمیمی قرار داد) و یکی هم پمپ بنزین که زیر نشمین صندلی عقب قرار دارد ( پست شماره 1 همین تاپیک آقا مسعود عکس و چگونگی تعویض اون را مفصلاً توضیح داده است)

تندر LP
12-24-2010, 12:28 AM
خدمت دوست عزیزمون logana عرض کنم ، قطعی که بخواهیم اسمش رو فی لتر بنامیم و در سرویس های دوره ای باید تعویض بشه در تندر یکی است ، ولی اون مطلب مدنظر شما یک فیل تر ثانویه کوچک توری است که در داخل پمپ برقی بنزین قرار داده شده . این رو من خودم موقع تعویض قطعه معیوب پمپ بنزین ماشینم دیدم. آخه چشمتون روز بد نبیده ، 4 روز پیش توی خیابون پمپ بنزین سوخت و ماشین روشن نشد!!!
کارکرد ماشینم 50000 و مدل بهمن 87
تعمییرکار میگفت اشکال از بنزین بی کیفیت ایرانه ، میگفت کارمون شده همین. حتی موقع تعمییر هم 2 تا از انگشتی دستکش اش هم در اثر تماس با همین بنزین سوراخ شد!!!

zanjani
12-25-2010, 09:44 AM
با تشکر .

با سلام خدمت جناب سوهانیان عزیز
متاسفانه من به محل بست بالایی ورقه فلزی که زیرش لاستیکیه زیاد دقت نکردم ولی مسلما باید از یک جنسی استفاده کنید که خدای نکرده به باک آسیبی نرسه این بستی که می بینید زیرش لاستیک خودش ورق آهنی و روش هم یه چیزی مثل طلق بود .
به نظر من به نمایندگی سر بزنید حتما برای این موضوع چاره ای دارن شاید هم همین قطعه اصلش رو داشته باشند
موفق باشید

MATIN
03-28-2011, 01:34 PM
با سلام خدمت دوستان
در مسافرت نوروزي که با ماشين بودم در اتوبان تهران-قم ماشين يکدفعه خاموش شد و ديگه هرچي استارت زدم روشن نشد.با خودرو بر به نزديکترين کمپ امداد خودرو رفتم و آنجا امداد خودرو سايپا تشخيس داد که پمپ بنزين سوخته است و کل مجموعه پمپ را به قيمت 140 هزار تومان عوض کرد.
مدل ماشين 87 و 14500 کار کرده و ايران خودروييه.هميشه هم بنزين سوپر استفاده ميکردم.
سوالي که داشتم اينه که آيا پمپ قبلي را ميشه تعمير کرد يا نه؟ يا اجزاي داخل مجموعه پمپ به درد ميخوره؟

MAHDI-TONDAR
03-28-2011, 01:56 PM
با سلام خدمت دوستان
در مسافرت نوروزي که با ماشين بودم در اتوبان تهران-قم ماشين يکدفعه خاموش شد و ديگه هرچي استارت زدم روشن نشد.با خودرو بر به نزديکترين کمپ امداد خودرو رفتم و آنجا امداد خودرو سايپا تشخيس داد که پمپ بنزين سوخته است و کل مجموعه پمپ را به قيمت 140 هزار تومان عوض کرد.
مدل ماشين 87 و 14500 کار کرده و ايران خودروييه.هميشه هم بنزين سوپر استفاده ميکردم.
سوالي که داشتم اينه که آيا پمپ قبلي را ميشه تعمير کرد يا نه؟ يا اجزاي داخل مجموعه پمپ به درد ميخوره؟
سلام آقا متین
خیلی عجیبه کارکرد 14500 پمپ بنزین ماشین سوخت .
آیا قبل از سوختن پمپ ، علائم و نشونی هم داشت؟ صدای پمپ زیاد شده بود یا عادی بود ؟
واما در خصوص سئوال شما:
خود پمپ رو فکر نکنم قابل تعمیر و درست کردن باشه ولی شما میتونستید برای اینکه خرج زیادی روی دستت نذازه فقط خود پمپ رو عوض میکردی و کل مجموعه رو تعویض نمیکردی ، اینجوری حدود 40 تومان برات هزینه بیشتر نداشت .
اون درپوش سیاه رنگ روی پمپ ( زیر صندلی عقب) نیاز به تعویض نداشت .
این مطلبی که خدمت شما عرض کردم و هزینه اون ،از سرمکانیک یکی از نمایندگی ها که چند هفته پیش که مشکلی برای پمپ بنزین ماشین بنده ایجاد شده بود و خوشبختانه با تعویض ف ی ل ت ر بنزین حل شد سئوال کردم .

zanjani
03-29-2011, 07:56 AM
با سلام خدمت دوستان

سلام آقا متین
متاسفانه این جور اتفاقها بجز هزینه اعصاب خوردی به همراه داره که تعطیلات رو تلخ میکنه
اما یه پیشنهاد برای دوستان دارم
خوشبختانه ماشین اقا متین کارکردش کم بوده و احتمال بریدن تسمه تایم وجود نداشته اما اگه به کارکردهای بالاتر رسیدید و ماشین خاموش شد سعی نکنید اول استارت بزنید بلکه دنبال علت بگردید موقع بریدن تسمه تایم هم ماشین استارت میخوره و روشن نمیشه اگه خدای نکرده تسمه ببره و استارت بزنید باعث صدمه زدن به سوپاپها و سر سیلندر میشه و خرج زیادی رو دستتون میگذاره
موفق باشید

MAHDI-TONDAR
03-29-2011, 01:15 PM
سلام آقا متین
متاسفانه این جور اتفاقها بجز هزینه اعصاب خوردی به همراه داره که تعطیلات رو تلخ میکنه
اما یه پیشنهاد برای دوستان دارم
خوشبختانه ماشین اقا متین کارکردش کم بوده و احتمال بریدن تسمه تایم وجود نداشته اما اگه به کارکردهای بالاتر رسیدید و ماشین خاموش شد سعی نکنید اول استارت بزنید بلکه دنبال علت بگردید موقع بریدن تسمه تایم هم ماشین استارت میخوره و روشن نمیشه اگه خدای نکرده تسمه ببره و استارت بزنید باعث صدمه زدن به سوپاپها و سر سیلندر میشه و خرج زیادی رو دستتون میگذاره
موفق باشید
سلام آقا جعفر
ممنون وسپاس از شما بایت این تذکر و یادآوری بجا و تا حدود زیادی مهم
دوستان عذر بنده رو بپذیرید بخاطر اینکه شاید این سئوالم ربطی به این تاپیک نداشته باشه ولی چون بحث تسمه تایم رو آقا جعفر بیان کرد این سئوال بذهنم رسیده و همین جا مطرح میکنم .
همانطور که شما هم اشاره داشتید در این مورد در صورت کارکرد کیلومتر بالا احتمال پاره شده تسمه تایم وجود داره و درصورت نااگاهی واستارت زدن دوباره بعداز خاموش شدن خرج و هزینه سنگینی رو دربر خواهد داشت .
حالا سئوال من از دوستان اینه :
دوستانی که در زمینه فنی و موتوری آشنایی واطلاعات دارند بفرمایند با توجه به حساسیت این مطلب چطور میشه اطمینان حاصل کرد و یا حدس زد که احنمال پاره شدن تسمه تایم وجودداره ؟ چون نمیشه بصرفه خاموش شدن ماشین احتمال پارگی تسمه تایم رو داد شاید یه مورد جزئی باشه .خواستم بدونم این پاره شدن تسمه تایم که ممکنه برای هر ماشینی اتفاق بیوفته علائم و نشونه ای داره که بفهمیم تسمه تایم پاره شده ؟
با تشکر

امیر مسعود
03-31-2011, 11:59 PM
[QUOTE=MAHDI-TONDAR;39960]سلام آقا متین
آیا قبل از سوختن پمپ ، علائم و نشونی هم داشت؟ صدای پمپ زیاد شده بود یا عادی بود ؟
واما در خصوص سئوال شما:
خود پمپ رو فکر نکنم قابل تعمیر و درست کردن باشه ولی شما میتونستید برای اینکه خرج زیادی روی دستت نذازه فقط خود پمپ رو عوض میکردی و کل مجموعه رو تعویض نمیکردی ، اینجوری حدود 40 تومان برات هزینه بیشتر نداشت .
این مطلبی که خدمت شما عرض کردم و هزینه اون ،از سرمکانیک یکی از نمایندگی ها که چند هفته پیش که مشکلی برای پمپ بنزین ماشین بنده ایجاد شده بود و خوشبختانه با تعویض ف ی ل ت ر بنزین حل شد سئوال کردم .[/QUO

جای تعجب داره با این کار کرد کم من میتونم بگم علت فقط میتونه استفاده شما از بنزین سوپر بوده باشه چون بنزینهای سوپر جدید کیفیت خوبی ندارند و این مسئله رو بارها دوستان اشاره کردند امیدوارم دیگه شاهد چنین مسائلی نباشیم در ضمن استفاده از مکمل های بنزین وورث رو به دوستان توصیه میکنم همچنین اکتان بوستر وورث که میتونه خیلی کمک کنه به بوجود نیامدن این مشکل موفق باشین

امیری
04-01-2011, 12:32 AM
با سلام ایا باید همراه با ***** بنزین پمپ بنزین هم تعویض واز ضروریات می باشد ویا نه فقط در مواردی که پمپ از کار افتاده وخراب می گرد باید تعویض گردد .ممنون

MAHDI-TONDAR
04-01-2011, 12:52 AM
[QUOTE=MAHDI-TONDAR;39960]سلام آقا متین
واما در خصوص سئوال شما:
این مطلبی که خدمت شما عرض کردم و هزینه اون ،از سرمکانیک یکی از نمایندگی ها که چند هفته پیش که مشکلی برای پمپ بنزین ماشین بنده ایجاد شده بود و خوشبختانه با تعویض ف ی ل ت ر بنزین حل شد سئوال کردم .[/QUO

جای تعجب داره با این کار کرد کم من میتونم بگم علت فقط میتونه استفاده شما از بنزین سوپر بوده باشه چون بنزینهای سوپر جدید کیفیت خوبی ندارند و این مسئله رو بارها دوستان اشاره کردند امیدوارم دیگه شاهد چنین مسائلی نباشیم در ضمن استفاده از مکمل های بنزین وورث رو به دوستان توصیه میکنم همچنین اکتان بوستر وورث که میتونه خیلی کمک کنه به بوجود نیامدن این مشکل موفق باشین

سلام آقا مسعود
در تکمیل فرمایشات شما خواستم اشاره کنم علاوه بر فشار و سوختن پمپ بنزین بر اثر استفاده از بنزین های بی کیفیت ، استفاده از صافی بنزین نامرغوب و بدلی فشار زیادی روی پمپ بنزین میاره وباعث کاهش عمر آن و نهایتأ سوخت پمپ منجر خواهد شد.
تجربه ای که بعینه بنده برروی ماشینم داشتم که خوشبختانه با تعویض بموقع صافی بنزین خطر سوختن پمپ بنزین از کنار ما گذشت.

Renault Logan
04-01-2011, 03:11 AM
با سلام ایا باید همراه با ***** بنزین پمپ بنزین هم تعویض واز ضروریات می باشد ویا نه فقط در مواردی که پمپ از کار افتاده وخراب می گرد باید تعویض گردد .ممنون

سلام جناب اميري
خير نيازي به تعويض فيل تر درون مجموعه پمپ بنزين نيست
همان تعويض صافي بنزين كفايت ميكنه .
موفق باشيد .

MATIN
04-02-2011, 01:01 AM
با سلام خدمت دوستان
چند تا عکس از مجموعه پمپ بنزین سوخته جهت استفاده قرار میدهم.
مجموعه پمپ شامل شناور و خود پمپ و ***** توری مانند در ته پمپ و قاب پلاستیکی دربرگیرنده مجموعه میباشد.

http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/s_DSC0005111425143.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/DSC0005111425143.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/s_DSC000521142530.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/DSC000521142530.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/s_DSC0005311425415.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/DSC0005311425415.jpg)

Renault Logan
10-04-2011, 12:51 PM
معذرت مي خوام كه اين پست رو فروارد كردم ، اين سوال هم براي من پيش امده چون من هم 3 ماه پيش با سوختن پمپ مواجه شدم و اگر تسمه تايم بود خدا مي دونه الان چي ميشد
لطفا دوستاني كه تحقيقاتي در اين مورد دارن اعلام كنند
ممنون

سلام جناب عدناني
سوختن پمپ بنزين ماشين شما مربوط به اين تاپيك ميشود و اگر سوالي داريد ميتونيد مطرح بفرماييد ولي مسئله تتسمه تايم كه عنوان كرديد ارتباطي به اين تاپيك ندارد .
لطفا پستتون رو حذف كنيد و نقل قول از پست جناب باقريان رو در تاپيك مربوط به تسمه تايم قرار بديد و اونجا سوالتون رو مطرح بفرماييد .
با تشكر .

عدنانی
10-04-2011, 01:27 PM
سلام جناب عدناني
سوختن پمپ بنزين ماشين شما مربوط به اين تاپيك ميشود و اگر سوالي داريد ميتونيد مطرح بفرماييد ولي مسئله تتسمه تايم كه عنوان كرديد ارتباطي به اين تاپيك ندارد .
لطفا پستتون رو حذف كنيد و نقل قول از پست جناب باقريان رو در تاپيك مربوط به تسمه تايم قرار بديد و اونجا سوالتون رو مطرح بفرماييد .
با تشكر .
چشم حتما
چون سوال اقاي باقريان اينجا مطرح شده بود بنده هم همين سوال ايشون رو نقل قول كردم

renaulte2
10-04-2011, 01:37 PM
چند تا عکس از مجموعه پمپ بنزین سوخته جهت استفاده قرار میدهم.
مجموعه پمپ شامل شناور و خود پمپ و ***** توری مانند در ته پمپ و قاب پلاستیکی دربرگیرنده مجموعه میباشد.

http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/s_DSC0005111425143.jpg

(http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/DSC0005111425143.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/s_DSC000521142530.jpg

(http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/DSC000521142530.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/s_DSC0005311425415.jpg

(http://www.acopart.org/upload/ACO-1118/DSC0005311425415.jpg)
با سلام
یک سوال اینکه این پمپ بنزین ساخت کجاست؟
با تشکر

Renault Logan
11-25-2011, 01:39 AM
سلام دوستان میخوام بدونم از موقعی که چراغ بنزین روشن میشه تو شهر معمولا چند کیلومتر میره؟

ضمن عرض سلام خدمت شما دوست عزيز و تشكر از جناب باقريان گرامي بابت پاسخشون به شما
بنده در تكميل فرمايشات ايشون خواستم عرض كنم كه ، سعي كنيد هيچوقت نگذاريد چراغ بنزين روشن بشه .
پمپ بنزين لوگان ، درست در داخل بنزين غوطه ور هست و با بنزين خنك ميشه ، وقتي چراغ بنزين روشن ميشه ، يعني پمپ كاملا از داخل بنزين بيرون اومده و اين باعث زود داغ كردن پمپ و نيم سوز شدن آن بخاطر حساس بودنش ميشه ، از طرف ديگه در اين حالت ، كليه رسوبات و آشغالهاي انتهاي باك ، مكيده ميشه داخل پمپ بنزين و سريعا فيلتر بنزين رو اشباع ميكنه و وقتي فيلتر بنزين اشباع بشه ، كثيفي و آشغال رو از خودش عبور ميده و اين كثيفي ها و رسوبات ، مستقيم وارد ريل سوخت رساني و باعث گرفتگي سوزن انژكتور ها ميشه و يك هزينه انژكتور شويي روي دستتون ميگذاره .
پس با برنامه ريزي دقيق و پيشگيرانه ، كاري كنيد كه هميشه ، تعداد خانه هاي آمپر بنزين به 2 خط رسيد ، سوخت گيري كنيد و نگذاريد بيشتر از 2 خط خالي بشه و به روشن شدن چراغ برسه .
موفق باشيد .

Pooya Dacia
12-24-2011, 10:09 PM
سلام
در مورد پمپ بنزین فابریک لوگان کسی اطلاع داره حدودا چقدر کار میکنه؟

MAHDI-TONDAR
12-24-2011, 11:45 PM
سلام
در مورد پمپ بنزین فابریک لوگان کسی اطلاع داره حدودا چقدر کار میکنه؟

سلام دوست عزيز
آخرين قيمتي كه بنده دارم كيت كامل پمپ بنزين تندر حدود 70 هزار تومان بوده است .
قيمت جديدش رو ندارم متاسفانه

Pooya Dacia
12-25-2011, 11:21 AM
سلام
ممنون ولی سوال من در مورد کارکردش بود که حدودا چقدر کار میکنه؟
گفتم شاید کسی تجربه سوختنش رو داره. چون اگه یه وقت بسوزه یه مقدار مشکل ایجاد میکنه.

Renault Logan
12-25-2011, 01:21 PM
سلام
ممنون ولی سوال من در مورد کارکردش بود که حدودا چقدر کار میکنه؟
گفتم شاید کسی تجربه سوختنش رو داره. چون اگه یه وقت بسوزه یه مقدار مشکل ایجاد میکنه.

سلام آقا پويا
سوختن پمپ بنزين در لوگان شايع نيست ولي چند موردي رو در اين 2 سال مشاهده كردم .
علت اصلي سوختن پمپ بنزين لوگان ، خالي كردن باك بنزين تا حدي هست كه چراغ بنزين روشن بشه و بعد سوخت گيري انجام بشه .
ساختار پمپ بنزين در داخل باك طوري طراحي شده كه ، پمپ در داخل بنزين غوطه ور هست و با بنزين خنك ميشه . حالا وقتي شما باك رو خالي كنيد تا حد روشن شدن چراغ بنزين ، پمپ ديگه داخل بنزين نيست ، زود داغ ميكنه و باعث نيم سوز شدنش در كوتاه مدت و سوختنش در دراز مدت ميشه .

يكي ديگر از علت هاي نيم سوز شدن پمپ بنزين ، عوض كردن فيلتر بنزين در كاركرد هاي زياد هست . فيلتر بنزين با توجه به بنزين كثيفي كه داريم ، بايد حداكثر هر 10 هزار كيلومتر تعويض بشه .

موفق باشيد .

Tabriz
01-06-2012, 11:53 PM
سلام دوستان
ازپمپ بنرین تندر من حدود دوماهی است صدای وز وزی میده که بعضی مواقع کم یا زیاد میشه ایا احتما این هست که جلوی فیلتر پمپ داخل باک آشغال گرفته باشه !!!! وقتی که شیشه ها رومی بندم یا باز میکنم این صدا تغییر میکنه لطفا راهنمائی کنید

Renault Logan
01-07-2012, 12:21 AM
سلام دوستان
ازپمپ بنرین تندر من حدود دوماهی است صدای وز وزی میده که بعضی مواقع کم یا زیاد میشه ایا احتما این هست که جلوی فیلتر پمپ داخل باک آشغال گرفته باشه !!!! وقتی که شیشه ها رومی بندم یا باز میکنم این صدا تغییر میکنه لطفا راهنمائی کنید

سلام دوست عزيز
شما اگر تا بحال فيلتر بنزين رو تعويض نكرديد ، حتما در ابتدا فيلتر بنزين رو تعويض كنيد .
فيلتر بنزين با توجه به كيفيت بد بنزين كشور بايد نهايتا هر 10 هزار تا عوض بشه ، ترجيحا حتي زودتر .
نوع فيلتر مورد استفاده هم خيلي موءثر هست . فيلتر هاي متفرقه و غير استاندارد باعث فشار وارد كردن به پمپ و به صدا افتادن پمپ ميشه .حتما از فيلتر فابريك بوش ساخت اسپانيا با ليبل شركت استفاده كنيد .
فيلتر داخل خود باك احتمالش خيلي كم هست گرفته باشه چون زمان سرويسش هر 100 هزار كيلومتر هست .
شما ابتدا فيلتر بنزين رو تعويض كنيد و نوع بنزين مصرفيتون هم ترجيحا براي تست عوض كنيد ، اگر سوپر ميزديد ، معمولي بزنيد ، اگر معمولي ميزديد ، سوپر بزنيد ، ببينيد صدا از بين ميره يا خير ، احتمال زياد بايد از بين بره .
اگر از بين نرفت احتمال گرفتگي فيلتر داخل باك يا نيمسوز شدن پمپ بنزين هست . بايد در سفر هاي بيرون از شهر احتياط كنيد چون ممكنه هر لحظه از كار بيوفته پمپ.
اگر صدا قطع نشد حتما به نمايندگي مراجعه كنيد تا با دياگ فشار خروجي پمپ رو اندازه بگيرند و در صورت نياز مجموعه پمپ رو باز كنند و فيلتر داخل باك رو چكاپ كنند .

موفق باشيد .

aghamiri
06-04-2012, 10:38 PM
با سلام به همه دوستان
من حدود دوماه هست که ال 90 خریدم و به تازگی عضو این سایت شدم و از مطالبی که ارائه میشه خیلی استفاده کردم
واقعا باید بگم دستتون درد نکنه
هم از ماشینم راضی ام و بیشتر از اون باید بگم از این سایت راضی ام که با اطلاعاتی که ارائه میده استفاده از خودرو جذاب تر و لذت رانندگی بیشتر میشه
و از همه دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار دیگران قرار میدن باید واقعا تشکر کرد
فقط میتونم بگم واقعا از همتون متشکرم

Kharazi
06-10-2012, 08:53 AM
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
امیدوارم حال همگی روبراه باشه. یکی دو روزی هست صدای پمپ بنزین زیر صندلی عقب سالی عوض شده و صدای زوزه ش به گوش میرسه، مثل خیلی از دوستان بنده هم روی ماشینم خیلی حساس هستم و تعویض فیلترها رو زودتر از موعد انجام میدم و توی این یکسال و نیم گذشته فقط دوبار پیش اومده که چراغ بنزین روشن بشه و پمپ از حالت شناوری تو بنزین باک خارج بشه. چیز دیگه ای هم که به ذهنم میرسه این هست که بنزین این سری سالی رو از یه جایگاه سوخت جدید زدم که تا قبل از اون ازش سوختگیری نکرده بودم و موضوع آخر اینکه چندروز پیش شهرم اهواز خیلی خیلی گرم شده بود و توی کولرگیری متوجه شدم که فشار بیشتری داره به ماشین میاد و همزمان با اون برای اولین بار توی این یکسال و نیم خرید سالی و با کارکرد 11000 کیلومتری ش، بوی بنزین رو توی اتاق استشمام!!! کردم.
حالا از اساتید فن سوالی که دارم اینه : بنظرتون احتمال نیم سوز شدن پمپ بنزین هست؟
این پمپ بنزین شامل گارانتی هم میشه؟
و در آخر قیمت خریدش رو کسی از دوستان جدیداً از جایی سراغ داره؟
متشکرم

MAHDI-TONDAR
06-10-2012, 09:32 AM
امیدوارم حال همگی روبراه باشه. یکی دو روزی هست صدای پمپ بنزین زیر صندلی عقب سالی عوض شده و صدای زوزه ش به گوش میرسه، مثل خیلی از دوستان بنده هم روی ماشینم خیلی حساس هستم و تعویض فیلترها رو زودتر از موعد انجام میدم و توی این یکسال و نیم گذشته فقط دوبار پیش اومده که چراغ بنزین روشن بشه و پمپ از حالت شناوری تو بنزین باک خارج بشه. چیز دیگه ای هم که به ذهنم میرسه این هست که بنزین این سری سالی رو از یه جایگاه سوخت جدید زدم که تا قبل از اون ازش سوختگیری نکرده بودم و موضوع آخر اینکه چندروز پیش شهرم اهواز خیلی خیلی گرم شده بود و توی کولرگیری متوجه شدم که فشار بیشتری داره به ماشین میاد و همزمان با اون برای اولین بار توی این یکسال و نیم خرید سالی و با کارکرد 11000 کیلومتری ش، بوی بنزین رو توی اتاق استشمام!!! کردم.
حالا از اساتید فن سوالی که دارم اینه : بنظرتون احتمال نیم سوز شدن پمپ بنزین هست؟
متشکرم

سلام آقای خرازی گرامی
دو عامل مهم و اساسی هست که باعث زیاد شدن صدای پمپ بنزین و نهایتاً نیم سوز شدن ویا سوختن پمپ خواهد شد .( سوای خالی شدن باک و روشن شدن چراغ بنزین که باعث این مسئله نیز میشه)

1- کیفیت ونوع بنزین
2- کیفیت فیلتر بنزین

دقیقاً همین موضوع برای بنده نیز اتفاق افتاده بود .
شما اولین کاری که میکنید فیلتر بنزین رو عوض کنید .
حتماً مارک اصلی بوش استفاده کنید .
در خصوص بنزین هم سعی کنید جایگاه سوخت گیری تون رو عوض کنید و حتماً بعداز تعویض فیلتر بنزین 2 باک بنزین سوپر بزنید .
مطمئن باشید با حساسیت و توجه خاصی که شما نسبت به ماشین تون دارید پمپ سالمه و به این زودی و در این کیلومتر پائین کار به سوختن و تعویض پمپ نمی کشه .
قیمت پمپ هم حدود یکسال قبل که اطلاع دارم حدود 70 هزار تومان بود الان دیگه قاعداً باید بیشتر باشه .

Kharazi
06-10-2012, 09:46 AM
سلام آقای خرازی گرامی
دو عامل مهم و اساسی هست که باعث زیاد شدن صدای پمپ بنزین و نهایتاً نیم سوز شدن ویا سوختن پمپ خواهد شد .( سوای خالی شدن باک و روشن شدن چراغ بنزین که باعث این مسئله نیز میشه)

1- کیفیت ونوع بنزین
2- کیفیت فیلتر بنزین

دقیقاً همین موضوع برای بنده نیز اتفاق افتاده بود .
شما اولین کاری که میکنید فیلتر بنزین رو عوض کنید .
حتماً مارک اصلی بوش استفاده کنید .
در خصوص بنزین هم سعی کنید جایگاه سوخت گیری تون رو عوض کنید و حتماً بعداز تعویض فیلتر بنزین 2 باک بنزین سوپر بزنید .
مطمئن باشید با حساسیت و توجه خاصی که شما نسبت به ماشین تون دارید پمپ سالمه و به این زودی و در این کیلومتر پائین کار به سوختن و تعویض پمپ نمی کشه .
قیمت پمپ هم حدود یکسال قبل که اطلاع دارم حدود 70 هزار تومان بود الان دیگه قاعداً باید بیشتر باشه .

جناب باقریان عزیز متشکرم بابت راهنمایی تون
آدم حساس حتماً از زیر سنگ هم که شده از مارک اصلی استفاده میکنه که همین کار رو هم کردم. :d فیلتر رو هم تا حالا توی این 11000 کیلومتر 2 بار عوض کردم.
بله قیمت رو هم همونطور که شما فرمایش کردین و دوستان دیگه هم تو پست های قبلی اشاره کرده بودن هفتاد تومن مربوط به خیلی وقت پیش و قبل از گرونی ها میشه. خدا بزرگه ببینم چی پیش میاد.

MAHDI-TONDAR
06-10-2012, 09:53 AM
جناب باقریان عزیز متشکرم بابت راهنمایی تون
آدم حساس حتماً از زیر سنگ هم که شده از مارک اصلی استفاده میکنه که همین کار رو هم کردم. :d فیلتر رو هم تا حالا توی این 11000 کیلومتر 2 بار عوض کردم.
بله قیمت رو هم همونطور که شما فرمایش کردین و دوستان دیگه هم تو پست های قبلی اشاره کرده بودن هفتاد تومن مربوط به خیلی وقت پیش و قبل از گرونی ها میشه. خدا بزرگه ببینم چی پیش میاد.

خواهش میکنم جناب خرازی بزرگوار
به حساسیت و ماشین داری تون که کاملاً واقفیم
پس اگه جدیداً فیلتر رو عوض کردید و مطمئن هستی که مارک اصلی ( بدلی و تقلبی نیست ) برید بنزین سوپر بزنید حتماً مشکل حل خواهد شد .
(خدا بزرگه ولی کٍشتی ما کوچیکه:rolleyes::d)

Renault Logan
06-10-2012, 09:11 PM
متشکرم

عرض سلام و ادب خدمت آقا مهدی گرامی

به نظر بنده که سالی هیچ مشکلی نداره و تمامی علائمی که اشاره کردید کاملا طبیعی و بخاطر کیفیت پایین بنزینی بوده که سوخت گیری شده
احتمال نیم سوز شدن پمپ بنزین کاملا صفر هست .
یکی از علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین ، افت کاملا محسوس شتاب موتور هست .

در مورد اون بوی بنزین هم که اشاره کردید ، همانطور که قبلا خدمت هم استانی شما ، کاربر گرامی Mehdi-Logan که همین مشکل رو داشتند ، عرض کردم ، بخاطر گرمای بیش از حد هوا ، کنیسر بنزین دائما میاد تو مدار تا بخارات تولید شده در باک خودرو را جذب و تجزیه کند .
نتیجه این عملیات ، خروج قطرات میعانی هست که کاملا بوی بنزین میدن ولی بنزین نیستن و از خروجی کنیستر که در زیر کپسول خشک کن کولر و پشت چراغ جلوی سمت شاگرد هست ، خارج میشه .
این بو از طریق منافذ وارد اتاق میشه و شما آنرا احساس میکنید . حال اگر در این حالت دریچه هوای ورودی از بیرون به اتاق ، باز باشه این بو بیشتر و اگر دریچه بسته باشه این بو کمتر احساس میشه .

موفق باشید .

Kharazi
06-10-2012, 10:59 PM
عرض سلام و ادب خدمت آقا مهدی گرامی

به نظر بنده که سالی هیچ مشکلی نداره و تمامی علائمی که اشاره کردید کاملا طبیعی و بخاطر کیفیت پایین بنزینی بوده که سوخت گیری شده
احتمال نیم سوز شدن پمپ بنزین کاملا صفر هست .
یکی از علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین ، افت کاملا محسوس شتاب موتور هست .

در مورد اون بوی بنزین هم که اشاره کردید ، همانطور که قبلا خدمت هم استانی شما ، کاربر گرامی Mehdi-Logan که همین مشکل رو داشتند ، عرض کردم ، بخاطر گرمای بیش از حد هوا ، کنیسر بنزین دائما میاد تو مدار تا بخارات تولید شدخ در باک خودرو را جذب و تجزیه کند .
نتیجه این عملیات خروجی قطرات میعانی هست که کاملا بوی بنزین میدن ولی بنزین نیستن و از خروجی کنیستر که در زیر کپس.ل خشک کن کولر و پشت چراغ جلوی سمت شاگرد هست ، خارج میشه .
این بو از طریق منافذ وارد اتاق میشه و شما آنرا احساس میکنید . حال اگر در این حالت دریچه هوای ورودی از بیرون به اتاق ، باز باشه این بو بیشتر و اگر دریچه بسته باشه این بو کمتر احساس میشه .

موفق باشید .

دوست و استاد عزیزم علیرضای عزیز
مثل همیشه متشکرم از شما. آقا از خدا که پنهون نیس از شما چه پنهون خودم هم بعلت کم شدن شتاب سالی روی این موضوع بیشتر حساس شدم. حالا نمی دونم این احساس کم شدن شتاب یه جور تلقینه یا اینکه واقعا اتفاق افتاده. علی ایحال فعلاً تا تموم شدن این باک صبر می کنم اگه مشکل رفع شد که بهتر اگر هم نشد مطابق گفته جنابعالی در پست های قبلی میرم با دیاگ فشار خروجی پمپ رو واسم چک کنن که خدایی نکرده سالی هم از دستم شاکی نشه.
متشکرم مجدداً از شما و جناب باقری عزیز.

shahram
06-11-2012, 01:03 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

مطلبی که بنده هم میخوام عرض کنم در مورد خاطره تلخ سوختن پمپ بنزین درسفر یک هفته گذشته بنده با خانواده به شمال بود که دقیقاً وسط جاده درفاصله 40کیلومتری شهر زنجان ودرساعت دوبعداظهرروز جمعه ماشین خواموش شدودیگه روشن نشد. البته مقصر خودم هم بودم که ماشینم برا سرویس به تعمیرگاه نبردم ولی یکی دو هفته قبل از سفر آمپربنزین اشتباه کار میکرد وبعد خودبه خود دوباره درست میشد ومن زیاد به این موضوع اهمیت ندادم یعنی موقعی که مثلاً 30لیتر بنزین تو ماشین بود وسویچو باز میکردی آمپربنزین چراغ مربوط به خالی بودنش روشن میشد ولی بعد از دو سه بار خاموش وروشن کردن ماشین دوباره آمپر میزان صحیح را نشون میداد واتفاقاً همون موقع این مورد توتاپیک پرسش وپاسخ مطرح کردم و احتمالاً این حالت با بقیه دوستان پیش نیومده بود که پاسخ درستی در این خصوص که مربوط به پمپ بنزین باشه دریافت نکردم وخودم هم زیاد به این موضوع اهمیت ندادم خلاصه بعد ازکلی تلف شدن وقت وبکسل ماشین به تعمیرگاه نزدیک 80 هزارتومان هزینه تعویض موتور پمپ بنزین کردم. وخواستم که دوستان هم مواظب این نشانه هم باشند ضمناً ماشین بنده مدل اسفند 89 می باشدو حدود 14000کیلومتر کارکرده وتااون موقع هم همیشه ماشین بنزین داشته ویک بار هم نشده که ازدو خانه آمپرش پائین بیاد.

MAHDI-TONDAR
06-11-2012, 01:19 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

مطلبی که بنده هم میخوام عرض کنم در مورد خاطره تلخ سوختن پمپ بنزین درسفر یک هفته گذشته بنده با خانواده به شمال بود که دقیقاً وسط جاده درفاصله 40کیلومتری شهر زنجان ودرساعت دوبعداظهرروز جمعه ماشین خواموش شدودیگه روشن نشد. البته مقصر خودم هم بودم که ماشینم برا سرویس به تعمیرگاه نبردم ولی یکی دو هفته قبل از سفر آمپربنزین اشتباه کار میکرد وبعد خودبه خود دوباره درست میشد ومن زیاد به این موضوع اهمیت ندادم یعنی موقعی که مثلاً 30لیتر بنزین تو ماشین بود وسویچو باز میکردی آمپربنزین چراغ مربوط به خالی بودنش روشن میشد ولی بعد از دو سه بار خاموش وروشن کردن ماشین دوباره آمپر میزان صحیح را نشون میداد واتفاقاً همون موقع این مورد توتاپیک پرسش وپاسخ مطرح کردم و احتمالاً این حالت با بقیه دوستان پیش نیومده بود که پاسخ درستی در این خصوص که مربوط به پمپ بنزین باشه دریافت نکردم وخودم هم زیاد به این موضوع اهمیت ندادم خلاصه بعد ازکلی تلف شدن وقت وبکسل ماشین به تعمیرگاه نزدیک 80 هزارتومان هزینه تعویض موتور پمپ بنزین کردم. وخواستم که دوستان هم مواظب این نشانه هم باشند ضمناً ماشین بنده مدل اسفند 89 می باشدو حدود 14000کیلومتر کارکرده وتااون موقع هم همیشه ماشین بنزین داشته ویک بار هم نشده که ازدو خانه آمپرش پائین بیاد.

سلام آقا شهرام
ممنون از شما که تجربه و اطلاعات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید
پمپ بنزین قطعه ای بسیار حساس و مهمه و اگه خدای ناکرده خراب بشه اونم تو مسافرت و بسوزه واقعاً دردسر ساز و مشکل آفرینه.
معمولاً فیلتر بنزین نامرغوب و بی کیفیت بلای جان پمپ هست و در این زمینه بایستی خیلی دقت و حساسیت بخرج داد
اینکه فیلتر بنزین بموقع تعویض واز مارک اصلی و با کیفیت استفاده بشه نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
ضمن اینکه با توجه به کیفیت بد بنزین تولیدی داخل کشور هرچند تا باک معمولی یه باک بنزین سوپر هم استفاده بشه بسیار تاثیر گذار ومفید خواهد بود .

میخواستم از شما دوست عزیز بپرسم آیا غیر از بهم خوردن آمپر بنزین علائم ونشونه های دیگه ای هم مشاهده کردید ؟بخصوص افزایش صدای پمپ بنزین .
ضمناً ، شما هر چند کیلومتر فیلتر بنزین ماشین تون رو عوض می کردید؟
( با توجه به کارکرد کم ماشین شما یعنی 14000 کیلومتر این مسئله کمی عجیب بنظر میرسه )
با سپاس از شما

MATIN
06-11-2012, 11:16 PM
با سلام خدمت دوستان

با سلام خدمت دوستان عزیز

با سلام
درکتان میکنم
مثل اینکه این کیلومتر 14000 نحسی سوختن پمپ بنزین داره !!!!
از من که هیچ علامت هشداری نداشت.

سالار
06-12-2012, 01:30 PM
با سلام
درکتان میکنم
مثل اینکه این کیلومتر 14000 نحسی سوختن پمپ بنزین داره !!!!
از من که هیچ علامت هشداری نداشت.

با سلام
آقا ترس انداختين به جونم:( ماشينم 14000 رو رد كرده
آقا راهي براي تست و اطمينان از درست كاركردن و سالم بودن پمپ بنزين هست ؟

دستان
06-13-2012, 11:56 PM
دوستان اگه کسی پاسخ پرسش جناب سالار رو میدونه لطف کنه پاسخ بده ما هم استفاده کنیم.یه پرسش هم دارم .اگه پمپ مشکل داشته باشه هنگام حرکت ماشین هم صداش میاد؟

Renault Logan
06-14-2012, 01:08 AM
با سلام
آقا ترس انداختين به جونم:( ماشينم 14000 رو رد كرده
آقا راهي براي تست و اطمينان از درست كاركردن و سالم بودن پمپ بنزين هست ؟

دوستان اگه کسی پاسخ پرسش جناب سالار رو میدونه لطف کنه پاسخ بده ما هم استفاده کنیم.یه پرسش هم دارم .اگه پمپ مشکل داشته باشه هنگام حرکت ماشین هم صداش میاد؟

با سلام و وقت بخیر خدمت شما دو دوست گرامی

مسئله نگران کننده ای نیست . وحی منزل نیست این کیلومتر 14000
همش شانس هست . بنده کسانی رو میشناسم که 150 هزار کیلومتر با تندر راه رفتن و هیچ مشکلی هم براشون پیش نیومده.
نگرانی که باعث بشه احتیاط بیشتری کنید و بهتر و درست تر از خودرو نگهداری کنید خوبه ولی نگرانی که بخواد باعث عذاب و مشغول شدن ذهن شما بشه بی مورد هست اگر همیشه این موارد رو رعایت میکنید :

1- تعویض فیلتر بنزین بین هر 8 تا 10 هزار کیلومتر . ترجیحا همون 8000 تا
2- استفاده از فیلتر اصلی و فابریک
3- سوخت گیری از جایگاه های دولتی
4- پر نکردن باک بنزین تا لب به لب
5- خالی نگذاشتن باک تا حدی که چراغ بنزین روشن بشه
6- استفاده از بنزین سوپر در اکثر مواقع
7- استفاده نکردن از این قرص ها و مکمل های تقلبی کاهش مصرف سوخت

اگرموارد فوق رعایت بشه جای هیچ نگرانی نیست .

از موارد نادر هست در لوگان که پمپ بنزین خود به خود بسوزه ، حتما یکی از موارد فوق به دفعات رعایت نشده که پمپ بنزین میسوزه .

اگر پمپ دچار مشکل بشه ممکن هست صداش زیاد بشه طوری که حتی در زمان روشن بودن موتور صدای زوزه پمپ شنیده میشه .
ممکنه با صدا خودشو نشون نده و فشار خروجی آن افت پیدا کنه که نتیجش میشه افت توان و شتاب موتور

در هر صورت بهترین و دقیق ترین راه حل عیب یابی و چکاپ ، دیاگ زدن هست .
با دیاگ میشه فشار خروجی پمپ بنزین رو دید ، اگر در رنج استاندارد باشه که خوب هیچ جای نگرانی نیست ولی اگر کمتر باشه یا پمپ نیم سوز شده یا فیلتر بنزین گرفتگی داره که پس از تعویض فیلتر بنزین باز باید فشارپمپ با دیاگ چک بشه تا مشخص بشه افت فشار برطرف شده یا نه.

موفق باشید .

aryamehr
06-14-2012, 09:15 AM
امكان شستشو و تنظيف فيلتر بنزين قبل از موعد تعويض وجود داره؟ يعني ميشه فيلترو باز كرد و بر خلاف مسير جريان با فشار تينر يا بنزين داخلشو شست و رسوباتو تخليه كرده و مجددا استفاده نمود؟

Renault Logan
06-14-2012, 11:32 AM
امكان شستشو و تنظيف فيلتر بنزين قبل از موعد تعويض وجود داره؟ يعني ميشه فيلترو باز كرد و بر خلاف مسير جريان با فشار تينر يا بنزين داخلشو شست و رسوباتو تخليه كرده و مجددا استفاده نمود؟

با سلام و وقت بخیر

فیلتر بنزین به هیچ وجه نباید تکان بخوره (در زمان تعویض فیلتر حتما دیدید وقتی فیلتر رو تکان میدید چه لرت و رسوب و گل و لایی ازش خارج میشه )
اگر تکان بخوره و املاح و رسوباتی رو که به خودش گرفته آزاد بشه دیگه قابل استفاده نیست چون به محض استفاده مجدد در مسیر ، تمامی لرت و گل و لای رو به راحتی رد میکنه میفرسته سمت سوزن های انژکتور و دیگه خودتون تصور کنید که چه اتفاقی میوفته .

فیلتر بنزین 10 هزار تومانی فابریک که میخواد هر 10 هزار کیلومتر تعویض بشه اصلا ارزش این کارا و دستکاری ها و ریسک ها رو نداره .

موفق باشید .

MAHDI-TONDAR
06-14-2012, 11:39 AM

سلام دوست عزیز
با این بنزین های بی کیفیت و پر از لجن اگر هم امکان شستشو وتمییز کردن فیلتر بنزین باشه بازم نباید این کار رو انجام داد .
قیمت یک عدد فیلتر بنزین حدود 8 الی 10 هزار تومان هست چرا باید کاری کرد که خدای ناکرده منجر به سوختن پمپ بنزین و هزینه گزاف حداقل 80 هزار تومان رو دست آدم بزاره ( حالا ریسک سوخت پمپ و درد سرهای فراوان آن بخصوص در خارج از شهر و در جاده بماند )
بهترین و مناسبت ترین کار ، مواردیست که دوست خوبمون آقا علیرضا عزیر و زحمت کش در پست بالا ( شماره 62 همین تاپیک ) در 7 بند عنوان نموده رعایت بشه تا خیال آدم راحت باشه .

Renault Logan
06-28-2012, 02:38 AM
با سلام خدمت همه دوستان
چند روزي است موقعي كه مي خواهم ماشين رو روشن كنم پمپ بنزين صداش عوض شده وبعد از مدتي كاركرد صداش قطع ميشه (حدوداً نيم ساعت)، چيكار كنم؟

با سلام و وقت بخیر
همانطور که در چند پست قبلی نیز در این مورد صحبت شده

به صدا افتادن پمپ بنزین میتونه از کیفیت بد بنزین آخری که سوخت گیری شده و یا از گرفتگی فیلتر بنزین و یا از خالی ماندن به دفعات زیاد باک بنزین ، باشه .

به صدا افتادن پمپ بنزین را جدی بگیرید .

اگر فیلتر بنزین تعویض نشده و یا از تعویض آن مدت زیادی میگذرد حتما با مدل اصلی و فابریک شرکتی تعویض شود .

هیچوقت باک رو خالی نگذارید ، همیشه حداقل به اندازه 2 خط آمپر بنزین در داخل باک داشته باشید و سوخت گیری کنید .

هیچوقت باک رو تا انتهای جایی که بنزین میخوره ، پر نکنید .(بیشتر از 50 لیتر در کل نباشه)

همیشه سعی کنید از بنزین سوپر استفاده کنید . موارد زیادی مشاهده شده که با تعویض نوع بنزین ، صدای پمپ رفع شده .

در نهایت اگر از موارد فوق نتیجه نگرفتید ، حتما به نمایندگی مراجعه و موضوع را پیگیری کنید .
با دیاگ فشار خروجی پمپ را چکاپ کنید .

موفق باشید .

savana
08-01-2012, 12:08 AM
پمپ بنزین برقی در زیر نشیمن یکپارچه صندلی عقب و در زیر درپوش مخصوص و جزیی از مجموعه شناور باک است .

برای دسترسی به واحد یکپارچه پمپ بزین / صافی اول/ ارسال کننده میزان سطح بنزین در ابتدا باید دو درب عقبی خودرو را باز کنید. سپس دو دست خود را در درز بین نشیمن و پشتی صندلی عقب از طرفین قرار دهید و با کمی فشار به آهستگی نشیمن را از جای خود بلند کنید و آن را به حالت ایستاده درآورده و به پشت صندلی های جلو تکیه دهید. حال در پوش مشکی رنگ موجود در کف را از سمتی که دارای فلش است کمی فشرده کنید تا خار آن سمت جدا شود سپس دو خار دیگر را نیز به ارامی آزاد کنید تا در پوش جدا شود.

حال سوکت یا کانکتور برقی را با آزاد کردن خار آن را با کمی فشار به بیرون جدا می شود خارج کنید.
لوله های بنزین را نیز با فشردن دکمه های دوطرفه فشاری آنها آزاد کنید. قدری بنزین خارج میشود که باید آمادگی ان را داشته باشید.

حال به مشکلترین قسمت کار یعنی جدا کردن مهره بزرگ نگهدارنده می رسد که نیاز به اچار مخصوص 1397 دارد.
با باز شدن مهره مجموعه را به منظور خارج شدن بنزین موجود در آن با ارامی خارج کنید و مواظب شناور باشید. در صورت خرابی کل مجموعه باید تعویض شود.

عدم تعویض به موقع ف ی ل ت ر بنزین دوم باعث فشار به پمپ بنزین و خرابی آن می شود ان هم با این بنزین فعلی که زیاد کیفیت نداره

در اخر هم تعدادی عکس از مراحل کار

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/b8f7ll53v87bra73433e1010313214.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/ndein7n7kfyxexg1v33a1010313214.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/8a19yw55a0sj6eej9ovl1010313214.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/7vpa8e4ne93tx7kl3bpp1010313215.jpg

این هم محل قرار گیری صافی بنزین

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/zdy8hwrlm2yie8r0u8hk1010313214.jpg

این هم خود صافی بنزین

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/84a6f3y94d5yfninai0b1010314227.jpg

سلام
من هفته ی پیش داشتم ماشینو تمیز می کردم صندلی عقب رو هم ورداشته بودم دریایی از تخمه و آجیل و ... اون زیر بود
خلاصه رفتم سروقت پمپ بنزن
نکته ای که میخواستم خدمت دوستان عرض کنم این بود که به جای اون مهره ی 1397 یه واشر گنده به همون اندازه از جنس فلز کار گذاشتن و با 6 تا پیچ ستاره ای بستنش و دیگه نیازی به اچار 1397 نیست

مدل خرداد 90 پارسخودرو

رضایی
08-03-2012, 12:30 PM
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و عرض تشکر از سالار عزیز و جناب سوهانیان به خاطر جواب پیام خصوصی بنده
خودروی من ی تندر 90 مدل سال نود با 7250 تا کار کرد تا به حال دو بار پمپ بنزین داخل باک(پمپ بنزین اولیه) سوخته :eek: ی بار در 100 کیلو متر کار کرد اول و ی بار هم در 6000 تا کارکرد
هر دو بار هم با هزار مصیبت توسط نمایندگی به طور رایگان با قطعه اصلی (رومانی یا هلند) تعویض گردید.
نمی دانم مشکل از کجاست؟ کلیه قسمتهای سوخت رسانی شامل درب باک، داخل باک، فیلتر بنزین، مدار ها و کنیستر، مدار های برقی از نظر اتصالات و.... را کنترل کرده ام .حالا نگرانم که نکنه ی وقت ای مشکل بین راه دوباره برام پیش بیاد:rolleyes:
لطفا در صورت داشتن اطلاعات در این خصوص راهنمایی بفرمائید. با تشکر

امیر مسعود
08-03-2012, 01:07 PM
دوست عزیز ورودتون رو به خانواده بزرگ اکو تبریک میگم لطف کنید قبل از زدن تاپیک در انجمن یک سرچ بکنید توسط جستجوی گوگل در آکوفروم; که در پایین صفحه قرار دارد اگر ان موضوع نبود بعد در بخش مربوطه اقدام به ایجاد تاپیک جدید کنید الان همین موضوعی که شما ایجاد کردید رو باید در بخش زیر ایجاد می شد

آموزش روش تعویض پمپ بنزین تندر و صافی بنزین تندر 90

http://acoforum.org/showthread.php?t=2367#axzz22TCuhMa2

در ضمن لطف کنید قبل از فعالیت در انجمن این اپیک رو هم ملاحضه بفرمایید

تاپیک کلی مخصوص طرح پرسشهای کاربران تازه وارد

http://acoforum.org/showthread.php?p=59114#post59114

با تشکر از شما

رضایی
08-04-2012, 09:28 AM
با سلام خدمت امیر مسعود عزیز
عرضم به حضور شما همین کاری را که شما فرمودید قبل از ایجاد تاپیک انجام داده بودم و از تا
پیک مفید شما در خصوص آموزش روش تعویض پمپ بنزین استفاده بردم واز شما تشکر دارم لیکن با راهنمایی دوستان پیش کسوت گروه قرار شد سوال در تاپیک کلی پرسش و پاسخ مسائل تندر 90 مطرح گردد.
سوال بنده اینه که مشکل سوختن مکرر پمپ از کجا ممکنه ایجاد بشه ؟ آیا احتمال پیشامدن مجدد آن هست یا خیر؟ باتشکر

MAHDI-TONDAR
08-04-2012, 10:12 AM
باسلام
از مدیریت محترم روابط عمومی آکو فروم استدعا دارم نسبت به حذف پست های این تاپیک و انتقال آن به تاپیک مربوطه اقدام نماید .
با سپاس فراوان

امیر مسعود
08-04-2012, 02:26 PM
با سلام خدمت امیر مسعود عزیز
عرضم به حضور شما همین کاری را که شما فرمودید قبل از ایجاد تاپیک انجام داده بودم و از تا
پیک مفید شما در خصوص آموزش روش تعویض پمپ بنزین استفاده بردم واز شما تشکر دارم لیکن با راهنمایی دوستان پیش کسوت گروه قرار شد سوال در تاپیک کلی پرسش و پاسخ مسائل تندر 90 مطرح گردد.
سوال بنده اینه که مشکل سوختن مکرر پمپ از کجا ممکنه ایجاد بشه ؟ آیا احتمال پیشامدن مجدد آن هست یا خیر؟ باتشکر

ببینید جناب رضایی سوختن پمپ بنزین دلایل مختلفی داره که مهم ترن اونها جنس خود پمپ بنزین هست که اگر اصلی نباشه تند تند میسوزه دوم اینکه نحوه استفاده شما از ماشین یعنی اینکه بعضی دوستان به محض اینکه سویچ رو باز میکنند استارت میزنند این امر باعث سوختن پمپ بنزین در دراز مدت میشه سوم نوع بنزین مصرفی که متاسفانه بنزین درکشور ما اصلا کیفیت خوبی نداره و همین امر باعث سوختن پمپ بنزین میشه

aryamehr
08-05-2012, 12:27 PM
چند وقتيست كه هنگام بازكردن در باك جهت سوختگيري ، با خروج بخار بنزين با فشار از درون باك مواجه ميشم. طبق راهنمايي دوستان ECU رو هم آپديت و ريست نمودم ولي متاسفاسفانه مشكل به قوت خود باقيست.با اين مشكل كنيستر چه بايد كرد؟

taromi
08-05-2012, 12:45 PM
درود وسلام به دوستان

به نظرم صافی بنزین پاترول هم به L90 بخوره.

امیر مسعود
08-05-2012, 01:32 PM
چند وقتيست كه هنگام بازكردن در باك جهت سوختگيري ، با خروج بخار بنزين با فشار از درون باك مواجه ميشم. طبق راهنمايي دوستان ECU رو هم آپديت و ريست نمودم ولي متاسفاسفانه مشكل به قوت خود باقيست.با اين مشكل كنيستر چه بايد كرد؟

دوست عزیز این مشکل نیست در همه ماشینها همین طوری هست که در تابستان بیشتر میشود به علت گرمی هوا

رضایی
08-10-2012, 03:01 PM
با سلام خدمت تمامی دوستان
همانطور که دوست عزیزمون جناب امیر مسعود فرمودند به علت گرمی بیش از حد هوا در فصل تابستان این مورد در خودرو های دیگر نیز دیده می شود. برای اطمینان خاطر از عدم فشار به پمپ می توان هر از چند گاهی درب باک را مابین دفعات سوختگیری در فصل تابستان باز و بسته کرد تا فشار بخار بنزین مرتفع گردد.

aryamehr
09-25-2012, 12:24 PM
با اجازه داش مسعود
وقتی درپوش رو باز میکنی و پمپ رو در میاری به انتهای پمپ (البته بهتره بگم ابتدای پمپ ) یه صافی کوچولو متصله
اینم عکس
البته عکسها مربوط به صافی 206 هستش ولی صافی تندر هم یه چیزی تو همین شکله

http://www.acopart.org/upload/ACO-979/s_01112010141101111344.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-979/01112010141101111344.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-979/s_01112010142101111344.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-979/01112010142101111344.jpg)
بنده چند روز پيش طبق فرمايشتون اقدام به در آوردن پمپ بنزين كردم ولي متاسفانه فيلتري نديدم. روي پمپ جايي برا فيلتر يا صافي پيدا نكردم
نكنه افتاده باشه داخل باك
ممنون ميشم با ارائه عكس راهنمايي بفرماييد

رضایی
09-26-2012, 12:48 AM
باسلام خدمت شما

ببینید دوستان بعد از باز کردن و دراوردن پمپ بنزین از داخل باک صافی ورودی پمپ قابل روئیت نمی باشد
برای دسترسی و دیدن توری یا صافی ورودی پمپ بنزین شما می بایست با فشار دادن دو عدد خار پلاستیکی طرفین تشتکی پلاستیکی ،ابتدا تشتکی را از پمپ جدا نموده وسپس پمپ رابه آرامی رو به بالا برگردانید حالا توری کاملا قابل روئیت بوده وحتما با رسوبات بنزین کاملا پوشانده شده است که می توان با مقداری بنزین تمیز ان را شستشو داد
ولی باز هم توصیه می کنم که این کار را می بایست با نهایت دقت انجام داد چون کوچکترین تکان یا لرزش پمپ بدون تشتکی با عث وارد آمدن ضربه به رئوستا یا مقاومت متغیر درجه پمپ بنزین که به شناور بنزین متصل است گردیده و امکان از کار افتادن و یا عملکرد ناصحیح نشانگر بنزین می گردد.

shahram
10-17-2012, 03:54 PM
سلام آقا شهرام
ممنون از شما که تجربه و اطلاعات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید
پمپ بنزین قطعه ای بسیار حساس و مهمه و اگه خدای ناکرده خراب بشه اونم تو مسافرت و بسوزه واقعاً دردسر ساز و مشکل آفرینه.
معمولاً فیلتر بنزین نامرغوب و بی کیفیت بلای جان پمپ هست و در این زمینه بایستی خیلی دقت و حساسیت بخرج داد
اینکه فیلتر بنزین بموقع تعویض واز مارک اصلی و با کیفیت استفاده بشه نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
ضمن اینکه با توجه به کیفیت بد بنزین تولیدی داخل کشور هرچند تا باک معمولی یه باک بنزین سوپر هم استفاده بشه بسیار تاثیر گذار ومفید خواهد بود .

میخواستم از شما دوست عزیز بپرسم آیا غیر از بهم خوردن آمپر بنزین علائم ونشونه های دیگه ای هم مشاهده کردید ؟بخصوص افزایش صدای پمپ بنزین .
ضمناً ، شما هر چند کیلومتر فیلتر بنزین ماشین تون رو عوض می کردید؟
( با توجه به کارکرد کم ماشین شما یعنی 14000 کیلومتر این مسئله کمی عجیب بنظر میرسه )
با سپاس از شما
با عرض سلام خدمت دوستان گرامي وعرض پوزش به دليل عدم پاسخ سوال دوست گرامي به دليل دراختيار نبودن اينترنت براي چند مدت در پاسخ به سوال دوست گرامي عرض كنم كه بنده فيلتر بنزين را از نوع اصلي ودركاركرد 9000كيلومتر عوض كردم واكثراً هم دراين مدت از بنزين سوپر استفاده كردم ودرخصوص ديگر نشانه ها بجز همان موردي كه درتاپيك قبلي اشاره كردم (يعني موقعي كه ماشين راروشن مي كردم بعضي وقتها چراغ مربوط به خالي بودن باك روشن مي شد با توجه به اينكه باك تقريباً تا نيمه بنزين داشت كه بعد از دوسه بار خاموش وروشن كردن آمپر مربوطه خود به خود درست مي شد) ديگه هيچ نشانه اي هم نداشت نه صداي ازپمپ ميومد ونه ايراد ديگه اي . همچنين خدمت دوستان عرض كنم كه بعد از اين مدت كه بنده موتور پمپ بنزين را تو اون سفر عوض كردم ميزان مصرف بنزين خيلي زياد شده بود بطوريكه توصد كيلومتر رانندگي درجاده يك باك كامل بنزين مصرف مي شد كه هركاري كردم كسي دليل مصرف زياد رو نمي دونست حتي دوبار به نمايندگي مراجعه نمودم ولي باز دليل مصرف زياد مشخص نمي شدوسه بار هم درنمايندگي ديگ زدن كه رو دستگاه دياگ هم هيچ چيزي كه نشان دهنده مصرف زياد باشه مشخص نمي شد كه آخر سر در آخرين باري كه به نمايندگي رفتم اين مسئله تعويض موتورپمپ بنزين رو مطرح كردم كه در دفعات قبلي هم به اين مسئله اشاره مي كردم ولي تعميركارها وكارشناس هاي نمايندگي هم اظهار مي كردند كه مصرف زياد بنزين ربطي به پمپ بنزين نداره كه بار آخردرنمايندگي به اسرار زياد خودم پمپ بنزين ماشين را دوباره باز كردن كه بعدازاون مشخص شد كه پمپ بنزينو اشتباه بستن ودليل مصرف زياد هم همين مسئله بود كه در نهايت با توجه به داشتن گارانتي كلاً پمپ بنزينو عوض كردن كه شامل گارانتي بود وبالاخره با تعويض پمپ مشكل مصرف زياد حل شد . همچنين خدمت دوستان محترم عرض كنم كه الان قيمت پمپ بنزين كامل حدود 250000 تومان است با غرض پوزش از طولاني شدن مطلب.

MAHDI-TONDAR
10-17-2012, 09:48 PM
با عرض سلام خدمت دوستان گرامي وعرض پوزش به دليل عدم پاسخ سوال دوست گرامي به دليل دراختيار نبودن اينترنت براي چند مدت در پاسخ به سوال دوست گرامي عرض كنم كه بنده فيلتر بنزين را از نوع اصلي ودركاركرد 9000كيلومتر عوض كردم واكثراً هم دراين مدت از بنزين سوپر استفاده كردم ودرخصوص ديگر نشانه ها بجز همان موردي كه درتاپيك قبلي اشاره كردم (يعني موقعي كه ماشين راروشن مي كردم بعضي وقتها چراغ مربوط به خالي بودن باك روشن مي شد با توجه به اينكه باك تقريباً تا نيمه بنزين داشت كه بعد از دوسه بار خاموش وروشن كردن آمپر مربوطه خود به خود درست مي شد) ديگه هيچ نشانه اي هم نداشت نه صداي ازپمپ ميومد ونه ايراد ديگه اي . همچنين خدمت دوستان عرض كنم كه بعد از اين مدت كه بنده موتور پمپ بنزين را تو اون سفر عوض كردم ميزان مصرف بنزين خيلي زياد شده بود بطوريكه توصد كيلومتر رانندگي درجاده يك باك كامل بنزين مصرف مي شد كه هركاري كردم كسي دليل مصرف زياد رو نمي دونست حتي دوبار به نمايندگي مراجعه نمودم ولي باز دليل مصرف زياد مشخص نمي شدوسه بار هم درنمايندگي ديگ زدن كه رو دستگاه دياگ هم هيچ چيزي كه نشان دهنده مصرف زياد باشه مشخص نمي شد كه آخر سر در آخرين باري كه به نمايندگي رفتم اين مسئله تعويض موتورپمپ بنزين رو مطرح كردم كه در دفعات قبلي هم به اين مسئله اشاره مي كردم ولي تعميركارها وكارشناس هاي نمايندگي هم اظهار مي كردند كه مصرف زياد بنزين ربطي به پمپ بنزين نداره كه بار آخردرنمايندگي به اسرار زياد خودم پمپ بنزين ماشين را دوباره باز كردن كه بعدازاون مشخص شد كه پمپ بنزينو اشتباه بستن ودليل مصرف زياد هم همين مسئله بود كه در نهايت با توجه به داشتن گارانتي كلاً پمپ بنزينو عوض كردن كه شامل گارانتي بود وبالاخره با تعويض پمپ مشكل مصرف زياد حل شد . همچنين خدمت دوستان محترم عرض كنم كه الان قيمت پمپ بنزين كامل حدود 250000 تومان است با غرض پوزش از طولاني شدن مطلب.

با سلام و تشكر بابت توضيحات كامل و دقيق شما

ي نكته كه باز برام جاي سئوال مونده در خصوص اشتباهي بستن پمپ بنزين هست .
خواستم بپرسم منظور تون از اشتباهي بستن پمپ چيه ؟
آيا منظور اينه كه از پمپ خودروي ديگه اي مثلاً پرايد اشتباهي استفاده شده يا نه نحوي بستن خود پمپ؟

با نوجه به تجربه شما در اين زمينه و نيز قيمت بالاي پمپ براي اينكه اين مشكل براي ساير دوستان اتفاق نيوفته خصوصاٌ دوستاني كه ماشين شون گارانتي نداره ، خواستم لطف كنيد ي توضيحي در اين زمينه نيز ارائه فرمائيد .

ممنون از شما

ROOHOLAH
05-17-2013, 02:43 PM
با سلام خدمت دوستان
چند روزیه تصمیم به عوض کردن صافی بنزین گرفتم (27000 کیلومتر کارکرد) یکبار هم با مارک اصلی روی 12000 تا عوض کردم، هرچی میگردم صافی ینزین اصلی گیرم نمیاد، توی شهر خودمون هر لوازم یدکی میرم یا نداره و یا بهم مارک FORS رو که پژویی هست بهم پیشنهاد می کنه دیروز تهران بودم رفتم چراغ برق اونجا هم صافی بنزین پژویی بهم داد و میگفت برا چی پول اضافی بدی اکثراً این رو استفاده می کنند، دو تا خریدم الان با توجه به مطالعه پست های این بخش دودل شدم، به نظر شما چیکار کنم.

mohammad
11-13-2013, 04:31 PM
با سلام خدمت دوستان
چند روزیه تصمیم به عوض کردن صافی بنزین گرفتم (27000 کیلومتر کارکرد) یکبار هم با مارک اصلی روی 12000 تا عوض کردم، هرچی میگردم صافی ینزین اصلی گیرم نمیاد، توی شهر خودمون هر لوازم یدکی میرم یا نداره و یا بهم مارک FORS رو که پژویی هست بهم پیشنهاد می کنه دیروز تهران بودم رفتم چراغ برق اونجا هم صافی بنزین پژویی بهم داد و میگفت برا چی پول اضافی بدی اکثراً این رو استفاده می کنند، دو تا خریدم الان با توجه به مطالعه پست های این بخش دودل شدم، به نظر شما چیکار کنم.

سلام من هم فیلتر بنزینم رو عوض کردم روی قوطیش نوشته بود پژو و سمند. طرف گفت مشکلی نداره ولی وقتی نزدیکش رفتم صدای فش فش عبور بنزین از توش به وضوح شنیده میشه!!!
به نظرتون مشکلی نداره؟ فشار پمپ بنزین های ماشینها متفاوته ؟

ROOHOLAH
11-13-2013, 09:14 PM
با سلام
سعی کنید اجناس اصلی بر روی ماشین خود نصب کتید، اقلامی رو که شرکت معرفی کرده است.
با مارک الف

mohammad
11-14-2013, 12:40 AM
با سلام
سعی کنید اجناس اصلی بر روی ماشین خود نصب کتید، اقلامی رو که شرکت معرفی کرده است.
با مارک الف
سلام ، مگه فیلتر بنزین ELF هم هست ؟

امیر مسعود
11-14-2013, 01:38 AM
سلام ، مگه فیلتر بنزین ELF هم هست ؟

اقا محمد فیلتر بنزین سعی کنید بوش پیدا کنید اگر نبود از مارک پرفلکس استفاده کنید خود نمایندگی ها هم پرفلکس میندازند

مجتبی زارع
03-15-2014, 12:23 PM
سلام
بنده فیلت... بنزین اصلی گیر نیاوردم .
به نظر شما فیلتر شرکت نیکو پخش خوبه یا نه؟

Moslehy
03-15-2014, 01:30 PM
سعی کن بوش اگه نبود که هست پرفلکس درنهایت ایرانی( اونم تازه باید زود به زود تعویض بشه مثلا 3000تا).

MEHDI - RAD
03-15-2014, 01:39 PM
بوش اصلي كه گير نمياد تقريبا . مشهد يك فروشگاه سايپا فقط داشت كه اونم 32 تومن ميداد حدودا !!

پرفلکس هم فقط 2 نمونه تقلبيش تو بازار بود . يعني با بسته بندي و اسمي شبيه با قيمت 5 تا 7 تومن

در نهايت بوش گرفتم ولي ساخت ايرانش ! به 12 تومن

mohsen l90
08-02-2014, 12:53 AM
سلام .میخواستم بپرسم در هنگام تعویض پمپ بنزین اگه موقع بستن مهره سیاه پمپ هم بچرخه اختلال در نشانگر بنزین بوجود میاد؟

احمدرضا
11-03-2014, 11:47 PM
با سلام
دوستان راجع به نوع مغزی مخصوص پمپ بنزین تندر و قیمت ان اطلاعی دارند ممنون

jalal13
07-08-2015, 06:49 PM
باسلام
پمپ بنزین ماشینم نیم سوز بود عوضش کردم حالا مصرف سوختم تو شهر رسیده به 13 ! قبلش 9 بود.
البته قبلش یکی دوتا کویل عوض کردم چهارتا شمع ایران خودرو روش گذاشتم. بعدشم سوزن ها رو هم شستشو دادم مصرف سوخت پایین نیومد که نیومد. دیاگم زدم. چکار کنم؟

ROOHOLAH
07-12-2015, 07:53 AM
باسلام
پمپ بنزین ماشینم نیم سوز بود عوضش کردم حالا مصرف سوختم تو شهر رسیده به 13 ! قبلش 9 بود.
البته قبلش یکی دوتا کویل عوض کردم چهارتا شمع ایران خودرو روش گذاشتم. بعدشم سوزن ها رو هم شستشو دادم مصرف سوخت پایین نیومد که نیومد. دیاگم زدم. چکار کنم؟

با سلام
دوست عزيز از كجا ميزان مصرف سوخت رو اندازه گيري ميكنيد؟
شما بايد توي جاده كامپيوتر سفري رو سفر كنيد و طي مسافت صد كيلومتر در يك شرايط عادي (جاده هموار و با سرعت ثابت) اون موقع ببينيد ميزان مصرف شما چقدر است. در غير اينصورت در داخل شهر ميزان مصرف سوخت دقيق رو نميتونيد درست محاسبه كنيد.

amirhossein
08-30-2015, 03:49 PM
سلام . یه موردی پیش آمده که ممنون میشم دوستان نظر بدن

بعد از تعویض روغن و ف یلتر های روغن و هوا رفتم بنزین سوپر هم زدم و الان وقتی ماشین رو روشن میکنم بوی بنزین از اگزوز کاملا مشخصه . حس میکنم مصرف بنزین هم افزایش یافته .

بعضا حس میکنم از دریچه هوا هم استشمام میشه .

ممکنه بفرمائید مشکل چیه ؟

Hidmoradi
08-31-2015, 10:56 PM
ببخشید من متوجه نشدم شما صافی بنزین را از این طریق عوض میکنید؟ما تو شهرمون همه از زیر ماشین تعویض میکنند و خیلی هم راحت تر و تند تر انجام میشه.اگه میشه یکی به من توضیح بده چرا باید از بالا عوض کرد؟

Sent from my HTC Butterfly s using Tapatalk

zanjani
09-05-2015, 08:51 AM
سلام . یه موردی پیش آمده که ممنون میشم دوستان نظر بدن

بعد از تعویض روغن و ف یلتر های روغن و هوا رفتم بنزین سوپر هم زدم و الان وقتی ماشین رو روشن میکنم بوی بنزین از اگزوز کاملا مشخصه . حس میکنم مصرف بنزین هم افزایش یافته .

بعضا حس میکنم از دریچه هوا هم استشمام میشه .

ممکنه بفرمائید مشکل چیه ؟

سلام
قبل از هر حدسی بهتره بزارید این باک بنزین تموم شه و از یه جایگاه دولتی بنزین معمولی بزنید و اگر نتیجه همون بود باید سراغ کنیستر برید
موفق باشید

amirhossein
09-05-2015, 03:19 PM
مصرف بالا رفته. بنزین سریع تمام میشه. الان از جایگاه دیگه معمولی زدم. خشکی صدای موتور کم شده. اما مصرف بالاست. تو کابینم هیچ اثری از بوی بنزین نیست.

Sent from my One S using Tapatalk

zanjani
09-05-2015, 06:33 PM
مصرف بالا رفته. بنزین سریع تمام میشه. الان از جایگاه دیگه معمولی زدم. خشکی صدای موتور کم شده. اما مصرف بالاست. تو کابینم هیچ اثری از بوی بنزین نیست.

زیاد تعجب نکنید ،بنزین های متفاوت با اکتانهای متفاوت ماشین عکس العمل متفاوت نشون میده
بهتره بنزین جایگاه دولتی و سر صبح بزنید تا بنزین متراکم تری بزنید
موفق باشید

amirhossein
09-09-2015, 05:41 PM
دوستان درسته که اکتان بوستر اگر کبریت بگیری آتیش نمیگیره؟ اکتان بوستر از نمایندگی لوبیریفیانت کانادا ساخت ایران گرفتم 7 تومن، اما نمایندگی لیکومولی گفت بی ارزشه و مال ما که 20 تومن قیمتشه آتیش نمیگیره. این تست اکتان بوستر اصله... من الان مال خودمو تست کردم شعله آبی یکدستی رو قوطی تشکیل شد و آتیش گرفت. اینم تصویر اکتان بوستر لوبیریفیانت من.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/09/daeb9c74924659f2c88b4cb40a2b6203.jpg

آیا درسته حرف ایشون؟

zanjani
09-10-2015, 08:01 AM
[QUOTE=amirhossein;80503]دوستان درسته که اکتان بوستر اگر کبریت بگیری آتیش نمیگیره؟ اکتان بوستر از نمایندگی لوبیریفیانت کانادا ساخت ایران گرفتم 7 تومن، اما نمایندگی لیکومولی گفت بی ارزشه و مال ما که 20 تومن قیمتشه آتیش نمیگیره. این تست اکتان بوستر اصله... من الان مال خودمو تست کردم شعله آبی یکدستی رو قوطی تشکیل شد و آتیش گرفت. اینم تصویر اکتان بوستر لوبیریفیانت من.

آیا درسته حرف ایشون؟

سلام
به وضوح روی قوطی شکل و نوشته اتشزا رو زده ....

amirhossein
07-12-2016, 08:38 PM
سلام نظرتان درباره این فیلتر بنزین چیه؟ اصله؟

https://www.acopart.ir/upload/ACO-6884/s_img2016131128131143437500.jpg (https://www.acopart.ir/upload/ACO-6884/img2016131128131143437500.jpg)

https://www.acopart.ir/upload/ACO-6884/s_img2016131128131136250000.jpg (https://www.acopart.ir/upload/ACO-6884/img2016131128131136250000.jpg)

MAHDI-TONDAR
07-18-2016, 02:06 PM
سلام نظرتان درباره این فیلتر بنزین چیه؟ اصله؟

https://www.acopart.ir/upload/ACO-6884/s_img2016131128131143437500.jpg (https://www.acopart.ir/upload/ACO-6884/img2016131128131143437500.jpg)

https://www.acopart.ir/upload/ACO-6884/s_img2016131128131136250000.jpg (https://www.acopart.ir/upload/ACO-6884/img2016131128131136250000.jpg)

سلام دوست عزیز
ظاهراً که اصلی بنظر میرسه .
کیفیت جنسش هم اونطور که پیداست خوبه .
چند خریدید؟

hadipoya
07-19-2016, 01:31 AM
سلام دوست عزیز
چند خریدید؟

با سلام....این فیلتر بوش وساخت اسپانیا همان فیلتر اصلی روی ماشینه..
البته فیلتر بنزین قطعه بسیار حساس وگرونی نیست درواقع داخلش رو که باز کنید از یک صفحه کاغذی تشکیل شده که ذزات ریز موجود در بنزین رو میگیره..
این قطعه تا یکصد هزار کیلومتر کار میکنه.اصلا هم لازم نیست حساس ونگرانش باشید...مگر در مواردی که ماشین در سرعت بالا کم بیاره که نشون میده فیلتر انقدر کثیفه که بنزین به اندازه کافی در دور بالا به انژکتور نمیرسه.احتمالا نمونه های ایرانیش هم اگه باشه کارایی خوبی خواهد داشت...

یک عدد صافی بنزین هم در داخل مجموعه پمپ بنزین در داخل باک وجود داره که بد نیست بعد از 100 هزار تا کارکرد تمیز بشه ودوباره سرجاش نصب بشه...قابل شستشوست.

amirhossein
07-19-2016, 04:14 PM
سلام دوست عزیز
چند خریدید؟
19 تومن خریدم و ظاهر کیفی خوبی داره وقتی کنار بقیه محصولات میذارم

از زمان تعویض قبلی 2 سال و 20 هزار کیلومتر میگذره. هنوز نبستم.

MAHDI-TONDAR
07-21-2016, 07:51 PM
19 تومن خریدم و ظاهر کیفی خوبی داره وقتی کنار بقیه محصولات میذارم

از زمان تعویض قبلی 2 سال و 20 هزار کیلومتر میگذره. هنوز نبستم.

ممنون دوست عزیز
قیمتش هم مناسبه با توجه به کیفیتش
باتوجه به کیفیت پایین بنزین های ایرانی ، پیشنهاد من اینه که در هر بار تعویض روغن ماشین ، فیلتر بنزین هم عوض بشه ، چرا که قطعاً در افزایش کارایی و عمر مفید موتور تاثیر مثبتی خواهد داشت .
من که از روز اول ( حتی ماشین های قبلی ) در هر بار تعویض روغن سایر قطعات مربوطه نظیر فیلتر بنزین ، صافی هوا و فیلتر روغن و فیلتر کابین رو بدون استثناء عوض میکنم .

amirhossein
07-28-2016, 09:51 PM
داشتم ترموستات میخریم این فیلتر بنزین رو دیدم دست خریدار

ساخت برزیل نظرتان لطفا؟
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160728/e726cabfd7cc40d156d3863282ab8549.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160728/53d0cf61e33061804c7a5957c68fb4f1.jpg

hadipoya
11-26-2016, 10:48 PM
[QUOTE=amirhossein;81592]داشتم ترموستات میخریم این فیلتر بنزین رو دیدم دست خریدار

ساخت برزیل نظرتان لطفا؟

سلام دوست خوب..
بله این فیلتر رو منهم در بازار دیدم به قیمت 10000 تومان
البته همان مغازه بوش اسپانیایی رو هم داشت به قیمت 15000 تومان
هر دو بسیار خوب وکیفیت خوبی دارند.البته اصلی روی ماشین بوش اسپانیایی بود.
شرکت سرکان هم که فیلتر هوا وروغن ال نود رو با کیفیت بسیار بالایی تحت لیسانس دو شرکت المانی تولید میکنه به تازگی فیلتر بنزین رو هم تولید کرده...
من پیشنهاد میکنم کلا فیلتر جات رو از نوع ایرانی سرکان استفاده کنیم بهتر ومطمین تر و مقرون به صرفه میباشد...حتما امتحان کنید ...
موفق باشید...

zanjani
11-28-2016, 01:24 PM
داشتم ترموستات میخریم این فیلتر بنزین رو دیدم دست خریدار

ساخت برزیل نظرتان لطفا؟

سلام

به نظرتون کدوم تاجر ایرانی بااین شرایط ارز میره از برزیل جنس میاره؟
به نظر من تمام این جنسا با هر ارم و ساختی که روش باشه تولید چینه ،اینجور جنسا اگه تولید شرکتهای معتبر ایرانی باشه به صلاح تره

موفق باشید

hadipoya
11-29-2016, 05:37 PM
سلام

به نظرتون کدوم تاجر ایرانی بااین شرایط ارز میره از برزیل جنس میاره؟
به نظر من تمام این جنسا با هر ارم و ساختی که روش باشه تولید چینه ،اینجور جنسا اگه تولید شرکتهای معتبر ایرانی باشه به صلاح تره

موفق باشید

بله من هم نظرم همینه واسه همین سرکان رو مصرف میکنم.فیلتر بنزینش هم الومینیومیه وظاهرا واسه ال نود و خانواده پژو مناسبه...کیفیتش خیلی عالیه....