PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنده مقاله برتر شهریور 89 : مگان بهتر است یا کورولا مقایسه مگان و کورولا

MEHRAN
08-26-2010, 01:20 AM
اگر قصد خرید اتومبیلی در محدوده ی قیمت 35 ملیون تومان رو داشته باشید با چند انتخاب مواجه خواهید شد . تویوتا کرولا - رنو مگان - مزدا 3 و سایر خودروهای وارداتی ( البته به صورت دست دوم ) گزینه هایی هستند که شما پیش روی خود دارید . در این میان اگر از خودروهای دست دوم گذر کنیم سه گزینه ی باقی مانده انتخاب شما خواهند بود . در این میان مزدا 3 به دلیل اسپرت بودن متفاوت از دو خودروی دیگر است به همین دلیل ما در این مقایسه دو خودرویی که از حیث کلاس و ابعاد به یکدیگر شباهت بیشتری دارند را انتخاب کرده ایم .

ملاک این مقایسه انتخاب خودرویی است که دارای طراحی زیبا - موتور پرقدرت و کم مصرف و فضا و امکانات مناسب باشد . به همین دلیل توجه چندانی به وِیژگی های اسپرت نشده است .

طراحی خارجی :

طراحی خارجی مگان مدتی است که برای ما عادی و کسل کننده شده چرا که در حدود شش سال از عمر این خودرو گذشته و طبیعتا نباید توقع یک طراحی بروز و جذاب را از مگان داشت . فرم شکسته و زاویه دار چراغ های جلو در کنار جلوپنجره ی کوچک دو تکه به مگان شخصیتی خشک و زمخت می بخشد . تیرگی خاص این چراغ ها نیز مزید بر علت شده و بر تقویت این شخصیت صحّه می گذارد .

خطوط روی بدنه مگان کاملا محو و کم رنگ است و تنها خطی که اندکی به چشم می آید خط روی کاپوت جلو است که حالتی شکسته به این عضو مگان می بخشد .

مهم ترین نقطه ی ضعف طراحی مگان فرم صندوق عقب است . عموما در تبدیل فرم خودروهای هاچ بک به سدان این مشکل به وجود می آید . ارتفاع بلند این صندوق و طول کوتاه آن به یکدستی طرح مگان لطمه وارد کرده است .

ستون C بسیار پهن و چراغ های عقب بزرگ به زیبایی مگان تا حد زیادی لطمه وارد کرده است . البته در مدل های عرضه شده در داخل کشورمان ارتفاع عجیب و غیرعادی خودرو ( کافی است تا یک رنو مگان را مثلا در کنار یک پژو 405 قدیمی ببینید ) نیز مزید بر علت می شود و نمای عقب مگان را غیر قابل قبول تر می نماید .

اما طراحی کورولا بر خلاف مگان به خودروهای روز دنیا شباهت دارد . DNA کمری در تمامی بخش های کورولا به چشم می خورد و به همین دلیل زیبایی قابل قبولی را به کورولا می بخشد .

فرم رو به پایین چراغ های جلو و جلوپنجره به همراه خطوط نرم و ماهیچه ای روی کاپوت به این خودرو چهره ای نرم و ملایم می بخشد که دقیقا در برابر مگان قرار دارد .

ارتفاع کوتاه شیشه های جانبی و خطوط نرم روی درها به پویاتر شدن طرح کورولا کمک شایانی نموده است .

پاشنه آشیل کورولا نیز همانند مگان قسمت عقب آن است . چراغ های ساده و برآمده ی عقب که به دور از هرگونه جذابیتی طراحی شده اند لطمه ی اساسی را به چهره ی این خودرو وارد می آورد و همین بخش است که باعث می شود یکدستی و هماهنگی طرح کمری در کورولا دیده نشود .

در کل باید گفت که به رغم وجود ضعف در طراحی قسمت عقب هر دو خودرو ; چهره ی بروز تر و زیباتر کورولا در کنار کیفیت ساخت ظاهری بالاتر آن موجب می شود تا امیتاز این بخش به تویوتا کورولا برسد .

طراحی داخلی :

کابین این تیپ از کورولا دارای قطعات چوبی میباشد که بر خلاف کابین مدل Gli که از قطعات فلزی سود میبرد حس و حالی لوکس تر را به اتاق می بخشد .

استفاده از این قطعات در بخش کنسول وسط و اطراف جعبه دنده موجب زیباتر شدن کابین این خودرو می گردد .

دریچه های کولر در بالاترین بخش کابین جاسازی شده اند و فرم مربع شکل آن ها با سایر بخش های کابین هماهنگ است .

اهرم های دوار در بخش پایین و کنترل ها و دکمه ها از کیفیت ظاهری مناسبی برخوردارند ولی طراحی آن ها خیلی هم مدرن نیست .

ترکیب دو رنگ نقره ای و خاکستری روشن روشنایی خاصی را به کابین کورولا می بخشد که موجب زیباتر جلوه کردن کابین می شود .

فرم طراحی فرمان سه تکه و نشان دهنده های نورانی کورولا اوج زیبایی کابین این خودروست . بر آمدگی ها و برش های روی فرمان در کنار نشان فلزی تویوتا جذابیت خاصی را به همراه می آورد .

اما در مقابل مگان نیز حرف هایی برای گفتن دارد . انحنای داشبورد و ترکیب رنگ مشکی و کرم ( البته در مدل 1600 دیگر از رنگ کرم خبری نیست ) علاوه بر زیبایی کابین این خودرو را بیشتر شبیه به نمونه های اولیه ای که از گل مخصوص ماکت سازی ( clay ) ساخته شده می نماید .

برش بخش میانی دریچه های کولر توسط اهرم دایره ای زیر آن کار بدیعی است که طراحان مگان آن را انجام داده اند .

محل قرارگیری دکمه ها تقریبا مناسب است ولی رنگ مشکی پس زمینه ی آن ها می توانست بهتر از این باشد . جاگذاری دکمه ی فلاشر نیز در پایین ترین بخش کنسول از نکات منفی این خودروست .

فرم طراحی فرمان مگان به هیچ وجه زیبایی این بخش کورولا را ندارد و دایره ی متخلخل قرار گرفته در اطراف نشان رنو نیز از جذابیت آن می کاهد .

فضای صندلی های عقب مگان کمی بیشتر از کورولا است و امکان باز شدن یک زیر دستی نیز از ویژگی های مثبت آن است ( که البته در کورولا نیز وجود دارد ) . طول بیشتر نشینمنگاه و ارتفاع بلندتر سقف نیز موجب جادار تر شدن فضای کابین مگان می گردد . ضمن این که این نکته را نیز در نظر بگیرید که پوشش صندلی ها در مگان به مراتب زیباتر از کورولا است .

به رغم زیباتر بودن طراحی داشبورد کورولا امتیاز این بخش نصیب مگان می گردد زیرا خودرویی جادار تر است .

امکانات و ایمنی :

تجهیزات رفاهی مگان شامل : پخش صوت CD با چهار بلندگوی 15 واتی - جالیوانی کنسول وسط - داشبورد با قابلیت خنک کنندگی - صندلی های تاشونده ی عقب پرده های آفتاب گیر جانبی و عقب - چهار شیشه ی برقی لمسی - قفل مرکزی - تهویه ی مطبوع اتوماتیک - آینه های بغل برقی و گرم شونده - دماسنج خارجی و فرمان هیدرولیک با قابلیت تنظیم در عمق و ارتفاع می باشد .

تجهیزات رفاهی کورولا نیز شامل : کولر - فرمان هیدرولیکی - شیشه های برقی - در باز کن با کنترل از راه دور - سیستم پخش CD/MP3 با چهار بلندگو - سیستم ضد سرقت - آینه های جانبی برقی با قابلیت جمع شوندگی - زیردستی عقب با جالیوانی - کروز کنترل و سنسور پارک می شود .

با مقایسه ی تجهیزات این دو خودرو میبینیم که مگان جزئیات بیشتری را در تجهیزات خود ارایه می دهد ولی کورولا نیز دارای مواردی نظیر کروز کنترل و سنسور پارک است که در مگان وجود ندارد .

از حیث ایمنی هر دو خودرو 5 ستاره را از کانون Euro NCAP دریافت کرده اند ولی نصب 6 ایربگ در مگان به جای 2 ایربگ در کورولا برتری مگان را به اثبات می رساند .

در این بخش نیز باید امتیاز را به رنو مگان داد .

موتور و گیربکس :

موتور در نظرگرفته شده برای کورولا دارای 4 سیلندر و به حجم 8/1 لیتر می باشد که با وجود سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها 130 اسب بخار قدرت را در دور موتور 6000 تولید می کند .

حداکثر گشتاور این موتور برابر 170 نیوتون متر است که در دور موتور 4200 به دست می آید .

مصرف سوخت این موتور بین 3/7 الی 7/7 لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است . گیربکس اتوماتیک این خودرو نیز از نوع چهار سرعته است .

اما مگان از یک موتور 2 لیتری به قدرت 136 اسب بخار که حداکثر قدرت را در دور موتور 5500 ارایه می دهد سود میبرد . حداکثر گشتاور این موتور برابر 191 نیوتون متر است که در دور موتور 3750 به دست می آید .

ظرفیت باک مگان برابر 60 لیتر و باک کورولا 50 لیتر است .

وزن کورولا 1215 کیلوگرم و وزن مگان 1190 کیلوگرم می باشد.

اما مصرف 5/7 لیتری مگان در هر صد کیلومتر همانند کورولا است و از این لحاظ تفاوتی نیز حس نمی شود.

در این بخش نیز مگان با اختلافی اندکبرنده ی آزمایش است .

پایان سخن :

هر دو خودرو دارای ویژگی های خاص خود هستند . کورولا اتومبیلی زیباتر ( چه در داخل و چه در خارج ) است که تجهیزات - قدرت و ایمنی مناسبی را ارایه می دهد . در مقابل طراحی مگان به هیچ وجه به پای کورولا نمی رسد ولی مگان در هر بخش توانسته با اختلاف اندکی از پس کورولا بر بیاید .

کورولا اتومبیلی است که چه برای شهر و چه برای جاده مناسب است و گارانتی 5 ساله یا 100 هزار کیلومتری آن در کنار کیفیت بالای تویوتا نیازهای بسیاری از فراد را برطرف می کند . در مقابل مگان به دلیل ایمنی و فضای داخلی بیتشر می تواند نظر خانواده ها را به خود جلب کند .

اما در این مقایسه اگرچه مگان توانسته بیشتر بخش ها را با سربلندی طی کند ولی این به آن معنا نیست که کورولا دارای ضعف است و وقتی طراحی زیبای کورولا ( که نقش قابل توجهی در یک انتخاب را دارد ) را در کنار تجهیزات و ایمنی مناسب و مهم تر از همه کیفیت و گارانتی بالای آن قرار میدهیم کورولا برنده ی این آزمایش می شود .

قیمت تویوتا کورولا Xli اتوماتیک هم اکنون برابر 3570000 تومان است که به صورت نقدی قابل خریداری است و قیمت مگان 2000 نیز نیز در بازار آزاد چیزی در حدود 35 ملیون تومان است .

رتبه ی اول : تویوتا کورولا Xli

رتبه ی دوم : رنو مگان 2000

نویسنده امیرضا اسماعیلی MY BLOG

Behnam Logan
08-26-2010, 02:17 AM
من به سليقه نويسنده احترام ميزارم ولي اگر 35 تومان داشتم به غير از مگان به هيچ چيز ديگه اي فكر نميكردم، (شايد 2تا ال90 سفيد و مشكي ميخريدم!!!):d
در ضمن اصلا با قيافه مسخره كرولا كنار نميام:mad:

Renault Logan
08-26-2010, 02:37 AM
مهم همون ایمنی و امکانات بیشتر در هر بخش از تست مورد نظر نسبت به کرولا هستش وگرنه زیبایی امری کاملا سلیقه ای و نسبی هستش و به شخصه برای بنده اصلا زیبایی مهم نیست .

Saeed
08-26-2010, 09:29 AM
من اگر می خواستم 35 میلیون هزینه کنم برای ماشین انتخاب اولم کیا سراتو 2010 بود.
35 میلیون رو هزینه یه ماشین به روز می کردم نه یه ماشین 4-5 سال پیش
شما یه نگاه به مشخصات این 3 ماشین بکنید (مگان، کرولا، سراتو).
موتور ، امکانات رفاهی و تکنولوژی تولید رو با هم مقایسه کنید.
این مدل مگانی که ما سوار میشیم ، تقریبا داره از تولید خارج میشه.
البته این نظر شخصی من هست و هیچ جسارتی به دیگر دوستان نمی کنم.

کامبیز محمودزاده
08-26-2010, 11:02 AM
به نظر من خدمات پس از فروش تویوتا می تواند نقطه قوت آن باشد ولی مگان فکر نمیکنم تولید کننده داخلی آن از نظر خدمات چندان تعریفی داشته باشد هر چند که من عاشق مگان هستم :rolleyes:

sarir
08-26-2010, 07:15 PM
به نظر من تویوتا انتخاب بهتریه .چون باید به کلاس این خودروها هم توجه کرد .خودرویی متوسط برای خانوادهایی با درآمد متوسط ( البته به غیر از ایران )

امیر مسعود
08-27-2010, 10:51 AM
دوستان من بین این 3 تا ماشین موندم نظرتون چی
مزدا 3 قدیمی تیپ 3
مگان 2000 فول e2
کیا سراتو 2010

Salmani
08-27-2010, 12:24 PM
دوستان من بین این 3 تا ماشین موندم نظرتون چی
مزدا 3 قدیمی تیپ 3
مگان 2000 فول e2
کیا سراتو 2010
با سلام.
اقا مسعود از چه نظر تو این 3تا ماشین موندید؟؟
قدرت؟؟؟شتاب؟؟؟کیفیت قطعات؟؟؟زیبایی؟؟.........:cool:

سید محمد زراره
08-27-2010, 12:36 PM
مسعود جان من به شخصه سراتو 2010 رو انتخاب میکردم
ولی بین مگان و تویوتا ، مگان رو

Saeed
08-27-2010, 12:41 PM
با سلام.
اقا مسعود از چه نظر تو این 3تا ماشین موندید؟؟
قدرت؟؟؟شتاب؟؟؟کیفیت قطعات؟؟؟زیبایی؟؟.........:cool:

به نظر من در هر ٤ حالت سراتو ماشين سر تريه
هم به روز تره و موتور بهتري داره
هم زيباتره و امكانات رفاهي بهتري داره
هم نواقص طراحي اون مدلهاي ديگه رو نداره

morteza
08-27-2010, 01:33 PM
اما مصرف 5/7 لیتری مگان در هر صد کیلومتر همانند کورولا است و از این لحاظ تفاوتی نیز حس نمی شود.

MY BLOG
jتا اونجایی که من میدونم مصرف مگان حتی از ال90 خودمون هم پایینتره چطور شما میگی 7.5 لیتر در صد کیلومتر؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کامبیز محمودزاده
08-27-2010, 01:42 PM
سعیدجان سراتو چه امکاناتی داره ؟خدمات چی؟ مثل تویوتا 5 سال گارانتی داره ؟

LOGAN
08-27-2010, 04:23 PM
مگان خودرویی اروپایی است، پیشرانه اش هم بزرگ تره

البته نسل جدید کورولا هم زیباتر شده.

Salmani
08-27-2010, 05:29 PM
به نظر من در هر ٤ حالت سراتو ماشين سر تريه
هم به روز تره و موتور بهتري داره
هم زيباتره و امكانات رفاهي بهتري داره
هم نواقص طراحي اون مدلهاي ديگه رو نداره
با سلام.
دقیقا من هم بخاطر جدید تر بودن و رفع معایب مدل قبلیش سراتو رو انتخاب می کنم.ولی از نظر زیبایی مگان از هردو سرتره و باز هم ولی به خاطر امکانات مزدا 3 رو انتخاب میکنم.:d

امیر مسعود
08-28-2010, 12:10 AM
من اول ایمنی برام مهم بعد شتاب بعد زیبایی انتخاب خودم مزدا 3 هست چرا
1 خودروی مگان طراحیش قدیمی و مال 5 .6 سال پیش قدرت موتور اسب بخارش هم اگه اشتباه نکم 137 اسب در مدل 2000 ایمنی و نرمیش ماشین عالی ولی دل به چسب نیست سراتو 2010 ماشین به روز طراحی زیبا و موتور خوبی داره که 2400 سی سی هست 150 اسب بخار قدرت داره که به نظر من پیش مزدا 3 کم میاره مزدا با وجود موتور 2 لیتری 147 اسب هست دارای سوپاپهای هوشمند و طراحی بسیار زیبا و تجربه یک رانندگی اسپورت رو به شما میده البته ایرادهایی که از مزدا میگیرن یکی ارتفاع کمش هست جای کم در عقب ماشین و یکی ترمزهاش و خشک بودن کمکهاش که به نظر من تا نشینید پشت این ماشین نمی فهمید که چه اتش فشانی زیر کاپوت این ماشین خوابیده از نظر شتاب که میتونم بگم که هم کیا و هم مگان رو میگیره از نظر زیبایی از مگان که خیلی سر تره و از سراتو هم چیزی کم نداره از نظر اپشن تیپ 3 از مگان 2000 فول خیلی سر تره و از سراتو هم چیزی کم نداره خلاصه فعلان نظرم روی مزدا 3 تیپ 3 هست ترمزهاشم عالی 4 چرخ دیسکی abs ebd دوستان نظر شما چی

Renault Logan
08-28-2010, 12:44 AM
نظر و سلایق و عقاید همه دوستان کاملا محترم و ارزشمند .
ولی آیا به نظر شما با وضع نابهنجار آینده بنزین و یارانه ها و برنامه های اقتصادی کشور، از طرف دیگر خدمات پس از فروش و هزینه های نگهداری و باز از طرف دیگر محدودیت های اعمالی شدید پلیس در کل کشور چه حضوری چه با دوربین و باز از طرف دیگه با این وضع افتضاح ایمنی و جاده های کشور ، بازم به نظر شما ....
هرکسی یه جور فکر میکنه . خدای نکرده جسارت و سوء تفاهم نشه ، فقط نظرمو عرض کردم .
شاد باشید .

Saeed
08-28-2010, 01:38 AM
من اول ایمنی برام مهم بعد شتاب بعد زیبایی انتخاب خودم مزدا 3 هست چرا
1 خودروی مگان طراحیش قدیمی و مال 5 .6 سال پیش قدرت موتور اسب بخارش هم اگه اشتباه نکم 137 اسب در مدل 2000 ایمنی و نرمیش ماشین عالی ولی دل به چسب نیست سراتو 2010 ماشین به روز طراحی زیبا و موتور خوبی داره که 2400 سی سی هست 150 اسب بخار قدرت داره که به نظر من پیش مزدا 3 کم میاره مزدا با وجود موتور 2 لیتری 147 اسب هست دارای سوپاپهای هوشمند و طراحی بسیار زیبا و تجربه یک رانندگی اسپورت رو به شما میده البته ایرادهایی که از مزدا میگیرن یکی ارتفاع کمش هست جای کم در عقب ماشین و یکی ترمزهاش و خشک بودن کمکهاش که به نظر من تا نشینید پشت این ماشین نمی فهمید که چه اتش فشانی زیر کاپوت این ماشین خوابیده از نظر شتاب که میتونم بگم که هم کیا و هم مگان رو میگیره از نظر زیبایی از مگان که خیلی سر تره و از سراتو هم چیزی کم نداره از نظر اپشن تیپ 3 از مگان 2000 فول خیلی سر تره و از سراتو هم چیزی کم نداره خلاصه فعلان نظرم روی مزدا 3 تیپ 3 هست ترمزهاشم عالی 4 چرخ دیسکی abs ebd دوستان نظر شما چی

سلام مسعود جان
سراتو موتور 2000 سی سی داره نه 2400
البته جسارت نباشه جهت اطلاع گفتم .
البته من چند ماه پیش هم که به سایت گروه بهمن برای مشخصات مزذا 3 مراجعه کردم با وضعیت افتضاح سایت مواجه شدم و هم اکنون هم همان وضعیت سابق رو داره و طبق جدولی که خود سایت ارائه کرده ، هیچ تفاوتی بین تیپهای مختلف مزدا 3 وجود نداره.

Behnam Logan
08-28-2010, 02:07 AM
سلام، جسارت نباشه ولي اين تاپيك هيچ نتيجه اي نداره.....:confused:
چون انتخاب خيلي سخته و هر ماشيني محاسن و معايب خاص خودشو داره ومهمتر از همه سليقه و توقع هر كس از ماشينه كه باعث ميشه هر كس سليقه خودشو داشته باشه، مثلا اسپرت بودن، نرمي، قيافه، شتاب و .............

امیر مسعود
08-28-2010, 09:53 AM
سلام مسعود جان
سراتو موتور 2000 سی سی داره نه 2400
البته جسارت نباشه جهت اطلاع گفتم .
البته من چند ماه پیش هم که به سایت گروه بهمن برای مشخصات مزذا 3 مراجعه کردم با وضعیت افتضاح سایت مواجه شدم و هم اکنون هم همان وضعیت سابق رو داره و طبق جدولی که خود سایت ارائه کرده ، هیچ تفاوتی بین تیپهای مختلف مزدا 3 وجود نداره.
این خودرو نیز با سه موتور 1600 سی سی به قدرت 124 اسب بخار، 2000 سی سی به قدرت 156 اسب بخار و 2400 سی سی به قدرت 173 اسب بخار ارائه می گردد. گیربکس های قابل انتخاب 5 دنده دستی، 6 دنده دستی یا 4 دنده اتوماتیک می باشند.
سعید جان ظاهران 3 تا موتور داره و 2400 هم داره که من اشتباه کردم 173 اسب هست

Saeed
08-28-2010, 09:57 AM
این خودرو نیز با سه موتور 1600 سی سی به قدرت 124 اسب بخار، 2000 سی سی به قدرت 156 اسب بخار و 2400 سی سی به قدرت 173 اسب بخار ارائه می گردد. گیربکس های قابل انتخاب 5 دنده دستی، 6 دنده دستی یا 4 دنده اتوماتیک می باشند.
سعید جان ظاهران 3 تا موتور داره و 2400 هم داره که من اشتباه کردم 173 اسب هست

مسعود جان منظورت مزدا 3 هست؟
این مشخصات تیپهای مزدا 3 هست؟
البته تو سایت گروه بهمن هر 3 تیپ مزدا 3 را به مشخصات یکسان معرفی کرده است.

امیر مسعود
08-28-2010, 09:59 AM
نظر و سلایق و عقاید همه دوستان کاملا محترم و ارزشمند .
ولی آیا به نظر شما با وضع نابهنجار آینده بنزین و یارانه ها و برنامه های اقتصادی کشور، از طرف دیگر خدمات پس از فروش و هزینه های نگهداری و باز از طرف دیگر محدودیت های اعمالی شدید پلیس در کل کشور چه حضوری چه با دوربین و باز از طرف دیگه با این وضع افتضاح ایمنی و جاده های کشور ، بازم به نظر شما ....
هرکسی یه جور فکر میکنه . خدای نکرده جسارت و سوء تفاهم نشه ، فقط نظرمو عرض کردم .
شاد باشید .
دوست عزیز اگه مساله بنزین که مزدا تو شهر 100 9 هست و در جاده 100 6 یا 7 مثل تندر خودمون خدماتشم هر چی باشه از پارس خودرو خیلی بهتره من رفتم نمایندگی مرکزیش تو خ ازادی کارشون درست هزینه های نگهداریشم درست از تندر زیاد تر ولی مثل تندر نیست که یه روز بگن این قطعه رو داریم این قطعه رو نداریم

Salmani
08-28-2010, 12:28 PM
با سلام.
به نظر من که با این وضعیت بنزینی که پیش روی ماست ماشینی جز تویوتا یاریس نمیتونه پاسخگوی کار مشتری باشه.چون موتور 1300سی سی داره و در نتیجه مصرف کمتر نسبت به خودرو های ذکر شده رو داره.

رضا میرجعفریان
08-28-2010, 01:04 PM
دوستان در یک سایت معتبر امارگیری انجام شده بود که دیدنش خالی از لطف نیست

http://www.acopart.org/upload/ACO-1354/Untitled10828529.jpg

Saeed
08-28-2010, 01:59 PM
دوستان نگاه کردن به این مقایسه هم خالی از لطف نیست

http://www.acopart.org/Upload/ACO-971/Price108282459.jpg

این اطلاعات از سایتهای نمایندگی این خودروها برداشته شده است.

امیر مسعود
08-28-2010, 06:16 PM
مسعود جان منظورت مزدا 3 هست؟
این مشخصات تیپهای مزدا 3 هست؟
البته تو سایت گروه بهمن هر 3 تیپ مزدا 3 را به مشخصات یکسان معرفی کرده است.
نه سعید جان منظورم سراتو 2010 بود
:cool:

Renault Logan
08-28-2010, 06:45 PM
دوست عزیز اگه مساله بنزین که مزدا تو شهر 100 9 هست و در جاده 100 6 یا 7 مثل تندر خودمون خدماتشم هر چی باشه از پارس خودرو خیلی بهتره من رفتم نمایندگی مرکزیش تو خ ازادی کارشون درست هزینه های نگهداریشم درست از تندر زیاد تر ولی مثل تندر نیست که یه روز بگن این قطعه رو داریم این قطعه رو نداریم

مسعود جان منظور من از پست قبلیم این نبود که بگم لوگان بهتره که شما داری با لوگان مقایسه میکنی!!!!
من کلی گفتم
همین لوگان خودمونم الان با این وضعیت بنزین که قراره اعمال بشه لبه تیغ هست و ممکنه خیلی ها تصمیم به فروشش بگیرن .
در مورد نمایندگی هم شما فقط داری به تهران نگاه میکنی . در اکثر شهرستان ها و استان های کشور هنوز شرکت هایی که دارن خودروهای خارجی وارد میکنند نمایندگی ندارند و خدمات رسانی صفر هست . ولی محصولاتی که توسط ایران خودرو یا سایپا یا پارس خودرو ارائه میشن لا اقل خیال مشتری راحته هر چند که ممکنه کیفیت نداشته باشه یا کیفیت کم باشه ولی تو هر شهرو کوه و برزنی نمایندگی دارند و خدمات رسانی میکنند .
یکی از اقوام ما کیا اپیروس داره بعد از 1سال استفاده از ماشین یک مشکل الکترونیکی براش پیش اومد که بخاطر عدم وجود نمایندگی و خدمات رسانی بعد از یک هفته خوابیدن ماشین آخر مجبور شد ماشین رو با هزینه بالای جرثقیل انتقال بده تهران نمایندگی مرکزی کیا و تازه اونجا باز 6 روز خوابید ماشین تا مشکل برطرف شد و با ماشین برگشت .

MEHRAN
08-30-2010, 12:17 AM
[QUOTE=Behnam Logan;24017]سلام، جسارت نباشه ولي اين تاپيك هيچ نتيجه اي نداره.....:confused:
چون انتخاب خيلي سخته و هر ماشيني محاسن و معايب خاص خودشو داره ومهمتر از همه سليقه و توقع هر كس از ماشينه كه باعث ميشه هر كس سليقه خودشو داشته باشه، مثلا اسپرت بودن، نرمي، قيافه، شتاب و .............[/

با سلام به شما دوست عزیز نظر شما محترم میباشد اما شما با این بحث ها میوانید اطلاعات خود راوشناخت خود را از ماشینهای دیگر کامل کنید واگر انشاا... خواستید ماشین خود را از این چند ماشین مورد بحث انتخاب کنید با دید باز تر این کار را انجام میدهید لطفا صبور باشید وبحث ها را دنبال کنید نتیجه ان حتما به کمک شما خواهد امد موفق باشید

امیر مسعود
08-30-2010, 11:39 AM
دوستان نظرتون رو بگید کدوم بهتره
مزدا 3 قدیمی تیپ 3
مگان 2000 فول
کیا سراتو 2010
تویتا کورلا
با توجه به اطلاعات خوبی که دوست خوبم اقا سعید دادن شما کدام رو انتخاب میکنید

Saeed
08-30-2010, 11:42 AM
دوستان نظرتون رو بگید کدوم بهتره
مزدا 3 قدیمی تیپ 3
مگان 2000 فول
کیا سراتو 2010
تویتا کورلا
با توجه به اطلاعات خوبی که دوست خوبم اقا سعید دادن شما کدام رو انتخاب میکنید

من سراتو 2010 :);)

Renault Logan
08-30-2010, 07:07 PM
با احترام به نظر دوستان ، بنده مگان 2000 فول اتومات رو انتخاب میکنم .

MAHDI-TONDAR
08-30-2010, 07:39 PM
با احترام به نظر دوستان ، بنده مگان 2000 فول اتومات رو انتخاب میکنم .
آقا عليرضا ديگه حسابي زدي تو خط رنو ديگه :d
لوگان وحالا مگان
انشاالله هر چه زودتر يه مگان 2000 فول اتومات بگيري ;)
خدا را چه ديدي :cool:

Renault Logan
08-31-2010, 05:31 AM
آقا عليرضا ديگه حسابي زدي تو خط رنو ديگه :d
لوگان وحالا مگان
انشاالله هر چه زودتر يه مگان 2000 فول اتومات بگيري ;)
خدا را چه ديدي :cool:

سلام مجدد
توکل بر خدا . هرچی صلاح باشه .
ولی واقعا هزینه نگهداری مگان بالاست . البته لوگان هم دست کمی نداره از مگان در زمینه هزینه نگهداری . امیدوارم مسئولین سایپا و پارس خودرو فکری بحالش بکنند .
آقا مهدی اطلاع داشتید که اولین بار در جهان گیرباکس اتومبیل رو چه کسی اختراع کرد ؟
برادران رنو اختراع کردند .
کلیه شرکت ها و کمپانی های خودرو سازی دنیا در تاریخ تا بحال مدیون برادران رنو هستند .
برای همین موضوع من به رنو خیلی ایمان و اعتقاد دارم .

morteza
10-18-2010, 01:35 AM
سلام به نظر من هم فقط مگان فول اتومات
ولی ایکاش مدل های دیگر مگان هم تو ایران میومد. خیلی محشرن

Esmaily
10-18-2010, 09:26 AM
درود
به نظر من از لحاظ قیمتی این دو ماشین در یک رده نیستند که بشه مقایسشون کرد...
کورولا گرونتر از مگانه

کامبیز محمودزاده
10-18-2010, 09:47 AM
فقط مگان 2000 اتومات سفید :)

تندر LP
10-18-2010, 10:47 AM
عرض ارادت خدمت دوستان
از بین دو گزینه مطرح شده در این پست ، انتخاب من تویوتا کرولاست.چون ماشین با کیفیتیه.با وجود وارداتی بودن خدمت پس از فروش مناسبی داره ، لوازم یدکی و هزینه نگهداریش در قیاس با مگان خیلی به صرفه است.
ماشین جادار و زیبا و با ایمنی بالایی هستش. مصرف سوختش هم مثل اکثر محصولات تویوتا پایینه.
ضمنا شتابش هم در قیاس با مگان خیلی خوبه.

Black Logan
10-18-2010, 07:44 PM
با عرض سلام ،هر چند بنده مگان را بيشتر دوست دارم ولي تويوتا كرولا قابل مقايسه با مگان نيست و بايستي مگان را با خودروي همترازش مقايسه كرد . ولي آنطور كه بنده اطلاع دارم مگان 1600 ، موتور و گيربكس اش مشابه تندر 90 ميباشد و فقط در اتاق و امكاناتش با هم فرق دارند و واقعا طراحي مگان يه چيز ديگريست و ظاهر ماشين زيباست. با تشكر

Renault Logan
10-19-2010, 12:29 AM
با عرض سلام ،هر چند بنده مگان را بيشتر دوست دارم ولي تويوتا كرولا قابل مقايسه با مگان نيست و بايستي مگان را با خودروي همترازش مقايسه كرد . ولي آنطور كه بنده اطلاع دارم مگان 1600 ، موتور و گيربكس اش مشابه تندر 90 ميباشد و فقط در اتاق و امكاناتش با هم فرق دارند و واقعا طراحي مگان يه چيز ديگريست و ظاهر ماشين زيباست. با تشكر

سلام دوست عزیز
هم موتور هم گیربکس مگان کاملا با لوگان تفاوت دارند .
حتی کد موتور مگان با لوگان تفاوت دارد.
مگان 1600 قدرتش 115 اسب بخار هست ولی لوگان 1600 قدرتش 105 اسب بخار هست .
در موتور مگان 1600 از تکنولوژی cvvt یا همون زمان بند متغییر سوپاپ ها استفاده شده که باعث افزایش اسب بخار شده و همچنین کاهش مصرف سوخت شده . ( با توجه به وزن بیشتر مگان ، مگان 1600 مصرف سوخت کمتری دارد نسبت به لوگان 1600 )
شاد باشید .