PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خودروهای هوشمند


روابط عمومی آکو فروم
07-07-2010, 05:06 PM
خودروهای هوشمند
یکی از بازارهای داغ رو به آینده، بازار پیشرفت‌های روزافزون در صنعت خودروسازی است. خودروهای هیدروژنی، خودروهای امن، خودروهای پرنده و حالا هم خودروهای هوشمند.

http://www.acopart.org/Upload/ekhtesasi3/car-tech-2_1672068c.jpg


تلگراف دیروز ترجیح داده است که اولین عنوان خبری بخش فناوری خود را به خودروهای هوشمندی اختصاص بدهد که با برنامه‌های شرکت اینتل،‌ یکی از غول‌های تولید تراشه‌های رایانه‌ای، تجهیز شده‌اند. خودروی هوشمند اطلاعات مربوط به سرعت خودرو، فرمان دادن و ترمز گرفتن را به همراه تصاویر ویدئویی از درون و بیرون خودرو جمع‌آوری و ثبت می‌کند. در واقع خودروهای هوشمند چیزی شبیه جعبه سیاه هواپیما خواهند داشت که می‌تواند خودش به طور خودکار اطلاعات لازم را به اداره پلیس و یا دفتر بیمه بفرستد تا تعیین دلیل تصادف و البته شخص مسئول ساده‌تر شود.محققین شرکت اینتل که وارد عرصه خودروسازی و برنامه‌ریزی برای خودروها شده‌اند، حتی با سازندگان خودرو در مورد سیستم‌های متصل به اینترنت بدون سیم درون خودروها صحبت کرده‌اند. همه تلاش این محقققین این است که خودرو بتواند خطر را تشخیص بدهد و حتی در مواقع اضطراری کنترل خودرو را از راننده بگیرد و اوضاع را با کم‌ترین خسارت سرو سامان بدهد. حتی حس‌گرهای خودروی هوشمند می‌توانند چاله‌های جاده را تشخیص بدهند و به طور خودکار اطلاعات مربوط به محل، عمق و ... آن‌ها را به اداره مسئول مخابره کنند تا تعمیر شوند. دوربین‌های نصب شده روی خودرو هم تابلوهای کنار جاده را تشخیص می‌دهند و هم قوانین راهنمایی و رانندگی را درک می‌کنند و هم مسیر را پیدا می‌کنند. البته در این گزارش گفته نشده که راننده این خودرو قرار است چه کار کند!

علی
07-07-2010, 07:04 PM
خودروهای هوشمند
یکی از بازارهای داغ رو به آینده، بازار پیشرفت‌های روزافزون در صنعت خودروسازی است. خودروهای هیدروژنی، خودروهای امن، خودروهای پرنده و حالا هم خودروهای هوشمند.

http://www.acopart.org/Upload/ekhtesasi3/car-tech-2_1672068c.jpgتلگراف دیروز ترجیح داده است که اولین عنوان خبری بخش فناوری خود را به خودروهای هوشمندی اختصاص بدهد که با برنامه‌های شرکت اینتل،‌ یکی از غول‌های تولید تراشه‌های رایانه‌ای، تجهیز شده‌اند. خودروی هوشمند اطلاعات مربوط به سرعت خودرو، فرمان دادن و ترمز گرفتن را به همراه تصاویر ویدئویی از درون و بیرون خودرو جمع‌آوری و ثبت می‌کند. در واقع خودروهای هوشمند چیزی شبیه جعبه سیاه هواپیما خواهند داشت که می‌تواند خودش به طور خودکار اطلاعات لازم را به اداره پلیس و یا دفتر بیمه بفرستد تا تعیین دلیل تصادف و البته شخص مسئول ساده‌تر شود.محققین شرکت اینتل که وارد عرصه خودروسازی و برنامه‌ریزی برای خودروها شده‌اند، حتی با سازندگان خودرو در مورد سیستم‌های متصل به اینترنت بدون سیم درون خودروها صحبت کرده‌اند. همه تلاش این محقققین این است که خودرو بتواند خطر را تشخیص بدهد و حتی در مواقع اضطراری کنترل خودرو را از راننده بگیرد و اوضاع را با کم‌ترین خسارت سرو سامان بدهد. حتی حس‌گرهای خودروی هوشمند می‌توانند چاله‌های جاده را تشخیص بدهند و به طور خودکار اطلاعات مربوط به محل، عمق و ... آن‌ها را به اداره مسئول مخابره کنند تا تعمیر شوند. دوربین‌های نصب شده روی خودرو هم تابلوهای کنار جاده را تشخیص می‌دهند و هم قوانین راهنمایی و رانندگی را درک می‌کنند و هم مسیر را پیدا می‌کنند. البته در این گزارش گفته نشده که راننده این خودرو قرار است چه کار کند!فن آوری فوق العاده ایه، ولی فکر کنم این خودروی هوشمند بیاد اینجا 5 دقیقه رانندگی کنه کلا از هوش بره:d:d