PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در بازکن برقی صندوق عقب (صندوق پران)

Emdad-L90
02-05-2010, 08:19 AM
با سلام http://www.acoforum.org/images/mysmilies/icon_wink.gifصندوق پران وسیله ای هست که به قفل صندوق عقب وصل میشه و بوسیله اهرمی کنار صندلی و یا کلید دزدگیر میوتید بدون سوییچ ماشین درب صندوق عقب رو باز کنید چون درب صندوق عقب تندر با سوییچ باز میشه و باید هر وقت خواستین درب رو باز کنید با کلید این کار رو بکنید که زیاد جالب نیست و اکثرا صندوق پرون نصب میکنند

دو نوع صندوق پران میشه برا تندر نصب کرد یک نوع برقی هست که با یک پمپ کار میکنه که این پمپ هم می تونه به دزد گیر وصل بشه و از طریق اون عمل کنه و هم میشه به صورت مجزا از طریق یه دکمه عمل کنه.نصب همچین سیستمی ده هزار بیشتر در نمیاد.
یک نوع صندوق پران دیگ هم هست که همون طرح رومانی.سیستم این صندوق پران شبیه 405 هستش که یه شاسی فشاری نصب میشه و به قفل مرکزی ماشین وصل میشه. این سیستم در حدود 50 تا 60 هزار بدون نصب قیمتشه.
((حدود قیمت گفته شده شاید الان توی بازار کمتر باشه))
برای گرفتن سیم برق جهت صندوق پران به این صورت عمل کنید.
شما برای این که پمپ درب صندوق عقب رو فعال کنی احتیاج به ولتاژ 12 ولت مثبت دارید حالا فرقی نمیکنه که این ولتاژ رو از کجای ماشین تامین میکنی. اگر از زیر فرمان میخواهی که استفاده کنی وقتی درب زیر فرمان رو باز کنی دقیقا زیر دسته راهنما دو تا نرگی سوکت میبینی که یکی از انها داخل یک تو رفتگی هست که و آزاد هم هست اون 12 ولت هست و دیگری که بیرون هست بدنه ماشین هست به وسیله لامپ میتونید این رو امتحان کنی.
ولی من خودم مستقیما از سر جعبه فیوز گرفتم. فیوزی که مربوط به چراغ سقفی هست .
در زیر عکس گذاشتم
http://uploadpic.org/showpic-33552/img0015a.jpg (http://uploadpic.org/showpic-33552/img0015a.jpg)
http://uploadpic.org/showpic-33553/img0016a.jpg (http://uploadpic.org/showpic-33553/img0016a.jpg)

در عکس اول سیم سبز همان سیم صندوق پران هست.
در عکس دوم جای کلید صندوق پران هست که زیر ترمز دستی هست.
کلید هم از بالابرشیشه 405 هست به مبلغ 3000 تومان استفاده کردم. این کلید لامپ هم داره که در شب روشن میشه
حال چند تا نکته مهم در نصب و راه اندازی:

برای رد کرن سیم از جلوی ماشین تا صندوق عقب میتوانید ، زیر کمبرند کنار کف ماشین دو تا پیچ ستاره خور وجود داره انها را با آچار ستاره موجود خود ماشین باز کنید ، زه پلاستیکی در ها را در بیاید و سیم از انجا رد کنید تا ته ماشین !!

برای تمیز کاری میتونید از بست کمری 10 سانت (دونه ای 10 تومن) استفاده کنید و ان به دسته سیم اصلی ببنید و ...

برای نصب اهرم پمپ هم بهتر اندازه را دقیق در بی آورید بعدش تیکه اضافه را قیچی کنید و سر قیچی شده را به صورت قسمت فابریک دربیاورد ، حالا دو تا پیچ ارهم باز بسته کن از جاش دربیارید اهرم پمپ از کنار اهرم قفل رد کنید و پمپ با تسمه کمکی موجود در بسته پمپ نصب کنید به صورت عمود نه مایل (چون باعث میشه عمر پمپ شنا بیشتر بشود و کارای بهتر باشد)

با تشکر از دوستان

سید محمد زراره
02-10-2010, 09:56 PM
سلام
عذر میخوام شما برای پمپ برقی درب صندوق از چه نوعی استفاده کردین
چون من با یکی از دوستام که سیم کش هستش در این مورد صحبت کردم و ایشون پمپ درب صندوق پراید 141 یا دوو رو پیشنهاد داد چون هم کوچیکه و نیاز به سوراخکاری نداره و هم عمرش از بقیه پمپها بیشتره

نیما
02-10-2010, 11:41 PM
سلام
عذر میخوام شما برای پمپ برقی درب صندوق از چه نوعی استفاده کردین
چون من با یکی از دوستام که سیم کش هستش در این مورد صحبت کردم و ایشون پمپ درب صندوق پراید 141 یا دوو رو پیشنهاد داد چون هم کوچیکه و نیاز به سوراخکاری نداره و هم عمرش از بقیه پمپها بیشتره
به نظر من که همون پمپ های معمولی در که برای قفل مرکزی ماشین ها به کار میبرن استفاده کن
من خودمم از همونا استفاده کردم
قیمتیم نداره

Tondkar
02-11-2010, 12:55 AM
بنده هم از همین پمپ های معمولی استفاده کردم کارکردشم خیلی خوبه

سید محمد زراره
02-11-2010, 07:41 PM
پس منم همونها رو امتحان میکنم ببینم چی میشه

رضا میرجعفریان
07-04-2010, 10:00 AM
هزینه 150000 ریال

رضا میرجعفریان
07-04-2010, 11:15 AM
خودتونم میتونید نصب کنید راهته یا ببرید قفل ساز یدونه پمپ در می خواهد که 5 تومن 10 تومنم دستمزد میخواهد

L90
07-04-2010, 11:17 AM
اين همون صندوق پران نيست؟

نیما
07-04-2010, 11:18 AM
خودتونم میتونید نصب کنید راهته یا ببرید قفل ساز یدونه پمپ در می خواهد که 5 تومن 10 تومنم دستمزد میخواهد
همچین راحتم نیست
باید یک پمپ رو تو صندوق جا بدین بعد یک سیم بلند یتیکه از جلو به عقب بکشین
و یک کلید براش بزارین
اگر وقت کنم حتمی براتون عکساشو می گیرم می زارم

رضا میرجعفریان
07-04-2010, 11:28 AM
نیما جان من سیم رو از بازوهای صنروق عقب بردم و تا جلو هم از زیر پا دری اوردم یه نمدم کشیدم زیر صندوق عقب اصلان دیده نمیشه

نیما
07-04-2010, 01:34 PM
نیما جان من سیم رو از بازوهای صنروق عقب بردم و تا جلو هم از زیر پا دری اوردم یه نمدم کشیدم زیر صندوق عقب اصلان دیده نمیشه
خوبه راهشم همینه فقط نوع وصل شدن پمپ به قفل
خیلی مهمه اونو اگر شد عکس بزار

mirza
07-04-2010, 01:54 PM
باسلام ، من درب بازكن برقي گذاشتم 12.000 تومان ( يك پمپ بااجرت نصب )

يك كليد زيرفرمان نصب شده كه بافشردن آن درب صندوق باز ميشه .;)

رضا میرجعفریان
07-05-2010, 07:30 AM
نیما جان فکر نکنم تو عکس زیاد معلوم باشه چون پشت شاسی بندی صندوق عقب قرار گرفته ولی باز سعی میکنم

ali
07-05-2010, 08:15 AM
من هم حدود 9 ماه پیش نصب کردم البته خیلی گران حساب کرد ولی خوشبختانه تا حالا مشکلی نداشته است هم با دکمه می پرد و هم با کلید باز می شود

مرتضی
07-05-2010, 09:02 AM
سلام.

برای برقی کردن صندوق دوتا مورد رو اگه رعایت کنید در ادامه بهتر جواب میده.
اول استفاده از پمپ صندوق 405slx.
چون این پمپ ابعاد کوچکی داره تقریبا به راحتی نصب میشه.

دوم اینکه بهتره میله ای جداگانه از پمپ تا قفل صندوق استفاده بشه.
واگه بخواهیم از همون میله موجود به عنوان رابط استفاده کنیم ممکنه هنگام باز کردن با سویچ با مشکل مواجه بشیم.

رضا میرجعفریان
07-05-2010, 12:18 PM
دوستان عزیزی که از این صندق پران ها گذاشتن و می خوان دکمه با کمی مکث کار کنه (مانند قفل باز کن سمند)پیغام بذارن تا کیت الکترونیکیش و یا plannig رو بفرستم

ali.monazzah
07-06-2010, 07:19 AM
سلام به همگی
از دوستان شیرازی کسی پمپ برقی در صندوق عقب کار گذاشته ؟
میشه لطف کنید آدرس یه جا که کارشو بلده و تمیز کار میکنه معرفی کنید ؟ البته با پیام خصوصی.
ممنون تو نادر تقریبا همشون نصب می کنند

من قبلا روی پیکانی که داشتم با استفاده از اتوماتیک استارت این مشکل حل کرده بودم
ولی هنوز فرصت نکردم روی ال 90 نصب کنم یکی از دوستان که با پمپ نصب کرده بود بجای استفاده از یک تکه سیم مفتولی فقط از سیم (ترمز یا کلاچ ) و 2تا سیم گیر مشکل را بدون سوراخ کاری حل کرده بود

به نظر دوستان بهترین جای قرار دادن کلید صندوق پران کجاست ؟؟(در صورت امکان با تصویر)

رضا میرجعفریان
07-06-2010, 07:57 AM
به نظر من اگه از این کلیدهای مینیاتوری استفاده کنین میتونین با یک سوراخ کوچک در کنار کنسول فرمان زیر دسته راهنما جا بندازین هم زیاد تو چشم نیست و هم دم دست است

LOGAN
07-06-2010, 08:47 AM
پمپ كه راحت پيدا مي شود.
مهم نحوه قرار گرفتن پمپ و نوع كليد است.
كليدهاي مينياتوري گزينه خوبي هستند.

Saeed
07-06-2010, 10:57 AM
پمپ كه راحت پيدا مي شود.
مهم نحوه قرار گرفتن پمپ و نوع كليد است.
كليدهاي مينياتوري گزينه خوبي هستند.

دوستانی که دزدگیر نصب کردند بهترین گزینه اتصال صندوق پران به دزدگیر و استفاده از ریموت دزدگیر هست.

MAHDI-TONDAR
07-06-2010, 12:17 PM
تو نادر تقریبا همشون نصب می کنند

به نظر دوستان بهترین جای قرار دادن کلید صندوق پران کجاست ؟؟(در صورت امکان با تصویر)
به نظر من مناسب ترین جا برای نصب کلید صندوق پران روی کنسول وسط (بین دو صندلی جلو) زیر دستگیره ترمز دستی بغل کلید آینه ای برقی( در مدل فول) هست . البته من خودم اصلاً کلید صندوق پران نصب نکردم و از دکمه ریموت دزدگیر (با فشار 3 ثانیه روی دکمه شماره 3) صندوق را باز می کنم

MAHDI-TONDAR
07-06-2010, 12:19 PM
دوستانی که دزدگیر نصب کردند بهترین گزینه اتصال صندوق پران به دزدگیر و استفاده از ریموت دزدگیر هست.
منم هین کار رو کردم.

رضا میرجعفریان
07-07-2010, 07:19 AM
البته دوستان محترم توجه کنند در صورت نصب دوزدگیر باز هم برای کار باید پمپ نصب بشه

ali.monazzah
07-08-2010, 07:46 AM
به نظر شما دوستان آیا لازم هست که برای نصب پمپ صندوق پران از رله و فیوز در کنار پمپ استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
( به دلایلی نظیر ایمنی - استفاده از سیم کشی نازک تر و ......)

رضا میرجعفریان
07-08-2010, 08:33 AM
نه دوست عزیز هیچ چیزی لازم نیست شما برای راحتی میتونید از سیم 1 استفاده کنید

HosseyN
12-04-2010, 04:15 PM
سلام خدمت دوستان
کلید صندوق پران معمولاً کجا قرار می گیره؟
برای ای 2 فول فرق می کنه؟

Renault Logan
12-04-2010, 08:39 PM
سلام خدمت دوستان

سلام استاد
وقتتون بخیر
اینکه کلید صندوق پران رو کجا نصب کنید بر میگرده به سلیقه شما البته در کنارش باید ایمنی رو هم مد نظر قرار بدید که در معرض دید همگان نباشه .
اگه دزدگیر روی ماشینتون دارید و ورودی صندوق پران را داره که اصلا نیازی به نصب کلید ندارید و با وصل کردن سیم های پمپ صندوق پران به ورودی مخصوصش در ecu دزدگیرتون ، میتونید با زدن کلید مخصوصش بر روی ریموت دزدگیر ، پمپ رو فعال کرده و صندوق رو باز کنید . اگر هم که دزدگیرتون این ویژگی رو نداره و یا اصلا دزدگیر ندارید باید کلید رو در جایی قرار بدید که در عین اینکه در دسترس هست ، تا حد امکان در معرض دید نباشه . ضمن اینکه سیم کشیش تا کلید برای شما راحت باشه .
بهترین جا به نظر بنده درست در زیر کلید قفل کن شیشه بالابر های عقب هست (یک جای خالی موجود هست .)
شاد باشید .

Salmani
12-04-2010, 10:14 PM
سلام خدمت دوستان
با سلام.
چند جا هست که میتونید به صورت دلخواه انتخاب کننین:
1-روی ریموت
2-زیر ترمز دستی
3-زیر فرمون
4-منار فرمون که ابتگکار یکی از اعضا بود

محمود
01-22-2011, 12:11 AM
سلام
من زیر صندلی راننده سمت چت گذاشتم (همون قسمت قاب پلاستیکی رو سوراخ کردم و یک کلید فشاری نصب کردم) خوبیش اینه که در عین حال که دم دسته، احتمال اینکه تصادفا کسی اونو فشار بده هم صفره.

سید علی
01-22-2011, 08:28 AM
با سلام به اعضاي محترم آكو
بهترين مكان براي نصب كليد صندوق پران قسمت پائين داشبورد درست پائين تر از كليد تنظيم ارتفاع چراغهاي جلو در قسمت نمد زيرين داشبورد كه هم قابل دسترس استفاده كننده است و هم قابل رويت نيست .

zanjani
01-22-2011, 08:55 AM
سلام
من زیر صندلی راننده سمت چت گذاشتم (همون قسمت قاب پلاستیکی رو سوراخ کردم و یک کلید فشاری نصب کردم) خوبیش اینه که در عین حال که دم دسته، احتمال اینکه تصادفا کسی اونو فشار بده هم صفره.
سلام دوست عزیز
با این کار ایا با حرکت و جابجایی صندلی، سیمها به جایی گیر نمی کنند و باعث قطعی اون نمی شن؟

هر چند قبلا جای کلید صندوق پرون رو قبلا ارسال نمودم مجددا عکس کلید رو که برروی کنسول اکو نصب کردم و هیچ مزاحمتی هم نداره برای دوستان قرارمی دم
http://www.acopart.org/Upload/ACO-736/c.jpg

روابط عمومی آکو فروم
01-22-2011, 12:39 PM
با سلام وقت بخیر
کاربران محترم توجه داشته باشید هر گونه تبلیغ و اطلاع رسانی از محل فروش اجناس و قیمت و نام بردن از کالاهای یک شرکت خاص و معرفی آن ها به هر نوعی در فروم ممنوع است و همانطور که بارها تذکر داده شده این امر موجب اخراج کاربر خواهد شد. چندین پست از این تاپیک که قدیمی بودند حذف شد . در ارسالات توجه کافی داشته باشید که مغایر قوانین نباشند - روابط عمومی آکو فروم
.................................................. .................................................. .................................................. ........

Saeed
01-22-2011, 12:57 PM
با سلام دوستان
یکی از دوستانی که دزدگیر نصب نموده و می خواهند صندوق پران نصب کرده و صندوق پران را به دزدگیر متصل نمایند (دزدگیر با امکان باز کردن درب صندوق) می توانند برای تهیه آموزش نصب با بنده تماس حاصل نمایند تا ضمن نصب رایگان صندوق پران ،‌از روی ماشین آنها اقدام به تهیه عکس و آموزش نصب برای قرار دادن در فروم نماییم.

MAHDI-TONDAR
01-22-2011, 03:02 PM
با سلام به اعضاي محترم آكو
بهترين مكان براي نصب كليد صندوق پران قسمت پائين داشبورد درست پائين تر از كليد تنظيم ارتفاع چراغهاي جلو در قسمت نمد زيرين داشبورد كه هم قابل دسترس استفاده كننده است و هم قابل رويت نيست .
سلام علی آقا
بنظر من هم جای خوبیه ولی بنده به شخصه با توجه به حساسیت زیادی که دارم دلم نمیاد داشبورد ماشین را سوراخ کنم .( البته با احترام به نظر شما )

Shrzad
01-22-2011, 04:24 PM
با سلام دوستان
یکی از دوستانی که دزدگیر نصب نموده و می خواهند صندوق پران نصب کرده و صندوق پران را به دزدگیر متصل نمایند (دزدگیر با امکان باز کردن درب صندوق) می توانند برای تهیه آموزش نصب با بنده تماس حاصل نمایند تا ضمن نصب رایگان صندوق پران ،‌از روی ماشین آنها اقدام به تهیه عکس و آموزش نصب برای قرار دادن در فروم نماییم.

با سلام خدمت دوست عزیز
من خودروام را 30 بهمن 87 تحویل گرفتم و همون موقع داخل خود شرکت(واحد خودروهای سفارشی) سفارش نصب دزدگیر دادم و خیلی مایل بودم که صندوق پران هم نصب کنند ولی مسئول مربوطه فرمودند چون سیم کشی دزدگیر بصورت سوکت فابریک است ، نصب صندوق پران با زخمی شدن سیم همراهه و باعث میشه خودرو از گارانتی دربیاد .
لطفا در این خصوص بنده را راهنمایی فرمائید آیا همینطوره ؟
در ضمن مایل به نصب صندوق پران با همکاری شما هستم .

Renault Megane RS
01-22-2011, 04:54 PM
با سلام

اینم یه فایل به درد بخور برای کسانی که می خواهند صندوق پرانشونو به دزدگیر وصل کنند که طریقه اتصال رله در آن شرح داده شده ;)

با تشکر:cool:

Saeed
01-22-2011, 05:24 PM
با سلام خدمت دوست عزیز
من خودروام را 30 بهمن 87 تحویل گرفتم و همون موقع داخل خود شرکت(واحد خودروهای سفارشی) سفارش نصب دزدگیر دادم و خیلی مایل بودم که صندوق پران هم نصب کنند ولی مسئول مربوطه فرمودند چون سیم کشی دزدگیر بصورت سوکت فابریک است ، نصب صندوق پران با زخمی شدن سیم همراهه و باعث میشه خودرو از گارانتی دربیاد .
لطفا در این خصوص بنده را راهنمایی فرمائید آیا همینطوره ؟
در ضمن مایل به نصب صندوق پران با همکاری شما هستم .

مدل دزدگیرتون رو برای من پیام خصوصی کنید تا چک کنم ببینم ترتیب سیمهای دزدگیرتون به چه صورت هست.

محمود
01-25-2011, 12:47 AM
سلام دوست عزیز
با این کار ایا با حرکت و جابجایی صندلی، سیمها به جایی گیر نمی کنند و باعث قطعی اون نمی شن؟

هر چند قبلا جای کلید صندوق پرون رو قبلا ارسال نمودم مجددا عکس کلید رو که برروی کنسول اکو نصب کردم و هیچ مزاحمتی هم نداره برای دوستان قرارمی دم

سلام
اول یکی دو بار قطع شد که بعدا با نوارچسب سیمها رو ثابت کردم و فعلا که مشکلی نداره.
سوراخ کردن داشبورد هم خیلی ریسک داره و اگر تمیز درنیاد خیلی تو چشم می زنه اما اگر یک کلید متناسب با بقیه کلیدها بشه براش پیدا کرد جالب میشه.

راستی کسی کلید صندوق پرانش رو کنار ترمز دستی و جای کلید سی ان جی نصب نکرده؟

MAHDI-TONDAR
01-25-2011, 09:33 PM
سلام
اول یکی دو بار قطع شد که بعدا با نوارچسب سیمها رو ثابت کردم و فعلا که مشکلی نداره.
سوراخ کردن داشبورد هم خیلی ریسک داره و اگر تمیز درنیاد خیلی تو چشم می زنه اما اگر یک کلید متناسب با بقیه کلیدها بشه براش پیدا کرد جالب میشه.

راستی کسی کلید صندوق پرانش رو کنار ترمز دستی و جای کلید سی ان جی نصب نکرده؟
سلام آقا محمود
ابتداء ورورد شما به آکو فروم را خوش آمد میگویم .
درصورت تمایل میتوانید به تاپیک زیر بروید و خودتان را برای سایر اعضاء و کاربران معرفی نمایید .
http://www.acoforum.org/showthread.php?t=42&page=50 (http://www.acoforum.org/showthread.php?t=42&page=50)
درخصوص سئوال شما مبنی برنصب کلید صندوق پران به نظر بنده اگه برروی ماشین شما دزدگیر نصبه از طریق نصب پمپ صندوق عقب صندوق پران را روی ریموت دزدگیر فعال کنید درغیر اینصورت بهترین محل نظر منم کنار ترمز دستی هستش .

farid
03-03-2011, 11:10 AM
سلام
قیمت پمپ بنزین تندر چنده ؟

zanjani
03-03-2011, 11:47 AM
سلام
قیمت پمپ بنزین تندر چنده ؟

سلام
دوست عزیز این بخش http://acoforum.org/showthread.php?t=1205 رو مطالعه بفرمائید اگر به نتیجه نرسیدید سوالتون رو توی همون تاپیک مطرح بفرمائید
موفق باشید

kosha
06-01-2012, 10:10 AM
لطفا در صورت امکان مدار تایمر تاخیری برای صندوق پران را در همین پست بذارین تا همه بتونن استفاده کنند . با تشکر

ansar
06-07-2012, 10:44 PM
سلام بر عزیزان
من هفته قبل روی اسب سفیدم صندوق پرون نصب کردم با اجرتش شد 35 تومان , نوع صندوق پرونش هم با مارک داچیاست فابریک, رو دزدگیرم که تلماتیکس fc3 نصب کرد, یه شاسی مخفی هم تو کابین برام گذاشت , نصابش میگفت قیمت خرید صندوق پرون 18 تومون براش آب خورده , به نظرتون خوب بوده ؟؟

Renault Logan
06-07-2012, 10:59 PM
سلام بر عزیزان
من هفته قبل روی اسب سفیدم صندوق پرون نصب کردم با اجرتش شد 35 تومان , نوع صندوق پرونش هم با مارک داچیاست فابریک, رو دزدگیرم که تلماتیکس fc3 نصب کرد, یه شاسی مخفی هم تو کابین برام گذاشت , نصابش میگفت قیمت خرید صندوق پرون 18 تومون براش آب خورده , به نظرتون خوب بوده ؟؟

عرض سلام و وقت بخیر خدمت همشهری عزیز و گرامی
مبارکتون باشه

قیمت صندوق پران فابریک تا قبل عید 15 تومان بود ، حالا شده 18 تومان دور از انتظار نیست.

موفق باشید .:cool: