PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتفاع زدن لوگان - ال نود - تندر 90 - l90

Saeed
02-25-2010, 01:21 PM
سلام
دوستان گرامی که تجربیاتی درمورد تنظیم ارتفاع لوگان (l90) داشته اند بیان کنند.

بهترین روشی که نرمی فابریک تا حد امکان حفظ بشه.

ضمنا اسم و مدل کمکها را هم بیان کنید.

در صورت امکان مدل و مارک فنر و کمک فنر لوگان آکو را هم مدیران در اختیار دوستان قرار دهند.

Saeed
02-25-2010, 01:48 PM
نه تا این حد بلند ،معقول به نظر میرسه
از پایداری خودرو سر پیچها کم میکنه.

http://xs.to/image-1295_4B863E37.jpg

نه تا این حد پایین ، معقول به نظر میرسه
نرمی ماشین رو میگیره و به اتاق ضربه وارد میکنه

http://xs.to/image-2E5B_4B863E37.jpg

بلکه این اندازه خیلی عالیه
من خیلی لوگانهارو دیدم ،ولی بهترین ارتفاع فعلا از آن آکو بوده

http://xs.to/image-98BD_4B863E37.jpg

سید محمد زراره
02-25-2010, 03:55 PM
پس با این حساب باید از مسئولین محترم آکو بپرسیم از چه کمک و فنری برای کم کردن ارتفاع استفاده کردند و تا چه حد ارتفاع رو پایین آوردند؟

سید محمد زراره
02-25-2010, 03:57 PM
به عبارت دیگه بهتره از مسئول محترم روابط عمومی آکو این تقاضا رو بکنیم که جزئیات کامل رو البته اگر امکانش باشه جویا شده و در اختیار ما قرار دهند
با تشکر

Tondkar
02-25-2010, 04:34 PM
اگر روابط عمومی آکو لطف کنند ودر این مورد اطلاعاتی بدهند ممنون و سپاسگزاریم

morteza
02-25-2010, 09:47 PM
سلام
به نظر من هم اگه مسئولین محترم آکو یه راهنمایی در این زمینه بکنن بد نیست.

ACO
02-25-2010, 11:57 PM
با سلام
قبل از هر چیز عرض کنم دوستان عزیز
شاید بیش از 3 مورد غلط املایی در این تاپیک دیده شد که خواهش میکنم نه تنها رفعش کنید بلکه سعی کنید درست اون رو به خاطر بسپارید و سعی کنید تکرار نکنید.

مدیر محترم روابط عمومی اکوفروم در مورد این تاپیک و سوال عزیزان از بنده پرسش کردند سعی میکنیم در این مورد از مسئولین آکو حتما سوال کنیم و بعد جواب بدیم .

اما مساله ای که هست این هست که در کنار تمام اینها وقتی گل پخش کن رو نصب میکنی ارتفاع عقب تندر کمتر به چشم میاد و این هم مزید بر علت بوده .
لینک سایتی هم که گذاشته بودید با اجازه تون حذف کردم چون لینک سایتهای فارسی تا حد امکان نباید درج بشه در سایت .

L90
02-26-2010, 12:11 AM
گل پخش کن فقط ظاهري نشون ميده ولي ارتفاع رو كه كم ني كنه

ACO
02-26-2010, 12:13 AM
گل پخش کن فقط ظاهري نشون ميده ولي ارتفاع رو كه كم ني كنه

شما چیزی غیر از این در نوشته من مشاهده کردید ؟

امیر مسعود
02-26-2010, 12:17 AM
دوستان من فنر مد هلند رو پیشنهاد میدم اون عکس اولی که گذاشتی ارتفاع فابریک لوگان در ایران هست فنر مد 8 سانت اون ارتفاع را کاهش میده و مثل تندر اکو میکنه دقیقان مو نمیزنه قیمتش بالا هست ولی هم هندلیگ ماشین سر پیچ خوب میشه هم ظاهر بسیار خوبی پیدا میکنه تو ماشین هم نمیکوبه

نیما
02-26-2010, 01:04 AM
دوستان من فنر مد هلند رو پیشنهاد میدم اون عکس اولی که گذاشتی ارتفاع فابریک لوگان در ایران هست فنر مد 8 سانت اون ارتفاع را کاهش میده و مثل تندر اکو میکنه دقیقان مو نمیزنه قیمتش بالا هست ولی هم هندلیگ ماشین سر پیچ خوب میشه هم ظاهر بسیار خوبی پیدا میکنه تو ماشین هم نمیکوبه
قیمتش چنده ؟ گازیه ؟

L90
02-26-2010, 01:09 AM
شما چیزی غیر از این در نوشته من مشاهده کردید ؟

ما مخلص شما هم هستيم قصد جسارت نداشتم :cool:
چون دوستان درمورد كمك تندر اكو سوال كرده بودن

ACO
02-26-2010, 01:45 AM
ما مخلص شما هم هستيم قصد جسارت نداشتم :cool:
چون دوستان درمورد كمك تندر اكو سوال كرده بودن
جسارت کدامه قربان
قبلش ما مخلص شمایم
عرض کردم در کنار اقدامی اگر برای کاهش ارتفاع صورت گرفته باشه نصب گل پخش کن های اکو
ارتفاع رو کمتر نشون میده و این نکته ای هست که باید بهش توجه داشت
شما فرمودین گل پخش کن از نظر ظاهری ارتفاع رو کاهش میده نه خود ارتفاع رو
که من هم عرض کردم ایا چیزی غیر از این در نوشته بنده مشاهده کردید ؟

LOGAN
02-26-2010, 07:38 AM
البته تا آنجا که من این خودرو را دیدم خیلی از نظر ارتفاع کاهش نداشته است

بیشتر به مدد گل پخش کن ها و فلاپ های جانبی بوده است.

سید محمد زراره
02-26-2010, 12:20 PM

سلام
آقا این فنر مد هلند ، فنر تنهاست دیگه کمک که باهاش نیست ؟
چون دوست عزیزمون آقا نیما پرسیدن گازی هست یا نه شکم برداشت
اگه قیمتشم بدی ممنون میشم

امیر مسعود
02-26-2010, 11:35 PM
اره نیما جان و محمد عزیز این ها فنر لول هستند که مخصوص تندر 90 هست رو جعبه اش زده وقیمتش 240 هزار تومان

morteza
02-26-2010, 11:47 PM
سلام من هم با نظر آقا مسعود موافقم
اونجور که من از یکی از دوستان قیمت گرفتم این فنر اسپرت mad قیمتی حول و حوش 320 تومن داره

امیری
02-27-2010, 02:21 AM
با سلام بنده فنر لولها را کوتاه نموده وارتفاع تقریبا مناسبی را زدم ولی متاسفانه بعد از 12ساعت بعلت کوبیدن وفشار امدن به شاسی واتاق با 120 هزار تومان هزینه به حالت اولش برگر داندم هر فنر لول را 21هزار تومان خریدم

وثوق
02-27-2010, 04:58 AM
با سلام بنده فنر لولها را کوتاه نموده وارتفاع تقریبا مناسبی را زدم ولی متاسفانه بعد از 12ساعت بعلت کوبیدن وفشار امدن به شاسی واتاق با 120 هزار تومان هزینه به حالت اولش برگر داندم هر فنر لول را 21هزار تومان خریدم

کوتاه کردن فنر لول اصلا"توصیه نمی شودچون در بعضی موارد ایجاد خطر میکند.برای انجام اینکار باید از فنر لول اسپرت (البته از نوع اصلی) یا در صورت داشتن پول بیشتر از کیتهای شهری که در ان هم فنرلول وهم کمک تعویض میشود استفاده کرد.

morteza
03-02-2010, 06:01 PM
سلام
برای ال90 کیت شهری هستش؟
من هرجا سراغ گرفتم میگن کیت قابل تنظیم داریم ولی کیت شهری نه؟
کسی سراغ داره لطفاً بگه

rally marshal
03-08-2010, 10:33 PM
سلام
من هم فنر لول mad رو روی ماشینم نصب کردم. 240000 تومان. این فنرها original و ساخت هلند هست. هندلینگ ماشین عالی شده و با حالت استاندارد قابل مقایسه نسیت

morteza
03-26-2010, 04:41 PM
سلام
آقا حرف نداره من هم تأیید میکنم

L90
03-26-2010, 05:08 PM
سلام
من هم فنر لول mad رو روی ماشینم نصب کردم. 240000 تومان. این فنرها original و ساخت هلند هست. هندلینگ ماشین عالی شده و با حالت استاندارد قابل مقایسه نسیت

اينا قابل تنظيم هستند؟

morteza
03-26-2010, 05:21 PM
اينا قابل تنظيم هستند؟
خیر قابل تنظین نیستند و ارتفاع ماشین رو حدود 6-5 سانت پایین میاره

امیر مسعود
03-26-2010, 06:23 PM
ال 90 جان این فنر طوری طراحی شده که ارتفاع ماشین رو 6 سانت از حالت استاندارد کاهش میده و زیاد ماشین خشک نمیشه علاوه بر اینا سر پیچ با 130 تا بپیچ با من و اینکه این فنر لول هست وقابلیت تنظیم رو نداره خودش تنظیم

کامبیز محمودزاده
03-27-2010, 01:23 PM
سلام
یعنی از حالت فابریک نرمتر شده ؟

morteza
03-27-2010, 02:51 PM
سلام دوست عزیز
مسلماً به نرمی حالت فابریک نیست چون ارتفاع ماشین پایین تر اومده و دامنه بازی فنر کمتر شده.

rally marshal
03-27-2010, 09:25 PM

سلام
نه دوست من نرم تر نیست ولی به سفتیه فنرهای ایرانی و چینی و حتی کره ای هم نیست
شما اگه ارتفاع ماشین رو کم کنی و بهترین نوع فنر رو هم نصب کنی باز هم از حالت استاندارد سفت تر خواهد بود. و این رو هم بدون که سفتی بیشتر مساویست با هندلینگ بهتر.

امیر مسعود
06-12-2010, 12:42 AM
فنر مد طوری طراحی شده که لولهای اول از هم بازند و هر چی به انتها میرسه روی همدیگه قرار دارند که این باعث میشه ماشین سفت نشه و همون بازی رو که فنر فابریک داره داشته باشه البته کمتر دوستانی هم که میرن فنر فابریک رو میبرن اینکار رو نکنید جالب نمیشه یکدست فنر استاندارد بگیرید خیلی بهتره

نوید
10-31-2010, 08:18 PM
حرفای تمام دوستان رو در اینجا خواندم ولی‌ چنتا نظر عجیب قریب دیدم که دلم نیومد حرفی‌ نزنم!

من الان نزدیک ۲سال ماشینمو ارتفاع زدم!یعنی‌ از روز اول خوابوندمش!ولی‌ تاحالا به این موضوع پی‌ نبردم که به شاسی ماشین ضربه‌ای بزنه!با نظر این دوست خوبم که میگن تو ۱۲ ساعت به شاسی ضربه وارد شده کاملا مخالفم و هم چین چیزی صحت نداره!
اگه شما دنبال ارتفاع زدنین برای هندلینگ ماشین دیگه نباید به نرمیش فکر کنین!چون ماشین فابریک با ماشین اسپرت فرق داره!هرگونه دستکاری تو ماشین می‌شه اسپرت کردنش که هرکاریم عواقبی داره!دست زدن به فنر فابریک می‌شه خشک کردن ماشین و باید اینم قبول داشته باشین که لگان با ارتفای فابریک واقعا فاجعست!
اگه دنبال نرمیو هندلینگ هستین!فنر‌هایی‌ وارد بازار شدن که بهشون فنرایی با قابلیت تنظیم ارتفاع میگن!که هم بصورت دستی‌ پیچ میشن و هم یک نوع پیشرفت ترش هست که بصورت برقی ماشینو بالا پایین میبره که برقیش قیمتی در حدود ۱.۲۰۰.۰۰۰ هزار تومن دارن که با قیمت ماشین سازگاری نداره!!!
پس موقعیی‌ که فکر ارتفاع زدن می‌کنین یک جهتو درنظر گرفته!یا نرمی یا زیبایی‌ و هندلینگ!
اگه نرمی میخواین!فنرایی هستن که مخصوص اینکارن و نرمی ماشینو زیاد می‌کنن،ولی‌ ارتفاع ماشین بالاتر میاد!چون فنر باید جای بازی داشته باشه!چه جنسش از طلا باشه چه چدن،چه خارجی‌ باشه چه ایرانی‌!پس وقتی‌ ارتفاع میزنین،بیخیال نرمی شین!
در آخر اینو بگم که ارتفاع زدن برای هندلینگ و زیبایی‌ به نظر من قابل توجیه و نیازی نیست که اینقدر پول فنر بدین!فنری فابریکتنو با استفاده از گرما فشرده کنین و یک قسمت از اون فنر لول هارو ببرین!هم خرجتن خیلی‌ میاد پایین و همونطور که میدونین فنری فابریک ماشینتن واقعا جنسشن خوبن و تحمل فشار رو دارن!به اینکار همونطوری که همه دوستان میدونن میگن لوازمی کردن فنر و واقعا هم خرجش خیلی‌ کمترو منطقی‌ تره!

Renault
10-31-2010, 11:38 PM
حرفای تمام دوستان رو در اینجا خواندم ولی‌ چنتا نظر عجیب قریب دیدم که دلم نیومد حرفی‌ نزنم!

من الان نزدیک ۲سال ماشینمو ارتفاع زدم!یعنی‌ از روز اول خوابوندمش!ولی‌ تاحالا به این موضوع پی‌ نبردم که به شاسی ماشین ضربه‌ای بزنه!با نظر این دوست خوبم که میگن تو ۱۲ ساعت به شاسی ضربه وارد شده کاملا مخالفم و هم چین چیزی صحت نداره!
اگه شما دنبال ارتفاع زدنین برای هندلینگ ماشین دیگه نباید به نرمیش فکر کنین!چون ماشین فابریک با ماشین اسپرت فرق داره!هرگونه دستکاری تو ماشین می‌شه اسپرت کردنش که هرکاریم عواقبی داره!دست زدن به فنر فابریک می‌شه خشک کردن ماشین و باید اینم قبول داشته باشین که لگان با ارتفای فابریک واقعا فاجعست!
اگه دنبال نرمیو هندلینگ هستین!فنر‌هایی‌ وارد بازار شدن که بهشون فنرایی با قابلیت تنظیم ارتفاع میگن!که هم بصورت دستی‌ پیچ میشن و هم یک نوع پیشرفت ترش هست که بصورت برقی ماشینو بالا پایین میبره که برقیش قیمتی در حدود ۱.۲۰۰.۰۰۰ هزار تومن دارن که با قیمت ماشین سازگاری نداره!!!
پس موقعیی‌ که فکر ارتفاع زدن می‌کنین یک جهتو درنظر گرفته!یا نرمی یا زیبایی‌ و هندلینگ!
اگه نرمی میخواین!فنرایی هستن که مخصوص اینکارن و نرمی ماشینو زیاد می‌کنن،ولی‌ ارتفاع ماشین بالاتر میاد!چون فنر باید جای بازی داشته باشه!چه جنسش از طلا باشه چه چدن،چه خارجی‌ باشه چه ایرانی‌!پس وقتی‌ ارتفاع میزنین،بیخیال نرمی شین!
در آخر اینو بگم که ارتفاع زدن برای هندلینگ و زیبایی‌ به نظر من قابل توجیه و نیازی نیست که اینقدر پول فنر بدین!فنری فابریکتنو با استفاده از گرما فشرده کنین و یک قسمت از اون فنر لول هارو ببرین!هم خرجتن خیلی‌ میاد پایین و همونطور که میدونین فنری فابریک ماشینتن واقعا جنسشن خوبن و تحمل فشار رو دارن!به اینکار همونطوری که همه دوستان میدونن میگن لوازمی کردن فنر و واقعا هم خرجش خیلی‌ کمترو منطقی‌ تره!

حرف نوید جان کاملا درسته و اگر چه با این قسمتش که میگه "فنر فابریک رو کوتاه کنید" خیلی موافق نیستم اما این کار هم توجیهات خودش رو داره که نوید اشاره کرده به قیمت و تحمل فنر فابریک که خوب صحیح هست اما من هنوز هم معتقدم فنر ریس اصولی تر هست... :d
ممنون از نوید بابت بیان تجربیاتش ... :d

امیر مسعود
10-31-2010, 11:39 PM

نوید جان اشتباه این دوست خوبم جناب امیری این بوده که فنر فابریک ماشین رو بریدن یا یکسری دوستان میبرن فنر رو حرارت میدن و فنر رو فشرده میکنند که این هم درست نیست چون فنر دیگه اون خاصیتش رو از دست میده به اصتلاح اب فنر کشیده میشه من به دوستانی که قصد کم کردن ارتفاع رو دارند البته نه در حد نوید جان چون ایشون خیلی ماشین رو اوردن پایین فنر مد رو پیشنهاد میکنم یکسری از بچه های فروم هم گرفتن و راضی هستنداین فنر که زیر ماشین میره ارتفاع ماشین تازه میشه استاندارد اولا هندلینگ عالی میشه سر پیچ ها دومن اصلا ضربه یا کوبشی تو اتاق حس نمیشه چون این فنر توری طراحی شده که در حالی که ارتفاع رو کم میکنه مقداری هم جای بازی داره پس در نتیجه ماشین زیاد خشک نمیشه البته دوستان انتظار نرمی که فنر فابریک داره رو نداشته باشند.
در اخر هم خدمت دوست عزیزم نوید جان عرض کنم که اون ارتفاعی که شما زدی مطمئن باش جلو بندی ماشین زیر فشار هست شما هم ارتفاع داری هم رینگ و لاستیک که اینها در دراز مدت باعث بروز مشکلاتی در جلو بندی ماشین و سیستم abd ماشین و پمپ هیدرولیک خواهد شد که امید وارم هیچ وقت اینطور نشه ماشین شما بسیار زیبا شده انشالله چرخش براتون بچرخه موفق باشید

نوید
11-01-2010, 01:08 AM
حرف نوید جان کاملا درسته و اگر چه با این قسمتش که میگه "فنر فابریک رو کوتاه کنید" خیلی موافق نیستم اما این کار هم توجیهات خودش رو داره که نوید اشاره کرده به قیمت و تحمل فنر فابریک که خوب صحیح هست اما من هنوز هم معتقدم فنر ریس اصولی تر هست... :d
ممنون از نوید بابت بیان تجربیاتش ... :d

خواهش دوست خوبم!مطمئن باش تجربه من بیشتر از شما دوستان نیست ولی‌ یه چیز رو قبول کنین که ما میترسیم یک کاریو انجام بدیم!اونم بخاطر اینه که اطرافی‌ هامون میگن این کار بده و چیز خوب نیست!ولی‌ اگه نظر منو می‌خواین باید از کسی‌ بپرسین که اینکارو کرده باشه!منظورم من نیست!منظورم دوستانه دیگست!

نوید جان اشتباه این دوست خوبم جناب امیری این بوده که فنر فابریک ماشین رو بریدن یا یکسری دوستان میبرن فنر رو حرارت میدن و فنر رو فشرده میکنند که این هم درست نیست چون فنر دیگه اون خاصیتش رو از دست میده به اصتلاح اب فنر کشیده میشه من به دوستانی که قصد کم کردن ارتفاع رو دارند البته نه در حد نوید جان چون ایشون خیلی ماشین رو اوردن پایین فنر مد رو پیشنهاد میکنم یکسری از بچه های فروم هم گرفتن و راضی هستنداین فنر که زیر ماشین میره ارتفاع ماشین تازه میشه استاندارد اولا هندلینگ عالی میشه سر پیچ ها دومن اصلا ضربه یا کوبشی تو اتاق حس نمیشه چون این فنر توری طراحی شده که در حالی که ارتفاع رو کم میکنه مقداری هم جای بازی داره پس در نتیجه ماشین زیاد خشک نمیشه البته دوستان انتظار نرمی که فنر فابریک داره رو نداشته باشند.
در اخر هم خدمت دوست عزیزم نوید جان عرض کنم که اون ارتفاعی که شما زدی مطمئن باش جلو بندی ماشین زیر فشار هست شما هم ارتفاع داری هم رینگ و لاستیک که اینها در دراز مدت باعث بروز مشکلاتی در جلو بندی ماشین و سیستم abd ماشین و پمپ هیدرولیک خواهد شد که امید وارم هیچ وقت اینطور نشه ماشین شما بسیار زیبا شده انشالله چرخش براتون بچرخه موفق باشید

یچی به دوست خوبم آقا مسعود بگم شاید خند‌ش بگیر ولی‌ من هم فنر لول رو بریدم و هم حرارتش دادم و جمعش کردم و حتا کمکمم تراش دادم!چون من زیبایی‌ ماشینم برام مهمتر از نرمیش بود!قبول دارم ماشین اصلا مثل قبلش نیست و راحتیش حتا به صفرم رسیده!طوری شده که وقتی‌ یبار بابام میگه منو تا یجا ببر بی‌چاره کمر درد میگیره از شدت تکون خوردن و خشکی فنر!
ولی‌ این چیزیه که من خواستم!راحتی‌ ماشین فدای زیباییش!
نمیگم تا این حد ماشینو بیارن پایین!ولی‌ اگه میخوان هندلینگ خوبی‌ داشته باشن بنظر من معقولانه نیس فنر بخرین!خرجش الکی‌ زیاد می‌شه!همون فنر فابریکو یه لول ببرین!مطمئن باشین از نظر نرمیو هندلینگ هیچ فرقی‌ با مدل خارجی‌ و این فنرای تو بازار نمیکنن!اینو من بهتون قول میدم!حداقل برای لوگان‌ها اینجوریه!این فنرییم که زیر ماشینای لوگان هست رو فعلا دست ایرانی‌ جماعت توش نرفت و کاملا وارداتیه،حتا موقعیی‌ که ماشینو صفر خریدین میتونین لاستیکو در بیارین و هلگرامی که رو فنر رو ببینین که مال یک شرکت فرانسوی و ۱۰۰ درصد برای لوگان سخته شده،در صورتی‌ که این فنرهای تو بازار فنرایین که به صورت آزاد وارد بازار میشن و رو هر ماشینی بخورن سوار میشن،و فقط فقط برای لوگان ساخته نشدن که من اصلا به هیچ وجه این فنرارو به دوستان توصیه نمیکنم!
درمورد فشار رو جلوبندیو پمپ هم دوست خوبم کاملا حق داره ولی‌ من یه فکری برای این هم کردم و سرپیچ روغن هیدرلیکو ۲پیچ آزاد تر گذاشم که رو فرمان و چرخ فشار خیلی‌ کم شده ولی‌ باید تو سرعتهای بالا حواسم باشه که فرمانو تند نگیرم وگرنه ماشین به راحتی‌ چپ می‌کنه!بنظر من بهترین کار اینه شما ماهیانه یکبار برین آهنگری و جولبندی ماشین رو نشون بدین!خرج خاصیم نداره چون اینقدر میرین با یارو رفیق میشین هیچ دیگه دستون میاد چه‌جوری با ماشینتون تا کنین!البته اینم بگم،خیلیا فکر می‌کنن جلو بندی لوگان ضعیفه،ولی‌ اینو باید بدونین که لوگان جلوبندیش بسیار مستحکم و قابل اعتماد،و تحمل فشار رو گوشتبقش خیلی‌ بیشتر از ماشینای دیگست!
فقط ایکاش سیستم فنر بندی پشت لوگان فنر لول مثل ۴۰۵ سمند پرشیا و....رگلاژ بود!

سید محمد زراره
11-01-2010, 09:21 AM
خواهش دوست خوبم!مطمئن باش تجربه من بیشتر از شما دوستان نیست ولی‌ یه چیز رو قبول کنین که ما میترسیم یک کاریو انجام بدیم!اونم بخاطر اینه که اطرافی‌ هامون میگن این کار بده و چیز خوب نیست!ولی‌ اگه نظر منو می‌خواین باید از کسی‌ بپرسین که اینکارو کرده باشه!منظورم من نیست!منظورم دوستانه دیگست!

یچی به دوست خوبم آقا مسعود بگم شاید خند‌ش بگیر ولی‌ من هم فنر لول رو بریدم و هم حرارتش دادم و جمعش کردم و حتا کمکمم تراش دادم!چون من زیبایی‌ ماشینم برام مهمتر از نرمیش بود!قبول دارم ماشین اصلا مثل قبلش نیست و راحتیش حتا به صفرم رسیده!طوری شده که وقتی‌ یبار بابام میگه منو تا یجا ببر بی‌چاره کمر درد میگیره از شدت تکون خوردن و خشکی فنر!
ولی‌ این چیزیه که من خواستم!راحتی‌ ماشین فدای زیباییش!
نمیگم تا این حد ماشینو بیارن پایین!ولی‌ اگه میخوان هندلینگ خوبی‌ داشته باشن بنظر من معقولانه نیس فنر بخرین!خرجش الکی‌ زیاد می‌شه!همون فنر فابریکو یه لول ببرین!مطمئن باشین از نظر نرمیو هندلینگ هیچ فرقی‌ با مدل خارجی‌ و این فنرای تو بازار نمیکنن!اینو من بهتون قول میدم!حداقل برای لوگان‌ها اینجوریه!این فنرییم که زیر ماشینای لوگان هست رو فعلا دست ایرانی‌ جماعت توش نرفت و کاملا وارداتیه،حتا موقعیی‌ که ماشینو صفر خریدین میتونین لاستیکو در بیارین و هلگرامی که رو فنر رو ببینین که مال یک شرکت فرانسوی و ۱۰۰ درصد برای لوگان سخته شده،در صورتی‌ که این فنرهای تو بازار فنرایین که به صورت آزاد وارد بازار میشن و رو هر ماشینی بخورن سوار میشن،و فقط فقط برای لوگان ساخته نشدن که من اصلا به هیچ وجه این فنرارو به دوستان توصیه نمیکنم!
درمورد فشار رو جلوبندیو پمپ هم دوست خوبم کاملا حق داره ولی‌ من یه فکری برای این هم کردم و سرپیچ روغن هیدرلیکو ۲پیچ آزاد تر گذاشم که رو فرمان و چرخ فشار خیلی‌ کم شده ولی‌ باید تو سرعتهای بالا حواسم باشه که فرمانو تند نگیرم وگرنه ماشین به راحتی‌ چپ می‌کنه!بنظر من بهترین کار اینه شما ماهیانه یکبار برین آهنگری و جولبندی ماشین رو نشون بدین!خرج خاصیم نداره چون اینقدر میرین با یارو رفیق میشین هیچ دیگه دستون میاد چه‌جوری با ماشینتون تا کنین!البته اینم بگم،خیلیا فکر می‌کنن جلو بندی لوگان ضعیفه،ولی‌ اینو باید بدونین که لوگان جلوبندیش بسیار مستحکم و قابل اعتماد،و تحمل فشار رو گوشتبقش خیلی‌ بیشتر از ماشینای دیگست!
فقط ایکاش سیستم فنر بندی پشت لوگان فنر لول مثل ۴۰۵ سمند پرشیا و....رگلاژ بود!

نوید عزیز در مورد فنر های مد هلند من این نظر رو قبول ندارم
شما اگه روی جعبه اون رو ببینین یا حتی به سایتش سر بزنین متوجه میشین این فنر مخصوص داچیا 1600 سی سی ساخته شده

نوید
11-01-2010, 03:42 PM
نوید عزیز در مورد فنر های مد هلند من این نظر رو قبول ندارم
شما اگه روی جعبه اون رو ببینین یا حتی به سایتش سر بزنین متوجه میشین این فنر مخصوص داچیا 1600 سی سی ساخته شده

آقا محمد گًل من منظورم بطور کلی‌ بود،فنرهای دیگه موجود در بازار!ولی‌ در مورد فرمایش شما اینو عرض کنم که بنظر من علم فرانسه خیلی‌ جلوتر از علم هلند!پس بنظرم فنری که از فرانسه میان ۱۰۰% محکم ترو مقاوم تر ازین فنرها باید باشن و دوستانی که بفکر هندلینگ خوبن میتونین یه لول از فنر لول رو ببرن،هم هزینه خیلی‌ میاد پایین هم بنظرام تو نرمی فنر فابریک و مدل هلندیش بنظر بنده هیچ فرقی‌ نیست!
فنر ماشین چیزی نیست که آدم بخواد باهاش شوخی‌ کنه!الان یه برچسب زدن رو یه جعبه برای ما که حتا قانون کپی‌ ورایت نداریم چیز خاصی‌ نیست دوست عزیز!
اگه می‌خواین اصولی ارتفاع بزنین و خرج کنین،باید بگردین!خیلی‌ بگردین!این فنرهای هلندیم من از نزدیک دیدم حتا یکی‌ از دوستام سوار ماشینش شدم،نظر من نه نظر خودشم این بود که اون موقع من فنرمو بریده بودم هیچ فرقی‌ از لحاظه نرمی با ماشین الانش با این فنرای هلندی نداشت!
معمولا هم این فنرهایی‌ که می‌نویسن مال هلند مال فلان کشور همشون ساخت ایرانن!اینو بهتون قول میدم اگه ایرانی‌ نباشن ساخت کشوری مثل چینو تایوانن!
سعي کنید از فنر ريس هاي آلماني استفاده كني چون مثل فنر هاي ايراني به مرور زمان چندان افت پيدا نميكنن و ماشين تغيير ارتفاع نميده٬ البته اين رو هم بگم كه يه سري از اين فنر هاي آلماني رو تو قم توليد ميكنن (البته با همون مواد و دستگاه ها٬ قيميتش هم 45 تومن هست!!)
اون فنر هايي كه تو قم توليد ميشه و روش حك شده Made in Germany يا GERMANY
من جعبهٔ این فنر هلندیا رو از نزدیک ندیدم!اگه کسی‌ عکسی‌ از جعبش داره لطفا برام بذاره تا از رو برندش یکم تحقیق کنیم درموردش!
در آخر یچیزم بگم که ارتفاع زدن یچیز شخصی‌!مثل انتخاب رینگو لاستیک!میتونین با ۳۰۰ تومن یه رینگ بندازین!میتونین با ۲ میلیون یه رینگ بندازین!ولی‌ مهم اینه خودتون چی‌ می‌خواین!

سید محمد زراره
11-01-2010, 06:43 PM
http://www.acopart.org/upload/ACO-979/s_01112010139101113234.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-979/01112010139101113234.jpg)
http://www.acopart.org/upload/ACO-979/s_01112010140101113234.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-979/01112010140101113234.jpg)
http://www.acopart.org/upload/ACO-979/s_01112010138101113233.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-979/01112010138101113233.jpg)

ولی من از نماینده مد تو ایران خریدم

امیر مسعود
11-01-2010, 09:28 PM
آقا محمد گًل من منظورم بطور کلی‌ بود،فنرهای دیگه موجود در بازار!ولی‌ در مورد فرمایش شما اینو عرض کنم که بنظر من علم فرانسه خیلی‌ جلوتر از علم هلند!پس بنظرم فنری که از فرانسه میان ۱۰۰% محکم ترو مقاوم تر ازین فنرها باید باشن و دوستانی که بفکر هندلینگ خوبن میتونین یه لول از فنر لول رو ببرن،هم هزینه خیلی‌ میاد پایین هم بنظرام تو نرمی فنر فابریک و مدل هلندیش بنظر بنده هیچ فرقی‌ نیست!
فنر ماشین چیزی نیست که آدم بخواد باهاش شوخی‌ کنه!الان یه برچسب زدن رو یه جعبه برای ما که حتا قانون کپی‌ ورایت نداریم چیز خاصی‌ نیست دوست عزیز!
اگه می‌خواین اصولی ارتفاع بزنین و خرج کنین،باید بگردین!خیلی‌ بگردین!این فنرهای هلندیم من از نزدیک دیدم حتا یکی‌ از دوستام سوار ماشینش شدم،نظر من نه نظر خودشم این بود که اون موقع من فنرمو بریده بودم هیچ فرقی‌ از لحاظه نرمی با ماشین الانش با این فنرای هلندی نداشت!
معمولا هم این فنرهایی‌ که می‌نویسن مال هلند مال فلان کشور همشون ساخت ایرانن!اینو بهتون قول میدم اگه ایرانی‌ نباشن ساخت کشوری مثل چینو تایوانن!
سعي کنید از فنر ريس هاي آلماني استفاده كني چون مثل فنر هاي ايراني به مرور زمان چندان افت پيدا نميكنن و ماشين تغيير ارتفاع نميده٬ البته اين رو هم بگم كه يه سري از اين فنر هاي آلماني رو تو قم توليد ميكنن (البته با همون مواد و دستگاه ها٬ قيميتش هم 45 تومن هست!!)
اون فنر هايي كه تو قم توليد ميشه و روش حك شده made in germany يا germany
من جعبهٔ این فنر هلندیا رو از نزدیک ندیدم!اگه کسی‌ عکسی‌ از جعبش داره لطفا برام بذاره تا از رو برندش یکم تحقیق کنیم درموردش!
در آخر یچیزم بگم که ارتفاع زدن یچیز شخصی‌!مثل انتخاب رینگو لاستیک!میتونین با ۳۰۰ تومن یه رینگ بندازین!میتونین با ۲ میلیون یه رینگ بندازین!ولی‌ مهم اینه خودتون چی‌ می‌خواین!

با احترام به صحبتهای شما وارد کننده این فنر رفیقم هست نه به خاطر اینکه رفیقم این حرف رو میزنم ها نه خدا شاهده ولی من از زیر و بم این فنر خبر دارم این فنر مثل فنرهای ایرانی نمیمونه اصلا شک نکنید مستقیم داره وارد میشه از کیفیت بسیار بالایی بر خوردار هست و از همه مهمتر طراحی فنر خیلی اصولی هست و طراحی شده برای لوگان یا همون تندر 90 این فنر نمونه دیگه هم داره که قابلیت تنظیم ارتفاع رو داره شما یه فنر ایرانی رو بیارین بزارین بغل این خودتون متوجه تفاوت هاش میشید. نویدجان تا از نزدیک نبینی متوجه نمیشی به نظر من کسی که ماشین 15 ملیونی سوار میشه نباید 200 .300 تومن چیزی براش باشه البته من خودم رو ماشین خیلی وسواس دارم و سعی میکنم همیشه جنسی رو ماشینم بندازم که کیفیت بالایی داشته باشه یه مثال هم خودت زدی در باره رینگ شما هیچ وقت نمیتونی رینگ oz اصل رو با این چینی ها مقایسه کنی این فنر یه چیز تو مایه های همون رینگ هست کفیت خیلی خوبی داره

رضا میرجعفریان
11-02-2010, 10:18 AM
دوستان عزیز دیروز با چندتا از فامیلا رفته بودیم خارج از شهر تو یه مسیر شوسه به یه اب راهه رسیدیم من به خاطر ارتفاع ال89 راحت رد شدم ولی فامیلا که یکی با سمند بود یکی با پژو نتونستن من پیشنهاد میکنم ارتفاع ماشین رو پایین نیارین در جاده های پر از دست انداز مشکل ساز خواهد شد

rally marshal
11-02-2010, 02:14 PM
سلام

دوستان به گفته وارد کننده فنر mad من و مسعود اولین کسی بودیم که در ایران این فنر رو روی ماشینمون استفاده کردیم و تا به حال هم هیچ مشکلی تو جلو بندی. شاسی و ... پیدا نشده. پس اگر کسی قصد خرید این فنر رو داره با خیال راحت بخره و نصب کنه. حتی وارد کننده نمی دونست ارتفاع چقدر کم میشه و به ما گفت بعد از نصب ماشینو ببریم که اون هم ببینه.

در مورد کم شدن ارتفاع تو کاتالوگ این فنر نوشته 4 سانتیمتر ولی چون لوگانه تولید ایران 2 سانتیمتر از لوگانه تولید خارج از ایران بالا تره ارتفاع ماشینتون 6 سانتیمتر کم خواهد شد

در ضمن دوستان برای من اولین گزینه هندلینگ ماشین هست و زیبایی در مرحله دوم قرار داره. در واقع به خاطر نوع رانندگی من در جاده اگر این فنر نبود الان لوگانی هم در کار نبود و خودم هم نبودم که این مطلب رو براتون بنویسم
باور نمی کنید از مسعود بپرسید

رضوی
11-02-2010, 04:47 PM
سلام

دوستان به گفته وارد کننده فنر mad من و مسعود اولین کسی بودیم که در ایران این فنر رو روی ماشینمون استفاده کردیم و تا به حال هم هیچ مشکلی تو جلو بندی. شاسی و ... پیدا نشده. پس اگر کسی قصد خرید این فنر رو داره با خیال راحت بخره و نصب کنه. حتی وارد کننده نمی دونست ارتفاع چقدر کم میشه و به ما گفت بعد از نصب ماشینو ببریم که اون هم ببینه.

در مورد کم شدن ارتفاع تو کاتالوگ این فنر نوشته 4 سانتیمتر ولی چون لوگانه تولید ایران 2 سانتیمتر از لوگانه تولید خارج از ایران بالا تره ارتفاع ماشینتون 6 سانتیمتر کم خواهد شد

در ضمن دوستان برای من اولین گزینه هندلینگ ماشین هست و زیبایی در مرحله دوم قرار داره. در واقع به خاطر نوع رانندگی من در جاده اگر این فنر نبود الان لوگانی هم در کار نبود و خودم هم نبودم که این مطلب رو براتون بنویسم
باور نمی کنید از مسعود بپرسید

ضمن تشکر از راهنماییهای شما دوست عزیز
میخواستم خواهش کنم در مورد مساله سایش لاستیک هم بگید چه فرقی کرده ؟
به نظر شما سایش لاستیک (سایش حاشیه ای لاستیک ) در ازتفاع استاندارد بیشتره یا در حالت ارتفاع کاهش داده شده ؟ و یا شاید هم تفاوتی نداره ؟
چون این مساله هم فاکتور مهمی هست

شاد باشید

سید محمد زراره
11-02-2010, 04:58 PM
به نظر شما سایش لاستیک (سایش حاشیه ای لاستیک ) در ازتفاع استاندارد بیشتره یا در حالت ارتفاع کاهش داده شده ؟ و یا شاید هم تفاوتی نداره ؟

شاد باشید

به نظر من که هیچ تاثیری نداشته

morteza
11-02-2010, 11:25 PM
سلام

دوستان به گفته وارد کننده فنر mad من و مسعود اولین کسی بودیم که در ایران این فنر رو روی ماشینمون استفاده کردیم و تا به حال هم هیچ مشکلی تو جلو بندی. شاسی و ... پیدا نشده. پس اگر کسی قصد خرید این فنر رو داره با خیال راحت بخره و نصب کنه.

سلام منم حرفای دوست عزیزم رو تأیید می کنم. خود من از ایشون آدرسو گرفتم و این فنرا رو گرفتم، واقعاً هندلینگ ماشین عالی شده

Renault Logan
11-03-2010, 12:26 AM
سلام منم حرفای دوست عزیزم رو تأیید می کنم. خود من از ایشون آدرسو گرفتم و این فنرا رو گرفتم، واقعاً هندلینگ ماشین عالی شده

از نظر کوبش در دست انداز ها مخصوصا زمانی که ظرفیت خودرو نسبتا تکمیل هست چگونه واکنش نشون میده ماشین ؟

rally marshal
11-03-2010, 05:59 PM
از نظر کوبش در دست انداز ها مخصوصا زمانی که ظرفیت خودرو نسبتا تکمیل هست چگونه واکنش نشون میده ماشین ؟

دوست عزیز وقتی ارتفاع ماشین کم میشه شما اگر از بهترین نوع فنر هم استفاده کنی نسبت به حالت استاندارد هم خشک تره و هم کوبش بیشتری داره و با ظرفیت تکمیل کمی کمکها بازی داره

rally marshal
11-03-2010, 06:02 PM

شاد باشید

هیچ تاثیری در سایش نداره و به نظر من مثل حالت استاندارد میمونه

نوید
11-03-2010, 11:23 PM
دوستان من خودم این فنرو ننداختم!ولی‌ خوب دوستانم انداختن راضین!ولی‌ من هیچوقت پول برای فنر نمیدم بغیر ازینکه قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشه!

درمورد فرسایش لاستیک هم اینو بگم!بله!لاستیکی که زیر ماشینیی که ارتفاع خورده،فشاری که روشه بیشتره تا ارتفاع فابریک!ولی‌ چون لوگانهایی که تو ایران یکم زیادی بلندن اصلا اگه ماشینو یه کوچولو پایین نیارین لاستیکای جلو حتما به لاستیک سایی میوفتن!نه باید خیلی‌ پایین آورد نه باید اونقدر هوا باشه!!

نوید
11-06-2010, 12:46 AM
اینم فرق یه لوگان ارتفاع خورده و یه لوگان فابریک!ماشین من و ماشین همسایمون!تفاوت را احساس کنین!لوگان ساخته شده برای ارتفاع زدن!

http://www.acopart.org/upload/ACO-1356/s_Saeed_Tick0047101153821.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-1356/Saeed_Tick0047101153821.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1356/s_Saeed_Tick0048101153822.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-1356/Saeed_Tick0048101153822.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1356/s_Saeed_Tick0045101153822.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-1356/Saeed_Tick0045101153822.jpg)

Hamed Sateie
12-23-2010, 02:29 PM
ba salam agha navid shoma chand sant ertefa zadin mamnoon misham nesbat be fabric begin

Renault Logan
12-23-2010, 03:25 PM
ba salam agha navid shoma chand sant ertefa zadin mamnoon misham nesbat be fabric begin

سلام دوست عزیز
ضمن خوشآمد گویی خدمت شما بابت پیوستن به خانواده بزرگ آکو و آرزوی لحظاتی سراسر انتقال تجارب مفید
لطفا قوانین فروم را که در بدو ثبت نام مطالعه فرمودید رعایت و با مدیران همکاری کنید .
تایپ بصورت فینگلیش ممنوع هست .
لطفا پست خود را ویرایش کنید .
با تشکر ، موفق باشید .

morteza
12-23-2010, 10:02 PM
دوستان من خودم این فنرو ننداختم!ولی‌ خوب دوستانم انداختن راضین!ولی‌ من هیچوقت پول برای فنر نمیدم بغیر ازینکه قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشه!

درمورد فرسایش لاستیک هم اینو بگم!بله!لاستیکی که زیر ماشینیی که ارتفاع خورده،فشاری که روشه بیشتره تا ارتفاع فابریک!ولی‌ چون لوگانهایی که تو ایران یکم زیادی بلندن اصلا اگه ماشینو یه کوچولو پایین نیارین لاستیکای جلو حتما به لاستیک سایی میوفتن!نه باید خیلی‌ پایین آورد نه باید اونقدر هوا باشه!!
با سلام
خدمت شما دوست عزیز عرض کنم اگه میخواید برای فنر قابل تنظیم پول بدید بایستی بالای یک میلیون تومان خرج کنید.
در مورد سایش لاستیک هم می تونین لطف کنین بگین طبق کدوم اصل و قانون فیزیکی می فرمایید فشار بیشتری روی ماشین میاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوید
01-20-2011, 01:24 PM
حامد جان ارتفاع میزان دقیقی‌ نداره!ولی‌ من با فاقه ۵۰ تا وسط‌های لاستیک پشت ارتفاع زدم!حالا نمیدونم چقدر می‌شه دقیقا!!!
-
عزیزم قیمت فنرهای قابل تنظیم ارتفاع از ۶۰۰ شروع می‌شه که بصورت دستی و پیچیست!یک نوع دیگست که به اصطلاح فنر و کمک حرفه‌ای بهش میگن،که بصورت پمپی تنظیم ارتفاع می‌شه که تو اون شرایط قیمتش بالاتره!
.................................................. ............طبق قانون سوم نیوتن وقتی‌ شما به جسمی‌ نیرو وارد می‌کنین در جهت‌های مختلف،اون نیرو کنش‌هایی‌ رو در بر میگیره که واکنشی در پی‌ داره!فنر ماشین باعث نرمی ماشین می‌شه و باری که رو بدنه و پلتفرم ماشین رو روی جای جای صفحه شاسی یا همنجایی که فنر به پای بالایی‌ یا همون جایی‌ که به بدنه ماشین وصله رو وارد می‌کنه!یعنی‌ به زبان سادتر این نیروهائ کنش رو پاسخ میده!اگه پاسخ فنر هم تراز کنش باشه،ماشین تکون نمی‌خوره و ضربه یا نیرو خنثا می‌شه!و اگه کنش بیشتر از واکنش باشه شما ضربه‌ای در داخل ماشین حس می‌کنین!که ما به اصطلاح میگیم چاله یا موج جاده!که تو ماشین های فابریک حداقل بازی فنر باید بین ۶ تا ۸ باشه که شرایط استاندارد!هرچه بالاتر باشه نرمی ماشین بیشتره!برای خودروی لگان این ضریب ۷.۸۵ اگه اشتباه نکرده باشم!
.................................................. ............
حالا وقتی‌ شما فنر رو کوتاه می‌کنین و ماشین رو به اصطلاح ارتفاع میزنین!در واقع دارین به ضریب سختی فنر اضافه می‌کنین و فنر رو سفت تر و خشکتر می‌کنین!نتیجه گیری این می‌شه که فنر نمیتونه نیروهائ کنش رو به خوبی‌ پاسخ بده پس ضربه‌های محکمی به اتاق زده می‌شه!طبقه قانون پیستگی انرژی نیرو از بین نمیره و فقط از حالتی به حالت دیگه تبدیل می‌شه!این ضربات به انرژی پتانسیل تبدیل میشن،که باعث میشن وزنه جرمی ماشین یا همون فشار وارد بر روی لاستیک بیشتر بشه!پس این ضربات انرژی پتانسیل رو دوباره به طرف لاستیک وارد می‌کنن،واکنش لاستیک هم پهن شدن بر روی سطح تماس که همون جادست!در نتیجه سطح اصطکاک لاستیک و جاده افزایش پیدا می‌کنه و زودتر ساییده می‌شه!
.................................................. ...........................
.................................................. .......................

اخطار: کاربر محترم جناب نوید در فروم آکو نوشتاری با این لحن اصلا قابل قبول و بخشش نیست . در صورت تکرار اخراج خواهید شد. قسمت های نقطه چین بیان نامناسب شما نسبت به کاربر دیگری بوده است
روابط عمومی آکو فروم

Amir Reza
09-23-2011, 01:02 AM
سلام امیر رضا جان
1- اگر که تصمیم گرفتی فنرای خودت رو کوتاه کنی فقط یه دورش رو کوتاه کن، چون بیشتر از این افتضاح میشه. البته این روش یه عیبی هم داره که اگه پشیمون بشی بایستی یه چیزی در حدود 100 تومن بدی و فنر فابریکشو دوباره بخری.
2- فنر مد هلند واقعاً عالیه. من خودم از طریق پیشکسوتان این امر در فروم با این فنر آشنا شدم و در حدود 2 سال میشه که این فنر رو دارم. برای این فنر حدود 200 بایستی خرج کنی.
3- در مورد قیمت فنری که آکو استفاده کرده هم که بهتره اصلاً نپرسی چون مخت سوت میکشه (با توجه به اینکه گفتین قیمت فنر مد بالاست) و قید همه چی رو میزنی.
بازم در خدمتم.:)
سلام آقا مرتضی گل
دیدم داریم از موضوع تاپیک منحرف میشیم اومدم اینجا !!
یه دور که میگین یعنی حدودا چقدر میاد پایین ؟!
افتضاح میشه یعنی همون مثل گاری میشه دیگه ؟!!
فنر فابریکا رو ازم بر میدارن ؟ حدودا چقدر ؟
اگه واقعا میارزه مشکلی نداره مد میندازم ...

morteza
09-23-2011, 11:52 AM
سلام آقا مرتضی گل
دیدم داریم از موضوع تاپیک منحرف میشیم اومدم اینجا !!
1- یه دور که میگین یعنی حدودا چقدر میاد پایین ؟!
2- افتضاح میشه یعنی همون مثل گاری میشه دیگه ؟!!
3- فنر فابریکا رو ازم بر میدارن ؟ حدودا چقدر ؟
4- اگه واقعا میارزه مشکلی نداره مد میندازم ...
سلام امیر رضا جان
1- راستشو بخواین نمیدونم دقیقاً چقدر میاد پایین. ولی اگه فرض بگیرین که به همون اندازه کوتاه شدن فنر پایین بیاد، یه چیزی در حدود 5-4 سانت ارتفاع ماشین کمتر میشه.
2- آره دقیقاً. حدود 2 سال پیش که من در پی ارتفاع زدن بودم، اکثر اساتید فن و اونایی که اینکار رو تجربه کرده بودن، گفتن که اگه میخوای فنرت رو کوتاه کنی فقط و فقط یه دورش رو ببر، بیشتر از این ماشینت میکوبه. کلاً توصیه میکنم این روش رو امتحان نکنی چون همونطور که قبلاً گفتم یه پشیمونی مساوی پول فنر فابریک. من این روش رو امتحان نکردم ولی معمولاً (در ماشین های دیگه) کوتاه کردن فنر همراه با کوتاه کردن کمک میشه، یعنی وقتی شما فنر رو کوتاه میکنی کمکت از حالت جدید فنرت بلندتره و نمیزاره فنر بازی کنه و نیرویی که باید به فنر بیاد به کمک میاد و ماشین میکوبه. این کار رو اصطلاحاً لوازمی کردن کمک هم میگن.
3- به نظرم نیازی نیست فنرا رو بفروشی، بماند که مفت ازت میخرن. نگهش دار، شاید یه روز هوس کردی دوباره فنرای فابریکشو بندازی زیرش. مثل خود من، اینجایی که در حال حاضر زندگی میکنم آسفالت خیابوناش اینقدر عالیه!!!! که مجبور شدم فعلاً برای راحتی اعصاب فنرای فابریکو بندازم.
4- خدا رو شکر آسفالت خیابونای مشهد که خیلی خوبه. اگه تصمیم به ارتفاع زدن داری حتماً همین فنر مد هلند رو بگیر. عالیه، مخصوصاً توی جاده سر پیچ ها (هر پیچی) دیگه اون احساس ناخوشایند همیشگی رو نداری و با سرعتی بالاتر میتونی دور بزنی. واقعاً ال90 به ارتفاع زدن نیاز داره که وقتی این فنر رو میندازی صد برابر زیباتر میشه. البته این نظر منه. اگه که خواستی این فنرو بگیری، من شمارشو دارم.
ببخشید که زیاد حرف زدم. سوالی بود همچنان در خدمتم.

امیر مسعود
09-24-2011, 06:56 PM
امیر رضا جان یک 2 مدل فنر جدید برای تندر اومده یک مدل spk هست یک مدل هم رنو فنر spk فنر حرفه ای هست و سواری خیلی بهتری نصبت به فنر مد داره فنر رنو هم من از یکی از دوستان شدنیدم اومده که یه بنده خدایی فنر ماشینهای رنو لوگان توی اروپا را وارد کرده که ارتفاع ماشین 2 انگشت بالای لاستیک قرار میگیره شما هم اگر خواستید ارتفاع بزنید حتمان یکی از این فنرها را استفاده کنید

Renault Megane RS
09-24-2011, 07:22 PM
امیر رضا جان یک 2 مدل فنر جدید برای تندر اومده یک مدل spk هست یک مدل هم رنو فنر spk فنر حرفه ای هست و سواری خیلی بهتری نصبت به فنر مد داره فنر رنو هم من از یکی از دوستان شدنیدم اومده که یه بنده خدایی فنر ماشینهای رنو لوگان توی اروپا را وارد کرده که ارتفاع ماشین 2 انگشت بالای لاستیک قرار میگیره شما هم اگر خواستید ارتفاع بزنید حتمان یکی از این فنرها را استفاده کنید

با سلام

آقا مسعود من متوجه این فنر ها نشدم؟ :p
اسمشون دقیقا چیه؟
کدومشون بهتره؟
قیمتاش چجوریه؟
نرمی ماشین حفظ میشه و نمیکوبه؟
از کجا باید تهیه کرد؟
من خودم خیلی دوست دارم ارتفاع بزنم اما خب هم هزینه اش کمی بالاستو پدر هم رضایت نمی ده! :d
البته دوستان که این کاره هستند توصیه می کنند یا نه؟
چون ماشین خانوادگی هست و حدود 70% 4 نفر با صندوق خالی سوار میشن و 30% هم 2 نفر با صندوق خالی و سالی یه بار هم یه مسافرت 4 نفره با صندوق پر! ;)

با تشکر:cool:

امیر مسعود
09-24-2011, 08:01 PM
با سلام

آقا مسعود من متوجه این فنر ها نشدم؟ :p
اسمشون دقیقا چیه؟
کدومشون بهتره؟
قیمتاش چجوریه؟
نرمی ماشین حفظ میشه و نمیکوبه؟
از کجا باید تهیه کرد؟
من خودم خیلی دوست دارم ارتفاع بزنم اما خب هم هزینه اش کمی بالاستو پدر هم رضایت نمی ده! :d
البته دوستان که این کاره هستند توصیه می کنند یا نه؟
چون ماشین خانوادگی هست و حدود 70% 4 نفر با صندوق خالی سوار میشن و 30% هم 2 نفر با صندوق خالی و سالی یه بار هم یه مسافرت 4 نفره با صندوق پر! ;)

چرا متوجه نشدید 2 مدل فنر جدید اومده یکی اسمش اس پی کا هست که خیلی سواری ماشین بهتر از فنر مد هست قیمتشم 230 -40 تونم هست یه مدل هم هست فنر با مارک رنو حدود 85 تا 90 تومن هست یه بنده خدایی وارد کرده اونم بد نیست دیگه صلاح مملکت خویش خسروان دانند:d

Renault
09-24-2011, 08:11 PM
چرا متوجه نشدید 2 مدل فنر جدید اومده یکی اسمش اس پی کا هست که خیلی سواری ماشین بهتر از فنر مد هست قیمتشم 230 -40 تونم هست یه مدل هم هست فنر با مارک رنو حدود 85 تا 90 تومن هست یه بنده خدایی وارد کرده اونم بد نیست دیگه صلاح مملکت خویش خسروان دانند:d

مسعود جان این جوری که من تورو میشناسم یحتمل کینگ رو ارتفاع میزنی... اگه زدی از این فنر هایی که میکنی زیرش عکس هم واسمون بذار... مرسی

Renault Megane RS
09-24-2011, 08:12 PM

با سلام

اون رنو ها چطوره؟ اگه خوبه چرا اینقدر ارزونه؟ :eek:
این رنو ها از اون مد ها بهتره؟
البته وقتی خسروان تو یه مسئله نا واردن باید از دیگران مشورت بگیرن! :d

امیر مسعود
09-24-2011, 08:22 PM
با سلام

اون رنو ها چطورن؟ از مد بهترن؟ پس چرا ارزون تره؟ :eek:
خب وقتی خسروان تو یه مسئله ناواردن باید از دیگران مشورت بگیرن! :d

والا اون مدل رنو رو تو پیغام خصوصی خدمتون عرض کردم بازم اگه سوالی بود من در خدمتم:cool:

امیر مسعود
09-24-2011, 08:24 PM
مسعود جان این جوری که من تورو میشناسم یحتمل کینگ رو ارتفاع میزنی... اگه زدی از این فنر هایی که میکنی زیرش عکس هم واسمون بذار... مرسی

چشم امین جان ارتفاع که 100% میزنم منتها دارم دنبال یه اجاستیبل توپ میگردم اگر گیر نیاوردم از همین spk میندازم و عکس هم میزارم به روی چشم:cool:

Mehran Renault
09-24-2011, 08:30 PM
امير مسعود جان اگه ميشه لطف كنيد و از همه فنر لول اسپرت لوگان عكس و توضيحاتي در مورد انها در همين تاپيك قرار بديد
ممنون ميشم
يكي واسه ارت زدن منو دريابه خسته شدم از اين حيراني:(
اين اقايي كه فنر لول رنو داره احتمالا اقاي معصومي سر كوچه ذغاليها نيست:confused:

امیر مسعود
09-24-2011, 08:50 PM
امير مسعود جان اگه ميشه لطف كنيد و از همه فنر لول اسپرت لوگان عكس و توضيحاتي در مورد انها در همين تاپك قرار بديد
ممنون ميشم
يكي واسه ارت زدن منو دريابه خسته شدم از اين حيراني:(
اين اقايي كه فنر لول رنو داره احتمالا اقاي معصومي سر كوچه ذغاليها نيست:confused:

خیر ایشون نیستند
در پیغام خصوصی خدمتتون عرض کردم اونی که شما دیدید فنر لول چینی هست ولی این فنر اصلی رنو داچیا هست

Mehran Renault
09-24-2011, 09:06 PM
خیر ایشون نیستند
در پیغام خصوصی خدمتتون عرض کردم اونی که شما دیدید فنر لول چینی هست ولی این فنر اصلی رنو داچیا هست
من منتظر عكس و توضيحات بهتر مي مانم تا بتونم يه تصميم درست در اين رابطه بگيرم
خودتون كه ديگه جاده هاي اين طرف ها رو ديدي چقدر صاف:d

Amir Reza
09-24-2011, 10:35 PM

والا اون مدل رنو رو تو پیغام خصوصی خدمتون عرض کردم بازم اگه سوالی بود من در خدمتم:cool:
مرسی آقا مسعود
حتما یه دلیلی داره که پیام خصوصی دادید
اگه امکانش هست برای بنده هم توضیح بدید تو پیام خصوصی ببینیم اوضاع از چه قراره !!

Mehran Renault
09-29-2011, 01:46 AM
تقديم به دوستداران ارتفاع
فنر مد هلند

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/s_mad4119293440.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/mad4119293440.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/s_mad1119293440.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/mad1119293440.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/s_mad2119293440.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/mad2119293440.jpg)

كمك فنر اسپرت

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/komakjeloL90119293440.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/komakeaghabeL90119293440.jpg

اين كمك فنر با فنر لول اسپرت در زير اين ماشين استفاده شده

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/6119293616.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/20119293616.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/23119293616.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/25119293617.jpg

اين هم يه مدل ديگه از فنر لول اسپرت هست كه فكر ميكنم الماني باشه

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/untitled9119293924.bmp

Farhad
09-29-2011, 11:28 AM
تقديم به دوستداران ارتفاع

فنر مد هلند

(http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/mad4119293440.jpg)

(http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/mad1119293440.jpg)

مهران جان شما که زحمت کشیدین این عکسها رو تهیه کردین
کاش در مورد قیمت اونها هم یه تحقیق کوچیک میکردین و اطلاع رسانی میکردید.
ممنون میشم اگه این لطف رو انجام بدین.

یه سوال دیگه داشتم اینکه اگه حدود نیم دور از فنر لول رو برش بزنم چقدر از ارتفاع ماشین کم میشه؟
و اینکه اصلا کار درستی هست یا نه؟

Renault
09-29-2011, 12:36 PM

یه سوال دیگه داشتم اینکه اگه حدود نیم دور از فنر لول رو برش بزنم چقدر از ارتفاع ماشین کم میشه؟

دوست عزیز... این نیم دور از عقب ببرید یه اندازه میاد پایین از جلو یه اندازه!!
از عقب شاید در حدود 1 سانت اما از جلو ممکنه 1.5 سانت! ببینید اگرچه این یکی از روشهای ارتفاع زدن هست اما پیشنهاد میشه از فنر اسپرت مارک استفاده کنید یا لااقل این کار رو پیش یک فرد ماهر انجام بدید چون بعدش باید فنر رو تا حدودی براتون گرم کنه و بشونه سر جاش! البته این کار مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه مخصوصا عقب خیلی مشکلی نداره حتی نیاز به گرم کردن هم نداره و در حد نیم دور جتی نیازی به کوتاه کردن کمک هم نیست و مشکلی هم ایجاد نمیکنه! در مورد جلو هم در حد نیم دور نیازی به کوتاه کردن کمک نیست! اما باید گرم بشه چون فرم فنر جلو استوانه نیست و مخروط هست و باید همون فرم کاسه کمک فنر رو ایجاد کنید تا سر جاش بشینه! از نظر من 5 دور از عقب ایرادی نداره و ماشینتون تقریبا صاف میشه ولی اگه خانوادگی استفاده میکنید پیشنهاد میکنم نهایتا از عقب همون نیم دور و از جلو اصلا ارتفاع نزنید چون خانواده یعنی پیکنیک رفتن و پیکنیک بعضی وقتها یعنی آفرود و آفرود با ارتفاع کم در تناقض هست و این یعنی...!!!
سوالی بود در خدمتم
با عرض پوزش از مهران عزیز که من بحاشون پاسخ دادم. ایشالا که به بزرگی حودشون میبخشن
موفق باشید

Mehran Renault
09-29-2011, 03:06 PM
دوست عزیز... این نیم دور از عقب ببرید یه اندازه میاد پایین از جلو یه اندازه!!
از عقب شاید در حدود 1 سانت اما از جلو ممکنه 1.5 سانت! ببینید اگرچه این یکی از روشهای ارتفاع زدن هست اما پیشنهاد میشه از فنر اسپرت مارک استفاده کنید یا لااقل این کار رو پیش یک فرد ماهر انجام بدید چون بعدش باید فنر رو تا حدودی براتون گرم کنه و بشونه سر جاش! البته این کار مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه مخصوصا عقب خیلی مشکلی نداره حتی نیاز به گرم کردن هم نداره و در حد نیم دور جتی نیازی به کوتاه کردن کمک هم نیست و مشکلی هم ایجاد نمیکنه! در مورد جلو هم در حد نیم دور نیازی به کوتاه کردن کمک نیست! اما باید گرم بشه چون فرم فنر جلو استوانه نیست و مخروط هست و باید همون فرم کاسه کمک فنر رو ایجاد کنید تا سر جاش بشینه! از نظر من 5 دور از عقب ایرادی نداره و ماشینتون تقریبا صاف میشه ولی اگه خانوادگی استفاده میکنید پیشنهاد میکنم نهایتا از عقب همون نیم دور و از جلو اصلا ارتفاع نزنید چون خانواده یعنی پیکنیک رفتن و پیکنیک بعضی وقتها یعنی آفرود و آفرود با ارتفاع کم در تناقض هست و این یعنی...!!!
سوالی بود در خدمتم
با عرض پوزش از مهران عزیز که من بحاشون پاسخ دادم. ایشالا که به بزرگی حودشون میبخشن
موفق باشید
اولا از امين عزيز تشكر ميكنم به خاطر توضيحات خوبشون
بعدش من هر چي در مورد ارتفاع زدن ياد گرفتم از شما ياد گرفتم امين جان :cool:
عكس اين كمك فنر هاي اسپرت رو من از سايت هاي خارجي گرفتم و فكر نميكنم هنوز توي ايران اومده باشه ,متاسفانه اطالاعات خاصي در موردش ندارم,ببخشيد

Kharazi
12-24-2011, 02:29 PM
دوستان عزیزم سلام
هر هفت صفحه این تاپیک رو کامل خوندم و سوالی که برام پیش اومده این هست که آیا شدنی هست فقط ارتفاع عقب لوگان رو کم کرد؟ البته امین خان یه جورایی به این نکته اشاره کردن ولی خواستم اگه اشتباه برداشت کردم متوجه اشتباهم بشم. چون اگه ایک کار شدنی باشه و خیلی هم ضرر و کوبیدن هم نداشته باشه بدم نمیاد این کار رو انجام بدم.

امیر مسعود
12-24-2011, 06:51 PM
دوستان عزیزم سلام
هر هفت صفحه این تاپیک رو کامل خوندم و سوالی که برام پیش اومده این هست که آیا شدنی هست فقط ارتفاع عقب لوگان رو کم کرد؟ البته امین خان یه جورایی به این نکته اشاره کردن ولی خواستم اگه اشتباه برداشت کردم متوجه اشتباهم بشم. چون اگه ایک کار شدنی باشه و خیلی هم ضرر و کوبیدن هم نداشته باشه بدم نمیاد این کار رو انجام بدم.

اقا مهدی اخه اصلان عقلانی نیست عقب ماشین رو ارتفاع بزنید جلو رو نزنید ببخشید مثل فرقون میشه ماشین:d;) شما یا باید ارتفاع نزنید یا اگر میزنید به طور مساوی عقب و جلو رو ارتفاع بزنید که سر پیچ ماشین هندلیگ خوبی داشته باشه و شما بتونید با خیال راحت بپیچید:cool:

Kharazi
12-25-2011, 12:24 AM
اقا مهدی اخه اصلان عقلانی نیست عقب ماشین رو ارتفاع بزنید جلو رو نزنید ببخشید مثل فرقون میشه ماشین:d;) شما یا باید ارتفاع نزنید یا اگر میزنید به طور مساوی عقب و جلو رو ارتفاع بزنید که سر پیچ ماشین هندلیگ خوبی داشته باشه و شما بتونید با خیال راحت بپیچید:cool:
اون که بله
ولی الان بنظرم پشت ماشین خیلی بیخودی بالاس
جلو بنظرم خیلی بد نمیاد اما پشت ماشین خیلی بی ریخته

پوریا
12-25-2011, 03:35 AM
یه سوال.این شرکت مد هلند چرا کمک فنر و فنر رو با هم عرضه نمیکنه ؟
همه جای دنیا هرچقدر هم که بخوان ارتفاع بزنند فنر وکمک فنر با هم عوض میشه.
یعنی هیچ پروژه ی تیونینگ رو ندیدم من که برای ارتفاع فنر لول عوض کنند.حتی کمترین میزان کاهش ارتفاع.اگر چیزی سراغ دارید من رو از اشتباه دربیارین !

Mohsen Logan
12-26-2011, 03:54 AM
خیر ایشون نیستند

سلام اقا مسعود عزیز،من یه اطلاعاتی راجع به این فنر اصلی رنو داچیا میخوام،اگه برات امکان داره یه کمک و راهنمایی به من بده ممنون میشم.

farzad
12-26-2011, 02:23 PM
امیر مسعود جان تشکر از توضیحاتتون.
من هم این کمک فنرای کی شما گفتید رو رو ماشین همسایه یکی از دوستام دیدم. دقیقا ماشین ال90 رو تا نزدیک لاستیک ارتفاع زده. اگه شد یه عکس ازش میگرم. ال90سفید اسپرت قشنگی داره.:d

farzad
12-26-2011, 02:28 PM

سلام
نیم دور حدود 3تا 5 سانت میشه. مشکل ساز نیست برای ماشینال90
خوب هم هست و به زیبایش کمک میکنه.

rally marshal
12-26-2011, 08:28 PM
یه سوال.این شرکت مد هلند چرا کمک فنر و فنر رو با هم عرضه نمیکنه ؟
همه جای دنیا هرچقدر هم که بخوان ارتفاع بزنند فنر وکمک فنر با هم عوض میشه.
یعنی هیچ پروژه ی تیونینگ رو ندیدم من که برای ارتفاع فنر لول عوض کنند.حتی کمترین میزان کاهش ارتفاع.اگر چیزی سراغ دارید من رو از اشتباه دربیارین !

دوست عزیز هیچ کجای دنیا بخاطر ارتفاع زدن فنر و کمک فنر رو تعویض نمیکنن دلیل تعویض این دو با هم بخاطر هندلینگ هست نه بخاطر ارتفاع زدن. زمانی فنر و کمک با هم تعویض میشن که شما هندلینگ خیلی بالایی انتظار داشته باشی و بخوای حرفه ای کار کنی

این فنر mad و امثال اون نسبت به کمک فنر استاندارد خود اون ماشین طراحی میشه و طوری ساخته میشه که بتونه نسبت به کمک استاندارد ماشین بالاترین هندلینگ شهری رو بشما بده و تمام شرکتهای معروف فنر و کمک فنر سازی هم فنر تنها رو طراحی و میسازند.:cool:

Mohsen Logan
12-28-2011, 03:19 PM
سلام اقا مسعود عزیز،من یه اطلاعاتی راجع به این فنر اصلی رنو داچیا میخوام،اگه برات امکان داره یه کمک و راهنمایی به من بده ممنون میشم.

اقا مسعود من هنوز منتظرم،باتشکر.

Renault Logan
01-02-2012, 01:51 AM
اقا مسعود من هنوز منتظرم،باتشکر.

ضمن عرض سلام و وقت بخير خدمت دوستان و همكاران گرامي

ظاهرا امير مسعود عزيز فعلا دسترسي به تالار ندارند وگرنه سوال اين دوستمون رو پاسخ مي دادند .
بنده هم در زمينه ارتفاع زدن تجربه اي ندارم وگرنه اين دوست عزيز جناب محمدي رو راهنمايي ميكردم .
از دوستان و همكاران گرامي اگر اطلاعاتي راجع به كمك فنر هاي اسپرت ساخت رنو يا داچيا ، دارند ، ممنون ميشم راهنمايي بفرمايند جناب محمدي عزيز رو .
با تشكر .

Renault
01-02-2012, 10:37 AM
سوال ارتفاع زدن رو خیلی از دوستان پرسیدن. من دیگه نقل قول نکردم چون زیاد میشد. یه سری توضیحات در رابطه با ارتفاع زدن بگم براتون که مفیده.
خوب نکته شماره یک : تحت هر شرایطی اگه ارت میزنید باید رفتار رانندگیتون رو عوض کنید. اگر رفتارتون مطابق با شرایط جدید خودروتون نباشه جلو بندی ماشینتون به سرعت فرسوده میشه و میوفتید تو خرج اونم لوگان که لوازمش سر به فلک میکشه... خوب الان فکر کنم 70% اونایی که میخواستن ارت بزنن رفتن خونشون ;)
صبر کنید باقیشم بخونید،
نکته شماره دو : تحت هر شرایطی ارت زدن باعث کوبش خودرو به تناسب ارتفاع خودرو میشه ... مگر...! اینکه کمک لوازمی شه. یعنی چی کمک لوازمی شه؟ یعنی کمک باز میشه و هم پوسته اطراف و هم پیستون درونش به تناسب ارتفاعی که میخواید از فنر کم کنید کوتاه میشه و دوباره کمک رو جمع میکنن. این کار معمولا بر روی کمک های خراب قابل تعمیر انجام میشه و روی کمک نو و سالم معمولا این کار رو نمیکنن.
خوب این 2 نکته رو گفتم حالا میرم سراغ اینکه افرادی که معمولا میخوان ارت بزنن چه شرایطی دارن، چه ارتفاعی میخوان بزنن و توقعشون از ارت چیه و باید چیکار کنن...

دسته اول (دسته ای که میخوان از ماشین به صورت خانوادگی (حداکثر 5 نفر) استفاده کنند)
- ارتفاع عقب تنها کم شود به میزان کم که ماشین صاف بایستد: این دسته کافیه فنر خودشون عقب رو نیم دور کوتاه کنند. گرم کردن هم نمیخواد ولی اگر هم گرم کنید موردی نداره. کوبشی نداره و تنها ماشین عقبش یک سانت یا 1.5 سانت پایین میاد.
- ارت جلو و عقب بیاد پایین ولی نه خیلی زیاد: استفاده از فنر های اسپرت میتونه مفید و فابریک باشه ، در پایین توضیح دادم در مورد فنر های موجود در بازار برای لوگان. پیشنهاد من از این روش هست چون فابریک ترهست. یا اینکه فنر جلو و عقب رو کوتاه کنید. عقب یک دور ، جلو 5. (نیم) دور. ارتفاع عقب 2 تا 2.5 سانت میاد پایین و جلو هم به همین اندازه. کوبش ها در آستانه شروع قرار میگیرند و باید رفتار رانندگی تا حدودی عوض شود. (نکته : اگر رینگ و لاستیک اسپرت (نه مدل فابریک اسپرت) زیر ماشین دارید پیشنهاد نمیکنم اصلا از این روش استفاده کنید چون با تعداد بالا عقب میگیره تو گلگیر)
- ارت جلو و عقب زیاد بیاد پایین : از ست های فنر اسپرت استفاده کنید مثل مد هلند و یا لنزو و یا نمونه اروپایی (البته من این نمونه اروپایی رو ندیدم ولی فکر میکنم شبیه مد هلند باشه)...
- ارت زیاد بزنید : شما باید قید سوار کردن 5 نفر رو بزنید و حداکثر 2 نفر سوار کنید و برید تو دسته بعدی ببینید باید چه کرد :d

دسته دوم (افرادی که حداکثر 2-3 نفر سوار میکنن)
معمولا اونایی که میان تو این دسته میخوان ارت زیاد بزنن وگرنه که از روش های بالا استفاده کنند.
برای ارت زدن زیاد باید حتما کمک یا با نمونه اسپرت عوض شه یا لوازمی شه در غیر این صورت زندگی به دهن راننده و سرنشین تلخ میشه! ارتفاعشم دیگه از لب لاستیک هست الی ماشاا... تا باد دادن گلگیرو و ...

انواع فنر های موجود (در بازار شیراز و تهران)
- فنر مد هلند(230 تومن تا آخرین قیمتی که داشتم) : ارتفاع جلو عقب تقریبا میشه 2 انگشت تا لب لاستیک
- فنر لنزو (امید فنر)(110 تومن) : ارتفاع میشه 2 انگشت جلو و 2.5 تا 3 انگشت عقب (ماشین من عکسهای جدیدش که با آینه پرستیژ هست)
فنر ایرانی (اسمشو نمیدونم! قرمزه! ولی دیدم به اسم ترک میفروشن)(90 تومن) : ارتفاعشو ندیدم ولی به نظر شبیه لنزو میومد
فنر های گزارش شده در بازار تهران :
- فنر اروپایی(قیمتشو نمیدونم) : ارتفاعش رو نمیدونم ولی اگر واقعیت داشته باشه باید 3.5 انگشت تا 4 انگشت بالای لاستیک جا باشه.

در مجموع پیشنهاد میکنم کمک و فنر ماشینتون رو فابریک نگه دارید و از ست های اسپرت استفاده کنید مثل همین ست فنر های اسپرت. چون بهتر و اصولی تر هستند و قابل بازگشت به حالت فابریک هستید. مثلا اگر خواستید برید مسافرت میرید فنر فابریک هارو میندازین رو ماشینو خلاص. ولی فنر بریده باشین باید برین فنر فابریک بگیرین و اگر کمک کوتاه کرده باشین که دیگه بدتر. این ست فنر ها به رفتار های افرادی که خانوادگی از ماشین استفاده میکنند سازگار تر هست.

سوالی بود در خدمتم.
خوش باشید

Mehran Renault
01-02-2012, 11:17 AM
با تشکر از توضیحات خوب امین جان
در ادامه صحبتهای امین باید بگم دوستانی میخوان فقط ارت عقب رو پایین بیارن و ماشین تقریبا به حالت صاف در بیاد میوانند به عکسهای ماشین من یه نگاه دوباره بندازند
من برای ارت عقب رفتم یک جفت فنر لول عقب فابریک خریدم و حدود قیمتش شد 36 هزار تومان و یک دور برش دادم و عقب ماشین حدود 2 تا 2,5 سانت پایین اومد ولی ارتفاع جلو رو دست نزدم به خاطر دست اندازهای بسیار زیبای جاده
اگر عکسهای قبلی راضیتون نکرد بگید براتون دوباره عکس بزارم
موفق باشید

Kharazi
01-02-2012, 11:29 AM
با تشکر از توضیحات خوب امین جان
در ادامه صحبتهای امین باید بگم دوستانی میخوان فقط ارت عقب رو پایین بیارن و ماشین تقریبا به حالت صاف در بیاد میوانند به عکسهای ماشین من یه نگاه دوباره بندازند
من برای ارت عقب رفتم یک جفت فنر لول عقب فابریک خریدم و حدود قیمتش شد 36 هزار تومان و یک دور برش دادم و عقب ماشین حدود 2 تا 2,5 سانت پایین اومد ولی ارتفاع جلو رو دست نزدم به خاطر دست اندازهای بسیار زیبای جاده
اگر عکسهای قبلی راضیتون نکرد بگید براتون دوباره عکس بزارم
موفق باشید

جالبه که من وقتی همین موضوع رو پرسیدم مسعودخان فرمایش کردن مثل فرغون میشه ماشین :d
مهران خان اگه لطف بفرمایین یه عکس از نیم رخ ماشین همین جا بزارین

Mehran Renault
01-02-2012, 02:45 PM
این هم از عکس
امیدوارم راضی کننده باشه:)

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/129666299469405326.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/129666299471663006.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/129666299465488475.jpg

این هم قبل ارت زدن

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/DSC01271119242630.JPG

Kharazi
01-31-2012, 12:53 PM
سلام به همه دوستان
بازار اهواز رو در جستجوی فنر مد هلند زیر و رو کردم و اونایی که ادعایی تو این کار داشتن اکثراً یا بی خبر بودن یا به طعنه می گفتن "فکر می کنی اگه از هلند می اومد این فنر مد، قیمت ش اینقدر بود؟!"
همگی متفق القول بر این باور بودن که تموم فنرای توی بازار رو توی تهران و قم می سازن. اما تا دلتون بخواد فنر لنزو و امید فنر توی بازار ریخته بود که بین 125 تا 135 هزار تومن متغیر بود قیمت هاشون. ضمن اینکه یکی شون همین فنر لنزوی مخصوص لوگان رو می گفت با ارتفاع های مختلف داره!!! در صورتیکه من از دوستان شنیده بودم همه ی لنزوها دو تا سه انگشت بالای لاستیک ارتفاع میدن.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستانی که فنر مد هلند رو تهیه کردن شماره ای چیزی از فروشنده یا وارد کننده این نوع فنر دارن ممنون میشم از طریق پیام خصوصی به اطلاع بنده برسونن.

Renault
01-31-2012, 01:35 PM
سلام به همه دوستان
بازار اهواز رو در جستجوی فنر مد هلند زیر و رو کردم و اونایی که ادعایی تو این کار داشتن اکثراً یا بی خبر بودن یا به طعنه می گفتن "فکر می کنی اگه از هلند می اومد این فنر مد، قیمت ش اینقدر بود؟!"
همگی متفق القول بر این باور بودن که تموم فنرای توی بازار رو توی تهران و قم می سازن. اما تا دلتون بخواد فنر لنزو و امید فنر توی بازار ریخته بود که بین 125 تا 135 هزار تومن متغیر بود قیمت هاشون. ضمن اینکه یکی شون همین فنر لنزوی مخصوص لوگان رو می گفت با ارتفاع های مختلف داره!!! در صورتیکه من از دوستان شنیده بودم همه ی لنزوها دو تا سه انگشت بالای لاستیک ارتفاع میدن.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستانی که فنر مد هلند رو تهیه کردن شماره ای چیزی از فروشنده یا وارد کننده این نوع فنر دارن ممنون میشم از طریق پیام خصوصی به اطلاع بنده برسونن.

یکی از دوستان هم نمایندگی فروش ست های فنر APEX هست... و واردات میکنند البته تهران هستند ولی قابل دسترس هستند . خواستید بگید تو PM براتون شمارشو میفرستم.
البته منظورم از دوست اینه که من ایشون رو میشناسم، همین!

Kharazi
01-31-2012, 01:56 PM
یکی از دوستان هم نمایندگی فروش ست های فنر APEX هست... و واردات میکنند البته تهران هستند ولی قابل دسترس هستند . خواستید بگید تو PM براتون شمارشو میفرستم.
البته منظورم از دوست اینه که من ایشون رو میشناسم، همین!
امین خان سلام
مورد تایید هست این مارک؟
امین خان شما لنزو داری و راضی هستی ازش؟ چطور با مد مقایسه ش کردی؟

Renault
01-31-2012, 03:11 PM
امین خان سلام
مورد تایید هست این مارک؟
امین خان شما لنزو داری و راضی هستی ازش؟ چطور با مد مقایسه ش کردی؟

مارک APEX مشهور تر از MAD هست فکر کنم. تو Need For Speed همیشه هستش :d مارک خوبیه، قیمتش هم طرف 230-240 بود فکر کنم. متاسفانه من امتحان نکردم و تجربش رو ندارم ولی باید خوب باشه. البته خشک شدن ماشین رو حتما دارید تا حدودی. کلا ارت کم کنید خشکی رو دارید حالا کم و زیاد داره تو روشهای مختلف ولی به جاش زیبایی بیشتر و هندلینگ نصیبتون میشه دیگه.
من الان لنزو دارم. عکسهایی که آینه 2008 دارم تا امروز فنر لنزو هم زیرش هست. خوبه. من 4 نفر رو هم سوار کردم و مشکلی نداشتم. تازه رینگهای من پهن هست و مشکلات خاص خودش رو داره که شما این مشکلات رو ندارید. مد هلند رو هم من استفاده نکردم. ولی مسعود خیلی تعریفشو میکرد. و با توجه به اینکه مسعود هم خیلی حساس هست اونم مارک خیلی خوبی خواهد بود.
باید ببینید هدفتون از ارت زدن چیه؟ این خیلی مهمه. بعد تصمیم بگیرید که چیکار کنید.
موفق باشید

Kharazi
01-31-2012, 09:23 PM
سلام دوباره به اساتید اهل فن
من از روزای اولی که به عضویت فروم در اومدم این عکس از ماشین امیر مسعود چشمم رو شدید گرفت و الان یادم نیس از کدوم تاپیک برش داشتم. حالا سوالی که هست اینه که چه لاستیکی و چه فنر و احیاناً کمکی روی کینگ بلک سوار هست تو این عکس.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-3067/129725022164725826.jpg

ناگفته نماند آمار رینگ و لاستیک و فنر رافِ امین خان رو هم از قبل دارم از بس که از طریق پیام خصوصی گیر دادم به بنده خدا :d

امیر مسعود
01-31-2012, 09:43 PM
سلام دوباره به اساتید اهل فن
من از روزای اولی که به عضویت فروم در اومدم این عکس از ماشین امیر مسعود چشمم رو شدید گرفت و الان یادم نیس از کدوم تاپیک برش داشتم. حالا سوالی که هست اینه که چه لاستیکی و چه فنر و احیاناً کمکی روی کینگ بلک سوار هست تو این عکس.

[/CENTER]
ناگفته نماند آمار رینگ و لاستیک و فنر رافِ امین خان رو هم از قبل دارم از بس که از طریق پیام خصوصی گیر دادم به بنده خدا :d

ای بابا داغ دلمو تازه کردی جناب خرازی ;) زیر این ماشین لاستیک کومهو 205 55 15 استفاده کردم فنر مد زیرش هست نه بود:d

L90
01-31-2012, 09:45 PM
امير مسعود خان فنر مد ارتفاع هاي مختلف داره ؟

امیر مسعود
01-31-2012, 09:46 PM
امير مسعود خان فنر مد ارتفاع هاي مختلف داره ؟

نه همشون 2 انگشت بالای لاستیک می ایسته

Kharazi
01-31-2012, 09:53 PM
ای بابا داغ دلمو تازه کردی جناب خرازی ;) زیر این ماشین لاستیک کومهو 205 55 15 استفاده کردم فنر مد زیرش هست نه بود:d
پس قسمتی از زیبایی ماشین مدیون دیواره کوتاه تر لاستیک به نسبت معموله و همه اش کار فنر مد نیست. البته اون رکاب هم در کمتر نشون دادن ارتفاع کینگ بلک بی تاثیر نبوده.
شماره ای از این دوست تون که وارد کننده فنر مد بودن ندارین؟

امیر مسعود
01-31-2012, 10:18 PM
پس قسمتی از زیبایی ماشین مدیون دیواره کوتاه تر لاستیک به نسبت معموله و همه اش کار فنر مد نیست. البته اون رکاب هم در کمتر نشون دادن ارتفاع کینگ بلک بی تاثیر نبوده.
شماره ای از این دوست تون که وارد کننده فنر مد بودن ندارین؟

بله اقا مهدی دیواره لاستیک خیلی تاثیر داره مخصوصان وقتی ماشین ارتفاع بخوره اگر از رینگ 15 اینچ استفاده بشه باید دیواره لاستیک 55 باشه
والا اون بنده خدا که فنر مد رو وارد کرده بود دیگه خودش مستقیم فروش نداره شما میتونید از بازار سراغ این فنر رو بگیرین

Kharazi
01-31-2012, 10:36 PM
بله اقا مهدی دیواره لاستیک خیلی تاثیر داره مخصوصان وقتی ماشین ارتفاع بخوره اگر از رینگ 15 اینچ استفاده بشه باید دیواره لاستیک 55 باشه
والا اون بنده خدا که فنر مد رو وارد کرده بود دیگه خودش مستقیم فروش نداره شما میتونید از بازار سراغ این فنر رو بگیرین
تو بازار کسی رو نتونستم پیدا کنم که این مارک رو کار کنه...شاید این دوست تون بتونه یه راهنمایی بکنه که از کجا می تونم تهیه کنم

امیر مسعود
01-31-2012, 10:57 PM
تو بازار کسی رو نتونستم پیدا کنم که این مارک رو کار کنه...شاید این دوست تون بتونه یه راهنمایی بکنه که از کجا می تونم تهیه کنم

شما میتونید از بازار تهران تهیه کنید توی خیابون ملت اکثر مغازه ها این فنر رو دارند

سالار
02-02-2012, 10:38 AM
سلام دوستان عزيز
من لاستيكام رو 205/60/15 انداختم به فنر و كمك فنر ها هم دست نزدم راستش خيلي مايل نبودم ارتفاع بزنم و ي جورايي ترس داشتم اما وقتي اين تايپك رو خوندم و ديروز هم ي ال 90 ديدم ارتفاع زده بود بد جوري بسرم افتاده منم ي خورده ارتفاع بزنم. خواهشاً بهم بگين اگر ارتفاع بزنم با توجه به سايز لاستيكهام كدوم روش رو امتحان كنم ؟ كمك فنر و فنر جديد بخرم يا فنر خودش رو كمي ببرم . ؟ و در ضمن با توجه به اين سايز لاستيك ؛ استاندارد ارتفاع زدن چقده ؟ زياد اهل ارتفاع زدن خفن مث اساتيد اين تايپك ;) نيستم و خونواده من با خودم 3 نفريم و خيلي كم پيش مياد ظرفيت ماشينم تكميل بشه.
از اساتيد محترم درخواست راهنمايي دارم .
ممنون

امیر مسعود
02-02-2012, 10:13 PM
سلام دوستان عزيز
من لاستيكام رو 205/60/15 انداختم به فنر و كمك فنر ها هم دست نزدم راستش خيلي مايل نبودم ارتفاع بزنم و ي جورايي ترس داشتم اما وقتي اين تايپك رو خوندم و ديروز هم ي ال 90 ديدم ارتفاع زده بود بد جوري بسرم افتاده منم ي خورده ارتفاع بزنم. خواهشاً بهم بگين اگر ارتفاع بزنم با توجه به سايز لاستيكهام كدوم روش رو امتحان كنم ؟ كمك فنر و فنر جديد بخرم يا فنر خودش رو كمي ببرم . ؟ و در ضمن با توجه به اين سايز لاستيك ؛ استاندارد ارتفاع زدن چقده ؟ زياد اهل ارتفاع زدن خفن مث اساتيد اين تايپك ;) نيستم و خونواده من با خودم 3 نفريم و خيلي كم پيش مياد ظرفيت ماشينم تكميل بشه.
از اساتيد محترم درخواست راهنمايي دارم .
ممنون

دوست عزیز توصیه من به شما فنر اسپورت هست اگر فنرها رو ببرید ماشینتون خشک میشه شما با این لاستیک و رینگ میتونید ماشین رو تا 2 انگشت بالای لاستیک بدون مشکلی ارتفاع بزنید اگر هم نخواستی فنر اسپورت بخری فنرهات رو حرارت بده خیلی بهتر هست از بریدن هست هر چند هیچ کدوم رو توصیه نمیکنم ولی چون نمیخواهی زیاد ارتفاع بزنی بهترین حالت حرارت دادن هست

Renault Megane RS
02-03-2012, 12:59 AM
با سلام

یه سوال داشتم :d
چرا کسی تو این فروم کمک لوازمی رو توصیه نمی کنه؟ :confused:
البته من تا حالا نداشتم ولی تو فروم های دیگه خیلی تعریفشو شنیدمو میگن سواریش با فابریک فرقی نداره! تازه الان گازیش هم اومده که میگن ماشین از فابریک هم نرم تر میشه! :eek: و هر ارتفاعی هم بخواهیم میشه زد!

Amir Reza
02-03-2012, 11:51 AM
با سلام

یه سوال داشتم :d
چرا کسی تو این فروم کمک لوازمی رو توصیه نمی کنه؟ :confused:
البته من تا حالا نداشتم ولی تو فروم های دیگه خیلی تعریفشو شنیدمو میگن سواریش با فابریک فرقی نداره! تازه الان گازیش هم اومده که میگن ماشین از فابریک هم نرم تر میشه! :eek: و هر ارتفاعی هم بخواهیم میشه زد!

سلام
تا جايي كه من از خوندن صفحات همين تاپيك متوجه شدم كمك لوازمي اصطلاحي هستش كه براي بريدن و حرارت دادن فنر فابريك استفاده ميشه ...
اين كه ميفرماييد سواريش با فابريك فرقي نداره بسي جاي تعجب داره !!!:rolleyes:

Mehran Renault
02-03-2012, 12:18 PM
سلام
تا جايي كه من از خوندن صفحات همين تاپيك متوجه شدم كمك لوازمي اصطلاحي هستش كه براي بريدن و حرارت دادن فنر فابريك استفاده ميشه ...
اين كه ميفرماييد سواريش با فابريك فرقي نداره بسي جاي تعجب داره !!!:rolleyes:

سلام امیر رضا خان گل
کمک لوازمی اینی که شما فرمودین نیست
چون وقتی شما از فنرلول اسپرت یا کوتاه شده فابریکی استفاده میکنی در نتیجه بازی کمک فنر ماشین کم میشه و به ماشین حالت خشکتری میده یعنی بازی کمک فنر کم میشه
حالا برای اینکه بازی کمک فنرها بیشتر به حالت فابریک برکرده به صورت لوازمی درستش میکنند یعنی یه جورایی از دیواره بیرونی کمک فنر رو برش میدن تا کمک بیشتر جای بازی داشته باشه و به حالت نرمی فابریکی برگرده در واقع کمک فنر رو کوتاه میکنند.
من اطلاعاتم در همین حد هستش اما ممکن امیر مسعود خان و امین عزیز اطالاعات بیشتری داشته باشند,باید منتظر نظر انها هم باشی.

امیر مسعود
02-03-2012, 12:29 PM
سلام امیر رضا خان گل
چون وقتی شما از فنرلول اسپرت یا کوتاه شده فابریکی استفاده میکنی در نتیجه بازی کمک فنر ماشین کم میشه و به ماشین حالت خشکتری میده یعنی بازی کمک فنر کم میشه
حالا برای اینکه بازی کمک فنرها بیشتر به حالت فابریک برکرده به صورت لوازمی درستش میکنند یعنی یه جورایی از دیواره بیرونی کمک فنر رو برش میدن تا کمک بیشتر جای بازی داشته باشه و به حالت نرمی فابریکی برگرده در واقع کمک فنر رو کوتاه میکنند.
من اطلاعاتم در همین حد هستش اما ممکن امیر مسعود خان و امین عزیز اطالاعات بیشتری داشته باشند,باید منتظر نظر انها هم باشی.

كمك لوازمي به اين معناست كه شما به ميزاني كه ميخواهيد ارتفاع ماشينتون رو كم كنيد. كمك و فنر به نسبت هم به يك ميزان كه شرايط قرار گيري فنر روي كمك به هم نخوره كوتاه ميشه.

حتي در حد 5 سانتي متر.

پوسته كمك يا همون سيلندر كمك + ميل كمك كوتاه ميشه(لوازم داخل كمك اعم از اورينگ و ... عوض ميشه و درون آن با روغن غليظ يا رقيق بسته به شرايط آب و هوايي پر ميشه) به همون ميزان فنر هم كوتاه ميشه . طوري كه وقتي كمك فنر رو نگاه كني مثل نمونه فابريك روي هم قرار دارن فقط كوتاه تر از فابريك..
نرمي ماشين به نسبت نمونه استاندارد كمتر ميشه اما اگه اين روش رو با روشهايي همچون بريدن فنر و يا فنر ريس مقايسه كنيد متوجه تفاوت فاحششون مي شويد.
بازم سوالي بود در خدمتم.

Amir Reza
02-03-2012, 12:39 PM
سلام امیر رضا خان گل

كمك لوازمي به اين معناست كه شما به ميزاني كه ميخواهيد ارتفاع ماشينتون رو كم كنيد. كمك و فنر به نسبت هم به يك ميزان كه شرايط قرار گيري فنر روي كمك به هم نخوره كوتاه ميشه.

حتي در حد 5 سانتي متر.

پوسته كمك يا همون سيلندر كمك + ميل كمك كوتاه ميشه(لوازم داخل كمك اعم از اورينگ و ... عوض ميشه و درون آن با روغن غليظ يا رقيق بسته به شرايط آب و هوايي پر ميشه) به همون ميزان فنر هم كوتاه ميشه . طوري كه وقتي كمك فنر رو نگاه كني مثل نمونه فابريك روي هم قرار دارن فقط كوتاه تر از فابريك..
نرمي ماشين به نسبت نمونه استاندارد كمتر ميشه اما اگه اين روش رو با روشهايي همچون بريدن فنر و يا فنر ريس مقايسه كنيد متوجه تفاوت فاحششون مي شويد.
بازم سوالي بود در خدمتم.
در واقع اي هم يه جور بريدن هستش ديگه !:d
تا اونجايي كه تو اين چند صفحه خوندم به همين بريدن ميگفتين لوازمي ...
اينهايي كه الان اضافه شد توضيحات بيشتر در مورد همون بريدن هستش ديگه !
درسته ؟!

Mehran Renault
02-03-2012, 12:54 PM
توضیحات کاملتر رو که دیگه امیر مسعود عزیز گفتن
دیگه بستگی به برداشت خودت از این مطالب داره,به نظر من بریدن یا کوتاه کردن هردو یک معنی رو میده.

Renault Megane RS
02-03-2012, 07:36 PM
با سلام

پس همون کمک لوازمی بهترین روش ارتفاع زدنه دیگه؟ درسته؟ :confused:

با تشکر :cool:

Renault
02-03-2012, 07:56 PM
با سلام

باید ببینید تعریفتون از بهترین روش چیه؟ بهترین روش بهترین جواب هست، بهترین قیمت هست،یا بهترین بازدهی... بعد تعریفتون از بازدهی چیه ؟ ارت زدن با حفظ نرمی یا افزایش هندلینگ؟
از نظر من بهترین روش :

1. ست کامل فنر و کمک فنر اسپرت.
2. ست کمک و فنر لوازمی و ست شده با هم.
3. استفاده از فنر ریس.

موفق باشید

Kharazi
02-03-2012, 08:02 PM
با سلام
دوست عزیز سلام
این رو مد نظر داشته باشین که سیستم تعلیق ماشین بصورت کلی از دو قسمت کمک فنر و فنر تشکیل شده. طبق نظر اساتید بهتر هست از فنرهای حرفه ای (اسپرت) و جایگزین کردن شون با فنر فابریک استفاده بشه که بعضی از دوستان راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنن و اون بریدن و یا گرم کردن فنر هست که به این کار اصطلاحاً لوازمی کردن فنر گفته میشه.
در کنار این ها توصیه کردن که برای بهتر نتیجه گرفتن و اصطلاحاً Match شدن بهتر سیستم تعلیق کمک فنر ها نیز یا تعویض بشن یا اینکه مثل فنرها دستکاری (لوازمی) بشن تا بازه محدود شده هم در فنر و هم در کمک فنر به یک اندازه باشه و ماشین کمتر بکوبه.

Mehran Renault
02-12-2012, 05:05 PM
سلام به همه
بلاخره درسم تمام شد و از اینکه هر هفته تو جاده بودم خلاص شدم
و بالاخره تصمیم گرفتم که ماشینم رو ارتفاع بزنم با استفاده از فنرلول اسپرت مارک APEX
این فنرلول هم مشابه فنر MAD هست و ساخت کشور هلند
تا هفته پیش قیمتش 236500 تومان بود که هزینه تیپاکس هم 11000 هزار تومان شد
این هفته که فرصتش رو ندارم فنر ها رو عوض کنم,میافته برای هفته بعد که بعد از تعویض فنر ها عکس رو براتون میزارم
فعلا عکس خود فنرلول رو براتون میزارم

http://www.acopart.org/upload/ACO-1908/129735227577466997.jpg

اگر مایل به خریدش هستین بهم پیام خصوصی بدید که مشخصات فروشندش رو براتون توی پیام خصوصی بفرستم

Kharazi
02-20-2012, 02:41 PM
با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیزم
کسی در خصوص کمک فابریک روی لوگان آماری چیزی داره؟
مارک شون چیه؟ بخوام بخرم گیر میاد؟ گیر بیاد حدود قیمت ش چقدری میشه؟ چیزی معادل شون هست یا خیر؟
با راهنمایی دوستان دارم میرم سمت کمک لوازمی یه جورایی. :p
­­-----------------------------------------------------------------------------------
راستی یه موضوع دیگه : کسی از امیررضا خبرداره؟!

Amir Reza
02-21-2012, 05:55 PM
سلام به همه
بلاخره درسم تمام شد و از اینکه هر هفته تو جاده بودم خلاص شدم
و بالاخره تصمیم گرفتم که ماشینم رو ارتفاع بزنم با استفاده از فنرلول اسپرت مارک APEX
تا هفته پیش قیمتش 236500 تومان بود که هزینه تیپاکس هم 11000 هزار تومان شد
این هفته که فرصتش رو ندارم فنر ها رو عوض کنم,میافته برای هفته بعد که بعد از تعویض فنر ها عکس رو براتون میزارم
فعلا عکس خود فنرلول رو براتون میزارم

اگر مایل به خریدش هستین بهم پیام خصوصی بدید که مشخصات فروشندش رو براتون توی پیام خصوصی بفرستم

با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیزم
کسی در خصوص کمک فابریک روی لوگان آماری چیزی داره؟
مارک شون چیه؟ بخوام بخرم گیر میاد؟ گیر بیاد حدود قیمت ش چقدری میشه؟ چیزی معادل شون هست یا خیر؟
با راهنمایی دوستان دارم میرم سمت کمک لوازمی یه جورایی. :p
­­-----------------------------------------------------------------------------------
راستی یه موضوع دیگه : کسی از امیررضا خبرداره؟!
از آخر شروع ميكنم !
سلام عرض ميكنم خدمت تمامي دوستان خوب آكو فرومي :)
همچنين عرض سلام و تشكر ويژه دارم خدمت جناب خرازي عزيز و بقيه دوستان عزيزم ( دوستان گل بالاي نقشه !!!) كه تو اين يكي دو هفته اي كه سعادت حضور در جمع شما رو نداشتم به يادم بودند و جوياي حالم شدند ...
عرض كردم كم سعادتي ماست كه يه مدت از اين جمع صميمي محروم شديم ...
بگذريم ..
========================
تبريك ميگم آقا مهران بابت خريد فنر هاي اسپرت
مبارك باشه ...
چه شود جالي ...;)
اون هزينه 110 هزار تومان ( شما فكر ميكنم به ريال نوشتيد درسته ؟!) واسه چي هستش ؟!!!
========================
يادمه يه جا آقا مهران ( البته مطمئن نيستم !) نوشته بودند كه فنر فابريك رو به قيمت 36000 تومان تهيه كردند ...( اينو نديده بگيريد !!):d
لوازمي هم خوبه !!!
حداقل زياد خرج رو دست آدم نميزاره !:p

Mehran Renault
02-21-2012, 06:23 PM
سلام امیر رضا خان
اون 11000 تومان هزینه باربری تیپاکس بود
بله من 36000 تومان پول یک جفت فنر لول فابریک عقب دادم
با دقت بیشتری بخوان

Kharazi
02-22-2012, 12:46 AM
دوستان عزیز سلام
امیر رضا خان خوش آمد دوباره میگم خدمت شما. جاتون حسابی خالی بود. یه بابایی رو پیدا کردم مشهد کمک لوازمی می کنه اگه دیدی حال و حوصله داشتی بگو آدرس بدم بری یه سری بزنی ببینی این کاره هست یا نه

Amir Reza
03-09-2012, 08:24 PM
با سلام . من تازه به جمع شما خوبان اضافه شدم . سال پيش ال 90 خريدم مشكي و بسيار شيك .ماشين كپ شده و باعث ميشه روي سرعت گيرها و جاهاي ناهموار زيادتكان بخوره و يه جورايي رانندگي باهاش تو ذوق ميزنه . اگر فنرهاشو عوض كنم و بحالت اوليه ( كارخونه ) برگردونم مشكل حل ميشه و شكلش زياد تغيير ميكنه ؟. با تشكر
با سلام
خیر مقدم و خوش آمد عرض میکنم خدمت شما و پیوستن شا رو به این جمع صمیمی و دوست داشتنی تبریک میگم
عرضم به حضور شما اگه فنر فابریک بندازین بیشتر تو ذوق میزنه رانندگی باهاش مخصوصا برای شما که همون اول پشت لوگان ارت خورده نشستید - بعد دیگه ارتفاع فابریک بهتون حال نمیده !
به نظر من اگه هزینه ش براتون مشکلی نداره حتما فنر اسپرت تهیه کنید که هم زیبایی ماشینتون از بین نره و هم نرمی مورد انتظارتون رو داشته باشید .
در عین حال مطالعه پست های این تاپیک خیلی بهتون کمک خواهد کرد .

abadan
03-26-2012, 12:16 AM
با سلام و تبريك نوروز . ادرسي تو شيراز ميخواستم كه بتونم فنرهاي فابريك تهيه كنم . با تشكر

Renault
03-26-2012, 09:07 AM
با سلام و تبريك نوروز . ادرسي تو شيراز ميخواستم كه بتونم فنرهاي فابريك تهيه كنم . با تشكر

توی پیام خصوصی آدرس رو واستون فرستادم.
اونجا هم فنر فابریک داره هم فنر اسپرت. اگر اسپرت خواستید بگیرید بگید از طرف امین اومدید و لنزوی قدیمی میخواید. ;)
موفق باشید

YUNUS
03-27-2012, 02:26 AM
سلام دوستان
همسایه ما رو 27 اسفند داشته خودش تنها با ماشین تندر90 E2 مدل آخر89 پارس خودرو داشته با سرعت 80 کیلومتر تو جاده میرفته که یهو یه پراید که داخلش خیلی شلوغ بوده روبرو میشه میاد که به پراید نزنه شانس بدش جلوش یه جاشه سگ ظاهر میشه در همین حال ماشین خود به خود از دستش خارج میشه و باعث میشه با گادریل فلزی برخورد کنه که گادریل از وسط ماشینش رد میشه و تقریبا ماشین رو از عرض دونصب میکنه به طوری که موتور تا سرسیلند دونصب میشه گیربکس و جلوبندی وداشبرد ماشین تا عقب ماشین رو هم خورد میکنه.حالا جالب اینجاست که این ماشین از نظر بیمه اسقات به حساب میاد و این ماشین که تازه یک سال از تاریخ تولیدش میگذره و 11هزار کیلومتر بیشتر هم راه نرفته نه ترمزABS اش کار کرده و نه کیسه هواش باز شده حالا جالب اینه که دو روز مانده به شروع سفرش ماشینش رو میبره نمایندگی پارس خودرو {اسم نمایندگی رو نمیارم} بهش میگن که ABS و کیسه هوای ماشینت هیچ ایرادی نداره و کاملا سالمه و 10 هزار تومن هم از پول گرفتم.از این اتفاق با تندر90 باز چند ماه پیش برای یکی از دوستان پیش اومد که ناگهانی کنترل ماشین از دستش خارج شده و عقب ماشین بادرخت برخورد کرده به طوری که از صندوق تا پشت صندلی جلوی ماشین رو جمع کرده که باز هم نه ABS کار کرده و نه کیسه هوا.حالا کی میاد جواب این بندگان خدا رو بده که 16 میلیون پول دادن به اصطلاح ماشین ایمنی خریدن.باز جای شکر داره که راننده هر دو ماشینفقط جراحت جزیی دیدن.عکس هاشون رو تا چند روز آینده براتون میذارم.خلاصه این که ماشین های ایرانی هیچکدم کیفیت ندارن

abadan
04-04-2012, 01:46 PM
توی پیام خصوصی آدرس رو واستون فرستادم.
اونجا هم فنر فابریک داره هم فنر اسپرت. اگر اسپرت خواستید بگیرید بگید از طرف امین اومدید و لنزوی قدیمی میخواید. ;)
موفق باشید
با سلام . بدينوسيله ميخواستم از دوست خوبم ( رافائل ) تشكركنم . ديروز پس از سپري شدن تعطيلات فنرهاي فابريكي كه ايشون ادرس داده بودند به دستم رسيد و نصبشون كردم . سواري با تندر تازه برام لذتبخش شده .مثل كسي كه روي موكت ميخوابيده ولي حالا خوشخواب داره . بازم ممنونم.:cool:

Kharazi
04-04-2012, 02:15 PM
با سلام . بدينوسيله ميخواستم از دوست خوبم ( رافائل ) تشكركنم . ديروز پس از سپري شدن تعطيلات فنرهاي فابريكي كه ايشون ادرس داده بودند به دستم رسيد و نصبشون كردم . سواري با تندر تازه برام لذتبخش شده .مثل كسي كه روي موكت ميخوابيده ولي حالا خوشخواب داره . بازم ممنونم.:cool:

دوست عزیز سلام
قیمت فنرهای فابریک که تهیه کردین رو می فرمایین لطفاً. مستقیماً خودتون تهیه کردین یا ارسال کردن واسه تون؟
قبل از فنرهای فابریک چه فنری زیر ماشین داشتین؟!!!

abadan
04-04-2012, 02:22 PM
دوست عزیز سلام
قیمت فنرهای فابریک که تهیه کردین رو می فرمایین لطفاً. مستقیماً خودتون تهیه کردین یا ارسال کردن واسه تون؟
قبل از فنرهای فابریک چه فنری زیر ماشین داشتین؟!!!
با سلام . قيمت چهارتا فنرش شد 75000 كه با توجه به بندر عباس خيلي خيلي مناسب بود . اونجا برادرم خريد و عيد كه اومد برام اورد . قبلا فنرهاي فابريك خودش بود كه بريده و كوتاه شده بودند .

farzad logan
04-13-2012, 01:07 AM
به به !
خدایی لذت بردم
فوق العاده
دفیوزر به هیچ رنگی اندازه سفید نمیاد , بدجور خودشو میکنه ! ;)
حالا اگه ماشین سیاه میبود چی میشد ؟!
شیشه دودی - زه ها مشکی - یه نوار روی سپر مشکی - این تضاد فوق العاده س ! :)
-----------
2 تا سوال که تو تاپیک های خودش جواب بدید لطفا :
1- اون قطعه زیر سپر فرمودین مال 206 هستش ؟!
چجوری نصب میشه ؟!
2- شیوه ارتفاع زدنتون چیه ؟!
کمک لوازمی یا ...

با سلام دوباره خدمت همه دوستان:)
نه لوازمی نکردم آخه حیفه بخوام کمکارو که هنوز نو هست دستکاری کنم ،با راهنمایی های دوست خوبم آقا مسعود گل فنرارو عوض کردم.
فنرام هم فنر رنو(ترک) هستش که ارتفاع عقبو از 3 انگشت یکم کمتر وارتفاع جلورم 2 انگشت با لاستیک میکنه

نرمیشم با 3 دیگه اخرش 4نفر تو ماشین بد نیست من راضی ام،ولی خدانکنه بخوام 4 نفر به بالا سوارکنم انقد عقب ماشین میکوبه که از کاری که کردم پشیمون میشم و اعصابم کلی خورد میشه ولی وقتی یاده رخی که به ماشین میده میوفتم همشو سره 2سوت یادم میره :d

اینطور که تاپیکو خوندمو فهمیدم دنباله ارتفاع زدنی درسته؟

Kharazi
04-13-2012, 01:57 AM
نه لوازمی نکردم آخه حیفه بخوام کمکارو که هنوز نو هست دستکاری کنم ،با راهنمایی های دوست خوبم آقا مسعود گل فنرارو عوض کردم.
فنرام هم فنر رنو(ترک) هستش که ارتفاع عقبو از 3 انگشت یکم کمتر وارتفاع جلورم 2 انگشت با لاستیک میکنه

نرمیشم با 3 دیگه اخرش 4نفر تو ماشین بد نیست من راضی ام،ولی خدانکنه بخوام 4 نفر به بالا سوارکنم انقد عقب ماشین میکوبه که از کاری که کردم پشیمون میشم و اعصابم کلی خورد میشه ولی وقتی یاده رخی که به ماشین میده میوفتم همشو سره 2سوت یادم میره :d

دوست عزیز سلام
قیمت این فنر رنوی ترک که تهیه کردین رو میشه بفرمایین؟ ضمن اینکه از کجا تهیه کردین و آیا به راحتی گیر میاد یا خیر؟
متشکرم

farzad logan
04-13-2012, 02:42 AM
دوست عزیز سلام
قیمت این فنر رنوی ترک که تهیه کردین رو میشه بفرمایین؟ ضمن اینکه از کجا تهیه کردین و آیا به راحتی گیر میاد یا خیر؟
متشکرم

سلام اقا مهدی گل,والا من این فنرارو4 ماه پیش گرفتم 115 که رنگشم بنفشه!
گیر اومدن که یه فنر دیگه که خیلی شبیه این فنره ولی رنگش قرمزه و میگن قلابیه(دقیق اطلاع ندارم)اکثرا همه جا به وفور هست ولی رنگ بنفشو من فقط تو خیابون سورنا دیدم و دلو زدم به دریاو خریدم.الانم راضیم ,باز سوالی بود در خدمتم.

Renault
04-13-2012, 03:16 PM
سلام اقا مهدی گل,والا من این فنرارو4 ماه پیش گرفتم 115 که رنگشم بنفشه!
گیر اومدن که یه فنر دیگه که خیلی شبیه این فنره ولی رنگش قرمزه و میگن قلابیه(دقیق اطلاع ندارم)اکثرا همه جا به وفور هست ولی رنگ بنفشو من فقط تو خیابون سورنا دیدم و دلو زدم به دریاو خریدم.الانم راضیم ,باز سوالی بود در خدمتم.

اگر رنگش بنفش لیزی یا بادمجونی لیزری هست به احتمال زیاد همون لنزو یا امید فنر خودمونه که فنر خوبی هست...
مبارک باشه

Amir Reza
04-13-2012, 03:22 PM

مرسی فرزاد جان
آره اگه بشه ...
ولی میترسم !
چند وقته ملوس ما شده ماشین خانواده , یعنی 4 نفر !
این یکم کارو سخت میکنه ...
البته یکی رو میشناسم پول لازمه , 4 رینگ و لاستیک 16 نو داره میده 300 !:eek:
اگه اونا به لوگان بخوره و بگیرمشون 100% ارت میزنم
میخوام کاری که میکنم اصولی باشه که بعد پشیمون نشم ...
بازم ممنون ,( ماشینتم خیلی خوشکله در ضمن !!) :d

farzad logan
04-13-2012, 08:17 PM
اگر رنگش بنفش لیزی یا بادمجونی لیزری هست به احتمال زیاد همون لنزو یا امید فنر خودمونه که فنر خوبی هست...
مبارک باشه

جدا!!! ممنون از راهنماییت امین جان ولی فروشندش به اسمه فنر ترک بمن داد,روشم نوشته RENAULT حک شده.حالا باز نمیدونم اصله یا نه.میرم میپرسم خبرشو میدم

مرسی فرزاد جان
آره اگه بشه ...
ولی میترسم !
چند وقته ملوس ما شده ماشین خانواده , یعنی 4 نفر !
این یکم کارو سخت میکنه ...
البته یکی رو میشناسم پول لازمه , 4 رینگ و لاستیک 16 نو داره میده 300 !:eek:
اگه اونا به لوگان بخوره و بگیرمشون 100% ارت میزنم
میخوام کاری که میکنم اصولی باشه که بعد پشیمون نشم ...
بازم ممنون ,( ماشینتم خیلی خوشکله در ضمن !!) :d

منم اولش همین مشکله تورو داشتم ولی آخر مجبور شدم ماشینو از بابام بخرمو اینجوریش کنم:rolleyes:,به نظر من اگه ماشینت ماشینه خانوادست,بهتره ارتفاع نزنی یا اگه میزنی چون قراره رینگم بندازی کمکاتو لوازمی کنی چون اگه غیر از این باشه ماشنیت میکوبه و داخل اتاقش به سروصدا میوفته!
در مورد رینگم اگه سالم باشه وتاب نداشته باشه قیمتش خوبه اگه به ماشینت خورد بگیر.
ماشینم ماله خودته داداشی قابلتو نداره :d

Renault
04-14-2012, 09:05 AM
جدا!!! ممنون از راهنماییت امین جان ولی فروشندش به اسمه فنر ترک بمن داد,روشم نوشته RENAULT حک شده.حالا باز نمیدونم اصله یا نه.میرم میپرسم خبرشو میدم

منم اولش همین مشکله تورو داشتم ولی آخر مجبور شدم ماشینو از بابام بخرمو اینجوریش کنم:rolleyes:,به نظر من اگه ماشینت ماشینه خانوادست,بهتره ارتفاع نزنی یا اگه میزنی چون قراره رینگم بندازی کمکاتو لوازمی کنی چون اگه غیر از این باشه ماشنیت میکوبه و داخل اتاقش به سروصدا میوفته!
در مورد رینگم اگه سالم باشه وتاب نداشته باشه قیمتش خوبه اگه به ماشینت خورد بگیر.
ماشینم ماله خودته داداشی قابلتو نداره :d

اگر روش نوشته حک شده ی رنو داره از ناحیه تجربه من خارج هست... پس لنزو نیست. آخه لنزو هم تو همین رنج شما گفتید میچرخه واسه همین گفتم حالا که اینو گفتید شک کردم. نگران نباشید ;)

KING-TONDAR
05-20-2012, 07:59 AM
دوستان از قیمت جدید یازار خبر ندارند ؟

در ضمن تو چند صفحه اگه بخوایم دوباره رده بندی کنیم فنر های هلندی بهترند ؟

کسی شماره فروشنده شو داره برام پیغام خصوصی کنه

امیر مسعود
07-31-2012, 01:20 AM
دوستان هر کسی فنر مد هلند خواست پیغام خصوصی بده تا راهنماییش کنم

aventador
07-31-2012, 10:31 AM
دوستای گل سلام
کسی اطلاعی از بازار اصفهان نداره ؟
از کجا میشه فنر mad یا apex پیدا کرد ؟

Renault
07-31-2012, 11:33 AM
دوستای گل سلام
کسی اطلاعی از بازار اصفهان نداره ؟
از کجا میشه فنر mad یا apex پیدا کرد ؟
فنر اپکس رو براحتی از تهران میتونید سفارش بدید از نمایندگیش اما مد رو باید از مسعود سراغشو بگیرید یا دوستان اصفهانی تشریف بیارن و پاسختون رو بدن. مشخصات نمایندگی اپکس تهران رو خواستید پسام خصوصی بدید. و حتما در باره کاربرد این فنر ها قبلش مطالعه کنید.

KING-TONDAR
07-31-2012, 02:20 PM
دوستان من یه کاری کردم من یه جفت فنر فابریک عقب ال 90 خریدم و یه جفت فنر جلو پیکان بعد دادم برام بریدن و نصبش کردن یکی از فامیلامون مد گرفته کوبش فنر های من در حد یک دهم اونه چون من این روش رو از چند تا کمک فنر سازی پرسیدم اونا هن تایید کردن که میشه این کارو کرد

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

zanjani
07-31-2012, 02:46 PM
دوستان من یه کاری کردم من یه جفت فنر فابریک عقب ال 90 خریدم و یه جفت فنر جلو پیکان بعد دادم برام بریدن و نصبش کردن یکی از فامیلامون مد گرفته کوبش فنر های من در حد یک دهم اونه چون من این روش رو از چند تا کمک فنر سازی پرسیدم اونا هن تایید کردن که میشه این کارو کرد

سلام
اگه تونستید فنر پیکان رو بخورونید ،پیشنهاد میدم فنر ماشین آریا (باید جاهای مخصوص دنبالش بگردی) رو هم امتحان کنید هم محکم تره هم نرم تر کاملا اندازه فنر پیکانه
موفق باشید

امیر مسعود
07-31-2012, 04:22 PM

اقا مسعود من بهتون پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید برادر محترم ارتفاع زدن اصول داره فنر پیکان :eek: رو بریدید انداختید روی ال 90 من حالا نمیخوام از این فنر مد تبلیغ کنم ولی کلان فنری که برای یک ماشین ساخته میشه با توجه به وزن اون ماشین وزن موتور ماشین سیستم تعلیغ و خیلی فاکتورهای دیگه هست ایا به نظر شما پیکان سنخیتی با تندر داره شما فنر 2ملیونی رو هم بندازید زیر تندر میکوبه چرا چون کمکش بلند هست و باید کمک هم به اندازه فنر کوتاه بشه یا لوازمی بشه در ضمن سیستم کمک و تعلیق عقب لوگان خیلی حساس هست اگر شما درست و روی اصول ارتفاع نزنید در یک دست انداز فنرها از جای خودشون در میان خیلی خطرناکه و اما فنر مد اولا مخصوص داچیا لوگان هست کیفیت ساخت خیلی بالایی داره وارداتی هست توسط دستگاه پیچیده شده و خیلی حساب شده دورهای اول نزدیک به هم هست و هر چه بالا تر میره فنر از هم باز میشه و جا برای بازی داره دیگه خودتون میدونید فنر پیکان بندازید یا فنر اریا یا رنو 5;):d در ضمن وقتی فنر بریده بشه دیگه اون خاصیت خودش رو از دست میده در ضمن من خودم روی کینگ بلک از فنر مد استفاده کردم ماشین مقداری نسبت به فابریک خشک شد که طبیعی هست 6 سانت پایین تر اومده ولی انصافن کوبش هم زیاد نبود با کمک فابریک خودش

KING-TONDAR
07-31-2012, 04:46 PM
ولی یه نکته بگم ارتفاع خیلی اذیت میکنه من خودم که با 60 سرعت گیر رد میکردم الان با این که ارتفاع خیلی کم هم نیست مجبورم با 10 یا شاید کندتر از روشون رد بشم کلا دو سه تا مزیت داره بقیه اش کلا دردسره

امیر مسعود
07-31-2012, 04:52 PM
ولی یه نکته بگم ارتفاع خیلی اذیت میکنه من خودم که با 60 سرعت گیر رد میکردم الان با این که ارتفاع خیلی کم هم نیست مجبورم با 10 یا شاید کندتر از روشون رد بشم کلا دو سه تا مزیت داره بقیه اش کلا دردسره

اون هم به خاطر سایز بزرگ رینگ ولاستیکتون هست و پهنای رینگتون شما اگر با رینگ فابریک لاستیک 205.55.15 مینداختید هیچ مشکلی نداشتید

KING-TONDAR
07-31-2012, 05:41 PM
البته می دونم جای مبحث رینگ اینجا نیست ولی رینگ 16 خیلی از 15 خوشگلتره و برای من زیبایی از راحتی مهمتره !!!!! (ادامه تو مبحث رینگ و لاستیک )

امیر مسعود
07-31-2012, 06:00 PM
این هم یک عکس از ماشین تندر همراه با فنر مد خدمت دوستان

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/s_129882149598197500.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-528/129882149598197500.jpg)

Kianpoor
08-12-2012, 11:11 AM
سلام به دوستان
من يه هفته اي ميشه يه تندر گرفتم طرف كلي خرجش كرده بود ، خدا رو شكر تو اين يه هفته هم من باش كلي جاها رفتم خيلي بم حال داده هم از نظر ظاهري هم شتاب و ....

ولي يه مشكل داره اين ماشين وقتي سنگين ميشه تو سرعت 60 ،70 وقتي خاليه تو سرعت 90 ، 100 به بالا زماني ماشين مي افته تو دست اندازاي نرم كه ماشين به صورت تناوبي بازي بازي ميكنه تا كمكاش اروم شه "پستي بلندي هاي جاده " چرخ عقب سمت شاكرد ميماله به ذه پلاستيكي گلگير عقب !!!

ماشين كمي ارتفاء خورده ولي خدايي خيلي قشنگ خورده :rolleyes: لاستيك هاشم 205 هست

نميدونم چرا گير ميكنه و اگه مشكل پهناي لاستيكه كه بايد 2 طرف گير كنه ، نميشه كه يه طرف گير كنه طرف ديگه نكنه !!!!

به هر حال من بردم كي دو جا نشو دادم ميگه واسه لاستيكه بايد گلگير رو باد كش كنيم !!!
كه مخالف اين حركت هستم چون ماشين رو از استايل اصليش در مياره !!

يكي ميگه لاستيك 195 بنداز درست ميشه ، يكي ميگه برو كمكاشو عوض كن فابريك بنداز !!!

نظرات زياده ولي نظرات شما دوستاني كه اين كاره هستيد فرق داره ، نظر شما چيه ؟
من فقط تو يه چيزي موندم كه چرا فقط يه چرخ به ذه بغل ميماله ؟ چرا چرخ هاي ديگه اينطوري نيستن ؟؟؟؟
اگه واسه ازتفا باشه يا لاستيك جفت چرخ عقب بايد تو پرش گير كنه نه يكيش !!!

در ضمن هيچ تفاوتي توي ارتفاع ، بيرون زدگي لاستيك و ... نيست !

ممنون ميشم نظراتتون رو بگيد !

taromi
08-12-2012, 01:05 PM
سلام به دوستان
من يه هفته اي ميشه يه تندر گرفتم طرف كلي خرجش كرده بود ، خدا رو شكر تو اين يه هفته هم من باش كلي جاها رفتم خيلي بم حال داده هم از نظر ظاهري هم شتاب و ....

ولي يه مشكل داره اين ماشين وقتي سنگين ميشه تو سرعت 60 ،70 وقتي خاليه تو سرعت 90 ، 100 به بالا زماني ماشين مي افته تو دست اندازاي نرم كه ماشين به صورت تناوبي بازي بازي ميكنه تا كمكاش اروم شه "پستي بلندي هاي جاده " چرخ عقب سمت شاكرد ميماله به ذه پلاستيكي گلگير عقب !!!

ماشين كمي ارتفاء خورده ولي خدايي خيلي قشنگ خورده :rolleyes: لاستيك هاشم 205 هست

نميدونم چرا گير ميكنه و اگه مشكل پهناي لاستيكه كه بايد 2 طرف گير كنه ، نميشه كه يه طرف گير كنه طرف ديگه نكنه !!!!

به هر حال من بردم كي دو جا نشو دادم ميگه واسه لاستيكه بايد گلگير رو باد كش كنيم !!!
كه مخالف اين حركت هستم چون ماشين رو از استايل اصليش در مياره !!

يكي ميگه لاستيك 195 بنداز درست ميشه ، يكي ميگه برو كمكاشو عوض كن فابريك بنداز !!!

نظرات زياده ولي نظرات شما دوستاني كه اين كاره هستيد فرق داره ، نظر شما چيه ؟
من فقط تو يه چيزي موندم كه چرا فقط يه چرخ به ذه بغل ميماله ؟ چرا چرخ هاي ديگه اينطوري نيستن ؟؟؟؟
اگه واسه ازتفا باشه يا لاستيك جفت چرخ عقب بايد تو پرش گير كنه نه يكيش !!!

در ضمن هيچ تفاوتي توي ارتفاع ، بيرون زدگي لاستيك و ... نيست !

ممنون ميشم نظراتتون رو بگيد !

با سلام دوست عزیز

دو چرخ عقب را با هم تعویض کن و نتیجه را ببین.یک خط کش بلند بصورت عمودی روی چرخ قراربده بطوری که بالای خط کش وارد گلگیر بشه .فاصله خط کش تا لبه گلگیر را بوسیله متر فلزی یا خط کش مدرج اندازه بگیر و با طرف دیگر مقایسه کن.همین کار را بصورت افقی هم انجام بده .اگر دوطرف مساوی بود به یک جلوبندی ساز خوب برو تا زاویه کمبر و کستر (سرجمعی چرخ ها )را اندازه گیری کنه.خلاصه قدم به قدم پیش بر انشاال..مشکل را کشف خواهی کرد.ببخشید من همین اندازه بلد بودم.

Kianpoor
08-15-2012, 10:21 AM
با سلام دوست عزیز

دو چرخ عقب را با هم تعویض کن و نتیجه را ببین.یک خط کش بلند بصورت عمودی روی چرخ قراربده بطوری که بالای خط کش وارد گلگیر بشه .فاصله خط کش تا لبه گلگیر را بوسیله متر فلزی یا خط کش مدرج اندازه بگیر و با طرف دیگر مقایسه کن.همین کار را بصورت افقی هم انجام بده .اگر دوطرف مساوی بود به یک جلوبندی ساز خوب برو تا زاویه کمبر و کستر (سرجمعی چرخ ها )را اندازه گیری کنه.خلاصه قدم به قدم پیش بر انشاال..مشکل را کشف خواهی کرد.ببخشید من همین اندازه بلد بودم.

با سلام خواستم بگم بچه ها من مشكلم بر طرف شد !!!

با تعويض لاستيك هاي عقب ديگه نه لاستيك گير ميكنه نه ....

ممنون از همه !!!

راستي چه ربطي داره اخه جابجايي لاستيك ها ؟؟؟
مگه ميشه لاستيك كوچيك بزرگ باشه ؟
دليل علمي داره ؟

taromi
08-15-2012, 11:43 AM
با سلام خواستم بگم بچه ها من مشكلم بر طرف شد !!!

با تعويض لاستيك هاي عقب ديگه نه لاستيك گير ميكنه نه ....

ممنون از همه !!!

راستي چه ربطي داره اخه جابجايي لاستيك ها ؟؟؟
مگه ميشه لاستيك كوچيك بزرگ باشه ؟
دليل علمي داره ؟

با سلام

اگر رینگ لاستیک فولادی باشه فرق می کنه از این بابت که ممکنه رینگ ضربه ای خورده باشه یا تاب داشته باشه به هر حال تمام جوانب رو باید در نظر گرفت.

پویا
09-10-2012, 04:07 PM
سلام دوستان یه فنر استوک مد هست که چن ماه زیر ماشین بوده میخواهد ماشینو بفروشه 140 قیمت داده آیا خریدش بصرفه هست یا نه ممنون میشم راهنمای کنید. هیچ نو ع شکستگی نداره رنگش هم سالمه با نو فرقی نداره.با کارکر فنر واسش مشکلی که پیش نمیاد.؟ باز اگه نکاتی هست که باید بهش توجه کنم خوشحال میشم دوستان کمک کنن.ممنون

امیر مسعود
09-10-2012, 05:01 PM
سلام دوستان یه فنر استوک مد هست که چن ماه زیر ماشین بوده میخواهد ماشینو بفروشه 140 قیمت داده آیا خریدش بصرفه هست یا نه ممنون میشم راهنمای کنید. هیچ نو ع شکستگی نداره رنگش هم سالمه با نو فرقی نداره.با کارکر فنر واسش مشکلی که پیش نمیاد.؟ باز اگه نکاتی هست که باید بهش توجه کنم خوشحال میشم دوستان کمک کنن.ممنون

سلام اقا پویا ببینید فنر اصولا کم پیش میاد خراب بشه بیشتر کمک ماشین هست که خراب میشه نوفنر مد الان 350 تومن هست قیمتی که به شما داده خیلی خوبه فقط من بعید میدونم فنر مد باشه با این قیمت البته شایدم خود اون بنده خدا اون موقعی که 240 بوده خریده اگه یه عکس بتونی ازش بزاری بهتر میتونم راهنمایی کنم شما رو موفق باشید

پویا
09-10-2012, 07:04 PM
سلام اقا پویا ببینید فنر اصولا کم پیش میاد خراب بشه بیشتر کمک ماشین هست که خراب میشه نوفنر مد الان 350 تومن هست قیمتی که به شما داده خیلی خوبه فقط من بعید میدونم فنر مد باشه با این قیمت البته شایدم خود اون بنده خدا اون موقعی که 240 بوده خریده اگه یه عکس بتونی ازش بزاری بهتر میتونم راهنمایی کنم شما رو موفق باشید

مرسی آقا امیر من هم مثل شما فکر می کنم فنر اگه جنسش خوب باشه فک نکنم به این زودیا خراب بشه. ولی دقیقا همونی هست که عکسشو گذاشتین تو سایت جعبش هم هست که ماله مد هست رنگ فنرها هم زرد هست مثل عکس تو سایت حالا نمی دونم. فردا که تحویل گرفتم حتما عکس میزارم . فقط یه چیزی هست او قسمتها که بهم نزدیکن مثل اینکه بهم خوردن رنگ یجوریه!آیا واسه مال شما هم اون قسمتها تو دستاندازها یا ظرفیت پر بهم میخورن؟

امیر مسعود
09-11-2012, 11:08 AM
مرسی آقا امیر من هم مثل شما فکر می کنم فنر اگه جنسش خوب باشه فک نکنم به این زودیا خراب بشه. ولی دقیقا همونی هست که عکسشو گذاشتین تو سایت جعبش هم هست که ماله مد هست رنگ فنرها هم زرد هست مثل عکس تو سایت حالا نمی دونم. فردا که تحویل گرفتم حتما عکس میزارم . فقط یه چیزی هست او قسمتها که بهم نزدیکن مثل اینکه بهم خوردن رنگ یجوریه!آیا واسه مال شما هم اون قسمتها تو دستاندازها یا ظرفیت پر بهم میخورن؟

اقا پویا نگران نباش اون قسمتها که به هم نزدیک هست به خاطر اینکه فنر بازی میکنه ممکن هست سایده شده باشه مشکلی نیست

پویا
09-12-2012, 04:06 PM
اقا پویا نگران نباش اون قسمتها که به هم نزدیک هست به خاطر اینکه فنر بازی میکنه ممکن هست سایده شده باشه مشکلی نیست

ممنون امیر جان امروز یه روز تعطیل فنرها رفت زیر ماشین ! نصاب بسیار تمیز و با احتیاط نصب کرد بدون هیچ خرابکاری که اصلا انتظارشو از این تعمیر کارای بی توجه نداشتم. واقعا هندلینگ عالی شده به همراه ارتفاع واقعا معقول که جنبه کاربردی ماشینو هم حفظ می کنه. برعکس نظر دوستان تو این 1 ساعتی که تستش کردم در سرعتهای پایین نسبت به دست اندازها ماشین واکنش نرمتر و بی صدا تری رو نشون میده نسبت به فابریک!ولی در سرعتهای زیاد کمی خشنتر میشه!:dکه این هم خوبه چون اگه دوستان توجه داشته باشن اگه ماشین بیش از اندازه نرم باشه نمیشه با هاش تند رفت. واین واقعا نشون میده این فنرها چقدر خوب و عالی طراحی شدن. در هر حال من از خریدم بسیار راضی هستم بخصوص با اون قیمت بسیار پایین! و بدوستانی که قصد ارتفاع زدن دارن حتما توصیه می کنم از فنرهای مد استفاده کنن البته اگه تونستن با قیمتش کنار بیان .حالا من شانس آوردن الهی که شما هم بیارن یکی ارزون گیرتون بیاد. عکس هم تا شب چشم میزارم. موفق باشین.
http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919452226132500.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919452226132500.jpg)
عکس:
قبل از ارتفاع:

http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919452215820000.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919452215820000.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919452205038750.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919452205038750.jpg)
http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919452142695000.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919452142695000.jpg)

بعد از ارتفاع:

http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919458113632500.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919458113632500.jpg)
http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919458103788750.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919458103788750.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919458095195000.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919458095195000.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919458080195000.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919458080195000.jpg)

http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/s_129919458071288750.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-4813/129919458071288750.jpg)

امیر مسعود
09-12-2012, 11:40 PM
اقا پویا تبریک میگم به جمع مد سوارها خوش امدی تا دوستان استفاده نکنند متوجه نمیشوند چه فنر خوبی هست

Mehran Renault
09-14-2012, 07:00 PM
فنرلول اسپرت مارک APEX

این هم عکس فنر لول APEX من هستش که البته به خاطر رینگ و لاستیک خوشگل و پهن جالی فعلا گزاشتمش تو کمد :d تا زمانی که رینگ و لاستیکمو با یک مدل دیگه عوض کنم که بتونم استفاده کنم. اینقدر تو جعبه مونده رنگشو داره به داخل جعبه پس میده.الان داخل جعبه شده زرد رنگ:d
البته رنگ مهم نیست کارایی مهم.

Ramin_ghasemi
10-26-2012, 01:31 PM
سلام
از دوستان میخاستم بپرسم که از این فنر مد ارزون تر هم هستش؟
منم میخام ارتفاعه ماشینو کم کنم ولی قیمته این فنر مد یه کم بالا هسنش!

امیر مسعود
10-26-2012, 01:35 PM
سلام
از دوستان میخاستم بپرسم که از این فنر مد ارزون تر هم هستش؟
منم میخام ارتفاعه ماشینو کم کنم ولی قیمته این فنر مد یه کم بالا هسنش!

خیر مگر اینکه دست دوم اون رو پیدا بکنی که بعید میدونم کسی این فنر رو بخره بخواد اون رو بفروشه قیمت جدیدش هم 550 تومن شده

Ramin_ghasemi
10-26-2012, 01:39 PM
خیر مگر اینکه دست دوم اون رو پیدا بکنی که بعید میدونم کسی این فنر رو بخره بخواد اون رو بفروشه قیمت جدیدش هم 550 تومن شده
یعنی ارزون تر وجود نداره؟!!

امیر مسعود
10-26-2012, 01:48 PM

والا با این وضعیت بازار و ارز متاسفانه خیر بازم میگم مگر اینکه دست دوم پیدا کنید مثل اقا پویا

sina_l90
10-26-2012, 09:19 PM

یک دست اپکس هست که قیمت کارکرده اون 500هزاار تومنه
و آکش 900تومن!

من از یکی که کلا تخصصش تو این جور چیزا بود پرسیدم گفت هیچ فرقی ندارن مگه اینکه ماشین رو کمک لوازمی کنی

شما هم اگه نمیخوای کمک لوازمی کنی یدست فنر اسپورت به قیمت 150 تومن بگیر هیچ فرقی هم با اپکس و مد نمیکنه ! ماشینتون خشک میشه !

ولی اگه میخواین کمک لوازمی کنین خوب بودجتون هم که اگه میرسه اپکس و مد خوبه !

اما اگه از من بپرسی من میگم همون فنر اسپورت رو بگیر بنداز رو ماشین

و اگه نمیخوای ماشین تو دست انداز ها بکوبه باید لوازمی کنی چون فنر لول اگه 2 میلیون هم باشه هیچ فرقی با اون 150 تومنی نمیکنه !

چون خودم تست کردم دارم میگم ، من خودم قصد دارم جلوی ماشین رو لوازمی کنم !

بدورد

امیر مسعود
10-26-2012, 09:34 PM
یک دست اپکس هست که قیمت کارکرده اون 500هزاار تومنه
و آکش 900تومن!

من از یکی که کلا تخصصش تو این جور چیزا بود پرسیدم گفت هیچ فرقی ندارن مگه اینکه ماشین رو کمک لوازمی کنی

شما هم اگه نمیخوای کمک لوازمی کنی یدست فنر اسپورت به قیمت 150 تومن بگیر هیچ فرقی هم با اپکس و مد نمیکنه ! ماشینتون خشک میشه !

ولی اگه میخواین کمک لوازمی کنین خوب بودجتون هم که اگه میرسه اپکس و مد خوبه !

اما اگه از من بپرسی من میگم همون فنر اسپورت رو بگیر بنداز رو ماشین

و اگه نمیخوای ماشین تو دست انداز ها بکوبه باید لوازمی کنی چون فنر لول اگه 2 میلیون هم باشه هیچ فرقی با اون 150 تومنی نمیکنه !

چون خودم تست کردم دارم میگم ، من خودم قصد دارم جلوی ماشین رو لوازمی کنم !

بدورد

سینا جان با کمال احترام به عرایض شما باید خدمت تون عرض کنم زمین تا اسمون فرقش هست شما فنر خود ماشین رو یا فنر اسپورت معمولی رو اصلا با این مقایسه نکنید طراحی فنر مد بسیار حرفه ای هست و اصلا قابل مقایسه با فنر های بی کیفیت تو بازار نیست شما اگر از نزدیک ببینید متوجه میشوید نوع طراحی به این شکل هست که لول های بالایی از هم باز هستند و هر چی به سمت پایین میاد به همنزدیک میشوند ببینید طراحی فنر بر اساس وزن ماشین و سیستم تعلیق اون ماشین هست و یکسری محاسبه داره نه اینکه خودم فنر مد دارم دارم تعریف میکنم از چند نفر که تو همین فروم دارند استفاده میکنند میتونید بپرسید البته با اون قسمت از صحبت های شما موافق هستم که ماشین نسبت به حالت عادی خشک میشه چون کمک بلند هست شما فنر 2 ملیونی هم بندازی زیر ماشین اگر کمک بلند باشه مقداری ماشین خشک میشه ولی باز هم خشکی اون قابل مقایسه با فنر های دیگر نیست این نظر شخصی منی بود که از سال 88 دارم از فنر مد استفاده میکنم روی ال 90

sina_l90
10-27-2012, 01:22 PM
سینا جان با کمال احترام به عرایض شما باید خدمت تون عرض کنم زمین تا اسمون فرقش هست شما فنر خود ماشین رو یا فنر اسپورت معمولی رو اصلا با این مقایسه نکنید طراحی فنر مد بسیار حرفه ای هست و اصلا قابل مقایسه با فنر های بی کیفیت تو بازار نیست شما اگر از نزدیک ببینید متوجه میشوید نوع طراحی به این شکل هست که لول های بالایی از هم باز هستند و هر چی به سمت پایین میاد به همنزدیک میشوند ببینید طراحی فنر بر اساس وزن ماشین و سیستم تعلیق اون ماشین هست و یکسری محاسبه داره نه اینکه خودم فنر مد دارم دارم تعریف میکنم از چند نفر که تو همین فروم دارند استفاده میکنند میتونید بپرسید البته با اون قسمت از صحبت های شما موافق هستم که ماشین نسبت به حالت عادی خشک میشه چون کمک بلند هست شما فنر 2 ملیونی هم بندازی زیر ماشین اگر کمک بلند باشه مقداری ماشین خشک میشه ولی باز هم خشکی اون قابل مقایسه با فنر های دیگر نیست این نظر شخصی منی بود که از سال 88 دارم از فنر مد استفاده میکنم روی ال 90

ببینید من سوار هر 2 تاش هم شدم تقریبا زیاد فرقی با هم نداشتن یعنی میتونم بگم خیلی کم !

به نظر من این فنر های مد و اپکس تنها با لوازمی کردن خودشون رو نشون میدن و در غیر اینصورت اصلا به صرفه نیست که 900 تومن داد به این فنر !

من خودم قصد دارم لوازمی کنم و از فنر های اسپورت استفاده کنم! اینطوری با وضعیت بازار که معلوم نیست همین لوازمی کردن 500 تومن هزینه بر میداره!

نظرات دوستان هم برای من ارزشمند هستند ، من نظر چندین نفر رو پرسیدم تا بهم این پیشنهاد رو دادند !

بدرود

Ramin_ghasemi
11-03-2012, 04:32 PM
اقا بالاخره پس از مدتها جست و جو یه مدل فنر پیدا کردم که با فنر مد هیچ فرقی نداره!(چون من سوار هر دو مدل شدم هیچ فرقی باهم نداره بدونه کوبش وخشکی!)
ولی با اینکه ایرانیه خیلی نسبت به قیمتش خوبه!
دوستان هر کی مثل من نمیخواد پول زیادی بده ولی ماشینش ارتفاعش کم باشه و خشک نباشه!
ار این فنر ها استفاده کنه.اسمش ...... هست.
نمایندگیشم تو ....... هست.
من خیلی ازش راضیم:d
کسی سوالی داره جواب میدم!البته با پیغام خصوصی!

sina_l90
11-03-2012, 11:26 PM
اقا بالاخره پس از مدتها جست و جو یه مدل فنر پیدا کردم که با فنر مد هیچ فرقی نداره!(چون من سوار هر دو مدل شدم هیچ فرقی باهم نداره بدونه کوبش وخشکی!)
دوستان هر کی مثل من نمیخواد پول زیادی بده ولی ماشینش ارتفاعش کم باشه و خشک نباشه!
ار این فنر ها استفاده کنه.اسمش ریما هست.
نمایندگیشم تو اکباتان هست.
من هم همینو میگم ! به چه قیمتی خریداری کردید ؟

Renault Logan
11-04-2012, 12:42 AM
ار این فنر ها استفاده کنه.اسمش ......هست.
نمایندگیشم تو ...... هست.

سلام
وقت بخیر

دوست گرامی اعلام هرگونه اسم و مارک و آدرس محصولی غیر از محصولات تولیدی آکو ، در صحن عمومی تالار های گفتمان آکو ممنوع و خلاف قوانین تالار هست .

شما میبایست فقط اشاره ای به خرید فنری مشابه فنر اسپرت کنید و اعلام کنید هر کسی اطلاعات بیشتری میخواد از طریق پیام خصوصی با شما ارتباط برقرار کنه .

لطفا قبل از اینکه پست شما توسط مدیران ویرایش بشه ، پستتون رو ویرایش کنید .
تا 72 ساعت پس از ارسال پست ، مهلت ویرایش وجود داره .

پیشاپیش از همکاری شما در رعایت قوانین تالار ، سپاسگزارم .

KING-TONDAR
02-14-2013, 12:32 AM
باسلام
دوستان کمک فنر کهنه واسه لوازمی کردن ال 90 کجا گیر میاد دنیا رو زیر و رو کردم میگن کمک فنر های ال 90 خیلی به ندرت خراب میشن
واسه همین ناپیداست

پویا
02-14-2013, 01:27 AM
باسلام
دوستان کمک فنر کهنه واسه لوازمی کردن ال 90 کجا گیر میاد دنیا رو زیر و رو کردم میگن کمک فنر های ال 90 خیلی به ندرت خراب میشن
واسه همین ناپیداست

سلام کینگ جان تو تبریز نیست کل تبریز رو چن ماه پیش زیر و رو کردم اصلا کم فنر کهنه ال90 یدونه هم نیست!!! میگن خرابی نداره!!!! در ضمن این هم بگم فنرهای فابریک ال 90 تو هوای سرد تبریز بهتر از کمک های لوازمی جواب میده و واکنش بدون کوبشی رو داره البته تو هوای گرم قضیه فرق میکنه کمک های لوازمی بهتر هست. یعنی بر عکس ماشینهای دیگه موجود در ایران کمک های ال 90 بیشتر واسه هوای سرد طراحی شدن! اگه از فنرهای اسپرت همچنان استفاده می کنید بهتون توصیه می کن نکنید نتیجه چندان رضایت بخش نخواهد بود! رینگهاتون هم اسپورت هستش با لوازمی کردن گیر کردن هم بیشتر وشدیدتر خواهد بود موفق باشین.

sina_l90
02-14-2013, 09:26 AM
باسلام
واسه همین ناپیداست

والا من هم الان 5ماه دنبال کمک فنر هستم حتی نمایندگی ها یی که آشنا داشتم هم رفتم اما اصلا انگار تو این چند سال کسی عوض نکرده!!

حالا اگه کسی هم پیدا کرد ما رو بی خبر نذاره!!

zanjan tondar
02-15-2013, 03:49 PM
با سلام خدمت دوستان گل خودم و سلام ويژه خدمت آقا امير گل. من مي خوام تا يكي دو هفته ديگه برم تهران واسه ارت زدن. از اونجايي كه ماشين مشكيه و جون مي ده واسه ارت زدن از امير آقا درخواست دارم كه كمي بيشتر در مورد اون عكسي كه آقاي خرازي گذاشتن توضيح بدن. مي خواستم ببينم امير آقا فقط فنر ها رو عوض كردن و مد انداختن يا اينكه كمك فنرها رو هم دست كاري كردن؟ بعدشم با توجه به اينكه من ماشينم صفره و خيلي هم حساسم و تجربه من هم خيلي كمه، مي خواستم از امير آقا خواهش كنم آدرس يه جلوبندسازخوب و فروشنده خوب تو تهران رو كه بشه اين فنر ها رو تعييه كرد و همونجا سوار ماشين كرد رو از طريق پيام خصوصي در اختيار من قرار بدن.( اگه شمارتون رو بدين كه من باهاتون تماس بگيرم ممنون مي شم). ممنون از لطفتون. مي خوام ماشينم از لحاظ ارتفاع دقيقا مثله ماشين شما شه البته جسارتا;):d.

KING-TONDAR
02-15-2013, 04:09 PM
با سلام خدمت دوستان گل خودم و سلام ويژه خدمت آقا امير گل. من مي خوام تا يكي دو هفته ديگه برم تهران واسه ارت زدن. از اونجايي كه ماشين مشكيه و جون مي ده واسه ارت زدن از امير آقا درخواست دارم كه كمي بيشتر در مورد اون عكسي كه آقاي خرازي گذاشتن توضيح بدن. مي خواستم ببينم امير آقا فقط فنر ها رو عوض كردن و مد انداختن يا اينكه كمك فنرها رو هم دست كاري كردن؟ بعدشم با توجه به اينكه من ماشينم صفره و خيلي هم حساسم و تجربه من هم خيلي كمه، مي خواستم از امير آقا خواهش كنم آدرس يه جلوبندسازخوب و فروشنده خوب تو تهران رو كه بشه اين فنر ها رو تعييه كرد و همونجا سوار ماشين كرد رو از طريق پيام خصوصي در اختيار من قرار بدن.( اگه شمارتون رو بدين كه من باهاتون تماس بگيرم ممنون مي شم). ممنون از لطفتون. مي خوام ماشينم از لحاظ ارتفاع دقيقا مثله ماشين شما شه البته جسارتا;):d.

اگر میخواهید که فقط فنر ها رو عوض کنید نمی صرفه برید تهران یه دست فنر مد بگیرید بدید هر کسی بتونه چهار تا پیچ باز و بسته کنه واستون ردیف می کنه
البته انداختن فنر خیلی کوبش رو زیاد می کنه که چاره اش دستکاری کمک فنر هاست یعنی میله ی کمک فنر رو کوتاه تر می کنن
چون که کمک فنر های خود ال 90 قیمت،بالایی داره شما اگر بتونید 4 تا کمک فنر کهنه یا خراب گیر بیارید میتونید بدین درستش کنن این کمک فنر ها در واقع کوتاه شده کمک فنر فابریک هستن که کوبش ندارن و عین فابریک نرم و عالی هستن
ولی مسئله اینه که کمک فنر خراب اصلا پیدا نمیشه چون کمک های ال 90 خرابی نداره اگر میخواین کمک های فابریک رو کوتاه کنید اول بدین تراشکار واستون کوتاه کنه بعد بدین یه کمک فنر سازی بقیه کاراش رو واستون انجام بده
اگه تونستید کمک فنر خراب پیدا کنین ما رو هم بی نصیب نزارین

sina_l90
02-15-2013, 04:48 PM
اگر میخواهید که فقط فنر ها رو عوض کنید نمی صرفه برید تهران یه دست فنر مد بگیرید بدید هر کسی بتونه چهار تا پیچ باز و بسته کنه واستون ردیف می کنه
البته انداختن فنر خیلی کوبش رو زیاد می کنه که چاره اش دستکاری کمک فنر هاست یعنی میله ی کمک فنر رو کوتاه تر می کنن
چون که کمک فنر های خود ال 90 قیمت،بالایی داره شما اگر بتونید 4 تا کمک فنر کهنه یا خراب گیر بیارید میتونید بدین درستش کنن این کمک فنر ها در واقع کوتاه شده کمک فنر فابریک هستن که کوبش ندارن و عین فابریک نرم و عالی هستن
ولی مسئله اینه که کمک فنر خراب اصلا پیدا نمیشه چون کمک های ال 90 خرابی نداره اگر میخواین کمک های فابریک رو کوتاه کنید اول بدین تراشکار واستون کوتاه کنه بعد بدین یه کمک فنر سازی بقیه کاراش رو واستون انجام بده
اگه تونستید کمک فنر خراب پیدا کنین ما رو هم بی نصیب نزارین

KING-TONDAR جان درست میگند (شرمنده اسمتون رو نمیدونستم)

اصلا نمیصرفه تا تهران برید به خاطر تعویض فنر لول- اما اگه کمک فنر خراب پیدا کردید حتما به ما هم بگید چون اینجا یه سری از بچه ها شدید نیاز دارند !!

zanjan tondar
02-15-2013, 05:08 PM
KING-TONDAR جان درست میگند (شرمنده اسمتون رو نمیدونستم)

اصلا نمیصرفه تا تهران برید به خاطر تعویض فنر لول- اما اگه کمک فنر خراب پیدا کردید حتما به ما هم بگید چون اینجا یه سری از بچه ها شدید نیاز دارند !!

با سلام. اسم من محمد بيد از زنجان. يعني شما ميگيد بعد اينكه فنر لول مد رو انداختم رو ماشين با كمكهاي فابيرك رو هم كوتاه كنم؟ و اگه اين كار رو نكنم ماشين به شدت مي كوبه؟ امير آقا هم همين كارو كردن دوستان؟ اگه من منظورتون رو درست متوجه شدم. پس بايد يه ست كمك فنر اسپورت هم بگيرم ( يك ست كامل كمك فنر و فنر لول اسپورت). فنر كه ميخوام مد بگيرم . كمك فنر اسپورت چه ماركي بگيريم ؟ من اصلا نمي خوام به كمك هاي فابريك دست بزنم چون شايد خواستم دوباره يه روزي بندازم زيرش

sina_l90
02-15-2013, 06:54 PM
با سلام. اسم من محمد بيد از زنجان. يعني شما ميگيد بعد اينكه فنر لول مد رو انداختم رو ماشين با كمكهاي فابيرك رو هم كوتاه كنم؟ و اگه اين كار رو نكنم ماشين به شدت مي كوبه؟ امير آقا هم همين كارو كردن دوستان؟ اگه من منظورتون رو درست متوجه شدم. پس بايد يه ست كمك فنر اسپورت هم بگيرم ( يك ست كامل كمك فنر و فنر لول اسپورت). فنر كه ميخوام مد بگيرم . كمك فنر اسپورت چه ماركي بگيريم ؟ من اصلا نمي خوام به كمك هاي فابريك دست بزنم چون شايد خواستم دوباره يه روزي بندازم زيرش

محمد آقا :

شما اصلا نیازی نیست برید فنر مد بگیرید چون 1 ماشین کوبش پیدا میکنه 2 قیمتش خیلی بالاست (بالای 500 تومن)

شما میتونید فنر لول خود ماشین رو ببرین یا اینکه فنر اسپورت (امید فنر) بخرید!

بعد از اینکه خرید کردید باید کمک فنر ها رو هم کوتاه کنید به همین دلیل باید یا کمک خراب پیدا کنید یا اینکه یک دست کمک نو بخرید !

در این صورت ماشین شما هیچ کوبشی نخواهد داشت!

امیر مسعود
02-16-2013, 01:48 AM

محمد جان در پیغام خصوصی خدمت تون عرض کردم بازم اگه سوالی بود در خدمتم فقط یه نکته هم بگم خدمت دوستان یا ارتفاع نزنید یا اگر قصد این کار رو دارید باید پول خوبی بدهید بریدن فنر یا حرارت دادن اون کار نادرستی هست هر کاری راهی داره فنر مد به همراه 2 عدد کمک جنسیس برای عقب و 2 عدد کمک تویوتا یا همون خود ال 90 که کوتاه شده باشه برای جلو بهترین سواری رو به شما میده البته روی رینگ و لاستیک فابریک فنر لول امید رو با مد مقایسه میکنید:eek: :confused: نمیدونم چی بگم موفق باشید

zanjan tondar
02-16-2013, 11:32 AM
با سلام خدمت دوستان. از اونجايي كه من اصلا نمي خوام به فنر و كمك فنر فابريك ماشن دست بزنم چون بعدا شايد خواستم دوباره از اونا استفاده كنم واسه همين ميرم دنبال خريدن كيت كامل اون برندهايي كه آقا مسعود عرض كردند با تشكر از آقا مسعود گل. ميشه بگيد چرا كمك هاي عقب رو جنيسس و كمك هاي جلو رو برند تويوتا گفتيد چرا نگفتين هر چهار تا كمك جنيسس يا تويوتا باشه؟ بعدشم ارتفاع اين كمكها چطوريه؟ بايد به فروشنه چي بگم تا اين كمكها رو بده؟ منظورم اينكه اين كمكها ارتفاع هاي مختلفي دارن؟

پویا
02-16-2013, 11:57 AM
با سلام خدمت دوستان. از اونجايي كه من اصلا نمي خوام به فنر و كمك فنر فابريك ماشن دست بزنم چون بعدا شايد خواستم دوباره از اونا استفاده كنم واسه همين ميرم دنبال خريدن كيت كامل اون برندهايي كه آقا مسعود عرض كردند با تشكر از آقا مسعود گل.
آقا محمد جان شرمنده شدم پیام خصوصی واسه من غیر فعال شده واسه همین نشد جواب بدم یموقع بد برداشت نشه. اگه هزینش واستون مشکلی نیست بهترین کار همینه . ولی فنرهای مد همراه کمک های فابریک با یه لاستیک نرم خارجی هم چندان تجربه بدی هم نداره . محشر میشه نمیخواد هم بیش از اندازه هزینه کنید. در مورد گرم کردن هم بگم که بعضی از دوستان توصیه می کنن یکی از دوستان سر همین قضیه جفت پاهاش شکست هنوز هم بعد از یک سال و 5 بار عمل خوب نشده. پس وقتی میخواید کاری رو انجام بدین بهتر هست که از راه اصولی و استاندارد انجام بشه. البته خوب هرکی میخواد یه رانندگی خوب داشته باشه باید هزینش هم بده!! موفق باشین

KING-TONDAR
02-16-2013, 01:41 PM
هر جور که میلتونه
لطفا نتیجه رو اینجا گزارش کنید که بقیه استفاده کنن
با تشکر

Mostafa- Logan
05-26-2013, 01:23 PM
با سلام خدمت دوستان.
فنر اسپورت واسه ال 90 سایز بندی هم داره یا تک سایز؟

sina_l90
05-27-2013, 03:27 PM
با سلام خدمت دوستان.
فنر اسپورت واسه ال 90 سایز بندی هم داره یا تک سایز؟

سایز بندی داره ! ولی شما سایز 32 بگیرید خوبه و زیاد هم پایین نمیاد که ماشین همه جا گیر کنه !

28 هم هست که خیلی میاد پایین!

Renault Megane RS
08-17-2013, 12:47 AM
با سلام

دوستان چند وقته تو فکر ارتفاع زدنم شدید!!!
الان فنر مد گیر میاد؟ چند شده؟
راه های دیگه یا بهتر یا ارزون تر هم هست؟
البته نه غیر استاندارد مثل گرم کردن و بریدن و ...
لطفا سریع جواب بدین!

با تشکر

Sent from my iPod touch using Tapatalk

abbasi
08-17-2013, 01:21 AM
با سلام

لطفا سریع جواب بدین!

با تشکر

سلام
من فنر هارو 1.5 دور بریدم الان پشیمون شدم چون ماشین شدیدا خشک میشه
http://acoforum.org/<a href=http://www.acopart.org/upload/ACO-5144/2013061130211597084375000.jpg target=_blank>http://www.acopart.org/upload/ACO-5144/s_2013061130211597084375000.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-5144/s_2013061130211597084375000.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-5144/2013061130211597084375000.jpg)

MOHAMAD_L90
08-17-2013, 11:13 AM
با سلام

لطفا سریع جواب بدین!

با تشکر

بهتره بی خیال بشید حیفه احساس مینی SUV سوار شدنو از دست بدی. به علاوه اینکه کف ماشین به موانع میخوره

امیر مسعود
08-20-2013, 11:43 PM
سلام
من فنر هارو 1.5 دور بریدم الان پشیمون شدم چون ماشین شدیدا خشک میشه
http://acoforum.org/<a href=http://www.acopart.org/upload/ACO-5144/2013061130211597084375000.jpg target=_blank>http://www.acopart.org/upload/ACO-5144/s_2013061130211597084375000.jpg

http://www.acopart.org/upload/ACO-5144/s_2013061130211597084375000.jpg

(http://www.acopart.org/upload/ACO-5144/2013061130211597084375000.jpg)

دوست عزیز من و همکاران من بارها گفتند که اگر قصد ارتفاع زدن دارید به هیچ عنوان فنر ماشین را نبرید یا حرارت ندهید الان زیر ماشین من فنر مد هست ارتفاع ماشینم هم از شما کمتر هست خیلی هم نرم هست البته نسبت به فابریکش یکمقدار سفت شده که اون هم طبیعی هست و برای رفعش باید کمک ها لوازمی بشه موفق باشید
:cool:

abbasi
08-21-2013, 01:26 AM
دوست عزیز من و همکاران من بارها گفتند که اگر قصد ارتفاع زدن دارید به هیچ عنوان فنر ماشین را نبرید یا حرارت ندهید الان زیر ماشین من فنر مد هست ارتفاع ماشینم هم از شما کمتر هست خیلی هم نرم هست البته نسبت به فابریکش یکمقدار سفت شده که اون هم طبیعی هست و برای رفعش باید کمک ها لوازمی بشه موفق باشید
:cool:
سلام
اشتباهی کردیم و حالا پشیمانی سودی ندارد.
منظور از "کمک ها لوازمی بشه" یعنی چی ؟ میشه توضیح بدید.

Renault Megane RS
08-21-2013, 09:13 PM
سلام

با سلام

دوست عزیز کمک لوازمی یعنی به همون نسبت که فنر ها کوتاه شده کمک هم باید کوتاه بشه تا با هم ست بشن!
من تجربه اشو ندارم ولی میگن سواری به نرمی سواری فابریک میده!!!

با تشکر

امیر مسعود
08-23-2013, 10:50 PM
سلام

کمک لوازمی یک اصتلاح هست یعنی وقتی شما فنر کوتاه میندازید باید به همون میزان کمک ماشین رو هم کوتاه کنید تا خشک نشه تو بازار کمک های زیادی هست که به تندر میخوره مثل کمک تویوتا یا جنسیس که یکی از بچه های همین فروم هم اینکار رو کرده و من سوار ماشینش هم شدم مثل فابریک نرم هست ماشین ولی قیمت این کار خیلی زیاد در میاد حدود 1.5 تا 2 ملیون باید خرج کنید ولی ارزش داره

امیر مسعود
08-31-2013, 09:27 PM
دوست عزیز سوالتون رو بد جایی مطرح کردید در این بخش سوال خودتون رو مطرح کنید

تاپیک جامع رینگ و لاستیک و تایر -مسائل و مقالات مربوطه - نکات فنی خرید - تعویض تایر و لاستیک

http://acoforum.org/showthread.php?p=71709#post71709

Renault Megane RS
08-31-2013, 11:57 PM
با سلام

دوستان الان اگه کسی بخواد ارتفاع اصولی بزنه که نرمی هم حفظ بشه ، حداقل چقد باید هزینه کنه؟
البته روش های فوق حرفه ای با هزینه سنگین منظورم نیست! مثلا همین کمک لوازمی چقد خرج داره؟

با تشکر

امیر مسعود
09-01-2013, 12:21 AM
با سلام

دوستان الان اگه کسی بخواد ارتفاع اصولی بزنه که نرمی هم حفظ بشه ، حداقل چقد باید هزینه کنه؟
البته روش های فوق حرفه ای با هزینه سنگین منظورم نیست! مثلا همین کمک لوازمی چقد خرج داره؟

با تشکر

حدود 1.5 تا 2 ملیون

Renault Megane RS
09-02-2013, 11:30 PM
حدود 1.5 تا 2 ملیون

با سلام

:eek::eek::eek::eek::eek:
یعنی راه ارزون تر نداره؟؟؟
فنر اسپرت خوب الان نیست تو بازار؟
همچین هزینه ای واسه ارتفاع خیلی زیاده! اونم ارتفاعی که من می خوام!
دو انگشت یا دیگه حداکثر یه انگشت بالای لاستیک!

sina_l90
10-30-2013, 01:37 PM
با سلام

:eek::eek::eek::eek::eek:
یعنی راه ارزون تر نداره؟؟؟
فنر اسپرت خوب الان نیست تو بازار؟
همچین هزینه ای واسه ارتفاع خیلی زیاده! اونم ارتفاعی که من می خوام!
دو انگشت یا دیگه حداکثر یه انگشت بالای لاستیک!

بله درسته تو ایران این قیمت برای ارتفاع خیلی زیاده اما میتونید کمک های ماشینو بدید به تراشکار فقط میلشو براتون کوتاه کنن (فک کنم جفتی 20-30تومن میگیرن) البته عقب نیازی به لوازمی کردن نداره ! فنر اسپورت هم بگیرید بندازید روش ! ارزانترین راه با 150تا200تومن میشه انجام داد

Hesam Qanavati
01-25-2014, 07:18 PM
سلام به همگی
من عاشق ارت زدن ماشینم قبلا ۲۰۶ داشتم که ارت زده بودم یه راهنمایی از دوستان میخواستم .
الان ۱ ساله که ال ۹۰ دارم و واقعا ازش راضی هستم ماشین فوق العاده ایی هست در همه شرایط .
من روز سوم که ماشینمو از کمپانی خریدم (البته به جای ۲۰۶ اینو دادن چون گفتن دیگه تولید نمیشه ) کلی اینجا گشتم در باره فنر و آخر سر چون بودجه ام نمی رسید نتونستم mad بگیرم چون ۲۵۰ تا ۳۰۰ قیمتش بود . به یکی از دوستام که گفتم برام سفارش فنر داد با قیمت ۱۵۰ تومن و فقط اسم renault روش حک شده بود و نارنجی رنگ بود . الان فنر فابریکش هم هنوز دارم .
زمانی که فنر ها رو انداختم زیر ماشین فاصله جلوش خیلی خوب شد اما عقب ماشین مثل فابریک بود برای همین از عقب یک دور برید تا با جلو هماهنگ شد .
حالا ماشین برای مسافرت خیلی خشک شده مخصوصا عقبش که فقط دو نفر نشسته بودن . اینقدر به من حرف زدن و گفتن دیگه با ماشینت جایی نمیایم . حالا اگه بخوام همین ارتفاع رو حفظ کنم اما مثل اولش نرم بشه چه کمکی باید بندازم و هزینش چقدر میشه برای جلو و عقب . . عکس ماشینم براتون میذارم از ارتفاعش خیلی راضیم چون خیلی خوشکل شده . ممنون ببخشید خیلی حرف زدم .

Hesam Qanavati
02-02-2014, 01:21 PM
کلا کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟ کمک برای ماشینم هست توی اهواز کسی سراغ نداره ؟

امیر مسعود
02-02-2014, 10:27 PM
سلام به همگی
من عاشق ارت زدن ماشینم قبلا ۲۰۶ داشتم که ارت زده بودم یه راهنمایی از دوستان میخواستم .
الان ۱ ساله که ال ۹۰ دارم و واقعا ازش راضی هستم ماشین فوق العاده ایی هست در همه شرایط .
من روز سوم که ماشینمو از کمپانی خریدم (البته به جای ۲۰۶ اینو دادن چون گفتن دیگه تولید نمیشه ) کلی اینجا گشتم در باره فنر و آخر سر چون بودجه ام نمی رسید نتونستم mad بگیرم چون ۲۵۰ تا ۳۰۰ قیمتش بود . به یکی از دوستام که گفتم برام سفارش فنر داد با قیمت ۱۵۰ تومن و فقط اسم renault روش حک شده بود و نارنجی رنگ بود . الان فنر فابریکش هم هنوز دارم .
زمانی که فنر ها رو انداختم زیر ماشین فاصله جلوش خیلی خوب شد اما عقب ماشین مثل فابریک بود برای همین از عقب یک دور برید تا با جلو هماهنگ شد .
حالا ماشین برای مسافرت خیلی خشک شده مخصوصا عقبش که فقط دو نفر نشسته بودن . اینقدر به من حرف زدن و گفتن دیگه با ماشینت جایی نمیایم . حالا اگه بخوام همین ارتفاع رو حفظ کنم اما مثل اولش نرم بشه چه کمکی باید بندازم و هزینش چقدر میشه برای جلو و عقب . . عکس ماشینم براتون میذارم از ارتفاعش خیلی راضیم چون خیلی خوشکل شده . ممنون ببخشید خیلی حرف زدم .

دوست خوبم اقا حسام این مطلبی که خدمت تون عرض میکنم تجربه شخصی خودم هست در مورد ارتفاع زدن ببین دوست خوبم کلان یا نباید ارتفاع بزنید یا اگر زدید این کار رو به درستی انجام بدید شما اگر فنر از جنس طلا هم بندازید زیر ماشین ولی دست به کمک های ماشین نزنید ماشین خشک میشه یه مطلب هم خدمت دوستان و شما عرض کنم به نظر من اگر ماشینی که سوارش هستید برای خانواده هست و مسافرت میخواهی با اون برید ارتفاع نزنید و اما در مورد ارتفاع زدن ابتدا احتیاج به یک فنر لول با کیفیت دارید مثل مد یا اپکس یا مشابه اینها دوم احتیاج به کمک کوتاه که باید اندازه فنرها باشه مثل کمک جنسیس و کمک تویوتا و در اخر به یک استاد کار ماهر هزینه تقربی اینها حدود 2 ملیون میشه اگر حاضر به پرداخت چنین هزینه ای هستید بسم الله الان تو همین فروم یکی از بچه ها کمک لوازمی انداخته زیر ماشینش با اینکه ارتفاع ماشین بسیار پایین هست ولی چون اصولی هست سواری ماشین مثل فابریک هست در اخر هم باز به دوستانی که قصد ارتفاع زدن رو دارند توصیه میکنم جنس مرغوب بگیرید دور فنرهای ترک ایرانی و چینی که با برند رنو یا امید یا امثال اینها هست هم یه خط قرمز بکشید اما دوستانی هم که کمک لوازمی نمیخواهند بندازند و فقط قصد تعویض فنر رو دارند فقط فنر مد یا اپکس یا مثل اینها که جواب داده رو استفاده کنید خود بنده الان فنر مد زیر ماشینم هست ارتفاع ماشینم هم دوستان دیدند 2 انگشت به سختی میره داخل ولی چون فنر ماشینم طراحی اصولی داره من از سواریش راضی هستم البته مثل فابریک نیست ولی بد هم نیست یه نکته هم الان یادم افتاد دوستان عزیز سروران بنده ترو خدا فنر ماشین رو برش ندید حرارت ندید من کسانی رو میشناسم که فنر فابریک ماشین رو برده بودند و فنر عقب ال 90 اگر استاندارد نباشه توی دست انداز یا چاله چوله از سر جای خودش در میاد ترو خدا رعایت کنید و با کار غیر اصلولی جون خودتون و خانواده رو به خطر نندازید من سعی کردم اصل مطلب رو خدمت تون عرض کنم دیگه قضاوت با شما دوستان

LOGAN16v
02-02-2014, 11:15 PM
سلام خدمت دوستان
نمیدونم این لوگان رو قبلا دیدین یا نه!؟ ولی واقعا کارش درسته!!!! اینجا شهر مشهده. به نظرتون این فنر ها همون فنر های زانتیا هستن!!؟؟
http://www.aparat.com/v/y31b0

امیر مسعود
02-02-2014, 11:38 PM
سلام خدمت دوستان
نمیدونم این لوگان رو قبلا دیدین یا نه!؟ ولی واقعا کارش درسته!!!! اینجا شهر مشهده. به نظرتون این فنر ها همون فنر های زانتیا هستن!!؟؟

من این رو دیده بودم قبلان به نظرم کار جالبی هست باید ببینی تو دست اندازها چه جوری هست بعد هم جلوش کمتر از عقبش میاد بالا ولی در کل کار جالبی هست اگه اصولی باشه سیستم فنرهاشم مثل زانتیا بادی هست

armin fatemy
02-03-2014, 12:37 AM
سلام خدمت دوستان

سلام
کلیپ مربوط به بجنورد...:rolleyes:
اینو نمیدونم ولی یک l90 دیگه هست اگه اشتباه نکنم 3.200.000 هزینه کرده - بارینگ اسپورت فابریک تا اول رینگ داخل گلگیر میره:eek:

ROOHOLAH
02-03-2014, 08:12 AM
سلام خدمت دوستان
با سلام
خيلي جالب بود، البته من قبلاً توي اينترنت يه پژو 405 فرانسوي رو ديدم كه اين امكانات رو داشت.

امیر مسعود
04-29-2014, 10:08 PM
سلام دوستان شرمنده این سوالو میکنم چون تایپکش رفته بود تو بایگانی مجبور شدم اینجا مطرح کنم
میخواستم ببینم اگه بخوام ارتفاع ماشینو تا دو انگشت تا سر لاستیک بیارم پایین چند دور فنرو ببرم ممنون از اینکه جواب بدید
بازم عذر خواهی میکنم از اینکه این سواو اینجا مطرح کردم

اقا امیر به هیچ وجه فنر خود ماشین رو نبرید با این کار فنر خاصیت خودش رو از دست میده و ماشین خیلی خشک میشه همچنین به هیچ وجه حرارت هم ندهید فنر رو برای کم کردن ارتفاع فقط از فنرهای اسپورت با کیفیت مثل اپکس مد و رنو استفاده کنید البته این رو هم در نظر داشته باشید که اگر ارتفاع رو کم کنید یعنی فنر رو عوض کنید و کمک رو کوتاه نکنید ماشین خشک میشه البته اگر از فنرهای خوب مثل مد و اپکس استفاده کنید این خشکی کمتر میشه موفق باشید

Reza_Orumiyeh
04-29-2014, 10:34 PM
برای کاهش ارتفاع شما باید کیت های مخصوص این کار رو که شامل کمک و فنر های اسپورت هستند رو تهیه کنید
چون بریدن فنر اصولی نیست و باعث کوبش ماشین میشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

amir-logan16v
04-30-2014, 11:03 AM
اقا امیر به هیچ وجه فنر خود ماشین رو نبرید با این کار فنر خاصیت خودش رو از دست میده و ماشین خیلی خشک میشه همچنین به هیچ وجه حرارت هم ندهید فنر رو برای کم کردن ارتفاع فقط از فنرهای اسپورت با کیفیت مثل اپکس مد و رنو استفاده کنید البته این رو هم در نظر داشته باشید که اگر ارتفاع رو کم کنید یعنی فنر رو عوض کنید و کمک رو کوتاه نکنید ماشین خشک میشه البته اگر از فنرهای خوب مثل مد و اپکس استفاده کنید این خشکی کمتر میشه موفق باشید[/QUOTE]

ممنون از راهنماییتون میتونم بپرسم چجور کمک وکوتاه میکنن ؟؟

امیر مسعود
04-30-2014, 02:30 PM
اقا امیر به هیچ وجه فنر خود ماشین رو نبرید با این کار فنر خاصیت خودش رو از دست میده و ماشین خیلی خشک میشه همچنین به هیچ وجه حرارت هم ندهید فنر رو برای کم کردن ارتفاع فقط از فنرهای اسپورت با کیفیت مثل اپکس مد و رنو استفاده کنید البته این رو هم در نظر داشته باشید که اگر ارتفاع رو کم کنید یعنی فنر رو عوض کنید و کمک رو کوتاه نکنید ماشین خشک میشه البته اگر از فنرهای خوب مثل مد و اپکس استفاده کنید این خشکی کمتر میشه موفق باشید

ممنون از راهنماییتون میتونم بپرسم چجور کمک وکوتاه میکنن ؟؟[/QUOTE]

کمک کوتاه در بازار موجود هست که باید پیش یک استاد کار ماهر برید تا براتون این کار رو انجام بده با توجه به اندازه فنر ماشینتون باید کمک هم کوتاه بشه که به این کار لوازمی میگویند به اصتلاح پوسته کمک تراشیده میشه و داخل اون هم یه تغیراتی اعمال میشه

mohammad sotodeh
07-09-2014, 05:32 AM
ba salam khedmat dostan man 4ta fanar lol apex andakhtam zire mashinam l90 vali hanoz komakharo dast nazadam mikhastam bebinam benazare shoma komakhamo kolan avaz konam ya male khodesho bedam kotah konan kodam behtare dar zem agar kotah konam roghan nemizaneh

روابط عمومی آکو فروم
07-09-2014, 09:48 AM
با سلام وقت بخیر

لطفا طبق قوانین فروم آکو به فارسی مطالب خود را ارسال فرمایید ( تنها با حروف فارسی‌)

مدیر روابط عمومی آکو فروم

rally marshal
09-21-2014, 10:54 AM
سلام
دوستان عزيز اگر كسي دنبال فنر مد هلند اورجينال هست براي من پيغام خصوصي بگذاريد تا راهنماييتون كنم

abasjuju
10-12-2014, 02:46 PM
سلام خدمت دوستان
من یه روشی دیدم که به فنرها بست میزنن که کوتاه بشه!
کسی اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ROOHOLAH
10-13-2014, 09:56 PM
با سلام
یه سوال داشتم، تعویض کمک فنر ها با نوع گازی تا چه اندازه در نرمی ماشین تاثیر دارد ؟ اگه کسی اطلاعی دارد چند مارک خوب رو معرفی کنید ؟ تصمیم دارم کمک فنرها رو عوض کنم،