PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایرپاد یا خودروی بدون سوخت


روابط عمومی آکو فروم
01-27-2010, 02:41 PM
ایرپاد یا خودروی بدون سوخت

"ایرپاد" با شارژ هوای فشرده ای که در حدود یک یورو قیمت دارد، می تواند بیش از 200 کیلومتر را بپیماید.
یک شرکت فرانسوی خودروی شهری کوچک ارزانی را که بدون سوخت و کاملا زیستی است، طراحی کرده است.
تاکنون خودروهای زیادی که مجهز به موتورهایی الکتریکی هستند و منبع انرژی آنها برق است، وارد بازار شده اند اما به تازگی شرکت فرانسوی "توسعه بین المللی موتور" که از سالها قبل به طراحی و ساخت نمونه های آزمایشی خودروهای زیستی مشغول است، خودروی کوچک بسیار ارزانی را معرفی کرده که بدون نیاز به هیچ سوخت کربنی و الکتریکی حرکت می کند.
http://ducomagic.info/images/aircar2.jpg

این خودروی کاملا زیستی که "ایرپاد" نام دارد انرژی خود را از هوای فشرده تامین می کند از ماه آینده چند نمونه از این خودروی کاملا پاک در داخل فرودگاه "شیفل" در آمستردام استفاده می شود این خودروها قرار است جایگزین خودروهای برقی این فرودگاه شوند.
http://static.huddler.com/imgrepo/a/aa/compressed%20air%20engine.jpg

براساس گزارش روزنامه گاردین، "ایرپاد" که به جای فرمانهای عادی مجهز به یک دسته فرمان (joystick) است، کمی بزرگتر از دو متر طول دارد این خودرو که تنها 3 هزار و 500 یورو قیمت دارد می تواند با سرعت 70 کیلومتر برساعت حرکت کند.

"ایرپاد" با شارژ هوای فشرده ای که در حدود یک یورو قیمت دارد، می تواند بیش از 200 کیلومتر را بپیماید.
این شرکت فرانسوی اعلام کرده است که تا پایان سال جاری نمونه های جدیدتر، قویتر و بزرگتری از این خودرو را نیز عرضه می کند که سرعت آنها به 110 کیلومتر بر ساعت می رسند.
نمونه های کوچکتر "ایرپاد" سه چرخ دارد و ظرفیت سرنشین آن حداکثر سه نفر است و نمونه های بزرگتر آن چهار چرخ بوده و می توانند حداکثر 5 سرنشین داشته باشند.
مهر


۱۳۸۸/۰۲/۲۸

روابط عمومی آکو فروم
01-27-2010, 02:43 PM
خودروی بدون سوخت
یک شرکت فرانسوی خودروی شهری کوچک ارزانی را که بدون سوخت و کاملازیستی است، طراحی کرده است.
این خودروی کاملازیستی که «ایرپاد» نام دارد انرژی خود را از هوای فشرده تامین می کند. از ماه آینده چند نمونه از این خودروی کاملاپاک در داخل فرودگاه «شیفل» در آمستردام استفاده می شود این خودروها قرار است جایگزین خودروهای برقی این فرودگاه شوند.براساس گزارش روزنامه گاردین، «ایرپاد» که به جای فرمانهای عادی مجهز به یک دسته فرمان (joystick) است، کمی بیشتر از 2متر طول دارد. این خودرو که تنها 3هزار و500 یورو قیمت دارد می تواند با سرعت 70کیلومتر بر ساعت حرکت کند.«ایرپاد» با شارژ هوای فشرده ای که در حدود یک یورو قیمت دارد، می تواند بیش از 200کیلومتر را بپیماید.این شرکت فرانسوی اعلام کرده است که تا پایان سالجاری نمونه های جدیدتر، قویتر و بزرگتری از این خودرو را نیز عرضه می کند که سرعت آنها به 110کیلومتر بر ساعت می رسند.نمونه های کوچکتر «ایرپاد» 3 چرخ دارد و ظرفیت سرنشین آن حداکثر سه نفر است و نمونه های بزرگتر آن چهار چرخ بوده و می توانند حداکثر 5 سرنشین داشته باشند.

منبع: کیهان