PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک کلی پرسش و پاسخ درباره مسائل مرتبط به تندر l90 - ال نود - لوگان

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

MISHAD
09-05-2010, 01:14 PM
سلام میشاد جان
مبارکت باشه، انشاءااله چرخش برات بچرخه.

1. اولین کاری که میکنی لاستیک (کره ای 205/60R15) و بعد از اون بیمه هست. (بعضی از بیمه ها لاستیک رو هم تو بیمه نامه قید میکنند)
2. موکت پرسی کفی اتاق (فرش و موکت بابل) تا موکت ماشین نو هست و کثیف نشده.
3. دزدگیر (مجیکار Gold110A) تا تو این وضعیت فعلی جامعه خسارتی متوجه ماشینتون نشه.
4. سنسور عقب (استیل میت 400V) برای راحتی استفاده و جلوگیری از آسیبهای احتمالی در هنگانم حرکت با دنده عقب
5. نصب آپشنهای آکو به ترتیب استفاده (شید شیشه ها، بادی فویل، مینی فلاپ گلگیر ، گل پخش کن، مکمل کنسول، دستگسره درب صندوق)
6. (انشاءااله بعد از تهیه این موارد و نصب اونها و تصویب بودجه بعدی در خدمتیم;):d)

سعید خان این سنسو ر عقب چی هستش؟من خصوصی نپرسدم گفتم شاید یه زمانی دوست دیگه ای این مطالب و بخونه و بتونه استفاده کنه.ممنونتم.:cool:

LOGAN
09-05-2010, 01:32 PM
این سنسور در هنگام رفتن به سمت عقب به شما کمک می کند که به موانع برخورد نکنید.

Saeed
09-05-2010, 01:41 PM
سعید خان این سنسو ر عقب چی هستش؟من خصوصی نپرسدم گفتم شاید یه زمانی دوست دیگه ای این مطالب و بخونه و بتونه استفاده کنه.ممنونتم.:cool:

همانطور که دوست خوبمون فرمودند برای کمک به حرکت شما در هنگام عقب رفتن هست و موانعی که در آیینه دیده نمیشه. بوسیله 4 عدد سنسوری که بر روی سپر نصب می شود در فواصل زمانی بسیار کوتاه فاصله اجسام تا ماشین شما را بوسیله صدا یا LCD (یا هر دو ) به اطلاع شما می رساند.
برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید.
سنسور دنده عقب (http://www.acoforum.org/showthread.php?t=297)

امیری
09-05-2010, 10:52 PM
در پیام خصوصی خدمتتون اعلام کردم که از کجا میتونید تهیه بفرمایید .
شاد باشید .

خواهش میکنم جناب امیری
مشکل شما مشکل بنده هست . همینطور مشکل بقیه دوستان
پس باید تا جایی که از دستمون بر میاد به یکدیگر کمک کنیم .
خیلی خوشحال شدم که مشکل شما حل شد و مشکل از استارت نبود .
راستش تو این 1-2روزه که اعلام فرمودید مشکلتون رو ، تو این فکر بودم که یعنی واقعا اینقدر زود استارت ال90 به مشکل بر میخوره .
کار بسیار عالی کردید که باطری 74 آمپر اتمی خریدید برای ماشین.
تجهیزات الکترونیکیه ماشینتون رو بیمه کردید با این کار.
فقط کاش یک مارک معتبر از باطری ترجیحا باطری های ساخت کره تهیه میکردید .
به هر حال مبارکتون باشه . انشالله 3-4 سال بی دردسر براتون کار کنه .
یک نکته هم حتما دقت بفرمایید که به هیچ وجه سر باطری ها آب نخوره و خیس نشه (احیانا موقع شستن موتور که توصیه نمیکنم یا موقع دستمال کشیدن) وگرنه از عمر باطری کم میکنه .
همیشه هر وقت در ترافیک یا داخل شهر هستید چراغهای بزرگ رو خاموش کنید و فقط مه شکن رو استفاده کنید.اگر مه شکن ندارید لا اقل در ترافیک ها یا پشت چراغ قرمز ها چراغهای بزرگ رو خاموش کنید .شب وقتی در حال برگشتن به منزل هستید 1 دقیقه قبل رسیدن به در پارکینگ کلیه تجیزات الکترونیکی و برقی رو خاموش کنید تا در زمانی که شما در حال پارک کردن خودرو هستید باطری شارژ کامل بشه .حتی الامکان زمان خاموش بودن موتور از لوازم برقی ماشین استفاده نکنید . چون دشارژ و شارژ مجدد باطری یکی از عوامل کاهش عمر باطری هست و تا جایی که ممکنه باید جلوی تخلیه و پر شدن باطری رو بگیرید و زمانی از باطری خروجی بگیرید که ازون طرف بلافاصله دینام جبرانشو بکنه و باطری توانش تخلیه نشه .
بنده خودم همون روز اول که ماشینو تحویل گرفتم باطریه ترکیه ای 65 آمپریشو دادم به یکی از اقوام که پراید داشت و میخواستن باطری بخرن و یک باطری کره ای 74 آمپری تهیه کردم .
اگر به مشخصات خودروی لوگان در سایت ایران خودرو و پارس خودرو مراجعه کنید مشاهده میفرمایید که باطری فابریک ماشین باید 74 آمپر باشد نه 60 یا 65 آمپر .
موفق باشید .

در پیام خصوصی خدمتتون اعلام کردم که از کجا میتونید تهیه بفرمایید .
شاد باشید .با سلام خدمت شما دوست عزیز می خواستم به عرض برسانم که با توجه به گفته نمایندکی باطری برنا که باطری را ازش خریدم گفتند که لوازم کره ای می باشد فقط مونتاژ ایران است و14 ماه هم ضمانت دارد واگر در این مدت خراب شود که تعویض می نماید واگر هم که کارکردش مطلوب باشد حتما دو الی سه سال کار خواهد کرد بازم ممنون از توجه وهمفکری شما

renaulte2
09-06-2010, 09:21 AM
با سلام
آیا از دوستان اطلاعی درباره فعال کردن موارد زیر برای لوگان داره ضمنا تمام موارد زیر در دفترچه راهنمای تعمیرا ت لوگان ذکر شده(منبع موثق که این موارد روی لوگان نصب بوده)؟
1-قفل شدن اتوماتیک دربها پس از حرکت.
2-زیاد شدن صدای رادیو پخش همراه با افزایش سرعت توسط نگه داشتن کلید src(البته نوشته بود باید این اتصال برقرار باشد)
3-نشان دادن مصرف لحظه ای.
قبلا از دوستانی که امکان پیگیری موارد فوق را ذارند تشکر میکنم.

ali-tondar90
09-06-2010, 09:30 AM
با سلام
آیا از دوستان اطلاعی درباره فعال کردن موارد زیر برای لوگان داره ضمنا تمام موارد زیر در دفترچه راهنمای تعمیرا ت لوگان ذکر شده(منبع موثق که این موارد روی لوگان نصب بوده)؟
2-زیاد شدن صدای رادیو پخش همراه با افزایش سرعت توسط نگه داشتن کلید src(البته نوشته بود باید این اتصال برقرار باشد)

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم قفل شدن اتوماتیک درها که باید دزدگیر ماشینتون این سیستمو داشته باشه که معمولا 2 مودله یک سری با سرعت کار می کنن مثلا بالای 40 کیلومتر درها رو قفل می کنند و یک سری که اقلب دزدگیر ها اینجوری هستن به پدال ترمز وصل میشن و با 2 یا 3 بار ترمز زدن فقل مرکزی رو فعال می کنند و درها رو می بندند
در مورد سیستم src هم باید خود سیستم صوتیتون این امکان رو داشته باشه

Saeed
09-06-2010, 09:44 AM
با سلام

سلام دوست عزیز
1. در مورد قفل شدن دربها، بر روی لوگان چنین سیستمی هست و در حالت خاموش سوئیچ را باز می کنید و برای چند ثانیه دکمه قفل کردن درها روی کنسول میانی را نگه میدارید و با صدای بیپ این آیتم فعال می شود و برعکس. متاسفانه بر روی لوگان تولیدی داخل این امکان حذف شده است .

2. در این مورد بنده چیزی نشنیده ام و اگر چنین امکانی باشد به احتمال زاید با تعویض پخش ماشین از بین خواهد رفت و پخشهای لوگانهای داخلی هم به صورتی است که کمتر کسی بعد از تحویل گرفتن ماشین از آن استفاده می کند.

3. متاسفانه در کامپیوتر سفری لوگان مصرف لحظه ای واقعی نداریم و فقط میانگینی از مصرف را به شما نشان میدهد.

Renault Logan
09-06-2010, 12:39 PM
با سلام

سلام دوست عزیز
1- همونطور که دوستان فرمودن این ویژگی روی کامپیوتر uch داخل کابین حذف یا غیر فعال شده . پیگیرش هستم اگه به نتایجی رسیدم اعلام میکنم .
2- این ویژگی رو رادیو پخش های blapunket دارن و البته چندوقت پیش روی یک مدل jvc هم دیدم این ویژگی رو .
برای این آپشن باید سیمی از صفحه کیلومتر سرعت سنج سیگنال افزایش سرعت رو به پخش اطلاع بده تا پخش صدا رو با افزایش سرعت افزایش بده .
اون سیم هم حذف شده هم اصلا صفحه کیلومتر های لوگان تولیدی در ایران اون خروجیو برای سیم ندارن .
3- مانند مورد شماره 2 صفحه کیلومتر های لوگان تولیدی ایران آیتم مصرف لحظه ای رو ندارن .
ورژن صفحه کیلومتر های مدل های لوگان در ایران از سال 85 تا اوایل 88 (7100 برای e0 و 7101 برای e1 و 7102 برای e2 ) و از اوایل 88 به بعد ( 81100 برای e0 و 81101 برای e1 و 81102 برای e2 ) هست . در صورتی که ورژن کیلومتر لوگان در رومانی 6000 برای e0 و 6001 برای e1 و 6002 برای e2 هست و تو ورن 6001 و 6002 مصرف لحظه ای سوخت رو داره و کلا رنگ کیلومتر رومانی هم فرق میکنه .عکس زیر نمونه ای از کیلومتر های لوگان در رومانی هست .

http://www.acopart.org/upload/ACO-516/s_B-48-CUP_021.jpg
(http://www.acopart.org/upload/ACO-516/B-48-CUP_021.jpg)

یکی از دوستان چند وقت پیش از طریق آشناشون تو رومانی همین صفحه کیلومتر با ورژن 6002 رو به قیمت170000 تومان خودمون تهیه کرد که دور دایره های دور سنج و دور موتور مثل e2 نقره ای هست و اون آشناشون با خودش آورد ایران و هزینه گمرک یا پست دیگه نداد.
شاد باشید .

Saeed
09-06-2010, 03:05 PM
سلام دوستان
یه موردی بود که بد ندیدم باهاتون در میون بگذارم و ازش اطلاع داشته باشید.
در مورد شیشه عقب لوگان.

متاسفانه شیشه عقب لوگان از کیفیت مناسبی بر خوردار نبوده و خودبخودی شکسته میشود. و هفته گذشته طی مسافرتی که به کردستان داشتم این اتفاق برای ماشین من افتاد.
شیشه عقب ماشین پودر شد ولی نریخت و بعد از مراجعه به نمایندگی و شانه خالی کردن از گارانتی به بهانه همراه نداشتن دفترچه گارانتی و خرید شیشه به مبلغ34،000 هزار تومان ، متوجه شدم این اتفاق رایج در اغلب لوگانهاست و نصاب شیشه می گفت تا به حال لوگانهای زیادی برای نصب شیشه پیش اون رفتند.

پس 2 نکته را رعایت کنید
1. دفترچه گارانتی همیشه همراهتون باشه که خودروساز به دنبال هر بهانه ای برای شانه خالی کردن از گارانتی است.
2. حواستون به شیشه عقب باشه که از کیفیت خوبی بر خوردار نیست و در جهت ارزان سازی این خودرو از شیشه بی کیفیت استفاده شده است و خدای نکرده در صورت این اتفاق برای شما از گوشه سمت چپ پایین شیشه عکس واضحی تهیه کنید که شماره سریال شیشه تولیدی در اون قسمت هست.

توجهتون رو به این بخشنامه برای خودشکنی شیشه عقب جلب می کنم:
http://www.acoforum.org/attachment.php?attachmentid=1274&d=1272709649

لازم به یاداآوری است که خودرو بنده تحویلی بهمن 88 بوده و می بایست این ایراد در اون برطرف میشد که متاسفانه همواره پابرجاست.

Renault Logan
09-06-2010, 03:36 PM
سلام دوستان
در مورد شیشه عقب لوگان.

متاسفانه شیشه عقب لوگان از کیفیت مناسبی بر خوردار نبوده و خودبخودی شکسته میشود. و هفته گذشته طی مسافرتی که به کردستان داشتم این اتفاق برای ماشین من افتاد.
شیشه عقب ماشین پودر شد ولی نریخت و بعد از مراجعه به نمایندگی و شانه خالی کردن از گارانتی به بهانه همراه نداشتن دفترچه گارانتی و خرید شیشه به مبلغ34،000 هزار تومان ، متوجه شدم این اتفاق رایج در اغلب لوگانهاست و نصاب شیشه می گفت تا به حال لوگانهای زیادی برای نصب شیشه پیش اون رفتند.

پس 2 نکته را رعایت کنید
1. دفترچه گارانتی همیشه همراهتون باشه که خودروساز به دنبال هر بهانه ای برای شانه خالی کردن از گارانتی است.
2. حواستون به شیشه عقب باشه که از کیفیت خوبی بر خوردار نیست و در جهت ارزان سازی این خودرو از شیشه بی کیفیت استفاده شده است و خدای نکرده در صورت این اتفاق برای شما از گوشه سمت چپ پایین شیشه عکس واضحی تهیه کنید که شماره سریال شیشه تولیدی در اون قسمت هست.

لازم به یاداآوری است که خودرو بنده تحویلی بهمن 88 بوده و می بایست این ایراد در اون برطرف میشد که متاسفانه همواره پابرجاست.

در تایید فرمایش شما ذکر این نکته رو ضروری دیدم :
یک لوگان که تو نمایندگی برای بار دوم برای تعویض شیشه اومده بود دیدم و وقتی با کارشناس فنی نمایندگی که آشنا بود راجع به این قضیه صحبت کردم ، اشاره کردند که لوگان از آب بندی خوب اتاق بهره میبرد و زمانی که دریچه ورود هوا از بیرون بسته هست و شیشه ها کاملا بالا تقریبا هیچ راه ورود خروج هوایی به داخل اتاقش وجود نداره و علاوه بر بی کیفیت بودن جنس شیشه صاحب اون لوگان همیشه خودرو رو تو خیابون و زیر آفتاب داغ تابستون و سرمای شدید زمستون قرار میده و دریچه هوای بیرون رو هم همیشه رو حالت بسته میگذاشته که بهش تذکر داده شد . برای همین گفتن که همیشه چه در وسط تابستون چه در وسط زمستون بخاطر گرما و سرمای بیش از حد ، زمانی که ماشین رو ترک میکنید حتما درچه ورود هوا رو باز بگذارید و یکی از شیشه ها رو کمی در حد عبور هوا باز بگذارید تا هوا در داخل ماشین جریان داشته باشه و جلوی متراکم شدن هوای داخل اتاق و انقباض و انبساط شیشه ها رو بگیره .
موفق باشید .

Black Logan
09-06-2010, 04:11 PM
سلام دوستان
در مورد شیشه عقب لوگان.

پس 2 نکته را رعایت کنید

با عرض سلام
خدمت جنابعالي عرض كنم كه اين مورد شكستگي شيشه عقب تندر براي ماشين بنده نيز اتفاق افتاده بود و دليل اصلي آن اين بود كه ماشين را در زير آفتاب نگه داشته بودم و بعد از سوار و بستن درب ، اتفاقي كه نميبايست بيافته ، افتاد و شيشه عقب پودر شد .
حتما در چنين مواقعي قبل از بستن درب يكي از شيشه هاي ماشين را باز كنيد و فن را روشن كنيد تا هواي گرم داخل خودرو را تخليه كند سپس به آرامي حركت كنيد تا دماي خودرو كم كم پايين بياد تا شاهد چنين اتفاقاتي نباشيد . با تشكر

Saeed
09-06-2010, 04:27 PM
در تایید فرمایش شما ذکر این نکته رو ضروری دیدم :
یک لوگان که تو نمایندگی برای بار دوم برای تعویض شیشه اومده بود دیدم و وقتی با کارشناس فنی نمایندگی که آشنا بود راجع به این قضیه صحبت کردم ، اشاره کردند که لوگان از آب بندی خوب اتاق بهره میبرد و زمانی که دریچه ورود هوا از بیرون بسته هست و شیشه ها کاملا بالا تقریبا هیچ راه ورود خروج هوایی به داخل اتاقش وجود نداره و علاوه بر بی کیفیت بودن جنس شیشه صاحب اون لوگان همیشه خودرو رو تو خیابون و زیر آفتاب داغ تابستون و سرمای شدید زمستون قرار میده و دریچه هوای بیرون رو هم همیشه رو حالت بسته میگذاشته که بهش تذکر داده شد . برای همین گفتن که همیشه چه در وسط تابستون چه در وسط زمستون بخاطر گرما و سرمای بیش از حد ، زمانی که ماشین رو ترک میکنید حتما درچه ورود هوا رو باز بگذارید و یکی از شیشه ها رو کمی در حد عبور هوا باز بگذارید تا هوا در داخل ماشین جریان داشته باشه و جلوی متراکم شدن هوای داخل اتاق و انقباض و انبساط شیشه ها رو بگیره .
موفق باشید .

با عرض سلام
خدمت جنابعالي عرض كنم كه اين مورد شكستگي شيشه عقب تندر براي ماشين بنده نيز اتفاق افتاده بود و دليل اصلي آن اين بود كه ماشين را در زير آفتاب نگه داشته بودم و بعد از سوار و بستن درب ، اتفاقي كه نميبايست بيافته ، افتاد و شيشه عقب پودر شد .
حتما در چنين مواقعي قبل از بستن درب يكي از شيشه هاي ماشين را باز كنيد و فن را روشن كنيد تا هواي گرم داخل خودرو را تخليه كند سپس به آرامي حركت كنيد تا دماي خودرو كم كم پايين بياد تا شاهد چنين اتفاقاتي نباشيد . با تشكر

ضمن تایید گفته ای دوستان عزیز
من همیشه شیشه های خودرو را کمی باز می گذارم و از زمانی که بادگیر شیشه های آکو را نصب کردم و به علت پیدا نبودن لبه شیشه همیشه کمی شیشه را باز می گذارم.
خودوری 1 ساعتی در آفتاب بود و در عرض 5 دقیقه طوفان شده و رگبار سریعی بارید و همین باعث شکسته شدن شیشه گردید.

MAHDI-TONDAR
09-06-2010, 04:36 PM
با سلام و تشکر از دوست خوبمون آقا سعید و آقا علیرضا
در خصوص شکستن و پودر شدن شیشه عقب ماشین تندر ، من فکر نکنم این مسئله ربطی به کیفیت پائین شیشه عقب و یا ارزان سازی این ماشین داشته باشه .
راستش این اتفاق برای دو نفر از آشنایان بنده که یکی پراید 141 و دیگری پژو 405 داشتند نیز افتاده است (هر دو ماشین در پارکینگ خونه پارک بود) و نمایندگی هم علت اونو کیپ کردن و بسته بودن کامل شیشه ها و تغییرات ناگهانی دما اعلام کرد .
من فکر کردم این اتفاق ممکنه برای هر ماشینی بیافتد بخصوص برای تندر که بقول دوستمون آقا علیرضااز آب بندی خوب اتاق برخورداره و برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید سعی شود دریچه هوا و یکی از شیشه ها ماشین مقداری باز گذاشته شود .

Mohajer
09-07-2010, 07:21 AM
دوستان مطلع در مورد تفاوت ها یا شباهت های موتورهای تولیدی در مگا موتور برای لوگان با موتورهای نصب شده برای مدلهای قبلی اگر اطلاعاتی دارید لطفا ما را هم مطلع فرمایید.البته خود من قبلا مدل 87 داشتم والان صفر خریدم تفاوت صدای موتور کاملا مشهود است و صدای موتور بیشتر در کابین به گوش می رسد.لطفا خبرهای خوب بدید تا جوانی را از نگرانی در بیاورید.

درود دوستان

موتور k4m از اسپانیا به 2 صورت وارد میشود :

1- cbu وارد میشود و مستقیما روی لوگان نصب میشود.
2- skd وارد میشود و مگاموتور فقط مونتاژ میکند.به دلیل اینکه تعرفه واردات قطعات skd از cbu پایینتر است.

گیربکس لوگان را نیز از ابتدا شرکت چرخشگر تبریز به صورت ckd تولید میکند.

در حال حاضر موتور و گیربکس لوگان هیچ کاهش کیفیتی نداشته اند.بلکه برخی مشکلات جزیی نیز رفع شده اند.به رنو باور داشته باشید.

موفق باشید.

Saeed
09-07-2010, 08:46 AM
با سلام و تشکر از دوست خوبمون آقا سعید و آقا علیرضا
در خصوص شکستن و پودر شدن شیشه عقب ماشین تندر ، من فکر نکنم این مسئله ربطی به کیفیت پائین شیشه عقب و یا ارزان سازی این ماشین داشته باشه .
راستش این اتفاق برای دو نفر از آشنایان بنده که یکی پراید 141 و دیگری پژو 405 داشتند نیز افتاده است (هر دو ماشین در پارکینگ خونه پارک بود) و نمایندگی هم علت اونو کیپ کردن و بسته بودن کامل شیشه ها و تغییرات ناگهانی دما اعلام کرد .
من فکر کردم این اتفاق ممکنه برای هر ماشینی بیافتد بخصوص برای تندر که بقول دوستمون آقا علیرضااز آب بندی خوب اتاق برخورداره و برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید سعی شود دریچه هوا و یکی از شیشه ها ماشین مقداری باز گذاشته شود .

سلام مهدی جان
به نظر من مستقیما به کیفیت شیشه بستگی داره. طبق گقته خودتون ماشین آشنایانتون تو پارکینگ بوده و یه مورد را هم در نظر داشته باشید اون بخشنامه ای که براتون لینکش رو قرار دادم به وضوح اعلام میکنه که شیشه ها مشکل داشته و مشکل رفع شده که متاسفانه هنوز رفع نشده و خودروساز هم آگاه به این مشکل هست ولی متاسفانه نمی توانند و نمی خواهند که فراخوان بدن برای این قضیه و وقت مردم هم براشون ارزش نداره و به مرور که مردم با مشکل مواجه شدند و شیشه ها شکست تعویضشون می کنند.

خودروسازانی که این پتانسیل رو دارند که به کوچکترین بهانه ای گارانتی رو باطل کنند و دوستان برای نصب آپشنهای خودرو ، احتیاطهای فراوان به خرج می دهند که مبادا خودرو ساز گارانتی را باطل کند، در چنین شرایطی چطور خودروساز به راحتی اقدام به تعویض شیشه عقب آن هم 2 بار می کند؟
به نظر شما عجیب نیست؟
مگر به غیر از مواردی که از کیفیت بد قطعه آگاه باشند اقدام به تعویض قطعه می کنند؟
اگر قطعه مورد نظر کیفیت خوب و مطلوبی می داشت با این جواب خودروساز مواجه نمی شدیم که به علت اشتباه مصرف کننده و سهل انگاری راننده قطعه دچار مشکل شده و در صورت استفاده نامناسب قطعه گارانتی نمی باشد.

ali-tondar90
09-07-2010, 09:45 AM
در مورد شمع ها

از دوستان می خواستم بپرسم بهترین زمان برای تعویض شمعها هر چند هزار کیلومتر است ؟
به دفترچه کاری ندارم می خوام تجربی دوستانی که کار کردن بگن و اینکه شمعهای خود تندر یک پلاتین است یا 2 یا ... . ؟
شمع های سوزنی پلاتینیم یا ایریدیوم یا یریدیم روی این ماشین جواب میده یا نه ؟

Saeed
09-07-2010, 10:17 AM
در مورد شمع ها

از دوستان می خواستم بپرسم بهترین زمان برای تعویض شمعها هر چند هزار کیلومتر است ؟
به دفترچه کاری ندارم می خوام تجربی دوستانی که کار کردن بگن و اینکه شمعهای خود تندر یک پلاتین است یا 2 یا ... . ؟
شمع های سوزنی پلاتینیم یا ایریدیوم یا یریدیم روی این ماشین جواب میده یا نه ؟

سلام دوست عزیز
اگر خودروتون گارانتی داره 20،000 کیلومتر و اگر گارانتی اون تمام شده 15،000 کیلومتر بهترین زمان برای تعویض شمع هست و در مورد نوع شمع هم این لینک را ملاحظه کنید.
http://acoforum.org/showpost.php?p=8593&postcount=3

MAHDI-TONDAR
09-07-2010, 11:48 AM
سلام مهدی جان
به نظر من مستقیما به کیفیت شیشه بستگی داره. طبق گقته خودتون ماشین آشنایانتون تو پارکینگ بوده و یه مورد را هم در نظر داشته باشید اون بخشنامه ای که براتون لینکش رو قرار دادم به وضوح اعلام میکنه که شیشه ها مشکل داشته و مشکل رفع شده که متاسفانه هنوز رفع نشده و خودروساز هم آگاه به این مشکل هست ولی متاسفانه نمی توانند و نمی خواهند که فراخوان بدن برای این قضیه و وقت مردم هم براشون ارزش نداره و به مرور که مردم با مشکل مواجه شدند و شیشه ها شکست تعویضشون می کنند.

خودروسازانی که این پتانسیل رو دارند که به کوچکترین بهانه ای گارانتی رو باطل کنند و دوستان برای نصب آپشنهای خودرو ، احتیاطهای فراوان به خرج می دهند که مبادا خودرو ساز گارانتی را باطل کند، در چنین شرایطی چطور خودروساز به راحتی اقدام به تعویض شیشه عقب آن هم 2 بار می کند؟
به نظر شما عجیب نیست؟
مگر به غیر از مواردی که از کیفیت بد قطعه آگاه باشند اقدام به تعویض قطعه می کنند؟
اگر قطعه مورد نظر کیفیت خوب و مطلوبی می داشت با این جواب خودروساز مواجه نمی شدیم که به علت اشتباه مصرف کننده و سهل انگاری راننده قطعه دچار مشکل شده و در صورت استفاده نامناسب قطعه گارانتی نمی باشد.
سلام آقا سعید
بله حق باشماست
لینکی که گذاشتید متوجه اون نشدم
الان اون بخشنامه رو مطالعه کردم ، یجورائی خود سایپا اقرار به بی کیفیتی شیشه عقب نموده است .
بازم از توضیحات شما ممنون

Black Logan
09-07-2010, 01:24 PM
درود دوستان

موتور k4m از اسپانیا به 2 صورت وارد میشود :

1- cbu وارد میشود و مستقیما روی لوگان نصب میشود.
2- skd وارد میشود و مگاموتور فقط مونتاژ میکند.به دلیل اینکه تعرفه واردات قطعات skd از cbu پایینتر است.

گیربکس لوگان را نیز از ابتدا شرکت چرخشگر تبریز به صورت ckd تولید میکند.

در حال حاضر موتور و گیربکس لوگان هیچ کاهش کیفیتی نداشته اند.بلکه برخی مشکلات جزیی نیز رفع شده اند.به رنو باور داشته باشید.

موفق باشید.

با سلام ببخشيد چه كسي گفته است كه گیربکس لوگان را شرکت چرخشگر تبریز به صورت ckd تولید میکند؟

MOHSEN
09-07-2010, 04:53 PM
با تشكر فراوان از مسئولين محترم اكو همچنين نمايندگي محترم در اصفهان كه اينقدر زود تماس حاصل نمودن و يك عدد دستگيره درب صندوق بصورت رايگان به من دادن

علی
09-07-2010, 09:05 PM
ضمن سلام،
اخیرا که مشغول شستشوی اتومبیلم بودم، متوجه نشت آب (نسبتا زیاد) از قسمت بالای شیشه جلو به داخل اتاق شدم.دوستان اگر ممکنه راهنمایی کنن که آیا باید به نمایندگی مراجعه کنم یا چاره دیگری وجود داره، باید ذکر کنم که چند وقت پیش قسمت بالای شیشه رو برچسب زدم و دودی کردم، آیا ممکنه که به خاطر فشاری که طرف به شیشه آورده اینطور شده باشه؟

Renault Logan
09-08-2010, 02:55 AM
ضمن سلام،
اخیرا که مشغول شستشوی اتومبیلم بودم، متوجه نشت آب (نسبتا زیاد) از قسمت بالای شیشه جلو به داخل اتاق شدم.دوستان اگر ممکنه راهنمایی کنن که آیا باید به نمایندگی مراجعه کنم یا چاره دیگری وجود داره، باید ذکر کنم که چند وقت پیش قسمت بالای شیشه رو برچسب زدم و دودی کردم، آیا ممکنه که به خاطر فشاری که طرف به شیشه آورده اینطور شده باشه؟

با سلام خدمت شما و تاسف از مشکل بوجود اومده
دوست زیز احتمالش زیاده که بخاطر فشار زیادی که موقع نصب برچسب به شیشه وارد کردید این مشکل بوجود اومده باشه وگرنه تا بحال لا اقل من ندیدم هیچ لوگانی از شیشه هاش آب به داخل نفوذ کنه .
شما اول حتما به نمایندگی مراجعه کنید .انشالله که حل میکنند مشکل رو ، چون نمایندگی ها چسب اصلی آب بندی شیشه رو دارند .در نهایت اگه از نمایندگی به جوابی نرسیدید به بیرون مراجعه کنید
شاد باشید .

safikhanii
09-08-2010, 07:12 AM
سلام دوستان
مصرف تندر 90 e2 lp چقدر بايد باشه؟ من ماشينم 2000 تا كار كرده lcd سفر رو ريست كردم بدون كولر 10.2 نشون ميده (باسرعت 100 km/h ) ممكنه موتور تنظيم نباشه ؟ وقتي ماشينو خاموش ميكنم از اگزوز يه صدايي مياد مثل لرزش و بعد خاموش ميشه .ممنون از راهنماييتون.:cool:

رضا میرجعفریان
09-08-2010, 07:38 AM
سلام دوستان
مصرف تندر 90 e2 lp چقدر بايد باشه؟ من ماشينم 2000 تا كار كرده lcd سفر رو ريست كردم بدون كولر 10.2 نشون ميده (باسرعت 100 km/h ) ممكنه موتور تنظيم نباشه ؟ وقتي ماشينو خاموش ميكنم از اگزوز يه صدايي مياد مثل لرزش و بعد خاموش ميشه .ممنون از راهنماييتون.:cool:
سلام دوست عزیز
مصرف سوخت در l90 و در دیگر ماشین ها به عوامل مختلفی مربوط میشه مثل :
1-نوع رانندگی
2-نوع مسیر از لحاظ ترافیک و شیب
3- تنظیم موتور
و....
با توجه به فرموده های جناب عالی اگر مصرف شما در جاده نیز این مقدار بود حتما به نمایندگی مراجعه کنید با توجه به فرموده دوستان و تجربه خودم مصرف یوخت ال 90 بین 5.8-8.5 است در شرایط ایده ال البته ممکن است با باز کردن کولر و ترافیک افزایش پیدا کنه
البته ممکن هست از نشانگرتون هم باشه برای اطلاع دقیق وقتی باک رو پر کردین بر اساس میزان مسافت طی شده خودتون مصرفتون رو محاسبه کنید
اینجوری به نتیجه قطعی خواهید رسید
موفق باشید

MAHDI-TONDAR
09-08-2010, 09:56 AM
با سلام ببخشيد چه كسي گفته است كه گیربکس لوگان را شرکت چرخشگر تبریز به صورت ckd تولید میکند؟
سلام خدمت شما دوست عزیز
منم از نمایندگی شنیدم که گیربکس های جدید که روی تندر نصب میشه مربوطه به یک شرکت قطعه سازی در تبریز می باشد ، مطمئن باشید همینه
ضمن سلام،

دوست عزیز اگه این مشکل بعد از دودی کردن شیشه جلو اتفاق افتاده ، همانطوریکه خودتون فرمودید احتمالاً بدلیل فشار زیاد برروی شیشه این مشکل ایجاد شده است .
بنظر بنده هم یه سری به نمایندگی بزنید البته چون شما شیشه ها را دودی کردی ، با توجه به حساسیت و سخت گیرهای رنو پارس نمیدونم اگه ماشین تان گارانتی باشه ، اونو قبول کنند یا نه .
پس بهتره تلفنی ازشون سئوال کنی که آیا با دودی کردن شیشه شرایط گارانتی برقراره یا نه؟

safikhanii
09-08-2010, 10:13 AM
سلام دوستان
تندر 90 e2 lp من 2000 تا كار كرده وقتي ماشينو خاموش ميكنم از اگزوز يه صدايي مياد مثل لرزش و بعد خاموش ميشه مشكل چيه؟.ممنون از راهنماييتون.:cool:
http://acoforum.org/images/misc/progress.gif

امیر مسعود
09-08-2010, 10:30 AM
سلام دوستان
تندر 90 e2 lp من 2000 تا كار كرده وقتي ماشينو خاموش ميكنم از اگزوز يه صدايي مياد مثل لرزش و بعد خاموش ميشه مشكل چيه؟.ممنون از راهنماييتون.:cool:
http://acoforum.org/images/misc/progress.gif

با سلام خدمت شما دوست عزیز اکثر تندرهای جدید این مشکل رو دارند یا بست اگزوز شل هست یا کاتالیز مشکل داره چون اگه جنس کاتالیزور خوب نباشه بعد یه مدت میشکنه و باعث ایجاد صدا میشه شما به نماییندگی مراجعه کنید انشالله مشکلتون حل میشه

امیر مسعود
09-08-2010, 10:41 AM
ضمن سلام،

علی اقا اگه درست متوجه شده باشم نشت اب از شیشه جلوی ماشین باشه ؟
شما باید اون نوار لاستیکی مشکی رنگ دور شیشه از جایی که نشت میده رو یکم بلند کنید و زیر اون چسب اکواریوم بریزید اگر خودتون میتونید اگه نه باید به نمایندگی مراجعه کنید اکثر تندرها این مشکل رو دارند جای نگرانی نیست

Renault Logan
09-08-2010, 03:33 PM
علی اقا اگه درست متوجه شده باشم نشت اب از شیشه جلوی ماشین باشه ؟
شما باید اون نوار لاستیکی مشکی رنگ دور شیشه از جایی که نشت میده رو یکم بلند کنید و زیر اون چسب اکواریوم بریزید اگر خودتون میتونید اگه نه باید به نمایندگی مراجعه کنید اکثر تندرها این مشکل رو دارند جای نگرانی نیست

مسعود جان کجا اکثر تندر ها این مشکل رو دارند که آب به داخل اتاق نفوذ کنه ؟:eek:
به جرات میتونم بگم تا حالا لوگان های زیادی دیدم که این نوار پلاستیکی آب بندی دور شیشه کنده شده بوده ولی نفوذآب به داخل کابین رو به هیچ وجه نداشتن .:cool:

MISHAD
09-08-2010, 09:46 PM
سلام
ماشین من تازه 38 کیلومتر رفته و موقعی که کولر میزنم وقتی با دنده 2 در حال حرکت هستم سرعت حدود 40 تا هستش و اگه روی پدال فشار بیارم دور موتور از 3000 هم رد میشه و احساس می کنم انگاری به ماشین فشار میاد ایا این طبیعیه؟
دوم اینکه بعد از خاموش کردن ماشین به نظرم صدای فن زیاده یعنی یه جورایی بلنده به نظرتون با توجه به صفر بودن ماشین این عادیه؟:confused:

Renault Logan
09-08-2010, 11:41 PM
سلام
ماشین من تازه 38 کیلومتر رفته و موقعی که کولر میزنم وقتی با دنده 2 در حال حرکت هستم سرعت حدود 40 تا هستش و اگه روی پدال فشار بیارم دور موتور از 3000 هم رد میشه و احساس می کنم انگاری به ماشین فشار میاد ایا این طبیعیه؟
دوم اینکه بعد از خاموش کردن ماشین به نظرم صدای فن زیاده یعنی یه جورایی بلنده به نظرتون با توجه به صفر بودن ماشین این عادیه؟:confused:

سلام دوست عزیز
متاسفانه شما داری بدجوری به موتور فشار میاری و این از عمر موتور کم میکنه.
کولر گرفتن از ال90 زیر 1000 کیلومتر براش سم هست .( گفته 3 تا کارشناس فنی 3 تا نمایندگی)
شما باید تا 1000 کلومتر ترجیحا تا 3000 کیلومتر دور موتور رو از 3500 و سرعت ماشین رو از 120 بیشتر نکنید و از کولر استفاده نکنید تا موتور به درستی آب بندی بشه و به حداکثر توان موتور دست پیدا کنید . زمانی که کولر میگیرید فشار چرخش روغن در موتور و سیلندرهای کیپ که باید به مرور زمان و با روغن کافی جا باز کنند ، کم میشه . ضمن اینکه در آب بندی تا 1000 کیلومتر چه تو شهر باشید چه جاده بجز در دنده های 1 و 2 نباید دور موتورتون از 2000 بیاد پایین تر و در تمام دنده ها نباید از 3500 بره بالاتر .
بد آب بندی کردن علاوه بر اینکه به موتور آسیب میرسونه و عمرشو کممیکنه در آینده بعد از اتمام دوره آب بندی همیشه مصرف سوختتون بالاست .
شاد باشید .

MISHAD
09-09-2010, 01:12 AM
سلام دوست عزیز
متاسفانه شما داری بدجوری به موتور فشار میاری و این از عمر موتور کم میکنه.
کولر گرفتن از ال90 زیر 1000 کیلومتر براش سم هست .( گفته 3 تا کارشناس فنی 3 تا نمایندگی)
شما باید تا 1000 کلومتر ترجیحا تا 3000 کیلومتر دور موتور رو از 3500 و سرعت ماشین رو از 120 بیشتر نکنید و از کولر استفاده نکنید تا موتور به درستی آب بندی بشه و به حداکثر توان موتور دست پیدا کنید . زمانی که کولر میگیرید فشار چرخش روغن در موتور و سیلندرهای کیپ که باید به مرور زمان و با روغن کافی جا باز کنند ، کم میشه . ضمن اینکه در آب بندی تا 1000 کیلومتر چه تو شهر باشید چه جاده بجز در دنده های 1 و 2 نباید دور موتورتون از 2000 بیاد پایین تر و در تمام دنده ها نباید از 3500 بره بالاتر .
بد آب بندی کردن علاوه بر اینکه به موتور آسیب میرسونه و عمرشو کممیکنه در آینده بعد از اتمام دوره آب بندی همیشه مصرف سوختتون بالاست .
شاد باشید .

دوست عزیز من اصلا دور موتورم از 3000 بالاتر نمیره و قصد اسیب رسوندن هم ندارم اما راجع به کولر فکر کنم شما تجربه هوای مرطوب و شرجی را دارید خدارو شکر ماشین شتاب خیلی خوبی داره اما این حالتی که من گفتم انگاری ماشین زور میزنه دقیقا زمانی هستش که کولر روشنه:d و ممنون از پاسخ های منطقی شما

Renault Logan
09-09-2010, 04:49 AM
دوست عزیز من اصلا دور موتورم از 3000 بالاتر نمیره و قصد اسیب رسوندن هم ندارم اما راجع به کولر فکر کنم شما تجربه هوای مرطوب و شرجی را دارید خدارو شکر ماشین شتاب خیلی خوبی داره اما این حالتی که من گفتم انگاری ماشین زور میزنه دقیقا زمانی هستش که کولر روشنه:d و ممنون از پاسخ های منطقی شما

بله دوست عزیز هوای مرطوب و شرجی رو درک میکنم واقعا هم سخته ولی چاره چیه . حالا که زمان آب بندی ماشینتون افتاده به تابستون باید تحمل بفرمایید .
اینم که میفرمایید انگار داره زور میزنه ، تو تمام تندر ها طبیعیه چون حجم گاز کولر تندر از همه ماشینها بیشتره (750 گرم) و برای کمپرس کردن این مقدار گاز توان زیادی از موتور گرفته میشه .
تندر هایی که آب بندی هستن این فشار رو حس میکنن اونوقت تندر شما که بیچاره هنوزآب بندی نشده و ضعیف هست ، چطور توقع دارید زور نزنه و نرمال کار کنه .
کمی صبور باشید و بعد از 1000 کیلومتر از کولر استفاده کنید .به عبارت بهتر انشالله تابستون سال آینده استفاده کنید .
در ماه ها و فواصلی هم که از کولر استفاده نمیکنید حتما هر ماه یکبار به مدت 1 ربع کولر رو روشن کنید تا هم کمپرسور روغنکاری بشه و خشک نشه و هم گاز کولرتون ته نشین نشه و از خاصیت سرمایشش کم بشه و هم مدار کولرتون رطوبت نگیره .
موفق باشید .

امیر مسعود
09-09-2010, 05:05 AM
مسعود جان کجا اکثر تندر ها این مشکل رو دارند که آب به داخل اتاق نفوذ کنه ؟:eek:
به جرات میتونم بگم تا حالا لوگان های زیادی دیدم که این نوار پلاستیکی آب بندی دور شیشه کنده شده بوده ولی نفوذآب به داخل کابین رو به هیچ وجه نداشتن .:cool:
علیرضا جان چرا من خودم تندرهای زیادی رو دیدم که به خاطر بی دقتی در بخش تولید این مشکل رو دارند

رضا میرجعفریان
09-09-2010, 07:42 AM
علیرضا جان چرا من خودم تندرهای زیادی رو دیدم که به خاطر بی دقتی در بخش تولید این مشکل رو دارند

مسعود جان بله وجود داره ولی در تولیدات ایران خودرو من در ال 90 های پارس خودرویی نه دیدم و نه شنیدم
و پیشنهاد میکنم برای رفع مشکل شیشه رو در بیارن از نو با عایق کاری پایه ای بندازن وگرنه در عایق بندی سطحی مشکل اکثرا حل نمیشه و هزینه دوباره میشه

MAHDI-TONDAR
09-09-2010, 09:22 AM
آقا مسعود سلام
من فکر کنم این مشکل بیشتر مربوط به تندر های تولیدی جدید باشه .
راستش من خودم که تا حالا در بین دوستان و آشنایان که تندر دارند این مشکل را ندیدم و نشنیدم .

رضا میرجعفریان
09-09-2010, 09:30 AM
آقا مسعود سلام
من فکر کنم این مشکل بیشتر مربوط به تندر های تولیدی جدید باشه .
راستش من خودم که تا حالا در بین دوستان و آشنایان که تندر دارند این مشکل را ندیدم و نشنیدم .

مهدی جان الان من خودم و چندتا از دوستام تندر 90 مدل 88 -89 داریم که 3 تاش پارس خودرویی و 1 ایران خودرویی و این مشکل در ایران خودرویی وجود داره

MAHDI-TONDAR
09-09-2010, 09:38 AM
مهدی جان الان من خودم و چندتا از دوستام تندر 90 مدل 88 -89 داریم که 3 تاش پارس خودرویی و 1 ایران خودرویی و این مشکل در ایران خودرویی وجود داره
سلام رضا جان ، ماشین من خوشبختانه پارس خودروئی و مدل 87 و الحمدالله تا حالا این مشکل رو نداشتم ، دریغ از یک قطر آب بیاد داخل کابین ماشین :d
ماشین دوستان هم که عرض کردم همشون مربوط به سال 87 و قبل از اونه ( هم پارس خودرو و هم ایران خودرو )

MAHDI-TONDAR
09-09-2010, 09:49 AM
دوستان سلام
خواست یه مطلب در خصوص بی وجدانی و کم لطفی نمایندگی ها خدمت شما عرض کنم .
راستش چند روز پیش که پسر عمو بنده تندر داره به قصد تعویض تسمه تایم به یکی از نمایندگی های ایران خودرو در ساری مراجعه کردند .
متاسفانه ضمن بر خورد بسیار بدی که اونجا با ایشان داشتند ، قیمت تعویض سری کامل تسمه تایم و دستمزد را نزدیک به 300 هزار تومان برایشان اعلام نمودند .
بیچاره این فامیل بنده کم مونده بود اونجا سکته رو بزنه .خلاصه بی خیال تعویض تسمه تایم شد و شب ماجرا را برایم تعریف کرد .منم به ایشون گفت مطمئن باشه این قیمت نیست و پس از پرس و جو از کارشناس فنی یکی از نمایندگی ها قیمت 135تومان هزینه تعویض و دستمزد تسمه تایم را اعلام کرد .
یعنی کمتر از نصفه قیمت قبلی ( 300 هزار تومان )
حالا شما خودتون قضاوت کنید وجدان و معرفت این نمایندگی ها را......

Amir
09-09-2010, 10:11 AM
مسعود جان بله وجود داره ولی در تولیدات ایران خودرو من در ال 90 های پارس خودرویی نه دیدم و نه شنیدم
و پیشنهاد میکنم برای رفع مشکل شیشه رو در بیارن از نو با عایق کاری پایه ای بندازن وگرنه در عایق بندی سطحی مشکل اکثرا حل نمیشه و هزینه دوباره میشه
دادا ش رضا
تولیدات ایرانخودرو کمتر نقض دارن و اینطوری نیست که تولید این شرکت زیر سئوال ببرید
گلم من ای صفر برج 9 پارسال گرفتم و 20000 هم جاده و هم شهری رفتم و ماشالله این مشکلات معمول شماها ندارم و مصرف سوختم بیرون شهر از 5.5 بالاتر نمیره و داخل شهرم با کولر از 7 بالاتر نمیره و حتی تو 15000 ***** هوا عوض کردم توجه کنید که هوای اهواز بسیار گرم و کثیفه و همیشه از قبل عید خاک داریم تا برج 8 .فکر کنم من اخرین نفری باشم که ای صفر گرفتم اونم با شکایت و تهدید به دادگاهی کردن ایرانخودرو و کلی نامه بازی با آل داوود

اساتید محترم
بغیر روغن الف به ترتیب چه روغنایی تایید میکنید ؟؟؟

Renault Logan
09-10-2010, 02:26 AM
دوستان سلام
خواست یه مطلب در خصوص بی وجدانی و کم لطفی نمایندگی ها خدمت شما عرض کنم .
راستش چند روز پیش که پسر عمو بنده تندر داره به قصد تعویض تسمه تایم به یکی از نمایندگی های ایران خودرو در ساری مراجعه کردند .
متاسفانه ضمن بر خورد بسیار بدی که اونجا با ایشان داشتند ، قیمت تعویض سری کامل تسمه تایم و دستمزد را نزدیک به 300 هزار تومان برایشان اعلام نمودند .
بیچاره این فامیل بنده کم مونده بود اونجا سکته رو بزنه .خلاصه بی خیال تعویض تسمه تایم شد و شب ماجرا را برایم تعریف کرد .منم به ایشون گفت مطمئن باشه این قیمت نیست و پس از پرس و جو از کارشناس فنی یکی از نمایندگی ها قیمت 135تومان هزینه تعویض و دستمزد تسمه تایم را اعلام کرد .
یعنی کمتر از نصفه قیمت قبلی ( 300 هزار تومان )
حالا شما خودتون قضاوت کنید وجدان و معرفت این نمایندگی ها را......

با سلام خدمت یگانه دوست بزرگوار هم استانی
تا این اعداد و ارقام رو خوندم منم میخواستم سکته بزنم .
بالاخره شما از مشکل بنده اطلاع دارید لا اقل.
به هر حال درسته شکایت تو این مملکت بی معنا شده و هر روز این بی معنایی داره بیشتر میشه ولی امتحانش ضرر نداره . بنده اگه جای پسر عموی شما بودم حتما 3 نامه یکی به رنو پارس و یکی به ایرانخودرو و یکی هم به دفتر بازرسی وزارت صنایع و معادن میزدم و کد و نام و نشانی نمایندگی خاطی و نمایندگی قانونمند و قیمت قطعه هر دو نمایندگی و ادعای هر دو نمایندگی رو اعلام میکردم . بالاخره تیری است در تاریکی .

دادا ش رضا
تولیدات ایرانخودرو کمتر نقض دارن و اینطوری نیست که تولید این شرکت زیر سئوال ببرید
گلم من ای صفر برج 9 پارسال گرفتم و 20000 هم جاده و هم شهری رفتم و ماشالله این مشکلات معمول شماها ندارم و مصرف سوختم بیرون شهر از 5.5 بالاتر نمیره و داخل شهرم با کولر از 7 بالاتر نمیره و حتی تو 15000 ***** هوا عوض کردم توجه کنید که هوای اهواز بسیار گرم و کثیفه و همیشه از قبل عید خاک داریم تا برج 8 .فکر کنم من اخرین نفری باشم که ای صفر گرفتم اونم با شکایت و تهدید به دادگاهی کردن ایرانخودرو و کلی نامه بازی با آل داوود

اساتید محترم

سلام خدمت شما دوست ارجمند
فرمایش شما کاملا متین . ولی نمیشه منکر این قضیه شد که تا بحال یک مورد نفوذ آب به کابین در تندر های تولید پارسخودرو از ابتدا تا کنون مشاهده نشده و وجود نداشته .
اگر مثلا ایران خودرو در یک سری از تندر های خط تولید آگاهانه یا نا آگاهانه از چسب آب بندی فاسد شده و یا مشکل دار استفاده کرده باشه (مثل قضیه استفاده از آستر رنگ نامرغوب مخصوص رنگ سفید در خط تولید در یک بازه زمانی ناقابل یک هفته ای که نتیجش شد اون همه سمند و پارس و 405 و 206 سفید رنگ که رنگ خودرو ور اومده و پوسته کرده ریخته وکلی مردم بیچاره رو اسیر و ابیر خودش کرد و موضوع به رسانه ها هم کشیده شد ) ، به نظر شما میاد وجدان به خرج بده لا اقل اعلامش کنه ؟ حالا فراخوان و درست کردن پیش کشش .
به عیر از روغن الف هم جسارتا هیچ روغنی رو توصیه نمیکنم خدمت شما .
در صورت اجبار و اورژانسی شدن قضیه روغن (بهران رانا) و یا روغن (بهران سوپر پیشتاز) اونم عینا منطبق با گرید و مشخصات روغن الف تندر .
شاد باشید .

Emdad-L90
09-10-2010, 07:27 AM
به عرض دوست عزیزمون برسونم که هزینه تعویض تسمه تایم ال نود در تهران را حدود 70 هزار تومان دادم این قیمت ها تمام بی حساب و کتاب بیان میشه در تعویض تسمه تایم جز یکی دو مورد نکته دار که باید دقت شود باقی کارهاش مثل اکثر ماشین های دیگه می باشد. این طرفی که هم برام تعویض کرد خودش در نمایندگی ایران خودرو کار می کنه و کارش هم خیلی تمیز هست. من که راضیم ازش.

در مورد اون دو.ست عزیزی هم که گفت نشت آب در داخل از شیشه مشاهده شده بله صحت داره مخصوصا در ایران خودرو شیشه نصب شده روی ماشین را بدون مواد آب بندی روی اتاق سوار می کنن. یعنی خیلی راحت میشه نوار دور شیشه را با کمی دقت از جای خود در آورد. برای من هم همین گونه بود می توانید از مواد آب بندی خودتون استفاده کنید . نمایندگی هم ببری یهو یه پول قلمبه می خواد ازتون بگیره . من یه خورده به نوار ور رفتم تا حدودی درست شد.

Amir
09-10-2010, 07:54 AM
سلام خدمت شما دوست ارجمند
فرمایش شما کاملا متین . ولی نمیشه منکر این قضیه شد که تا بحال یک مورد نفوذ آب به کابین در تندر های تولید پارسخودرو از ابتدا تا کنون مشاهده نشده و وجود نداشته .
اگر مثلا ایران خودرو در یک سری از تندر های خط تولید آگاهانه یا نا آگاهانه از چسب آب بندی فاسد شده و یا مشکل دار استفاده کرده باشه (مثل قضیه استفاده از آستر رنگ نامرغوب مخصوص رنگ سفید در خط تولید در یک بازه زمانی ناقابل یک هفته ای که نتیجش شد اون همه سمند و پارس و 405 و 206 سفید رنگ که رنگ خودرو ور اومده و پوسته کرده ریخته وکلی مردم بیچاره رو اسیر و ابیر خودش کرد و موضوع به رسانه ها هم کشیده شد ) ، به نظر شما میاد وجدان به خرج بده لا اقل اعلامش کنه ؟ حالا فراخوان و درست کردن پیش کشش .
به عیر از روغن الف هم جسارتا هیچ روغنی رو توصیه نمیکنم خدمت شما .
در صورت اجبار و اورژانسی شدن قضیه روغن (بهران رانا) و یا روغن (بهران سوپر پیشتاز) اونم عینا منطبق با گرید و مشخصات روغن الف تندر .
شا باشید .
[/quote]
روست گرامی من کل هوم ماشینا از تست مناسبی برخوردار نیستند ولی برند رنو در هر شرکتی بوسیله نماینده رنو پارس که کاملا سختگیر هست رد میشه
این جمله نقل قول از رئیس رنو پارس گفته شده و اضافه کرده کیفیت مهم است تا مشتری راضی باشه از شرکت رنو
بابا انوریا به مشتری احترام میذارن و جون آدم واسشون مهمه

Saeid_1433
09-10-2010, 09:29 AM
با سلام
شاید مطرح کردن این موضوع در این جا نباشد ولی از دوستان می خواهم جوابم را بدهند.
با توجه به وضعیت بنزین قصد دارم ال90 رو بفروشم (تحویل اردیبهشت89)و سمند lx دو گانه بگیرم آیا این کار صلاح است یانه ؟
با تشکر

Tondkar
09-10-2010, 11:14 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز دو روزی بود از چرخ جلو سمت راننده صدای تق تق میومد انگار که دوتا فلز بهم میخورن بیشر هم در زمان شروع به حرکت این اتفاق می افتاد دیروز رفتم نمایندگی گفتند مشکل از لنتها میباشد تعویض شد و مشکل حل شد اما چیزی که منو متعجب کرد قیمت 68هزارتومانی برای یک جفت لنت بود دوستان تا به حال لنت عوض کردن؟آیا قیمت لنت همین مبلغ میباشد؟

MAHDI-TONDAR
09-10-2010, 05:22 PM
با سلام خدمت یگانه دوست بزرگوار هم استانی
تا این اعداد و ارقام رو خوندم منم میخواستم سکته بزنم .
بالاخره شما از مشکل بنده اطلاع دارید لا اقل.
به هر حال درسته شکایت تو این مملکت بی معنا شده و هر روز این بی معنایی داره بیشتر میشه ولی امتحانش ضرر نداره . بنده اگه جای پسر عموی شما بودم حتما 3 نامه یکی به رنو پارس و یکی به ایرانخودرو و یکی هم به دفتر بازرسی وزارت صنایع و معادن میزدم و کد و نام و نشانی نمایندگی خاطی و نمایندگی قانونمند و قیمت قطعه هر دو نمایندگی و ادعای هر دو نمایندگی رو اعلام میکردم . بالاخره تیری است در تاریکی .

سلام علیرضا جان
ارادتمند
میدونستم حتماً وقتی این پستم رو بخونی تعجب خواهی کرد.
در خصوص شکایت حتماً با پسر عمویم صحبت خواهم کرد ولی مطمئن باش همانطور که خودت فرمودی این جور چیز ها متاسفانه تو مملکت ما چیز عادی شده و کسی برای این مسائل بقولی تره هم خورد نمی کنه .
ولی این فامیل ما بیشترین ناراحتی و گله اش (سوای قیمت ) بر خورد بسیار بد و زشت نمایندگی با ایشان بود و خودش میگفت که: انگار اونجا ( نمایندگی ) سر گردنه بود .
نمونه دیگر این بی وجدانی نمایندگی ها موضوع خرید ماشین بنده بود که قبلاً با شما صحبت کردم و 1.5 میلیون تومان بیشتر از قیمت مصوبه از من گرفتم و جالب تر از همه جواب و استدلال بسیار زیبای انها بوده :mad:

MAHDI-TONDAR
09-10-2010, 05:32 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز دو روزی بود از چرخ جلو سمت راننده صدای تق تق میومد انگار که دوتا فلز بهم میخورن بیشر هم در زمان شروع به حرکت این اتفاق می افتاد دیروز رفتم نمایندگی گفتند مشکل از لنتها میباشد تعویض شد و مشکل حل شد اما چیزی که منو متعجب کرد قیمت 68هزارتومانی برای یک جفت لنت بود دوستان تا به حال لنت عوض کردن؟آیا قیمت لنت همین مبلغ میباشد؟
سلام آقای تندکار
لنت ترمز ال 90 چند وقتی هست که گرون شده است .فکر کنم حدو 50 هزار تومان رسیده بود .
ولی دیروز رفتیم برای یکی از دوستان از فروشگاه لوازم تندر در قائم شهر که از آشنایان می باشد لنت اصلی جلو جفتی 38 هزار تومان گرفتیم .
فروشنده خودش اقرا ر داشته تا 50 تومان رسیده ولی ظاهراً چند وقتی که برگشته به قیمت قدیم .

MAHDI-TONDAR
09-10-2010, 05:37 PM
دوستان راستش من قصد دودی کردند شیشه های بغل را دارم .
بنظر شما چند در صد دودی کنم ؟
یه سئوال دیگه : جنس موادی که برای دودی کردند شیشه ها استفاده میشه خوب وبد داره؟ ایرانی یا خارجی
قیمت و هزینه دستمزد اون چقدره؟
هر گونه نظر و تجربه ای که دوستان دراین زمینه دارند لطفاً راهنمائی بفرمائید
با سپاس فراوان

mohammad_sadegh
09-10-2010, 09:39 PM
من به شخصه ویندو فیلم امریکایی زدم که 5 سال گارانتی داره.2 سال پیش 190 تومان
فکر میکنم 25% باشه.
ضد uv
ضد خش
ضد سرقت
http://www.shayaparto.com

MISHAD
09-11-2010, 12:30 AM
من به شخصه ویندو فیلم امریکایی زدم که 5 سال گارانتی داره.2 سال پیش 190 تومان
فکر میکنم 25% باشه.
ضد uv
ضد خش
ضد سرقت
http://www.shayaparto.com

دوست من با احترام به نظر شما چه ضرورتی داره که حتما ویندو فیلم بزنید اخه اینجوری شما نمی تونید هر وقت خواستید پاکش کنید چون همش ضرره اما خیلی راحت می تونید ار فروشگاه هایی که کار اسپورت یا بعضا همین کسایی که پارچه مینویسند بگید واستون دودی کنند هم به صرفه هستش از لحاظ قیمتی هم اینکه هر زمان بخواهید میتونید اونو از شیشه بکنید یه چیزی شبیه بر چسب میمونه که اسمش دقیقا تو ذهنم نیست

MISHAD
09-11-2010, 12:38 AM
دوستان واسه سرویس اولیه چند کیلومتر باید نمایندگی ببریم؟1000 یا بیشتر؟چه کارهایی انجام میشه در این سرویس اولیه؟ راستی پارس خودرو هم مثل ایران خودرو کارت طلایی میده؟

Renault Logan
09-11-2010, 01:17 AM

سلام دوست عزیز
همونطور که جناب mahdi-tondar فرمودند چند وقته شدیدا قیمت لنت بالا رفته و بطور کل نه لنت بلکه کلیه قطعات ال90 نوسان شدید قیمتی دارند .(لنت فابریک ال90 مارکش TRW هست و روی خود لنت حک شده ferodo )

دوستان راستش من قصد دودی کردند شیشه های بغل را دارم .
بنظر شما چند در صد دودی کنم ؟
یه سئوال دیگه : جنس موادی که برای دودی کردند شیشه ها استفاده میشه خوب وبد داره؟ ایرانی یا خارجی
قیمت و هزینه دستمزد اون چقدره؟
هر گونه نظر و تجربه ای که دوستان دراین زمینه دارند لطفاً راهنمائی بفرمائید
با سپاس فراوان

سلام و عرض ادب
تا 40% از نظر پلیس و قانونی مجاز میباشد .
بهترین طلق های دودی متعلق به آمریکا - تایوان و کره هستند و 3 نوع معمولی - ضد خش و ضد uv دارند که به ترتیب قیمتشون از 20 تومان با دستمزد شروع میشه تا 100 تومان.
شاد باشید .

دوست من با احترام به نظر شما چه ضرورتی داره که حتما ویندو فیلم بزنید اخه اینجوری شما نمی تونید هر وقت خواستید پاکش کنید چون همش ضرره اما خیلی راحت می تونید ار فروشگاه هایی که کار اسپورت یا بعضا همین کسایی که پارچه مینویسند بگید واستون دودی کنند هم به صرفه هستش از لحاظ قیمتی هم اینکه هر زمان بخواهید میتونید اونو از شیشه بکنید یه چیزی شبیه بر چسب میمونه که اسمش دقیقا تو ذهنم نیست

سلام دوست عزیز
اکثر خودروهای روز و وارداتی شیشه هاشون ویندو شده هست .
مزایایی که ویندو فیلم ها دارن به هیچ وجه در طلق های دودی وجود نداره .
مهمترین مزیت ویندو فیلم ها خاصیت ضد سرقت بودنشون هست و شما با پتک هم بکوبی تو شیشه ها (حتی شیشه های جلو و عقب ) شیشه میشکنه ولی به هیچ وجه راه ورودی به داخل اتاق در اثر شکستن شیشه بوجود نمیاد و ایمنی ماشین حفظ میشه .

دوستان واسه سرویس اولیه چند کیلومتر باید نمایندگی ببریم؟1000 یا بیشتر؟چه کارهایی انجام میشه در این سرویس اولیه؟ راستی پارس خودرو هم مثل ایران خودرو کارت طلایی میده؟

لوگان نیاز به سرویس 1000 کیلومتر اولیه نداره.
سرویس هاش دوره ای هر 10000 کیلومتر به 10000 کیلومتر هست .
کارهایی که انجام میشه تعویض روغن و تمام ف ی ل ت ر های موتور هست (بنزین-هوا-روغن) و دیاگ زدن موتور و چک کردن سالم بودن کلیه اجزا و سنسور های موتور .
هر 20000 کیلومتر هم تعویض شمع ها .
شاد باشید .

MOHSEN
09-11-2010, 04:09 AM
سلام 2 خبر جالب اول اينكه چراغ ماشين من خراب شده بود به گقته نمايندگي پارس بايد عوض ميشد و جالب اينكه ميگفتن جزئ گارنتي نيست قيمتش40000 تومان بود كه بيرون با 9000 تومان تعمير شد تماس با امور مشتري پارس هم بي فايده هستش چون به من جواب سر بالا دادن

MOHSEN
09-11-2010, 04:13 AM
خبر دوم جالبتر هستش من هميشه شنيده بودم كه شتاب تندر از زانتيا بيشتر هستش ولي من احساس نمي كردم ولي يكي از دوستان لطف كردن و گاز ماشينو باز كردن حالا شتاب 2 برابر شده شما هم انجام بديد نتيجشه حس ميكنيد از تندر لذت ببريد;)

Emdad-L90
09-11-2010, 06:28 AM
سلام 2 خبر جالب اول اينكه چراغ ماشين من خراب شده بود به گقته نمايندگي پارس بايد عوض ميشد و جالب اينكه ميگفتن جزئ گارنتي نيست قيمتش40000 تومان بود كه بيرون با 9000 تومان تعمير شد تماس با امور مشتري پارس هم بي فايده هستش چون به من جواب سر بالا دادن

خبر دوم جالبتر هستش من هميشه شنيده بودم كه شتاب تندر از زانتيا بيشتر هستش ولي من احساس نمي كردم ولي يكي از دوستان لطف كردن و گاز ماشينو باز كردن حالا شتاب 2 برابر شده شما هم انجام بديد نتيجشه حس ميكنيد از تندر لذت ببريد;)

در مورد بخش اول اینکه آقا محسن گل هر گاه چراغ های ماشین را خواستی عوض کنی حتما داغی را تحویل بگیر تا یه روز یاد ما افتادی و این چراغ های قدیمی را دیدی بگی خدا پدر و مادرت را بیامرزاند. بعدا می فهمی .
در مورد باز کردن گاز ماشین من تا الان در این مورد چیزی نشنیده بودم اما بیشتر توضیح بده و چگونه این رفیقتون این کار را انجام دادن و آیا این حرکت متناسب با ماشین هست یا نه ؟؟؟

سید محمد زراره
09-11-2010, 10:03 AM

جناب تندکار عزیز قیمت لنت اصلی ال 90 با لیبل ایساکو و داخل بسته بندی رنو چند ماهی هست 60 تومان شده
ولی قیمت پارس خودرو رو نمیدونم

در مورد باز کردن گاز ماشین و نحوه انجامش یه کم بیشتر توضیح بده لطفا

ali
09-11-2010, 10:40 AM
دوستان کسی تا به حال متوجه شده که تندر چراغ کمربند ندارد تا در صورتی که کمربند را نبستی روشن باشد من که تازه متوجه شدم رفتم نمایندگی به من گفت همه تندر ها این مشکل را دارند چون سیم کشی این قسمت انجام نشده ;)

MAHDI-TONDAR
09-11-2010, 11:47 AM
دوستان کسی تا به حال متوجه شده که تندر چراغ کمربند ندارد تا در صورتی که کمربند را نبستی روشن باشد من که تازه متوجه شدم رفتم نمایندگی به من گفت همه تندر ها این مشکل را دارند چون سیم کشی این قسمت انجام نشده ;)
سلام علی آقا
بله چراغ نبستن کمربندی ایمنی در تمام مدل های تندر متاسفانه روشن نمیشه.
جالبه در مدل های e1,e0حتی چراغ انژکتور و باز بودن دربها هم روشن نمیشه واین یکی از عجایب تندره :d
ولی میشه دستی چراغ دربها رو فعال کرد ، منتها چراغ کمربند ایمنی رو نمی دونم آیا بصورت دستی فعال میشه یا خیر .

Salmani
09-11-2010, 03:03 PM
سلام علی آقا
جالبه در مدل های e1,e0حتی چراغ انژکتور و باز بودن دربها هم روشن نمیشه واین یکی از عجایب تندره :d
ولی میشه دستی چراغ دربها رو فعال کرد ، منتها چراغ کمربند ایمنی رو نمی دونم آیا بصورت دستی فعال میشه یا خیر .
چراغ کمربند رو تو یکی از نمایندگی های سایپا اصفهان نصب میگرد و هزینش هم 25000 تومان:eek: بود;)

Renault Logan
09-11-2010, 08:25 PM
در مورد بخش اول اینکه آقا محسن گل هر گاه چراغ های ماشین را خواستی عوض کنی حتما داغی را تحویل بگیر تا یه روز یاد ما افتادی و این چراغ های قدیمی را دیدی بگی خدا پدر و مادرت را بیامرزاند. بعدا می فهمی .
در مورد باز کردن گاز ماشین من تا الان در این مورد چیزی نشنیده بودم اما بیشتر توضیح بده و چگونه این رفیقتون این کار را انجام دادن و آیا این حرکت متناسب با ماشین هست یا نه ؟؟؟

در مورد باز کردن گاز ماشین و نحوه انجامش یه کم بیشتر توضیح بده لطفا

سلام خدمت شما و سایر دوستان
دوستان اگه در موتور به سیم گاز توجه کنند یک استوانه آبی رنگ میبینند که محیطش رزوه شده هستش و یک گیره فنری u شکل اون رو در جای خودش ثابت کرده .
اون رزوه های روی استوانه در واقع رگلاژ سیم گاز هست و هرچه اون استوانه رو به سمت داخل کابین به سمت جلو فشار بدید ، گاز محدود تر شده طوری که در انتهای این حالت خودروی شما بیشتر از 100 کیلومتر سرعت نمیگیرد و هرچه استوانه رو تا جایی که جای عقب کشیدن به سمت خودتان را دارد عقب بکشید محدودیت سیم گاز را از بین برده و در انتهای این حالت خودروی شما به حداکثر سرعت خواهد رسید .
ابتدا اون فنر u شکل رو با احتیاط بردارید (چون هم محکمه هم فنری ) سپس استوانه مدرج آبی رنگ رو تا انتهای رزوه هاش به آرامی به سمت خود بکشید و در آخرین رزوه دوباره فنر رو جا بزنید .(به همین آسانی کار تمام است) این کار رو در زمان خاموش بودن موتور انجام دهید.
با این کار خواهید دید که چقدر عکس العمل پدال گاز به فشار پای شما بالا رفته و با کوچیکترین فشاری دور موتور تا 3000 بالا میره ( مخصوص تیک آف ) البته تیک آف رو شوخی کردم .http://www.blogfa.com/cmt/images/3.gif
هیچوقت تیک آف نکنید چون فشار بسیار زیادی به پلوس چرخ ها وارد میشه و زودتر مستهلک میشن .
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم و دوستان رو راهنمایی کرده باشم

چراغ کمربند در کلیه ال90 ها و چراغ باز بودن درب ها و چراغ مه شکن در مدل های e0 و e1 با هزینه کمی توسط افراد متخصص قابل نصب و راه اندازی هست .
البته برای راه اندازی چراغ باز بودن کمر بند باید پایه قفل کمربند راننده با پایه قفل کمربند 206 تعویض شود چون پایه کمربند ال90 سنسور و سوکت و سیم کشی ندارد ولی 206 دارد .

مرتضی
09-11-2010, 09:25 PM
هیچوقت تیک آف نکنید چون فشار بسیار زیادی به پلوس چرخ ها وارد میشه و زودتر مستهلک میشن .
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم و دوستان رو راهنمایی کرده باشم

دوستان عزیز ذیل این مطلبی که جناب Renault Logan محترم و عزیز فرمودند این سوال رو دارم که:
استقامت 206 تیپ 2 بیشتره یا تندر؟
منظورم اینه که با فشار امدن به موتور هر کدوم از این دو در شرایط یکسان کدومیک زودتر مستهلک میشه؟
خواهشا من رو راهنمایی کنین.
ممنون.

امیری
09-11-2010, 11:08 PM
با سلام بنده دوروز پیش کروم هواده را نصب نمودم فقط یک مشکل دارد وان هم اینکه وقتی در هوای گرم خودرو گذاشته می شود کرومها از روی هواده هاکمی به سمت پایین امده ویا به قول معروف چسبش خوب نمی چسبد وزود ول می کند اگر از دوستان این ابشن را نصب نموده وتجربه ای در خوب چسباندن وتکون نخوردن ان دارند تقاضا دارم که تجربه خود را بیان تا مشکلی که برای بنده واحیانا دیگر دوستان پیش امده مرتفع گردد ممنون

MOHSEN
09-12-2010, 04:14 AM
سلام دوستان عزيزنحوه باز كردن گاز به طور كامل توسط دوست عزيز رنو لوگان گفته شد متشكرم رنو لوگان

ali
09-12-2010, 06:54 AM
سلام علی آقا

متشکرم دوست عزیز خیالم راحت شد ;)

رضا میرجعفریان
09-12-2010, 07:00 AM
دادا ش رضا

اساتید محترم

دوست من اقا امیر
ما تو این تایپیک طرفدار و یا دشمن تولید کننده خاصی نیستیم و هدفمون ارتقا درجه کیفی تولیدات هست و در مورد این مطلب نیز بنده دیده هام رو نوشتم
شرکت ایران خودرو هم از بزرگترین تولید کنندگان کشورمون هست و باید حمایت بشه
ولی این واقعیتی هست که بازار هم قبول کرده که کیفیت ال 90 پارس خودرویی از ایران خودرویی بالاتره و به همین دلیل چن صد هزار تومانی هم گرونتره
موفق باشین

رضا میرجعفریان
09-12-2010, 07:16 AM
سلام خدمت شما و سایر دوستان
دوستان اگه در موتور به سیم گاز توجه کنند یک استوانه آبی رنگ میبینند که محیطش رزوه شده هستش و یک گیره فنری u شکل اون رو در جای خودش ثابت کرده .
اون رزوه های روی استوانه در واقع رگلاژ سیم گاز هست و هرچه اون استوانه رو به سمت داخل کابین به سمت جلو فشار بدید ، گاز محدود تر شده طوری که در انتهای این حالت خودروی شما بیشتر از 100 کیلومتر سرعت نمیگیرد و هرچه استوانه رو تا جایی که جای عقب کشیدن به سمت خودتان را دارد عقب بکشید محدودیت سیم گاز را از بین برده و در انتهای این حالت خودروی شما به حداکثر سرعت خواهد رسید .
ابتدا اون فنر u شکل رو با احتیاط بردارید (چون هم محکمه هم فنری ) سپس استوانه مدرج آبی رنگ رو تا انتهای رزوه هاش به آرامی به سمت خود بکشید و در آخرین رزوه دوباره فنر رو جا بزنید .(به همین آسانی کار تمام است) این کار رو در زمان خاموش بودن موتور انجام دهید.
با این کار خواهید دید که چقدر عکس العمل پدال گاز به فشار پای شما بالا رفته و با کوچیکترین فشاری دور موتور تا 3000 بالا میره ( مخصوص تیک آف ) البته تیک آف رو شوخی کردم .
http://www.blogfa.com/cmt/images/3.gif

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم و دوستان رو راهنمایی کرده باشم..... .
دوست عزیز ینده این کارو انجام دادم بعد که پدال گاز رو فشار دادم تغییری احساس نکردم (البته درجا) بعد هم با توجه به سیستم که دیدم فکر نکنم تاثیری داشته باشه لطفا بیشتر توضیح بدین

تندر LP
09-12-2010, 08:30 AM
سلام بر دوستان
چند ماهی میشه l90 من پمپ برقی بنزین اش صدا میده.منظور صدایی که بعد از باز کردن سوئچ میشویم و در شرایط عادی بعد از چند ثانیه قطع میشه ، ولی در ماشین من بعد استارت دوباره این صدا رو میشویم و بصورت همیشگی تا ماشین روشن باشه ، صدا قطع نمیشه.از نمایندگی پرسیدم ، گفت ما نداریم ، ولی باید عوض بشه ، چون یه جایی پمپ میسوزه و میمونی وسط جاده. ال 90 مدل بهمن 87 و تولید ایران خودرو
از دوستان کسی با این قضیه برخوردی داشته؟

MAHDI-TONDAR
09-12-2010, 10:32 AM
دوست عزیز ینده این کارو انجام دادم بعد که پدال گاز رو فشار دادم تغییری احساس نکردم (البته درجا) بعد هم با توجه به سیستم که دیدم فکر نکنم تاثیری داشته باشه لطفا بیشتر توضیح بدین
آقا رضا سلام
چرا ، تاثیر داره .
با توجه به صحبت هاو راهنمائی آقا علیرضا ، هرچقدر سیم گاز رو بطرف خودت بکشی مطمئن باش پدال گاز دراین حالت حساس تر و شتاب ماشین بهمراه مصرف بنزین بیشتر میشه .

renaulte2
09-12-2010, 12:02 PM
دوستان سلام
اگه ازدوستان عکسی از تمام لامپهای استفاده شده در چراغهای جلو و عقب تندر داره لطفا بذاره تا برای تهیه یدکی اونا برای توی ماشین مشکلی نبا شه چون بعضی فروشنده ها یا میگن نمیدونیم از کدوم نوع میخوره یا ندارن.(لامپهای بزرگ جلو .کوچیکا.راهنما و ... همراه با مشخصات وات و ...)
یک سوال دیگه :آیا میشه کلید قفل کن شیشه برقی های عقبو که زیر ترمز دستی قرار داره با یک سری تغییرات تبدیل به یک کلید فنری کرد که از اون برای صندوق پرون استفاده بشه و تو همون جای خالی نصب کرد.
راستی از تولید و ثبت نام لوگان فیس لیفت مدل 2009 با گیربکس اتوماتیک چه خبر؟
با تشکر فراوان از دوستان.

رضا میرجعفریان
09-12-2010, 12:11 PM
دوستان سلام
اگه ازدوستان عکسی از تمام لامپهای استفاده شده در چراغهای جلو و عقب تندر داره لطفا بذاره تا برای تهیه یدکی اونا برای توی ماشین مشکلی نبا شه چون بعضی فروشنده ها یا میگن نمیدونیم از کدوم نوع میخوره یا ندارن.(لامپهای بزرگ جلو .کوچیکا.راهنما و ... همراه با مشخصات وات و ...)
یک سوال دیگه :آیا میشه کلید قفل کن شیشه برقی های عقبو که زیر ترمز دستی قرار داره با یک سری تغییرات تبدیل به یک کلید فنری کرد که از اون برای صندوق پرون استفاده بشه و تو همون جای خالی نصب کرد.

دوست عزیز لامپ های مصرفی در ال 90 فرقی با خودروهای دیگه نداره
فقط بنده پیشنهاد میکنم برای بالا بدن کارایی لامپ ها و هم ایمنی بیشتر از افتامات استفاده کنین
در مورد کلید قفل کن با توجه به اینکه تمامی کلیدهای داخل بدنه در سیم کشی تاثیر دارن این کار شما میتونه تو گارانتی مشکل ساز بشه و هم اینکه شما یک امکانات خوب رو از دست میدین شما میتونین به راحتی از یک کلید مینیاتوری کنار قاب فرمان یا یجایی به سلیقه خودتون قرار بدین مثل بقل کلید قفل کاپوت یا تنظیم نور چراغ جلو و یا ...

Renault Logan
09-12-2010, 02:23 PM
با سلام بنده دوروز پیش کروم هواده را نصب نمودم فقط یک مشکل دارد وان هم اینکه وقتی در هوای گرم خودرو گذاشته می شود کرومها از روی هواده هاکمی به سمت پایین امده ویا به قول معروف چسبش خوب نمی چسبد وزود ول می کند اگر از دوستان این ابشن را نصب نموده وتجربه ای در خوب چسباندن وتکون نخوردن ان دارند تقاضا دارم که تجربه خود را بیان تا مشکلی که برای بنده واحیانا دیگر دوستان پیش امده مرتفع گردد ممنون

سلام جناب امیری
متاسفانه چسب های این کروم هواده داشبورد از کیفیت خوبی برخوردار نیست .
برای کسب نتیجه بهتر چسبهای فعلی خود کروم رو جدا کنید و از چسب های دو طرفه اصل و مرغوب استفاده کنید و حتما هم ، قبل از نصب روی دریچه های هوا ده داشبور رو با پنبه الکل خوب تمیز کنید و بعد بچسبونید کروم هارو .
موفق باشید .

سلام دوست عزیز
توضیح اضافه دیگری ندارد . هرچه بود رو عرض کردم خدتتون .
من تعجب میکنم چطور شما حس نمیکنید .
وقتی سیم گاز تا انتهای رگلاژ باز بشه ، هم تو حالت درجا هم تو حرکت ، عکس العمل پدال گاز به فشار پای شما بالا میره و در نتیجه دور موتور سریعتر افزایش پیدا میکنه .
موفق باشید .

سلام بر دوستان
چند ماهی میشه l90 من پمپ برقی بنزین اش صدا میده.منظور صدایی که بعد از باز کردن سوئچ میشویم و در شرایط عادی بعد از چند ثانیه قطع میشه ، ولی در ماشین من بعد استارت دوباره این صدا رو میشویم و بصورت همیشگی تا ماشین روشن باشه ، صدا قطع نمیشه.از نمایندگی پرسیدم ، گفت ما نداریم ، ولی باید عوض بشه ، چون یه جایی پمپ میسوزه و میمونی وسط جاده. ال 90 مدل بهمن 87 و تولید ایران خودرو
از دوستان کسی با این قضیه برخوردی داشته؟

سلام دوست عزیز
شما قبل از هر اقدامی اول ف ی ل ت ر بنزین خودرو رو حتما تعویض کنید .
وقتی ف ی ل ت ر بنزین گرفته باشه و زمان تعویش رسیده باشه میتونه این فشار رو به پمپ بیاره و پمپ رو به صدا بندازه .
یک علت دیگری که پمپ رو به صدا میندازه و زودتر مستهلکش میکنه اینه که شما بگذارید باک بنزین خالی بشه و حتی چراغ هشدار بنزین روشن بشه و بعد اقدام به سوخت گیری کنید .
پمپ بنزین لوگان خیلی حساس هست و چون داخل باک قرار داره و با خود بنزین خنک میشه ، شما هیچوقت نباید بگذارید بنزین داخل باک از 10 لیتر کمتر شود .
شما ف ی ل ت ر رو تعویض کنید و تاچند وقت با باک پر راه بروید انشالله مشکل حل میشه .
اگه حل نشد یعنی دیگه پمپ آسیب دیده و معلوم نیست چقدر برای شما کار کنه .
ممکنه 10000 کیلومتر کار کنه ممکنه 100 کیلومتر هم کار نکنه و یک جایی تو خیابون شمارو بذاره .
اگر با راهنمایی انجام شده مشکل حل نشد حتما برای تعویض پمپ بنزین تو نمایندگی ها پیگیر شوید و به گفته یک نمایندگی اکتفا نکنید .
موفق باشد .

دوستان سلام

سلام دوست عزیز
کد لامپ ها به شرح زیر می باشد :
لامپ های بزرگ داخل چراغهای جلو : H4
لامپ های داخل مه شکن های جلو : H11
( نکته : اگه قصد ارتقای چراغهای جلو و مه شکن رو به وات بالاتر دارید ، طبق فرمایش جناب rezamirjafarian حتما از آفتومات استفاده نمایید وگرنه به دسته راهنمای خودروی شما آسیب وارد خواهد کرد )
کلیه لامپ های چراغ سقفی- چراغ داشبورد -چراغ راهنمای روی گلگیر ها - چراغهای کوچیک جلو(چراغ شب) - چراغ داخل صندوق عقب و چراغ پلاک : W5w

و همانطور که دوست عزیز فرمودند لامپ های راهنمای چراغهای جلو و لامپ چراغ stop و کلیه لامپ های چراغ های خطر عقب و مه شکن عقب ، همان لامپ های معمول و مورد استفاده در سایر خودرو ها می باشد که به دو صورت تک کنتاکت و دو کنتاکت ارائه میشه .

در مورد تغییر در ماهیت کلید قفل کن شیشه بالابر عقب شما رو از انجام این کار نهی میکنم .
اگه دزدگیر دارید و مجهز به ورودی صندوق پران هست که اصلا نیاز به کلید نیست و با وصل کردن صندوق پران برقی به دزدگیرتون میتونید با ریموت دزدگیر صندوق رو باز کنید .
اگر هم دزدگیر ندارید باز هم طبق فرمایش دوستان میتونید از کلید های ریز مینیاتوری استفاده کنید و در یک جایی از داشبورد و یا قاب فرمان اونو جاسازی کنید که کاملا سلیقه ای می باشد .

در مورد لوگان فیس لیفت هم فعلا خبری نیست و هنوز با رنو پارس به توافق نرسیدند و اگه به توافق برسند قراره در زستان امسال ارائه بشه .
موفق باشید .

امیر مسعود
09-12-2010, 03:48 PM
دوستان هنگام جا به جا کردن سیم گاز این نکته رو هم توجه کنید اگه اونو زیاد بالا بیارین بعد یه مدت وقتی گاز میدید گاز در میره و ول میشه زیاد بالا نیارین روی دندونه 14 15 عالی خیلی هم فرق میکنه

Renault
09-12-2010, 04:50 PM
دوستان هنگام جا به جا کردن سیم گاز این نکته رو هم توجه کنید اگه اونو زیاد بالا بیارین بعد یه مدت وقتی گاز میدید گاز در میره و ول میشه زیاد بالا نیارین روی دندونه 14 15 عالی خیلی هم فرق میکنه
مسعود جان خودت این کار رو کردی؟ اگه اره ... یه عکس از ماشینت میذاری که دقیقا ببینم باید تا کجا منم بیارمش عقب؟:d

renaulte2
09-12-2010, 04:55 PM
سلام جناب امیری
متاسفانه چسب های این کروم هواده داشبورد از کیفیت خوبی برخوردار نیست .
برای کسب نتیجه بهتر چسبهای فعلی خود کروم رو جدا کنید و از چسب های دو طرفه اصل و مرغوب استفاده کنید و حتما هم ، قبل از نصب روی دریچه های هوا ده داشبور رو با پنبه الکل خوب تمیز کنید و بعد بچسبونید کروم هارو .
موفق باشید .

سلام دوست عزیز
توضیح اضافه دیگری ندارد . هرچه بود رو عرض کردم خدتتون .
من تعجب میکنم چطور شما حس نمیکنید .
وقتی سیم گاز تا انتهای رگلاژ باز بشه ، هم تو حالت درجا هم تو حرکت ، عکس العمل پدال گاز به فشار پای شما بالا میره و در نتیجه دور موتور سریعتر افزایش پیدا میکنه .
موفق باشید .

سلام دوست عزیز
شما قبل از هر اقدامی اول ف ی ل ت ر بنزین خودرو رو حتما تعویض کنید .
وقتی ف ی ل ت ر بنزین گرفته باشه و زمان تعویش رسیده باشه میتونه این فشار رو به پمپ بیاره و پمپ رو به صدا بندازه .
یک علت دیگری که پمپ رو به صدا میندازه و زودتر مستهلکش میکنه اینه که شما بگذارید باک بنزین خالی بشه و حتی چراغ هشدار بنزین روشن بشه و بعد اقدام به سوخت گیری کنید .
پمپ بنزین لوگان خیلی حساس هست و چون داخل باک قرار داره و با خود بنزین خنک میشه ، شما هیچوقت نباید بگذارید بنزین داخل باک از 10 لیتر کمتر شود .
شما ف ی ل ت ر رو تعویض کنید و تاچند وقت با باک پر راه بروید انشالله مشکل حل میشه .
اگه حل نشد یعنی دیگه پمپ آسیب دیده و معلوم نیست چقدر برای شما کار کنه .
ممکنه 10000 کیلومتر کار کنه ممکنه 100 کیلومتر هم کار نکنه و یک جایی تو خیابون شمارو بذاره .
اگر با راهنمایی انجام شده مشکل حل نشد حتما برای تعویض پمپ بنزین تو نمایندگی ها پیگیر شوید و به گفته یک نمایندگی اکتفا نکنید .
موفق باشد .

سلام دوست عزیز
کد لامپ ها به شرح زیر می باشد :
لامپ های بزرگ داخل چراغهای جلو : H4
لامپ های داخل مه شکن های جلو : H11
( نکته : اگه قصد ارتقای چراغهای جلو و مه شکن رو به وات بالاتر دارید ، طبق فرمایش جناب rezamirjafarian حتما از آفتومات استفاده نمایید وگرنه به دسته راهنمای خودروی شما آسیب وارد خواهد کرد )
کلیه لامپ های چراغ سقفی- چراغ داشبورد -چراغ راهنمای روی گلگیر ها - چراغهای کوچیک جلو(چراغ شب) - چراغ داخل صندوق عقب و چراغ پلاک : W5w

و همانطور که دوست عزیز فرمودند لامپ های راهنمای چراغهای جلو و لامپ چراغ stop و کلیه لامپ های چراغ های خطر عقب و مه شکن عقب ، همان لامپ های معمول و مورد استفاده در سایر خودرو ها می باشد که به دو صورت تک کنتاکت و دو کنتاکت ارائه میشه .

در مورد تغییر در ماهیت کلید قفل کن شیشه بالابر عقب شما رو از انجام این کار نهی میکنم .
اگه دزدگیر دارید و مجهز به ورودی صندوق پران هست که اصلا نیاز به کلید نیست و با وصل کردن صندوق پران برقی به دزدگیرتون میتونید با ریموت دزدگیر صندوق رو باز کنید .
اگر هم دزدگیر ندارید باز هم طبق فرمایش دوستان میتونید از کلید های ریز مینیاتوری استفاده کنید و در یک جایی از داشبورد و یا قاب فرمان اونو جاسازی کنید که کاملا سلیقه ای می باشد .

در مورد لوگان فیس لیفت هم فعلا خبری نیست و هنوز با رنو پارس به توافق نرسیدند و اگه به توافق برسند قراره در زستان امسال ارائه بشه .
موفق باشید .
با تشکر از شما دوستان
منظورم نوع لامپها هم بود .مثلا آیا چراغ کوچیکای جلو که 5 واتند از نوع تمام شیشه ای هستند؟
یا راهنما های جلو که از نوع نارنجی و 21 واتند .آیا اون دو خاری که لامپو تو جاش نگه میداره روبروی همند یا نه چون 2 نوع موجود هست.
یرای همین گفتم اگه کسی از دوستان لامپهارو برای تعویض باز کرده و عکس داره .بذاره.
برای صندوق پرون هم منظورم این بود که یک کلید دیگه بگیرم و اون کارو روش انجام بدم.
با تشکر از شما دوستان .

امیری
09-12-2010, 11:03 PM
سلام دوستان عزيزنحوه باز كردن گاز به طور كامل توسط دوست عزيز رنو لوگان گفته شد متشكرم رنو لوگانبا سلام بنده سیم گاز را باز نمودم وواقعا در شتاب وبالا رفتن دور موتور تاثیر داردو شتاب خودرو زیادتر می شود

Renault Logan
09-12-2010, 11:41 PM
با تشکر از شما دوستان
منظورم نوع لامپها هم بود .مثلا آیا چراغ کوچیکای جلو که 5 واتند از نوع تمام شیشه ای هستند؟
یا راهنما های جلو که از نوع نارنجی و 21 واتند .آیا اون دو خاری که لامپو تو جاش نگه میداره روبروی همند یا نه چون 2 نوع موجود هست.
یرای همین گفتم اگه کسی از دوستان لامپهارو برای تعویض باز کرده و عکس داره .بذاره.
برای صندوق پرون هم منظورم این بود که یک کلید دیگه بگیرم و اون کارو روش انجام بدم.
با تشکر از شما دوستان .

بله دوست عزیز لامپ های کوچک از نوع تمام شیشه ای هستند و توصیه میکنم خدمتتون کلیه اون لامپ هارو با نوع led تعویض کنید تا هم مصرف برق بیاد پایین تر و به دینام و باطری فشار کمتری بیاد و هم قشنگ تر میشه و هم نورش بیشتر میشه .
لامپ راهنمای جلو و کلیه لامپ های داخل چراغ خطر های عقب نیز با هم یکی هستند و پایه هاشون روبروی هم هست و دو نوع یک کنتاکت و دو کنتاکت دارند .
در مورد کلید اگه با دستکاری شما کلید کارکردش عوض بشه نه اینکه خراب بشه عیبی نداره .اگه موفق شدید اطلاع بدید .
شاد باشید .

Lightray
09-13-2010, 01:10 AM
دوستان سلام

با اجازه دوستان
سلام
ببین دوست من ، من این کلید رو به این شکل وصل کردم کنار صندلی راننده
جاش هم خوبه و اتفاقا خیلی هم دم دست نیست که یه وقتی بخواد ناخواسته زده بشه و یا خیلی تو چشم باشه

ali-tondar90
09-13-2010, 08:02 AM
از دوستان می خواستم بپرسم که دلیل علمی برای اینکه میگن حتما باید از روغن الف برای تندر استفاده کرد می دونین ؟
آخه کلا تو دنیا یه سری کارخانه ها با یک سری از شرکتهای روغن قرار داد می بندند و میگن حتما باید همون مارکو بریزید آیا داستان الف و لوگان هم همینه یا دلیل دیگه ای داره ؟
موفق باشید

تندر LP
09-13-2010, 08:18 AM
ممنون از دوست عزیز Renault Logan

MAHDI-TONDAR
09-13-2010, 08:54 AM
ممنون از دوست عزیز renault logan
سلام دوست گرامی
برای تشکر کردن لطفاً از دکمه
http://www.acoforum.org/images/buttons/post_thanks.gif
(http://www.acoforum.org/post_thanks.php?do=post_thanks_add&p=25270&securitytoken=1284355483-ab0fd1ebb49ed3110cfb0913d56d4a662d24c4b0)استف ده نمایید.

renaulte2
09-13-2010, 08:56 AM
با اجازه دوستان
سلام
ببین دوست من ، من این کلید رو به این شکل وصل کردم کنار صندلی راننده
جاش هم خوبه و اتفاقا خیلی هم دم دست نیست که یه وقتی بخواد ناخواسته زده بشه و یا خیلی تو چشم باشه
سلام
با تشکر از شما
ولی من میخوام جایی از ماشین دستکاری و سوراخ نشه و همون ترکیب استانداردشو داشته باشه.و از همون جای کلیدی که کور شده استفاده کنم.
با تشکر.

MAHDI-TONDAR
09-13-2010, 09:00 AM
از دوستان می خواستم بپرسم که دلیل علمی برای اینکه میگن حتما باید از روغن الف برای تندر استفاده کرد می دونین ؟
آخه کلا تو دنیا یه سری کارخانه ها با یک سری از شرکتهای روغن قرار داد می بندند و میگن حتما باید همون مارکو بریزید آیا داستان الف و لوگان هم همینه یا دلیل دیگه ای داره ؟
موفق باشید
سلام علی آقا
استفاده از روغن موتور الف ، توصیه و تاکید شرکت رنو می باشد و کسی نگفته که حتماً باید از این روغن استفاده کنید .
شما میتونید از روغن های مشابه الف نیز استفاده نماید ولی به نظر من بهترین روغن موتور برای تندر همون الف هست حالا خود دانید

سید محمد زراره
09-13-2010, 09:09 AM
موفق باشید

من علمیش رو نمیدونم ولی تجربه کردم البته روی 206 اتومات
ماشین پسر عموم 206 اتوماته و میدونین که ایران خودرو روغنشو توتال 7000 که 10 - 40 هست توصیه کرده
ما روغن الف که اونم 10 - 40 هست رو ریختیم
تا 7000 کیلومتر زمانیکه روغن توتال رو ریخته بودیم از چراغهای روغن روشن نشده بود
ولی روغن الف روی 5000 کیلومتر 2 تا از چراغها رو روشن کرده بود

ali-tondar90
09-13-2010, 09:58 AM
سلام علی آقا
استفاده از روغن موتور الف ، توصیه و تاکید شرکت رنو می باشد و کسی نگفته که حتماً باید از این روغن استفاده کنید .
شما میتونید از روغن های مشابه الف نیز استفاده نماید ولی به نظر من بهترین روغن موتور برای تندر همون الف هست حالا خود دانید

اقا مهدی خیلی ممون از جوابت اما سوال من اینکه آیا دلیل علمی و خاصی برای این روغن موتور هست که خصوصیت ویژه ای نصبت به مثلا شل و یا کاسترول داره آخه مشکل من باهاش اینه که قیمتش 25 هزار تومان خیلی غیر منطقی بالاست متوجه هستین می خوام ببینم دلیل خاصی داره ؟

Renault Logan
09-13-2010, 12:44 PM
اقا مهدی خیلی ممون از جوابت اما سوال من اینکه آیا دلیل علمی و خاصی برای این روغن موتور هست که خصوصیت ویژه ای نصبت به مثلا شل و یا کاسترول داره آخه مشکل من باهاش اینه که قیمتش 25 هزار تومان خیلی غیر منطقی بالاست متوجه هستین می خوام ببینم دلیل خاصی داره ؟

سلام دوست عزیز
دلیلش فکر نکنم به من و شما مربوط بشه .
بر میگرده به اصول طراحی و مهندسی موتور و اصلا ربطی به قرارداد با شرکتی مثل الف نداره .
خارجی ها مثل شرکت های ایرانی دنبال بخور بخور و سود بیشتر به نفع خودشون نیستن .
مشتری و مال و اموال مشتریشون براشون اهمیت داره .
هر گرونی و ارزونی بی علت نیست .
به پست جناب زراره توجه بفرمایید تا متوجه منظور من از سازگاری موتور و روغن و طراحی مشترک روغن و موتور بشید .

mohammad_sadegh
09-13-2010, 02:40 PM
والا این هم نظر شماست.باید دید هدف از نصب این طلق ها به شیشه چی هست.
اگر توی ماشینی که این مورد رو نسب کردند بشینید.کلا نظرتون نسبت به طلق عادی که بیرون میزنند عوض میشه.از زمانی که این ویندو فیلم نصب شده دیگه آفتاب سوختگی دست ندارم.
دمای ماشین که مشکی هست به شدت کاهش یافته.در تیرماه 20 روز در یزد و اردکان بودم.درجه کولر رو از 2 بالاتر نمیگذاشتم چون توی ماشین خیلی خنک بود.و هوا رو نگه میداشت.واقعا ضد uv هست.برای امتحان هم یک تکه از طلقی که روی شیشه نصب میکنید ببرید یک عینک فروشی تا براتون تست کنه که ضد uv هست یا نه.
والا من لزومی نمیبینم که این رو از شیشه بکنم!! برای معاینه فنی هم رفتم سرهنگه دید ماشین تمیزه و دقت کرد دید شیشه کمی تیره هست پرسید چرا طلق زدی؟من هم دفترچه گارانتی ویندو فیلم رو نشونش دادم و گفتم که جریانش چیه و هدفم اصلا دودی کردن نیست.تازه خوشش اومد که برای خودش نصب کنه.

پارس
09-13-2010, 07:50 PM
من مطلبی را که یکی از دوستانم در صفحه ی home page خود گذاشته بود را قرار دادم.اما انگار تکراری بود. متشکر از تذکر بجای شما.

Renault Logan
09-13-2010, 10:27 PM
سلام دوست عزیز جناب (زنده باد ای ایران)
اگه یک سرچ چند ثانیه ای در پایین همین صفحه در سرچ باکس گوگل میزدید ، مثلا با اسم : مقایسه ال90 با مگان ، مستقیم در اولین لیست گوگل به این تایپیک میرسیدید :
http://www.acoforum.org/showthread.php?t=1018 (http://www.acoforum.org/showthread.php?t=1018)

و دیگه هم مطلب تکراری اسال نمیکردید هم یک مسئله ای که به موضوع این تایپیک ارتباط ندارد را در این تایپیک درج نمیکردید .
لطفا با مدیران همکاری بفرمایید .
پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما با مدیران فروم کمال تشکر رو دارم .
لطفا پستتون رو اصلاح بفرمایید .

haghi
09-14-2010, 11:55 AM
موفق باشید

دوست گرامي

استفاده از يك برند خاص روغن موتور الزامي نيست. اما بايد به مشخصات فني مدل پيشنهادي دقت كنيد. مثلا همين الف مدل‌هايي از روغن دارد كه مناسب تندر نيستند. با بررسي برگه اطلاعات فني مدل Elf Competition st 10W40 موارد كليدي زير قابل استخراج مي‌باشند:
http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/1006.pdf (http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/1006.pdf)

درجه گرانروي:
SAE Grade 10W-40

سطح كيفي بر اساس استاندارد ACEA:
A3/B4

سطح كيفي بر اساس استاندارد API:
SL/CF

تكنولوژي روغن:
نيمه‌سينتتيك يا semi-synthetics

در استاندارد‌هاي ACEA و API، درجات B4 و CF مربوط به موتور‌هاي ديزل مي‌باشند. پس روغني كه داراي سطح كيفي A3 و SL يا بالاتر مثلا SM باشد مناسب است.
استاندارد‌هاي ديگري نيز مانند استاندارد بنز و فولكس وجود دارد كه پرداختن به آنها موجب پيچيدگي موضوع مي‌شود و از آنها صرفنظر مي‌كنيم.
براي يافتن روغن مشابه مناسب، به عنوان مثال با بررسي برگه اطلاعات فني روغن موتور بهران سوپر‌پيشتاز نيمه‌سينتتيك مشخص مي‌شود كه اين رونن براي تندر مناسب است. (روغن موتور بهران سوپر‌پيشتاز معدني نيز توليد مي‌شود كه مناسب تندر نيست)
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=1 (http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=1)

برخي از توليد‌كنندگان روغن مانند توتال از دسته‌بندي معدني، سينتتيك و فول‌سينتتيك به جاي معدني، نيمه‌سينتتيك و سينتتيك استفاده مي‌كنند.
با اين توضيح روغن توتال كوارتز ۷۰۰۰ نيز مي‌تواند مناسب باشد.
http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/1172.pdf (http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/1172.pdf)

اما اگر خيلي وسواس داريد، در صنعت خودرو به مدل روغن پيشنهادي كه در مورد تندر همان Competition st 10W40 است، اصطلاحا Tailor Made يا دست‌دوز مي‌گويند كه اشاره به هماهنگي مشخصات ريز و جزئي روغن، با موتور مورد اشاره دارد.

موفق باشيد.

رضا میرجعفریان
09-14-2010, 12:23 PM
دوستان میشه ecu مگان 1600 رو ecu ال 90 زد؟

MAHDI-TONDAR
09-14-2010, 01:14 PM
دوست گرامي

استفاده از يك برند خاص روغن موتور الزامي نيست. اما بايد به مشخصات فني مدل پيشنهادي دقت كنيد. مثلا همين الف مدل‌هايي از روغن دارد كه مناسب تندر نيستند. با بررسي برگه اطلاعات فني مدل Elf Competition st 10W40 موارد كليدي زير قابل استخراج مي‌باشند:
http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/1006.pdf (http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/1006.pdf)

درجه گرانروي:
SAE Grade 10W-40

سطح كيفي بر اساس استاندارد ACEA:
A3/B4

سطح كيفي بر اساس استاندارد API:
SL/CF

تكنولوژي روغن:
نيمه‌سينتتيك يا semi-synthetics

در استاندارد‌هاي ACEA و API، درجات B4 و CF مربوط به موتور‌هاي ديزل مي‌باشند. پس روغني كه داراي سطح كيفي A3 و SL يا بالاتر مثلا SM باشد مناسب است.
استاندارد‌هاي ديگري نيز مانند استاندارد بنز و فولكس وجود دارد كه پرداختن به آنها موجب پيچيدگي موضوع مي‌شود و از آنها صرفنظر مي‌كنيم.
براي يافتن روغن مشابه مناسب، به عنوان مثال با بررسي برگه اطلاعات فني روغن موتور بهران سوپر‌پيشتاز نيمه‌سينتتيك مشخص مي‌شود كه اين رونن براي تندر مناسب است. (روغن موتور بهران سوپر‌پيشتاز معدني نيز توليد مي‌شود كه مناسب تندر نيست)
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=1 (http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=1)

برخي از توليد‌كنندگان روغن مانند توتال از دسته‌بندي معدني، سينتتيك و فول‌سينتتيك به جاي معدني، نيمه‌سينتتيك و سينتتيك استفاده مي‌كنند.
با اين توضيح روغن توتال كوارتز ۷۰۰۰ نيز مي‌تواند مناسب باشد.
http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/1172.pdf (http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/1172.pdf)

اما اگر خيلي وسواس داريد، در صنعت خودرو به مدل روغن پيشنهادي كه در مورد تندر همان Competition st 10W40 است، اصطلاحا Tailor Made يا دست‌دوز مي‌گويند كه اشاره به هماهنگي مشخصات ريز و جزئي روغن، با موتور مورد اشاره دارد.

موفق باشيد.
سلام دوست عزیز
ورورد شما را به خانواده بزرگ آکو فروم تبریک عرض می نمائیم .امیدوارم از تجریات شما در این سایت استفاده کنیم .
از توضیحات شما هم بسیار ممنونم .
فقط یک نکته را خدمت شما عرض کنم . برای آپلود عکس از آپلود سنتر اکو استفاد ه کنید .
http://www.acopart.org/Upload.aspx (http://www.acopart.org/Upload.aspx)

ضمناً قراردادن لینک سایت های دیگه در این سایت ممنوع می باشه .
لطفاً رعایت بفرمائید .
با تشکر و سپاس

renaulte2
09-18-2010, 10:11 AM
با سلام
یک سوال اینکه :تو دفترجه تعمیرات فارسی لوگان برای محکم کردن پیچها نوشته مثلا برای محکم کردن فلان پیچ از گشتاور 21 n.m(نیوتن متر ) استفاده شود.میخواستم ببینم چطور به این گشتاور میشه دسترسی پیدا کرد آیا وسیله خاصی باید بکار برد؟
با تشکر.

haghi
09-18-2010, 10:33 AM
با سلام
یک سوال اینکه :تو دفترجه تعمیرات فارسی لوگان برای محکم کردن پیچها نوشته مثلا برای محکم کردن فلان پیچ از گشتاور 21 n.m(نیوتن متر ) استفاده شود.میخواستم ببینم چطور به این گشتاور میشه دسترسی پیدا کرد آیا وسیله خاصی باید بکار برد؟
با تشکر.

سلام

دوست گرامي

بله، درسته. بايد از وسيله خاصي استفاده بشه.
ابزاري وجود داره به اسم تورك‌متر كه مثل آچار بوكس سري‌هاي اون عوض ميشه و گشتاور مورد نظر رو روي اون تنظيم مي‌كنيد. وقتي پيچ به اندازه گشتاور مورد نظر سفت شد، بعد از اون آچار هرز مي‌چرخه و پيچ بيشتر سفت نميشه.

موفق باشيد

Renault Logan
09-18-2010, 12:56 PM
دوستان میشه ecu مگان 1600 رو ecu ال 90 زد؟

سلام دوست عزیز
بنده سوال شمارو از نمایندگی پرسیدم و کارشناس فنی گفت که نمیشه .
چون مگان مجهز به سیستم زمان بندی متغییر سوپاپ ها هست و در ecu این برنامه پیش فرض و مختص این ecu هست و نمیشه این ecu رو روی ال90 که سیستم زمان بند متغییر سوپاپ نداره بست .
شاد باشید .

رضا میرجعفریان
09-18-2010, 01:08 PM
با سلام
با تشکر.
با سلام
بله دوست عزیز یک سری از اچار های بوکس این قابلیت رو دارن که روش مقدار نیروی وارده رو مشخص میکنین بر اساس اون محکم میکنه

renaulte2
09-18-2010, 05:43 PM
سلام
قیمت این آچارهای بوکس که گشتاورش تنظیم میشه چنده؟
با تشکر.

امیری
09-18-2010, 10:21 PM
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان وکاربران گرامی --اگر از دوستان اطلاعی از زمان تعویض واسکازین گیربکس ویا اینکه در چند هزار کیلومتر باید تعویض شود دارد ویا اینکه اصلا باید تعویض شود توضیحی بفرمایند ممنون وتشکر می نمایم

امیری
09-18-2010, 10:34 PM
با سلام یک سوال دیگر اینکه بنده امشب از فروشگاه لوازم ابشنال ایران خودرو قیمت چند قلم از لوازم ابشنال مثل کیت اسپرت ال 90 را پرسیدم که واقعا گران وحتی 5 تیکه را 980 هزار تومان قیمت داد که اکو خودمان هفت تیکه را 980 هزار تومان قیمت داده واسپیلور لبه صندوق عقب را تکی 200هزار تومان قیمت داد ودیگر اینکه در مورد مایع خنک کننده گلاسئول مخصوص تندر سوال کردم که اولا نداشت ودوم اینکه به بنده گفت که ان مایع قلابی وبدرد تندر نمی خورد وباید از همین ضد یخ بازار استفاده نمود حالا مانده ام که چطور ادم باید به این نمایندگیها اطمینان کرد وخودرو را جهت بازرسی وتعمیر در اختیار انان قرار داد حالا اگر دوستان نظر وتوضیحی در این مورد دارند بیان تادیگر دوستان هم از ان استفاده نمایند

Renault
09-18-2010, 11:33 PM
با سلام یک سوال دیگر اینکه بنده امشب از فروشگاه لوازم ابشنال ایران خودرو قیمت چند قلم از لوازم ابشنال مثل کیت اسپرت ال 90 را پرسیدم که واقعا گران وحتی 5 تیکه را 980 هزار تومان قیمت داد که اکو خودمان هفت تیکه را 980 هزار تومان قیمت داده واسپیلور لبه صندوق عقب را تکی 200هزار تومان قیمت داد ودیگر اینکه در مورد مایع خنک کننده گلاسئول مخصوص تندر سوال کردم که اولا نداشت ودوم اینکه به بنده گفت که ان مایع قلابی وبدرد تندر نمی خورد وباید از همین ضد یخ بازار استفاده نمود حالا مانده ام که چطور ادم باید به این نمایندگیها اطمینان کرد وخودرو را جهت بازرسی وتعمیر در اختیار انان قرار داد حالا اگر دوستان نظر وتوضیحی در این مورد دارند بیان تادیگر دوستان هم از ان استفاده نمایند
متاسفانه نمایندگی بزرگترین خودرو سازان اینجا کارشون برعکس هست و نمیشه بهشون اعتماد کرد!! باید قیمت هارو از افراد کار کشته و بازار خودمون تهیه کرد نه از نمایندگی ها!!:d

امیری
09-18-2010, 11:39 PM
با سلام یک سوال دیگر اینکه خار قسمت ریگلاژ سیم گاز که که بر روی پیچ ابی پلاستیکی نصب است که در چند پست قبلی یکی از دوستان نحوه باز کردن سیم گاز را توضیح داد باشد بهتر است وبه خودرو فشار وارد نمی شود چون فقط به نظر بنده هر چه بهسمت درب موتور انرا عقب بکشیم فقط عکس العمل گاز را زیاد تر می نماید وبا کمی فشار به پدال دور موتور زودتر بالا می رود وحالا از دوستان می خواهم که اگر اطلاعی در این مورد دارند بیان نمایند ضمنا ان پیچ ابی رنگ تقریبا 20 رضوه دارد وخار نگه دارنده د رکدام رضوه باشد متناسب وبهتر برای گاز می باشد

Behnam Logan
09-19-2010, 12:38 AM
سلام، ببخشيد نميدونم كسي قبلا اين سوالو پرسيده يا نه، ميخواستم بدونم ميشه يه كاري كرد تا همزمان با استفاده از آبپاشه شيشه شور، برف پاك كن هم كار كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
مثل پژو!!!!

Akbar
09-19-2010, 01:28 AM
اسپيلور با چسب وصل ميشه؟ايا رنگ خاكستري هم پيدا مي شه/

Akbar
09-19-2010, 01:35 AM
سلام دوستان گرامي
كسي يه نصاب خوب اين كيت اسپورت وسنسور دنده عقب وگل پخش كن
توي اهواز مي شناسه؟

Renault Logan
09-19-2010, 01:41 AM
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان وکاربران گرامی --اگر از دوستان اطلاعی از زمان تعویض واسکازین گیربکس ویا اینکه در چند هزار کیلومتر باید تعویض شود دارد ویا اینکه اصلا باید تعویض شود توضیحی بفرمایند ممنون وتشکر می نمایم

سلام دوست عزیز
خود نمایندگی که با کمال تعجب میگه نیاز به تعویض نداره و مادام العمر هست :eek::eek:
ازون حرفاست .
بر فرض هم که چنین باشد آیا عقل سلیم حکم میکند که روغنی که دائما در حال فرسایش و مستهلک شدن توسط چرخ دنده های جعه دنده هست نیاز به تعویض نداشته باشه ؟
بنده خودم بعد از 25000 کیلومتر که روغن واسکازین رو تعویض کردم ، اولا روغن بسیار سیاه و کثیفی از گیربکس خارج شد ثانیا بعد از تعویض هم صدای زوزه گیربکس خیلی کمتر شد هم مشکل بد جا رفتن دنده عقب بهتر شد .
فکر کنم اگه در هر 30000 کیلومتر تعویض بشه مناسب باشه . یعنی بنده که همچین کیلومتریو تجربی بدستم اومد با توجه به نتایج پس از تعویض روغن .

شما هیچ وقت به این نمایندگی ها اطمینان نکنید و برای بردن ماشین به یک نمایندگی خیلی راجع به اون نمایندگی تحقیق و بررسی کنید و از صاحبان ماشین هایی که کارشون تموم میشه و میان بیرون حتما پرس و جو کنید .
در مورد قلابی بودن و بدرد نخوردن گلاسئول برای تندر راستش الان که دارم این مطلبو مینویسم خندم گرفته ...
تجربه نشون داده هروقت نمایندگی جنسیو نداره و بیشتر اوقات هم بهش نمیدن از مرکز (این نکته مهمیه) میاد میگه این جنس فلان هست مورد داره ازش بد میگه .
در صورتی که تابحال بنده اصلا گلاسئول تقلبی ندیم در بازار خدارو شکر که اگرم باشه باز اصلش قابل تهیه ست .
در ثانی توصیه اکید رنو بر استفاده از این نوع ضد یخ و با مشخصات گلاسئول هست ولاغیر.
به طور کل قیمت کیت اسپرت لوگان متاسفانه بالاست و به صرفه نیست و باید فقط انتظار کشید تا معقول شدن قیمت آن ، ولی شما باید از قیمت همین کیت که تازه 5 تیکه اون رو به شما 980 تومان قیمت داد متوجه میشدید که با چه نمایندگی کلاش و کلاهبردار و بی تجربه ای روبرو شدید .

با سلام یک سوال دیگر اینکه خار قسمت ریگلاژ سیم گاز که که بر روی پیچ ابی پلاستیکی نصب است که در چند پست قبلی یکی از دوستان نحوه باز کردن سیم گاز را توضیح داده شد روی تنظیم فابریک باشد بهتر است وبه خودرو فشار وارد نمی شود چون فقط به نظر بنده هر چه به سمت درب موتور انرا عقب بکشیم فقط عکس العمل گاز را زیاد تر می نماید وبا کمی فشار به پدال دور موتور زودتر بالا می رود وحالا از دوستان می خواهم که اگر اطلاعی در این مورد دارند بیان نمایند ضمنا ان پیچ ابی رنگ تقریبا 20 رزوه دارد ، خار نگه دارنده درکدام رزوه باشد متناسب وبهتر برای گاز می باشد

دوست عزیز تنظیم رگلاژ سیم گاز روی فول هیچ فشاری به موتور وارد نمیکنه . شما با این کار زمان عکس العمل پدال گاز رو به فشردن کوتاه میکنید که نتیجش میشه گه گاه خاموش نکردن ماشین در دنده عقب و در زمان کولر گیری و یا ترافیک و سر بالایی - افزایش شتاب و رسیدن سریعتر به سرعت دلخواه شما . بنده همون اول بعد از گذشت 3000 کیلومتر دوره آب بندی رگلاژ رو گذاشتم روی فول و تا حالا که 30000 کیلومتر با این وضعیت رانندگی کردم هیچ مشکلی برای موتور پیش نیومده . حتی در این زمینه با چند نمایندگی مشورت کردم که همه گفتند مشکلی نداره و بگذارید روی فول .
در هر صورت اگه تمایل به انجام اینکار ندارید میتونید به تنظیمش دست نزنید و بگذارید روی همون رزوه 10 یا همون وسط قرار داشته باشد .
شاد باشید .

سلام، ببخشيد نميدونم كسي قبلا اين سوالو پرسيده يا نه، ميخواستم بدونم ميشه يه كاري كرد تا همزمان با استفاده از آبپاشه شيشه شور، برف پاك كن هم كار كنه؟
مثل پژو

سلام دوست عزیز
بله اینکار شدنی هست ولی برای انجامش باید کامپیوتر داخل اتاق(UCH) که زیر پای راننده در پشت دسگیره باز کن درب موتور، قرار داره ، باز بشه و 2-3 سیم جابجا و بهم اتصال داده بشن که متاسفانه نقشه سیم کشیشو قبلا داتم ولی الان ندارم اگه تونستم تهیه کنم قرار میدم .
با اینکار مانند اکثر خودرو ها با فعال کردن آب پاش برف پاک کن هم به حرکت در میاد و 3 حرکت کامل رفت و برگشت رو انجام میده و تا زمانی که آب پاش فعال نگه داشته شود برف پاک کن نیز فعال هست .
شاد باشید .

اسپيلور با چسب وصل ميشه؟ايا رنگ خاكستري هم پيدا مي شه/

سلام دوست عزیز
ضمن عرض تبریک خدمت شما بخاطر ورود به خانواده آکو و آرزوی لحظاتی سرشار از انتقال تجربه و نظر
اسپویلر شیشه عقب و باله لبه صندوق با چسب آکواریوم چسبانده میشوند .
کلیه قطعات کیت اسپرت لوگان خام و رنگ نشده هستند و خودتان باید جداگانه برای رنگ کردنش هزینه کنید .
شاد باشید .

zanjani
09-19-2010, 06:34 AM
سلام، ببخشيد نميدونم كسي قبلا اين سوالو پرسيده يا نه، ميخواستم بدونم ميشه يه كاري كرد تا همزمان با استفاده از آبپاشه شيشه شور، برف پاك كن هم كار كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
مثل پژو!!!!

سلام دوست عزیز
آب پاش پژو روی دسته برف پاک کنه اگه همزمان کار کنه اول شیشه رو خیس میکنه بعد تیغه روی شیشه حرکت میکنه اما در خصوص تندر اگه این اتفاق بیفته تا زمان خیس شدن شیشه تیغه مجبوره رو شیشه خشک حرکت کنه که هم به شیشه صدمه میزنه هم به تیغه علی ایحال این امر امکان پذیره با اتصال یک سیم از ecu برف پاک کن که پشت فیوزها بغل پای چپ راننده است
به دسته برف پاک کن که به نظر من صلاح نیست
موفق باشید

renaulte2
09-20-2010, 09:22 AM
سلام
تو دفتر چه لوگان نوشته جابجایی چرخها توصیه نمیشود!
چند وقت پیش از رنو پارس پرسیدم جواب قانع کنندهای ندادند و فقط گفتند طبق دفتر چه عمل کنید.
آیا از دوستان علت رو میدونه؟
با تشکر.

MAHDI-TONDAR
09-20-2010, 12:07 PM
سلام
چند وقت پیش از رنو پارس پرسیدم جواب قانع کنندهای ندادند و فقط گفتند طبق دفتر چه عمل کنید.
با تشکر.
سلام دوست عزیز
من خودم تاکنون متوجه این مطلب نشده بودم
ولی تجربه ایی که من در این زمینه داشتم، تعویض و جابجایی لاستیک ها هر چند وقت باعث افزایش عمر لاستیک و کاهش سائیدگی آنها خواهد شد .

Black Logan
09-20-2010, 04:19 PM
سلام
با تشکر.
با سلام
بنده در 30000كيلومتر چرخهاي جلو را با چرخهاي عقب بصورت ضربدري تعويض كردم و اين كار بايستي انجام بشه براي اينكه تاير چرخهاي جلو زودتر از عقبي ها ساييده ميشوند و بايستي اقدام به تعويض انها كرد حالا ميتوانيدبا چرخهاي عقب تعويض كنيد و يا از بازار تهيه كنيد . با تشكر

MISHAD
09-20-2010, 08:21 PM
سلام به همه دوستان
2 تا ارم بر روی صندوق عقب هست امکان کندشون هست؟قبلا من زیر این ارم ها 3 تا سوراخ دیده بودم هنوز هم هست؟:)

Tondkar
09-20-2010, 10:05 PM
سلام به همه دوستان
2 تا ارم بر روی صندوق عقب هست امکان کندشون هست؟قبلا من زیر این ارم ها 3 تا سوراخ دیده بودم هنوز هم هست؟:)

با سلام این سه سوراخ که فرمودین محل نصب همین آرم میباشد که همچنان وجود دارد البته میتوانید بعد از کندن آرم از لیبل برای پر کرن جای سوراخها استفاده کنید که بنده خودم همین کار را انجام دادم که عکس آن در بخش آکو کلاس موجود میباشد

nabi
09-20-2010, 11:22 PM
مثل پژو!!!!
آقابهنام به نظربنده نبایدهیچگونه دستکاری روی سیستم استانداردماشین علی الخصوص تندرکه درکشورماهنوزتسلط فنی کامل روی آن وجودنداردانجام داد،چیزی که طراحی شده استفاده کن تاخدایی نکرده پشیمانی به بارنیاورد.

Marshal
09-21-2010, 09:51 AM
با سلام این سه سوراخ که فرمودین محل نصب همین آرم میباشد که همچنان وجود دارد البته میتوانید بعد از کندن آرم از لیبل برای پر کرن جای سوراخها استفاده کنید که بنده خودم همین کار را انجام دادم که عکس آن در بخش آکو کلاس موجود میباشد

سلام و وقت بخیر
ضمن سپاس از فعالیت مثبت و مفید جناب مهندس تندکار و باقی دوستان و عزیزان
صحبت آکو کلاس شد، بد ندیدم یک یادآوری کنم که الان تعداد تندرسواران انجمن قابل توجه شده و هر روز هم بر این مقدار افزوده میشه، بهتر نیست به این امکان آکو یعنی آکو کلاس هم نگاهی انداخت؟
http://www.acopart.org/SaleBuy.aspx
آکو کلاس محلی برای درج تصاویر تندر شماست
موفق باشید
مارشال

MAHDI-TONDAR
09-21-2010, 11:41 AM
آقابهنام به نظربنده نبایدهیچگونه دستکاری روی سیستم استانداردماشین علی الخصوص تندرکه درکشورماهنوزتسلط فنی کامل روی آن وجودنداردانجام داد،چیزی که طراحی شده استفاده کن تاخدایی نکرده پشیمانی به بارنیاورد.
با سلام
منم با نظر آقا نبی کاملاً موافقم .
دستکاری اجزای فنی تندر بخصوص سیستم برقی اصلاً کار درست و معقولی نیست .

ali-tondar90
09-21-2010, 12:05 PM
استیل میت این محصول رو کار کرده که لیینکشو برای دوستان قرار دادم
http://www.steel-mate.co.uk/acatalog/info_125.html
می خواستم بدونم کسی این محصول یا مشابه اون رو روی ماشینش نصب کرده و یا اطلاعات کاملتری داره که در اختیار ما قرار بده ؟
موفق باشید

Lightray
09-21-2010, 12:24 PM
استیل میت این محصول رو کار کرده که لیینکشو برای دوستان قرار دادم
http://www.steel-mate.co.uk/acatalog/info_125.html
می خواستم بدونم کسی این محصول یا مشابه اون رو روی ماشینش نصب کرده و یا اطلاعات کاملتری داره که در اختیار ما قرار بده ؟
موفق باشید

قیمت گرفتی ؟؟؟
من یه مدل مارک کارپال از خود فروشنده ی چینی قیمت گرفتم متوسط قیمت یه جنس خوب سیستم tpms بالای 200 دلار بود .
البته به نظر من اگه قیمتش همون 50-60 تومن باشه بد نیست رو لوگان نصب کنیم ولی ضرورت نصب همچین سنسورهایی به عقیده ی من بیشتر متوجه ماشینهایی هست که به لاستیک فشار مضاعف میارن مثل سوپر اسپرتها و یا ماشینهای کشنده ی سنگین و از این قبیل ... وگرنه به نظر من شما یه لاستیک خوب و تایید شده بگیری و فشار بادشو بالانس نگه داری و در صورت امکان نیتروژن هم بزنی اصلا لاستیکت داغ هم نمیکنه چه برسه به موارد فورس ماژوری که نیاز به همچین سیستمهایی باشه . تنها خطری که با وجود رعایت تمامی موارد اطمینان لاستیک و خودرو را تهدید میکنه همون ترکیدن در اثر حادثه ی موانع برنده و تیز در جاده هست که خوب در اون مورد هم کاری نمیشه کرد چه tpms داشته باشی و چه نداشته باشی

موفق و شاد باشید
علیرضا

mohammad_sadegh
09-21-2010, 01:53 PM
مثل پژو!!!!

بله میشه.البته من خودم انجام ندادم اما دیگر دوستانی بودند که وصل کردند و کار میکنه.
به روش زیر:
این هم آموزش به نقل از جناب imanrio (http://www.phalls.com/member.php?u=103257) و mehdizadeh04 (http://www.phalls.com/member.php?u=58718) در phalls
با قرار دادن يك سيم و متصل كردن يك سر اون به سلول a7 در UCH (پايين سمت چپ پاي راننده) و اتصال سر ديگه اون به سلول 4 از سوكت برف پاكن پشت فرمان (قاب فرمان بايد باز بشه) اين امكان رو فراهم كردم كه با زدن آبپاش برف پاكن هم عمل كنه.البته رنگ سيم سوكت پشت فرمان قهوه اي بود اما در عكس سبز ميبينيم.
جالبه اگه آبپاش رو بيش از 3 ثانيه نگه داريم برف پاك كن سه بار عمل ميكنه.به دوستان هم توصيه ميكنم اينكار رو انجام بدن.

UCH (Unite Controle Habitacle) for Logan has the facility, uninstalled, to start the wipers temporized after the windscreen has been washed by windscreen washer pump, as on Clio Symbol.
There are two fazes:
1. When you set the pressure for about one second (anyway, under 3 seconds) on the wiper control stalk to actionate the windscreen washer pump, the wipers start automatically and wipe one time the windscreen.
2. When you set the pressure for three seconds or more on the wiper control stalk to actionate the windscreen washer, the wipers start automatically and wipe three times the windscreen.
Both ways of wiping functions start after 1 or 2 second of delay, during this time the windscreen washer pump “watering” the windscreen to avoid scratches due to dust etc.

Theoretical principles:
1. The control pin for that is pin number A7 on UCH. If it gets 12+ volts for a second (or less and no more than 3 seconds), it commands the wipers to wipe once. If the 12+ Volts are more than 3 seconds, it commands the wipers to wipe for 3 times.

Practical implementation:
1. Put an end of a wire (uninsolated) in A7 connector (position as in “0 scheme UCH.gif”) – as can be seen in “3 pozitionare pin 7.jpg”. The A7 pin is on the 40 pins connector of UCH - EH1 - the smaller one, not the big white one. A7 pin can be found in the brown part of the 40-track connector (the 40-track connector is made actually of two independent 20-track connectors, one green and one brown, as can be seen in “2 Alcatuire mufa.jpg”).
There is no need to extract the UCH from its place, only the connector should be extracted. The brown 20-track connector can be seen in “1 Mufa de scos.jpg”
2. The other end of the wire connected to UCH in this way is pulled up to the wiper control stalk and is connected to pin number 4 of wiper control stalk connector (the fourth from right to left, upper row, as you look from driver’s seat to the dashboard - this one pin actually gives 12+ Volts to windscreen washer pump - . In the image “4 Mufa maneta.jpg” can be seen the way I did that.

Success!

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 816x1232.

http://www.acopart.org/Upload/ekhtesasi3/post-73-1104667234109223337.gif

http://www.acopart.org/Upload/ekhtesasi3/1_mufa_de_scos109223337.jpg

http://www.acopart.org/Upload/ekhtesasi3/2_alcatuire_mufa109223338.jpg

http://www.acopart.org/Upload/ekhtesasi3/3_pozitionare_pin_7109223338.jpg

http://www.acopart.org/Upload/ekhtesasi3/4_mufa_maneta109223338.jpg

با تشکر

ali-tondar90
09-21-2010, 02:04 PM
چجوری میشه تنظیم کنیم یا سیستمی اضافه کنیم که برف پاکن چند ثانیه به چند ثانیه بزنه مثل سیلو یا پراید و ...
موفق باشید

renaulte2
09-21-2010, 04:43 PM
سلام
آیا از دوستان قیمت کلید قفل کن شیشه برقیهای عقبو که زیر ترمز دستی نصبه میدونه؟
با تشکر.

مرتضی
09-21-2010, 05:13 PM
سلام خدمت تمام دوستان.

کسی از دوستان برای جابجایی کلیدهای شیشه بالابر از وسط کنسول فکری کرده؟

خوشحال میشم منو در جریان بذارین.

zanjani
09-22-2010, 11:35 AM
سلام
آیا از دوستان قیمت کلید قفل کن شیشه برقیهای عقبو که زیر ترمز دستی نصبه میدونه؟
با تشکر.

سلام قیمت با سوکتش فکر کنم 18 تومنه
باور کردنی نیست نه؟

Salmani
09-22-2010, 12:26 PM
سلام خدمت تمام دوستان.

کسی از دوستان برای جابجایی کلیدهای شیشه بالابر از وسط کنسول فکری کرده؟

خوشحال میشم منو در جریان بذارین.
با سلام.
منظورتون اینه که لز کنسول وسط بیاد رو دستگیره ها؟؟
قربان اون وقت کلید هار رو چیکار کنیم؟؟
به نظر من که جاش خیلی توپه...کسایی که اولین بار سوار ماشین میشن نمیدونند کجاست و خیییلی حال میده!!!

mirza
09-22-2010, 02:46 PM
باسلام ، خدمت كليه دوستان گرامي لطفا" هركس اطلاعاتي درمورد اندازه دقيق باد لاستيكها چه باد معمولي و يانيتروژن ، درهواي گرم يا سرد دارند ، ذكر نمايند ، بسيار سپاسگزار خواهم بود . :cool:

Renault
09-22-2010, 02:48 PM
با سلام.
منظورتون اینه که لز کنسول وسط بیاد رو دستگیره ها؟؟
قربان اون وقت کلید هار رو چیکار کنیم؟؟
به نظر من که جاش خیلی توپه...کسایی که اولین بار سوار ماشین میشن نمیدونند کجاست و خیییلی حال میده!!!
دقیقا... جاش زمانی که عادت میکنی خیلی خوبه و این که تازه واردا هم پیداش نمیکنن باحاله:)...من خیلی حال میکنم.تازه زمانی هم که آب میریزه توی رو دریت ( مثل شیشه پایین تو بارون!) خیالت راحت تره از در که چیزی توش نیست که خراب بشه:d

ali-tondar90
09-22-2010, 03:14 PM
چجوری میشه تنظیم کنیم یا سیستمی اضافه کنیم که برف پاکن چند ثانیه به چند ثانیه بزنه مثل سیلو یا پراید و ...
موفق باشید

دوستان کسی راه حلی برای مشکل من نداره پس فردا زمستان میدونم که هممون به فکرش می افتیم و بهش فکر می کنیم .
موفق باشید

متين
09-22-2010, 03:46 PM
سلام
دنده 3 با دنده 1 ماشين من خيلي نزديك بهمه و گاهي من اشتباهي بجاي 1 ميرم توي 3 ميخواستم ببينم اشكال در كجاست؟
ممنون

Saeed
09-22-2010, 04:05 PM
سلام
دنده 3 با دنده 1 ماشين من خيلي نزديك بهمه و گاهي من اشتباهي بجاي 1 ميرم توي 3 ميخواستم ببينم اشكال در كجاست؟
ممنون

سلام متین جان
فقط ماشین شما نیست و همه لوگانها به این صورت است.
زمانی که ماشین در وضعیت خلاص قرار دارد و شما درسته دنده را به سمت بالا فشار دهید دنده 3 جا می رود و با دنده یک اشتباه نمی شود و زمانی که دنده را به سمت چپ هل دهید و به سمت بالا فشار دهید دنده یک جا رفته و باز هم در این حالت اشتباه نخواهد شد.
دقت کنید جا رفتن دنده 1 یک مقدار خیلی کم سفت تر از دنده 3 بوده و بر عکس دنده 3 راحت تر از 1 جا می رود.
دوست عزیز این مشکل ممکن است برای بسیاری از دوستانی که برای اولین بار اقدام به رانندگی لوگان می کنند پیش بیاید و چند تا از دوستان من هم این مشکل را داشتند. قطعا بعد از چندین ساعت رانندگی تو ترافیک سنگین تهران دستتون به دسته دنده لوگان عادت می کند.

متين
09-22-2010, 04:10 PM
ممنون از راهنماييتون.

Black Logan
09-22-2010, 04:12 PM
سلام
ممنون
با سلام
اشكالي در گيربكس شما نيست . گيربكس ماشين بنده هم همينطوره و اصلا جاي نگراني نداره.

Black Logan
09-22-2010, 04:15 PM
با سلام خدمت دوستان
بنده جهت تعويض ضد يخ ماشين نتوانستم ضد يخ مخصوص تندر (گلاسئول)را پيدا كنم حتي فروشگاه نيكوپخش تهران هم نداشت . آيا دوستان ميدانند مشابه ضديخ فوق در ايران هست يا نه ؟ با تشكر

ali-tondar90
09-25-2010, 10:29 AM
من دیروز کرج بودم یه مغازه روغن فروشی بود دیدم روغن الف گذاشته پرسیدم چنده با جواب عجیبی روبرو شدم گفت ایرانی داریم 17 هزار تومان و اصلش 18 هزار تومان من پرسیدم مگه ایرانیم داره گفت بله شرکت بهران میزنه !!!که اینجا برای من 3 سوال پیش اومد :
1 .من قیمت اصلشو تو سایتها و هر جا دیده بودم 25 هزار تومان بود اما اون گفت 18 هزار تومان ؟؟؟
2.مگه ایرانم از این روغن موتور با نام الف تولید میکنه ؟
3.کیفیت این 2 مدل روغن موتوری که اون مغازه داشت خوبه ؟؟؟

از دوستان خوبم در فروم می خواستم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارم به من کمک کنن .
موفق باشید

Lightray
09-25-2010, 10:53 AM
من دیروز کرج بودم یه مغازه روغن فروشی بود دیدم روغن الف گذاشته پرسیدم چنده با جواب عجیبی روبرو شدم گفت ایرانی داریم 17 هزار تومان و اصلش 18 هزار تومان من پرسیدم مگه ایرانیم داره گفت بله شرکت بهران میزنه !!!که اینجا برای من 3 سوال پیش اومد :
1 .من قیمت اصلشو تو سایتها و هر جا دیده بودم 25 هزار تومان بود اما اون گفت 18 هزار تومان ؟؟؟

موفق باشید

از نظر شکل و قیافه ایرانی با اصلیش فرقی هم داشت ؟

Porsche
09-25-2010, 11:01 AM

موفق باشید

دوست عزیز

قیمت این روغن به دلیل فراوانی و بسته بندی در داخل کاهش پیدا کرده و همونجور که فرمودید این روغن در داخل تحت لایسنس Elf تولید و بسته بندی میشه و روغن دیگه که در بازار هست در امارات بسته بندی میشه
در مورد کیفیتش تجربه ای ندارم و چیزی نشنیدم ولی در کل صنعت روغن سازی از جمله روغن موتور خدا رو شکر در ایران پیشرفته هست و از کیفیت مناسبی برخوردار هستن و تا اونجا که من اطلاع دارم اکثر شرکتهای معتبر و بزرگ در ایران روغن تولید میکنن و حجم انبوهی رو برای مصارف خودشون از ایران خارج میکنن :)

ali-tondar90
09-25-2010, 11:28 AM
دوست عزیز

قیمت این روغن به دلیل فراوانی و بسته بندی در داخل کاهش پیدا کرده و همونجور که فرمودید این روغن در داخل تحت لایسنس Elf تولید و بسته بندی میشه و روغن دیگه که در بازار هست در امارات بسته بندی میشه
در مورد کیفیتش تجربه ای ندارم و چیزی نشنیدم ولی در کل صنعت روغن سازی از جمله روغن موتور خدا رو شکر در ایران پیشرفته هست و از کیفیت مناسبی برخوردار هستن و تا اونجا که من اطلاع دارم اکثر شرکتهای معتبر و بزرگ در ایران روغن تولید میکنن و حجم انبوهی رو برای مصارف خودشون از ایران خارج میکنن :)

ضمن تشکر از Rainboy عزیز
می خواستم دوستان دیگر اگر از کیفیت این 2 محصول اطلاعاتی دارن در اختیار ما قرار بدن ممنون میشم
موفق باشید

ali
09-25-2010, 01:45 PM
سلام دوست عزیز
من خودم تاکنون متوجه این مطلب نشده بودم
ولی تجربه ایی که من در این زمینه داشتم، تعویض و جابجایی لاستیک ها هر چند وقت باعث افزایش عمر لاستیک و کاهش سائیدگی آنها خواهد شد .
من هم با توجه به تجربه ایی که داشتم لاستیک ها را ضربدری عوض کردم بنظرم خوب می آید. ;)

Renault Logan
09-25-2010, 02:12 PM
ضمن تشکر از Rainboy عزیز
می خواستم دوستان دیگر اگر از کیفیت این 2 محصول اطلاعاتی دارن در اختیار ما قرار بدن ممنون میشم
موفق باشید

سلام دوست عزیز
در تایید فرمایشات جناب rainboy در مورد روغن الف ایرانی و اصلی
روغن اصلی 4 لیتری 18 تومان و 5 لیتریش 25 تومان هست .
روغن الف ایرانی و اصلی خیلی تفاوت کیفیت دارن .
بنده جفتشو استفاده کردم البته نوع ایرانیشو به ناچار اونم بخاطر اینکه نتونستم تو سرویس دوره ای بالا سر ماشین وایسم و بی وجدان ها برام الف ایرانی ریختن.
الف ایرانی که حتی به وضوح روی گالنش به فارسی نوشته شده توضیحاتش، اصلا کیفیت نداره و کلا صدای موتور تغییر میکنه و دیر تر از روغن الف اصلی سیاه میشه (این یعنی اینکه خاصیت جذب دوده و کثیفی موتور در این نوع روغن کم هست و باعث باقی موندن کثیفی در موتور میشه ) .
توصیه میکنم همیشه روغن الف اصلی استفاده کنید(4-5 تومان گرانتر ارزش حفظ سلامت موتور ماشین رو داره)
شاد باشید .

من هم با توجه به تجربه ایی که داشتم لاستیک ها را ضربدری عوض کردم بنظرم خوب می آید. ;)

سلام دوست عزیز
فقط توجه داشت باشید که لاستیک های بدون جهت مثل بارز رو میتونید ضربدری عوض کنید .لاستیک های گل کامپیوتری و جهت دار ر نمیتونید ضربدری عوض کنید . فقط میتونید در راستای خودشون جابجا کنید یعنی لاستیک های جلو و عقب سمت راست باهم . لاستیک های جلو و عقب سمت چپ باهم .
شاد باشید .

MOHSEN
09-25-2010, 02:51 PM
دوستان در حال حاضر تنها روغن موتور اصلی که حتی بسته بندیش در المان انجام میشه پروفی کار هستش حتما یک بار استفاده کنید در جهت اطلاع دوستان میگم که استفاده از هر روغن خارجی (اصلی) به ماشین شما اسیب نمیرسونه و فکر نکنید چون رنو گفته الف پس باید الف بریزیم تا موتور سالم بمونه

MAHDI-TONDAR
09-25-2010, 03:02 PM
سلام دوست عزیز
بنده جفتشو استفاده کردم البته نوع ایرانیشو به ناچار اونم بخاطر اینکه نتونستم تو سرویس دوره ای بالا سر ماشین وایسم و بی وجدان ها برام الف ایرانی ریختن.
الف ایرانی که حتی به وضوح روی گالنش به فارسی نوشته شده توضیحاتش، اصلا کیفیت نداره و کلا صدای موتور تغییر میکنه و دیر تر از روغن الف اصلی سیاه میشه (این یعنی اینکه خاصیت جذب دوده و کثیفی موتور در این نوع روغن کم هست و باعث باقی موندن کثیفی در موتور میشه ) .
توصیه میکنم همیشه روغن الف اصلی استفاده کنید(4-5 تومان گرانتر ارزش حفظ سلامت موتور ماشین رو داره)
شاد باشید .

سلام دوست عزیز
فقط توجه داشت باشید که لاستیک های بدون جهت مثل بارز رو میتونید ضربدری عوض کنید .لاستیک های گل کامپیوتری و جهت دار ر نمیتونید ضربدری عوض کنید . فقط میتونید در راستای خودشون جابجا کنید یعنی لاستیک های جلو و عقب سمت راست باهم . لاستیک های جلو و عقب سمت چپ باهم .
شاد باشید .
علیرضا جان با عرض سلام وارادت
درخصوص تفاوت روغن الف ایرانی و اصلی یا بقول امروزی ها اوریجینال توضیح کامل و درستی فرمودید .
میخواستم بازم از تجربیات خوبه شما استفاده کنیم و بفرمائید با توجه به اینکه روغن تقلبی و بدلی در بازار زیاده چطورر میشه روغن الف اصلی و تقلبی را تشخیص داد؟
آیا نشونه یا علامت خاصی روغنهای اصلی الف دارند؟
ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید برای ما بفرمائید .

سید محمد زراره
09-25-2010, 06:13 PM

موفق باشید

قیمت روغن الف 4 لیتریش 18 تومانه با لیبل شرکتی ، حالا ایساکو یا پارس خودرو
شرکت بهران هم همچین کاری نکرده که روغن الف تولیدکنه
سلام دوست عزیز
شاد باشید .

.

این روغن الف اصلی ساخت چه کشور و سازنده ای هستش؟

روغنهای با لیبل شرکت ایساکو یا پارس ساخت شرکت بهتوتال که نماینده شرکت توتال فرانسه هستن ساخته میشه

اگه منظورتون از الف اصل همون قوطی فلزی ها باشه عارضم خدمتتون اونم همین روغنه فقط میره کیش بسته بندی میشه مارک uae میخوره به عنوان تولیدی عربی توی کشور توزیع میشه ( البته تا اونجا که من شنیدم و کیفیت رو مقایسه کردم ، حتی توی روغنهای توتال عربی مقداری روغن با کیفیت پایین هم قاطی میکنن)

Black Logan
09-25-2010, 06:54 PM
با سلام خدمت دوستان, چند روز پيش اينجانب سئوال ذيل را پرسيده بودم آيا كسي نميتونه به سئوال بنده جواب بده ؟
(بنده جهت تعويض ضد يخ ماشين نتوانستم ضد يخ مخصوص تندر (گلاسئول)را پيدا كنم حتي فروشگاه نيكوپخش تهران هم نداشت . آيا دوستان ميدانند مشابه ضديخ فوق در ايران هست يا نه ؟ با تشكر)

Renault
09-25-2010, 07:18 PM
منم هرچقدر گشتم پیدا نکردم ولی دوستم گفت احتمالا ماه آیتده شرکت براشون میفرسته...لطفا از نوع معمولی بازار هم استفاده نکنید چون با مایع اصلی مخلوط نمیشه و همونطور روش میمونه...

Renault Logan
09-25-2010, 09:35 PM
علیرضا جان با عرض سلام وارادت
درخصوص تفاوت روغن الف ایرانی و اصلی یا بقول امروزی ها اوریجینال توضیح کامل و درستی فرمودید .
میخواستم بازم از تجربیات خوبه شما استفاده کنیم و بفرمائید با توجه به اینکه روغن تقلبی و بدلی در بازار زیاده چطورر میشه روغن الف اصلی و تقلبی را تشخیص داد؟
آیا نشونه یا علامت خاصی روغنهای اصلی الف دارند؟
ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید برای ما بفرمائید .

سلام و عرض ادب و ارادت خدمت شما دوست گرامی آقا مهدی
خواهش میکنم
روغن الف اصلی هیچ جا روی گالنش فارسی ننوشته و زیر گالن و روی برچسب گالن کد و سایت تولیدی حک و چاپ شده . زمانی که درب گالن باز میشه روی پلمپ سر گالن بزرگ نوشته elf در صورتی که روی روغن های الف ایرانی روی این برچسب زیر پلمپ نوشته totalو روی برچسب بدنه گالن هم فارسی نوشته شده .

قیمت روغن الف 4 لیتریش 18 تومانه با لیبل شرکتی ، حالا ایساکو یا پارس خودرو
شرکت بهران هم همچین کاری نکرده که روغن الف تولیدکنه

بله تایید مشه اصلا روغن الف ربطی به شرکت بهران نداره

این روغن الف اصلی ساخت چه کشور و سازنده ای هستش؟

روغنهای با لیبل شرکت ایساکو یا پارس ساخت شرکت بهتوتال که نماینده شرکت توتال فرانسه هستن ساخته میشه

اگه منظورتون از الف اصل همون قوطی فلزی ها باشه عارضم خدمتتون اونم همین روغنه فقط میره کیش بسته بندی میشه مارک uae میخوره به عنوان تولیدی عربی توی کشور توزیع میشه ( البته تا اونجا که من شنیدم و کیفیت رو مقایسه کردم ، حتی توی روغنهای توتال عربی مقداری روغن با کیفیت پایین هم قاطی میکنن)

سلام دوست عزیز
بنده 2-3بار تا بحال روغن الف اصلی رو از خود نمایدگی مرکزی الف در کل ایران در تهران خیابان ظفر تهیه کردم .
هم 1لتری هم 4 لیتری هم 5 لیتری.
کلیه محصولات الف برای همه نوع ماشین رو موجود داره و خودشون مستقیم از فرانسه وارد میکنند .
روغن های total عربی رو اطلاع ندارم ولی در مورد الف امارات هم ازشون پرسیدم راجع به همین شایعات تقلبی و روغن کهنه قاطی کردن که تکذیب کردند و گفتند شرکت الف در امارات زیر نظر مستقیم شرکت الف اصلی در فرانسه هست و کاملا کیفیتش تضمین شده هست .
اون قوطی فلزی ها همشون گرید های دیگه هست و اونجا به من نشون دادند .
خود نمایندگی الف ، روغن های الف تولیدی ایران زیر نظر توتال رو قبول نداشت و واقعا هم بنده به بی کیفیتیش پی بردم و به چشم خودم دیدم.

با سلام خدمت دوستان, چند روز پيش اينجانب سئوال ذيل را پرسيده بودم آيا كسي نميتونه به سئوال بنده جواب بده ؟
(بنده جهت تعويض ضد يخ ماشين نتوانستم ضد يخ مخصوص تندر (گلاسئول)را پيدا كنم حتي فروشگاه نيكوپخش تهران هم نداشت . آيا دوستان ميدانند مشابه ضديخ فوق در ايران هست يا نه ؟ با تشكر)

سلام دوست عزیز
تعجب میکنم چطور فروشگاه نیکوپخش نداشت . حتما میاره دوباره .
اینجا سمت ما تو نمایندگی های سایپا تو انبارشون 100 تا 100 تا ازین گلاسئول های 1 لیتری هست . تعجب میکنم چطور نتونستید گیر بیارید .
به هیچ وجه توصیه نمیکنم از ضد یخ های دیگه استفاده کنید .
باز در پایان هر طور که صلاح خودتونه .

امیری
09-25-2010, 11:25 PM
با سلام ودرادامه سوال دوست عزیز black loganدر مورد گلاسئول باید عرض نمایم که بنده هم در مشهد هر چه گشتم نتونستم این مایع را پیدا کنم واکثرا مایعهای معمولی را معرفی وحتی از نمایندگیهای پارس خودرو وایران خودرو هم پرسیدم که از این نوع مایع اظهار بی اطلاعی نمودند وحتی نمایندگی ابشنال ایران خودرو در مشهد انرا قلابی معرفی می نمود ومایعهای معمولی را به بنده توصیه کرد که واقعا به خدمات پس از فروش صنعت خودرومان تاسف خوردم

Renault Logan
09-25-2010, 11:34 PM

با سلام ودرادامه سوال دوست عزیز black loganدر مورد گلاسئول باید عرض نمایم که بنده هم در مشهد هر چه گشتم نتونستم این مایع را پیدا کنم واکثرا مایعهای معمولی را معرفی وحتی از نمایندگیهای پارس خودرو وایران خودرو هم پرسیدم که از این نوع مایع اظهار بی اطلاعی نمودند وحتی نمایندگی ابشنال ایران خودرو در مشهد انرا قلابی معرفی می نمود ومایعهای معمولی را به بنده توصیه کرد که واقعا به خدمات پس از فروش صنعت خودرومان تاسف خوردم

حیف که پست قبول نمیکنه مایعات شیمیایی مثل ضد یخ رو ارسال کنه وگرنه در صورت صلاح میتونستم ضد یخ رو از اینجا براتون پست کنم و کمکی به شما کرده باشم .

ali-tondar90
09-26-2010, 10:33 AM
ماشین من بعضی وقتها بیشتر بعد از ترافیک این جوری میشه در موقع شورع حرکت که با دنده یک می خوام حرکت کند ماشین یه لرزشی از عقب داره که نمی دونم از چیه می تونین کمکم کنین ؟

tondar90
09-26-2010, 10:57 AM
ماشین من بعضی وقتها بیشتر بعد از ترافیک این جوری میشه در موقع شورع حرکت که با دنده یک می خوام حرکت کند ماشین یه لرزشی از عقب داره که نمی دونم از چیه می تونین کمکم کنین ؟
زیر بندی ماشین رو نگاه کنین سیستم اگزوز با جایی درگیر نیست.

ali-tondar90
09-26-2010, 11:33 AM
ممنون tondar90 (http://www.acoforum.org/member.php?u=21)
آره باید یه نگاه بکنم اما بعید می دونم از اونجا باشه آخه کلا نه به جایی خورده و نه قبلا مشکلی داشته .
البته هر بار که راه میافتم اینجوری نمی شه در شورع حرکت بیشتر که می خوام سریع راه بیافتم اینجوری میشه .
موفق باشید

رضا میرجعفریان
09-26-2010, 11:45 AM
ممنون tondar90 (http://www.acoforum.org/member.php?u=21)
آره باید یه نگاه بکنم اما بعید می دونم از اونجا باشه آخه کلا نه به جایی خورده و نه قبلا مشکلی داشته .
البته هر بار که راه میافتم اینجوری نمی شه در شورع حرکت بیشتر که می خوام سریع راه بیافتم اینجوری میشه .
موفق باشید
دوست عزیز منم از رو تجربه یک پیشنهاد دارم به ترمز دستیتم نگاهی بکن یه بار که نیگه داشتی ترمز دستی رو نکش ببین بازم اونجوری میشه

رضا میرجعفریان
09-26-2010, 12:13 PM
rezamirjafarian (http://www.acoforum.org/member.php?u=484) دوست عزیز دیگه اونقدم ...
جوینیامون پیست می رفتیم حالا میگه دستی نکشیدم !!!؟؟؟

نه دوست من این مشکل به خاطر کشیدن دستی پیش نمیاد گاهی به دلایلی وقتی دستی رو میکشید (در حالت سکون)بعد میخواهید بخوابونید کامل چرخ ها رو جدا نمیکنه وکمی که چرخها میچرخه (میلرزونه) بعد جدا میشه

ali-tondar90
09-26-2010, 01:12 PM
خیلی ممنون rezamirjafarian (http://www.acoforum.org/member.php?u=484)
البته دسته دنده هم می لرزه به شدت در اون حالت و همیشه بعد مدتی حرکت اینجوری میشه نه از همون اول که راه میافتم.
آره می تونه از اون مورد باشه باید ببرم یه مکانیکی یه نگاهی بیاندازه از نمایندگی ها که چیزی در نمیاد از هر 100 تا 5 تاشون کار انجام میدن.
موفق باشید

Lightray
09-26-2010, 03:12 PM
ضمن عرض سلام خدمت دوستان عزیزم
میخواستم از دوستانی که خودشون مه شکن جلوی مدل e0 ویا e1 را نصب کردن و یا اطلاعاتی در این زمینه دارم خواهش کنم راهنماییم کنید که برای بریدن جای مه شکن جلو ، چه نمره ای از گردبر مناسبه ؟؟

ممنونم
علیرضا

Black Logan
09-26-2010, 03:32 PM
دوست عزيز Renault logan ضمن تشكر از راهنماييهاي شما ، بنده با فروشگاه نيكوپخش تماس گرفتم و ايشان فرمودند ديگه برامون نمياد و آنچه كه داشتيم تمام كرده ايم و من تا بحال ضد يخ گلاسئول را نتونستم تهيه كنم و در تبريز هم اين ضديخ براي فروشندگان ميشه گفت كلمه بيگانه ايي است. با تشكر

Renault
09-26-2010, 05:37 PM
یه مدت کوتاهی هست که وقتی ماشین کولرش روشن هست و فن رادیاتور هم روشن میشه یه صدای خفیف لرزشی توی کابین شنیده میشه که وقتی کولر رو خاموش میکنم یا فن خاموش میشه برطرف میشه...در کل فکر میکنم حرکت سریع و زیاد فن و کمپرسور کولر باعث لرزش یه قسمتی میشه...صداش زیادم نیست ولی چون رو ماشین حساسم میره رو اعصابم...دوستان پیشنهادی ندارید یا حدس نمیزنید ممکن کجاش بلرزه!!؟ :confused:
ممنون

Salmani
09-26-2010, 05:57 PM
یه مدت کوتاهی هست که وقتی ماشین کولرش روشن هست و فن رادیاتور هم روشن میشه یه صدای خفیف لرزشی توی کابین شنیده میشه که وقتی کولر رو خاموش میکنم یا فن خاموش میشه برطرف میشه...در کل فکر میکنم حرکت سریع و زیاد فن و کمپرسور کولر باعث لرزش یه قسمتی میشه...صداش زیادم نیست ولی چون رو ماشین حساسم میره رو اعصابم...دوستان پیشنهادی ندارید یا حدس نمیزنید ممکن کجاش بلرزه!!؟ :confused:
ممنون
با سلام.
درمورد اینکه برای حرکت سریع فن باعث بشه که فکر نکنم.... چون بالاخره یه چیزه استاندارد اما ماله ما هم یه کمی صدا میاد که فکر کنم طبیعی باشه اما نمیلرزونه!!!

ali-tondar90
09-26-2010, 07:29 PM
من امروز تست کردم اگه یواش و پیر مردی رانندگی کنم و کلاجو یواش بگیرم اوم مشکل لرزشو ندارم اما بعضی وقتها تو ترافیک برای فرار و حرکت سریع لازمه مثلا فرار از چراغ قرمز و غیره ...
اما اگه کلا کلاجو دیرتر ول کنم اون مشکل لرزشو ندارم
موفق باشید

Renault
09-26-2010, 08:54 PM
با سلام.
درمورد اینکه برای حرکت سریع فن باعث بشه که فکر نکنم.... چون بالاخره یه چیزه استاندارد اما ماله ما هم یه کمی صدا میاد که فکر کنم طبیعی باشه اما نمیلرزونه!!!
آره مال منم نمیلرزه بدنه یا ماشین اما انگار باعث لرزش یه چیزی میشه که صدا ایجاد میکنه!!:confused:

Renault Logan
09-27-2010, 02:10 AM
دوست عزيز renault logan ضمن تشكر از راهنماييهاي شما ، بنده با فروشگاه نيكوپخش تماس گرفتم و ايشان فرمودند ديگه برامون نمياد و آنچه كه داشتيم تمام كرده ايم و من تا بحال ضد يخ گلاسئول را نتونستم تهيه كنم و در تبريز هم اين ضديخ براي فروشندگان ميشه گفت كلمه بيگانه ايي است. با تشكر

سلام دوست عزیز
خواهش میکنم.
عجب بد شانسی آوردید .
شما نمایندگی های ایران خودرو و سایپا تبریز رو هم گشتید ؟
شاید داشته باشن .
در نهایت اگه گیرتون نیومد باید تشریف ببرید تهران -خیابان ملت .
بازم هر طور خودتون صلاح میدونید . خوشحال میشدم اگه میتونستم کمکی بکنم .
شاد باشید .

من امروز تست کردم اگه یواش و پیر مردی رانندگی کنم و کلاجو یواش بگیرم اوم مشکل لرزشو ندارم اما بعضی وقتها تو ترافیک برای فرار و حرکت سریع لازمه مثلا فرار از چراغ قرمز و غیره ...
اما اگه کلا کلاجو دیرتر ول کنم اون مشکل لرزشو ندارم
موفق باشید

سلام دوست عزیز
این لرزش اونم بعد از مدتی در ترفیک در همه لوگان ها وجود دارد . شک نکنید . اصلا ربطی به ترمز دستی و اگزوز ندارد .
دیسک و صفحه استفاده شده روی لوگان های تولیدی متاسفانه ایرانی هست ( ساخت شرکت پایا کلاچ هست )و تحمل حرارت بیش از حد رو نداره و در ترافیک ها خودشو به صورت لرزش خفیف در موتور و دست دنده نشون میده که با افزایش زمان ترافیک این لرزش بیشتر خواهد شد .
هیچ راهی هم نداره جز اینکه سعی کنید درترافیک کمتر کلاج و ترمز بگیرید و مثلا ماشین جلویی شما 2 متر رفت جلو شما بخاطر 2متر کلاج و دنده نگیرید برید جلو . بگذارید هر وقت راه باز شد و 6-7 متر رفتن جلو شما هم به آرامی حرکت کنید و همیشه سعی کند کمتر نیم کلاج کنید . در دنده 1 سعی کنید کلاج رو کامل رها کنید و آروم به جلو برید و بعد از راه افتادن ماشین و رها کردن کلاج ، گاز ندید .
در نهایت هم بعد از 80 الی 90 هزار کیلومتر که دیسک و صفحه کلاج به اتمام رسید حتما از دیسک و صفحه اصلی فرانسوی استفاده کنید تا برای همیشه با مشکل گرم کردن و لرزش در ترافیک خداحافظی کنید .
دیسک و صفحه ایرانی 80 تومانه ، دیسک و صفحه اصلی فرانسوی 120 تومان
شاد باشید .

آره مال منم نمیلرزه بدنه یا ماشین اما انگار باعث لرزش یه چیزی میشه که صدا ایجاد میکنه!!:confused:

سلام دوست عزیز
این لرزش بسیار خفیف در همه لوگان ها هست و حالا یکی مثل بنده و شما حساس هستیم این لرزش رو متوجه میشیم ، یکی هم حساس نیست و متوجه این لرزش نمیشه .
لوگان مثل خانواده پژو از 2 فن بهره نمیبرد .بجای 2 فن معمولی تک دور ، از یک فن قوی 2 دور با آمپر و وات بالا بهره میبرد .
این لرزش خفیف بخاطر دور بسیار بالای فن هست و طبیعی هست .

ali-tondar90
09-27-2010, 04:48 AM
خیلی ممنون Renault Logan (http://www.acoforum.org/member.php?u=69) عزیز
واقعا که کامل و جامع جواب سوالمو گرفتم و خیالم راحت شدکه ماشین ایراد فنی نداره دست شما درد نکنه :)
موفق باشید

ali-tondar90
10-01-2010, 11:20 AM
میخواستم ببینم کسی از دوستان در مورد جداسازی چراغ های راهنما چپ و راست در کیلومتر شمار کاری انجام دادن یا نه ؟
موفق باشید

Saeed
10-01-2010, 11:31 AM
میخواستم ببینم کسی از دوستان در مورد جداسازی چراغ های راهنما چپ و راست در کیلومتر شمار کاری انجام دادن یا نه ؟
موفق باشید

سلام علی جان
باید برای مطرح کردن سئوالتون از تاپیک زیر استفاده کنید
با تشکر از همکاری شما
تاپیک کلی پرسش و پاسخ درباره مسائل مرتبط به تندر l90 - ال نود - لوگان (http://acoforum.org/showthread.php?t=120)

ali-tondar90
10-01-2010, 11:34 AM
موفق باشید

Renault Logan
10-01-2010, 11:22 PM
موفق باشید

سلام دوست عزیز
خواهش میکنم .بنده خوشحال میشم اگه کمک و راهنمایی از دستم بر میاد در خدمت دوستان قرار بدم .
در اینجا مشکل یک نفر مشکل همه هست و باید با کمک یکدیگر حل شود .
اما در رابطه با فرمایش اخیرتون باید خدمتتون عرض کنم که اینکار شدنی نیست .
چون اگه کیلومتر ماشینتون رو باز کرده باشید و یا کیلومتر باز شده لوگان رو دیده باشید که عکسش در تایپیک تغییر رنگ پشت آمپر هست ، در پشت اون 2تا فلش ، در روی برد الکترونیکیش یک عدد smd بیشتر طراحی نشده . باید 2 تا روی برد طراحی میشد تا بشه راهنمای چپ و راست رو از هم تفکیک کرد . که متاسفانه یا خوشبختانه این طراحی انجام نشده .
البته به شخصه برای بنده که اصلا اهمیتی نداره . چون راهنما بوق هشدار دهنده داره و شما مطلع میشین که راهنما فعال هست غیر از این با دیدن دسته راهنما متوجه میشید که راهنمای کدوم سمت فعال هست .
شاد باشید .

Reza -M
10-02-2010, 02:39 PM
سلام دوست عزیز
خواهش میکنم.
عجب بد شانسی آوردید .
شما نمایندگی های ایران خودرو و سایپا تبریز رو هم گشتید ؟
شاید داشته باشن .
در نهایت اگه گیرتون نیومد باید تشریف ببرید تهران -خیابان ملت .
بازم هر طور خودتون صلاح میدونید . خوشحال میشدم اگه میتونستم کمکی بکنم .
شاد باشید .

سلام دوست عزیز
این لرزش اونم بعد از مدتی در ترفیک در همه لوگان ها وجود دارد . شک نکنید . اصلا ربطی به ترمز دستی و اگزوز ندارد .
دیسک و صفحه استفاده شده روی لوگان های تولیدی متاسفانه ایرانی هست ( ساخت شرکت پایا کلاچ هست )و تحمل حرارت بیش از حد رو نداره و در ترافیک ها خودشو به صورت لرزش خفیف در موتور و دست دنده نشون میده که با افزایش زمان ترافیک این لرزش بیشتر خواهد شد .
هیچ راهی هم نداره جز اینکه سعی کنید درترافیک کمتر کلاج و ترمز بگیرید و مثلا ماشین جلویی شما 2 متر رفت جلو شما بخاطر 2متر کلاج و دنده نگیرید برید جلو . بگذارید هر وقت راه باز شد و 6-7 متر رفتن جلو شما هم به آرامی حرکت کنید و همیشه سعی کند کمتر نیم کلاج کنید . در دنده 1 سعی کنید کلاج رو کامل رها کنید و آروم به جلو برید و بعد از راه افتادن ماشین و رها کردن کلاج ، گاز ندید .
در نهایت هم بعد از 80 الی 90 هزار کیلومتر که دیسک و صفحه کلاج به اتمام رسید حتما از دیسک و صفحه اصلی فرانسوی استفاده کنید تا برای همیشه با مشکل گرم کردن و لرزش در ترافیک خداحافظی کنید .
دیسک و صفحه ایرانی 80 تومانه ، دیسک و صفحه اصلی فرانسوی 120 تومان
شاد باشید .

سلام دوست عزیز
این لرزش بسیار خفیف در همه لوگان ها هست و حالا یکی مثل بنده و شما حساس هستیم این لرزش رو متوجه میشیم ، یکی هم حساس نیست و متوجه این لرزش نمیشه .
لوگان مثل خانواده پژو از 2 فن بهره نمیبرد .بجای 2 فن معمولی تک دور ، از یک فن قوی 2 دور با آمپر و وات بالا بهره میبرد .
این لرزش خفیف بخاطر دور بسیار بالای فن هست و طبیعی هست .
با سلام و تشكر خدمت دوستان عزيز
فقط خواستم اين نكته را متذكر بشوم كه پايا كلاچ جزو برترين شركتهاي ايراني هست و اين مشكل را كه دوستمون گفتند هم درست عرض كردند كه از كلاچ هست و اين مشكل حتي من روي چندين مگان 1.6 هم ديده ام
موفق باشيد

renaulte2
10-02-2010, 07:20 PM
سلام خدمت دوستان
آیا کسی قیمت صندلی راننده مدل ای 2 رو میدونه؟(میشه تو بازار تهیه کرد؟)
و میشه به جای صندلی سمت راست یا شاگرد نصب کرد؟
با تشکر.
http://acoforum.com/images/misc/progress.gif http://acoforum.com/images/buttons/edit.gif (http://acoforum.com/editpost.php?do=editpost&p=26428)

zanjani
10-03-2010, 10:06 AM
سلام دوستان
خواهشمندم افراد فنی حتما پاسخ دهند چون ماشینو می خوام ببرم گارانتی
چند روز قبل که از جاده های کوهستانی کردستان عبور می کردم در سرپائینی ها موقعی که به سمت راست می پیچیدم و سنگینی ماشین روی چرخ جلو راننده می افتاد از چرخ سمت راننده صدای جیغ میآمد انگار دیسک با جایی درگیر می شد دوستان اگر تجربه یا اطلاعات دارند دلیل رو از چی می دونند چرا فقط در این حالت این صدا رو می ده و در حالت عادی حتی سرعتهای بالا یا توی ترمز صدا نمی اد
ممنون

tondar90
10-03-2010, 10:09 AM
سلام دوستان
چند روز قبل که از جاده های کوهستانی کردستان عبور می کردم در سرپائینی ها موقعی که به سمت راست می پیچیدم و سنگینی ماشین روی چرخ جلو راننده می افتاد از چرخ سمت راننده صدای جیغ میآمد انگار دیسک با جایی درگیر می شد دوستان اگر تجربه یا اطلاعات دارند دلیل رو از چی می دونند چرا فقط در این حالت این صدا رو می ده و در حالت عادی حتی سرعتهای بالا یا توی ترمز صدا نمی اد
ممنون
بهترین راه بازدید بلبرینگ چرخ توسط یه فرد ماهر.

Lightray
10-03-2010, 10:40 AM
در بسیاری از تندر ها مشکل کمبود برق یا قطع برق به صورت لحظه ای اتفاق میفته برای رفع این مشکل باید کابل بست منفی ماشین رو تقویت کنید چون بست منفی خود ماشین بسیار نازکه برای این امر کافیه یک کابل قطور و کوتاه و مناسب با بست خوب رو از منفی باتری به بدنه وصل کنید این کار برای تمام کسانی که سیستم یا دزدگیر بستن توصیه میشه

(http://www.imagebam.com/image/e1476157762595)

من هم اومدم این کابل رو درست کردم و بستم
کابل 22 فشار قوی هست

ali.monazzah
10-03-2010, 02:02 PM
دوستان در اخبار شنيدم مگا موتور نتوانسته به اندازه كافي موتور ال90 توليد كنه و به همين خاطر از روماني موتور وارد كرده اند
آيا تفاوتي بين موتور هاي توليدي كشورهاي مختلف هست
شنيده ام موتور ال 90
در ايران عزيز- روماني-تركيه و فرانسه توليد مي شود

Salmani
10-03-2010, 02:11 PM
دوستان در اخبار شنيدم مگا موتور نتوانسته به اندازه كافي موتور ال90 توليد كنه و به همين خاطر از روماني موتور وارد كرده اند
آيا تفاوتي بين موتور هاي توليدي كشورهاي مختلف هست
شنيده ام موتور ال 90
در ايران عزيز- روماني-تركيه و فرانسه توليد مي شود
با سلا.
دوست عزیز کارخانه داچیا در رومانی تولید کننده اصلی لوگانه و زیر مجموعه کارخانه رنو نیز هست!!1

mirza
10-03-2010, 02:43 PM
باسلام خدمت دوستان عزيز ، گاهي اوقات كه ماشينم درجا وروشن كارميكند وقتي فرمان را مي چرخانم صداي لرزش ازچرخهاي جلو مي آيد . اگر كسي ازعزيزان اطلاعاتي دارد لطفا" ذكر نمائيد . باتشكر :cool:

nabi
10-03-2010, 08:23 PM
باسلام خدمت دوستان عزيز ، گاهي اوقات كه ماشينم درجا وروشن كارميكند وقتي فرمان را مي چرخانم صداي لرزش ازچرخهاي جلو مي آيد . اگر كسي ازعزيزان اطلاعاتي دارد لطفا" ذكر نمائيد . باتشكر :cool:
دوست عزیز این لرزش بخاطرهیدرولیک فرمان است وامری کاملاعادی برای فرمان هیدرولیک واصلاجای نگرانی نیست،فقط دقت داشته باشد که هیچگاه درحالت ایستاده ودرجا فرمان رابطورکامل (تاانتها)نچرخانید چون به سیستم هیدرولیک آسیب میرساند.

مجید
10-03-2010, 10:33 PM
دوست عزيز renault logan ضمن تشكر از راهنماييهاي شما ، بنده با فروشگاه نيكوپخش تماس گرفتم و ايشان فرمودند ديگه برامون نمياد و آنچه كه داشتيم تمام كرده ايم و من تا بحال ضد يخ گلاسئول را نتونستم تهيه كنم و در تبريز هم اين ضديخ براي فروشندگان ميشه گفت كلمه بيگانه ايي است. با تشكر

با سلام
یک سری به نمایندگی سایپا در روبروی باغ گلستان (باغ فجر) یا نمایندگی ایران خودرو - نیک کار در انتهای خیابان رسالت بزنید. قبلا داشتند (سال قبل!!)

رضا میرجعفریان
10-05-2010, 01:02 PM
با سلام دوستان خودروی بنده از 2 روز پیش که بردمش سرویس اولیه مصرفش از 5.8 بالاتر نمیره داخل شهرم 7 تا اخرش اولش فکر کردم ecu مشکل داره ولی همه چیز درست کار میکنه بردم نمایندگی گفتن مشکلی نداره قبلا مصرفش جاده 7 تا بود داخل شهر تا 11 تا هم بالا رفته بود

Renault Logan
10-05-2010, 02:02 PM
با سلام دوستان خودروی بنده از 2 روز پیش که بردمش سرویس اولیه مصرفش از 5.8 بالاتر نمیره داخل شهرم 7 تا اخرش اولش فکر کردم ecu مشکل داره ولی همه چیز درست کار میکنه بردم نمایندگی گفتن مشکلی نداره قبلا مصرفش جاده 7 تا بود داخل شهر تا 11 تا هم بالا رفته بود

سلام دوست عزیز
خیلی خوبه مصرفتون . چیکار به این زبون بسته دارید ;)
1-از بنزین سوپر استفاده میکنید یا معمولی ؟
2-متوسط سرعتتون چقدره در داخل شهر و جاده ؟
3-در چه دور موتوری دنده هارو تعویض میکنید ؟
4-ممکنه بفرمایید دقیقا چه نوع سرویس هایی در نمایندگی انجام دادید ؟
5-آیا موقع دیاگ زدن در کنار کارشناس فنی بودید ؟ خطایی در دیاگ وجود داشت که پاکش کرده باشن ؟
سوالات زیاد شد شرمنده .
با تشکر .

رضا میرجعفریان
10-05-2010, 02:31 PM
سلام دوست عزیز
خیلی خوبه مصرفتون . چیکار به این زبون بسته دارید ;)
1-از بنزین سوپر استفاده میکنید یا معمولی ؟
2-متوسط سرعتتون چقدره در داخل شهر و جاده ؟
3-در چه دور موتوری دنده هارو تعویض میکنید ؟
4-ممکنه بفرمایید دقیقا چه نوع سرویس هایی در نمایندگی انجام دادید ؟
5-آیا موقع دیاگ زدن در کنار کارشناس فنی بودید ؟ خطایی در دیاگ وجود داشت که پاکش کرده باشن ؟
سوالات زیاد شد شرمنده .
با تشکر .
سلام دوست من اخه تا 4.7 نشون میده و واقعی هم هست
بله از بنزین سوپر استفاده میکنم
90-110
3-4
تعویض روغن-فی لتر روغن-فی لتر هوا-تنظیم ecu و به خواست خودم تعویض فیل تر بنزین از این اهن روبایی ها
دقت نکردم

MAHDI-TONDAR
10-05-2010, 02:50 PM
90-110
3-4
تعویض روغن-فی لتر روغن-فی لتر هوا-تنظیم ecu و به خواست خودم تعویض فیل تر بنزین از این اهن روبایی ها
دقت نکردم
مصرف ماشین شما خیلی عالیه .
با این مصرف پایین ( گوش شیطون کر ) فکر کنم دیگه فراموش کنی بنزین بزنی .
اصلاً هم نگران مصرف کم ماشینتون نباشید :d
بزارید زندگیشو بکنه :rolleyes:;)

Renault Megane RS
10-05-2010, 10:22 PM
با سلام

دوستان به تازگی یه دست چراغ اسپرت ورنایی(همونا که یه حلقه ال ای دی داره) انداختم و متوجه شدم که دور طلقش خالیه:mad:و می خواستم بدونم آب توش نمی ره ؟ :confused: لطفا دوستان که چراغ اسپرت انداختن (مخصوصا آقا مسعود که چراغاشون عین مال منه ) جواب بدن تا بارون نیومده :d

با تشکر :cool:

L90 pelatini
10-05-2010, 10:27 PM
با سلام به دوستان
من تازه ماشین خریدم و متاسفانه بد جوری بهم انداختن
یه سوال داشتم
نمایندگی که بردم تعمیر کار میگفت ایر بگ هات بابت تصادف که داشتی نیمه فعال شده و خرابه واسه همین 300 تومن واسه راننده و 200 تومن هم واسه شاگرد که با هزینه ها 600 تومنی میشد واسه فعال کردنش

یه چیز دیگه اینکه من از فروشنده ای پرسیدم گفت فقط یه ecu بگیری درست میشه
میخواستم بدونم سیستم airbag اگه فعال یا نیمه فعال باشه چه فرقی داره و چه خرجایی داره ؟

یه سوال دیگه :
نمایندگی گفت سنسور abs چرخهای عقب هم باید تعویض کنم کسی قیمت داره ؟؟؟ با هزینه نصب؟

__ کمک فنر های عقبم نو هست واسه همین ماشین یه جورایی نامیزونه بد میکوبه کسی راه حللی داره؟

امیر مسعود
10-05-2010, 11:06 PM
با سلام

دوستان به تازگی یه دست چراغ اسپرت ورنایی(همونا که یه حلقه ال ای دی داره) انداختم و متوجه شدم که دور طلقش خالیه:mad:و می خواستم بدونم آب توش نمی ره ؟ :confused: لطفا دوستان که چراغ اسپرت انداختن (مخصوصا آقا مسعود که چراغاشون عین مال منه ) جواب بدن تا بارون نیومده :d

دوست عزیز چراغهای شما مثل مال منه:d;) من 1 سال از این چراغ دارم و فکر کنم جزو اولین کسایی بودم که این چراغ رو مد کردم شما باید قبل از نصب با یه چسب اکواریوم دور طلق کاسه چراغ رو اب بندی کنی به همین راحتی از چسب اکواریوم بی رنگ استفاده کن مخلص اقای فنی موتوری و بدنه هم هستیم:p

Renault Logan
10-05-2010, 11:48 PM
90-110
3-4
دقت نکردم

ممنون از پاسخت دوست عزیز
یعنی شما حتی در داخل شهر هم با سرعت 90-110 حرکت میکنید؟:eek:
دور موتور بالای 3000 بدجوری مصرف رو بالا میبره .
ممکنه به نظر خود شما بخاطر نوع فیل تر بنزینتون باشه ؟
آخه شرایط بنده و خیلی از دوستان مطمئنا مثل شما هست حتی بهتر ، یعنی از بنزین سوپر استفاده میکنیم . تمام سرویس هارو به موقع انجام میدهیم ، ecu و تجهیزات الکرونیکی با دستگاه چک شدن و سلامت هستن ،در دور موتور حتی کمتر از شما یعنی در 2500 تا 3000 دنده هارو تعویض میکنیم ، باد لاستیک ها میزون هست ولی با همه این شرایط عالی ، مصرف 7 در شهر نداشتیم تا بحال اصلا و ابدا .

Renault
10-06-2010, 07:07 AM
ممنون از پاسخت دوست عزیز
آخه شرایط بنده و خیلی از دوستان مطمئنا مثل شما هست حتی بهتر ، یعنی از بنزین سوپر استفاده میکنیم . تمام سرویس هارو به موقع انجام میدهیم ، ecu و تجهیزات الکرونیکی با دستگاه چک شدن و سلامت هستن ،در دور موتور حتی کمتر از شما یعنی در 2500 تا 3000 دنده هارو تعویض میکنیم ، باد لاستیک ها میزون هست ولی با همه این شرایط عالی ، مصرف 7 در شهر نداشتیم تا بحال اصلا و ابدا .
دقیقا موافقم!! منم با شرایط شما مصرف شهرم بین 7.3 تا 7.9 هست ولی ماله ایشون (ماشالا) خیلی خوبه...تقریبا با بوی بنزین حرکت میکنه :d
امیدوارم همیشه همینجوری باشه ...

رضا میرجعفریان
10-06-2010, 08:33 AM
با سلام به دوستان
یه سوال داشتم
نمایندگی که بردم تعمیر کار میگفت ایر بگ هات بابت تصادف که داشتی نیمه فعال شده و خرابه واسه همین 300 تومن واسه راننده و 200 تومن هم واسه شاگرد که با هزینه ها 600 تومنی میشد واسه فعال کردنش

میخواستم بدونم سیستم airbag اگه فعال یا نیمه فعال باشه چه فرقی داره و چه خرجایی داره ؟

یه سوال دیگه :
نمایندگی گفت سنسور abs چرخهای عقب هم باید تعویض کنم کسی قیمت داره ؟؟؟ با هزینه نصب؟

__ کمک فنر های عقبم نو هست واسه همین ماشین یه جورایی نامیزونه بد میکوبه کسی راه حللی داره؟

دوست من بهترین راه حل که به نظر من میرسه اینه که ردش کنی ولی یه چیزم بگم اونم اینکه تا جایی که من میدونم ال90 تو چرخهای عقبش سنسور abs نداره !!!!!

تندر سوار
10-06-2010, 08:45 AM
با سلام خدمت همه دوستان
من يك مشكل دارم و اون هم اينه كه ساعت من در فاصله بين شيشه جلو و داشبورد افتاده و متاسفانه هيچ اثري هم از اون نيست لطفا اگر كسي ميتونه كمك كنه(آخه ساعت نامزديمه:p)

رضا میرجعفریان
10-06-2010, 08:48 AM
ممنون از پاسخت دوست عزیز
خوب دوست من علت شک منم به همین هست البته با این ترافیک و اینه بودن اسفالت خیابونا 90 تا که چیزی نیست 20 تا شم به زور میریم
البته نکته ای رو خدمتتون عرض کنم عوض کردن دنده در دوره کمتر از 3000 خوب نیست و رو موتور وگیربکس فشار میاره مخصوصا ماشین های دیفرانسل عقب
البته تو شهره ما اردبیل ترافیک کمتره و هوا هم پاکتره(ذرات معلق کمتره) و این شاید مزید بر علت باشه به هر حال برام خوبه انشاال... هم مشکلی پیش نیاد

رضا میرجعفریان
10-06-2010, 08:50 AM
با سلام خدمت همه دوستان
من يك مشكل دارم و اون هم اينه كه ساعت من در فاصله بين شيشه جلو و داشبورد افتاده و متاسفانه هيچ اثري هم از اون نيست لطفا اگر كسي ميتونه كمك كنه(آخه ساعت نامزديمه:p)
از قسمت بالا که نمیتونید ورش دارید از قسمت پایین اگه سمت راننده باشه خودش می افته اگه سمت شاگرد باشه کار سخته باید داشبورد پایین و باز کنید

Esmaily
10-06-2010, 09:48 AM
درود.
دوستان میخواستم بدونم آرم لوگان پشت صندوق عقب اصلش هم موجود هست تو بازار و حدودا چنده؟
من اصلشو پیدا نکردم.

ali-tondar90
10-06-2010, 10:05 AM
با سلام

دوست من بهترین راه حل که به نظر من میرسه اینه که ردش کنی ولی یه چیزم بگم اونم اینکه تا جایی که من میدونم ال90 تو چرخهای عقبش سنسور abs نداره !!!!!

بله تا اونجایی که من هم می دونم ای بی اس فقط روی ترمز های دیسکی کار می کنه و روی ترمز های عقب تندر که کاسه ای هستش نداره .
موفق باشید

Lightray
10-06-2010, 10:28 AM
ضمن عرض سلام
من مطلبی در فروم همسایه خوندم راجع به افزودن مکمل اکتان بنزین به ماشین که بصورت قرص معرفی شده بود و کاربران هم عمدتا بر این عقیده بودن که استفاده از این مکملها در لوگان مفیده و سبب بهسوزی در این خودرو میشه
من دیروز رفتم سر چراغ برق بررسی کردم و فهمیدم که مواد بالا برنده ی اکتان بنزین وجود داره و هنوز رایج نیست (این مواد بصورت قرص و مایع وجود داره که میگن مایعش بهتره ). البته این مواد توسط شرکتهای معتبر تولید میشن که تنها بطور متوسط بین 2 تا 10 درجه عدد اکتان بنزین معمولی رو بالا میبرن
من اومدم یکی از همینها با مارک "وورس" گرفتم که میگفتن بهتر از همه هست با قیمت 5500 تومان که البته روش نوشته که یک کپسول 300 میلی به باک 60 لیتری باید اضافه بشه
بعد اومدم باک رو پر کردم و یک کپسول به باک اضافه کردم
دیشب بعد از چرخیدن تو خیابونها به نظرم اومد که موتور همچین نرم کار میکنه
ولی چون دفعه ی اوله که این مورد رو امتحان کردم نمیتونم نظر قطعی بدم
البته اینو هم بگم که این مواد اکتان بوستر هیچگونه خاصیت تمیز کنندگی نداره و اینطور که روش نوشته ضرر نداره .
حالا میخواستم نظر شما دوستان گلم رو هم بپرسم در این مورد...
این (http://www.wurth.co.uk/product-0893559100.php) هم لینک سایت اصلی این مایعی که گرفتم و اضافه کردم
با سپاس
علیرضا

mirza
10-06-2010, 02:35 PM
باسلام وتشكر ازمديريت محترم آكو ، من امروزمدارك ماشينم رابردم وراهنماراتحويل گرفتم .:cool:

امیر مسعود
10-06-2010, 02:51 PM
درود.
دوستان میخواستم بدونم آرم لوگان پشت صندوق عقب اصلش هم موجود هست تو بازار و حدودا چنده؟
من اصلشو پیدا نکردم.

بله دوست عزیز موجود هست به قیمت 120 هزار تومان

رضا میرجعفریان
10-06-2010, 02:53 PM
باسلام وتشكر ازمديريت محترم آكو ، من امروزمدارك ماشينم رابردم وراهنماراتحويل گرفتم .:cool:
دوست عزیز با تشکر و مبارک باش لطفا در تایپیک مربوطه مطالب رو قید کنید
با تشکر

امیر مسعود
10-06-2010, 02:58 PM
ضمن عرض سلام
من مطلبی در فروم همسایه خوندم راجع به افزودن مکمل اکتان بنزین به ماشین که بصورت قرص معرفی شده بود و کاربران هم عمدتا بر این عقیده بودن که استفاده از این مکملها در لوگان مفیده و سبب بهسوزی در این خودرو میشه
من دیروز رفتم سر چراغ برق بررسی کردم و فهمیدم که مواد بالا برنده ی اکتان بنزین وجود داره و هنوز رایج نیست (این مواد بصورت قرص و مایع وجود داره که میگن مایعش بهتره ). البته این مواد توسط شرکتهای معتبر تولید میشن که تنها بطور متوسط بین 2 تا 10 درجه عدد اکتان بنزین معمولی رو بالا میبرن
من اومدم یکی از همینها با مارک "وورس" گرفتم که میگفتن بهتر از همه هست با قیمت 5500 تومان که البته روش نوشته که یک کپسول 300 میلی به باک 60 لیتری باید اضافه بشه
البته اینو هم بگم که این مواد اکتان بوستر هیچگونه خاصیت تمیز کنندگی نداره و اینطور که روش نوشته ضرر نداره .
این (http://www.wurth.co.uk/product-0893559100.php) هم لینک سایت اصلی این مایعی که گرفتم و اضافه کردم
با سپاس
علیرضا

با عرض سلام خدمت شما من خیلی وقت از این اکتان بوستر وورس استفاده میکنم خیلی هم راضی هستم از نوع مایع فقط استفاده میکنم باک ماشین وقتی خالی و شما میخواهید سوخت گیری کنید ابتدا اکتان رو میریزید و بعد سوخت گیری میکنید خیلی تاثیر داره هم ماشین نرم تر کار میکنه هم شتاب بهتر میشه البته باید از نوع اصلی اون استفاده کنید 1 نمایندگی تو چراغ برق داره که من از اونجا میگیرم به شما و دوستان دیگه هم پیشنهاد میکنم از نوع مایع رو استفاده کنید تازه وقتی از این اکتان استفاده میکنید اکتان بنزین میشه استاندارد من همیشه بنزین سوپر استفاده میکنم از این اکتان هم که میریزم ماشین میخواد پرواز کنه موفق باشید البته روی تندرهای مشکی فقط جواب میده:p;):d

Salmani
10-06-2010, 03:12 PM
درود.
من اصلشو پیدا نکردم.
قیمت اصلش خیلی بالاس..........110 تا 120....
شما چنس های معمولیش رو بگیری راضیت میکنه.....

Renault Logan
10-06-2010, 04:24 PM

بله تا اونجایی که من هم می دونم ای بی اس فقط روی ترمز های دیسکی کار می کنه و روی ترمز های عقب تندر که کاسه ای هستش نداره .
موفق باشید

سلام دوستان
بنده از چند کارشناس فنی با تجربه در چند نمایندگی پرسیدم همه گفتن سیستم abs تندر 4 کاناله هست و در هر 4 چرخ بصورت مجزا سنسور داره .
خودروی خود بنده بدلیل اینکه گرد لنت زیادی روی سنسورabs در یکی از کاسه های چرخ عقب نشسته بود ، در دیاگ قسمت abs متوجه این موضوع شدند .که با باز کردن و سرویس کامل کاسه و سنسور مشکل برطرف شد .

خوب دوست من علت شک منم به همین هست البته با این ترافیک و اینه بودن اسفالت خیابونا 90 تا که چیزی نیست 20 تا شم به زور میریم
البته نکته ای رو خدمتتون عرض کنم عوض کردن دنده در دوره کمتر از 3000 خوب نیست و رو موتور وگیربکس فشار میاره مخصوصا ماشین های دیفرانسل عقب
البته تو شهره ما اردبیل ترافیک کمتره و هوا هم پاکتره(ذرات معلق کمتره) و این شاید مزید بر علت باشه به هر حال برام خوبه انشاال... هم مشکلی پیش نیاد

در هر زمانی در هر شرایطی و با هر موقعیتی ، تا زمانی که بعد از تعویض دنده ، دور موتوردر دنده های 3 - 4 - 5 زیر 2000 نیاد هچ مشکلی پیش میاد و فشاری به موتور وارد نمیشه(گفته کارشناس فنی و تایید رنو پازس)
شهر ما شهری هست ساحلی ، فاصلش با دریا 500 متر هست . دیگه فکر نکنم از لحاظ پاکی هوا ، شهر و استان دیگه ای به پای مازندران و گرگان و گیلان برسه . 9 ماه سال هم بارندگی داره .با این شرایط باز یر 8 لیتر در شهر مصرف نداشتم . در بهترین شرایط 8 و در بدترین شرایط بین 8.5 تا 10.5 در نوسان هست . در شهرر ما هم فقط ر زمان تعطیلات عید نوروز و ماه تیر و مرداد ترافیک هست . دیگه ترافیک نداریم تا سال بعد همون موقع .
به هر حال حسابی قدر ماشینتونو بدونید و بهش فشار نیارید .
شاد باشید .

درود.
من اصلشو پیدا نکردم.

سلام دوست عزیز
منظور شما آرم لوزی شکل رن روی دربصندوق هست یا آرم نوشته LOGAN بر روی صندوق بجای TONDAR90 ؟

ضمن عرض سلام
با سپاس
علیرضا

سلام دوست عزیز
کلا محصولات وورس بسیار با کیفیت هستن و کمتر کسی ازونها ناراضی هست .
شاد باشید .

سید محمد زراره
10-06-2010, 04:29 PM
با عرض سلام خدمت شما من خیلی وقت از این اکتان بوستر وورس استفاده میکنم خیلی هم راضی هستم از نوع مایع فقط استفاده میکنم باک ماشین وقتی خالی و شما میخواهید سوخت گیری کنید ابتدا اکتان رو میریزید و بعد سوخت گیری میکنید خیلی تاثیر داره هم ماشین نرم تر کار میکنه هم شتاب بهتر میشه البته باید از نوع اصلی اون استفاده کنید 1 نمایندگی تو چراغ برق داره که من از اونجا میگیرم به شما و دوستان دیگه هم پیشنهاد میکنم از نوع مایع رو استفاده کنید تازه وقتی از این اکتان استفاده میکنید اکتان بنزین میشه استاندارد من همیشه بنزین سوپر استفاده میکنم از این اکتان هم که میریزم ماشین میخواد پرواز کنه موفق باشید البته روی تندرهای مشکی فقط جواب میده:p;):d

چون منم مشکیشو دارم مسعود جان آدرس رو برام ارسال کن ممنونم

Renault Megane RS
10-06-2010, 05:52 PM
دوست عزیز چراغهای شما مثل مال منه:d;) من 1 سال از این چراغ دارم و فکر کنم جزو اولین کسایی بودم که این چراغ رو مد کردم شما باید قبل از نصب با یه چسب اکواریوم دور طلق کاسه چراغ رو اب بندی کنی به همین راحتی از چسب اکواریوم بی رنگ استفاده کن مخلص اقای فنی موتوری و بدنه هم هستیم:p

با سلام

آقا مسعود چسبو بین طلق و چراغ بزنم یا همون بیرونش بزنم؟ و آیا طلق باید باز شه یا از همون بیرون درست میشه؟ ما هم چاکر آقای عشق مشکی هستیم :p

با تشکر:cool:

L90 pelatini
10-06-2010, 06:54 PM
با سلام به دوستان
یه سوال داشتم

یه سوال دیگه :

( ممنون از دوستان که پاسخ دادن بابت سنسور abs )

ولی راستش فعلا نمیتونم ردش کنم _ تا 8 ماه دیگه مهمونشم میخواستم بدونم چقدر باید هزینه کنم ؟
در مورد airbag اگه میشه توضیحاتی بدین

Emdad-L90
10-06-2010, 07:33 PM
اگر خواستی من بهت یه تلفن می دم می توانی با این فرد هماهنگ کنی و باز مشکلت را براش بیان کنی تا بلکه اونم با سیستم کامپیوتر خود و تجربه اش مشکل شما را کامل توضیح بده. در پیام خصوصی در خدمت شما هستم. چون این فرد در نماینگی مرکزی هست و سیستم آپدیت شده را به روز در اختیار دارن.

امیر مسعود
10-06-2010, 07:36 PM
با سلام

آقا مسعود چسبو بین طلق و چراغ بزنم یا همون بیرونش بزنم؟ و آیا طلق باید باز شه یا از همون بیرون درست میشه؟ ما هم چاکر آقای عشق مشکی هستیم :p

با تشکر:cool:

چسب رو بین طلق و چراغ بزن نمیخواد طلق رو باز کنی

mohammad_sadegh
10-06-2010, 08:13 PM
دوستان یک روش به نظرم جدید درباره احتمال سوختن کوئل ها پیدا کردم.
چند روز پیش کوئل های ماشین رو با قرار دادم انگشت اشاره بر روی درپوش قهوه ای اون دونه دونه چک کردم.متوجه شدم کوئل 3 و 4 از داخل یک صدایی مثل تقه زدن رو دارند.اما کوئل های دیگر نرم و بیصدا کار میکرد.
سپس پیش دوستم رفتم و دیاگ زدم و دیدم خطای احتراق ناقص در سیلندر 3 و 4 رو میده.از اینجا متوجه شدم این میتونه نشانه ای از رو به اتمام بودن عمر کوئل ها باشه.
کوئل های نو رو خریدم و تعویض کردم و همه یکدست و بیصدا کار می کنند.
شما هم امتحان کنید و نتیجه رو بگید تا ببینیم که میشه این رو یک معیار برای سوختن کوئل قرار داد یا نه!

Esmaily
10-07-2010, 12:29 AM
بله دوست عزیز موجود هست به قیمت 120 هزار تومان

ببخشید ..:eek:
من که طلاکوب شده نمیخوام...
اگر استیل هم باشه قبول میکنم.
جداً قیمت همینه یا شوخی کردی؟؟

امیر مسعود
10-07-2010, 01:21 AM
ببخشید ..:eek:
من که طلاکوب شده نمیخوام...
اگر استیل هم باشه قبول میکنم.
جداً قیمت همینه یا شوخی کردی؟؟

اسماعیلی جان قیمت همین شما میتونی یه سر به جناب قادری بزنی ایشون دارن شما میتونی طرح اصلی شو بخری به قیمت 8 تا 10 هزار تومان موفق باشی

فروشگاه قادری
نماینده نصب محصولات شرکت آکو تا پایان سال جاری در استان تهران
نشانی : میدان قدس، خیابان دربند، کوی کرمعلی، فروشگاه قادری
همراه : 09121710438

Amir
10-07-2010, 01:46 AM
سلام به اساتید و دوستان محترم
من یه مشکل کوچیکی دارم
چند روز پیش از تهران اومدم یه زیر آرنجی (کنسول وسط ) واسه ال90 ای 0 گرفتم با کلی خرت و پرت که همشونو نصب کردم ولی با این زیر ارنجی به مشکل برخوردم که به کجا و چگونه نصب کنم اگه دوستانی دارند و نصب کردن اگر میشه به همراه عکس اولیه کار واسم آموزش بذارن
ممنونم

رضا میرجعفریان
10-07-2010, 08:52 AM
سلام دوستان
بنده دیروز به پیشنهاد دوستان دو مکمل برای خودرو خریداری کردم از یک فروشگاه معتبرکه به نام کیلینیک خودرو معروف هست

http://www.acopart.org/upload/ACO-1354/Image000101073836.jpg

این مکمل که ساخت کشور آلمان هست و باعث بالا رفتن اکتان بنزین تا 97 میشه

http://www.acopart.org/upload/ACO-1354/Image001101073836.jpg

اینهم یک انژکتور شور قوی هست(که در بعضی از نوشته های دوستان به عنوان بالا برنده اکتان معرفی شده)

با ریختن مقدار مشخص شده از هر کدام تفاوت کارکرد موتور رو کاملا میشه احساس کرد

یک ماده هم در بازار وجود داره به نام Nanotol که اینم ساخت المان هست و از تکنولوژی نانو استفاده میکنه
به گفته کارخانه سازنده و یکی از دوستان که مصرف کردن باعث میشه در شهری مثل تهران تا 8 ماه گرد و خاک ولکه ای رو خودرو نشینه (مثل یه پولیش کار میکنه)و از گزند سنگ ریزه های رنگ پران هم در امان میمونه قیمتش حدودا 50 تومان هست البته سعی کنید اصلش رو بخرید حتما البته فعلا تقلبیش رو ندیدم من تو بازار ولی احتیاط شرط عقل

http://www.acopart.org/upload/ACO-1354/62_m10107521.jpg

اینم تصویر این محصوله جالبه

Lightray
10-07-2010, 10:08 AM
اینهم یک انژکتور شور قوی هست(که در بعضی از نوشته های دوستان به عنوان بالا برنده اکتان معرفی شده)

سلام دوست عزیزم
اون مورد که من عرض کرده بودم و اون موردی که شما فرمودید هر دوتاشون مارک "وورس" هستن.
با این تفاوت که موردی که من عرض کردم "اکتان بوستر" و موردی که شما فرمودید "انژکتور شور" هستن. و فقط تشابه ظاهری با هم دارن و اگه عنایت به نوشته هاشون بفرمائید ...

ضمناً اون مورد آخر که شما فرمودی چطور استفاده میشه ؟

ali-tondar90
10-07-2010, 12:46 PM
در یکی از سایتها در مورد تندر 90 سرچ می کردم با سایتی روبرو شدم که تندر را به طور کلی مورد آزمایش قرار داده بود به همراه عکس و توضیحات که خیلی خوب بود اما یک تیکه از تستش رو به همراه عکس هاش آپلودکردم چون خیلی برم جالب بود.

به اتفاق همکارم تست سرعت را انجام دادیم که در دنده 2 در6400 دور در دقیقه حداکثر سرعت 95 کیلومتر در ساعت و در دنده 3 در 6400 دور در دقیقه 130 کیلومتر در ساعت و در دنده 4 در 5900دور در دقیقه سرعت 165 کیلومتر در ساعت را ثبت کردیم که متاسفانه جایی برای تست حداکثر سرعت نیافتیم اما دسترسی به سرعت 180 کیلومتر کاری ساده و ممکن بود به شرط وجود اتوبانی خلوت و بی خطر . البته در شرایط جدید رانندگی در ایران و کنترل دقیق پلیس ، جای هیچگونه نیازی به سرعت بالا نیست .

http://www.acopart.org/Upload/ACO-1465/13159_orig101074536.jpg

دوست دارم نظر دوستان رو در مورد این تست بدونم ؟؟؟
موفق باشید

zanjani
10-07-2010, 01:07 PM
سلام دوستان
ممنون

دوستان ماشین رو بردم گارانتی
متاسفانه پیچ روی بلبرینگ چرخ جلو سمت راننده شل بوده که منجر به خراب شدن بلبرینگ ودیسک ترمز شده بود ، بلبرینگ رو با گارانتی تعویض کردند اما دیسک رو تعویض نکرد گفت بعد از مدتی کارکرد درست میشه اما منظور اینه که تعمیر کار میگفت از کارخونه اینطور بوده و پیچ شل ، هزینه بلبرینگ 82000 تومان بود که با گارانتی و هزینه تراشکارو تنظیم فرمان 8500 با گارانتی گرفتند .بنابراین دوستان خوبم حتما چرخ هاتون رو کنترل کنید که به مشکل من دچار نشید حداقل تا زمان گارانتی بتونید حلش کنید

Salmani
10-07-2010, 01:09 PM
در یکی از سایتها در مورد تندر 90 سرچ می کردم با سایتی روبرو شدم که تندر را به طور کلی مورد آزمایش قرار داده بود به همراه عکس و توضیحات که خیلی خوب بود اما یک تیکه از تستش رو به همراه عکس هاش آپلودکردم چون خیلی برم جالب بود.

به اتفاق همکارم تست سرعت را انجام دادیم که در دنده 2 در6400 دور در دقیقه حداکثر سرعت 95 کیلومتر در ساعت و در دنده 3 در 6400 دور در دقیقه 130 کیلومتر در ساعت و در دنده 4 در 5900دور در دقیقه سرعت 165 کیلومتر در ساعت را ثبت کردیم که متاسفانه جایی برای تست حداکثر سرعت نیافتیم اما دسترسی به سرعت 180 کیلومتر کاری ساده و ممکن بود به شرط وجود اتوبانی خلوت و بی خطر . البته در شرایط جدید رانندگی در ایران و کنترل دقیق پلیس ، جای هیچگونه نیازی به سرعت بالا نیست .
دوست دارم نظر دوستان رو در مورد این تست بدونم ؟؟؟
موفق باشید
با سلام.
این تست رو من اول ها لوگان خریده بودیم خوندم و کلی حال کردم.....
تو همون تست بود که خوندم نوشته بود اینه ها رو رو گلگیر های عقب تنظیم کنید و وقتی از پارک یا هرجای دیگه میایید بیرون گلگیر با جایی برخورد نکنه چون گلگیر ها بادداده شده است...

Amir
10-07-2010, 05:03 PM
سلام به اساتید و دوستان محترم
من یه مشکل کوچیکی دارم
چند روز پیش از تهران اومدم یه زیر آرنجی (کنسول وسط ) واسه ال90 ای 0 گرفتم با کلی خرت و پرت که همشونو نصب کردم ولی با این زیر ارنجی به مشکل برخوردم که به کجا و چگونه نصب کنم اگه دوستانی دارند و نصب کردن اگر میشه به همراه عکس اولیه کار واسم آموزش بذارن
ممنونم
جواب نمیدید یعنی کسی استفاده نکرده؟؟؟

امیر مسعود
10-07-2010, 05:20 PM

دوست عزیز نصب این کنسول تا جایی که من میدونم بین 2 تا صندلی قرار میگیره از پشت سمت عقب پیچ داره که بسته میشه فکر نمیکنم نصبش اونقدر هم سخت باشه یکم حوصله میخواد همین من چون از این قطعه خوشم نمیاد زیاد اطلاع ندارم دوستانی که این کنسول رو بستند راهنمایی کنید این دوست عزیزمون رو

Renault
10-07-2010, 07:05 PM

باید پایش رو به کنسول وسط پیچ کنید...دوتا پیچ نزدیک کلید شیشه بالا بر عقب رو ببندید اگه راضیتون نکرد کنسول وسط رو باز کنید و دو تا پیچ دوم کنسول زیر آرنجی رو هم ببندید و دوباره کنسول وسط ماشین رو جازده و ببندید...تمام. خیلی راحته!:d

تندر سوار
10-08-2010, 03:00 AM
با سلام محدددددددددددد
كسي يك كمك فني در مورد ساعت مفقودي ما در فضاي بين شيشه جلو وداشبورد نمي فرمايد با تشكر فراوان

Renault Logan
10-08-2010, 03:13 AM
با سلام محدددددددددددد
كسي يك كمك فني در مورد ساعت مفقودي ما در فضاي بين شيشه جلو وداشبورد نمي فرمايد با تشكر فراوان

سلام دوست عزیز
همانطور که دوست عزیز جناب rezamirjafarian در پست شماره 683 در همین تاپیک شما رو راهنمایی کردند ، اگر ساعتتون در نیمه سمت چپ داشبورد افتاده باشه . در بالای پدال ها یک نمد موکتی قرار داره که با چند خار نصب شده . خار ها و نمد رو باز کنید احتمالا پیدا خواهید کرد .
اگر در نیمه سمت راست داشبورد افتاده باشه از زیر قابلیت دسترسی نداره و فکر کنم چاره ای جز اینکه قید ساعتتون رو بزنید و یا داشبورد ماشین رو در نمایندگی باز کنید ندارید .
موفق باشید .

تندر سوار
10-08-2010, 03:19 AM
سلام دوست عزیز
همانطور که دوست عزیز جناب rezamirjafarian در پست شماره 683 در همین تاپیک شما رو راهنمایی کردند ، اگر ساعتتون در نیمه سمت چپ داشبورد افتاده باشه . در بالای پدال ها یک نمد موکتی قرار داره که با چند خار نصب شده . خار ها و نمد رو باز کنید احتمالا پیدا خواهید کرد .
اگر در نیمه سمت راست داشبورد افتاده باشه از زیر قابلیت دسترسی نداره و فکر کنم چاره ای جز اینکه قید ساعتتون رو بزنید و یا داشبورد ماشین رو در نمایندگی باز کنید ندارید .
موفق باشید .

با تشكر از شما و اقا رضاي گل نمي دانم كدام طرف افتاده بايد در اولين فرصت چك كنم ولي در هر صورت مجددا :cool:

babaalil90
10-08-2010, 04:37 PM
عرض سلام خدمت همه دوستان
سوالي دارم لطفا راهنمايي كنيد.
اين ال نود ما چند روزي است كه صبح ها بد روشن ميشه و يه جورايي انگار كه باطريش ضعيف باشه وقتي استارت ميزني بايد با گاز دادن زياد جلوي خاموش شدن ماشين را بگيري تا روشن بشه.
راهنمايي بفرماييد. البته لطفا ;)

Renault Logan
10-08-2010, 07:41 PM
عرض سلام خدمت همه دوستان
سوالي دارم لطفا راهنمايي كنيد.
اين ال نود ما چند روزي است كه صبح ها بد روشن ميشه و يه جورايي انگار كه باطريش ضعيف باشه وقتي استارت ميزني بايد با گاز دادن زياد جلوي خاموش شدن ماشين را بگيري تا روشن بشه.
راهنمايي بفرماييد. البته لطفا ;)

سلام دوست عزیز
فکر نکنم به باطری ماشین ربطی داشته باشه .
مشکل شما چند احتمال داره که یکیش از همه قوی تره .
1- کثیفی و یا خرابی استپر (این احتمال از همه قوی تر است)
2-زمان تعویض فیل تر بنزین فرا رسیده
3-زمان تعویض شمع ها فرا رسیده
4-کیفیت سوختی که آخرین بر سوخت گیری کردید بسیار پایین بوده و یا حتی ممکن است آب قاطیش بوده باشه .

اگر کیلومتر کارکرد خودرو بفرمایید دوستان بهتر میتونند راهنمایی کنند شمارو .
ولی بنده احتمال میدم از استپر موتور باش چون موتور لوگان به استپر موتور خیلی حساس هست .
شاد باشید .

babaalil90
10-08-2010, 10:17 PM
سلام دوست عزیز
فکر نکنم به باطری ماشین ربطی داشته باشه .
مشکل شما چند احتمال داره که یکیش از همه قوی تره .
1- کثیفی و یا خرابی استپر (این احتمال از همه قوی تر است)
2-زمان تعویض فیل تر بنزین فرا رسیده
3-زمان تعویض شمع ها فرا رسیده
4-کیفیت سوختی که آخرین بر سوخت گیری کردید بسیار پایین بوده و یا حتی ممکن است آب قاطیش بوده باشه .

اگر کیلومتر کارکرد خودرو بفرمایید دوستان بهتر میتونند راهنمایی کنند شمارو .
ولی بنده احتمال میدم از استپر موتور باش چون موتور لوگان به استپر موتور خیلی حساس هست .
شاد باشید .
اولا ممنون از لطف و راهنمايي شما
بعدش عرض به خدمتتون كيلومتر ماشينم 34000است فيلتر بنزين را روي 30000تعويض كردم شمعها و فيلتر بنزين را نيز به همين شكل (هرسه در 30000 تعويض شده اند) آخرين سوختگيريي كه فرموديد،خير مشكل سوخت ندارم چون هميشه از يكجا بنزين ميزنم كه اون هم در كنار پالايشگاه اراك است و سوختي تميز وعاري از ناخالصيهايي مثل آب.
اما اون جناب استپري كه فرموديد حتما بايد ببرم تميز كاري بشه.
حالا خودم نميتونم تميزش كنم؟
اگر ميشه ،ميفرماييد راهكارش چجوريه؟

mohammad_sadegh
10-08-2010, 10:37 PM
دوست عزیز در عکس زیر مکان استپر مشخص هست.
اسپری تمیز کننده هم در بازار فراوان هست.
اطلاعات تکمیلی هم در این تاپیک (http://acoforum.org/showthread.php?t=2138) موجود هست.

http://www.acopart.org/upload/ACO-607/s_Untitled110108377.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-607/Untitled110108377.jpg)

رضا میرجعفریان
10-09-2010, 08:06 AM
سلام دوست عزیزم
اون مورد که من عرض کرده بودم و اون موردی که شما فرمودید هر دوتاشون مارک "وورس" هستن.
با این تفاوت که موردی که من عرض کردم "اکتان بوستر" و موردی که شما فرمودید "انژکتور شور" هستن. و فقط تشابه ظاهری با هم دارن و اگه عنایت به نوشته هاشون بفرمائید ...

ضمناً اون مورد آخر که شما فرمودی چطور استفاده میشه ؟
دوست عزیز در داخل بستش راهنمای کامل فرسیش وجود داره خیلی ساده هست پس از ترکیب سطح مورد نظر رو تمیز میکنی و بعد با یه دستمال مخصوص که توش داره میمالی به سطوح مورد نظر

رضا میرجعفریان
10-09-2010, 08:16 AM
در یکی از سایتها در مورد تندر 90 سرچ می کردم با سایتی روبرو شدم که تندر را به طور کلی مورد آزمایش قرار داده بود به همراه عکس و توضیحات که خیلی خوب بود اما یک تیکه از تستش رو به همراه عکس هاش آپلودکردم چون خیلی برم جالب بود

دست دارم نظر دوستان رو در مورد این تست بدونم ؟؟؟
موفق باشید
سلام دوست من بله کاملا درسته قبلا در همین فروم در موردش بحث شده این تست توسط گروه carnp به سرپرستی اقای احمد کلهر از قهرمانان اتومبیل رانی صورت گرفته است

Lightray
10-09-2010, 04:24 PM
سلام دوستان عزیزم
عرض کنم ، تندر من در کیلومتر 8000 قرار داره و از شما دوستان عزیزم میخواستم سوال کنم به نظرتون برای سرویس اولیه 10000 کیلومتری به کدام نمایندگی بهتره مراجعه کنم ؟؟ از کی باید وقت بگیرم ؟؟؟ چون ماشین من غیر از تعویض روغن کاری فکر نکنم داشته باشه
و ضمناً برای دیاگ زدن ecu باید بهشون بگم یا خودشون انجام میدن ؟؟

mohammad_sadegh
10-09-2010, 05:08 PM
دوست عزیز از من و خیلی ها که ماشین هاشون گارانتی رو سپری کرده اگر بپرسید فی الواقع گارانتی رفتن تماما ضرر هست.(مخصوصا ایران خودرو)
من کلا در تمام کارکرد ماشین اصلا به نمایندگی نرفتم جز 1 بار در کیلومتر 39 هزار تا دادم با گارانتی استپر عوض کردند.
تمام اقلامی همچون ***** جات و روغن رو خودتون میتونید از بیرون تهیه کنید و بدید براتون تحت نظارت خودتون در تعویض روغنی های خوب عوض کنند.
البته ماشین شما کم کارکرد هست و اصولا آدم روی ماشین حساس هست ولی بعد ها متوجه میشید که نمایندگی ها هیچ گلی به سر ماشین نمیزنند.
موفق باشید.

Esmaily
10-09-2010, 11:47 PM
درود.
من ماشینم رو تاز خریدم حدود 2 ماه.
میخواستم بدونم بنزین سوپر برای استفاده قبل از گارانتی مناسبه یا نه؟
ضرری نداره؟
تا الان بنزین سوپر استفاده کردم و یکی از دوستانم گفت که معمولی بزنم ...
خواستم بدونم نظر ما دوستان و اساتید چیه؟

Renault
10-10-2010, 07:14 AM
درود.
ضرری نداره؟

اول که مبارکه و ایشالا به خوشی حالشو ببری
دوم اینکه همیشه بنزین سوپر بزن...در هیچ شرایطی برای خودروهای امروزی بنزین معمولی بهتر از سوپر نیست...فقط سوپر ولاغیر...:d
این نظر من بود ولی یکم صبر کنی مسعود جان و بقیه هم میان نظر میدن خیالت راحت تر میشه :d

tondar90
10-10-2010, 07:34 AM
دوست عزیز از من و خیلی ها که ماشین هاشون گارانتی رو سپری کرده اگر بپرسید فی الواقع گارانتی رفتن تماما ضرر هست.(مخصوصا ایران خودرو)
من کلا در تمام کارکرد ماشین اصلا به نمایندگی نرفتم جز 1 بار در کیلومتر 39 هزار تا دادم با گارانتی استپر عوض کردند.
تمام اقلامی همچون ***** جات و روغن رو خودتون میتونید از بیرون تهیه کنید و بدید براتون تحت نظارت خودتون در تعویض روغنی های خوب عوض کنند.
البته ماشین شما کم کارکرد هست و اصولا آدم روی ماشین حساس هست ولی بعد ها متوجه میشید که نمایندگی ها هیچ گلی به سر ماشین نمیزنند.
موفق باشید.
اگه ایران خودرویی و کارت طلایی داره ارزش داره ببری

Esmaily
10-10-2010, 08:18 AM
اول که مبارکه و ایشالا به خوشی حالشو ببری
دوم اینکه همیشه بنزین سوپر بزن...در هیچ شرایطی برای خودروهای امروزی بنزین معمولی بهتر از سوپر نیست...فقط سوپر ولاغیر...:d
این نظر من بود ولی یکم صبر کنی مسعود جان و بقیه هم میان نظر میدن خیالت راحت تر میشه :d

درود...
مرسی،ناقابله برادر.
ممنونم از اینکه وقت گرانبهات رو گذاشتی و جواب سوال من رو دادی.
امیدوارم جبران کنم.
ولی این رو هم بگم که سوالهای زیادی تو ذهن من هست که میخوام بپرسم ولی نمیدونم مطرح بکنم یا نه..:)

Lightray
10-10-2010, 08:29 AM
موفق باشید.

ضمن تشکر از جوابتون
البته در مورد بی خاصیت بودن و خرج تراش بودن نمایندگی های رسمی خودرو سازها با شما کاملا موافقم
ولی تنها دلیل نیاز من به سرویس ۱۰۰۰۰ فقط چک کردن ecu و انجام سرویس اولیه هست
البته ماشین من پارس خودرویی هست و از طرفی هم به شدت با سپردن ماشین دست نمایندگی به مدت یکی دو روز مخالفم (چوبشو خوردم)
حالا این کلینیک رنو قضیه ش چیه ؟ یا جایی رو میشناسید که حداقل وجدان کاری داشته باشن ؟

رضا میرجعفریان
10-10-2010, 08:31 AM
درود.
ضرری نداره؟
دوست عزیز برای اینکه مطمعن تر بشید مطالبی رو در مورد بنزین خدمتتان عرض میکنم

اکتان سوخت

به زبان ساده هر چه اکتان یک سوخت بیشتر باشد آن سوخت در مقابل پدیده احتراق مخرب مقاوم تر است. یک سوخت خوب باید فقط پس از جرقه شمع مشتعل گردد و شعله احتراق آن بصورت آرام سوز سرتاسر اتاقک احتراق را طی نماید تا انرژی مفیدی بر تاج پیستون وارد آید.شعله احتراق بصورت یک موج از شمع شروع میشود.سپس بصورت یکنواخت تمامی اتاقک احتراق را در بر میگیرد.
اگر بخواهیم گسترش شعله احتراق را مجسم کنیم باید آن را به موجی که در اثر برخورد یک قطره آب به سطح یک حوض به وجود می آید تشبیه کنیم : پس از برخورد قطره آب به سطح آب راکد حوض یک موج کوچک دایره شکل تولید میشود که هر لحظه بزرگتر میشود تا به تمامی پیرامون حوض برسد .
گسترش شعله احتراق به این شکل سبب برخورد موج انفجاری یک دست ، قوی و یکنواخت بر تاج پیستون میگردد.حال چنانچه قطرات متعددی بر مناطق مختلف سطح آب حوض برخورد نماید امواج دایره ای شکل متعددی در مراحل گوناگون تولید میشود که پس از گسترش و رشد به یکدیگر برخورد میکنند و بر هم اثر متقابل میگذارند و گاه همدیگر را خنثی میکنند.امواج احتراق مخرب درست به مانند امواج سطح چنین حوضی میشوند: در مراحل مختلف تولید شده و آثار متقابل بر هم اعمال میکنند ویکدیگر را خنثی میکنند.در این حالت فشار داخلی اطاقک احتراق همراه با ارتعاشات زیان بار بالا میرود و دمای زیاد، انرژی مکانیکی موتور را تلف میکند.
در صورتی که سوخت از اکتان صحیحی ( مطابق با نظر سازنده ونسبت تراکم موتور)برخوردار نباشد زود تر از زمان مقرر محترق گشته وقبل از رسیدن پیستون به نقطه مرگ بالا و همچنین قبل از جرقه شمع مشتعل میشود که عواقب این امر پر واضح است.

تفاوت بنزین سوپر با نوع معمولی

متاسفانه تصوری که اغلب افراد از بنزین سوپر دارند نادرست است. بنزین سوپر در اصل آرام سوز تر از بنزین معمولی است .در این قبیل سوخت ها ، افزودنی هایی سبب میشود که بنزین آرام سوز تر شود .سوخت های معمولی در خودرو هایی که ضریب تراکم های 5/7 تا حد اکثر 5/8 به یک را دارند به خوبی پاسخ میدهد در حالی که بنزین سوپر تا ضریب تراکم 5/9 به یک قابل استفاده است.
تفاوت مهم دوم همانطور که در بالا اشاره شد محترق شدن زود هنگام وامواج نامنظم(انتشار از چندین کانون) منتشر شده از انفجار بنزین معمولی است که باعث به وجود آمدن تنش های مضری در بدنه سیلندر میشود در حالی که امواج حاصل از احتراق بنزین سوپر بصورت یکنواخت از محل شمع تا تاج پیستون منتشر میشوند.
البته استفاده از بنزین با اکتان بالابرای موتور های معمولی با ضریب تراکم کم لزومی ندارد و هیچگونه بهبودی در کار موتور به وجود نخواهد آورد.در این رابطه میتوان اکتان بنزین را به کفش تشبیه کرد : کفش تنگ پای شما را میزند و سبب بد راه رفتن و بد دویدن شما میشود و حتی به پا آسیب میرساند اما کفش گشاد تاثیری در بهتر دویدن شما نخوهد داشت.

البته کیفیت بنزین در برخی از پمپ بنزین ها به خاطر عدم نگهداری مناسب و یا کم کیفیت بودن پایه ای بنزین واقعا فاجعه بار است به همین خاطر حتما از جایگاه های مطمعن تر سوخت گیری کنید ویا از مکمل استفاده کنید
یه سری به http://www.acoforum.com/showthread.php?p=26835#post26835 بزنید

کامبیز محمودزاده
10-10-2010, 09:35 AM
رضا جان ممنون از توضیحات کامل و جامع . در مورد مکمل بنزین بنده اصلا استفاده نمیکنم چون قبلا در 206 استفاده کردم و منجر به خرابی سنسور اکسیژن شد . البته در مورد مکمل هایی که عدد اکتان را بالا می برند اطلاعی ندارم

رضا میرجعفریان
10-10-2010, 09:57 AM
رضا جان ممنون از توضیحات کامل و جامع . در مورد مکمل بنزین بنده اصلا استفاده نمیکنم چون قبلا در 206 استفاده کردم و منجر به خرابی سنسور اکسیژن شد . البته در مورد مکمل هایی که عدد اکتان را بالا می برند اطلاعی ندارم
دوست من اگه مکمل مورد نظر استاندارد باشه فکر نکنم ایرادی داشته باشه چون برای بنزین های موجود حتما این مکمل ها یا لااقل انژکتور شورها لازمه

رضا میرجعفریان
10-12-2010, 09:10 AM
از دوستان عزیز کسی میتونه راهنمایی کنه در مدلe2 فول ال 90 دستگاه abs کجا قرار گرفته؟

reza_mortezapour
10-12-2010, 10:00 AM
با سلام
من چون متاسفانه یه تصادف شدید داشتم طوری که رادیاتور از جاش یه کم به عقب رفت و ایربگ نیز باز شد. حالا بعد از تعمیر کامل ماشین که تو نمایندگی ایران خودروست آیا پیشنهاد میکنید که بعدش دیاگ بزنم؟ همون نمایندگی مطمئن هستش یا جای مطمئن تری میشناسید که پیشنهاد کنید که بعد از عیب یابی قادر به رفع اساسی مشکل باشند؟ اصولا دیاگ زدن رو پیشنهاد میکنید؟ چون بعضی از دوستان معتقدند که میزان مصرف سوخت بعد از دیاگ بالا رفته. لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

Renault
10-12-2010, 10:06 AM
از دوستان عزیز کسی میتونه راهنمایی کنه در مدلe2 فول ال 90 دستگاه abs کجا قرار گرفته؟

درب کاپوت رو که باز میکنید، پشت نمدی که چسبیده به اتاق سمت چپ هست (فکر کنم!).پشت موکت هست خیلی معلوم نیست ولی بری بالا سرش یکمش معلومه :d اگه ندیدیش بگو عکس بذارم ;)

reza_mortezapour
10-12-2010, 11:22 AM
با سلام
من چون متاسفانه یه تصادف شدید داشتم طوری که رادیاتور از جاش یه کم به عقب رفت و ایربگ نیز باز شد. حالا بعد از تعمیر کامل ماشین که تو نمایندگی ایران خودروست آیا پیشنهاد میکنید که بعدش دیاگ بزنم؟ همون نمایندگی مطمئن هستش یا جای مطمئن تری میشناسید که پیشنهاد کنید که بعد از عیب یابی قادر به رفع اساسی مشکل باشند؟ اصولا دیاگ زدن رو پیشنهاد میکنید؟ چون بعضی از دوستان معتقدند که میزان مصرف سوخت بعد از دیاگ بالا رفته. لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

از دوستان کسی نیست جواب مارو بده ؟ :(

MAHDI-TONDAR
10-12-2010, 01:53 PM
با سلام
با سپاس
حتماً این کار را بکنید ، منظور دیاگ زدن
این کار باعث میشه اگه سیستم ماشین شما عیب و ایراد داشته باشه شناسائی و از طریق دیاگ و یا کارهای دیگه اونو تصحیح و تعمیر کرد .
ضمناً اگه سیستم سوخت رسانی ماشین عیب و ایرادی داشته باشه مسلماً با برطرف کردن اون بوسیله دیاگ زدن مصرف سوخت شما نیز کمتر خواهد شد .
موفق باشید

zanjani
10-13-2010, 08:58 AM
از دوستان کسی نیست جواب مارو بده ؟ :(

سلام
دوست عزیز انشاله که بلا از شما دور باشه اما حتما باید ببرید دیاگ و اگه ببرید متوجه میشید که بیشتر سنسورها ارور دارند و باید رفع ارور بشند

تندر سوار
10-14-2010, 10:33 AM
با سلام
در زمان حرکت بعضي وقتها بهنگام عبور از دست انداز ( حتي دست انداز معمولي) چراق سقفي خودرو به اندازه يكي دو ثانيه روشن ميشه يا اگر راديو روشن باشه صداي بوق بصورت پارازيت شنيده ميشه به نظر شما اين موضوع طبيعي هست يا اشكال فني در خودرو ست .
با تشكر:cool:
با سلام
اگر دزدگير نصب كرده ايد كليدي كه براي درب كاپوت گذاشته اند را چك كن و ارتفاع اون را يك مقداري بيشتر كن چون وقتي در دست انداز قرار مي گيري درب كاپوت كمي حركت مي كند و چراغ را روشن مي كند

zanjani
10-14-2010, 11:08 AM
با سلام
اگر دزدگير نصب كرده ايد كليدي كه براي درب كاپوت گذاشته اند را چك كن و ارتفاع اون را يك مقداري بيشتر كن چون وقتي در دست انداز قرار مي گيري درب كاپوت كمي حركت مي كند و چراغ را روشن مي كند

سلام
این موضوع درسته ولی اگه مربوط به کلید درب موتور ویا کلید لادری هاباشد و دزد گیر هم نصب کرده باشند یحتمل باید چراغ خطر ها هم همزمان شروع به کار کنند به نظر من باید کلیه کلیدهای لادری حتی صندوق عقب رو هم کنترل کنند و اگر مشکلی نداشتند سیمهای اونها رو و سر آخر باید دزد گیر رو کنترل کنند. البته من این مشکل رو زمانی دارم که ماشین رو میشورم که مطمئنم آب باعث اتصال کوتاه یکی از کلیدها شده و بی خیالش می شم پس از خشک شدن درست میشه
موفق باشید

MISHAD
10-14-2010, 11:42 PM
سلام به همه دوستان
2 تا از دوستان من ال 90 ایران خودرو دارند با اینکه ماشیناشون صفره اگزوزش زمانی که ماشین سرده یه صدایی میده مثل اینکه چیزی از ماشین رو زمین کشیده میشه و بعد از گرم شدن ماشین این صدا از بین میره فکر می کنید چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

احمدرضا
10-15-2010, 09:29 AM
با سلام دوستان اگزوز تندرای قدیمی ساخت کجا بوده که الان زیر 1000 تا کارکرد خراب میشه ممنون

سید محمد زراره
10-15-2010, 09:44 AM
با سلام دوستان اگزوز تندرای قدیمی ساخت کجا بوده که الان زیر 1000 تا کارکرد خراب میشه ممنون

خو معلومه ایرانی نیست
مثل 206 قدیمی که اگزوزشون فرانسویه و هنوز از سال 80 داره کار میکنه ولی مدلای 89 دارن اگزوز عوض میکنن

Salmani
10-15-2010, 09:49 AM
با سلام.
فکر نکنم فقط اگزوز باشه خیلی چیز هاش نسبت به 86و87 عوض شده......
اگر کسی سری اولی ها رو داشته باشه و الان صفر خریده باشه متوجه میشه....
الان ماله پارس خودرو خیلی بهتره ایران خودروه...
اما اوایل 86 و 87 تقریبا یکی چون ماله ما ایرن خودرویه و ماله دوستم پارس خودرویی 7 تو اکثر چیز ها یکیه!!

Esmaily
10-15-2010, 10:12 AM
درود.
بنظر من توی ایران اولین سری های ماشینها خوبه و دستکاری نمیشه..
ولی لوگان هنوز خیلی خوب دوام آورده و بدون دستکاری و سالم تر از بقیه مونده.

Salmani
10-15-2010, 10:15 AM
درود.
بنظر من توی ایران اولین سری های ماشینها خوبه و دستکاری نمیشه..
ولی لوگان هنوز خیلی خوب دوام آورده و بدون دستکاری و سالم تر از بقیه مونده.
بالاخره ناظر های رنوپارس فوقالعاده نظارت داشتن بر قطعات ماشین چون اگر یکیش خوب از اب در نمیومد واسشون بد میشد!!

Porsche
10-15-2010, 10:55 AM
دوستان ماشین رو بردم گارانتی
متاسفانه پیچ روی بلبرینگ چرخ جلو سمت راننده شل بوده که منجر به خراب شدن بلبرینگ ودیسک ترمز شده بود ، بلبرینگ رو با گارانتی تعویض کردند اما دیسک رو تعویض نکرد گفت بعد از مدتی کارکرد درست میشه اما منظور اینه که تعمیر کار میگفت از کارخونه اینطور بوده و پیچ شل ، هزینه بلبرینگ 82000 تومان بود که با گارانتی و هزینه تراشکارو تنظیم فرمان 8500 با گارانتی گرفتند .بنابراین دوستان خوبم حتما چرخ هاتون رو کنترل کنید که به مشکل من دچار نشید حداقل تا زمان گارانتی بتونید حلش کنید
اتفاقاً چرخ جلو سمت راننده من هم مهره ای که در مرکز چرخ بود و دیسک رو مهار میکنه شل بود و یه 7000-8000 کیلومتری با این وضعیت رفته بودم تا اینکه به یه تعمیرگاه مجاز سر زدم و اونو سفت کرد، الان مشکلی نمیبینم و صدایی نمیده خدا رو شکر، اگر بلبرینگ مورد داشت حتماً خودشو نشون میداد و ایجاد صدا میکرد دیگه، درسته؟ :)

MAHDI-TONDAR
10-15-2010, 08:45 PM
بالاخره ناظر های رنوپارس فوقالعاده نظارت داشتن بر قطعات ماشین چون اگر یکیش خوب از اب در نمیومد واسشون بد میشد!!
دقیقاً ، علت عدم افت کیفیت و یا نامحسوس بودن این افت بدلیل نظارت سفت وسخت شرکت رنو پارس بعنوان نماینده شرکت رنو در ایران می باشد که خیلی هم سعی کردن این شرکت را از دور خارج کنند ولی نشد .

امیری
10-15-2010, 10:42 PM
با سلام خدمت دوستان وکاربران می خواستم از دوستان بپرسم که ایا درب خودرو تندر با رنگ فابریگ را می توان پیدا کرد اگر دوستان نظری دارند ممنون می شوم ارایه نمایند (درب عقب سمت شاگرد)

امیر مسعود
10-15-2010, 10:55 PM
با سلام خدمت دوستان وکاربران می خواستم از دوستان بپرسم که ایا درب خودرو تندر با رنگ فابریگ را می توان پیدا کرد اگر دوستان نظری دارند ممنون می شوم ارایه نمایند (درب عقب سمت شاگرد)

سلام امیری جان تا جایی که من میدونم درب ماشین رو اگه تصادف کنی و بخوای عوض کنی رنگ شده کسی نداره وخام و شما میتونی بدی نمایندگی برات رنگ کنه

zanjani
10-16-2010, 07:41 AM
اتفاقاً چرخ جلو سمت راننده من هم مهره ای که در مرکز چرخ بود و دیسک رو مهار میکنه شل بود و یه 7000-8000 کیلومتری با این وضعیت رفته بودم تا اینکه به یه تعمیرگاه مجاز سر زدم و اونو سفت کرد، الان مشکلی نمیبینم و صدایی نمیده خدا رو شکر، اگر بلبرینگ مورد داشت حتماً خودشو نشون میداد و ایجاد صدا میکرد دیگه، درسته؟ :)

سلام
اگه بلبرینگ خراب شده باشه حتما جیغ میکشه پس سالمه اما باید چک میکرد چون ممکنه به قول مکانیکها کچل شده باشه که خیلی زود به صدا می افته در ضمن روی دیسکتون رو هم نگاه کنید اگه مثل مال من خیلی شل بوده باشه دیسک به خاطر خوردن به اطراف خراب میشه .تازه مشکل من به اینجا ختم نشده برای من بلبرینگ رو اشتباه عوض کردند باعث مشکل توی abs شده قراره امروز ببرم دوباره بلبرینگ رو عوض کنند ببینم می تونم کاری کنم دیسک رو هم عوض کنند تا گارانتیه
موفق باشید

سید محمد زراره
10-16-2010, 08:01 AM

دوست عزیز اگه حتی درب رو با شماره رنگ ماشین خودت هم گیر بیاری باز دقیقا همرنگ نمیشه ، چون بسته به مدت زمانی که درب در معرض آفتاب ، بارون و ... بوده درصد رنگش متغیر هست

رضا میرجعفریان
10-16-2010, 08:47 AM

دوست من همان طور که دوست عزیزم آقا مسعود فرمودند شما همچین چیزی رو به سختی میتونید پیدا کنید چون همچین درهای رنگ شده ای در دو صورت یافت میشن که هیچکدام شامل تندر 90 نمیشه
1- برخی از خودرو ها مثل پراید که تعدادش در بازار زیاد هست کارخانه دره اماده و رنگ شده اونو به نمایندگی ها تحویل میده اونم نه هر رنگی رنگهایی که زیاد تو بازار هست مثلا در پراید سفید و نقره ای
2-همچین قطاعاتی در اوراقی فروش ها پیدا میشه اونم برا تندر شامل نمیشه چون هم تازه به بازار اومده و هم اینکه فکر نکنم به این زودیا اوراقی بشه
تنها راهه حل شما همون خرید در خام و رنگ کردنش هست ویا اینکه بگردین شایییید در یک اوراقی فروشی ماشین تصادفی وجود داشته باشه و شاییید هم رنگ ماشین شما وشاییید در عقبش سالم باشه که در این صورت خیلی خوش شانسی ولی به نظر بنده با این همه شاید ها نگرد همون راه معقول که خرید در خام و رنگش برو