PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک کلی پرسش و پاسخ درباره مسائل مرتبط به تندر l90 - ال نود - لوگان

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

سید محمد زراره
06-15-2010, 05:44 PM
یه سوالی داشتم در مورد این کامپیوتر سفری میخواستم دوستان توضیح بدن این عدد هایی که روش میاد چیه(اولی که میدونم کیلومتر کار کرد ماشینه)بعد که اون دکمه ی روی دسته ی برف پاک کن رو میزنیم عدد های دیگه میان میخوام بدونم به ترتیب چی هستن؟

عزیز به صفحه 1-32 دفترچه راهنما مراجعه کنین
با عکس توضیح داده

سید محمد زراره
06-15-2010, 05:49 PM
با سلام به دوستان من قبلا سئوال کرده بودم که چگونه میتوان سر دسته دنده فابریک را با طرح جدید یعنی طرح سر دنده مگان تعویض کنم . متاسفانه تا به حال جواب نگرفته ام ، آخه سر دنده از جاش در نمیاد. متشکرم

اگه سردنده ماشینت خراب شده ، یا شماره هاش پاک شده یه روش راحت برا اینکار هست

با یه کاتر تیکه بالای سردنده رو ببر بعد قسمت نرم پایین رو از بالا به پایین بشکاف و جدا کن

میرسی به قسمت داخلیش که محکمه و پلاستیک فشرده هست ، اونم با کمان اره ببر ولی

مواضب باش میله دسته دنده رو نبری

البته من اینکارو کردم خیالت راحت عملیه

Renault
06-15-2010, 06:58 PM
من دفترچه راهنمای ماشینم رو گم کردم...(توی اسباب کشی!!) بنظرتون چه جوری میشه دوباره تهیش کرد!؟
pdf اش نیست؟ کسی نداره!؟

morteza
06-15-2010, 09:08 PM
من دفترچه راهنمای ماشینم رو گم کردم...(توی اسباب کشی!!) بنظرتون چه جوری میشه دوباره تهیش کرد!؟
pdf اش نیست؟ کسی نداره!؟
سلام
اینم pdfش
برو حالشو ببر
http://www.justupit.com/files/ISDFAJQO/L90.PDF

L90
06-15-2010, 09:43 PM
دوستان کابل اتصال منفی فابریک لوگان رو بايد از كجا تهيه كرد؟

Renault
06-15-2010, 10:00 PM
سلام
اینم pdfش
برو حالشو ببر
http://www.justupit.com/files/isdfajqo/l90.pdf

بابا ایول دست درد نکنه...شرمندمون کردی!!

از لوازم یدکی ها...فروشگاه نیکو پخش که نمایندگی آکو هست باید داشته باشه....

MAHDI-TONDAR
06-16-2010, 12:52 PM
دوست عزیز برو ابزار یراق فروشی و 40 الی 50 سانت کابل جوشکاری بگیر (حدود1000درمی آید) خودت هم میتونی براحتی اونو نصب کنی

Danial
06-17-2010, 01:58 PM
دوستان میگم این کولر واقعا خیلی قدرت ماشین رو کم میکنه.مال شما هم همینطوریه؟وقتی روشن میکنی دیگه اصلا ماشین راه نمیره

Renault Logan
06-18-2010, 04:12 AM
دوستان میگم این کولر واقعا خیلی قدرت ماشین رو کم میکنه.مال شما هم همینطوریه؟وقتی روشن میکنی دیگه اصلا ماشین راه نمیره

سلام
دوست عزیز به این تایپیک مراجعه کنید.
http://acoforum.org/showthread.php?p=19372#post19372

ACO
06-18-2010, 10:45 AM
بچه ها در مورد شتاب 80-100 لطفا یکی یه تاپیک بزنه
حتی اگر 10 خط هم باشه از خودش بنویسه خوبه
و در مورد شتاب 80 -100 ایا برای لوگان معنا پیدا میکنه کسی عدد و ارقامی داره ؟

Reza -M
06-19-2010, 08:50 AM
بچه ها در مورد شتاب 80-100 لطفا یکی یه تاپیک بزنه
حتی اگر 10 خط هم باشه از خودش بنویسه خوبه
و در مورد شتاب 80 -100 ایا برای لوگان معنا پیدا میکنه کسی عدد و ارقامی داره ؟
سلام استاد یک مقدار در مورد این شتابگیری واسمون میگید تا من اگر بتونم در خدمتم برای ارایه فیلم و ....

reza_mortezapour
06-19-2010, 12:11 PM
دوستان تاحالا دو سه بار این چشمی آبپاشو دادم توش هوا گرفتن که باز شه بعد از یه مدت کوتاه دوباره میگیره تو مخزنش هم شیشه شور و ترکیب آب ریختم. میشه راهنمایی کنید؟

tondar90
06-19-2010, 12:56 PM
دوستان تاحالا دو سه بار این چشمی آبپاشو دادم توش هوا گرفتن که باز شه بعد از یه مدت کوتاه دوباره میگیره تو مخزنش هم شیشه شور و ترکیب آب ریختم. میشه راهنمایی کنید؟
با توجه به اینکه محل سکونت شما تهرانه و از کیفیت آب خوبی هم برخوردار هستید بعید میدنم مشکل از آب باشه.!
اگه می بینید زیاد اذیت میشید از برف پاکن سمندی استفاده کنید.

L90
06-19-2010, 01:18 PM

ماشين ما هم همينجور شده وفقط از تركيب شیشه شورو آب استفاده كردم.

رضا میرجعفریان
07-04-2010, 10:55 AM
سلام دوستان عزیز از این که به جمع شما پیوستم خوشحالم
مشکلی که دارم اینه:در داشبورد جلوی صندلی شاکرد یه طرفش کمی کج می مونه از هیجام جای ریگلاژ نداره چطوری میتونم درستش کنم
ممنون

نیما
07-04-2010, 11:07 AM

بسته به نوع آب مصرفی شهرتونه
من همیشه فقط مایع شیشه شور می ریزم مشکلی ام نداشتم

سلام دوستان عزیز از این که به جمع شما پیوستم خوشحالم
مشکلی که دارم اینه:در داشبورد جلوی صندلی شاکرد یه طرفش کمی کج می مونه از هیجام جای ریگلاژ نداره چطوری میتونم درستش کنم
ممنون
باید یکم با دست کجش کنی قدیما یک تاپیک راجب این موضوع داشتیم یک سرچ بکنی میبینی

zanjani
07-04-2010, 11:13 AM
سلام
دوستان پمپ بنزین بنده در چند ثانیه اول قبل از استارت به صدا افتاده فکر می کنید از چی باشه و بنظرتون چکار کنم صدایی مثل فوت میده
ممنون

نیما
07-04-2010, 11:30 AM
سلام
دوستان پمپ بنزین بنده در چند ثانیه اول قبل از استارت به صدا افتاده فکر می کنید از چی باشه و بنظرتون چکار کنم صدایی مثل فوت میده
ممنون
نمی دونم منظورتون چه صدایی هست اما پمپ بنزین قبل از استارت بنزین رو به موتور می رسونه و یک صدای جزئی در تمام ماشین ها میده

سید محمد زراره
07-04-2010, 11:51 AM
سلام
ممنون

اگه صداش زیاد شده نسبت به قبلا احتمالا یا صافی بنزین زیاد کثیف شده یا هم وقت بنزین زدنتون مناسب نیست یعنی صبر میکنین باکتون خالی بشه و چراغ بنزین روشن بشه اونموقع بنزین میزنین
اینکار باعث فشار روی پمپ شده و پمپ رو خراب میکنه

رضا میرجعفریان
07-04-2010, 12:49 PM
سلام دوستان
به نظرتون روکش صندلی چرمی خوبه یا مخمل یا از این جدیدا که میگن پوست ماری

MAHDI-TONDAR
07-04-2010, 12:50 PM
معمولاً در زمستون باید فقط از مایع شیشه شور و در تابستون از ترکیب شیشه شور و آب به نسبت مساوی استفاده کرد برای آب اون هم بهترین راه استقاده از آب مساعد شده از دستگاه بخار شوئی یا کولر های گازی است که به نسبت آب های مقطر موجود در بازار بهتر می باشه .

MAHDI-TONDAR
07-04-2010, 12:55 PM
سلام دوستان
ازاین پوست ماری که میگید فکر کنم همون چرمی پفکی باشه . در ضمن استفاده از روکش چرمی و مخملی سلیقه ایی و لی تمیز کردن چرم خیلی راحت تر هستش.
من که روکش تمام چرم برروی ماشینم نصب کردم

رضا میرجعفریان
07-04-2010, 01:06 PM
اخه میگن چرمی تو زمستون سرد میشه تو تابستونم زیر افتاب بمونه زیاد داغ میشه

رضا میرجعفریان
07-04-2010, 01:08 PM
اخه میگن چرمیا تو زمستون سرد میشه تابستون زیر افتاب بمونه میسوزونه

MAHDI-TONDAR
07-04-2010, 01:33 PM
اخه میگن چرمیا تو زمستون سرد میشه تابستون زیر افتاب بمونه میسوزونه
بهرحال باید سبک وسنگین کنید و معایب و مزاید هر دو شون بعلاوه سلیقه شخصی را در نظر بگیرید و اقدام به خرید کنید .

zanjani
07-04-2010, 02:10 PM
اگه صداش زیاد شده نسبت به قبلا احتمالا یا صافی بنزین زیاد کثیف شده یا هم وقت بنزین زدنتون مناسب نیست یعنی صبر میکنین باکتون خالی بشه و چراغ بنزین روشن بشه اونموقع بنزین میزنین
اینکار باعث فشار روی پمپ شده و پمپ رو خراب میکنه

سلام
ممنون از پاسختون
احتمالا همون صافی (ف ی ل ت ر ) بنزین کثیف شده چون نمی گذارم باک نصف شه همیشه پره
صداش قبلا خیلی ضعیف بود اما الان سوئیچ رو می چرخونم صدای فوتش کاملا واضح و بلنده البته فقط همون صدای اولیه است بعد قطع می شه یا شاید هم ماشین روشنه و من نمی شنوم
لطف می کنید بفرمائید قیمت صافی چنده
سپاس

نیما
07-04-2010, 02:51 PM
سلام
ممنون از پاسختون
احتمالا همون صافی (ف ی ل ت ر ) بنزین کثیف شده چون نمی گذارم باک نصف شه همیشه پره
صداش قبلا خیلی ضعیف بود اما الان سوئیچ رو می چرخونم صدای فوتش کاملا واضح و بلنده البته فقط همون صدای اولیه است بعد قطع می شه یا شاید هم ماشین روشنه و من نمی شنوم
لطف می کنید بفرمائید قیمت صافی چنده
سپاس
صافی بنزین تو جعبه داچیا حدود 10 تومنه
که همون صافی تو جعبه خود کارخانه تولید کنندش نزدیک 7 تومن
بهتره صافی هر 20000 کیلومتر عوض بشه حتی بعضی ها هر 10000 عوض می کنن

Renault Logan
07-04-2010, 03:12 PM
صافی بنزین تو جعبه داچیا حدود 10 تومنه
که همون صافی تو جعبه خود کارخانه تولید کنندش نزدیک 7 تومن
بهتره صافی هر 20000 کیلومتر عوض بشه حتی بعضی ها هر 10000 عوض می کنن

سلام
نیما جان 10000 که سهله
ما رو 5000 عوض میکنیم با اینکه همیشه سوپر میزنم ، گل میاد ازش بیرون چه گلی
غلیظ و قهوه ای
آخ که اینقدر دلم بحال انژکتور و پمپ بنزین ماشین میسوزه
همیشه هم از ***** اصلی داچیا استفاده میکنم چون توش آهنربا داره و خدای نکرده اگه ذرات آهنی باشه تو بنزین جمع میکنه

نیما
07-04-2010, 03:21 PM
سلام
نیما جان 10000 که سهله
ما رو 5000 عوض میکنیم با اینکه همیشه سوپر میزنم ، گل میاد ازش بیرون چه گلی
غلیظ و قهوه ای
آخ که اینقدر دلم بحال انژکتور و پمپ بنزین ماشین میسوزه
همیشه هم از ***** اصلی داچیا استفاده میکنم چون توش آهنربا داره و خدای نکرده اگه ذرات آهنی باشه تو بنزین جمع میکنه
تو اون مدل مگه نداره امتحان کردی؟
دقیقا همون مارکه
من هر 10000 با ***** هوا و روغن و ***** روغن عوض می کنم

L90
07-04-2010, 03:49 PM
چجوري بايد صافی (ف ی ل ت ر ) بنزین عوض كرد؟ از كجا بايد بگيرم؟

نیما
07-04-2010, 03:55 PM
چجوري بايد صافی (ف ی ل ت ر ) بنزین عوض كرد؟ از كجا بايد بگيرم؟
همه لوازم یدکی فروش های تندر دارن
به تعویض روغنی ها یا نمایندگی بگی برات عوض می کنن
خودت اگر این کارو نکردی حتمی برای بار اول ببر پیش متخصص و جاشو یاد بگیر حتمی هم بعد از تعویض ماشین رو روشن کن و گاز بده و دوباره محل ف ی ل ت ر رو چک کن که بنزین نده

Renault Logan
07-04-2010, 04:02 PM
تو اون مدل مگه نداره امتحان کردی؟
دقیقا همون مارکه
من هر 10000 با ***** هوا و روغن و ***** روغن عوض می کنم

من تاحالا غیر از مدل اصلی اصلا استفاده نکرد ولی این موضوع آهن ربا رو هم نمایندگی تایید کرد هم لوازم یدکی های سایپا
میگن که تو ***** های دیگه این آهنربا نیست .

نیما
07-04-2010, 04:06 PM
من تاحالا غیر از مدل اصلی اصلا استفاده نکرد ولی این موضوع آهن ربا رو هم نمایندگی تایید کرد هم لوازم یدکی های سایپا
میگن که تو ***** های دیگه این آهنربا نیست .
آخه الان تو بازار ف ی ل ت ر بنزینی که موجوده عینا همون اصلیه اما در جعبه دیگه ای قرار داره
:confused:
من کهنه هر دو رو دارم برا هفته آینده بازشئن می کنم چک میکنم
امشب میرم مسافرت

Renault Logan
07-04-2010, 04:11 PM
آخه الان تو بازار ف ی ل ت ر بنزینی که موجوده عینا همون اصلیه اما در جعبه دیگه ای قرار داره
:confused:
من کهنه هر دو رو دارم برا هفته آینده بازشئن می کنم چک میکنم
امشب میرم مسافرت

ممنون میشم نتیجشو اعلام کنی
به سلامتیو خوشی بری سفر برگردی
شاد باشی

Tondkar
07-04-2010, 05:28 PM
سلام دوستان

با سلام خدمت شما دوست گرامی پیشنهاد میکنم از چرم و مخمل بصورت تلفیقی استفاده فرمایید زیرا اگر کاملا چرمی باشد در زمستان خیلی سرد میشود و در تابستان خیلی گرم و هم در قسمت تکیه گاهها بشدت عرق میکند و لباستان همیشه خیسه و جنس کاملا پارچه بنظر شخصی بنده زیاد شکیل نیست .موفق باشید

aliataee
07-04-2010, 09:49 PM
سلام
ما که هدیه ای نگرفتیم
خوش به حال شما

رضا میرجعفریان
07-05-2010, 01:05 PM
سلام خدمت دوستان عزیز به نظرشما اگه لاستیک هارو 205 انتخاب کنیم به زیر بندی یا سیستم فرمان ضرر داره یا نه؟
دوستان عزیزی که از این صندق پران ها گذاشتن و می خوان دکمه با کمی مکث کار کنه (مانند قفل باز کن سمند)پیغام بذارن تا کیت الکترونیکیش و یا plannig رو بفرستم

رضا میرجعفریان
07-05-2010, 05:54 PM
سلام
کسی میدونه ماژیک بدنه به رنگ ابی متالیک رو از کجا میشه پیدا کرد؟؟؟؟

امیری
07-06-2010, 12:01 AM
با سلام بنده دیروز صافی بنزین را تعویض نمودم ودو نمونه داشت یکی اهنی بود به مبلغ سه هزار تومان ونوع پلاستیکی ان چهار هزار تومان که از نوع پلاستیکی استفاده نمودم

رضا میرجعفریان
07-06-2010, 09:16 AM
به نظر من اگه ازنوع اهنربایش استفاده کنین بهتره

L90
07-06-2010, 09:56 AM
با سلام بنده دیروز صافی بنزین را تعویض نمودم ودو نمونه داشت یکی اهنی بود به مبلغ سه هزار تومان ونوع پلاستیکی ان چهار هزار تومان که از نوع پلاستیکی استفاده نمودم

كدومش بهتره؟

LOGAN
07-06-2010, 10:02 AM
چند وقتي است كه خيلي راجب اين آهنربايي ها تعريف شنيدم

براي خودروهاي ان‍ژكتوري مناسب هستند.

MAHDI-TONDAR
07-06-2010, 01:24 PM
چند وقتي است كه خيلي راجب اين آهنربايي ها تعريف شنيدم

براي خودروهاي ان‍ژكتوري مناسب هستند.
آره ، منم از این آهن ربائی گرفتم به قیمت 7هزار تومان
فک کنم مارکش perfex بود.

MAHDI-TONDAR
07-06-2010, 01:27 PM
سلام خدمت دوستان عزیز به نظرشما اگه لاستیک هارو 205 انتخاب کنیم به زیر بندی یا سیستم فرمان ضرر داره یا نه؟

نه دوست عزیز مشکلی ایجاد نمی شه، خیالت راحت باشه

رضا میرجعفریان
07-07-2010, 08:19 AM
سلام دوستان من دیروز در تالار نظرسنجی موضوعی رو گذاشتم که انگار فعلا تایید نشده اونم اینه که نظر شما در مورده اینکه کارشناسان محترم اکو اگه گارد لاستیکیه بغل های ال90 رو تولید کنن که پهنتر باشه با توجه به نگهدارندگی بیشترش از طرف مشتریان مورد تایید قرار میگیره

L90
07-07-2010, 04:51 PM
سلام دوستان

يك نامرد در ماشين با يك چيز تيز از در جلو تا در عقب خط كشيده لطفا راهنمايي كنيد چيكار كنم؟ اعصابم خورد شد . :mad: :(

Renault Logan
07-07-2010, 05:10 PM
سلام دوستان

يك نامرد در ماشين با يك چيز تيز از در جلو تا در عقب خط كشيده لطفا راهنمايي كنيد چيكار كنم؟ اعصابم خورد شد .

سلام دوست من
خدا بهت صبر بده انشالله
میدونم الان چی میکشی
خدا لعنت کنه هرچی مردم آزار و مزاحم هست
تنها راهی که داری اینه که به نظر من بری پیش یک نقاش ماهر و خبره تا با درست کردن رنگ ماشین عین خودش جوری با رنگ فرو رفتگی حاصل از وسیله تیز رو پر کنه و بعد با روشی که خودشون بلدن جوری روشو برات پولیش میکشن که سطحش هم سطح بدنه و رنگ خودرو میشه و اصلا چیزی معلوم نمیشه به شرطی که اولن نقاش ماهر و خبره باشه و دوما رنگ ساخته شده مطابقت کامل با رنگ ماشینتون داشته باشه تا بعد از اتمام کار سایه نزنه و خودشو نشون نده .

L90
07-07-2010, 05:33 PM
سلام دوست من
خدا بهت صبر بده انشالله
میدونم الان چی میکشی
خدا لعنت کنه هرچی مردم آزار و مزاحم هست
تنها راهی که داری اینه که به نظر من بری پیش یک نقاش ماهر و خبره تا با درست کردن رنگ ماشین عین خودش جوری با رنگ فرو رفتگی حاصل از وسیله تیز رو پر کنه و بعد با روشی که خودشون بلدن جوری روشو برات پولیش میکشن که سطحش هم سطح بدنه و رنگ خودرو میشه و اصلا چیزی معلوم نمیشه به شرطی که اولن نقاش ماهر و خبره باشه و دوما رنگ ساخته شده مطابقت کامل با رنگ ماشینتون داشته باشه تا بعد از اتمام کار سایه نزنه و خودشو نشون نده .

ممنون دوست عزيز از راهنماييت :cool:

بايد بگردم دنبال يك نقاش ماهر.

نیما
07-07-2010, 06:45 PM
سلام دوستان من دیروز در تالار نظرسنجی موضوعی رو گذاشتم که انگار فعلا تایید نشده اونم اینه که نظر شما در مورده اینکه کارشناسان محترم اکو اگه گارد لاستیکیه بغل های ال90 رو تولید کنن که پهنتر باشه با توجه به نگهدارندگی بیشترش از طرف مشتریان مورد تایید قرار میگیره
دوست عزیز اگر منظورتون فلاپ ها هست
که آکو اعلام کرده بعد از مینی فلاپ امسال فول فلاپ رو تولید میکنه منتظر باشید

ممنون دوست عزيز از راهنماييت :cool:

بايد بگردم دنبال يك نقاش ماهر.
اگر تهرانی و ماشینت برات ارزش داره ببر خانه اتومبیل کارش عالیه

L90
07-07-2010, 07:09 PM
سلام داش نيما
تهرانم . خيلي ارزش داره .
خانه اتومبيل شما رفتيد؟

babaalil90
07-08-2010, 01:22 AM
با عرض سلام به همه دوستان ال نود سوار
ميخواستم ببينم خودمون ميتونيم فيلتر بنزين را تعويض كنيم؟
از مراحل انجام كار اگر كسي ميتونه كمك كنه ممنون ميشم.
دسترسي به اين جناب فيلتر راحته يا سخت؟:rolleyes:

Renault
07-08-2010, 01:54 AM
ميخواستم ببينم خودمون ميتونيم ***** بنزين را تعويض كنيم؟
تعویض ***** بنزین راحت ترین قسمت L90 هست;) ... دسترسیش هم مثل آب خوردنه!! میتونی ***** رو قسمت عقب ، زیر ماشین بین درب عقب و گلگیر ، سمت شاگرد پیدا کنید...فقط اول فابریکشو که رو ماشینت هست ببین بعد تعویض کن که جابه جا، جا نزنی :d

رضا میرجعفریان
07-08-2010, 08:20 AM
سلام
دوستان دستندر کار مدیران ارشد بابا یه فکری به حال ما فقیر فقراها کنید و بیاید این پک 7 قطعه اسپورت رو تکی هم به بازار بدید خواهشششن:(

سید محمد زراره
07-08-2010, 08:29 AM
سلام
دوستان دستندر کار مدیران ارشد بابا یه فکری به حال ما فقیر فقراها کنید و بیاید این پک 7 قطعه اسپورت رو تکی هم به بازار بدید خواهشششن:(

دوست عزیز این مطلب رو در بخش محصولاتی را که برای تولید به آکو پیشنهاد میدهید درج نمایید. متشکرم
http://acoforum.org/showthread.php?p=20516#post20516

MAHDI-TONDAR
07-08-2010, 12:25 PM
ميخواستم ببينم خودمون ميتونيم فيلتر بنزين را تعويض كنيم؟
در تکمیل فرمایشات جناب آقا امین عزیز عرض کنم برای تعویض ف ی ل ت ر ابتداء دوطرف ف ی ل تر که بست فلزی داره را با انبر دست بسمت بیرون بکش بعد شلنگ دو طرف ف ی ل تر را جدا کنید و سپس براحتی ف ی ل ت ر ینزین بکش و از جاش دربیار.( به اون بست پلاستیکی دور ف ی ل تر اصلاً کار نداشته باش.( خیلی راحت با میشه )

نیما
07-08-2010, 05:15 PM
سلام داش نيما
تهرانم . خيلي ارزش داره .
خانه اتومبيل شما رفتيد؟
آره تا حالا چند تا ماشین بردم واقعا کارش حرف نداره من خودم تو کار ماشینم
واقعا خوبه اما فقط یکم گرونه که به نظر من ارزش داره

در تکمیل فرمایشات جناب آقا امین عزیز عرض کنم برای تعویض ف ی ل ت ر ابتداء دوطرف ف ی ل تر که بست فلزی داره را با انبر دست بسمت بیرون بکش بعد شلنگ دو طرف ف ی ل تر را جدا کنید و سپس براحتی ف ی ل ت ر ینزین بکش و از جاش دربیار.( به اون بست پلاستیکی دور ف ی ل تر اصلاً کار نداشته باش.( خیلی راحت با میشه )
بازم میگم حتمی بعد از تعویض ماشین رو روشن کنید برین زیر ماشین و بگین یکی چند تا گاز بده چک کنید که بنزین نمیده

nabi
07-08-2010, 06:19 PM
با سلام

به قول بچه های خودمون (منظورم phallz ی هاست!!) از گریس درمانی استفاده کنین.
یعنی در ها رو باز کنین. هم از جلوی لولا ها و هم از پشت لولاها گریس کاری انجام بدین.
من یه سفر رفتم و برگشتم درها به صدا افتاده بود (بیشتر عقب) گریس کاری حسابی انجام دادم. انگار ماشین صفره ! واااقعاً جواب میده...

موفق باشید

محمدجان ای کاش من این مطلب روزودترمیخوندم چون من تندرای یک مدل 87داشتم به خاطرهمین صداهاویسری مسائل کوچک دیگه فروختمش ویدونه صفرشوگرفتم

reza_mortezapour
07-08-2010, 09:47 PM
سلام دوستان
با توجه به گرمای شدید و کولر گرفتن معمولا کم کردن آب رادیاتور تا چه اندازه و در چه مدت طبیعی است و برای جبران آن بهترین گزینه چیست؟ و نحوی اضافه کردن ؟

امیر مسعود
07-08-2010, 11:24 PM
سلام دوستان
با توجه به گرمای شدید و کولر گرفتن معمولا کم کردن آب رادیاتور تا چه اندازه و در چه مدت طبیعی است و برای جبران آن بهترین گزینه چیست؟ و نحوی اضافه کردن ؟
اقا رضا اب رادیاتور تو فصل گرما باید زود به زود کنترل شود و از خط ماکسیموم کمتر نشه برای جبران اب از دست رفته هم میتونی از اب جوشیده یا اب مقطر که از کولر گازی میاد و کول الف استفده کنی

nabi
07-09-2010, 01:37 AM
اقا رضا اب رادیاتور تو فصل گرما باید زود به زود کنترل شود و از خط ماکسیموم کمتر نشه برای جبران اب از دست رفته هم میتونی از اب جوشیده یا اب مقطر که از کولر گازی میاد و کول الف استفده کنی

آقامسعود فکرنکنم برای جبران مایع خنک کننده داخل رادیاتوربشه ازآب استفاده کردبلکه مایع مخصوص استفاده میشه که داخل دفترچه راهنما ماشین توضیح داده.

Renault Logan
07-09-2010, 03:24 AM
آقامسعود فکرنکنم برای جبران مایع خنک کننده داخل رادیاتوربشه ازآب استفاده کردبلکه مایع مخصوص استفاده میشه که داخل دفترچه راهنما ماشین توضیح داده.

چرا دوست عزیز میتونی از آب مقطر حاصل از تقطیر دستگاهای خشکشویی و یا کولر گازی استفاده کنید و برای جبران کمبود داخل منبع بریزید و اگه که رنگ سبز مایع خنک کننده داخل منبع کمرنگ شده و یا مایل به نارنجی شده برای جبران کمبود از خود مایع glaceol rx type d استفاده کنید که کمی مایع تازه وارد منبع بشه و با مایع داخل مدار ترکیب بشه .
تاکید میکنم تحت هیچ شرایطی ازین آب رادیاتور های رنگی موجود در مغازه ها و یا آب معمولی لوله کشی شهر استفاده نکنید و در صورت دسترسی نداشتن به خشکشویی یا کولر گازی ، همین آب شهر رو بعد از دوبار جوشوندن و ته نشین کردن استفاده کنید .
شاد باشید .

nabi
07-09-2010, 11:30 PM
تندرمن e1 مدل 89 که تقریبا دوماه بعدازتحویلش انباری وسط اگزوزش به صداافتادو بردم نمایندگی سایپا مهندسشون گفت که تاحالاچندتا دیگه هم همین مشکلو پیداکردن واین بخاطرگرمای هواست که توریهاش میریزه تحت گارانتی هست ولی قطعش موجودنیست،راستش رفته بودیم خوزستان مسافرت واونجام واقعا هواگرم بود همونجام انباریش خراب شد،خلاصه تاالآن نزدیک یک ماه ونیمه که چندتانمایندگی تواصفهان رو سرزدم همشون میگن فعلاقطعش نیست کسی میدونه کجامیتونم قطعشوپیداکنم، آخه زوره آزاددرستش کنم فکرکنم نزدیک صدتومان هزینش بشه اگه بخوام اصلیشو بذارم.

reza_mortezapour
07-09-2010, 11:31 PM
مرسی مسعود جان من خواستم راستی عکس ماشینو بزارم اما نتونستم اینترنتی باید باشه/ یه کم پیچیدست

L90
07-09-2010, 11:47 PM
مرسی مسعود جان من خواستم راستی عکس ماشینو بزارم اما نتونستم اینترنتی باید باشه/ یه کم پیچیدست

اقا رضا شما به اين قسمت مراجعه كنيد براي قرار دادن عكس توضيح داده شده.

http://www.acoforum.org/showthread.php?t=1664

nabi
07-09-2010, 11:55 PM
تندرمن e1 مدل 89 که تقریبا دوماه بعدازتحویلش انباری وسط اگزوزش به صداافتادو بردم نمایندگی سایپا مهندسشون گفت که تاحالاچندتا دیگه هم همین مشکلو پیداکردن واین بخاطرگرمای هواست که توریهاش میریزه تحت گارانتی هست ولی قطعش موجودنیست،راستش رفته بودیم خوزستان مسافرت واونجام واقعا هواگرم بود همونجام انباریش خراب شد،خلاصه تاالآن نزدیک یک ماه ونیمه که چندتانمایندگی تواصفهان رو سرزدم همشون میگن فعلاقطعش نیست کسی میدونه کجامیتونم قطعشوپیداکنم، آخه زوره آزاددرستش کنم فکرکنم نزدیک صدتومان هزینش بشه اگه بخوام اصلیشو بذارم

Renault Logan
07-10-2010, 02:05 AM
تندرمن e1 مدل 89 که تقریبا دوماه بعدازتحویلش انباری وسط اگزوزش به صداافتادو بردم نمایندگی سایپا مهندسشون گفت که تاحالاچندتا دیگه هم همین مشکلو پیداکردن واین بخاطرگرمای هواست که توریهاش میریزه تحت گارانتی هست ولی قطعش موجودنیست،راستش رفته بودیم خوزستان مسافرت واونجام واقعا هواگرم بود همونجام انباریش خراب شد،خلاصه تاالآن نزدیک یک ماه ونیمه که چندتانمایندگی تواصفهان رو سرزدم همشون میگن فعلاقطعش نیست کسی میدونه کجامیتونم قطعشوپیداکنم، آخه زوره آزاددرستش کنم فکرکنم نزدیک صدتومان هزینش بشه اگه بخوام اصلیشو بذارم

جسارتا مگه میشه تو اصفهان این قطعه گیر نیاد اونم استانی که نمایندگی سایپا و ایرانخودروش پارسال مقام اول کشوری رو کسب کرده و از هر لحاظ کامله!!!!!!!
اینجا ما تو مازندران هر نمایندگی که میریم از این منبع وسط 3-4 تا دارن تو انبار.
علی ای حال ، با این تفاسیر شما بالاجبار باید تشریف بیارید تهران و به کلینیک مرکزی تندر تو میدان آزادی مراجعه کنید و یا اگه آشنایی در تهران دارید پرس جو کنه ببینه کدوم نمایندگی همین سمت های شرق تهران این قطعه رو داره که مجبور نشید برید تا آزادی بعدم ماشینتون رو بخوابونن .

aliataee
07-10-2010, 12:37 PM
سلام
من یک سوال دارم و یک جواب
اول جواب
دوست عزیز من هم همین مشکل شما رو داشتم ماشین من e2 lp فول بعد از کلی این ور و انور رفتن و
مشاوره با چند تا اگزوز فروش به این نتیجه رسیدم
یک عدد انباری وسط b m w انداختم روش و خودم رو یک عمر راحت کردم

و اما سوالم
وستان داخل دفترچه اتومبیل نوشنه که اگر کلید قفل مرکزی رو به مدت 5 ثانیه نگهداری صدای بیپ
شنیده میشه و در ها به صورت خودکار بعد رسیدن سرعت ماشین به 7 کیلومتر قفل میشه ولی ما نتونستیم لطفا راهنمایی بفرمائید مدل ماشین من e2 lp فول پارس خودرو

nabi
07-10-2010, 01:05 PM
جسارتا مگه میشه تو اصفهان این قطعه گیر نیاد اونم استانی که نمایندگی سایپا و ایرانخودروش پارسال مقام اول کشوری رو کسب کرده و از هر لحاظ کامله!!!!!!!
اینجا ما تو مازندران هر نمایندگی که میریم از این منبع وسط 3-4 تا دارن تو انبار.
علی ای حال ، با این تفاسیر شما بالاجبار باید تشریف بیارید تهران و به کلینیک مرکزی تندر تو میدان آزادی مراجعه کنید و یا اگه آشنایی در تهران دارید پرس جو کنه ببینه کدوم نمایندگی همین سمت های شرق تهران این قطعه رو داره که مجبور نشید برید تا آزادی بعدم ماشینتون رو بخوابونن .
من یروزکامل مرخصی گرفتم و5تاازنمایندگی های سایپا اصفهان که خدمات ال90روانجام میدادندرفتم وباچندتای دیگه هم تلفنی صحبت کردم همشون گفتن که نیست بعضیهام گفتندچندتادیگه هم مثل شمامراجعه کردنددرخواست دادیم تهران هنوزبرامون نفرستادندمتاسفانه من نمیتونم برم تهران بخاطروضعیت کاریم

nabi
07-10-2010, 01:10 PM
سلام
من یک سوال دارم و یک جواب
اول جواب
دوست عزیز من هم همین مشکل شما رو داشتم ماشین من e2 lp فول بعد از کلی این ور و انور رفتن و
مشاوره با چند تا اگزوز فروش به این نتیجه رسیدم
یک عدد انباری وسط b m w انداختم روش و خودم رو یک عمر راحت کردم

و اما سوالم
وستان داخل دفترچه اتومبیل نوشنه که اگر کلید قفل مرکزی رو به مدت 5 ثانیه نگهداری صدای بیپ
شنیده میشه و در ها به صورت خودکار بعد رسیدن سرعت ماشین به 7 کیلومتر قفل میشه ولی ما نتونستیم لطفا راهنمایی بفرمائید مدل ماشین من e2 lp فول پارس خودرو
فکرکنم منم باید انباری یه ماشین دیگه روجایگزینش کنم،شما مال چه مدل b.m.w رو نصب کردید، هزینش چقدرشد؟آیاتوصدای خروجی ماشین تاثیرگذاشته، کمترشده یابیشتر؟

Renault
07-10-2010, 02:12 PM
سلام
و اما سوالم

این قابلیت مثل خیلی از قابلیتهای دیگر این خودرو گویا در ایران بر روی مدلهای مختلف تندر ارائه نمیشود...نگران نباشید ، مال هیچ کس این قابلیت رو نداره مگر با دزدگیر این کار رو بکنید!!!;)

تندر LP
07-10-2010, 02:39 PM
سلام بر دوستان عزیز
یکی از آشناهای من میخواد تندر مدل lp رو بفروشه و یه 206 اتومات (هاچ بک یا صندوقدار) بخره
من هر قدر توضیح میدم که منصرف بشه ، قانع نمیشه.میخواد ماشین اتومات داشته باشه.
دلایلی محکم میخوام که با خوندنش منصرف بشه؟

Emdad-L90
07-10-2010, 02:58 PM
تندرمن e1 مدل 89 که تقریبا دوماه بعدازتحویلش انباری وسط اگزوزش به صداافتادو بردم نمایندگی سایپا مهندسشون گفت که تاحالاچندتا دیگه هم همین مشکلو پیداکردن واین بخاطرگرمای هواست که توریهاش میریزه تحت گارانتی هست ولی قطعش موجودنیست،راستش رفته بودیم خوزستان مسافرت واونجام واقعا هواگرم بود همونجام انباریش خراب شد،خلاصه تاالآن نزدیک یک ماه ونیمه که چندتانمایندگی تواصفهان رو سرزدم همشون میگن فعلاقطعش نیست کسی میدونه کجامیتونم قطعشوپیداکنم، آخه زوره آزاددرستش کنم فکرکنم نزدیک صدتومان هزینش بشه اگه بخوام اصلیشو بذارم.

دوست عزیز این موضوع را من درک می کنم برای من هم پیش افتاد اونقدر بی خیال شدم و صبر کردم برای نوبت قطعه منبع اگزوز تا بالاخره رفتم تعویض کردم اگر منبع کاتالیست تندر خراب بشه که باید 320 تومان یا شاید بیشتر پرداخت کنی . بی خیال باش و صبر داشته باش. بعد هم توی سرعت بالا این صدا دیگه اذیت نمی کنه فقط در حالت دنده 1 و درجا درسته؟

Emdad-L90
07-10-2010, 03:04 PM
سلام بر دوستان عزیز
یکی از آشناهای من میخواد تندر مدل lp رو بفروشه و یه 206 اتومات (هاچ بک یا صندوقدار) بخره
من هر قدر توضیح میدم که منصرف بشه ، قانع نمیشه.میخواد ماشین اتومات داشته باشه.
دلایلی محکم میخوام که با خوندنش منصرف بشه؟

دوست عزیز دلیلی نداره برای هر کس به زور و اجبار مشخص کرد این ماشین را بخر یا اونو. دلالیل تندر در نوع و رده خودش منحصر به فرد هست و اونایی که دارن ((به جز یه خورده قیمت بالای قطعات )) همگی از این ماشین رضایت 90 در صدی دارن. من خودم بابام اول پیکان داشت وقتی اینو خرید چندین بار منصرف شد اما با صحبت های مناسب و به جای من و همچنین امکانات این ماشین نظرش برگشت . مشکل کشور ما اینه که باید این تندر را به نظر من از همون اول فقط و فقط فول تولید می کردن چون جون انسانها واجبتره هیچ وقت با پول نمیشه جبران کرد بعد هم وقتی در هر نوع از امکانات این ماشین زده بشه اثر گذاری خود را از دست می دهد.
شاید حالا نظرشون برگشت.

nabi
07-10-2010, 09:36 PM
دوست عزیز این موضوع را من درک می کنم برای من هم پیش افتاد اونقدر بی خیال شدم و صبر کردم برای نوبت قطعه منبع اگزوز تا بالاخره رفتم تعویض کردم اگر منبع کاتالیست تندر خراب بشه که باید 320 تومان یا شاید بیشتر پرداخت کنی . بی خیال باش و صبر داشته باش. بعد هم توی سرعت بالا این صدا دیگه اذیت نمی کنه فقط در حالت دنده 1 و درجا درسته؟
آخه صداش خیلی زیادشده ازچندنفرهم شنیدم که اگه زیاباهاش راه برم به بقیه سیستم خروجی هم آسیب میرسونه اگه تواین هفته باگارانتی نشدبایدآزاددرستش کنم

nabi
07-10-2010, 09:40 PM
درموردصداش هم درست فرمودیدوقتی درجاکارمیکنه و تودنده یک ودو گوش خراشه ولی تودوربالاصداش تواتاق نمیاد ولی بهرحال غیرقابل تحمل شده اونم یماشین که فقط سه ماه کارکرده.

Renault Logan
07-11-2010, 02:54 AM
درموردصداش هم درست فرمودیدوقتی درجاکارمیکنه و تودنده یک ودو گوش خراشه ولی تودوربالاصداش تواتاق نمیاد ولی بهرحال غیرقابل تحمل شده اونم یماشین که فقط سه ماه کارکرده.

اینم در نظر داشته باشید که اگه الان از منبعی غیر منبع فابریک خودش استفاده کنید چون هنوز ماشینتون گارانتی داره و نو هست اگه خدای نکرده بعد ها باز مشکلی پیش بیاد باید قید گارانتی رو بزنید .

Emdad-L90
07-11-2010, 09:28 AM

من که 6 ماهی باهاش صفا کردم و گوش شیطون کر مشکلی چیش نیامد بعد که عوض کردم توی ماشین یه آرامشی حاکم شد که نگو و نپرس . یه سوال از کدام نمایندگی ماشین را خریدی ؟؟ در کدام شهر هستی >؟ اگه توی تهران هستی بگو که بهت یه جا را توی ایران خودرو معرفی کنم / اگر کار داشتی توی pmخصوصی بگو تا بهت اطلاع بدم . چون این منبع جزو گارانتی هست و باید خود نمایندگی باید تعویض کنه و داغی اونو می خوان.

علی
07-14-2010, 11:18 PM
دوستان عزیز یه سوالی دارم، به غیر از فنر های مد هلندی ، آیا روش ارزون تری هم برای ارتفاع زدن وجود داره که در عین حال کاملا اصولی هم باشه؟

امیر مسعود
07-14-2010, 11:50 PM
دوستان عزیز یه سوالی دارم، به غیر از فنر های مد هلندی ، آیا روش ارزون تری هم برای ارتفاع زدن وجود داره که در عین حال کاملا اصولی هم باشه؟
دوست عزیز یکسری فنر لول ایرانی با مارک امید و عدالت هم هست که قیمت ارزونی داره ولی از من میشنوی ننداز پدر ماشین رو در میاره

رضا میرجعفریان
07-15-2010, 07:38 AM
سلام دوستان عزیز
دیروز سپر ماشین خورد به دیوار و خراش ورداشت خراش اونو با چی میتونم برطرف کنم

behrooz1349
07-17-2010, 12:03 PM
با سلام
آيا كسي ميدونه چرا با وجود اينكه توي دفترچه راهنماي پخش سي دي نوشته شده تا 274 تا فايل mp3 را مي خونه ولي در عمل هيچ فايل mp3 را نمي خونه؟
اگر كسي مشكل را حل كرده باشه ممنون مي شود جواب بده.

Roohollah
07-17-2010, 12:46 PM
مگه اصلا mp3 رو ميخونه؟؟

Behnam Logan
07-17-2010, 01:12 PM
نه داداش، فقط سي دي صوتي تراك ميخونه، اگر mp3 بهش بدي معدش تعجب ميكنه:d

Saeed
07-17-2010, 01:17 PM
با سلام
آيا كسي ميدونه چرا با وجود اينكه توي دفترچه راهنماي پخش سي دي نوشته شده تا 274 تا فايل mp3 را مي خونه ولي در عمل هيچ فايل mp3 را نمي خونه؟
اگر كسي مشكل را حل كرده باشه ممنون مي شود جواب بده.

مگه اصلا mp3 رو ميخونه؟؟

دوست عزیز
بهتر سوالتون رو تو تاپیک مربوط به خودش مطرح کنید.
و از ایجاد تاپیک جدید خودداری نمایید.
یا این تاپیک :
رادیو ضبط l90؟؟؟؟ (http://www.acoforum.org/showthread.php?t=1743)
یا
تاپیک کلی پرسش و پاسخ درباره مسائل مرتبط به تندر l90 - ال نود - لوگان (http://acoforum.org/showthread.php?t=120)

سید محمد زراره
07-19-2010, 08:52 AM
یه سوال برام پیش اومده
بر اساس گفته دوستان ورژنی که روی کیلومتر تندر مشخص میشه و نشان دهنده ورژن نرم افزار نصب شده روی ecu هست باید 7101 و یا 7102 باشه
توی ماشین من این ورژن رو 81102 نشون میده ، کسی از دوستان تابحال به همچین موردی برخورده؟

امیر مسعود
07-19-2010, 11:31 AM
یه سوال برام پیش اومده
بر اساس گفته دوستان ورژنی که روی کیلومتر تندر مشخص میشه و نشان دهنده ورژن نرم افزار نصب شده روی ecu هست باید 7101 و یا 7102 باشه
توی ماشین من این ورژن رو 81102 نشون میده ، کسی از دوستان تابحال به همچین موردی برخورده؟
محمد جان مال منم ورژنش 8 هست کیلومترهای جدید که اون قسمت مربع شکل یا کامپیوتر سفریشون مشکی هست همه ورژن 8 هست

behrooz1349
07-19-2010, 02:06 PM
دوست عزيز همانطوري كه گفتم تو دفترچه راهنماي سيستم صوتي نوشته Mp3 مي خونه ولي فكر كنم اشتباه نوشته باشه .

Renault Logan
07-19-2010, 03:54 PM
محمد جان مال منم ورژنش 8 هست کیلومترهای جدید که اون قسمت مربع شکل یا کامپیوتر سفریشون مشکی هست همه ورژن 8 هست
بله تایید میشه
ممنون از توضیح تکمیلیت مسعود جان
من نوشتن ورژن کیلومتر های جدید رو از قلم انداختم .
با تشکر

سید محمد زراره
07-19-2010, 04:25 PM

مسعود جان دستت درد نکنه داداش
یه کم تعجب کردم آخه توی چند تا فروم دیگه هم همین 7101 و 7102 رو توضیح داده بودن

babaalil90
07-29-2010, 07:18 PM
سلام
اگر دوستان لطف كنند و جواب بدن ممنون ميشم
سوال اينكه:
در هنگامي كه كولر ماشين كار ميكنه خوب مطمئنا" به موتور فشار وارد ميشه.
حالا اين فشار با تغيير دور فن (مثلا فن روي درجه 2 باشه يا 4 )آيا فرق ميكنه ؟
يعني اگر از ماشين كولر بگيريم با دور شماره دو ايا فشار كمتري روي موتور وجود
خواهد داشت؟
اگر اينطوره لطفا بفرماييد چرا؟
چون من فكر ميكنم فني كه ما روشن ميكنيم نبايد ارتباطي به كاركرد كولر داشته
باشه.

سید محمد زراره
07-29-2010, 07:30 PM
سلام
سوال اينكه:
خواهد داشت؟
باشه.

البته استناد من اینطوره نمیدونم درست هست یا نه

هر چی درجه فن بیشتر میشه سرما بیشتر میشه و با افزایش سرما گاز زودتر به مایع تبدیل میشه
پس باید عمل کمپرسور بیشتر و شدیدتر بشه تا بتونه دوباره این مایع رو به گاز تبدیل کنه

امیر مسعود
07-29-2010, 07:33 PM
سلام
سوال اينكه:
خواهد داشت؟
باشه.
دوست عزیز 100 % فرق میکنه شما وقتی درجه را روی 4 میزارید میبینید که کولر ماشین تند تند کمپرس میکنه ولی وقتی رو 2 باشه دیرتر کمپرس میکنه و خیلی محسوس این اتفاق اگه درجه کولر رو 4 باشه میبینید که ماشین رو انگار یکی هی میگیره و ول میکنه

Renault
07-29-2010, 08:28 PM
دوست عزیز 100 % فرق میکنه شما وقتی درجه را روی 4 میزارید میبینید که کولر ماشین تند تند کمپرس میکنه ولی وقتی رو 2 باشه دیرتر کمپرس میکنه و خیلی محسوس این اتفاق اگه درجه کولر رو 4 باشه میبینید که ماشین رو انگار یکی هی میگیره و ول میکنه
حرف مسعود کاملا درسته و اگر چه این دو از لحاظ فنی باهم در ارتباط نیستند اما کار فن باعث ایجاد تاثیر در کار کولر میشه و به صورت غیر مستقیم روی عملکرد کولر تاثیر بسزایی داره چون حجم کار کولر رو بیشتر میکنه و این باعث افت توان موتور در زمانهای بیشتری خواهد شد:d

latifi
08-01-2010, 09:36 PM
سلام
من امشب رفتم با ماشينم بيرون بعد از مدتي رانندگي ماشين رو خاموش كردم و رفتم خريد چند دقيقه طول نكشيد كه برگشتم ولي بعدش هر چي استارت زدم ماشينم اصلا استارت نخورد خيلي تعجب كردم در صورتي كه باتريم مشكلي نداشت و تمام چراغ ها روشن ميشد فيوز ها رو هم چك كردم مشكلي نداشت بعد با هل دادن ماشين رو روشن كردن و ديگه استارت نخورد كه نخورد كسي ميتونه راهنمايي كنه مشكل از كجاست؟خيلي نگرانم:(

L90
08-01-2010, 11:23 PM
سلام
من امشب رفتم با ماشينم بيرون بعد از مدتي رانندگي ماشين رو خاموش كردم و رفتم خريد چند دقيقه طول نكشيد كه برگشتم ولي بعدش هر چي استارت زدم ماشينم اصلا استارت نخورد خيلي تعجب كردم در صورتي كه باتريم مشكلي نداشت و تمام چراغ ها روشن ميشد فيوز ها رو هم چك كردم مشكلي نداشت بعد با هل دادن ماشين رو روشن كردن و ديگه استارت نخورد كه نخورد كسي ميتونه راهنمايي كنه مشكل از كجاست؟خيلي نگرانم:(

سلام دوستان دقيقا همين مشكل براي من هم پيش اومد .يك دفعه ماشين در حركت خاموش شد وبعد هر چي استارت زدم روشن نشد كه با چك كردن سوكت هاي كويل ماشين روشن شد.

latifi
08-01-2010, 11:50 PM
سلام دوستان دقيقا همين مشكل براي من هم پيش اومد .يك دفعه ماشين در حركت خاموش شد وبعد هر چي استارت زدم روشن نشد كه با چك كردن سوكت هاي كويل ماشين روشن شد.

ميشه دقيقا بفرماييد سوكت كويل كجاست؟يا يه عكسي چيزي؟ممنون ميشم:(
البته اينو اضافه كنم كه ماشين من اصلا استارت نميخوره:(

L90
08-01-2010, 11:53 PM
سوكت هاي بالاي شمع .

من خيلي شانس اوردم چون ماشين توسرازيري بود و ترمز قفل شد نمي دونم چرا انيجور شد.

babaalil90
08-02-2010, 12:14 AM
جناب مستر حامد اميدوارم كه مشكلتون هرچه زودتر حل بشه و به نوبه خودم متاسفم ازين اتفاقي كه برات افتاده وفقط يك خواهش دارم و اون اينكه
انشاالله ماشينت روشن شد اطلاع بده به دو دليل
يكي اينكه خوشحال بشيم كه مشكل حل شده
و دوم اينكه
بفرمايي چه كردي كه مشكل حل شد
چون ممكنه اين موضوع فردا روزي براي هريك از اعضا اتفاق بيفته ممنون ميشم

Behnam Logan
08-02-2010, 12:43 AM
من دنده عقبم کمی بد جا میره چند مورد هم قبلا دیدم لطفا نظر بدین

سلام، منم با دنده عقب مشكل داشتم. كاملا توقف كن و اول برو دنده3 بعد برو دنده عقب، مطمئن باش هيچ صدايي نميشنوي و دنده خيلي نرم جا ميره;)

Behnam Logan
08-02-2010, 01:02 AM
در سرعت 100km به بالا باد اذ يت ميكنه چاره اي هست كه اين مشكل رو بر طرف كرد؟

سلام، اگر منظورتون پيچيدن باد از شيشه به داخله 2 راه وجود داره:
1.از كولر استفاده كنيد(مصرف هم پايين مياد چون فشاره باد خيلي به ماشين زور مياره)
2.از بادگيرهاي آكو استفاده كنيد

Behnam Logan
08-02-2010, 01:28 AM
ماشین من هم مشکل خاص ناشی از خرابی در جلوبندی نداره ، ولی در کل جلوبندی ال90 در مقایسه با خودروهایی مثل 405 یا 206 که فرانسوی هستند ، یه کم خشکه.تنها عدم رضایت من از تندر همینه. همه ناهمواری ها رو با سروصدا به اتاق منتقل میکنه.یه جورایی فکر میکنم یه قطعه اش از جلوبندی کمه.مثل ضربه گیر یا...

منم با شما موافقم، ما قبلا 405 داشتيم ولي به اندازه ال90 مارو تكون نميداد!!!!!!!!

Behnam Logan
08-02-2010, 01:35 AM

سلام، از آب معدني يا آب جوشيده كتري استفاده كن، 25% شيشه شور هم كافيه

MAHDI-TONDAR
08-02-2010, 07:59 AM
سلام، از آب معدني يا آب جوشيده كتري استفاده كن، 25% شيشه شور هم كافيه
با سلام
در تكميل فرمايش آقا بهنام
اگه بتوني از آب كولر گازي يا دستگاه بخار شوئي استفاده كني خالص تر و اطميناني تره

رضا میرجعفریان
08-02-2010, 08:10 AM
سلام دوست من
خدمتتون عرض کنم خودروی ال 90 قابل مقایسه با خودرو های مثل پژو 405 نمیباشد ال 90 بسیار به روزتر و مجهز به تکنولوژی های روز دنیاست در مورد مشکلی نیز که شما فرمودید بهتر است زیر بندی ماشین توسط یک فرد وارد مورد بررسی قرار گیرد چون بنده همچین مشکلی در حدی که شما فرمودید ندارم البته به این نکته نیز باید توجه کنیم به علت قدرت بالای زیر بندی ال 90 مقداری خشکی (البته نا چیز) خواهد داشت.
بهتر است کمک فنرها را تست کنید.

رضوی
08-02-2010, 09:38 AM
با سلام خدمت شما دوستان عزیزم ؛ میخواستم از شما اساتید چندتا سوال بپرسم

1- میخواستم بپرسم که نصب cut off دزدگیر یا همون قطع کن موتور آسیبی به ecu یا تجهیزات برقی موتور نمیزنه ؟؟

2- من صندوق پران نصب کردم و کلیدش رو سر راه سیم اتصال بدنه قرار دادم . به نظر شما کار صحیح همین هست یا بهتره سیم مثبت از کلید رد بشه ؟؟؟ چون هنوز دزدگیر نبستم و میخوام حالتی باشه که بعدا سر دزدگیر مجبور به جابجایی سیمها نشم.

3- آیا e1-cp سوکت نصب دزدگیر رو داره ؟؟ و تبدیلی هم وجود داره که نیاز نباشه نصاب سیمهاشو قطع کنه ؟

4- آیا نصب چراغ فابریکی برای سرنشینان عقب حالت اون قسمت موکتی روی سقف رو خراب نمیکنه ؟ یا به قول خودمون دفورمه نمیشه که تو ذوق بزنه ؟؟

5- در آخر هم از شما دوستان گلم خواهش میکنم اگه یه نصاب مرتب و حرفه ای در زمینه نصب دزدگیر و پروژکتور تو سپری لوگان میشناسید به من یا اینجا یا با پیام خصوصی معرفی کنید ؛ چون دزدگیر رو خودم دارم فقط نصاب وارد به لوگان سراغ ندارم

شاد باشید .
علیرضا

Saeed
08-02-2010, 10:32 AM
با سلام خدمت شما دوستان عزیزم ؛ میخواستم از شما اساتید چندتا سوال بپرسم

1- میخواستم بپرسم که نصب cut off دزدگیر یا همون قطع کن موتور آسیبی به ecu یا تجهیزات برقی موتور نمیزنه ؟؟

2- من صندوق پران نصب کردم و کلیدش رو سر راه سیم اتصال بدنه قرار دادم . به نظر شما کار صحیح همین هست یا بهتره سیم مثبت از کلید رد بشه ؟؟؟ چون هنوز دزدگیر نبستم و میخوام حالتی باشه که بعدا سر دزدگیر مجبور به جابجایی سیمها نشم.

3- آیا e1-cp سوکت نصب دزدگیر رو داره ؟؟ و تبدیلی هم وجود داره که نیاز نباشه نصاب سیمهاشو قطع کنه ؟

4- آیا نصب چراغ فابریکی برای سرنشینان عقب حالت اون قسمت موکتی روی سقف رو خراب نمیکنه ؟ یا به قول خودمون دفورمه نمیشه که تو ذوق بزنه ؟؟

5- در آخر هم از شما دوستان گلم خواهش میکنم اگه یه نصاب مرتب و حرفه ای در زمینه نصب دزدگیر و پروژکتور تو سپری لوگان میشناسید به من یا اینجا یا با پیام خصوصی معرفی کنید ؛ چون دزدگیر رو خودم دارم فقط نصاب وارد به لوگان سراغ ندارم

شاد باشید .
علیرضا

سلام علیرضا جان
در جواب پرسشهات تا جایی که در موردشون اطلاع دارم کمکت می کنم.
1. تا جایی که من میدونم CUT off مربوط به سیستمیه که روی خیلی از خودورهای امروزی هم هست و یکی از دستورالعملهای ECU هست که تو دور موتور خاصی و زمانی که احساس بشه به ماشین خیلی فشار وارد کرده خود ECU دستور کات میده و در این حالت ماشین آسیبی هم شامل حال ECU و تجهیزان برقی ماشین نمیشه.
احتمالا منظور شما دزدگیرهایی هستند که میتونید از راه دور ماشین رو خاموش کنید و اگر از سوکت فابریک استفاده بشه، در اون حالت هم آسیبی متوجه تجهیزات برقی ماشین نخواهد شد.

2. دوست عزیز برای نصب صندوق پران ، یه سر سیم با فیش سوراخ دار به بدنه درب صندوق پیچ میشه و سر دیگر سیم که برق پمپ رو تامین میکنه را باید تا پایین فرمان بیارید و اونجا یا از یکی از سیمهای سر ECU یا سیم مخصوصی که روی دزدگیر برای صندوق پران در نظر گرفته شده. و زمانی که شما دزدگیر نصب میکنید احتیاجی به سیم کشی دوباره نیست و صرفا باید سر سیم را به سیم مخصوص روی دزدگیر متصل کنید.

3. دوست عزیز نیازی نیست که ECU سوکت مخصوص دزدگیر داشته باشه و شما برعکس گفتید .
دزدگیری که نصب می کنید باید سوکت مخصوص لوگان رو داشته باشته که در این صورت به همه مدلهای لوگان میخوره.

4. دوست عزیز در صورتی که چراغ سقفی عقب را با وسواس خاصی نصب کنید و موکت را ظریف برش دهید بعد از اتمام کار با نمونه فابریک رنو هیچ تفاوتی نخواهد داشت. من این هفته چراغ سقفی عقب رو نصب می کنم و مراحل نصبش رو براتون میزارم.

رضوی
08-02-2010, 12:02 PM
سلام علیرضا جان
در جواب پرسشهات تا جایی که در موردشون اطلاع دارم کمکت می کنم.
1. تا جایی که من میدونم CUT off مربوط به سیستمیه که روی خیلی از خودورهای امروزی هم هست و یکی از دستورالعملهای ECU هست که تو دور موتور خاصی و زمانی که احساس بشه به ماشین خیلی فشار وارد کرده خود ECU دستور کات میده و در این حالت ماشین آسیبی هم شامل حال ECU و تجهیزان برقی ماشین نمیشه.
احتمالا منظور شما دزدگیرهایی هستند که میتونید از راه دور ماشین رو خاموش کنید و اگر از سوکت فابریک استفاده بشه، در اون حالت هم آسیبی متوجه تجهیزات برقی ماشین نخواهد شد.

2. دوست عزیز برای نصب صندوق پران ، یه سر سیم با فیش سوراخ دار به بدنه درب صندوق پیچ میشه و سر دیگر سیم که برق پمپ رو تامین میکنه را باید تا پایین فرمان بیارید و اونجا یا از یکی از سیمهای سر ECU یا سیم مخصوصی که روی دزدگیر برای صندوق پران در نظر گرفته شده. و زمانی که شما دزدگیر نصب میکنید احتیاجی به سیم کشی دوباره نیست و صرفا باید سر سیم را به سیم مخصوص روی دزدگیر متصل کنید.

3. دوست عزیز نیازی نیست که ECU سوکت مخصوص دزدگیر داشته باشه و شما برعکس گفتید .
دزدگیری که نصب می کنید باید سوکت مخصوص لوگان رو داشته باشته که در این صورت به همه مدلهای لوگان میخوره.

4. دوست عزیز در صورتی که چراغ سقفی عقب را با وسواس خاصی نصب کنید و موکت را ظریف برش دهید بعد از اتمام کار با نمونه فابریک رنو هیچ تفاوتی نخواهد داشت. من این هفته چراغ سقفی عقب رو نصب می کنم و مراحل نصبش رو براتون میزارم.

سعید خان ، دوست عزیزم
اولا از بابت پاسخت خیلی ممنونم
البته منظور من از سوکت دزدگیر ، سوکتی هست که به سوکت فابریکی لوگان بزنید و طرف دیگرش هم سیمها آزاد باشن تا بشه بدون بریدن سیم ، به سیمهای دزدگیر وصلشون کرد.
راستش دزدگیری که من گرفتم ، از اونور اومده و اینترنتی خریدم که همراه یه باری اومده .در صورت علاقه ، مشخصاتش رو در اینجا (http://www.carpal.cn/show_product.asp?id=799)میتونید ببینید
در مورد CUTOFF هم شما درست میگی ، من اشتباها به جای واژه ی Engine Killer ، این واژه رو به کار بردم .
در آخر هم همونطور که فرمودی ، پس از نصب ، خیلی ممنون میشم که مراحل نصب چراغ سقفی عقب رو بفرمائید.

موفق باشید.
علیرضا

Saeed
08-02-2010, 12:47 PM
سعید خان ، دوست عزیزم
اولا از بابت پاسخت خیلی ممنونم
البته منظور من از سوکت دزدگیر ، سوکتی هست که به سوکت فابریکی لوگان بزنید و طرف دیگرش هم سیمها آزاد باشن تا بشه بدون بریدن سیم ، به سیمهای دزدگیر وصلشون کرد.
راستش دزدگیری که من گرفتم ، از اونور اومده و اینترنتی خریدم که همراه یه باری اومده .در صورت علاقه ، مشخصاتش رو در اینجا (http://www.carpal.cn/show_product.asp?id=799)میتونید ببینید
در مورد cutoff هم شما درست میگی ، من اشتباها به جای واژه ی engine killer ، این واژه رو به کار بردم .
در آخر هم همونطور که فرمودی ، پس از نصب ، خیلی ممنون میشم که مراحل نصب چراغ سقفی عقب رو بفرمائید.

موفق باشید.
علیرضا

سلام علیرضا جان
با این دزدگیر کارت یه مقدار سخت میشه ، چون سوکت فابریک به تنهایی گیر نمیاد و مجیکار و تله متیکس که سوکت فابریک دارند برای استفاده خودشون سفارش تولید این دسته سیم با سوکت رو دادند و فکر نمی کنم سوکت فابریک رو به تنهایی بفروشند.
ولی یه سری فروشگاههایی هستند که سوکتهای لوگان و سیم کشی اون رو دارند و ممکنه از اونجا بتونید تهیه کنید.

alirezadarvish
08-02-2010, 02:25 PM
با سلام
در زمان حرکت بعضي وقتها بهنگام عبور از دست انداز ( حتي دست انداز معمولي) چراق سقفي خودرو به اندازه يكي دو ثانيه روشن ميشه يا اگر راديو روشن باشه صداي بوق بصورت پارازيت شنيده ميشه به نظر شما اين موضوع طبيعي هست يا اشكال فني در خودرو ست .
با تشكر:cool:

Saeed
08-02-2010, 03:10 PM
با سلام
در زمان حرکت بعضي وقتها بهنگام عبور از دست انداز ( حتي دست انداز معمولي) چراق سقفي خودرو به اندازه يكي دو ثانيه روشن ميشه يا اگر راديو روشن باشه صداي بوق بصورت پارازيت شنيده ميشه به نظر شما اين موضوع طبيعي هست يا اشكال فني در خودرو ست .
با تشكر:cool:

سلام علیرضا جان

چراغ سقفی عقب یا نصب کردی یا جلو را میگی ؟
لامپش رو عوض کردی و از این led/smd ها گذاشتی یا لامپای خودشه؟

صدای پارازیت که نباید داشته باشی ولی این دوتا سئوال رو جواب بده بهم و یه نگاهی هم به سوکت ش بنداز ببین شاید ایراد از اونه.

دوستان سیم برق با سوکت برای چراغ سقفی عقب هم اومد ، این چند روز درگیر پیدا کردن راهی برای شکستن قفل iPhone 4 هستم. حتما در اولین فرصت مناسب از مراحل نصبش براتون عکس و گزارش تهیه می کنم و در سایت قرار می دم.

http://www.acopart.org/Upload/ACO-971/13233232181082149.jpg

babaalil90
08-02-2010, 08:23 PM
جناب 9032
این اشکالی که فرمودی از سوئیچ لای در ماشینته بیخودی خودت را علاف کارهای فنی و مسائل پیچیده نکن یا از سوئیچ های لای دره یا از سوئیچ چراغ صندوق عقب
لقی داره این مشکل را باعث میشه:cool:

latifi
08-02-2010, 08:25 PM
جناب مستر حامد اميدوارم كه مشكلتون هرچه زودتر حل بشه و به نوبه خودم متاسفم ازين اتفاقي كه برات افتاده وفقط يك خواهش دارم و اون اينكه
انشاالله ماشينت روشن شد اطلاع بده به دو دليل
يكي اينكه خوشحال بشيم كه مشكل حل شده
و دوم اينكه
بفرمايي چه كردي كه مشكل حل شد
چون ممكنه اين موضوع فردا روزي براي هريك از اعضا اتفاق بيفته ممنون ميشم

سلام متاسفانه مشكل از باتري ماشين بود اين رو نمايندگي بهم گفت ولي خوشبختانه ماشين هنوز گارانتي داره و باتري رو ميتونه رايگان تعويض كنه:cool:

L90
08-02-2010, 09:12 PM
سلام متاسفانه مشكل از باتري ماشين بود اين رو نمايندگي بهم گفت ولي خوشبختانه ماشين هنوز گارانتي داره و باتري رو ميتونه رايگان تعويض كنه:cool:

اقا حامد حتما تاكيد كنيد از باتري خود رنو استفاده كنند چون ماشين ما رو از باتري توليدي خود ايساكو انداختند تازه هم چون گارانتي بود 4روز ماشين تو نمايندگي مركزي ايرانخودرو خوابيد.

latifi
08-03-2010, 02:16 AM
اقا حامد حتما تاكيد كنيد از باتري خود رنو استفاده كنند چون ماشين ما رو از باتري توليدي خود ايساكو انداختند تازه هم چون گارانتي بود 4روز ماشين تو نمايندگي مركزي ايرانخودرو خوابيد.

ممنون آقا بابت تذكرتون
تو شيراز 3 نمايندگي مخصوص گارانتي ال90 بيشتر نيست كه فقط يكيشون قطعات اين ماشين رو داره كه اتفاقا امروز رفتم اونجا و بهم گفت باتريشو تموم كرده بايد دوباره فردا برم ببينم چي ميگن خدا كنه داشته باشه چون ماشينم 39300 تا كار كرده و تا تموم شدن گارانتي چيزي نمونده اگه نداشته باشه كه بايد چند روزي ماشين بخوابه:(

MAHDI-TONDAR
08-03-2010, 09:23 AM
جناب 9032
این اشکالی که فرمودی از سوئیچ لای در ماشینته بیخودی خودت را علاف کارهای فنی و مسائل پیچیده نکن یا از سوئیچ های لای دره یا از سوئیچ چراغ صندوق عقب
لقی داره این مشکل را باعث میشه:cool:
منم فكر كنم اشكال از كليد لادري باشه . من يادم مياد ماشين قبلي ام كه پرايد بود يه همچين مشكلي ايجاد شده بود ، كليد لا دري را درآورد و دوباره جا زدم مشكل حل شد.

babaalil90
08-05-2010, 02:57 PM
دوستان سلام
امروز از شركتي به اسم .....( اسمش رايادم نيست) با من تماس گرفتن و پيشنهاد يك قطعه مغناطيسي دادن كه در مسير بنزين به موتور نصب ميشه و اينطور كه اون سر كار خانوم توضيح ميداد نصبش بدون هيچ دردسري انجام ميشه و يك سري اشانتيون هم داره و ......
ايشان ميگفت اين قطعه الان روي يكسري از ماشينهاي توليد سال88 به بعد نصب ميشه از جمله تندر و 206 و چندتايي ديگه و خلاصه كلي از مزاياي نصب اون ميگفت
خواستم ببينم دوستان عزيز آكويي در اين مورد چه نظر و اطلاعاتي دارند ؟
قيمتش هم ميگفت 560000 ريال
اگه دوستان توضيحاتي ارائه كنند بسيار ممنون خواهم شد.

babaalil90
08-05-2010, 03:04 PM
دوستاني كه از لحاظ فني اطلاعتي دارند اگه لطف كنند وتوضيحاتي بدن فكر ميكنم به درد همه مون بخوره

Renault Logan
08-05-2010, 03:57 PM
دوستان سلام
امروز از شركتي به اسم .....( اسمش رايادم نيست) با من تماس گرفتن و پيشنهاد يك قطعه مغناطيسي دادن كه در مسير بنزين به موتور نصب ميشه و اينطور كه اون سر كار خانوم توضيح ميداد نصبش بدون هيچ دردسري انجام ميشه و يك سري اشانتيون هم داره و ......
ايشان ميگفت اين قطعه الان روي يكسري از ماشينهاي توليد سال88 به بعد نصب ميشه از جمله تندر و 206 و چندتايي ديگه و خلاصه كلي از مزاياي نصب اون ميگفت

دوستاني كه از لحاظ فني اطلاعتي دارند اگه لطف كنند وتوضيحاتي بدن فكر ميكنم به درد همه مون بخوره

سلام دوست عزیز
بنده اطلاعات فنی در این مورد ندارم ولی به عینه 2-3 نفر رو از نزدیک دیدم که ازین دستگاه استفاده کردن و کاهشی در مصرف سوختشون مشاهده نکردن . ضمن اینکه تا اونجایی که بنده اطلاع داشتم این وسیله و اون قرص های کاهنده مصرف سوخت که یک قرصشو داخل یک باک بنزین مینداختن ، مورد تاید وزارت نفت نبود .

سید محمد زراره
08-05-2010, 05:05 PM
دوستان سلام

دوست عزیز من این قطعه رو حدود 4 سال پیش روی پراید امتحان کردم و هیچ نتیجه ای نگرفتم
پس شما هم بی خیال شو بابت این موضوع

جالب اینجاست که با چندین نفر از مشتریهای من و خودم نیز اون سرکار خانم محترم تماس گرفتند
ایشون اول گفتند که اون قطعه مورد تایید کارشناسان ایران خودرو هست و طریقه نصبش به وسیله کارشناس ایران خودرو توضیح داده میشه و بعد وقتی کمی پیچوندمش و گفتم این کارشناس معروف کی هست و اسم و فامیلش چیه گفت من همچین حرفی نزدم و نگفتم مورد تایید ایران خودرو هست

آقا از شوخی و این حرفا گذشته حدود 2 ماه پیش یه اطلاعیه از ایساکو برام اومد که شدیدا حرفهای این خانم و اون قطعه رو تکذیب میکرد و کاملا اون رو بی تاثیر میدونست

مرتضی
08-05-2010, 07:21 PM
ایا تا به حال در مورد معکوس کشیدن وصدمه جبران ناپذیر تندر چیزی شنیده اید؟

morteza
08-05-2010, 07:49 PM
دوستان سلام
با سلام
من هم با بقیه دوستان موافقم و فکر میکنم همچین چیزی امکان ندارد. اگه قرار بود با یک قطعه 50 هزار تومانی مصرف سوخت بیاد پایین که شرکت های معروف سازنده اتوموبیل برای کاهش مصرف سوخت و این قبیل چیزها اینقدر هزینه نمیکردند

MAHDI-TONDAR
08-06-2010, 11:33 AM
دقیقاً فرمایش دوستان صحیح هست .مطمئناً اگه این قطعه در کاهش مصرف سوخت تاثیر داشته الان دولت تمام شرکتهای خودرو سازی را اجبار کرده از این کیت استفاده نمایند . منم از چند نفر که این کیت رو نصب کرده بودن سئوال کردم همشون میگفتند تاثیر در مصرف سوخت مشاهده نکردند.
چند ماه پیش برایم من هم یه خانمی از این شرکتی که دوستان میفرمایند تماس گرفتن و ادعا میکرده این دستگاه 30 الی 40 درصد در کاهش مصرف سوخت موثره و وقتی من گفتم چه تضمینی برای ادعا خودتان دارید هیچ دلیل و جوابی نداشته و فقط می گفت مطمئن باشید در کاهش سوخت تاثیر داره ، فقط همین :confused:

zanjani
08-07-2010, 08:45 AM
سلام دوستان
من اطلاعیه سازمان بهینه سازی مصرف سوخت رو دیدم که که این وسیله رو قلابی معرفی کرده بود اگر پیداش کنم حتما تو فروم قرار می دم همه ببینند . اگر درست بود این سازمان یکی یدونه مجانی به همه مون می داد

reza_mortezapour
08-07-2010, 12:23 PM
دوستان من یه بار ماشینمو واسه 10000 تا بردم نمایندگی و متوجه شدم از پیلترهوای پاره ایرانی استفاده کرده بودن و کلا تا میتونستن جنس ایرانی ارزون گذاشته بودن یه سری هم یه جای غیر نمایندگی رفتم که طرف 2 ساعت طول کشید شلگیر داخل سپر رو ببنده که آخرشم یکی از خارهاشو گم کرد و نداشت که جاش بذاره. حالا میخاستم ببینم آیا جایی هست که برای کلیه مسائل بهشون رجوع کرد از قبیل نصب کلیه آپشنها و تعویض روغن و لنت و . . . که واقعا هم حرفه ای و تایید شده باشند و از لوازم اصلی استفاده کنند و هم منصف و جوابگو. در حرفه ای بودن نمایندگی شکی نیست اما متاسفانه اصلا مطمئن نیستند اجازه بالا سر ماشین بودن هم که نداری چون واقعا اینجوری حداقل آدم بالا سر ماشین هست و میبینه چی میذارن.

Marshal
08-08-2010, 12:57 AM
ایا تا به حال در مورد معکوس کشیدن وصدمه جبران ناپذیر تندر چیزی شنیده اید؟
کسی از دوستان پاسخی برای این سوال ندارد؟

البته نه فقط تندر
که در همه خودروها
خوب اولین صدمه جبران ناپذیرش مطمئنم به جعبه دنده وارد میشه و خوردگی دنده ها رو درپی داره
ضمنا تغییر ناگهاینی دور موتور مطمئنا باعث فشار شدید به میل لنگ و پیستونها میشهو متور فشار زیادی را متحمل میشه

Renault Logan
08-08-2010, 03:20 AM
کسی از دوستان پاسخی برای این سوال ندارد؟

البته نه فقط تندر
که در همه خودروها
خوب اولین صدمه جبران ناپذیرش مطمئنم به جعبه دنده وارد میشه و خوردگی دنده ها رو درپی داره
ضمنا تغییر ناگهاینی دور موتور مطمئنا باعث فشار شدید به میل لنگ و پیستونها میشهو متور فشار زیادی را متحمل میشه

در تکمیل فرمایش شما
پارگی یا رد شدن تسمه تایمینگ احتمالش بسیار قوی هست مخصوصا در تندر و کلا ماشین هایی که موتورشون 16 سوپاپ داره

سید محمد زراره
08-08-2010, 07:15 PM
سلام
کی میدونه چطوری جلو ترک شیشه بر اثر اصابت سنگ رو میشه گرفت

امروز توی جاده یه سنگریزه از زیر لاستیک تریلی اومد صاف نشست گوشه شیشه ماشینم و یه ستاره اندازه 500 ریالی سکه برام درست کرد
میخوام جلوشو بگیرم بزرگتر نشه
دوستان ایده ای ندارند؟

morteza
08-08-2010, 11:41 PM
سلام

امروز توی جاده یه سنگریزه از زیر لاستیک تریلی اومد صاف نشست گوشه شیشه ماشینم و یه ستاره اندازه 500 ریالی سکه برام درست کرد
دوستان ایده ای ندارند؟
برادر محترم
شیشه اتوموبیل رو هم مثل پارچه و ... میدوزن و اینطوری جلو پیشرویش گرفته میشه

Renault Logan
08-09-2010, 02:47 AM
سلام

دوستان ایده ای ندارند؟

سلام محمد جان
خیلی متاسف شدم بابت این قضیه
امان از دست این تریلی و کامیون ها
همیشه یا سریع ازشون سبقت بگیر یا دست کم 200-300 متر ازشون فاصله داشته باش و اجازه بده یک ماشین دیگه جلوی شما باشه تا سپری هم برای شما باشه .
علی ای حال حتما اطلاع دارید مراکز ترمیم شیشه در بعضی از جاها طی 2-3 سال اخیر ایجاد شده که با دستگاه مخصوصی که دارن (از نزدیک دیدم) بوسیله مکش خلا شدید و اشعه uv و چسب مخصوص چنان شیشه رو ترمیم میکنن که انگار شیشه نو انداختی رو ماشین . کارشونم با ضمانت 5 ساله هست .
قیمت هم بستگی به عرف و انصاف طرف داره .
امیدوارم بتونی همچین جایی رو پیدا کنی (حتما تو مشهد داره) و مشکلت برطرف بشه
هیچی شیشه فابریک کارخونه و آب بندی کارخونه نمیشه .
شاد باشی .

سید محمد زراره
08-09-2010, 07:56 AM
از اقبال بد من تریلی از روبرو آمد و جهت مخالف مزید بر علت شد و سنگ با شدت بیشتری خورد

از راهنماییهاتون ممنونم

MAHDI-TONDAR
08-09-2010, 08:02 AM
دوستان سلام
يه چند روزيه آينه سمت شاگرد (مدل دستي ) گيره تنظيم آينه خوب كار نمي كنه يعني بالا و پائين ميره ولي به سمت چپ و راست نميره با دست هم خواستم آينه را جابجا كنم هم خيلي بسختي به سمت چپ وراست ميره ، ضمناً ضربه يا چيزي هم بهش نخوره .
چطور ميشه آينه رو باز كرد ؟ بنظر شما اشكال از چيه؟
با سپاس

رضا میرجعفریان
08-09-2010, 09:07 AM
سلام دوست من
این مشکل میتونه عوامل مختلفی داشته باشه از جمله
1-گیر کردن یک شی در بین دنده ها ویا گرفته شدن توسط گرد و خاک
2-رد شدن خارهای تنظیم دستی
برای باز کردن اینه باید ابتدا روکش داخل رو(داخل ماشن رو در) بردارید بعد چند تا پیچ داره که باید باز بشه بعد اینه به راحتی در میاد

reza_mortezapour
08-09-2010, 12:18 PM
دوستان من یه بار ماشینمو واسه 10000 تا بردم نمایندگی و متوجه شدم از پیلترهوای پاره ایرانی استفاده کرده بودن و کلا تا میتونستن جنس ایرانی ارزون گذاشته بودن یه سری هم یه جای غیر نمایندگی رفتم که طرف 2 ساعت طول کشید شلگیر داخل سپر رو ببنده که آخرشم یکی از خارهاشو گم کرد و نداشت که جاش بذاره. حالا میخاستم ببینم آیا جایی هست که برای کلیه مسائل بهشون رجوع کرد از قبیل نصب کلیه آپشنها و تعویض روغن و لنت و . . . که واقعا هم حرفه ای و تایید شده باشند و از لوازم اصلی استفاده کنند و هم منصف و جوابگو. در حرفه ای بودن نمایندگی شکی نیست اما متاسفانه اصلا مطمئن نیستند اجازه بالا سر ماشین بودن هم که نداری چون واقعا اینجوری حداقل آدم بالا سر ماشین هست و میبینه چی میذارن.
از دوستان کسی نبود جواب مارو بده!!!:confused:

MAHDI-TONDAR
08-09-2010, 12:34 PM
سلام دوست من
این مشکل میتونه عوامل مختلفی داشته باشه از جمله
1-گیر کردن یک شی در بین دنده ها ویا گرفته شدن توسط گرد و خاک
2-رد شدن خارهای تنظیم دستی
برای باز کردن اینه باید ابتدا روکش داخل رو(داخل ماشن رو در) بردارید بعد چند تا پیچ داره که باید باز بشه بعد اینه به راحتی در میاد
ممنون رضا جان
دستت درد نكنه منظور شما همون زوار روي در هست ديگه؟
شما تا حالا آينه ها را باز كردي؟ آيا بنظر شما روغن يا گريس كاري نياز نداره شايد دليلي سفتي اون بخاطر خشك شدن اتصالات و فنر داخل آينه باشه .
بازم ميكنم ببينم چيه

رضا میرجعفریان
08-09-2010, 12:38 PM
مهدی جان
مال خودم رو نه مال من برقی ولی باز کردنی دیدم
بله منظورم همون بود
به نظر من گریس کاری نکن چون باعث میشه روغنی شه گردو خاک جم کنه از اسپری داشبورد استفاده کن ویا از اسپری ناهید که الکتریکی ها برای پاک کردن مدار ازش اشتفاده میکنن و روغنی نیست بعد اسپری داشبورد بزن
این اسپری داشبورد رو برای لاستیک های در هم استفاده کن نمیزاره زود خشک بشه و ترک برداره

babaalil90
08-10-2010, 07:14 PM
يك سوال از دوستان لطفا راهنمايي كنيد:
اقا اين عدد مصرف بنزين ماشين ما روي عدد 7.1 مونده و با هر سرعتي ميرم اين عدد تغييري نداره
سرعت ثابت 90تا95 كفي .
سرعت بالاي 110.
سرعت زير 80.
و.....
يكي بگه من چه كنم ؟:confused:

Salmani
08-10-2010, 07:27 PM
يك سوال از دوستان لطفا راهنمايي كنيد:
اقا اين عدد مصرف بنزين ماشين ما روي عدد 7.1 مونده و با هر سرعتي ميرم اين عدد تغييري نداره
سرعت ثابت 90تا95 كفي .
سرعت بالاي 110.
سرعت زير 80.
و.....
يكي بگه من چه كنم ؟:confused:
با سلام.
ریست هم کردی و ثابت مونده؟؟
اگر کامپیوتر رو ریست کردی و خوب نشد ECU رو دوباره برنامه ربزی کن؟:rolleyes:

babaalil90
08-10-2010, 09:11 PM
با سلام.
ریست هم کردی و ثابت مونده؟؟
اگر کامپیوتر رو ریست کردی و خوب نشد ECU رو دوباره برنامه ربزی کن؟:rolleyes:

جناب سلماني از راهنماييت ممنون
ولي دونكته را به عرض ميرسانم:
يكي اينكه منظورتون از ريست كردن اينه كه من دكمه روي صفحه را هنگامي كه عدد مصرف را دارم ميبينم نگاه دارم تا ريست بشه يا نه، كار ديگري بايد بكنم كه باصطلاح اين ريست شده باشد؟
لطفا بفرماييد كه چه كنم كه ريست شود.
دوم اينكه اين برنامه ريزي مجدد ecu چيه جريانش ؟ خودم بايد انجام بدم يا اينكه جرياناتي داره و خلاصه يه توضيحي بدي ممنو نت ميشم دوست عزيز.

Renault Logan
08-10-2010, 10:11 PM
جناب سلماني از راهنماييت ممنون
ولي دونكته را به عرض ميرسانم:
يكي اينكه منظورتون از ريست كردن اينه كه من دكمه روي صفحه را هنگامي كه عدد مصرف را دارم ميبينم نگاه دارم تا ريست بشه يا نه، كار ديگري بايد بكنم كه باصطلاح اين ريست شده باشد؟
لطفا بفرماييد كه چه كنم كه ريست شود.
دوم اينكه اين برنامه ريزي مجدد ecu چيه جريانش ؟ خودم بايد انجام بدم يا اينكه جرياناتي داره و خلاصه يه توضيحي بدي ممنو نت ميشم دوست عزيز.

سلام دوست عزیز
با اجازه جناب سلمانی
بله شما اگه دکمه تریپ کامپیوتر سفری رو زمانی که داره هر یک از آیتم هایی غیر از کیلومتر شمار کلی ماشین رو نشون میده ، به مدت 5 ثانیه نگهدارید کل اطلاعات با 3 بار چشمک زدن ارقام ریست و پاک میشوند .
دوست عزیز ایرادی نیست این قضیه ؛ بار ها برای بنده پیش اومده .
دوباره برنامه ریزی کردن ecu اصلا کار من و شما نیست و نیازی هم به این کار نیست (کار بسیار پر هزینه و پر دردسریه و برای موارد مهم و حیاتی اونهم در مرحله آخر این کار رو انجام میدن)
شاد باشید .

رضا میرجعفریان
08-11-2010, 08:26 AM
با سلام
خدمت دوست عزیزمون عرض کنم با توجه به اینکه این سیستم در هر 400 متر اپدیت میشه و با توجه به شرایط رانندگی که فرمودین تغییر نمیکنه بعد از رسیت کردن اگر باز مشکل رفع نشد حتما به نمایندگی مراجعه کنید.

Salmani
08-11-2010, 11:13 AM
سلام دوست عزیز
با اجازه جناب سلمانی
بله شما اگه دکمه تریپ کامپیوتر سفری رو زمانی که داره هر یک از آیتم هایی غیر از کیلومتر شمار کلی ماشین رو نشون میده ، به مدت 5 ثانیه نگهدارید کل اطلاعات با 3 بار چشمک زدن ارقام ریست و پاک میشوند .
دوست عزیز ایرادی نیست این قضیه ؛ بار ها برای بنده پیش اومده .
دوباره برنامه ریزی کردن ecu اصلا کار من و شما نیست و نیازی هم به این کار نیست (کار بسیار پر هزینه و پر دردسریه و برای موارد مهم و حیاتی اونهم در مرحله آخر این کار رو انجام میدن)
شاد باشید .
میشه به پرسم چه هزینه ای داره؟؟؟؟؟:mad:
چه را کار من و شم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:

Renault Logan
08-11-2010, 11:07 PM
میشه به پرسم چه هزینه ای داره؟؟؟؟؟:mad:
چه را کار من و شم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:

سلام
جناب سلمانی ظاهرا شما ازدست بنده ناراحت هستین چون تو هر پاسخ پست بنده از آیکون:mad: استفاده میکنید .
چرا عصبانی دوست عزیز ؟

80000 تومان هزینه داره
جلوی چشم بنده در نمایندگی اتفاق افتاده که عرض میکنم .
اینکه کار بنده و شما نیست برای این عرض کردم که تمام کار با دستگاه کلیپ و تخصص بالا صورت میگیرد .
شاد باشید .

MAHDI-TONDAR
08-12-2010, 08:54 AM
سلام
جناب سلمانی ظاهرا شما ازدست بنده ناراحت هستین چون تو هر پاسخ پست بنده از آیکون:mad: استفاده میکنید .
چرا عصبانی دوست عزیز ؟

80000 تومان هزینه داره
جلوی چشم بنده در نمایندگی اتفاق افتاده که عرض میکنم .
اینکه کار بنده و شما نیست برای این عرض کردم که تمام کار با دستگاه کلیپ و تخصص بالا صورت میگیرد .
شاد باشید .
عليرضا جان سلام
ممنون از توضيحات شما
من فكر كنم برنامه ريزي مجدد ecu چيز مشابه اي مثل نصب مجدد ويندوز تو كامپيوتر ها باشه درسته؟
حالا يه سئوال : معمولاً اين كار ( برنامه ريزي ecu) در چه مواقعي انجام ميشه ؟ اگه اطلاعاتي در اين زمينه داريد بفرمائيد .

Renault Logan
08-12-2010, 05:07 PM
عليرضا جان سلام
ممنون از توضيحات شما
من فكر كنم برنامه ريزي مجدد ecu چيز مشابه اي مثل نصب مجدد ويندوز تو كامپيوتر ها باشه درسته؟
حالا يه سئوال : معمولاً اين كار ( برنامه ريزي ecu) در چه مواقعي انجام ميشه ؟ اگه اطلاعاتي در اين زمينه داريد بفرمائيد .

سلام و عرض ادب
خواهش میکنم
بله دقیقا فرمایش شما صحیح هست
برنامه ریزی مجدد ecu چیزی شبیه به تعویض ویندوز در کامپیوتر ها هست .
تا اونجایی که بنده اطلاع دارم اینکار زمانی انجام میشه که اطلاعات در اثر دلایلی نظیر خرابی سنسور های مهم و یا نوسان شدید برق و یا اتصالی تخریب بشن و نیاز به برنامه ریزی مجدد ecu پیدا میکنه . و یا در حالت دیگر برخی از خطا ها و false ها بعد از بوجود اومدن دیگه تا برنامه ریزی مجدد ecu از بین نمیرن ، بعضی هاشون اصلا از بین نمیرن حتی با دیاگ زدن بعضیاشونم با دیاگ از بین میرن ولی دوباره همون خطایی که پاک شده میوفته رو ecu که مورد دوم گاها بخاطر خرابی سنسوری هست که با تعویض سنسور درست میشه ولی پیش میاد مواردی که در زمانی به هر دلیلی یه خطایی افتاده ولی الان با این که موتور مشکلی نداره اون خطا رو حافظه ecu مونده و پاک نمیشه .
نمونش ماشین بنده :
اولین بار که نمایندگی خواست شمع رو عوض کنه ، سهل انگاری کرد و سر باطریو جدا نکرد و بعد از تعویض خطای miss wire in spark 1 روی ecu افتاده و هیچ رقمه هم پاک نمیشه .
به خیال خودش نمایندگی اومد جای کوئل هارو جابجا کرد بلکه خطا از بین بره (بازم سر باطریو جدا نکرد) بدتر شد . الان بجای خطا روی شمع 1 ، روی شمع 3 و 4 هم خطا نشون میده و نمونه هایی مشابه اینها .
شاد باشید .

babaalil90
08-12-2010, 11:46 PM
با تشكر و عرض سلام خدمت جناب رناولت لوگان عزيز
اولا ممنون از راهنمايي شما
بنده كامپيوتر سفري را ريست كردم و نشانگر مصرف لحظه ايم درست شد
ولي سوال ديگر برام پيش اومد و اون هم به دليل پاسخ اخير شماست كه فرموديد :
نمايندگي هنگام تعويض شمع .......
من شمع هاي ماشينم را خودم عوض كردم ، سر باطري هم جدا نكردم و خدارا شكر هيچ خطا و اشكالي هم پيش نيامد.
شما مطمئني كه اين خطايي كه گفتي به همون دليله كه خودت اشاره كردي ؟
مطمئنا جواب شما باعث كسب اطلاعات و راهنمايي سايرين هم خواهد شد.
ممنون

Renault Logan
08-13-2010, 05:30 AM
با تشكر و عرض سلام خدمت جناب رناولت لوگان عزيز
اولا ممنون از راهنمايي شما
بنده كامپيوتر سفري را ريست كردم و نشانگر مصرف لحظه ايم درست شد
ولي سوال ديگر برام پيش اومد و اون هم به دليل پاسخ اخير شماست كه فرموديد :
نمايندگي هنگام تعويض شمع .......
من شمع هاي ماشينم را خودم عوض كردم ، سر باطري هم جدا نكردم و خدارا شكر هيچ خطا و اشكالي هم پيش نيامد.
شما مطمئني كه اين خطايي كه گفتي به همون دليله كه خودت اشاره كردي ؟
مطمئنا جواب شما باعث كسب اطلاعات و راهنمايي سايرين هم خواهد شد.
ممنون

سلام و عرض ادب
خواهش میکنم . خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر میاد برای دوستان انجام بدم .
دوست عزیز مورد اشاره شده مثالی بود از خطاهایی که ممکن است برای ecu پیش بیاد و ممکنه پیش نیاد .
شما بعد از اینکه خودتون شمع رو تعویض کردید آیا بردید ماشینو نمایندگی دیاگ بزنن ببینن خطایی روی ecu افتاده یا نه ؟
اگه خطا نیوفتاده باشه باید عرض کنم شما در این زمینه خوش شانس بودید . چون هم توصیه خود نمایندگی (البته یک نمایندگی دیگر که رتبش 1 بود ) هم توصیه چند باطری ساز و برق کار حرفه ای خودرو هست که هنگام کار با اتصالات برقی خودرو حتی الامکان سر باطری جدا شود خصوصا هنگام تعویض شمع و کوئل و تعویض سنسور های موتور .
شاد باشید .

کیان
08-13-2010, 10:30 AM
اگر بیش از 15 دقیقه کابل باطری را جدا کنیم حافظه موقت ecu پاک می شود و بعد موتور تا مدتی بد کار میکند
برای انجام عملیات تجدید از روش پیشنهادی شرکت پژو به شرح زیر استفاده می کنیم:

سوئیچ را به مدت حداقل 10 ثانیه ببندید
سوئیچ را به مدت حداقل 10 ثانیه باز کنید.
خودرو را روشن کنید و به مدت حداقل 10 ثانیه گاز ندهید
دنده ها را یک به یک معرفی کنید. به روش ذیل:

با دنده 1 حداقل 50 متر حرکت کنید
با دنده 2 حداقل 50 متر حرکت کنید
با دنده 3 حداقل 50 متر حرکت کنید
با دنده 4 حداقل 50 متر حرکت کنید
با دنده 5 حداقل 50 متر حرکت کنید

... در این لحظه کلیه دنده ها به ECU معرفی شده اند.

حال به مدت پانزده دقیقه در دنده های مختلف و با دور های مختلف و فول-گاز حرکت می کنیم تا حالات مختلف شرایطی و لحظه ای خودرو به ECU معرفی شود.

تذکر:
دنده عقب نیازی به معرفی ندارد و همچنین در هنگام تجدید حافظه بهتر ان است که خودرو تک سرنشین بوده و در جاده کفی رانده شود.

Saeed
08-13-2010, 10:35 AM
سلام کیان جان
من حداقل دو بار کابل باطری رو بیش ار 15 دقیقه باز کردم ولی این اتفاقی که گفتید نیوفتاد و احتیاج هم به معرفی دوباره به ecu نبود و فقط ساعت ماشین رو دوباره تنظیم کردم.

MAHDI-TONDAR
08-13-2010, 01:23 PM
سلام کیان جان
من حداقل دو بار کابل باطری رو بیش ار 15 دقیقه باز کردم ولی این اتفاقی که گفتید نیوفتاد و احتیاج هم به معرفی دوباره به ecu نبود و فقط ساعت ماشین رو دوباره تنظیم کردم.
آقا سعید سلام
موقعی که کابل باطری را جدامیکنید همونطوریکه دوستان اشاره کردن حافظه موقت ecu پاک میشه و موقعی که دوبار ه کابل رو وصل میکنی و ماشین رو روشن میکنی اگه به روشی که اقا کیان گفتند عمل نکنید ممکنه سیستم های ماشین بخوبی ودقیق عمل نکنند نمونه یک بار داخل نمایندگی همین اتفاق برام افتاد ( جدا کردن کابل باطری جهت تمییز کرد شمع) و به محض اینکه کلاچ می گرفتم و دنده را جا میزدم با اندکی بالا آوردن کلاچ بلافاصله ماشین خاموش میشد بعد از اون نمایندگی با باز و بسته کردن سوئچ ( مشابه گفته آقا کیان ) خوشبختانه مشکل حل شد

Saeed
08-13-2010, 03:35 PM
آقا سعید سلام
موقعی که کابل باطری را جدامیکنید همونطوریکه دوستان اشاره کردن حافظه موقت ecu پاک میشه و موقعی که دوبار ه کابل رو وصل میکنی و ماشین رو روشن میکنی اگه به روشی که اقا کیان گفتند عمل نکنید ممکنه سیستم های ماشین بخوبی ودقیق عمل نکنند نمونه یک بار داخل نمایندگی همین اتفاق برام افتاد ( جدا کردن کابل باطری جهت تمییز کرد شمع) و به محض اینکه کلاچ می گرفتم و دنده را جا میزدم با اندکی بالا آوردن کلاچ بلافاصله ماشین خاموش میشد بعد از اون نمایندگی با باز و بسته کردن سوئچ ( مشابه گفته آقا کیان ) خوشبختانه مشکل حل شد

سلام مهدی جان
من چنین تجربه ی نداشتم و زمانی که میخواستم کابل اتصال منفی بدنه را تقویت کنم و کابل جدید را ببندم اتصال سر باطری را باز کردم و بیش از نیم ساعت کارم طول کشید (یه تلفن طولانی داشتم) و بعد از اتصال هر دو کابل به بدنه و سر باطری ، استارت زده ، حرکت کردم و چنین مشکلی که فرمودید نداشتم.

Renault Logan
08-13-2010, 06:35 PM
آقا سعید سلام

سلام مهدی جان
من چنین تجربه ی نداشتم و زمانی که میخواستم کابل اتصال منفی بدنه را تقویت کنم و کابل جدید را ببندم اتصال سر باطری را باز کردم و بیش از نیم ساعت کارم طول کشید (یه تلفن طولانی داشتم) و بعد از اتصال هر دو کابل به بدنه و سر باطری ، استارت زده ، حرکت کردم و چنین مشکلی که فرمودید نداشتم.

سلام
وقت بخیر دوستان
این قضیه ای که جناب کیان ذکر کردند صحت داره و در کتاب آشنایی و عیب یابی کامل تندر90 نوشته سیامک گرشاسبی بهش اشاره شده و مورد تایید رنو پارس نیز قرار گرفته
بنده که پیش نیومده تا بحال بیشتر از 5 دقیقه باطریو قطع کرده باشم .
دوست عزیز سعید جان شما ممکنه ظاهرا برای خودروتون مشکلی پیش نیومده باشه ولی احتمال اینکه درمحاسبات ecu خطایی رخ بده هست .
شاد باشید .

babaalil90
08-14-2010, 12:37 AM
شما بعد از اینکه خودتون شمع رو تعویض کردید آیا بردید ماشینو نمایندگی دیاگ بزنن ببینن خطایی روی ecu افتاده یا نه ؟
اگه خطا نیوفتاده باشه باید عرض کنم شما در این زمینه خوش شانس بودید . چون هم توصیه خود نمایندگی (البته یک نمایندگی دیگر که رتبش 1 بود ) هم توصیه چند باطری ساز و برق کار حرفه ای خودرو هست که هنگام کار با اتصالات برقی خودرو حتی الامکان سر باطری جدا شود خصوصا هنگام تعویض شمع و کوئل و تعویض سنسور های موتور .
شاد باشید .[/QUOTE]
آقا ممنونتم كه لطف كردي و جواب دادي
ولي سوال اينه كه:
جدا بايد برم دياك بزنم؟
اگه نزنم چي؟
ماشينم هيچ مشكلي نداره .
نه ريپ ميزنه نه دنده ش بد جا ميره و نه.....
چكنم ببرم دياك بزنم ؟

Renault Logan
08-14-2010, 05:58 AM
آقا ممنونتم كه لطف كردي و جواب دادي
ولي سوال اينه كه:
جدا بايد برم دياك بزنم؟
اگه نزنم چي؟
ماشينم هيچ مشكلي نداره .
نه ريپ ميزنه نه دنده ش بد جا ميره و نه.....
چكنم ببرم دياك بزنم ؟

دوست عزیز خدارو شاکرم که خودروی شما مشکلی نداره ولی من سوالی از شما دارم :

شما کاملا از لحاظ جسمی سالمید و خدارو شکر هیچ مشکلی ندارید . چرا هر 6 ماه یکبار با یک آزمایش خون ، یک چکاپ از بدنتون میگیرید ؟
شما خدارو شکر از دندانهایی کاملا سالم و بی درد بهره میبرید . چرا هر 6 ماه به دندان پزشک مراجعه میکنید و چکاپ انجام میدید ؟

خوب دوست عزیز ماشین هم همینطوره . ضرر میکنید اگه هر 6 ماه با یک دیاگ به هزینه کمتر از 10000 تومان موتور خودروتون رو چکاپ کامل کنید !!؟
توصیه میکنم جدای این قضیه ، حتی در صورت بوجود نیومدن هیچ مشکلی برای موتور ، هر 6 ماه یکبار با دستگاه تمام بخش ها و سنسور های موتور رو چک کنید .
شاد باشید .

MAHDI-TONDAR
08-14-2010, 01:22 PM
سلام
وقت بخیر دوستان
این قضیه ای که جناب کیان ذکر کردند صحت داره و در کتاب آشنایی و عیب یابی کامل تندر90 نوشته سیامک گرشاسبی بهش اشاره شده و مورد تایید رنو پارس نیز قرار گرفته
بنده که پیش نیومده تا بحال بیشتر از 5 دقیقه باطریو قطع کرده باشم .
دوست عزیز سعید جان شما ممکنه ظاهرا برای خودروتون مشکلی پیش نیومده باشه ولی احتمال اینکه درمحاسبات ecu خطایی رخ بده هست .
شاد باشید .
دقيقاً فرمايشات آقا عليرضا صحيحه
ممكنه اشكال ظاهري پيش بياد ( مثل نمونه ايي كه بنده ذكر كردم ) و يا ظاهري نباشه كه با دستگاه دياك خطا نشون داده ميشه .

MAHDI-TONDAR
08-18-2010, 03:28 PM
دوستان سلام
دوستاني كه تندر مدل e1دارند و قصد نصب پروژكتور را دارند اين مطلب را مطالعه بفرمايند .
ديروز يكي از دوستان كه بواسطه همين تندر با ايشون آشنا شدم را ديدم .
راستش برادر ايشان در نمايندگي مركزي تهران مشغول بكار مي باشدو برروي ماشين خود در اون نمايندگي پروزكتور نصب نموده منتهي نه كليدي اضافه كرد و نه دست راهنما را تغيير داد.
پروژكتور بوسيله همون دست راهنماي اصلي خودش ( مدل e1) كار ميكرد .
نحوي روشن كردن پروزكتور جلو:
1- چراغ كوچك جلو روشن
2- چراغ (بزرگ) جلو روشن
3- مه شكن عقب روشن ( در اين حالت چراغ مه شكن جلو و عقب هر دو روشن شد)
4- چراغ مه شكن عقب خاموش ( مه شكن جلو روشن بود)
5-- چراغ (برزگ) جلو خاموش
در پايان فقط چراغ كوچك جلو + پروژكتور جلو روشن بود .
جالبه بدون نصب هيچ چيز اضافه پروزكتور جلو مستقل از پروژكتور عقب روشن شد .
البته اينو بايد دوستاني كه با مسائل فني و برقي ماشين آگاهي دارند بگويند چطور ميشه اين كار را كرد .
راستي داخل حعبه فيوز (درون كاپوت سمت راست بغل باطري ) دوتا از اون فيوز هاي بزرگ اضافه كرد .
چون اين كار برايم تازگي داشت و تاالان نديده و نشنيده بودم اين قضيه را عنوان كردم

reza_mortezapour
08-19-2010, 12:20 AM
دوستان یه چیز جدیدی که من الان به یقین فهمیدم اینه که وقتی چراغهای مه شکن رو روشن میکنم و ماشین تو ترافیک باشه یه کم هم سربالایی باشه بعد از یه مدت کوتاه آمپر ماشین میره رو عدد 7 در حالیکه این موضوع زمانیکه مه شکنها خاموش باشه اتفاق نمیفته. کسی توضیحی در این زمینه داره ؟ و آیا این موضوع فقط یه خطا در سیستم آمپر خودرو هست یا واقعا دما بالا میره و ممکنه ماشین جوش بیاره؟ لازم به ذکره که این حالت ثابت نیست و بین 4 خط و 7 خط متغیره که وقتی ماشین از ترافیک در میاد رو همون 4 ثابت میشه. میزان آب داخل محفظه رو هم چک کردم درسته!

MAHDI-TONDAR
08-19-2010, 11:02 AM
دوستان یه چیز جدیدی که من الان به یقین فهمیدم اینه که وقتی چراغهای مه شکن رو روشن میکنم و ماشین تو ترافیک باشه یه کم هم سربالایی باشه بعد از یه مدت کوتاه آمپر ماشین میره رو عدد 7 در حالیکه این موضوع زمانیکه مه شکنها خاموش باشه اتفاق نمیفته. کسی توضیحی در این زمینه داره ؟ و آیا این موضوع فقط یه خطا در سیستم آمپر خودرو هست یا واقعا دما بالا میره و ممکنه ماشین جوش بیاره؟ لازم به ذکره که این حالت ثابت نیست و بین 4 خط و 7 خط متغیره که وقتی ماشین از ترافیک در میاد رو همون 4 ثابت میشه. میزان آب داخل محفظه رو هم چک کردم درسته!
سلام آقا رضا
اين مسئله اي كه ميفرمائيد بدليل ضعيف بودن كابل اتصال منفي باطري در تندر اتفاق مي افتد .( يه نوع دماي زياد مجازي )
چاره كار هم تهيه حداكثر نيم متر كابل جوشكاري و دو عدد بست و نصب اون برروي كابل منفي باطري مي باشد .( دقت بفرمائد سر ديگر كابل بايد به يدنه ماشين نصب شود )

reza_mortezapour
08-19-2010, 12:43 PM
سلام آقا رضا
اين مسئله اي كه ميفرمائيد بدليل ضعيف بودن كابل اتصال منفي باطري در تندر اتفاق مي افتد .( يه نوع دماي زياد مجازي )
چاره كار هم تهيه حداكثر نيم متر كابل جوشكاري و دو عدد بست و نصب اون برروي كابل منفي باطري مي باشد .( دقت بفرمائد سر ديگر كابل بايد به يدنه ماشين نصب شود )

بعد مهدی جان این موضوع باعث خالی کردن باطری یا اتصالی و . . . نمیشه؟ مشکلی پیش نمیاد؟ بویژه در فصل بارندگی؟

Renault
08-19-2010, 02:14 PM
بعد مهدی جان این موضوع باعث خالی کردن باطری یا اتصالی و . . . نمیشه؟ مشکلی پیش نمیاد؟ بویژه در فصل بارندگی؟
با اجازه آقا مهدی منم یه پیشنهاد بدم...:cool:
مشکلی نباید پیش بیاد...فقط سعی کنید از کابل منفی فابریک استفاده کنید که هم اتصال به بدنه داره و هم اتصال به موتور در ضمن روکش هم داره و سرش اتصالات استاندارد داره و اینجوری خیال خودتونم راحت تر هست ... من الان با این روش اتصالم رو تقویت کردم و بسیار راضیم و آسوده خاطر از لوگانم استفاده میکنم...البته همه اینها در حد پیشنهاد هست و در پایان تصمیم با شماست...موفق باشید:d

MAHDI-TONDAR
08-20-2010, 12:20 PM

با اجازه آقا مهدی منم یه پیشنهاد بدم...:cool:
مشکلی نباید پیش بیاد...فقط سعی کنید از کابل منفی فابریک استفاده کنید که هم اتصال به بدنه داره و هم اتصال به موتور در ضمن روکش هم داره و سرش اتصالات استاندارد داره و اینجوری خیال خودتونم راحت تر هست ... من الان با این روش اتصالم رو تقویت کردم و بسیار راضیم و آسوده خاطر از لوگانم استفاده میکنم...البته همه اینها در حد پیشنهاد هست و در پایان تصمیم با شماست...موفق باشید:d
آقا رضا سلام
همانطوریکه جناب Renaultعزیز هم فرمودند هیچ مشکلی برای باطری وسیستم برقی ماشین ایجاد نمیشه به عبارت دیگه این کابل اتصال یه نوع تقویت قطب منفی باطری هست .

MAHDI-TONDAR
08-20-2010, 12:30 PM
دوستان سلام
دوستاني كه تندر مدل e1دارند و قصد نصب پروژكتور را دارند اين مطلب را مطالعه بفرمايند .
راستش برادر ايشان در نمايندگي مركزي تهران مشغول بكار مي باشدو برروي ماشين خود در اون نمايندگي پروزكتور نصب نموده منتهي نه كليدي اضافه كرد و نه دست راهنما را تغيير داد.
1- چراغ كوچك جلو روشن
2- چراغ (بزرگ) جلو روشن
البته اينو بايد دوستاني كه با مسائل فني و برقي ماشين آگاهي دارند بگويند چطور ميشه اين كار را كرد .
راستي داخل حعبه فيوز (درون كاپوت سمت راست بغل باطري ) دوتا از اون فيوز هاي بزرگ اضافه كرد .
چون اين كار برايم تازگي داشت و تاالان نديده و نشنيده بودم اين قضيه را عنوان كردم

دوستان کسی نظری در این زمینه نداره؟:confused:

Behnam Logan
08-21-2010, 01:28 AM
[QUOTE=MAHDI-TONDAR;23377] دوستان کسی نظری در این زمینه نداره؟:confused:[/QU

سلام، راستش من تا حالا نديدم ماشيني مهشكنش اينطوري كار كنه!!!!!!!
عجيبه ولي غيرممكن نيست

MEHRAN
08-21-2010, 03:26 AM
با سلام دوست عزیز شاید دسته چراغها از همان نوع فول باشه

Saeed
08-21-2010, 11:53 AM
سلام دوستان
من چند روزی هست که دارم روی فرمان لوگان کار می کنم.
از دوستان کسی نقشه یا عکسهای قطعات داخلی فرمان لوگان رو داره؟
آیا کسی میدونه سیستم فرمانهای دارای کلیدهای Multi-function به چه صورت هست؟
آیا جایی سراغ دارید که کلیدهای Multi-Function را زا به صورت قطعات فابریکی بفروش برسانند؟

من قصد دارم که فرمان لوگان را شبیه به تصویر زیر تغییر دهم.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-971/111110821461.jpg

و اگر موفق به این تغییر نشدم قصد دارم فرمان رو با یه مدل دیگه که این کلیدهارو داره تعویض کنم.
به نظر شما آیا شدنی هست؟
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید با من در میان بگذارید تا من و دیگر دوستان استفاده کنیم.

Salmani
08-21-2010, 12:29 PM
سلام دوستان
من چند روزی هست که دارم روی فرمان لوگان کار می کنم.
از دوستان کسی نقشه یا عکسهای قطعات داخلی فرمان لوگان رو داره؟
آیا کسی میدونه سیستم فرمانهای دارای کلیدهای Multi-function به چه صورت هست؟
آیا جایی سراغ دارید که کلیدهای Multi-Function را زا به صورت قطعات فابریکی بفروش برسانند؟

من قصد دارم که فرمان لوگان را شبیه به تصویر زیر تغییر دهم.
http://www.acopart.org/Upload/ACO-971/111110821461.jpg

و اگر موفق به این تغییر نشدم قصد دارم فرمان رو با یه مدل دیگه که این کلیدهارو داره تعویض کنم.
به نظر شما آیا شدنی هست؟
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید با من در میان بگذارید تا من و دیگر دوستان استفاده کنیم.
با سلام.
من که اطلاعات کمی دارم اما چون ماشین شما ایربگ سمت راننده رو داره امکان تعویض فرمون فکر نکنم انجام بشه.بعد هم فکر کنم لوگالن کلید های Multi-Function رو به صورت فابریک نداره فکر نکنم براش طراحی شده باشد.;)

Saeed
08-21-2010, 12:34 PM
با سلام.
من که اطلاعات کمی دارم اما چون ماشین شما ایربگ سمت راننده رو داره امکان تعویض فرمون فکر نکنم انجام بشه.بعد هم فکر کنم لوگالن کلید های multi-function رو به صورت فابریک نداره فکر نکنم براش طراحی شده باشد.;)

سلام سلمانی جان
ممنون از پاسخگوییت

ایربگ از طریق یه سنسور در جلوی اتومبیل سیگنال یا ولتاژی رو دریافت میکنه که باعث عملکرد اون میشه. حالا شما اون سوکت رو که به پشت ایربگ لوگان وصل هست (با تبدیل سوکت) بزنید پشت یه ایربگ دیگه چه اتفاقی میوفته؟

مسلما برای لوگان این کلیدها طراحی نشده و باید از ماشینهای دیگه استفاده بشه.
اون تصویری که می بینید برای سوزوکی گراند ویتاراست.

MAHDI-TONDAR
08-21-2010, 01:00 PM
با سلام دوست عزیز شاید دسته چراغها از همان نوع فول باشه
آقا مهران سلام
همانطوري كه در صحبت هايم عرض كردم دسته راهنما همان مدل اصلي (مدل e1) هست و تعويض نشده .

Salmani
08-21-2010, 03:19 PM
سلام سلمانی جان
ممنون از پاسخگوییت

ایربگ از طریق یه سنسور در جلوی اتومبیل سیگنال یا ولتاژی رو دریافت میکنه که باعث عملکرد اون میشه. حالا شما اون سوکت رو که به پشت ایربگ لوگان وصل هست (با تبدیل سوکت) بزنید پشت یه ایربگ دیگه چه اتفاقی میوفته؟

با این تفاسیر به نظر من بهترین گزینه برای شما فرمان مگانه که خودش این دکمه را روش داره و از همه مهمتر لوگو رنو رو نیز در بر داره.;)

Saeed
08-21-2010, 03:59 PM
با این تفاسیر به نظر من بهترین گزینه برای شما فرمان مگانه که خودش این دکمه را روش داره و از همه مهمتر لوگو رنو رو نیز در بر داره.;)

متاسفانه مگان هم این دکمه هارو نداره و یه دسته اهرم داره مثل 206 زیر دسته برف پاک کن.

Salmani
08-21-2010, 06:37 PM
متاسفانه مگان هم این دکمه هارو نداره و یه دسته اهرم داره مثل 206 زیر دسته برف پاک کن.
با سلام.
اما من تو مجلات و هفته نامه ها تبلیغاتی برای این دکمه ها به صورت فابریک روی فرمون رو تبلیغ کرده بودند.

Saeed
08-22-2010, 09:25 AM
با سلام.
اما من تو مجلات و هفته نامه ها تبلیغاتی برای این دکمه ها به صورت فابریک روی فرمون رو تبلیغ کرده بودند.

سلام سلمانی جان

احتمالا اون آگهی که شما دیدید مربوط به اینترفیس پخش برای اتصال اون دکمه های مالتی فانکشن به پخش مورد نظرتون بوده. چون شرط کارکرد اون دکمه های مالتی فانکشن بودن رابط یا اینترفیسی هست که بواسطه اون فرامین به پخش ارسال میشه.

در غیر اینصورت اگر راهنمایی بفرمایید و آدرس یا تلفن اون محل رو برای بنده پیام خصوصی کنید ممنون میشم.

MEHRAN
08-23-2010, 12:37 AM
سلام سلمانی جان
ممنون از پاسخگوییت

با سلام به دوستان در تایید گفته سعید عزیز در جلو ماشین یک چاشنی وجود دارد که باهر بر خوردی وارد عمل شده و در قسمت ایربگ موادی به صورت قرصهایی وجوددارد که مانند باروت شروع به سوختن کرده واز خود گاز تولید میکند که در همان زمان باعث باز شدن ایربگ میگردد البته این عمل را من در تلویزیون دیده بودم که بد ندیدم که انرا در این جا ذکر نمایم

رضوی
08-23-2010, 09:49 AM
دوستان سلام
1- چراغ كوچك جلو روشن
2- چراغ (بزرگ) جلو روشن

با سلام
مطلبی که فرمودی خیلی جالب بود و اگه شدنی باشه که حرف نداره
کاش کسی این کار رو انجام میداد من هم میخواستم مه شکن بذارم به این شکل!
اگه نمایندگی همچین کاری رو انجام میداد خیلی خوب بود چون من به این فکر هستم که دسته راهنمای e2 نصب کنم

MAHDI-TONDAR
08-23-2010, 01:27 PM
با سلام
مطلبی که فرمودی خیلی جالب بود و اگه شدنی باشه که حرف نداره
کاش کسی این کار رو انجام میداد من هم میخواستم مه شکن بذارم به این شکل!
اگه نمایندگی همچین کاری رو انجام میداد خیلی خوب بود چون من به این فکر هستم که دسته راهنمای e2 نصب کنم
سلام دوست عزيز
كار كه شدني هست نمونه اش همين موردي كه خدمت شما عرض كردم
نمايندگي كه اين كار رو انجام داد نمايندگي مركزي سايپا در تهران بود .
البته كسي كه اين كار را انجام داد بسيار تو كارش وارد بود .
ضمن اينكه اين دوستمون برادرش در همون نمايندگي كار ميكرد و بواسطه همين برادش استاد كاره براش ين كار جالب و منحصر بفرد را انجام داد .
حالا شما اگه تهران زندگي ميكنيد يا مسيرتان به تهران ميخوره يه پيام خصوصي بهم بده من شماره تلفن اين دوستم را بهت بدم تا با برادش هماهنگي كني و كارت رو انجام دهند .

رضا میرجعفریان
08-24-2010, 10:36 AM
سلام دوستان
ماشین من حدود 9200km کار کرده فعلا هم سرویس اولیه نرفته تا بحال هم از بنزین سوپر استفاده کردم ولی به تازگی احساس میکنم از شتابش کم شده لازمه بگم استپر ش رو هم تمیز کردم کسی از ذوستان نظری داره در این مورد؟

Saeed
08-24-2010, 10:53 AM
سلام دوستان
ماشین من حدود 9200km کار کرده فعلا هم سرویس اولیه نرفته تا بحال هم از بنزین سوپر استفاده کردم ولی به تازگی احساس میکنم از شتابش کم شده لازمه بگم استپر ش رو هم تمیز کردم کسی از ذوستان نظری داره در این مورد؟

سلام رضا جان
من فکر کنم مربوط به بنزینش باشه.
من هم هفته پیش که رفتم مسافرت هم مصرف بالایی داشتم هم شتاب کم و این به وضوح مشهود بود.
دوباره که خواستم بنزین بزنم معمولی زدم و دیدم هیچ فرقی با سوپر نداره.
اصلا نمیدونم واقعا به ما سوپر میفروشن یا همون بنزین معمولی هست و اسمش سوپره.

یه نگاه به تاپیک بررسی وضعیت قیمت بنزین در 80 کشور جهان بنداز احتمالا دستت میاد که جریان از چه قراره.

رضا میرجعفریان
08-24-2010, 11:27 AM
ممنون سعید جان
به نظرت به اینکه دیگه ***** بنزین و هوا و روغن موتور داره به 10000 تا می رسه ربط داشته باشه؟

Saeed
08-24-2010, 11:58 AM
ممنون سعید جان
به نظرت به اینکه دیگه ***** بنزین و هوا و روغن موتور داره به 10000 تا می رسه ربط داشته باشه؟

رضا جان فیل تر بنزین و پمپ بنزین رو که معمولا روی 20,000 تا عوض میکنند وای با این بنزین بی کیفیتی که هست تعوض بکنی ضرر نداره. احتمالا الان خیلی آشغال گرفته باشه. فیل تر هوا و روغن موتور خیلی تاثیر نمیزاره به حدی که برات مشهود باشه ولی بی تاثیر نیست. من بعد از سرویس اولیه تغییری مشاهده نکردم تو کارکرد موتور.

Salmani
08-24-2010, 12:06 PM
ممنون سعید جان
درسته شما اگر عوض کنید ضرر نداره معلوم نیست شاید یه سوسکی چیزی رفته باشه و تو فیلت ر بنزین گیر کرده باشه.:d

Renault
08-24-2010, 12:24 PM
***** بنزین و هوا خیلی مهم هست با توجه به شرایط موجود...حتما زود به زود عوض کنید...***** هوا زود تر از بنزین...نه بنزینامون کیفیت داره نه هوامون خیلی تمیزه...من تا حالا معمولی نزدم ولی همیشه ***** بنزینم همچین تمیزم نیست!!!:d

سید محمد زراره
08-24-2010, 02:21 PM
فیللتر بنزین به مصرف ربطی نداره ولی اگه کثیف باشه هم شتاب رو کم میکنه و هم باعث میشه روی پمپ بنزین فشار اومده و منجر به سوختن پمپ میشه

رضا میرجعفریان
08-24-2010, 02:29 PM
به نظر شما خودم فيلت ر رو عوض كنم يا منتظر بمونم برم به سرويس اوليه بعدم ايا تو اين سرويس فيلت ر هوا و روغن و خود روغن موتور رايگانه؟

سید محمد زراره
08-24-2010, 02:38 PM
به نظر شما خودم فيلت ر رو عوض كنم يا منتظر بمونم برم به سرويس اوليه بعدم ايا تو اين سرويس فيلت ر هوا و روغن و خود روغن موتور رايگانه؟

نه عزیز هیچ چیزش رایگان نیست و برای باز کردن و بستن تک تک پیچها و بستها ازت اجرت میگیرن
به نظرم بهتره خودت بیرون عوض کنی چون میدونی از چه جنس و مارکی استفاده کردی بعد بری نمایندگی کارتت رو مهر کنند و وارد سیستمشون کنند شماره سریالشو برای سرویس گارانتی

Salmani
08-24-2010, 02:53 PM
فیللتر بنزین به مصرف ربطی نداره ولی اگه کثیف باشه هم شتاب رو کم میکنه و هم باعث میشه روی پمپ بنزین فشار اومده و منجر به سوختن پمپ میشه
و بعد هم اگر پمپ سوخت .اغاز بیچارگی باید بری و 2جعبه پمپ بخری و بزاری تو خونه.:d:d:d

Tondkar
08-24-2010, 11:17 PM
رضا جان فیل تر بنزین و پمپ بنزین رو که معمولا روی 20,000 تا عوض میکنند وای با این بنزین بی کیفیتی که هست تعوض بکنی ضرر نداره. احتمالا الان خیلی آشغال گرفته باشه. فیل تر هوا و روغن موتور خیلی تاثیر نمیزاره به حدی که برات مشهود باشه ولی بی تاثیر نیست. من بعد از سرویس اولیه تغییری مشاهده نکردم تو کارکرد موتور.
با سلام خدمت شما دوست گرامی فیل تر روغن و فیل تر هوا می بایست بعد از هر 10هزار کیلومتر تعویض شود

Tondkar
08-24-2010, 11:26 PM

دوست عزیز سلام اگر اتومبیل شما ایران خودرویی میباشد و کارت طلایی دارید تا اتمام تاریخ کارت طلایی کلیه سرویسهای دوره ای شما و تعویض تمامی قطعات بصورت رایگان صورت میپذیرد و اگر پارس خودرویی میباشد شامل هزینه میباشد نظر بنده اینکه حتما در یک نمایندگی مجرب سرویسهای اتومبیل را انجام دهید و از سپردن اتومبیل به غیر از نمایندگی اجتناب نمایید

MEHRAN
08-24-2010, 11:44 PM
دوست عزیز سلام اگر اتومبیل شما ایران خودرویی میباشد و کارت طلایی دارید تا اتمام تاریخ کارت طلایی کلیه سرویسهای دوره ای شما و تعویض تمامی قطعات بصورت رایگان صورت میپذیرد و اگر پارس خودرویی میباشد شامل هزینه میباشد نظر بنده اینکه حتما در یک نمایندگی مجرب سرویسهای اتومبیل را انجام دهید و از سپردن اتومبیل به غیر از نمایندگی اجتناب نمایید

باسلام من بانظر تند کار عزیز موافقم ماشین من ایران خودرو هست وتوی سرویس های دوره ای هیچ هزینه ای ندادم البته نمایندگی که انتخاب میکنید از کارشان اطمینان داشته باشید چون همه انها خوب کار نمیکنند

رضا میرجعفریان
08-25-2010, 08:55 AM
با تشکر از دوستان عزیزم
خدمتتون عرض کنم مشل به وجود امده به خاطر کثیف شدن تقریبی شمعها بود البته نمایندگی گفت طبیعی تو خیلی حساسی ولی خوب من افت شتاب رو کمی حس میکردم بعدهم گفتن اگه فیل تر بنزین کثیف بشه ماشین موتورش ریپ میزنه تو شتاب گیری
اگه همچین مشکلی برای شما به وجد اومد حتما یه نگاهی هم به شمع ها بندازین

Saeid_zanjan
08-26-2010, 01:03 PM
برای اینکه مقدار دقیق بنزین در لوگان را بفهمید از روش زیر استفاده کنید :
دکمه ای که برای صفر کردن کیلومتر هست رو 5 تا 6 ثانیه نگه دارید سپس همزمان با نگه داشتن دکمه ، سوئیچ را باز کرده (خودرو را روشن نکنید)یک شماره سریال نمایان میشود که تیپ اتومبیلتان است تااین شماره رو دیدید بلافاصله دو بار دکمه رو فشار دهید تا مقدار دقیق بنزین بر روی صفحه دیجیتال نمایان شود .
احتمالا در لوگان موارد دیگری هم هست که از دوستان خواهش میکنم در صورت اطلاعات ما را هم با خبر فرمایید.با تشکر

سید محمد زراره
08-26-2010, 01:14 PM
برای اینکه مقدار دقیق بنزین در لوگان را بفهمید از روش زیر استفاده کنید :
دکمه ای که برای صفر کردن کیلومتر هست رو 5 تا 6 ثانیه نگه دارید سپس همزمان با نگه داشتن دکمه ، سوئیچ را باز کرده (خودرو را روشن نکنید)یک شماره سریال نمایان میشود که تیپ اتومبیلتان است تااین شماره رو دیدید بلافاصله دو بار دکمه رو فشار دهید تا مقدار دقیق بنزین بر روی صفحه دیجیتال نمایان شود .
احتمالا در لوگان موارد دیگری هم هست که از دوستان خواهش میکنم در صورت اطلاعات ما را هم با خبر فرمایید.با تشکر

دوست عزیز یه سری به اینجا بزنید
http://www.acoforum.org/showthread.php?t=1276

cruiser
08-27-2010, 01:33 AM
با سلام خدمت تندر سواران عزیز
بلاخره دیروز تندرو تحویل گرفتم.با مقایسه ای که با تندر سریای اول (86)کردم دیدم دینامش ایرانی شده(اینم از شانس من:mad:)بگذریم.از نمایندگی درومدم یه راست رفتم لاستیکاشو عوض کردم (15/60/205 ساخت کره)یارو که خیلی تعریف کرد.170ت سر دادم بهش.
نمد داخل کاپوتم گرفتم.حالا یه سوال از اساتید داشتم:
این نمد در حین دوره آببندی ضرری نداره؟(از لحاظ اینکه گرمای موتور دیرتر خارج میشه)

Saeed
08-27-2010, 03:34 AM
بلاخره دیروز تندرو تحویل گرفتم.با مقایسه ای که با تندر سریای اول (86)کردم دیدم دینامش ایرانی شده(اینم از شانس من:mad:)بگذریم.از نمایندگی درومدم یه راست رفتم لاستیکاشو عوض کردم (15/60/205 ساخت کره)یارو که خیلی تعریف کرد.170ت سر دادم بهش.
این نمد در حین دوره آببندی ضرری نداره؟(از لحاظ اینکه گرمای موتور دیرتر خارج میشه)

مبارک باشه دوست عزیز
نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد
فقط تا 1000 تای اول بهش فشار نیارید و سعی کن دور موتور رو از 3500 بالاتر نبرید و سعی کنید تا جای ممکن دنده مرده باهاش نرید.  
اون سایز لاستیک هم که گرفتید بهترین سایز برای لوگان هست.

Renault Logan
08-27-2010, 04:12 AM

سلام
مبارک باشه دوست عزیز
انشاالله چرخش براتون بی دردسر بچرخه
زیاد غصه نخورید احتمال زیاد گیربکس خودروی شما نیز ساخت تبریز هست بجای فرانسه .
لوگان ما که تولید 87 هست و طبیعتا از کیفیت بالاتری باید برخوردار باشه نسبت به تولید جدیدی ها ، همون هفته اول پمپ هیدرولیک و جعبه فرمونش خراب بود و نشتی روغن داشت .
انشالله که برای شما پیش نیاد .
در مورد نمد درب موتور هم طبق فرمایش آقا سعید نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد با خیال راحت استفاده کنید .
فقط حتما حتما تا 1000 کیلومتر اول دور موتور رو از 3500 بالاتر نبرید و سرعتون از 120 بیشتر نشه . اگه مثل بنده اهل سرعت رفتن نیستید بهتره که تا 3000 کیلومتر نیز شرایط آب بندی رو رعایت کنید تا هم از عمر مفید موتور کمال استفاده رو ببرید و هم در آینده موتور برای شما هزینه بردار نشه . همه لوازم مصرفی رو هم اصل و ارجینال استفاده کنید و کیفیت و سلامت موتور خودروی خودتون رو فدای قیمت کمتر لوازم نکنید .
شاد باشید .

Emdad-L90
08-27-2010, 09:37 AM

دوست عزیز این نمد درب موتور بیشتر برای تمیز بودن و آسیب کمتر دیدن درب می باشد و همچنین صدای موتور کمتر به اتاق بیاد می ذارند نه برای جلوگیری از حرارت موتور البته حرارت موتور به درب موتور به مرور آسیب می زنه اما ضرری برای آب بندی موتور ندارد. ی هچیز را بدون وقتی ماشین را تحویل می گیری ((این برای همه است نه شما)) به موتور این ماشین ، با اون حرکات موزونی که کارکنان پارکینگ اون شرکت در زمان ابتدایی انجام می دن فشار لازمه وارد شده یعنی فکرر کنم دیگه نیازی به آبندی نباشه البته آب بندی ماشین باید حتما انجام بشه وگرنه ماشین مثل مرده حرکت می کنه. راستی مبارکت باشد.

cruiser
08-27-2010, 11:26 AM
ممنون از همه دوستای خوبم.
راستی Renault Logan جان از کجا باید بدونم گیربکس ماشینم ساخت تبریزه یا فرانسه؟
باید برم رو چاله زیر ماشینو ببینم؟(گیربکسشم اگه ایرانی باشه که دیگه هیچی ولی به نظرم خیلی گیربکس نرمه.)
ضمنا منم زیاد اهل سرعت نیستم;)

سید محمد زراره
08-27-2010, 11:40 AM
راستی renault logan جان از کجا باید بدونم گیربکس ماشینم ساخت تبریزه یا فرانسه؟
باید برم رو چاله زیر ماشینو ببینم؟(گیربکسشم اگه ایرانی باشه که دیگه هیچی ولی به نظرم خیلی گیربکس نرمه.)

مبارکت باشه دوست عزیز
حالا که ماشینتو تحویل گرفتی دیگه زیاد نرو تو قید اینکه گیربکسش ایرانیه ، دینامش ایرانیه و ....
اگه تمتمشم ایرانی باشه کاری در موردش از دستت بر نمیاد
فقط توی آب بندی باهاش مدارا کن
انشاءالله همیشه چرخش برات بچرخه

MAHDI-TONDAR
08-27-2010, 12:14 PM
سلام دوست عزیز
مبارکه
انشاالله چرخهاش همیشه برات بچرخه
بله دوست عزیز سری های جدید یه سری از وسایل تندر ایرانی شده مثل دیفرانسیل ، کوئل ،باطری ،دینام (که خودت میفرمائید) و ....
ولی قطعات ایرانی تحت نظارت شرکت رنو تولید میشه و رنودراین زمینه خیلی سخت میگیرد ،.
کیفیت این قطعات هم خوبه و جای نگرانی نیست .
در خصوص نمد داخل کاپوت هم جای نگرانی نیست مشکلی برای ماشین ایجاد نمی کنه .

Saeid_zanjan
08-27-2010, 12:20 PM
تفاوت صدای موتور در مقایسه با مدل های قبلی کاملا محسوسه چون من خودم قبلا 87 داشتم و بزرگترین اشتباه رو کردم و اردیبهشت امسال یه صفرشو در آوردم و 87 رو رد کردم رفت .نظر دوستان چیست ؟
همچنین یه سوال درباره نمدی صندوق عقب داشتم فقط برا قشنگی داخل صندوقه یا نقش عایق صوت به داخل کابین رو هم داره
با تشکر

Salmani
08-27-2010, 12:29 PM
تفاوت صدای موتور در مقایسه با مدل های قبلی کاملا محسوسه چون من خودم قبلا 87 داشتم و بزرگترین اشتباه رو کردم و اردیبهشت امسال یه صفرشو در آوردم و 87 رو رد کردم رفت .نظر دوستان چیست ؟
همچنین یه سوال درباره نمدی صندوق عقب داشتم فقط برا قشنگی داخل صندوقه یا نقش عایق صوت به داخل کابین رو هم داره
با تشکر
با سلام اقا سعید.
از چه نظر صداش تفاوت کرده,صدای موتور یا صدای موتور در داخل اتاق زیاد شده؟؟؟
از هردو جنبه مبتونید بهش نگاه کنید اما بیشتر به خاطر زیبایی استفاده می شه؟؟

Saeid_zanjan
08-27-2010, 12:35 PM
صدای داخل کابین بیشتر شده

سید محمد زراره
08-27-2010, 12:38 PM
احتمالا عایق بندی داخل محفظه موتور ضعیف تر شده که صدا داخل کابین میاد

ali
08-27-2010, 02:33 PM
به گفته دوستمان آقای زراره عایق بندی داخل محفظه موتور شاید ضعیف تر شده باشد ولی بنظرم نمد کاپوت را بخر بنداز ببین صداکم می شود یا نه ;)

LOGAN
08-27-2010, 03:28 PM
نمد درب موتور ضروری است، چرا که در خودرو های وارداتی دیده می شود.

MAHDI-TONDAR
08-27-2010, 07:49 PM
به گفته دوستمان آقای زراره عایق بندی داخل محفظه موتور شاید ضعیف تر شده باشد ولی بنظرم نمد کاپوت را بخر بنداز ببین صداکم می شود یا نه ;)
دوست عزیز نمدی داخل کاپوت تاثیر زیادی در کاهش صدای موتور نداره
ولی بیشترین فایده اش جلوگیری از گرما و سرما به موتور و
نیز جلوگیری از انتقال مستقیم گرمای موتور به کاپوت می باشد

Renault Logan
08-27-2010, 07:59 PM
راستی renault logan جان از کجا باید بدونم گیربکس ماشینم ساخت تبریزه یا فرانسه؟

سلام دوست عزیز
روی پوسته گیربکس باید علائمش باشه
اگه ایرانی باشه حتما روی پوسته گیربکس فارسی نوشته یا علامتی از شرکتی که ساخته هست . راستش من خودم از نزدیک تا حالا ندیدم ولی کارشناس فنی نمایندگی میگفت که از اول امسال گیربکس تندر ایرانی شده و تا حالا چند مورد نشتی بهشون مراجعه کردن .
به هر حال طبق فرمایش جناب زراره ، دیگه شما به سلامتی خریدتو انجام دادی و کاری از دستت بر نمیاد .
فقط خوب با ماشینت تا کن و بی مورد بهش فشار نیار .
شاد باشی .

Saeid_zanjan
08-27-2010, 09:37 PM
دوست عزیز نمدی داخل کاپوت تاثیر زیادی در کاهش صدای موتور نداره
ولی بیشترین فایده اش جلوگیری از گرما و سرما به موتور و
نیز جلوگیری از انتقال مستقیم گرمای موتور به کاپوت می باشد

با گفته دوست عزیز کاملا موافقم چون من نمدی را همان ابتدا که ماشین رو تحویل گرفتم نصب کردم ولی صدایی که داخل کابین می آید بیشتر از مدل های قبلی است .فکر کنم به مرور زمان همان بلایی سر کیفیت 206 و .... آمد سر لوگان هم بیاید البته فعلا کنترل کیفیت لوگان در حد بالایی مثل ماکسیما یا شاید هم بیشتر است تا بعد ببینیم چی میشه . این یه واقعیت تو خودروسازی ایران هست که ما حتی مونتاژ کار خوبی هم نیستیم ،با خودمون که دیگه تعارف نداریم .اگه فرصتی براتون پیش بیاید وبه شرکتهایی مثل ایران خودرو و غیره بروید می بینید که چه نخبه هایی در این شرکتها فعالیت می کنند ولی .........

cruiser
08-28-2010, 09:17 PM
با سلام به همه دوستای تندر سوار خوبم
دیروز با یکی از دوستام برای آببندی ماشین رفتیم قزوین از اونجا پیچیدیم سمت رشت(تقریبا همش اتوبان بود)سرعتو از 90 بالا نبردم دور موتورم از 2700 بالا نبردم .
باز یه سوال از دوستان داشتم:کولر گرفتن موقع آببندی مشکلی داره؟(البته من با وجود غر زدن های دوستم کولر روشن نکردم;))
مصرف ماشینم هم در جاده با سرعتی که عرض کردم 5.6 پایینتر نیومد داخل شهر رشت هم که یه دور زدم از 6.2 بالاتر نرفت ,این مصرف طبیعیه؟به نظر خودم که خیلی عالیه.
اینم گفته باشم که قبل حرکت از تهران یه باک (40 لیتر)بنزین سوپر زدم.این میتونه دلیل مصرف کمه بنزین باشه؟
ببخشید اگه طولانی شد.:rolleyes:

Roohollah
08-29-2010, 12:31 AM
ميزان مصرف طبيعيه ،البته اگه تو شهر كولر بگيريد خب بالا تر از عدد گفته شده ميره.
اينكه ميگيد كولر روشن نكردين فكر نكنم زياد مشكلي در زمان آب بندي باشه ،اونم اينكه شما تو اتوبان ميخواستيد كولر بگيريد نه تو شهر.(نظر اساتيد هم شرط است);)
يه نكته و اونم اينكه شما تا ماشينتون نو هست سعي كنيد از همين اول فقط از بنزين سوپر استفاده كنيد واقعا ارزش پرداخت اضافه رو داره.

امیری
08-29-2010, 12:57 AM
با سلام از دوستان وکاربران گرامی که شمع خودرو تندر خود را تعویض نمو ده اند تقاضا دارم اگر امکان دارد شمع مناسب واز نوع مرغوب را که مناسب تندر می باشد را معرفی تا بنده ودیگر دوستانی که قصد تعویض دارند استفاده نماییم ( البته طوری معرفی نمایند که جنبه تبلیغ نداشته باشد )با تشکر

Renault Logan
08-29-2010, 02:01 AM
با سلام به همه دوستای تندر سوار خوبم
دیروز با یکی از دوستام برای آببندی ماشین رفتیم قزوین از اونجا پیچیدیم سمت رشت(تقریبا همش اتوبان بود)سرعتو از 90 بالا نبردم دور موتورم از 2700 بالا نبردم .
باز یه سوال از دوستان داشتم:کولر گرفتن موقع آببندی مشکلی داره؟(البته من با وجود غر زدن های دوستم کولر روشن نکردم;))
مصرف ماشینم هم در جاده با سرعتی که عرض کردم 5.6 پایینتر نیومد داخل شهر رشت هم که یه دور زدم از 6.2 بالاتر نرفت ,این مصرف طبیعیه؟به نظر خودم که خیلی عالیه.
اینم گفته باشم که قبل حرکت از تهران یه باک (40 لیتر)بنزین سوپر زدم.این میتونه دلیل مصرف کمه بنزین باشه؟
ببخشید اگه طولانی شد.:rolleyes:

سلام دوست عزیز
بهترین کار روکردید که آب بندی رو رعایت کردید و کولر روشن نکردید .
مصرفتون طبیعی که سهله ، عالیه اونم برای ماشین صفر که معمولا تا آب بندی بشه کمی بیشتر میسوزونه .
نظر 2 کارشناس فنی نمایندگی بر این بود که تا پایان دوره آب بندی از کولر استفاده نشه (نه در تندر بلکه در هر ماشینی) چون موتور شدیدا بهش فشار وارد میشه و فشار چرخش روغن در موتور کم میشه و این برای سیلندر و پیستون نو ، سم هست.
بنزین سوپر اگه کیفیت داشته باشه مصرف رو میاره پایین ولی اگه کیفیت نداشته باشه مصرف رو کمی میبره بالا . طبق فرمایش دوستان سعی کنید همیشه از بنزین سوپر استفاده کنید . ارزش پرداخت هزینه اضافی رو واقعا داره مگر اینکه واقعا بدلیلی مجبور بشید معمولی بزنید اونم یکی دوبار .
جهت اطلاع عرض کنم بنده که 32000 کیلومتر با لوگانم راه رفتم هیچ وقت بنزین معمولی نزدم . با این تفاسیر وقتی هر 5000 کیلومتر ف ی ل ت ر بنزین رو تعویض میکنم ، از ف ی ل ت ر، گل قهوه ای رنگ میاد بیرون .
شاد باشید .

با سلام از دوستان وکاربران گرامی که شمع خودرو تندر خود را تعویض نمو ده اند تقاضا دارم اگر امکان دارد شمع مناسب واز نوع مرغوب را که مناسب تندر می باشد را معرفی تا بنده ودیگر دوستانی که قصد تعویض دارند استفاده نماییم ( البته طوری معرفی نمایند که جنبه تبلیغ نداشته باشد )با تشکر

با سلام و وقت بخیر
جناب امیری ، بهترین - مناسب ترین - فابریک ترین شمع ، همون شمع های فابریک خود رنو هستن .
شمع های اصلی که کارخونه رو ماشین گذاشته champion هست که دیگه گیر نیاد البته یک جا تو خیابون ملت دیدم اگه قصد خریدشو داشته باشید باید تهران رو بگردید چون خیلی کم هست ولی شمع های فابریک رنو کاملا فابریک - مرغوب - با کیفیت و مطابق با توان موتور و کوئل ها طراحی شده و بنده در موردش از رنو پارس تاییدیه گرفتم .
یک دستش الان 18000 تومانه و از نمایندگی های سایپا و ایران خودرو و یا فروشگاه های سایپا و ایساکو قابل خرید هست .
بعد از هر 20000 کیلومتر هم تعویضشون کنید و نذارید دوباره 47000 کیلومتر کار کنن.:eek:
شما با این کارتون شدیدا عمر کوئل های موتور رو کم کردید .
(ضمنا هنگام تعویض شمع حتما قبلش سر باطریو جدا کنید و پس از اتمام کار و وصل کردن کلیه سوکت های کوئل ها ،سر باطریو وصل کنید و حتما بعدش در نمایندگی یک دیاگ بزنید و موتور و سنسور هارو کامل چک کنید .)
شاد باشید .

haghi
08-29-2010, 11:41 AM

با سلام
دوست عزيز موتور تندر از نوع K4M 690 مي‌باشد و شمع آن از نوع رزيستور دار و با گپ الكترود 0.۹ ميليمتر مي‌باشد. پارامتر‌هاي ديگري از قبيل ضريب هدايت حرارت نيز مهم است. ممكن است در بازار شمع‌هاي زيادي با بسته‌بندي رنو پيدا كنيد كه مناسب اين موتور نباشند. مثلا رزيستور دار نيستند يا گپ 0.۸ ميليمتر دارند. اگر از شمع با بسته‌بندي رنو استفاده مي‌كنيد Part Number آن بايد 7700500155 باشد.
چنانچه شمع به سفارش و در بسته‌بندي رنو نيست، به عنوان مثال اگر از برند NGK استفاده مي‌كنيد مدل BKR6EZ مناسب است يا از champion مدل RC87YCL.
مي‌توانيد معادل اين شمع‌ها را در اينترنت پيدا كنيد يا شمع مناسب موتور K4M را جستجو كنيد. معمولا در سايت سازندگان شمع اثري از لوگان نيست. بايد شمع مناسب براي مگان 1.6i 16v K4M كه موتور آن از همين نوع است را جستجو كنيد.

موفق باشيد

MAHDI-TONDAR
08-29-2010, 05:27 PM
آقا اميري سلام
همانطور كه دوست خوبمون آقا عليرضا گل (Renault Logan)كه انصافاً اطلاعات جامع و كاملي در خصوص خودرو دارند فرمودند حتماً از شمع هاي شركتي رنو استفاده كنيد .
چون اكثر شمع عاي تو بازار يا تقلبيه يا با موتور تندر سازگاري نداره .
خود من دو ماه و نيم تو صف بودم :dتا بالاخره با راهنمائي عليرضا جان از نمايندگي آكو در تهران ( آقاي فتح الله زاده ) تهيه كردم .

امیری
08-30-2010, 01:24 AM
با سلام وتشکر از دوستان عزیزی که مطالب وتوضیحات لازم در مورد شمع خودرو را دادندضمنا یکی از مزایای فروم همین تبادل گفتگو در مورد سوالات وابهامات در مورد خودرو است که به کمک دیگر دوستان با تجربه واستاد قابل حل ورفع عیب می شود واطلاعات دوستان را در مورد خودرو بالا می برد ا

haghi
08-30-2010, 09:37 AM
آقا اميري سلام
همانطور كه دوست خوبمون آقا عليرضا گل (Renault Logan)كه انصافاً اطلاعات جامع و كاملي در خصوص خودرو دارند فرمودند حتماً از شمع هاي شركتي رنو استفاده كنيد .
چون اكثر شمع عاي تو بازار يا تقلبيه يا با موتور تندر سازگاري نداره .
خود من دو ماه و نيم تو صف بودم :dتا بالاخره با راهنمائي عليرضا جان از نمايندگي آكو در تهران ( آقاي فتح الله زاده ) تهيه كردم .

با سلام

دوستان عزيز تاكيد مي‌كنم كه هر شمع شركتي رنو براي تندر مناسب نمي‌باشد. رنو شمع‌هاي زيادي براي موتور‌هاي مختلف خود به سازندگان شمع سفارش مي‌دهد. مثلا شمعي كه شركتي بوده و در بسته‌بندي رنو براي موتور K7M يا انواع ديگر موتور رنو ارائه مي‌شود، براي موتور K4M مناسب نيست. لطفا به Part Number رنو كه در پست‌هاي قبلي اشاره شد توجه كنيد.

امیر مسعود
08-30-2010, 11:49 AM
منم صحبتهای این دوستمون رو تایید میکنم در خرید شمع به نظر من همونی که خود کار خونه گذاشته رو بندازید چون سیستم برق تندر خیلی حساس

سید محمد زراره
08-30-2010, 03:34 PM
منم این مطلب رو تایید میکنم
هر شمعی با توجه به جنس الکترودش قدرت احتراق و جرقه زنی خاص خودش رو داره

MAHDI-TONDAR
08-30-2010, 03:45 PM
با سلام

دوستان عزيز تاكيد مي‌كنم كه هر شمع شركتي رنو براي تندر مناسب نمي‌باشد. رنو شمع‌هاي زيادي براي موتور‌هاي مختلف خود به سازندگان شمع سفارش مي‌دهد. مثلا شمعي كه شركتي بوده و در بسته‌بندي رنو براي موتور k7m يا انواع ديگر موتور رنو ارائه مي‌شود، براي موتور k4m مناسب نيست. لطفا به part number رنو كه در پست‌هاي قبلي اشاره شد توجه كنيد.
دوست عزيز سلام
ممنون از توجه و تذكر شما
فرمايش شما هم كاملاً صحيح مي باشد
اين شمع هاي شركتي كه من عرض كردم منظور همون شمع هايي است كه در نمايندگي ها موجوده و براي تندر از اون استفاده ميكنند .

Black Logan
08-30-2010, 05:59 PM
با سلام بنده بيش از 30 ماه ميشه كه از تندر 90 استفاده ميكنم و در راهنمايهاي قبلي دوستان گفته بودند كه بايستي ضد يخ تندر 90 را بايستي بعد از دو سال به طور كامل عوض كرد . متاسفانه اينجانب تا به حال موفق نشده ام كه عوضش كنم يعني بلد نيستم و از حوصله بنده خارج هستش و بيرون هم بردم ميگن بيخيال شو ، چون هواگيريش خيلي سخته به نظر شما بايد چه كنم؟

Renault Logan
08-30-2010, 06:18 PM
با سلام

دوستان عزيز تاكيد مي‌كنم كه هر شمع شركتي رنو براي تندر مناسب نمي‌باشد. رنو شمع‌هاي زيادي براي موتور‌هاي مختلف خود به سازندگان شمع سفارش مي‌دهد. مثلا شمعي كه شركتي بوده و در بسته‌بندي رنو براي موتور K7M يا انواع ديگر موتور رنو ارائه مي‌شود، براي موتور K4M مناسب نيست. لطفا به Part Number رنو كه در پست‌هاي قبلي اشاره شد توجه كنيد.

سلام دوست عزیز
عرایض ما هم راجع به شمع فابریک لوگان هست نه شمع های دیگه برای موتور های دیگه .
شاد باشید .

با سلام بنده بيش از 30 ماه ميشه كه از تندر 90 استفاده ميكنم و در راهنمايهاي قبلي دوستان گفته بودند كه بايستي ضد يخ تندر 90 را بايستي بعد از دو سال به طور كامل عوض كرد . متاسفانه اينجانب تا به حال موفق نشده ام كه عوضش كنم يعني بلد نيستم و از حوصله بنده خارج هستش و بيرون هم بردم ميگن بيخيال شو ، چون هواگيريش خيلي سخته به نظر شما بايد چه كنم؟

سلام دوست عزیز
واقعا برای نمایندگی هامون متاسفم ، دیگه کاراشون واقعا داره غیر تحمل میشه:mad:
دوست عزیز بر کسی پوشیده نیست که روغن ترمز و مایع خنک کننده رادیاتور حتما باید بعد از 2 سال تخلیه و تعویض شوند .
شما به نمایندگی های دیگه مراجعه کنید برای اینکار .
اتفاقا آسون ترین قسمت کار همون هواگیریش هست .
اینا بس که تنبل هستن این بهانه هارو براتون میارن .
فردا پس فردا خدای نکرده برای موتور ماشین یا سیستم ترمز ماشینتون مشکلی پیش اومد ، همون آدم بی خیال بی فرهنگ تنبلی که به شما گفته بیخیال شو جوابگوی خسارت وارده به شما هست ؟
ماشین گارانتی داره آدمو تحویل نمیگیرن وای بحال زمانی که گارانتی ماشینتون تموم شده باشه .
تاکید میکنم حتما پیگیر باشید .
شاد باشید .

Tondkar
08-30-2010, 07:58 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز این هم بهترین شمع برای لوگان سفارش شده توسط شرکت داچیا لوگان

http://www.acopart.org/Upload/ACO-809/w07u5yppiw9doopoebm1083026.jpg

Amir
08-31-2010, 01:32 AM
سلام میخواستم در مورد گازسوز کردن ال 90 بپرسم
اساتید بفرماین چه اشکال فنی پیش میاد یا در دراز مدت چه بلایی سرش میاد
آیا میصرفه یا نه ؟؟؟
ممنونم

Renault Logan
08-31-2010, 03:52 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز این هم بهترین شمع برای لوگان سفارش شده توسط شرکت داچیا لوگان

http://www.acopart.org/Upload/ACO-809/w07u5yppiw9doopoebm1083026.jpg

با سلام و آرزوی قبول طاعات و عبادات
ضمن تشکر از عکس ، جناب تندکار جسارتا این عکس شما عکس صفحه نهایی سایت سازنده شمع eyquem پس از انتخاب برند خودرو و مدل خودرو هست .
شمع فابریک و پیشنهادی رنو همون شمع مارک رنو هست که رو مگان با موتور k4m با کدفنی RFN58LZ هست که کاربر عزیز p_h پارت نامبر اون رو برای اطلاع از اصل بودن قطعه اعلام کردند (7700500155) , و یا شمع champion مدل RC87YCL که الان رو نمیدونم ولی تا سال 87 رو اطلاع داشتم که شمع های مورد استفاده کمپانی بر روی لوگان همین champion بود که واقعا هم شمع خوبی بود ولی الان خیلی کم و به ندرت تو بازار گیر میاد و تقلبیش زیاد شده .(در پست شماره 460 اطلاعات کاملتر ارائه شده)
بازم جسارت بنده رو ببخشید .
موفق باشید .

آیا میصرفه یا نه ؟؟؟
ممنونم

سلام دوست عزیز
ضمن خیر مقدم برای ورود به جمع خانواده آکو ، با مطالعه این تایپیک http://acoforum.org/showthread.php?t=1739 (http://acoforum.org/showthread.php?t=1739)
میتونید به جواب سوالتون برسید و نتیجه گیری کنید .
موفق باشید .

Saeed
08-31-2010, 09:59 AM
دوستان نظرتون رو جلب میکنم به جوابیه رنو پارس در مورد شمع لوگان:
http://www.acoforum.org/showpost.php?p=8593&postcount=3

Salmani
08-31-2010, 12:06 PM
آیا میصرفه یا نه ؟؟؟
ممنونم
با سلام.
اشکال که امکان داره پیش بیاد چون این موتور پایه گاز سوز نیست دیگه!!

rally marshal
08-31-2010, 09:37 PM
سلام دوستان

دوستان اگر قصد تعویض شمعهای لوگان رو با شمعهای ایریدیوم دارند فقط از یک مورد می تونند استفاده کنند
NGK part number: bkr6eix
البته پیشنهاد سایت champion برای داچیا لوگان پارت نامبر bkr5eix هست که این 2 تا شمع با هم فرقی نمیکنه فقط bkr6eix کمی از اون یکی خنک تره:cool:

Saeid_zanjan
08-31-2010, 09:53 PM
با کمال تاسف باید بگم لوگان های تحویلی امسال اکثرا مشکل صدا در انباره میانی یا انتهایی اگزوز به مرور زمان دارند. برای دوستان همچین مشکلی پیش اومده ؟ البته انباره ها شامل گارانتی هستند ولی نمایندگی ها 5-6 تومنی هزینه میگیرند.فقط به دوستان توصیه میکنم اگه همچین مشکلی برای دوستان پیش اومد و ناچار شدید برای تعویض به نمایندگی مراجعه فرمایید ، تاکید نمایید در هنگام نصب انباره جدید دقت نمایند تا در جای خود جوش شود تا اگزوز در پشت ظاهر نامناسبی پیدا نکند.

Saeid_zanjan
08-31-2010, 09:54 PM
دوستان مطلع در مورد تفاوت ها یا شباهت های موتورهای تولیدی در مگا موتور برای لوگان با موتورهای نصب شده برای مدلهای قبلی اگر اطلاعاتی دارید لطفا ما را هم مطلع فرمایید.البته خود من قبلا مدل 87 داشتم والان صفر خریدم تفاوت صدای موتور کاملا مشهود است و صدای موتور بیشتر در کابین به گوش می رسد.لطفا خبرهای خوب بدید تا جوانی را از نگرانی در بیاورید.

Reza -M
08-31-2010, 11:18 PM
با سلام
دوستان امروز صبح من ماشین را که خواستم روشن کنم استارت اول روشن شد و سریع خاموش شد استارت دوم هم که زدم روشن شد ولی تا گاز دادم خاموش شد توی عصر هم دوباره به این مشکل بر خوردم
ایا دوستان تا بحال به این مشکل بر خوردند؟ به نظرتان اشکال از کجاست؟ البته فقط امروز اینجوری شده هنوز هم برای تصمیم گیری زود هست ولی خب گفتم بگم شاید دوستان تجربه ای شبیه داشته باشند
کارکرد ماشین هم 33 هزار کیلومتر و یکسال هست و شمع هم توی 25 هزار عوض کردم روغن و ***** هم روی 30 هزار تا

parham teimoory
09-01-2010, 02:43 PM
با سلام خدمت مدیریت محترم
نمی دونم باید اینجا سوالم رو بپرسم یا نه در هر صورت میخواستم بپرسم آیا آکو امسال در نمایشگاه اتومبیل های آپشن و تیونینگ شرکت می کند؟
به نظر من به دلیل این که امسال برای اولین بار این نمایشگاه برای عموم آزاد و رایگانه افراد بیشتری از نمایشگاه بازدید می کنند و در نتیجه برند آکو برای افراد بیشتری شناخته شده خواهد بود و دوستان هم میتونند از غرفه آکو بازدید ودر صورت امکان خرید کنند(البته با تخفیف!!!!)
ممنون میشم جواب بدید و به امید دیدار مجدد شما:cool:

Salmani
09-01-2010, 03:51 PM
با سلام خدمت مدیریت محترم
نمی دونم باید اینجا سوالم رو بپرسم یا نه در هر صورت میخواستم بپرسم آیا آکو امسال در نمایشگاه اتومبیل های آپشن و تیونینگ شرکت می کند؟
به نظر من به دلیل این که امسال برای اولین بار این نمایشگاه برای عموم آزاد و رایگانه افراد بیشتری از نمایشگاه بازدید می کنند و در نتیجه برند آکو برای افراد بیشتری شناخته شده خواهد بود و دوستان هم میتونند از غرفه آکو بازدید ودر صورت امکان خرید کنند(البته با تخفیف!!!!)
ممنون میشم جواب بدید و به امید دیدار مجدد شما:cool:
با سلام.
سال پیش اگر به نمایشگاه رفته بودید تندرآکو رو می دیدید.درست از همونجا بود که جرقه زده شد.
انشالله که امسال هم باشند.

MAHDI-TONDAR
09-01-2010, 04:52 PM
با سلام.
سال پیش اگر به نمایشگاه رفته بودید تندرآکو رو می دیدید.درست از همونجا بود که جرقه زده شد.
انشالله که امسال هم باشند.
سلام آقای سلمانی
این جریان نمایشگاه چیه ؟
کجا و کی برگزار میشه؟
یه توضیحی بفرمائید ممنون میشم.

parham teimoory
09-01-2010, 08:52 PM
با اجازه مدیریت اگه اشکالی نداشته باشه
این نمایشگاه امسال در پیست مجموعه ورزشی آزادی برگزار میشه.
اگه آکو نباشه خیلی حیف میشه آخه همه شرکت های تیونینگ میان!
19تا26 شهریور ماه و ساعت10صبح تا 10 شب در روزهای تعطیل و در روزهای عادی3 تا 9 شب. در دو محوطه صنعتی و اسپرت(سر پوشیده و هوای آزاد) و برای اولین بار در ایران امکان صداگیری برای خودروها وجود داره!!
اطلاعات بیشتر رو در سایت برگزار کننده بخونید!
اگه تبلیغ محصوب میشه بگید تا پست رو پاک کنم.

امیری
09-01-2010, 11:04 PM
با سلام وتشکر از دوستان که مطالب مفید وفنی در مورد شمع تندر ارایه فرمودند بنده با مشکل دیگری روبرو شده که دیروز رفتم شمع تهیه نمایم که در کمال تعجب بعد از تهیه شمع و ا مدم به خودرو استارت زدم که روشن نشد وصدای اتومات استارت فقط شنیده می شد وخودرو را با هل دادن روشن کردم که بعد از مراجعه با باطری سازی وتست باطری فرمودند که عیب از اتومات استارت می باشد واز لوازم یدکی هم سوال نمودم وفرمودند که اتومات تنها در با زار نیست وبا خود استارت موجود است وقیمتش هم با لای صد هزار تومان می باشد وحالا از دوستان که اطلاعاتی در مورد اتومات ویا اگر با مشکلی از این نوع موجه شده اند را اگر بیان وراهنمایی فرمایند ممنون وتشکر می نمایم ا

Renault Logan
09-02-2010, 01:23 AM
با سلام وتشکر از دوستان که مطالب مفید وفنی در مورد شمع تندر ارایه فرمودند بنده با مشکل دیگری روبرو شده که دیروز رفتم شمع تهیه نمایم که در کمال تعجب بعد از تهیه شمع و ا مدم به خودرو استارت زدم که روشن نشد وصدای اتومات استارت فقط شنیده می شد وخودرو را با هل دادن روشن کردم که بعد از مراجعه با باطری سازی وتست باطری فرمودند که عیب از اتومات استارت می باشد واز لوازم یدکی هم سوال نمودم وفرمودند که اتومات تنها در با زار نیست وبا خود استارت موجود است وقیمتش هم با لای صد هزار تومان می باشد وحالا از دوستان که اطلاعاتی در مورد اتومات ویا اگر با مشکلی از این نوع موجه شده اند را اگر بیان وراهنمایی فرمایند ممنون وتشکر می نمایم ا

سلام جناب امیری
از مشکل بوجود اومده متاسف شدم
بد موقعی هم تو تعطیلات خراب شد.
شما حتما شنبه به نمایندگی مراجعه کنید ببینید جواب اونها چی هست .خیلی بعیده که نیاز باشه کل استارت عوض بشه . انشالله که بدون تعویض استارت مشکلتون حل میشه . در غیر این صورت واقعا بی انصافی هست که بخاطر یک اتوماتیک کل مجموعه استارت تعویض بشه و اگر اینطوری بود حتما یک نامه به سایپا یا ایرانخودرو هرکدام که ساختن خودروی شما رو و یک نامه به رنوپارس بزنید و مشکل رو اعلام کنید بلکه فرجی شد .
ضمنا به هیچ وجه خودرو را با هل دادن روشن نکنید مگر فقط همون باری که قصد دارید خودرو برای تعمیر ببرید نمایندگی البته بازم پیشنهاد بنده اینه که در صورت امکان خودرو رو بکسل کنید وبا هل دادن روشنش نکنید .
هل دادن خودروهای جدیدی مثل لوگان ضرر بسیار زیادی به گیربکس و مجموعه تسمه تایم و مخصوصا دنده فلایویل وارد میکنه .
لطفا فقط به یک نمایندگی مراجعه نکنید . در صورت امکان نظر 2-3 تا نمایندگی رو جویا بشید .
بی زحمت نتیجه رو هم اینجا اعلام بفرمایید تا دیگران از تجربه شما استفاده کنند .
با تشکر .

سید محمد زراره
09-02-2010, 01:04 PM

دوست عزیز اتومات در لیست قطعات شرکت نیست ولی قیمت استارت هم اونی که به شما گفتند نیست
قیمت شرکتیش 60 هزار تومانه

rally marshal
09-02-2010, 08:58 PM
با سلام وتشکر از دوستان که مطالب مفید وفنی در مورد شمع تندر ارایه فرمودند بنده با مشکل دیگری روبرو شده که دیروز رفتم شمع تهیه نمایم که در کمال تعجب بعد از تهیه شمع و ا مدم به خودرو استارت زدم که روشن نشد وصدای اتومات استارت فقط شنیده می شد وخودرو را با هل دادن روشن کردم

دوست عزیز هیچگاه و در هیچ شرایطی ماشینتون رو با هل دادن روشن نکنید. چون در این حالت امکان اینکه تسمه تایم پاره بشه یا اینکه یه دندونه رد بکنه خیلی زیاده. در ضمن شوکی که به ecu وارد میشه امکان داره باعث صدمه زدن به ecu یا حتی سوختن اون بشه

MEHRAN
09-04-2010, 12:50 AM
با اجازه مدیریت اگه اشکالی نداشته باشه
این نمایشگاه امسال در پیست مجموعه ورزشی آزادی برگزار میشه.
اگه آکو نباشه خیلی حیف میشه آخه همه شرکت های تیونینگ میان!
19تا26 شهریور ماه و ساعت10صبح تا 10 شب در روزهای تعطیل و در روزهای عادی3 تا 9 شب. در دو محوطه صنعتی و اسپرت(سر پوشیده و هوای آزاد) و برای اولین بار در ایران امکان صداگیری برای خودروها وجود داره!!
اطلاعات بیشتر رو در سایت برگزار کننده بخونید!
اگه تبلیغ محصوب میشه بگید تا پست رو پاک کنم.

با سلام دوست عزیز تو سایت نمایشگاه چیزی نوشته نشده لطفا سایت را معرفی کنید

Reza -M
09-04-2010, 02:12 PM
با سلام
دوستان امروز صبح من ماشین را که خواستم روشن کنم استارت اول روشن شد و سریع خاموش شد استارت دوم هم که زدم روشن شد ولی تا گاز دادم خاموش شد توی عصر هم دوباره به این مشکل بر خوردم
ایا دوستان تا بحال به این مشکل بر خوردند؟ به نظرتان اشکال از کجاست؟ البته فقط امروز اینجوری شده هنوز هم برای تصمیم گیری زود هست ولی خب گفتم بگم شاید دوستان تجربه ای شبیه داشته باشند
کارکرد ماشین هم 33 هزار کیلومتر و یکسال هست و شمع هم توی 25 هزار عوض کردم روغن و ف...ر هم روی 30 هزار تا
دوستان واسه این مشکل کسی راه حلی نداره؟

Black Logan
09-04-2010, 03:06 PM
با سلام خدمت دوستان بنده ضد يخ مخصوص تندر 90 (Glaceol RX Type D) نتوانستم در بازار تهيه كنم آيا ميتوانم از ضد يخهاي موجود در بازار مانند بهران و غيره كه به رنگ فسفري هستند استفاده كنم يا نه . با تشكر

YUNUS
09-04-2010, 06:35 PM
سلام دوستان عزیز الان چند ماه میگزره که روی ماشینم بر اثر یه حواس پرتی آب باطری {اسید}پاشیده وحسابی اعصابم رو داغون کرده.از شما میخوام که یه راه حلی به من پیشنهاد کنید.

امیری
09-04-2010, 11:20 PM
سلام جناب امیری
از مشکل بوجود اومده متاسف شدم
بد موقعی هم تو تعطیلات خراب شد.
شما حتما شنبه به نمایندگی مراجعه کنید ببینید جواب اونها چی هست .خیلی بعیده که نیاز باشه کل استارت عوض بشه . انشالله که بدون تعویض استارت مشکلتون حل میشه . در غیر این صورت واقعا بی انصافی هست که بخاطر یک اتوماتیک کل مجموعه استارت تعویض بشه و اگر اینطوری بود حتما یک نامه به سایپا یا ایرانخودرو هرکدام که ساختن خودروی شما رو و یک نامه به رنوپارس بزنید و مشکل رو اعلام کنید بلکه فرجی شد .
ضمنا به هیچ وجه خودرو را با هل دادن روشن نکنید مگر فقط همون باری که قصد دارید خودرو برای تعمیر ببرید نمایندگی البته بازم پیشنهاد بنده اینه که در صورت امکان خودرو رو بکسل کنید وبا هل دادن روشنش نکنید .
هل دادن خودروهای جدیدی مثل لوگان ضرر بسیار زیادی به گیربکس و مجموعه تسمه تایم و مخصوصا دنده فلایویل وارد میکنه .
لطفا فقط به یک نمایندگی مراجعه نکنید . در صورت امکان نظر 2-3 تا نمایندگی رو جویا بشید .
بی زحمت نتیجه رو هم اینجا اعلام بفرمایید تا دیگران از تجربه شما استفاده کنند .
با تشکر .با سلام وممنون از اینکه نسبت به ایراد بوجود امده برای بنده توضیحات لازم وبجا را دادید ودر پاسخ به اینکه گفته بودید نتیجه را مرقون فرمایید باید عرض نمایم که یا واقعا بعضی از باطری سازان یا وارد نیستند ویا اینکه واقعا تعویض کار هستند نه تعمیر کار ودر ادامه بخاطر مشکل بوجود امده برای خودرو نزد یک باطری ساز دیگر مراجعه نمودم وبعد از تست فرمودند که عیب از باطری شما می باشد چون در موقع استارت زدن برق باطری زیاد نوسان دارد وبرق زیاد مصرف می شود واحتمال دارد که بعد از خاموش کردن خودرو چون فن ماشین شروع بکار می نماید در نتیجه نیروی باطری رامصرف می نماید وبنده هم بخاطر اینکه ثابت شود که حتما از باطری می باشد بعد الظهر با خودرو وکولر روشن در خیابان دور زدم وبعد به نزد باطری ساز رفتم وبه او گفتم که اگر از باطری می باشد پس بگذار تا 4 الی 5 دقیقه چراغها را
باماشین خاموش روشن نمایم تا یک مقدار برق باطری مصرف شود اگر استارت نخورد از باطری می باشد که با کمال تعجت خودرو استارت نخورد ومثل دفعه قبل شد که با یک باطری معمولی واتصال به باطری خودرو واستارت زدن خودرو روشن شد ودر نتیجه یک باطری برنا 74 امپر اتمیک به مبلغ 82 هزار تومان مشکل استارت نزدن خودرو رفع گردید امید وارم که مشکل دیگری اتفاق نیفتد وتشکر از توجه شما دوستان وکاربران گرامی

امیری
09-04-2010, 11:24 PM
با سلام خدمت دوستان بنده ضد يخ مخصوص تندر 90 (glaceol rx type d) نتوانستم در بازار تهيه كنم آيا ميتوانم از ضد يخهاي موجود در بازار مانند بهران و غيره كه به رنگ فسفري هستند استفاده كنم يا نه . با تشكر
با سلام بنده هم در مشهد خیلی دنبالضد یخ مخصوص تندر که مرقون فرمودید گشتم ولی پیدا نکردم وهمه همین ضد یخهای بازار را معرفی می نمودند که هنوز هم موفق به تعویض ان نشده ام

Renault Logan
09-05-2010, 01:31 AM
با سلام خدمت دوستان بنده ضد يخ مخصوص تندر 90 (glaceol rx type d) نتوانستم در بازار تهيه كنم آيا ميتوانم از ضد يخهاي موجود در بازار مانند بهران و غيره كه به رنگ فسفري هستند استفاده كنم يا نه . با تشكر

در پیام خصوصی خدمتتون اعلام کردم که از کجا میتونید تهیه بفرمایید .
شاد باشید .

با سلام وممنون از اینکه نسبت به ایراد بوجود امده برای بنده توضیحات لازم وبجا را دادید ودر پاسخ به اینکه گفته بودید نتیجه را مرقون فرمایید باید عرض نمایم که یا واقعا بعضی از باطری سازان یا وارد نیستند ویا اینکه واقعا تعویض کار هستند نه تعمیر کار ودر ادامه بخاطر مشکل بوجود امده برای خودرو نزد یک باطری ساز دیگر مراجعه نمودم وبعد از تست فرمودند که عیب از باطری شما می باشد چون در موقع استارت زدن برق باطری زیاد نوسان دارد وبرق زیاد مصرف می شود واحتمال دارد که بعد از خاموش کردن خودرو چون فن ماشین شروع بکار می نماید در نتیجه نیروی باطری رامصرف می نماید وبنده هم بخاطر اینکه ثابت شود که حتما از باطری می باشد بعد الظهر با خودرو وکولر روشن در خیابان دور زدم وبعد به نزد باطری ساز رفتم وبه او گفتم که اگر از باطری می باشد پس بگذار تا 4 الی 5 دقیقه چراغها را
باماشین خاموش روشن نمایم تا یک مقدار برق باطری مصرف شود اگر استارت نخورد از باطری می باشد که با کمال تعجت خودرو استارت نخورد ومثل دفعه قبل شد که با یک باطری معمولی واتصال به باطری خودرو واستارت زدن خودرو روشن شد ودر نتیجه یک باطری برنا 74 امپر اتمیک به مبلغ 82 هزار تومان مشکل استارت نزدن خودرو رفع گردید امید وارم که مشکل دیگری اتفاق نیفتد وتشکر از توجه شما دوستان وکاربران گرامی

خواهش میکنم جناب امیری
مشکل شما مشکل بنده هست . همینطور مشکل بقیه دوستان
پس باید تا جایی که از دستمون بر میاد به یکدیگر کمک کنیم .
خیلی خوشحال شدم که مشکل شما حل شد و مشکل از استارت نبود .
راستش تو این 1-2روزه که اعلام فرمودید مشکلتون رو ، تو این فکر بودم که یعنی واقعا اینقدر زود استارت ال90 به مشکل بر میخوره .
کار بسیار عالی کردید که باطری 74 آمپر اتمی خریدید برای ماشین.
تجهیزات الکترونیکیه ماشینتون رو بیمه کردید با این کار.
فقط کاش یک مارک معتبر از باطری ترجیحا باطری های ساخت کره تهیه میکردید .
به هر حال مبارکتون باشه . انشالله 3-4 سال بی دردسر براتون کار کنه .
یک نکته هم حتما دقت بفرمایید که به هیچ وجه سر باطری ها آب نخوره و خیس نشه (احیانا موقع شستن موتور که توصیه نمیکنم یا موقع دستمال کشیدن) وگرنه از عمر باطری کم میکنه .
همیشه هر وقت در ترافیک یا داخل شهر هستید چراغهای بزرگ رو خاموش کنید و فقط مه شکن رو استفاده کنید.اگر مه شکن ندارید لا اقل در ترافیک ها یا پشت چراغ قرمز ها چراغهای بزرگ رو خاموش کنید .شب وقتی در حال برگشتن به منزل هستید 1 دقیقه قبل رسیدن به در پارکینگ کلیه تجیزات الکترونیکی و برقی رو خاموش کنید تا در زمانی که شما در حال پارک کردن خودرو هستید باطری شارژ کامل بشه .حتی الامکان زمان خاموش بودن موتور از لوازم برقی ماشین استفاده نکنید . چون دشارژ و شارژ مجدد باطری یکی از عوامل کاهش عمر باطری هست و تا جایی که ممکنه باید جلوی تخلیه و پر شدن باطری رو بگیرید و زمانی از باطری خروجی بگیرید که ازون طرف بلافاصله دینام جبرانشو بکنه و باطری توانش تخلیه نشه .
بنده خودم همون روز اول که ماشینو تحویل گرفتم باطریه ترکیه ای 65 آمپریشو دادم به یکی از اقوام که پراید داشت و میخواستن باطری بخرن و یک باطری کره ای 74 آمپری تهیه کردم .
اگر به مشخصات خودروی لوگان در سایت ایران خودرو و پارس خودرو مراجعه کنید مشاهده میفرمایید که باطری فابریک ماشین باید 74 آمپر باشد نه 60 یا 65 آمپر .
موفق باشید .

با سلام بنده هم در مشهد خیلی دنبالضد یخ مخصوص تندر که مرقون فرمودید گشتم ولی پیدا نکردم وهمه همین ضد یخهای بازار را معرفی می نمودند که هنوز هم موفق به تعویض ان نشده ام

در پیام خصوصی خدمتتون اعلام کردم که از کجا میتونید تهیه بفرمایید .
شاد باشید .

mirza
09-05-2010, 09:06 AM
باسلام وتشكر ازهمه دوستان ، اگركسي درمورد محل قرارگرفتن صافي بنزين وهمچنين نحوه تميز كردن آن درخودرو تندر اطلاعاتي دارد ، خيلي ممنون ميشوم كه دراينجا ذكرنمايند .:)

سید محمد زراره
09-05-2010, 10:20 AM
باسلام وتشكر ازهمه دوستان ، اگركسي درمورد محل قرارگرفتن صافي بنزين وهمچنين نحوه تميز كردن آن درخودرو تندر اطلاعاتي دارد ، خيلي ممنون ميشوم كه دراينجا ذكرنمايند .:)

صافی قسمت عقب ماشین کنار باکه
ولی بهتره تعویضش کنی
چون صافیهای توی بازار زیاد جنس خوبی نیست و ارزش تمیز کردن نداره

Marshal
09-05-2010, 12:12 PM
سلام دوستان عزیز الان چند ماه میگزره که روی ماشینم بر اثر یه حواس پرتی آب باطری {اسید}پاشیده وحسابی اعصابم رو داغون کرده.از شما میخوام که یه راه حلی به من پیشنهاد کنید.

سلام بر همه
کاربر گرامی واقعا این تاپیک اینجا چه مصارفی دارد که شما آن را ندیده گرفته و برای یک سوال نظر سنجی!!!!!!!! ایجاد می کنید؟؟؟ (زمان مدیریت ما هم که ارزش ندارد، مرتب باید نظر سنجی!!!!! ها رو مدیریت کنیم)
لطفا نظر سنجی را کلا فراموش کرده و به استفاده بهتر از اینهمه امکانات انجمن هم بیاندیشید.

دوستان و عزیزان و بزرگواران و اعضای محترم انجمن
لطفا پست سوال و پرسش ایشان را پاسخ دهید تا مشکل ایشان نیز حل گردد
(هرچند آب باطری اسید قدرتمندی دارد و یحتمل یک رنگ کاری افتاده اید)

سپاس
مارشال

MISHAD
09-05-2010, 01:15 PM
سلام
امروز رفتم ماشینمو از پارس خودرو تحویل گرفتم مشکی e2. ممنون میشم اگه نیازه چیزی در همین ابتدا چک بشه یا برای ماشین خریده بشه بچه ها پیشنهاد بدن.مرسی.:cool:

zanjani
09-05-2010, 01:36 PM

سلام دوست عزیز
اگر از سمت جلوی چرخ عقب سمت شاگرد به زیر ماشین جلوی باک نگاه کنید ***** بنزین رو میتونید مشاهده کنید که حتما باید تعویض بشه قیمتش از 6000 تومان هست تا 9700 در نمایندگی جنسش هم بوش هست هزینه تعویض در نمایندگی 2000 تومنه اما اگه خواستید خودتون عوض کنید دوتا سوکت فنری فشاری به رنگ سبز داره با فشار دادن اونا و کشیدن شیلنگ به سمت بیرون می تونید اونو عوض کنید منتها چال سرویس می خواد و لباس کار
موفق باشید

Saeed
09-05-2010, 01:59 PM
سلام
امروز رفتم ماشینمو از پارس خودرو تحویل گرفتم مشکی e2. ممنون میشم اگه نیازه چیزی در همین ابتدا چک بشه یا برای ماشین خریده بشه بچه ها پیشنهاد بدن.مرسی.:cool:

سلام میشاد جان
مبارکت باشه، انشاءااله چرخش برات بچرخه.

1. اولین کاری که میکنی لاستیک (کره ای 205/60R15) و بعد از اون بیمه هست. (بعضی از بیمه ها لاستیک رو هم تو بیمه نامه قید میکنند)
2. موکت پرسی کفی اتاق (فرش و موکت بابل) تا موکت ماشین نو هست و کثیف نشده.
3. دزدگیر (مجیکار Gold110A) تا تو این وضعیت فعلی جامعه خسارتی متوجه ماشینتون نشه.
4. سنسور عقب (استیل میت 400V) برای راحتی استفاده و جلوگیری از آسیبهای احتمالی در هنگانم حرکت با دنده عقب
5. نصب آپشنهای آکو به ترتیب استفاده (شید شیشه ها، بادی فویل، مینی فلاپ گلگیر ، گل پخش کن، مکمل کنسول، دستگسره درب صندوق)
6. (انشاءااله بعد از تهیه این موارد و نصب اونها و تصویب بودجه بعدی در خدمتیم;):d)

سید محمد زراره
09-05-2010, 02:03 PM
سلام

آقا مبارکت باشه انشاءالله چرخش برات بچرخه
( بازم مشکی )
برای ماشین که خیلی چیزا میشه خرید
اول از همه به نظر من لاستیک
محصولات آکو
نمدیها و ...