PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک کلی پرسش و پاسخ درباره مسائل مرتبط به تندر l90 - ال نود - لوگان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Black Logan
11-20-2011, 08:39 AM
با سلام دوباره، آيا دوستان براي صداي داشتبورد غير از قرار دادن لاستيك پيكان كار ديگري انجام داده اند؟ با تشكر

Renault
11-20-2011, 08:58 AM
با سلام ميخواستم در خصوص كوئل تندر اطلاعاتي داشته باشم چون ديروز موقع رانندگي متوجه شدم كه دو تا از كوئل ها سوخته و عمل نميكنند آيا اين مورد براي دوستان اتفاق افتاده و اگه دوستان عوضش كردند لطفا راهنمايي بفرمايند در ضمن قيمت هر كدام چقدر است؟ با تشكر

این اتفاق تا حدود زیادی عادی و رایج هست ، نگرانش نباشید... مارکهای مختلفی وجود داره
فکر میکنم از دانه 16 تومن داره تا دانه 45 یا 55 تومن! تو فروم بگردین آقای سوهانیان مارک اصلیشو پیشنهاد کردن یختمل اینحا هم میان پاسختون رو مستقیم یا با لینک میدن

با سلام دوباره، آيا دوستان براي صداي داشتبورد غير از قرار دادن لاستيك پيكان كار ديگري انجام داده اند؟ با تشكر

تنها راه دیگه ای که من برخورد کردم این بود که یا عامل صدا رو پیدا کنید یا اگه حس میکنید کل داشبورد هست برید پیش یک خبره ی این کار و بدین براتون داشبورد رو باز کنه و آب بندی کنه با چسبهای مخصوص و ببندتش مجدد! البته من پیشنهاد نمیکنم کلا داشبورد رو باز کنید! به نظرم ارزش نداره در کنار اینکه توی زمستون این صدا بیشتر میشه که با روشن شدن بخاری و منبسط و گرم شدن داشبورد، تعداد زیادی از صداهاش برطرف میشه.

در ضمن سعی کنید پست متوالی نزنید و پست قبلتون رو ویرایش کنید.
پیشاپیش از همکاریتون سپاس گذارم.
موفق باشید

ali
11-20-2011, 09:22 AM
باسلام
من روغن ، فیلتر روغن ، فیلتر هوا ،صافی بنزین را چند روز پیش تعویض کردم باگذشت این چند روز در هنگامی که دنده یک و یا دو است از موتور صدای تق تق شنیده می شود حتی هنگامی که از دنده 4،5،3 به 2ویک می آیم این صدا شنیده می شود کس است که مرا راهنمایی کند کم کم دارد اعصابم خورد می شود

zanjani
11-20-2011, 10:11 AM
باسلام
من روغن ، فیلتر روغن ، فیلتر هوا ،صافی بنزین را چند روز پیش تعویض کردم باگذشت این چند روز در هنگامی که دنده یک و یا دو است از موتور صدای تق تق شنیده می شود حتی هنگامی که از دنده 4،5،3 به 2ویک می آیم این صدا شنیده می شود کسی هست که مرا راهنمایی کند کم کم دارد اعصابم خورد می شود

سلام
متاسفانه تا آدم صدا رو نشنوه نظر دادن سخته اما
اگه تعویض رو از کارتر انجام دادید حتما سینی رو باز کردند و خوب نبستند به همین خاطر صدا میده
یا متعلقات فیلتر هوارو خوب نبستند اگر نه می تونید خودتون فیلتر هوار وباز کنید محل اتصال دنده به گیر بکس مشخصه از تو موتور با دست هم میشه جابجاش کرد اون رو نگاه بندازید ببینید صدا از اونجاست یا نه
بعد فرمودید از موتور صدا میاد این مواردی که شما فرمودید که تعویض کردند جایی از موتور باز نمیشه که بالفرض شل بسته باشند که سر و صدا بده
موفق باشید

ali
11-20-2011, 10:50 AM
سلام
متاسفانه تا آدم صدا رو نشنوه نظر دادن سخته اما
اگه تعویض رو از کارتر انجام دادید حتما سینی رو باز کردند و خوب نبستند به همین خاطر صدا میده
یا متعلقات فیلتر هوارو خوب نبستند اگر نه می تونید خودتون فیلتر هوار وباز کنید محل اتصال دنده به گیر بکس مشخصه از تو موتور با دست هم میشه جابجاش کرد اون رو نگاه بندازید ببینید صدا از اونجاست یا نه
بعد فرمودید از موتور صدا میاد این مواردی که شما فرمودید که تعویض کردند جایی از موتور باز نمیشه که بالفرض شل بسته باشند که سر و صدا بده
موفق باشید
ضمن تشکر از پاسخ شما
صدا مثل موتوریخچال است که خاموش می شود و تق تق می کند با این حال مواردی که فرمودید چک می کنم

kiavash
11-20-2011, 02:32 PM
سلام دوستان
میخواستم بدونم شتابه خودرو شما چطوره ؟ وقتی تخته گاز میرید و رو هر دنده دور موتور را بالا میبرید(بالای 3500) تا به سرعت بالا برسید رو دنده های مختلف چه سرعتی دارید (مثلا روی وقتی دنده 2 هستید و سرعت به 40 میرسه دور موتورتون روی چه عددی هست؟ و همچنین دنده های دیگه)
ممنون

Amir Reza
11-20-2011, 03:08 PM
سلام دوستان
میخواستم بدونم شتابه خودرو شما چطوره ؟ وقتی تخته گاز میرید و رو هر دنده دور موتور را بالا میبرید(بالای 3500) تا به سرعت بالا برسید رو دنده های مختلف چه سرعتی دارید (مثلا روی وقتی دنده 2 هستید و سرعت به 40 میرسه دور موتورتون روی چه عددی هست؟ و همچنین دنده های دیگه)
ممنون

سلام دوست عزیز
بیشترین سرعتی که با هر دنده لوگان میتونید برید رو خدمتتون عرض میکنم :
یک که هیچ چون قدرتی هست زیاد نمیشه رفت !
با دنده 2 حدودا 93 تا میشه رفت اگه موتور گرم باشه تا کات آف نده . حدودا باید تا 6500 پر کنید تا به این سرعت برسید .
با دنده سه 130 تا میره :eek:
برای دنده 4 این عدد 160 هست و با 5 اگه خوب دور بگیره 205 تا رو میتونین به راحتی پر کنین .
ولی من پیشنهاد میکنم هرگز اینقدر دور موتور رو بالا نبرید ...:rolleyes:
امیدوارم منظورتون همین بوده باشه .

Renault Logan
11-20-2011, 03:25 PM
با سلام ميخواستم در خصوص كوئل تندر اطلاعاتي داشته باشم چون ديروز موقع رانندگي متوجه شدم كه دو تا از كوئل ها سوخته و عمل نميكنند آيا اين مورد براي دوستان اتفاق افتاده و اگه دوستان عوضش كردند لطفا راهنمايي بفرمايند در ضمن قيمت هر كدام چقدر است؟ با تشكر

سلام دوست عزيز
ابتدا از دوست گرامي امين جان تشكر ميكنم بابت پاسخشون .
سوختن كوئل در لوگان امري تقريبا شايع هست و در سري هاي توليد اول چون كوئل هاي بي كيفيتي روي خودرو نصب ميكردند ، اين كوئل ها اكثرا قبل از رسيدن به عمر مفيد كه 60 هزار كيلومتر هست ، يا ميسوختند يا نيم سوز ميشدند .
ولي از سال 88 به بعد از كوئل هاي با مارك الدور (Eldor) ساخت تركيه استفاده شد كه كلاهك سر كوئل ها يك برچسب سبز رنگ داره .
اين كوئل ها با كيفيت هست و تا حالا موردي مبني بر نيم سوز شدن يا سوختن اين كوئل ها نداشتيم جز چند مورد كه مقصر خود صاحب خودرو بوده و از شمع هاي متفرقه استفاده كرده بودند .
كوئل بسيار با كيفيت ديگري به نام beru (بروو) در نمايندگي ها و بازار وجود داره كه ساخت آلمان هست و در موتور مگان استفاده ميشه و كل كوئل و كلاهك سرش مشكي رنگ هست .چون موتور لوگان و مگان از ساختار يكساني در بخش شمع و احتراق برخوردار هستند ، كوئل برو ، به لوگان هم ميخوره و قابل استفاده هست .
بنده الان 1 سال و نيم هست كه دارم از كوئل هاي برو ساخت آلمان فابريك مگان روي لوگانم استفاده ميكنم و كاملا راضي هستم از هر نظر .
بهترين كوئل هاي موجود در بازار همين دو مارك هستند يعني الدور و بروو
مارك هاي بسيار زياد ديگري در بازار وجود داره ولي همشون بي كيفيت هستند .
كوئل الدور حدودا 10 هزار تومان از برو ارزون تر هست .
قيمت فابريك شركتي هم فكر كنم 55 تا 60 باشه براي هر عدد .
كوئل هاي لوگان به صورت سري كار ميكنند . كوئل اولي و آخري باهم جرقه ميزنند در يك سيكل ، 2 تا كوئل هاي وسطي هم با هم جرقه ميزنند در يك سيكل .
اون 2 تا كوئل نو را كه تهيه كرديد ، حتما اين ترتيب سري بودن رو رعايت كنيد .
يعني نوع و مارك كوئل هاي اولي و آخري با هم و 2 تا وسطي ها باهم يكسان باشه .
اگر هم كه دست كامل 4 تايي تعويض كرديد كه ديگه فرقي نميكنه كدام كوئل رو در كدام سيلندر قرار بديد .
موفق باشيد .

سلام چندوقته که از چرخ سمت شاگرد وقتی فرمان را کامل به یه طرف میگردونم و میخوام دنده عقب بگیرم یه صدای خیلی کم تق تق میاد ولی باید با دقت گوش داد چون صداش خیلی کم میاد.
دوستان لطفا راهنمایی کنید.:(

سلام دوست عزيز
اگر اخيرا تعويض روغن و فيلتر روغن انجام داديد كه سيني زير موتور باز شده ، حتما سيني زير موتور رو چك كنيد تا پيچ هاش كاملا محكم بسته شده باشه . اگر هم سيني رو باز نكرديد ، حتما به يك جلوبندي ساز ماهر يا همان نمايندگي نشون بديد تا چك كنند خداي نكرده مهره سر پلوس شل نكرده باشه يا مشكلي براي بلبرينگ چرخ پيش نيومده باشه .
موفق باشيد .

سلام دوستان
ممنون

سلام دوست عزيز
تعجب ميكنم چطور با اون توضيحات كامل جناب باقريان ، باز اين مسئله براي شما مبهم مونده .
جسارتا معبار شما براي چك آپ قدرت و كشش ماشين نا درست هست .
بنده با دنده يك 20 كيلومتر سرعت هم ميتونم برم ، 60 كيلومتر سرعت هم ميتونم برم ولي دور موتور در اين دو حالت زمين تا آسمون فرق ميكنه .
دور موتور در حالت اول نهايت بياد تا 3000 ولي در حالت دوم ممكنه حتي به كات آف هم برسه .
همينطور براي ساير دنده ها .
اين كه با چه دنده اي چه سرعني بريد ، كاملا دلبخواه شماست ولي به ماشين فشار مياد .
شما اصلا به سرعت كار نداشته باشيد .
ملاك و معيار شما بايد فقط دور موتور باشه .
دنده 1 و 2 دور موتور نبايد بره بالاي 3000 وگرنه شديدا به گيربكس و موتور فشار مياد .
در دنده 1 و 2 اگر دور موتور اومد زير 2000 هيچ اشكالي نداره ولي در دنده هاي 3به بعد نبايد به هيچ وجه دور موتور زير 2000 بياد وگرنه دنده مرده محسوب شده و به موتور فشار مياد .
در دنده هاي 3 به بعد هم سعي كنيد هيچوقت دور موتور رو بالاتر از 3000 نبريد و روي همون 3000 دنده رو تعويض كنيد .
دور موتور بالاتر از 3000 در دنده هاي 3 به بعد هيچ مشكلي براي موتور پيش نمياره ولي شديدا مصرف سوخت خودرو به صورت تصاعدي بالا ميره .
اميدوارم تغيير ملاك داده باشيد و ملاكتون از سرعت بياد روي دور موتور .
موفق باشيد .

Amir
11-20-2011, 10:54 PM
سلام دوستان میخوام غربیلک فرمان تنظیم کنم با چرخا چون سر جاش نذاشتن اگه کسی اموزشی عکسی داره مرحمت بفرماید

MAHDI-TONDAR
11-20-2011, 11:21 PM
سلام دوستان میخوام غربیلک فرمان تنظیم کنم با چرخا چون سر جاش نذاشتن اگه کسی اموزشی عکسی داره مرحمت بفرماید

سلام آقا امير
دوست عزيز چون غربيلك فرمان تندر داراي كيسه ايربگ هست تنظيم فرمون اون حساس و براحتي ساير اتومبيل هاي فاقد ايربگ نيست بنده به شما توصيه ميكنم حتماً اين كار رو دريك نمايندگي و يا تعميرگاه قابل اطمينان به انجام برسانيد

Renault Logan
11-20-2011, 11:21 PM

سلام امير آقا
اگر منظورتون اين هست كه مثلا زماني كه چرخ ها در مسير مستقيم قرار دارن ، فرمان صاف و متقارن نمي ايستد ، براي اين كار بايد به مراكزي كه تخصصشون در زمينه جلو بندي هست مراجعه كنيد تا از طريق جعبه فرمان در زير خودرو ، اين تنظيم رو انجام بدن ، در لوگان بخاطر وجود ايربگ ، اين تنظيم از طريق جعبه فرمان انجام ميشه .
براي عكس هم شرمنده عكسي در اين زمينه براي لوگان ندارم :o وگرنه در اختيارتون ميگذاشتم .
موفق باشيد .

MATIN
11-21-2011, 12:06 AM
سلام دوست عزيز
ابتدا از دوست گرامي امين جان تشكر ميكنم بابت پاسخشون .
سوختن كوئل در لوگان امري تقريبا شايع هست و در سري هاي توليد اول چون كوئل هاي بي كيفيتي روي خودرو نصب ميكردند ، اين كوئل ها اكثرا قبل از رسيدن به عمر مفيد كه 60 هزار كيلومتر هست ، يا ميسوختند يا نيم سوز ميشدند .
ولي از سال 88 به بعد از كوئل هاي با مارك الدور (Eldor) ساخت تركيه استفاده شد كه كلاهك سر كوئل ها يك برچسب سبز رنگ داره .
اين كوئل ها با كيفيت هست و تا حالا موردي مبني بر نيم سوز شدن يا سوختن اين كوئل ها نداشتيم جز چند مورد كه مقصر خود صاحب خودرو بوده و از شمع هاي متفرقه استفاده كرده بودند .
كوئل بسيار با كيفيت ديگري به نام beru (بروو) در نمايندگي ها و بازار وجود داره كه ساخت آلمان هست و در موتور مگان استفاده ميشه و كل كوئل و كلاهك سرش مشكي رنگ هست .چون موتور لوگان و مگان از ساختار يكساني در بخش شمع و احتراق برخوردار هستند ، كوئل برو ، به لوگان هم ميخوره و قابل استفاده هست .
بنده الان 1 سال و نيم هست كه دارم از كوئل هاي برو ساخت آلمان فابريك مگان روي لوگانم استفاده ميكنم و كاملا راضي هستم از هر نظر .
بهترين كوئل هاي موجود در بازار همين دو مارك هستند يعني الدور و بروو
مارك هاي بسيار زياد ديگري در بازار وجود داره ولي همشون بي كيفيت هستند .
كوئل الدور حدودا 10 هزار تومان از برو ارزون تر هست .
قيمت فابريك شركتي هم فكر كنم 55 تا 60 باشه براي هر عدد .
كوئل هاي لوگان به صورت سري كار ميكنند . كوئل اولي و آخري باهم جرقه ميزنند در يك سيكل ، 2 تا كوئل هاي وسطي هم با هم جرقه ميزنند در يك سيكل .
اون 2 تا كوئل نو را كه تهيه كرديد ، حتما اين ترتيب سري بودن رو رعايت كنيد .
يعني نوع و مارك كوئل هاي اولي و آخري با هم و 2 تا وسطي ها باهم يكسان باشه .
اگر هم كه دست كامل 4 تايي تعويض كرديد كه ديگه فرقي نميكنه كدام كوئل رو در كدام سيلندر قرار بديد .
موفق باشيد .
.
با سلام خدمت جناب سوهانیان
سوالی که داشتم اینه که عمر مفید 60 هزار تایی کوئیلها نظر شخصی هست یا توصیه اهل فن ویا توصیه شرکت رنو؟ واینکه چرا در دفترچه تعمیر و سرویس خودرو نیامده؟در مورد تعویض روغن گیربکس هم همینطور

Renault Logan
11-21-2011, 12:22 AM
با سلام خدمت جناب سوهانیان
سوالی که داشتم اینه که عمر مفید 60 هزار تایی کوئیلها نظر شخصی هست یا توصیه اهل فن ویا توصیه شرکت رنو؟ واینکه چرا در دفترچه تعمیر و سرویس خودرو نیامده؟در مورد تعویض روغن گیربکس هم همینطور

سلام جناب پور نعيمي
خير توصيه شخصي نيست .
كوئل در خودروهاي جديد من جمله لوگان ، يك قطعه كاملا مصرفي هست .
يك عمر مفيد تعيين شده دارد .
بنده تا بحال از هر مهندس ناظر نمايندگي كه سوال كردم همه همين60هزار كيلومتر رو عمر مفيد كوئل ميدونند ، ممكنه يك كوئل بيشتر هم كار كنه كه ميشه درصد خطا و تلورانس آن و نميشه روش حساب كرد ، ممكنه زودتر از 60 هزار هم نيم سوز بشه يا بسوزه ، براي همين توصيه ميشه كه هميشه 1 كوئل يدك در خودرو داشته باشيد .
كم نبودند دوستاني كه در راه و مسافرت كوئل سوزوندند و بخاطر نداشتن يدك ، ساعت ها در خيابان و جاده معطل شدند .
منظور از 60 هزار كيلومتر اين هست كه اگه شمع ها هر 20 هزار كيلومتر و به موقع نعويض بشه و از شمع هاي توصيه شده و فابريك و اصلي استفاده بشه ، كوئل تا 60 هزار كيلومتر بدون مشكل كار ميكنه و مشكلات نيم سوز شدن يا سوختن بعد از اين كيلومتر خواهد بود .
ولي متاسفانه بخاطر بنزين بي كيفيت و كثيفي زود هنگام شمع ها و تعويض نكردن به موقع شمع توسط قشر عظيمي از مردم كه متاسفانه اطلاعاتي راجع به نحوه صحيح و اصولي نگهداري و سرويس خودرو ندارند ، باعث ميشه كه اين زمان نيم سوز شدن يا سوختن كوئل جلوتر بيوفته .
بنده ماشين خودم با اينكه هميشه تمام سرويس ها رو حتي زودتر از موعد انجام ميدم و هميشه هم از قطعات و سيالات فابريك و اصلي استفاده ميكنم ، كوئل هاي والئو كه بسيار بي كيفيت هم بودند ، از كيلومتر 11 هزار شروع كردند به نيم سوز شدن ، ما هم كه اون زمان سال 87 خودمون اطلاعات دقيقي نداشتيم ضمن اينكه خود نمايندگي ها هم آنچنان سردر نمي آوردند ، اين قضيه ادامه پيدا كرد تا كيلومتر 30 هزار كه تازه نمايندگي متوجه شد ايراد ماشين ، از كوئل بوده و ديگه دير متوجه شده بودند ، چون 3 تا از كوئل ها نيم سوز شده بود و يكسال تمام ماشين شتابش از بين رفته بود و مصرف سوختش بالا بود .

اينكه چرا كوئل در دفترچه قيد نشده دقيقا اطلاع ندارم چرا ولي يحتمل بخاطر اين بوده كه در صورت خرابي كوئل ، مشكلي براي موتور پيش نمياد و موتور شروع به بد كار كدن ميكنه از نوع شديد كه براحتي قابل تشخيص هست ايراد از كوئل هست و تعويض ميشه ، معضل اصلي اين هست كه كوئل نيم سوز بشه . چون در اين حالت موتور درست كار ميكنه ولي مصرف سوختش بالا ميره ، حرارت موتور بيشتر ميشه و شتابش هم كم ميشه . مسئله اي كه 1 سال نمايندگي متوجه نشد ايراد از كجاست اينقدر بي خبر و بي تجربه بودن .

در مورد روغن گيربكس هم باز به دلايل مشكوكي شركت اعلام نكرده و بنده شخصا هيچ رقمه نميتونم قبول كنم اين موضوع رو كه روغن گيربكس مادام العمر باشه .
بنابر اين هميشه هر 25000 كيلومتر تعويضش ميكنم . بعد از تعويض هم ، نرم تر شدن دنده ها و كم شدن صداي زوزه گيربكس در دنده 1 ، بسيار محسوس هست .

حالا باز پيگير ميشم ببينم علت اينكه در مورد كوئل و روغن گيربكس چيزي در دفترچه قيد نشده ، چي هست .
موفق باشيد .

kiavash
11-21-2011, 01:21 AM
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]سلام دوست عزيز
تعجب ميكنم چطور با اون توضيحات كامل جناب باقريان ، باز اين مسئله براي شما مبهم مونده .
جسارتا معبار شما براي چك آپ قدرت و كشش ماشين نا درست هست .
بنده با دنده يك 20 كيلومتر سرعت هم ميتونم برم ، 60 كيلومتر سرعت هم ميتونم برم ولي دور موتور در اين دو حالت زمين تا آسمون فرق ميكنه .
دور موتور در حالت اول نهايت بياد تا 3000 ولي در حالت دوم ممكنه حتي به كات آف هم برسه .
همينطور براي ساير دنده ها .
اين كه با چه دنده اي چه سرعني بريد ، كاملا دلبخواه شماست ولي به ماشين فشار مياد .
شما اصلا به سرعت كار نداشته باشيد .
ملاك و معيار شما بايد فقط دور موتور باشه .
دنده 1 و 2 دور موتور نبايد بره بالاي 3000 وگرنه شديدا به گيربكس و موتور فشار مياد .
در دنده 1 و 2 اگر دور موتور اومد زير 2000 هيچ اشكالي نداره ولي در دنده هاي 3به بعد نبايد به هيچ وجه دور موتور زير 2000 بياد وگرنه دنده مرده محسوب شده و به موتور فشار مياد .
در دنده هاي 3 به بعد هم سعي كنيد هيچوقت دور موتور رو بالاتر از 3000 نبريد و روي همون 3000 دنده رو تعويض كنيد .
دور موتور بالاتر از 3000 در دنده هاي 3 به بعد هيچ مشكلي براي موتور پيش نمياره ولي شديدا مصرف سوخت خودرو به صورت تصاعدي بالا ميره .
اميدوارم تغيير ملاك داده باشيد و ملاكتون از سرعت بياد روي دور موتور .
موفق باشيد .

در تعجبم چرا منظور بنده رو به اینکه ملاکه بنده سرعت هست برداشت میکنید.
من ملا کم دور موتور هست دوسته عزیز ولی وقتی تو دنده 5 سرعته 125 و دور موتوره 3500 دارید. یعنی در سرعته 130 به بعد(150 و160) باید انتظاره دور موتور 5500 رو هم داشته باشید که اصلا خوب نیست .
ممنون

Renault Logan
11-21-2011, 01:53 AM
در تعجبم چرا منظور بنده رو به اینکه ملاکه بنده سرعت هست برداشت میکنید.
من ملا کم دور موتور هست دوسته عزیز ولی وقتی تو دنده 5 سرعته 125 و دور موتوره 3500 دارید. یعنی در سرعته 130 به بعد(150 و160) باید انتظاره دور موتور 5500 رو هم داشته باشید که اصلا خوب نیست .
ممنون

دوست عزيز نكنه شما توقع داريد با بالا رفتن سرعت ، دور موتور بالا نره ؟:eek:
دوستاني كه حداكثر سرعت لوگان رو تست كردند و اونهايي كه تونستن به 200 كيلومتر در ساعت برسند ، دور موتور در اون سرعت روي 5500 بوده كه كاملا طبيعي هست .
اشتباه شما در همين قسمت هست .

جهت اطلاع خدمتتون عرض ميكنم ، هرچند كه قبلا بار ها راجع به اين موضوع در فروم بحث و تبادل نظر شده
گيربكس لوگان و مگان برخلاف ساير خودروهاي داخلي من جمله سمند و پژو و پرايد ، سرعتي نيست بلكه قدرتي هست .
براي همين هست كه دور موتور در هر دنده اي خيلي سريعتر از خودروهاي ذكر شده ، بالا ميرود و اين عيب محسوب نميشه ، به همين جهت خودروهاي لوگان و مگان ، هيچوقت در سربالايي ها و شيب هاي تند ، كم نميارن و كمتر نياز به معكوس دادن پيدا ميكنند نسبت به خودروهاي داخلي ديگر .
موفق باشيد .

kiavash
11-21-2011, 02:07 AM
دوست عزيز نكنه شما توقع داريد با بالا رفتن سرعت ، دور موتور بالا نره ؟:eek:
دوستاني كه حداكثر سرعت لوگان رو تست كردند و اونهايي كه تونستن به 200 كيلومتر در ساعت برسند ، دور موتور در اون سرعت روي 5500 بوده كه كاملا طبيعي هست .
اشتباه شما در همين قسمت هست .

جهت اطلاع خدمتتون عرض ميكنم ، هرچند كه قبلا بار ها راجع به اين موضوع در فروم بحث و تبادل نظر شده
گيربكس لوگان و مگان برخلاف ساير خودروهاي داخلي من جمله سمند و پژو و پرايد ، سرعتي نيست بلكه قدرتي هست .
براي همين هست كه دور موتور در هر دنده اي خيلي سريعتر از خودروهاي ذكر شده ، بالا ميرود و اين عيب محسوب نميشه ، به همين جهت خودروهاي لوگان و مگان ، هيچوقت در سربالايي ها و شيب هاي تند ، كم نميارن و كمتر نياز به معكوس دادن پيدا ميكنند نسبت به خودروهاي داخلي ديگر .
موفق باشيد .

من نمیدونم چرا شما حرفه بنده رو جوری که دوست دارید بازگو میکنید من گفتم چرا سرعت میره بالا دور موتور هم میره بالا؟:rolleyes:
خودتون میگید در سرعت 200 دور موتور 5500 هست. ولی طبیعیه که در سرعت 150 هم دور موتور 5500 باشه؟؟؟

Renault
11-21-2011, 09:37 AM
من نمیدونم چرا شما حرفه بنده رو جوری که دوست دارید بازگو میکنید من گفتم چرا سرعت میره بالا دور موتور هم میره بالا؟:rolleyes:
خودتون میگید در سرعت 200 دور موتور 5500 هست. ولی طبیعیه که در سرعت 150 هم دور موتور 5500 باشه؟؟؟

بله طبیعیه!! شما با دنده 4 ، 150تا برو ... دور موتورتون میاد رو 5500!!!
ببینید دوست عزیز ، در محیط های مجازی مثل اینجا ما نه لحن صحبت رو میتونیم برسونیم و نه اصوات رو ... تنها ابزارمون یک سری حروف و علامت ها هست! در نتیجه برخی موارد برداشت ها متفاوت میشه و این معمولا به خاطر اطلاعات کم در رابطه با صحبت شما هست که با کمی واضح تر بودن سوال مشکل برداشت دیگران نیز برطرف خواهد شد. جناب سوهانیان یکی از کاربران فعال تالارهای آکو هستند که تقریبا تمام وقتشون رو صرف پاسخ به سوالات کاربران دیگه از جمله خود من میکنند و کمتر پیش میاد که برداشت اشتباهی از متن سوال یک فرد بکنند و اگر هم این ابهام وجود داشته باشه جتما در پستشون به این موضوع اشاره میکنند.

الان همین سوال بالاتون رو ببینید. فرمودید "خودتون میگید در سرعت 200 دور موتور 5500 هست. ولی طبیعیه که در سرعت 150 هم دور موتور 5500 باشه؟؟؟"
من پاسخ دادم بله !! و دلیلش رو هم بالا گفتم ولی ممکنه منظور شما دنده 5 باشه! و این موضوع رو بیان نکرده باشید و خوب میبینید که پاسخ ها متفاوت میشه. دکل منظورم پست بالا نبود، منظورم کلی بود...
در نهایت امیدوارم که از صحبت های من به عنوان یک دوست ناراحت نشده باشید.
پیشاپیش از حسن برداشت شما ، سپاسگذارم
موفق و پیروز باشید

Alireza mohammadzadeh
11-21-2011, 11:02 AM
سلام
من الان حدود 2 ماهه که ماشینمو خریدم مدلش 78 و E1 هستش خیلی ازش راضیم ماشینه خیلی خوبیه فقط خیلی دربها وستون سمت شاگرد تو دست اندازها صدا میده .نمیدونم چیکار کنم ببرم یه جا صافکاری بدم صداگیری کنند یا ببرم نمایندگی؟

Renault
11-21-2011, 11:10 AM
سلام
من الان حدود 2 ماهه که ماشینمو خریدم مدلش 78 و E1 هستش خیلی ازش راضیم ماشینه خیلی خوبیه فقط خیلی دربها وستون سمت شاگرد تو دست اندازها صدا میده .نمیدونم چیکار کنم ببرم یه جا صافکاری بدم صداگیری کنند یا ببرم نمایندگی؟

دوست عزیز قبلش حتما اقدام به روغن کاری و گریس کاری قفل بکنید (قسمتی که به درب متصل هست و هنگام کشیدن اهرم باز و بسته کردن حرکت میکنه! البته کلشو شما گریس بزن البته نه خیلی :d) چون به شدت ، یه مدتی که میگذره این قفل شروع به صدا میکنه و با یکم گریس ردیف میشه و دیگه صدا نمیده! معمولا همین صدا هست که توی ستون میپیچه و احساس میکنید ستون هست. جتما این روش رو امتحان کنید و بعدش نسبت به روشهای دیگه اقدام کنید!
موفق باشید

zanjani
11-21-2011, 11:11 AM
سلام

سلام
مبارکه به سلامتی ازش استفاده کنید
چند تا کار پیشنهادی برای کم کردن این صدا میشه به شما پیشنهاد کرد ،اولا چون چند سالی هست که ماشینتون کار میکنه بهتره لاستیک دور دربها رو عوض کنید ،و به اونها روغن ترید میل بزنید و بعد دور گیره قفل درب ها روی ستونها نوار چسب (لنت) یکی دو دور بپیچونید انشاله که صدا قطع میشه
موفق باشید

Alireza mohammadzadeh
11-21-2011, 11:19 AM
دوست عزیز قبلش حتما اقدام به روغن کاری و گریس کاری قفل بکنید (قسمتی که به درب متصل هست و هنگام کشیدن اهرم باز و بسته کردن حرکت میکنه! البته کلشو شما گریس بزن البته نه خیلی :d) چون به شدت ، یه مدتی که میگذره این قفل شروع به صدا میکنه و با یکم گریس ردیف میشه و دیگه صدا نمیده! معمولا همین صدا هست که توی ستون میپیچه و احساس میکنید ستون هست. جتما این روش رو امتحان کنید و بعدش نسبت به روشهای دیگه اقدام کنید!
موفق باشید
خیلی متشکرم از راهنماییتون

Alireza mohammadzadeh
11-21-2011, 11:20 AM
سلام
مبارکه به سلامتی ازش استفاده کنید
چند تا کار پیشنهادی برای کم کردن این صدا میشه به شما پیشنهاد کرد ،اولا چون چند سالی هست که ماشینتون کار میکنه بهتره لاستیک دور دربها رو عوض کنید ،و به اونها روغن ترید میل بزنید و بعد دور گیره قفل درب ها روی ستونها نوار چسب (لنت) یکی دو دور بپیچونید انشاله که صدا قطع میشه
موفق باشید

Alireza mohammadzadeh
11-21-2011, 11:24 AM
یه سوال دیگه در مورد تعویض روغن دارم و اینکه آیا باید روغن سر همون 10000 تا تعویض بشود و اینکه آیا همه تعویض روغنی ها روغن elf اصلی دارند یا نه؟ صاحب قبلیش که آشنا بود و خیلی با سلیقه ماشن رو نگه داشته میگفت من سر 10000 تا عوض کردم و روغن اصلی هم میریخته و اینکه در مورد فیلتر هوا و روغن و بنزین از کجا باید تهیه کنیم و چه مارکی و اگر همرو بخریم ببریم تعویض روغنی برامون انجام میده نمیگه چرا از خودم نخریدی؟ با تشکر

Renault
11-21-2011, 11:35 AM

نکته شماره 1 : لطفا جهت تشکر همون دکمه تشکر رو بزنید کافیه! ممنون اما سعی کنید به قوانین احترام بذارید... البته احتمالا نمیدونستید. نتیجه که الان میتونید پست هاتون رو حذف کنید
نکته شماره 2 : سوالاتون رو با هم بپرسید تا یک پست باشن و از زدن پست های متوالی خود داری کنید! البته این الان عیبی نداره چون 2 نفر پاسخ شما رو داده بودند.
بریم سر سوالاتون :

یه سوال دیگه در مورد تعویض روغن دارم و اینکه آیا باید روغن سر همون 10000 تا تعویض بشود و اینکه آیا همه تعویض روغنی ها روغن elf اصلی دارند یا نه؟ صاحب قبلیش که آشنا بود و خیلی با سلیقه ماشن رو نگه داشته میگفت من سر 10000 تا عوض کردم و روغن اصلی هم میریخته و اینکه در مورد فیلتر هوا و روغن و بنزین از کجا باید تهیه کنیم و چه مارکی و اگر همرو بخریم ببریم تعویض روغنی برامون انجام میده نمیگه چرا از خودم نخریدی؟ با تشکر

بله، 10000 کیلومتر حداکثر مجاز استفاده از روغن اصلی الف هست اما بهتره یه کوچولو زودتر عوض کنید مثلا رو 9000 ... همه روغن الف اصلی ندارن اما مشخصات روغن الف اصلی تو تالار هست بگردین میبینید. نمونه اماراتی فکر میکنم نمونه اصلیش هست . فیل تر های روغن و هوا و بنزین رو از نمایندگی های مجاز میتونید اصلیشو تهیه کنید که حتما هم همین کار رو انجام بدید. و در پایان این به تعوض روغنی بستگی داره ولی دلیلی نداره که این کارو برای شما انجام نده! من که همیشه خودم میخرم و مشکلی هم نداشتم تا حالا.
موفق و پیروز باشید

Alireza mohammadzadeh
11-21-2011, 01:19 PM
سلام
یه سری کارای برقی داره ماشینم مثل نصب کلید لای درب عقب-نصب پروژکتور -تعویض لامپ پشت آمپر-چراغ سقفی عقب . لوازمشم خریدم میخواستم بدونم کسی برقکار یا باطریسازی ماهر تندر 90 سراغ داره این کارارو انجام بده اگر میشناسید آدرسشو برام بذارید (منصف هم باشه). ممنون میشم

Renault Logan
11-21-2011, 02:01 PM

دوست عزيز ، بنده اصلا همچين قصدي نداشتم .
بنده چيزي رو كه از فرمايش شما برداشت كردم پاسخ دادم . چرا فكر كرديد كه چيزي رو كه خودم دوست دارم برداشت ميكنم ؟
بنده اگر از مسئله اي اطلاعي نداشته باشم اصلا اظهار نظر هم نميكنم چه برسه بخوام برداشت كنم و پاسخ بدم .
همانطور كه همكار گرامي بنده امين آقاي گرامي ، پاسخ شما رو دادن ، بله دور موتور بالا طبيعي هست اگر با دنده 4 بريد . اگر با دنده 5 باشيد كه بايد در سرعت 150 دور موتورتون كمتر از 5500 باشه به طور قطع ، كه اگر كمتر از 5500 نباشه در سرعت 150 ، سيستم ديسك و صفحه كلاچ خودروي شما دچار هرز گردي شده و به احتمال بسيار زياد پدال كلاچ شما رگلاژ نيست و بايد رگلاژ بشه .
موفق باشيد .

kiavash
11-21-2011, 02:56 PM
دوست عزيز ، بنده اصلا همچين قصدي نداشتم .
بنده چيزي رو كه فرمايش شما برداشت كردم پاسخ دادم . چرا فكر كرديد كه چيزي رو كه خودم دوست دارم برداشت ميكنم ؟
بنده اگر از مسئله اي اطلاعي نداشته باشم اصلا اظهار نظر هم نميكنم چه برسه بخوام برداشت كنم و پاسخ بدم .
همانطور كه همكار گرامي بنده امين آقاي گرامي ، پاسخ شما رو دادن ، بله دور موتور بالا طبيعي هست اگر با دنده 4 بريد . اگر با دنده 5 باشيد كه بايد در سرعت 150 دور موتورتون كمتر از 5500 باشه به طور قطع ، كه اگر كمتر از 5500 نباشه در سرعت 150 ، سيستم ديسك و صفحه كلاچ خودروي شما دچار هرز گردي شده و به احتمال بسيار زياد پدال كلاچ شما رگلاژ نيست و بايد رگلاژ بشه .
موفق باشيد .

بله طبیعیه!! شما با دنده 4 ، 150تا برو ... دور موتورتون میاد رو 5500!!!
ببینید دوست عزیز ، در محیط های مجازی مثل اینجا ما نه لحن صحبت رو میتونیم برسونیم و نه اصوات رو ... تنها ابزارمون یک سری حروف و علامت ها هست! در نتیجه برخی موارد برداشت ها متفاوت میشه و این معمولا به خاطر اطلاعات کم در رابطه با صحبت شما هست که با کمی واضح تر بودن سوال مشکل برداشت دیگران نیز برطرف خواهد شد. جناب سوهانیان یکی از کاربران فعال تالارهای آکو هستند که تقریبا تمام وقتشون رو صرف پاسخ به سوالات کاربران دیگه از جمله خود من میکنند و کمتر پیش میاد که برداشت اشتباهی از متن سوال یک فرد بکنند و اگر هم این ابهام وجود داشته باشه جتما در پستشون به این موضوع اشاره میکنند.

الان همین سوال بالاتون رو ببینید. فرمودید "خودتون میگید در سرعت 200 دور موتور 5500 هست. ولی طبیعیه که در سرعت 150 هم دور موتور 5500 باشه؟؟؟"
من پاسخ دادم بله !! و دلیلش رو هم بالا گفتم ولی ممکنه منظور شما دنده 5 باشه! و این موضوع رو بیان نکرده باشید و خوب میبینید که پاسخ ها متفاوت میشه. دکل منظورم پست بالا نبود، منظورم کلی بود...
در نهایت امیدوارم که از صحبت های من به عنوان یک دوست ناراحت نشده باشید.
پیشاپیش از حسن برداشت شما ، سپاسگذارم
موفق و پیروز باشید

با تشکر از پاسخ شما . اصلا قصد جسارت نداشتم در مورده دنده 5 هم درست میفرمایید من ذکر نکردم دنده 5 و منظورم دنده 5 هستش . من یه بررسی دقیق روی دور موتور و سرعتا میکنم و دوباره نتیجه رو اعلام میکنم . امیدوارم دلیل حساسیته بنده رو درک کنید خودرو بنده فقط 3200 کیلومتر کارکرده و انتظار دارم که شتاب و ... خودرو تا حدودی راضیم کنه.
از پیگیری و پاسخ های همه دوستان تشکر میکنم.

Renault Logan
11-21-2011, 03:36 PM
با تشکر از پاسخ شما . اصلا قصد جسارت نداشتم در مورده دنده 5 هم درست میفرمایید من ذکر نکردم دنده 5 و منظورم دنده 5 هستش . من یه بررسی دقیق روی دور موتور و سرعتا میکنم و دوباره نتیجه رو اعلام میکنم . امیدوارم دلیل حساسیته بنده رو درک کنید خودرو بنده فقط 3200 کیلومتر کارکرده و انتظار دارم که شتاب و ... خودرو تا حدودی راضیم کنه.
از پیگیری و پاسخ های همه دوستان تشکر میکنم.

اشتباه شما در همينجاست .
اصلا نبايد انتظار شتاب بالا از خودرو داشته باشيد در اين كيلومتر .
اولا كه خودروي شما دست دوم بوده و اصلا معلوم نيست نفر قبلي درست موارد آب بندي رو رعايت كرده باشه يا اينكه به موتور فشار آورده باشه .
دوما شما خودتون با اينكه هنوز كيلومتر ماشين زير 3000 بوده ، موارد آب بندي رو رعايت نكرديد و شديدا به خودرو فشار آورديد با دور موتور و سرعت بالا .
سوما همه لوگان ها ، الزاما بعد از 3000 كيلومتر به اوج شتاب و سرعت و كارايي خودشون نميرسند . بنده ماشين خودم تازه از 4000 به بعد احساس كردم كه به شتاب و سرعتي كه بايد ميرسيد رسيد .
و در پايان ، شما با توجه به دست دوم خريدن خودرو ، بهتره بعد از 3000 كيلومتر ، ECU خودرو را در نمايندگي معتبر با دياگ آپديت شده ، ريست نماييد و كليه تنظيمات آن را برگردانيد به حالت كارخانه .

در ادامه استفاده از خودرو نيز ، هميشه سعي كنيد هر 10 هزار كيلومتر ، مجددا ECU رو ريست كنيد در نمايندگي كه كاهش مصرف سوخت و افزايش شتاب ، بعد از ريست شدن و پاك شدن جداول ديتاي قبلي ، كاملا محسوس هست .

متاسفانه يا خوشبختانه ، خودروي لوگان ، موتور بسيار بسيار حساسي داره ، اگر در دوران آب بندي بهش فشار وارد بشه و رعايت حالش نشه ، تا آخر عمرش شما رو اذيت ميكنه و مصرف سوختشم نسبت به خودروهائي كه دوران آب بنديشون به درستي رعايت شده ، بالاتر هست ، هم در شهر هم در اتوبان .
موفق باشيد .

kiavash
11-21-2011, 04:50 PM
اشتباه شما در همينجاست .
اصلا نبايد انتظار شتاب بالا از خودرو داشته باشيد در اين كيلومتر .
اولا كه خودروي شما دست دوم بوده و اصلا معلوم نيست نفر قبلي درست موارد آب بندي رو رعايت كرده باشه يا اينكه به موتور فشار آورده باشه .
دوما شما خودتون با اينكه هنوز كيلومتر ماشين زير 3000 بوده ، موارد آب بندي رو رعايت نكرديد و شديدا به خودرو فشار آورديد با دور موتور و سرعت بالا .
سوما همه لوگان ها ، الزاما بعد از 3000 كيلومتر به اوج شتاب و سرعت و كارايي خودشون نميرسند . بنده ماشين خودم تازه از 4000 به بعد احساس كردم كه به شتاب و سرعتي كه بايد ميرسيد رسيد .
و در پايان ، شما با توجه به دست دوم خريدن خودرو ، بهتره بعد از 3000 كيلومتر ، ECU خودرو را در نمايندگي معتبر با دياگ آپديت شده ، ريست نماييد و كليه تنظيمات آن را برگردانيد به حالت كارخانه .

در ادامه استفاده از خودرو نيز ، هميشه سعي كنيد هر 10 هزار كيلومتر ، مجددا ECU رو ريست كنيد در نمايندگي كه كاهش مصرف سوخت و افزايش شتاب ، بعد از ريست شدن و پاك شدن جداول ديتاي قبلي ، كاملا محسوس هست .

متاسفانه يا خوشبختانه ، خودروي لوگان ، موتور بسيار بسيار حساسي داره ، اگر در دوران آب بندي بهش فشار وارد بشه و رعايت حالش نشه ، تا آخر عمرش شما رو اذيت ميكنه و مصرف سوختشم نسبت به خودروهائي كه دوران آب بنديشون به درستي رعايت شده ، بالاتر هست ، هم در شهر هم در اتوبان .
موفق باشيد .

بله درست میفرمایید . درسته امیدوارم که اذیت نکنه در آینده پس باید ecu رو ریست میکنم .
به نظر شما باید بعد از 3000 کیلومتر هم رعایت حالشو کنم ؟

Renault Logan
11-21-2011, 05:09 PM
بله درست میفرمایید . درسته امیدوارم که اذیت نکنه در آینده پس باید ecu رو ریست میکنم .
به نظر شما باید بعد از 3000 کیلومتر هم رعایت حالشو کنم ؟

بله حتما ريست كنيد .
در كل كه بايد هميشه رعايت حال موتور رو بكنيد اگر ميخواهيد اين ماشين براي شما ساليان سال ، ماشين باشه .
اينكه رعايت كنيد يا نه بايد دقيقا خودتون حسش كنيد موتور رو
بايد عكس العمل موتور رو هميشه زير نظر داشته باشيد .
به عنوان مثال خودروي بنده ، تا 4000 كيلومتر ، اصلا اون جون و شتاب اوليه و نرمالي كه بايد ميداشت رو نداشت ، اكثرا اگر كم گاز راه ميوفتادم خاموش ميكرد .
ولي از حوالي 4000 به بعد ديگه خاموش نميكرد ، عكس العملش به حركات بنده ، بيشتر و حساس تر شد . اينجا بود كه متوجه شدم به حداكثر قدرت خودش رسيده .
بنده در دوران آب بندي در اين 4000 كيلومتر ، يكبار هم سرعتم رو بيشتر از 80 كيلومتر نكردم و تا حد ممكن از دنده 5 استفاده نميكردم با رعايت اينكه هيچ وقت هم نگذاشتم دور موتور از 3000 رد بشه ، با اينكه خودرو رو در ارديبهشت 87 تحويل گرفتم و تا مهر ماه طول كشيد تا 4000 رو رد كند ، اصلا در 3 ماه تابستون اونم با اين هواي شرجي مازندران ، از ماشين كولر نگرفتم .
اينها همه مسائلي هست كه بايد رعايت بشه و شما بايد هميشه حركات و عكس العمل هاي موتور رو زير نظر داشته باشيد ، موتور خودش اصطلاحا به شما ميگه كه كي به اوج قدرتش رسيده .
البته نميخوام نا اميد و دلسردتون كنم ولي در مورد ماشين شما فكر كنم ديگه از رعايت كردنش گذشت .
فقط تنها راهي كه باقي ميماند همان ريست كردن ecu هست تا حداقل خيالتون راحت بشه كه جداول ديتا از اين به بعد با رانندگي شما پر ميشه و ست ميشه .
ecu لوگان و مگان اينقدر پيشرفته و هوشمند هستند كه كليه حركات شما رو زير نظر دارند ، از زمان تعويض دنده ها گرفته تا پر كردن دور موتور در هر دنده .
موفق باشيد .

kiavash
11-21-2011, 09:25 PM
با تشکر از آقای سوهانیان و بقیه دوستان.
اگر سر اگزوز به ماشین وصل بشه(چون باید جوش داده بشه گویا) از گارانتی خارج نمیشه؟

L90
11-21-2011, 10:12 PM
اگر سر اگزوز به ماشین وصل بشه(چون باید جوش داده بشه گویا) از گارانتی خارج نمیشه؟

سلام

نه دوست عزيز چرا بايد از گارانتي خارج بشه :eek:
اگر سيم كشي ماشين دچار اشكال بشه از گارانتي خارج ميشه

kiavash
11-21-2011, 10:30 PM
سلام

نه دوست عزيز چرا بايد از گارانتي خارج بشه :eek:
اگر سيم كشي ماشين دچار اشكال بشه از گارانتي خارج ميشه

والا چی بگم نمایندگی رو که دیدین...
این دوسته ما رینگ و لاستیک عوض کرد خیلی غیر منطقی گارانتیشو باطل کردن :confused:.

L90
11-21-2011, 10:41 PM
این دوسته ما رینگ و لاستیک عوض کرد خیلی غیر منطقی گارانتیشو باطل کردن :confused:.

از گارانتي خارج شدنش بخاطر اين هست كه رينگ و لاستيك غير استاندارد اي بي اس رو دچار مشكل ميكنه همين عامل بهانه اي هست براي نمايندگي ها .

مسئله شما هيچ مشكلي رو براي گارانتيتون ايجاد نمي كنه .

Renault Logan
11-21-2011, 10:45 PM

از گارانتي خارج شدنش بخاطر اين هست كه رينگ و لاستيك غير استاندارد اي بي اس رو دچار مشكل ميكنه همين عامل بهانه اي هست براي نمايندگي ها .

مسئله شما هيچ مشكلي رو براي گارانتيتون ايجاد نمي كنه .

البته احتمالش بسيار بسيار ضعيف هست كه تا زير 2 سال يا 40 هزار كيلومتر ، منبع اگزوز انتهايي ، خراب بشه كه بخواهيد از گارانتي استفاده كنيد ، ولي اگر خداي نكرده منبع انتهايي اگزور ، كه يك قطعه مصرفي هست و بالاخره روزي خراب ميشه ، خراب بشه و ماشين گارانتي داشته باشه ، ميتونن بخاطر همون جوش دادن و بريدن لوله انتهاي اگزوز ، گارانتي رو بزنند زيرش و هزينه تعويض منبع بيوفته به عهده خودتون .

ناصر
11-21-2011, 10:55 PM
اگه سایز رینگ و لاستیک مصرفی مطابق با اندازه های درج شده در دفترچه ی ماشین باشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه...

kiavash
11-22-2011, 12:12 AM
اگه سایز رینگ و لاستیک مصرفی مطابق با اندازه های درج شده در دفترچه ی ماشین باشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه...

من اینو عرض کردم که ببینید میتونن با یه تغییر کوچک گارانتی به شما ندن . رینگ و لاستیک استاندارد بود و این دوستم به دلیل یه صدایی که انگار از محور عقب میامد مراجع کرده بود.
به هر حال فکر کنم زیاد عجله نکنم تو گذاشتن سر اگزوز بهتره.

Renault Logan
11-22-2011, 12:17 AM
من اینو عرض کردم که ببینید میتونن با یه تغییر کوچک گارانتی به شما ندن . رینگ و لاستیک استاندارد بود و این دوستم به دلیل یه صدایی که انگار از محور عقب میامد مراجع کرده بود.
به هر حال فکر کنم زیاد عجله نکنم تو گذاشتن سر اگزوز بهتره.

بله اين نمايندگي ها اكثرا اينطور عمل ميكنند و نبايد تا حد ممكن دستشون بهانه داد .
شما ميتونيد از سر اگزوز هاي بستي استفاده كنيد كه با بست و پيچ و مهره روي لبه لوله اگزوز محكم ميشن و اصلا هم مشكلي براي استفاده و گارانتي نداره .
اگر هم خواستيد كمي از لوله سر اگزوز رو ببريد تا با نصب سر اگزوز ، لوله اصلي اگزوز ديده نشه ، موردي نداره ميتونيد با احتياط مقداري از لوله رو ببريد ولي من باز بريدن رو پيشنهاد نميكنم .
الان بنده نزديك به 1 سال هست كه از سر اگزوز بستي استفاده ميكنم و لوله اگزوز رو هم نبريدم . هيچ مشكلي هم نداشتم حتي با معاينه فني .

kiavash
11-22-2011, 12:53 AM
بله اين نمايندگي ها اكثرا اينطور عمل ميكنند و نبايد تا حد ممكن دستشون بهانه داد .
شما ميتونيد از سر اگزوز هاي بستي استفاده كنيد كه با بست و پيچ و مهره روي لبه لوله اگزوز محكم ميشن و اصلا هم مشكلي براي استفاده و گارانتي نداره .
اگر هم خواستيد كمي از لوله سر اگزوز رو ببريد تا با نصب سر اگزوز ، لوله اصلي اگزوز ديده نشه ، موردي نداره ميتونيد با احتياط مقداري از لوله رو ببريد ولي من باز بريدن رو پيشنهاد نميكنم .
الان بنده نزديك به 1 سال هست كه از سر اگزوز بستي استفاده ميكنم و لوله اگزوز رو هم نبريدم . هيچ مشكلي هم نداشتم حتي با معاينه فني .

زشت نیست یه مقدار که سر اگزوز از داخلش مشخصه؟ عکسی دارید ازش؟
بست شل نمیشه بعد از یه مدت؟ فروشنده به من گفت هر قدر سفت بسته شه تو تکون ها شل میشه...

Renault Logan
11-22-2011, 01:37 AM
زشت نیست یه مقدار که سر اگزوز از داخلش مشخصه؟ عکسی دارید ازش؟
بست شل نمیشه بعد از یه مدت؟ فروشنده به من گفت هر قدر سفت بسته شه تو تکون ها شل میشه...

به نظر من زشت نيست . سليقه هست ديگه . متفاوته .
اين حالت رو بنده ترجيح ميدم به بريدن لوله و جوش دادن سر اگزوز .
عكس كه ندارم متاسفانه.
سر اگزوز هم بازش كردم به دليل بارندگي زياد (جلوگيري از پوسيدگي)

در اين 1 سالي كه رو اگزوز بسته شده بود ، كوچكترين تكاني نخورد و مثل روز اولش سفت و محكم بود .
(يك ميله U شكل داره مه دو سرش رزوه شده هست و بواسطه يك پل گلوي اگزوز رو فشار ميده . دوتا مهره 6 داره كه با محكم كردن مهره ها محكم ميشه . مهره ها اينقدر قئي هستند كه اگر بيش از اندازه مهره ها رو محكم كنيد ، قدرت خم كردن لوله اگزوز ماشين رو دارند .)
نگراني از بابت شل شدن وجود نداره ، مگه اينكه بست خراب باشه يا شما زمان بستن به اندازه كافي محكم نبنديد .
يك عكس از لوگي تو آرشيو داشتم كه سر اگزوز از زاويه پيداست براي بهتر تصميم گيري اميدوارم كمكتون كنه .

http://acoforum.org/attachment.php?attachmentid=2114&stc=1&d=1321913905

موفق باشيد .

kiavash
11-22-2011, 04:15 AM
به نظر من زشت نيست . سليقه هست ديگه . متفاوته .
اين حالت رو بنده ترجيح ميدم به بريدن لوله و جوش دادن سر اگزوز .
عكس كه ندارم متاسفانه.
سر اگزوز هم بازش كردم به دليل بارندگي زياد (جلوگيري از پوسيدگي)

در اين 1 سالي كه رو اگزوز بسته شده بود ، كوچكترين تكاني نخورد و مثل روز اولش سفت و محكم بود .
(يك ميله U شكل داره مه دو سرش رزوه شده هست و بواسطه يك پل گلوي اگزوز رو فشار ميده . دوتا مهره 6 داره كه با محكم كردن مهره ها محكم ميشه . مهره ها اينقدر قئي هستند كه اگر بيش از اندازه مهره ها رو محكم كنيد ، قدرت خم كردن لوله اگزوز ماشين رو دارند .)
نگراني از بابت شل شدن وجود نداره ، مگه اينكه بست خراب باشه يا شما زمان بستن به اندازه كافي محكم نبنديد .
يك عكس از لوگي تو آرشيو داشتم كه سر اگزوز از زاويه پيداست براي بهتر تصميم گيري اميدوارم كمكتون كنه .

http://acoforum.org/attachment.php?attachmentid=2114&stc=1&d=1321913905

موفق باشيد .

البته کاره درست رو شما میکنید . کلا بریدن و جوشکاری یکم نامعقول به نظر میرسه . بنده هم خواستم نظرتونو بدونم جسارت نکردم که زشته.;)
اون هم بهش میگن پیچه یو (U) یه مدل هم من دیدم که بست شلنگ گاز دارن البته قطر زیاد.
که جمع و جورتر از پیچه یو هست ولی خب کسی زیره ماشینو که نمیبینه...

zanjani
11-22-2011, 08:51 AM

با سلام
دوست خوبم اگه به امضای جناب حاج آقا سوهانیان(renault logan) نگاه کنید ایشون به خاطر راحتی ما لینک پاسخ تون رو توی امضاشون قرار دادن با کلیک روی هر کدوم از موضوعات به بهترین پاسخ ها میرسین
موفق باشید

محمد تندر
11-22-2011, 09:04 AM
ضمن عرض سلام ميخواستم بدونم كسي از دوستان فكري به حال نمدكف صندوق عقب كرده يا نه؟ توضيح اينكه همانطور كه ديده ايد بعلت نرمي،پس از مدتي كه روي آن بار گذاشته بشه حالت صافي خودش را از دست ميده وفرم پستي و بلندي زاپاس را ميگيره و كمي ظاهر صندوق را بدشكل ميكنه.دوستان براي رفع اين حالت پيشنهادي دارند؟:confused:

Saeed
11-22-2011, 11:32 AM
ضمن عرض سلام ميخواستم بدونم كسي از دوستان فكري به حال نمدكف صندوق عقب كرده يا نه؟ توضيح اينكه همانطور كه ديده ايد بعلت نرمي،پس از مدتي كه روي آن بار گذاشته بشه حالت صافي خودش را از دست ميده وفرم پستي و بلندي زاپاس را ميگيره و كمي ظاهر صندوق را بدشكل ميكنه.دوستان براي رفع اين حالت پيشنهادي دارند؟:confused:

سلا محمد جان بهتره شما از این کفی های قالبی صندوق تهیه کنید.
هم شیار داره که وسایل به راحتی جابجا نشه و هم لبه داره که اگر چیزی داخل صندوق ریخت به گوشه ها نفوذ نکنه و هم حالتی نمدی - چرمی داره که مایعات به لایه زیرین نفوذ نمی کنه.

http://acoforum.org/attachment.php?attachmentid=2115&stc=1&d=1321948950

Amir Reza
11-22-2011, 11:37 AM
آقا سعید عذر میخوام میشه قیمت رو هم بفرماید .
ممنون.

YarAhmadi
11-22-2011, 02:12 PM
ضمن عرض سلام و خسته نباشید...راستش من اردیبشت 90 یه ای 2 ال پی تحویل گرفتم...الان تصمیم گرفتم ارتفاعش رو یکم بیارم پایین...در حد 3 انگشت رو لاستیک...ولی واقعا نمیدونم باید چه کار کنم که ماشین نکوبه...میخواستم در این مورد منو راهنمایی کنید...با تشکر

Saeed
11-22-2011, 02:32 PM
ضمن عرض سلام و خسته نباشید...راستش من اردیبشت 90 یه ای 2 ال پی تحویل گرفتم...الان تصمیم گرفتم ارتفاعش رو یکم بیارم پایین...در حد 3 انگشت رو لاستیک...ولی واقعا نمیدونم باید چه کار کنم که ماشین نکوبه...میخواستم در این مورد منو راهنمایی کنید...با تشکر

سلام دوست عزیز
مبارک باشه.
ولی فکر نمی کنید در تاپیک مناسبی پستتون رو ارسال نکردید؟دقت کنید که هر گونه پرسش دارید باید در تاپیک زیر مطرح نمایید تا به جوابتون برسید:

تاپیک کلی پرسش و پاسخ درباره مسائل مرتبط به تندر l90 - ال نود - لوگان (http://acoforum.org/showthread.php?goto=newpost&t=120)

با سپاس از همکاری شما

Black Logan
11-22-2011, 02:51 PM
با سلام خدمت دوستان ، اگه يادتان باشد در پستهاي قبلي بنده در خصوص كوئل تندر90 سئوال كردم كه بعضي از دوستان جواب دادند كه ضمن تشكر دوباره خواستم در اين پست عرض كنم كه اينجانب به كمك يكي از دوستان اقدام به تعمير كوئل كرديم و خيلي راحت بود متاسفانه يادم رفت عكس بگيرم . كافيست يازده متر و سي سانتيمتر سيم لاك دار نمره 75/. (75 صدم ميليمتر) البته با روكش لاكدارش تهيه كرده و اقدام به تعمير كنيد . بعد از برداشتن كاور روي سر كوئل با دو دست از سر و ته كوئل گرفته و بدون چرخاندن آن به طرف بيرون بكشيد كمي زور خواهد برد بعد از در آوردن كاور پلاستيكي دو عد كاور سي شكل فلزي كه در حالت مخالف هم هستند را نيز در آوريد حالا به سيم پيچ خواهيد رسيد كه اقدام به باز كردن آن نماييد . حالا سيم نو را با دقت به دور ميله پيچانده و مراحل را بالعكس انجام دهيد . مشكلترين مرحله، اتصال دو سر سيم به سر سيم هاست كه دقت و حوصله بيشتري ميخواهد . البته اگه حوصله نداريد اين كار را پيشنهاد نمي كنم . موفق باشيد

محمد تندر
11-22-2011, 03:02 PM
سلا محمد جان بهتره شما از این کفی های قالبی صندوق تهیه کنید.
هم شیار داره که وسایل به راحتی جابجا نشه و هم لبه داره که اگر چیزی داخل صندوق ریخت به گوشه ها نفوذ نکنه و هم حالتی نمدی - چرمی داره که مایعات به لایه زیرین نفوذ نمی کنه.

http://acoforum.org/attachment.php?attachmentid=2115&stc=1&d=1321948950

سعيدجان ضمن عرض سلام وتشكر از پاسختان، لطف كنيد بگيد اين كفي توليد آكو هست يا نه؟ وقيمت چنده؟ وهمچنين فكر كنم اين هم جنس نرمي داشته باشه و مشكل دفرمه شدن نمدكف را برطرف نميكنه و فقط آنرا ميپوشونه. البته به فكر خودم رسيده بود كه از اين تخته فيبرهاي نازك استفاده كنم و به اندازه كفي برش داده و زير نمدكف قرار بدم.
نظر شما و دوستان ديگه ميتونه در تصميم گيري بهتر كمكم كنه.ممنون

محمد تندر
11-22-2011, 03:15 PM
با سلام خدمت دوستان ، اگه يادتان باشد در پستهاي قبلي بنده در خصوص كوئل تندر90 سئوال كردم كه بعضي از دوستان جواب دادند كه ضمن تشكر دوباره خواستم در اين پست عرض كنم كه اينجانب به كمك يكي از دوستان اقدام به تعمير كوئل كرديم و خيلي راحت بود متاسفانه يادم رفت عكس بگيرم . كافيست يازده متر و سي سانتيمتر سيم لاك دار نمره 75/. (75 صدم ميليمتر) البته با روكش لاكدارش تهيه كرده و اقدام به تعمير كنيد . بعد از برداشتن كاور روي سر كوئل با دو دست از سر و ته كوئل گرفته و بدون چرخاندن آن به طرف بيرون بكشيد كمي زور خواهد برد بعد از در آوردن كاور پلاستيكي دو عد كاور سي شكل فلزي كه در حالت مخالف هم هستند را نيز در آوريد حالا به سيم پيچ خواهيد رسيد كه اقدام به باز كردن آن نماييد . حالا سيم نو را با دقت به دور ميله پيچانده و مراحل را بالعكس انجام دهيد . مشكلترين مرحله، اتصال دو سر سيم به سر سيم هاست كه دقت و حوصله بيشتري ميخواهد . البته اگه حوصله نداريد اين كار را پيشنهاد نمي كنم . موفق باشيد
سلام خدمتblack logan عزيز
من عاشق اينجور خلاقيتها وابتكارات تعميري هستم و معتقدم يك تعميركار بايد اينگونه باشه ونه تعويض كار. براي همين از اطلاعاتتون متشكرم.;)
البته فقط يك نكته ميمونه وآن اينكه آيا پس از تعمير كوئل از آن استفاده كرديد وجواب گرفتيد؟
به نظر من حتما" يكبار دياك بزنيد ونتيجه را مطمئن بشيد.

Saeed
11-22-2011, 04:06 PM
سعيدجان ضمن عرض سلام وتشكر از پاسختان، لطف كنيد بگيد اين كفي توليد آكو هست يا نه؟ وقيمت چنده؟ وهمچنين فكر كنم اين هم جنس نرمي داشته باشه و مشكل دفرمه شدن نمدكف را برطرف نميكنه و فقط آنرا ميپوشونه. البته به فكر خودم رسيده بود كه از اين تخته فيبرهاي نازك استفاده كنم و به اندازه كفي برش داده و زير نمدكف قرار بدم.
نظر شما و دوستان ديگه ميتونه در تصميم گيري بهتر كمكم كنه.ممنون

سلام محد جان
نه متاسفانه تولید آکو نیست.
فکر کنم تولید فرش و موکت بابل باشه.
قیمتش هم حدود 17 هزار تومان باید باشه.
جنس نرم نرم نیست ولی خیلی سفت هم نیست و چون نمد پرسی هست به راحتی تغییر حالت نمیده.
من از زمانی که دارمش (حدود 1.5 سال ) تابحال خودش دفرمه نشده و هنوز مثل روز اولش هست ولی فشاری که بار درون صندوق بهش وارد می کنه , تا حدودی به کفپوش فابریکی صندوق هم منتقل میشه .
فعلا تنها گزینه برای کف صندوق هست.

من یک بار شامپو ماشین تو صندوق داشتم و دربش شل شده بود و نصفش خالی شده بود که به خاطر استفاده از همین کفی به لایه زیرین نفوذ نکرده بود و به راحتی تونستم تمیزش کنم.

امیری
11-22-2011, 10:14 PM
با سلام خدمت تمامی کاربران وببخشید از اینکه به علت گرفتاری شغلی کمتر به فروم سر میزنم که انشاالله برطرف ودر خدمت دوستان باشم .از اطلاعات فنی ومفید تان استفاده لازم راببرم .از دوستان سوالی داشتم که اگر بر روی تسمه دینام ترکهای ریزی باشد نیاز به تعویض ان هست ویا اینکه مشکلی بوجود نمی اید ضمنا باید به دوستان عرض نمایم که در هنگام تهیه لوازم حتما از قطعات فابریک استفاده نمایند تا مشکلات اینچنینی برایتان بوجود نیاید .درزمان تعویض تسمه تایم بنده به علت پیدا نکردن تسمه دینام فابریکی از نوع دیگری استفاده کردم وبعد از گذشت 3ماه شیارهای روی تسمه ترک ترک شده در صورتی که تسمه قبلی ان بعد از 3سال کارکرد ترکی بر روی ان دیده نمی شود پش تقاضا می کنم از دوستان که اکر جنس فابریک گرانتر می باشد در عوض کارکرد ان مطلوب ورضایت بخش است ومجبور به تقبل هزینه اضافی نمی شوید ودر پایان ایااز تسمه قبلی که تعویض نموده ام می توانم استفاده نمایم ممنون از توجه وپاسخ شما

MAHDI-TONDAR
11-22-2011, 10:41 PM
با سلام خدمت تمامی کاربران وببخشید از اینکه به علت گرفتاری شغلی کمتر به فروم سر میزنم که انشاالله برطرف ودر خدمت دوستان باشم .از اطلاعات فنی ومفید تان استفاده لازم راببرم .از دوستان سوالی داشتم که اگر بر روی تسمه دینام ترکهای ریزی باشد نیاز به تعویض ان هست ویا اینکه مشکلی بوجود نمی اید ضمنا باید به دوستان عرض نمایم که در هنگام تهیه لوازم حتما از قطعات فابریک استفاده نمایند تا مشکلات اینچنینی برایتان بوجود نیاید .درزمان تعویض تسمه تایم بنده به علت پیدا نکردن تسمه دینام فابریکی از نوع دیگری استفاده کردم وبعد از گذشت 3ماه شیارهای روی تسمه ترک ترک شده در صورتی که تسمه قبلی ان بعد از 3سال کارکرد ترکی بر روی ان دیده نمی شود پش تقاضا می کنم از دوستان که اکر جنس فابریک گرانتر می باشد در عوض کارکرد ان مطلوب ورضایت بخش است ومجبور به تقبل هزینه اضافی نمی شوید ودر پایان ایااز تسمه قبلی که تعویض نموده ام می توانم استفاده نمایم ممنون از توجه وپاسخ شما

سلام جناب اميري عزيز وبزرگوار
انشالله كه گرفتاري شما به كل برطرف شده باشه و ما بيشتر شما رو تو فروم ببينم و از تجربيات واطلاعات خوبتان بيشتر استفاده نمايم .
خوب شما خودتون پاسخ سوال تون رو داديد
اشتباه شما استفاده از قطعات و اجناس متفرقه و نامرغوب بوده كه متاسفانه پس ار كاركرد بسيار اندك بدين صورت مشكل ساز شده است .
بنظر بنده ديگه از تسمه دينام قبلي هم استفاده ننمائيد درسته كه ظاهراً سالم و درسته ولي هرچه باشد عمر خودش رو كرده و بهترين كار اينه كه شما جنس اصلي ومرغوب رو از طريق نمايندگي تهيه و محدداً تسمه دينام رو تعويض نمائيد فقط اميدوارم تسمه تايمي كه استفاده نموده است جنس اصلي و خوبش باشه .

Alireza
11-23-2011, 12:52 AM
با سلام خدمت دوستان
یکی از دوستان نزدیکم تندر داره در حدود 15000 کار کرده
یه مشکلی که واسشیش اومده در ب های عقب ( از پشت قاب یا روکش درب صدا میاد) صدا افتاده کسی میدونه بخاطر چیه و چه جوری میشه جلوی صداشو گرفت؟

Renault Logan
11-23-2011, 01:00 AM
با سلام خدمت دوستان
یکی از دوستان نزدیکم تندر داره در حدود 15000 کار کرده
یه مشکلی که واسشیش اومده در ب های عقب ( از پشت قاب یا روکش درب صدا میاد) صدا افتاده کسی میدونه بخاطر چیه و چه جوری میشه جلوی صداشو گرفت؟

سلام آقا عليرضاي گرامي و هم اسم بنده;):rolleyes:
عزيز برادر تاپيك مناسبي رو انتخاب نكردي .
پاسخ سوال شما رو در اين تاپيك عرض كردم .
http://acoforum.org/showthread.php?t=180&page=26

موفق باشي .

با سلام
گرم کن سمت راسته خودرو بنده که شیشه سمت کمک رو گرم میکنه اصلا ازش باد گرم بیرون نمیاد انگار جلوی راهش مسدود شده و تو این هوای سرد همه ی شیشه ها شفافن الا او یه تیکه که جلوی آینه هم هست.
به نظرتون مشکل از کجاست؟

سلام دوست عزيز
منظورتون از گرم كن همان دريچه هوا ده روي داشبورد سمت شاگرد هست ؟
در زماني كه شما سلكتور دماي سرد و گرم رو روي بخاري گذاشته باشيد و تنظيم كننده جهت باد رو روي مستقيم و كامل فقط براي شيشه جلو گذاشته باشيد ، وقتي فن روي دور 2 يا 3 باشه ، علاوه بر باد گرمي كه به شيشه جلو ميخوره ، مقدار بسيار كمي باد گرم از دريچه هاي هوا ده داشبورد هم مياد كه اگر ميخواهيد شدت باد دو دريچه سمت آينه ها باد بيشتري بزنند ، بايد حتما دو تا دريچه بالاي پخش كامل بسته باشند .
بنده در اين حالت هيچ وقت مشكلي با بخار زدايي ندارم .
ضمنا براي كمك به بخار زدايي بدون نياز به زدن دكمه كولر ، ميتونييد دريچه ورودي هواي بيرون به داخل رو باز كنيد براي مدت مثلا 5 دقيقه ، بخار ها تقريبا بطور كامل از بين ميره .
اگر هم كه شدت بخار زياد هست و هوا بسيار بسيار سرد هست و نميتونيد دريچه ورود هواي بيرون رو باز كنيد ، از سيستم بخار زدايي با استفاده از كمپرسور كولر استفاده كنيد ، زماني كه سلكتور انتخاب دما روي همون گرم ترين حالت (بزرگترين دايره قرمز) هست ، دكمه A/C رو بزنيد تا كمپرسور وارد مدار بشه و در عرض كمتر از 1 دقيقه كل بخار ها رو از بين ببره . فن هم بهتره روي درجه 2 يا 3 باشه .

Alireza
11-23-2011, 01:10 AM

موفق باشي .
سلام داداش گلم
من شاگرد شما هستم عزیز
درسته معذرت میخوام حق با شماست

kiavash
11-23-2011, 02:07 AM

موفق باشي .

سلام دوست عزيز
منظورتون از گرم كن همان دريچه هوا ده روي داشبورد سمت شاگرد هست ؟
در زماني كه شما سلكتور دماي سرد و گرم رو روي بخاري گذاشته باشيد و تنظيم كننده جهت باد رو روي مستقيم و كامل فقط براي شيشه جلو گذاشته باشيد ، وقتي فن روي دور 2 يا 3 باشه ، علاوه بر باد گرمي كه به شيشه جلو ميخوره ، مقدار بسيار كمي باد گرم از دريچه هاي هوا ده داشبورد هم مياد كه اگر ميخواهيد شدت باد دو دريچه سمت آينه ها باد بيشتري بزنند ، بايد حتما دو تا دريچه بالاي پخش كامل بسته باشند .
بنده در اين حالت هيچ وقت مشكلي با بخار زدايي ندارم .
ضمنا براي كمك به بخار زدايي بدون نياز به زدن دكمه كولر ، ميتونييد دريچه ورودي هواي بيرون به داخل رو باز كنيد براي مدت مثلا 5 دقيقه ، بخار ها تقريبا بطور كامل از بين ميره .
اگر هم كه شدت بخار زياد هست و هوا بسيار بسيار سرد هست و نميتونيد دريچه ورود هواي بيرون رو باز كنيد ، از سيستم بخار زدايي با استفاده از كمپرسور كولر استفاده كنيد ، زماني كه سلكتور انتخاب دما روي همون گرم ترين حالت (بزرگترين دايره قرمز) هست ، دكمه A/C رو بزنيد تا كمپرسور وارد مدار بشه و در عرض كمتر از 1 دقيقه كل بخار ها رو از بين ببره . فن هم بهتره روي درجه 2 يا 3 باشه .

بله منظورم همون هست و طرز کارشو بلدم و داخل دفترچه هم نوشته وقتی این کارو میکنم از سمته خودم ( همون دریچه) باد گرم میاد ولی از سمته شاگرد نمیاد . تنظیم هم روی 4 گذاشتم که محسوس باشه.

Renault Logan
11-23-2011, 02:39 AM
بله منظورم همون هست و طرز کارشو بلدم و داخل دفترچه هم نوشته وقتی این کارو میکنم از سمته خودم ( همون دریچه) باد گرم میاد ولی از سمته شاگرد نمیاد . تنظیم هم روی 4 گذاشتم که محسوس باشه.

خوب پس احتمالا دريچه هوا ده سمت آينه راست ، مشكل داره ، با مراجعه به نمايندگي پيگير شويد ، احتمالا لوله مسير هواي پشت دريچه هوا ده ، خوب به دريچه متصل نيست يا اصلا متصل نيست كه بايد مشكلش رفع بشه .

Alireza mohammadzadeh
11-23-2011, 07:45 AM
سلام
ديروز رفتم براي تعويض روغن هيچ تعويض روغنيي روغن الف امارات نداشت گفتند بايد بري تهرانسر شايد اونجا داشته باشه . رفتم اونجا فقط الف ايراني ايساكويي داشتند اونم فقط 4 ليتري. دوستان قبلا به من گفتند كه بايد 5 ليتري بگيرم ، خلاصه در نهايت 4 ليتري ايراني 10*40 گرفتم هم 20*50 داشتند هم 10*40 نميدونستم دقيقا كدومشو بگيرم اونا گفتند براي ال 90 همون 10*40 بگير. ميخواستم بدونم آيا خوبه همين كه گرفتم؟ آيا 4 ليتر بسه؟ و اينكه آيا روغن خوبه ديگه اي ميشه جايگزينش كرد چون ميگفتند توتال بريزي بهتر از الف ايرانيه 5 ليتري هم داره. يه سوال ديگه يه خورده از روغن قبليش كه الف امارات 20*50 هست دارم ميشه اگه 4 ليتريه كم اومد از اون استفاده كنم؟

قدرت اله
11-23-2011, 08:14 AM
با سلام و سپاس بنده در منطقه سردسیر زندگی میکنم و ناچاراز استفاده یخ شکن: یخ شکن هم از نوع hankok با رینگ فولادی سوالم اینه که استفاده از پیچ های رینگ الومینیومی برای رینگ فولادی(پیچ رینگ فولادی گیرم نیومد) چه اشکالی داره واگه ممکنه نکته خاصی هنگام استفاده از یخ شکن باید مد نظر داشت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

امیر مسعود
11-23-2011, 10:06 AM
سلام
ديروز رفتم براي تعويض روغن هيچ تعويض روغنيي روغن الف امارات نداشت گفتند بايد بري تهرانسر شايد اونجا داشته باشه . رفتم اونجا فقط الف ايراني ايساكويي داشتند اونم فقط 4 ليتري. دوستان قبلا به من گفتند كه بايد 5 ليتري بگيرم ، خلاصه در نهايت 4 ليتري ايراني 10*40 گرفتم هم 20*50 داشتند هم 10*40 نميدونستم دقيقا كدومشو بگيرم اونا گفتند براي ال 90 همون 10*40 بگير. ميخواستم بدونم آيا خوبه همين كه گرفتم؟ آيا 4 ليتر بسه؟ و اينكه آيا روغن خوبه ديگه اي ميشه جايگزينش كرد چون ميگفتند توتال بريزي بهتر از الف ايرانيه 5 ليتري هم داره. يه سوال ديگه يه خورده از روغن قبليش كه الف امارات 20*50 هست دارم ميشه اگه 4 ليتريه كم اومد از اون استفاده كنم؟

سلام دوست عزیز شما باید 4/8 لیتر روغن الف توی ماشین بریزی اونم فقط از نوع الف چون خود کارخونه سازنده الف رو پیشنهاد داده به حرف این تعویض روغنی ها هم گوش نکن روغن توتال به درد 206 میخوره نه ال 90 شما همون الف ایرانی رو هم بریزید خوبه 4 لیتری خریدید 1 دونه هم 1 لیتری بخرید فقط هم 10W40 موفق باشید:cool:

zanjani
11-23-2011, 10:14 AM
با سلام و سپاس بنده در منطقه سردسیر زندگی میکنم و ناچاراز استفاده یخ شکن: یخ شکن هم از نوع hankok با رینگ فولادی سوالم اینه که استفاده از پیچ های رینگ الومینیومی برای رینگ فولادی(پیچ رینگ فولادی گیرم نیومد) چه اشکالی داره واگه ممکنه نکته خاصی هنگام استفاده از یخ شکن باید مد نظر داشت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام
البته درسته که این تاپیک پرسش و پاسخ کلی است اما رینگ و لاستیک تاپیک مخصوص خودشو داره علی ایحال
اولا اگه منطقتون همیشه برف و یخ هست بهترین کار رو کردید که از لاستیک یخ شکن استفاده کردید انشاله تو تاپیک خودش مطرح بفرمائید چند ،چه سایزی و کجا خریدید
اما در خصوص پیچ متفرقه تو رینگ آلومینیومی باعث ترک تو جای پیچ و تو رینگ آهنی باعث گشادی جای پیچ میشه
نکته قابل توجهشم اینه که کمتر تو اسفالت ازش استفاده کنید که چند تا ضرر داره
اول سرو صداشه ،مهمترینش استهلاکشه بعد هم به ماشین و آسفالت صدمه میزنه
موفق باشید

Alireza mohammadzadeh
11-23-2011, 11:35 AM
سلام دوست عزیز شما باید 4/8 لیتر روغن الف توی ماشین بریزی اونم فقط از نوع الف چون خود کارخونه سازنده الف رو پیشنهاد داده به حرف این تعویض روغنی ها هم گوش نکن روغن توتال به درد 206 میخوره نه ال 90 شما همون الف ایرانی رو هم بریزید خوبه 4 لیتری خریدید 1 دونه هم 1 لیتری بخرید فقط هم 10W40 موفق باشید:cool:ممنون از راهنماییتون . میخواستم بدونم 1- این روغن الف ایرانیه چند تا میشه باهاش کار کرد 2- از روغن قبلیه الف اماراتیه که 50W20 هست میتونم اضافه کنم به این الف ایرانیه 4 لیتریه که 40W10 هست(هنگام تعویض) آخه شما فرمودید 4/8 لیتر روغن میخواد.

امیر مسعود
11-23-2011, 12:21 PM
ممنون از راهنماییتون . میخواستم بدونم 1- این روغن الف ایرانیه چند تا میشه باهاش کار کرد 2- از روغن قبلیه الف اماراتیه که 50W20 هست میتونم اضافه کنم به این الف ایرانیه 4 لیتریه که 40W10 هست(هنگام تعویض) آخه شما فرمودید 4/8 لیتر روغن میخواد.

معمولان در شرایط نرمال رانندگی تا 10 هزار کیلومتر براتون کار میکنه ولی بهتر هست روی 8 هزار کیلومتر تعویض بشه
از اون روغن 20W50هم استفاده نکنید شما یک قوطی 1 لیتری الف 40w10 بگیرید و از همون استفاده کنید البه کلش رو نریزید چون اگر روغن زیاد بریزید توی ماشین کشش ماشینتون کم میشه و به موتور هم اسیب میزنه همون 4/5 تا 4/8 لیتر بریزید
دوست خوبم این بخش هم که جناب سوهانیان زحمت شو کشیدن یه نگاهی بکنید بد نیست
http://acoforum.org/showpost.php?p=47444&postcount=67

اینم عکس الف 1 لیتری

http://www.acopart.org/upload/ACO-528/129665135431011840.jpg

Renault Logan
11-23-2011, 03:26 PM
باسلام وتشكر از عضويتم در سايت بسيار عالي خودتون دوتا سوال داشتم 1-اينكه ايا كشور ايران در توليد قطعات يدكي خودروي تندر90 بويزه در موتور اين خودرو دخالتي دارد يا خير؟واگر دارد چند درصداست ودر چه قطعاتي است ؟ 2- اينجانب يك خودروي تندر دوگانه سوز اي 2 ال پي صفر خريده ام كه اپشن تكمه كامپيوتر نمايشگر مقدار مصرف بنزين در كيلومتر وساير ايتمها راكه در دسته بفر پاكن است را ندارد لذا از انجايي كه تمامي مدل هاي ال پي داراي اين اپشن هستند علت چيست؟ ضمنا جعبه كمك هاي اوليه وكيسه ابزار هم ندارد ؟‍‍

سلام دوست عزيز
اين فروم متعلق به همه عزيزان حاضر در آن هست و بسيار خوشحاليم كه از فروم و اطلاعات آن راضي بوديد .
اما پاسخ سوالات شما :
1-بله ايران در موتور لوگان دخالت دارد . ميزان ايراني شدن كل خودرو تا به اكنون به 60% رسيده است .
كل اتاق و بدنه و متعلقات آن ساخت ايران هست .
در بخش موتور هم ، قطعاتي همچون استارت - دينام - موتور برف پاك كن و ... ساخت ايران هست ولي قطعات اصلي موتور و مجموعه بلوك سيلندر و پيستون ها همه خارجي و اصل روماني هستند .
از بابت موتور خيالتان راحت باشه ، موتور هاي لوگان هاي پارس خودرو ، در شركت مگا موتور زير نظر كارشناسان رنو ، مونتاژ ميشه و بعد در پارس خودرو بر روي ماشين نصب ميشه .
موتور هاي لوگان هاي توليد ايران خودرو از روماني وارد ميشه كه در اسپانيا مونتاژ شده .
در هر دو شركت ، كارشناسان رنو پارس ، نظارت بسيار سرسختانه در كليه مراحل ساخت از ابتدا تا انتها دارند و از بابت كيفيت در هر دو شركت پارس خودرو و ايران خودرو خيالتان راحت باشه .

2- كليه لوگان هاي دوگانه سوز ، بخاطر دوگانه سوز بودن و تغيير سيتم سوخت رساني ، قابليت كامپيوتر سفري را ندارند . نگران حذف شدن اين آپشن نباشيد ، اين آپشن اصلا قابل ارائه براي دوگانه سوز ها نيست .

در مورد كيف ابزار و جعبه كمك هاي اوليه هم ، قاعده و قانون و نظم درستي نداره ، يك سري روي ماشين ها تحويل ميده شركت ، يك سري تحويل نميده ، البته اين كيف آچار و جعبه كمك هاي اوليه ، كيفيت درست و حسابي هم ندارند كه شما ناراحت آن باشيد كه چرا به شما تحويل ندادند .

موفق باشيد .

mohammad
11-23-2011, 08:23 PM
سلام به همه عزیزان. امروز بنده یه صدای خفیف شبیه تیک تیک از موتور ماشین شنیدم خیلی آروم هست فقط وقتی ایستادم شنیده میشه اون هم یه جای ساکت مثل پارکینگ. وقتی هم گاز میدم سرعت تیک تیک ها بیشتر میشه. آیا میتونه مشکل جدی باشه ؟ :confused:

Renault Logan
11-23-2011, 08:38 PM
سلام به همه عزیزان. امروز بنده یه صدای خفیف شبیه تیک تیک از موتور ماشین شنیدم خیلی آروم هست فقط وقتی ایستادم شنیده میشه اون هم یه جای ساکت مثل پارکینگ. وقتی هم گاز میدم سرعت تیک تیک ها بیشتر میشه. آیا میتونه مشکل جدی باشه ؟ :confused:

سلام دوست عزيز
اخيرا از مكمل بنزين استفاده نكرديد ؟
اخيرا روغن موتور را عوض نكرديد ؟
روغن موتوري كه الان در داخل موتور هست چند كيلومتر كار كرده ؟
از بنزين سوپر استفاده ميكنيد يا معمولي ؟
موتور شويي انجام داديد يا خبر ؟
اخيرا دور موتور را تا رد لاين بالانبرديد ؟
شمع موتور چند كيلومتر هست كه روي ماشين هست و داره كار ميكنه ؟

همه اين عواملي كه خدمتتون عرض كردم در ايجاد اين گونه صدا ها دخيل هستند .
چندين موردش براي بنده پيش اومده كه اين موارد رو خدمتتون ليست كردم .

اين صدايي كه ميفرماييد ، به نظر بنده صداي سوپاپ ها هست و اين صداي سوپاپ ها ارتباط مستقيمي دارن با نوع و كيفيت روغن موتور و همنيطور كيفيت اون بنزيني كه در باك هست .
بنده حتي يكبار بعد از سوخت گيري ، صداي موتور ماشين عوض شده بود كه با كلي زير و رو كردن متوجه شدم از كيفيت بنزين هست و با سوخت گيري بعدي كه از جايگاه ديگري انجام دادم ، صداي موتور خوب شد .
در كل عوامل ايجاد صدا در اين زمينه زياد هست .
بايد بررسي بشه همش .
علي اي حال ابتدايي ترين كاري كه بهتره انجام بشه دياگ زدن هست ، ابتدا دياگ بزنيد ببينيد كليه سنسور ها و اجزاي الكترونيكي موتور به درستي انجام وظيفه ميكنند يا خير .
موفق باشيد .

امیر مسعود
11-23-2011, 10:24 PM

اقا محمد مشکل شما به احتمال زیاد مربوط به سوپاپ هست و با فیلیر گیری و تنظیم سوپاپ ها مشکلتون حل میشه به احتمال زیاد سوپاپ ها شل شده شما باید به نمایندگی مراجعه کنید یا یه تعمیر کار وارد چون تنظیم سوپاپها کار هر کسی نیست اگر زیاد سفت بشه ممکن موتور بسوزه واگر هم زیاد شل باشه کشش ماشین کم میشه پس خیلی حواست جم باشه موفق باشی

Renault Logan
11-23-2011, 10:44 PM
اقا محمد مشکل شما به احتمال زیاد مربوط به سوپاپ هست و با فیلیر گیری و تنظیم سوپاپ ها مشکلتون حل میشه به احتمال زیاد سوپاپ ها شل شده شما باید به نمایندگی مراجعه کنید یا یه تعمیر کار وارد چون تنظیم سوپاپها کار هر کسی نیست اگر زیاد سفت بشه ممکن موتور بسوزه واگر هم زیاد شل باشه کشش ماشین کم میشه پس خیلی حواست جم باشه موفق باشی

سلام مسعود جان
مگه سوپاپ موتور ال90 فيلر گيري ميشه ؟
تا جايي كه من اطلاع دارم و حتي از چندين مهندس ناظر نمايندگي پرسيدم ، نظر همشون اين بود كه موتور لوگان و مگان ، فيلر گيري ندارند و اتومات فيلر سوپاپ ها تنظيم ميشه .
البته من خودم به نوعي اين اتومات بودن هميشه برام سوال بوده كه چطوري اتومات تنظيم ميشن .
تو لوگان هاي سري اول مثل ماشين ما و ساير دوستان ، اصلا مشكل صداي سوپاپ نداشتيم و نداريم ، ولي در اين مدل هاي جديد ، چندين مورد من گزارش ديدم كه نارحت بودن از صداي سوپاپ .

mohammad
11-23-2011, 11:22 PM
سلام دوست عزيز
اخيرا از مكمل بنزين استفاده نكرديد ؟
اخيرا روغن موتور را عوض نكرديد ؟
روغن موتوري كه الان در داخل موتور هست چند كيلومتر كار كرده ؟
از بنزين سوپر استفاده ميكنيد يا معمولي ؟
موتور شويي انجام داديد يا خبر ؟
اخيرا دور موتور را تا رد لاين بالانبرديد ؟
شمع موتور چند كيلومتر هست كه روي ماشين هست و داره كار ميكنه ؟

همه اين عواملي كه خدمتتون عرض كردم در ايجاد اين گونه صدا ها دخيل هستند .
چندين موردش براي بنده پيش اومده كه اين موارد رو خدمتتون ليست كردم .

اين صدايي كه ميفرماييد ، به نظر بنده صداي سوپاپ ها هست و اين صداي سوپاپ ها ارتباط مستقيمي دارن با نوع و كيفيت روغن موتور و همنيطور كيفيت اون بنزيني كه در باك هست .
بنده حتي يكبار بعد از سوخت گيري ، صداي موتور ماشين عوض شده بود كه با كلي زير و رو كردن متوجه شدم از كيفيت بنزين هست و با سوخت گيري بعدي كه از جايگاه ديگري انجام دادم ، صداي موتور خوب شد .
در كل عوامل ايجاد صدا در اين زمينه زياد هست .
بايد بررسي بشه همش .
علي اي حال ابتدايي ترين كاري كه بهتره انجام بشه دياگ زدن هست ، ابتدا دياگ بزنيد ببينيد كليه سنسور ها و اجزاي الكترونيكي موتور به درستي انجام وظيفه ميكنند يا خير .
موفق باشيد .
خیر مکمل بنزین استفاده نمیکنم روغن موتور 30000 عوض شده ماشین الان 33000 تا کار کرده. شمعها در کیلومتر 20000 عوض شدن.بنزین معمولی هم میزنم، موتورشویی نکردم و رانندگی ملایمی هم دارم.به ندرت بالای 120 کیلومتر سرعت میرم.

Renault Logan
11-23-2011, 11:58 PM
خیر مکمل بنزین استفاده نمیکنم روغن موتور 30000 عوض شده ماشین الان 33000 تا کار کرده. شمعها در کیلومتر 20000 عوض شدن.بنزین معمولی هم میزنم، موتورشویی نکردم و رانندگی ملایمی هم دارم.به ندرت بالای 120 کیلومتر سرعت میرم.

پس به نمايندگي مراجعه كنيد و حتما يك دياگ بزنيد .
نتيجه رو هم ممنون ميشم در همين تاپيك اعلام بفرماييد .
موفق باشيد .

امیر مسعود
11-24-2011, 12:01 AM
سلام مسعود جان
مگه سوپاپ موتور ال90 فيلر گيري ميشه ؟
تا جايي كه من اطلاع دارم و حتي از چندين مهندس ناظر نمايندگي پرسيدم ، نظر همشون اين بود كه موتور لوگان و مگان ، فيلر گيري ندارند و اتومات فيلر سوپاپ ها تنظيم ميشه .
البته من خودم به نوعي اين اتومات بودن هميشه برام سوال بوده كه چطوري اتومات تنظيم ميشن .
تو لوگان هاي سري اول مثل ماشين ما و ساير دوستان ، اصلا مشكل صداي سوپاپ نداشتيم و نداريم ، ولي در اين مدل هاي جديد ، چندين مورد من گزارش ديدم كه نارحت بودن از صداي سوپاپ .

بله علی جان موتور ال 90 هم فیلر گیری میشه موتورهای قدیمی خیلی خوب بود و نیازی نداشت و موتور جدیدا به دلیل ایرانی شدن و دست بردن مگا موتور اون طور که دیدم هر 1000 تا 20تا 30 تاشون دچار این مشکل میشن به دلیل مونتاژ بد متاسفانه البته این رو هم اضافه کنم که دوره اب بندی ماشین خیلی میتونه تو به وجود نیامدن این مشکل کمک کنه در صورتی که تمام نکات رعایت بشه هنگام اب بندی:cool:

ali-logan
11-24-2011, 12:07 AM
بله علی جان موتور ال 90 هم فیلر گیری میشه موتورهای قدیمی خیلی خوب بود و نیازی نداشت و موتور جدیدا به دلیل ایرانی شدن و دست بردن مگا موتور اون طور که دیدم هر 1000 تا 20تا 30 تاشون دچار این مشکل میشن به دلیل مونتاژ بد متاسفانه
با این حساب این مشکل باید در تولیدات پارس خودرو باشه و از این لحاظ موتور های ایرانخودرو نباید مشکلی داشته باشند، درسته؟

MAHDI-TONDAR
11-24-2011, 12:43 PM
بله علی جان موتور ال 90 هم فیلر گیری میشه موتورهای قدیمی خیلی خوب بود و نیازی نداشت و موتور جدیدا به دلیل ایرانی شدن و دست بردن مگا موتور اون طور که دیدم هر 1000 تا 20تا 30 تاشون دچار این مشکل میشن به دلیل مونتاژ بد متاسفانه البته این رو هم اضافه کنم که دوره اب بندی ماشین خیلی میتونه تو به وجود نیامدن این مشکل کمک کنه در صورتی که تمام نکات رعایت بشه هنگام اب بندی:cool:
سلام مسعود جان
بنده قبلاً از چند نفر از استاد کار در این مورد سوال کردم گفتن که موتور تندر نیاز به فیلرگیری نداره و با فشار روغن تنظیم میشه و کار میکنن اصصلاحاً پایه پیچی بهشون میگن
البته یه خورده تخصصی و فنی بوده که بنده زیادسر درنیاوردم
ظاهراً موتور ریو هم همینطوره .
نمیدونم حالا تا چه حد صحت داشته باشه خدا میدونه
البته خودم بشخصه تا حالا نشنیدم کسی موتور تندر خودشو فیلر گیری کرده باشه

Davood
11-24-2011, 05:47 PM
با سلام خدمت دوستان
میخواستم تذکری بدم در رابطه با تعویض تسمه تایم که به موقع کامل عوض بشه.
خود تسمه تایم پاره نشد اما بلبرینگ غلطکش خراب شد یک عدد ساچمه رفت لایه تسمه و تایمش بهم خورد.سوپاپ زد.تعمیرشم تو نمایندگی کاشان 500 تومان خرج برداشت که 150 تومان دستمزد گرفتند.سوپاپ ها دونه ای 12 تومان.پک تسمه تایم حدود 120 ت.

Amir
11-24-2011, 11:06 PM
سلام دوستان بعد از دیاگ زدن ماشین در مورد خاموش کردن علامت ایربگ که بعد از تصادف همش روشن بود و کلی هزینه و مهندس از تهران اوردن تا اراک حالا که برگشتم اهواز و یه مدتی استفاده کردن از ماشین مشکلی نبود ولی 3 روز ماشین خواب بود و دوباره استفاده کردم و بازم چراغ ایربگ روشن شد چه کنم ؟؟؟
دوستان اهوازی جایی واسه ریست کردن ای سی یو که به کارش وارد باشه سراغ دارن تا این مشکلو حل کنم و هم ریست کنم ؟؟؟

Abyan
11-24-2011, 11:06 PM
سلام دوستان میخوام بدونم از موقعی که چراغ بنزین روشن میشه تو شهر معمولا چند کیلومتر میره؟

MAHDI-TONDAR
11-25-2011, 12:15 AM
با سلام خدمت دوستان
میخواستم تذکری بدم در رابطه با تعویض تسمه تایم که به موقع کامل عوض بشه.
خود تسمه تایم پاره نشد اما بلبرینگ غلطکش خراب شد یک عدد ساچمه رفت لایه تسمه و تایمش بهم خورد.سوپاپ زد.تعمیرشم تو نمایندگی کاشان 500 تومان خرج برداشت که 150 تومان دستمزد گرفتند.سوپاپ ها دونه ای 12 تومان.پک تسمه تایم حدود 120 ت.

سلام دوست تازه وارد و تندر سوار عزيز
چون شما به تازگي به جمع ما پيوستي متاسفانه جاي خوبي براي مطرح نمودن اين سئوال خود انتخاب ننموده ايد .
لطف كنيد هر سئوالي رو در تاپيك مربوط به خودش مطرح تا سريع تر به پاسخ سئوال خود برسيد .
اين هم تاييك مربوط به تسمه تايم كه پاسخ شما رو بنده اونجا دادم.
http://acoforum.org/showthread.php?t=1720&page=12

سلام دوستان میخوام بدونم از موقعی که چراغ بنزین روشن میشه تو شهر معمولا چند کیلومتر میره؟
سلام دوست عزيز
معمولاً پس از روشن شدن چراغ بنزين حدود 5 الي 7 ليتر بنزين در باك باقيست كه بايد براساس اين مقدار طوري برنامه ريزي كنيد كه قبل از اتمام بنزين به جايگاه سوخت گيري مراجعه نمائيد .

Renault Logan
11-25-2011, 12:39 AM

http://acoforum.org/showthread.php?p=51330#post51330

hamidakhbary
11-25-2011, 10:45 AM
سلام وممنون از زحماتتون
کامپیوتر ماشین من کد خطای 10 میده
البته بعد هر بار که موتور سرد میشه
کسی اگه میتونه کمکم کنه لطفا به من نامه خصوصی بده
بازم ممنون

MAHDI-TONDAR
11-25-2011, 11:59 AM
سلام وممنون از زحماتتون
البته بعد هر بار که متور سرد میشه
کسی اگه میتونه کمکم کنه لطفا ....

سلام دوست عزيز
جسارتاً سئوال شما مربرط به اين تاپيك نمي باشد
جهت رعايت نظم و اجراي قوانين و مقررات فروم و رسيدن بموقع و سريع به پاسخ ، سئوالات خود رو در تاپيك مربوطه مطرح نمائيد .
در تاپيك زير پاسخ سئوالات شما را دادم
http://acoforum.org/showthread.php?p=51345#post51345
با سپاس از همكاري و مساعدت شما دوست عزيز

MAHDI-TONDAR
11-25-2011, 12:03 PM
سلام وممنون از زحماتتون
البته بعد هر بار که متور سرد میشه
کسی اگه میتونه کمکم کنه لطفا برام به آدرسم میل کنه بازم ممنون
hamidakhbary@gmail.com

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزيز
خوب پاسخ شما رو در تاپيك مربوط به خودش منتقل نموده
ابتداء خوش آمد ميگم به شما بابت ورود به تالار آكو فروم
در صورت تمايل ميتونيد در تاپيك زير خودتون رو معرفي نمائيد.
http://acoforum.org/showthread.php?p=51343#post51343
در مورد پاسخ به سئوالات هم نياز به ارسال آدرس ايميل نيست
دوستان و بنده درحد وسع و اطلاعات و دانش خود سعي خواهيم نمود در همين فروم و تاپيك هاي مختلف پاسخ گويي سئوالات شما باشيم .
در مورد خطاكد 10 بعداز سرد شدن موتور بنده توصيه ام به شما اينه كه حتماً با مراجعه به نمايندگي تنظيمات و جداول را از طريق دستگاه دياگ چك بفرمائيد تا اگه اشكال وايرادي وجود داره مشخص و رفع شوند .
در صورت نياز با توجه به كاركرد ماشين ( اشاره اي در اين رمينه نفرموديد ) نسبت به ريست ecu‌اقدام فرمائيد .

کامبیز محمودزاده
11-25-2011, 03:27 PM
سلام خدمت دوستان عزیز. چند روزی هست که صدای موتور زیاد شده مخصوصا در دور موتور 2500 به بالا.ضمن اینکه شتاب ماشین هم کم شده . از زمان آخرین تعویض شمع 19000 کیلومتر گذشته و زمان تعویض روغن موتور هم 1000 کیلومتر مونده تا 10000 کیلومتر بشه. ضمنا اخیرا چند بار از بنزین سوپر استفاده می کنم . کیلومتر کارکرد ماشین 78800کیلومتر هست.اگر کوئل ها مشکل داشته باشند این صدای غر مانند از موتور شنیده میشه؟

Renault Logan
11-25-2011, 03:38 PM
سلام خدمت دوستان عزیز. چند روزی هست که صدای موتور زیاد شده مخصوصا در دور موتور 2500 به بالا.ضمن اینکه شتاب ماشین هم کم شده . از زمان آخرین تعویض شمع 19000 کیلومتر گذشته و زمان تعویض روغن موتور هم 1000 کیلومتر مونده تا 10000 کیلومتر بشه. ضمنا اخیرا چند بار از بنزین سوپر استفاده می کنم . کیلومتر کارکرد ماشین 78800کیلومتر هست.اگر کوئل ها مشکل داشته باشند این صدای غر مانند از موتور شنیده میشه؟

عرض سلام و وقت بخير خدمت جناب دكتر
زياد شدن صداي موتور خودروي شما بخاطر همون فرا رسيدن زمان تعويض شمع موتور و تعويض روغن و فيلتر روغن هست .
با تعويض روغن و فيلتر روغن و شمع ها ، صداي موتور شما نرمال خواهد شد و به همان شتاب سابق دست پيدا خواهد كرد .
روغن موتور رو هميشه سعي كنيد نهايتا روي 8000 كيلومتر پيمايش ، تعويض كنيد .
شمع موتور هم نگذاريد به 20 هزار كيلومتر برسه ، بهترين زمان تعويضش همين 19000 كيلومتر پيمايش هست .
البته اشاره اي به تاريخ تعويض فيلتر بنزين نكرديد ، فيلتر بنزين را هم حتما هر 7000 الي 8000 كيلومتر پيمايش تعويض كنيد .
بنزين سوپر يا معمولي يا خرابي كوئل ها تاثيري در صداي موتور ندارند .
نيم سوز شدن كوئل ها علائمي همچون افزايش دماي موتور نسبت به حالت نرمال - افزايش مصرف سوخت و كاهش شتاب را دارند كه البته بايد حتما اين تست ها زماني از خودرو گرفته بشه كه فيلتر ها و روغن و شمع ها مشكلي نداشته باشند .
از طريق دياگ زدن هم ميتونيد متوجه نيم سوز شدن كوئل ها شويد .
موفق باشيد .

امیری
11-25-2011, 08:58 PM
سلام جناب اميري عزيز وبزرگوار
انشالله كه گرفتاري شما به كل برطرف شده باشه و ما بيشتر شما رو تو فروم ببينم و از تجربيات واطلاعات خوبتان بيشتر استفاده نمايم .
خوب شما خودتون پاسخ سوال تون رو داديد
اشتباه شما استفاده از قطعات و اجناس متفرقه و نامرغوب بوده كه متاسفانه پس ار كاركرد بسيار اندك بدين صورت مشكل ساز شده است .
بنظر بنده ديگه از تسمه دينام قبلي هم استفاده ننمائيد درسته كه ظاهراً سالم و درسته ولي هرچه باشد عمر خودش رو كرده و بهترين كار اينه كه شما جنس اصلي ومرغوب رو از طريق نمايندگي تهيه و محدداً تسمه دينام رو تعويض نمائيد فقط اميدوارم تسمه تايمي كه استفاده نموده است جنس اصلي و خوبش باشه .با سلام وتشکر از توضیحات شما تسمه تایم از نوع اصلی بود فقط تسمه دینام متفرقه بود که روی اطمینان فروشنده که گفت جنسش خوب است استفاده نمودم که کار اشتباهی کردم

امیری
11-25-2011, 09:11 PM
با سلام خدمت دوستان سوالی از دوستان عزیز داشتم اینکه در موقعی که در مسیر خصوصا با دنده 1تا 3حرکت میکنم ودر موقعی پای خود را از روی پدال گاز برمیدارم یک صدای ریزی از قسمت لیور دنده بعضی اوقات شنیده می شود مثل لیور پیکان که صدای برخورد ته لیور به دنده ها را می داد می خواستم ارز دوستان عزیز سوال نمایم مشکل از چیست وایا ته لیور که به گیربکس وصل میشود وبوسیله یک قاب پلاستیکی ثابت می شود باید به گریس اغشته باشد یانه باید خشک باشد

Renault Logan
11-25-2011, 11:05 PM
با سلام خدمت دوستان سوالی از دوستان عزیز داشتم اینکه در موقعی که در مسیر خصوصا با دنده 1تا 3حرکت میکنم ودر موقعی پای خود را از روی پدال گاز برمیدارم یک صدای ریزی از قسمت لیور دنده بعضی اوقات شنیده می شود مثل لیور پیکان که صدای برخورد ته لیور به دنده ها را می داد می خواستم ارز دوستان عزیز سوال نمایم مشکل از چیست وایا ته لیور که به گیربکس وصل میشود وبوسیله یک قاب پلاستیکی ثابت می شود باید به گریس اغشته باشد یانه باید خشک باشد

سلام جناب اميري
منظور شما رو از ليور متوجه نميشم .
اگر منظورتون انتهاي اهرم دسته دنده در روي گيربكس در داخل موتور هست كه خير اون نيازي به گريس كاري نداره .
اون صداي ريزي هم كه در زمان رها كردن پدال گاز احساس ميكنيد ، بنده هم احساس ميكنم و در دنده 1 بيشتر هست تا ساير دنده ها .
موفق باشيد .

kurosh90
11-26-2011, 01:10 PM
باسلام خدمتان سروران گرامي
حالاكه صحبت از تسمه شده براي من هميشه جاي سوال بوده كه نحوه تعويض تسمه دينام به چه صورت است كاربران عزيزاگه اطلاعي دارند لطفا ارائه بدن متشكرم

L90
11-26-2011, 01:37 PM
باسلام خدمتان سروران گرامي
حالاكه صحبت از تسمه شده براي من هميشه جاي سوال بوده كه نحوه تعويض تسمه دينام به چه صورت است كاربران عزيزاگه اطلاعي دارند لطفا ارائه بدن متشكرم

سلام

دوست عزيز براي تعويض تسمه تايم و مسائل مربوط به اون به اين تاپيك مراجعه كنيد :

http://acoforum.org/showthread.php?t=1720

hamed malekpour
11-26-2011, 09:18 PM
یه سوال فرق بین تندر فول با e1که داره تو ایران خودرو وسایپا تولید می شه چییه از نظر کلی چه تجهیزات اضافیی داره کجاشون فرق می کنه به طور کلی بگید؟

Renault Logan
11-26-2011, 09:37 PM
یه سوال فرق بین تندر فول با e1که داره تو ایران خودرو وسایپا تولید می شه چییه از نظر کلی چه تجهیزات اضافیی داره کجاشون فرق می کنه به طور کلی بگید؟

سلام دوست عزيز
در سالهاي 86 و 87 تفاوت ها زياد بود .
ولي الان كه از 7 تيپ تندر فقط 2 تيپش باقي بانده و با كلي تغيير
تنها تفاوت هاي e1 با e2 :
E1 كامپيوتر سفري ندارد .( E2 دارد)
E1 شيشه هاي سرنشينان عقبش برقي نيست .( E2 دارد )
E1 اينه هاي دستي و بدون گرم كن دارد . (E2 برقي - قابل تنظيم و گرمكن دارد)
E1 رينگ هاش آهني و قالپاق خور هست .( E2 رينگ هاي آلمينيومي اسپرت دارد)
E1 جلوپنجرش همرنگ بدنه نيست و مشكي هست در همه رنگ ها .(E2 همرنگ هست )

abs و 2 كيسه هوا هم كه چون اجباري شده ، كارخانه به ناچار روي e1 گذاشته وگرنه در قديم نداشتند .

بخاطر همين دو ايربگ دار شدن E1 قرار هست كه مدل E1 در آينده نزديك مانند مدل هاي قبلي تندر ، از چرخه توليد حذف شود چون ديگر تفاوت و سود چنداني براي شركت ندارد .
موفق باشيد .

MAHDI-TONDAR
11-26-2011, 09:46 PM
سلام دوست عزيز
همانطور كه آگاهي داريد در ابتداي توليد تندر در ايران اين ماشين در 3 تيپ و 7 مدل به بازار ارائه شده بود كه رفته رفته رسيد به 2 مدل كه فعلاً داره توليد ميشه
مدل e1+cp+ abs
و مدل e2 فول يا e2+lp
فرق و كسري هاي مدل e1 به نسبت e2فول عبارتنداز
1- e1 تنها داراي يك ايربگ راننده بود ولي E2 فول دو ايربگ دارد ( راننده و شاگرد )
لازم به ذكر است در مدل e1كه جديداً از سوي ايران خودرو پيش فروش شده بود داراي 2 ايربگ بوده ( سايپا همچنان اين مدل را يك ايربگ توليد مي كنه)
2- آئينه ها در مدل e1 دستي ولي در مدل e2 فول آئينه ها برقي و داراي گرم كن هستش.
3- برقي بودن شيشه هاي عقب در مدل e2 فول
4-جلو پنجره همرنگ بدنه در مدل e2 فول
5- نصب دو عدد باند فابريك ضبط در بالاي طاقچه عقب مدل e2 فول
6- تفاوت عمده و اصلي بنظر بنده دارا بودن رينگ آلومينيوم ( يا همون رينگ اسپرت ) در مدل e2 فول كه اين رينگ در مدل e1 ‌فولادي هست .
ويك سري اختلافات جزيي و نچندان مهم ديگه ،نظير كليد لادري دربهاي عقب ، دوچراغ بودن چراغ سقفي جلو ( يك چراغ اضافي مخصوص مطالعه) ،چراغ داخل داشبورد و....

محمدی
11-27-2011, 09:52 AM
با سلام خدمت دوستان
من امروز ال نود رو بردم سرویس اولیه (4200 کارکرد ماشین). هنوز نگرفتمش چند تا مشکل داشت که مهندس نمایندگی بهم گفت همه چی با سرویس اولیه رفع میشه ( فکر کنم احتمالا معنی سرویس اولیه رو نمیدونم). اگه میشه شما هم نظر بدین.
یکی اینکه وقتی پامو از روی کلاج ورمیدارم صدای خرخر میده. 2- چراغ کمربند از اول خاموش بود ( در هر شرایطی). 3- بدنه تو دست انداز خیلی صدا میده. 4- پمپ بنزینش موقعیکه سوئیچ رو باز میکنم زوزه میکشه. 5- ماشین هنگام حرکت یکم به راست میزنه ( این یکی هم قراره تو سرویس اولیه حل بشه :eek:).
از همه مهمتر روی دیسک چرخ جلوش یکم حالت زنگ زدگی داره مگه دیسک زنگ میزنه. آخه تو هوای مرطوب اینجا اگه قرار به زنگ زدنش باشه پس امنیت ترمز پایین میاد که البته به گفته مهندس نمایندگی طبیعیه فلزه دیگه زنگ میزنه:)
ممنون

ناصر
11-27-2011, 11:58 AM
با سلام خدمت دوستان
من امروز ال نود رو بردم سرویس اولیه (4200 کارکرد ماشین). هنوز نگرفتمش چند تا مشکل داشت که مهندس نمایندگی بهم گفت همه چی با سرویس اولیه رفع میشه ( فکر کنم احتمالا معنی سرویس اولیه رو نمیدونم). اگه میشه شما هم نظر بدین.
یکی اینکه وقتی پامو از روی کلاج ورمیدارم صدای خرخر میده. 2- چراغ کمربند از اول خاموش بود ( در هر شرایطی). 3- بدنه تو دست انداز خیلی صدا میده. 4- پمپ بنزینش موقعیکه سوئیچ رو باز میکنم زوزه میکشه. 5- ماشین هنگام حرکت یکم به راست میزنه ( این یکی هم قراره تو سرویس اولیه حل بشه :eek:).
از همه مهمتر روی دیسک چرخ جلوش یکم حالت زنگ زدگی داره مگه دیسک زنگ میزنه. آخه تو هوای مرطوب اینجا اگه قرار به زنگ زدنش باشه پس امنیت ترمز پایین میاد که البته به گفته مهندس نمایندگی طبیعیه فلزه دیگه زنگ میزنه:)
ممنون
دوست عزیز باید این موارد که گفتی رو تو برگه ای پذیرش قید کنی که حتما بررسی کنن ،وگرنه نمایندگی ها خودشون زیاد توجه نمیکنن
انحراف به راست رو ماشین منم تو 1000تا داشت که راحت با میزان فرمون و .. حلش میکنن ، صدای پمپ قبل از استارت عادیه فقط سعی کنید بنزینتون هیچوقت کمتر از 10-15 لیتر نشه ... اگه صدا بعد از استارت باشه باید بررسی بشه ،در ضمن این زنگ زدگی به نظر من کاملا غیرعادی هست... اون مهندس هم اشتباه کرده گفته فلزه دیگه زنگ میزنه...!:confused:

mohammad_sadegh
11-27-2011, 02:20 PM
امروز در کیلومتر 96 هزار تا برای تنظیم ترمز های عقب رفتم.پس از باز کردن دیدم به دلیل اینکه تا به حال 2 بار تنظیم لنت از داخل کاسه انجام دادم خواه نا خواه لنت های عقب نسبت به تندری که اصلا دست به چرخ های عقبش زده نشده بیشتر هست.و دیدم نمیصرفه یک بار دیگر چرخ های عقب رو برای تعویض لنت باز کنم.از اینرو یک دست لنت اصلی بوش برای عقب به قیمت 45 گرفتم و نصب شد.
الان انگار ماشین در قسمت جلو ترمز نداره و ترمز های عقب سالاری شده برای خودش!
در صورت رگلاژ نکردن لنت های عقب از درون کاسه 100 % حداقل تا 150 هزار تا کار میکنند اما یه جورایی اون لذت ترمز تندر و قدرتش رو ندارید.
http://www.acopart.org/upload/ACO-607/s_129668640379427964.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-607/129668640379427964.jpg) http://www.acopart.org/upload/ACO-607/s_129668640376206067.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-607/129668640376206067.jpg) http://www.acopart.org/upload/ACO-607/s_129668640373336718.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-607/129668640373336718.jpg)

Renault Logan
11-27-2011, 03:11 PM
با سلام خدمت دوستان
1- وقتی پامو از روی کلاج ورمیدارم صدای خرخر میده.
2- چراغ کمربند از اول خاموش بود ( در هر شرایطی).
3- بدنه تو دست انداز خیلی صدا میده.
4- پمپ بنزینش موقعیکه سوئیچ رو باز میکنم زوزه میکشه.
5- ماشین هنگام حرکت یکم به راست میزنه ( این یکی هم قراره تو سرویس اولیه حل بشه :eek:).
6- از همه مهمتر روی دیسک چرخ جلوش یکم حالت زنگ زدگی داره مگه دیسک زنگ میزنه. آخه تو هوای مرطوب اینجا اگه قرار به زنگ زدنش باشه پس امنیت ترمز پایین میاد که البته به گفته مهندس نمایندگی طبیعیه فلزه دیگه زنگ میزنه:)
ممنون

سلام دوست عزيز
پاسخ سوالات شما :
1- صداي خر خر اگر موقتي و لحظه اي باشه موردي نداره ولي اگر دائمي هست ، حتما بايد پيگيري كنيد .

2- چراغ كمر بند از ابتداي توليد لوگان در ايران در سال 85 ، در قرار داد نبوده و در كليه تيپ هاي ماشين اين چراغ وجود ندارد .

3- صدا دادن بدنه در دست انداز ها ديگه كار خودتون هست ، بايد سر فرصت با حوصله منبع صدا رو پيدا كنيد و صدا گيري كنيد .
براي اين كار به تاپيك كاهش صداهاي ناهنجار اتاق ال90 مراجعه كنيد و پست هاي آن تاپيك رو مطالعه بفرماييد ، دوستان و كاربران گرامي هركدام هر صدايي در اتاق خودروشون بوجود آمده و موفق به صداگيري شدن ، تجربشون رو اعلام كردند .
اين تاپيك : http://acoforum.org/showthread.php?t=180

4- زوزه پمپ اگر كم هست طبيعيه ولي اگر زياد و آزار دهنده هست حتما فيلتر بنزين رو تعويض كنيد و بنزين سوپر بزنيد . بيشتر صداي پمپ بنزين بخاطر بنزين معمولي هست .

5- اين مشكل با تنظيم فرمان و بالانس درجاي لاستيك ها ، حل خواهد شد .

6- اون زنگ زدگي زنگ زدكي سطحي هست و بيشتر بعد از خيس شدن ديسك و يا شستن رينگ و لاستيك خودشو نشون ميده .جنس آلياژش اينجوري هست و به آب حساس هست .
خود ديسك زنگ نميزنه ، نگران نباشيد .

موفق باشيد .

امروز در کیلومتر 96 هزار تا برای تنظیم ترمز های عقب رفتم.پس از باز کردن دیدم به دلیل اینکه تا به حال 2 بار تنظیم لنت از داخل کاسه انجام دادم خواه نا خواه لنت های عقب نسبت به تندری که اصلا دست به چرخ های عقبش زده نشده بیشتر هست.و دیدم نمیصرفه یک بار دیگر چرخ های عقب رو برای تعویض لنت باز کنم.از اینرو یک دست لنت اصلی بوش برای عقب به قیمت 45 گرفتم و نصب شد.
الان انگار ماشین در قسمت جلو ترمز نداره و ترمز های عقب سالاری شده برای خودش!
در صورت رگلاژ نکردن لنت های عقب از درون کاسه 100 % حداقل تا 150 هزار تا کار میکنند اما یه جورایی اون لذت ترمز تندر و قدرتش رو ندارید.

سلام محمد جان
به سلامتي .
اين لنت بوش همون لنت فابريك شركتي هست ؟ لنت قبلي خود ماشين چي بود ماركش ؟
آخرش من اين رگلاژ كردن لنت هاي عقب از داخل كاسه رو ياد نگرفتم .:rolleyes:;)
بايد يك آموزشي در اين زمينه براي دوستان بگذاري .;)

mohammad_sadegh
11-27-2011, 04:42 PM
سلام علیرضا جان
این بوش که گرفتم با هالوگرام ایساکو بود.
مال خود ماشین هم همین بوش بود.
رگلاژ لنت عقب منهای باز کردن کاسه و مقدمات و ماُخراتش اصلا کاری نداره.و اگر یک نگاهی به عکس بندازی مهره تنظیم مشخص هست.دقیقا در پشت همین مهره دنده ای یک خار هست که مانع از چرخش این مهره در مواقع عادی میشه .اون خار هم حالت فنری داره یعنی با پیچ گوشتی فشار بدی از دنده های مهره جدا میشه و مهره با دست دیگه راحت قابل چرخیدن هست و پس از اتمام کار خار رو رها میکنید و خودش به مهره می چسبد.
رگلاژ به جورایی آزمون خطا هست و باید با باز و بست کردن این مهره البته به میزان کم و قرار دادن کاسه چرخ در سر جایش میزان چسبندگی لنت به کاسه رو چک کنید تا زیادی کیپ نشود.
* یک نکته مهم این هست که پس از هر بار دست زدن به لنت و باز و بسته کردن مهره قطعا لنت ها جا به جا میشوند و به صورت بالا پایین قرار میگیرند که باید حتما قبل از جا زدن کاسه لنت ها اصطلاحا آنکارد و مرتب شوند.
* نکته خیلی مهم دیگر که یک بار برای خودم مشکل ایجاد کرد این هست که در حالتی که کاسه روی چرخ نیست اصلا ترمز گرفته نشود و یا ترمز دستی محکم کشیده نشود وگرنه لوازم ترمز میزنه بیرون و روغن ترمز میریزد که اون هم البته با فشار دست داخل میرود و مشکلی نیست!!
[/URL][URL="http://www.acopart.org/upload/ACO-607/129668720184991862.jpg"]http://www.acopart.org/upload/ACO-607/s_129668720184991862.jpg
(http://www.acopart.org/upload//129668720184991862.jpg)

اما در باب تعویض لنت تا امروز فکر میکردم پیچیده باشه اما راحت تر از اونی هست که فکر میکردم و مهمترینش قرار دادن فنر های لنت قبلی بر روی لنت جدید هست.انشا الله روی همین عکس توضیحاتش رو میدهم.
ببخشید طولانی شد.

امیر مسعود
11-27-2011, 04:53 PM
با سلام خدمت دوستان
ممنون

دوست خوبم در ادامه فرمایشات دوستان خدمت تون عرض کنم کشیدن فرمون شما به راست از بلانس نبودن چرخها و جنس لاستیک بی کیفیت هست واما دیسک هم که فرمودید زنگ زده باید خدمت تون عرض کنم دیسکی که زنگ نزنه جنسش خوب نیست دیسک ماشین باید زنگ بزنه ربطی به رطوبت هم نداره خیالتون از بابت ترمز هم راحت باشه

hamed malekpour
11-27-2011, 06:04 PM
یه سوال دیگه چرا تولیذ تندر 90 این قدر کمه وفروش فوری نداره
وبه نظرتون نزدیک های عید فروش فوری این ماشین تو سایت ایران خودرو ویا پارس خودرو موجود می شه ویا نه باید از بنگاه به قیمت زیاد خریداری کنیم.

صمد صاحب ديواني
11-27-2011, 06:59 PM
با سلام
پس از سرویس اولیه تندر الان در کیلومتر 11000 هستم کلاج ماشین در آخر درگیر می شود و اصطلاحا در بالا جدا می کند چاره اش چیست ؟

ali-logan
11-27-2011, 07:04 PM
وبه نظرتون نزدیک های عید فروش فوری این ماشین تو سایت ایران خودرو ویا پارس خودرو موجود می شه ویا نه باید از بنگاه به قیمت زیاد خریداری کنیم.
تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ایرانخودرو فروش نقدی (تحویل 30 روزه) داره. می تونید به سایت ایرانخودرو مراجعه کنید. در مورد پارس خودرو در سایت اطلاعات فروش اینترنی موجود نیست، باید به نمایندگی ها مراجعه کنید. البته دوستان در فروم هم هر وقت خبری از فروش تندر میشه به سرعت اطلاع رسانی می کنند
در مورد تولید هم به نظرم چون ظرفیت خط تولید تندر بالا نیست نمی تونند زیاد تولید کنند؛ یعنی توانایشو ندارن. از طرفی حاشیه سود تندر نسبت به سایر محصولات این شرکت ها کمتره ( به خصوص با افزایش قیمت دلار) و در عوض دردسر تولیدش بیشتره( به خاطر نظارت رنو). احتمالا این دو شرکت از سیاست "سری که درد نمیکنه دستمال نمی بندند" پیروی می کنند.

امیر مسعود
11-27-2011, 07:47 PM
با سلام
پس از سرویس اولیه تندر الان در کیلومتر 11000 هستم کلاج ماشین در آخر درگیر می شود و اصطلاحا در بالا جدا می کند چاره اش چیست ؟

اقا صمد چاره تنظیم سیم کلاج هست من خودم معمولان همون موقع که ماشین رو تحویل میگیرم کلاج ماشین رو میارم پایین تا باعث خوردگی صفحه و سوختن اون نشه چون دیسک و صفحه های جدید تندر کیفیت خوبی ندارند و سریع دچار مشکل میشوند مخصوصان وقتی داغ بشوند که باعث لرزش ماشین می شود شما هم میتونید خودتون به راحتی سیم کلاج ماشینتون رو طوری تنظیم کنید که باعث سوختن صفحه نشود چون خوبی که داره وقتی شما کلاج رو میارید پایین هم شتاب ماشین بهتر میشه هم طول عمر دیسک و صفحه ماشین بیشتر میشه موفق باشین

Moslehy
11-27-2011, 10:13 PM
امروز تو نمایندگی ایران خودرو 5تا لوگان صفر فروش نقدی گذاشته بود!همه سفید بودند!152850000ریال

Bagheri
11-27-2011, 11:22 PM
5- ماشین هنگام حرکت یکم به راست میزنه ( این یکی هم قراره تو سرویس اولیه حل بشه :eek:).

این مورد رو حتماً با یک میزان فرمان کار کاردرست مشورت کنید و بهش نشون بدید - من احتمال میدم ایراد از تنظیم نبودن سرچرخ های جلو باشه ( تو دوتا لوگانی که داشتم ، این مشکل وجود داشت ، جدیداً هم خیلی فراگیر شده )
نگران نباشید ، قابله حله
الان بنده خودم این مشکل رو دارم که باید رفع بشه . ماشین جدیدی که گرفتیم 1 و 2دهم میل سرچرخ سمت شاگرد به سمت داخله !

دوست عزیز جدیداً هر دو شرکت تولیدشونو بردن بالا . انشالله در آینده ای نزدیک قیمت حبابی لوگان تو بازار از بین میره
پارس خودرو الان چند وقتیه فروش فوری اینترنتی 45 روزه رو فعال کرده ( در رنگ های نقره ای متالیک - مشکی متالیک - نوکمدادی متالیک ) - البته رنگ سفید تو لیست انتخاب رنگ نیست + ظریفت رنگ نقره ای متالیک هم تموم شده

kiavash
11-28-2011, 12:06 AM
دوستان آلارمی که نشون میده کمربند ایمنی بسته نیست رو شن نمیشه یه چن وقته مشکل از کجاست؟

Renault Logan
11-28-2011, 01:00 AM
دوستان آلارمی که نشون میده کمربند ایمنی بسته نیست رو شن نمیشه یه چن وقته مشکل از کجاست؟

سلام دوست عزيز
احتمالا شما از اول خوب دقت نكرديد
كليه لوگان هاي توليد ايران از ابتداي سال 85 كه توليدشون شروع شد ، مجهز به چراغ هشدار كمربند ايمني نبوده و نيستند .(در كليه تيپ ها از E0 گرفته تا E2 فول)

محمدی
11-28-2011, 08:18 AM
سلام و ممنون از راهنماییهای بسیار خوبتون
دیروز بعد از دو ساعت ماشین رو تحویل گرفتم. سرعت تحویل دادن که خیلی خوب بود. فاکتور رو هم زیر آوردم. ماشین خیلی نرم تر شده. صدای خرخر کلاج برطرف شده. صدای زوزه پمپ بنزینش هم خیلی خیلی کم شده. ( راستی من فکر میکردم که سرویس اولیه رایگانه:rolleyes:)

فاکتور سرویس اولیه
اجرت (قیمت به ریال)
تعویض فیلتر هوا 8774
تعویض فلیتر سوخت 8774
تعویض روغن موتور و فیلتر روغن 52646
جمع: 70194
=========================
قطعات (قیمت به ریال)
فیلتر روغن 44000
فیلتر هوا 95000
فلیتر بنزین 102000
روغن 4 لیتری 195000
ST 10W40 API SL ELF
روغن 1 لیتری 55000
ST 10W40 API SL ELF
جمع: 491000
==========================
جمع کل: 561194
مالیات: 22448
مبلغ قابل پرداخت: 583642
در ضمن قطعات تعویضی به مدت 3 ما گارانتی شده یعنی تا 6 اسفند.

Mehran Renault
11-28-2011, 08:38 AM
دیروز بعد از دو ساعت ماشین رو تحویل گرفتم. سرعت تحویل دادن که خیلی خوب بود. فاکتور رو هم زیر آوردم. ماشین خیلی نرم تر شده. صدای خرخر کلاج برطرف شده. صدای زوزه پمپ بنزینش هم خیلی خیلی کم شده. ( راستی من فکر میکردم که سرویس اولیه رایگانه:rolleyes:)

فاکتور سرویس اولیه
اجرت (قیمت به ریال)
تعویض فیلتر هوا 8774
تعویض فلیتر سوخت 8774
قطعات (قیمت به ریال)
فیلتر روغن 44000
فیلتر هوا 95000
فلیتر بنزین 102000
روغن 4 لیتری 195000
ST 10W40 API SL ELF
روغن 1 لیتری 55000
ST 10W40 API SL ELF

سلام جناب محمدي
مشه لطف كنيد بفرماييد كجاي گرگان اين سرويس رو انجام داديد
پارس خودرو يا ايرانخودرو؟؟؟

L90
11-28-2011, 09:46 AM

فاکتور سرویس اولیه
اجرت (قیمت به ریال)
تعویض فیلتر هوا 8774
تعویض فلیتر سوخت 8774
قطعات (قیمت به ریال)
فیلتر روغن 44000
فیلتر هوا 95000
فلیتر بنزین 102000
روغن 4 لیتری 195000
ST 10W40 API SL ELF
روغن 1 لیتری 55000
ST 10W40 API SL ELF

سلام

یک سوال :

5لیتر روغن رو به صورت کامل ریختن؟

محمدی
11-28-2011, 10:27 AM
سلام جناب محمدي
مشه لطف كنيد بفرماييد كجاي گرگان اين سرويس رو انجام داديد
پارس خودرو يا ايرانخودرو؟؟؟
سلام. نمایندگی پارس خودرو گرگان. البته مهندس مسئولش قبلا به من گفته بود که دیاگ داریم ولی خرابه. اما دیروز مسئول پذیرش داشت به یه مشتری میگفت دیاگ داریم و برات دیاگ میزنیم.
در مورد اینکه 5 لیتر رو کامل ریختن با توجه به اینکه نمایندگی هستن فکر نمیکنم کامل ریخته باشن و میدونن باید 4.5 تا 4.8 بریزن.
یه سئوال از دوستان قدیمی. چطوری دو تا نقل قول رو تو یه پست جواب میدین؟

امیر مسعود
11-28-2011, 11:05 AM
سلام. نمایندگی پارس خودرو گرگان. البته مهندس مسئولش قبلا به من گفته بود که دیاگ داریم ولی خرابه. اما دیروز مسئول پذیرش داشت به یه مشتری میگفت دیاگ داریم و برات دیاگ میزنیم.
در مورد اینکه 5 لیتر رو کامل ریختن با توجه به اینکه نمایندگی هستن فکر نمیکنم کامل ریخته باشن و میدونن باید 4.5 تا 4.8 بریزن.

دوست عزیز بغل دکمه نقل قول یه دکمه هست به شکل http://acoforum.org/images/buttons/multiquote_off.gif که وقتی نشانگر ماوس شما روی اون قرار بگیره به زبان فارسی مینویسه نقل قول چندگانه شما هم اگر میخواهید مثلان 2تا پست را توی 1 پست جواب دهید ابتدا پست اول روی دکمه نقل قول چند گانه کلیک میکنید بعد به رنگ قرمز در می اید بعد پست دوم روی نقل قول کلیک کنید بدین ترتیب 2 پست شما در یک پست به نمایش در می اید موفق باشین

Farhad
11-28-2011, 12:48 PM
سلام دوستان.
تو این چند روزی که هوا سرد شده متوجه شدم که از قسمت داخل دستگیره های عقب باد واقعا سردی میاد.
دوستان راهکاری برای حل این مشکل دارن؟:rolleyes:
واقعا برای خودم عجیب بود.....:confused:

MAHDI-TONDAR
11-28-2011, 01:05 PM
سلام دوستان.
تو این چند روزی که هوا سرد شده متوجه شدم که از قسمت داخل دستگیره های عقب باد واقعا سردی میاد.
دوستان راهکاری برای حل این مشکل دارن؟:rolleyes:
واقعا برای خودم عجیب بود.....:confused:

سلام آقا فرهاد
عجیبه، از داخل دستگیره دربها باد میاد داخل؟!!!
من فک کنم از دور ستون و قاب دربها این باد سرد به سمت دستگیره ها هدایت میشه وگرنه خود دستگیره های داخلی که ارتباطی با بیرون ندارن
درهرصورت نظرم اینه که شما یرید نزد یه گلگیر ساز خوب و ماهر و دربها رو بدید براتون رگلاژ کنه .
هم وزش باد به داخل ماشین قطع میشه و هم احیالاً اگه دربها و زوار اون از ستون فاصله گرفته و سرو صدا و جیر جیر می کنه این مشکل نیز حل خواهد شد.

Farhad
11-28-2011, 01:44 PM
سلام آقا فرهاد
عجیبه، از داخل دستگیره دربها باد میاد داخل؟!!!
من فک کنم از دور ستون و قاب دربها این باد سرد به سمت دستگیره ها هدایت میشه وگرنه خود دستگیره های داخلی که ارتباطی با بیرون ندارن
درهرصورت نظرم اینه که شما یرید نزد یه گلگیر ساز خوب و ماهر و دربها رو بدید براتون رگلاژ کنه .
هم وزش باد به داخل ماشین قطع میشه و هم احیالاً اگه دربها و زوار اون از ستون فاصله گرفته و سرو صدا و جیر جیر می کنه این مشکل نیز حل خواهد شد.

ممنون مهدی جان. راهنمایی کردید.
برایه خودم هم جالب بود که از اون قسمت باد میاد.
ولی من خیلی روی جیر جیر درها حساسم. اصلا درها صدا نمیده.
یه سولی که برام پیش اومده اینکه زیر رودری عایق هستش یا نه؟:confused:
تو پراید زیر رودری یه پلاستیک نسیتا محکم (ابر پلاستیکی) هسنش که منافذ خالی درب رو پوشش میده و نمیذاره باد به داخل منتقل بشه. همین چیزی تو لوگان هستش؟:confused:

Renault Logan
11-28-2011, 02:03 PM
ممنون مهدی جان. راهنمایی کردید.
برایه خودم هم جالب بود که از اون قسمت باد میاد.
ولی من خیلی روی جیر جیر درها حساسم. اصلا درها صدا نمیده.
یه سولی که برام پیش اومده اینکه زیر رودری عایق هستش یا نه؟:confused:
تو پراید زیر رودری یه پلاستیک نسیتا محکم (ابر پلاستیکی) هسنش که منافذ خالی درب رو پوشش میده و نمیذاره باد به داخل منتقل بشه. همین چیزی تو لوگان هستش؟:confused:

سلام آقا فرهاد
خير در پشت رودري هيچ عايق و پوششي نيست .
موفق باشيد .

Farhad
11-28-2011, 02:11 PM
سلام آقا فرهاد
خير در پشت رودري هيچ عايق و پوششي نيست .
موفق باشيد .
مرسی علیرضا جان. که اطلاع دادید
فکر کنم اگه بتونیم همچین عایقی رویه در ببندیم دیگه این باد سرد داخل کابین نمیاد درسته؟

Mehran Renault
11-28-2011, 03:14 PM

سلام
پس حدسم درست بود چون توي گرگان هيچ نمايندگي ايرانخودرويي نيست كه كار رنو لوگان رو انجام بده
قبلا نمايندگي آقاي سازگار بود كه جمع كرد

Saeed
11-28-2011, 03:35 PM
مرسی علیرضا جان. که اطلاع دادید
فکر کنم اگه بتونیم همچین عایقی رویه در ببندیم دیگه این باد سرد داخل کابین نمیاد درسته؟

سلام فرهاد جان

اون عایقی که شما میگید رو روی دربهای لوگان نداریم.
ولی یه نوار مشکی رنگ هست که جنسش شبیه فوم هست و روی درب قرار داره و وقتی رو دری بسته میشه روی درب تمامی منافظ رو میپوشونه.
شاید اون مورد پیدا کرده باشه.

http://acoforum.org/attachment.php?attachmentid=2410&stc=1&d=1322481838

http://acoforum.org/attachment.php?attachmentid=2409&stc=1&d=1322481838

kiavash
11-28-2011, 09:28 PM
سلام مجدد دوستان من دیروز رفتم یه سرویس به خاطر بالا بودن مصرف خلاصه اینجا توضیح نمیدم که از بحثه تاپیک منحرف نشه کارهایی که روی قسمت موتوری خودرو انجام شد: فیلتر هوا رو عوض کردن و شمع هام باز و بسته شد که چک بشه اما بعد از اون...
.
.
خودرو هم 3300 تا کارکرد داره حالا مشکل بنده :بخاری جون نداره دیگه و رو حالت اول که از دریچه ها باد گرم میاد اصلا نمیره یعنی انگار یه چیز جلوش رو گرفته نمیزاره بچرخه...و روی حالتای دیگه هم اصلن باده زیاد خارج نمیشه حتی وقتی که روی سرعت4 قرارش میدم حالا نمیدونم خرابکاری اوناست یا پیش آمد...
اصلا ربطی به اون قسمت ها داره کارهایی که اونا کردن؟ کلا سیستمه بخاری کجای خودرو هست که برم عیب یابی کنم؟
خلاصه کمک کنید که تو این سرماتو ماشین یخ نکنیم...:d
ممنون

MAHDI-TONDAR
11-28-2011, 09:31 PM
سلام فرهاد جان

اون عایقی که شما میگید رو روی دربهای لوگان نداریم.
ولی یه نوار مشکی رنگ هست که جنسش شبیه فوم هست و روی درب قرار داره و وقتی رو دری بسته میشه روی درب تمامی منافظ رو میپوشونه.
شاید اون مورد پیدا کرده باشه.

سلام سعيد جان
اون نوار مشكي رنگي كه ميفرمائيد جنسش شبيه فوم هست من نديدم وشايد هم دقت نكردم
ولي يه نوع چسب مشكي رنگ ( شبيه قير نرم ) پشت رودري ها هست كه باعث ميشه كاملا رودري به درب بچشبه و خوب كيپ بشه .
فكر كنم منظور شما هم همين چسب قير مانند باشه .
به آقا فرهاد هم توصيه ميكنم حتماً يه نگاهي به دور تا دور اين رودري دربها بيندازه شايد يه قسمتي اين چسب خاصيت خودش رو از دست داده باشه و خوب يه بدنه درب محكم نشه واز همين قسمت باد به سمت دستگيره هدايت ميشه .

امیر مسعود
11-28-2011, 10:15 PM
سلام مجدد دوستان من دیروز رفتم یه سرویس به خاطر بالا بودن مصرف خلاصه اینجا توضیح نمیدم که از بحثه تاپیک منحرف نشه کارهایی که روی قسمت موتوری خودرو انجام شد: فیلتر هوا رو عوض کردن و شمع هام باز و بسته شد که چک بشه اما بعد از اون...
.
.
خودرو هم 3300 تا کارکرد داره حالا مشکل بنده :بخاری جون نداره دیگه و رو حالت اول که از دریچه ها باد گرم میاد اصلا نمیره یعنی انگار یه چیز جلوش رو گرفته نمیزاره بچرخه...و روی حالتای دیگه هم اصلن باده زیاد خارج نمیشه حتی وقتی که روی سرعت4 قرارش میدم حالا نمیدونم خرابکاری اوناست یا پیش آمد...
اصلا ربطی به اون قسمت ها داره کارهایی که اونا کردن؟ کلا سیستمه بخاری کجای خودرو هست که برم عیب یابی کنم؟
ممنون

دوست عزیز مشکل شما به احتمال زیاد بر میگرده به اهرمهایی که وظیفه کنترل دریچه کولر و بخاری رو دارند به احتمال زیاد اون اهرمها گیر کردند یا از جای خودشون در اومدن شما کنسول وسط رو باید باز کنید و یه نگاهی بندازید البته یک مقدار در اوردن اون قسمت ایر کاندیشن ال 90 سخت من به شما توصیه نمیکنم که خودتون این کار رو انجام بدید بهتره به یک نمایندگی مراجعه کنید

Alireza
11-28-2011, 11:28 PM
سلام سعيد جان
اون نوار مشكي رنگي كه ميفرمائيد جنسش شبيه فوم هست من نديدم وشايد هم دقت نكردم
ولي يه نوع چسب مشكي رنگ ( شبيه قير نرم ) پشت رودري ها هست كه باعث ميشه كاملا رودري به درب بچشبه و خوب كيپ بشه .
فكر كنم منظور شما هم همين چسب قير مانند باشه .
به آقا فرهاد هم توصيه ميكنم حتماً يه نگاهي به دور تا دور اين رودري دربها بيندازه شايد يه قسمتي اين چسب خاصيت خودش رو از دست داده باشه و خوب يه بدنه درب محكم نشه واز همين قسمت باد به سمت دستگيره هدايت ميشه .

با سلام خدمت داداش گل و بسیار عزیزم
اقا مهدی این چسب های قیر مانند از کجا میشه تهیه کرد

latifi
11-28-2011, 11:28 PM
با سلام و خسته نباشيد
من قبلا يه پست توي انجمن ديدم كه راجع به تعويض ترموستات بود حالا هر چي ميگردم پيداش نميكنم:(

امیر مسعود
11-29-2011, 12:02 AM
با سلام و خسته نباشيد
من قبلا يه پست توي انجمن ديدم كه راجع به تعويض ترموستات بود حالا هر چي ميگردم پيداش نميكنم:(

بفرمایید تقدیم به شما دوست عزیز

http://acoforum.org/showthread.php?p=50630#post50630

Renault Logan
11-29-2011, 12:10 AM

سلام آقا عليرضاي عزيز
دنبال اين چسب ها نگرد عزيز كه نيست .;)
چسب دور رودري ها - ژل ضد اتصالي داخل سركوئل ها - ژل آب بندي پيچ و رزوه ها - و يك سري اقلام ديگه مشابه اينها ، فقط در اختيار كارخانه هست و در بازار لوازم يدكي پيدا نميشه .خيلي خيلي كمياب هستند .
موفق باشيد .

محمدی
11-29-2011, 08:03 AM
با سلام
یه مشکل جدید برام پیش اومده اونم که وقتی فرمون رو میچرخونم چه درجا و چه در حال حرکت یه صدای خس خس از تو کاپوت از جلو سمت چپ میاد. راستش این چند وقت چون هوا سرده همیشه شیشه ها بالاست و صدایی نمیومد امروز اتفاقی متوجه شدم. پارکینگ خونمون خیلی بده و ناچارم موقع پارک با 4 فرمون پارک کنم اونم تازه باید فرمون رو کامل بچرخونم. ممکنه پمپ هیدرولیکش آسیب دیده باشه. کارکرد ماشین 4200 تاست مدل 90. ممنون

zanjani
11-29-2011, 08:31 AM
.
.
ممنون

سلام
برای اینکه فن بخاری و متعلقاتش رو ببینید ،جلوی زانوی راننده بالای پدالها یه فوم هست اگه اون رو بردارید و بتونید به اون زیر برید نگاه کنید ،فن و دریچه باز و بسته شدن بخاری رو می تونید ببینید که کار میکنن یا نه ،اما درجه فن برقیه با کم و زیاد شدن باید دور فن تغییر کنه اما بقیه متغیرات با میله یا سیم جابجا میشن که بیشترشون راه دست ندارن چون سمت شاگرد یا از وسط رد شدن ،خوشبختانه بخاری لوگان اینقدر خوبه که بدون روشن کردن هم تو حرکت گرمای کافی رو به داخل میده مگر دریچه به سمت داخل بسته باشه که باد بهش نخوره
بنابراین اگه فن دورش کم و زیاد نمیشه مشکل برقیه اما اگه گرما کمه باید مسیر لوله های آب به بخاری چک بشه
موفق باشید

kurosh90
11-29-2011, 12:58 PM
با سلام خدمت اساتيد:cool:

سوال بنده اينه كه باتوجه به فصل سرما وبارش برف ويخبندان در خصوص زنجير چرخ يا لاستيك يخ شكن واينكه كدوم بهتر ومناسب تره اگر دوستان اطلاعي دارند بگويند واينكه اساسا با توجه به قدرت ال 90ايا زنجير چرخ وغير ه لازم است يانه واينكه در مورد انواع زنجير هاي چرخ هم اگه مشيشه بفرمايند

Hassan
11-29-2011, 01:21 PM

با سلام،

من ديدم که براي آب بندي گاز و سينک هاي تو کار روي کابينت از همين چسبهاي قير مانند استفاده ميکنند که به صورت حلقه اي فروخته ميشود. فکر کنم ميتوانيد از آنهايي که گازو سينک تو کار نصب ميکنند بخريد.

kiavash
11-29-2011, 02:27 PM
سلام
برای اینکه فن بخاری و متعلقاتش رو ببینید ،جلوی زانوی راننده بالای پدالها یه فوم هست اگه اون رو بردارید و بتونید به اون زیر برید نگاه کنید ،فن و دریچه باز و بسته شدن بخاری رو می تونید ببینید که کار میکنن یا نه ،اما درجه فن برقیه با کم و زیاد شدن باید دور فن تغییر کنه اما بقیه متغیرات با میله یا سیم جابجا میشن که بیشترشون راه دست ندارن چون سمت شاگرد یا از وسط رد شدن ،خوشبختانه بخاری لوگان اینقدر خوبه که بدون روشن کردن هم تو حرکت گرمای کافی رو به داخل میده مگر دریچه به سمت داخل بسته باشه که باد بهش نخوره
بنابراین اگه فن دورش کم و زیاد نمیشه مشکل برقیه اما اگه گرما کمه باید مسیر لوله های آب به بخاری چک بشه
موفق باشید

فکر نمیکنم مشکل از درجه باشه چون صدای زیاد شدنش وقتی درجه بالا میره میاد ولی شدته باد به داخل تغییر نمیکنه و همچنین روی حالت اول (باد مستقیم از دریچه ها میاد نمیره)
یعنی خود به خود اینجوری شده یا اون تعمیرکار خرابکاری کرده؟

محمدی
11-29-2011, 02:36 PM
با سلام خدمت اساتيد:cool:

سوال بنده اينه كه باتوجه به فصل سرما وبارش برف ويخبندان در خصوص زنجير چرخ يا لاستيك يخ شكن واينكه كدوم بهتر ومناسب تره اگر دوستان اطلاعي دارند بگويند واينكه اساسا با توجه به قدرت ال 90ايا زنجير چرخ وغير ه لازم است يانه واينكه در مورد انواع زنجير هاي چرخ هم اگه مشيشه بفرمايند
سلام
با اجازه از اساتید محترم:
من خودم شخصا چون مسیر گردنه خوش ییلاق رو زیاد رفت و آمد میکنم از زنجیر چرخ استفاده میکنم فکر میکنم بستن زنجیر چرخ تو اون شرایط از بستن یخ شکن خیلی راحت تر و سریع تره. برای ال 90 باید شماره 15 بگیری (14 برای پرایده) که این شماره به سمند هم میخوره ( شماره 15 منظور همون 15 اینچ سایز لاستیکه) قیمت ایرانیش 22500 که من تایوانیش رو کرفتم قیمتش 25500 بود. مدل ترکش هم هست که بین 58000 تا 60000 تومنه. راهنمایی بستن زنجیر چرخ هم یکی از دوستان در این فروم توضیح کامل داده.
http://acoforum.org/showthread.php?t=722&page=2
اگه اطلاعات کامل در مورد زنجیر چرخ و ... میخواین باید به این تاپیک برین.
http://acoforum.org/showthread.php?t=722

Renault Logan
11-29-2011, 03:48 PM
با سلام
یه مشکل جدید برام پیش اومده اونم که وقتی فرمون رو میچرخونم چه درجا و چه در حال حرکت یه صدای خس خس از تو کاپوت از جلو سمت چپ میاد. راستش این چند وقت چون هوا سرده همیشه شیشه ها بالاست و صدایی نمیومد امروز اتفاقی متوجه شدم. پارکینگ خونمون خیلی بده و ناچارم موقع پارک با 4 فرمون پارک کنم اونم تازه باید فرمون رو کامل بچرخونم. ممکنه پمپ هیدرولیکش آسیب دیده باشه. کارکرد ماشین 4200 تاست مدل 90. ممنون

سلام جناب محمدي
شما احيانا بر روي سر كمك هاي جلو در داخل محفظه موتور ، درپوش سر كمك نصب نكرديد ؟
اين درپوش هاي سر كمك براي خودروي 206 طراحي شده و براي لوگان اكثرا ايجاد مشكل و صدا ميكنه .

اگر درپوش نداريد بايد از شخص ديگري كمك بگيريد ، ايشون فرمان بگيره درجا و شما از داخل موتور سعي كنيد دقت كنيد ببينيد منبع صدا از كجاست .
(ابتدا روغن داخل منبع هيدروليك رو چك كنيد كه دقيقا روي ماكس باشه و روغن كم نداشته باشه .)
اگه صدا از سمت پمپ هيدروليك هست كه خوب احتمال زياد مشكلي براي پمپ بوجود آمده با توجه به استفاده زياد شما از فرمان درجا
اگه صدا از سمت زير پاي راننده سمت چرخ هست كه ايراد از جعبه فرمان هيدروليك هست .
در هر صورت مسئله مهم و حياتي هست ، حتما از طريق نمايندگي پيگيري و رفع عيب و صدا كنيد .
سعي كنيد در زمان پارك كردن در داخل پاركينگ ، خيلي آرام و ملايم فرمان بگيريد و هميشه در حين كمي حركت ، فرمان بگيريد نه درجا .
موفق باشيد .

sohrabi
11-29-2011, 03:54 PM
کارکرد روغن موتور مخصوص ال نود چند هزار کیلومتر هست؟

Renault Logan
11-29-2011, 03:59 PM
کارکرد روغن موتور مخصوص ال نود چند هزار کیلومتر هست؟

sohrabi
11-29-2011, 04:11 PM

نیمشه از روغن توتال 7000 سنستیک استفاده کرد

Danial
11-29-2011, 05:40 PM
ميگم كسي نميدونه چطوري بايد اين قسمت قاب سكن چراغ رو باز كرد؟يه سكن يخي خريدم اومدم نصبش كنم هركاي كردم نتونستم قاب رو باز كنم

Abyan
11-29-2011, 05:42 PM
سلام دوستان اين جنس روي داشبورد جلو با آفتاب خراب نميشه ؟اگه ميشه برا نگهداريش چكار بايد كرد؟

امیر مسعود
11-29-2011, 06:59 PM
نیمشه از روغن توتال 7000 سنستیک استفاده کرد

دوست خوبم بهترین روغن برای تندر 90 الف هست بهتر از همون الف که خود کارخونه سازنده پیشنهاد داده استفاده کنید روغن توتال به درد ال 90 نمیخوره

ميگم كسي نميدونه چطوري بايد اين قسمت قاب سكن چراغ رو باز كرد؟يه سكن يخي خريدم اومدم نصبش كنم هركاي كردم نتونستم قاب رو باز كنم

من درست متوجه صحبت شما نشدم اگر منظورتون چراغ کوچیک هست که میخواهید عوض کنید ابتدا کاپوت ماشین رو بالا بزنید سپس پایین قسمتی که راهنما در کاسه چراغ هست چراغی وجود داره که شما باید اون رو بچرخونید تا چراغ کوچک ماشین از کاسه چراغ به بیرون بیاد بعد لامپ اون رو عوض کنید به همین راحتی نیازی به باز کردن کاسه چراغ هم نیست

سلام دوستان اين جنس روي داشبورد جلو با آفتاب خراب نميشه ؟اگه ميشه برا نگهداريش چكار بايد كرد؟

دوست عزیز اگر افتاب شدید باشه بله در طولانی مدت خراب میشه شما میتونید یکی دیگه تهیه کنید

Amir Reza
11-29-2011, 07:37 PM
سلام دوست گرامی
تا اونجایی که من شنیدم از دوستان آکویی داشبورد تندر با سمند و پژو و ... فرق داره و مثل اونا زود خراب نمیشه .
راحت ترین راه برای این که خیالتون راحت باشه استفاده از واکس ها و اسپری های موجود در بازار هست که مخصوص داشبورد هستن البته حتما باید ذکر نید که مدل ضد آفتابش رو میخواهید .
من خودم استفاده میکنم راضیم داشبورد رو براق میکنه ولی اصلا حالت چربی نداره و در ضمن بوی خوبی هم داره .
========================
یه سوال هم دارم :
این چند روزه که اینجا بارون اومد .... وقتی لنت ها خیس میشن هم نسبتا خیلی پایین تر میگیره ترمز و هم این که لنت های عقب یه صدایی میده !
نمیگیره بعد یکدفعه انگار دستی رو بکشی قفل میشه !!!
چیکارش کنم ؟!
26 تا کارکرده . فکر نمیکنم لنت تموم کرده باشه ...
نظر شما چیه ؟!

امیر مسعود
11-29-2011, 08:19 PM
سلام دوست گرامی
تا اونجایی که من شنیدم از دوستان آکویی داشبورد تندر با سمند و پژو و ... فرق داره و مثل اونا زود خراب نمیشه .
راحت ترین راه برای این که خیالتون راحت باشه استفاده از واکس ها و اسپری های موجود در بازار هست که مخصوص داشبورد هستن البته حتما باید ذکر نید که مدل ضد آفتابش رو میخواهید .
من خودم استفاده میکنم راضیم داشبورد رو براق میکنه ولی اصلا حالت چربی نداره و در ضمن بوی خوبی هم داره .
========================
یه سوال هم دارم :
این چند روزه که اینجا بارون اومد .... وقتی لنت ها خیس میشن هم نسبتا خیلی پایین تر میگیره ترمز و هم این که لنت های عقب یه صدایی میده !
چیکارش کنم ؟!
نظر شما چیه ؟!

امیر رضا جان منظور سوال اون دوستمون داشبورد نبود روی داشبوردی یا نمد داشبورد بود

ببین امیر خان کلان وقتی به دیسک ولتنها اب بخوره ترمز ماشین زیاد خوب کار نمیکنه و در مورد لنتها که فرمودید قفل میکنه من فکر میکنم چون دیسک داغ هست وقتی اب بهش میخوره سرد میشه و در واقع یه شک بهش وارد میشه شما با همچین پدیده ای مواجه میشید در مورد راه کارم من فکر نمیکنم راهی داشته باشه جز اینکه از جاهایی که میبینید اب جم شده یا رد نشید یا با احتیاط رد بشید

Amir Reza
11-29-2011, 08:30 PM
امیر رضا جان منظور سوال اون دوستمون داشبورد نبود روی داشبوردی یا نمد داشبورد بود
مرسی مسعود جان
ولی من فکر میکن منظورشون خود داشبور بود تو سوالشون حرفی از نمد زده نشده بود !
آقا شما که استادی در مورد مشکل ملوس ما نظری نداری ؟

kurosh90
11-29-2011, 08:38 PM
سلام
من خودم شخصا چون مسیر گردنه خوش ییلاق رو زیاد رفت و آمد میکنم از زنجیر چرخ استفاده میکنم فکر میکنم بستن زنجیر چرخ تو اون شرایط از بستن یخ شکن خیلی راحت تر و سریع تره. برای ال 90 باید شماره 15 بگیری (14 برای پرایده) که این شماره به سمند هم میخوره ( شماره 15 منظور همون 15 اینچ سایز لاستیکه) قیمت ایرانیش 22500 که من تایوانیش رو کرفتم قیمتش 25500 بود. مدل ترکش هم هست که بین 58000 تا 60000 تومنه. راهنمایی بستن زنجیر چرخ هم یکی از دوستان در این فروم توضیح کامل داده.

ازاقای محمدی بخاطر پاسخشون ممنونم

Renault Logan
11-29-2011, 09:14 PM
سلام دوست گرامی
========================
یه سوال هم دارم :
چیکارش کنم ؟!
نظر شما چیه ؟!

سلام امير آقا
مشكل شما بر ميگرده به همون قضيه بكسل كردن خودروي شما تا پاركينگ توسط يدك كش پليس ، اونم با دستي بالا
تا جايي كه يادمه شما نه لنت عوض كردي نه كاسه چرخ
مشكل يا از لنت هست يا كاسه چرخ كه بايد هركدومش مشكل داره تعويض بشه
ابن حالتي كه شما اشاره كردي حالت خطرناكي هست در رانندگي اونم در زمان ترمز كردن .
اصلا نبايد قفل بشه .
پيگير باشيد .

سلام دوست عزيز
شما از اعضاي جديد هستيد و بطور كامل از قوانين اطلاع نداريد .
جهت ياد آوري خدممتتون عرض كنم كه :
1- ارسال پست فقط به منزله تشكر
2- ارسال دو يا چند پست متوالي در كمتر از 24 ساعت
3- ارسال يك پست در چند تاپيك مختلف

اسپم پست محسوب شده و خلاف قوانين فروم مي باشد .
لطفا رعايت بفرماييد .
براي تشكر كردن از پست يك كاربر كه به سوال شما پاسخ داده است ، فقط از دكمه تشكر در پايين سمت چپ پست اون كاربر ، استفاده بفرماييد .
پيشاپيش از همكاري شما با مديران و رعايت قوانين فروم سپاسگزارم .

Akbar
11-30-2011, 06:46 AM
سلام دوستان
يه چيزي (احتمالا خودكار) توي دريچه كولر زير شيشه جلوي ماشين (جلوي داشپورت) افتاده و روي دست اندازها سر وصدا ايجاد مي كنه لطفا راهنمايي كنيد كه چه جوري اون رو در بيارم
با تشكر

محمدی
11-30-2011, 07:46 AM
سلام. خواهش میکنم دوست عزیز. راستی یه مطلب خیلی مهم یادم رفت اونم اینکه توی بسته زنجیر چرخ یه آچار و یه دستکش نخی هست ولی یادتون باشته خودتون حتما حتما حتما دستکش نخی مناسب همراه داشته باشین. وقتی هوا خیلی سرد باشه ممکنه دستتون به زنجیر بچسبه و آسیب ببینه. قبل از بستن زنجیر حتما دستکش دست کنید. موفق باشید.

zanjani
11-30-2011, 08:11 AM
فکر نمیکنم مشکل از درجه باشه چون صدای زیاد شدنش وقتی درجه بالا میره میاد ولی شدته باد به داخل تغییر نمیکنه و همچنین روی حالت اول (باد مستقیم از دریچه ها میاد نمیره)
یعنی خود به خود اینجوری شده یا اون تعمیرکار خرابکاری کرده؟

سلام
دو حالت ممکنه پیش اومده باشه
سیم تغییر مسیر هوا مثل سیم کلاچه با این تفاوت که مخزیش کلفت و تک رشته است
یا انتهای سیم در رفته یا گیره نگهدارنده روکش اگر سمت کلیدها در رفته باشه باید روی داشبورد باز بشه خودتون میتونید این کار رو بکنید
اما اگه سمت بخاری در رفته باشه متاسفانه کار هر کسی نیست و محتملا باید کل داشبورد باز بشه البته اگه از سمت شاگرد به زیر پا برید و نگاه کنید شاید دیده بشه حقیقتش خودم کنترل نکردم
اما اینکه مقصر کسی باشه باید بگم که خیر اتفاق عادی است مخصوصا اگه خار روی روکش در رفته باشه
موفق باشید

قدرت اله
11-30-2011, 08:23 AM
سلام

دوستان تندر سوار سلام بنده درمنطقه برف گیر و سرد زندگی میکنم واصلا از این فصل بدون یخ شکن بیرون نمیرم یخ شکن 99 درصد مشکل شما را دربارندگی ویخ بندان حل میکنه ورانندگی مطمئن رو به ارمغان میاره زنجیر چرخ فقط برای مواقعی خوبه که بصورت موقتی بخواهید از ان استفاده کنید ولی من معمولا یخ شکن هام رو کل زمستون در نمیارم ودر مواقعی هم که یخ بندان نباشه بجز کمی سر وصدا ههچ مشکلی نه با ماشین ونه با لاستیک ها ندارمضمنا ماشینم 90سال e2 ویخ شکنهام komho تولید هفته25 سال 2009 با رینگ فولادی و پیچ مخصوص میباشد در این مورد(یخ شکن ,زنجیر,

رانندگی در مه و برف و یخ بندان سوالی دارید در خدمتم)

احمدرضا
11-30-2011, 08:54 AM
با سلام حضور تک تک دوستان
می خواستم ببینم کسی از شما عزیزان قیمت کوئل برو رو میدونه واینکه ایا کوئل برو بهتره که ساخت المان زده یا کوئل الدور ترک ممنون

Alireza mohammadzadeh
11-30-2011, 10:11 AM
با سلام
فردي كه مكانيك ال 90 هست ميگفت براي شستشوي انژكتور وقتي كه باكت نصفه هست يك ليتر تينر فوري 10000 از رنگفروشي ها بگير بريز تو باكت. ميخواستم بدونم اين كار مشكلي پيش نمياره و واقعا اين كارو انجام ميده يا نه؟ با تشكر

hamidakhbary
11-30-2011, 12:11 PM
;):)سلام خدمت شما دوستان عزیز
ماشین من تندر E1
مشکلی که داره هر موقع ماشین خاموش میشه و موتور اون خنک میشه
یک خطای شبیه عدد 10 که وسط یک ؛ یک خط کوچولو بسمت راست داره میده
هر بار موتور گرم میشه یه بار بایدکامپیوترشو ریست کنم
لطفا راهنمائیم کنین ممنون

MAHDI-TONDAR
11-30-2011, 01:52 PM
با سلام حضور تک تک دوستان
می خواستم ببینم کسی از شما عزیزان قیمت کوئل برو رو میدونه واینکه ایا کوئل برو بهتره که ساخت المان زده یا کوئل الدور ترک ممنون

سلام آقا احمد رضا
قیمت کوئل های برو تا اونجایی که من اطلاع دارم حدود 60 تا 65 هزار تومان .
در مورد کیفیت کوئل ها هم عرض کنم کوئل های برو آلمان و الدور ترک هر دو جنس خوب و باکیفیتی هست .ولی قیمت کوئل برو حدود 10 هزار تومان بیشتر از الدور هست کیفیت این دو هم در یه سطحی هست وهر کدومش رو تهیه بفرمائید خوبه منتها حواست باشه که جنس بدلی و چینی بهت نندارن
كوئل هاي ماشين من مارك الدور تركيه هست و الان كه دقيقاً 3 سال دارم ازش استفاده ميكنم و حدود 48هزار كيلومتر هم كاركرد ماشينه گوش شيطون كر تا حالا مشكلي نداشتم

اگه اشتباه نکنم کوئل های که برروی مگان از سوی کارخونه نصب میشه همین کوئل برو باشه

با سلام
فردي كه مكانيك ال 90 هست ميگفت براي شستشوي انژكتور وقتي كه باكت نصفه هست يك ليتر تينر فوري 10000 از رنگفروشي ها بگير بريز تو باكت. ميخواستم بدونم اين كار مشكلي پيش نمياره و واقعا اين كارو انجام ميده يا نه؟ با تشكر

سلام دوست عزیز
به حق چیزهای ندیده ونشنیده
بنده که اصلاً این کا رو به شما توصیه نمیکنم
.خوب اگه انژکتور ماشین تون کثیف شده بهترین روش استفاده ازاسپري انژکتور شور هست که خیالت از هر لحاظ هم جمع خواهد بود

;):)سلام خدمت شما دوستان عزیز
ماشین من تندر E1
مشکلی که داره هر موقع ماشین خاموش میشه و موتور اون خنک میشه
یک خطای شبیه عدد 10 که وسط یک ؛ یک خط کوچولو بسمت راست داره میده
هر بار موتور گرم میشه یه بار بایدکامپیوترشو ریست کنم
لطفا راهنمائیم کنین ممنون

سلام دوست خوبم
اگه اشتباه نکنم شما قبلاً نیز این سئوال رو مطرح نمودید و بنده جواب سئوالتون رو دادم .
تنها روش برای اصلاح و پاک کردن این خطاء استفاده از دستگاه دیاک و رفع ایراد اون هست .
تشریف ببرید نمایندگی تا با دیاگ زدن مشکل ماشین تون شناسائی و حل بشه

Renault Logan
11-30-2011, 03:18 PM
سلام دوستان
يه چيزي (احتمالا خودكار) توي دريچه كولر زير شيشه جلوي ماشين (جلوي داشپورت) افتاده و روي دست اندازها سر وصدا ايجاد مي كنه لطفا راهنمايي كنيد كه چه جوري اون رو در بيارم
با تشكر

سلام دوست عزيز
پاسخ سوال شما را در تاپيك كاهش صداهاي ناهنجار عرض كردم به اين آدرس :

Amir Reza
11-30-2011, 03:43 PM
سلام امير آقا
مشكل شما بر ميگرده به همون قضيه بكسل كردن خودروي شما تا پاركينگ توسط يدك كش پليس ، اونم با دستي بالا
تا جايي كه يادمه شما نه لنت عوض كردي نه كاسه چرخ
مشكل يا از لنت هست يا كاسه چرخ كه بايد هركدومش مشكل داره تعويض بشه
ابن حالتي كه شما اشاره كردي حالت خطرناكي هست در رانندگي اونم در زمان ترمز كردن .
اصلا نبايد قفل بشه .
پيگير باشيد .

سلام آقا علیرضا
بله طبق فرمایش شما همون موقع ماشین رو بردم نمایندگی چک کردن مشکلی نداشت خدا رو شکر . الان هم وقتی خشک هستن مشکلی نداره خیس که میشه هم صدا میده هم دقیقا مثل ترمز دستی عمل میکنه !!:eek:
حالا فردا دارم میرم نمایندگی به خاطر مشکل جدید- قدیمی که برای ملوس پیش اومده !
میگم چک کنن ببینیم چی میشه :confused:
ممنون. :cool:

kurosh90
12-01-2011, 08:50 AM
دوستان تندر سوار سلام بنده درمنطقه برف گیر و سرد زندگی میکنم واصلا از این فصل بدون یخ شکن بیرون نمیرم یخ شکن 99 درصد مشکل شما را دربارندگی ویخ بندان حل میکنه ورانندگی مطمئن رو به ارمغان میاره زنجیر چرخ فقط برای مواقعی خوبه که بصورت موقتی بخواهید از ان استفاده کنید ولی من معمولا یخ شکن هام رو کل زمستون در نمیارم ودر مواقعی هم که یخ بندان نباشه بجز کمی سر وصدا ههچ مشکلی نه با ماشین ونه با لاستیک ها ندارمضمنا ماشینم 90سال e2 ویخ شکنهام komho تولید هفته25 سال 2009 با رینگ فولادی و پیچ مخصوص میباشد در این مورد(یخ شکن ,زنجیر,

رانندگی در مه و برف و یخ بندان سوالی دارید در خدمتم)

باسلام
ميخواستم درمورد زنجير هاي پلاستيكي ويا پارچه اي كه اين روزها درمورد شون زياد حرف زده مي شه اگر اطلاعي داري به ما هم بگيد

احمدرضا
12-01-2011, 09:56 AM
[QUOTE=MAHDI-TONDAR;51676]سلام آقا احمد رضا
قیمت کوئل های برو تا اونجایی که من اطلاع دارم حدود 60 تا 65 هزار تومان .
در مورد کیفیت کوئل ها هم عرض کنم کوئل های برو آلمان و الدور ترک هر دو جنس خوب و باکیفیتی هست .ولی قیمت کوئل برو حدود 10 هزار تومان بیشتر از الدور هست کیفیت این دو هم در یه سطحی هست وهر کدومش رو تهیه بفرمائید خوبه منتها حواست باشه که جنس بدلی و چینی بهت نندارن
كوئل هاي ماشين من مارك الدور تركيه هست و الان كه دقيقاً 3 سال دارم ازش استفاده ميكنم و حدود 48هزار كيلومتر هم كاركرد ماشينه گوش شيطون كر تا حالا مشكلي نداشتم

اگه اشتباه نکنم کوئل های که برروی مگان از سوی کارخونه نصب میشه همین کوئل برو باشه

با سلام وتشکر
حضورتان عرض کنم که کوئل برو را چند روز پیش از نمایندگی ایران خودرو به قیمت 40000 تومان تهیه کردم فقط دو تا خریدم برا روز مبادا روش هم چسب خاکستری رنگی داشت و علامت ساخت المان حک شده بود انشاالله که اصلی بوده باشد

ali-logan
12-01-2011, 10:48 AM
باسلام
ميخواستم درمورد زنجير هاي پلاستيكي ويا پارچه اي كه اين روزها درمورد شون زياد حرف زده مي شه اگر اطلاعي داري به ما هم بگيد
فکر کنم اگر در تاپیک مربوطه این سوالو بپرسید راحت تر پاسخ می گیرد.
از دوستان می خوام سوالاتی که تاپیک مخصوص داره در همون تاپیک مطرح کنند. خیلی از سوالایی که این اواخر مطرح شده تاپیک جداگانه داره. فقط کافیه یه جستجو بکنید.
تا اونجایی که یادمه قرار بود از گسترش بیش از حد این تاپیک جلوگیری بشه چون نهایتا دودش به چشم کاربرا سایت میره.
از همه ی دوستان سپاسگذارم

Mohsen Logan
12-01-2011, 05:28 PM
با سلام .از دوستان میخواستم بپرسم که ایینه بغل تولید اکو که ماجرای پیچیده ای شده به بازار میاد یا نه؟ در ضمن ایینه هایی که در حال حاضر به بازار امده در چه سطحی از کیفیت قرار داره.

ali-logan
12-01-2011, 05:38 PM
با سلام .از دوستان میخواستم بپرسم که ایینه بغل تولید اکو که ماجرای پیچیده ای شده به بازار میاد یا نه؟ در ضمن ایینه هایی که در حال حاضر به بازار امده در چه سطحی از کیفیت قرار داره.
خسته نباشید
توی پست مرتبط می تونید جوابتونو بگیرد یا اگه ابهامی بود بپرسید
http://acoforum.org/showthread.php?t=365&page=3
یا
http://acoforum.org/showthread.php?t=2656&page=13

Mohsen Logan
12-01-2011, 06:02 PM
خسته نباشید
توی پست مرتبط می تونید جوابتونو بگیرد یا اگه ابهامی بود بپرسید
http://acoforum.org/showthread.php?t=365&page=3
یا
http://acoforum.org/showthread.php?t=2656&page=13

{تاپیک کلی پرسش و پاسخ درباره مسائل مرتبط به تندر l90 - ال نود - لوگان} با تشکر از شما دوست گرامی.سوال من 2و بخش داشت ولی با تاپیک که شما معرفی کردید من به جواب هیچکدوم نرسیدم.در ضمن روابط عمومی اکو چندی پیش با عنوان این مطلب که این ایینه ها اماده شده و فقط مشکل ثبتش باقی مانده ما رو امیدوار کردند ولی این زمان خیلی طولانی شده. با سپاس.

امیری
12-01-2011, 11:57 PM
با سلام خدمت دوستان وکاربران گرامی :در مورد رگلاژ کلاچ که بالا میگیره وموقعی که پایین میاری که کلاچ پایین عمل کند یک حالت لرزش در خودرو احساس میکنی می خواستم از دوستان سوال نمایم که ایا بعد مدتی کارکرد این حالت رفع می شود ویا اینکه همانطور خواهد بود

Renault Logan
12-02-2011, 12:12 AM
با سلام خدمت دوستان وکاربران گرامی :در مورد رگلاژ کلاچ که بالا میگیره وموقعی که پایین میاری که کلاچ پایین عمل کند یک حالت لرزش در خودرو احساس میکنی می خواستم از دوستان سوال نمایم که ایا بعد مدتی کارکرد این حالت رفع می شود ویا اینکه همانطور خواهد بود

سلام جناب اميري
خير اين حالت لرزش تا زماني كه شما فشار پاي خود بر پدال گاز را با رگلاژ جديد ، تنظيم و هماهنگ نكنيد ، باقي خواهد ماند .
زماني كه كلاچ اصطلاحا بالا آزاد ميكند ، شما فرصت بيشتري داريد براي اينكه كم كم گاز رو زياد كنيد به تناسب تنظيم بالاي كلاچ ، ولي وقتي كلاچ رو آورديد پايين ، به همون نسب زمان شما براي زياد كردن گاز ، كمتر ميشه ، اگر در اون زمان تونستيد گاز رو سريعتر زياد كنيد ، لرزشي نخواهد بود ، ولي اگر بخواهيد با همان سرعت قديم و طبق عادت ، گاز رو زياد كنيد ، چون تنظيم كلاچ عوض شده و كلاچ زودتر و پايين تر آزاد ميكنه ولي شما هنوز گاز رو آنقدر كه بايد ، فشار نداديد ، موتور ، گاز كم مياره و شروع به لرزش ميكنه .
اميدوارم منظورم رو رسانده باشم .
موفق باشيد .

firuzeh
12-02-2011, 03:45 AM
سلام و خسته نباشید،
ضمن تشکر از سایت زیباتون، میخواستم بدونم چرا تندر ال 90 (مگان) رنگهای : قرمز لاکی (منظورم زرشکی نیست)- سبز- سفید و سرمه‌ای (همونطور که در عکسهای موجود در این سایت است) را ندارد ؟؟؟؟
و اینکه ;
چطور میشه یکی از این رنگها رو سفارش بدیم ؟؟؟؟
و تفاوت قیمت این رنگها با رنگهای (مشکی، طوسی، نوک مدادی و نقره‌ای) چقدر است ؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم اگر که سریع به این سؤالاتم پاسخ بدید.

تاریخ ارسال پیام: 11 آذر ماه سال 90

ایمیل : firuzeh.ghanavati@gmail.com

امیر مسعود
12-02-2011, 10:13 AM
سلام و خسته نباشید،
ضمن تشکر از سایت زیباتون، میخواستم بدونم چرا تندر ال 90 (مگان) رنگهای : قرمز لاکی (منظورم زرشکی نیست)- سبز- سفید و سرمه‌ای (همونطور که در عکسهای موجود در این سایت است) را ندارد ؟؟؟؟
و اینکه ;
و تفاوت قیمت این رنگها با رنگهای (مشکی، طوسی، نوک مدادی و نقره‌ای) چقدر است ؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز متاسفانه هیچ کدوم از کارخونه های تولیدی خودروی تندر 90 این رنگهایی که شما گفتید رو به خاطر سیاستهای کاریشون تولید نمیکنند و فقط ایرانخودرو 1 رنگ جدید به نام سبز ماسه ای تولید کرده که چنگی به دل نمیزنه البته پارس خودرو هم از اواسط سال 89 رنگ زرشکی رو حذف کرد و به جای اون قرمز رو تولید کرد که خیلی بهتر از زرشکی هست ولی بعد از مدتی دیگه تولیدش متوقف شد و الان فقط ایرانخودرو این رنگ قرمز را داره تولید میکنه من خودم چند وقت پیش دنبال این رنگ قرمز روشن یا همون قرمز رژ بودم و حتی حاظر بودم قیمت بیشتری بدم برای این رنگ ولی کارخونه قبول نکرد :cool:

MAHDI-TONDAR
12-02-2011, 11:31 AM
با سلام وتشکر
حضورتان عرض کنم که کوئل برو را چند روز پیش از نمایندگی ایران خودرو به قیمت 40000 تومان تهیه کردم فقط دو تا خریدم برا روز مبادا روش هم چسب خاکستری رنگی داشت و علامت ساخت المان حک شده بود انشاالله که اصلی بوده باشد

سلام آقا احمد رضا
كوئل هاي برو رو خيلي با قيمت مناسب تهيه كردي
يقين بدونيد در بازار قيمت اين كوئل ها خيلي بيشتر از اوني كه فكرشو بكنيد
كار خوبي كرديد كه دو تا يدكي و زاپاس هم خريدي
ضمناً قطعات و لوازمي كه از نمايندگي تهيه ميفرمائيد در اصل بودنش شك نكنيد

سلام و خسته نباشید،
و اینکه ;

سلام دوست عزيز
ابتداء جا داره ورود شما رو به تالار گفتمان آكو فروم تبريك و خوش‌آمد عرض نمايم .
در صورت تمايل ميتونيد درتاپيك زير خودتون رو براي دوستان معرفي نمائيد .
http://acoforum.org/showthread.php?t=42&page=78
از شما درخواست ميكنم كه قوانين و مقررات فروم رو رعايت فرمائيد و از عنوان نمودن ايميل در پست تون خودداري فرمائيد .مطمئن باشيد كه پاسخ سئوالاتون در همين تاپيك از سوي دوستان ارائه ميشه ( ميتونيد آدرس ايميل رو در كنترل پنل يا همون پروفايل تون در قسمتedit your details ,وارد نمائيد )
ضمناً نسبت به تغيير نام كاربري و انتخاب نام مناسب منطبق با اصول و قواعد فروم اقدام فرمائيد .
ممنون و سپاس از همكاري و توجه شما

واما در مورد سئوال شما
پاسخ كاملا رو دوست خوبمون آقا مسعود عزيز فرمودن بنده فقط عرض كنم كه قيمت تندر ها در رنگها مختلف ( در مدل هاي يكسان ) برابر هست و هيچ اختلاف قيمتي بابت رنگ وجود نداره و اختلاف قيمت براساس تيپ و مدل هريك مي باشد .
براي ثبت نام وسفارش تندر بر اساس رنگ دلخواه تان به صورت اينترنتي ميتونيد به آدرس زير مراجعه فرمائيد .

ايران خودرو
http://ikco.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=819e3c1d-a0f2-46cb-b8df-dbe099755a18

پارس خودرو
https://saipa.iranecar.com/salecondition.aspx

Amir Reza
12-02-2011, 02:55 PM
سلام و خسته نباشید،

سلام .
با توجه به متن این کاربر عزیز و نوشته آقا مسعود , آیا واقعا دیگه سفید تولید نمیشه ؟!!!!:eek::(

Renault Logan
12-02-2011, 03:13 PM
سلام .
با توجه به متن این کاربر عزیز و نوشته آقا مسعود , آیا واقعا دیگه سفید تولید نمیشه ؟!!!!:eek::(

سلام امير آقاي عزيز
آقا خيالتون راحت . هر رنگي توليد نشه ، سفيد توليد ميشه .:rolleyes:;)
فقط در زمينه پژو 405 هست كه سفيد توليد نميشه اونم گاهي تك و توك
بقيه ماشين ها همه رنگ سفيد رو دارن و ميشه گفت رنگ پايه هست و درصد بيشتري رو از آن خودش كرده .

امیر مسعود
12-02-2011, 07:00 PM
ببینی بچه ها طبق اعلام خود این سایتها شرکت پارس خودرو در حال حاضر فقط رنگهای مشکی نوک مدادی و نقره ای میباشد و خبری از سفید نیست:d ولی شرکت ایرانخودرو مشکی قرمز سفید و نقره ای تولید میکند و خبری از نوک مدادی نیست و در ضمن خودروهای تولیدی ایرانخودرو طبق گفته سایت دارای جعبه کمک های اولیه کیف ابزار کفی موکتی و رادیو پخش mp3 میباشد
ایرانخودرو

https://ikco.iranecar.com/SelectOption.aspx?s=b361054b-d73e-4ee8-b980-57ea7d0bd7a3

سایپا

https://saipa.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=24e6135b-6146-4d9c-8e0e-041248a89b65

پس از ورود به سایت سایپا روی گزینه انتخاب که به شکل یک چرخ خرید می باشد کلیک کنید تا رنگها برای شما نمایش داده شود

صمد صاحب ديواني
12-02-2011, 07:28 PM
با سلام خدمت دوستان
مي خواستم كلاچ ماشين را كه در بالا جدا مي كندو درگير ميشود تنظيم كنم لطفا دوستاني كه اطلاعاتي راجع به تنظيمش دارند راهنمايي كنند ممنون

Renault Logan
12-02-2011, 10:10 PM
ببینی بچه ها طبق اعلام خود این سایتها شرکت پارس خودرو در حال حاضر فقط رنگهای مشکی نوک مدادی و نقره ای میباشد و خبری از سفید نیست:d ولی شرکت ایرانخودرو مشکی قرمز سفید و نقره ای تولید میکند و خبری از نوک مدادی نیست و در ضمن خودروهای تولیدی ایرانخودرو طبق گفته سایت دارای جعبه کمک های اولیه کیف ابزار کفی موکتی و رادیو پخش mp3 میباشد
ایرانخودرو

https://ikco.iranecar.com/SelectOption.aspx?s=b361054b-d73e-4ee8-b980-57ea7d0bd7a3

سایپا

https://saipa.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=24e6135b-6146-4d9c-8e0e-041248a89b65

پس از ورود به سایت سایپا روی گزینه انتخاب که به شکل یک چرخ خرید می باشد کلیک کنید تا رنگها برای شما نمایش داده شود

سلام مسعود جان
اين كه شما ميفرماييد رنگ سفيد نداره پارس خودرو ، فقط در فروش فوريش اينجوري هست .
در سيستم پيش فروش تحويل 4 ماهه ، رنگ سفيد موجود هست و دوستان زيادي ثبت نام كردن .
در سيستم فروش فوري رنگ نوك مدادي هست ، رنگ سفيد نيست .
در سيستم پيش فروش ، رنگ سفيد هست ، رنگ نوك مداديش نيست .
جالبه نه ...;)

dariush
12-03-2011, 12:39 AM
سلام دوستان میخاستم ببینم تاحالا کسی ماشینشو2گانه سوز کرده واگه کرده راضی هست یا نه؟

Renault Logan
12-03-2011, 12:55 AM
سلام دوستان میخاستم ببینم تاحالا کسی ماشینشو2گانه سوز کرده واگه کرده راضی هست یا نه؟

سلام دوست عزيز
ضمن عرض خير مقدم خدمت شما
تاپيك مناسبي رو براي ارسال نظر سنجيتون انتخاب نكرديد .

لطفا پست خود را حذف و مجددا در اين تاپيك ارسال كنيد :
http://acoforum.org/showthread.php?t=1739

لطفا قبل از ارسال پست ، از طريق كادر جستجو كه در انتهاي تمام صفحات فروم در دسترس مي باشد ، موضوع مورد نظر را جستجو كنيد و پست خود را در تاپيك مربوط به خودش ارسال فرماييد .
پيشاپيش از همكاري شما با مديران و رعايت قوانين فروم سپاسگزارم .
موفق باشيد .

Alireza mohammadzadeh
12-03-2011, 07:39 AM
سلام
ميخواستم بدونم لامپ چراغ جلو(بزرگ) چطوري عوض ميشه آيا بايد چراغ باز شه يا بدون باز كردن چراغ اين كار صورت ميگيرد چون نور چراغ جلوي ماشين من در حالت نور پايين با هم فرق داره سمت راننده انگار نور بالاست ممكنه لامپ رو بر عكس بسته باشند؟ با تشكر

Kharazi
12-03-2011, 08:12 AM
سلام
ميخواستم بدونم لامپ چراغ جلو(بزرگ) چطوري عوض ميشه آيا بايد چراغ باز شه يا بدون باز كردن چراغ اين كار صورت ميگيرد چون نور چراغ جلوي ماشين من در حالت نور پايين با هم فرق داره سمت راننده انگار نور بالاست ممكنه لامپ رو بر عكس بسته باشند؟ با تشكر

سلام دوست عزیز

برای عوض کردن لامپ نیازی به باز کردن کامل چراغ نیس و براحتی از پشت کاسه لامپ چراغ بیرون میاد. مضاف بر اینکه توی همه تندر ها به همین تربیت که شما فرمایش کردین نور چراغ سمت چپ بعلت اذیت نشدن راننده مقابل یه مقدار پایین تر تنظیم شده

Alireza mohammadzadeh
12-03-2011, 08:17 AM
سلام دوست عزیز

برای عوض کردن لامپ نیازی به باز کردن کامل چراغ نیس و براحتی از پشت کاسه لامپ چراغ بیرون میاد. مضاف بر اینکه توی همه تندر ها به همین تربیت که شما فرمایش کردین نور چراغ سمت چپ بعلت اذیت نشدن راننده مقابل یه مقدار پایین تر تنظیم شده
خيلي ممنون از پاسخ شما ولي نور چراغ سمت راننده ماشين من انگار نور بالاست و احساس ميكنم راننده مقابل رو اذيت ميكنه ميخواستم لامپ رو در بيارم از داخل ولي خيلي به باتري چسبيده و اصلا راه دست نداره . در هر صورت ممنون.

Kharazi
12-03-2011, 09:19 AM
خيلي ممنون از پاسخ شما ولي نور چراغ سمت راننده ماشين من انگار نور بالاست و احساس ميكنم راننده مقابل رو اذيت ميكنه ميخواستم لامپ رو در بيارم از داخل ولي خيلي به باتري چسبيده و اصلا راه دست نداره . در هر صورت ممنون.

از طریق دستگیره موجود توی اتاق ماشین زیر فرمان سمت چپ اقدام به تنظیم نور بفرمایین احتمالاً مشکل جنابعالی حل میشه.

Alireza mohammadzadeh
12-03-2011, 01:02 PM
سلام
میشه نحوه باز کردن قاب فیلتر هوا رو بگید میخوام اسپری انزکتور شور داخلش بزنم هر چی نگاه کردم متوجه نشدم این قابه چه جوری باز میشه

MAHDI-TONDAR
12-03-2011, 02:55 PM
سلام
میشه نحوه باز کردن قاب فیلتر هوا رو بگید میخوام اسپری انزکتور شور داخلش بزنم هر چی نگاه کردم متوجه نشدم این قابه چه جوری باز میشه

سلام دوست عزیز
برای باز کردن قابی که فیلتر هوا داخلش قرار داره شما ابتداء بست دور منبع باد یا مخزن رزنانس رو باز کنید و سپس خود مخرن رو از جاش در بیارید .
بالای قاب دور فیلتر هوا 2 تا پیچ قرار گرفته که باید با یه چهار سو اون 2 تا پیچ رو باز کنید .
پس از باز کردن پیچ ها قاب فیلتر هوا بهمراه خود فیلتر براحتی از جاش در مباد .
برای جا زدن هم تمام مراحل رو باید برعکس ( از آخر به اول ) انجام دهید .
فقط حواستون باشه قبل از بستن پیچ قاب فیلتر هوا باید دوتا گیره که پایین قاب قرار گرفته بخوبی در جایش قرار بگیره تا قشنگ قاب به بدنه کیپ بشه و پیچ ها هم براحتی بسته شود.

Amir Reza
12-03-2011, 11:18 PM
سلام
اگه خاطرتون باشه چند ماه پیش در مورد لاستیک سایی ملوس نوشته بودم ...
با راهنمایی دوستان ملوس رو بردم نمایندگی ( کاش نمیبردم !) مثلا اومدن بررسی کردن گفتند آقا ماشینت سالمه هیچیش نیست !
منم خیالم راحت که خب خدا رو شکر !
چند روز پیش داشتم میشستم ملوس رو چشمم افتاد به لاستیک های عقب ...
سمت بیرونی هر دو لاستیک کاملا صاف شده بود , من شدم این : :eek:
بردم یه نمایندگی دیگه ( از اون قبلی خیری ندیده بودم ) اون هم یه نگاهی انداخت و گفت نه آقا این تنظیم هستش ! این دفعه شدم این : :mad:
بعد از کلی پرس و جو یه بنده خدای استادی رو پیدا کردم که کارش جلوبندی بود رفتم پیشش نگاه کرد گفت آقا 4 چرخ مشل داره ! :eek:
کاسه های عقب رو باز کرد پشتش واشر گذاشت چلو رو هم یکم اون زیر بود بهش ور رفت !
خلاصه 30 تومان از ما گرفت و درستش کرد بعد اومدم رفتم 10 تومان دادم لاستیک ها رو وهم بالانس کرد برام .
حالا لاستیک های عقب داغون شده - قصد داشتم 205 بگیرم ( الان 185 فابریک روشه ) - لاستیک های جلو هنوز خوبه ! حالا یا باید یه جفت 185 بگیرم که زیاد جالب نیست یا باید 2 جفت 205 بگیرم و لاستیک های جلو رو بندازم دور
میشلن 205 قیمت کردم جفتی 280 !
نتیجه اخلاقی این که گارانتی تو ایران هیچ معنایی نداره و کلا نمایندگی یعنی ... :mad:
بیخیال ...:confused:
پاتون رو تو نمایندگی نزارین بدتر میکنن ماشین رو به خدا !
دیگه این که خیلی حواستون به ماشینتون باشه مثل من غفلت نکنین که پشیمونی داره !
لاستیک سایی مثل ایدز میمونه اولش خودش رو نشون نمیده وقتی میفهمید که دیگه خیلی دیره !!
======
از وقتی که بردم پیش اون بنده خدا برای جلوبندی و ...
فرمان در حالت عادی یه مقدار جزئی انحراف داره یعنی وقتی ماشین صاف و مستقیم حرکت مینه فرمان کمی به سمت راست تمایل داره ! :eek:
خیلی رو اعصابمه !
چیکارش کنم دوستان ؟ :(
نمیتونم تحمل کنم این وضعیت رو !
موضوعات متنوعی مطرح شد که هر کدوم تاپیک جدا داره - نخواستم هی پست بزنم یه جا نوشتم - میبخشین ...

Renault Logan
12-04-2011, 01:17 AM
سلام
با راهنمایی دوستان ملوس رو بردم نمایندگی ( کاش نمیبردم !) مثلا اومدن بررسی کردن گفتند آقا ماشینت سالمه هیچیش نیست !
منم خیالم راحت که خب خدا رو شکر !
چند روز پیش داشتم میشستم ملوس رو چشمم افتاد به لاستیک های عقب ...
سمت بیرونی هر دو لاستیک کاملا صاف شده بود , من شدم این : :eek:
بردم یه نمایندگی دیگه ( از اون قبلی خیری ندیده بودم ) اون هم یه نگاهی انداخت و گفت نه آقا این تنظیم هستش ! این دفعه شدم این : :mad:
بعد از کلی پرس و جو یه بنده خدای استادی رو پیدا کردم که کارش جلوبندی بود رفتم پیشش نگاه کرد گفت آقا 4 چرخ مشل داره ! :eek:
کاسه های عقب رو باز کرد پشتش واشر گذاشت چلو رو هم یکم اون زیر بود بهش ور رفت !
خلاصه 30 تومان از ما گرفت و درستش کرد بعد اومدم رفتم 10 تومان دادم لاستیک ها رو وهم بالانس کرد برام .
حالا لاستیک های عقب داغون شده - قصد داشتم 205 بگیرم ( الان 185 فابریک روشه ) - لاستیک های جلو هنوز خوبه ! حالا یا باید یه جفت 185 بگیرم که زیاد جالب نیست یا باید 2 جفت 205 بگیرم و لاستیک های جلو رو بندازم دور
میشلن 205 قیمت کردم جفتی 280 !
نتیجه اخلاقی این که گارانتی تو ایران هیچ معنایی نداره و کلا نمایندگی یعنی ... :mad:
بیخیال ...:confused:
پاتون رو تو نمایندگی نزارین بدتر میکنن ماشین رو به خدا !
دیگه این که خیلی حواستون به ماشینتون باشه مثل من غفلت نکنین که پشیمونی داره !
لاستیک سایی مثل ایدز میمونه اولش خودش رو نشون نمیده وقتی میفهمید که دیگه خیلی دیره !!
======
از وقتی که بردم پیش اون بنده خدا برای جلوبندی و ...
فرمان در حالت عادی یه مقدار جزئی انحراف داره یعنی وقتی ماشین صاف و مستقیم حرکت مینه فرمان کمی به سمت راست تمایل داره ! :eek:
خیلی رو اعصابمه !
چیکارش کنم دوستان ؟ :(
نمیتونم تحمل کنم این وضعیت رو !
موضوعات متنوعی مطرح شد که هر کدوم تاپیک جدا داره - نخواستم هی پست بزنم یه جا نوشتم - میبخشین ...

سلام امير آقا
در مورد نمايندگي كه خوب شما خراساني ها واقعا بد شانسيد ، نميدونم چرا نمايندگي هاي كلان شهري مثل مشهد اينجوريه
بگذريم
در مورد لاستيك سابي چرخ عقب ، من بعيد ميدونم مشكل با اون كاري كه كرده حل شده باشه ، احتمال اينكه اكسل عقب ، تاب بر داشته باشه و زاويه پيدا كرده باشه زياد هست ، چون سابقه شما رو اطلاع دارم ، هم هميشه خيلي سريع و اسپرتي رانندگي ميكنيد هم قبلاملوس رو چند باري برديد آفرود سواري تو بيابون ها :rolleyes:

بهترين كار به نظرم اين هست كه به يك مركز معاينه فني مراجعه كنيد تا با دستگاه هاي مخصوص تست زواياي چرخ كه دارن ، زواياي هر 4 چرخ برسي بشه .
اونجا ايرادات دقيقا اعلام ميشه .
به نظر من تا از رفع كامل ايراد لاستيك سابي ، اطمينان حاصل نكرديد ، لاستيك جديد نگيريد .
اين مشكل آخر شما هم بر ميگرده بد تنظيم كردن اون جلوبندي كار

به يك جلوبندي كار خبره مراجعه كنيد ، تا :

1- فرمان رو از داخل جعبه فرمان براي شما رگلاژ كنه كه در زماني كه خودرو در مسير مستقيم در حركت هست ، فرمان صاف ايستاده باشه نه متمايل به چپ يا راست .

2- بالانس درجا انجام بده .

3- ميزان فرمان انجام بده .

اگر در نهايت مشكل حل نشه كه ان شاءالله ميشه ، ايراد بر ميگرده به همون لاستيك هاي بسيار بي كيفيت بارز
موفق باشيد .

Alireza mohammadzadeh
12-04-2011, 07:55 AM
[QUOTE=MAHDI-TONDAR;51845]سلام دوست عزیز
برای باز کردن قابی که فیلتر هوا داخلش قرار داره شما ابتداء بست دور منبع باد یا مخزن رزنانس رو باز کنید و سپس خود مخرن رو از جاش در بیارید .
بالای قاب دور فیلتر هوا 2 تا پیچ قرار گرفته که باید با یه چهار سو اون 2 تا پیچ رو باز کنید .
پس از باز کردن پیچ ها قاب فیلتر هوا بهمراه خود فیلتر براحتی از جاش در مباد .
برای جا زدن هم تمام مراحل رو باید برعکس ( از آخر به اول ) انجام دهید .
فقط حواستون باشه قبل از بستن پیچ قاب فیلتر هوا باید دوتا گیره که پایین قاب قرار گرفته بخوبی در جایش قرار بگیره تا قشنگ قاب به بدنه کیپ بشه و پیچ ها هم براحتی بسته شود.[/QUOT

خيلي ممنون از راهنماييت آيا عكس در زمينه اينكار داريد يا جايي تو سايت هست؟ متشكرم

Amir Reza
12-04-2011, 08:49 AM
سلام امير آقا
در مورد نمايندگي كه خوب شما خراساني ها واقعا بد شانسيد ، نميدونم چرا نمايندگي هاي كلان شهري مثل مشهد اينجوريه
بگذريم
در مورد لاستيك سابي چرخ عقب ، من بعيد ميدونم مشكل با اون كاري كه كرده حل شده باشه ، احتمال اينكه اكسل عقب ، تاب بر داشته باشه و زاويه پيدا كرده باشه زياد هست ، چون سابقه شما رو اطلاع دارم ، هم هميشه خيلي سريع و اسپرتي رانندگي ميكنيد هم قبلاملوس رو چند باري برديد آفرود سواري تو بيابون ها

بهترين كار به نظرم اين هست كه به يك مركز معاينه فني مراجعه كنيد تا با دستگاه هاي مخصوص تست زواياي چرخ كه دارن ، زواياي هر 4 چرخ برسي بشه .
اونجا ايرادات دقيقا اعلام ميشه .
به نظر من تا از رفع كامل ايراد لاستيك سابي ، اطمينان حاصل نكرديد ، لاستيك جديد نگيريد .
اين مشكل آخر شما هم بر ميگرده بد تنظيم كردن اون جلوبندي كار

به يك جلوبندي كار خبره مراجعه كنيد ، تا :

1- فرمان رو از داخل جعبه فرمان براي شما رگلاژ كنه كه در زماني كه خودرو در مسير مستقيم در حركت هست ، فرمان صاف ايستاده باشه نه متمايل به چپ يا راست .

2- بالانس درجا انجام بده .

3- ميزان فرمان انجام بده .

اگر در نهايت مشكل حل نشه كه ان شاءالله ميشه ، ايراد بر ميگرده به همون لاستيك هاي بسيار بي كيفيت بارز
موفق باشيد .
ممنون آقا علیرضا
دیگه خسته شدم به خدا ...
هرکاری هرکی گفت انجام دادم هنوز ماشین به سمت چپ میکشه ....
اون بنده خدا هم با دستگاه نشونم داد چرخ های عقب هر دو به سمت داخل ماشین زاویه داشت !
بعد از این که کارش تموم شده اون زاویه از بین رفت .
درسته من یکم تندتر از حد معمول رانندگی میکنم ولی فکر نمیکنم این دلیل بشه که بخواد چرخ ها زاویه پیدا کنه .
آفرود سواری هم رفتم ولی اگه پیاده میرفتم زودتر میرسیدم ! در این حد آروم میرفتم !
حواسم هست به ملوس نمیدونم چرا اینجوری شده !
خیلی از اطرافیان رو میشناسم اهل دریفت و ... اینجور مسائل هیچ مشکلی هم ندارن من که رعایت میکنم شده این !
حالا برای رگلاژ باید فرمان باز بشه ؟
خیلی کار داره ؟
امروز دارم میرم شهرستان ...
بالانس درجا یعنی چی ؟!
من بردم یه جا 4 چرخ رو باز کرد بالانس کامپیوتری کرد . فرق میکنه ؟!!

zanjani
12-04-2011, 09:04 AM
سلام
با راهنمایی دوستان ملوس رو بردم نمایندگی ( کاش نمیبردم !) مثلا اومدن بررسی کردن
سلام
توضیحات فنی رو جناب حاج آقا سوهانیان عنوان کردند
اما چون من با این موضوع روبرو بودم چند نکته رو یاد آور کنم شاید مشکل شما حل بشه

بعد از کلی دوندگی متخصصین روی ماشین بنده این جور نظر دادند
1- من رانندگی تند و تیزی دارم که باید این روش رو اصلاح کنم
2- چون مسافرت من بیشتر تو جاده های کوهستانی (کردستان) و با سرعت زیاده فشار روی قسمت بیرونی لاستیکها موقع پیچ می افته
3- لاستیک سابی سمت بیرونی لاستیکهای سمت شاگرد بیشتر از سمت راننده است که به سابیدگی میدون معروفه ! مخصوصا اگه با سرعت بپیچین

خوب حالا اگه شما هم مثل من رانندگی میکنید باید انتظار لاستیک سابی رو هم داشته باشین ;)

hamed malekpour
12-04-2011, 11:48 AM
یه سوال آیا مدل e2تندر 90تا حالا تولید شده تو سایت ایران خودرو که مشخصات مدل e2موجوده؟

MAHDI-TONDAR
12-04-2011, 12:23 PM
خيلي ممنون از راهنماييت آيا عكس در زمينه اينكار داريد يا جايي تو سايت هست؟ متشكرم

سلام دوست عزیز
برروی چشم
عکس تهیه و تو فروم برات آپ خواهم کرد .
منتظر باشید

یه سوال آیا مدل e2تندر 90تا حالا تولید شده تو سایت ایران خودرو که مشخصات مدل e2موجوده؟

سلام آقای ملک پور
کلاً مدل e2 در ابتدای تولید در کشور در 2 مدل e2 و e2+lp تولید و عرضه میشده .
اگه اشتباه نکنم از ابتدای سال 89 دیگه مدل e2 تولید نشده و فعلاً هم ایران خودرو و هم ساییا مدل e2+ lp ( مدل فول )رو بهمراه مدل e1+cp+ abs رو تولید میکنند .
اختلاف e2+lp نسبت به e2 شامل امکانات و تجهیزات زیر هست :
رینگ اسپرت ( تفاوت اصلی و عمده)
شیشه عقب برقی
کیسه هوای سمت شاگرد ( ایربگ )
رادیو و پخش سی دی

Renault Logan
12-04-2011, 12:29 PM

سلام دوست عزيز
ميتونيد با كمي جستجو در فروم سريع به جوابتون برسيد .
به اين لينك مراجعه بفرماييد (آموزش كامل نحوه تعويض فيلتر هواي لوگان)
http://acoforum.org/showthread.php?p=45453
جناب تميمي گرامي زحمت تهيه و تدوينش رو كشيدند به همراه عكس .كه جا داره در اينجا مجددا از ايشون تشكر كنم .
موفق باشيد .

ممنون آقا علیرضا
دیگه خسته شدم به خدا ...
هرکاری هرکی گفت انجام دادم هنوز ماشین به سمت چپ میکشه ....
اون بنده خدا هم با دستگاه نشونم داد چرخ های عقب هر دو به سمت داخل ماشین زاویه داشت !
بعد از این که کارش تموم شده اون زاویه از بین رفت .
درسته من یکم تندتر از حد معمول رانندگی میکنم ولی فکر نمیکنم این دلیل بشه که بخواد چرخ ها زاویه پیدا کنه .
آفرود سواری هم رفتم ولی اگه پیاده میرفتم زودتر میرسیدم ! در این حد آروم میرفتم !
حواسم هست به ملوس نمیدونم چرا اینجوری شده !
خیلی از اطرافیان رو میشناسم اهل دریفت و ... اینجور مسائل هیچ مشکلی هم ندارن من که رعایت میکنم شده این !
حالا برای رگلاژ باید فرمان باز بشه ؟
خیلی کار داره ؟
امروز دارم میرم شهرستان ...
بالانس درجا یعنی چی ؟!
من بردم یه جا 4 چرخ رو باز کرد بالانس کامپیوتری کرد . فرق میکنه ؟!!

سلام مجدد
شما براي احتياط بيشتر به معاينه فني مراجعه و ملوس رو تست كنيد
از اين جهت عرض ميكنم كه چون واقعا حيف هست كه لاستيك ميشلن رو استفاده كنيد دوباره بر اثر لاستيك سابي ، لاستيك از بين بره ، حالا اين بارز بوده زياد دل آدم نميسوزه .
متاسفانه اكسل عقب لوگان خيلي حساس هست و زود تاب بر ميداره ، بايد خيلي مراقب باشيد .
موقع پيچيدن ها ، موقع رد شدن از روي جوب ، موقع رد كردن دست انداز ها و سرعت گير ها و مواردي از اين دست .

نه نيازي به باز كردن فرمان براي رگلاژ نيست ، رگلاژ فرمان خودروهاي داراي ايربگ ، از داخل اتاق نيست ، از زير خودرو بر روي جعبه فرمان هست .
حدودا نيم ساعت تا 1 ساعت زمان ميبره بسته به سرعت عمل و خبره بودن جلوبندي كار .
بالانس درجا بسيار بسيار دقيق تر و بهتر از بالانس كامپيوتري هست كه انجام ميديد .
براي بالانس درجا نياز نيست هيچ كدام از چرخ ها باز بشند .
زير ماشين جك ميخوره ، يك دستگاه نسبتا بزرگي هست كه جلوش يك استوانه فلزي بزگ داره كه با سرعت بسيار بالا ميچرخه ، ميارن در همون حال آروم ميچسبوننش به لاستيك ، لاستيك با دور بالا شروع به چرخش ميكنه ، بعد دستگاه با سنسور ها يي كه داره با فلاش زدن مشخص ميكنه كدوم قسمت از رينگ نياز به سرب داره براي بالانس .
هرجا مراجعه كنيد بفرماييد بالانس درجا ميخوام ، خودشون متوجه منظورتون ميشن .
موفق باشيد .

سلام دوست عزيز
مدل e2 در لوگان ، فول ترين مدل اين خودرو مي باشد و از ابتداي توليد تا بحال ، پر تيراژ ترين توليد رو به خودش اختصاص داده در اين خودرو .

قدرت اله
12-04-2011, 01:19 PM
سلام
دوست عزیزم از درخواست "نحوه باز کردن قاب" از طرف شما معلوم میشه تا حالا اصلا فیلتر عوض نکردین وباز در نتیجه هنوز ماشینتون به زمان تعویض فیلتر نرسیده ومجددا درنتیجه هنوز برای اسپری زدن هم خیلی زود.دوست عزیز حداقل هر 4 بار فیلتر عوض کردن یه بار اسپری زدن میخواد(40تا50 هزار کیلومتر) بنابر این تا ماشینت مشکلی نداره براش مشکل درست نکن و اسپری رو فعلا فراموش کن.:confused::confused:

Renault Logan
12-04-2011, 01:26 PM
دوست عزیزم از درخواست "نحوه باز کردن قاب" از طرف شما معلوم میشه تا حالا اصلا فیلتر عوض نکردین وباز در نتیجه هنوز ماشینتون به زمان تعویض فیلتر نرسیده ومجددا درنتیجه هنوز برای اسپری زدن هم خیلی زود.دوست عزیز حداقل هر 4 بار فیلتر عوض کردن یه بار اسپری زدن میخواد(40تا50 هزار کیلومتر) بنابر این تا ماشینت مشکلی نداره براش مشکل درست نکن و اسپری رو فعلا فراموش کن.:confused::confused:

سلام دوست عزيز
ضمن تشكر از نتيجه گيري شما
ولي اين نتيجه گيري هميشه جواب نميده .
اگر پست هاي قبلي اين دوست گرامي رو مطالعه بفرماييد ، متوجه خواهيد شد كه ايشون ، ماشينشون رو دست دوم تهيه كردند و كاركرد ماشينشون بالاست .
براي كسب تجربه خودشون و سرويس ماشين ، اين سوال رو مطرح كردند .
موفق باشيد .

Alireza mohammadzadeh
12-04-2011, 01:35 PM

سلام
نه من ماشينو كاركرده خريدم 67000 تا كار كرده بود قبلا پرايد داشتم همه كاراشو خودم ميكردم حتي تعويض مگنت و لنت و چكش برق و شمع و شستشوي كاربراتور و .... احساس ميكنم يه شستشوي انژكتور ميخواد. در هر حال ممنون از راهنماييتون

تندر شمال
12-05-2011, 02:41 PM
سلام بچه ها - تندر من 78000 کیلومتر راه رفته تا الان فقط یه خورده درها انگار صدا میکنن در حالیکه تا لا هیچ تصادفی هم نداشته اما جدآ ماشینه من پژو داشتم قبلآ اما میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است ... !
با سلام در مورددربها نمی دونم ولی در مورد در جلو راست اگه ببینی. و یا با کف دست روی ستون در فشار بدی میبینی که خلاصی این در از درای دیگه بیشتره. ازچندتا استاد کار پرسیدم اونها هم نمی دو نستند. ولی بیشترین صدا از همین جاست.
:confused:

محمد شادمان
12-05-2011, 05:07 PM
با سلام ....

کسی میدونه جلوبندی تندر 90 از چه اجزایی ساخته شده ؟ (بوش طبق ، پلوس ها ، کمک ها ، سیبک ها ....... ) :confused:

و اصولاً کارشون چیه ؟ :confused: ( اصلاً اطلاعات فنی خوبی ندارم )

ماشین من حدود 45000 تا راه رفته ، و به تازگی روی هر مانعی میرم ماشین نسبت به قبل به شدت میکوبه ! :o

میخواستم از شما دوستان فنی یک سری اطلاعات کسب کنم ...
و بدونم که الان وقت تعویض یا تنظیم ... کدوم قطعه ها در جهت رفع اینگونه مشکلاته ؟

ممنون میشم پاسخ بدین .:rolleyes:

MAHDI-TONDAR
12-05-2011, 06:13 PM
شايد سوالم مربوط به اينجا نباشه ولي تو پستاي قبل ديدم كه دوستان ميگن چرا ماشينو هل دادي و اين حرفا.كنجكاو شدم بدونم مگه هل دادن چه ضرري به ماشين ميرسونه؟ممنون ميشم يه توضيح كامل بدين

سلام مجدد خدمت شما دوست عزيز
بله هل دادن ماشين به هر دليلي كه شما مدنظر تون باشه بسيار كار خطرناك و ريسكي هست .
اولين و مهم ترين خطري كه هل دادن ماشين بوجود مياره ، احتمال تايم رد كردن تسمه تايم و فشار برروي سوپاپ ها و در صورت عدم پيگيري پاره شدن تسمه تايم مي باشد .
البته همانطور كه عرض كردم اين ها همه احتمالاته و ممكنه كسي بياد ماشين رو هل بده و مشكلي هم براش ايجاد نشه ولي باتوجه به حساسيت بالاي موتور تندر و هزينه بالاي تعميرات بخصوص اگه كار به پاره شدن تسمه تايم بيانجامد اين روش بنظر بنده اصلاًمنطقي و عقلاني نيست و بنظرم بهترين روش بكسل كردن ماشين و يا استفاده از روش باتري به باتري ( بهنگامي كه بارتي ماشين ايراد داره) مي باشه .

Danial
12-05-2011, 08:52 PM
ميخواستم ببينم هل دادن ماشين چه صدماتي ميتونه به ماشين وارد كنه؟

Danial
12-05-2011, 08:54 PM
سلام مجدد خدمت شما دوست عزيز
بله هل دادن ماشين به هر دليلي كه شما مدنظر تون باشه بسيار كار خطرناك و ريسكي هست .
اولين و مهم ترين خطري كه هل دادن ماشين بوجود مياره ، احتمال تايم رد كردن تسمه تايم و فشار برروي سوپاپ ها و در صورت عدم پيگيري پارك شدن تسمه تايم مي باشد .
البته همانطور كه عرض كردم اين ها همه احتمالاته و ممكنه كسي بياد ماشين رو هل بده و مشكلي هم براش ايجاد نشه ولي باتوجه به حساسيت بالاي موتور تندر و هزينه بالاي تعميرات بخصوص اگه كار به پاره شدن تسمه تايم بيانجامد اين روش بنظر بنده اصلاًمنطقي و عقلاني نيست و بنظرم بهترين روش بكسل كردن ماشين و يا استفاده از روش باتري به باتري ( بهنگامي كه بارتي ماشين ايراد داره) مي باشه .

ممنون از پاسختون.منظورتون از بكسل در واقع بكسل با جرثقيل هست يا بكسل با يه سواري ديگه؟آخه اگه بخواد با يه سواري بكسل بشه فكر نميكنم فرقي با هل دادن داشته باشه درسته؟

MEHDI - RAD
12-05-2011, 09:06 PM
ممنون از پاسختون.منظورتون از بكسل در واقع بكسل با جرثقيل هست يا بكسل با يه سواري ديگه؟آخه اگه بخواد با يه سواري بكسل بشه فكر نميكنم فرقي با هل دادن داشته باشه درسته؟

دانیال عزیز اول اینکه از ارسال دو پست متوالی تا زمانی که امکان ویرایش پست قبل رو دارید اجتناب کنید.

دوم اینکه هول دادنی مد نظر هست که بخواهیم بوسیله اون زمانی که ماشین تو دنده هست با رها کردن کلاچ ماشین رو روشن کنیم .

وگرنه شما ماشین خلاص رو تا هر جا میتونی هل بده . هیچ مشکلی ایجاد نمیشه . همانند بکسل کردن.

Alireza mohammadzadeh
12-07-2011, 08:01 AM
سلام خدمت همه دوستان
خواستم تشكر كنم از مدير سايت و همه دوستاني كه منو راهنمايي كردند. تو اين چند روز كه وقت داشتم 1-مشكل صداي دربها رو با پيچيدن نوار لنت و گريس كاري كاملا مرتفع كردم و الان ماشين هيچگونه صدايي نداره .انقدر صداي قرچ و قروچ دربها زياد بود كه واقعا از ماشينم بدم اودمده بود ولي الان واقعا از رانندگيش لذت ميبرم. انشالله كه ديگه به اين زوديا صدا نيفته
2-شستشوي انژكتور و استپر رو انجام دادم ، واقعا جا داره از راهنمايي دوستان تشكر كنم چون بعد از شستشوي اين دو مورد عملكرد ماشين در زمينه مصرف سوخت و شتاب و تميزي اگزوز مخصوصا براي كسانيكه سر اگزوز استيل بسته اند بسيار عالي شده ،( گاز خور ماشينم خيلي بهتر شده).ضمن اينكه تعويض لنتهاي جلو رو هم كه قبلا انجام دادم با راهنمايي دوستان بوده ، از همه مهمتر كه خودت انجام ميدي هم از لحاظ مادي به نفعته هم از لحاظ دقت و تميزي كار . باز هم ممنون.

MAHDI-TONDAR
12-07-2011, 01:04 PM
سلام خدمت همه دوستان
خواستم تشكر كنم از مدير سايت و همه دوستاني كه منو راهنمايي كردند. تو اين چند روز كه وقت داشتم 1-مشكل صداي دربها رو با پيچيدن نوار لنت و گريس كاري كاملا مرتفع كردم و الان ماشين هيچگونه صدايي نداره .انقدر صداي قرچ و قروچ دربها زياد بود كه واقعا از ماشينم بدم اودمده بود ولي الان واقعا از رانندگيش لذت ميبرم. انشالله كه ديگه به اين زوديا صدا نيفته
2-شستشوي انژكتور و استپر رو انجام دادم ، واقعا جا داره از راهنمايي دوستان تشكر كنم چون بعد از شستشوي اين دو مورد عملكرد ماشين در زمينه مصرف سوخت و شتاب و تميزي اگزوز مخصوصا براي كسانيكه سر اگزوز استيل بسته اند بسيار عالي شده ،( گاز خور ماشينم خيلي بهتر شده).ضمن اينكه تعويض لنتهاي جلو رو هم كه قبلا انجام دادم با راهنمايي دوستان بوده ، از همه مهمتر كه خودت انجام ميدي هم از لحاظ مادي به نفعته هم از لحاظ دقت و تميزي كار . باز هم ممنون.

سلام دوست عزیز
خوشحالم که راهنمایی و توضیحات دوستان و اساتید مثمره ثمر بوده و تونستید به نحو احسن از تجربیات و اطلاعات دوستان بهره ببرید .
در مورد شستشوی انژکتور و استپرو کاهش مصرف سوخت خواستم یه لطفی کنید میزان مصرف سوخت رو طی این مدت بعداز شستشو کنترل و دقت بفرمائید ( قبل و بعداز این روش )و نتیجه رو در تاپیک کاهش مصرف سوخت برای همه توضیح بفرمائید .
یقیناً تجربه شما و سایر دوستان در این زمینه مفید فایده برای همه خواهد بود
http://acoforum.org/showthread.php?t=456&page=2

Ali BMW
12-07-2011, 03:02 PM
سلم به همه دوستان
واقعا باید به پارس خودرو بابت دزدی از قطعات ماشین تبریک گفت!!!!:mad::mad::mad:
سه روزی از تعویض لامپهای مه شکن قندقی ماشین با زنون هایی که رو تندر قبلی بود میگذره که امروز دیدم انقدر جنس مه شکن هایی که به جای فابریک انداختن بدهست که کاملا اب شدن و تلق داخلش کاملا جمع وذوب شده ولامپم مه سکن رو سوراخ کرده اوفتاده تو سپر!!!!!:mad::mad::mad:
کسی از دوستان میدونه قیمت مه شکن فابریک چنده؟؟؟؟

Renault Logan
12-07-2011, 03:19 PM
سلام به همه دوستان
واقعا باید به پارس خودرو بابت دزدی از قطعات ماشین تبریک گفت!!!!:mad::mad::mad:
سه روزی از تعویض لامپهای مه شکن قندقی ماشین با زنون هایی که رو تندر قبلی بود میگذره که امروز دیدم انقدر جنس مه شکن هایی که به جای فابریک انداختن بدهست که کاملا اب شدن و تلق داخلش کاملا جمع وذوب شده ولامپم مه سکن رو سوراخ کرده اوفتاده تو سپر!!!!!:mad::mad::mad:
کسی از دوستان میدونه قیمت مه شکن فابریک چنده؟؟؟؟

سلام دوست عزيز
اين تعويض پروژكتور همزمان در هر دو كارخانه ايران خودرو و پارس خودرو اعمال شده .
مه شكن ها متعلق به خودروي پژو 207 هست كه نميدونم چطور شد پارس خودرو هم از اين مه شكن هاي بي كيفيت استفاده كرده و باز نميدونم چرا رنو و بازرسي كيفيتش به اين مه شكن ها ايراد نگرفته .
بگذريم ...
قيمت مه شكن هاي فابريك والئو فرانسه دونه اي 60 هزار تومان بود تا 6 ماه پيش كه قيمت داشتم البته با لامپ اسرام داخلش . يعني جفتي 120 هزار تومان بدون دسته سيم .
دسته سيمش هم فكر مي كنم ، مطمئن نيستم ، حدود 30 تومان باشه . كه جمعا ميشه 150 هزار تومان .
مدل متفرقه كپي شده از روي جنس فابريك هم هست كه ظاهرا تايواني هست و دونه اي 30 تومان هست كه جفتش ميشه 60 تومان اما از نظر كيفيتي اطلاع ندارم چطور هست كيفيتش ولي يكي از دوستان گرفتند و راضي هستند .
ذكر اين نكته هم بسيار مهم هست كه دسته سيم و سوكت مه شكن هاي فعلي كه بر روي سري جديدا هست ، با دسته سيم و سوكت مه شكن هاي فابريك سري قبل ، فرق داره و بهم نميخورن ، بايد هم دسته سيم عوض بشه هم سوكت .(در توليدات ايران خودرو كه اين جور بوده حالا شايد در پارس خودرو سوكتش فرق نكنه ولي قطعا دسته سيم فرق ميكنه و بايد دسته سيم رو به سوكتش خوراند يه جورايي )
موفق باشيد .

reza159
12-07-2011, 06:39 PM
سلام دوستان من تازه تندر گرفتم یکم راهنمایی لازم دارم ممنون می شم کمکم کنید
ماشینو صفر گرفتم تندر پارس خودرو چند هفته ای هست الان متوجه شدم در داشبورد خوب جفت گیری نشده یعنی یه جورایی کجه!! بعدش اینکه تو همشون چراغ کمربند کار نمیکنه یا مال من مشکل داره؟!!
ممنون میشم از جوابتون

Renault Logan
12-07-2011, 06:47 PM
سلام دوستان من تازه تندر گرفتم یکم راهنمایی لازم دارم ممنون می شم کمکم کنید
ماشینو صفر گرفتم تندر پارس خودرو چند هفته ای هست الان متوجه شدم در داشبورد خوب جفت گیری نشده یعنی یه جورایی کجه!! بعدش اینکه تو همشون چراغ کمربند کار نمیکنه یا مال من مشکل داره؟!!
ممنون میشم از جوابتون

سلام دوست عزيز
ضمن عرض خير مقدم خدمت شما بابت پيوستن به خانواده بزرگ آكو
جفت مواردي كه اشاره كرديد ، از ابتداي توليد لوگان تا به اكنون وجود داشته و داره و خواهد داشت متاسفانه .
درب داشبورد بخاطر قالب گيري بدي هست كه انجام دادند و درستشم نميكنند .
چراغ كمربند هم در كليه مدل ها از ابتدا تا اكنون وجود خارجي نداشته .
از رانندگي با لوگانتون لذت ببريد و به اين مسائل جزئي فكر نكنيد .
موفق باشيد .

reza159
12-07-2011, 06:52 PM
ممنون از جوابتون و از اینکه سریع جواب دادین

MAHDI-TONDAR
12-07-2011, 10:59 PM
ممنون از جوابتون و از اینکه سریع جواب دادین

سلام آقا رضا دوست عزيز تازه وارد
لطفاً جهت تشكر و سپاس فقط به زدن دكمه http://acoforum.org/images/buttons/post_thanks.gif
(http://acoforum.org/post_thanks.php?do=post_thanks_add&p=52034&securitytoken=1323285826-5b2fc98807db432de59efd31b788bcadf5d0d32b) اكتفا نمائيد .
پست هاي كوتاه وصرفاً جهت تشكر، اسپم محسوب ميشه و خلاف قوانين فروم هست .
لطفاً منبعد رعايت فرمائيد .
سپاس از شما

Moslehy
12-08-2011, 12:44 AM
سلام امیرBMW!
من هم پرژکتورمو عوض کردم مال من هم از این چراغ قوه ای هاست!من از نمایندگی ایران خودرو اصل ولئو رو گرفتم جفتی 60تومن!2تا سرفیش لامپ زنون هم از باتری سازی گرفتم .بعد با پیاده سازی سپر اونارو عوض کردم!بوق ها هم سیگر حلزونی انداختم!فوق العاده است!قیمت مه شکن رو زیاد بهتون گفتن!!!اینی که من گرفتم گرونترین وبهترینش بود جفتی 24 تومن هم بود ولی من نگرفتم.موید باشین

تورج اميني
12-08-2011, 11:21 AM
با سلام
نحوه تعويض لامپ پنل پشت بخاري و كولر ال 90 را براي من توضيح دهيد

hamed malekpour
12-09-2011, 09:02 AM
یه سوال قیمت رینگ ولاستیک روی تنددر 90 مدلe1صفر چنده هر 4تاش برای فروش.؟

Renault Logan
12-09-2011, 11:06 PM
با سلام
نحوه تعويض لامپ پنل پشت بخاري و كولر ال 90 را براي من توضيح دهيد

سلام دوست عزيز
ضمن عرض خير مقدم خدمت شما بابت پيوستن به خانواده بزرگ آكوي عزيز
از فعاليت شما در تالار گفتمان آكو خرسنديم.
لطفا قوانين تالار را به دقت مطالعه بفرماييد و قبل از ارسال سوالتون ، از كادر جستجويي كه در انتهاي تمام صفحات تالار موجود هست استفاده بفرماييد و سوال خود را در تاپيك مربوطه ارسال فرماييد .
سوال شما مربوط به تاپيك تغيير رنگ پشت آمپر تندر به اين آدرس مي باشد :
http://acoforum.org/showthread.php?t=1903&page=17

همچنين پاسخ سوال شما در همان تاپيك در صفحه 16 پست شماره 152 وجود دارد
http://acoforum.org/showpost.php?p=47112&postcount=152
كه كاربر گرامي آقا فرهاد ، مراحل كامل تعويض لامپ هاي پشت آمپر و تعويض لامپ پشت مجموعه ايركانديشن لوگان را توضيح دادند .
موفق باشيد .

یه سوال قیمت رینگ ولاستیک روی تنددر 90 مدلe1صفر چنده هر 4تاش برای فروش.؟

سلام جناب ملك پور
از شما كه تقريبا ديگه با قوانين تالار آشنا شده ايد انتظار بيشتري مي رود كه قوانين را رعايت بفرماييد .
در تالار براي رينگ و لاستيك ، تاپيك مخصوص و جداگانه وجود دارد .
پاسخ سوال شما رو در اين تاپيك اعلام كردم :
http://acoforum.org/showthread.php?t=109&page=57
موفق باشيد .

Mohsen Logan
12-10-2011, 01:39 AM
سلام دوست عزيز
اين تعويض پروژكتور همزمان در هر دو كارخانه ايران خودرو و پارس خودرو اعمال شده .
مه شكن ها متعلق به خودروي پژو 207 هست كه نميدونم چطور شد پارس خودرو هم از اين مه شكن هاي بي كيفيت استفاده كرده و باز نميدونم چرا رنو و بازرسي كيفيتش به اين مه شكن ها ايراد نگرفته .
بگذريم ...
قيمت مه شكن هاي فابريك والئو فرانسه دونه اي 60 هزار تومان بود تا 6 ماه پيش كه قيمت داشتم البته با لامپ اسرام داخلش . يعني جفتي 120 هزار تومان بدون دسته سيم .
دسته سيمش هم فكر مي كنم ، مطمئن نيستم ، حدود 30 تومان باشه . كه جمعا ميشه 150 هزار تومان .
مدل متفرقه كپي شده از روي جنس فابريك هم هست كه ظاهرا تايواني هست و دونه اي 30 تومان هست كه جفتش ميشه 60 تومان اما از نظر كيفيتي اطلاع ندارم چطور هست كيفيتش ولي يكي از دوستان گرفتند و راضي هستند .
ذكر اين نكته هم بسيار مهم هست كه دسته سيم و سوكت مه شكن هاي فعلي كه بر روي سري جديدا هست ، با دسته سيم و سوكت مه شكن هاي فابريك سري قبل ، فرق داره و بهم نميخورن ، بايد هم دسته سيم عوض بشه هم سوكت .(در توليدات ايران خودرو كه اين جور بوده حالا شايد در پارس خودرو سوكتش فرق نكنه ولي قطعا دسته سيم فرق ميكنه و بايد دسته سيم رو به سوكتش خوراند يه جورايي )
موفق باشيد .

باسلام.من 2تا3ماه پیش پرجکتور های اصل والئو رو با لامپ خریدم دونه ای 28000تومان و دسته سیم طرح فابریک11000تومان از نمایندگی اکو در کرج. قیمت در شهر شما خیلی گرونه.

Renault Logan
12-10-2011, 01:53 AM
باسلام.من 2تا3ماه پیش پرجکتور های اصل والئو رو با لامپ خریدم دونه ای 28000تومان و دسته سیم طرح فابریک11000تومان از نمایندگی اکو در کرج. قیمت در شهر شما خیلی گرونه.

سلام دوست عزيز
ماشين بنده مدل e2 هست و مه شكن فابريك داره .
مه شكن هاي اصلي والئو بايد برچسب والئو رو داشته باشند كه عبارت valeo بايد سبز رنگ نوشته شده باشه .
يك مدل مه شكن تايواني كپي شده از روي والئو وجود داره و به اسم والئو فروخته ميشه . كيفيتش خوبه ولي والئو نيست . دقت كنيد .
اين قيمتي كه بنده عرض كردم مربوط به قديم بوده و از يكي از نمايندگي هاي تهران هم اتفاقا قيمت گرفتم نه شهرستان .
به هر حال خوشحالم كه قيمتش پايين اومده .
سپاس بابت اعلام قيمت .
موفق باشيد .

Alireza mohammadzadeh
12-10-2011, 08:25 AM
سلام خدمت دوستان
من يك جفت مه شكن جلو تايواني گرفتم جفتي 22000 تومان 10000 تومان هم سيم و دونه اي 2000 تومان هم قابهاش شد جمعا 36000 تومان شد .پنج شنبه بستم رو ماشين خيلي نورش عاليه ، لامپش گازيه فابريك خودش لامپش معموليه . يه E2 صفر اومده بود عوض كنه از اينا بندازه ميگفت فابريك خودش نور نداره .چراغ سقفي عقب هم دادم برام بست خيلي خوب شده واقعا لازمه.

MAHDI-TONDAR
12-10-2011, 11:24 AM
سلام خدمت دوستان
من يك جفت مه شكن جلو تايواني گرفتم جفتي 22000 تومان 10000 تومان هم سيم و دونه اي 2000 تومان هم قابهاش شد جمعا 36000 تومان شد .پنج شنبه بستم رو ماشين خيلي نورش عاليه ، لامپش گازيه فابريك خودش لامپش معموليه . يه E2 صفر اومده بود عوض كنه از اينا بندازه ميگفت فابريك خودش نور نداره .چراغ سقفي عقب هم دادم برام بست خيلي خوب شده واقعا لازمه.

سلام آقای محمدزاده عزیز
کارهایی که برروی ماشین خودتون انجام دادید و مایل به بیان تجربیات و اطلاعات خود هستید در تاپیک زیر که دراین خصوص هست لطفاً اعلام فرمائید .
با سپاس از همکاری شما
http://acoforum.org/showthread.php?t=95&page=236

kurosh90
12-10-2011, 12:22 PM
باسلام
اياراهي براي بستن كيلومتر شماردر تندروجود داره دوستان اگه ميشه توضيح بدن يا تايپيكي در اين خصوص اگر هست معرفي كنند

سلام خدمت دوستان
باسلام
ماشين شما هم مثل مال من e1 هستش ؟
بعد كليد كنترلش رو كجا وصل كردند؟

روابط عمومی آکو فروم
12-10-2011, 12:54 PM
باسلام
اياراهي براي بستن كيلومتر شماردر تندروجود داره دوستان اگه ميشه توضيح بدن يا تايپيكي در اين خصوص اگر هست معرفي كنند

باسلام
ماشين شما هم مثل مال من e1 هستش ؟
بعد كليد كنترلش رو كجا وصل كردند؟

با سلام وقت بخیر
کاربر گرامی قبل از ارسال مطلب در فروم لطفا قوانین را رعایت بفرمایید
ارسال دو پست کوتاه و متوالی ممنوع است و پست های شما ادغام شد .

در ضمن با توجه به لینک زیر :
http://acoforum.org/showpost.php?p=50975&postcount=110
حتما طی نامه ی خصوصی نام کاربری مناسبی به بنده ارائه دهید تا در اولین فرصت نام کنونی شما که غیر مجاز هست تغییر داده شود .
.................................................. .................................................. .......................... روابط عمومی آکو فروم

Abyan
12-11-2011, 11:02 PM
سلام دوستان جاتون خالی برا مراسم تاسوعا عاشورا میرفتم یزد تو جاده کویر ساعت 3 صبح یک آقا شغاله اومد جلو ماشین خورد به سپر پروژکتوروزیر سپر و توری سپر همه رو شکوند رفتم نمایندگی یزد پروژکتور جدید نداشتن مشهد هم نداشتن رفتم از بیرون تایوانی گرفتم جفتی 25 هزار با دسته سیم و قابو یک قطعه دیگه جمعآ 65 هزار پیاده شدم بر پدر شغاله لعنت

Mohsen Logan
12-12-2011, 12:53 AM
با سلام به دوستان.یه سوال دارم اگه امکان داره کمک کنید.میخواستم بدونم پرجکتور لوگان سری اول قابل تنظیمه یا نه اگه هست به چه جهت هایی تنظیم میشه.سپاسگزارم.

Renault Logan
12-12-2011, 01:19 AM
با سلام به دوستان.یه سوال دارم اگه امکان داره کمک کنید.میخواستم بدونم پرجکتور لوگان سری اول قابل تنظیمه یا نه اگه هست به چه جهت هایی تنظیم میشه.سپاسگزارم.

سلام دوست عزيز
مه شكن هاي سري قديم (همان والئو هاي اصل) يك پيچ دندانه دار براي تنظيم ارتفاع نور دارند و ارتفاع نور فقط رو به بالا يا پايين قابل تنظيم هست . (مثل چراغ هاي بزرگ تنظيم به چپ و راست ندارند)
يك سري مه شكن هاي تقلبي مشابه اصل هم در بازار هست كه اونها اصلا همين پيچ قابل تنظيم رو ندارند و ارتفاع نورشان قابل تنظيم نيست .
موفق باشيد .

Mohsen Logan
12-12-2011, 01:47 AM
با سلام یه سوال دیگه داشتم.برای سرویس اولیه باید زیر 10000 برم نمایندگی یا بالای 10000؟سپاسگزارم.

Renault Logan
12-12-2011, 02:13 AM
با سلام یه سوال دیگه داشتم.برای سرویس اولیه باید زیر 10000 برم نمایندگی یا بالای 10000؟سپاسگزارم.

دوست عزيز سوالتون رو در تاپيك مناسبي مطرح نفرموديد.
سوال شما مربوط به تاپيك گارانتي و سرويس هاي دوره اي
لطفا قوانين فروم رو رعايت و با مديران همكاري بفرماييد . سپاسگزارم.
پاسخ سوالتون رو در تاپيك زير اعلام كردم :
http://acoforum.org/showthread.php?t=460&page=10 (http://acoforum.org/showthread.php?t=460&page=10)
موفق باشيد .

MAHDI-TONDAR
12-12-2011, 11:08 AM
سلام دوست عزيز
مه شكن هاي سري قديم (همان والئو هاي اصل) يك پيچ دندانه دار براي تنظيم ارتفاع نور دارند و ارتفاع نور فقط رو به بالا يا پايين قابل تنظيم هست . (مثل چراغ هاي بزرگ تنظيم به چپ و راست ندارند)
يك سري مه شكن هاي تقلبي مشابه اصل هم در بازار هست كه اونها اصلا همين پيچ قابل تنظيم رو ندارند و ارتفاع نورشان قابل تنظيم نيست .
موفق باشيد .

سلام خدمت آقا علیرضا عزیز و بزرگوار
ممنون از ارائه اطلاعات خوب شما
آقا این پیچ تنظیم که میفرمائید دقیقاً کجاست ؟
آیا پشت قاب خود پروژکتور قرار داره ؟
اگه اینطور باشه برای تنظیمات باید قاب دور گلگیر باز بشه یا روش دیگه وساده تری هم وجود داره؟
لطف میکنید اگه پاسخ سئوالات بنده رو بدید

امیر مسعود
12-12-2011, 11:39 AM
اگه اینطور باشه برای تنظیمات باید قاب دور گلگیر باز بشه یا روش دیگه وساده تری هم وجود داره؟

اقا مهدی این پیچ تنظیم دقیقا پشت پرژکتور هست شما میتونیدقاب زیر سپر رو باز کنید وبه راحتی قابل دیدن هست فقط باید رو به روتون یک دیوار صاف باشه که نور پرژکتور رو اونجا روی دیوار تنظیم کنید اگر مال شما هم پرژکتورتون از همون سری اولی ها باشه یک پیچ هست که کاملان مشخص میتونید با اون تنظیم کنید

MAHDI-TONDAR
12-12-2011, 11:56 AM
با تشکر از آقا مسعود عزیز
میخواستم موضوعی که چند وقته ذهن منو حسابی بخودش مشغول کرده خدمت شما دوستان عرض کنم و راهنمایی بگیریم از شما .
راستش یه چند وقتی هست که فرمون ماشین بخصوص هنگامی که ماشین سرده و تازه روشن کردم در حین حرکت لرزش داره و بقولی بازی میکنه ( فرمون اصلاًٌ به یه طرف نمیکشه ) یعنی موقعی که دستم رو از روی فرمون برمیدارم این لرزش بخوبی مشاهده میشه .البته بعداز گرم شدن و حدود یه ربع بعداز حرکت این لرزش کم میشه و تقریباً ازبین میره .
بنظر شما دوستان ایراد از چی میتونه باشه ؟ آیا جعبه فرمون مشکلی داره یا ایراد از جایی دیگه هست؟
چرا وقتی ماشین سرده این لرزش وجود داره و بعداز گرم شدن از بین میره؟

Renault
12-12-2011, 02:32 PM
قاب زیر رو هم باز نکنید مشکلی نیست! این قاب اینقدر خفن طراحی شده که یه جا واسش گذاشتن! من دیدمش خیلی لذت بردم. یه سوراخ اون زیر هست که دقیقا پیچ گشتی میخوره و مستقیم میره به سمت پیچ تنظیم پرژکتور ولی اگه نتونستید بار کنید و انجام بدید.
موفق باشید

Renault Logan
12-12-2011, 02:41 PM
با تشکر از آقا مسعود عزیز
میخواستم موضوعی که چند وقته ذهن منو حسابی بخودش مشغول کرده خدمت شما دوستان عرض کنم و راهنمایی بگیریم از شما .
راستش یه چند وقتی هست که فرمون ماشین بخصوص هنگامی که ماشین سرده و تازه روشن کردم در حین حرکت لرزش داره و بقولی بازی میکنه ( فرمون اصلاًٌ به یه طرف نمیکشه ) یعنی موقعی که دستم رو از روی فرمون برمیدارم این لرزش بخوبی مشاهده میشه .البته بعداز گرم شدن و حدود یه ربع بعداز حرکت این لرزش کم میشه و تقریباً ازبین میره .
بنظر شما دوستان ایراد از چی میتونه باشه ؟ آیا جعبه فرمون مشکلی داره یا ایراد از جایی دیگه هست؟
چرا وقتی ماشین سرده این لرزش وجود داره و بعداز گرم شدن از بین میره؟

عرض سلام و وقت بخير خدمت آقا مهدي عزيز و بزرگوار
پاسخ سوال مربوط به مه شكن رو كه مسعود جان زحمتش رو كشيدند و از ايشون تشكر ميكنم .
اما در مورد اين مشكلي كه ذهن شما رو مشغول كرده بايد خدمتتون عرض كنم كه به احتمال بسيار زياد ايراد از دسته موتور سمت راننده هست .
احتمال خرابي پمپ هيدروليك هم هست كه احتمالش بسيار ضعيفه .
ولي احتمال مستهلك شدن دسته موتور بسيار بيشتر هست .
مشابه اين مورد رو در نمايندگي مشاهده كرده بودم كه با بررسي هايي كه انجام داده بودند مشخص شد ايراد از دسته موتور هست و با تعويض دسته موتور مشكل حل شد .
وقتي موتور سرد هست ، احتراق كامل انجام نميگيره و ضربات موتور بيشتر هست ، دسته موتور كه مستهلك شده ، نميتونه مثل سابق ، ضربات رو مهار كنه در نتيجه ضربات موتور به اجزاي اطراف موتور از جمله فرمان و ميل فرمان منتقل ميشه و زماني كه موتور گرم شد ، علاوه بر اينكه حالت ساساتش از بين ميره ، احتراق هم كامل ميشه و ضربات از بين ميره و اينگونه ميشه كه شما ديگه ضربه و لرزشي احساس نميكنيد .
همانطور كه مستحضريد ، دسته موتور نيز مانند ساير اقلام مصرفي ، قطعه مصرفي محسوب شده و عمر مفيد خاص خودش رو داره .
احتمال ديگه اي كه وجود داره خرابي سنسور ضربه يا همان ناك سنسور هست كه در زمان سرد بودن و وجود ضربات حاصل از احتراق ناقص ، سيگنال هاي مربوطه رو ارسال نميكنه كه جلوي ضربات گرفته بشه . اين مورد بايد حتما با دياگ چك بشه .
موفق باشيد .

farzad shams
12-12-2011, 07:47 PM
باسلام خدمت همه دوستان.
چند وقت پیش در حال رانندگی به یک موردی برخوردم که برام سوال شد و خواستم از دوستان بپرسم.
من یک ال90 ای2 خریدم وقتی 3000 کیلومتر اول تموم شد خواستم شتاب ماشین و قدرتشو تستی بزنم
خلاصه ی 1 به 2 پرگاز کردم و یک صدای تق وحشتناک شنیدم و فکر کردم پلوس برید. پیاده شدم و همجارو نگاه کردم اما چیزی ندیدم الانم 1000 تا دیگه باهاش راه رفتم و مشکلی نداشتم. آیا کسی میدونه اون صدا از چی بوده؟ پلوس خلاص کن داره این ماشین؟ یا چون فشار بالا بوده موتور با سینی بر خورد کرده؟ چون رو ماشین دوستمم امتحان کردم همون صدا اومد. ممنون از راهنماییتون.

امیر مسعود
12-12-2011, 07:54 PM
باسلام خدمت همه دوستان.
چند وقت پیش در حال رانندگی به یک موردی برخوردم که برام سوال شد و خواستم از دوستان بپرسم.
من یک ال90 ای2 خریدم وقتی 3000 کیلومتر اول تموم شد خواستم شتاب ماشین و قدرتشو تستی بزنم
خلاصه ی 1 به 2 پرگاز کردم و یک صدای تق وحشتناک شنیدم و فکر کردم پلوس برید. پیاده شدم و همجارو نگاه کردم اما چیزی ندیدم الانم 1000 تا دیگه باهاش راه رفتم و مشکلی نداشتم. آیا کسی میدونه اون صدا از چی بوده؟ پلوس خلاص کن داره این ماشین؟ یا چون فشار بالا بوده موتور با سینی بر خورد کرده؟ چون رو ماشین دوستمم امتحان کردم همون صدا اومد. ممنون از راهنماییتون.

سلام دوست خوبم متاسفانه به خاطر ایرانی شدن دسته موتور تندر این مورد توی بعضی از ال 90 ها مشاهده میشه شما به نمایندگی مراجعه کنید و مشکلتون رو با اونها در میان بگزارید وباز هم متاسفانه دسته موتورهای قدیمی به جدیدها نمیخوره و گرنه به شما توصیه میکردم که عوض کنید دسته موتور رو موفق باشید

farzad shams
12-12-2011, 08:07 PM
مسعود جان بردم نمایندگی گفتن تاحالا نشنیدم این موضوع رو!!!! در ضمن ماشین دوستم سری اول ایران خودرویی و برای من جدید پارس خودرو ولی هردو این طوری شدن!!

امیر مسعود
12-12-2011, 08:09 PM
مسعود جان بردم نمایندگی گفتن تاحالا نشنیدم این موضوع رو!!!! در ضمن ماشین دوستم سری اول ایران خودرویی و برای من جدید پارس خودرو ولی هردو این طوری شدن!!

اقا فرزاد من ماشین دوستتون رو نمیدونم ولی مشکل ماشین شما از دسته موتور با کیفیت پایین هست متاسفانه زیر بار نمیرن اکثر نمایندگی ها به یک نمایندگی دیگه مراجعه بکنید اگر قبول نکردن به crm پارس خودرو مراجعه کنید و مشکل رو با واحد رسیدگی به شکایات مشتریان در میان بگزارید البته اگر وقت دارید

farzad shams
12-12-2011, 08:17 PM
ممنونم عزیز حتما پیگیری میکنم.:cool:

shabab
12-12-2011, 09:12 PM
سلام
یکی از دوستان بنده که خودرو تندرش رو تازه پارس خودرو تحویل گرفته ادعا میکنه که ماشینش روغن موتور کم میکنه .(به مقدار کم )آیا این مساله طبیعیه یا خودرو ایشان مشکلی دارد ؟

Masoud Banidjamali
12-12-2011, 09:13 PM
اقا فرزاد من ماشین دوستتون رو نمیدونم ولی مشکل ماشین شما از دسته موتور با کیفیت پایین هست متاسفانه زیر بار نمیرن اکثر نمایندگی ها به یک نمایندگی دیگه مراجعه بکنید اگر قبول نکردن به crm پارس خودرو مراجعه کنید و مشکل رو با واحد رسیدگی به شکایات مشتریان در میان بگزارید البته اگر وقت دارید
امیر مسعود جان میشه درباره این crm یه توضیح بدی؟
چون تو کیلومتر 11 جاده مخصوص دفتر فروش سایپا هست که یه اتاقی اونجا داره که زده واحد رسیدگی به شکایات، منظورت اونه؟

L90
12-12-2011, 09:23 PM
دوستان دیشب داشتم تاپیکی میخوندم که راجب نسب چراق سقف عقب بود. حالا هرچی میگردم پیداش نمیکنم!!:p خلاصه ککککممممک!:cool:

سلام

دوست عزيز به تاپيك زير مراجعه كنيد:

http://acoforum.org/showthread.php?t=2145

در ضمن از زدن دو پست پشت سر هم نيز خودراي كنيد و ويرايش كنيد

با تشكر

Renault Logan
12-12-2011, 09:53 PM
سلام
یکی از دوستان بنده که خودرو تندرش رو تازه پارس خودرو تحویل گرفته ادعا میکنه که ماشینش روغن موتور کم میکنه .(به مقدار کم )آیا این مساله طبیعیه یا خودرو ایشان مشکلی دارد ؟

سلام دوست عزيز
بله مواردي ديده شده كه به مقدار بسيار كم روغن كم ميكنند .
براي احتياط بيشتر به نمايندگي حتما مراجعه كنند .
موفق باشيد .

امیر مسعود جان میشه درباره این crm یه توضیح بدی؟
چون تو کیلومتر 11 جاده مخصوص دفتر فروش سایپا هست که یه اتاقی اونجا داره که زده واحد رسیدگی به شکایات، منظورت اونه؟

سلام جناب بني جمالي
ورود و پيوستنتون به جمع خانواده آكوي عزيز را خير مقدم و تبريك عرض ميكنم .
با اجازه مسعود جان
همون دفتر رسيدگي به شكايات كه مشاهده كرديد ، بصورت بسيار گسترده تر و پيشرفته تر در سايت پارس خودرو به آدرس http://parskhodro.ir/ با نام سامانه crm وجود داره كه شما ميتونيد با كليك بر روي عنوان ورود مشتري و سپس با وارد كردن شماره موتور خودروي خود بدون حروف انگليسي آن ، وارد اين سامانه شده و فرم شكايت خودتون رو پر كنيد .
در عرض 24 تا 72 ساعت بعد با شما تماس ميگيرند و مشكلتون رو پيگيري مي كنند .
موفق باشيد .

farzad shams
12-12-2011, 10:09 PM
سلام
دوست عزیز من نفهمیدم دقیق چه مقدار روغن کم کرده. اما میدونم آلمینیوم بکار رفته در سرسیلند میتواند به دلیل نو بودن مقداری روغن حدود 300 الی 500 سی سی رو جذب کنه
این امر ممکنه اتفاق بیفته اما فقط یک بار! :)

Black Logan
12-13-2011, 08:20 AM
با سلام خدمت دوستان ، چند روزي است كه نشانگر آمپر دماي تندر بنده بعد از گرم شدن موتور به يك باره بالا ميره و تمام خطها سياه ميگرده بدون اينكه فن خنك كننده موتور شروع به كار بكنه البته مطمئن هستم كه موتور جوش نياورده چون كنترل كردم و ديروز نيز متوجه شدم وقتي موتور در حالت در جا كار ميكنه با گرداندن فرمان به چپ وراست دور موتور افت ميكنه يعني وقتي روي 500 است به دور 300 پايين مياد و برميگرده . لطفا دوستان مرا راهنمايي بفرمايند. با تشكر

MAHDI-TONDAR
12-13-2011, 10:12 AM
عرض سلام و وقت بخير خدمت آقا مهدي عزيز و بزرگوار
پاسخ سوال مربوط به مه شكن رو كه مسعود جان زحمتش رو كشيدند و از ايشون تشكر ميكنم .
اما در مورد اين مشكلي كه ذهن شما رو مشغول كرده بايد خدمتتون عرض كنم كه به احتمال بسيار زياد ايراد از دسته موتور سمت راننده هست .
احتمال خرابي پمپ هيدروليك هم هست كه احتمالش بسيار ضعيفه .
ولي احتمال مستهلك شدن دسته موتور بسيار بيشتر هست .
مشابه اين مورد رو در نمايندگي مشاهده كرده بودم كه با بررسي هايي كه انجام داده بودند مشخص شد ايراد از دسته موتور هست و با تعويض دسته موتور مشكل حل شد .
وقتي موتور سرد هست ، احتراق كامل انجام نميگيره و ضربات موتور بيشتر هست ، دسته موتور كه مستهلك شده ، نميتونه مثل سابق ، ضربات رو مهار كنه در نتيجه ضربات موتور به اجزاي اطراف موتور از جمله فرمان و ميل فرمان منتقل ميشه و زماني كه موتور گرم شد ، علاوه بر اينكه حالت ساساتش از بين ميره ، احتراق هم كامل ميشه و ضربات از بين ميره و اينگونه ميشه كه شما ديگه ضربه و لرزشي احساس نميكنيد .
همانطور كه مستحضريد ، دسته موتور نيز مانند ساير اقلام مصرفي ، قطعه مصرفي محسوب شده و عمر مفيد خاص خودش رو داره .
احتمال ديگه اي كه وجود داره خرابي سنسور ضربه يا همان ناك سنسور هست كه در زمان سرد بودن و وجود ضربات حاصل از احتراق ناقص ، سيگنال هاي مربوطه رو ارسال نميكنه كه جلوي ضربات گرفته بشه . اين مورد بايد حتما با دياگ چك بشه .
موفق باشيد .

سلام ودرود خدمت آقا علیرضای گل
مرسی از توجه همیشگی و راهنمایی خوب تان
باتوجه به کارکرد نزدیک به 50 هزار کیلومتر ماشین بنده و همانطور هم که خودتون اشاره نمودید مصرفی بودن دسته موتور احتمال زیاد هست ایراد و مشکل بخاطر همین قضیه باشه .
البته نظرم اینه که یه مدتی تحمل کنم قطعاً اگه ایراد از دسته موتور باشه این لرزش و ضربات بمرور بیشتر و محسوس تر خواهد شد و اونوقت در صورت این اتفاق با خیال راحت و اطمینان لازم نسبت به تعویض این قطعه اقدام خواهم کرد .
ضمن اینکه طی صحبت هایی که با یکی از دوستان مکانیک خودم داشتم احتمال تنظیم نبودن باد لاستیک نیز میتونه باعث این مشکل نیز شود

با سلام خدمت دوستان ، چند روزي است كه نشانگر آمپر دماي تندر بنده بعد از گرم شدن موتور به يك باره بالا ميره و تمام خطها سياه ميگرده بدون اينكه فن خنك كننده موتور شروع به كار بكنه البته مطمئن هستم كه موتور جوش نياورده چون كنترل كردم و ديروز نيز متوجه شدم وقتي موتور در حالت در جا كار ميكنه با گرداندن فرمان به چپ وراست دور موتور افت ميكنه يعني وقتي روي 500 است به دور 300 پايين مياد و برميگرده . لطفا دوستان مرا راهنمايي بفرمايند. با تشكر
سلام دوست عزیز
اون نمایش دمای آب پشت آمپر صوری هست و واقعی نیست .احتمال زیاد فشنگی آب ماشین شما ایراد پیدا کرده و باید تعویض بشه .
متاسفانه از طریق دیاگ و نرم افزاری هم نمیشه پی به ایراد این قطعه برد و پس از تعویض مشخص میشه که آیا این قطعه ایراد داشته یا نه .
در هر صورت به نمایندگی مراجعه فرمائید تا بررسی دقیق تر و کامل تری بشه.
درخصوص تغییر و افزایش دور موتور بهنگام گرداندن فرمان در حالت در جا باید به عرض تان برسونم این حالت کاملاً طبیعی است و ایرادی وجود نداره .( فشاری که برروی پمپ هیدرولیک در این حالت وارد میشه باعث افزایش دور موتور میشه )

Amir
12-13-2011, 11:16 AM
سلام خدمت دوستان
سلام دوست عزیز میشه یه عکس بذارید هنگام روز و شب

Alireza mohammadzadeh
12-13-2011, 11:22 AM
سلام دوست عزيز
بله حتما عكس ميذارم ولي فكر نميكنم تا شنبه يا يك شنبه وقت اين كارو داشته باشم چون الان ماموريت هستم و تهران نيستم.

Black Logan
12-13-2011, 01:21 PM
سلام ودرود خدمت آقا علیرضای گل
مرسی از توجه همیشگی و راهنمایی خوب تان
باتوجه به کارکرد نزدیک به 50 هزار کیلومتر ماشین بنده و همانطور هم که خودتون اشاره نمودید مصرفی بودن دسته موتور احتمال زیاد هست ایراد و مشکل بخاطر همین قضیه باشه .
البته نظرم اینه که یه مدتی تحمل کنم قطعاً اگه ایراد از دسته موتور باشه این لرزش و ضربات بمرور بیشتر و محسوس تر خواهد شد و اونوقت در صورت این اتفاق با خیال راحت و اطمینان لازم نسبت به تعویض این قطعه اقدام خواهم کرد .
ضمن اینکه طی صحبت هایی که با یکی از دوستان مکانیک خودم داشتم احتمال تنظیم نبودن باد لاستیک نیز میتونه باعث این مشکل نیز شود

سلام دوست عزیز
اون نمایش دمای آب پشت آمپر صوری هست و واقعی نیست .احتمال زیاد فشنگی آب ماشین شما ایراد پیدا کرده و باید تعویض بشه .
متاسفانه از طریق دیاگ و نرم افزاری هم نمیشه پی به ایراد این قطعه برد و پس از تعویض مشخص میشه که آیا این قطعه ایراد داشته یا نه .
در هر صورت به نمایندگی مراجعه فرمائید تا بررسی دقیق تر و کامل تری بشه.
درخصوص تغییر و افزایش دور موتور بهنگام گرداندن فرمان در حالت در جا باید به عرض تان برسونم این حالت کاملاً طبیعی است و ایرادی وجود نداره .( فشاری که برروی پمپ هیدرولیک در این حالت وارد میشه باعث افزایش دور موتور میشه )

ضمن تشكر از بابت راهنمايي شما ، خواستم بپرسم منظور از فشنگي آب كه فرموده ايد چيست و كجاي موتور قرار داره با عرض معذرت لطفا راهنمايي بفرماييد تا كنترل كنم. و مورد بعدي در خصوص فرمان هيدروليكي كه با چرخاندن فرمان در حالت ايستاده خودرو ، دور موتور افت پيدا ميكنه نه افزايش. يك سئوال ديگه داشتم و بهتر ديدم در اينجا از شما بپرسم و آن اينكه اندازه تنظيم دهنه شمع تندر چقدر است آيا يك ميليمتر است يا كمتر . با تشكر فراوان

آرش کمانگیر
12-13-2011, 03:25 PM
با سلام
چند روز قبل ماشین رو بردم تعویض روغن طرف بعد از عوض کردن روغن گفت کارتل رزوه هاش ایراد داره و پیچ خوب بسته نمیشه یه جوری سفتش کردم دفعه بعد برا تعویض روغن باید کارتل رو قلاویز بندازی با یه تراشکار هماهنگ کن بیاد اینجا تا بعد از تخلیه روغن اونو درست کنه
حالا از دوستان سوال داشتم راه دیگه ای هست؟ قلاویز کردن کارتل مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
از دیروز هم متوجه شدم کف پارکینگ چند قطره روغن چکیده البته زیاد نیست ولی معلومه از اطراف پیچ نشت کرده به نظرتون تا موقع تعویض روغن بعدی صبر کنم ؟ (ماشین بعد از تعویض روغن 4000 تا کار کرده)

Renault Logan
12-13-2011, 03:31 PM
ضمن تشكر از بابت راهنمايي شما ، خواستم بپرسم منظور از فشنگي آب كه فرموده ايد چيست و كجاي موتور قرار داره با عرض معذرت لطفا راهنمايي بفرماييد تا كنترل كنم. و مورد بعدي در خصوص فرمان هيدروليكي كه با چرخاندن فرمان در حالت ايستاده خودرو ، دور موتور افت پيدا ميكنه نه افزايش. يك سئوال ديگه داشتم و بهتر ديدم در اينجا از شما بپرسم و آن اينكه اندازه تنظيم دهنه شمع تندر چقدر است آيا يك ميليمتر است يا كمتر . با تشكر فراوان

ضمن عرض سلام خدمت شما دوست گرامي
با كسب اجازه از جناب باقريان عزيز
سنسور دماي آب در قسمت زيرين محفظه ورودي هوا (رزونانس- جعبه مشكي رنگ) قابل مشاهده هست .
وقتي متعلقات مربوط به ورودي هوا رو باز كنيد ، اين سنسور به وضوح ديده ميشه .
يك سنسور مشكي رنگ هست كه به ديواره بلوك سيلندر موتور متصل هست .
اين سنسور نيز مانند ساير سنسور هاي داخل موتور ، مصرفي بوده و عمر مفيد خاص خود را دارد .
ضمنا چك كردن اين سنسور كار شما نيست .لطفا از دستكاري سنسور ها خودداري كنيد .
در مورد نوسان دور موتور در زمان فرمان گرفتن در حالت درجا ، اين امر همانطور كه جناب باقريان فرمودند كاملا طبيعي هست و هيچ جاي نگراني نيست .
ابتدا دور موتور افت ميكنه و سپس افزايش پيدا ميكنه كه اين نوسان ناشي از عملكرد پمپ هيدروليك هست كه در زمان فرمان گيري فشار بسيار زيادي را روي موتور وارد ميكند ، براي همين مورد هست كه عنوان ميشه در حالت درجا فرمان نگيريد و حتما شده حتي ذره اي خودرو حركت داشته باشه ، حركت داشته باشه كه فشار كمتري به مجموعه هيدروليك وارد بشه .
تنها زماني مسئله نگران كننده خواهد بود كه با فرمان گرفتن ، موتور خاموش بشه ، اين حالت ، نشانه خرابي سنسور فشار روغن هيدروليك هست كه بايد تعويض بشه . در باقي موارد جاي نگراني نيست .

اندازه فيلر دهانه شمع فابريك رنو مخصوص موتور لوگان 0.9 ميليمتر هست و به 1 ميليمتر نمي رسد .
همين 1 ميليمتر شايد از نظر عده اي اصلا مهم نباشه ولي همين 1 ميليمتر اختلاف ، باعث اختلال در ميزان مصرف سوخت و شتاب خودرو خواهد داشت .

موفق باشيد .

با سلام
چند روز قبل ماشین رو بردم تعویض روغن طرف بعد از عوض کردن روغن گفت کارتل رزوه هاش ایراد داره و پیچ خوب بسته نمیشه یه جوری سفتش کردم دفعه بعد برا تعویض روغن باید کارتل رو قلاویز بندازی با یه تراشکار هماهنگ کن بیاد اینجا تا بعد از تخلیه روغن اونو درست کنه
حالا از دوستان سوال داشتم راه دیگه ای هست؟ قلاویز کردن کارتل مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
از دیروز هم متوجه شدم کف پارکینگ چند قطره روغن چکیده البته زیاد نیست ولی معلومه از اطراف پیچ نشت کرده به نظرتون تا موقع تعویض روغن بعدی صبر کنم ؟ (ماشین بعد از تعویض روغن 4000 تا کار کرده)

سلام دوست عزيز
متاسفانه اين اتفاق در اثر بي احتياطي اون شخصي كه اقدام به تخليه روغن كرده ، پيش آمده .
در زمان باز و بسته كردن پيچ كارتل بايد بسيار دقت كرد ، چه از لحاظ اينكه پيچ رزوه به رزوه بسته نشه چه از لحاظ اينكه پيچ رو بيش از حد فشار نيارن و محكمش نكنند .
تنها راهي كه هست همين قلاويز كردن هست .
توصيه ميكنم بعد از اينكه قلاويز كرديد ، ديگه هيچوقت پيچ رو باز نكنيد و توسط ساكشن روغن رو خالي كنيد ، چون اگر براي بار ديگر اين اتفاق مجددا تكرار شود ، ديگر قابل قلاويز كردن نيست و بايد كل پوسته كارتل تعويض بشه كه هزينه نسبتا بالايي رو براي شما خواهد داشت .
اگر نشتي روغن هم بسيار كم هست ، ميتونيد با دائم چك كردن سطح روغن ، تا زمان تعويض روغن بعدي صبر كنيد ولي نكته اي كه هست اينه كه در اثر اين نشتي روغن ، قسمت زيرين كارتل و گيربكس و سيني در اثر روغني بودن ، گرد و خاك رو به شدت به خودش جذب ميكنه و باعث ايجاد ديواره كثيف و قطوري از گرد و خاك و چربي ميشه .
موفق باشيد .

Masoud Banidjamali
12-13-2011, 04:38 PM
سلام جناب بني جمالي
با اجازه مسعود جان
همون دفتر رسيدگي به شكايات كه مشاهده كرديد ، بصورت بسيار گسترده تر و پيشرفته تر در سايت پارس خودرو به آدرس http://parskhodro.ir/ با نام سامانه crm وجود داره كه شما ميتونيد با كليك بر روي عنوان ورود مشتري و سپس با وارد كردن شماره موتور خودروي خود بدون حروف انگليسي آن ، وارد اين سامانه شده و فرم شكايت خودتون رو پر كنيد .
موفق باشيد .[/QUOTE]

علیرضا جان ممکنه که خواهش کنم آدرس دقیق این قسمت رو برام بذاری، چونکه وقی وارد سایت پارس خودرو میشم گزینه تحت این نام پیدا نمیکنم.

امیر مسعود
12-13-2011, 06:19 PM
سلام جناب بني جمالي
با اجازه مسعود جان
موفق باشيد .

علیرضا جان ممکنه که خواهش کنم آدرس دقیق این قسمت رو برام بذاری، چونکه وقی وارد سایت پارس خودرو میشم گزینه تحت این نام پیدا نمیکنم.[/QUOTE]

اقا مسعود خدمت شما

http://84.47.227.146:90/CRM/pages/

MAHDI-TONDAR
12-13-2011, 08:49 PM

خواهش ميكنم دوست عزيز
توضيحات كامل و دقيق رو آقا عليرضا عزيز لطف كردن عنوان نمودن .
بنده فقط عكسي از محل قرار گرفتن سنسور دما يا فشنگي آب تهيه كردم كه خدمت شما تقديم مي كنم .
http://www.acopart.org/upload/ACO-569/s_129682703165106702.jpg (http://www.acopart.org/upload/ACO-569/129682703165106702.jpg)

محمد تندر
12-14-2011, 04:40 PM
ضمن عرض سلام سوالي داشتم كه اميدوارم دوستان راهنمايي كنند
يكي دوهفته پيش چرخ عقب ماشين سمت شاگرد توجهم را جلب كرد كه كمي چربي از دور بچه قالپاق بيرون زده بود،باز كرده و چك كردم و درپوشي كه در زير آن بود را چك كردم محكم بود ونهايتا" چيزي سردرنياوردم. به نمايندگي مراجعه كردم گفتند چيز مهمي نيست و مربوط به اضافه گريس داخل چرخ بوده كه بيرون زده. ولي باز هم نگران هستم كه مربوط به بلبرينگ چرخ نباشد و بعدا" كه گارانتي تمام شد مشكل ساز شود؟ واگر اضافه گريس بوده چرا در اين 1.5 سال بيرون نزده؟
دوستان لطفا" راهنمايي كنيد. باتشكر

امیر مسعود
12-14-2011, 07:22 PM
يكي دوهفته پيش چرخ عقب ماشين سمت شاگرد توجهم را جلب كرد كه كمي چربي از دور بچه قالپاق بيرون زده بود،باز كرده و چك كردم و درپوشي كه در زير آن بود را چك كردم محكم بود ونهايتا" چيزي سردرنياوردم. به نمايندگي مراجعه كردم گفتند چيز مهمي نيست و مربوط به اضافه گريس داخل چرخ بوده كه بيرون زده. ولي باز هم نگران هستم كه مربوط به بلبرينگ چرخ نباشد و بعدا" كه گارانتي تمام شد مشكل ساز شود؟ واگر اضافه گريس بوده چرا در اين 1.5 سال بيرون نزده؟

دوست عزیز اگر صدایی نمیده و فقط همون یک مقدار چربی هست میتونه مربوط به همون گیریس باشه و بلبرینگ مشکلی نداره شما برای اینکه خیالتون راحت بشه چرخ رو تمیز کنید بعد چند وقت دیگه ببینید بازم روغن به بیرون میزنه یا نه اگر زد حتمان به یک مکانیک وارد نشون بدید ماشینو

Renault Logan
12-14-2011, 07:26 PM

سلام دوست عزيز
با توجه به اينكه اين اتفاق بعد از يك سال و نيم استفاده كردن از ماشين رخ داده ، بنده توصيه ميكنم كه در يك مكانيكي معتبر و خبره (بيرون از نمايندگي) چرخ رو باز كنيد و براي احتياط مجموعه بلبرينگ چرخ رو بازديد كنيد كه اگر خداي نكرده مشكلي هست نمايان بشه .
تا چك نشه نميشه دقيق نظر داد كه اين اتفاق طبيعي هست يا نه .
موفق باشيد .

Black Logan
12-14-2011, 09:27 PM
ضمن عرض سلام خدمت شما دوست گرامي
با كسب اجازه از جناب باقريان عزيز
سنسور دماي آب در قسمت زيرين محفظه ورودي هوا (رزونانس- جعبه مشكي رنگ) قابل مشاهده هست .
وقتي متعلقات مربوط به ورودي هوا رو باز كنيد ، اين سنسور به وضوح ديده ميشه .
يك سنسور مشكي رنگ هست كه به ديواره بلوك سيلندر موتور متصل هست .
اين سنسور نيز مانند ساير سنسور هاي داخل موتور ، مصرفي بوده و عمر مفيد خاص خود را دارد .
ضمنا چك كردن اين سنسور كار شما نيست .لطفا از دستكاري سنسور ها خودداري كنيد .
در مورد نوسان دور موتور در زمان فرمان گرفتن در حالت درجا ، اين امر همانطور كه جناب باقريان فرمودند كاملا طبيعي هست و هيچ جاي نگراني نيست .
ابتدا دور موتور افت ميكنه و سپس افزايش پيدا ميكنه كه اين نوسان ناشي از عملكرد پمپ هيدروليك هست كه در زمان فرمان گيري فشار بسيار زيادي را روي موتور وارد ميكند ، براي همين مورد هست كه عنوان ميشه در حالت درجا فرمان نگيريد و حتما شده حتي ذره اي خودرو حركت داشته باشه ، حركت داشته باشه كه فشار كمتري به مجموعه هيدروليك وارد بشه .
تنها زماني مسئله نگران كننده خواهد بود كه با فرمان گرفتن ، موتور خاموش بشه ، اين حالت ، نشانه خرابي سنسور فشار روغن هيدروليك هست كه بايد تعويض بشه . در باقي موارد جاي نگراني نيست .

اندازه فيلر دهانه شمع فابريك رنو مخصوص موتور لوگان 0.9 ميليمتر هست و به 1 ميليمتر نمي رسد .
همين 1 ميليمتر شايد از نظر عده اي اصلا مهم نباشه ولي همين 1 ميليمتر اختلاف ، باعث اختلال در ميزان مصرف سوخت و شتاب خودرو خواهد داشت .

موفق باشيد .

سلام دوست عزيز
متاسفانه اين اتفاق در اثر بي احتياطي اون شخصي كه اقدام به تخليه روغن كرده ، پيش آمده .
در زمان باز و بسته كردن پيچ كارتل بايد بسيار دقت كرد ، چه از لحاظ اينكه پيچ رزوه به رزوه بسته نشه چه از لحاظ اينكه پيچ رو بيش از حد فشار نيارن و محكمش نكنند .
تنها راهي كه هست همين قلاويز كردن هست .
توصيه ميكنم بعد از اينكه قلاويز كرديد ، ديگه هيچوقت پيچ رو باز نكنيد و توسط ساكشن روغن رو خالي كنيد ، چون اگر براي بار ديگر اين اتفاق مجددا تكرار شود ، ديگر قابل قلاويز كردن نيست و بايد كل پوسته كارتل تعويض بشه كه هزينه نسبتا بالايي رو براي شما خواهد داشت .
اگر نشتي روغن هم بسيار كم هست ، ميتونيد با دائم چك كردن سطح روغن ، تا زمان تعويض روغن بعدي صبر كنيد ولي نكته اي كه هست اينه كه در اثر اين نشتي روغن ، قسمت زيرين كارتل و گيربكس و سيني در اثر روغني بودن ، گرد و خاك رو به شدت به خودش جذب ميكنه و باعث ايجاد ديواره كثيف و قطوري از گرد و خاك و چربي ميشه .
موفق باشيد .با سلام و تشکر از راهنماییهای ارزنده جنابعالی و دیگر دوستان ، باستحضار میرساند مواردی که فرمودید بنده کنترل کردم و متوجه شدم خط های آمپر آب در روزها در حالت عادی بوده و شبها موقع روشن کردن چراغها ، خطهای آمپرآب از چهار تا به شش تا و در نهایت بعد از چند دقیقه تمام خطها روشن میگردد و در صورت خاموش کردن چراغهای ماشین دوباره خطها آمپر آب به حالت عادی برمیگرده یعنی چهار خط روشن باقی می مانه . لذا خواهشمندم در این خصوص بنده را راهنمایی بفرمایید. با تشکر

Saeed
12-14-2011, 10:15 PM
با سلام و تشکر از راهنماییهای ارزنده جنابعالی و دیگر دوستان ، باستحضار میرساند مواردی که فرمودید بنده کنترل کردم و متوجه شدم خط های آمپر آب در روزها در حالت عادی بوده و شبها موقع روشن کردن چراغها ، خطهای آمپرآب از چهار تا به شش تا و در نهایت بعد از چند دقیقه تمام خطها روشن میگردد و در صورت خاموش کردن چراغهای ماشین دوباره خطها آمپر آب به حالت عادی برمیگرده یعنی چهار خط روشن باقی می مانه . لذا خواهشمندم در این خصوص بنده را راهنمایی بفرمایید. با تشکر

دوست عزیز
به احتمال زیاد مشکل شما با تقویت کابل منفی بدنه حل میشه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Renault Logan
12-14-2011, 10:36 PM
با سلام و تشکر از راهنماییهای ارزنده جنابعالی و دیگر دوستان ، باستحضار میرساند مواردی که فرمودید بنده کنترل کردم و متوجه شدم خط های آمپر آب در روزها در حالت عادی بوده و شبها موقع روشن کردن چراغها ، خطهای آمپرآب از چهار تا به شش تا و در نهایت بعد از چند دقیقه تمام خطها روشن میگردد و در صورت خاموش کردن چراغهای ماشین دوباره خطها آمپر آب به حالت عادی برمیگرده یعنی چهار خط روشن باقی می مانه . لذا خواهشمندم در این خصوص بنده را راهنمایی بفرمایید. با تشکر

سلام دوست عزيز
همانطور كه آقا سعيد اشاره كردند ، مشكل شما از نداشتن كابل تقويت اتصال منفي يا همان اتصال بدنه هست .
اين 4 تا تك پست رو مطالعه بفرماييد :

http://acoforum.org/showpost.php?p=34526&postcount=1284

http://acoforum.org/showpost.php?p=48313&postcount=3142

http://acoforum.org/showpost.php?p=34585&postcount=1290

http://acoforum.org/showpost.php?p=34545&postcount=1286

موفق باشيد .

mohammadi
12-15-2011, 09:28 AM
با سلام در ارتباط با بالا رفتن نشانگر دما بايد حضورتان عرض كنم كه ماشين بنده نيز چنين مشكلي را داشت ولي با توجه به اينكه مهندس مكانيك يكي از نمايندگيها از دوستان بنده ميباشند ايشان محبت نمودن و به همراه دستگاه دياگ تشريف آوردن جلوي منزل ما و كلا همه موارد ممكن را توسط دستگاه و تميز كردن سر تمام سوكت ها و اتصالات ، متوجه شديم كه حتي زماني كه دما به 84 هم ميرسه خطهاي نشانگر بالا ميره البته اين موارد زماني رخ ميداد كه من هم چراغها را روشن مي كردم هم گرمكن شيشه عقب را، در ضمن من اتصال كابل منفي نيز وصل كرده بودم و نيتجه گرفتيم كه با توجه به اينكه برق مورد نياز بايستي بالاتر از مقدار برقي باشه كه الان باطري من ميده چون با گذاشتن يك باطري با ولتاژ بالاتر كه امانت گرفته بودم مشكل حل ميشه كه نيازي هم به كابل منفي نداره خواستم مورد خودم را خدمت دوستان برسانم تا شايد خيال دوستان از اين بابت راحت بشه وهمچنين اين دوستم گفتند كه ماشين بايد كمبود برق را بايد يك جايي نشان بده كه اينجا نشان ميدهد با تشكر

Saeed
12-15-2011, 09:58 AM
با سلام در ارتباط با بالا رفتن نشانگر دما بايد حضورتان عرض كنم كه ماشين بنده نيز چنين مشكلي را داشت ولي با توجه به اينكه مهندس مكانيك يكي از نمايندگيها از دوستان بنده ميباشند ايشان محبت نمودن و به همراه دستگاه دياگ تشريف آوردن جلوي منزل ما و كلا همه موارد ممكن را توسط دستگاه و تميز كردن سر تمام سوكت ها و اتصالات ، متوجه شديم كه حتي زماني كه دما به 84 هم ميرسه خطهاي نشانگر بالا ميره البته اين موارد زماني رخ ميداد كه من هم چراغها را روشن مي كردم هم گرمكن شيشه عقب را، در ضمن من اتصال كابل منفي نيز وصل كرده بودم و نيتجه گرفتيم كه با توجه به اينكه برق مورد نياز بايستي بالاتر از مقدار برقي باشه كه الان باطري من ميده چون با گذاشتن يك باطري با ولتاژ بالاتر كه امانت گرفته بودم مشكل حل ميشه كه نيازي هم به كابل منفي نداره خواستم مورد خودم را خدمت دوستان برسانم تا شايد خيال دوستان از اين بابت راحت بشه وهمچنين اين دوستم گفتند كه ماشين بايد كمبود برق را بايد يك جايي نشان بده كه اينجا نشان ميدهد با تشكر

درود بر شما دوست عزیز
متاسفانه این مشکلی هست که بر روی همه لوگانهای تولید داخل هست و باتری با آمپر پایین تر بر روی خودرو عرضه میشه.
بارها در این تاپیک نیز گفته شده و باید باتری ۷۴ آمپر تهیه نمود.
اما این مشکل برای همه ماشینها اتفاق نمیوفته و من به شخصه قبل و بعد از تقویت کابل منفی بدنه، تابحال آمپر روی ۴ خط به بالا تجربه نکردم و بسیاری از دوستان نیز با تقویت کابل منفی بدنه مشکلشون حل میشه البته بهتره زمان تعویض باتری ، حتما باتری ۷۴ آمپر تهیه نمایید.
البته قابل ذکر هست، باتری با ولتاژ بالاتر صحیح نمی باشد و صحیح با آمپر بالاتر است.
با سپاس

Sent from my iPhone using Tapatalk